О Комиссии по мониторингу за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 19 мая 2025 года № 879.
В соответствии с пунктом 4 статьи 59 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и в целях осуществления мониторинга за целевым, законным и эффективным использованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Создать Комиссию по мониторингу за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан (далее – Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) положение и порядок работы Комиссии;
2) состав Комиссии.
3. Признать утратившими силу некоторые акты Президента Республики Казахстан согласно приложению к настоящему Указу.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 19 мая 2025 года № 879
ПОЛОЖЕНИЕ И ПОРЯДОК РАБОТЫ
Комиссии по мониторингу за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Комиссия по мониторингу за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан (далее – Комиссия), является консультативно-совещательным органом по вопросам осуществления контроля за использованием средств Национального фонда Республики Казахстан.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией, законодательными актами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, а также настоящим Положением и порядком работы.
3. Решения Комиссии носят рекомендательный характер.
4. Задачей Комиссии является осуществление на постоянной основе мониторинга за целевым, законным и эффективным использованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, в том числе посредством проведения мониторинга реализации и аудита финансовой части критически важных объектов, проектов общестранового значения и иных проектов, финансируемых за счет средств Национального фонда Республики Казахстан (далее – Национальный фонд), в том числе путем облигационного заимствования.
5. Комиссия имеет право:
1) привлекать внешних экспертов (аудиторов) для проведения мониторинга реализации и аудита финансовой части критически важных объектов, проектов общестранового значения и иных проектов, финансируемых за счет средств Национального фонда;
2) направлять материалы для решения вопроса о дисциплинарной и иной ответственности должностных лиц соответствующих государственных органов и организаций с участием государства;

Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын мониторингтеу жөніндегі комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 19 мамырдағы № 879 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 59-бабының 4-тармағына сәйкес және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың нысаналы, заңды және тиімді пайдаланылуын мониторингтеуді жүзеге асыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын мониторингтеу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссияның ережесі және жұмыс тәртібі;
2) Комиссияның құрамы бекітілсін.
3. Осы Жарлыққа қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2025 жылғы 19 мамырдағы
№ 879 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын мониторингтеу жөніндегі комиссияның ЕРЕЖЕСІ ЖӘНЕ ЖҰМЫС ТӘРТІБІ
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын мониторингтеу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры қаражатының пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру мәселелері жөніндегі консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңнамалық актілерін, Қазақстан Республикасы Президентінің актілерін, сондай-ақ осы Ережені және жұмыс тәртібін басшылыққа алады.
3. Комиссияның шешімдері ұсынымдық сипатта болады.
4. Комиссияның міндеті Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың нысаналы, заңды және тиімді пайдаланылуын мониторингтеуді, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры (бұдан әрі – Ұлттық қор) қаражаты есебінен, оның ішінде облигациялық қарыз алу жолымен қаржыландырылатын аса маңызды объектілердің, жалпы ел үшін маңызы бар жобалардың және өзге де жобалардың іске асырылуын мониторингтеу және қаржылық бөлігіне аудит жүргізу арқылы тұрақты негізде жүзеге асыру болып табылады.
5. Комиссияның:
1) Ұлттық қор қаражаты есебінен қаржыландырылатын аса маңызды объектілердің, жалпы ел үшін маңызы бар жобалардың және өзге де жобалардың іске асырылуына мониторинг және қаржылық бөлігіне аудит жүргізу үшін сыртқы сарапшыларды (аудиторларды) тартуға;
2) тиісті мемлекеттік органдардың және мемлекет қатысатын ұйымдардың лауазымды адамдарының тәртіптік және өзге де жауаптылығы туралы мәселені шешу үшін материалдар жіберуге;

3) направлять информацию правоохранительным органам и органам национальной безопасности для рассмотрения в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
6. Члены Комиссии обязаны:
1) проводить в пределах своей компетенции промежуточный мониторинг по итогам первого полугодия и годовую оценку расходования средств, выделенных из Национального фонда;
2) участвовать в формировании годового отчета Комиссии;
3) представлять результаты мониторинга, осуществленного в пределах своей компетенции, в Рабочий орган Комиссии.
7. Члены Комиссии в установленном законодательством Республики Казахстан порядке и в пределах своей компетенции имеют право истребовать необходимую отчетность, информацию, документы и иные материалы от государственных органов, организаций с участием государства и должностных лиц, в том числе устные и письменные объяснения от соответствующих должностных лиц.
Глава 2. Организация и порядок работы Комиссии
8. Комиссию возглавляет председатель.
Председатель Комиссии:
1) осуществляет общее руководство деятельностью Комиссии;
2) определяет повестку дня, место и время проведения заседаний Комиссии;
3) председательствует на заседаниях Комиссии. В отсутствие председателя по его поручению на заседаниях председательствует один из членов Комиссии;
4) распределяет между членами Комиссии задачи и при необходимости дает им обязательные для исполнения поручения по проведению мониторинга в пределах их компетенции;
5) представляет Президенту Республики Казахстан годовой отчет Комиссии не позднее 1 июня года, следующего за отчетным.
9. Заседания Комиссии проводятся не реже одного раза в год и оформляются протоколом. По поручению председателя Комиссии допускается вынесение и рассмотрение внеплановых вопросов путем инициирования заочного голосования.
Заседание считается правомочным, если на нем участвуют не менее половины от общего числа членов Комиссии. Делегирование членами Комиссии своих полномочий иным должностным лицам не допускается.
10. Комиссия принимает решения большинством голосов от общего числа участвующих на заседании членов Комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
11. Решения Комиссии при необходимости направляются соответствующим государственным органам и организациям.
12. Рабочим органом Комиссии является Высшая аудиторская палата Республики Казахстан.
Рабочий орган осуществляет организационное обеспечение деятельности Комиссии и мониторинг исполнения ее решений.

3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қарау үшін құқық қорғау органдары мен ұлттық қауіпсіздік органдарына ақпарат жіберуге құқығы бар.
6. Комиссия мүшелері:
1) өз құзыреті шегінде Ұлттық қордан бөлінген қаражаттың жұмсалуына бірінші жартыжылдықтың қорытындысы бойынша аралық мониторинг және жылдық бағалау жүргізуге;
2) Комиссияның жылдық есебін қалыптастыруға қатысуға;
3) өз құзыреті шегінде жүзеге асырылған мониторингтің нәтижелерін Комиссияның Жұмыс органына ұсынуға міндетті.
7. Комиссия мүшелерінің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардан, мемлекет қатысатын ұйымдардан және лауазымды адамдардан қажетті есептілікті, ақпаратты, құжаттар мен өзге де материалдарды, оның ішінде тиісті лауазымды адамдардан ауызша және жазбаша түсініктемелер талап етуге құқығы бар.
2-тарау. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның жұмыс тәртібі
8. Комиссияны Төраға басқарады.
Комиссия төрағасы:
1) Комиссия қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады;
2) Комиссия отырыстарының күн тәртібін, өткізілетін орны мен уақытын айқындайды;
3) Комиссияның отырыстарында төрағалық етеді. Төраға болмаған кезде оның тапсырмасы бойынша отырыстарда Комиссия мүшелерінің бірі төрағалық етеді;
4) Комиссия мүшелері арасында міндеттерді бөледі және қажет болған кезде мониторинг жүргізу бойынша оларға өз құзыреті шегінде орындау үшін міндетті тапсырмалар береді;
5) Қазақстан Республикасының Президентіне есепті жылдан кейінгі жылдың 1 маусымынан кешіктірмей Комиссияның жылдық есебін ұсынады.
9. Комиссияның отырыстары жылына бір реттен сиретпей өткізіледі және хаттамамен ресімделеді. Комиссия төрағасының тапсырмасы бойынша сырттай дауыс беруге бастамашылық жасау жолымен жоспардан тыс мәселелерді шығаруға және қарауға жол беріледі.
Егер отырысқа Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде жартысы қатысса, ол заңды деп есептеледі. Комиссия мүшелерінің өз өкілеттіктерін өзге лауазымды адамдарға беруіне жол берілмейді.
10. Комиссия отырысқа қатысып отырған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен шешімдер қабылдайды. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп саналады.
11. Қажет болған кезде Комиссияның шешiмдерi тиiстi мемлекеттiк органдарға және ұйымдарға жiберiледi.
12. Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Жұмыс органы Комиссияның қызметін ұйымдастырушылық тұрғыдан қамтамасыз етуді және оның шешімдерінің орындалуын мониторингтеуді жүзеге асырады.

13. В целях эффективной организации деятельности Комиссии назначается секретарь.
14. Секретарем Комиссии является представитель рабочего органа Комиссии. Секретарь не является членом Комиссии и не имеет право голоса при принятии Комиссией решений.
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 19 мая 2025 года № 879
СОСТАВ
Комиссии по мониторингу за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан
Сноска. Состав с изменениями, внесенными Указами Президента РК от 26.08.2025 № 975; от 08.01.2026 № 1152 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Председатель Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан, председатель Комиссии
заместитель Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан
заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан
заместитель Генерального Прокурора Республики Казахстан
начальник 4 Департамента 4 Службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
управляющий директор по экономике и финансам акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию)
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
директор Службы по противодействию коррупции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
заместитель Председателя Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
первый вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
председатель Комитета по финансам и бюджету Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
председатель Комитета по финансам и бюджету Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель председателя акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию)
председатель Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
председатель Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 19 мая 2025 года № 879
ПЕРЕЧЕНЬ утративших силу некоторых актов Президента Республики Казахстан
1. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2014 года № 281 "О Комиссии по мониторингу за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан".
2. Пункт 35 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2014 года № 911 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившим силу некоторых распоряжений Президента Республики Казахстан".

13. Комиссияның қызметін тиімді ұйымдастыру мақсатында хатшы тағайындалады.
14. Комиссияның жұмыс органының өкілі Комиссия хатшысы болып табылады. Хатшы Комиссия мүшесі болып табылмайды және Комиссия шешімдер қабылдаған кезде оның дауыс беруге құқығы жоқ.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2025 жылғы 19 мамырдағы
№ 879 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын мониторингтеу жөніндегі комиссияның ҚҰРАМЫ
Ескерту. Құрамына өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 26.08.2025 № 975; 08.01.2026 № 1152 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлықтарымен.
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының төрағасы, Комиссия төрағасы
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының орынбасары
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының орынбасары
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің 4-қызметі 4-департаментінің бастығы
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының Экономика және қаржы жөніндегі басқарушы директоры (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл қызметінің директоры
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі төрағасының орынбасары
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министрі
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының Қаржы және бюджет комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің Қаржы және бюджет комитетінің төрағасы (келісім бойынша)
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2025 жылғы 19 мамырдағы
№ 879 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентінің күші жойылған кейбір актілерінің ТІЗБЕСІ
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын мониторингтеу жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 18 сәуірдегі № 281 өкімі.
2. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір өкімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қыркүйектегі № 911 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 35-тармағы.

3. Пункт 17 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 8 февраля 2016 года № 191 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых указов Президента Республики Казахстан".
4. Пункт 18 изменений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 9 июня 2016 года № 275 "О внесении изменений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан".
5. Пункт 17 изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 10 октября 2016 года № 357 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан по вопросам деятельности консультативно-совещательных и иных органов при Президенте Республики Казахстан".
6. Пункт 18 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 20 октября 2017 года № 568 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых актов Президента Республики Казахстан".
7. Пункт 30 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 74 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)".
8. Пункт 30 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 28 октября 2019 года № 195 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан".
9. Пункт 20 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 20 февраля 2021 года № 515 "О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".

3. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 8 ақпандағы № 191 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 17-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 9 маусымдағы № 275 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістердің 18-тармағы.
5. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 10 қазандағы № 357 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші және өзге де органдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулардың 17-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 20 қазандағы № 568 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 18-тармағы.
7. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің және Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 22 шілдедегі № 74 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 30-тармағы.
8. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 28 қазандағы № 195 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 30-тармағы.
9. "Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 20 ақпандағы № 515 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 20-тармағы.

10. Пункт 22 изменений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 26 ноября 2022 года № 5 "О некоторых вопросах Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан".
11. Пункт 35 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 3 января 2024 года № 429 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых актов Президента Республики Казахстан".
12. Пункт 19 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 29 июня 2024 года № 591 "О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан".
13. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 19 мая 2015 года № 2 "О внесении изменений в распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2014 года № 281 "О Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан".
14. Распоряжение Президента Республики Казахстан от 14 июля 2020 года № 118 "О внесении изменений в распоряжение Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2014 года № 281 "О Комиссии по контролю за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан".

10. "Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 26 қарашадағы № 5 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістердің 22-тармағы.
11. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 3 қаңтардағы № 429 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 35-тармағы.
12. "Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2024 жылғы 29 маусымдағы № 591 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 19-тармағы.
13. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын бақылау жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 18 сәуірдегі № 281 өкіміне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 2 өкімі.
14. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын бақылау жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 18 сәуірдегі № 281 өкіміне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 14 шілдедегі № 118 өкімі.