О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 16 июля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации уголовного законодательства Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 августа 2025 года № 124-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 16 июля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации уголовного законодательства Республики Казахстан" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр О. Бектенов
Утвержден
распоряжением Премьер-
Министра Республики Казахстан
от 5 августа 2025 года № 124-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының қылмыстық заңнамасын оңтайландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 5 тамыздағы № 124-ө Өкімі.
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының қылмыстық заңнамасын оңтайландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі жиынтық ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2025 жылғы 5 тамыздағы
№ 124-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 16 июля 2025 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оптимизации уголовного законодательства Республики Казахстан"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 05.02.2026 № 8-р.
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
Об утверждении Правил выплаты ежемесячного государственного пособия отстраненным от должности подозреваемым, обвиняемым и подсудимым
постановление Правительства Республики Казахстан
МТСЗН
декабрь 2028 года
Шегай В.В.
2.

Қабылдануы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының қылмыстық заңнамасын оңтайландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2025 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 05.02.2026 № 8-ө өкімімен.
Р/с№
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуіне және енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Лауазымнан шеттетiлген күдіктілерге, айыпталушыларға және сотталушыларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2028 жылғы желтоқсан
В.В. Шегай
2.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Бекиев О.Б.
3.
Об утверждении Правил организации пропускного режима в учреждениях уголовно-исполнительной системы
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
4.
Об утверждении Правил и условий организации труда осужденных учреждениями уголовно-исполнительной системы
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
5.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2011 года № 232 "Об утверждении Правил организации деятельности специальных приемников органов внутренних дел"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Лепеха И.В.
6.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 января 2012 года № 11 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка специальных приемников органов внутренних дел"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Лепеха И.В.
7.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 10 июня 2014 года № 182 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка содержания подозреваемых и обвиняемых военнослужащих на гауптвахтах органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
Сентябрь 2025 года
Алтынбаев А.С.
8.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 августа 2014 года № 508 "Об утверждении Правил проведения воспитательной работы с осужденными к лишению свободы"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
9.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 августа 2014 года № 510 "Об утверждении правил ввода режима особых условий в учреждениях уголовно-исполнительной системы"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
10.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 августа 2014 года № 511 "Об утверждении Правил организации деятельности службы пробации"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
11.

"Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
О.Б. Бекеев
3.
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде өткізу режимін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
4.
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің сотталғандардың еңбегін ұйымдастыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
5.
"Ішкі істер органдары арнайы қабылдау орындарының қызметін ұйымдастыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 23 мамырдағы № 232 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
И.В. Лепеха
6.
"Ішкі істер органдары арнайы қабылдау орындарының ішкі тәртіп қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы № 11 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
И.В. Лепеха
7.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының гауптвахталарында күдікті және айыпталушы әскери қызметшілерді ұстаудың ішкі тәртібінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 10 маусымдағы № 182 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Ә.С. Алтынбаев
8.
"Бас бостандығынан айыруға сотталғандармен тәрбие жұмысын жүргізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 13 тамыздағы № 508 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
9.
"Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінде ерекше жағдайлар режимін енгізу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 14 тамыздағы № 510 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
10.
"Пробация қызметінің жұмысын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 15 тамыздағы № 511 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
11.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 августа 2014 года № 551 "Об утверждении Правил направления осужденных в учреждения уголовно-исполнительной системы для отбывания наказания"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
12.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 августа 2014 года № 564, Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 сентября 2014 года № 86, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 4 сентября 2014 года № 290, Министра финансов Республики Казахстан от 11 сентября 2014 года № 394 и Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 сентября 2014 года № 4 "Об утверждении Правил исполнения меры пресечения в виде домашнего ареста"
совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан, Генерального Прокурора Республики Казахстан, Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
МВД, ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию), АФМ (по согласованию)
Сентябрь 2025 года
Лепеха И.В., Ташимбаев Т.Г., Алтынбаев А.С., Елемесов Ж.Ф.
13.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 622 "Об утверждении Правил осуществления контроля за поведением лиц, освобожденных условно-досрочно от отбывания наказания"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Лепеха И.В.
14.
О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований"
приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан
ГП (по согласованию)
Сентябрь 2025 года
Ташимбаев Т.Г.
15.
О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 15 октября 2014 года № 346 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка следственных изоляторов органов национальной безопасности Республики Казахстан"
приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
Сентябрь 2025 года
Тулеуов А.К.
16.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 819 "Об утверждении правил внутреннего распорядка учреждений уголовно-исполнительной системы"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
17.

"Сотталғандарды жазасын өтеу үшін қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелеріне жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 22 тамыздағы № 551 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
12.
"Үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын орындау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 564, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 86, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 4 қыркүйектегі № 290, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 11 қыркүйектегі № 394, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 12 қыркүйектегі № 4 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының бірлескен бұйрығы
ІІМ, БП (келісу бойынша), ҰҚК (келісу бойынша), ҚМА (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
И.В. Лепеха, Т.Ғ. Тәшімбаев, Ә.С. Алтынбаев, Ж.Ф. Елемесов
13.
"Жазасын өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамдардың мінез-құлқын бақылауды жүзеге асыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 622 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
И.В. Лепеха
14.
"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығы
БП (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
Т.Ғ. Тәшімбаев
15.
"Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдары тергеу изоляторларының ішкі тәртіптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2014 жылғы 15 қазандағы № 346 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бұйрығы
ҰҚК (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
А.Қ. Төлеуов
16.
"Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің iшкi тәртiптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 819 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
17.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 12 января 2015 года № 9 "Об утверждении форм актовых записей, свидетельств и справок о государственной регистрации актов гражданского состояния в электронной форме и на бумажном носителе"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
Сентябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш.
18.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112 "Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
Сентябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш.
19.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 114 "Об утверждении перечня документов, подтверждающих права лиц на получение гарантированной государством юридической помощи"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
Сентябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш.
20.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/158 "Об утверждении размеров возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира"
приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭПР
Сентябрь 2025 года
Шарбиев Н.К.
21.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 мая 2017 года № 375 "Об утверждении правила перевода осужденного для поддержания социально полезных связей"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД, ГП (по согласованию)
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С., Ташимбаев Т.Г.
22.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 июня 2017 года № 386 "Об утверждении Правил организации выполнения общественных работ лицами, осужденными к данному виду наказания"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
23.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 504 "Об утверждении Правил организации деятельности и внутреннего распорядка специальных учреждений, осуществляющих исполнение наказания в виде ареста"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
24.

"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу туралы электрондық және қағаз жеткізгіштегі акт жазбаларының, куәліктер мен анықтамалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 9 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Б.Ш. Жақселекова
18.
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, оларға өзгерістер, түзетулер, толықтырулар енгізу, азаматтық хал актілерінің күшін жою және қалпына келтіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Б.Ш. Жақселекова
19.
"Мемлекет кепілдік берген заң көмегін алуға тұлғалардың құқықтарын растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 114 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Б.Ш. Жақселекова
20.
"Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасын бұзумен келтірілген зиянның орнын толтыру мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/158 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің бұйрығы
ЭТРМ
2025 жылғы қыркүйек
Н.Қ. Шәрбиев
21.
"Сотталған адамның әлеуметтік пайдалы байланыстарын қолдау үшін ауыстыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 31 мамырдағы № 375 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ, БП (келісу бойынша)
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков, Т.Ғ. Тәшімбаев
22.
"Жазалаудың осы түріне сотталған адамдардың қоғамдық жұмыстарды орындауын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 2 маусымдағы № 386 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
23.
"Қамаққа алу түріндегі жазаны орындауды жүзеге асыратын арнаулы мекемелердің қызметі мен ішкі тәртіптемесін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 504 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
24.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июля 2017 года № 505 "Об утверждении правил внутреннего распорядка следственных изоляторов уголовно-исполнительной системы"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
25.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 сентября 2017 года № 137 дсп "Об утверждении правил использования инженерно-технических средств надзора, контроля и охраны учреждений уголовно-исполнительной системы"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Кайырбеков А.С.
26.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 февраля 2018 года № 95 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка изоляторов временного содержания органов внутренних дел"
приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан
МВД
Сентябрь 2025 года
Лепеха И.В.
27.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 226 "Об утверждении Правил регистрации абонентских устройств сотовой связи"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
Сентябрь 2025 года
Мусалиев Д.У.
28.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 сентября 2018 года № 1462 "Об утверждении Правил оплаты гарантированной государством юридической помощи, оказываемой адвокатом, юридическим консультантом, и возмещения расходов, связанных с правовым консультированием, защитой и представительством, а также проведением примирительных процедур"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
Сентябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш.
29.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния, а также выдачи повторных свидетельств и справок о регистрации актов гражданского состояния за рубежом"
приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД
Сентябрь 2025 года
Саинов А.Г.
30.
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-262/2020 "Об утверждении правил применения принудительной меры медицинского характера"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан
МЗ
Сентябрь 2025 года
Нурлыбаев Е.Ш.
31.

"Қылмыстық-атқару жүйесі тергеу изоляторларының ішкі тәртіптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 26 шілдедегі № 505 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
25.
"Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің инженерлік-техникалық қадағалау, бақылау және күзет құралдарын пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 27 қыркүйектегі № 137 қбпү бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.С. Қайырбеков
26.
"Ішкі істер органдарындағы уақытша ұстау изоляторларының ішкі тәртіптеме қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 5 ақпандағы № 95 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бұйрығы
ІІМ
2025 жылғы қыркүйек
И.В. Лепеха
27.
"Ұялы байланыстың абоненттік құрылғыларын тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 23 мамырдағы № 226 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2025 жылғы қыркүйек
Д.У. Мұсалиев
28.
"Адвокат, заң консультанты көрсететін, мемлекет кепілдік берген заң көмегіне ақы төлеу және құқықтық консультация беруге, қорғауға және өкілдік етуге, сондай-ақ татуластыру рәсімдерін жүргізуге байланысты шығыстарды өтеу қағидалары" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 қыркүйектегі № 1462 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Б.Ш. Жақселекова
29.
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету, сондай-ақ азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер мен анықтамалар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ
2025 жылғы қыркүйек
А.Ғ. Саинов
30.
"Медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-262/2020 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығы
ДСМ
2025 жылғы қыркүйек
Е.Ш. Нұрлыбаев
31.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 12 апреля 2023 года № 322 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка и содержания подозреваемых и обвиняемых на гауптвахте органов военной полиции Вооруженных Сил Республики Казахстан"
приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
Сентябрь 2025 года
Камалетдинов С.Б.
32.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 175/НҚ "Об определении размера оплаты услуг государственной регистрации актов гражданского состояния"
приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЦРИАП
Сентябрь 2025 года
Коняшкин Р.А.
33.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 434 "Об утверждении размеров оплаты гарантированной государством юридической помощи, оказанной адвокатом, юридическим консультантом, и возмещения расходов, связанных с правовым консультированием, защитой и представительством, а также проведением примирительных процедур"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан
МЮ
Сентябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш.
34.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 26 сентября 2023 года № 688 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 сентября 2023 года № 169 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочного листа в сфере регистрации актов гражданского состояния"
совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан и Министра национальной экономики Республики Казахстан
МЮ, МНЭ
Сентябрь 2025 года
Жакселекова Б.Ш., Дарбаев А.К.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан;
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан;
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
АФМ – Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу Республики Казахстан;
МО – Министерство обороны Республики Казахстан;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
___________________________

"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери полиция органдарының гауптвахтасындағы ішкі тәртіптеме және онда күдіктілер мен айыпталушыларды ұстау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2023 жылғы 12 сәуірдегі № 322 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2025 жылғы қыркүйек
С.Б. Қамалетдинов
32.
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу қызметтеріне ақы төлеу мөлшерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 175/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің бұйрығы
ЦДИАӨМ
2025 жылғы қыркүйек
Р.А. Коняшкин
33.
"Адвокат, заң консультанты көрсеткен, мемлекет кепілдік берген заң көмегіне ақы төлеудің және құқықтық консультация беруге, қорғауға және өкілдік етуге, сондай-ақ татуластыру рәсімдерін жүргізуге байланысты шығыстарды өтеудің мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 434 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің бұйрығы
Әділетмині
2025 жылғы қыркүйек
Б.Ш. Жақселекова
34.
"Азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 26 қыркүйектегі № 688 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 28 қыркүйектегі № 169 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің бірлескен бұйрығы
Әділетмині, ҰЭМ
2025 жылғы қыркүйек
Б.Ш. Жақселекова, А.К. Дарбаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы;
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
ҚМА – Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі.