О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года N 29.
В целях дальнейшего совершенствования системы государственного управления в Республике Казахстан постановляю:
1. Утвердить штатную численность государственных органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, согласно приложениям 1-4.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 15.07.1999 N 171; от 21.04.2005 N 1557.
2. Установить, что высвобождаемым работникам государственных органов предоставляются социальные гарантии и компенсации, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Государственным органам, перечисленным в приложениях, привести свои акты в соответствие с настоящим Указом.
4. Правительству Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
5. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 января 1999 года N 29
Штатная численность отдельных
государственных органов Республики Казахстан,
содержащихся за счет республиканского бюджета
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 04.02.2000 N 331; от 12.10.2000 N 471; от 20.12.2000 N 517 (вступает в силу с 01.01.2001); от 31.01.2001 N 544; от 13.11.2001 N 720; от 21.03.2002 N 825; от 05.08.2002 N 916; от 29.08.2002 N 939; от 10.12.2002 N 992; от 23.03.2004 N 1317; от 14.05.2004 N 1367; от 05.07.2004 N 1400; от 02.08.2004 N 1413; от 30.06.2005 N 1598 (вводится в действие с 01.07.2005); от 13.07.2005 N 1614 (порядок введения в действие см. п. 2); от 28.12.2005 N 1692 ; от 08.07.2006 N 144 ; от 28.08.2006 N 166 ; от 19.02.2008 N 544 (вводится в действие с 01.01.2008); от 22.01.2009 N 729; от 22.09.2010 № 1066; от 27.09.2010 № 1072 (вводится в действие с 01.11.2010); от 18.04.2011 № 61 (вводится в действие с 12.04.2011); от 20.10.2011 № 165 (вводится в действие с 01.11.2010); от 04.02.2012 № 266; от 08.04.2012 № 294; от 21.06.2012 № 344; от 29.08.2014 № 900; от 16.11.2015 № 112 (вводится в действие с 01.01.2016); от 23.12.2015 № 137 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.12.2015 № 158; от 18.02.2016 № 198; от 05.10.2016 № 349; от 31.10.2016 № 366; от 04.08.2018 № 723; от 29.08.2018 № 734; от 26.12.2018 № 812; от 18.03.2019 № 880; от 22.07.2019 № 74; от 05.10.2020 № 427; от 05.10.2020 № 428; от 20.02.2021 № 515; от 17.03.2022 № 841; от 30.06.2022 № 948 (вводится в действие с 01.07.2022); от 15.07.2022 № 961 (вводится в действие с 01.07.2022); от 26.11.2022 № 5; от 02.01.2023 № 78 (вводится в действие с 01.01.2023); от 19.01.2023 № 106; от 20.10.2023 № 383 (вводится в действие с 01.01.2024); от 13.06.2024 № 570 (вводится в действие с 01.07.2024); от 27.08.2024 № 632; от 28.04.2025 № 861 (вводится в действие со дня подписания, за исключением норм и положений по осуществлению Агентством функций по формированию государственной политики в области использования атомной энергии и реализации государственной политики по регулированию операций по разведке урана, которые вводятся в действие со дня введения в действие законов Республики Казахстан, предусматривающих внесение изменений и дополнений в соответствующие законодательные акты Республики Казахстан); от 26.08.2025 № 975 (вводится в действие с 01.09.2025).
Численность
Всего
Аппараты Палат Парламента Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы N 29 Жарлығы.
Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру мақсатында қаулы етемін:
1. Республикалық бюджет есебінен қамтылған мемлекеттік органдардың штат саны 1-4-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 1999.07.15 N 171, 2005.04.21. N 1557 Жарлықтарымен.
2. Мемлекеттік органдардың босатылатын қызметкерлеріне Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген әлеуметтік кепілдіктер мен өтемдер беріледі деп белгіленсін.
3. Қосымшаларда аталған мемлекеттік органдар өз актілерін осы Жарлыққа сәйкес келтірсін.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықтан туындайтын өзге де шаралар қолдансын.
5. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 22 қаңтардағы
№ 29 Жарлығына
1-ҚОСЫМША
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 2000.02.04 N 331, 2000.10.12 N 471, 2000.12.20 N 517, 2001.01.31 N 544, 2001.11.13 N 720, 2002.03.21 N 825, 2002.08.05 N 916, 2002.08.29 N 939, 2002.12.10 N 992, 2004.03.23 N 1317, 2004.05.14 N 1367, 2004.07.05 N 1400, 2004.08.02 N 1413, 2005.06.30 N 1598 (2005.07.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2005.07.13 N 1614 (2005.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2005.12.28 N 1692 (2006.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2006.07.08 N 144, 2006.08.28 N 166, 2008.02.19 N 544 (2008.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2009.01.22 N 729, 2010.09.22 N 1066, 2010.09.27 N 1072 (2010.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.04.18 N 61 (2011.04.12 бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.10.20 N 165 (2010.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2012.02.04 № 266, 2012.04.08 N 294, 2012.06.21 № 344; 29.08.2014 N 900; 16.11.2015 № 112 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.12.2015 № 137 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.12.2015 № 158; 18.02.2016 № 198; 05.10.2016 № 349; 31.10.2016 № 366; 04.08.2018 № 723; 29.08.2018 № 734; 26.12.2018 № 812; 18.03.2019 № 880; 22.07.2019 № 74; 05.10.2020 № 427; 05.10.2020 № 428; 20.02.2021 № 515; 17.03.2022 № 841; 30.06.2022 № 948 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.07.2022 № 961 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.11.2022 № 5; 02.01.2023 № 78 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.01.23 № 106; 20.10.2023 № 383 (01.01.2024 ж. бастап қолданысқа енгізіледі); 13.06.2024 № 570 (01.07.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.08.2024 № 632; 28.04.2025 № 861 (Қазақстан Республикасының тиісті заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін Қазақстан Республикасының заңдары қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізілетін Агенттіктің атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және уранды барлау жөніндегі операцияларды реттеу бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша функцияларды жүзеге асыруы жөніндегі нормалар мен ережелерді қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2025 № 975 (01.09.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
Қазақстан Республикасының республикалық бюджет есебінен қамтылған жекелеген
мемлекеттік органдарының штат саны
Саны
Барлығы
Қазақстан Республикасы Парламенті Палаталарының аппараттары

405
Управление Делами Президента Республики Казахстан
121
Аппарат Конституционного Суда Республики Казахстан
70
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
50
Аппарат Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
228
Управление материально-технического обеспечения
34
Судебная администрация Республики Казахстан, в том числе: территориальные подразделения (департаменты Судебной администрации) в областях, столице и городах республиканского значения

405
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы
121
Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының аппараты
70
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты
50
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының аппараты
228
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
34
Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігі, оның ішінде: облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық бөлімшелер (Сот әкімшілігінің департаменттері)

6243
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы, в том числе его территориальные органы
848
Национальный центр по правам человека, в том числе представительства
104
Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, его ведомство и территориальные подразделения ведомства
2470
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, в том числе его территориальные подразделения

6243
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, соның ішінде оның аумақтық органдары
848
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық, оның ішінде өкілдіктер
104
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, оның ведомствосы және ведомствоның аумақтық бөлімшелері
2470
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі, соның ішінде оның аумақтық бөлімшелері

391
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
1867
Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
120
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 января 1999 года № 29
ОБЩАЯ ШТАТНАЯ ЧИСЛЕННОСТЬ
прокуратуры Республики Казахстан
Сноска. Приложение 2 - в редакции Указа Президента РК от 17.12.2025 № 1125.
Прокуратура Республики Казахстан, в том числе: Генеральная прокуратура, Академия правоохранительных органов, органы прокуратуры, Комитет по правовой статистике и специальным учетам, территориальные и приравненные к ним органы Комитета по правовой статистике и специальным учетам, Комитет по защите прав инвесторов
5884
Приложение 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 января 1999 года N 29
Сноска. Указ дополнен приложением 3 в соответствии с Указом Президента РК от 15.07.1999 N 171; в редакции Указа Президента РК от 09.04.2010 № 970; с изменениями, внесенными указами Президента РК от 22.09.2010 № 1066; от 27.09.2010 № 1072 (вводится в действие с 01.11.2010); от 04.02.2012 № 266; от 16.11.2015 № 112 (вводится в действие с 01.01.2016); от 29.08.2018 № 734; от 15.07.2022 № 961 (вводится в действие с 01.07.2022).
ЛИМИТ
штатной численности Комитета по судебному
администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан
Сноска. Лимит исключен Указом Президента РК от 22.09.2010 № 1066.
ЛИМИТ
штатной численности судей местных судов
Республики Казахстан
Судьи областных и приравненных к ним судов 475
Судьи районных и приравненных к ним судов 2179
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 22 января 1999 года N 29
ШТАТНАЯ ЧИСЛЕННОСТЬ
органов финансовой полиции Республики Казахстан
Сноска. Приложение 4 исключено Указом Президента РК от 29.08.2014 № 900.

391
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
1867
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
120
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 22 қаңтардағы
№ 29 Жарлығына
2-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы прокуратурасының ЖАЛПЫ ШТАТ САНЫ
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 17.12.2025 № 1125 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының Прокуратурасы, оның ішінде: Бас прокуратура, Құқық қорғау органдарының академиясы, прокуратура органдары, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдары, Инвесторлардың құқықтарын қорғау комитеті
5884
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 22 қаңтардағы
№ 29 Жарлығына
3-ҚОСЫМША
Ескерту. Жарлық 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Президентінің 15.07.1999 № 171 Жарлығымен; жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 09.04.2010 № 970 Жарлығымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 22.09.2010 № 1066; 27.09.2010 № 1072 (01.11.2010 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.02.2012 № 266; 16.11.2015 № 112 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2018 № 734; 15.07.2022 № 961 (01.07. 2022 бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот әкімшілігі жөніндегі комитеттің штат саны ЛИМИТІ
Ескерту. Лимит алынып тасталды - ҚР Президентінің 2010.09.22 N 1066 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының жергілікті соттары судьяларының штат саны
ЛИМИТІ
Облыстық және оған теңестірілген соттардың судьялары 475
Аудандық және оған теңестірілген соттардың судьялары 2179
Қазақстан Республикасы
Президентінің
1999 жылғы 22 қаңтардағы
№ 29 Жарлығына
4-ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы қаржы полициясы органдарының
ШТАТ САНЫ
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды - ҚР Президентінің 29.08.2014 N 900 Жарлығымен.