О подписании Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об учреждении Генерального консульства Российской Федерации в городе Актау
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2025 года № 735
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об учреждении Генерального консульства Российской Федерации в городе Актау.
2. Заместителю Премьер-Министра – Министру иностранных дел Республики Казахстан Нуртлеу Мурату Абугалиевичу подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об учреждении Генерального консульства Российской Федерации в городе Актау, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2025 года №
Проект
Министерство иностранных дел Республики Казахстан свидетельствует свое уважение Министерству иностранных дел Российской Федерации и в связи со вступлением в силу Протокола к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об открытии Консульства Республики Казахстан в городе Астрахани, Российская Федерация, и Консульства Российской Федерации в городе Уральске, Республика Казахстан, от 9 октября 2000 года, совершенного в Астане 20 мая 2024 года, имеет честь сообщить следующее:
1. Правительство Республики Казахстан подтверждает получение ноты Министерства иностранных дел Российской Федерации от 17 июля 2023 года № 17572/3дснг и выражает согласие на учреждение Генерального консульства Российской Федерации в городе Актау, консульский округ которого охватывает территорию Мангистауской области Республики Казахстан, с одновременным ее изъятием из консульского округа Генерального консульства Российской Федерации в городе Уральске Республики Казахстан.
МИНИСТЕРСТВО ИНОСТРАННЫХ ДЕЛ
РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ
город Москва
2. Правительство Республики Казахстан, основываясь на Венской конвенции о консульских сношениях от 24 апреля 1963 года, Консульской конвенции между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 28 марта 1994 года, а также в соответствии с законодательством своего государства предоставляет всю необходимую помощь и возможности для открытия указанного консульского учреждения Российской Федерации и выполнения им консульских функций на территории Республики Казахстан.
Настоящая нота и ответная нота Министерства иностранных дел Российской Федерации, подтверждающая согласие Правительства Российской Федерации с вышеизложенным, составляют Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об учреждении Генерального консульства Российской Федерации в городе Актау, которое вступит в силу с даты получения по дипломатическим каналам ответной ноты российской стороны.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан пользуется случаем, чтобы возобновить Министерству иностранных дел Российской Федерации уверения в своем высоком уважении.
город Астана, " " 2025 года
_____________________________
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2025 года №
Проект
Министерство иностранных дел Российской Федерации свидетельствует свое уважение Министерству иностранных дел Республики Казахстан и имеет честь подтвердить получение ноты Министерства иностранных дел Республики Казахстан от № следующего содержания:
"Министерство иностранных дел Республики Казахстан свидетельствует свое уважение Министерству иностранных дел Российской Федерации и в связи со вступлением в силу Протокола к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об открытии Консульства Республики Казахстан в городе Астрахани, Российская Федерация, и Консульства Российской Федерации в городе Уральске, Республика Казахстан, от 9 октября 2000 года, совершенного в Астане 20 мая 2024 года, имеет честь сообщить следующее:

Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ақтау қаласында Ресей Федерациясының Бас консулдығын құру туралы нота алмасу нысанындағы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 10 қыркүйектегі № 735 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ақтау қаласында Ресей Федерациясының Бас консулдығын құру туралы нота алмасу нысанындағы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі Мұрат Әбуғалиұлы Нұртілеу Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ақтау қаласында Ресей Федерациясының Бас консулдығын құру туралы нота алмасу нысанындағы келісімге Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қойсын, оған қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 735 қаулысымен
мақұлдаған
Жоба
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Ресей Федерациясының Сыртқы істер министрлігіне өзінің ілтипатын білдіреді және 2000 жылғы 9 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ресей Федерациясы, Астрахань қаласында Қазақстан Республикасының Консулдығын және Қазақстан Республикасы, Орал қаласында Ресей Федерациясының Консулдығын ашу туралы келісімге 2024 жылғы 20 мамырда Астанада жасалған хаттаманың күшіне енуіне байланысты келесіні хабарлауды мәртебе санайды:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей Федерациясы Сыртқы істер министрлігінің 2023 жылғы 17 шілдедегі № 17572/3дснг нотасын алғанын растайды және Ақтау қаласында Ресей Федерациясының Бас консулдығын құруға және оның консулдық округі Қазақстан Республикасының Маңғыстау облысының аумағын қамтып, ол бір мезгілде Қазақстан Республикасының Орал қаласындағы Ресей Федерациясының Бас консулдығының консулдық округінен алынатынына келісім білдіреді.
РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫНЫҢ
СЫРТҚЫ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
Мәскеу қаласы
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі 1963 жылғы 24 сәуірдегі Консулдық қатынастар туралы Вена конвенциясын, 1994 жылғы 28 наурыздағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Консулдық конвенцияны негізге ала отырып, сондай-ақ өз мемлекетінің заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында Ресей Федерациясының аталған консулдық мекемесін ашу және оның консулдық функцияларын орындауы үшін барлық қажетті көмек пен мүмкіндіктерді ұсынады.
Осы нота және Ресей Федерациясы Үкіметінің жоғарыда баяндалғанмен келісетінін растайтын Ресей Федерациясы Сыртқы істер министрлігінің жауап нотасы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ақтау қаласында Ресей Федерациясының Бас консулдығын құру туралы нота алмасу нысанындағы келісімді құрайды, ол Ресей тарапының жауап нотасы дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы мүмкіндікті пайдалана отырып, Ресей Федерациясының Сыртқы істер министрлігіне өзінің зор ілтипатын тағы да растайды.
Астана қаласы, 2025 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 735 қаулысымен
мақұлдаған
Жоба
Ресей Федерациясының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің ілтипатын білдіреді және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мынадай мазмұндағы нотасын алғанын растайды:
"Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Ресей Федерациясының Сыртқы істер министрлігіне өзінің ілтипатын білдіреді және 2000 жылғы 9 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ресей Федерациясы, Астрахань қаласында Қазақстан Республикасының Консулдығын және Қазақстан Республикасы, Орал қаласында Ресей Федерациясының Консулдығын ашу туралы келісімге 2024 жылғы 20 мамырда Астанада жасалған хаттаманың күшіне енуіне байланысты келесіні хабарлауды мәртебе санайды:

1. Правительство Республики Казахстан подтверждает получение ноты Министерства иностранных дел Российской Федерации от 17 июля 2023 года № 17572/3дснг и выражает согласие на учреждение Генерального консульства Российской Федерации в городе Актау, консульский округ которого охватывает территорию Мангистауской области Республики Казахстан, с одновременным ее изъятием из консульского округа Генерального консульства Российской Федерации в городе Уральске Республики Казахстан.
МИНИСТЕРСТВО ИНОСТРАННЫХ ДЕЛ
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
город Астана
2. Правительство Республики Казахстан, основываясь на Венской конвенции о консульских сношениях от 24 апреля 1963 года, Консульской конвенции между Республикой Казахстан и Российской Федерацией от 28 марта 1994 года, а также в соответствии с законодательством своего государства предоставляет всю необходимую помощь и возможности для открытия указанного консульского учреждения Российской Федерации и выполнения им консульских функций на территории Республики Казахстан.
Настоящая нота и ответная нота Министерства иностранных дел Российской Федерации, подтверждающая согласие Правительства Российской Федерации с вышеизложенным, составляют Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об учреждении Генерального консульства Российской Федерации в городе Актау, которое вступит в силу с даты получения по дипломатическим каналам ответной ноты российской стороны.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан пользуется случаем, чтобы возобновить Министерству иностранных дел Российской Федерации уверения в своем высоком уважении.".
Министерство иностранных дел Российской Федерации имеет честь подтвердить от имени Правительства Российской Федерации вышеизложенное и согласиться с тем, что нота Министерства иностранных дел Республики Казахстан от № и настоящая ответная нота Министерства иностранных дел Российской Федерации составляют Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Казахстан об учреждении Генерального консульства Российской Федерации в городе Актау.
Министерство иностранных дел Российской Федерации пользуется случаем, чтобы возобновить Министерству иностранных дел Республики Казахстан уверения в своем высоком уважении.
город Москва, " " 2025 года
_____________________________________

1. Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей Федерациясы Сыртқы істер министрлігінің 2023 жылғы 17 шілдедегі № 17572/3дснг нотасын алғанын растайды және Ақтау қаласында Ресей Федерациясының Бас консулдығын құруға және оның консулдық округі Қазақстан Республикасының Маңғыстау облысының аумағын қамтып, ол бір мезгілде Қазақстан Республикасының Орал қаласындағы Ресей Федерациясының Бас консулдығының консулдық округінен алынатынына келісім білдіреді.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
СЫРТҚЫ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
Астана қаласы
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі 1963 жылғы 24 сәуірдегі Консулдық қатынастар туралы Вена конвенциясын, 1994 жылғы 28 наурыздағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Консулдық конвенцияны негізге ала отырып, сондай-ақ өз мемлекетінің заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында Ресей Федерациясының аталған консулдық мекемесін ашу және оның консулдық функцияларын орындауы үшін барлық қажетті көмек пен мүмкіндіктерді ұсынады.
Осы нота және Ресей Федерациясы Үкіметінің жоғарыда баяндалғанмен келісетінін растайтын Ресей Федерациясы Сыртқы істер министрлігінің жауап нотасы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Ақтау қаласында Ресей Федерациясының Бас консулдығын құру туралы нота алмасу нысанындағы келісімді құрайды, ол Ресей тарапының жауап нотасы дипломатиялық арналар арқылы алынған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы мүмкіндікті пайдалана отырып, Ресей Федерациясының Сыртқы істер министрлігіне өзінің зор ілтипатын тағы да растайды.".
Ресей Федерациясының Сыртқы істер министрлігі Ресей Федерациясы Үкіметінің атынан жоғарыда баяндалғандарды растауды және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ______ нотасы мен Ресей Федерациясы Сыртқы істер министрлігінің осы жауап нотасы Ресей Федерациясының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Үкіметі арасындағы Ақтау қаласында Ресей Федерациясының Бас консулдығын құру туралы нота алмасу нысанындағы келісімді құрайтынымен келісуді мәртебе санайды.
Ресей Федерациясының Сыртқы істер министрлігі осы мүмкіндікті пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің зор ілтипатын тағы да растайды.
Мәскеу қаласы, 2025 жылғы " " _________