О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Министерстве финансов Республики Казахстан;
2) исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 230;
3) изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 230.
2. Образовать Комитет по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Создать государственное учреждение - территориальный орган Комитета по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан - Департамент по финансовому мониторингу по городу Алматы.
4. Реорганизовать:
1) государственные учреждения - территориальные органы Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в государственные учреждения - межрегиональные департаменты Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) государственные учреждения - территориальные органы Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан в государственные учреждения - межрегиональные департаменты Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
5. Переименовать:
1) Комитет финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Комитет финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан;
2) государственные учреждения - территориальные органы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
3) государственные учреждения - территориальные управления Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
4) государственные учреждения - территориальные органы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
5-1. Исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 230.
6. Ликвидировать государственное учреждение - территориальный орган Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан "Межрегиональный налоговый комитет N 1 Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан".

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі N 387 Қаулысы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереже;
2) алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 230 қаулысымен;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 230 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті құрылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржы мониторингі комитетінің аумақтық органы - Алматы қаласы бойынша Қаржы мониторингі департаменті - мемлекеттік мекемесі құрылсын.
4. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің өңіраралық департаменттері - мемлекеттік мекемелері;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің өңіраралық департаменттері - мемлекеттік мекемелері болып қайта ұйымдастырылсын;
5. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитеті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті болып;
2) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері;
3) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің аумақтық басқармалары - мемлекеттік мекемелері;
4) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелері болып қайта аталсын.
5-1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 230 қаулысымен.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің N 1 аймақаралық салық комитеті" аумақтық органы - мемлекеттік мекемесі таратылсын.

7. Определить, что полномочия по управлению оставшимся после ликвидации имуществом государственного учреждения, указанного в пункте 6 настоящего постановления, передаются Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
9. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
10. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
При этом подпункты 42), 310), 320), 336), 337), 338), 339), 340) и 341) функций центрального аппарата пункта 16 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного настоящим постановлением (далее – Положение), вводятся в действие с 1 января 2019 года.
Подпункт 281) функций центрального аппарата пункта 16 Положения вводится в действие с 1 июля 2019 года.
Подпункты 239), 240), 309) и 313) функций центрального аппарата пункта 16 Положения вводятся в действие с 1 января 2020 года.
Подпункт 241) функций центрального аппарата пункта 16 Положения вводится в действие с 1 января 2023 года.
Подпункты 286), 287), 288), 289), 290), 291), 297) и 305) функций ведомств пункта 16 Положения вводятся в действие с 1 января 2019 года.
Подпункт 67) функций ведомств пункта 16 Положения вводится в действие с 1 июля 2019 года.
Подпункты 38) и 39) функций ведомств пункта 16 Положения вводятся в действие с 1 июля 2020 года.
Подпункт 296) функций ведомств пункта 16 Положения вводится в действие с 1 января 2020 года.
Подпункты 356-1), 356-2), 356-3), 356-4), 356-5), 356-6) и 356-7) функций центрального аппарата пункта 16 Положения вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правительства РК от 12.07.2018 № 422; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.03.2019 № 131.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года № 387
Положение о Министерстве финансов Республики Казахстан
Сноска. Положение – в редакции постановления Правительства РК от 25.03.2022 № 165 (порядок введения в действие см. п. 2).

7. Осы қаулының 6-тармағында көрсетілген мемлекеттік мекемені таратқаннан кейін қалған мүлікті басқару жөніндегі өкілеттіктер Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетіне беріледі деп айқындалсын.
8. Осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
10. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Бұл ретте осы қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi туралы ереженің (бұдан әрі – Ереже) 16-тармағының орталық аппарат функцияларының 42), 310), 320), 336), 337), 338), 339), 340) және 341) тармақшалары 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының орталық аппарат функцияларының 281) тармақшасы 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының орталық аппарат функцияларының 239), 240), 309) және 313) тармақшалары 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының орталық аппарат функцияларының 241) тармақшасы 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының ведомстволар функцияларының 286), 287), 288), 289), 290), 291), 297) және 305) тармақшалары 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының ведомстволар функцияларының 67) тармақшасы 2019 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының ведомстволар функцияларының 38) және 39) тармақшалары 2020 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Ереженің 16-тармағының ведомстволар функцияларының 296) тармақшасы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 356-1), 356-2), 356-3), 356-4), 356-5), 356-6) және 356-7) тармақшалары 2019 жылғы 11 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 12.07.2018 № 422; өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 19.03.2019 № 131 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
№ 387 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.03.2022 № 165 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.

Глава 1. Общие положения
1. Министерство финансов Республики Казахстан (далее – Министерство) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах:
1) бюджетного планирования;
2) исполнения бюджета;
3) ведения бухгалтерского учета;
4) бюджетного учета и бюджетной отчетности;
5) налогового и таможенного администрирования;
6) государственного регулирования производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции и табачных изделий;
7) оборота нефтепродуктов и биотоплива;
8) государственного регулирования в сфере таможенного дела, реализации налоговой политики Республики Казахстан;
9) государственного и гарантированного государством заимствования, управления правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством;
10) бюджетного кредитования;
11) управления республиканским имуществом;
12) государственных закупок и закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора;
13) осуществления внутреннего государственного аудита и финансового контроля;
14) государственного регулирования в области реабилитации и банкротства (за исключением казенных предприятий, учреждений, банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), а также государственного управления по восстановлению платежеспособности и банкротству граждан Республики Казахстан;
15) в других сферах, отнесенных к компетенции Министерства действующим законодательством.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 01.03.2023 № 172.
2. Министерство имеет ведомства:
1) Комитет государственного казначейства Министерства;
2) Комитет внутреннего государственного аудита Министерства;
3) Комитет государственного имущества и приватизации Министерства;
4) Комитет государственных доходов Министерства.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025).
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет символы и знаки отличия, печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах государственного казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мынадай салаларда басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады:
1) бюджеттік жоспарлау;
2) бюджетті атқару;
3) бухгалтерлік есеп жүргізу;
4) бюджеттік есепке алу мен бюджеттік есептілік;
5) салықтық және кедендік әкімшілендіру;
6) этил спиртінің, алкоголь өнімінің және темекі бұйымдарының өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу;
7) мұнай өнімдерінің және биоотынның айналымы;
8) Қазақстан Республикасының кеден ісі, салық саясатын іске асыру саласындағы мемлекеттік реттеу;
9) мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу, үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару;
10) бюджеттік кредиттеу;
11) республикалық мүлікті басқару;
12) мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы;
13) ішкі мемлекеттік аудитті және қаржылық бақылауды жүзеге асыру;
14) оңалту және банкроттық саласындағы мемлекеттік реттеу (қазыналық кәсіпорындарды, мекемелерді, банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы бойынша мемлекеттік басқару;
15) қолданыстағы заңнамамен Министрлік құзыретіне жатқызылған басқа да салаларда.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 01.03.2023 № 172 қаулысымен.
2. Министрліктің мынадай ведомстволары бар:
1) Министрліктің Мемлекеттік қазынашылық комитеті;
2) Министрліктің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті;
3) Министрліктің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті;
4) Министрліктің Мемлекеттік кірістер комитеті.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен.
3. Министрлік өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Министрлік мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның нышандары мен айырым белгілері, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қазынашылық органдарында шоттары болады.

Сноска. Пункт 4 – в редакции постановления Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025).
5. Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Министерство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Министерства и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение Министерства: 010000, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік ел, 8, административное здание "Дом министерств", 4-подъезд.
Сноска. Пункт 9 – в редакции постановления Правительства РК от 16.11.2022 № 908.
10. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства.
11. Финансирование деятельности Министерства осуществляется из республиканского бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Министерства.
Если Министерству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в доход республиканского бюджета, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Задачи и полномочия Министерства
13. Задачи:
1) выработка предложений по бюджетному планированию, исполнению бюджета, ведению бухгалтерского учета, бюджетного учета и бюджетной отчетности, статистики государственных финансов;
2) обеспечение полноты и своевременности поступления налогов и платежей в бюджет;
3) обеспечение полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления социальных платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) обеспечение в пределах полномочий экономической безопасности государства, законных прав и интересов субъектов предпринимательской деятельности, общества и государства;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 5) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
5) обеспечение соблюдения налогового законодательства Республики Казахстан;

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен.
5. Министрлік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Министрліктің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Министрлік өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Министрлік басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Министрліктің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Министрліктің орналасқан жері: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 8, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 4-кіреберіс.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.11.2022 № 908 қаулысымен.
10. Осы Ереже Министрліктің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Министрліктің қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Министрлікке кәсіпкерлік субъектілерімен Министрліктің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Министрлікке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Министрліктің міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) бюджеттік жоспарлау, бюджетті атқару, бухгалтерлік есепті, бюджеттік есепке алу мен бюджеттік есептілікті, мемлекеттік қаржы статистикасын жүргізу жөнінде ұсыныстар тұжырымдау;
2) салықтардың және бюджетке төленетін төлемдердің толық және уақтылы түсуін қамтамасыз ету;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалу мен аударудың толықтығын және уақтылығын қамтамасыз ету;
4) өкілеттіктері шегінде мемлекеттің экономикалық қауіпсіздігін, кәсіпкерлік қызмет субъектілерінің, қоғамның және мемлекеттің заңды құқықтары мен мүдделерін қамтамасыз ету;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5) Қазақстан Республикасы салық заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету;

6) государственное регулирование производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, а также оборота нефтепродуктов и биотоплива;
7) государственное регулирование в сфере таможенного дела, государственного и гарантированного государством заимствования, бюджетного кредитования, управления республиканским имуществом, управления правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством, государственных закупок, закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, осуществления внутреннего государственного аудита и финансового контроля, государственного регулирования в области реабилитации и банкротства (за исключением казенных предприятий, учреждений, банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), а также осуществления руководства в сфере государственного управления по восстановлению платежеспособности и банкротству граждан Республики Казахстан;
8) регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности организаций и государственных учреждений, в областях аудиторской деятельности и осуществление контроля за деятельностью аудиторских и профессиональных организаций, оценочной деятельности и осуществление контроля в области оценочной деятельности;
9) обеспечение формирования и реализации государственной политики в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности организаций и государственных учреждений, аудиторской деятельности, оценочной деятельности;
10) осуществление государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение";
10-1) осуществление валютного контроля в соответствии с Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле" в пределах компетенции;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 11) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
11) координация реализации механизма прослеживаемости в соответствии с Соглашением о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, ратифицированным Законом Республики Казахстан "О ратификации Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза".
Примечание ИЗПИ!
Пункт 13 предусматривается дополнить подпунктами 12) и 13) в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).

6) этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiнiң, темекi бұйымдарының өндiрiсi мен айналымын, сондай-ақ мұнай өнiмдерiнiң және биоотынның айналымын мемлекеттiк реттеу;
7) кеден ісі, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу бюджеттік кредит беру, республикалық мүлікті басқару, үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару, мемлекеттік сатып алу, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерін сатып алу, ішкі мемлекеттік аудитті және қаржылық бақылауды жүзеге асыру, оңалту және банкроттық саласындағы (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорлары қоспағанда) мемлекеттік реттеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы бойынша мемлекеттік басқару саласында басшылықты жүзеге асыру;
8) ұйымдар мен мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлiк есебі мен қаржылық есептiлiгі саласындағы, аудиторлық қызмет салаларындағы қызмет реттеу мен аудиторлық және кәсіби ұйымдардың қызметін, бағалау қызметін бақылауды жүзеге асыру және бағалау қызметі саласындағы бақылауды жүзеге асыру;
9) ұйымдар мен мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлiк есебі мен қаржылық есептiлiгі, аудиторлық қызмет, бағалау қызметі саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен іске асыруды қамтамасыз ету;
10) "Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингін жүзеге асыру;
10-1) құзыреті шегінде "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес валюталық бақылауды жүзеге асыру;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
11) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11) "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру тетігі туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру тетігі туралы келісімге сәйкес қадағалап отыру тетігін іске асыруды үйлестіру.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
13-тармақты 12) және 13) тармақшамен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 01.03.2023 № 172; от 13.10.2023 № 909 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать, получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, их должностных лиц и иных лиц, компетентных органов иностранного государства и передавать им необходимую информацию и материалы;
осуществлять в целях модернизации и совершенствования налогового администрирования реализацию (внедрение) пилотных проектов, предусматривающих иной порядок налогового администрирования и исполнения налоговых обязательств налогоплательщиками;
давать разъяснения и комментарии по применению действующего законодательства по вопросам, входящим в компетенцию Министерства;
привлекать специалистов соответствующих государственных органов, консультантов и независимых экспертов из числа физических и юридических лиц Республики Казахстан и других государств для проведения экспертиз, проверок и консультаций, разработки программ обучения, методических материалов, программного и информационного обеспечения, создания информационных систем с соблюдением требований по защите государственной, служебной, коммерческой, банковской и иной охраняемой законом тайны;
осуществлять повышение квалификации и подготовки сотрудников Министерства;
поощрять работников, налагать дисциплинарные взыскания, привлекать работников к материальной ответственности в случаях и порядке, предусмотренных Трудовым кодексом и законодательством о государственной службе;
участвовать в пределах компетенции в разработке проектов нормативных правовых актов и международных договоров Республики Казахстан;
участвовать в деятельности международных организаций в сфере деятельности, отнесенной к компетенции Министерства;
давать обязательные для исполнения указания территориальным подразделениям ведомств;
обращаться в суд, предъявлять иски в целях защиты прав и интересов Министерства в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
заключать соглашения по применению трансфертного ценообразования в порядке, определенном уполномоченным органом;
осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами;
определять порядок представления отчетности по валютным операциям, запрашивать документы и (или) информацию, которые связаны с проведением валютных операций, предъявлять требования об устранении выявленных нарушений, причин и условий, способствовавших их совершению, и принимать другие меры, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, которые являются обязательными для исполнения всеми резидентами и нерезидентами в Республике Казахстан;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 1) предусматривается дополнить абзацами пятнадцатым, шестнадцатым, семнадцатым, восемнадцатым и девятнадцатым в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).

Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 01.03.2023 № 172; 13.10.2023 № 909 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
мемлекеттік органдардан, олардың лауазымды адамдарынан және өзге де адамдардан, шет мемлекеттің құзыретті органдарынан заңнамада белгіленген тәртіппен қажетті ақпарат пен материалдарды сұрату, алу және оларға беру;
салықтық әкімшілендіруді жаңғырту және жетілдіру мақсатында салықтық әкімшілендірудің және салық төлеушілердің салық міндеттемелерін орындауының өзге тәртібін көздейтін пилоттық жобаларды іске асыруды (ендіруді) жүзеге асыру;
Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қолданыстағы заңнаманы пайдалану бойынша түсіндірмелер мен түсініктемелер беру;
сараптамалар, тексерулер мен консультациялар жүргізу, оқыту бағдарламаларын, әдістемелік материалдарды, бағдарламалық және ақпараттық қамтамасыз етуді әзірлеу, мемлекеттік, қызметтік, коммерциялық, банктік және өзге де заңмен қорғалатын құпияны қорғау бойынша талаптарды сақтай отырып, ақпараттық жүйелер құру үшін тиісті мемлекеттік органдардың мамандарын, Қазақстан Республикасы мен басқа да мемлекеттердің жеке және заңды тұлғалары арасынан консультанттар мен тәуелсіз сарапшыларды тарту;
Министрлік қызметкерлерінің біліктілігін арттыруды және даярлауды жүзеге асыру;
Еңбек кодексінде және мемлекеттік қызмет туралы заңнамада көзделген жағдайларда және тәртіппен жұмыскерлерді көтермелеу, оларға тәртіптік жаза қолдану, жұмыскерлерді материалдық жауапкершілікке тарту;
құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мен халықаралық шарттарының жобаларын әзірлеуге қатысу;
Министрліктің құзыретіне жатқызылған қызмет саласында халықаралық ұйымдардың қызметіне қатысу;
ведомстволардың аумақтық бөлімшелеріне орындауға міндетті нұсқаулар беру;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Министрліктің құқықтары мен мүдделерін қорғау мақсатында сотқа жүгіну, талап арыздар беру;
уәкілетті орган айқындаған тәртіппен трансферттік баға белгілеуді қолдану жөнінде келісімдер жасасу;
валюталық операциялар бойынша есептілікті ұсыну тәртібін айқындау, валюталық операцияларды жүргізуге байланысты құжаттарды және (немесе) ақпаратты сұрату, Қазақстан Республикасында барлық резиденттер мен бейрезиденттердің орындауы үшін мiндеттi болып табылатын, анықталған бұзушылықтарды жою туралы талаптар қою және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да шараларды қабылдау;
қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1) тармақшаны он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші және он тоғызыншы абзацтармен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2) обязанности:
рассматривать обращения, заявления и жалобы физических и юридических лиц по вопросам, входящим в компетенцию Министерства, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
требовать от физических и юридических лиц, дочерних компаний, расположенных за пределами Республики Казахстан, в случаях, определенных законодательством, представление необходимых документов, отчетностей по установленным формам;
взаимодействовать с другими государственными органами, международными организациями, участниками внешнеэкономической и иной деятельности в порядке, определенном законодательными актами Республики Казахстан, а также на основании совместных актов соответствующих государственных органов по согласованию с ними;
представлять по запросу соответствующего уполномоченного органа сведения из собственных информационных систем в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан;
осуществлять обмен информацией с государственными органами иностранного государства, международными организациями на основании международных договоров и в случаях, установленных законодательством Республики Казахстан;
направлять в пределах компетенции запрос производителям табачных изделий о предоставлении необходимых сведений для осуществления государственного регулирования производства и оборота табачных изделий;
направлять мотивированный отказ собранию кредиторов в назначении кандидатуры реабилитационного управляющего либо сообщение о снятии реабилитационного управляющего с регистрации;
составлять протоколы и рассматривать дела об административных правонарушениях, осуществлять административное задержание, а также применять другие меры, предусмотренные законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
при несоответствии бюджетной заявки требованиям бюджетного законодательства Республики Казахстан возвратить ее администратору бюджетной программы без рассмотрения;
сохранять в соответствии с законодательством Республики Казахстан коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, ставшую им известной при осуществлении их полномочий, в том числе при обмене информацией в электронной форме в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, за исключением ее представления в соответствии с законами Республики Казахстан;
осуществлять иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.10.2023 № 909 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Функции:

2) міндеттері:
Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын, арыздары мен шағымдарын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қарау;
заңнамада айқындалған жағдайларда Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде орналасқан жеке және заңды тұлғалардан, еншілес компаниялардан қажетті құжаттарды, айқындалған нысандар бойынша есептіліктерді ұсынуды талап ету;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде айқындалған тәртіппен, сондай-ақ тиісті мемлекеттік органдармен келісу бойынша олардың бірлескен актілері негізінде басқа мемлекеттік органдармен, халықаралық ұйымдармен, сыртқы экономикалық және өзге де қызметке қатысушылармен өзара іс-қимыл жасау;
тиісті уәкілетті органның сұрау салуы бойынша өзінің ақпараттық жүйелерінен мәліметтерді Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тәртіппен беру;
халықаралық шарттар негізінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда шет мемлекеттің мемлекеттік органдарымен, халықаралық ұйымдармен ақпарат алмасуды жүзеге асыру;
құзыреті шегінде темекі бұйымдарын өндірушілерге темекі бұйымдарының өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді беру туралы сұрау салуды жолдау;
оңалтуды басқарушының кандидатурасын тағайындаудан уәжді бас тартуды не оңалтуды басқарушыны тіркеуден алып тастау туралы хабарламаны кредиторлар жиналысына жіберу;
әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау және істерді қарау, әкімшілік ұстауды жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген басқа да шараларды қолдану;
бюджеттік өтінім Қазақстан Республикасы бюджет заңнамасының талаптарына сәйкес келмеген кезде оны бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне қараусыз қайтару;
өз өкiлеттіктерiн жүзеге асыру кезінде, оның ішінде Қазақстан Республикасының валюталық заңнамасына сәйкес электрондық нысанда ақпарат алмасу кезінде өздеріне белгiлi болған, коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны, оларды Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ұсынуды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сақтау;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.10.2023 № 909 қаулысымен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Функциялары:

1) формирование и реализация государственной политики в области бюджетного планирования, исполнения бюджета, бухгалтерского и бюджетного учета, финансовой и бюджетной отчетности, внутреннего государственного аудита и финансового контроля, аудиторской деятельности, оценочной деятельности, управления правительственным и гарантированным государством долгом и долгом перед государством, реализация в пределах своей компетенции государственной политики в области государственно-частного партнерства, государственных закупок, закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, государственное регулирование в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), в области восстановления платежеспособности и банкротства граждан Республики Казахстан, а также участие в формировании и реализация политики по накоплению в Национальный фонд Республики Казахстан финансовых активов, а также иного имущества, за исключением нематериальных активов, государственного регулирования производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции и табачных изделий, государственного регулирования производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, а также реализация налоговой политики и политики в области таможенного дела Республики Казахстан;
2) в пределах своей компетенции руководство в сфере управления республиканским имуществом, реализации прав государства на республиканское имущество, приватизации и государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, и стратегических объектов, за исключением имущества, закрепленного за Национальным Банком Республики Казахстан;
3) обеспечение национальной безопасности при обеспечении соблюдения бюджетного законодательства и осуществлении межведомственной координации деятельности по обеспечению финансовой безопасности;
4) участие в прогнозировании поступлений в государственный и республиканский бюджет, Национальный фонд по категориям, классам и подклассам Единой бюджетной классификации с учетом прогноза социально-экономического развития;
5) международное сотрудничество по вопросам, входящим в компетенцию Министерства;
5-1) проставление апостиля на официальных документах, исходящих из структурных подразделений Министерства и (или) их территориальных подразделений;
6) межотраслевая координация и методологическое руководство в области государственных закупок, закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, исполнения республиканского и местных бюджетов, бухгалтерского и бюджетного учета, аудиторской деятельности, внутреннего государственного аудита и финансового контроля, финансовой и бюджетной отчетности;

1) бюджеттік жоспарлау, бюджетті атқару, бухгалтерлік және бюджеттік есеп, қаржылық және бюджеттік есептілік, ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, аудиторлық қызмет, бағалау қызметі, үкіметтік және мемлекет кепілдік берген борышты және мемлекет алдындағы борышты басқару саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, өз құзыреті шегінде мемлекеттік-жекешілік әріптестік, мемлекеттік сатып алу, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, оңалту және банкроттық саласындағы (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы саласындағы мемлекеттік реттеу, сондай-ақ материалдық емес активтерді, этил спиртінің, алкоголь өнімінің және темекі бұйымдарының өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеуді, мұнай өнімдері мен биоотынның жекелеген түрлерінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеуді қоспағанда, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қаржы активтерін, сондай-ақ өзге де мүлікті жинақтау жөніндегі саясатты қалыптастыруға қатысу және іске асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының салық саясатын және кеден ісі саласындағы саясатын іске асыру;
2) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне бекітіліп берілген мүлікті қоспағанда, өз құзыреті шегінде республикалық мүлікті басқару, мемлекеттің республикалық мүлікке құқықтарын іске асыру, экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында меншікті және стратегиялық объектілерді жекешелендіру мен мемлекеттік мониторингтеу саласындағы басшылық жасау;
3) бюджет заңнамасының сақталуын қамтамасыз ету және қаржылық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметті ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асыру кезінде ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
4) әлеуметтік-экономикалық даму болжамын ескере отырып, Бірыңғай бюджеттік сыныптаманың санаттары, сыныптары мен кіші сыныптары бойынша мемлекеттік және республикалық бюджетке, Ұлттық қорға түсетін түсімдерді болжауға қатысу;
5) Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша халықаралық ынтымақтастық;
5-1) Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою;
6) мемлекеттік сатып алу, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы, бухгалтерлік және бюджеттік есепке алу, аудиторлық қызмет, ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау, қаржылық және бюджеттік есептілік саласындағы салааралық үйлестіру және әдіснамалық басшылық жасау;

7) разработка и принятие в пределах компетенции Министерства правовых актов;
8) организация исполнения республиканского бюджета и координация деятельности администраторов республиканских бюджетных программ по исполнению республиканского бюджета;
9) составление отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
10) подготовка аналитической информации об исполнении бюджета;
11) организация проведения ежегодного аудита Национального фонда Республики Казахстан;
12) дача заключений к ходатайствам о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан;
13) разработка и утверждение совместно с Высшей аудиторской палатой Республики Казахстан процедурных стандартов государственного аудита и финансового контроля;
14) разработка и утверждение процедурных стандартов внутреннего государственного аудита и финансового контроля по согласованию с Высшей аудиторской палатой Республики Казахстан;
15) разработка и утверждение по согласованию с Высшей аудиторской палатой Республики Казахстан правил проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля;
16) разработка и утверждение стандартов оценки и иных нормативных правовых актов в области оценочной деятельности;
17) разработка и утверждение требований к форме и содержанию отчета об оценке;
18) разработка и утверждение правил проведения экспертизы отчета об оценке, требований к экспертному заключению и порядку его утверждения;
19) предоставление, обслуживание и погашение бюджетного кредита, контроль за его использованием по целевому назначению;
20) определение объемов, форм и условий заимствования Правительством Республики Казахстан объемов погашения и обслуживания правительственного долга, утверждаемых в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
21) составление и ежемесячное представление отчетов об исполнении государственного, консолидированного, республиканского и местных бюджетов в Правительство Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию и уполномоченный орган по внутреннему государственному аудиту, ежеквартально – в Администрацию Президента Республики Казахстан, отчет об исполнении республиканского бюджета – в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан;
22) ведение статистики государственных финансов;
23) составление отчетов об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), поступлении и расходовании денег от филантропической деятельности и (или) спонсорской деятельности, и (или) меценатской деятельности, и (или) деятельности по оказанию поддержки малой родине по государственному, республиканскому и местным бюджетам;

7) Министрліктің құзыреті шегінде құқықтық актілерді әзірлеу және қабылдау;
8) республикалық бюджеттің атқарылуын ұйымдастыру және республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің республикалық бюджеттің атқарылуы жөніндегі қызметін үйлестіру;
9) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оны пайдалану туралы есеп жасау;
10) бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық ақпарат дайындау;
11) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының жыл сайынғы аудитін жүргізуді ұйымдастыру;
12) Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы өтінішхаттарға қорытындылар беру;
13) Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасымен бірлесіп мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың рәсімдік стандарттарын әзірлеу және бекіту;
14) Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасымен келісу бойынша ішкі мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың рәсімдік стандарттарын әзірлеу және бекіту;
15) Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасымен келісу бойынша ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
16) бағалау стандарттары мен бағалау қызметі саласындағы өзге де нормативтік құқықтық актілерді әзiрлеу және бекіту;
17) бағалау туралы есептің нысаны мен мазмұнына қойылатын талаптарды әзірлеу және бекіту;
18) бағалау туралы есепке сараптама жүргізу қағидаларын, сараптамалық қорытындыға және оны бекіту тәртібіне қойылатын талаптарды әзірлеу және бекіту;
19) бюджеттік кредит беру, оған қызмет көрсету және оны өтеу, оның нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылуын бақылау;
20) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте бекітілетін Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарыз алу көлемдерін, нысандары мен шарттарын, үкіметтік борышты өтеу және оған қызмет көрсету көлемдерін айқындау;
21) мемлекеттік, шоғырландырылған, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы есептерді жасау және ай сайын Қазақстан Республикасының Үкіметіне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органға, тоқсан сайын Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне, республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасына ұсыну;
22) мемлекеттік қаржы статистикасын жүргізу;
23) мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттер бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы, филантропиялық қызметтен және (немесе) демеушілік қызметтен және (немесе) меценаттық қызметтен және (немесе) кіші отанға қолдау көрсету жөніндегі қызметтен түсетін ақшаның түсуі мен жұмсалуы туралы есептер жасау;

24) составление отчетов о кредиторской и дебиторской задолженностях государственного и местных бюджетов;
25) предоставление поручительств государства по решению Правительства Республики Казахстан посредством заключения в письменной форме договора поручительства государства;
26) предоставление по поручению Правительства Республики Казахстан государственных гарантий, государственных гарантий по поддержке экспорта;
27) заключение договоров государственных гарантий и поручительств государства по договорам государственно-частного партнерства;
28) ведение реестра предоставленных государственных гарантий и поручительств государства по договорам государственно-частного партнерства;
29) осуществление учета принятия и исполнения финансовых обязательств государства по договорам государственно-частного партнерства;
29-1) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
30) обеспечение исполнения резидентами Республики Казахстан обязательств по полученным ими негосударственным займам;
31) разработка и утверждение порядка, сроков и форм предоставления сведений уполномоченными государственными органами, Национальным Банком Республики Казахстан, уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовыми организациями, местными исполнительными органами, организациями и уполномоченными лицами в органы государственных доходов;
32) осуществление бюджетного мониторинга и обеспечение общего методологического и методического руководства по его проведению;
33) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
34) осуществление ежеквартального мониторинга государственного и гарантированного государством заимствования и долга, обязательств государства по поддержке экспорта, обязательств по проектам государственно-частного партнерства Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, поручительств государства;
35) согласование требований к разработке или корректировке заключения центрального уполномоченного органа по бюджетной политике для предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта;
36) определение порядка предоставления государственной гарантии Республики Казахстан по поддержке экспорта по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию;
36-1) согласование разрабатываемых и утверждаемых уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности условий осуществления отдельных видов деятельности Экспортно-кредитного агентства Казахстана;

24) мемлекеттік және жергілікті бюджеттердің кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы есептер жасау;
25) мемлекет кепілгерлігі шартын жазбаша нысанда жасасу арқылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша мемлекет кепілгерліктерін беру;
26) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасы бойынша мемлекеттік кепілдіктер, экспортты қолдау жөнінде мемлекеттік кепілдіктер беру;
27) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерінің шарттарын жасасу;
28) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша берілген мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерінің тізілімін жүргізу;
29) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары бойынша мемлекеттің қаржылық міндеттемелерін қабылдауды және орындауды есепке алуды жүзеге асыру;
29-1) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
30) Қазақстан Республикасы резиденттерінің өздері алған мемлекеттік емес қарыздар бойынша міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету;
31) уәкілетті мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның, жергілікті атқарушы органдардың, ұйымдар мен уәкілетті тұлғалардың мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтерді ұсыну тәртібін, мерзімдерін және нысандарын әзірлеу және бекіту;
32) бюджеттік мониторингті жүзеге асыру және оны жүргізу бойынша жалпы әдіснамалық және әдістемелік басшылықты қамтамасыз ету;
33) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
34) мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алудың және борыштың, экспортты қолдау жөніндегі мемлекет міндеттемелерінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша міндеттемелердің, мемлекет кепілгерлігінің тоқсан сайынғы мониторингін жүзеге асыру;
35) экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру үшін бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органның қорытындысын әзірлеуге немесе түзетуге қойылатын талаптарды келісу;
36) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша экспортты қолдау бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігін беру тәртібін айқындау;
36-1) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі қызметінің жекелеген түрлерін жүзеге асыру шарттарын келісу;

36-2) согласование разрабатываемых и утверждаемых уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности правил формирования системы управления рисками и внутреннего контроля, а также формирования резервов и проведения по ним актуарных расчетов для Экспортно-кредитного агентства Казахстана;
37) определение объемов, сроков и условий каждого выпуска государственных эмиссионных ценных бумаг;
38) разработка и представление в Правительство Республики Казахстан предложений по предупреждению и устранению негативных процессов в сфере экономики;
39) разработка и утверждение порядка сдачи финансовой отчетности организациями публичного интереса в депозитарий;
40) разработка и утверждение по согласованию с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации форм свидетельств об аккредитации профессиональной аудиторской организации, профессиональной организации бухгалтеров, организации по профессиональной сертификации бухгалтеров;
41) установление учетной политики;
42) установление плана счетов;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 43) пункта 15 предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие с 01.01.2027).
43) разработка и утверждение единого плана счетов;
44) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
45) ведение реестра недобросовестных оценщиков;
46) установление порядка ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях;
47) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
48) согласование проектов нормативных правовых актов о порядке применения общих положений по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях своей системы с учетом специфики их деятельности;
49) определение порядка сертификации должностных лиц администраторов бюджетных программ и уполномоченных органов по исполнению республиканского бюджета, бюджета области, города республиканского значения, столицы, районного (города областного значения) бюджета, уполномоченных на ведение бухгалтерского учета и составление финансовой отчетности;
50) установление порядка проведения инвентаризации в государственных учреждениях;
51) установление форм бухгалтерской документации для государственных учреждений;
52) установление форм, периодичности и порядка составления и представления финансовой отчетности;

36-2) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі үшін тәуекелдерді басқару және ішкі бақылау жүйесін қалыптастыру, сондай-ақ резервтерді қалыптастыру және олар бойынша актуарлық есеп айырысу жүргізу қағидаларын келісу;
37) мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздардың әрбір шығарылымының көлемдерін, мерзімдерін және шарттарын айқындау;
38) экономика саласындағы келеңсіз процестердің алдын алу және оларды жою жөнінде ұсыныстар әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыну;
39) жария мүдделі ұйымдардың қаржылық есептілікті депозитарийге тапсыру тәртібін әзірлеу және бекіту;
40) рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша кәсіби аудиторлық ұйымды, бухгалтерлердің кәсіби ұйымын, бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәліктердің нысандарын әзірлеу және бекіту;
41) есепке алу саясатын белгілеу;
42) шоттар жоспарын белгілеу;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
43) тармақша жаңа редакцияда көзделген – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
43) шоттардың бірыңғай жоспарын әзірлеу және бекіту;
44) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
45) жосықсыз бағалаушылардың тізілімін жүргізу;
46) мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу тәртібін белгілеу;
47) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
48) өз жүйесінің мемлекеттік мекемелерінде олардың қызметінің ерекшелігін ескере отырып, бухгалтерлік есеп бойынша жалпы ережелерді қолдану тәртібі туралы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу;
49) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және республикалық бюджетті, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетін, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бухгалтерлік есепті жүргізуге және қаржылық есептілікті жасауға уәкілетті лауазымды адамдарын сертификаттау тәртібін айқындау;
50) мемлекеттік мекемелерде түгендеуді жүргізу тәртібін белгілеу;
51) мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарын белгілеу;
52) қаржылық есептілікті жасау мен ұсынудың нысандарын, кезеңділігін және тәртібін белгілеу;

53) установление порядка составления годовой консолидированной финансовой отчетности администраторами бюджетных программ и местными уполномоченными органами по исполнению бюджета;
54) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
55) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
56) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
57) разработка и утверждение правил формирования и ведения реестров в сфере закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния;
58) разработка и утверждение нормативных правовых актов в сфере управления государственным имуществом в пределах компетенции Министерства;
59) разработка мер, направленных на повышение экономической эффективности предприятий, в случае необходимости совместно с центральными исполнительными органами и лицами, в собственности либо управлении которых находятся объекты мониторинга;
60) утверждение правил работы веб-порталов закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния, в том числе в случае возникновения технических сбоев в работе веб-порталов;
61) определение веб-порталов закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния;
62) утверждение правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок;
63) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
64) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
65) утверждение правил использования веб-портала государственных закупок;
66) разработка перечня товаров, работ, услуг, приобретение которых осуществляется в соответствии с международными договорами Республики Казахстан;
67) определение порядка осуществления государственных закупок с применением особого порядка;
68) разработка правил установления изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок;
69) разработка и утверждение типовых договоров о государственных закупках;

53) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мен бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органдардың жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау тәртібін белгілеу;
54) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
55) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
56) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
57) Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастыру және жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
58) Министрліктің құзыреті шегінде мемлекеттік мүлікті басқару саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту;
59) қажет болған жағдайда орталық атқарушы органдармен және меншігінде не басқаруында мониторинг объектілері бар тұлғалармен бірлесіп кәсіпорындардың экономикалық тиімділігін арттыруға бағытталған шараларды әзірлеу;
60) Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің, оның ішінде веб-порталдардың жұмысында техникалық іркілістер туындаған жағдайда, сатып алу веб-порталдарының жұмыс істеу қағидаларын бекіту;
61) Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алу веб-порталдарын айқындау;
62) мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту;
63) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
64) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
65) мемлекеттік сатып алу веб-порталын пайдалану қағидаларын бекіту;
66) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес сатып алу жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін әзірлеу;
67) ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәртібін айқындау;
68) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастауды белгілеу қағидаларын әзірлеу;
69) мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарттарды әзірлеу және бекіту;

70) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
71) разработка и утверждение перечня товаров, работ, услуг ежедневной и (или) еженедельной потребности на период до подведения итогов государственных закупок способом конкурса, аукциона и вступления в силу договора о государственных закупках;
72) разработка и утверждение перечней товаров, работ, услуг, по которым централизованные государственные закупки осуществляются едиными организаторами государственных закупок;
73) определение единого оператора в сфере государственных закупок;
74) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
75) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
76) определение правил ведения реестра государственного имущества, включая порядок взаимодействия государственных органов и представления пользователям сведений из него;
77) разработка и утверждение формы квитанции об уплате административного штрафа в порядке сокращенного производства по делу об административном правонарушении;
78) согласование классификатора нарушений, разрабатываемого и утверждаемого Высшей аудиторской палатой Республики Казахстан;
79) взаимодействие с поверенными (агентами) по вопросу предоставления государственной гарантии, обеспечения выполнения обязательств согласно договору займа, гарантированного государством, возврату средств республиканского бюджета, отвлеченных в случае исполнения обязательств по государственной гарантии;
80) ведение учета заемщиков по гарантированным государством займам, расходы на погашение и обслуживание которых предусмотрены в законе о республиканском бюджете;
81) Исключен постановлением Правительства РК от 19.04.2022 № 230.
82) разработка и утверждение типовой системы управления рисками, которая применяется при формировании перечня объектов государственного аудита на соответствующий год и проведении внутреннего государственного аудита;
83) разработка и утверждение типового положения о службах внутреннего аудита;
84) утверждение формы распоряжения уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту о приостановлении расходных операций по кодам и счетам объектов государственного аудита, открытым в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета, а также банковским счетам (за исключением корреспондентских) объекта государственного аудита по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;

70) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
71) конкурс, аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары шығарылғанға және мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енгенге дейінгі кезеңге тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің күн сайынғы және (немесе) апта сайынғы қажеттілігі тізбесін әзірлеу және бекіту;
72) орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды бірыңғай мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушылар жүзеге асыратын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбелерін әзірлеу және бекіту;
73) мемлекеттік сатып алу саласындағы бірыңғай операторды айқындау;
74) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
75) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
76) мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау және пайдаланушыларға одан мәліметтер ұсыну тәртібін қоса алғанда, мемлекеттік мүлік тізілімін жүргізу қағидаларын айқындау;
77) әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібімен әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртектің нысанын әзірлеу және бекіту;
78) Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы әзірлейтін және бекітетін бұзушылықтар сыныптауышын келісу;
79) мемлекеттік кепілдік беру, мемлекет кепілдік берген қарыз шартына сәйкес міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету, мемлекеттік кепілдік бойынша міндеттемелер орындалған жағдайда дерексіз республикалық бюджет қаражатын қайтару мәселелері бойынша сенім білдірілген өкілдермен (агенттермен) өзара іс-қимыл жасау;
80) өтеуге және қызмет көрсетуге арналған шығыстары республикалық бюджет туралы заңда көзделген, мемлекет кепілдік берген қарыздар бойынша қарыз алушылардың есебін жүргізу;
81) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.04.2022 № 230 қаулысымен;
82) мемлекеттік аудит объектілерінің тиісті жылға арналған тізбесін қалыптастыру және ішкі мемлекеттік аудит жүргізу кезінде қолданылатын тәуекелдерді басқарудың үлгілік жүйесін әзірлеу және бекіту;
83) ішкі аудит қызметтері туралы үлгілік ережені әзірлеу және бекіту;
84) ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органда ашылған мемлекеттік аудит объектілерінің кодтары мен шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімінің нысанын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша мемлекеттік аудит объектісінің банк шоттарын (корреспонденттікті қоспағанда) бекіту;

85) разработка и утверждение правил электронного внутреннего государственного аудита;
86) представление Высшей аудиторской палате Республики Казахстан информации о принятых мерах по исполнению рекомендаций, отраженных в заключении по оценке проекта республиканского бюджета;
87) участие в выработке предложений по основным направлениям налоговой и бюджетной политики, а также политики в области таможенного дела;
88) участие в формировании и реализации налоговой и бюджетной политики, а также политики в области таможенного дела;
89) осуществление ежегодной оценки состояния долговых обязательств государственного сектора совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
90) разработка и утверждение совместно с Высшей аудиторской палатой Республики Казахстан методики по операционной оценке, блоку достижения целей;
91) разработка и реализация государственных программ, утверждаемых Правительством Республики Казахстан;
92) участие в реализации гендерной политики;
93) разработка порядка разработки проекта республиканского бюджета;
94) определение порядка планирования государственного задания;
95) определение порядка составления и представления бюджетной отчетности;
96) определение порядка организации и реализации мероприятий по деньгам, получаемым государственными учреждениями от реализации товаров (работ, услуг), остающимся в их распоряжении, а также классификатора перечня товаров (работ, услуг) государственных учреждений, содержащихся за счет республиканского или местного бюджета, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении;
97) разработка и утверждение перечня специфик экономической классификации расходов, в том числе видов расходов, по которым регистрация заключенных гражданско-правовых сделок является обязательной;
98) установление порядка и сроков предоставления в налоговый орган отчетов об использовании квитанций, а также сдаче сумм налогов в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций;
99) взаимодействие по вопросам бухгалтерского учета и финансовой отчетности, аудиторской и оценочной деятельности с иными государственными органами и профессиональными организациями;
100) утверждение совместно с уполномоченным органом по предпринимательству и размещение на интернет-ресурсе актов, касающихся критериев оценки степени риска и проверочных листов, применяемых для проведения профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора и проверок на соответствие требованиям;
101) разработка и утверждение правил размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа списка лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора, назначения и отстранения реабилитационного и банкротного управляющих;

85) электрондық ішкі мемлекеттік аудит қағидаларын әзірлеу және бекіту;
86) Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасына республикалық бюджет жобасын бағалау жөніндегі қорытындыда көрсетілген ұсынымдарды орындау жөнінде қабылданған шаралар туралы ақпарат ұсыну;
87) салық және бюджет саясатының, сондай-ақ кеден ісі саласындағы саясаттың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар тұжырымдауға қатысу;
88) салық және бюджет саясатын, сондай-ақ кеден ісі саласындағы саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;
89) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттік сектордың борыштық міндеттемелерінің жай-күйін жыл сайынғы бағалауды жүзеге асыру;
90) Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасымен бірлесіп мақсаттарға қол жеткізу блогы бойынша операциялық бағалау жөніндегі әдістемені әзірлеу және бекіту;
91) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру;
92) гендерлік саясатты іске асыруға қатысу;
93) республикалық бюджет жобасын әзірлеу тәртібін әзірлеу;
94) мемлекеттік тапсырманы жоспарлау тәртібін айқындау;
95) бюджеттік есептілікті жасау және ұсыну тәртібін айқындау;
96) мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден алатын, өз иелігінде қалатын ақша бойынша іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу тәртібін, сондай-ақ республикалық немесе жергілікті бюджет есебінен ұсталатын, өткізуден түсетін ақшасы өзінің иелігінде қалатын мемлекеттік мекемелер тауарлары (жұмыстары, көрсетілетін қызметтері) тізбесінің сыныптауышын айқындау;
97) шығыстардың экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің, оның ішінде жасасқан азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу міндетті болып табылатын шығыстар түрлерінің тізбесін әзірлеу және бекіту;
98) салық органына түбіртектерді пайдалану, сондай-ақ салық сомаларын екінші деңгейдегі банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсыру туралы есептерді беру тәртібі мен мерзімдерін белгілеу;
99) бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік, аудиторлық және бағалау қызметі мәселелері бойынша өзге де мемлекеттік органдармен және кәсіби ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
100) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп, бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылау жүргізу және талаптарға сәйкестігін тексеру үшін қолданылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына және тексеру парақтарына қатысты актілерді бекіту және интернет-ресурста орналастыру;
101) әкімшінің қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдардың тізімін уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру, оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды тағайындау және шеттету қағидаларын әзірлеу және бекіту;

102) определение порядка повышения квалификации администратора;
103) установление порядка проведения квалификационного экзамена администратора;
104) утверждение правил проведения квалификационного экзамена для подтверждения квалификаций кандидатов в оценщики, эксперты;
105) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации и утверждение нормативных правовых актов об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, за исключением квалификационных требований и перечня документов к лицензируемым видам деятельности в сфере игорного бизнеса;
106) утверждение типовой программы обучения, профессиональной переподготовки в области оценочной деятельности и объема часов;
107) согласование правил и стандартов палат оценщиков;
108) утверждение типового кодекса деловой и профессиональной этики оценщиков и требований к рассмотрению палатой оценщиков обращений касательно нарушения ее членами требований Закона Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан", стандартов и правил палаты оценщиков;
109) определение порядка осуществления взаимодействия администратора с уполномоченным органом и иными лицами электронным способом;
110) определение порядка расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости;
111) разработка и утверждение типовых форм заключения временного администратора, временного управляющего и реабилитационного управляющего о финансовой устойчивости должника, а также банкротного управляющего о финансовой устойчивости должника с учетом реализации мероприятий, предусмотренных планом реабилитации;
112) разработка и утверждение типовой формы плана реабилитации;
113) разработка и утверждение формы заключительного отчета реабилитационного и банкротного управляющих;
114) определение порядка проведения и организатора электронного аукциона по продаже имущества банкрота (должника) в соответствии с законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
115) установление минимального предела основного вознаграждения временного администратора или временного управляющего;
116) установление минимального и максимального пределов основного вознаграждения банкротного управляющего;
117) разработка и утверждение форм текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства, а также правил и сроков ее предоставления;

102) әкімшінің біліктілігін арттыру тәртібін айқындау;
103) әкімшінің біліктілік емтиханын өткізу тәртібін белгілеу;
104) бағалаушыларға, сарапшыларға кандидаттардың біліктілігін растау үшін біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту;
105) ойын бизнесі саласындағы лицензияланатын қызмет түрлеріне қойылатын біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесін қоспағанда, біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу және бекіту;
106) бағалау қызметі саласында оқытудың, кәсіптік қайта даярлаудың үлгілік бағдарламасын және сағат көлемін бекіту;
107) бағалаушылар палаталарының қағидалары мен стандарттарын келісу;
108) бағалаушылардың іскерлік және кәсіптік этикасының үлгілік кодексін және бағалаушылар палатасының өз мүшелерінің "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының, бағалаушылар палатасының стандарттары мен қағидаларының талаптарын бұзуына қатысты жолданымдарды қарауына қойылатын талаптарды бекіту;
109) әкімшінің уәкілетті органмен және өзге де тұлғалармен электрондық тәсілмен өзара іс-қимылын жүзеге асыру тәртібін айқындау;
110) коэффициенттерді есептеу және қаржылық орнықтылық сыныптарының шекараларын айқындау тәртібін айқындау;
111) оңалту жоспарында көзделген іс-шаралардың іске асырылуын ескере отырып, уақытша әкімшінің, уақытша басқарушының және оңалтуды басқарушының борышкердің қаржылық орнықтылығы туралы, сондай-ақ банкроттықты басқарушының борышкердің қаржылық орнықтылығы туралы қорытындысының үлгілік нысандарын әзірлеу және бекіту;
112) оңалту жоспарының үлгілік нысанын әзірлеу және бекіту;
113) оңалтуды және банкроттықты басқарушылардың қорытынды есебінің нысанын әзірлеу және бекіту;
114) Қазақстан Республикасының "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" заңдарына сәйкес банкроттың (борышкердің) мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу тәртібін және ұйымдастырушыны айқындау;
115) уақытша әкімшінің немесе уақытша басқарушының негізгі сыйақысының ең төмен шегін белгілеу;
116) банкроттықты басқарушының негізгі сыйақысының ең төмен және ең жоғары шектерін белгілеу;
117) оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылатын ақпараттың нысандарын, сондай-ақ оны беру қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;

118) определение порядка выплаты основного вознаграждения временному и банкротному управляющим, а также порядка и размера возмещения иных административных расходов;
119) разработка и утверждение правил выбора временного управляющего, если заявителем являются кредитор по налогам и таможенным платежам, государственный орган или юридическое лицо с участием государства;
120) разработка и утверждение форм уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта контроля, и извещения о нарушениях, выявленных по результатам профилактического контроля, без посещения субъекта контроля, которые невозможно устранить;
121) разработка и утверждение порядка и формы реестра требований кредиторов;
122) определение порядка внесения изменений и (или) дополнений в сформированный реестр требований кредиторов в соответствии с законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
123) разработка и утверждение правил составления и формы документа, подтверждающего невозможность установления места нахождения должника, а также его учредителей (участников) и должностных лиц;
123-1) разработка и утверждение формы заявления должника о применении процедуры внесудебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
123-2) разработка и утверждение формы решения о завершении процедуры внесудебного банкротства и признании должника банкротом в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
123-3) разработка и утверждение формы заключения финансового управляющего в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
123-4) разработка и утверждение формы заключения финансового управляющего о наличии или отсутствии оснований для прекращения обязательств банкрота в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
123-5) разработка и утверждение формы уведомления об отказе в применении процедуры внесудебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
123-6) разработка и утверждение формы типового плана восстановления платежеспособности в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";

118) уақытша және банкроттықты басқарушыға негізгі сыйақыны төлеу тәртібін, сондай-ақ өзге де әкімшілік шығыстарды өтеу тәртібі мен мөлшерін айқындау;
119) егер өтініш беруші салықтар мен кедендік төлемдер бойынша кредитор, мемлекеттік орган немесе мемлекет қатысатын заңды тұлға болып табылса, уақытша басқарушыны таңдау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
120) бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның және жоюға болмайтын, бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарламаның нысандарын әзірлеу және бекіту;
121) кредиторлар талаптары тізілімінің тәртібі мен нысанын әзірлеу және бекіту;
122) Қазақстан Республикасының "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" заңдарына сәйкес кредиторлар талаптарының қалыптастырылған тізіліміне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібін айқындау;
123) борышкердің, сондай-ақ оның құрылтайшыларының (қатысушыларының) және лауазымды адамдарының орналасқан жерін анықтаудың мүмкін еместігін растайтын құжатты жасау қағидаларын және нысанын әзірлеу және бекіту;
123-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес борышкердің соттан тыс банкроттық рәсімін қолдану туралы мәлімдемеу нысанын әзірлеу және бекіту;
123-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес борышкердің соттан тыс банкроттық рәсімін аяқтау және банкрот деп тану туралы шешім нысанын әзірлеу және бекіту;
123-3) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысы қорытындысының нысанын әзірлеу және бекіту;
123-4) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысының банкроттың міндеттемелерін тоқтату үшін негіздердің болуы немесе болмауы туралы қорытынды нысанын әзірлеу және бекіту;
123-5) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес соттан тыс банкроттық рәсімін қолданудан бас тарту туралы хабарлама нысанын әзірлеу және бекіту;
123-6) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің үлгілік жоспарының нысанын әзірлеу және бекіту;

123-7) разработка и утверждение формы заключительного отчета финансового управляющего в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
123-8) разработка и утверждение правил и сроков проведения мониторинга финансового состояния должника в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
Примечание ИЗПИ!
Пункт 15 предусматривается дополнить подпунктами 123-9) и 123-10) в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
124) согласование проектов планов развития государственных органов (проектов изменений и дополнений в планы развития государственных органов);
125) руководство и межотраслевая координация в области бюджетного планирования;
126) выработка предложений по совершенствованию бюджетного законодательства;
127) разработка проекта закона о республиканском бюджете;
128) осуществление согласования национальных проектов, планов развития областей, городов республиканского значения и столицы в части обеспеченности объемами бюджетного финансирования;
129) осуществление методологического обеспечения функционирования системы бюджетного планирования;
130) определение по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка рассмотрения и отбора целевых трансфертов на развитие;
131) ведение реестра саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли);
132) согласование правил и стандартов саморегулируемых организаций, основанных на обязательном или добровольном членстве (участии);
133) составление единой бюджетной классификации;
134) разработка и утверждение порядка составления и представления бюджетной заявки;
135) организация и обеспечение деятельности Республиканской бюджетной комиссии;
136) рассмотрение бюджетных заявок администраторов бюджетных программ и подготовка заключения по ним;
137) рассмотрение показателей проектов бюджетных программ администраторов бюджетных программ, разрабатывающих планы развития государственных органов, на предмет их взаимосвязи с целями и целевыми индикаторами плана развития государственного органа;
138) разработка проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете, внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете на соответствующие годы;
139) разработка чрезвычайного государственного бюджета;

123-7) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысының қорытынды есебінің нысанын әзірлеу және бекіту;
123-8) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес борышкердің қаржылық жағдайына мониторинг жүргізу қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-тармақты 123-9) және 123-10) тармақшалармен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
124) мемлекеттік органдардың даму жоспарларының жобаларын (мемлекеттік органдардың даму жоспарларына өзгерістер мен толықтырулардың жобаларын) келісу;
125) бюджеттік жоспарлау саласында басшылық жасау және салааралық үйлестіру;
126) бюджет заңнамасын жетілдіру бойынша ұсыныстар тұжырымдау;
127) республикалық бюджет туралы заң жобасын әзірлеу;
128) ұлттық жобаларды, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың даму жоспарларын бюджеттік қаржыландыру көлемдерімен қамтамасыз етілу бөлігінде келісуді жүзеге асыру;
129) бюджеттік жоспарлау жүйесінің жұмыс істеуін әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
130) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша нысаналы даму трансферттерін қарау және іріктеу тәртібін айқындау;
131) тиісті саладағы (аядағы) өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу;
132) міндетті немесе ерікті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қағидалары мен стандарттарын келісу;
133) бірыңғай бюджеттік сыныптаманы жасау;
134) бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну тәртібін әзірлеу және бекіту;
135) Республикалық бюджет комиссиясының қызметін ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
136) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдерін қарау және олар бойынша қорытынды дайындау;
137) мемлекеттік органдардың даму жоспарларын әзірлейтін бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламалары жобаларының көрсеткіштерін мемлекеттік органның даму жоспарының мақсаттарымен және нысаналы индикаторларымен өзара байланысы тұрғысынан қарау;
138) республикалық бюджет туралы заңды іске асыру, тиісті жылдарға арналған республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулыларының жобаларын әзірлеу;
139) төтенше мемлекеттік бюджетті әзірлеу;

140) внесение предложений по уточнению (корректировке) и секвестированию республиканского бюджета;
141) утверждение таблицы распределения поступлений бюджета между уровнями бюджетов, контрольными счетами наличности Национального фонда Республики Казахстан, внебюджетных фондов, формируемых за счет неналоговых платежей, и бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза, нормативов распределения доходов между местными бюджетами, устанавливаемых решением соответствующего маслихата, а также перечня организаций нефтяного сектора;
142) согласование проектов нормативных правовых актов и представление заключения по ним в пределах компетенции Министерства;
143) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
144) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
145) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
146) разработка и утверждение инструкции по составлению сведений о сети, штатах, контингентах;
147) определение порядка ведения органами государственных доходов базы данных о лицах, указанных в подпунктах 1) и 2) части первой пункта 1 статьи 29 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", указанных сведений и иных сведений, подлежащих к размещению, а также порядка включения и исключения из базы данных;
147-1) публикация реестра лиц, указанных в подпунктах 1) и 2) части первой пункта 1 статьи 29 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", на своем интернет-ресурсе;
148) установление и утверждение требований, обязательных для исполнения субъектами частного предпринимательства;
149) разработка и утверждение подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;
150) установление порядка открытия, ведения и закрытия счетов государственных учреждений в государственном казначействе;
151) утверждение порядка размещения временно свободных бюджетных денег по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
152) утверждение порядка финансирования бюджетных программ, направленных на целевое перечисление;
153) утверждение порядка и периодичности перечисления трансфертов общего характера;

140) республикалық бюджетті нақтылау (түзету) және секвестрлеу жөнінде ұсыныстар енгізу;
141) бюджет түсімдерін бюджеттердің деңгейлері, Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының, салықтық емес төлемдер есебінен қалыптастырылатын бюджеттен тыс қорлардың қолма-қол ақшаны бақылау шоттары және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында бөлу кестесін, тиісті мәслихаттың шешімімен белгіленетін кірістерді жергілікті бюджеттер арасында бөлу нормативтерін, сондай-ақ мұнай секторы ұйымдарының тізбесін бекіту;
142) Министрліктің құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу және олар бойынша қорытынды ұсыну;
143) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
144) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
145) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
146) желілер, штаттар, контингенттер туралы мәліметтерді жасау жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу және бекіту;
147) мемлекеттік кірістер органдарының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 29-бабы 1-тармағы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар туралы дерекқорды және орналастыруға жататын көрсетілген мәліметтер мен өзге де мәліметтерді жүргізу тәртібін, сондай-ақ дерекқорға енгізу және одан шығару тәртібін айқындау;
147-1) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы Кодексінің 29-бабы 1-тармағы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген тұлғалардың тізілімін өзінің интернет-ресурсында жариялау;
148) жеке кәсіпкерлік субъектілерінің орындауы үшін міндетті талаптарды белгілеу және бекіту;
149) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және бекіту;
150) мемлекеттік қазынашылықта мемлекеттік мекемелердің шоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібін белгілеу;
151) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша уақытша бос бюджет ақшасын орналастыру тәртібін бекіту;
152) нысаналы аударымға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру тәртібін бекіту;
153) жалпы сипаттағы трансферттерді аудару тәртібі мен кезеңділігін бекіту;

154) определение порядка перечисления целевых трансфертов, составления и представления отчета о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов, а также формы отчета о конечных результатах, достигнутых за счет использования выделенных целевых трансфертов, и порядка проведения мониторинга целевых трансфертов, выделенных из вышестоящего бюджета;
155) определение порядка регистрации договоров государственно-частного партнерства, а также государственных обязательств по проекту государственно-частного партнерства, при их наличии;
156) согласование порядка выплаты субсидий из бюджета;
157) утверждение порядка финансирования бюджетных программ, направленных на вложение целевого вклада;
158) разработка и утверждение плана развития Министерства;
159) разработка и утверждение правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации;
160) делегирование представителя в состав правления профессионального совета по аудиторской деятельности;
161) разработка и утверждение типовых правил проведения внешнего контроля качества аудиторских организаций, в том числе критериев проверок аудиторских и профессиональных организаций;
161-1) определение организации с участием государства, для которых аудит обязателен, если иное не предусмотрено законодательными актами Республики Казахстан;
162) разработка и утверждение правил повышения квалификации аудиторов, порядка получения и формы сертификата о прохождении курсов по повышению квалификации аудиторов;
163) разработка и утверждение правил проведения камерального контроля;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 163-1) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
163-1) разработка и утверждение формы извещения о нарушениях, выявленных по результатам камерального контроля
164) утверждение состава и положения об апелляционной комиссии по рассмотрению возражений к аудиторскому отчету по финансовой отчетности, уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту, обжалованию решений, действий (бездействие) уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту и (или) его должностных лиц;
165) разработка и утверждение по согласованию с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации нормативного правового акта об утверждении квалификационных требований при лицензировании аудиторской деятельности и перечня документов, подтверждающих соответствие им;

154) нысаналы трансферттерді аудару, бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы есепті жасау және ұсыну тәртібін, сондай-ақ бөлінген нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген түпкілікті нәтижелер туралы есеп нысанын және жоғары тұрған бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттерге мониторинг жүргізу тәртібін айқындау;
155) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарын, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша мемлекеттік міндеттемелер болған кезде оларды тіркеу тәртібін айқындау;
156) бюджеттен субсидиялар төлеу тәртібін келісу;
157) нысаналы салым салуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру тәртібін бекіту;
158) Министрліктің даму жоспарын әзірлеу және бекіту;
159) кәсіби ұйымдарды, сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
160) аудиторлық қызмет жөніндегі кәсіби кеңес басқармасының құрамына өкіл жіберу;
161) аудиторлық ұйымдардың сапасына сыртқы бақылау жүргізудің үлгілік қағидаларын, оның ішінде аудиторлық және кәсіптік ұйымдарды тексеру өлшемшарттарын әзірлеу және бекіту;
161-1) егер Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде өзгеше көзделмесе, аудит міндетті болатын мемлекет қатысатын ұйымдарды айқындау;
162) аудиторлардың біліктілігін арттыру қағидаларын, аудиторлардың біліктілігін арттыру курстарынан өткені туралы сертификат алу тәртібі мен нысанын әзірлеу және бекіту;
163) камералдық бақылау жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
163-1) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
163-1) камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарламаның нысанын әзірлеу және бекіту;
164) қаржылық есептілік жөніндегі аудиторлық есепке, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға қарсылықтарды қарау, ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану жөніндегі апелляциялық комиссияның құрамын және ол туралы ережені бекіту;
165) рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша аудиторлық қызметті лицензиялау кезінде біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актіні әзірлеу және бекіту;

166) утверждение порядка ведения бухгалтерского учета;
167) определение процедур казначейского исполнения бюджета и их кассовое обслуживание, за исключением:
процедур исполнения бюджета специальными государственными органами, которые определяются специальными государственными органами по согласованию с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
процедур исполнения бюджета при реализации пилотного национального проекта в области образования, которые определяются уполномоченным органом в области образования по согласованию с центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
168) утверждение правил осуществления государственных закупок;
169) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
170) утверждение по согласованию с уполномоченным органом в области твердых полезных ископаемых правил проведения экономической экспертизы проектов дополнений к контракту на недропользование;
171) разработка и утверждение порядка, формы и сроков представления отчетности, способов представления отчетности, структуры и формата представляемых отчетов в виде электронного документа, порядка их заполнения;
172) разработка и утверждение перечня отдельных категорий товаров Евразийского экономического союза, подлежащих обязательному помещению под таможенную процедуру свободного склада, для размещения на свободном складе, учрежденном на территории Республики Казахстан;
173) разработка и утверждение перечня иностранных товаров и (или) категорий иностранных товаров, в отношении которых на территории Республики Казахстан не применяется таможенная процедура свободного склада;
174) разработка и утверждение правил выдачи органами государственных доходов разрешения на вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, с территории свободного склада без завершения действия таможенной процедуры свободного склада;
175) разработка и утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада в случае полного или частичного расходования (потребления) товаров (производственные потери), помещенных под таможенную процедуру свободного склада, участвующих или содействующих изготовлению (получению) товаров, безвозвратно утраченных в процессе изготовления (получения) товара, обеспечения производственных процессов, содержания и эксплуатации оборудования, машин и агрегатов, используемых на территории свободного склада, а также в целях строительства объектов недвижимости;

166) бухгалтерлік есепті жүргізу тәртібін бекіту;
167) мыналарды:
арнаулы мемлекеттік органдар бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша айқындайтын арнаулы мемлекеттік органдардың бюджетті атқару рәсімдерін;
білім беру саласындағы уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша айқындайтын білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жобаны іске асыру кезінде бюджеттің атқарылу рәсімдерін қоспағанда, бюджеттің қазынашылық атқарылуы рәсімдерін айқындау және оларға кассалық қызмет көрсету;
168) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
169) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
170) қатты пайдалы қазбалар саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартқа толықтырулар жобаларына экономикалық сараптама жүргізу қағидаларын бекіту;
171) есептілікті ұсыну тәртібін, нысандары мен мерзімдерін, есептілікті ұсыну тәсілдерін, электрондық құжат түрінде ұсынылатын есептердің құрылымы мен форматын, оларды толтыру тәртібін әзірлеу және бекіту;
172) Қазақстан Республикасының аумағында құрылған еркін қоймада орналастыру үшін еркін қойманың кедендік рәсімімен міндетті түрде орналастыруға жататын Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының жекелеген санаттарының тізбесін әзірлеу және бекіту;
173) Қазақстан Республикасының аумағында еркін қойманың кедендік рәсімі қолданылмайтын шетелдік тауарлардың және (немесе) шетелдік тауарлар санаттарының тізбесін әзірлеу және бекіту;
174) еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды еркін қойманың кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамай, еркін қойма аумағынан әкетуге мемлекеттік кірістер органдарының рұқсат беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
175) еркін қойманың кедендік рәсіміне орналастырылған, тауарларды дайындау (алу) процесінде, өндірістік процестерді қамтамасыз етуде, еркін қойма аумағында пайдаланылатын жабдықтарды, машиналар мен агрегаттарды күтіп-ұстауда және пайдалануда өтеусіз жоғалған тауарларды (өндірістік ысыраптарды) дайындауға (алуға) қатысатын немесе жәрдемдесетін тауарларды (өндірістік ысыраптарды) толық немесе ішінара жұмсаған (тұтынған) жағдайда, сондай-ақ жылжымайтын мүлік объектілерін салу мақсатында еркін қойманың кедендік рәсімінің іс-қимылын аяқтау қағидаларын әзірлеу және бекіту;

176) разработка и утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада и являющихся оборудованием, введенным в эксплуатацию и используемым владельцем свободного склада, или товарами, использованными владельцем свободного склада для создания объектов недвижимости на территории свободного склада и являющимися составной частью таких объектов недвижимости, без помещения указанных товаров под таможенные процедуры, при прекращении функционирования свободного склада;
177) разработка и утверждение правил и условий совершения операций по хранению, операции по погрузке (разгрузке) товаров и иных грузовых операций, связанных с хранением, операций, необходимых для обеспечения сохранности товаров, а также обычных операций по подготовке товаров к перевозке (транспортировке) и продаже, включая дробление партии, формирование отправок, сортировку, упаковку, переупаковку, маркировку, операции по улучшению товарных качеств, использованию (эксплуатации) оборудования, машин и агрегатов, запасных частей к ним в целях совершения операций по переработке товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, а также иных операций, связанных с эксплуатацией и функционированием свободного склада, иными лицами, чем владелец свободного склада;
178) разработка и утверждение правил осуществления идентификации иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, в товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада;
179) разработка и утверждение правил признания органами государственных доходов факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения, а также завершения действия таможенной процедуры свободного склада в таком случае;
180) разработка и утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада при ликвидации владельца свободного склада;
181) разработка и утверждение требований к обустройству территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, включая требования по ограждению и оснащению периметра такой территории системой видеонаблюдения;
182) разработка и утверждение правил и формы подачи уведомления о ввозе товаров на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны и выдачи разрешений на вывоз товаров с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны и на ввоз товаров в портовую свободную (специальную, особую) экономическую зону или логистическую свободную (специальную, особую) экономическую зону;

176) еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған және еркін қойманың иесі пайдалануға берген және пайдаланатын жабдық болып табылатын тауарларға немесе еркін қойманың иесі еркін қойманың аумағында жылжымайтын мүлік объектілерін құру үшін пайдаланған және еркін қойманың жұмыс істеуі тоқтатылған кезде көрсетілген тауарларды кедендік рәсімдерге орналастырмай осындай жылжымайтын мүлік объектілерінің құрамдас бөлігі болып табылатын тауарларға қатысты еркін қойманың кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
177) еркін қойманың иесінен басқа өзге де тұлғалардың тауарларды сақтау, тиеу (түсіру) жөніндегі операцияларды және сақтауға байланысты өзге де жүк операцияларын, тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету үшін қажетті операцияларды, сондай-ақ партияларды бөлшектеуді, жөнелтілімдерді қалыптастыруды, сұрыптауды, орауды, қайта орауды, таңбалауды қоса алғанда, тауарларды тасымалдауға (тасуға) және сатуға дайындау жөніндегі әдеттегі операцияларды, тауарлық сапаларын жақсарту жөніндегі операцияларды жасау, еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды қайта өңдеу жөніндегі операцияларды, сондай-ақ еркін қойманы пайдалануға және оның жұмыс істеуіне байланысты өзге де операцияларды жасау мақсатында жабдықтарды, машиналарды және агрегаттарды, олардың қосалқы бөлшектерін қолдану (пайдалану) қағидалары мен шарттарын әзірлеу және бекіту;
178) еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларда сәйкестендіруді жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
179) аварияның немесе еңсерілмейтін күш әсерінің не тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалудың, сондай-ақ мұндай жағдайда еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуы аяқталуының салдарынан еркін қойманың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардың жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісін мемлекеттік кірістер органдарының тану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
180) еркін қойма иесі таратылған кезде еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
181) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағының периметрін қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, осындай аумақты жайластыруға қойылатын талаптарды әзірлеу және бекіту;
182) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағына тауарларды әкелу туралы хабарлама беру және еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан тауарларды әкетуге және порттың еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағына немесе логистикалық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағына тауарларды әкелуге рұқсаттар беру қағидалары мен нысанын әзірлеу және бекіту;

183) разработка и утверждение правил осуществления органом государственных доходов идентификации товаров, ввозимых на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны;
184) разработка и утверждение правил ведения учета товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, а также представления отчетности о таких товарах органу государственных доходов;
185) разработка и утверждение правил выдачи органом государственных доходов разрешения на вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
186) разработка и утверждение случаев, в которых допускается передача участником свободной (специальной, особой) экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному резиденту (участнику, субъекту) этой свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
187) разработка и утверждение порядка и условий передачи товаров участником свободной (специальной, особой) экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному резиденту (участнику, субъекту) этой свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
188) разработка и утверждение правил осуществления идентификации иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, в товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны;
189) разработка и утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны без помещения товаров под таможенные процедуры;
190) разработка и утверждение правил завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны при ликвидации (прекращении деятельности) лица, являющегося участником свободной (специальной, особой) экономической зоны;

183) мемлекеттік кірістер органдарының еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына әкелінетін тауарларға сәйкестендіруді жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
184) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды есепке алуды жүргізу, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органына осындай тауарлар туралы есептілікті ұсыну қағидаларын әзірлеу және бекіту;
185) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды әкетуге мемлекеттік кірістер органының рұқсат беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
186) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың өзге резидентіне (қатысушысына, субъектісіне) беруіне жол берілген жағдайларды әзірлеу және бекіту;
187) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың өзге резидентіне (қатысушысына, субъектісіне) берудің қағидалары мен шарттарын әзірлеу және бекіту;
188) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларда сәйкестендіруді жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
189) еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын тауарларды кедендік рәсімдермен орналастырмай аяқтау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
190) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушы болып табылатын тұлға таратылған (қызметі тоқтатылған) кезде еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу және бекіту;

191) разработка и утверждение порядка и сроков проведения зачета и (или) возврата излишне уплаченной, излишне взысканной и ошибочно уплаченной суммы таможенных пошлин, таможенных сборов, налогов, пеней, процентов, а также сумм авансовых платежей, в том числе внесенных в качестве обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, а также иных денег;
192) разработка и утверждение правил ведения лицевого счета плательщика;
193) разработка и утверждение правил применения генерального обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
194) разработка и утверждение правил учета в органах государственных доходов обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
195) разработка и утверждение правил применения способов обеспечения исполнения обязанностей уполномоченного экономического оператора, замены одного способа обеспечения другим, снижения размера обеспечения;
196) разработка и утверждение правил составления сведений об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которой ведется в органе государственных доходов;
197) разработка и утверждение стратегии и тактики применения органами государственных доходов системы управления рисками, правил ее функционирования и реализация процесса управления рисками;
198) разработка и утверждение правил реализации, использования и уничтожения задержанных товаров, возмещения расходов по их перевозке (транспортировке), перегрузке (погрузке, выгрузке), хранению, иных расходов, связанных с подготовкой к реализации и реализацией задержанных товаров, а также возврата сумм полученных от их реализации;
199) утверждение порядка организации таможенного сопровождения на территории Республики Казахстан;
200) разработка и утверждение правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов;
201) разработка и утверждение правил создания (в том числе по заявлению заинтересованного лица), прекращения функционирования временных зон таможенного контроля, требований к ним, а также правового режима временной зоны таможенного контроля;
202) разработка и утверждение требований к расположению (кроме свободного склада), обустройству и оборудованию сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок, предназначенных для использования или используемых в качестве склада временного хранения, таможенного склада, свободного склада, включая требования к ограждению и оснащению системой видеонаблюдения периметра территории свободного склада;

191) кедендік баждардың, кедендік алымдардың, салықтардың, өсімпұлдардың, пайыздардың артық төленген, артық өндіріп алынған және қате төленген сомасын, сондай-ақ аванстық төлемдер сомаларын, оның ішінде кедендік баждарды, салықтарды, сондай-ақ өзге де ақшаны төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз ету ретінде енгізілген сомаларды есепке жатқызуды және (немесе) қайтаруды жүргізу тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
192) төлеушінің жеке шотын жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
193) кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын бас қамтамасыз етуді қолдану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
194) мемлекеттік кірістер органдарында кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндеттің орындалуын қамтамасыз етуді есепке алу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
195) уәкілетті экономикалық оператор міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану, қамтамасыз етудің бір тәсілін басқасымен ауыстыру, қамтамасыз ету мөлшерін азайту қағидаларын әзірлеу және бекіту;
196) мемлекеттік кірістер органында жүргізілетін берешектің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
197) мемлекеттік кірістер органдарының тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану стратегиясы мен тактикасын, оның жұмыс істеу қағидаларын әзірлеу мен бекіту және тәуекелдерді басқару процесін іске асыру;
198) кідіртілген тауарларды өткізу, пайдалану және жою, оларды тасымалдау (тасу), қайта тиеу (тиеу, түсіру), сақтау бойынша шығыстарды, кідіртілген тауарларды өткізуге дайындалуға және өткізумен байланысты өзге де шығыстарды өтеу, сондай-ақ оларды өткізуден алынған сомаларды қайтару қағидаларын әзірлеу және бекіту;
199) Қазақстан Республикасының аумағында кедендік алып жүруді ұйымдастыру тәртібін бекіту;
200) мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының тауарларға кедендік тазартуды жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
201) кедендік бақылаудың уақытша аймақтарын құру (оның ішінде мүдделі тұлғаның өтініші бойынша), олардың жұмыс істеуін тоқтату қағидаларын, оларға қойылатын талаптарды, сондай-ақ кедендік бақылаудың уақытша аймағының құқықтық режимін әзірлеу және бекіту;
202) еркін қойма аумағының периметрін бейнебақылау жүйесімен қоршауға және жарақтандыруға қойылатын талаптарды қоса алғанда, уақытша сақтау қоймасы, кеден қоймасы, еркін қойма ретінде пайдалануға арналған немесе пайдаланылатын құрылыстарды, үй-жайларды (үй-жайлардың бөліктерін) және (немесе) ашық алаңдарды орналастыруға (еркін қоймадан басқа), жайластыруға және жабдықтауға қойылатын талаптарды әзірлеу және бекіту;

203) разработка и утверждение требований к расположению, обустройству и оборудованию магазинов беспошлинной торговли, в том числе оснащению системой видеонаблюдения, правил их учреждения и функционирования;
204) разработка и утверждение правил реализации товаров в магазинах беспошлинной торговли;
205) разработка и утверждение правил выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 206) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
206) разработка и утверждение правил маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением вина наливом и пивоваренной продукции, учетно-контрольными марками, а также форм, содержания и элементов защиты учетно-контрольных марок;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 207) предусматривается исключить постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
207) определение сроков перемаркировки подакцизных товаров, указанных в пункте 2 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", учетно-контрольными или акцизными марками нового образца;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 208) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
208) разработка и утверждение правил получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета производителя и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок при производстве и (или) импорте в Республику Казахстан алкогольной продукции, а также порядка учета и размера обеспечения такого обязательства;
209) разработка и утверждение по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан правил, формы и сроков представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по итоговым суммам платежей, поступивших за календарный месяц на счет для осуществления предпринимательской деятельности налогоплательщиков – физических лиц, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения;
210) утверждение порядка организации деятельности акцизного поста;
211) утверждение форм налоговой отчетности и правил их составления;
212) утверждение порядка отзыва заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов;

203) бажсыз сауда дүкендерін орналастыруға, жайластыруға және жабдықтауға, оның ішінде бейнебақылау жүйесімен жарақтандыруға қойылатын талаптарды, оларды құру және олардың жұмыс істеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
204) бажсыз сауда дүкендерінде тауарларды өткізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
205) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда шот-фактураны жазып беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
206) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
206) толысылған шарапты және сыра қайнату өнімін қоспағанда, алкоголь өнімін есепке алу-бақылау таңбаларымен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын, сондай-ақ есепке алу-бақылау таңбаларының нысандарын, мазмұны мен қорғау элементтерін әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
207) тармақшаны алып тастау көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
207) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 172-бабының 2-тармағында көрсетілген акцизделетін тауарларды жаңа үлгідегі есепке алу-бақылау немесе акциздік таңбалармен қайта таңбалау мерзімдерін айқындау;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
208) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
208) есепке алу-бақылау таңбаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және алкоголь өнімін өндіру және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде өндірушінің және (немесе) импорттаушының есепке алу-бақылау таңбаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидаларын, сондай-ақ мұндай міндеттемені есепке алу тәртібі мен қамтамасыз ету мөлшерін әзірлеу және бекіту;
209) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған және арнайы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын жеке тұлғалардың – салық төлеушілердің кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыру үшін шотқа күнтізбелік ай ішінде түскен төлемдерінің қорытынды сомалары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидаларын, нысанын және мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
210) акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру тәртібін бекіту;
211) салық есептілігі нысандарын және оларды жасау қағидаларын бекіту;
212) тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтінішті кері қайтарып алу тәртібін бекіту;

213) утверждение форм заявлений и иных документов, предусмотренных налоговым и таможенным законодательством;
214) разработка и утверждение формы и правил ведения таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности Республики Казахстан;
215) разработка и утверждение совместно с уполномоченным органом в области транспорта правил осуществления должностными лицами органов государственных доходов транспортного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Евразийского экономического союза;
216) разработка и утверждение правил создания, категорирования, классификации, а также норм положенности и типовых требований к обустройству и материально-техническому оснащению таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов в части, не урегулированной таможенным законодательством Евразийского экономического союза, а также требований к обустройству и техническому оснащению элементов таможенной инфраструктуры, расположенных в местах размещения органов государственных доходов и специализированных государственных учреждений, входящих в систему органов государственных доходов и в иных местах, на территории которых могут совершаться таможенные операции и может проводиться таможенный контроль;
217) разработка и утверждение правил определения зон таможенного контроля свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, являющимися частями территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, предназначенными для совершения таможенных операций и (или) использования (хранения) товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны;
218) разработка и утверждение особенностей обустройства территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, включая требования по ограждению и оснащению такой территории системой видеонаблюдения;
219) разработка и утверждение правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, включая доступ лиц на такую территорию;
220) разработка и утверждение перечня и категорий товаров, которые не подлежат помещению под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, при ввозе в свободную (специальную, особую) экономическую зону, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза;

213) салық және кеден заңнамасында көзделген өтініштер мен өзге де құжаттардың нысандарын бекіту;
214) Қазақстан Республикасының зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізілімін жүргізу нысаны мен қағидаларын әзірлеу және бекіту;
215) көлік саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде көліктік бақылауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
216) Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасында реттелмеген бөлігінде кедендерді, кеден бекеттерін және бақылау-өткізу пункттерін құру, санатқа бөлу, сыныптау қағидаларын, сондай-ақ оларды жайластыру мен материалдық-техникалық жарақтандырудың тиесілік нормаларын және оларға қойылатын үлгілік талаптарды, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдары мен мемлекеттік кірістер органдарының жүйесіне кіретін мамандандырылған мемлекеттік мекемелер орналасқан жерлерде және аумағында кедендік операциялар жасалуы және кедендік бақылау жүргізілуі мүмкін өзге жерлерде кедендік инфрақұрылым элементтерін жайластыруға және техникалық жарақтандыруға қойылатын талаптарды әзірлеу және бекіту;
217) шектері кедендік операцияларды жасауға және (немесе) еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды пайдалануға (сақтауға) арналған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының кедендік операцияларды жасауға арналған учаскелеріне толық немесе ішінара сәйкес келетін, шектері еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағының бөліктері болып табылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекара учаскелерімен толық немесе ішінара сәйкес келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың кедендік бақылау аймақтарын айқындау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
218) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелеріне толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағын, мұндай аумақты қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, жайластыру ерекшеліктерін әзірлеу және бекіту;
219) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіруін қоса алғанда, бақылау-өткізу режимін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу және бекіту;
220) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелеріне толық немесе ішінара сәйкес келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа әкелу кезінде еркін кедендік аймақтың кедендік рәсіміне орналастыруға жатпайтын тауарлардың тізбесі мен санаттарын әзірлеу және бекіту;

221) разработка и утверждение правил представления отчетности при завершении таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях потребления товаров в соответствии с договором об осуществлении деятельности в свободной (специальной, особой) экономической зоне, реализации участником свободной (специальной, особой) экономической зоны товаров Евразийского экономического союза физическим лицам, реализации участником свободной (специальной, особой) экономической зоны иностранных товаров физическим лицам, за исключением случаев, когда реализация таких товаров является основной предпринимательской деятельностью участника свободной (специальной, особой) экономической зоны в соответствии с договором об осуществлении деятельности в свободной (специальной, особой) экономической зоне;
222) разработка и утверждение случаев, когда декларантами товаров, помещаемых под таможенную процедуру свободной таможенной зоны для размещения и (или) использования на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза, могут выступать юридические лица Республики Казахстан, не являющиеся участниками свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза;
223) разработка и утверждение требований к системе учета товаров с использованием информационной системы и порядка ее применения при реализации товаров на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза для целей таможенного контроля;
224) участие в работе специальной комиссии, осуществляющей рассмотрение заявлений управляющих компаний и потенциальных участников специальных экономических зон о включении видов деятельности, не предусмотренных таким перечнем или не соответствующих целям создания специальной экономической зоны, в перечень приоритетных видов деятельности;
225) разработка и утверждение правил взаимодействия органов государственных доходов и уполномоченных экономических операторов;
226) разработка и утверждение инструкции по совершению отдельных таможенных операций;
227) разработка и утверждение формы и правил ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях и базах нефтепродуктов;
228) разработка и утверждение порядка формирования и ведения единой базы данных по производству и обороту нефтепродуктов;

221) тауарларды еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес тұтыну, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының Еуразиялық экономикалық одақтың тауарларын жеке тұлғаларға өткізуі, осындай тауарларды өткізу еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының негізгі кәсіпкерлік қызметі болып табылатын жағдайларды қоспағанда, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа қатысушының шетелдік тауарларды жеке тұлғаларға өткізуі жағдайларында еркін кеден аймағы кедендік рәсімін аяқтау кезінде есептілікті ұсыну қағидаларын әзірлеу және бекіту;
222) шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелеріне толық немесе ішінара сәйкес келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағында орналастыру және (немесе) пайдалану үшін еркін кедендік аймақтың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарлардың декларанттары шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелеріне толық немесе ішінара сәйкес келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың қатысушылары болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары бола алатын жағдайларды әзірлеу және бекіту;
223) ақпараттық жүйені пайдалана отырып, тауарларды есепке алу жүйесіне қойылатын талаптарды және оны кедендік бақылау мақсаттары үшін шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелеріне толық немесе ішінара сәйкес келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағында тауарларды өткізу кезінде қолдану тәртібін әзірлеу және бекіту;
224) қызметтің басым түрлерінің тізбесіне басқарушы компаниялар мен арнайы экономикалық аймақтардың әлеуетті қатысушыларының осындай тізбеде көзделмеген немесе арнайы экономикалық аймақты құру мақсаттарына сәйкес келмейтін қызмет түрлерін енгізу туралы өтініштерін қарауды жүзеге асыратын арнайы комиссияның жұмысына қатысу;
225) мемлекеттік кірістер органдары мен уәкілетті экономикалық операторлардың өзара іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
226) жекелеген кедендік операцияларды жасау жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу және бекіту;
227) автожанармай құю станцияларында және мұнай өнімдері базаларында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналын жүргізу нысаны мен қағидаларын әзірлеу және бекіту;
228) мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы жөніндегі бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу тәртібін әзірлеу және бекіту;

229) разработка и утверждение правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на нефтепродукты;
230) разработка и утверждение формы уведомления об устранении нарушений в области оборота нефтепродуктов;
231) разработка и утверждение форм, правил представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов;
232) разработка и утверждение правил и требований по оснащению резервуаров производственных объектов производителей нефтепродуктов и автозаправочных станций (кроме автозаправочных станций передвижного типа) контрольными приборами учета;
233) установление минимальных розничных цен на сигареты с фильтром, без фильтра и папиросы, сигариллы и изделия с нагреваемым табаком;
234) разработка и утверждение правил оснащения технологических линий производства этилового спирта и (или) алкогольной продукции контрольными приборами учета, их функционирования и осуществления учета, кроме производства вина наливом (виноматериала), а также пива и пивного напитка, производственные мощности которых ниже четырехсот тысяч декалитров в год;
235) разработка и утверждение перечня необходимых сведений для паспорта производства этилового спирта и алкогольной продукции;
236) разработка и утверждение порядка представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции;
237) разработка и утверждение правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта;
238) Исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
239) определение порядка, формы и сроков представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга;
240) определение порядка, формы и сроков представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга, а также деклараций об остатках и (или) обороте табачных изделий;
241) определение порядка использования специального мобильного приложения для целей исполнения налоговых обязательств и обязательств по социальным платежам при применении специальных налоговых режимов;
242) определение местонахождения, состава работников акцизного поста и регламента его работы;
243) разработка и утверждение формы, порядка и сроков представления деклараций по обороту биотоплива;
244) разработка и утверждение формы уведомления об устранении правонарушений в области оборота биотоплива, паспорта производства биотоплива, а также квот на пищевое сырье, используемое для последующей переработки в биотопливо;

229) мұнай өнімдеріне дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
230) мұнай өнімдерінің айналымы саласындағы бұзушылықтарды жою туралы хабарлама нысанын әзірлеу және бекіту;
231) мұнай өнімдерінің айналымы жөніндегі декларациялардың нысандарын, оларды ұсыну және жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
232) мұнай өнімдерін өндірушілердің өндірістік объектілерінің резервуарларын және автожанармай құю станцияларын (жылжымалы үлгідегі автожанармай құю станцияларынан басқа) есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандыру жөніндегі қағидалар мен талаптарды әзірлеу және бекіту;
233) фильтрлі, фильтрсіз сигареттерге және папиростарға, сигариллаларға және қыздырылатын темекісі бар бұйымдарға ең төмен бөлшек сауда бағаларын белгілеу;
234) этил спиртін және (немесе) алкоголь өнімін өндірудің технологиялық желілерін есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандыру, олардың жұмыс істеуі және шарап құйып (шарап материалын), сондай-ақ өндірістік қуаты жылына төрт жүз мың декалитрден төмен сыра мен сыра сусынын өндіруді қоспағанда, есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
235) этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру паспорты үшін қажетті мәліметтер тізбесін әзірлеу және бекіту;
236) этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру және оның айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету тәртібін әзірлеу және бекіту;
237) этил спиртін сақтау және өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын әзірлеу және бекіту;
238) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен;
239) мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді ұсыну тәртібін, нысанын және мерзімдерін айқындау;
240) мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді, сондай-ақ темекі бұйымдарының қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияларды табыс ету тәртібін, нысанын және мерзімдерін айқындау;
241) арнайы салық режимдерін қолдану кезінде салық міндеттемелерін және әлеуметтік төлемдер бойынша міндеттемелерді орындау мақсаттары үшін арнайы мобильді қосымшаны пайдалану тәртібін айқындау;
242) акциздік бекет жұмыскерлерінің орналасқан жерін, құрамын және оның жұмыс регламентін айқындау;
243) биоотын айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету нысанын, тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
244) биоотын айналымы саласындағы құқық бұзушылықтарды жою туралы хабарлама нысанын, биоотын өндірісінің паспортын, сондай-ақ биоотынды кейіннен қайта өңдеу үшін пайдаланылатын тамақ шикізатына арналған квоталарды әзірлеу және бекіту;

245) разработка и утверждение правил заключения соглашения по применению трансфертного ценообразования;
246) рассмотрение жалоб налогоплательщиков (налоговых агентов) и (или) декларантов либо лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, на уведомление о результатах проверки и (или) уведомление об устранении нарушений в порядке и сроки, установленные налоговым и (или) таможенным законодательством;
247) составление сводного плана поступлений в бюджет, за исключением бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов, которые составляются аппаратами акимов соответствующих административно-территориальных единиц;
248) определение лимитов расходов администраторов бюджетных программ и доведение их до администраторов бюджетных программ;
249) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
250) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
251) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
252) по решению Правительства Республики Казахстан осуществление оплаты размещаемых акций, внесение вклада в уставный капитал юридических лиц, зарегистрированных в соответствии с действующим правом Международного финансового центра "Астана", путем внесения денег в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, а также республиканского имущества, в том числе акций, долей, паев и иных форм участия в уставном капитале;
253) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
254) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
255) Исключен постановлением Правительства РК от 05.04.2024 № 255 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
256) согласование конкурсной (аукционной) документации проекта государственно-частного партнерства и проекта договора государственно-частного партнерства, в том числе при внесении в них соответствующих изменений и (или) дополнений по республиканским проектам государственно-частного партнерства;

245) трансферттік баға белгілеуді қолдану жөнінде келісім жасасу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
246) салық және (немесе) кеден заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде тексеру нәтижелері туралы хабарламаға және (немесе) бұзушылықтарды жою туралы хабарламаға салық төлеушілердің (салық агенттерінің) және (немесе) декларанттардың не кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың шағымдарын қарау;
247) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің аппараттары жасайтын аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерін қоспағанда, бюджетке түсетін түсімдердің жиынтық жоспарын жасау;
248) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін айқындау және оларды бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне жеткізу;
249) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
250) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
251) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
252) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша орналастырылатын акцияларға ақы төлеуді, "Астана" халықаралық қаржы орталығының қолданыстағы құқығына сәйкес тіркелген заңды тұлғалардың жарғылық капиталына Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес ақшаны, сондай-ақ республикалық мүлікті, оның ішінде акцияларды, үлестерді, пайларды және жарғылық капиталға қатысудың өзге де нысандарын енгізу арқылы салым енгізуді жүзеге асырады;
253) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
254) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
255) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 05.04.2024 № 255 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
256) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасының конкурстық (аукциондық) құжаттамасын және мемлекеттік-жекешелік әріптестік шартының жобасын, оның ішінде республикалық мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша оларға тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде келісу;

257) обеспечение условий для развития и внедрения современных информационно-коммуникационных технологий в производственные процессы системы Министерства;
258) утверждение правил осуществления организацией, специализирующейся на улучшении качества кредитных портфелей банков второго уровня, видов деятельности, а также требований к приобретаемым (приобретенным) ею активам и правам требования;
259) осуществление мониторинга и контроля за внешними и внутренними займами квазигосударственного сектора;
260) определение порядка планирования и реализации институциональных проектов, реализуемых за счет привлечения государственных займов, по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
261) разработка и утверждение формы централизованного реестра получателей компенсации и порядка его представления;
261-1) разработка и утверждение порядка компенсации транспортных расходов должностным лицам государственных органов, а также определение категорий должностных лиц государственных органов, подпадающих на получение компенсации, совместно с Управлением Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию);
262) определение порядка составления, представления и публикации гражданского бюджета на стадиях планирования и исполнения бюджета;
263) определение порядка составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности администратора бюджетных программ;
264) определение порядка составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по республиканскому бюджету или областному бюджету, бюджету города республиканского значения, столицы;
265) разработка и утверждение правил составления прогнозной консолидированной финансовой отчетности по областному бюджету, бюджету города республиканского значения, столицы по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию;
266) разработка и утверждение перечня категорий товаров, подвергающихся быстрой порче, в отношении которых применяется первоочередной порядок совершения таможенных операций;
267) разработка и утверждение правил применения способов обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, замены одного способа обеспечения другим;
268) разработка и утверждение опознавательного знака транспортного средства международной перевозки уполномоченного экономического оператора;
269) разработка и утверждение правил регистрации или отказа в регистрации пассажирской таможенной декларации;
270) разработка и утверждение правил совершения таможенного декларирования, иных таможенных операций и уплаты таможенных платежей, налогов в отношении товаров, которые незаконно перемещены через таможенную границу Евразийского экономического союза, либо выпуск которых не произведен органами государственных доходов;

257) Министрлік жүйесінің өндірістік процестеріне қазіргі заманғы ақпараттық-коммуникациялық технологияларды дамыту және енгізу үшін жағдайларды қамтамасыз ету;
258) екінші деңгейдегі банктердің кредиттік портфельдерінің сапасын жақсартуға маманданатын ұйымның қызмет түрлерін жүзеге асыру қағидаларын, сондай-ақ ол сатып алатын (сатып алған) активтерге және талап ету құқықтарына қойылатын талаптарды бекіту;
259) квазимемлекеттік сектордың сыртқы және ішкі қарыздарына мониторингті және бақылауды жүзеге асыру;
260) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік қарыздарды тарту есебінен іске асырылатын институционалдық жобаларды жоспарлау және іске асыру тәртібін айқындау;
261) өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімінің нысанын және оны ұсыну тәртібін әзірлеу және бекіту;
261-1) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасымен (келісу бойынша) бірлесіп мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарына көлік шығыстарын өтеу тәртібін әзірлеу және бекіту, сондай-ақ өтемақы алуға жататын мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының санаттарын айқындау;
262) бюджетті жоспарлау және атқару сатысында азаматтық бюджетті жасау, ұсыну және жариялау тәртібін айқындау;
263) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау тәртібін айқындау;
264) республикалық бюджет немесе облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау тәртібін айқындау;
265) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша облыстық бюджет, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеті бойынша болжамды шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
266) өздеріне қатысты кедендік операцияларды жасаудың бірінші кезектегі тәртібі қолданылатын, тез бүлінетін тауарлар санаттарының тізбесін әзірлеу және бекіту;
267) кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның міндеттерін орындауды қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану, қамтамасыз етудің бір тәсілін басқасымен ауыстыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
268) уәкілетті экономикалық оператордың халықаралық тасымалдау көлік құралының тану белгісін әзірлеу және бекіту;
269) жолаушылар кедендік декларациясын тіркеу немесе тіркеуден бас тарту қағидаларын әзірлеу және бекіту;
270) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз өткізілген не мемлекеттік кірістер органдары шығармаған тауарларға қатысты кедендік декларациялауды, өзге де кедендік операцияларды жасау және кедендік төлемдерді, салықтарды төлеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;

271) разработка и утверждение правил выдачи разрешения органов государственных доходов на хранение в местах, не являющихся таможенными складами товаров, которые из-за своих больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения не могут быть размещены на таможенном складе;
272) разработка и утверждение особенностей заявления сведений в транзитной декларации и порядка ее использования при перемещении товаров по территории Республики Казахстан;
273) разработка и утверждение правил использования в качестве декларации на товары и транзитной декларации транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов, в том числе предусмотренных международными договорами Республики Казахстан;
274) разработка и утверждение особенностей применения таможенной процедуры таможенного транзита в отношении товаров, перевозимых по территории Республики Казахстан;
275) разработка и утверждение правил заполнения должностным лицом органа государственных доходов таможенных деклараций;
276) разработка и утверждение правил подтверждения ввоза товаров для личного пользования на таможенную территорию Евразийского экономического союза обратно после их вывоза с таможенной территории Евразийского экономического союза;
277) разработка и утверждение по согласованию с уполномоченным органом в области транспорта порядка представления железнодорожными перевозчиками информации о месте нахождения временно ввезенного железнодорожного транспортного средства международной перевозки и (или) перевозимых на железнодорожных транспортных средствах контейнеров, в том числе используемых для внутренних перевозок;
278) разработка и утверждение перечня мест перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза, в которых применяется система двойного коридора, а также правил формирования такого перечня;
279) разработка и утверждение порядка подтверждения размещения товаров в местах временного хранения, совершения органами государственных доходов таможенных операций, связанных с регистрацией документов, представленных для помещения товаров на временное хранение, и выдачей подтверждения об их регистрации;
280) разработка и утверждение правил принятия предварительного решения о классификации товаров, о происхождении товаров, по вопросам применения методов определения таможенной стоимости ввозимых товаров в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" и регистрации предварительных решений о классификации товаров в журнале регистрации предварительных решений о классификации товаров, а также формы заявления лица о принятии предварительного решения о классификации товара;

271) өздерінің үлкен көлемдеріне немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасына орналастыруға болмайтын тауарларды кеден қоймалары болып табылмайтын орындарда сақтауға мемлекеттік кірістер органдарының рұқсатын беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
272) транзиттік декларациядағы мәліметтер мәлімдемесінің ерекшеліктерін және тауарларды Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тасымалдау кезінде оны пайдалану тәртібін әзірлеу және бекіту;
273) тауарларға арналған декларация және транзиттік декларация ретінде көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де, оның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделген құжаттарды пайдалану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
274) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тасымалданатын тауарларға қатысты кедендік транзит кедендік рәсімін қолдану ерекшеліктерін әзірлеу және бекіту;
275) мемлекеттік кірістер органы лауазымды адамының кедендік декларацияларды толтыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
276) жеке пайдалануға арналған тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан әкеткеннен кейін оларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына қайта әкелуді растау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
277) көлік саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша теміржол тасымалдаушыларының уақытша әкелінген халықаралық тасымалдаудың теміржол көлік құралының және (немесе) теміржол көлік құралдарымен тасымалданатын, оның ішінде ішкі тасымалдар үшін пайдаланылатын контейнерлердің орналасқан жері туралы ақпаратты ұсыну тәртібін әзірлеу және бекіту;
278) қос дәліз жүйесі қолданылатын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесін, сондай-ақ осындай тізбені қалыптастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
279) тауарларды уақытша сақтау орындарында орналастыруды растау, мемлекеттік кірістер органдарының тауарларды уақытша сақтауға орналастыру үшін ұсынылған құжаттарды тіркеуге және оларды тіркеу туралы растауды беруге байланысты кедендік операцияларды жасауы тәртібін әзірлеу және бекіту;
280) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерін қолдану мәселелері бойынша тауарларды сыныптау туралы, тауарлардың шығарылуы туралы алдын ала шешім қабылдау және тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу қағидаларын, сондай-ақ тұлғаның тауарларды сыныптау туралы алдын ала шешім қабылдау туралы өтінішінің нысанын әзірлеу және бекіту;

281) разработка и утверждение порядка, формы и сроков принятия решения о классификации товаров;
282) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений, уполномоченным органом в сфере информатизации и утверждение нормативных правовых актов об утверждении разрешительных требований, перечня документов, подтверждающих соответствие им;
283) разработка и утверждение правил и сроков проведения консультаций;
284) разработка и утверждение правил и форм внесения авансовых платежей;
285) разработка и утверждение формы решения о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде;
286) разработка и утверждение формы заявления о принятии решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени, правил регистрации в журнале регистрации решений о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени;
287) определение уполномоченных органов на принятие предварительных решений о классификации товара, происхождении товара, а также случая принятия территориальным органом государственных доходов решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени;
288) разработка и утверждение правил проведения таможенной экспертизы уполномоченным таможенным органом и формы решения органа государственных доходов о назначении таможенной экспертизы;
289) разработка и утверждение особенностей предъявления условно выпущенных товаров либо подтверждения места их нахождения при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для подтверждения соблюдения целей и условий предоставления льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов и (или) ограничений по пользованию и (или) распоряжению этими товарами в связи с применением льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, а также периодичности проведения и иных требований к проведению таможенного контроля после выпуска товаров в отношении условно выпущенных товаров;
290) разработка и утверждение форм уведомлений о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов и погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;

281) тауарларды сыныптау туралы шешім қабылдау тәртібін, нысанын және мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
282) рұқсат беру талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен, ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу және бекіту;
283) консультациялар жүргізу қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
284) аванстық төлемдерді енгізу қағидалары мен нысандарын әзірлеу және бекіту;
285) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы жиналмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауарларды сыныптау туралы шешім нысанын әзірлеу және бекіту;
286) белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау туралы өтініш нысанын және белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімдерді тіркеу журналында тіркеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
287) тауарды сыныптау және тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді қабылдауға уәкілетті органдарды, сондай-ақ аумақтық мемлекеттік кірістер органдары белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау жағдайын айқындау;
288) уәкілетті кеден органының кедендік сараптама жүргізу қағидаларын және мемлекеттік кірістер органының кедендік сараптама тағайындау туралы шешімінің нысанын әзірлеу және бекіту;
289) шартты түрде шығарылған тауарларды ұсынудың не кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берудің мақсаттары мен шарттарын және (немесе) кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданумен байланысты осы тауарларды пайдалану және (немесе) билік ету бойынша шектеулерді сақтауды растау үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде олардың тұрған жерін растау ерекшелігін, сондай-ақ тауарлар шығарылғаннан кейін шартты түрде шығарылған тауарларға қатысты кедендік бақылау жүргізу мерзімділігін және жүргізуге қойылатын өзге де талаптарды әзірлеу және бекіту;
290) кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары және кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарламалар нысандарын әзірлеу және бекіту;

291) разработка и утверждение правил обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов;
292) разработка и утверждение правил хранения иных товаров совместно с товарами, находящимися на временном хранении, в сооружениях, помещениях (частях помещений) и (или) на открытых площадках (частях открытых площадок) уполномоченного экономического оператора и принятия им товаров от перевозчика;
293) разработка и утверждение правил изъятия таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации для проведения таможенной экспертизы и формы акта об изъятии документов, средств идентификации документов и товаров;
294) разработка и утверждение правил назначения таможенной экспертизы для проведения иной уполномоченной экспертной организацией (экспертом) и правил привлечения для проведения таможенной экспертизы эксперта (специалиста), не являющегося должностным лицом органов государственных доходов;
295) разработка и утверждение форм постоянных и временных пропусков, журнала регистрации постоянных и временных пропусков;
296) разработка и утверждение порядка взаимодействия информационной системы органа государственных доходов и информационных систем перевозчиков при предоставлении предварительной информации, включая технические требования к информационным системам перевозчиков;
297) разработка и утверждение правил признания факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения;
298) разработка и утверждение правил реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
299) разработка и утверждение по согласованию с уполномоченным органом в сфере внешней политики дополнительных условий включения в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли;
300) разработка и утверждение правил совершения таможенных операций, связанных с установлением и соблюдением маршрута перевозки в отношении товаров, находящихся под таможенным контролем и перевозимых по таможенной территории Евразийского экономического союза без помещения под таможенную процедуру таможенного транзита;

291) уақытша сақтау қоймасы иесінің мемлекеттік кірістер органдарына бейнеақпаратқа қол жеткізуді қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу және бекіту;
292) уәкілетті экономикалық оператордың уақытша сақтаудағы тауарларымен бірлесіп, құрылыстарда, үй-жайларда (үй-жайлардың бөліктерінде) және (немесе) ашық алаңдарда (ашық алаңдардың бөліктерінде) өзге де тауарларды сақтау және олардың тасымалдаушыдан тауарларды қабылдау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
293) кедендік сараптама жүргізу үшін кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, сәйкестендіру құралдарын алып қою қағидаларын және құжаттарды, құжаттарды сәйкестендіру құралдарын және тауарларды алып қою туралы актінің нысанын әзірлеу және бекіту;
294) өзге уәкілетті сараптама ұйымы (сарапшы) жүргізу үшін кедендік сараптаманы тағайындау қағидаларын және мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамы болып табылмайтын сарапшыны (маманды) кедендік сараптама жүргізу үшін тарту қағидаларын әзірлеу және бекіту;
295) тұрақты және уақытша рұқсаттамалардың нысандарын, тұрақты және уақытша рұқсаттамаларды тіркеу журналын әзірлеу және бекіту;
296) тасымалдаушылардың ақпараттық жүйелеріне қойылатын техникалық талаптарды қоса алғанда, алдын ала ақпарат беру кезінде мемлекеттік кірістер органының ақпараттық жүйесі мен тасымалдаушылардың ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимыл тәртібін әзірлеу және бекіту;
297) авария немесе еңсерілмейтін күш әсерінің салдарынан тауарлардың жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісін не осы тауарлардың тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайлары кезінде табиғи кему нәтижесінде қайтарымсыз жоғалу фактісін тану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
298) салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік ету шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі есебіне өткізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
299) сыртқы саясат саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізудің қосымша шарттарын әзірлеу және бекіту;
300) кедендік бақылаудағы және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы бойынша кедендік транзиттің кедендік рәсіміне орналастырмай тасымалданатын тауарларға қатысты тасымалдау маршрутын белгілеуге және сақтауға байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;

301) разработка и утверждение правил доступа, получения и использования лицами информации, содержащейся в информационных системах органов государственных доходов, а также состава и порядка предоставления такой информации;
302) разработка и утверждение по согласованию с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан и уполномоченным органом в области нефти и газа порядка совершения таможенных операций, связанных с убытием с таможенной территории Евразийского экономического союза и прибытием на таможенную территорию Евразийского экономического союза товаров Евразийского экономического союза и иностранных товаров, перевозимых воздушным или водным транспортом, и (или) морем;
303) разработка и утверждение порядка, условий и сроков выдачи предварительного решения по вопросам применения методов определения таможенной стоимости ввозимых товаров, а также порядка и сроков применения такого предварительного решения;
304) разработка и утверждение правил ведения таможенной статистики внешней торговли товарами Республики Казахстан с государствами, не являющимися членами Евразийского экономического союза;
305) разработка и утверждение правил ведения специальной таможенной статистики;
306) разработка и утверждение образцов форменной одежды, перечня работников органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, а также правил ее ношения;
307) разработка и утверждение требований к программным продуктам, используемым декларантами или лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, для представления документов и сведений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
308) разработка и утверждение правил подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин, форм решений о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и отказе в их предоставлении;
309) разработка и утверждение правил представления документов для освобождения от обложения таможенными сборами;
310) разработка и утверждение типового договора страхования для целей обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов при совершении таможенных операций;
311) разработка и утверждение правил регистрации в качестве пользователя информационной системы органов государственных доходов;
312) утверждение типового положения о консультативных советах по вопросам совершенствования таможенного дела;

301) тұлғалардың мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінде қамтылған ақпаратқа қол жеткізу, алу және пайдалану қағидаларын, сондай-ақ осындай ақпаратты беру құрамы мен тәртібін әзірлеу және бекіту;
302) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен және мұнай және газ саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша әуе немесе су көлігімен және (немесе) теңіз арқылы тасымалданатын Еуразиялық экономикалық одақ тауарларының және шетелдік тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан кетуіне және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келуіне байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібін әзірлеу және бекіту;
303) әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерін қолдану мәселелері бойынша алдын ала шешімді беру тәртібін, шарттары мен мерзімдерін, сондай-ақ осындай алдын ала шешімді қолдану тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
304) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттермен Қазақстан Республикасының тауарларымен сыртқы сауданың кедендік статистикасын жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
305) арнайы кедендік статистиканы жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
306) нысанды киім үлгілерін, нысанды киім киіп жүру құқығы бар мемлекеттік кірістер органдары жұмыскерлерінің тізбесін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, сондай-ақ оны киіп жүру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
307) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген құжаттар мен мәліметтерді ұсыну үшін декларанттар немесе кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалар пайдаланатын бағдарламалық өнімдерге қойылатын талаптарды әзірлеу және бекіту;
308) кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздердің болуын растау қағидаларын, кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну және оларды беруден бас тарту туралы шешімдер нысандарын әзірлеу және бекіту;
309) кедендік алымдар салудан босату үшін құжаттарды ұсыну қағидаларын әзірлеу және бекіту;
310) кедендік операцияларды жасау кезінде кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттерді орындауды қамтамасыз ету мақсаттары үшін сақтандырудың үлгілік шартын әзірлеу және бекіту;
311) мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйесін пайдаланушы ретінде тіркеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
312) кеден ісін жетілдіру мәселелері жөніндегі консультациялық кеңестер туралы үлгілік ережені бекіту;

313) разработка и утверждение совместно с уполномоченным государственным органом в области транспорта правил взаимодействия органов государственных доходов с национальной железнодорожной компанией, национальным перевозчиком в сфере железнодорожного транспорта, международными аэропортами, морскими и речными портами Республики Казахстан;
314) разработка и утверждение правил подтверждения наступления обстоятельств, влекущих за собой зачет (возврат) сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
315) разработка и утверждение инструкции по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов Евразийского экономического союза;
316) разработка и утверждение перечня отдельных таможенных операций, правил и мест совершения отдельных таможенных операций, а также случаев совершения отдельных таможенных операций органами государственных доходов вне места нахождения и (или) вне времени работы органов государственных доходов;
317) определение зон деятельности органов государственных доходов;
318) утверждение правил использования водных и воздушных судов органов государственных доходов в целях проведения таможенного контроля;
319) разработка и утверждение перечня мест нахождения приборов учета, показания которых используются при таможенном декларировании товаров;
320) разработка и утверждение классификаторов кодов, подтверждающих соблюдение запретов и ограничений, используемых при таможенном декларировании, формирование идентификационного таможенного номера, характера сделки, особенности внешнеэкономической сделки;
321) разработка и утверждение структуры, формата и формы расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, а также правил его заполнения и внесения в него изменений (дополнений);
322) разработка и утверждение правил проведения таможенных досмотра и осмотра;
323) разработка и утверждение правил фиксирования даты и времени уведомления о прибытии товаров на таможенную территорию Евразийского экономического союза;
324) разработка и утверждение правил изменения места доставки товаров без завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита, правил регистрации подачи документов, представляемых для завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита;
325) разработка и утверждение правил совершения таможенных операций, связанных с завершением действия таможенной процедуры таможенного транзита, правил таможенного сопровождения товаров и транспортных средств по территории Республики Казахстан;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 326) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).

313) көлік саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен бірлесіп, мемлекеттік кірістер органдарының ұлттық теміржол компаниясымен, теміржол көлігі саласындағы ұлттық тасымалдаушымен, Қазақстан Республикасының халықаралық әуежайларымен, теңіз және өзен порттарымен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
314) арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомаларын есепке жатқызуға (қайтаруға) әкеп соғатын мән-жайлардың туындағанын растау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
315) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды өткізу кезінде оларды есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу және бекіту;
316) жекелеген кедендік операциялардың тізбесін, жекелеген кедендік операцияларды жасау қағидалары мен орындарын, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдарының орналасқан жерінен тыс және (немесе) мемлекеттік кірістер органдарының жұмыс уақытынан тыс жекелеген кедендік операцияларды жасау жағдайларын әзірлеу және бекіту;
317) мемлекеттік кірістер органдары қызметінің аймақтарын айқындау;
318) кедендік бақылауды жүргізу мақсатында мемлекеттік кірістер органдарының су және әуе кемелерін пайдалану қағидаларын бекіту;
319) көрсеткіштері тауарларды кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын есепке алу аспаптарының орналасқан жерлерінің тізбесін әзірлеу және бекіту;
320) кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын растайтын кодтардың сыныптауышын әзірлеу және бекіту, сәйкестендіру кедендік нөмірін, мәміленің сипатын, сыртқы экономикалық мәміленің ерекшеліктерін қалыптастыру;
321) бірыңғай мөлшерлемелер бойынша алынатын кедендік баждарды, салықтарды не жиынтық кедендік төлем түрінде алынатын кедендік баждарды, салықтарды есептеудің құрылымын, форматын және нысанын, сондай-ақ оны толтыру және оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
322) кедендік тексеріп қарауды және қарап тексеруді жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
323) тауарлардың Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына келуі туралы хабарламаның күні мен уақытын тіркеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
324) кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамай-ақ тауарларды жеткізу орнын өзгерту қағидаларын, кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау үшін ұсынылатын құжаттарды беруді тіркеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
325) кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтауға байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тауарлар мен көлік құралдарын кедендік алып жүру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
326) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

326) разработка и утверждение правил организации и ведения налогового учета индивидуальными предпринимателями, на которых в соответствии с Законом Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" не возложена обязанность по ведению бухгалтерского учета и составлению финансовой отчетности;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 327) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
327) разработка и утверждение формы налоговой учетной политики для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальные налоговые режимы для субъектов малого бизнеса на основе патента, упрощенной декларации или с использованием специального мобильного приложения;
328) разработка и утверждение форм квитанции для сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком – физическим лицом;
329) разработка и утверждение правил, сроков и формы предоставления сведений лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами по запросу органов государственных доходов;
330) разработка и утверждение форм документа, подтверждающего резиденство, и справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов;
331) разработка и утверждение форм заявления физического лица о применении налоговых вычетов и справки о расчетах с физическим лицом;
332) разработка и утверждение совместно с Национальным Банком Республики Казахстан правил предоставления Национальным Банком Республики Казахстан Министерству полученной от уполномоченных банков информации о платежах и (или) переводах денег из Республики Казахстан и в Республику Казахстан по валютным операциям на сумму свыше 50 000 долларов Соединенных Штатов Америки в эквиваленте;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 333) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
333) утверждение по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан правил и сроков представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений о наличии банковских счетов и их номерах, остатках и движении денег на этих счетах по налогоплательщикам, состоящим на регистрационном учете по электронной торговле товарами;
334) разработка и утверждение правил представления органом государственных доходов уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 335) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).

326) "Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бухгалтерлік есепті жүргізу және қаржылық есептілікті жасау жөніндегі міндет жүктелмеген дара кәсіпкерлердің салықтық есепке алуды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
327) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
327) патент, оңайлатылған декларация негізінде немесе арнайы мобильдік қосымшаны пайдалану арқылы шағын бизнес субъектілері үшін арнаулы салық режимдерін қолданатын дара кәсіпкерлер үшін салықтық есепке алу саясатының нысанын әзірлеу және бекіту;
328) салық төлеуші – жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтарын және жер салығын жинауға арналған түбіртектің нысандарын әзірлеу және бекіту;
329) мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша тауарлармен электрондық сауда кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін және нысанын әзірлеу және бекіту;
330) резиденттікті растайтын құжаттың және Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістердің және ұсталған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтаманың нысандарын әзірлеу және бекіту;
331) жеке тұлғаның салықтық шегерімдерді қолдану туралы өтінішінің және жеке тұлғамен есеп айырысулар туралы анықтаманың нысандарын әзірлеу және бекіту;
332) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Министрлікке уәкілетті банктерден Қазақстан Республикасынан және Қазақстан Республикасына баламалы Америка Құрама Штаттарының 50 000 долларынан астам сомаға валюталық операциялар бойынша төлемдер және (немесе) ақша аударымдары туралы алынған ақпаратты беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
333) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
333) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлардың электрондық саудасы бойынша тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер бойынша банктік шоттардың бар-жоғы және олардың нөмірлері, осы шоттардағы ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы мәліметтерді беру қағидалары мен мерзімдерін бекіту;
334) мемлекеттік кірістер органының уәкілетті мемлекеттік органдарға кірістері мен мүлкі туралы ұсынылған декларациялар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
335) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

335) разработка и утверждение перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также порядка оформления и их документооборота;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 336) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
336) разработка и утверждение правил и сроков представления сведений в органы государственных доходов банками второго уровня, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, кастодианами, центральным депозитарием, брокерами и (или) дилерами, обладающими правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, управляющих инвестиционным портфелем, а также страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочными) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по согласованию с Агентством Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка;
337) разработка и утверждение правил, срока и формы представления органами внутренних дел сведений о налогоплательщиках, которым выданы разрешения трудовому иммигранту, а также правил представления уполномоченным государственным органам сведений о прибывших иностранцев;
338) разработка и утверждение правил, сроков и форм представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением;
339) разработка и утверждение по согласованию с уполномоченным органом по инвестициям правил представления сведений об инвестиционных контрактах, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов, а также сведений о прекращении действия данных инвестиционных контрактов, иных сведений и их формы;
340) разработка и утверждение формы, правил и сроков представления нотариусами сведений по сделкам и договорам, а также по выданным свидетельствам о праве на наследство физических лиц по согласованию с Министерством юстиции Республики Казахстан;
341) разработка и утверждение правил применения системы управления рисками по критериям, не являющимся конфиденциальной информацией;
342) утверждение совместно с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, не произошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности;

335) тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлардың тізбесін, сондай-ақ ресімдеу тәртібі мен олардың құжат айналымын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
336) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
336) екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банктері филиалдарының және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, кастодиандардың, орталық депозитарийдің, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие, инвестициялық портфельді басқаратын брокерлердің және (немесе) дилерлердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігімен келісу бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, филиалдарының мемлекеттік кірістер органдарына мәліметтер ұсыну қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
337) ішкі істер органдарының еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық төлеушілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімі мен нысанын, сондай-ақ уәкілетті мемлекеттік органдарға келген шетелдіктер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын әзірлеу және бекіту;
338) уәкілетті мемлекеттік органдардың салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілері бар салық төлеушілер, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын, мерзімдерін және нысандарын әзірлеу және бекіту;
339) инвестициялар жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы инвестициялық келісімшарттардың қолданысын тоқтату туралы мәліметтерді, өзге де мәліметтер мен олардың нысандарын ұсыну қағидаларын әзірлеу және бекіту;
340) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен келісу бойынша нотариустардың мәмілелер мен шарттар бойынша, сондай-ақ жеке тұлғалардың мұраға құқығы туралы берілген куәліктер бойынша мәліметтер ұсыну нысанын, қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
341) құпия ақпарат болып табылмайтын өлшемшарттар бойынша тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
342) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп, еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды беру қағидаларын бекіту;

343) разработка и утверждение совместно с Национальным Банком Республики Казахстан перечня и порядка представления Министерством Национальному Банку Республики Казахстан сведений, необходимых для осуществления валютного контроля и последующей их передачи уполномоченным банкам, являющимся агентами валютного контроля;
344) разработка и утверждение совместно с Национальным Банком Республики Казахстан правил взаимодействия Комитета государственных доходов Министерства и Национального Банка Республики Казахстан для осуществления валютного контроля;
345) определение по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан порядка взаимодействия уполномоченных банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, операторов электронных площадок с налоговыми органами для целей передачи сведений по операциям в специальное мобильное приложение;
346) разработка и утверждение формы представления сведений по договорам, содержащим условия перехода права (требования) к коллекторскому агентству;
347) разработка и утверждение описания и правил использования символа, описания и правил применения опознавательного флага и опознавательного знака органов государственных доходов Республики Казахстан;
348) утверждение правил, сроков и формы представления лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющими нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшения облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя, информации по такой деятельности;
349) определение уполномоченного юридического лица в сфере реализации имущества, заложенного налогоплательщиком (налоговым агентом) и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента), плательщика и (или) товаров, задержанных органами государственных доходов;
350) утверждение по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан порядка и формы представления Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня заключения о поступлении валютной выручки;
351) утверждение по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан правил представления Национальным Банком Республики Казахстан и банками второго уровня заключения о конвертации валютной выручки;
352) разработка и утверждение форм налоговых регистров;

343) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп, Министрліктің валюталық бақылауды жүзеге асыру және оларды кейіннен валюталық бақылау агенттері болып табылатын уәкілетті банктерге беру үшін қажетті мәліметтердің тізбесін және оларды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне ұсыну тәртібін әзірлеу және бекіту;
344) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп, валюталық бақылауды жүзеге асыру үшін Министрліктің Мемлекеттік кірістер комитеті мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің өзара іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
345) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша операциялар бойынша мәліметтерді арнайы мобильдік қосымшаға беру мақсаттары үшін екінші деңгейдегі уәкілетті банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың, электрондық алаң операторларының салық органдарымен өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындау;
346) құқықтың (талап етудің) коллекторлық агенттікке өту шарттарын қамтитын шарттар бойынша мәліметтерді ұсыну нысанын әзірлеу және бекіту;
347) Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдары рәмізінің сипаттамасын және оны пайдалану қағидаларын және айырым туы мен айырым белгісінің сипаттамасын және оны қолдану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
348) тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын табысын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалардың осындай қызмет бойынша ақпаратты ұсыну қағидаларын, мерзімдері мен нысандарын бекіту;
349) салық төлеушінің және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салынған мүлкін, сонымен қатар салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін және (немесе) мемлекеттік кірістер органдары кідірткен тауарларды өткізу саласындағы уәкілетті заңды тұлғаны айқындау;
350) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және екінші деңгейдегі банктердің валюталық түсімнің түсуі туралы қорытындыны ұсыну тәртібі мен нысанын бекіту;
351) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және екінші деңгейдегі банктердің валюталық түсімді айырбастау туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын бекіту;
352) салық тіркелімдерінің нысандарын әзірлеу және бекіту;

353) разработка и утверждение перечня государств с льготным налогообложением;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 354) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
354) утверждение правил расчета коэффициента налоговой нагрузки налогоплательщика (налогового агента), за исключением физических лиц, не зарегистрированных в налоговых органах в качестве индивидуальных предпринимателей и не занимающихся частной практикой;
355) установление норм фактических расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому лицу;
356) разработка и утверждение правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров;
357) разработка и утверждение критериев оценки степени риска для отбора проверяемых субъектов (объектов) при проведении выборочной налоговой проверки, проводимой по особому порядку на основе оценки степени риска;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 357-1) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
357-1) разработка и утверждение категории налогоплательщиков, в отношении которых применяются нормы по предварительному акту налоговой проверки, а также порядок и сроки вручения налогоплательщику предварительного акта налоговой проверки, предоставления письменного возражения к предварительному акту налоговой проверки, а также рассмотрения такого возражения;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 358) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
358) разработка и утверждение перечня налогоплательщиков, подлежащих мониторингу, крупных налогоплательщиков;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 359) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
359) разработка и утверждение правил проведения горизонтального мониторинга;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 360) предусматривается исключить постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
360) разработка и утверждение формы соглашения о горизонтальном мониторинге;
361) разработка и утверждение правил заключения и расторжения соглашения о горизонтальном мониторинге;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 362) предусматривается исключить постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
362) установление категорий налогоплательщиков, с которыми заключается соглашение о горизонтальном мониторинге;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 363) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).

353) салық салуда жеңілдігі бар мемлекеттердің тізбесін әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
354) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
354) салық органдарында дара кәсіпкерлер ретінде тіркелмеген және жеке практикамен айналыспайтын жеке тұлғаларды қоспағанда, салық төлеушінің (салық агентінің) салық жүктемесінің коэффициентін есептеу қағидаларын бекіту;
355) білім алушы адамның тұруына және оған ақша сомасын төлеуге нақты шығыстардың нормаларын белгілеу;
356) тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидаларын әзірлеу және бекіту;
357) тәуекел дәрежесін бағалау негізінде ерекше тәртіп бойынша жүргізілетін іріктеп салықтық тексеру жүргізу кезінде тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
357-1) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
357-1) салықтық тексерудің алдын ала актісі бойынша нормалар қолданылатын салық төлеушілердің санатын, сондай-ақ салық төлеушіге салықтық тексерудің алдын ала актісін табыс етудің, салықтық тексерудің алдын ала актісіне жазбаша қарсылықты ұсынудың, сондай-ақ осындай қарсылықты қараудың тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
358) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
358) мониторингке жататын салық төлеушілердің, ірі салық төлеушілердің тізбесін әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
359) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
359) деңгейлес мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
360) тармақшаны алып тастау көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
360) деңгейлес мониторинг туралы келісімнің нысанын әзірлеу және бекіту;
361) деңгейлес мониторинг туралы келісімді жасасу және бұзу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
362) тармақшаны алып тастау көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
362) деңгейлес мониторинг туралы келісім жасалатын салық төлеушілердің санаттарын белгілеу;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
363) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

363) разработка и утверждение формы стандартного файла проверки и правил его составления;
364) разработка и утверждение форм местной, основной и межстрановой отчетностей по трансфертному ценообразованию и правил их заполнения;
365) разработка и утверждение форм межстрановой отчетности и заявления об участии в международной группе и правил их заполнения;
366) разработка и утверждение правил применения системы управления рисками в целях подтверждения достоверности суммы превышения налога на добавленную стоимость и критериев степени риска;
367) разработка и утверждение правил возврата превышения налога на добавленную стоимость;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 368) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
368) разработка и утверждение правил применения контрольно-кассовых машин;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 369) предусматривается исключить постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
369) разработка и утверждение правил приема, хранения сведений с контрольно-кассовых машин с функцией фиксации и (или) передачи данных о денежных расчетах, осуществляемых при реализации товаров, выполнении работ, оказании услуг, а также их передачи в органы государственных доходов оператором фискальных данных;
370) разработка и утверждение совместно с уполномоченным органом в сфере информатизации перечня налоговых заявлений, представляемых через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";
371) разработка и утверждение кодов органов государственных доходов Республики Казахстан;
372) разработка и утверждение формы сведений об использовании налогоплательщиками билетов в части оказания услуг населению по перевозкам в общественном городском транспорте;
373) разработка и утверждение правил представления банкам второго уровня и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, информации о налогоплательщиках, в том числе физических лицах, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, лица, занимающегося частной практикой;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 374) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
374) разработка и утверждение правил включения (исключения) в (из) перечень (перечня) оператора фискальных данных, а также квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному оператору фискальных данных;
375) разработка правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов;

363) тексерудің стандартты файлының нысанын және оны жасау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
364) трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті, негізгі және еларалық есептіліктердің нысандарын және оларды толтыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
365) еларалық есептілік нысандарын және халықаралық топқа қатысу туралы өтінішті және оларды толтыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
366) қосылған құн салығының асып кету сомасының және тәуекел дәрежесі өлшемшарттарының анықтығын растау мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
367) қосылған құн салығының асып кетуін қайтару қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
368) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
368) бақылау-касса машиналарын қолдану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
369) тармақшаны алып тастау көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
369) деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарынан тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету кезінде жүзеге асырылатын ақшалай есеп айырысулар туралы мәліметтерді қабылдау, сақтау, сондай-ақ оларды мемлекеттік кірістер органдарына фискалдық деректер операторымен беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
370) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы ұсынылатын салықтық өтініштердің тізбесін әзірлеу және бекіту;
371) Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын әзірлеу және бекіту;
372) халыққа қалалық қоғамдық көлікпен тасымалдау бойынша қызметтер көрсету бөлігінде салық төлеушілердің билеттерді пайдалануы туралы мәліметтердің нысанын бекіту әзірлеу және бекіту;
373) екінші деңгейлі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға салық төлеушілер, оның ішінде дара кәсіпкер, жеке практикамен айналысатын тұлға ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғалар туралы ақпарат беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
374) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
374) фискалдық деректер операторының тізбесіне (тізбесінен) енгізу (алып тастау) қағидаларын, сондай-ақ фискалдық деректердің әлеуетті операторына қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу және бекіту;
375) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң және жергiлiктi атқарушы органдардың резервтерiн пайдалану қағидаларын әзірлеу;

376) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
377) разработка и утверждение типовых правил использования средств, предусмотренных на представительские затраты, и норм представительских затрат;
378) утверждение перечней измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;
379) осуществление подготовки и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
380) осуществление разработки национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
381) рассмотрение проектов документов по стандартизации и национального плана стандартизации;
382) осуществление подготовки предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
383) участие в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
384) участие в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;
385) составление и представление годового отчета об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год в Правительство Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию и органы государственного аудита и финансового контроля;
386) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
387) утверждение перечня товаров, работ, услуг, по которым способ осуществления государственных закупок определяется уполномоченным органом;
388) разработка и утверждение перечня отдельных товаров, работ, услуг, при государственных закупках которых к потенциальным поставщикам и поставщикам могут быть установлены дополнительные требования;
389) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
390) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
391) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
392) разработка и утверждение правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния;

376) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
377) өкілдік шығындарға көзделген қаражатты пайдаланудың үлгілік қағидаларын және өкілдік шығындардың нормаларын әзірлеу және бекіту;
378) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбелерін бекіту;
379) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, оларға өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асыру;
380) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асыру;
381) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарау;
382) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асыру;
383) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысу;
384) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу;
385) есепті қаржы жылы үшін республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және оны Қазақстан Республикасының Үкіметіне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға және мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарына ұсыну;
386) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
387) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін уәкілетті орган айқындайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту;
388) мемлекеттік сатып алу кезінде әлеуетті өнім берушілер мен өнім берушілерге қосымша талаптар белгіленуі мүмкін жекелеген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін әзірлеу және бекіту;
389) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
390) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
391) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
392) Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;

393) разработка и утверждение правил проведения контроля, осуществляемого централизованной службой по контролю за закупками, за исключением централизованной службы по контролю за закупками Фонда национального благосостояния;
394) согласование процедур исполнения бюджета специальными государственными органами;
395) разработка и утверждение методических рекомендаций по вопросам закупок для отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния, в том числе по согласованию с уполномоченными органами соответствующих отраслей;
396) разработка и утверждение перечня идентичных товаров для отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния;
397) согласование порядка заключения и исполнения Фондом национального благосостояния и организациями Фонда национального благосостояния офтейк-контракта;
398) согласование порядка осуществления закупок Фондом национального благосостояния и организациями Фонда национального благосостояния;
399) разработка и утверждение перечня имущества, которым обеспечивает уполномоченный орган по государственному имуществу территориальные подразделения центральных государственных органов, за исключением государственного материального резерва и имущества, находящегося в оперативном управлении специальных государственных и правоохранительных органов, Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, необходимого для выполнения возложенных функций;
400) разработка и утверждение перечня активов территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу, передаваемых в доверительное управление единому оператору в сфере учета государственного имущества;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 401) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
401) разработка и установление по согласованию с центральным государственным органом в области государственного планирования, уполномоченным государственным органом, осуществляющим реализацию государственной политики в области связи, и Национальным Банком Республики Казахстан требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, правил ее установки и применения;
402) разработка и установление по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан категорий и списка налогоплательщиков - физических лиц, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, или лиц, занимающихся частной практикой, юридических лиц, правил, формы и сроков представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по итоговым суммам платежей за календарный год, поступивших на текущий счет посредством применения оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек и мобильных платежей;

393) Ұлттық әл-ауқат қорының сатып алуын бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметті қоспағанда, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылау жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
394) арнаулы мемлекеттік органдардың бюджетті атқару рәсімдерін келісу;
395) Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілері үшін, оның ішінде тиісті салалардың уәкілетті органдарымен келісу бойынша сатып алу мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және бекіту;
396) Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілері үшін бірдей тауарлар тізбесін әзірлеу және бекіту;
397) Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарының офтейк-келісімшарт жасасу және оны орындау тәртібін келісу;
398) Ұлттық әл-ауқат қорының және Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарының сатып алуды жүзеге асыру тәртібін келісу;
399) мемлекеттік материалдық резервті және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың жүктелген функцияларды орындауға қажетті жедел басқаруындағы мүлікті қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерін мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган қамтамасыз ететін мүліктің тізбесін бекіту әзірлеу және бекіту;
400) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторға сенімгерлік басқаруға берілетін мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері активтерінің тізбесін әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
401) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
401) мемлекеттік жоспарлау саласындағы орталық мемлекеттік органмен, байланыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органмен және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен келісу бойынша үш компонентті интеграцияланған жүйеге және оны есепке алуға қойылатын талаптарды, оны орнату және қолдану қағидаларын әзірлеу және белгілеу;
402) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша салық төлеушілердің – тіркеу есебінде дара кәсіпкерлер немесе жеке практикамен айналысатын адамдар ретінде тұрған жеке тұлғалардың, заңды тұлғалардың санаттары мен тізімін, екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың төлем карточкаларын пайдалана отырып төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықты (құрылғыны) қолдану арқылы ағымдағы шотқа келіп түскен, күнтізбелік жыл үшін төлемдердің қорытынды сомалары жөнінде мәліметтер беру қағидаларын, нысанын және мерзімдерін әзірлеу және белгілеу;

403) разработка и утверждение правил представления сведений организациями, оказывающими услуги водоснабжения, водоотведения, канализации, газоснабжения, электроснабжения, теплоснабжения, сбора отходов (мусороудаления), обслуживании лифтов и (или) услуги в сфере перевозок, о предоставленных услугах третьим лицам;
404) определение категорий налогоплательщиков, на которых будет распространяться пилотный проект, прав и обязанностей налогоплательщиков, налоговых и иных уполномоченных государственных органов, а также организаций, территорий (участков) и (или) регионов осуществления реализации (внедрения) пилотных проектов, правил и сроков реализации (внедрения) пилотных проектов;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 405) предусматривается исключить постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
405) установление формы и сроков вынесения решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных налоговыми органами по результатам камерального контроля, неисполненным;
406) определение по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации порядка включения (исключения) в (из) перечень (перечня) оператора фискальных данных, а также квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному оператору фискальных данных;
407) разработка и утверждение перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур;
408) определение по согласованию с уполномоченным органом в сфере таможенной политики порядка совершения таможенных операций в отношении иностранных товаров, ввозимых с территории сопредельного иностранного государства, связанных с формированием из указанных товаров партий международных почтовых отправлений, оформлением документов, предусмотренных актами Всемирного почтового союза, при вывозе сформированных международных почтовых отправлений с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы Евразийского экономического союза в соответствии с пунктом 7-1 статьи 291 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
409) разработка и утверждение правил и формы уведомления о начале проведения камеральной таможенной проверки;
410) разработка и утверждение формы требования по представлению документов и (или) сведений, предусмотренных статьей 426 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", направляемого проверяемому лицу в ходе проведения камеральной таможенной проверки;

403) сумен жабдықтау, су бұру, кәріз, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау және қалдықтарды жинау (қоқыс шығару), лифтілерге қызмет көрсету қызметтерін және (немесе) тасымалдау саласындағы қызметтерді көрсететін ұйымдардың үшінші тұлғаларға көрсетілген қызметтер туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын әзірлеу және бекіту;
404) пилоттық жоба қолданылатын салық төлеушілердің санаттарын, салық төлеушілердің, салық және өзге де уәкілетті мемлекеттік органдардың, сондай-ақ ұйымдардың, пилоттық жобаларды іске асыруды (енгізуді) жүзеге асыратын аумақтардың (учаскелердің) және (немесе) өңірлердің құқықтары мен міндеттерін, пилоттық жобаларды іске асыру (енгізу) қағидалары мен мерзімдерін айқындау;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
405) тармақшаны алып тастау көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
405) камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмады деп тану туралы шешімді шығару нысаны мен мерзімдерін белгілеу;
406) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша фискалдық деректер операторының тізбесіне (тізбесінен) енгізу (алып тастау) тәртібін, сондай-ақ фискалдық деректердің әлеуетті операторына қойылатын біліктілік талаптарын айқындау;
407) электрондық шот-фактуралар электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы жазып берілетін тауарлардың тізбесін әзірлеу және бекіту;
408) кеден саясаты саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша іргелес жатқан шет мемлекеттің аумағынан әкелінетін шетелдік тауарларға қатысты, көрсетілген тауарлардан халықаралық пошта жөнелтілімдерінің партияларын қалыптастыруға, қалыптастырылған халықаралық пошта жөнелтілімдерін "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" 2017 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 172-бабының 7-1-тармағына сәйкес шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелеріне толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкету кезінде Дүниежүзілік пошта одағының актілерінде көзделген құжаттарды ресімдеуге байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібін айқындау;
409) камералдық кедендік тексеруді жүргізудің басталғаны туралы хабарлама қағидалары мен нысанын әзірлеу және бекіту;
410) камералдық кедендік тексеру жүргізу барысында тексерілетін тұлғаға жіберілетін "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 426-бабында көзделген құжаттарды және (немесе) мәліметтерді ұсыну бойынша талап нысанын әзірлеу және бекіту;

411) определение порядка маркировки и прослеживаемости товаров;
412) разработка и утверждение образцов форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, правил ее ношения, а также перечня работников, имеющих право ношения форменной одежды, осуществляющих контроль на Государственной границе Республики Казахстан, не совпадающей с таможенной границей Евразийского экономического союза;
413) разработка и утверждение правил осуществления органами государственных доходов контроля за соблюдением запретов и ограничений в отношении отдельных видов товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза;
414) согласование перечня приоритетных видов деятельности, на которые распространяется специальный правовой режим специальной экономической зоны;
415) определение предельного размера стоимости контрольного (идентификационного) знака, средства идентификации, применяемых в маркировке товаров, по согласованию с координирующим органом в области маркировки и прослеживаемости товаров и Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан;
416) разработка и утверждение правил проведения экспертиз, не предусмотренных главой 54 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", для решения задач, возложенных на уполномоченный орган;
417) установление особенностей совершения таможенных операций в отношении отдельных категорий товаров, предусмотренных статьей 147 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
418) разработка и утверждение формы выписки из уведомления о результатах проверки и акта таможенной проверки;
419) разработка и утверждение формы уведомления об устранении нарушений с приложением описания выявленных нарушений при проведении камеральной таможенной проверки;
420) разработка и утверждение формы извещения проверяемого лица при проведении камеральной таможенной проверки;
421) согласование бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, не разрабатывающих планы развития государственных органов;
422) разработка и утверждение формы предварительного акта камеральной таможенной проверки;
423) разработка и утверждение правил и сроков направления или вручения проверяемому лицу предварительного акта камеральной таможенной проверки, представления проверяемым лицом письменного возражения к предварительному акту камеральной таможенной проверки, а также рассмотрения такого возражения;
424) определение порядка выбора проверяемых лиц с применением системы управления рисками для назначения комплексных выездных таможенных проверок;

411) тауарларды таңбалау және олардың қадағалану тәртібін айқындау;
412) нысанды киім үлгілерін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, оны киіп жүру қағидаларын, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында бақылауды жүзеге асыратын, нысанды киім киіп жүру құқығы бар жұмыскерлердің тізбесін әзірлеу және бекіту;
413) мемлекеттік кірістер органдарының Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын бақылауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
414) арнайы экономикалық аймақтың арнайы құқықтық режимі қолданылатын қызметтің басым түрлерінің тізбесін келісу;
415) тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануы саласындағы үйлестіруші органмен және Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен келісу бойынша тауарларды таңбалауда қолданылатын бақылау (сәйкестендіру) белгісі, сәйкестендіру құралы құнының шекті мөлшерін айқындау;
416) уәкілетті органға жүктелген міндеттерді шешу үшін "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 54-тарауында көзделмеген сараптамалар жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
417) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 147-бабында көзделген тауарлардың жекелеген санаттарына қатысты кедендік операцияларды жасау ерекшеліктерін белгілеу;
418) тексеру нәтижелері туралы хабарламадан үзінді көшірменің және кедендік тексеру актісінің нысанын әзірлеу және бекіту;
419) камералдық кедендік тексеруді жүргізу кезінде анықталған бұзушылықтардың сипаттамасын қоса бере отырып, бұзушылықтарды жою туралы хабарлама нысанын әзірлеу және бекіту;
420) камералдық кедендік тексеруді жүргізу кезінде тексерілетін тұлғаға хабарлау нысанын әзірлеу және бекіту;
421) мемлекеттік органдардың даму жоспарларын әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларын келісу;
422) камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісінің нысанын әзірлеу және бекіту;
423) тексерілетін тұлғаға камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісін жіберу немесе тапсыру, тексерілетін тұлғаның камералдық кедендік тексерудің алдын ала актісіне жазбаша қарсылық ұсынуы, сондай-ақ мұндай қарсылықты қарау қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
424) кешенді көшпелі кедендік тексерулерді тағайындау үшін тәуекелдерді басқару жүйесін қолдана отырып, тексерілетін тұлғаларды таңдау тәртібін айқындау;

425) разработка и утверждение формы полугодовых графиков комплексных выездных таможенных проверок;
426) размещение на своем интернет-ресурсе полугодовых графиков комплексных выездных таможенных проверок;
427) разработка и утверждение формы извещения о проведении комплексной выездной таможенной проверки;
428) разработка и утверждение правил и сроков направления или вручения проверяемому лицу предварительного акта выездной таможенной проверки, представления проверяемым лицом письменного возражения к предварительному акту выездной таможенной проверки и рассмотрения такого возражения;
429) определение порядка применения электронного таможенного сопровождения транспортных средств, а также взаимодействия таможенного органа, декларанта, национального оператора информационной системы отслеживания международных автомобильных перевозок и перевозчика при электронном таможенном сопровождении;
430) Исключен постановлением Правительства РК от 29.06.2023 № 511.
431) определение критериев степени риска, не являющихся конфиденциальной информацией;
432) разработка и утверждение методики формирования стоимостных индикаторов рисков, используемых при контроле таможенной стоимости товаров;
433) разработка и утверждение методики формирования ценовой информации, используемой при контроле таможенной стоимости товаров;
434) установление порогового значения коэффициента налоговой нагрузки за последние три года на день регистрации заявления;
435) разработка и утверждение формы уведомления об итогах рассмотрения жалобы на уведомление о результатах проверки;
436) утверждение состава и положения об Апелляционной комиссии;
437) разработка и утверждение правил функционирования механизма прослеживаемости товаров;
438) разработка и утверждение формы заявлений о включении юридических лиц в реестры лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, за исключением заявления о включении в реестр уполномоченных экономических операторов;
439) определение перечня аудиторских организаций (аудиторов) и оплаты их услуг из республиканского бюджета в пределах выделенных средств для участия в проверке и дачи заключения по соответствующим требованию или запросу органа прокуратуры, постановлению, вынесенному в рамках начатого досудебного расследования, а также определению суда в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
439-1) направление по запросу уполномоченного органа по возврату активов государственных аудиторов для участия в проверке по вопросам, входящим в компетенцию, установленную Законом Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле";

425) кешенді көшпелі кедендік тексерулердің жартыжылдық графиктерінің нысанын әзірлеу және бекіту;
426) өзінің интернет-ресурсында кешенді көшпелі кедендік тексерулердің жартыжылдық графиктерін орналастыру;
427) кешенді көшпелі кедендік тексеру жүргізу туралы хабарлама нысанын әзірлеу және бекіту;
428) тексерілетін тұлғаға көшпелі кедендік тексерудің алдын ала актісін жіберу немесе тапсыру, тексерілетін тұлғаның көшпелі кедендік тексерудің алдын ала актісіне жазбаша қарсылық ұсынуы және осындай қарсылықты қарау қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
429) көлік құралдарын электрондық кедендік алып жүруді қолдану тәртібін, сондай-ақ электрондық кедендік алып жүру кезінде кеден органының, декларанттың, халықаралық автомобиль тасымалдарын қадағалау ақпараттық жүйесі ұлттық операторының және тасымалдаушының өзара іс-қимылын айқындау;
430) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 29.06.2023 № 511 қаулысымен.
431) құпия ақпарат болып табылмайтын тәуекел дәрежесінің өлшемшарттарын айқындау;
432) тауарлардың кедендік құнын бақылау кезінде пайдаланылатын тәуекелдердің құндық индикаторларын қалыптастыру әдістемесін әзірлеу және бекіту;
433) тауарлардың кедендік құнын бақылау кезінде пайдаланылатын бағалық ақпаратты қалыптастыру әдістемесін әзірлеу және бекіту;
434) өтініш тіркелген күнге соңғы үш жылда салық жүктемесі коэффициентінің шекті мәнін белгілеу;
435) тексеру нәтижелері туралы хабарламаға шағымды қарау қорытындылары туралы хабарлама нысанын әзірлеу және бекіту;
436) Апелляциялық комиссияның құрамын және ол туралы ережені бекіту;
437) тауарларды қадағалап отыру тетігінің жұмыс істеу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
438) уәкілетті экономикалық операторлар тізіліміне енгізу туралы өтінішті қоспағанда, заңды тұлғаларды кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалар тізіліміне енгізу туралы өтініштер нысанын әзірлеу және бекіту;
439) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес прокуратура органының тиісті талабы немесе сұрау салуы, басталған сотқа дейінгі тергеп-тексеру шеңберінде шығарылған қаулы, сондай-ақ соттың ұйғарымы бойынша тексеруге қатысу және қорытынды беру үшін бөлінген қаражат шегінде аудиторлық ұйымдардың (аудиторлардың) тізбесін және олардың қызметтеріне ақы төлеуді айқындау;
439-1) активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органның сұрау салуы бойынша мемлекеттік аудиторларды "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тексеруге қатысу үшін жіберу;

440) возбуждение и рассмотрение дел об административных правонарушениях при проведении закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
441) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
442) утверждение типового положения и порядка работы согласительной комиссии;
442-1) разработка и утверждение перечня товаров, работ, услуг, порядка и объемов государственных закупок, осуществляемых у субъектов малого и среднего предпринимательства;
442-2) разработка и утверждение перечня видов товаров, работ, услуг, государственные закупки которых осуществляются в соответствии с типовыми конкурсными документациями, аукционными документациями;
442-3) определение справочника товаров, работ, услуг, используемого для осуществления государственных закупок;
442-4) проведение мониторинга государственных закупок;
442-5) определение порядка размещения денег по операциям, осуществляемым с использованием электронного кошелька;
442-6) согласование типовых конкурсных документаций, аукционных документаций, разрабатываемых и утверждаемых уполномоченными органами соответствующей отрасли;
442-7) согласование порядка приобретения научно-исследовательскими институтами и организациями высшего и (или) послевузовского образования товаров, работ, услуг, необходимых для выполнения научных исследований и научных работ, реализуемых за счет бюджетных средств, определяемого уполномоченным органом в области науки;
442-8) согласование требований к электронным торговым площадкам, определяемых единым оператором;
442-9) согласование требований к веб-порталу, определяемых единым оператором;
443) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
444) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
445) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
446) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
447) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
448) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).
449) исключен постановлением Правительства РК от 27.09.2024 № 792 (вводится в действие с 01.01.2025).

440) жекелеген квазимемлекеттік сектор субъектілерінің сатып алуды жүргізуі кезінде әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғау мен қарау және Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік жазалар қолдану;
441) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
442) келісу комиссиясының үлгі ережесін және жұмыс тәртібін бекіту;
442-1) шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінен мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін, тәртібі мен көлемдерін әзірлеу және бекіту;
442-2) үлгілік конкурстық құжаттамаларға, аукциондық құжаттамаларға сәйкес мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түрлерінің тізбесін әзірлеу және бекіту;
442-3) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру үшін пайдаланылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің анықтамалығын айқындау;
442-4) мемлекеттік сатып алудың мониторингін жүргізу;
442-5) электрондық әмиян пайдаланылып жүзеге асырылатын операциялар бойынша ақшаны орналастыру тәртібін айқындау;
442-6) тиісті саланың уәкілетті органдары әзірлейтін және бекітетін үлгілік конкурстық құжаттамаларды, аукциондық құжаттамаларды келісу;
442-7) ғылым саласындағы уәкілетті орган айқындайтын, ғылыми-зерттеу институттары мен жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын ғылыми зерттеулер мен ғылыми жұмыстарды орындау үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын келісу;
442-8) бірыңғай оператор айқындайтын электрондық сауда алаңдарына қойылатын талаптарды келісу;
442-9) бірыңғай оператор айқындайтын веб-порталға қойылатын талаптарды келісу;
443) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
444) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
445) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
446) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
447) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
448) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
449) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 27.09.2024 № 792 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

450) принятие решения по согласованию с уполномоченным органом соответствующей отрасли о передаче республиканского государственного имущества, за исключением акций акционерных обществ и долей участия в товариществах с ограниченной ответственностью, в отношении которых Республика Казахстан является акционером (участником), и стратегических объектов, находящихся в республиканской собственности, в оплату акций акционерного общества либо в уставный капитал товарищества с ограниченной ответственностью;
451) согласование бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, разрабатывающих планы развития государственных органов;
452) утверждение правил и формы представления заключения в налоговые органы о конвертации валютной выручки по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 453) предусматривается исключить постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
453) разработка перечня субъектов предпринимательства, осуществивших конвертацию не менее 50 процентов валютной выручки, поступившей от экспорта сырья за налоговый период;
454) составление, утверждение и ведение сводного плана финансирования по обязательствам, сводного плана поступлений и финансирования по платежам по республиканскому бюджету;
455) внесение изменений и дополнений в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам, включая годовые суммы;
456) составление данных об исполнении республиканского и местных бюджетов;
457) по представлению уполномоченного органа соответствующей отрасли предоставление письменного согласия республиканскому государственному предприятию на отчуждение или распоряжение иным способом закрепленным за ним имуществом (за исключением продажи произведенной им продукции), создание филиалов (представительств);
458) составление отчетов о кредиторской и дебиторской задолженностях республиканского и местных бюджетов;
459) составление отчета о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
460) составление годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
461) составление годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета;
462) составление консолидированной финансовой отчетности по местным бюджетам, консолидированной финансовой отчетности государственного бюджета, которые не подлежат утверждению;
463) выпуск государственных эмиссионных ценных бумаг Правительства Республики Казахстан в виде государственных казначейских обязательств на внутреннем рынке капитала, за исключением специальных среднесрочных казначейских обязательств для физических лиц резидентов Республики Казахстан;

450) тиісті саланың уәкілетті органымен келісу бойынша Қазақстан Республикасы акционер (қатысушы) болып табылатын акционерлік қоғамдардың акциялары мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердегі қатысу үлестерін және республикалық меншіктегі стратегиялық объектілерді қоспағанда, республикалық мемлекеттік мүлікті акционерлік қоғамның акцияларын төлеуге не жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғылық капиталына беру туралы шешім қабылдау;
451) мемлекеттік органдардың даму жоспарларын әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларын келісу;
452) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша валюталық түсімді айырбастау туралы салық органдарына қорытынды беру қағидалары мен нысандарын бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
453) тармақшаны алып тастау көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
453) салық кезеңінде шикізат экспортынан түскен валюталық түсімнің кемінде 50 пайызын айырбастауды жүзеге асырған кәсіпкерлік субъектілерінің тізбесін әзірлеу;
454) міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, республикалық бюджет бойынша түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасау, бекіту және жүргізу;
455) жылдық сомаларды қоса алғанда, түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу;
456) республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы деректер жасау;
457) тиісті саланың уәкілетті органының ұсынуы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорынға бекітіліп берілген мүлікті (ол өндірген өнімді сатуды қоспағанда) иеліктен шығаруға немесе оған өзгеше тәсілмен билік етуге, филиалдар (өкілдіктер) құруға жазбаша келісім беру;
458) республикалық және жергілікті бюджеттердің кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы есептер жасау;
459) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері және оны пайдалану туралы есеп жасау;
460) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қалыптастырылуы мен пайдаланылуы туралы жылдық есепті жасау;
461) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау;
462) бекітуге жатпайтын жергілікті бюджеттер бойынша шоғырландырылған қаржылық есептілікті, мемлекеттік бюджеттің шоғырландырылған қаржылық есептілігін жасау;
463) Қазақстан Республикасының резиденттері – жеке тұлғалары үшін арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді қоспағанда, капиталдың ішкі нарығындағы мемлекеттiк қазынашылық мiндеттемелер түрiндегі Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң мемлекеттiк эмиссиялық бағалы қағаздарын шығару;

464) установление квот на пищевое сырье, используемое для последующей переработки в биотопливо, в случае угрозы продовольственной безопасности;
465) открытие, ведение и закрытие контрольных счетов наличности и счетов, предусмотренных бюджетным законодательством;
466) регистрация гражданско-правовых сделок государственных учреждений;
467) ведение бюджетного учета;
468) зачисление поступлений на единый казначейский счет;
469) проведение в соответствии с законодательством Республики Казахстан комплекса мероприятий по обеспечению полноты и своевременности зачисления поступлений в бюджет;
470) зачисление поступлений, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, и их перевод на счета Правительства Республики Казахстан в Национальном Банке Республики Казахстан (контрольный счет наличности Национального фонда Республики Казахстан);
471) распределение поступлений между республиканским, местными бюджетами, Национальным фондом Республики Казахстан, внебюджетными фондами, формируемыми за счет неналоговых платежей, и бюджетами государств - членов Евразийского экономического союза;
472) зачисление поступлений, распределенных по установленным нормативам между бюджетами государств – членов Евразийского экономического союза, и перевод их на счета, открытые в Национальном Банке Республики Казахстан для государств – членов Евразийского экономического союза (контрольный счет наличности государств – членов Евразийского экономического союза);
473) подготовка и направление информации по суммам таможенных пошлин в уполномоченные органы государств-членов Евразийского экономического союза и Евразийскую экономическую комиссию;
474) осуществление операций в иностранной валюте и ведение их учета;
475) осуществление регистрации и учета государственных займов (кроме краткосрочных нот Национального Банка Республики Казахстан), государственных гарантий, государственных гарантий по поддержке экспорта, гарантированных государством займов, поручительств государства, займов под поручительства государства, сделок по хеджированию займов, бюджетных кредитов;
476) осуществление процедур проведения и учета платежей по долговым обязательствам Правительства Республики Казахстан;
477) обеспечение учета долговых обязательств по правительственным требованиям, возникающим в результате бюджетного кредитования, в том числе по требованиям, связанным с исполнением государством обязательств по его гарантиям и поручительствам;
478) осуществление финансовых процедур по снятию средств со счетов правительственных внешних займов, специальных счетов внешних займов, связанных грантов и средств софинансирования;

464) азық-түлік қауіпсіздігіне қатер төнген жағдайда кейіннен биоотынға қайта өңдеу үшін пайдаланылатын тамақ шикізатына квоталар белгілеу;
465) бюджет заңнамасында көзделген қолма-қол ақшаның бақылау шоттарын және шоттарды ашу, жүргізу және жабу;
466) мемлекеттік мекемелердің азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеу;
467) бюджеттік есепке алуды жүргізу;
468) түсімдерді бірыңғай қазынашылық шотқа есепке жатқызу;
469) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бюджетке түсетін түсімдердің толық және уақтылы есепке жатқызылуын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар кешенін жүргізу;
470) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жіберілетін түсімдерді есепке жатқызу және оларды Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі шоттарына аудару (Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шоты);
471) республикалық, жергілікті бюджеттер, Қазақстан Республикасының Ұлттық қоры, салықтық емес төлемдер есебінен қалыптастырылатын бюджеттен тыс қорлар және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында түсімдерді бөлу;
472) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің бюджеттері арасында белгіленген нормативтер бойынша бөлінген түсімдерді есепке жатқызу және оларды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде ашылған шоттарға (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шоты) аудару;
473) кедендік баждардың сомалары бойынша ақпаратты дайындау және Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және Еуразиялық экономикалық комиссияға жіберу;
474) шетел валютасындағы операцияларды жүзеге асыру және олардың есебін жүргізу;
475) мемлекеттік қарыздарды (Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің қысқа мерзімді ноталарынан басқа), мемлекеттік кепілдіктерді, экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктерді, мемлекет кепілдік берген қарыздарды, мемлекет кепілгерліктерін, мемлекет кепілгерлігімен берілген қарыздарды, қарыздарды хеджирлеу бойынша мәмілелерді, бюджеттік кредиттерді тіркеуді және есепке алуды жүзеге асыру;
476) Қазақстан Республикасы Үкіметінің борыштық міндеттемелері бойынша төлемдерді жүргізу және есепке алу рәсімдерін жүзеге асыру;
477) бюджеттік кредит беру нәтижесінде туындайтын үкіметтік талаптар бойынша, оның ішінде мемлекеттің оның кепілдіктері мен кепілгерліктері жөніндегі міндеттемелерді орындауына байланысты талаптар бойынша борыштық міндеттемелерді есепке алуды қамтамасыз ету;
478) үкіметтік сыртқы қарыздар шоттарынан, сыртқы қарыздардың арнайы шоттарынан, байланысты гранттар мен бірлесіп қаржыландыру қаражатынан қаражат алу жөніндегі қаржылық рәсімдерді жүзеге асыру;

479) осуществление возврата из бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, Специального государственного фонда и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений по кодам классификации поступлений в бюджет единой бюджетной классификации на основании платежных поручений органов государственных доходов;
479-1) утверждение формы заключения для осуществления возврата из бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, Фонда поддержки инфраструктуры образования, Специального государственного фонда и (или) зачета излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений
479-2) утверждение порядка возврата из бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, Фонда поддержки инфраструктуры образования, Специального государственного фонда и (или) зачета излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений;
480) обслуживание исполнения инкассовых распоряжений;
481) управление ликвидностью;
482) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
483) осуществление и учет переводных операций по обязательствам государственных учреждений и субъектов квазигосударственного сектора;
484) осуществление проверки представляемых государственными учреждениями индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам, сводных планов поступлений и финансирования, сводных планов финансирования по обязательствам, справок о внесении изменений в индивидуальные планы финансирования, сводные планы поступлений и финансирования, сводный план финансирования по обязательствам, платежных поручений, счетов к оплате, гражданско-правовых сделок на соответствие бюджетному законодательству;
485) осуществление проверки представляемых субъектами квазигосударственного сектора платежных поручений;
486) осуществление контроля за соответствием сводному плану финансирования индивидуальных планов финансирования государственных учреждений;
487) осуществление контроля за правильностью зачисления денег от реализации товаров (работ, услуг) на контрольные счета наличности платных услуг государственных учреждений;
488) осуществление контроля за проведением операций по расходам денег от реализации товаров (работ, услуг);
489) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);

479) мемлекеттік кірістер органдарының төлем тапсырмалары негізінде бірыңғай бюджеттік сыныптаманың бюджетке түсетін түсімдер сыныптамасының кодтары бойынша түсімдердің артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Арнаулы мемлекеттік қордан қайтаруды және (немесе) есепке жатқызуды жүзеге асыру;
479-1) түсімдердің артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан, Арнаулы мемлекеттік қордан қайтаруды және (немесе) есепке жатқызуды жүзеге асыру үшін қорытындының нысанын бекіту;
479-2) түсімдердің артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан, Арнаулы мемлекеттік қордан қайтару және (немесе) есепке жатқызу тәртібін бекіту;
480) инкассолық өкімдерді орындауға қызмет көрсету;
481) өтімділікті басқару;
482) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
483) мемлекеттік мекемелер мен квазимемлекеттік сектор субъектілерінің міндеттемелері бойынша аударым операцияларын жүзеге асыру және есепке алу;
484) мемлекеттік мекемелер ұсынатын міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларының, түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарларының, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларының, жеке қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізу туралы анықтамалардың, түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарларының, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарының, төлем тапсырмаларының, төлеуге берілетін шоттардың, азаматтық-құқықтық мәмілелердің бюджет заңнамасына сәйкестігін тексеруді жүзеге асыру;
485) квазимемлекеттік сектор субъектілері ұсынатын төлем тапсырмаларын тексеруді жүзеге асыру;
486) мемлекеттік мекемелердің жеке қаржыландыру жоспарларын қаржыландырудың жиынтық жоспарына сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру;
487) тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақшаны мемлекеттік мекемелердің ақылы көрсетілетін қызметтерінің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына дұрыс есепке жатқызуды бақылауды жүзеге асыру;
488) тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақша шығыстары бойынша операциялардың жүргізілуін бақылауды жүзеге асыру;
489) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;

490) приостановление осуществляемых платежей государственных учреждений при нарушении требований Бюджетного кодекса Республики Казахстан и других нормативных правовых актов, определяющих порядок исполнения бюджета, принятие которых предусмотрено Бюджетным кодексом Республики Казахстан;
491) формирование платежных документов на основании централизованного реестра получателей компенсации;
492) осуществление выплаты компенсации из Фонда в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о Фонде компенсации потерпевшим;
493) осуществление текущего контроля при проведении платежей со счетов государственных закупок в рамках казначейского сопровождения;
494) участие в совершенствовании и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан;
495) обеспечение в пределах своей компетенции суверенитета, экономической и национальной безопасности Республики Казахстан;
496) принятие решения о включении в реестры лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, а также реестр уполномоченных экономических операторов;
497) обеспечение защиты прав на объекты интеллектуальной собственности на таможенной территории Евразийского экономического союза;
498) принятие решения о включении в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности;
499) разработка и утверждение правил и форм представления заключения в налоговые органы о конвертации валютной выручки по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
500) осуществление таможенного администрирования в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан;
501) разработка форм заявлений и иных документов, предусмотренных налоговым и таможенным законодательством;
502) определение порядка признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего коммерческого использования;
503) разработка и утверждение особенностей совершения таможенных операций в случаях, когда товары, помещенные под таможенную процедуру свободного склада, могут размещаться и находиться на территориях нескольких свободных складов, владельцем которых является юридическое лицо, являющееся декларантом товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, перемещение таких товаров и товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, между такими складами, а также особенностей совершения таможенных операций в этих случаях и особенностей проведения таможенного контроля в отношении таких товаров;
504) разработка и утверждение правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории свободного склада, включая определение порядка доступа лиц на такую территорию;

490) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің және қабылдануы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінде көзделген бюджеттің атқарылу тәртібін айқындайтын басқа да нормативтік құқықтық актілердің талаптары бұзылған кезде мемлекеттік мекемелердің жүзеге асыратын төлемдерін тоқтата тұру;
491) өтемақы алушылардың орталықтандырылған тізілімі негізінде төлем құжаттарын қалыптастыру;
492) Қазақстан Республикасының Жәбірленушілерге өтемақы қоры туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен Қордан өтемақы төлеуді жүзеге асыру;
493) қазынашылық қолдап отыру шеңберінде мемлекеттік сатып алу шоттарынан төлемдер жүргізу кезінде ағымдағы бақылауды жүзеге асыру;
494) Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеуді жетілдіруге және іске асыруға қатысу;
495) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының егемендігін, экономикалық және ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
496) кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың тізіліміне, сондай-ақ уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу туралы шешім қабылдау;
497) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында зияткерлік меншік объектілеріне құқықтарды қорғауды қамтамасыз ету;
498) зияткерлік меншік объектілерін кедендік тізілімге енгізу туралы шешім қабылдау;
499) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша валюталық түсімді айырбастау туралы салық органдарына қорытынды беру қағидалары мен нысандарын әзірлеу және бекіту;
500) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес кедендік әкімшілендіруді жүзеге асыру;
501) салық және кеден заңнамасында көзделген өтініштер мен өзге де құжаттардың нысандарын әзірлеу;
502) одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз тауарларды жою нәтижесінде түзілген қалдықтарды тану тәртібін айқындау;
503) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардың декларанты болып табылатын, иесі заңды тұлға болып табылатын бірнеше еркін қойманың аумағында болуы және орналасуы мүмкін, осындай тауарларды және еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды осындай қоймалар арасында өткізу жағдайлары, сондай-ақ осындай жағдайларда кедендік операцияларды жасау ерекшеліктері және осындай тауарларға қатысты кедендік бақылау жүргізу ерекшеліктерін әзірлеу және бекіту;
504) еркін қойма аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіру тәртібін айқындауды қоса алғанда, өткізу-бақылау режимін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу және бекіту;

505) разработка и утверждение формы сведений о плательщиках платы, объектах обложения, их месте нахождения и объемах электроэнергии;
506) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в сфере создания и функционирования специальных экономических и индустриальных зон;
507) разработка и утверждение правил определения зон деятельности органов государственных доходов;
508) ведение таможенной статистики;
509) участие в разработке правовых актов в сфере контроля специфических товаров;
510) остановка на Государственной границе Республики Казахстан, не совпадающей с таможенной границей Евразийского экономического союза, транспортных средств, в том числе осуществляющих международные перевозки товаров;
511) запрос и получение от перевозчика или от лица, осуществляющего перемещение товаров через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза, необходимой информации, а также документов и сведений, касающихся перемещаемых товаров;
512) документирование, видео- и аудиозапись, кино- и фотосъемка фактов и событий в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
513) осуществление контроля за соблюдением запретов и ограничений в отношении отдельных видов товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей Евразийского экономического союза;
514) представление информации, в том числе предварительной, государственным органам Республики Казахстан, если такая информация необходима указанным органам для выполнения задач и осуществления функций, возложенных на них законодательством Республики Казахстан, в порядке и с соблюдением требований законодательства Республики Казахстан по защите государственной, коммерческой, банковской, налоговой и иной охраняемой законами тайны (секретов), а также другой конфиденциальной информации, международных договоров Республики Казахстан;
515) информирование о таможенном законодательстве Республики Казахстан осуществляется таможенными органами Республики Казахстан путем опубликования нормативных правовых актов таможенного законодательства Республики Казахстан в средствах массовой информации, а также использования информационно-коммуникационных технологий;
Примечание ИЗПИ!
Пункт 15 предусматривается дополнить подпунктом 515-1) в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
516) обеспечение на постоянной основе своевременного информирования участников внешнеэкономической и иной деятельности в сфере таможенного дела, в том числе об изменениях и дополнениях в таможенное законодательство Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан;

505) төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, олардың орналасқан жері және электр энергиясының көлемдері туралы мәліметтер нысанын әзірлеу және бекіту;
506) өз құзыреті шегінде арнайы экономикалық және индустриялық аймақтарды құру және олардың жұмыс істеуі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
507) мемлекеттік кірістер органдары қызметінің аймақтарын айқындау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
508) кедендік статистиканы жүргізу;
509) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу;
510) көлік құралдарын, оның ішінде тауарларды халықаралық тасымалдауды жүзеге асыратын көлік құралдарын Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында тоқтату;
511) тасымалдаушыдан немесе Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы тауарларды өткізуді жүзеге асыратын тұлғадан өткізілетін тауарларға қатысты қажетті ақпаратты, сондай-ақ құжаттар мен мәліметтерді сұрату және алу;
512) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес фактілер мен оқиғаларды құжаттау, бейне- және аудиожазу, киноға және фотоға түсіру;
513) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасымен тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
514) ақпаратты, оның ішінде алдын ала ақпаратты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына, егер мұндай ақпарат көрсетілген органдарға Қазақстан Республикасының заңнамасымен өздеріне жүктелген міндеттерді орындау және функцияларды жүзеге асыру үшін қажет болса, Қазақстан Республикасының мемлекеттік, коммерциялық, банктік, салықтық және заңдармен қорғалатын өзге де құпияны (құпияларды), сондай-ақ басқа да құпия ақпаратты қорғау жөніндегі заңнамасының талаптарын, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын сақтай отырып ұсыну;
515) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасы туралы ақпарат беруді Қазақстан Республикасының кеден органдары Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының нормативтік құқықтық актілерін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау жолымен, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалана отырып жүзеге асырады;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-тармақты 515-1) тармақшамен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
516) кеден ісі саласындағы сыртқы экономикалық және өзге де қызметке қатысушыларды, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына өзгерістер мен толықтырулар туралы уақтылы тұрақты негізде хабардар етуді қамтамасыз ету;

517) осуществление контроля за недопущением вывоза товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан из третьих стран;
518) создание информационных систем, систем связи и систем передач данных, технических средств таможенного контроля, а также средств защиты информации;
519) осуществление и совершенствование таможенного декларирования, таможенного контроля, а также создание условий, способствующих упрощению проведения таможенных операций в отношении товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза;
520) осуществление таможенного контроля за соблюдением условий использования товаров в соответствии с таможенной процедурой;
521) рассмотрение жалоб на решения, действия (бездействие) органа государственных доходов и (или) должностных лиц органа государственных доходов в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан;
522) задержание и доставка в служебные помещения органов государственных доходов или иных органов Республики Казахстан лиц, совершивших правонарушение, преступление или подозреваемых в совершении правонарушения, преступления в сфере таможенного дела, в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
523) разработка ставок таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов;
524) обеспечение в пределах своей компетенции охраны таможенной границы Евразийского экономического союза и контроля за соблюдением таможенного законодательства и иного законодательства Республики Казахстан;
525) осуществление контроля таможенной стоимости товаров;
526) принятие предварительных решений по вопросам применения методов определения таможенной стоимости ввозимых товаров;
527) осуществление контроля за правильностью классификации товаров в соответствии с Единой товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
528) принятие решений и дача разъяснений о классификации отдельных видов товаров, обеспечение публикации решений о классификации отдельных видов товаров;
529) принятие решения о классификации товаров в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которых предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени;
530) рассмотрение документов, определенных таможенным законодательством Евразийского экономического союза и Республики Казахстан, на основании которых предоставляется освобождение от таможенных платежей и налогов;
531) осуществление контроля за уплатой таможенных пошлин, таможенных сборов, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов;

517) Қазақстан Республикасының аумағына үшінші елдерден әкелінетін тауарларды әкетуге жол бермеуге бақылауды жүзеге асыру;
518) ақпараттық жүйелерді, байланыс жүйелерін және деректер беру жүйелерін, кедендік бақылаудың техникалық құралдарын, сондай-ақ ақпаратты қорғау құралдарын құру;
519) кедендік декларациялауды, кедендік бақылауды жүзеге асыру және жетілдіру, сондай-ақ Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарына қатысты кедендік операцияларды жүргізуді оңайлатуға ықпал ететін жағдайлар жасау;
520) кедендік рәсімге сәйкес тауарларды пайдалану шарттарының сақталуын кедендік бақылауды жүзеге асыру;
521) мемлекеттік кірістер органының және (немесе) мемлекеттік кірістер органы лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде қарау;
522) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес кеден ісі саласында құқық бұзушылық, қылмыс жасаған немесе құқық бұзушылық, қылмыс жасады деп күдік келтірілген адамдарды ұстау және Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының немесе өзге де органдарының қызметтік үй-жайларына жеткізу;
523) мемлекеттік кірістер органдары алатын кедендік алымдардың мөлшерлемелерін әзірлеу;
524) өз құзыреті шегінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасын күзетуді және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасы мен өзге де заңнамасының сақталуын бақылауды қамтамасыз ету;
525) тауарлардың кедендік құнын бақылауды жүзеге асыру;
526) әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерін қолдану мәселелері бойынша алдын ала шешімдер қабылдау;
527) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарларды сыныптаудың дұрыстығын бақылауды жүзеге асыру;
528) тауарлардың жекелеген түрлерін сыныптау туралы шешімдер қабылдау және түсіндірмелер беру, тауарлардың жекелеген түрлерін сыныптау туралы шешімдердің жариялануын қамтамасыз ету;
529) белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелу болжанып отырған жиналмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жиынтықталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарларды сыныптау туралы шешім қабылдау;
530) Еуразиялық экономикалық одақтың және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында айқындалған, олардың негізінде кедендік төлемдер мен салықтардан босату берілетін құжаттарды қарау;
531) кедендік баждардың, кедендік алымдардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың төленуін бақылауды жүзеге асыру;

532) проведение транспортного контроля в автомобильных, морских пунктах пропуска и иных местах перемещения товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза;
533) осуществление таможенного контроля за перемещением через таможенную границу Евразийского экономического союза товаров и транспортных средств;
534) совершение таможенных операций и проведение таможенного контроля, в том числе в рамках оказания взаимной административной помощи;
535) взимание таможенных платежей и налогов, а также специальных, антидемпинговых и компенсационных пошлин, контроль правильности их исчисления и своевременности уплаты, зачет (возврат) и принятие мер по их принудительному взысканию;
536) обеспечение соблюдения мер таможенно-тарифного регулирования, запретов и ограничений, мер защиты внутреннего рынка в отношении товаров, перемещаемых через таможенную границу Евразийского экономического союза;
537) обеспечение соблюдения прав и законных интересов лиц при перемещении такими лицами товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза и создание условий для ускорения товарооборота через таможенную границу Евразийского экономического союза;
538) выявление, предупреждение и пресечение административных правонарушений в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
539) содействие реализации единой торговой политики Евразийского экономического союза;
540) разработка и утверждение правил определения дохода от объектов интеллектуальной собственности и оказания услуг в сфере информатизации, к которому применяется уменьшение суммы исчисленного корпоративного подоходного налога на 100 процентов, по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 541) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
541) разработка и утверждение по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан правил, формы и сроков представления платежными организациями информации и сведений об итоговых суммах платежей и переводов за календарный год, осуществленных в пользу и в разрезе иностранных компаний, осуществляющих электронную торговлю товарами через интернет-площадку и оказывающих услуги в электронной форме;
542) разработка и утверждение по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан критериев отнесения операций, проводимых на банковских счетах физических лиц, к операциям, имеющим признаки получения дохода от осуществления предпринимательской деятельности, правил, формы и срока представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по операциям, проводимым на банковских счетах физических лиц, отнесенным к операциям, имеющим признаки получения дохода от осуществления предпринимательской деятельности;

532) автомобиль, теңізде өткізу пункттерінде және тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізудің өзге де орындарында көліктік бақылау жүргізу;
533) тауарлар мен көлік құралдарының Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілуін кедендік бақылауды жүзеге асыру;
534) кедендік операцияларды жасау және кедендік бақылауды, оның ішінде өзара әкімшілік көмек көрсету шеңберінде жүргізу;
535) кедендік төлемдер мен салықтарды, сондай-ақ арнайы, демпингке қарсы және өтемақы баждарын өндіріп алу, оларды есептеудің дұрыстығын және уақтылы төлеуді, есепке жатқызуды (қайтаруды) бақылау және оларды мәжбүрлеп өндіріп алу жөнінде шаралар қолдану;
536) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларға қатысты кедендік-тарифтік реттеу шараларының, тыйым салулар мен шектеулердің, ішкі нарықты қорғау шараларының сақталуын қамтамасыз ету;
537) тұлғалардың тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізуі кезінде осындай тұлғалардың құқықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын қамтамасыз ету және Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы тауар айналымын жеделдету үшін жағдайлар жасау;
538) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтарды анықтау, олардың алдын алу және жолын кесу;
539) Еуразиялық экономикалық одақтың бірыңғай сауда саясатын іске асыруға жәрдемдесу;
540) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша есептелген корпоративтік табыс салығының сомасын 100 пайызға азайту қолданылатын зияткерлік меншік объектілерінен түсетін табысты айқындау және ақпараттандыру саласында қызметтер көрсету қағидаларын әзірлеу және бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
541) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
541) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша интернет-алаң арқылы тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және электрондық нысанда қызметтер көрсететін шетелдік компаниялардың пайдасына және бөлінісінде жүзеге асырылған, күнтізбелік жыл үшін төлемдер мен аударымдардың жиынтық сомалары туралы ақпарат пен мәліметтерді төлем ұйымдарының ұсыну қағидаларын, нысанын және мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
542) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша жеке тұлғалардың банктік шоттарында жүргізілетін операцияларды кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудан кіріс алу белгілері бар операцияларға жатқызу өлшемшарттарын, екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудан кіріс алу белгілері бар операцияларға жатқызылған жеке тұлғалардың банктік шоттарында жүргізілетін операциялар бойынша мәліметтерді ұсыну қағидаларын, нысаны мен мерзімін әзірлеу және бекіту;

543) разработка и утверждение правил, форм и сроков представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по критериям отнесения операций, имеющих признаки получения дохода от осуществления предпринимательской деятельности, проводимых на банковских счетах физических лиц;
544) осуществление таможенного контроля после выпуска товаров, а также принятие мер по взысканию задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
545) обеспечение выполнения международных обязательств Республики Казахстан и участие в разработке международных договоров Республики Казахстан в сфере таможенного дела;
546) участие в развитии материально-технической и социальной базы таможенных органов;
547) сотрудничество с таможенными органами и иными органами иностранных государств и международными организациями в соответствии с международными договорами Республики Казахстан;
548) осуществление контроля специфических товаров в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
549) организация и проведение подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров таможенных органов;
550) осуществление таможенного контроля после выпуска товаров;
551) обеспечение безопасности деятельности органов государственных доходов, защита должностных лиц органов государственных доходов и членов их семей от противоправных действий в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
552) осуществление во взаимодействии с органами национальной безопасности и другими соответствующими государственными органами мер по обеспечению защиты таможенной границы Евразийского экономического союза;
553) осуществление сбора и анализа информации о совершении правонарушений в сфере таможенного дела;
554) оказание государственных услуг в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;
555) осуществление деятельности по оценке и управлению рисками;
556) консультирование заинтересованных лиц по вопросам применения таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан и иным вопросам, входящим в компетенцию органов государственных доходов, на безвозмездной основе;
557) обеспечение своевременного, объективного и всестороннего рассмотрения обращений и представления ответов или совершения соответствующих действий с учетом поступающих запросов и предложений в сфере таможенного дела;

543) екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың жеке тұлғалардың банктік шоттарында жүргізілетін, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудан кіріс алу белгілері бар операцияларды жатқызу өлшемшарттары бойынша мәліметтерді ұсыну қағидаларын, нысандары мен мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
544) тауарларды шығарғаннан кейін кедендік бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өндіріп алу жөнінде шаралар қабылдау;
545) Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерінің орындалуын қамтамасыз ету және кеден ісі саласындағы Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын әзірлеуге қатысу;
546) кеден органдарының материалдық-техникалық және әлеуметтік базасын дамытуға қатысу;
547) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес шет мемлекеттердің кеден органдарымен және өзге де органдарымен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық;
548) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылауды жүзеге асыру;
549) кеден органдарының кадрларын даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру және жүргізу;
550) тауарларды шығарғаннан кейін кедендік бақылауды жүзеге асыру;
551) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдары қызметінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдары мен олардың отбасы мүшелерін құқыққа қарсы әрекеттерден қорғау;
552) ұлттық қауіпсіздік органдарымен және басқа да тиісті мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасай отырып, Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасын қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі шараларды жүзеге асыру;
553) кеден ісі саласында құқық бұзушылықтар жасалғаны туралы ақпаратты жинауды және талдауды жүзеге асыру;
554) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету;
555) тәуекелдерді бағалау және басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру;
556) мүдделі тұлғаларға Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын қолдану мәселелері және мемлекеттік кірістер органдарының құзыретіне кіретін өзге де мәселелер бойынша өтеусіз негізде консультация беру;
557) кеден ісі саласында келіп түсетін сұрау салулар мен ұсыныстарды ескере отырып, жолданымдарды уақтылы, объективті және жан-жақты қарауды және жауап беруді немесе тиісті іс-әрекеттер жасауды қамтамасыз ету;

558) взаимодействие с другими государственными органами по обеспечению экономической безопасности Республики Казахстан;
559) осуществление разъяснения и дача комментариев по возникновению, исполнению и прекращению налогового обязательства в пределах своей компетенции;
560) осуществление налогового контроля;
561) использование системы управления рисками;
562) определение объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением, на основе косвенных методов (активов, обязательств, оборота, затрат, расходов), в случае нарушения порядка ведения учета;
563) осуществление внеплановых проверок в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
564) формирование государственной базы данных налогоплательщиков;
565) ведение государственного реестра контрольно-кассовых машин путем включения (исключения) моделей контрольно-кассовых машин в (из) государственный (государственного) реестр (реестра);
566) осуществление модернизации и реинжиниринга бизнес-процессов налогового администрирования;
567) организация и обеспечение работы по принудительному взысканию налоговой задолженности, задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов, а также задолженности по социальным платежам;
568) обеспечение полноты взимания и своевременности перечисления в бюджет таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
569) осуществление контроля за изменением сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
570) применение положений международных договоров в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и соответствующим международным договором;
571) исполнение международных обязательств Республики Казахстан по вопросам борьбы с налоговыми правонарушениями;
572) рассмотрение заявления участника сделки на заключение соглашения по применению трансфертного ценообразования;
573) предъявление в суды исков о признании сделок недействительными, ликвидации юридического лица по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3) и 4) пункта 2 статьи 49 Гражданского кодекса Республики Казахстан, а также иные иски в соответствии с компетенцией и задачами, установленными законодательством Республики Казахстан;
574) осуществление возврата из бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, Фонда поддержки инфраструктуры образования, Специального государственного фонда и (или) зачета излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений по кодам классификации поступлений в бюджет единой бюджетной классификации на основании платежных поручений органов государственных доходов в пределах компетенции, установленной нормативными правовыми актами;

558) Қазақстан Республикасының экономикалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау;
559) өз құзыреті шегінде салық міндеттемесінің туындауы, орындалуы және тоқтатылуы жөнінде түсіндіруді жүзеге асыру және түсініктемелер беру;
560) салықтық бақылауды жүзеге асыру;
561) тәуекелдерді басқару жүйесін пайдалану;
562) есепке алуды жүргізу тәртібі бұзылған жағдайда жанама әдістер (активтер, міндеттемелер, айналым, шығындар, шығыстар) негізінде салық салу объектілерін және (немесе) салық салуға байланысты объектілерді айқындау;
563) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыру;
564) салық төлеушілердің мемлекеттік дерекқорын қалыптастыру;
565) бақылау-касса машиналарының модельдерін мемлекеттік тізілімге (тізілімнен) енгізу (алып тастау) арқылы бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізілімін жүргізу;
566) салықтық әкімшілендірудің бизнес-процестерін жаңғыртуды және реинжинирингті жүзеге асыру;
567) салық берешегiн, кедендік төлемдер мен салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақылық баждар бойынша берешекті, өсімпұлдарды, пайыздарды, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер бойынша берешекті мәжбүрлеп өндiрiп алу жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру және жүзеге асыру;
568) кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын өндіріп алудың толықтығын және бюджетке аударудың уақтылығын қамтамасыз ету;
569) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салықтарды және (немесе) төлемақыларды төлеу бойынша салық міндеттемесін орындау мерзімдерінің өзгеруін бақылауды жүзеге асыру;
570) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық Кодексі) және тиісті халықаралық шартта белгіленген тәртіппен халықаралық шарттардың ережелерін қолдану;
571) салықтық құқық бұзушылықтарға қарсы күрес мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының халықаралық міндеттемелерін орындау;
572) мәмілеге қатысушының трансферттік баға белгілеуді қолдану жөніндегі келісім жасасуға өтінішін қарау;
573) Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 49-бабы 2-тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша мәмілелерді жарамсыз деп тану, заңды тұлғаны тарату туралы соттарға талап қоюды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреттерге және міндеттерге сәйкес өзге де талап қоюды беру;
574) нормативтік құқықтық актілерде белгіленген құзыреті шегінде бірыңғай бюджет сыныптамасының бюджетке түсетін түсімдер сыныптамасының кодтары бойынша түсімдердің артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан, Арнаулы мемлекеттік қордан қайтаруды және (немесе) есепке жатқызуды мемлекеттік кірістер органдарының төлем тапсырмалары негізінде жүзеге асыру;

574-1) утверждение перечня уполномоченных органов, ответственных за взимание поступлений в республиканский бюджет, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования, Специальный государственный фонд, а также за возврат из бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, Фонда поддержки инфраструктуры образования, Специального государственного фонда и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм в бюджет, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования, Специальный государственный фонд неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов;
575) оказание электронных услуг с применением информационных систем в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации;
576) рассмотрение жалоб налогоплательщика и налогового агента на действия (бездействие) должностных лиц налоговых органов в порядке и сроки, установленные налоговым законодательством;
577) взаимодействие с центральными и местными государственными органами по осуществлению контроля за исполнением налогового законодательства;
578) осуществление от лица Правительства Республики Казахстан права государства как акционера (участника, вкладчика, члена) на участие в управлении юридическими лицами, зарегистрированными в соответствии с действующим правом Международного финансового центра "Астана", в порядке, определенном актами Международного финансового центра "Астана";
579) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях при осуществлении деятельности в сфере производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий;
580) лицензирование деятельности по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции, производству табачных изделий;
581) осуществление контроля за соблюдением минимальных цен при реализации алкогольной продукции и табачных изделий;
582) отнесение алкогольной продукции к тому или иному виду в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции;
583) ведение контроля, учета и анализа балансов объемов производства и оборота табачных изделий;
584) организация государственного контроля над производством и оборотом, а также качеством этилового спирта и алкогольной продукции;

574-1) республикалық бюджетке, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына, Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді алуға, сондай-ақ салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының, мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдердің, қарыздардың бюджетке, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына, Арнаулы мемлекеттік қорға артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорынан, Арнаулы мемлекеттік қордан қайтаруға және (немесе) есепке жатқызуға жауапты уәкілетті органдардың тізбесін бекіту;
575) Қазақстан Республикасының ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес ақпараттық жүйелерді қолдана отырып электрондық қызметтер көрсету;
576) салық заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде салық органдары лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) салық төлеушінің және салық агентінің шағымдарын қарау;
577) салық заңнамасының орындалуын бақылауды жүзеге асыру бойынша орталық және жергілікті мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау;
578) Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекеттің акционер (қатысушы, салымшы, мүше) ретінде "Астана" халықаралық қаржы орталығының актілерінде айқындалған тәртіппен "Астана" халықаралық қаржы орталығының қолданыстағы құқығына сәйкес тіркелген заңды тұлғаларды басқаруға қатысу құқығын жүзеге асыру;
579) этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiн, темекi бұйымдарын өндiру және олардың айналымы саласындағы қызметті жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
580) этил спиртi мен алкоголь өнiмдерiн өндiру және олардың айналымы, темекi бұйымдарын өндiру жөніндегі қызметті лицензиялау;
581) алкоголь өнімі мен темекі бұйымдарын өткізу кезінде ең төменгі бағалардың сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
582) Қазақстан Республикасының этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы заңнамасына сәйкес алкоголь өнімін қандай да бір түрге жатқызу;
583) темекі бұйымдарының өндірісі мен айналымы көлемдерінің теңгерімдерін бақылауды, есепке алуды және талдауды жүргізу;
584) этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуі мен айналымын, сондай-ақ сапасын мемлекеттік бақылауды ұйымдастыру;

585) осуществление государственного контроля в области оборота нефтепродуктов и биотоплива;
586) согласование представленного уполномоченным органом в области производства нефтепродуктов перечня продуктов переработки;
587) представление в пределах своей компетенции для сверки в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов информации об объемах производства и оборота нефтепродуктов из единой базы данных по производству и обороту нефтепродуктов;
588) осуществление ведения единой базы данных по производству и обороту нефтепродуктов;
589) осуществление камерального контроля за оборотом нефтепродуктов;
590) реализация государственной политики в области государственного регулирования оборота нефтепродуктов в пределах своей компетенции;
591) установление минимальных розничных цен на водки и водки особые, водки с защищенным наименованием места происхождения товара, крепкие ликероводочные изделия, коньяк и бренди;
591-1) разработка и утверждение минимальных розничных цен на водки и водки особые, водки с защищенным наименованием места происхождения товара, крепкие ликероводочные изделия, коньяк и бренди;
592) осуществление камерального контроля оборота биотоплива;
593) взаимодействие с центральными и местными государственными органами по осуществлению контроля над производством и оборотом этилового спирта, алкогольной продукции, табачных изделий, а также оборотом отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива;
594) представление в пределах своей компетенции информации и разъяснений по вопросам трансфертного ценообразования;
595) проведение проверок по вопросам трансфертного ценообразования в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании";
596) разработка правил ввоза товаров, за исключением подакцизных, в качестве гуманитарной помощи;
597) размещение на интернет-ресурсе перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур;
598) разработка правил применения системы управления рисками в целях подтверждения достоверности суммы превышения налога на добавленную стоимость и критериев степени риска;
599) разработка и утверждение формы заявления об участии (контроле) в контролируемой иностранной компании;
600) разработка и утверждение формы сведений об участниках и параметрах сделки при реализации имущества, находящегося в Республике Казахстан, и акций, долей участия, связанных с недропользованием в Республике Казахстан, включая сведения о нерезиденте, являющемся налоговым агентом;

585) мұнай өнімдері мен биоотын айналымы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
586) мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті орган ұсынған қайта өңдеу өнімдерінің тізбесін келісу;
587) өз құзыреті шегінде мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органға салыстырып тексеру үшін мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы жөніндегі бірыңғай дерекқордан мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы көлемдері туралы ақпарат беру;
588) мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы жөніндегі бірыңғай дерекқорды жүргізуді жүзеге асыру;
589) мұнай өнімдерінің айналымын камералдық бақылауды жүзеге асыру;
590) өз құзыреті шегінде мұнай өнімдерінің айналымын мемлекеттік реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
591) арақтарға және айрықша арақтарға, тауар шығарылған жердің атауы қорғалған арақтарға, күштілігі жоғары ликер-арақ бұйымдарына, коньяк пен брендиге ең төмен бөлшек сауда бағаларын белгілеу;
591-1) арақтарға және айрықша арақтарға, тауар шығарылған жердің қорғалған атауы бар арақтарға, күштілігі жоғары ликер-арақ бұйымдарына, коньяк пен брендиге ең төмен бөлшек сауда бағаларын әзірлеу және бекіту;
592) биоотын айналымын камералдық бақылауды жүзеге асыру;
593) этил спиртi, алкоголь өнiмдерi, темекi бұйымдары өндiрісіне және олардың айналымына, сондай-ақ мұнай өнiмдерiнiң және биоотынның жекелеген түрлерiнiң айналымына бақылауды жүзеге асыру бойынша орталық мемлекеттік және жергілікті мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау;
594) өз құзыреті шегінде және трансферттік баға белгілеу мәселелері бойынша ақпарат пен түсіндірмелер беру;
595) "Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда трансферттік баға белгілеу мәселелері бойынша тексерулер жүргізу;
596) акцизделетіндерін қоспағанда, ізгілік көмек ретінде тауарларды әкелу қағидаларын әзірлеу;
597) электрондық шот-фактуралар электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы жазып берілетін тауарлар тізбесін интернет-ресурста орналастыру;
598) қосылған құн салығының асып кету сомасының және тәуекел дәрежесі өлшемшарттарының анықтығын растау мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын әзірлеу;
599) бақыланатын шетелдік компанияға қатысу (бақылау жасау) туралы өтініш нысанын әзірлеу және бекіту;
600) салық агенті болып табылатын бейрезидент туралы мәліметтерді қоса алғанда, Қазақстан Республикасындағы мүлікті және Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалануға байланысты акцияларды, қатысу үлестерін өткізу кезінде мәмілеге қатысушылар мен параметрлері туралы мәліметтер нысанын әзірлеу және бекіту;

601) осуществление аудита соответствия:
расходов, связанных с увеличением сметной стоимости бюджетных инвестиционных проектов;
использования средств республиканского и местных бюджетов, кредитов, связанных грантов, государственных и гарантированных государством займов, а также займов, привлекаемых под поручительство государства, активов государства и субъектов квазигосударственного сектора по поручениям Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, депутатским запросам, а также по результатам мониторинга данных информационных систем центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета;
соблюдения условий и процедур передачи объектов для целей реализации государственно-частного партнерства, предоставления бюджетных кредитов, финансирования исполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных гарантий и поручительств государства, а также их использования;
соблюдения условий и процедур предоставления, использования государственных займов в случаях, предусмотренных международными договорами Республики Казахстан;
соблюдения законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, государственном имуществе, бухгалтерском учете и финансовой отчетности, аудиторской деятельности на основе системы управления рисками;
602) осуществление камерального контроля в порядке, определенном Законом Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле" и Правилами проведения камерального контроля;
603) организация деятельности по подтверждению знаний кандидатов в государственные аудиторы, которые будут осуществлять внутренний государственный аудит в соответствии с Правилами сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора;
604) организация деятельности по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных аудиторов, осуществляющих внутренний государственный аудит;
605) проведение ежегодного аудита финансовой отчетности администраторов бюджетных программ и государственных учреждений, за исключением Национального Банка Республики Казахстан;
606) осуществление на системной основе мониторинга данных в аудиторском заключении рекомендаций и направленных для обязательного исполнения предписаний;
607) осуществление внепланового аудита в соответствии с законодательством о государственном аудите и финансовом контроле;
608) осуществление контроля соблюдения законодательства Республики Казахстан о государственных закупках и закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора;

601) мыналардың:
бюджеттік инвестициялық жобалардың сметалық құнының ұлғаюына байланысты шығыстардың;
республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражатын, кредиттерді, байланысты гранттарды, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыздарды, сондай-ақ мемлекет кепілгерлігімен тартылатын қарыздарды, мемлекет пен квазимемлекеттік сектор субъектілерінің активтерін Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары, депутаттық сауалдар бойынша, сондай-ақ бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның ақпараттық жүйелерінің деректері мониторингінің нәтижелері бойынша пайдаланудың;
мемлекеттік-жекешелік әріптестікті іске асыру, бюджеттік кредиттер беру, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің, оның ішінде мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерінің орындалуын қаржыландыру мақсаттары үшін объектілерді беру шарттары мен рәсімдерін сақтаудың, сондай-ақ оларды пайдаланудың;
Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделген жағдайларда мемлекеттік қарыздарды беру, пайдалану шарттары мен рәсімдерін сақтаудың;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу, мемлекеттік мүлік, бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік, аудиторлық қызмет туралы заңнамасын тәуекелдерді басқару жүйесі негізінде сақтаудың сәйкестік аудитін жүзеге асыру;
602) "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Республикасының Заңында және камералдық бақылауды жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіппен камералдық бақылауды жүзеге асыру;
603) мемлекеттік аудитор біліктілігін иеленуге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларына сәйкес ішкі мемлекеттік аудитті жүзеге асыратын мемлекеттік аудиторлыққа кандидаттардың білімін растау жөніндегі қызметті ұйымдастыру;
604) ішкі мемлекеттік аудитті жүзеге асыратын мемлекеттік аудиторларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметті ұйымдастыру;
605) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін қоспағанда, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және мемлекеттік мекемелердің қаржылық есептілігіне жыл сайынғы аудит жүргізу;
606) аудиторлық қорытындыдағы деректердің және міндетті түрде орындау үшін жіберілген нұсқамалардың мониторингін жүйелі негізде жүзеге асыру;
607) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы заңнамаға сәйкес жоспардан тыс аудитті жүзеге асыру;
608) мемлекеттік сатып алу туралы және квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы Қазақстан Республикасының заңнамаларының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;

609) рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции в установленном законодательством порядке;
609-1) анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;
609-2) рассмотрение петиции в порядке, установленном Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан, с особенностями, установленными Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
610) принятие решения об отмене либо отказе в отмене итогов государственных закупок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
611) вынесение обязательного для исполнения всеми государственными органами, организациями и должностными лицами предписания об устранении выявленных нарушений и рассмотрении ответственности лиц их допустивших;
612) направление требования объектам государственного аудита о предоставлении сведений и необходимых материалов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле";
613) в случаях выявления признаков уголовных или административных правонарушений в действиях должностных лиц объекта государственного аудита и финансового контроля, передача материалов с соответствующими аудиторскими доказательствами в правоохранительные органы или органы, уполномоченные возбуждать и (или) рассматривать дела об административных правонарушениях;
614) размещение материалов государственного аудита и финансового контроля, отчетности в единой базе данных по государственному аудиту и финансовому контролю, а также в согласованные сроки осуществление обмена информацией о перечнях объектов государственного аудита и финансового контроля на соответствующий год до их утверждения;
615) в целях координации деятельности служб внутреннего аудита, входящих в систему органов государственного аудита и финансового контроля:
обеспечение предоставления службам внутреннего аудита методологической и консультационной помощи;
проведение анализа отчетной информации служб внутреннего аудита по проведенному государственному аудиту и финансовому контролю;
проведение оценки эффективности деятельности служб внутреннего аудита;
направление информации в службы внутреннего аудита по рисковым объектам, рекомендованным системой управления рисками для проведения государственного аудита и финансового контроля;
представление Правительству Республики Казахстан ежегодного отчета о деятельности служб внутреннего аудита;
осуществление контроля за соблюдением службами внутреннего аудита стандартов государственного аудита и финансового контроля и Правил проведения внутреннего государственного аудита и финансового контроля;
внесение руководителям государственных органов предложений о рассмотрении ответственности руководителей, государственных аудиторов служб внутреннего аудита;

609) заңнамада белгіленген тәртіппен құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың жолданымдарын қарау;
609-1) өтініш берушілер көтеретін жүйелі проблемаларды талдау және анықтау;
609-2) петицияларды Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен қарау;
610) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік сатып алу қорытындысының күшін жою не күшін жоюдан бас тарту туралы шешім қабылдау;
611) барлық мемлекеттік органдардың, ұйымдардың және лауазымды адамдардың орындауы үшін міндетті, анықталған бұзушылықтарды жою және оларға жол берген лауазымды адамдардың жауаптылығын қарау туралы нұсқама шығару;
612) мемлекеттік аудит объектілеріне "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мәліметтер мен қажетті материалдарды ұсыну туралы талап жолдау;
613) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау объектісі лауазымды адамдарының әрекеттерінде қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылық белгілері анықталған жағдайларда, тиісті аудиторлық дәлелдері бар материалдарды құқық қорғау органдарына немесе әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғауға және (немесе) қарауға уәкілетті органдарға беру;
614) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау материалдарын, есептілікті мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі бірыңғай дерекқорға орналастыру, сондай-ақ олар бекітілгенге дейін тиісті жылға арналған мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау объектілерінің тізбелері туралы ақпарат алмасуды келісілген мерзімдерде жүзеге асыру;
615) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының жүйесіне кіретін ішкі аудит қызметтерінің жұмысын үйлестіру мақсатында:
ішкі аудит қызметтеріне әдіснамалық және консультациялық көмек беруді қамтамасыз ету;
жүргізілген мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау бойынша ішкі аудит қызметтерінің есептік ақпаратына талдау жүргізу;
ішкі аудит қызметтері жұмысының тиімділігіне бағалау жүргізу;
мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу үшін тәуекелдерді басқару жүйесі ұсынған тәуекел объектілері бойынша ішкі аудит қызметтеріне ақпарат жіберу;
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ішкі аудит қызметтерінің жұмысы туралы жыл сайынғы есепті ұсыну;
ішкі аудит қызметтерінің мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау стандарттарын және ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүргізу қағидаларын сақтауын бақылауды жүзеге асыру;
мемлекеттік органдардың басшыларына ішкі аудит қызметтері басшыларының, мемлекеттік аудиторларының жауапкершілігін қарау туралы ұсыныстар енгізу;

616) принятие правовых актов по согласованию с Высшей аудиторской палатой Республики Казахстан для координации работы уполномоченных органов по внутреннему государственному аудиту и финансовому контролю, в том числе по взаимодействию с другими государственными органами или организациями;
617) рассмотрение споров, возникающих при обжаловании документов, принимаемых по результатам государственного аудита, и уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля территориального органа уполномоченного органа по внутреннему государственному аудиту;
618) направление исков в суд:
в целях обеспечения возмещения в бюджет, восстановления путем выполнения работ, оказания услуг, поставки товаров и (или) отражения по учету выявленных сумм нарушений и исполнения предписания;
о признании недействительными вступивших в силу договоров о государственных закупках, заключенных с нарушением законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, за исключением договоров о государственных закупках, по которым обязательства исполнены надлежащим образом;
619) осуществление государственного контроля в пределах компетенции в области аудиторской деятельности и деятельности аккредитованных профессиональных аудиторских организаций и аудиторских организаций, в области оценочной деятельности за соблюдением палатами оценщиков требований, предусмотренных Законом Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан", устава палаты оценщиков и принятых ею правил и стандартов;
620) осуществление функций в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "Об информатизации";
621) осуществление государственного контроля за выполнением аудиторскими организациями требований Закона Республики Казахстан "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности аудиторских организаций" в части, касающейся обязательности заключения ими договора обязательного страхования ответственности аудиторских организаций, и принятие мер к аудиторским организациям, нарушившим данные требования;
622) публикация в средствах массовой информации на казахском и русском языках сведений о выдаче, приостановлении, лишении и прекращении действия лицензии на осуществление аудиторской деятельности;
623) направление профессиональным организациям и публикация на казахском и русском языках в средствах массовой информации решения о лишении квалификационного свидетельства "аудитор";
624) привлечение службы внутреннего аудита по согласованию с первым руководителем центрального государственного органа, акимом области, города республиканского значения, столицы для участия в проведении ежегодного аудита финансовой отчетности администраторов бюджетных программ, в том числе консолидированной финансовой отчетности, и государственных учреждений, за исключением Национального Банка Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 1-1) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле";

616) ішкі мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жөніндегі, оның ішінде басқа мемлекеттік органдармен немесе ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органдардың жұмысын үйлестіру үшін Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасымен келісу бойынша құқықтық актілерді қабылдау;
617) мемлекеттік аудиттің және ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті органның аумақтық органының камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламалардың нәтижелері бойынша қабылданатын құжаттарға шағым жасау кезінде туындайтын дауларды қарау;
618) сотқа:
бюджетке өтеуді қамтамасыз ету, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету, тауарлар беру және (немесе) анықталған бұзушылықтар сомасын есепке алу бойынша көрсету жолымен қалпына келтіру және нұсқамаларды орындау мақсатында;
міндеттемелері тиісінше түрде орындалған мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасын бұза отырып жасалған, күшіне енген мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды жарамсыз деп тану туралы сотқа талап қоюды беру;
619) құзыреті шегінде аудиторлық қызмет пен аккредиттелген кәсіби аудиторлық ұйымдардың және аудиторлық ұйымдардың қызметі саласында, бағалау қызметі саласында бағалаушылар палаталарының "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" 2018 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңында көзделген талаптарды, бағалаушылар палатасының жарғысын және ол қабылдаған қағидалар мен стандарттарды сақтауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
620) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабына сәйкес функцияларды жүзеге асыру;
621) аудиторлық ұйымдардың "Аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін мiндеттi сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының олардың аудиторлық ұйымдардың жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру шартын жасасу мiндеттiлiгiне қатысты бөлiгiндегi талаптарды орындауын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру және осы талапты бұзған аудиторлық ұйымдарға шаралар қолдану;
622) аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, оның қолданысын тоқтата тұру, одан айыру және тоқтату туралы мәліметтерді бұқаралық ақпарат құралдарында қазақ және орыс тілдерінде жариялау;
623) "аудитор" біліктілік куәлігінен айыру туралы шешімді кәсіби ұйымдарға жіберу және бұқаралық ақпарат құралдарында қазақ және орыс тілдерінде жариялау;
624) "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 1-1) тармақшасына сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаржылық есептілігіне, оның ішінде шоғырландырылған қаржылық есептілікке және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін қоспағанда, мемлекеттік мекемелерге жыл сайынғы аудит жүргізуге қатысу үшін орталық мемлекеттік органның бірінші басшысымен, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімімен келісу бойынша ішкі аудит қызметін тарту;

625) осуществление государственного контроля в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности и за деятельностью профессиональных организаций и организаций по сертификации;
626) лицензирование аудиторской деятельности;
627) проведение аккредитации профессиональных организаций бухгалтеров и профессиональных аудиторских организаций, организаций по профессиональной сертификации бухгалтеров;
628) вынесение предупреждения профессиональным организациям бухгалтеров, организациям по профессиональной сертификации бухгалтеров в случае фактов несоблюдения правил аккредитации;
629) ведение реестров аудиторов, аккредитованных профессиональных организаций аудиторов, аудиторских организаций;
630) запрашивание информации о деятельности палат оценщиков;
631) делегирование представителей в состав квалификационной комиссии;
632) подача иска в суд о принудительной ликвидации палаты оценщиков по основаниям, предусмотренным Законом Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан";
633) определение порядка маркировки и прослеживаемости табачных изделий средствами идентификации;
634) разработка и согласование с координирующим органом в области маркировки и прослеживаемости товаров функциональных требований к информационной системе маркировки и прослеживаемости товаров;
635) осуществление в пределах компетенции маркировки и прослеживаемости товаров;
636) внесение по итогам пилотного проекта по маркировке и прослеживаемости отдельных групп товаров с анализом целесообразности введения маркировки и прослеживаемости предложений о включении в перечень товаров, подлежащих маркировке и прослеживаемости, в уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности по согласованию с координирующим государственным органом в области маркировки и прослеживаемости товаров и Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен";
637) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и уполномоченным органом в сфере информатизации и утверждение правил осуществления разрешительных процедур и правил осуществления деятельности или действий (операций), для которых Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" введен разрешительный порядок;
638) ведение реестров участников оборота товаров, подлежащих маркировке и прослеживаемости;
639) осуществление в пределах своей компетенции мониторинга оборота товаров, подлежащих маркировке и прослеживаемости, в том числе во взаимной торговле с государствами – членами Евразийского экономического союза;

625) бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласында және кәсіби ұйымдар мен сертификаттау жөніндегі ұйымдардың қызметін мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
626) аудиторлық қызметті лицензиялау;
627) бухгалтерлердің кәсіби ұйымдарын және кәсіби аудиторлық ұйымдарды, бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеуді жүргізу;
628) аккредиттеу қағидаларын сақтамау фактілері болған жағдайда бухгалтерлердің кәсіби ұйымдарына, бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымдарға ескерту шығару;
629) аудиторлардың, аккредиттелген кәсіби аудиторлық ұйымдардың, аудиторлық ұйымдардың тізілімдерін жүргізу;
630) бағалаушылар палаталарының қызметі туралы ақпарат сұрату;
631) біліктілік комиссиясының құрамына өкілдерді жіберу;
632) бағалаушылар палатасын "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген негіздер бойынша мәжбүрлеп тарату туралы талап қоюды сотқа беру;
633) темекі бұйымдарын сәйкестендіру құралдарымен таңбалау және қадағалау тәртібін айқындау;
634) тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануы саласындағы үйлестіруші органмен тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануының ақпараттық жүйесіне қойылатын функционалдық талаптарды әзірлеу және келісу;
635) құзыреті шегінде тауарларды таңбалау мен олардың қадағалануын жүзеге асыру;
636) таңбалануға және қадағалануға жататын тауарлар тізбесіне енгізу туралы ұсыныстарды таңбалауды енгізудің және қадағаланудың орындылығын талдай отырып, тауарлардың жекелеген топтарын таңбалау және қадағалау жөніндегі пилоттық жобаның қорытындылары бойынша тауарларды таңбалау және қадағалау саласындағы үйлестіруші мемлекеттік органмен және "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен келісу бойынша сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органға енгізу;
637) рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асыру қағидаларын және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңында рұқсат беру тәртібі енгізілген қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен және ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу және оларды бекіту;
638) таңбалауға және қадағалануға жататын тауарлар айналымына қатысушылардың тізілімдерін жүргізу;
639) өз құзыреті шегінде таңбалануға және қадағалануға жататын, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен өзара саудадағы тауарлар айналымының мониторингін жүзеге асыру;

640) расчет предельного размера стоимости контрольного (идентификационного) знака, средства идентификации, применяемых в маркировке товаров;
641) принятие решения о лишении свидетельства об аккредитации профессиональных организаций бухгалтеров, профессиональных аудиторских организаций, организаций по профессиональной сертификации бухгалтеров;
642) обеспечение публикации в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан, получивших в установленном порядке право официального опубликования нормативных правовых актов, на государственном и русском языках перечня профессиональных организаций бухгалтеров и организаций по профессиональной сертификации бухгалтеров, сведений о выдаче, лишении, приостановлении и прекращении действия лицензии на осуществление аудиторской деятельности;
643) участие в составе квалификационной комиссии по аттестации кандидатов в аудиторы;
643-1) разработка и утверждение порядка проведения аттестации кандидатов в аудиторы;
643-2) разработка и утверждение национальных стандартов финансовой отчетности;
643-3) разработка и утверждение типового плана счетов бухгалтерского учета;
643-4) разработка и утверждение перечня, формы и периодичности представления отчетности профессиональными организациями, организациями по сертификации;
643-5) разработка и утверждение положения о консультативном органе;
643-6) разработка и утверждение перечня и формы годовой финансовой отчетности для сдачи организациями публичного интереса (кроме финансовых организаций) в депозитарий;
643-7) разработка и (или) актуализация профессиональных стандартов на основе Национального классификатора занятий Республики Казахстан, отраслевых рамок квалификаций в порядке, определенном уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
643-8) утверждение профессиональных стандартов по согласованию с отраслевым советом по профессиональным квалификациям и уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций с учетом заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, которое носит рекомендательный характер;
643-9) разработка и (или) актуализация отраслевых рамок квалификаций в порядке, определяемом уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
644) взаимодействие с органами государственного аудита и финансового контроля и правоохранительными органами по вопросам контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о государственных закупках;
645) оценка эффективности исполнения бюджетных программ и их взаимосвязи с целями плана развития государственных органов, эффективности деятельности местных исполнительных органов по достижению показателей бюджетных программ, качества и содержания публикаций гражданского бюджета центральных государственных и местных исполнительных органов, оценка использования новых практик бюджетирования (бюджета народного участия) местных исполнительных органов, а также перепроверка отчетных данных центральных государственных и местных исполнительных органов по реализации бюджетных программ;

640) тауарларды таңбалауда қолданылатын бақылау (сәйкестендіру) белгісі, сәйкестендіру құралы құнының шекті мөлшерін есептеу;
641) бухгалтерлердің кәсіби ұйымдарын, кәсіби аудиторлық ұйымдарды, бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу туралы куәліктен айыру туралы шешім қабылдау;
642) Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын, белгіленген тәртіппен нормативтік құқықтық актілерді ресми жариялау құқығын алған мерзімді баспасөз басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде бухгалтерлердің кәсіби ұйымдарының және бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымдардың тізбесін, аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, одан айыру, оның қолданысын тоқтата тұру және тоқтату туралы мәліметтерді жариялауды қамтамасыз ету;
643) аудиторлыққа кандидаттарды аттестаттау жөніндегі біліктілік комиссиясының құрамына қатысу;
643-1) аудиторлыққа кандидаттарды аттестаттаудан өткiзу тәртiбiн әзірлеу және бекiту;
643-2) ұлттық қаржылық есептiлiк стандарттарын әзiрлеу және бекiту;
643-3) бухгалтерлiк есеп шоттарының үлгi жоспарын әзiрлеу және бекiту;
643-4) есептiлiктің тiзбесiн, нысандарын және оны кәсiптік ұйымдардың, сертификаттау жөнiндегi ұйымдардың ұсыну мерзімділігін әзiрлеу және бекiту;
643-5) консультациялық орган туралы ереженi әзiрлеу және бекiту;
643-6) жария мүдделі ұйымдардың (қаржы ұйымдарынан басқа) депозитарийге тапсыруы үшін жылдық қаржылық есептіліктің тізбесі мен нысанын әзірлеу және бекіту;
643-7) кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіптер сыныптауышының, салалық біліктілік шеңберлерінің негізінде кәсіптік стандарттарды әзірлеу және (немесе) жаңарту;
643-8) Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының ұсынымдық сипаттағы қорытындысын ескере отырып, кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңеспен және кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша кәсіптік стандарттарды бекіту;
643-9) кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен салалық біліктілік шеңберлерін әзірлеу және (немесе) жаңарту;
644) Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасының сақталуын бақылау мәселелері бойынша мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарымен және құқық қорғау органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
645) бюджеттік бағдарламалардың орындалу тиімділігін және олардың орталық мемлекеттік органдардың даму жоспарының мақсаттарымен өзара байланысын, жергілікті атқарушы органдардың бюджеттік бағдарламалардың көрсеткіштеріне қол жеткізуі бойынша тиімділігін, орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың азаматтық бюджет жарияланымдарының сапасы мен мазмұнын бағалау, жергілікті атқарушы органдардың бюджеттеудің жаңа практикаларын (халық қатысатын бюджет) пайдалануды бағалау, сондай-ақ орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың бюджеттік бағдарламаларды іске асыру бойынша есептік деректерін қайта тексеру;

646) ведение реестра уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих;
646-1) ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений по уведомлениям лиц о начале или прекращении деятельности финансовых управляющих в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
647) размещение на интернет-ресурсе списка лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора;
647-1) размещение на интернет-ресурсе сведений о направленных уведомлениях лиц о начале или прекращении деятельности финансовых управляющих, условиях направления таких уведомлений в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
648) назначение временным управляющим лица, которое выбрано кредитором по налогам и таможенным платежам, государственным органом или юридическим лицом с участием государства;
649) назначение реабилитационным или банкротным управляющим кандидатуры, представленной собранием кредиторов, а также финансового управляющего в соответствии с законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
650) размещение на интернет-ресурсе реестра требований кредиторов в соответствии с законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
651) разработка предложений по установлению особых условий и порядка реализации имущественной массы и дополнительных требований к покупателям объектов имущественной массы при банкротстве организаций и индивидуальных предпринимателей, являющихся субъектами естественной монополии либо имеющих важное стратегическое значение для экономики республики, способных оказать влияние на жизнь, здоровье граждан, национальную безопасность или окружающую среду, в том числе организаций, пакеты акций (доли участия в уставном капитале) которых отнесены к стратегическим объектам в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также признанных банкротами по инициативе государства, для которых подобный порядок предусмотрен Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";
652) рассмотрение текущей информации реабилитационного управляющего о ходе осуществления реабилитационной процедуры, временного и банкротного управляющих о ходе проведения процедуры банкротства;

646) уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін жүзеге асыруға құқығы бар тұлғалар хабарламаларының тізілімін жүргізу;
646-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тұлғалардың қаржы басқарушылары қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалары бойынша рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу;
647) әкімшінің қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдардың тізімін интернет-ресурста орналастыру;
647-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тұлғалар жіберген қаржы басқарушылары қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар, осындай хабарламаларды жіберу шарттары туралы мәліметтерді интернет-ресурста орналастыру;
648) мемлекеттік орган немесе мемлекет қатысатын заңды тұлға салықтар мен кедендік төлемдер бойынша кредитор болып таңдаған тұлғаны уақытша басқарушы етіп тағайындау;
649) Қазақстан Республикасының "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" заңдарына сәйкес кредиторлар жиналысы ұсынған кандидатураны оңалтуды немесе банкроттықты басқарушы етіп, сондай-ақ қаржы басқарушысын тағайындау;
650) Қазақстан Республикасының "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" заңдарына сәйкес кредиторлар талаптарының тізілімін интернет-ресурста орналастыру;
651) табиғи монополиялар субъектiлерi болып табылатын не республиканың экономикасы үшiн маңызды стратегиялық мәні бар, азаматтардың өміріне, денсаулығына, ұлттық қауіпсіздікке немесе қоршаған ортаға әсер ете алатын ұйымдар мен дара кәсіпкерлер, оның ішінде акцияларының пакеттері (жарғылық капиталға қатысу үлестері) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес стратегиялық объектілерге жатқызылған, сондай-ақ мемлекеттiң бастамасы бойынша банкрот деп танылған, олар үшін осындай тәртіп "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген ұйымдар банкрот болған кезде мүліктік массаны өткiзудiң ерекше шарттары мен тәртiбiн және мүліктік масса объектілерін сатып алушыларға қойылатын қосымша талаптарды белгiлеу жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
652) оңалтуды басқарушының оңалту рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы, уақытша, банкроттықты басқарушының банкроттық рәсімінің жүргізілу барысы туралы ағымдағы ақпаратын қарау;

653) обращение в суд с заявлением о ликвидации без возбуждения процедуры банкротства отсутствующего должника;
654) подача ходатайства о выплате основного вознаграждения временному и банкротному управляющим, а также возмещении иных административных расходов по решению комитета кредиторов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве", а также о выплате вознаграждения финансовому управляющему в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
655) осуществление контроля за соблюдением порядка проведения электронного аукциона по продаже имущества должника;
656) сообщение в правоохранительные органы об имеющихся данных, указывающих на наличие признаков преднамеренного банкротства;
656-1) проведение проверки должника на предмет выявления преднамеренного банкротства по заявлению кредитора в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
657) принятие мер по выявлению сделок, совершенных при обстоятельствах, в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";
658) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве;
658-1) осуществление государственного контроля за деятельностью финансового управляющего в процедурах восстановления платежеспособности и судебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
659) осуществление запроса у участника санации подтверждающих документов;
660) согласование продажи временным управляющим имущества банкрота в случае, предусмотренном Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";
661) рассмотрение жалоб на действия (бездействие) временного администратора, реабилитационного, временного, банкротного и финансового управляющих в соответствии с законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
662) осуществление запроса и получение от государственных органов, физических и юридических лиц и их должностных лиц информации о должниках в соответствии с законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
663) предоставление временному и банкротному управляющим информации о наличии и номерах банковских счетов лица, по которому имеется вступившее в законную силу решение суда о признании банкротом, остатках и движении денег на этих счетах в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";

653) жоқ борышкерді банкроттық рәсімін қозғамай тарату туралы өтінішпен сотқа жүгіну;
654) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес уақытша және банкроттықты басқарушыға негізгі сыйақы төлеу, сондай-ақ кредиторлар комитетінің шешімі бойынша өзге де әкімшілік шығыстарды өтеу туралы, сондай-ақ "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысына сыйақы төлеу туралы өтінішхат беру;
655) борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукцион өткізу тәртібінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
656) әдейі банкроттық белгілерінің болуын көрсететін қолда бар деректер туралы құқық қорғау органдарына хабарлау;
656-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес кредитордың арызы бойынша борышкердің әдейі банкроттығын анықтау тұрғысынан тексеру жүргізу;
657) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес мән-жайларда жасалған мәмілелерді анықтау бойынша шаралар қабылдау;
658) Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасының сақталуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
658-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және сот арқылы банкроттық рәсімдерінде қаржы басқарушысының қызметін мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
659) санацияға қатысушыдан растайтын құжаттарды сұратуды жүзеге асыру;
660) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайда банкроттың мүлкін уақытша басқарушының сатуын келісу;
661) Қазақстан Республикасының "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" заңдарына сәйкес уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша, банкроттықты және қаржы басқарушылардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарау;
662) Қазақстан Республикасының "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" заңдарына сәйкес мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан және олардың лауазымды адамдарынан борышкерлер туралы ақпарат сұрауды жүзеге асыру және алу;
663) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес уақытша және банкроттықты басқарушыларға банкрот деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі бар тұлғаның банктік шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдықтары мен қозғалысы туралы ақпарат ұсыну;

663-1) представление финансовому управляющему информации о финансовом положении должника, его имуществе и обязательствах в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
664) оспаривание в суде решений и действий (бездействия) временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих в случае выявления нарушений Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";
665) дача разъяснений и комментариев по введению, проведению и прекращению процедур реабилитации и банкротства в пределах своей компетенции;
666) осуществление взаимодействия с государственными органами электронным способом в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
667) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" размещение на интернет-ресурсе:
уведомления о проведении собрания кредиторов;
объявления о возбуждении дела о банкротстве и порядке заявления требований кредиторами;
объявления о признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства;
объявления о возбуждении производства по делу о реабилитации и порядке заявления требований кредиторами;
сформированного реестра требований кредиторов;
объявления о ликвидации должника без возбуждения процедуры банкротства и порядке заявления требований кредиторами;
667-1) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" размещение на интернет-ресурсе:
списка граждан, в отношении которых применена, прекращена и завершена процедура внесудебного банкротства;
списка граждан, в отношении которых вступили в законную силу соответствующие определения и решения судов;
объявления на казахском и русском языках о возбуждении производства по делу о применении процедур восстановления платежеспособности или судебного банкротства и порядке заявления требований кредиторами;
667-2) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" размещение на веб-портале "электронное правительство":
списка граждан, в отношении которых применена, прекращена и завершена процедура внесудебного банкротства;
списка граждан, в отношении которых вступили в законную силу соответствующие определения и решения судов;
объявления о прекращении процедуры внесудебного банкротства;
объявления о завершении внесудебной процедуры банкротства и признании должника банкротом;

663-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысына борышкердің қаржылық жағдайы, оның мүлкі мен міндеттемелері туралы ақпарат ұсыну;
664) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзушылықтар анықталған жағдайда, уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың шешімдері мен әрекеттерін (әрекетсіздігін) сотта даулау;
665) өз құзыреті шегінде оңалту және банкроттық рәсімдерін енгізу, жүргізу және тоқтату жөнінде түсіндірмелер мен түсініктемелер беру;
666) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдармен электрондық тәсілмен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
667) "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес интернет-ресурста:
кредиторлар жиналысын өткізу туралы хабарламаны;
банкроттық туралы іс қозғау және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды;
банкроттық рәсімін қозғай отырып, борышкерді банкрот деп тану және оны тарату туралы хабарландыруды;
оңалту туралы іс бойынша өндірістік іс қозғау және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды;
кредиторлар талаптарының қалыптастырылған тізілімін;
банкроттық рәсімін қозғамай борышкерді тарату және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды орналастыру;
667-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес интернет-ресурста:
оларға қатысты соттан тыс банкроттық рәсімі қолданылған, тоқтатылған және аяқталған азаматтардың тізімін;
оларға қатысты соттардың тиісті ұйғарымдары мен шешімдері заңды күшіне енген азаматтардың тізімін;
төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқалы банкроттық рәсімін қолдану туралы іс бойынша өндірістік іс қозғау және кредиторлардың талаптарын мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды қазақ және орыс тілдерінде орналастыру;
667-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "электрондық үкімет" веб-порталында:
оларға қатысты соттан тыс банкроттық рәсімі қолданылған, тоқтатылған және аяқталған азаматтардың тізімін;
оларға қатысты соттардың тиісті ұйғарымдары мен шешімдері заңды күшіне енген азаматтардың тізімін;
соттан тыс банкроттық рәсімін тоқтату туралы хабарландыруды;
соттан тыс банкроттық рәсімінің аяқталғаны және борышкерді банкрот деп тану туралы хабарландыруды орналастыру;

668) направление собранию кредиторов информации об исключении реабилитационного либо банкротного управляющего из реестра уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора;
668-1) направление должнику и кредитору информации об исключении финансового управляющего из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений и назначении нового финансового управляющего в течение пяти рабочих дней со дня исключения уведомления из такого реестра в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
669) отстранение реабилитационного и банкротного управляющих;
669-1) проведение процедуры внесудебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
669-2) направление ходатайства в суд о прекращении процедуры восстановления платежеспособности или судебного банкротства в случаях, предусмотренных пунктом 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
669-3) проведение мониторинга финансового состояния должника при процедуре внесудебного и судебного банкротства, а также в течение трех лет после признания должника банкротом в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
669-4) направление кредиторам результатов мониторинга финансового состояния банкрота в случае выявления факта приобретения банкротом имущества, подлежащего государственной регистрации, в том числе общего совместного имущества, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
669-6) разработка и утверждение правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на производимые и импортируемые этиловый спирт и алкогольную продукцию (кроме пивоваренной продукции);
670) утверждение плана и программы проведения государственного мониторинга собственности;
671) осуществление координации работ по ведению государственного мониторинга собственности;
672) согласование осуществления реорганизации и ликвидации республиканского юридического лица уполномоченному органу соответствующей отрасли;
673) ведение реестра государственного имущества в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, и представление информации пользователям реестра государственного имущества;
673-1) ведение базы данных по учету и дальнейшему использованию конфискованного имущества, обращенного (поступившего) в республиканскую собственность, а также имущества (активов), обращенного (обращенных) в доход государства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов";

668) кредиторлар жиналысына әкімші қызметін жүзеге асыруға құқығы бар тұлғалар хабарламаларының тізілімінен оңалтуды не банкроттықты басқарушыны алып тастау туралы ақпарат жіберу;
668-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес борышкерге және кредиторға рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен қаржы басқарушысының алып тасталғаны және осындай тізілімнен хабарлама алып тасталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жаңа қаржы басқарушысының тағайындалғаны туралы ақпарат жіберу;
669) оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды шеттету;
669-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес соттан тыс банкроттық рәсімін жүргізу;
669-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабының 1-тармағында көзделген жағдайларда төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқылы банкроттық рәсімін тоқтату туралы сотқа өтінішхат жіберу;
669-3) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес соттан тыс және сот арқылы банкроттық рәсімі кезінде, сондай-ақ борышкер банкрот деп танылғаннан кейін үш жыл ішінде борышкердің қаржылық жағдайына мониторинг жүргізу;
669-4) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банкроттың мемлекеттік тіркелуге жататын мүлікті, оның ішінде ортақ бірлескен мүлікті сатып алу фактісі анықталған жағдайда кредиторларға банкроттың қаржылық жағдайына мониторингтің нәтижелерін жіберу;
669-6) өндірілетін және импортталатын этил спирті мен алкоголь өніміне (сыра қайнату өнімінен басқа) дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
670) меншікке мемлекеттік мониторинг жүргізудің жоспары мен бағдарламасын бекіту;
671) меншіктің мемлекеттік мониторингін жүргізу жөніндегі жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асыру;
672) республикалық заңды тұлғаны қайта ұйымдастыруды және таратуды жүзеге асыруды тиісті саланың уәкілетті органына келісу;
673) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен мемлекеттік мүлік тізілімін жүргізу және мемлекеттік мүлік тізілімін пайдаланушыларға ақпарат беру;
673-1) республикалық меншікке айналдырылған (түскен), тәркіленген мүлікті, сондай-ақ "Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекет кірісіне айналдырылған мүлікті (активтерді) есепке алу және одан әрі пайдалану бойынша дерекқорды жүргізу;

673-2) осуществление контроля эффективности управления имуществом (активами) управляющей компанией в соответствии с Законом Республики Казахстан "О возврате государству незаконно приобретенных активов";
673-3) определение порядка управления переданными управляющей компании активами;
673-4) сообщение в уполномоченный орган по возврату активов и соответствующим правоохранительным органам о фактах ненадлежащего управления активами или попыток незаконного отчуждения, или иного распоряжения активами управляющей компанией для проверки данных фактов и принятия мер, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, безотлагательное осуществление мероприятий по отстранению управляющего соответствующими активами или должностных лиц управляющей компании;
674) осуществление не реже одного раза в три года контроля целевого использования государственного имущества и изъятие излишнего, неиспользуемого либо используемого не по назначению имущества в отношении республиканского имущества;
675) принятие решения о заключении договора дарения по имуществу негосударственных юридических и физических лиц, передаваемому в республиканскую собственность, в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
676) ведение учета имущества, права на которое приобретены государством по договору дарения, путем внесения сведений о нем в реестр государственного имущества;
677) осуществление контроля за сохранностью и условиями эксплуатации объектов комплекса "Байконур";
678) согласование проектов решений, предлагаемых для принятия на общих собраниях акционеров (участников товариществ с ограниченной ответственностью) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью) с участием государства по перечню вопросов, установленных статьей 177 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе";
679) осуществление мониторинга объектов государственно-частного партнерства, относящихся к республиканской собственности, в пределах своей компетенции и направление результатов мониторинга в центральный уполномоченный орган по государственному планированию;
680) принятие созданных на основе договоров государственно-частного партнерства объектов в республиканскую собственность;
681) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
682) ведение реестра заключенных договоров по объектам государственно-частного партнерства, относящимся к республиканской собственности;
683) разработка и согласование с уполномоченным органом проектов нормативных правовых актов по вопросам саморегулирования;

673-2) "Заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес басқарушы компанияның мүлікті (активтерді) басқару тиімділігін бақылауды жүзеге асыру;
673-3) басқарушы компанияға берілген активтерді басқару тәртібін айқындау;
673-4) басқарушы компанияның активтерді тиісінше басқармау фактілерін немесе активтерді заңсыз иеліктен шығару немесе оған өзге де билік ету әрекеттері туралы активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органға, тиісті құқық қорғау органдарына осы фактілерді тексеруі және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шараларды қабылдауы үшін хабарлау және тиісті активтерді басқарушыны немесе басқарушы компанияның лауазымды адамдарын шеттету жөніндегі іс-шараларды кейінге қалдырмай жүзеге асыру;
674) мемлекеттік мүліктің нысаналы пайдаланылуын бақылауды үш жылда кемінде бір рет жүзеге асыру және республикалық мүлікке қатысты артық, пайдаланылмайтын не мақсаты бойынша пайдаланылмайтын мүлікті алып қою;
675) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен республикалық меншікке берілетін мемлекеттік емес заңды және жеке тұлғалардың мүлкі бойынша сыйға тарту шартын жасасу туралы шешім қабылдау;
676) сыйға тарту шарты бойынша мемлекет құқықтар алған мүлікті есепке алуды ол туралы мәліметтерді мемлекеттік мүлік тізіліміне енгізу арқылы жүргізу;
677) "Байқоңыр" кешені объектілерінің сақталуын және пайдалану жағдайларын бақылауды жүзеге асыру;
678) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 177-бабында белгіленген мәселелер тізбесі бойынша мемлекет қатысатын акционерлік қоғамдар (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысушылар) акционерлерінің (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысушылардың) жалпы жиналыстарында қабылдау үшін ұсынылатын шешімдер жобаларын келісу;
679) республикалық меншікке жататын мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілерінің мониторингін өз құзыреті шегінде жүзеге асыру және мониторинг нәтижелерін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жіберу;
680) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттары негізінде құрылған объектілерді республикалық меншікке қабылдау;
681) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
682) республикалық меншікке жататын мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектілері бойынша жасалған шарттардың тізілімін жүргізу;
683) өзін-өзі реттеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және уәкілетті органмен келісу;

684) осуществление анализа регуляторного воздействия в области оценочной деятельности в соответствии с законодательством о саморегулировании на товары, подлежащие маркировке и прослеживаемости;
685) осуществление от имени Республики Казахстан права субъекта республиканской собственности по отношению к республиканским юридическим лицам, в том числе утверждение передаточных актов, а также разделительных, промежуточных ликвидационных и ликвидационных балансов при реорганизации и ликвидации республиканских юридических лиц;
686) определение предмета и цели деятельности республиканского государственного предприятия, а также вида республиканского государственного предприятия (на праве хозяйственного ведения или казенное предприятие), осуществляющего такую деятельность, и утверждение уставов республиканских государственных предприятий, внесение в него изменений и дополнений по представлению уполномоченного органа соответствующей отрасли;
687) установление республиканскому государственному предприятию срока содержания и обеспечения сохранности изъятого имущества до его передачи иному лицу с последующим списанием с баланса;
688) осуществление по согласованию с уполномоченным органом соответствующей отрасли изъятия или перераспределения имущества, переданного республиканскому юридическому лицу или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности;
689) осуществление изъятия излишнего, неиспользуемого либо используемого не по назначению имущества республиканских юридических лиц, выявленных по результатам контроля целевого использования государственного имущества, по истечении шести месяцев с момента осуществления контроля без согласования с уполномоченным органом соответствующей отрасли;
690) перераспределение имущества ликвидированного республиканского юридического лица, оставшегося после удовлетворения требований кредиторов;
691) согласование республиканскому государственному предприятию, осуществляющему деятельность на праве хозяйственного ведения, вопросов, предусмотренных статьей 145 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе";
692) согласование республиканскому государственному казенному предприятию отчуждения или иным способом распоряжения имущества, относящегося к основным средствам;
693) предоставление республиканского имущества в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе;

684) таңбалауға және қадағалануға жататын тауарларға өзін-өзі реттеу туралы заңнамаға сәйкес бағалау қызметі саласындағы реттеушілік әсерді талдауды жүзеге асыру;
685) Қазақстан Республикасының атынан республикалық заңды тұлғаларға қатысты республикалық меншік құқығы субъектісінің құқығын жүзеге асыру, оның ішінде республикалық заңды тұлғаларды қайта ұйымдастыру және тарату кезінде беру актілерін, сондай-ақ бөлу, аралық тарату және тарату баланстарын бекіту;
686) тиісті саланың уәкілетті органының ұсынуы бойынша республикалық мемлекеттік кәсіпорын қызметінің нысанасы мен мақсатын, сондай-ақ осындай қызметті жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорынның түрін (шаруашылық жүргізу құқығындағы немесе қазыналық кәсіпорын) айқындау және республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың жарғысын, оған енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар енгізу;
687) республикалық мемлекеттік кәсіпорынға алып қойылған мүлікті күтіп ұстау және оны кейіннен баланстан шығара отырып, өзге тұлғаға бергенге дейін сақтауды қамтамасыз ету мерзімін белгілеу;
688) тиісті саланың уәкілетті органымен келісу бойынша республикалық заңды тұлғаға берілген немесе ол өзінің шаруашылық қызметінің нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюды немесе қайта бөлуді жүзеге асыру;
689) мемлекеттік мүліктің нысаналы пайдаланылуын бақылау нәтижелері бойынша анықталған, республикалық заңды тұлғалардың артық, пайдаланылмайтын не нысананы пайдаланылмайтын мүлкін бақылау жүзеге асырылған кезден бастап алты ай өткен соң тиісті саланың уәкілетті органының келісімінсіз алып қоюды жүзеге асыру;
690) кредиторлардың талаптары қанағаттандырылғаннан кейін қалған, таратылған республикалық заңды тұлғаның мүлкін қайта бөлу;
691) шаруашылық жүргізу құқығында қызметін жүзеге асыратын республикалық мемлекеттік кәсіпорынға "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 145-бабында көзделген мәселелерді келісу;
692) республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорынға негізгі құралдарға жататын мүлікті иеліктен шығаруды немесе оған өзгеше тәсілмен билік етуді келісу;
693) республикалық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе кейіннен өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлік басқаруға беру;

694) взимание в республиканский бюджет доходов от аренды имущества, находящегося в республиканской собственности;
695) проведение анализа предоставления в имущественный наем (аренду) имущества, закрепленного за республиканскими юридическими лицами;
696) в случае наличия на объекте приватизации материальных ценностей государственного материального резерва уведомление уполномоченного органа в области государственного материального резерва и соответствующих центральных исполнительных органов в течение пяти рабочих дней после принятия решения о продаже для принятия им решения о дальнейшем размещении этих материальных ценностей до приватизации объекта;
697) принятие решения по передаче материальных ценностей государственного резерва, подлежащих освежению, и разбронированных материальных ценностей при изменении номенклатуры на баланс других государственных органов на безвозмездной основе по согласованию с государственными органами-получателями и уполномоченным органом в области государственного материального резерва;
698) согласование решения уполномоченного органа в области государственного материального резерва об утилизации материальных ценностей государственного резерва;
699) осуществление подготовки и представления по требованию покупателя информации об обременениях объектов приватизации, а также сумме кредиторской и дебиторской задолженности, заключенных приватизируемым предприятием договорах, если объектом приватизации является предприятие как имущественный комплекс;
700) осуществление приватизации республиканского имущества, в том числе принятие решения о приватизации республиканского имущества, а также предприятий как имущественного комплекса, не являющихся субъектами естественной монополии или субъектами рынка, занимающими доминирующее или монопольное положение на рынке, обеспечение сохранности республиканского имущества в процессе подготовки объекта к приватизации, привлечение посредника для организации процесса приватизации, обеспечение оценки объекта приватизации, осуществление подготовки и заключения договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;
701) привлечение к работе экспертов, а также консультационных, оценочных, аудиторских и иных организаций при осуществлении контроля, связанного с исполнением договора купли-продажи, в том числе прекратившего свое действие;
702) выступление учредителем акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также республиканских государственных предприятий по решению Правительства Республики Казахстан;

694) республикалық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді республикалық бюджетке өндіріп алу;
695) республикалық заңды тұлғаларға бекітіп берілген мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруге талдау жүргізу;
696) жекешелендіру объектісінде мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтары болған жағдайда, мемлекеттік материалдық резерв саласындағы уәкілетті органның және тиісті орталық атқарушы органдардың осы материалдық құндылықтарды объект жекешелендірілгенге дейін одан әрі орналастыру туралы шешім қабылдауы үшін оларды сату туралы шешім қабылданғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде оларға хабарлау;
697) алушы мемлекеттік органдармен және Мемлекеттік материалдық резерв саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша номенклатура басқа мемлекеттік органдардың балансына өтеусіз негізде өзгертілген кезде жаңартылуға жататын мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын және броньнан шығарылған материалдық құндылықтарды беру бойынша шешім қабылдау;
698) мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын кәдеге жарату туралы мемлекеттік материалдық резерв саласындағы уәкілетті органның шешімін келісу;
699) егер жекешелендіру объектісі мүліктік кешен ретіндегі кәсіпорын болып табылса, сатып алушының талабы бойынша жекешелендіру объектілерінің ауыртпалықтары, сондай-ақ кредиторлық және дебиторлық берешектің, жекешелендірілетін кәсіпорын жасасқан шарттардың сомасы туралы ақпаратты дайындауды және ұсынуды жүзеге асыру;
700) республикалық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асыру, оның ішінде республикалық мүлікті, сондай-ақ нарықта үстем немесе монополиялық жағдайға ие табиғи монополия субъектілері немесе нарық субъектілері болып табылмайтын мүліктік кешен ретінде кәсіпорындарды жекешелендіру туралы шешім қабылдау, объектіні жекешелендіруге дайындау процесінде республикалық мүліктің сақталуын қамтамасыз ету, жекешелендіру процесін ұйымдастыру үшін делдал тарту, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз ету, жекешелендіру объектісінің сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасасуды жүзеге асыру және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылау;
701) сатып алу-сату шартын орындауға байланысты, оның ішінде өзінің қолданысын тоқтатқан бақылауды жүзеге асыру кезінде сарапшыларды, сондай-ақ консультациялық, бағалау, аудиторлық және өзге де ұйымдарды жұмысқа тарту;
702) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың құрылтайшысы болу;

703) осуществление организации и проведения мониторинга функционирования и эффективности управления республиканскими государственными предприятиями, акционерными обществами и товариществами с ограниченной ответственностью с участием Республики Казахстан;
704) осуществление от лица Правительства Республики Казахстан права государства как акционера (участника) на участие в управлении акционерным обществом (товариществом с ограниченной ответственностью);
705) передача прав владения и пользования государственным пакетом акций (долей участия в уставном капитале), находящимся в республиканской собственности, уполномоченному органу соответствующей отрасли по решению Правительства Республики Казахстан;
706) осуществление контроля за своевременностью и полнотой начисления дивидендов на принадлежащие Республике Казахстан акции и их выплатой, а также за распределением чистого дохода между участниками товарищества с ограниченной ответственностью, доля участия в уставном капитале которого принадлежит Республике Казахстан;
707) осуществление оплаты размещаемых акций акционерных обществ и внесения вклада в уставный капитал товариществ с ограниченной ответственностью путем внесения денег в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, а также республиканского имущества, в том числе акций, долей участия в уставном капитале по решению Правительства Республики Казахстан;
708) осуществление анализа информации по предмету государственного мониторинга собственности с целью выявления факторов, оказывающих неблагоприятное воздействие на социально-экономическое развитие регионов и республики в целом;
709) представление интересов государства по вопросам республиканского имущества, осуществление защиты имущественных прав, принадлежащих Республике Казахстан;
710) осуществление государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение";
711) ведение единой республиканской базы данных государственного мониторинга собственности;
712) осуществление запроса и получение информации по предмету государственного мониторинга собственности, необходимой для достоверного и объективного анализа;
713) обоснование объема государственных бюджетных ассигнований для проведения работ по государственному мониторингу собственности;
714) привлечение для участия в непосредственном обследовании объектов мониторинга, сборе и анализе информации, относящейся к предмету государственного мониторинга собственности, представителей центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан;

703) республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың, Қазақстан Республикасы қатысатын акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жұмыс істеуі мен оларды басқару тиімділігінің мониторингін ұйымдастыруды және жүргізуді жүзеге асыру;
704) Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан мемлекеттің акционерлік қоғамды (жауапкершілігі шектеулі серіктестікті) басқаруға акционер (қатысушы) ретінде қатысу құқығын жүзеге асыру;
705) республикалық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша тиісті саланың уәкілетті органына беру;
706) Қазақстан Республикасына тиесілі акцияларға дивидендтердің уақтылы және толық есептелуін және олардың төленуін, сондай-ақ жарғылық капиталындағы қатысу үлесі Қазақстан Республикасына тиесілі жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің қатысушылары арасында таза табыстың бөлінуін бақылауды жүзеге асыру;
707) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес ақша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша республикалық мүлікті, оның ішінде акцияларды, жарғылық капиталға қатысу үлестерін енгізу арқылы акционерлік қоғамдардың орналастырылатын акцияларына ақы төлеуді және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталына салымды енгізуді жүзеге асыру;
708) өңірлердің және тұтастай алғанда республиканың әлеуметтік-экономикалық дамуына қолайсыз әсер ететін факторларды анықтау мақсатында меншіктің мемлекеттік мониторингінің нысанасы бойынша ақпаратты талдауды жүзеге асыру;
709) республикалық мүлік мәселелері бойынша мемлекет мүдделерін білдіру, Қазақстан Республикасына тиесілі мүліктік құқықтарды қорғауды жүзеге асыру;
710) "Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингін жүзеге асыру;
711) меншіктің мемлекеттік мониторингінің бірыңғай республикалық дерекқорын жүргізу;
712) анық және объективті талдау үшін қажетті меншіктің мемлекеттік мониторингінің нысанасы бойынша сұрау салуды және ақпарат алуды жүзеге асыру;
713) меншіктің мемлекеттік мониторингі жөніндегі жұмыстарды жүргізу үшін мемлекеттік бюджет қаржысын бөлу көлемін негіздеу;
714) мониторинг объектілерін тікелей зерттеуге, меншіктің мемлекеттік мониторингі нысанасына жататын ақпаратты жинауға және талдауға қатысу үшін Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарының өкілдерін тарту;

715) осуществление запроса и получение от центральных и местных исполнительных органов Республики Казахстан, а также объектов мониторинга документов и сведений, необходимых для осуществления государственного мониторинга собственности;
716) уведомление руководителей объекта мониторинга о проведении обследования с указанием лиц, которым поручено его провести, и перечня информации, которая должна быть представлена для ознакомления;
717) ознакомление с результатами обследования объектов мониторинга лиц, в собственности или управлении которых находятся эти объекты;
718) отслеживание объектов мониторинга по основным производственно-техническим, технологическим, финансово-экономическим, правовым и иным параметрам с целью анализа происходящих изменений и прогноза развития производительных сил в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение;
719) организация проведения систематических обследований объектов мониторинга с осуществлением сбора и анализа информации по предмету государственного мониторинга собственности;
720) осуществление контроля за целевым и эффективным использованием республиканского имущества;
721) назначение своего представителя в состав соответствующего совета директоров (наблюдательного совета) акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), в которых единственным акционером (участником) является Республика Казахстан, а в иных акционерных обществах и товариществах с ограниченной ответственностью с участием Республики Казахстан представление на утверждение общего собрания акционеров или участников товарищества с ограниченной ответственностью кандидатуры в советы директоров или наблюдательные советы;
722) осуществление выплаты возмещения за национализируемое имущество в случаях и на условиях, установленных главой 5 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе";
723) осуществление координации и организации работы по обеспечению единого учета государственного имущества в реестре государственного имущества;
724) участие в разработке совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка разработки, утверждения планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний и планов мероприятий национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, а также мониторинга и оценки их реализации;
725) участие в разработке совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка разработки и представления отчетов по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний и планов мероприятий национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство;

715) меншіктің мемлекеттік мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті құжаттар мен мәліметтерді Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдарынан, сондай-ақ мониторинг объектілерінен сұратуды жүзеге асыру және алу;
716) мониторинг жүргізу тапсырылған адамдарды және танысу үшін берілуге тиіс ақпарат тізбесін көрсете отырып, мониторинг объектісінің басшыларын зерттеу жүргізілетіні туралы хабардар ету;
717) меншігінде немесе басқаруында осы объектілер бар тұлғалардың мониторинг объектілерін зерттеу нәтижелерімен танысу;
718) экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларында болып жатқан өзгерiстердi талдау және өндiргiш күштердiң дамуын болжау мақсатында негiзгi өндiрiстiк-техникалық, технологиялық, қаржы-экономикалық, құқықтық және өзге де өлшемдер бойынша мониторинг объектiлерiн қадағалау;
719) меншіктің мемлекеттік мониторингінің нысанасы бойынша ақпаратты жинау мен талдауды жүзеге асыра отырып, мониторинг объектілеріне жүйелі тексеру жүргізуді ұйымдастыру;
720) республикалық мүліктің нысаналы және тиімді пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру;
721) жалғыз акционері (қатысушысы) Қазақстан Республикасы болып табылатын акционерлік қоғамдардың (жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің) тиісті директорлар кеңесінің (байқау кеңесінің) құрамына өз өкілін тағайындау, ал Қазақстан Республикасы қатысатын өзге де акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерде – директорлар кеңестеріне немесе байқау кеңестеріне кандидатураны акционерлердің немесе жауапкершілігі шектеулі серіктестік қатысушыларының жалпы жиналысының бекітуіне ұсыну;
722) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-тарауында белгіленген жағдайларда және шарттарда мемлекет меншігіне алынатын мүлік үшін өтем төлеуді жүзеге асыру;
723) мемлекеттік мүлік тізілімінде мемлекеттік мүліктің бірыңғай есепке алынуын қамтамасыз ету жөніндегі жұмысты үйлестіруді және ұйымдастыруды жүзеге асыру;
724) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларын және акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың іс-шаралар жоспарларын әзірлеу, бекіту, сондай-ақ олардың іске асырылуын мониторингтеу және бағалау тәртібін әзірлеуге қатысу;
725) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп, акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің және ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есептерді және ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және ұсыну тәртібін әзірлеуге қатысу;

726) осуществление полномочий по передаче республиканского имущества в пользование;
727) внесение не реже одного раза в три года в Правительство Республики Казахстан предложений по изменению и (или) дополнению перечня объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности, по рекомендациям заинтересованных центральных и местных исполнительных органов;
728) организация работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (поступившего) в республиканскую собственность;
729) обеспечение территориальных подразделений центральных государственных органов, за исключением государственного материального резерва и имущества, находящегося в оперативном управлении специальных государственных и правоохранительных органов, Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, имуществом, необходимым для выполнения возложенных функций по перечню, утверждаемому уполномоченным органом по государственному имуществу;
730) передача в доверительное управление единому оператору в сфере учета государственного имущества активов территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу;
731) осуществление финансирования единого оператора в сфере учета государственного имущества для управления и содержания имущества территориальных подразделений уполномоченного органа по государственному имуществу;
731-1) формирование Национального доклада по управлению государственными активами и квазигосударственным сектором;
731-2) исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025);
732) рассмотрение экономического обоснования применяемой цены, в том числе документов, подтверждающих цену сделки и дифференциал, информации о применении одного из методов определения рыночной цены и другой информации, подтверждающей обоснованность применяемой цены;
733) организация и проведение централизованных государственных закупок по перечню товаров, работ, услуг, определяемому уполномоченным органом;
734) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках":
рассмотрение задания на организацию и проведение государственных закупок, содержащего документы, установленные Правилами осуществления государственных закупок;
разработка и утверждение проекта конкурсной документации (аукционной документации) на основании представленного заказчиком задания, содержащего документы, установленные Правилами осуществления государственных закупок;
определение и утверждение состава конкурсной комиссии (аукционной комиссии);
внесение изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию (аукционную документацию);
размещение на веб-портале государственных закупок объявления о проведении государственных закупок;
направление заказчику запросов и замечаний со стороны лиц, автоматически зарегистрированных на веб-портале государственных закупок, получивших конкурсную документацию (аукционную документацию) к проекту договора о государственных закупках и (или) технической спецификации конкурсной документации (аукционной документации);
определение победителя государственных закупок способом конкурса (аукциона);

726) республикалық мүлікті пайдалануға беру жөніндегі өкілеттіктерді жүзеге асыру;
727) мүдделі орталық және жергілікті атқарушы органдардың ұсынымдары бойынша өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын стратегиялық маңызы бар экономика салалары объектілерінің тізбесін өзгерту және (немесе) толықтыру жөнінде үш жылда кемінде бір рет Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;
728) республикалық меншікке айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
729) мемлекеттік материалдық резервті және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың жедел басқаруындағы мүлікті қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерін мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша жүктелген функцияларды орындау үшін қажетті мүлікпен қамтамасыз ету;
730) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің активтерін мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторға сенімгерлік басқаруға беру;
731) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің мүлкін басқару және ұстау үшін мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай операторды қаржыландыруды жүзеге асыру;
731-1) Мемлекеттік активтерді және квазимемлекеттік секторды басқару жөніндегі ұлттық баяндаманы қалыптастыру;
731-2) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен;
732) қолданылатын бағаның экономикалық негіздемесін, оның ішінде мәміленің бағасын және дифференциалды растайтын құжаттарды, нарықтық бағаны айқындау әдістерінің бірін қолдану туралы ақпаратты және қолданылатын бағаның негізділігін растайтын басқа да ақпаратты қарау;
733) уәкілетті орган айқындайтын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі бойынша орталықтандырылған мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу;
734) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес:
мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген құжаттарды қамтитын мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге арналған тапсырманы қарау;
тапсырыс беруші ұсынған, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген құжаттарды қамтитын тапсырма негізінде конкурстық құжаттаманың (аукциондық құжаттаманың) жобасын әзірлеу және бекіту;
конкурстық комиссияның (аукциондық комиссияның) құрамын айқындау және бекіту;
конкурстық құжаттамаға (аукциондық құжаттамаға) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу;
мемлекеттік сатып алу веб-порталында мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы хабарландыруды орналастыру;
тапсырыс берушіге мемлекеттік сатып алу веб-порталында автоматты түрде тіркелген, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасына конкурстық құжаттаманы (аукциондық құжаттаманы) және (немесе) конкурстық құжаттаманың (аукциондық құжаттаманың) техникалық ерекшелігін алған тұлғалар тарапынан сұрау салулар мен ескертулерді жіберу;
конкурс (аукцион) тәсілімен мемлекеттік сатып алудың жеңімпазын айқындау;

735) осуществление формирования и ведение республиканских реестров в сфере государственных закупок;
736) участие в разработке проектов нормативных правовых актов и международных договоров Республики Казахстан в пределах компетенции Министерства финансов Республики Казахстан;
737) утверждение нормативных правовых приказов руководителями ведомств по вопросам, входящим в их компетенцию, и при наличии прямой компетенции по их утверждению в актах министерства, не затрагивающих права и свободы человека и гражданина;
738) осуществление контроля за деятельностью физических и юридических лиц в пределах компетенции;
739) осуществление контрольных функций за деятельностью местных исполнительных органов по вопросам, относящимся к полномочиям ведомств;
740) принятие решений о признании потенциальных поставщиков недобросовестными участниками государственных закупок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
741) возбуждение и рассмотрение дел об административных правонарушениях в сфере закупок товаров, работ, услуг национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании, и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
742) расчет порогового значения коэффициента налоговой нагрузки за последние три года на день регистрации заявления;
743) разработка и утверждение критериев степени риска, являющихся конфиденциальной информацией;
744) обеспечение сбора, учета, хранения и обработки сведений, включаемых в национальную систему прослеживаемости, и (или) реализации механизма прослеживаемости;
745) определение порядка и формы предоставления государственной гарантии;
746) определение порядка регистрации и учета предоставления государственной гарантии по поддержке экспорта;
747) определение порядка осуществления мониторинга гарантированного государством обязательства по поддержке экспорта по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
748) определение по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике порядка осуществления мониторинга финансового состояния Экспортно-кредитного агентства Казахстана, которое имеет государственную гарантию по поддержке экспорта;
749) определение порядка регистрации договоров государственно-частного партнерства;

735) мемлекеттік сатып алу саласында республикалық тізілімдерді қалыптастыруды жүзеге асыру және жүргізу;
736) Министрліктің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мен халықаралық шарттарының жобаларын әзірлеуге қатысу;
737) ведомстволар басшыларының олардың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша және Министрлік актілерінде адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғамайтын, оларды бекіту бойынша тікелей құзыреті болған кезде нормативтік құқықтық бұйрықтарды бекіту;
738) құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың қызметін бақылауды жүзеге асыру;
739) ведомстволардың өкілеттіктеріне жататын мәселелер бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметіне бақылау функцияларын жүзеге асыру;
740) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әлеуетті өнім берушілерді мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар деп тану туралы шешімдер қабылдау;
741) ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдардың тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы саласындағы әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қозғауы мен қарауы және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік жазалар қолдану;
742) өтініш тіркелген күнге соңғы үш жылдағы салық жүктемесі коэффициентінің шекті мәнінің есебі;
743) құпия ақпарат болып табылатын тәуекел дәрежесінің өлшемшарттарын әзірлеу және бекіту;
744) ұлттық бақылану жүйесіне енгізілетін мәліметтерді жинауды, есепке алуды, сақтауды және өңдеуді және (немесе) бақылану тетігін іске асыруды қамтамасыз ету;
745) мемлекеттік кепілдік беру тәртібін және нысанын айқындау;
746) экспортты қолдау жөніндегі мемлекеттік кепілдікті беру бойынша есепке алуды тіркеу тәртібін айқындау;
747) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша экспортты қолдау бойынша мемлекет кепілдік берген міндеттеменің мониторингін жүзеге асыру тәртібін айқындау;
748) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдігі бар Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігінің қаржылық жай-күйін мониторингтеуді жүзеге асыру тәртібін айқындау;
749) мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарын тіркеу тәртібін айқындау;

750) утверждение формы акта захоронения, обезвреживания, утилизации или уничтожения иным способом товаров;
751) определение порядка завершения действия таможенной процедуры свободного склада в случаях, предусмотренных подпунктами 2) и 3) пункта 7 статьи 296 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
752) определение порядка зачета (возврата) сумм авансовых платежей, в том числе внесенных в качестве обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, а также иных денег;
753) определение порядка реализации таможенными органами процесса управления рисками;
754) определение порядка оформления регистрации или отказа в регистрации декларации на товары, транзитной декларации и декларации на транспортное средство;
755) определение порядка совершения таможенных операций, связанных с таможенным декларированием и выпуском товаров, в таможенном органе, отличном от таможенного органа, в зоне деятельности которого находятся товары;
756) определение случаев, при которых могут приниматься предварительные решения по вопросам применения методов определения таможенной стоимости ввозимых товаров;
757) определение порядка, условий и сроков выдачи предварительного решения по вопросам применения методов определения таможенной стоимости ввозимых товаров, а также порядка и сроков применения такого предварительного решения;
758) утверждение перечня товаров, в отношении которых таможенными органами принимаются решения о классификации товаров, в целях осуществления таможенного декларирования с учетом особенностей в соответствии с частью второй пункта 3 статьи 41 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республики Казахстан";
758-1) осуществление формирования, мониторинга реализации и оценки результатов государственного социального заказа в порядке, определяемом уполномоченным органом в сфере взаимодействия с неправительственными организациями;
758-2) создание совета по взаимодействию и сотрудничеству с неправительственными организациями;
758-3) представление информации по реализации государственного социального заказа в уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями;
758-4) размещение на своем интернет-ресурсе планируемых тем и информации по реализации государственного социального заказа, а также оценки результатов государственного социального заказа;
758-5) оказание информационной, консультативной, методической поддержки неправительственным организациям, осуществляющим государственный социальный заказ;

750) ауарларды көму, залалсыздандыру, кәдеге жарату немесе өзге де тәсілмен жою актісінің нысанын бекіту;
751) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 296-бабы 7-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген жағдайларда еркін қойманың кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау тәртібін айқындау;
752) аванстық төлемдердің, оның ішінде кедендік баждарды, салықтарды, сондай-ақ өзге де ақшаны төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды қамтамасыз ету ретінде енгізілген сомаларды есепке жатқызу (қайтару) тәртібін айқындау;
753) кеден органдарының тәуекелдерді басқару процесін іске асыру тәртібін айқындау;
754) тауарларға арналған декларацияны, транзиттік декларацияны және көлік құралы декларациясын тіркеуді ресімдеу немесе тіркеуден бас тарту тәртібін айқындау;
755) қызмет аймағында тауарлар бар кеден органынан басқа кеден органында тауарларды кедендік декларациялауға және шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау тәртібін айқындау;
756) әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерін қолдану мәселелері бойынша алдын ала шешімдер қабылдануы мүмкін жағдайларды айқындау;
757) әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерін қолдану мәселелері бойынша алдын ала шешімді беру тәртібін, шарттары мен мерзімдерін, сондай-ақ осындай алдын ала шешімді қолдану тәртібі мен мерзімдерін айқындау;
758) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 41-бабы 3-тармағының екінші бөлігіне сәйкес ерекшеліктерді ескере отырып, кедендік декларациялауды жүзеге асыру мақсатында оларға қатысты кеден органдары тауарларды сыныптау туралы шешімдер қабылдайтын тауарлардың тізбесін бекіту;
758-1) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды, оның іске асырылу мониторингін және нәтижелерін бағалауды жүзеге асыру;
758-2) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық жөнінде кеңес құру;
758-3) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылуы жөнінде ақпарат беру;
758-4) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың жоспарланатын тақырыптарын және іске асырылуы жөніндегі ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың нәтижелерін бағалауды өзінің интернет-ресурсында орналастыру;
758-5) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдарға ақпараттық, консультативтік, әдістемелік қолдау көрсету;

758-6) предоставление государственных грантов в пределах своей компетенции через оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций и рассмотрение отчета оператора о результатах реализации государственных грантов;
758-7) осуществление оценки эффективности государственных грантов с привлечением представителей гражданского общества в соответствии с правилами формирования, предоставления, мониторинга и оценки эффективности государственных грантов;
758-8) на основе рекомендаций Координационного совета по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе в сфере взаимодействия с неправительственными организациями формирование государственных грантов по направлениям и объемам финансирования;
758-9) проведение конкурсного отбора стратегических партнеров и заключение с ними договоров в соответствии с правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
758-10) осуществление оценки исполнения стратегическими партнерами обязательств в соответствии с заключенными договорами и правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
758-11) ежегодно до 1 декабря представление в уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями информации о результатах государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии с правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
758-12) разработка порядка выпуска государственных ценных бумаг в национальной валюте для обращения на территории Международного финансового центра "Астана" и заимствование у международных финансовых организаций местным исполнительным органом города республиканского значения с особым статусом, определенным законодательным актом Республики Казахстан, для финансирования проектов, отнесенных к "зеленым" согласно экологическому законодательству Республики Казахстан;
758-13) согласование условий, объема и целевого назначения внешних государственных займов местного исполнительного органа города республиканского значения с особым статусом, определенным законодательным актом Республики Казахстан, у международных финансовых организаций для финансирования проектов, отнесенных к "зеленым" согласно экологическому законодательству Республики Казахстан;
758-14) разработка и утверждение перечня и правил применения технических средств контроля специфических товаров;
758-15) приобретение и эксплуатация технических средств контроля специфических товаров;

758-6) өздерінің құзыреті шегінде үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператор арқылы мемлекеттік гранттар беру және оператордың мемлекеттік гранттардың іске асырылу нәтижелері туралы есебін қарау;
758-7) мемлекеттік гранттарды қалыптастыру, беру, мониторингтеу және олардың тиімділігін бағалау қағидаларына сәйкес азаматтық қоғам өкілдерін тарта отырып, мемлекеттік гранттардың тиімділігін бағалауды жүзеге асыру;
758-8) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган жанындағы Үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі үйлестіру кеңесінің ұсынымдары негізінде бағыттары мен қаржыландыру көлемі бойынша мемлекеттік гранттарды қалыптастыру;
758-9) стратегиялық әріптестерді конкурстық іріктеуді жүргізу және стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына сәйкес олармен шарттар жасасу;
758-10) стратегиялық әріптестердің жасалған шарттарға және стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына сәйкес міндеттемелерді орындауын бағалауды жүзеге асыру;
758-11) жыл сайын 1 желтоқсанға дейін үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органға стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың нәтижелері туралы ақпарат ұсыну;
758-12) "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында айналысқа жіберу үшін ұлттық валютада мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару және Қазақстан Республикасының экология заңнамасына сәйкес "жасылға" жатқызылған жобаларды қаржыландыру үшін Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінде айқындалған ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының халықаралық қаржы ұйымдарынан қарыз алу тәртібін әзірлеу;
758-13) Қазақстан Республикасының заңнамалық актісінде айқындалған ерекше мәртебесі бар республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының Қазақстан Республикасының экология заңнамасына сәйкес "жасылға" жатқызылған жобаларды қаржыландыру үшін халықаралық қаржы ұйымдарынан сыртқы мемлекеттік қарыздарының шарттарын, көлемін және нысаналы мақсатын келісу;
758-14) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылаудың техникалық құралдарының тізбесін және оларды қолдану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
758-15) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылаудың техникалық құралдарын сатып алу, пайдалану;

758-16) разработка и утверждение правил осуществления проверки документов и сведений, проведения осмотра и (или) досмотра товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан с государствами – членами Евразийского экономического союза;
758-17) остановка транспортных средств, проведение их осмотра, досмотра в пунктах пропуска на Государственной границе Республики Казахстан с государствами – членами Евразийского экономического союза;
758-18) разработка и утверждение форм актов осмотра и (или) досмотра товаров и транспортных средств, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан с государствами – членами Евразийского экономического союза;
758-19) разработка перечня мест осуществления контроля за перемещением специфических товаров через Государственную границу Республики Казахстан;
758-20) разработка, создание, приобретение и эксплуатация информационных систем, систем связи, систем передачи данных, а также средств защиты информации в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
758-21) участие в реализации государственной политики в сфере контроля специфических товаров;
758-22) осуществление контроля за перемещением специфических товаров через Государственную границу Республики Казахстан;
758-23) осуществление контроля за перемещением специфических товаров через Государственную границу Республики Казахстан с государствами – членами Евразийского экономического союза;
758-24) осуществление таможенного контроля за перемещением специфических товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза в соответствии с таможенным законодательством Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан;
758-25) принятие решения о запрете экспорта, импорта или транзита специфических товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан с государствами – членами Евразийского экономического союза без разрешения;
758-26) запрашивание и получение от физических и юридических лиц, осуществляющих перемещение товаров через Государственную границу Республики Казахстан с государствами – членами Евразийского экономического союза, документов и сведений, касающихся перемещаемых товаров, установленных законодательством Республики Казахстан;
758-27) привлечение государственных органов Республики Казахстан, организаций, экспертов и специалистов для исследования вопросов, требующих специальных знаний и навыков;
758-28) определение порядка пропуска через Государственную границу Республики Казахстан автомобильных транспортных средств, грузов и товаров, в том числе с использованием системы электронной очереди, по согласованию с Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;

758-16) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлардың құжаттарын және мәліметтерін тексеруді, қарап-тексеруді және (немесе) жете тексеруді жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
758-17) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде көлік құралдарын тоқтату, оларды қарап-тексеруді, жете тексеруді жүргізу;
758-18) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларды және көлік құралдарын қарап-тексеру және (немесе) жете тексеру актілерінің нысандарын әзірлеу және бекіту;
758-19) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың өткізілуіне бақылауды жүзеге асыру орындарының тізбесін әзірлеу;
758-20) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ақпараттық жүйелерді, байланыс жүйелерін, деректерді беру жүйелерін, сондай-ақ ақпаратты қорғау құралдарын әзірлеу, жасау, сатып алу және пайдалану;
758-21) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу;
758-22) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың өткізілуін бақылауды жүзеге асыру;
758-23) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың өткізілуін бақылауды жүзеге асыру;
758-24) Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың өткізілуіне кедендік бақылауды жүзеге асыру;
758-25) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы рұқсатсыз өткізілетін өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспортына, импортына немесе транзитіне тыйым салу туралы шешім қабылдау;
758-26) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы тауарлар өткізуді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардан Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген, өткізілетін тауарларға қатысты құжаттар мен мәліметтерді сұрату және алу;
758-27) арнайы білім мен дағдыларды талап ететін мәселелерді зерттеу үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарын, ұйымдарын, сарапшыларды және мамандарды тарту;
758-28) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметімен келісу бойынша автомобиль көлігі құралдарын, жүктер мен тауарларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы, оның ішінде электрондық кезек жүйесін пайдалана отырып өткізу тәртібін айқындау;

758-29) организация разработки, внедрения и функционирования системы электронной очереди, а также мероприятий по взиманию плат за пропуск через Государственную границу Республики Казахстан автомобильных транспортных средств, грузов и товаров и бронирование электронной очереди по согласованию с Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан;
758-30) определение размеров плат за пропуск через Государственную границу Республики Казахстан автомобильных транспортных средств, грузов и товаров, а также их прохождение по электронной очереди по согласованию с антимонопольным органом;
758-31) согласование определяемого уполномоченным государственным органом в области социального обеспечения порядка уплаты, перечисления единого платежа, пени по единому платежу и распределения их в виде индивидуального подоходного налога и социальных платежей (за исключением обязательных профессиональных пенсионных взносов), пени, а также их возврата;
758-32) определение оператора данных контрольных приборов учета в сфере производства этилового спирта и алкогольной продукции;
758-33) определение оператора данных контрольных приборов учета в сфере производства и оборота нефтепродуктов по согласованию с уполномоченным органом в сфере производства нефтепродуктов;
758-34) действовал до 31.12.2024 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.06.2023 № 498.
758-35) действовал до 31.12.2024 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.06.2023 № 498.
758-36) утверждение перечня официально признанных источников информации о рыночных ценах;
758-37) определение перечня предметов лизинга, к которым применяется таможенная процедура временного ввоза и временного вывоза товаров, установленного таможенным законодательством Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан;
758-38) определение порядка разработки натуральных норм;
758-39) установление основных условий бюджетного кредита;
758-40) согласование определения лимита правительственного долга, лимитов предоставления государственных гарантий и поручительств государства, утверждаемых в законе о республиканском бюджете, и лимитов долга местных исполнительных органов, утверждаемых центральным уполномоченным органом по государственному планированию;
758-41) утверждение состава и положения Комиссии по возврату и реструктуризации кредитов, выданных из республиканского бюджета, а также средств, отвлеченных из республиканского бюджета в рамках гарантированных государством займов;
758-42) осуществление реструктуризации бюджетного кредита по каждому кредитному договору при наличии положительного заключения консультативно-совещательного органа при центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета;

758-29) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметімен келісу бойынша электрондық кезек жүйесін әзірлеуді, ендіруді және оның жұмыс істеуін, сондай-ақ автомобиль көлік құралдарын, жүктер мен тауарларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізгені және электрондық кезекті брондағаны үшін төлемақы алу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру;
758-30) монополияға қарсы органмен келісу бойынша автомобиль көлік құралдарын, жүктер мен тауарларды Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізгені, сондай-ақ олардың электрондық кезек бойынша өткені үшін төлемақы мөлшерін айқындау;
758-31) әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган айқындайтын бірыңғай төлемді, бірыңғай төлем бойынша өсімпұлды төлеу, аудару және оларды жеке табыс салығы мен әлеуметтік төлемдер (міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын қоспағанда), өсімпұл түрінде бөлу, сондай-ақ оларды қайтару тәртібін келісу;
758-32) этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірісі саласындағы есепке алатын бақылау аспаптары деректерінің операторын айқындау;
758-33) мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша мұнай өнімдерін өндіру және олардың айналымы саласындағы есепке алудың бақылау аспаптары деректерінің операторын айқындау;
758-34) 31.12.2024 дейін қолданыста болды - ҚР Үкіметінің 27.06.2023 № 498 қаулысымен.
758-35) 31.12.2024 дейін қолданыста болды - ҚР Үкіметінің 27.06.2023 № 498 қаулысымен.
758-36) нарықтық бағалар туралы ресми танылған ақпарат көздерінің тізбесін бекіту;
758-37) Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген тауарларды уақытша әкелудің және уақытша әкетудің кедендік рәсімі қолданылатын лизинг заттарының тізбесін айқындау;
758-38) заттай нормаларды әзірлеу тәртібін айқындау;
758-39) бюджеттік кредиттің негізгі шарттарын белгілеу;
758-40) республикалық бюджет туралы заңда бекітілетін үкіметтік борыш лимитін, мемлекеттік кепілдіктер мен мемлекет кепілгерліктерін беру лимиттерін және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекітетін жергілікті атқарушы органдар борышының лимиттерін айқындауды келісу;
758-41) Республикалық бюджеттен берілген кредиттерді, сондай-ақ мемлекет кепілдік берген қарыздар шеңберінде республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражатты қайтару және қайта құрылымдау жөніндегі комиссияның құрамы мен ережесін бекіту;
758-42) бюджеттi атқару жөнiндегi орталық уәкілетті органның жанындағы консультативтік-кеңесші органның оң қорытындысы болған кезде әрбір кредиттік шарт бойынша бюджеттік кредитті қайта құрылымдауды жүзеге асыру;

758-43) принятие решения по переводу долга по бюджетному кредиту по соглашению сторон кредитного договора;
758-44) утверждение совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию порядка согласования объемов внешних займов квазигосударственного сектора, утвержденного центральным уполномоченным органом по государственному планированию;
758-45) определение условий, объема и целевого назначения выпуска государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы;
758-46) установление порядка и сроков представления физическими и юридическими лицами, которые участвуют в выполнении функций по управлению государственным имуществом, отчетов обо всех сделках имущественного характера и финансовой деятельности, связанных с государственной собственностью, в государственный орган, осуществляющий в отношении государственного имущества правомочия собственника;
758-47) установление порядка предоставления доступа к информации государственного мониторинга собственности;
758-48) утверждение порядка оформления гибели и уничтожения отдельных видов государственного имущества, пришедшего в негодность вследствие физического или морального износа, в результате стихийных бедствий и аварий;
758-49) согласование решения уполномоченного органа в области государственного материального резерва о выпуске материальных ценностей государственного резерва в порядке разбронирования для уничтожения и утилизации;
758-50) в пределах своих полномочий принятие решения о присвоении наименований, переименовании, уточнении и изменении транскрипции их наименований, и присвоении собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства;
758-51) согласование порядка финансирования бюджетной программы, направленной на вложение целевого взноса;
758-52) согласование порядка планирования расходов по целевому взносу;
758-53) проведение функционального анализа деятельности в соответствии с методикой по проведению отраслевых (ведомственных) функциональных обзоров деятельности государственных органов, утверждаемой уполномоченным органом в сфере развития системы государственного управления;
758-54) проведение цифровой трансформации;
758-55) согласование перечня финансовых инструментов для инвестирования активов фонда социального медицинского страхования;
758-56) согласование перечня и объемов товаров, работ, услуг, а также перечня государственных предприятий учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, у которых приобретаются такие товары, работы, услуги, утверждаемых центральным исполнительным органом Республики Казахстан, возглавляющим единую систему органов внутренних дел, по согласованию с антимонопольным органом;

758-43) кредиттік шарт тараптарының келісімі бойынша бюджеттік кредит бойынша борышты аудару жөнінде шешім қабылдау;
758-44) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бекіткен квазимемлекеттік сектордың сыртқы қарыздарының көлемін келісу тәртібін бекіту;
758-45) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару шарттарын, көлемін және нысаналы мақсатын айқындау;
758-46) мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі функцияларды орындауға қатысатын жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік меншікпен байланысты мүліктік сипаттағы барлық мәмілелер мен қаржылық қызмет туралы есептерді мемлекеттік мүлікке қатысты меншік иесінің құқығын жүзеге асыратын мемлекеттік органға ұсынуы тәртібі мен мерзімдерін белгілеу;
758-47) меншіктің мемлекеттік мониторингінің ақпаратына қолжетімділік беру тәртібін белгілеу;
758-48) дүлей зілзалалар мен авариялар нәтижесінде физикалық немесе моральдық тозу салдарынан жарамсыз болып қалған мемлекеттік мүліктің жекелеген түрлерінің жойылуын және жоюды ресімдеу тәртібін бекіту;
758-49) жою және кәдеге жарату үшін броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын шығару туралы Мемлекеттік материалдық резерв саласындағы уәкілетті органның шешімін келісу;
758-50) өз өкілеттіктері шегінде мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға атау беру, оларды қайта атау, олардың атауларының транскрипциясын нақтылау мен өзгерту және оларға жеке адамдардың есімдерін беру туралы шешім қабылдау;
758-51) нысаналы жарнаны салуға бағытталған бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру тәртібін келісу;
758-52) нысаналы жарна бойынша шығыстарды жоспарлау тәртібін келісу;
758-53) мемлекеттік басқару жүйесін дамыту саласындағы уәкілетті орган бекітетін, мемлекеттік органдардың қызметіне салалық (ведомстволық) функционалдық шолулар жүргізу жөніндегі әдістемеге сәйкес қызметке функционалдық талдау жүргізу;
758-54) цифрлық трансформациялауды жүргізу;
758-55) әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін инвестициялауға арналған қаржы құралдарының тізбесін келісу;
758-56) монополияға қарсы органмен келісу бойынша ішкі істер органдарының бірыңғай жүйесін басқаратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы бекітетін тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі мен көлемін, сондай-ақ мұндай тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер сатып алынатын қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелері мемлекеттік кәсіпорындарының тiзбесiн келісу;

758-57) согласование перечня отдельных видов товаров, работ, услуг, закупаемых у общественных объединений лиц с инвалидностью Республики Казахстан и (или) организаций, созданных общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, производящих товары и (или) поставляющих товары, выполняющих работы, оказывающих услуги, определяемого центральным исполнительным органом, осуществляющим руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения, по согласованию с антимонопольным органом;
758-58) согласование утверждаемых уполномоченным органом в сфере цифровых активов правил представления сведений о доходах цифровых майнеров и цифровых майнинговых пулов в целях налогообложения;
758-59) утверждение формы обязательства о согласии на представление при таможенном декларировании копий таможенных деклараций страны отправления (происхождения, транзита) товаров, если заполнение такой таможенной декларации предусмотрено в стране отправления (происхождения, транзита) товаров;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 758-60) предусматривается исключить постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
758-60) утверждение правил вынесения решений об ограничении выписки счетов-фактур в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и отмене такого ограничения, а также форм таких решений;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 758-61) действует до 01.01.2028 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.06.2023 № 511.
758-61) согласование утверждаемого уполномоченным органом в области государственного стимулирования промышленности перечня бытовых приборов и (или) приборов бытовой электроники, а также их компонентов, реализация которых освобождается от налога на добавленную стоимость;
758-62) согласование утверждаемого уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриальной деятельности перечня химических веществ (сырья) для производства пестицидов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость;
758-63) утверждение формы представления сведений цифровым майнинговым пулом о распределенных им цифровых активах между лицами, осуществляющими деятельность по цифровому майнингу;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 758-64) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
758-64) определение порядка представления биржами цифровых активов, а также иными участниками Международного финансового центра "Астана" сведений о проведенных резидентами Республики Казахстан операциях на биржах цифровых активов и выплаченных вознаграждениях резидентам и нерезидентам от осуществления деятельности, связанной с цифровыми активами;

758-57) монополияға қарсы органмен келісу бойынша халықты әлеуметтік қорғау саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган айқындайтын тауарларды өндіретін және (немесе) тауарларды беретін, жұмыстарды орындайтын, қызметтерді көрсететін, Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктерінен және (немесе) Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдардан сатып алынатын жекелеген тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер түрлерінің тізбесін келісу;
758-58) цифрлық активтер саласындағы уәкілетті орган бекітетін салық салу мақсаттары үшін цифрлық майнерлер мен цифрлық майнингтік пулдардың кірістері туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын келісу;
758-59) егер тауарларды жөнелту (шығару, транзиттеу) елінің кедендік декларациясын толтыру тауарларды жөнелту (шығару, транзиттеу) елінде көзделсе, кедендік декларациялау кезінде мұндай кедендік декларациялардың көшірмелерін ұсынуға келісім беру туралы міндеттеменің нысанын бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
758-60) тармақшаны алып тастау көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
758-60) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысандағы шот-фактураларды жазып беруді шектеу және мұндай шектеуді жою туралы қағидаларды, сондай-ақ осындай шешімдердің нысандарын бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
758-61)-тармақша 01.01.2028 дейін қолданылады - ҚР Үкіметінің 29.06.2023 № 511 қаулысымен.
758-61) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган бекітетін тұрмыстық аспаптардың және (немесе) тұрмыстық электроника аспаптарының, сондай-ақ олардың өткізілуі қосылған құн салығынан босатылатын компоненттерінің тізбесін келісу;
758-62) индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган бекітетін импорты қосылған құн салығынан босатылатын пестицидтерді өндіруге арналған химиялық заттардың (шикізаттың) тізбесін келісу;
758-63) цифрлық майнингтік пулдың цифрлық майнинг жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тұлғалар арасында өзі бөлген цифрлық активтер туралы мәліметтерді ұсыну нысанын бекіту;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
758-64) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
758-64) цифрлық активтер биржалары, сондай-ақ "Астана" халықаралық қаржы орталығының өзге де қатысушылары Қазақстан Республикасының резиденттері цифрлық активтер биржаларында жүргізген операциялар және цифрлық активтерге байланысты қызметті жүзеге асырудан резиденттер мен бейрезиденттерге төленген сыйақылар туралы мәліметтерді ұсыну тәртібін айқындау;

758-65) разработка и утверждение порядка определения, опубликования стоимости цифровых активов и перечня их видов;
758-66) представление в организацию по формированию и ведению базы данных посредством системы информационного обмена сведений о транспортных средствах, временно въехавших (ввезенных) на территорию Республики Казахстан;
758-67) согласование утверждаемого государственным органом, обеспечивающим деятельность Президента Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Аппарата Правительства Республики Казахстан, порядка приобретения (отчуждения) автомобильных транспортных средств по договору мены;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 758-68) действует до 01.01.2026 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.06.2023 № 511.
758-68) согласование определяемого уполномоченным органом в области образования порядка планирования и реализации бюджетных инвестиций в рамках пилотного национального проекта в области образования;
758-69) согласование утверждаемого уполномоченным органом в сфере гражданской авиации порядка субсидирования аэропортов, находящихся в коммунальной собственности, не обеспечивающих достаточный уровень доходов для покрытия операционных затрат с пассажиропотоком менее двухсот тысяч пассажиров в год;
758-70) определение методологических и методических подходов проведения бюджетного мониторинга и формирования аналитического отчета об исполнении соответствующей бюджетной программы;
758-71) установление цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом специального права, по согласованию с антимонопольным органом;
758-71) разработка и утверждение профессиональных стандартов для администраторов;
758-72) по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям внесение на ежегодной основе предложений в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по внесению изменений и дополнений в реестр профессий;
758-73) по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям разработка на ежегодной основе предложений по разработке и (или) актуализации профессиональных стандартов и направление их в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций;
758-74) по согласованию с местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы формирование на ежегодной основе потребности рынка труда в признании профессиональных квалификаций с учетом актуальности профессий в текущем и будущем периодах в порядке, определенном уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;

758-65) цифрлық активтердің құнын және олардың түрлерінің тізбесін айқындау, жариялау тәртібін әзірлеу және бекіту;
758-66) ақпараттық алмасу жүйесі арқылы деректер базасын қалыптастыру және жүргізу жөніндегі ұйымға Қазақстан Республикасының аумағына уақытша кірген (әкелінген) көлік құралдары туралы мәліметтерді ұсыну;
758-67) Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының қызметін қамтамасыз ететін мемлекеттік орган бекітетін айырбастау шарты бойынша автомобиль көлік құралдарын сатып алу (иеліктен шығару) тәртібін келісу;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
758-68)-тармақша 01.01.2026 дейін қолданылады - ҚР Үкіметінің 29.06.2023 № 511 қаулысымен.
758-68) білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындайтын білім беру саласындағы пилоттық ұлттық жоба шеңберінде бюджеттік инвестицияларды жоспарлау және іске асыру тәртібін келісу;
758-69) азаматтық авиация саласындағы уәкілетті орган бекітетін жылына екі жүз мың жолаушыдан аз жолаушылар легімен операциялық шығындарды жабу үшін кірістердің жеткілікті деңгейін қамтамасыз етпейтін коммуналдық меншіктегі әуежайларды субсидиялау тәртібін келісу;
758-70) бюджеттік мониторингті жүргізудің және тиісті бюджеттік бағдарламаның атқарылуы туралы талдамалық есепті қалыптастырудың әдіснамалық және әдістемелік тәсілдерін айқындау;
758-71) арнайы құқық субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын монополияға қарсы органмен келісу бойынша белгілеу;
758-71) әкімшілерге арналған кәсіптік стандарттарды әзірлеу және бекіту;
758-72) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға кәсіптер тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстарды жыл сайынғы негізде енгізу;
758-73) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша кәсіптік стандарттарды әзірлеу және (немесе) жаңарту жөнінде ұсыныстарды жыл сайынғы негізде әзірлеу және оларды кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға жіберу;
758-74) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша ағымдағы және болашақ кезеңдерде кәсіптердің өзектілігін ескере отырып, еңбек нарығының кәсіптік біліктілікті танудағы қажеттілігін кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен жыл сайынғы негізде қалыптастыру;

758-75) по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям внесение предложений в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по условиям признания профессиональных квалификаций для рассмотрения на заседании Национального совета по профессиональным квалификациям;
758-76) разработка и утверждение положения об отраслевых советах по профессиональным квалификациям на основе типового положения об отраслевых советах по профессиональным квалификациям, утвержденного уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
758-77) осуществление совместно с Национальным Банком Республики Казахстан и агентами валютного контроля мониторинга движения денег и иного исполнения обязательств в рамках отдельных валютных договоров по экспорту или импорту в целях контроля выполнения требования репатриации резидентами (за исключением филиалов (представительств) иностранных организаций);
758-78) совместно с уполномоченным органом по возврату активов утверждение формы и порядка представления декларации о раскрытии активов;
758-79) совместно с Национальным Банком Республики Казахстан утверждение правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан;
758-80) осуществление валютного контроля за выполнением резидентами, указанными в пункте 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле", требования репатриации национальной и (или) иностранной валюты по экспорту или импорту;
758-81) проведение проверки и (или) осуществление иной формы контроля, предусмотренной подпунктом 3) пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле", при проведении валютного контроля за выполнением проверяемым резидентом требования репатриации национальной и (или) иностранной валюты по экспорту или импорту;
758-82) определение порядка использования и мониторинга средств Специального государственного фонда;
758-83) ежегодная публикация информации о поступлениях и расходовании средств Специального государственного фонда;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 758-84) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
758-84) разработка и утверждение порядка, перечня и формы сведений, подлежащих передаче посредством интеграции аппаратно-программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами налогового органа;

758-75) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға Кәсіптік біліктілік жөніндегі ұлттық кеңестің отырысында қарау үшін кәсіптік біліктілікті тану шарттары бойынша ұсыныстар енгізу;
758-76) кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган бекіткен кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестер туралы үлгілік ереженің негізінде кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестер туралы ережені әзірлеу және бекіту;
758-77) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен және валюталық бақылау агенттерімен бірлесіп резиденттердің (шетелдік ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) репатриациялау талабын орындауын бақылау мақсатында экспорт немесе импорт жөніндегі жекелеген валюталық шарттар шеңберінде ақша қозғалысын және міндеттемелердің өзге де орындалуын мониторингтеуді жүзеге асыру;
758-78) активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп активтерді ашып көрсету туралы декларацияның нысаны мен оны ұсыну тәртібін бекіту;
758-79) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту;
758-80) "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабының 2-тармағында көрсетілген резиденттердің экспорт немесе импорт бойынша ұлттық валютаны және (немесе) шетел валютасын репатриациялау талабын орындауына валюталық бақылауды жүзеге асыру;
758-81) тексерілетін резиденттің экспорт немесе импорт бойынша ұлттық валютаны және (немесе) шетел валютасын репатриациялау талабын орындауына валюталық бақылау жүргізу кезінде тексеру жүргізу және (немесе) "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 3-тармағының 3) тармақшасында көзделген бақылаудың өзге де нысанын жүзеге асыру;
758-82) Арнаулы мемлекеттік қордың қаражатын пайдалану және мониторингтеу тәртібін айқындау;
758-83) Арнаулы мемлекеттік қор қаражатының түсімдері мен жұмсалуы туралы ақпаратты жыл сайын жариялау;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
758-84) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
758-84) букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін салық органының ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы беруге жататын мәліметтердің тәртібін, тізбесін және нысанын әзірлеу және бекіту;

758-85) разработка и установление формы заявления об удержании индивидуального подоходного налога, представленного налоговому агенту, по согласованию с уполномоченным органом в сфере социальной защиты населения;
758-86) согласование ставок консульского сбора, разрабатываемых и утверждаемых Министерством иностранных дел Республики Казахстан;
758-87) разработка и определение порядка представления в налоговые органы сведений по земельным участкам, предназначенным для строительства объектов и не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, и сельскохозяйственного назначения, не используемым по назначению или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, уполномоченным органом по контролю за использованием и охраной земель;
758-88) согласование порядка выявления земельных участков, не используемых в соответствующих целях или используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан, разрабатываемого и утверждаемого центральным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами;
758-89) установление совместно с соответствующими уполномоченными государственными органами порядка и перечня представляемых органами государственных доходов сведений, составляющих налоговую тайну;
Примечание ИЗПИ!
Пункт 15 предусматривается дополнить подпунктами 758-90) и 758-91) в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
759) согласование порядка оказания государственными учреждениями Вооруженных Сил услуг, соответствующих их уставным целям и не относящихся к их основной деятельности, и использования денег от реализации таких услуг, определяемого Министром обороны Республики Казахстан;
760) разработка правил распределения резерва на инициативы Президента Республики Казахстан, устанавливаемого Правительством Республики Казахстан;
761) определение порядка реализации бюджета народного участия;
762) разработка порядка выпуска, размещения, обращения, обслуживания и погашения государственных "зеленых" облигаций;
763)
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 763) пункта 15 вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (текст исключен).
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 764) действует до 31.12.2027 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507.
764) разработка правил реализации (внедрения) блочного бюджетирования, перечня государственных и местных исполнительных органов, участвующих в блочном бюджетировании;

758-85) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша салық агентіне ұсынылған жеке табыс салығын ұстап қалу туралы өтініштің нысанын әзірлеу және белгілеу;
758-86) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі әзірлейтін және бекітетін консулдық алым мөлшерлемелерін келісу;
758-87) жерді пайдалану мен қорғауды бақылау жөніндегі уәкілетті органның объектілерді салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын және мақсаты бойынша пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері бойынша мәліметтерді салық органдарына ұсыну тәртібін әзірлеу және айқындау;
758-88) жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелерін анықтау тәртібін келісу;
758-89) тиісті уәкілетті мемлекеттік органдармен бірлесіп мемлекеттік кірістер органдары ұсынатын салықтық құпияны құрайтын мәліметтердің тәртібі мен тізбесін белгілеу;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-тармақты 758-90) және 758-91) тармақшаларымен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
759) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі айқындайтын Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің өздерінің жарғылық мақсаттарына сәйкес келетін және өздерінің негізгі қызметіне жатпайтын қызметтерді көрсету және осындай көрсетілетін қызметтерді өткізуден түскен ақшаны пайдалану тәртібін келісу;
760) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін, Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті бөлу қағидаларын әзірлеу;
761) халық қатысатын бюджетті іске асыру тәртібін айқындау;
762) мемлекеттік "жасыл" облигацияларды шығару, орналастыру, айналысқа жіберу, қызмет көрсету және өтеу тәртібін әзірлеу;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
763) тармақшамен толықтыру көзделген – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
764) тармақша 31.12.2026 дейін қолданыста болады – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 қаулысымен.
764) блоктық бюджеттеуді іске асыру (ендіру) қағидаларын, блоктық бюджеттеуге қатысатын мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар тізбесін әзірлеу;

765) разработка порядка размещения временно свободных бюджетных денег с единого казначейского счета по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан и уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, определяемого Правительством Республики Казахстан;
766)
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 766) пункта 15 вводится в действие с 01.01.2027 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (текст исключен).
767) обеспечение публикации годовой консолидированной финансовой отчетности, составляемой в соответствии со статьями 133 и 134 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;
768) установление размера привлекаемого ежемесячного объема гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан и согласованном с Национальным Банком Республики Казахстан;
769) определение объема временно свободных бюджетных денег в случае прогноза профицита наличности на контрольном счете наличности соответствующего бюджета;
770) зачисление в доход республиканского бюджета ежедневного вознаграждения на остаток денег, находящихся на едином казначейском счете;
771) согласование размещения временно свободных бюджетных средств на депозитах у Национального оператора почты и (или) в банках второго уровня и других финансовых инструментах субъектами квазигосударственного сектора с целью получения вознаграждений;
772) обеспечение публикации результатов казначейского мониторинга;
773) осуществление казначейского мониторинга в ходе осуществления текущего контроля в соответствии со статьей 110 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;
774) обеспечение казначейского исполнения бюджета;
775) обеспечение учета и контроля в реестре государственного имущества сведений о структуре внешнего и внутреннего заимствования в разрезе государственных предприятий, контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, в том числе национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство;
776) обеспечение публикации Национального доклада по управлению государственными активами и квазигосударственным сектором;
777) определение порядка обеспечения доступа представительным органам и органам государственного аудита и финансового контроля к объектам информатизации бюджетного процесса;
778) разработка и утверждение стандартов и требований к объектам информатизации бюджетного процесса;

765) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша бірыңғай қазынашылық шоттан уақытша бос бюджет ақшасын орналастыру тәртібін әзірлеу;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
766) тармақшамен толықтыру көзделген – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
767) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 133 және 134-баптарына сәйкес жасалатын жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті жариялауды қамтамасыз ету;
768) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке тартылатын кепілдендірілген трансферттің ай сайынғы көлемінің мөлшерін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісілген тәртіппен белгілеу;
769) тиісті бюджеттің қолма-қол ақшаны бақылау шотында қолма-қол ақшаның профициті болжанған жағдайда, уақытша бос бюджет ақшасының көлемін айқындау;
770) бірыңғай қазынашылық шоттағы ақша қалдығына күнделікті сыйақыны республикалық бюджет кірісінің есебіне жатқызу;
771) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің сыйақы алу мақсатында уақытша бос бюджет қаражатын Ұлттық пошта операторындағы және (немесе) екінші деңгейдегі банктердегі депозиттерге және басқа да қаржы құралдарына орналастыруын келісу;
772) қазынашылық мониторинг нәтижелерін жариялауды қамтамасыз ету;
773) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 110-бабына сәйкес ағымдағы бақылауды жүзеге асыру барысында қазынашылық мониторингті жүзеге асыру;
774) бюджеттің қазынашылық атқарылуын қамтамасыз ету;
775) мемлекеттік мүлік тізілімінде мемлекеттік кәсіпорындар, мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер, оның ішінде мемлекет акционері болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар бөлінісінде сыртқы және ішкі қарыз алу құрылымы туралы мәліметтерді есепке алуды және бақылауды қамтамасыз ету;
776) Мемлекеттік активтер мен квазимемлекеттік секторды басқару жөніндегі ұлттық баяндаманы жариялауды қамтамасыз ету;
777) бюджет процесін ақпараттандыру объектілеріне өкілді органдар мен мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарының қолжетімділігін қамтамасыз ету тәртібін айқындау;
778) бюджет процесін ақпараттандыру объектілерінің стандарттары мен оларға қойылатын талаптарды әзірлеу және бекіту;

779) определение порядка составления и внесения изменений и дополнений в единую бюджетную классификацию;
780) разработка и утверждение структуры специфик экономической классификации расходов бюджета;
781) согласование порядка установления стоимости исследований, консалтинговых услуг, определяемого центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы);
782) определение порядка составления отчетности об использовании трансфертов юридическими лицами, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования трансфертов юридическими лицами, за исключением фонда социального медицинского страхования;
783) согласование порядка выплаты бюджетных субсидий, определяемого центральными государственными органами;
784) согласование порядка установления стоимости и предмета капитальных расходов, осуществляемых в рамках договора лизинга, определяемого центральным уполномоченным органом соответствующей отрасли (сферы);
785) согласование порядка распределения распределяемых бюджетных программ, определяемого соответствующими центральными государственными органами;
786) согласование порядка установления стоимости государственного задания, определяемого центральными уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы);
787) формирование сводной информации о государственных заданиях, на выполнение которых предусматриваются бюджетные средства в проекте республиканского бюджета, и включение в состав материалов, прилагаемых к проекту закона о республиканском бюджете;
788) определение порядка выполнения государственного задания и составления отчетности о выполнении государственного задания, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах выполнения государственного задания;
789) формирование с местным уполномоченным органом по исполнению бюджета отчетов об использовании резервов по итогам финансового года совместно с администраторами бюджетных программ;
790) определение порядка формирования отчетов об использовании резервов и их публикации;
791) согласование проекта плана развития государственного органа, утверждаемого руководителем государственного органа, не позднее 30 декабря года завершения действующего плана развития государственного органа;
792) обеспечение публикации проекта закона о республиканском бюджете с приложениями, закона о республиканском бюджете с приложениями, указа Президента Республики Казахстан о республиканском финансовом плане на первый квартал предстоящего финансового года с приложениями, гражданского бюджета, выводов и рекомендаций по итогам проведения обзора расходов;

779) бірыңғай бюджеттік сыныптаманы жасау және оған өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібін айқындау;
780) бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшеліктерінің құрылымын әзірлеу және бекіту;
781) тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдары айқындайтын зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтердің құнын белгілеу тәртібін келісу;
782) әлеуметтік медициналық сақтандыру қорын қоспағанда, заңды тұлғалардың трансферттерді пайдалануы туралы есептілікті жасау тәртібін, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ заңды тұлғалардың трансферттерді пайдалану барысы мен нәтижелері туралы берілетін ақпаратқа қойылатын талаптарды айқындау;
783) орталық мемлекеттік органдар айқындайтын бюджеттік субсидияларды төлеу тәртібін келісу;
784) тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органы айқындайтын лизинг шарты шеңберінде жүзеге асырылатын күрделі шығыстардың құнын және нысанасын белгілеу тәртібін келісу;
785) тиісті орталық мемлекеттік органдар айқындайтын бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлу тәртібін келісу;
786) тиісті саланың (аяның) орталық уәкілетті органдары айқындайтын мемлекеттік тапсырманың құнын белгілеу тәртібін келісу;
787) орындауға республикалық бюджет жобасында бюджет қаражаты көзделетін мемлекеттік тапсырмалар туралы жиынтық ақпаратты қалыптастыру және оны республикалық бюджет туралы заң жобасына қоса берілетін материалдардың құрамына енгізу;
788) мемлекеттік тапсырманы орындау және мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есептілікті жасау тәртібін, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ мемлекеттік тапсырманың орындалу барысы мен нәтижелері туралы берілетін ақпаратқа қойылатын талаптарды айқындау;
789) бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органмен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп қаржы жылының қорытындысы бойынша резервтердің пайдаланылуы туралы есептерді қалыптастыру;
790) резервтердің пайдаланылуы туралы есептерді қалыптастыру және оларды жариялау тәртібін айқындау;
791) мемлекеттік органның басшысы мемлекеттік органның қолданыстағы даму жоспары аяқталатын жылдың 30 желтоқсанынан кешіктірмей бекітетін мемлекеттік органның даму жоспарының жобасын келісу;
792) республикалық бюджет туралы заң жобасын қосымшаларымен бірге, республикалық бюджет туралы заңды қосымшаларымен бірге, Қазақстан Республикасы Президентінің алдағы қаржы жылының бірінші тоқсанына арналған республикалық қаржы жоспары туралы жарлығын қосымшаларымен бірге, азаматтық бюджетті, шығыстарға шолу жүргізу қорытындысы бойынша тұжырымдар мен ұсынымдарды жариялауды қамтамасыз ету;

793) обеспечение публикации сведений о состоянии государственных финансов, гражданского бюджета, ежемесячного отчета об исполнении консолидированного, государственного, республиканского и местных бюджетов, годового отчета об исполнении республиканского бюджета, годового отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан, годовой финансовой отчетности по результатам доверительного управления Национальным фондом Республики Казахстан и результатам проведения аудита, сведений в форме статистической информации о текущем состоянии государственного долга, квазигосударственного долга, гарантированного государством долга, сумме денег, выплаченных в счет погашения государственного долга, выданных государственных гарантиях и государственных гарантиях по поддержке экспорта, сумме денег, выплаченных по гарантиям государства и гарантиям государства по поддержке экспорта, государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, ежегодной оценки состояния долговых обязательств государственного сектора, отчета по статистике государственных финансов Республики Казахстан;
794) проведение обзора расходов в зависимости от его цели и темы;
795) взаимодействие с уполномоченными органами внешнего государственного аудита и финансового контроля в соответствии со статьями 86, 87, 90, 91, 95, 96, 119128 и 153 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;
796) определение порядка осуществления мониторинга и формирования сведений о состоянии государственных финансов по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
797) осуществление мониторинга и формирования сведений о состоянии государственных финансов совместно с центральными отраслевыми государственными органами, местными исполнительными органами и Национальным Банком Республики Казахстан;
798) разработка долгосрочного прогноза развития Республики Казахстан совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
799) обеспечение и администрирование налоговых и неналоговых поступлений;
800) определение поступлений от погашения бюджетных кредитов;
801) определение поступлений от продажи финансовых активов государства совместно с центральным уполномоченным органом по управлению государственным имуществом или местным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
802) определение поступления займов совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике или местным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
803) обеспечение своевременного и полного поступления в республиканский или местный бюджет плат, сборов, пошлин, штрафов и других платежей, осуществление бюджетного мониторинга за их поступлением, возвратом излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений или их зачетом в счет погашения задолженностей в бюджет;

793) мемлекеттік қаржының жай-күйі туралы мәліметтерді, азаматтық бюджетті, шоғырландырылған, мемлекеттік, республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы ай сайынғы есепті, республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы жылдық есепті, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару нәтижелері және аудит жүргізу нәтижелері бойынша жылдық қаржылық есептілікті, мемлекеттік борыштың, квазимемлекеттік борыштың, мемлекет кепілдік берген борыштың ағымдағы жай-күйі, мемлекеттік борышты өтеу есебіне төленген ақша сомасы, берілген мемлекеттік кепілдіктер және экспортты қолдау жөніндегі мемлекеттік кепілдіктер, мемлекеттің кепілдіктері мен экспортты қолдау жөніндегі мемлекеттің кепілдіктері бойынша төленген ақша сомасы туралы статистикалық ақпарат нысанындағы мәліметтерді, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді, мемлекеттік сектордың борыштық міндеттемелерінің жай-күйін жыл сайынғы бағалауды, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қаржы статистикасы жөніндегі есепті жариялауды қамтамасыз ету;
794) шығыстарға шолуды оның мақсаты мен тақырыбына қарай жүргізу;
795) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 86, 87, 90, 91, 95, 96, 119 – 128 және 153-баптарына сәйкес сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
796) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік қаржының жай-күйін мониторингтеуді және ол туралы мәліметтер қалыптастыруды жүзеге асыру тәртібін айқындау;
797) орталық салалық мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп мемлекеттік қаржының жай-күйін мониторингтеуді және ол туралы мәліметтер қалыптастыруды жүзеге асыру;
798) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп Қазақстан Республикасының ұзақ мерзімді даму болжамын әзірлеу;
799) салықтық және салықтық емес түсімдерді қамтамасыз ету және әкімшілендіру;
800) бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдерді айқындау;
801) мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен немесе бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдерді айқындау;
802) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен немесе бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органмен бірлесіп қарыздар түсімдерін айқындау;
803) төлемдердің, алымдардың, баждардың, айыппұлдардың және басқа да төлемдердің республикалық немесе жергілікті бюджетке уақтылы әрі толық түсуін қамтамасыз ету, олардың түсуіне, түсімдердің артық (қате) төленген сомаларының қайтарылуына немесе олардың берешектерді өтеу есебінен бюджетке есепке жатқызылуына бюджеттік мониторингті жүзеге асыру;

804) определение перечня уполномоченных органов по неналоговым поступлениям в республиканский бюджет, Национальный фонд Республики Казахстан, Фонд компенсации потерпевшим, Специальный государственный фонд и уполномоченных государственных органов, ответственных за взимание и осуществляющих контроль за поступлениями от продажи основного капитала, трансфертов, сумм погашения бюджетных кредитов, от продажи финансовых активов государства, займов в разрезе неналоговых поступлений;
805) определение порядка ежегодного формирования аналитического отчета о бюджетных рисках при разработке проекта закона о республиканском бюджете на очередной плановый период совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике, уполномоченным органом по государственному регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций и Национальным Банком Республики Казахстан;
806) ежегодное формирование аналитического отчета о бюджетных рисках при разработке проекта закона о республиканском бюджете на очередной плановый период совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике, уполномоченным органом по государственному регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций и Национальным Банком Республики Казахстан в порядке, определенном ими;
807) определение порядка и перечня уменьшения размера выплат или освобождения от уплаты поступлений, указанных в пункте 2 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, в отношении государственных предприятий, акционерных обществ, товариществ с ограниченной ответственностью, государственные пакеты акций (доли участия в уставном капитале) которых находятся в республиканской собственности, совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
808) утверждение перечня организаций нефтяного сектора на следующий финансовый год в декабре текущего финансового года совместно с компетентным органом, осуществляющим реализацию государственной политики в сфере недропользования, заключения и исполнения нефтяных контрактов;
809) согласование порядка планирования расходов из бюджета в фонд социального медицинского страхования путем выделения трансфертов юридическим лицам, составления отчетности об использовании бюджетных средств, формы и сроки ее представления, а также требования к предоставляемой информации о ходе и результатах использования бюджетных средств, разрабатываемого и утверждаемого уполномоченным органом в области здравоохранения;
810) разработка и утверждение натуральных норм;

804) салықтық емес түсімдер бөлінісінде республикалық бюджетке, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін салықтық емес түсімдер жөніндегі уәкілетті органдар және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерді, трансферттерді, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларын, мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдерді, қарыздарды алуға жауапты және олардың түсуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік органдар тізбесін айқындау;
805) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп кезекті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет туралы заң жобасын әзірлеу кезінде бюджеттік тәуекелдер туралы жыл сайынғы талдамалық есепті қалыптастыру тәртібін айқындау;
806) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен, қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп олар айқындаған тәртіппен кезекті жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджет туралы заң жобасын әзірлеу кезінде бюджеттік тәуекелдер туралы жыл сайынғы талдамалық есепті қалыптастыру;
807) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп акцияларының мемлекеттік пакеттері (жарғылық капиталға қатысу үлестері) республикалық меншікте болатын мемлекеттік кәсіпорындарға, акционерлік қоғамдарға, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерге қатысты Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 56-бабының 2-тармағында көрсетілген төлемдер мөлшерін азайту немесе түсімдерді төлеуден босату тәртібі мен тізбесін айқындау;
808) жер қойнауын пайдалану, мұнай келісімшарттарын жасау және орындау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын құзыретті органмен бірлесіп ағымдағы қаржы жылының желтоқсанында келесі қаржы жылына арналған мұнай секторы ұйымдарының тізбесін бекіту;
809) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін заңды тұлғаларға берілетін трансферттерді бөлу арқылы бюджеттен әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына шығыстарды жоспарлау, бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы есептілік жасау тәртібін, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ бюджет қаражатының пайдаланылу барысы мен нәтижелері туралы берілетін ақпаратқа қойылатын талаптарды келісу;
810) заттай нормаларды әзірлеу және бекіту;

811) согласование натуральных норм, разрабатываемых и утверждаемых центральными государственными органами;
812) организация планирования бюджета и координация деятельности администраторов бюджетных программ и уполномоченных органов по планированию бюджета;
813) обеспечение сбалансированности соответствующих бюджетов;
814) определение порядка планирования бюджета;
815) утверждение порядка определения и доведения лимитов расходов администраторов бюджетных программ;
816) рассмотрение бюджетных запросов администраторов бюджетных программ, осуществление анализа на соответствие лимитам и требованиям Бюджетного кодекса Республики Казахстан;
817) принятие мер для устранения расхождений между установленным лимитом и бюджетным запросом, формирование заключения к бюджетному запросу администратора бюджетных программ;
818) формирование заключений к бюджетным запросам администраторов бюджетных программ и вынесение их на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии;
819) формирование агрегированной сводной информации о паспортах бюджетных программ администраторов бюджетных программ соответствующего бюджета;
820) внесение проекта республиканского бюджета на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан, Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан, Республиканскую бюджетную комиссию;
821) формирование перечня безусловных базовых расходов постоянного характера, включающих текущие административные расходы администраторов бюджетных программ и иные расходы утвержденного (уточненного, скорректированного) республиканского бюджета на текущий финансовый год;
822) формирование перечня соответствующих бюджетных программ (подпрограмм) в разрезе областей, городов республиканского значения, столицы с указанием сумм расходов на трехлетний период и направление его в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике для включения в объемы целевых трансфертов общего характера;
823) определение порядка составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса;
824) определение порядка и периодичности перечисления трансфертов общего характера;
825) согласование отраслевых методик финансирования прогнозных объемов капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов, разрабатываемых и утверждаемых соответствующими центральными отраслевыми государственными органами;
826) разработка республиканского бюджета на плановый период;
827) разработка проекта указа Президента Республики Казахстан о республиканском финансовом плане на первый квартал очередного финансового года, а также проекта постановления Правительства Республики Казахстан о его реализации;

811) орталық мемлекеттік органдар әзірлейтін және бекітетін заттай нормаларды келісу;
812) бюджетті жоспарлауды ұйымдастыру және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің және бюджетті жоспарлау жөніндегі уәкілетті органдардың қызметін үйлестіру;
813) тиісті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету;
814) бюджетті жоспарлау тәртібін айқындау;
815) бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін айқындау және жеткізу тәртібін бекіту;
816) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік сұранымдарын қарау, лимиттерге және Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің талаптарына сәйкестігіне талдауды жүзеге асыру;
817) белгіленген лимит пен бюджеттік сұраным арасындағы алшақтықтарды жою үшін шаралар қабылдау, бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік сұранымына қорытындыны қалыптастыру;
818) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік сұранымдарына қорытындыларды қалыптастыру және оларды Республикалық бюджет комиссиясының қарауына шығару;
819) тиісті бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бюджеттік бағдарламаларының паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпаратты қалыптастыру;
820) республикалық бюджет жобасын Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының, Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізу;
821) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ағымдағы әкімшілік шығыстары және ағымдағы қаржы жылына бекітілген (нақтыланған, түзетілген) республикалық бюджеттің өзге де шығыстары қамтылатын тұрақты сипаттағы шартсыз базалық шығыстар тізбесін қалыптастыру;
822) үш жылдық кезеңге арналған шығыстар сомаларын көрсете отырып, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бөлінісінде тиісті бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) тізбесін қалыптастыру және оны жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер көлемдеріне қосу үшін бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға жіберу;
823) бюджеттік сұранымды жасау, ұсыну, қарау тәртібін айқындау;
824) жалпы сипаттағы трансферттерді аудару тәртібі мен кезеңділігін айқындау;
825) тиісті орталық салалық мемлекеттік органдар әзірлейтін және бекітетін жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамытуға арналған шығындарының болжамды көлемдерін қаржыландырудың салалық әдістемелерін келісу;
826) жоспарлы кезеңге арналған республикалық бюджетті әзірлеу;
827) Қазақстан Республикасы Президентінің кезекті қаржы жылының бірінші тоқсанына арналған республикалық қаржы жоспары туралы жарлығының жобасын, сондай-ақ оны іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының жобасын әзірлеу;

828) разработка проектов постановлений Правительства Республики Казахстан о реализации закона о республиканском бюджете;
829) составление проекта уточненного республиканского бюджета с учетом предложения Республиканской бюджетной комиссии и внесение его на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии, затем в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан для проведения предварительной оценки проекта уточненного республиканского бюджета по основным направлениям его расходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном аудите и финансовом контроле;
830) составление проекта закона о внесении изменений и дополнений в закон о республиканском бюджете и представление его на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан;
831) определение порядка внесения изменений и дополнений в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам на очередной финансовый год;
832) предоставление информации об изменениях показателей утвержденного (уточненного) республиканского бюджета в Парламент Республики Казахстан в случаях, предусмотренных подпунктом 2) пункта 2 статьи 98 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;
833) составление перечня и объемов бюджетных программ для финансирования мероприятий чрезвычайного или военного положения и внесение их на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии;
834) составление проекта указа Президента Республики Казахстан о чрезвычайном государственном бюджете;
835) определение порядка по утверждению, представлению и исполнению плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственного учреждения, остающихся в его распоряжении, и сводного плана поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении;
836) составление сводного плана по поступлениям республиканского бюджета;
837) определение порядка казначейского исполнения бюджета;
838) определение порядка и случаев по внесению изменений и дополнений в бюджетную программу (подпрограмму) при перераспределении бюджетных средств в пределах одной бюджетной программы между подпрограммами, в пределах одной бюджетной подпрограммы между мероприятиями, проектами, регионами без изменения годового объема расходов по бюджетной программе с сохранением конечного результата, предусмотренного паспортом бюджетной программы;
839) установление порядка составления и ведения сводного плана финансирования по обязательствам, сводного плана поступлений и финансирования по платежам, планов финансирования по обязательствам и платежам администраторов бюджетных программ, индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам государственных учреждений;

828) республикалық бюджет туралы заңды іске асыру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулыларының жобаларын әзірлеу;
829) Республикалық бюджет комиссиясының ұсынысын ескере отырып, нақтыланған республикалық бюджеттің жобасын жасау және оны Республикалық бюджет комиссиясының қарауына, одан кейін Қазақстан Республикасының мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы заңнамасына сәйкес нақтыланған республикалық бюджет жобасы шығыстарының негізгі бағыттары бойынша оған алдын ала бағалау жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасына енгізу;
830) республикалық бюджет туралы заңға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы заң жобасын жасау және оны Қазақстан Республикасының Үкіметіне қарауға ұсыну;
831) түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, кезекті қаржы жылына арналған міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібін айқындау;
832) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 98-бабы 2-тармағының 2) тармақшасында көзделген жағдайда бекітілген (нақтыланған) республикалық бюджет көрсеткіштерінің өзгерістері туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының Парламентіне ұсыну;
833) төтенше немесе соғыс жағдайындағы іс-шараларды қаржыландыру үшін бюджеттік бағдарламалар тізбесі мен көлемін жасау және оларды Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізу;
834) Қазақстан Республикасы Президентінің төтенше мемлекеттік бюджет туралы жарлығының жобасын жасау;
835) мемлекеттік мекеменің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстарының жоспарын және мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін, өз иелігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстарының жиынтық жоспарын бекіту, ұсыну және орындау тәртібін айқындау;
836) республикалық бюджет түсімдері бойынша жиынтық жоспар жасау;
837) бюджеттің қазынашылық атқарылуы тәртібін айқындау;
838) бюджеттік бағдарламаның паспортында көзделген түпкілікті нәтижені сақтай отырып, бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстардың жылдық көлемін өзгертпей, бір бюджеттік бағдарлама шегінде кіші бағдарламалар арасында, бір бюджеттік кіші бағдарлама шегінде іс-шаралар, жобалар, өңірлер арасында бюджет қаражатын қайта бөлу кезінде бюджеттік бағдарламаға (кіші бағдарламаға) өзгерістер мен толықтырулар енгізу тәртібі мен жағдайларын айқындау;
839) міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің міндеттемелері мен төлемдері бойынша қаржыландыру жоспарларын, мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері мен төлемдері бойынша жеке қаржыландыру жоспарларын жасау және жүргізу тәртібін белгілеу;

840) согласование порядка отбора проектов государственно-частного партнерства, в том числе концессионных проектов, для предоставления или увеличения объема поручительств государства, определяемого центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
841) установление порядка открытия, ведения и закрытия контрольных счетов наличности;
842) определение порядка открытия, ведения и закрытия счетов заемщиков, привлекших гарантированный государством заем;
843) установление порядка осуществления поступлений в бюджет в денежной форме и зачисления в полном объеме на единый казначейский счет в национальной валюте в соответствии с классификацией поступлений в бюджет;
844) определение порядка реконвертации иностранной валюты со счетов государственного казначейства по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
845) определение порядка реконвертации и зачисления иностранной валюты государственными учреждениями, заемщиками, привлекшими гарантированный государством заем, со счетов в государственном казначействе;
846) обеспечение доступа уполномоченным органам по неналоговым поступлениям к сведениям о поступлениях, администрируемых ими, в разрезе плательщиков;
847) установление порядка возврата из бюджета, Национального фонда Республики Казахстан, Фонда компенсации потерпевшим, Специального государственного фонда и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений;
848) формирование перечня безусловных базовых расходов постоянного характера бюджета второго и третьего финансовых годов планового периода;
849) определение порядка регистрации договоров о государственных закупках, срок которых превышает три года;
850) определение порядка осуществления регистрации гражданско-правовых сделок государственных учреждений и автономных организаций образования в рамках реализации бюджетных инвестиций;
851) определение порядка осуществления платежей и переводов денег при проведении бюджетных операций;
852) определение порядка и сроков использования по назначению сконвертированной иностранной валюты на счет государственного учреждения в иностранной валюте по видам валют или со счета субъекта квазигосударственного сектора;
853) определение порядка осуществления платежей и переводов денег в иностранной валюте при проведении бюджетных операций;
854) определение порядка и сроков приостановления операций по регистрации гражданско-правовых сделок и проведению платежей государственных учреждений, субъектов квазигосударственного сектора, генерального подрядчика в рамках казначейского сопровождения;

840) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындайтын мемлекет кепілгерліктерін беру немесе олардың көлемін ұлғайту үшін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын, оның ішінде концессиялық жобаларды іріктеу тәртібін келісу;
841) қолма-қол ақшаны бақылау шоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібін белгілеу;
842) мемлекет кепілдік берген қарызды тартқан қарыз алушылардың шоттарын ашу, жүргізу және жабу тәртібін айқындау;
843) бюджетке түсетін түсімдерді ақшалай нысанда жүзеге асыру және бюджетке түсетін түсімдердің сыныптамасына сәйкес толық көлемде ұлттық валютамен бірыңғай қазынашылық шотқа есепке жатқызу тәртібін белгілеу;
844) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша мемлекеттік қазынашылық шоттарынан шетел валютасын қайта айырбастау тәртібін айқындау;
845) мемлекеттік мекемелердің, мемлекет кепілдік берген қарызды тартқан қарыз алушылардың мемлекеттік қазынашылықтағы шоттардан шетел валютасын қайта айырбастауы мен есепке жатқызуы тәртібін айқындау;
846) салықтық емес түсімдер бойынша уәкілетті органдардың төлеушілер бөлінісінде өздері әкімшілендіретін түсімдер туралы мәліметтерге қолжетімділігін қамтамасыз ету;
847) түсімдердің артық (қате) төленген сомаларын бюджеттен, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорынан, Арнаулы мемлекеттік қордан қайтару және (немесе) есепке жатқызу тәртібін белгілеу;
848) жоспарлы кезеңнің екінші және үшінші қаржы жылдары бюджетінің тұрақты сипаттағы шартсыз базалық шығыстары тізбесін қалыптастыру;
849) мерзімі үш жылдан асатын мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды тіркеу тәртібін айқындау;
850) мемлекеттік мекемелердің және бюджеттік инвестицияларды іске асыру шеңберінде дербес білім беру ұйымдарының азаматтық-құқықтық мәмілелерін тіркеуді жүзеге асыру тәртібін айқындау;
851) бюджеттік операцияларды жүргізу кезінде төлемдер мен ақша аударымдарын жүзеге асыру тәртібін айқындау;
852) валюталардың түрлері бойынша шетел валютасымен мемлекеттік мекеменің шотына немесе квазимемлекеттік сектор субъектісінің шотынан айырбасталған шетел валютасын мақсаты бойынша пайдалану тәртібін және мерзімдерін айқындау;
853) бюджеттік операцияларды жүргізу кезінде төлемдер мен ақша аударымдарын шетел валютасымен жүзеге асыру тәртібін айқындау;
854) азаматтық-құқықтық мәмілелерді тіркеу және мемлекеттік мекемелердің, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, қазынашылық сүйемелдеу шеңберінде бас мердігердің төлемдерін жүргізу жөніндегі операцияларды тоқтата тұру тәртібін және мерзімдерін айқындау;

855) установление порядка исполнения инкассовых распоряжений;
856) утверждение правил привлечения временно свободных бюджетных денег с контрольных счетов наличности местных бюджетов и со счетов субъектов квазигосударственного сектора и их возврата, формы соглашений;
857) определение перечня, порядка и формы направления информации субъектами квазигосударственного сектора о временно свободных бюджетных средствах в государственное казначейство;
858) определение порядка проведения казначейского мониторинга;
859) составление перечня бюджетных программ (подпрограмм) в разрезе государственных инвестиционных проектов и (или) мероприятий, по которым разрешается доиспользование бюджетных средств в следующем финансовом году, и внесение его на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии;
860) определение порядка и сроков возврата в бюджет неиспользованных (недоиспользованных) в текущем финансовом году средств субъектов квазигосударственного сектора;
861) определение порядка и сроков возврата в бюджет неиспользованных (недоиспользованных) в текущем финансовом году бюджетных средств, выделенных в виде трансфертов юридическим лицам;
862) определение порядка доиспользования, возврата в соответствующий вышестоящий бюджет использованных не по целевому назначению, неиспользованных, недоиспользованных бюджетных средств;
863) определение порядка ведения бюджетного учета;
864) составление бюджетной отчетности;
865) установление дополнительных форм бюджетной отчетности в пределах своей компетенции;
866) определение порядка формирования решения Правительства Республики Казахстан о перераспределении суммы, образовавшейся по бюджетным программам развития по результатам государственных закупок, осуществляемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
867) формирование решения Правительства Республики Казахстан о перераспределении суммы, образовавшейся по бюджетным программам развития по результатам государственных закупок, осуществляемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках;
868) направление по результатам бюджетного мониторинга ежеквартально и по итогам года в Правительство Республики Казахстан, органы внешнего государственного аудита и финансового контроля, местные исполнительные органы и центральный уполномоченный орган по государственному планированию аналитического отчета об исполнении республиканского и местного бюджетов, а также ежемесячно администраторам бюджетных программ информации о непринятых обязательствах по бюджетным программам в соответствии с планом финансирования по обязательствам и несвоевременном выполнении плана финансирования по платежам;

855) инкассолық өкімдерді орындау тәртібін белгілеу;
856) жергілікті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарынан және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің шоттарынан уақытша бос бюджет ақшасын тарту және оларды қайтару қағидаларын, келісімдердің нысанын бекіту;
857) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің уақытша бос бюджет қаражаты туралы ақпаратты мемлекеттік қазынашылыққа жіберу тізбесін, тәртібі мен нысанын айқындау;
858) қазынашылық мониторинг жүргізу тәртібін айқындау;
859) бюджет қаражатын келесі қаржы жылында толық пайдалануға рұқсат етілетін мемлекеттік инвестициялық жобалар және (немесе) іс-шаралар бөлінісінде бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) тізбесін жасау және оны Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізу;
860) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің ағымдағы қаржы жылында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) қаражатын бюджетке қайтару тәртібін және мерзімдерін айқындау;
861) заңды тұлғаларға трансферттер түрінде бөлінген, ағымдағы қаржы жылында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) бюджет қаражатын бюджетке қайтару тәртібін және мерзімдерін айқындау;
862) нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылмаған, пайдаланылмаған, толық пайдаланылмаған бюджет қаражатын толық пайдалану, тиісті жоғары тұрған бюджетке қайтару тәртібін айқындау;
863) бюджеттік есепке алуды жүргізу тәртібін айқындау;
864) бюджеттік есептілікті жасау;
865) өз құзыреті шегінде бюджеттік есептіліктің қосымша нысандарын белгілеу;
866) Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша бюджеттік даму бағдарламалары бойынша пайда болған соманы қайта бөлу туралы шешімін қалыптастыру тәртібін айқындау;
867) Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылатын мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша бюджеттік даму бағдарламалары бойынша пайда болған соманы қайта бөлу туралы шешімін қалыптастыру;
868) бюджеттік мониторинг нәтижелері бойынша тоқсан сайын және жыл қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне, сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарына, жергілікті атқарушы органдарға және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға республикалық және жергілікті бюджеттердің атқарылуы туралы талдамалық есепті, сондай-ақ ай сайын бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне міндеттемелер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша қабылданбаған міндеттемелер туралы және төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарының уақтылы орындалмауы туралы ақпарат жіберу;

869) направление по результатам бюджетного мониторинга в соответствующий местный исполнительный орган информации об остатках бюджетных средств, сложившихся по итогам отчетного квартала в связи с превышением поступлений по налоговым и неналоговым поступлениям, сумм погашения бюджетных кредитов над плановыми значениями, указанными в сводном плане поступлений, для направления данных остатков бюджетных средств местными исполнительными органами на финансирование расходов в соответствии с пунктом 3 статьи 116 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;
870) определение порядка проведения бюджетного мониторинга;
871) формирование аналитического отчета по поступлениям республиканского бюджета на основании сведений, представленных органами государственных доходов;
872) формирование аналитического отчета по поступлениям консолидированного бюджета;
873) обеспечение координации работы администраторов бюджетных программ при рассмотрении годового отчета об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год в Парламенте Республики Казахстан;
874) согласование дачи администраторами бюджетных программ указаний о порядке применения общих положений по бухгалтерскому учету в государственных учреждениях своей системы с учетом специфики их деятельности и соблюдением установленного порядка ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях;
875)
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 875) пункта 15 вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (текст исключен);
876) определение порядка осуществления оценки состояния долговых обязательств государственного сектора совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
877) составление отчета о движении денег на контрольном счете наличности Национального фонда Республики Казахстан;
878) осуществление совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике и государственным казначейством прогноза на среднесрочный период государственного долга, гарантированного государством долга, гарантированного государством долга по поддержке экспорта, поручительств государства, долга субъектов квазигосударственного сектора, обязательств государства по проектам государственно-частного партнерства с определением показателей, в соответствии с которыми устанавливаются объемы погашения и обслуживания правительственного долга;
879) определение порядка осуществления ежеквартального мониторинга государственного и гарантированного государством заимствования и долга, обязательств государства по поддержке экспорта, обязательств по проектам государственно-частного партнерства Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, поручительств государства;

869) бюджеттік мониторинг нәтижелері бойынша есепті тоқсанның қорытындылары бойынша салықтық және салықтық емес түсімдер бойынша түсімдердің, бюджеттік кредиттерді өтеу сомаларының түсімдердің жиынтық жоспарында көрсетілген жоспарлы мәндерден асып кетуіне байланысты қалыптасқан бюджет қаражатының қалдығы туралы ақпаратты жергілікті атқарушы органдардың осы бюджет қаражатының қалдығын Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 116-бабының 3-тармағына сәйкес шығыстарды қаржыландыруға жіберуі үшін тиісті жергілікті атқарушы органға жіберу;
870) бюджеттік мониторинг жүргізу тәртібін айқындау;
871) мемлекеттік кірістер органдары ұсынған мәліметтер негізінде республикалық бюджет түсімдері жөніндегі талдамалық есепті қалыптастыру;
872) шоғырландырылған бюджет түсімдері жөніндегі талдамалық есепті қалыптастыру;
873) Қазақстан Республикасының Парламентінде есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті қарау кезінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің жұмысын үйлестіруді қамтамасыз ету;
874) қызметінің өзіндік ерекшелігін ескеріп және мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есеп жүргізудің белгіленген тәртібін сақтап, бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің мемлекеттік мекемелерде өз жүйесінің бухгалтерлік есеп жөніндегі жалпы ережелерін қолдану тәртібі туралы нұсқаулар беруін келісу;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
875) тармақшамен толықтыру көзделген – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
876) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттік сектордың борыштық міндеттемелерінің жай-күйін бағалауды жүзеге асыру тәртібін айқындау;
877) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қозғалысы туралы есеп жасау;
878) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен және мемлекеттік қазынашылықпен бірлесіп оларға сәйкес үкіметтік борышты өтеу және оған қызмет көрсету көлемі белгіленетін көрсеткіштерді айқындай отырып, мемлекеттік борыштың, мемлекет кепілдік берген борыштың, экспортты қолдау бойынша мемлекет кепілдік берген борыштың, мемлекет кепілгерлігінің, квазимемлекеттік сектор субъектілері борышының, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекет міндеттемелерінің орта мерзімді кезеңге арналған болжамын жүзеге асыру;
879) мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алудың және борыштың, экспортты қолдау жөніндегі мемлекет міндеттемелерінің, Қазақстан Республикасының Үкіметі мен жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша міндеттемелерінің, мемлекет кепілгерлігінің тоқсан сайынғы мониторингін жүзеге асыру тәртібін айқындау;

880) определение порядка погашения и обслуживания долга Правительства Республики Казахстан, покупки выпущенных им государственных ценных бумаг на организованном рынке ценных бумаг;
881) осуществление ежеквартального мониторинга долга субъектов квазигосударственного сектора в порядке, определенном Правительством Республики Казахстан;
882) определение порядка привлечения займов от имени Правительства Республики Казахстан путем заключения договора займа, а также использование средств займа;
883) создание по решению Правительства Республики Казахстан государственной исламской специальной финансовой компании;
884) осуществление погашения и обслуживания долга Правительства Республики Казахстан, покупка выпущенных им государственных ценных бумаг на организованном рынке ценных бумаг за счет бюджетных средств, предусмотренных законом о республиканском бюджете, через Национальный Банк Республики Казахстан;
885) согласование перечня целей заимствований местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, определяемого центральным уполномоченным органом по бюджетной политике в области государственного и гарантированного государством долга;
886) определение порядка погашения и обслуживания долга местных исполнительных органов, осуществляемых ими за счет средств, предусмотренных местными бюджетами;
887) определение порядка предоставления поручительства государства, а также формы договора поручительства государства по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
888) определение порядка исполнения государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе компенсации инвестиционных затрат по проектам государственно-частного партнерства, компенсации операционных затрат по проектам государственно-частного партнерства, вознаграждения за осуществление управления объектом государственно-частного партнерства, находящимся в государственной собственности, софинансирования, гарантии потребления государством определенного объема товаров, работ и услуг, производимых в ходе реализации проекта государственно-частного партнерства, а также арендной платы за пользование объектом государственно-частного партнерства и платы за доступность по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
889) определение порядка отбора инвестиционных проектов для предоставления государственных гарантий, осуществляемого центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
890) согласование правил представления в реестр государственного имущества дополнительных сведений об имуществе автономных организаций образования, полученном за счет реализации бюджетных инвестиций, направленных на финансирование инвестиционных затрат автономных организаций образования, а также переданном государством в собственность автономных организаций образования, утверждаемых попечительским советом автономной организации образования;

880) Қазақстан Республикасы Үкіметінің борышын өтеу және оған қызмет көрсету, бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында ол шығарған мемлекеттік бағалы қағаздарды сатып алу тәртібін айқындау;
881) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған тәртіппен квазимемлекеттік сектор субъектілері борышының тоқсан сайынғы мониторингін жүзеге асыру;
882) қарыз шартын жасау арқылы Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қарыздар тарту, сондай-ақ қарыз қаражатын пайдалану тәртібін айқындау;
883) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша мемлекеттік ислам арнаулы қаржы компаниясын құру;
884) Қазақстан Республикасы Үкіметінің борышын өтеуді және оған қызмет көрсетуді, бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында ол шығарған мемлекеттік бағалы қағаздарды сатып алуды Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі арқылы республикалық бюджет туралы заңда көзделген бюджет қаражаты есебінен жүзеге асыру;
885) мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш саласында бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындайтын облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының қарыз алу мақсаттарының тізбесін келісу;
886) жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат есебінен өздері жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеу және оған қызмет көрсету тәртібін айқындау;
887) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекет кепілгерлігін беру тәртібін, сондай-ақ мемлекет кепілгерлігі шартының нысанын айқындау;
888) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау тәртібін, оның ішінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша инвестициялық шығындардың өтемақысын, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша операциялық шығындардың өтемақысын, мемлекеттік меншіктегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін басқаруды жүзеге асырғаны үшін сыйақыны, қоса қаржыландыруды, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру барысында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің белгілі бір көлемін мемлекеттің тұтынуына кепілдік беруді, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын және қолжетімділік үшін төлемақыны айқындау;
889) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган жүзеге асыратын мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобаларды іріктеу тәртібін айқындау;
890) дербес білім беру ұйымының қамқоршылық кеңесі бекітетін дербес білім беру ұйымдарының инвестициялық шығындарын қаржыландыруға бағытталған бюджеттік инвестицияларды іске асыру есебінен алынған, сондай-ақ мемлекет дербес білім беру ұйымдарының меншігіне берген дербес білім беру ұйымдарының мүлкі туралы қосымша мәліметтерді мемлекеттік мүлік тізіліміне ұсыну қағидаларын келісу;

891) осуществление предоставления государственной гарантии на основании постановления Правительства Республики Казахстан;
892) осуществление мониторинга гарантированного государством долга и управление им;
893) определение порядка осуществления мониторинга финансового состояния заемщика, получившего гарантированный государством заем, контроля за использованием средств гарантированного государством займа по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
894) определение порядка и формы предоставления государственных гарантий по поддержке экспорта;
895) согласование порядка представления в реестр государственного имущества дополнительных сведений об имуществе автономных организаций образования, полученном за счет реализации бюджетных инвестиций, направленных на финансирование инвестиционных затрат автономных организаций образования, а также переданном государством в собственность автономных организаций образования, утверждаемого "Назарбаев Университет", "Назарбаев Интеллектуальные школы" и "Назарбаев Фонд";
896) осуществление мониторинга гарантированного государством обязательства по поддержке экспорта;
897) определение порядка осуществления мониторинга долга по поручительству государства;
898) определение порядка возврата в республиканский бюджет средств, выделенных на исполнение обязательств по поручительству государства;
899) осуществление мониторинга и контроля за долгом субъектов квазигосударственного сектора в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, и предоставление результатов мониторинга в центральный уполномоченный орган по бюджетной политике;
900) разработка порядка осуществления мониторинга и контроля за долгом субъектов квазигосударственного сектора;
901) формирование отчетов о принятых государственных обязательствах по проектам государственно-частного партнерства;
902) согласование порядка планирования и реализации государственных инвестиционных проектов, за исключением государственных инвестиционных проектов специальных государственных органов, осуществляющих разведывательную и контрразведывательную деятельность, а также направленных на финансирование инвестиционных затрат автономных организаций образования, определяемого центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
903) согласование порядка планирования и реализации бюджетных инвестиций специальных государственных органов, осуществляющих разведывательную и контрразведывательную деятельность, определяемых специальными государственными органами, осуществляющими разведывательную и контрразведывательную деятельность;

891) Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы негізінде мемлекеттік кепілдік беруді жүзеге асыру;
892) мемлекет кепілдік берген борышты мониторингтеуді және оны басқаруды жүзеге асыру;
893) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекет кепілдік берген қарызды алған қарыз алушының қаржылық жағдайын мониторингтеуді, мемлекет кепілдік берген қарыз қаражатының пайдаланылуын бақылауды жүзеге асыру тәртібін айқындау;
894) экспортты қолдау бойынша мемлекеттік кепілдіктер беру тәртібін және нысанын айқындау;
895) "Назарбаев Университеті", "Назарбаев Зияткерлік мектептері" және "Назарбаев Қоры" бекітетін дербес білім беру ұйымдарының инвестициялық шығындарын қаржыландыруға бағытталған бюджеттік инвестицияларды іске асыру есебінен алынған, сондай-ақ мемлекет дербес білім беру ұйымдарының меншігіне берген дербес білім беру ұйымдарының мүлкі туралы қосымша мәліметтерді мемлекеттік мүлік тізіліміне ұсыну тәртібін келісу;
896) экспортты қолдау бойынша мемлекет кепілдік берген міндеттемені мониторингтеуді жүзеге асыру;
897) мемлекет кепілгерлігі бойынша борышты мониторингтеуді жүзеге асыру тәртібін айқындау;
898) мемлекет кепілгерлігі бойынша міндеттемелерді орындауға бөлінген қаражатты республикалық бюджетке қайтару тәртібін айқындау;
899) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен квазимемлекеттік сектор субъектілерінің борышын мониторингтеуді және бақылауды жүзеге асыру және мониторинг нәтижелерін бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсыну;
900) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің борышын мониторингтеуді және бақылауды жүзеге асыру тәртібін әзірлеу;
901) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша қабылданған мемлекеттік міндеттемелер туралы есептерді қалыптастыру;
902) барлау және қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын арнаулы мемлекеттік органдардың мемлекеттік инвестициялық жобаларын, сондай-ақ бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындайтын дербес білім беру ұйымдарының инвестициялық шығындарын қаржыландыруға бағытталған жобаларды қоспағанда, мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау және іске асыру тәртібін келісу;
903) барлау және қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын арнаулы мемлекеттік органдар айқындайтын барлау және қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын арнаулы мемлекеттік органдардың бюджеттік инвестицияларын жоспарлау және іске асыру тәртібін келісу;

904) согласование порядка планирования и реализации бюджетных инвестиций, направленных на финансирование инвестиционных затрат автономных организаций образования, определяемого органом управления автономных организаций образования;
Примечание ИЗПИ!
Пункт 15 предусматривается дополнить подпунктом 904-1) в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
905) определение государственных инвестиционных проектов для включения в проект республиканского бюджета на основании портфеля государственных инвестиционных проектов, формируемого в соответствии с пунктом 3 статьи 149 Бюджетного кодекса Республики Казахстан;
906) согласование порядка разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения, технико-экономического обоснования, финансово-экономического обоснования государственного инвестиционного проекта, формирования портфеля государственных инвестиционных проектов и определения государственных инвестиционных проектов, определяемого центральным уполномоченным органом по бюджетной политике в области государственных инвестиционных проектов;
907) согласование порядка планирования и реализации государственных инвестиционных проектов, предусматривающих создание и развитие объектов информатизации, определяемого уполномоченным органом в сфере информатизации;
908) согласование порядка корректировки утвержденных (уточненных) параметров государственных инвестиционных проектов, определяемого центральным уполномоченным органом по бюджетной политике, в связи с корректировкой инвестиционного предложения, технико-экономического обоснования и финансово-экономического обоснования;
909) согласование порядка корректировки утвержденных (уточненных) параметров государственных инвестиционных проектов, определяемого уполномоченным органом в сфере информатизации, в связи с корректировкой технического задания по проектам создания и развития объектов информатизации;
910) определение порядка осуществления мониторинга достижения конечных результатов, предусмотренных паспортами бюджетных программ развития и документацией государственных инвестиционных проектов, осуществляемых администраторами бюджетных программ в течение трех лет после завершения проектов, совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
911) определение порядка и сроков представления отчетности и формы, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах реализации государственных инвестиционных проектов совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;

904) дербес білім беру ұйымдарының басқару органы айқындайтын дербес білім беру ұйымдарының инвестициялық шығындарын қаржыландыруға бағытталған бюджеттік инвестицияларды жоспарлау және іске асыру тәртібін келісу;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-тармақты 904-1) тармақшамен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
905) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 149-бабының 3-тармағына сәйкес қалыптастырылатын мемлекеттік инвестициялық жобалар портфелі негізінде республикалық бюджет жобасына енгізу үшін мемлекеттік инвестициялық жобаларды айқындау;
906) мемлекеттік инвестициялық жобалар саласындағы бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындайтын мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын, техникалық-экономикалық негіздемесін, қаржы-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамалар жүргізу, мемлекеттік инвестициялық жобалар портфелін қалыптастыру және мемлекеттік инвестициялық жобаларды айқындау тәртібін келісу;
907) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган айқындайтын ақпараттандыру объектілерін құруды және дамытуды көздейтін мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау мен іске асыру тәртібін келісу;
908) инвестициялық ұсынысты, техникалық-экономикалық негіздемені және қаржы-экономикалық негіздемені түзетуге байланысты бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындайтын мемлекеттік инвестициялық жобалардың бекітілген (нақтыланған) параметрлерін түзету тәртібін келісу;
909) ақпараттандыру объектілерін құру және дамыту жобалары бойынша техникалық тапсырманы түзетуге байланысты ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган айқындайтын мемлекеттік инвестициялық жобалардың бекітілген (нақтыланған) параметрлерін түзету тәртібін келісу;
910) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері жобалар аяқталғаннан кейін үш жыл ішінде жүзеге асыратын бюджеттік даму бағдарламаларының паспорттарында және мемлекеттік инвестициялық жобалар құжаттамасында көзделген түпкілікті нәтижелерге қол жеткізуді мониторингтеуді жүзеге асыру тәртібін айқындау;
911) есептілікті ұсыну тәртібі мен мерзімдерін және нысандарын, сондай-ақ мемлекеттік инвестициялық жобалардың іске асырылу барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп айқындау;

912) согласование порядка проведения оценки реализации государственных инвестиционных проектов, определяемого центральным уполномоченным органом по бюджетной политике, за исключением оценки реализации проектов государственно-частного партнерства;
913) определение поверенного (агента) при бюджетном кредитовании из республиканского бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, за исключением финансового агентства;
914) определение полномочий поверенного (агента), размера и порядка оплаты вознаграждения за исполнение поверенным (агентом) поручений;
915) определение способов предоставления бюджетного кредита, графика погашения и обслуживания бюджетного кредита, процедур реструктуризации бюджетного кредита и замены заемщика, условий исковой давности, условий перевода долга по бюджетному кредиту, прекращения требований кредиторов и прекращения гарантии по бюджетным кредитам, процедур контроля по бюджетным кредитам;
916) определение порядка признания бюджетных кредитов безнадежными к взысканию;
917) принятие решения о прекращении требований кредитора по государственным образовательным и студенческим кредитам в случаях смерти заемщика либо объявления его умершим на основании данных поверенного (агента);
918) установление порядка обязательной регистрации, учета и мониторинга бюджетных кредитов;
919) установление порядка предоставления форм информации заемщиками, поверенными (агентами), конечными заемщиками;
920) определение порядка, сроков и форм представления отчетности, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования связанных грантов совместно с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике;
921) определение с центральным уполномоченным органом по бюджетной политике порядка осуществления оценки использования связанных грантов;
922) утверждение совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию перечня налоговых поступлений в республиканский бюджет в виде корпоративного подоходного налога от субъектов крупного предпринимательства, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
923) утверждение совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию перечней налоговых поступлений в областной бюджет, в районный (города областного значения) бюджет в виде корпоративного подоходного налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом в размере не более пятидесяти процентов от поступивших налоговых отчислений, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и поступлений от организаций нефтяного сектора;

912) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының іске асырылуын бағалауды қоспағанда, бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындайтын мемлекеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуына бағалау жүргізу тәртібін келісу;
913) қаржы агенттігін қоспағанда, Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттеу кезінде сенім білдірілген өкілді (агентті) айқындау;
914) сенім білдірілген өкілдің (агенттің) өкілеттіктерін, сенім білдірілген өкілдің (агенттің) тапсырмаларды орындағаны үшін сыйақы төлеу мөлшері мен тәртібін айқындау;
915) бюджеттік кредит беру тәсілдерін, бюджеттік кредитті өтеу және оған қызмет көрсету графигін, бюджеттік кредитті қайта құрылымдау және қарыз алушыны ауыстыру рәсімдерін, талап қоюдың ескіру шарттарын, бюджеттік кредит бойынша борышты аудару, кредиторлардың талаптарын тоқтату және бюджеттік кредиттер бойынша кепілдікті тоқтату шарттарын, бюджеттік кредиттер бойынша бақылау рәсімдерін айқындау;
916) бюджеттік кредиттерді өндіріп алу үмітсіз деп тану тәртібін айқындау;
917) сенім білдірілген өкілдің (агенттің) деректері негізінде қарыз алушы қайтыс болған не ол қайтыс болды деп жарияланған жағдайларда кредитордың мемлекеттік білім беру және студенттік кредиттер бойынша талаптарын тоқтату туралы шешім қабылдау;
918) бюджеттік кредиттерді міндетті түрде тіркеу, есепке алу және мониторингтеу тәртібін белгілеу;
919) қарыз алушылардың, сенім білдірілген өкілдердің (агенттердің), соңғы қарыз алушылардың ақпарат нысандарын беру тәртібін белгілеу;
920) бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен бірлесіп есептілікті ұсыну тәртібін, мерзімдерін және нысандарын, сондай-ақ байланысты гранттарды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды айқындау;
921) байланысты гранттардың пайдаланылуын бағалауды жүзеге асыру тәртібін бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті органмен айқындау;
922) мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп мұнай секторының ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін корпоративтік табыс салығы түріндегі республикалық бюджетке түсетiн салықтық түсiмдер тізбесін бекіту;
923) мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, келіп түскен салықтық аударымдардың елу пайызынан аспайтын мөлшерде облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша корпоративтік табыс салығы түрінде облыстық бюджетке, аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджетке түсетін салықтық түсімдер тізбелерін бекіту;

924) утверждение совместно с центральным уполномоченным органом по государственному планированию перечня налоговых поступлений в бюджеты города республиканского значения, столицы в виде корпоративного подоходного налога, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и поступлений от организаций нефтяного сектора;
925) согласование переутверждений бюджетных программ в случае изменения их объемов финансирования и показателей результатов при уточнении или корректировке бюджета;
926) согласование порядка составления отчетности об использовании целевого вклада, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования целевого вклада, определяемых центральными отраслевыми государственными органами – администраторами бюджетных программ;
927) согласование порядка составления отчетности об использовании целевого перечисления, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования целевого перечисления, определяемых центральными отраслевыми государственными органами – администраторами бюджетных программ;
928) согласование порядка финансирования бюджетной программы (подпрограммы), направленной на вложение целевого взноса, устанавливаемого уполномоченным органом в области здравоохранения;
929) определение порядка формирования отчетов об использовании целевого взноса;
930) согласование порядка составления отчетности об использовании целевого взноса, форм и сроков ее представления, а также требований к предоставляемой информации о ходе и результатах использования целевого взноса, определяемого уполномоченным органом в области здравоохранения;
931) согласование правил субсидирования и выплат субсидий из бюджета на покрытие расходов по погашению, обслуживанию и софинансированию по займам, привлеченным под государственную гарантию, на развитие водохранилищ, каналов и гидротехнических сооружений Республики Казахстан;
932) согласование правил планирования и выделения бюджетных средств фонду социального медицинского страхования, форм и сроков представления отчетности по средствам на оказание медицинской помощи;
933) согласование правил реализации государственными учреждениями Вооруженных Сил товаров (работ, услуг) и использования денег от их реализации, утверждаемых Министерством обороны Республики Казахстан;
934) ежеквартальное официальное публикование в форме статистической информации сведений о текущем состоянии государственного долга, квазигосударственного долга, гарантированного государством долга, обязательствах государства по проектам государственно-частного партнерства, поручительствах государства, суммах денег, выплаченных в счет погашения государственного долга, выданных государственных гарантиях и государственных гарантиях по поддержке экспорта, суммах денег, выплаченных по гарантиям государства и гарантиям государства по поддержке экспорта, обязательствам государства по проектам государственно-частного партнерства;

924) мемлекеттiк жоспарлау жөнiндегi орталық уәкілетті органмен бірлесіп ірі кәсіпкерлік субъектілерінен түсетін түсімдерді және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, корпоративтік табыс салығы түрінде республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетіне түсетін салықтық түсімдер тізбесін бекіту;
925) бюджетті нақтылау немесе түзету кезінде бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру көлемі мен нәтижелер көрсеткіштері өзгерген жағдайда олардың қайта бекітілуін келісу;
926) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері – орталық салалық мемлекеттік органдар айқындайтын нысаналы салымның пайдаланылуы туралы есептілікті жасау тәртібін, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ нысаналы салымды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды келісу;
927) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері – орталық салалық мемлекеттік органдар айқындайтын нысаналы аударымның пайдаланылуы туралы есептілікті жасау тәртібін, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ нысаналы аударымды пайдалану барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды келісу;
928) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілейтін нысаналы жарнаны салуға бағытталған бюджеттік бағдарламаны (кіші бағдарламаны) қаржыландыру тәртібін келісу;
929) нысаналы жарнаның пайдаланылуы туралы есептерді қалыптастыру тәртібін айқындау;
930) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын нысаналы жарнаның пайдаланылуы туралы есептілікті жасау тәртібін, оны ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ нысаналы жарнаны пайдалану барысы мен нәтижелері туралы ұсынылатын ақпаратқа қойылатын талаптарды келісу;
931) Қазақстан Республикасының су қоймаларын, каналдары мен гидротехникалық құрылысжайларын дамытуға мемлекеттік кепілдікпен тартылған қарыздар бойынша өтеу, оларға қызмет көрсету және қоса қаржыландыру жөніндегі шығыстарды жабуға субсидиялау және бюджеттен субсидиялар төлеу қағидаларын келісу;
932) әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына бюджет қаражатын жоспарлау және бөлу қағидаларын, медициналық көмек көрсетуге арналған қаражат бойынша есептілікті ұсыну нысандары мен мерзімдерін келісу;
933) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі бекітетін Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу және оларды өткізуден түсетін ақшаны пайдалану қағидаларын келісу;
934) мемлекеттік борыштың, квазимемлекеттік борыштың, мемлекет кепілдік берген борыштың ағымдағы жай-күйі, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекет міндеттемелері, мемлекет кепілгерлігі, мемлекеттік борышты өтеу есебіне төленген ақша сомасы, берілген мемлекеттік кепілдіктер мен экспортты қолдау жөніндегі мемлекеттік кепілдіктер, мемлекеттің кепілдіктері мен экспортты қолдау бойынша мемлекеттің кепілдіктері, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекет міндеттемелері бойынша төленген ақша сомалары туралы мәліметтерді статистикалық ақпарат нысанында тоқсан сайын ресми жариялау;

935) разработка порядка представления отчетности по государственным внешним займам и софинансирования из республиканского бюджета;
936) разработка порядка выпуска, размещения, обращения, обслуживания и погашения государственных казначейских обязательств, выпускаемых Правительством Республики Казахстан на внутреннем рынке;
937) определение критериев кредитоспособности заемщика по согласованию с уполномоченным органом по бюджетной политике;
938) определение порядка включения финансовых агентств в перечень финансовых агентств, получающих бюджетные кредиты из республиканского бюджета без обеспечения, по согласованию с уполномоченным органом по бюджетной политике;
939) установление порядка осуществления контроля за использованием бюджетного кредита по целевому назначению и наличием обеспечения исполнения обязательств по нему кредитором, администратором бюджетной программы и (или) поверенным (агентом) по согласованию с уполномоченным органом по бюджетной политике;
940) определение видов, порядка определения и установления ставок вознаграждения по согласованию с уполномоченным органом по бюджетной политике;
941) осуществление размещения временно свободных бюджетных денег с единого казначейского счета;
942) разработка и утверждение натуральных норм обеспечения государственных органов служебными и дежурными автомобилями, телефонной связью, офисной мебелью и техникой, площадями для размещения аппарата государственных органов, канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами;
943) приостановление операций по бюджетным программам, по которым принято решение о сокращении бюджетных средств, на основании предложений Республиканской бюджетной комиссии о внесении изменений и дополнений в закон о республиканском бюджете;
944) формирование государственной политики и координация работы государственных органов в сфере противодействия теневой экономике;
945) принятие мер по противодействию теневой экономике;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 946) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
946) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 15 предусматривается дополнить подпунктами 947), 948), 949), 950), 951), 952), 953), 954), 955), 956), 957), 958), 959), 960), 961), 962), 963), 964), 965), 966), 967), 968), 969), 970), 971), 972), 973), 974), 975), 976), 977), 978), 979), 980), 981), 982), 983), 984), 985), 986), 987), 988), 989) в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).

935) мемлекеттік сыртқы қарыздар бойынша есептілікті ұсыну және республикалық бюджеттен қоса қаржыландыру тәртібін әзірлеу;
936) Қазақстан Республикасының Үкіметі ішкі нарықта шығаратын мемлекеттік қазынашылық міндеттемелерді шығару, орналастыру, айналысқа жіберу, қызмет көрсету және өтеу тәртібін әзірлеу;
937) бюджет саясаты жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша қарыз алушының кредит қабілеттілігі өлшемшарттарын айқындау;
938) бюджет саясаты жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша қаржы агенттіктерін республикалық бюджеттен қамтамасыз етілмейтін бюджеттік кредиттер алатын қаржы агенттіктерінің тізбесіне енгізу тәртібін айқындау;
939) бюджет саясаты жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша кредитор, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі және (немесе) сенім білдірілген өкіл (агент) бюджеттік кредиттің нысаналы мақсаты бойынша пайдаланылуын және ол бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуді бақылауды жүзеге асыру тәртібін белгілеу;
940) бюджет саясаты жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша сыйақы түрлерін, оның мөлшерлемелерін айқындау және белгілеу тәртібін айқындау;
941) бірыңғай қазынашылық шоттан уақытша бос бюджет ақшасын орналастыруды жүзеге асыру;
942) мемлекеттік органдарды қызметтік және кезекші автомобильдермен, телефон байланысымен, кеңсе жиһазымен және техникасымен, мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыру үшін алаңдармен, кеңсе керек-жарақтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын әзірлеу және бекіту;
943) Республикалық бюджет комиссиясының республикалық бюджет туралы заңға өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсыныстары негізінде бюджет қаражатын қысқарту туралы шешім қабылданған бюджеттік бағдарламалар бойынша операцияларды тоқтата тұру;
944) көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және мемлекеттік органдардың жұмысын үйлестіру;
945) көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөнінде шараларды қабылдау;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
946) тармақша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
946) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-тармақты 947), 948), 949), 950), 951), 952), 953), 954), 955), 956), 957), 958), 959), 960), 961), 962), 963), 964), 965), 966), 967), 968), 969), 970), 971), 972), 973), 974), 975), 976), 977), 978), 979), 980), 981), 982), 983), 984), 985), 986), 987), 988) және 989) тармақшалармен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

990) определение порядка действий должностных лиц таможенных органов при остановке автомобильных транспортных средств по согласованию с уполномоченным органом в сфере таможенной политики;
991) разработка и утверждение порядка создания, деятельности, оснащения, в том числе транспортными средствами, мобильных групп в таможенных органах;
992) разработка и утверждение форм требования об остановке транспортного средства, требования о доставке автомобильного транспортного средства, а также акта об остановке автомобильного транспортного средства и порядка его заполнения;
993) определение порядка доставки автомобильного транспортного средства и находящихся в нем товаров в место хранения, осуществляемой лицом, управляющим автомобильным транспортным средством, в сопровождении должностных лиц таможенных органов и перевозки (транспортировки) задержанных автомобильных транспортных средств и находящихся в них товаров в место хранения;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 994) действует до 31.12.2025 в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865.
994) определение порядка и сроков представления операторами интернет-платформ, у которых оплата за оказанные услуги, выполненные работы не производится через интернет-платформу, в налоговые органы сведений о лицах, зарегистрированных на интернет-платформе, оказывающих заказчикам услуги или выполняющих заказчикам работы с использованием интернет-платформы;
995) внесение предложений в уполномоченный орган в области мобилизационной подготовки по объемам финансирования мероприятий по мобилизационной подготовке и мобилизации;
996) планирование, организация и руководство мобилизационной подготовкой организаций в соответствующей сфере государственного управления, проведение оценки мобилизационной готовности организаций, имеющих мобилизационные заказы, в порядке, установленном в правилах мобилизационной подготовки и мобилизации в Республике Казахстан;
997) проведение во взаимодействии с местными исполнительными органами Республики Казахстан мероприятий по подготовке к выполнению мобилизационных планов;
998) представление в уполномоченный орган в области мобилизационной подготовки информации о производственных, финансовых, складских возможностях организаций для установления мобилизационных заказов;
999) организация и проведение работы по бронированию военнообязанных;
1000) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в области мобилизационной подготовки и мобилизации;
1001) при объявлении мобилизации организация и обеспечение во взаимодействии с местными исполнительными органами Республики Казахстан проведения комплекса мероприятий по переводу организаций на режим военного положения;

990) автомобиль көлік құралдарын тоқтатқан кезде кеден органдары лауазымды адамдарының іс-қимыл жасау тәртібін кеден саясаты саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша айқындау;
991) кеден органдарында ұтқыр топтарды құру, олардың қызметі, жарақтандырылуы, оның ішінде көлік құралдарымен жарақтандырылуы тәртібін әзірлеу және бекіту;
992) көлік құралын тоқтату туралы талаптың, автомобиль көлік құралын жеткізу туралы талаптың, сондай-ақ автомобиль көлік құралын тоқтату туралы актінің нысандарын оны толтыру тәртібін әзірлеу және бекіту;
993) кеден органдарының лауазымды адамдарының сүйемелдеуімен автомобиль көлік құралын басқаратын адам жүзеге асыратын автомобиль көлік құралын және ондағы тауарларды сақтау орнына жеткізу және ұсталған автомобиль көлік құралдарын және ондағы тауарларды сақтау орнына тасу (тасымалдау) тәртібін айқындау;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
994) тармақша 31.12.2025 дейін қолданыста болады – ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 қаулысымен.
994) көрсетілген қызметтер, орындалған жұмыстар үшін ақы төлеу интернет-платформа арқылы жүргізілмейтін интернет-платформа операторларының интернет-платформада тіркелген, интернет-платформаны пайдалана отырып, тапсырыс берушілерге қызметтер көрсететін немесе тапсырыс берушілерге жұмыстарды орындайтын тұлғалар туралы мәліметтерді салық органдарына ұсыну тәртібі мен мерзімдерін айқындау;
995) жұмылдыру дайындығы саласындағы уәкiлеттi органға жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру жөнiндегi iс-шараларды қаржыландыру көлемдерi жөнiнде ұсыныстар енгізу;
996) мемлекеттік басқарудың тиісті саласында ұйымдардың жұмылдыру дайындығын жоспарлау, ұйымдастыру және оған басшылық ету, Қазақстан Республикасындағы жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру қағидаларында белгіленген тәртіппен жұмылдыру тапсырыстары бар ұйымдардың жұмылдыру әзірлігін бағалауды жүргізу;
997) Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдарымен өзара iс-қимыл жасай отырып, жұмылдыру жоспарларын орындауға дайындық жөнiндегi іс-шараларды жүргiзу;
998) жұмылдыру тапсырыстарын белгілеу үшін ұйымдардың өндірістік, қаржылық, қоймалық мүмкіндіктері туралы ақпаратты жұмылдыру дайындығы саласындағы уәкілетті органға беру;
999) әскери міндеттілерді бекітіп қою бойынша жұмысты ұйымдастыру және жүргізу;
1000) жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласында Қазақстан Республикасының заңдары мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiнiң орындалуын қамтамасыз ету;
1001) жұмылдыру жарияланған кезде Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдарымен өзара iс-қимыл жасай отырып, ұйымдарды соғыс жағдайы режимiне көшiру жөнiндегi іс-шаралар кешенiн жүргiзудi ұйымдастыру және қамтамасыз ету;

1002) разработка и (или) утверждение нормативных правовых актов в области мобилизационной подготовки и мобилизации в сферах, закрепленных за Министерством;
1003) разработка, согласование с уполномоченным органом в области мобилизационной подготовки и утверждение мобилизационных планов;
1004) внесение в уполномоченный орган в области мобилизационной подготовки предложений по совершенствованию мобилизационной подготовки и мобилизации;
1005) участие в проведении военно-экономических и командно-штабных учений;
Примечание ИЗПИ!
Пункт 15 предусматривается дополнить подпунктами 1006), 1007), 1008) и 1009) в соответствии с постановлением Правительства РК от 15.10.2025 № 865 (вводится в действие с 01.01.2026).
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 19.04.2022 № 230; от 07.06.2022 № 375; от 19.10.2022 № 834 (порядок введения в действие см. п.2); от 16.11.2022 № 908; от 13.02.2023 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.03.2023 № 172 (порядок введения в действие см. п.2); от 27.04.2023 № 335 (порядок введения в действие см. п.2); Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 27.06.2023 № 498 (порядок введения в действие см.п.2); от 29.06.2023 № 511(порядок введения в действие см. п. 2); от 01.09.2023 № 762 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.09.2023 № 764 (вводится в действие с 04.09.2023); от 19.09.2023 № 815; от 13.10.2023 № 909 (порядок введения в действие см. п. 2); от 05.04.2024 № 255 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 26.04.2024 № 337; от 27.09.2024 № 792 (порядок введения в действие см. п.2); от 05.02.2025 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025); от 15.10.2025 № 865.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя Министерства
16. Руководство Министерством осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель Министерства назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Первый руководитель Министерства имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

1002) Министрлікке бекітіп берілген салаларда жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және (немесе) бекіту;
1003) жұмылдыру жоспарларын әзірлеу, жұмылдыру дайындығы саласындағы уәкілетті органмен келісу және бекіту;
1004) жұмылдыру дайындығы саласындағы уәкiлеттi органға жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыруды жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзу;
1005) әскери-экономикалық және командалық-штабтық оқулар өткізуге қатысу;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-тармақты 1006), 1007), 1008) және 1009) тармақшалармен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 15.10.2025 № 865 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.04.2022 № 230; 07.06.2022 № 375; 19.10.2022 № 834 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 16.11.2022 № 908; 13.02.2023 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.03.2023 № 172 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 27.04.2023 № 335 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 27.06.2023 № 498 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 29.06.2023 № 511 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 01.09.2023 № 762 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.09.2023 № 764 (04.09.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi); 19.09.2023 № 815; 13.10.2023 № 909 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 05.04.2024 № 255 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 26.04.2024 № 337; 27.09.2024 № 792 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз); 05.02.2025 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады); 15.10.2025 № 865 қаулыларымен.
3-тарау. Министрліктің бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. Министрлікке басшылықты Министрлікке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауаптылықта болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
17. Министрліктің бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. Министрліктің бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.

19. Полномочия первого руководителя Министерства:
1) определяет обязанности своих заместителей;
2) в соответствии с законодательством назначает и освобождает от должностей работников системы Министерства, вопросы трудовых отношений с которыми отнесены к его компетенции;
3) подписывает приказы Министерства;
4) представляет Министерство во всех государственных органах и иных организациях;
5) утверждает регламент работы Министерства;
6) несет персональную ответственность за противодействие коррупции;
7) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя Министерства в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
20. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
21. Аппарат Министерства возглавляется руководителем аппарата, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. Исключен постановлением Правительства РК от 19.04.2022 № 230.
Глава 4. Имущество Министерства
23. Министерство может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
25. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Министерства
26. Реорганизация и упразднение Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 20.12.2022 № 1033; от 30.12.2022 № 1132; от 21.09.2023 № 824; от 27.06.2025 № 487 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Акционерное общество "Информационно-учетный центр".
2. Акционерное общество "Фонд проблемных кредитов".
3. Акционерное общество "Центр электронных финансов".

19. Министрліктің бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) өз орынбасарларының міндеттерін айқындайды;
2) еңбек қатынастарының мәселелері өзінің құзыретіне жатқызылған Министрлік жүйесінің жұмыскерлерін заңнамаға сәйкес лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
3) Министрліктің бұйрықтарына қол қояды;
4) барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Министрліктің атынан өкілдік етеді;
5) Министрліктің жұмыс регламентін бекітеді;
6) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауаптылықта болады;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Министрліктің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
20. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
21. Министрліктің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын аппарат басшысы басқарады.
22. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 19.04.2022 № 230 қаулысымен.
4-тарау. Министрліктің мүлкі
23. Министрліктің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Министрліктің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. Министрлікке бекітіп берілген мүлік республикалық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Министрлік өзіне бекітіп берілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқылы емес.
5-тарау. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату
26. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 20.12.2022 № 1033; 30.12.2022 № 1132; 21.09.2023 № 824; 27.06.2025 № 487 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. "Ақпараттық-есептеу орталығы" акционерлік қоғамы.
2. "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамы.
3. "Электрондық қаржы орталығы" акционерлік қоғамы.

4. Частная компания "Direct Investment Fund "Kazakhstan Investment Development Fund (KIDF)" Ltd.
5. Частная компания "Kazakhstan Investment Development Fund (KIDF) Management Company" Ltd.
6. Исключен постановлением Правительства РК от 20.12.2022 № 1033.
7. Исключен постановлением Правительства РК от 20.12.2022 № 1033.
8. Товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company".
9. Товарищество с ограниченной ответственностью "Компания по управлению возвращенными активами".
Перечень территориальных органов, находящихся в ведении Министерства и территориальных подразделений его ведомств
Перечень республиканских государственных учреждений – территориальных органов Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
Сноска. Перечень – в редакции постановления Правительства РК от 03.07.2025 № 507 (вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 01.01.2025).
1. Департамент государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Аккольское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Аршалынское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Астраханское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Атбасарское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Буландинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Зерендинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Управление государственного казначейства района Биржан сал Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

4. "Direct Investment Fund "Kazakhstan Investment Development Fund (KIDF)" Ltd жеке компаниясы.
5. "Kazakhstan Investment Development Fund (KIDF) Management Company" Ltd жеке компаниясы.
6. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.12.2022 № 1033 қаулысымен.
7. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.12.2022 № 1033 қаулысымен.
8. "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
9. "Қайтарылған активтерді басқару компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Министрліктің қарамағындағы аумақтық органдардың және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің тізбесі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелері – аумақтық органдарының тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 03.07.2025 № 507 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.01.2025 бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады) қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ақкөл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Аршалы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Астрахан аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Атбасар аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бұланды аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Зеренді аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Біржан сал аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

9. Ерейментауское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Егиндыкольское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Есильское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Жаксинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Жаркаинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
14. Коргалжинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Управление государственного казначейства по городу Косшы Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Сандыктауское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
17. Степногорское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
18. Шортандинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
19. Бурабайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
20. Целиноградское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Акмолинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ерейментау аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Егіндікөл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Есіл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жақсы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жарқайың аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қорғалжын аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қосшы қаласы бойынша мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Сандықтау аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Степногорск қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шортанды аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
19. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бурабай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
20. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Целиноград аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

21. Департамент государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
22. Алгинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
23. Айтекебийское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
24. Байганинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
25. Иргизское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
26. Каргалинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
27. Мугалжарское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
28. Мартукское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
29. Темирское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
30. Уилское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
31. Хромтауское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
32. Хобдинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
33. Шалкарское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Актюбинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

21. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
22. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Алға аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
23. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Әйтеке би аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
24. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Байғанин аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
25. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ырғыз аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
26. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қарғалы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
27. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Мұғалжар аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
28. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Мәртөк аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
29. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Темір аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
30. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ойыл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
31. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Хромтау аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
32. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қобда аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
33. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шалқар аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

34. Департамент государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
35. Балхашское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
36. Енбекшиказахское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
37. Жамбылское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
38. Илийское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
39. Карасайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
40. Кегенское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
41. Талгарское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
42. Уйгурское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
43. Райымбекское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
44. Управление государственного казначейства по городу Алатау Департамента государственного казначейства по Алматинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
45. Департамент государственного казначейства по Атырауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
46. Жылыойское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Атырауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

34. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
35. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Балқаш аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
36. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Еңбекшіқазақ аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
37. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жамбыл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
38. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Іле аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
39. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қарасай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
40. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Кеген аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
41. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Талғар аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
42. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ұйғыр аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
43. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Райымбек аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
44. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Алатау қаласы бойынша мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
45. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Атырау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
46. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жылыой аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

47. Индерское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Атырауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
48. Исатайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Атырауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
49. Кызылкогинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Атырауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
50. Курмангазинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Атырауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
51. Макатское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Атырауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
52. Махамбетское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Атырауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
53. Департамент государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
54. Глубоковское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
55. Зайсанское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
56. Управление государственного казначейства города Алтай Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
57. Катон-Карагайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
58. Управление государственного казначейства по району Самар Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;

47. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Индер аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
48. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Исатай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
49. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қызылқоға аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
50. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Құрманғазы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
51. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Мақат аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
52. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Махамбет аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
53. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
54. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Глубокое аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
55. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Зайсан аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
56. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Алтай қаласының мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
57. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Катонқарағай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
58. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Самар ауданы бойынша мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

59. Курчумское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
60. Риддерское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
61. Тарбагатайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
62. Уланское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
63. Шемонаихинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
64. Управление государственного казначейства по району Үлкен Нарын Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
65. Управление государственного казначейства по району Марқакөл Департамента государственного казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
66. Департамент государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
67. Байзакское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
68. Жамбылское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
69. Жуалынское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
70. Кордайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

59. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Күршім аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
60. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Риддер қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
61. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Тарбағатай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
62. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ұлан аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
63. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шемонаиха аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
64. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Үлкен Нарын ауданы бойынша мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
65. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Марқакөл ауданы бойынша мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
66. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
67. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Байзақ аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
68. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жамбыл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
69. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жуалы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
70. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қордай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

71. Управление государственного казначейства района имени Турара Рыскулова Департамента государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
72. Меркенское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
73. Мойынкумское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
74. Сарысуское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
75. Таласское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
76. Шуское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Жамбылской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
77. Департамент государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
78. Акжаикское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
79. Бурлинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
80. Жангалинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
81. Жанибекское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
82. Управление государственного казначейства района Бәйтерек Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

71. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Тұрар Рысқұлов атындағы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
72. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Меркі аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
73. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Мойынқұм аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
74. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Сарысу аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
75. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Талас аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
76. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шу аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
77. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
78. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ақжайық аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
79. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бөрлі аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
80. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жаңақала аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
81. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жәнібек аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
82. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бәйтерек аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

83. Каратобинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
84. Казталовское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
85. Сырымское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
86. Таскалинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
87. Теректинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
88. Бокейординское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
89. Чингирлауское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
90. Департамент государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
91. Абайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
92. Актогайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
93. Балхашское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
94. Бухар-Жырауское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

83. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қаратөбе аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
84. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Казталов аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
85. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Сырым аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
86. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Тасқала аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
87. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Теректі аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
88. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бөкей ордасы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
89. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шыңғырлау аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
90. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
91. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Абай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
92. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ақтоғай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
93. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Балқаш қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
94. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бұқар жырау аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

95. Каркаралинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
96. Нуринское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
97. Осакаровское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
98. Приозерское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
99. Саранское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
100. Темиртауское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
101. Шахтинское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
102. Шетское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Карагандинской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
103. Департамент государственного казначейства по Кызылординской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
104. Аральское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Кызылординской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
105. Байконырское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Кызылординской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
106. Жалагашское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Кызылординской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

95. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қарқаралы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
96. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Нұра аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
97. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Осакаров аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
98. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Приозерск қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
99. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Саран қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
100. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Теміртау қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
101. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шахтинск қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
102. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шет аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
103. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
104. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Арал аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
105. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Байқоңыр қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
106. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жалағаш аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

107. Жанакорганское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Кызылординской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
108. Казалинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Кызылординской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
109. Кармакшинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Кызылординской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
110. Сырдарьинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Кызылординской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
111. Шиелийское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Кызылординской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
112. Департамент государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
113. Алтынсаринское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
114. Амангельдинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
115. Аркалыкское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
116. Аулиекольское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
117. Денисовское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
118. Жангельдинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

107. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жаңақорған аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
108. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қазалы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
109. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қармақшы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
110. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Сырдария аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
111. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шиелі аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
112. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
113. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Алтынсарин аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
114. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Амангелді аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
115. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Арқалық қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
116. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Әулиекөл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
117. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Денисов аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
118. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жангелдин аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

119. Житикаринское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
120. Камыстинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
121. Карабалыкское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
122. Карасуское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
123. Костанайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
124. Лисаковское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
125. Мендыгаринское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
126. Наурзумское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
127. Рудненское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
128. Сарыкольское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
129. Управление государственного казначейства района Беимбета Майлина Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
130. Узынкольское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

119. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жітіқара аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
120. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қамысты аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
121. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қарабалық аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
122. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қарасу аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
123. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қостанай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
124. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Лисаков қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
125. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Меңдіқара аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
126. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Наурызым аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
127. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Рудный қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
128. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Сарыкөл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
129. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бейімбет Майлин ауданының мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
130. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ұзынкөл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

131. Федоровское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Костанайской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
132. Департамент государственного казначейства по Мангистауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
133. Бейнеуское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Мангистауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
134. Жанаозенское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Мангистауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
135. Каракиянское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Мангистауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
136. Мангистауское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Мангистауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
137. Мунайлинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Мангистауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
138. Тупкараганское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Мангистауской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
139. Департамент государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
140. Аксуское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
141. Актогайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
142. Баянаульское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
143. Железинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

131. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Федоров аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
132. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
133. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бейнеу аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
134. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жаңаөзен қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
135. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қарақия аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
136. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Маңғыстау аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
137. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Мұнайлы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
138. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Түпқараған аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
139. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
140. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ақсу қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
141. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ақтоғай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
142. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Баянауыл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
143. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Железин аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

144. Иртышское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
145. Управление государственного казначейства района Тереңкөл Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
146. Управление государственного казначейства района Аққулы Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
147. Майское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
148. Павлодарское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
149. Успенское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
150. Щербактинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
151. Экибастузское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Павлодарской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
152. Департамент государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
153. Акжарское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
154. Аккайынское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
155. Айыртауское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

144. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ертіс аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
145. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Тереңкөл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
146. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Аққулы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
147. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Май аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
148. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Павлодар аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
149. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Успен аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
150. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шарбақты аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
151. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Екібастұз қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
152. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
153. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ақжар аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
154. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Аққайың аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
155. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Айыртау аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

156. Управление государственного казначейства района Магжана Жумабаева Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
157. Есильское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
158. Жамбылское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
159. Кызылжарское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
160. Мамлютское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
161. Управление государственного казначейства района имени Шал акына Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
162. Тимирязевское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
163. Тайыншинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
164. Уалихановское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
165. Управление государственного казначейства района имени Габита Мусрепова Департамента государственного казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
166. Департамент государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
167. Департамент государственного казначейства по городу Шымкенту Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

156. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Мағжан Жұмабаев ауданының мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
157. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Есіл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
158. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жамбыл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
159. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қызылжар аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
160. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Мамлют аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
161. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шал ақын атындағы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
162. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Тимирязев аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
163. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Тайынша аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
164. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Уәлиханов аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
165. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның Мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
166. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
167. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.

168. Арысское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
169. Байдибекское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
170. Казыгуртское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
171. Кентауское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
172. Жетысайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
173. Ордабасынское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
174. Отрарское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
175. Сайрамское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
176. Сарыагашское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
177. Созакское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
178. Толебийское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
179. Туркестанское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

168. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Арыс қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
169. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бәйдібек аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
170. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қазығұрт аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
171. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Кентау қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
172. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жетісай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
173. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ордабасы аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
174. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Отырар аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
175. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Сайрам аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
176. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Сарыағаш аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
177. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Созақ аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
178. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Төлеби аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
179. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Түркістан қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

180. Тюлкубасское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
181. Шардаринское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
182. Мактааральское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
183. Келесское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
184. Управление государственного казначейства по району Сауран Департамента государственного казначейства по Туркестанской области Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
185. Департамент государственного казначейства по городу Алматы Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
186. Департамент государственного казначейства по городу Астане Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
187. Департамент государственного казначейства по области Жетісу Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
188. Алакольское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Жетісу Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
189. Аксуское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Жетісу Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
190. Каратальское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Жетісу Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
191. Кербулакское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Жетісу Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
192. Коксуское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Жетісу Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

180. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Түлкібас аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
181. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Шардара аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
182. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Мақтаарал аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
183. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Келес аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
184. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Сауран ауданы бойынша мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
185. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
186. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
187. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Жетісу облысы бойынша мемлекеттік қазынашылық департаменті.
188. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Алакөл аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
189. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ақсу аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
190. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қаратал аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
191. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Кербұлақ аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
192. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Көксу аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

193. Панфиловское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Жетісу Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
194. Сарканское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Жетісу Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
195. Ескельдинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Жетісу Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
196. Текелийское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Жетісу Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
197. Департамент государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
198. Абайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
199. Аягозское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
200. Бескарагайское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
201. Бородулихинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
202. Жарминское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
203. Кокпектинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
204. Курчатовское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
205. Управление государственного казначейства по району Ақсуат Департамента государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.

193. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Панфилов аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
194. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Сарқан аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
195. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ескелді аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
196. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Текелі қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
197. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
198. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Абай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
199. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Аягөз аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
200. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бесқарағай аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
201. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Бородулиха аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
202. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жарма аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
203. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Көкпекті аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
204. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Курчатов қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
205. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ақсуат ауданы бойынша мемлекеттік қазынашылық басқармасы.

206. Урджарское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
207. Управление государственного казначейства по району Мақаншы Департамента государственного казначейства по области Абай Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
208. Департамент государственного казначейства по области Ұлытау Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
209. Жанааркинское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Ұлытау Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
210. Каражалское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Ұлытау Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
211. Сатпаевское городское управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Ұлытау Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
212. Улытауское районное управление государственного казначейства Департамента государственного казначейства по области Ұлытау Комитета государственного казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
________________________________________________
Перечень республиканских государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Перечень государственных учреждений – территориальных органов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
Сноска. Раздел 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 12.05.2022 № 299; от 11.07.2022 № 471; от 16.11.2022 № 908; от 15.12.2022 № 1011; от 27.04.2023 № 333; от 26.04.2024 № 337; от 23.05.2024 № 407; от 05.12.2024 № 1027.
1. Департамент государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Управление государственных доходов по городу Кокшетау Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Управление государственных доходов по городу Косшы Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Управление государственных доходов по городу Степногорску Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

206. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Үржар аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
207. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Мақаншы ауданы бойынша мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
208. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік қазынашылық комитетінің Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаменті.
209. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Жаңаарқа аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
210. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Қаражал қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
211. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Сәтбаев қалалық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
212. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік қазынашылық комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік қазынашылық департаментінің Ұлытау аудандық мемлекеттік қазынашылық басқармасы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. 1-бөлімге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 12.05.2022 № 299; 11.07.2022 № 471; 16.11.2022 № 908; 15.12.2022 № 1011; 27.04.2023 № 333; 26.04.2024 № 337; 23.05.2024 № 407; 05.12.2024 № 1027 қаулыларымен.
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақмола облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көкшетау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қосшы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Степногорск қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

5. Управление государственных доходов по Аккольскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Управление государственных доходов по Астраханскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Управление государственных доходов по Атбасарскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Управление государственных доходов по Сандыктаускому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Управление государственных доходов по Аршалынскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Управление государственных доходов по Ерейментаускому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Управление государственных доходов по Егиндыкольскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Управление государственных доходов по Коргалжынскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Управление государственных доходов по Буландинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
14. Управление государственных доходов по Целиноградскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Управление государственных доходов по Шортандинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Управление государственных доходов по Жаркаинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
17. Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Астрахан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Атбасар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сандықтау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аршалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ерейментау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Егіндікөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қорғалжын ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бұланды ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Целиноград ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шортанды ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жарқайың ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

18. Управление государственных доходов по Жаксынскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
19. Управление государственных доходов по Зерендинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
20. Управление государственных доходов по району Биржан сал Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
21. Управление государственных доходов по Бурабайскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
22. Департамент государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
23. Управление государственных доходов по городу Актобе Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
24. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
25. Управление государственных доходов по Алгинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
26. Управление государственных доходов по Байганинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
27. Управление государственных доходов по Айтекебийскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
28. Управление государственных доходов по Иргизскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
29. Управление государственных доходов по Каргалинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
30. Управление государственных доходов по Мартукскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
31. Управление государственных доходов по Мугалжарскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жақсы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
19. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Зеренді ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
20. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Біржан сал ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
21. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бурабай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
22. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақтөбе облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
23. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтөбе қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
24. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
25. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алға ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
26. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Байғанин ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
27. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әйтеке би ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
28. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ырғыз ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
29. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарғалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
30. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мәртөк ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
31. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мұғалжар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

32. Управление государственных доходов по Темирскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
33. Управление государственных доходов по Уилскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
34. Управление государственных доходов по Хобдинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
35. Управление государственных доходов по Хромтаускому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
36. Управление государственных доходов по Шалкарскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
37. Департамент государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
38. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
39. Управление государственных доходов по городу Қонаев Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
40. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
41. Управление государственных доходов по Балхашскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
42. Управление государственных доходов по Жамбылскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
43. Управление государственных доходов по Илийскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
44. Управление государственных доходов по Карасайскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
45. Управление государственных доходов по Райымбекскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
46. Управление государственных доходов по Кегенскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

32. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Темір ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
33. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ойыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
34. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қобда ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
35. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Хромтау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
36. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шалқар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
37. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
38. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
39. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қонаев қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
40. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
41. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Балқаш ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
42. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жамбыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
43. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Іле ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
44. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарасай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
45. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Райымбек ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
46. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кеген ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

47. Управление государственных доходов по Талгарскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
48. Управление государственных доходов по Уйгурскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
49. Управление государственных доходов по Енбекшиказахскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
49-1. Управление государственных доходов по городу Алатау Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
50. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
51. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
52. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
53. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
54. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
55. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
56. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
57. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
58. Департамент государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
59. Управление государственных доходов по городу Атырау Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
60. Управление государственных доходов по Курмангазинскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
61. Управление государственных доходов по Индерскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
62. Управление государственных доходов по Исатайскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
63. Управление государственных доходов по Кызылкогинскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
64. Управление государственных доходов по Макатскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

47. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Талғар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
48. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұйғыр ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
49. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Еңбекшіқазақ ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
49-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алатау қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
50. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
51. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
52. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
53. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
54. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
55. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
56. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
57. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
58. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Атырау облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
59. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Атырау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
60. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Құрманғазы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
61. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Индер ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
62. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Исатай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
63. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қызылқоға ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
64. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақат ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

65. Управление государственных доходов по Махамбетскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
66. Управление государственных доходов по Жылыойскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
67. Департамент государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
68. Управление государственных доходов по городу Уральску Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
69. Управление государственных доходов по Бурлинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
70. Управление государственных доходов по Жанибекскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
71. Управление государственных доходов по Жангалинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
72. Управление государственных доходов по району Бәйтерек Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
73. Управление государственных доходов по Казталовскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
74. Управление государственных доходов по Сырымскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
75. Управление государственных доходов по Таскалинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
76. Управление государственных доходов по Теректинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
77. Управление государственных доходов по Бокейординскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

65. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Махамбет ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
66. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жылыой ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
67. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
68. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Орал қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
69. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бөрлі ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
70. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жәнібек ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
71. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңақала ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
72. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бәйтерек ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
73. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Казталов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
74. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сырым ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
75. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тасқала ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
76. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Теректі ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
77. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бөкей ордасы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

78. Управление государственных доходов по Акжаикскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
79. Управление государственных доходов по Чингирлаускому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
80. Управление государственных доходов по Каратобинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
81. Департамент государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
82. Управление государственных доходов по городу Таразу Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
83. Управление государственных доходов по Жамбылскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
84. Управление государственных доходов по Жуалынскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
85. Управление государственных доходов по Кордайскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
86. Управление государственных доходов по району имени Турара Рыскулова Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
87. Управление государственных доходов по Меркенскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
88. Управление государственных доходов по Мойынкумскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
89. Управление государственных доходов по Байзакскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
90. Управление государственных доходов по Шускому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

78. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақжайық ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
79. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шыңғырлау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
80. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаратөбе ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
81. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Жамбыл облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
82. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тараз қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
83. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жамбыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
84. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жуалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
85. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қордай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
86. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тұрар Рысқұлов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
87. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Меркі ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
88. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мойынқұм ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
89. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Байзақ ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
90. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

91. Управление государственных доходов по Сарысускому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
92. Управление государственных доходов по Таласскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
93. Департамент государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
94. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
95. Управление государственных доходов по городу Сарани Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
96. Управление государственных доходов по городу Темиртау Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
97. Управление государственных доходов по городу Шахтинску Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
98. Управление государственных доходов по городу Балхашу Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
99. Управление государственных доходов по городу Приозерску Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
100. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
101. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
102. Управление государственных доходов по району имени Казыбек би Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
103. Управление государственных доходов по району Әлихан Бөкейхан Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
104. Управление государственных доходов по Каркаралинскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
105. Управление государственных доходов по Нуринскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

91. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарысу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
92. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Талас ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
93. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қарағанды облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
94. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
95. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Саран қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
96. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Теміртау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
97. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шахтинск қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
98. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Балқаш қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
99. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Приозерск қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
100. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
101. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
102. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазыбек би атындағы аудан бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
103. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әлихан Бөкейхан ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
104. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарқаралы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
105. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Нұра ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

106. Управление государственных доходов по Осакаровскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
107. Управление государственных доходов по Бухар-Жыраускому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
108. Управление государственных доходов по Актогайскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
109. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
110. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
111. Управление государственных доходов по Шетскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
112. Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
113. Департамент государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
114. Управление государственных доходов по городу Костанаю Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
115. Управление государственных доходов по городу Лисаковску Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
116. Управление государственных доходов по городу Рудному Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
117. Управление государственных доходов по городу Аркалыку Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
118. Управление государственных доходов по Алтынсаринскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
119. Управление государственных доходов по Мендыкаринскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
120. Управление государственных доходов по Житикаринскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

106. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Осакаров ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
107. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бұқар жырау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
108. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтоғай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
109. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
110. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
111. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шет ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
112. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Абай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
113. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қостанай облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
114. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қостанай қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
115. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Лисаков қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
116. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Рудный қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
117. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арқалық қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
118. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алтынсарин ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
119. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Меңдіқара ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
120. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жітіқара ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

121. Управление государственных доходов по Камыстинскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
122. Управление государственных доходов по Карасускому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
123. Управление государственных доходов по Карабалыкскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
124. Управление государственных доходов по Костанайскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
125. Управление государственных доходов по Узункольскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
126. Управление государственных доходов по Наурзумскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
127. Управление государственных доходов по Денисовскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
128. Управление государственных доходов по Аулиекольскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
129. Управление государственных доходов по району Беимбета Майлина Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
130. Управление государственных доходов по Сарыкольскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
131. Управление государственных доходов по Федоровскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
132. Управление государственных доходов по Амангельдинскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
133. Управление государственных доходов по Жангильдинскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

121. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қамысты ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
122. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарасу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
123. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарабалық ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
124. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қостанай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
125. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұзынкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
126. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Наурызым ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
127. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Денисов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
128. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әулиекөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
129. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бейімбет Майлин ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
130. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
131. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Федоров ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
132. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Амангелді ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
133. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жангелдин ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

134. Департамент государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
135. Управление государственных доходов по городу Кызылорде Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
136. Управление государственных доходов по Аральскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
137. Управление государственных доходов по Казалинскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
138. Управление государственных доходов по Кармакшинскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
139. Управление государственных доходов по Жалагашскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
140. Управление государственных доходов по Сырдарьинскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
141. Управление государственных доходов по Шиелийскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
142. Управление государственных доходов по Жанакорганскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
143. Департамент государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
144. Управление государственных доходов по городу Актау Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
145. Управление государственных доходов по городу Жанаозену Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
146. Управление государственных доходов по Бейнеускому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
147. Управление государственных доходов по Каракиянскому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

134. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қызылорда облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
135. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қызылорда қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
136. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арал ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
137. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
138. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қармақшы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
139. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жалағаш ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
140. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сырдария ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
141. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шиелі ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
142. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңақорған ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
143. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Маңғыстау облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
144. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
145. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңаөзен қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
146. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бейнеу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
147. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарақия ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

148. Управление государственных доходов по Мангистаускому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
149. Управление государственных доходов по Мунайлинскому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
150. Управление государственных доходов по Тупкараганскому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
151. Управление государственных доходов "Морпорт Актау" Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
152. Департамент государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
153. Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
154. Управление государственных доходов по городу Арыси Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
155. Управление государственных доходов по городу Кентау Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
156. Управление государственных доходов по городу Туркестану Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
157. Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
158. Управление государственных доходов по Аль-Фарабийскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
159. Управление государственных доходов по Байдибекскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
160. Управление государственных доходов по Енбекшинскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
161. Управление государственных доходов по Ордабасинскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

148. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Маңғыстау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
149. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мұнайлы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
150. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түпқараған ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
151. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Ақтау теңіз порты" мемлекеттік кірістер басқармасы.
152. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
153. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
154. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арыс қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
155. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кентау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
156. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түркістан қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
157. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Абай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
158. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әл-Фараби ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
159. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бәйдібек ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
160. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Еңбекші ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
161. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ордабасы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

162. Управление государственных доходов по Мактааральскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
163. Управление государственных доходов по Жетысайскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
164. Управление государственных доходов по Отрарскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
165. Управление государственных доходов по Казыгуртскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
166. Управление государственных доходов по Толебийскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
167. Управление государственных доходов по Сайрамскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
168. Управление государственных доходов по Сарыагашскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
169. Управление государственных доходов по Келесскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
170. Управление государственных доходов по Сузакскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
171. Управление государственных доходов по Тюлкубасскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
172. Управление государственных доходов по Шардаринскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
173. Управление государственных доходов по району Сауран Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
174. Исключен постановлением Правительства РК от 26.04.2024 № 337.
175. Управление государственных доходов по Каратаускому району Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

162. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақтаарал ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
163. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жетісай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
164. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Отырар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
165. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазығұрт ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
166. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Төлеби ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
167. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сайрам ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
168. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыағаш ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
169. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Келес ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
170. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Созақ ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
171. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түлкібас ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
172. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шардара ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
173. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сауран ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
174. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.04.2024 № 337 қаулысымен.
175. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаратау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

175-1. Управление государственных доходов по району Тұран Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
176. Департамент государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
177. Управление государственных доходов по городу Павлодару Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
178. Управление государственных доходов по городу Аксу Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
179. Управление государственных доходов по городу Экибастузу Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
180. Управление государственных доходов по Актогайскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
181. Управление государственных доходов по Баянаульскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
182. Управление государственных доходов по Железинскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
183. Управление государственных доходов по Иртышскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
184. Управление государственных доходов района Тереңкөл Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
185. Управление государственных доходов района Аққулы Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
186. Управление государственных доходов по Майскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
187. Управление государственных доходов по Павлодарскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
188. Управление государственных доходов по Успенскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

175-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаментінің Тұран ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
176. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Павлодар облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
177. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Павлодар қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
178. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақсу қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
179. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Екібастұз қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
180. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтоғай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
181. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Баянауыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
182. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Железин ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
183. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ертіс ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
184. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тереңкөл ауданының Мемлекеттік кірістер басқармасы.
185. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті Аққулы ауданының Мемлекеттік кірістер басқармасы.
186. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Май ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
187. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Павлодар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
188. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Успен ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

189. Управление государственных доходов по Щербактинскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
190. Департамент государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
191. Управление государственных доходов по Кызылжарскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
192. Управление государственных доходов по району имени Магжана Жумабаева Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
193. Управление государственных доходов по Жамбылскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
194. Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
195. Управление государственных доходов по Мамлютскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
196. Управление государственных доходов по району Шал акына Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
197. Управление государственных доходов по Аккайынскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
198. Управление государственных доходов по Тимирязевскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
199. Управление государственных доходов по Айыртаускому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
200. Управление государственных доходов по Акжарскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
201. Управление государственных доходов по Тайыншинскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

189. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шарбақты ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
190. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
191. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қызылжар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
192. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мағжан Жұмабаев атындағы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
193. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жамбыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
194. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
195. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мамлют ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
196. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шал ақын ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
197. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аққайың ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
198. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тимирязев ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
199. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Айыртау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
200. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақжар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
201. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тайынша ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

202. Управление государственных доходов по Уалихановскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
203. Управление государственных доходов по району имени Габита Мусрепова Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
204. Управление государственных доходов по городу Петропавловску Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
205. Департамент государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
206. Управление государственных доходов по городу Усть-Каменогорску Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
207. Управление государственных доходов по району Алтай – городу Алтай Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
208. Управление государственных доходов по городу Риддеру Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
209. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
210. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
211. Управление государственных доходов по Катон-Карагайскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
212. Управление государственных доходов по Глубоковскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
213. Управление государственных доходов по Зайсанскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
214. Управление государственных доходов по Курчумскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
215. Управление государственных доходов по Уланскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

202. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Уәлиханов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
203. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ғабит Мүсірепов атындағы аудан бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
204. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Петропавл қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
205. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
206. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Өскемен қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
207. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алтай ауданы – Алтай қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
208. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Риддер қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
209. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
210. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
211. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қатонқарағай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
212. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Глубокое ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
213. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Зайсан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
214. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Күршім ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
215. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұлан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

216. Управление государственных доходов по Шемонаихинскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
217. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
218. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
219. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
220. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
221. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
222. Управление государственных доходов по району Самар Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
223. Исключен постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
224. Управление государственных доходов по Тарбагатайскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
224-1. Управление государственных доходов по району Үлкен Нарын Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
224-2. Управление государственных доходов по району Марқакөл Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
225. Департамент государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
226. Управление государственных доходов по Алматинскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
227. Управление государственных доходов по Сарыаркинскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
228. Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
229. Исключен постановлением Правительства РК от 26.04.2024 № 337.
230. Управление государственных доходов по району Байқоныр Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
230-1. Управление государственных доходов по району "Нұра" Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

216. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шемонаиха ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
217. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
218. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
219. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
220. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
221. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
222. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Самар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
223. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
224. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тарбағатай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
224-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Үлкен Нарын ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
224-2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Марқакөл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
225. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
226. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алматы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
227. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыарқа ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
228. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
229. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.04.2024 № 337 қаулысымен.
230. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Байқоңыр ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
230-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Нұра" ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

230-2. Управление государственных доходов по району "Сарайшық" Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
231. Департамент государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
232. Управление государственных доходов по Алмалинскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
233. Управление государственных доходов по Алатаускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
234. Управление государственных доходов по Ауэзовскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
235. Управление государственных доходов по Бостандыкскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
236. Управление государственных доходов по Жетысускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
237. Управление государственных доходов по Медеускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
238. Управление государственных доходов по Турксибскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
239. Управление государственных доходов по Наурызбайскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
240. Исключен постановлением Правительства РК от 26.04.2024 № 337.
241. Главное диспетчерское управление Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
242. Департамент государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
243. Управление государственных доходов по городу Талдыкоргану Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
244. Управление государственных доходов по городу Текели Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

230-2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Сарайшық" ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
231. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы қаласы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
232. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алмалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
233. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алатау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
234. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әуезов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
235. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бостандық ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
236. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жетісу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
237. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Медеу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
238. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түрксіб ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
239. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Наурызбай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
240. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 26.04.2024 № 337 қаулысымен.
241. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Бас диспетчерлiк басқармасы.
242. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Жетісу облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
243. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Талдықорған қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
244. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Текелі қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

245. Управление государственных доходов по Аксускому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
246. Управление государственных доходов по Алакольскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
247. Управление государственных доходов по Каратальскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
248. Управление государственных доходов по Кербулакскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
249. Управление государственных доходов по Коксускому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
250. Управление государственных доходов по Панфиловскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
251. Управление государственных доходов по Сарканскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
252. Управление государственных доходов по Ескельдинскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
253. Департамент государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
254. Управление государственных доходов по городу Жезказгану Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
255. Управление государственных доходов по городу Каражалу Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
256. Управление государственных доходов по городу Сатпаеву Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
257. Управление государственных доходов по Жанааркинскому району Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
258. Управление государственных доходов по Улытаускому району Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

245. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақсу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
246. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алакөл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
247. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаратал ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
248. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кербұлақ ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
249. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көксу ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
250. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Панфилов ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
251. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарқан ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
252. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ескелді ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
253. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ұлытау облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
254. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жезқазған қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
255. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаражал қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
256. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сәтбаев қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
257. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңаарқа ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
258. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұлытау ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.

259. Департамент государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
260. Управление государственных доходов по городу Курчатову Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
261. Управление государственных доходов по городу Семею Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
262. Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
263. Управление государственных доходов по Аягозскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
264. Управление государственных доходов по Бескарагайскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
265. Управление государственных доходов по Бородулихинскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
266. Управление государственных доходов по Жарминскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
267. Управление государственных доходов по Кокпектинскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
268. Управление государственных доходов по Урджарскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
269. Управление государственных доходов по району Ақсуат Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
269-1. Управление государственных доходов по району Жаңасемей Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
269-2. Управление государственных доходов по району Мақаншы Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Перечень специализированных государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан

259. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Абай облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
260. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Курчатов қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
261. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Семей қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
262. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Абай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
263. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аягөз ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
264. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бесқарағай ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
265. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бородулиха ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
266. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жарма ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
267. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көкпекті ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
268. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Үржар ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
269. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақсуат ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
269-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңасемей ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
269-2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақаншы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің мамандандырылған мемлекеттік мекемелерінің тізбесі

1. "Центральная таможенная лаборатория" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Учебно-методический центр Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений – территориальных органов Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.07.2022 № 471; от 16.11.2022 № 908.
1. Департамент внутреннего государственного аудита по Акмолинской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Департамент внутреннего государственного аудита по Актюбинской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Департамент внутреннего государственного аудита по Алматинской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент внутреннего государственного аудита по Атырауской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Департамент внутреннего государственного аудита по Восточно-Казахстанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Департамент внутреннего государственного аудита по Жамбылской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Департамент внутреннего государственного аудита по Западно-Казахстанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Департамент внутреннего государственного аудита по Карагандинской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Департамент внутреннего государственного аудита по Костанайской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Департамент внутреннего государственного аудита по Кызылординской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Департамент внутреннего государственного аудита по Мангистауской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Департамент внутреннего государственного аудита по Павлодарской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Департамент внутреннего государственного аудита по Северо-Казахстанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.

1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің "Орталық кеден зертханасы".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Оқу-әдістемелік орталығы.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді – ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471; 16.11.2022 № 908 қаулыларымен.
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Ақмола облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Алматы облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Атырау облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Жамбыл облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Қарағанды облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Қостанай облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Қызылорда облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Павлодар облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.

14. Департамент внутреннего государственного аудита по Туркестанской области Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Департамент внутреннего государственного аудита по городу Алматы Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Департамент внутреннего государственного аудита по городу Астане Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
17. Департамент внутреннего государственного аудита по городу Шымкенту Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
18. Департамент внутреннего государственного аудита по области Жетісу Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
19. Департамент внутреннего государственного аудита по области Абай Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
20. Департамент внутреннего государственного аудита по области Ұлытау Комитета внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений – территориальных органов Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.07.2022 № 471; от 16.11.2022 № 908.
1. Акмолинский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Актюбинский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Алматинский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Атырауский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Восточно-Казахстанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Жамбылский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Западно-Казахстанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.

14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Түркістан облысы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Алматы қаласы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Астана қаласы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Ішкі мемлекеттік аудит комитетінің Шымкент қаласы бойынша Ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті Жетісу облысы бойынша ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
19. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті Абай облысы бойынша ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
20. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті Ұлытау облысы бойынша ішкі мемлекеттік аудит департаменті.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді – ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 ; 16.11.2022 № 908 қаулыларымен.
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Ақмола Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Ақтөбе Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Алматы Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Атырау Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Шығыс Қазақстан Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Жамбыл Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Батыс Қазақстан Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.

8. Карагандинский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Костанайский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Кызылординский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Мангистауский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Туркестанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Департамент государственного имущества и приватизации города Шымкента Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
14. Павлодарский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Северо-Казахстанский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Департамент государственного имущества и приватизации города Астаны Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
17. Департамент государственного имущества и приватизации города Алматы Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
18. Байконырский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
19. Департамент государственного имущества и приватизации по области Жетісу Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
20. Департамент государственного имущества и приватизации по области Абай Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
21. Департамент государственного имущества и приватизации по области Ұлытау Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
Изменения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2002 года N 1127 "Некоторые вопросы Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 35, ст. 376):

8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Қарағанды Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Қостанай Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Қызылорда Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Маңғыстау Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Түркістан Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Шымкент қаласы Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік к мүлік және жекешелендіру комитетінің Павлодар Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Солтүстік Қазақстан Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Алматы қаласы Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Байқоңыр Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
19. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Жетісу облысы бойынша мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
20. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Абай облысы бойынша мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
21. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Ұлытау облысы бойынша мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаменті.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір
шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 15 қазандағы N 1127 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 35, 376-құжат):

абзацы четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой подпункта 2) пункта 6 исключить.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.05.2014 № 563(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1212 "О некоторых вопросах Управления делами Президента Республики Казахстан" исключить.
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2004 года N 695 "О переименовании государственных учреждений - территориальных органов Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан, внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 25, ст. 328):
в изменениях и дополнениях, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункты 4 и 5 исключить;
абзацы пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый пункта 15 исключить.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 10.08.2023 № 661 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Подпункт 3) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1377 "О создании акционерного общества "Компания по страхованию жизни "Государственная аннуитетная компания" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 50, ст. 652) исключить.
8. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2005 года N 372 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 18, ст. 209) исключить.
9. Подпункт 3) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2005 года N 559 "О внесении изменения и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 23, ст. 290) исключить.
10. Подпункт 2) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2005 года N 937 "О некоторых вопросах акционерного общества "Компания по страхованию жизни "Государственная аннуитетная компания" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 35, ст. 487) исключить.
11. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2005 года N 1063 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 38, ст. 542) исключить.

6-тармақтың 2) тармақшасының төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші абзацтары алынып тасталсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.05.2014 № 563 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. "Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1212 қаулысының 2-тармағы алынып тасталсын.
5. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерін қайта атау, Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 маусымдағы N 695 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 25, 328-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларда:
4 және 5-тармақтар алынып тасталсын;
15-тармақтың бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы абзацтары алынып тасталсын.
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2023 № 661 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. "Мемлекеттік аннуитеттік компания" өмірді сақтандыру компаниясы" акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1377 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 50, 652-құжат) 5-тармағының 3) тармақшасы алынып тасталсын.
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 сәуірдегі N 372 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 18, 209-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы алынып тасталсын.
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 маусымдағы N 559 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 23, 290-құжат) 1-тармағының 3) тармақшасы алынып тасталсын.
10. "Мемлекеттік аннуитеттік компания" өмірді сақтандыру компаниясы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 21 қыркүйектегі N 937 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 35, 487-құжат) 2-тармағының 2) тармақшасы алынып тасталсын.
11. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 қазандағы N 1063 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 38, 542-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы алынып тасталсын.

12. Пункт 6 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 января 2006 года N 25 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 4, ст. 26) исключить.
13. Пункты 8, 15, 18 и 19 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2006 года N 134 "О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 7, ст. 58) исключить.
14. Пункт 11 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2006 года N 134 "О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 7, ст. 58) исключить.
15. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2006 года N 135 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года N 833 и от 29 октября 2004 года N 1129" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 7, ст. 59) исключить.
16. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2006 года N 333 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1115 и от 28 октября 2004 года N 1119" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 15, ст. 147) исключить.
17. Пункт 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2007 года N 624 "О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Акмолинский финансово-экономический колледж" Министерства образования и науки Республики Казахстан" исключить.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года N 387
Перечень
реорганизуемых государственных учреждений -
территориальных органов Комитета государственного имущества и
приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в
государственные учреждения - межрегиональные департаменты
государственного имущества и приватизации
Комитета государственного имущества и приватизации
Министерства финансов Республики Казахстан

12. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 қаңтардағы N 25 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 4, 26-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 6-тармағы алынып тасталсын.
13. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 ақпандағы N 134 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 7, 58-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 8, 15, 18 және 19-тармақтары алынып тасталсын.
14. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 ақпандағы N 134 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 7, 58-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 11-тармағы алынып тасталсын.
15. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі N 833 және 2004 жылғы 29 қазандағы N 1129 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 ақпандағы N 135 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 7, 59-құжат) 1-тармағының 2) тармақшасы алынып тасталсын.
16. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы
N 1115 және 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 сәуірдегі N 333 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 15, 147-құжат) 1-тармағының 2) тармақшасы алынып тасталсын.
17. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі "Ақмола қаржы-экономикалық колледжі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 шілдедегі N 624 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыруларының 5-тармағы алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру
комитетінің өңіраралық мемлекеттік мүлік
және жекешелендіру департаменттері - мемлекеттік мекемелері
болып қайта ұйымдастырылатын Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру
комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің
тізбесі

1. Карагандинский территориальный комитет государственного имущества и приватизации, Акмолинский территориальный комитет государственного имущества и приватизации, Территориальный комитет государственного имущества и приватизации города Астаны и Жезказганский региональный комитет государственного имущества и приватизации путем слияния в Межрегиональный департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан "Сарыарқа" в городе Астане.
2. Мангистауский территориальный комитет государственного имущества и приватизации, Атырауский территориальный комитет государственного имущества и приватизации путем слияния в Межрегиональный департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан "Каспий" в городе Актау.
3. Актюбинский территориальный комитет государственного имущества и приватизации, Западно-Казахстанский территориальный комитет государственного имущества и приватизации путем слияния в Межрегиональный департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан "Батыс" в городе Актобе.
4. Костанайский территориальный комитет государственного имущества и приватизации, Северо-Казахстанский территориальный комитет государственного имущества и приватизации и Аркалыкский региональный комитет государственного имущества и приватизации путем слияния в Межрегиональный департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан "Тобол" в городе Костанае.
5. Алматинский территориальный комитет государственного имущества и приватизации, Территориальный комитет государственного имущества и приватизации города Алматы и Жетысуский региональный комитет государственного имущества и приватизации путем слияния в Межрегиональный департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан "Жетісу" в городе Талдыкоргане.
6. Восточно-Казахстанский территориальный комитет государственного имущества и приватизации, Павлодарский территориальный комитет государственного имущества и приватизации, Семипалатинский региональный комитет государственного имущества и приватизации путем слияния в Межрегиональный департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан "Ертіс" в городе Семее.

1. Қарағанды мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті, Ақмола мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті, Астана қаласы мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті және Жезқазған мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аймақтық комитеті біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Астана қаласындағы "Сарыарқа" өңіраралық мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментіне.
2. Маңғыстау мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті, Атырау мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Ақтау қаласындағы "Каспий" өңіраралық мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментіне.
3. Ақтөбе мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті, Батыс Қазақстан мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Ақтөбе қаласындағы "Батыс" өңіраралық мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментіне.
4. Қостанай мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті, Солтүстік Қазақстан мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті және Арқалық мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аймақтық комитеті біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Қостанай қаласындағы "Тобыл" өңіраралық мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментіне.
5. Алматы мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті, Алматы қаласы мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті және Жетісу мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аймақтық комитеті біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Талдықорған қаласындағы "Жетісу" өңіраралық мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментіне.
6. Шығыс Қазақстан мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті, Павлодар мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті, Семей мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аймақтық комитеті біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Семей қаласындағы "Ертіс" өңіраралық мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментіне.

7. Жамбылский территориальный комитет государственного имущества и приватизации, Кызылординский территориальный комитет государственного имущества и приватизации, Южно-Казахстанский территориальный комитет государственного имущества и приватизации путем слияния в Межрегиональный департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан "Оңтүстік" в городе Шымкенте.
8. Байконырский территориальный комитет государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в Байконырский департамент государственного имущества и приватизации Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года N 387
Перечень
реорганизуемых государственных учреждений -
территориальных органов Комитета по работе
с несостоятельными должниками Министерства финансов
Республики Казахстан в государственные учреждения - межрегиональные
департаменты Комитета по работе с несостоятельными должниками
Министерства финансов Республики Казахстан
1. Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Акмолинской области, Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Карагандинской области и Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по городу Астане путем слияния в Межрегиональный департамент Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан "Сарыарқа" в городе Астане.
2. Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Атырауской области и Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Мангистауской области путем слияния в Межрегиональный департамент Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан "Каспий" в городе Актау.
3. Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Актюбинской области и Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области путем слияния в Межрегиональный департамент Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан "Батыс" в городе Актобе.

7. Жамбыл мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті, Қызылорда мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитеті, Оңтүстік Қазақстан аумақтық мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Шымкент қаласындағы "Оңтүстік" өңіраралық мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментіне.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Байқоңыр мемлекеттік мүлік және жекешелендіру аумақтық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің Байқоңыр қаласы бойынша мемлекеттік мүлік және жекешелендіру департаментіне.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс
комитетінің өңіраралық департаменттері - мемлекеттік
мекемелері болып қайта ұйымдастырылатын Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлігі Дәрменсіз
борышкерлермен жұмыс комитетінің аумақтық органдары -
мемлекеттік мекемелерінің
тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Ақмола облысы бойынша басқармасы, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Қарағанды облысы бойынша басқармасы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Астана қаласы бойынша басқармалары біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Астана қаласындағы "Сарыарқа" Өңіраралық департаментіне.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Атырау облысы бойынша басқармасы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Маңғыстау облысы бойынша басқармасы біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Ақтау қаласындағы "Каспий" Өңіраралық департаментіне.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Ақтөбе облысы бойынша басқармасы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша басқармасы біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Ақтөбе қаласындағы "Батыс" Өңіраралық департаментіне.

4. Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Костанайской области и Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области путем слияния в Межрегиональный департамент Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан "Тобол" в городе Костанае.
5. Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Алматинской области и Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по городу Алматы путем слияния в Межрегиональный департамент Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан "Жетісу" в городе Талдыкоргане.
6. Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской и Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Павлодарской области путем слияния в Межрегиональный департамент Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан "Ертіс" в городе Семее.
7. Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Кызылординской области, Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Жамбылской области и Управление Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области путем слияния в Межрегиональный департамент Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан "Оңтүстік" в городе Шымкенте.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года N 387
Перечень
переименовываемых государственных учреждений
территориальных органов Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 30.01.2010 № 42.
1. Налоговый комитет по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Налоговый комитет по городу Степногорску Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Степногорску Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Қостанай облысы бойынша басқармасы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша басқармасы біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Қостанай қаласындағы "Тобыл" Өңіраралық департаментіне.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Алматы облысы бойынша басқармасы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Алматы қаласы бойынша басқармасы біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Талдықорған қаласындағы "Жетісу" Өңіраралық департаментіне.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша басқармасы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Павлодар облысы бойынша басқармасы біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Семей қаласындағы "Ертіс" Өңіраралық департаментіне.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Қызылорда облысы бойынша басқармасы, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Жамбыл облысы бойынша басқармасы және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша басқармасы біріктіру жолымен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің Шымкент қаласындағы "Оңтүстік" Өңіраралық департаментіне.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді, 53, 87 және 185-тармақтардың мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.20 N 374, өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.01.30 № 42 Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің қайта аталған аумақтық органдарының - мемлекеттік мекемелердің
тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің Ақмола облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің Ақмола облысы бойынша Салық департаментіне.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Степногорск қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Степногорск қаласы бойынша Салық басқармасына.

3. Налоговый комитет по Аккольскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Аккольскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Налоговый комитет по Астраханскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Астраханскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Налоговый комитет по Атбасарскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Атбасарскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Налоговый комитет по Сандыктаускому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Сандыктаускому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Налоговый комитет по Аршалынскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Аршалынскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Налоговый комитет по Ерейментаускому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Ерейментаускому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Налоговый комитет по Егиндыкольскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Егиндыкольскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Налоговый комитет по Коргалджинскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Коргалджинскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Налоговый комитет по Буландынскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Буландынскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Ақкөл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Ақкөл ауданы бойынша Салық басқармасына.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Астрахан ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Астрахан ауданы бойынша Салық басқармасына.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Атбасар ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Атбасар ауданы бойынша Салық басқармасына.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Сандықтау ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Сандықтау ауданы бойынша Салық басқармасына.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Аршалы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Аршалы ауданы бойынша Салық басқармасына.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Ерейментау ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Ерейментау ауданы бойынша Салық басқармасына.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Егіндікөл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Егіндікөл ауданы бойынша Салық басқармасына.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Қорғалжын ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Қорғалжын ауданы бойынша Салық басқармасына.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Бұланды ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Бұланды ауданы бойынша Салық басқармасына.

12. Налоговый комитет по Целиноградскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Целиноградскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Налоговый комитет по Шортандинскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Шортандинскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
14. Налоговый комитет по Жаркаинскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жаркаинскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Налоговый комитет по Есильскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Есильскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Налоговый комитет по Жаксынскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жаксынскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
17. Налоговый комитет по Зерендинскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Зерендинскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
18. Налоговый комитет по Щучинскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Щучинскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
19. Налоговый комитет по Енбекшильдерскому району Налогового комитета по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Енбекшильдерскому району Налогового департамента по Акмолинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
20. Налоговый комитет по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Целиноград ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Целиноград ауданы бойынша Салық басқармасына.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Шортанды ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Шортанды ауданы бойынша Салық басқармасына.
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Жарқайың ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Жарқайың ауданы бойынша Салық басқармасына.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Есіл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Есіл ауданы бойынша Салық басқармасына.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Жақсы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Жақсы ауданы бойынша Салық басқармасына.
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Зеренді ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Зеренді ауданы бойынша Салық басқармасына.
18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Щучье ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Щучье ауданы бойынша Салық басқармасына.
19. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық комитетінің Еңбекшілдер ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақмола облысы бойынша Салық департаментінің Еңбекшілдер ауданы бойынша Салық басқармасына.
20. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментіне.

21. Налоговый комитет по городу Актобе Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Актобе Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
22. Налоговый комитет по Алгинскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Алгинскому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
23. Налоговый комитет по Байганинскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Байганинскому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
24. Налоговый комитет по Айтекебийскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Айтекебийскому району Налогового департамента по Актюбинском области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
25. Налоговый комитет по Иргизскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Иргизскому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
26. Налоговый комитет по Каргалинскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Каргалинскому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
27. Налоговый комитет по Мартукскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Мартукскому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
28. Налоговый комитет по Мугалжарскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Мугалжарскому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
29. Налоговый комитет по Темирскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Темирскому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

21. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Ақтөбе қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Ақтөбе қаласы бойынша Салық басқармасына.
22. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Алға ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Алға ауданы бойынша Салық басқармасына.
23. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Байғанин ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Байғанин ауданы бойынша Салық басқармасына.
24. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Әйтеке би ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Әйтеке би ауданы бойынша Салық басқармасына.
25. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Ырғыз ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Ырғыз ауданы бойынша Салық басқармасына.
26. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Қарғалы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Қарғалы ауданы бойынша Салық басқармасына.
27. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Мартөк ауданы бойынша Салық комитетінің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Мартөк ауданы бойынша Салық басқармасына.
28. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Мұғалжар ауданы бойынша Салық комитеті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Мұғалжар ауданы бойынша Салық басқармасына.
29. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Темір ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Темір ауданы бойынша Салық басқармасына.

30. Налоговый комитет по Уилскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Уилскому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
31. Налоговый комитет по Хобдинскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Хобдинскому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
32. Налоговый комитет по Хромтаускому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Хромтаускому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
33. Налоговый комитет по Шалкарскому району Налогового комитета по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Шалкарскому району Налогового департамента по Актюбинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
34. Налоговый комитет по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
35. Налоговый комитет по городу Капшагай Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Капшагай Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
36. Налоговый комитет по городу Текели Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Текели Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
37. Налоговый комитет по Балхашскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Балхашскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
38. Налоговый комитет по Жамбылскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жамбылскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

30. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Ойыл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Ойыл ауданы бойынша Салық басқармасына.
31. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Қобда ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Қобда ауданы бойынша Салық басқармасына.
32. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Хромтау ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Хромтау ауданы бойынша Салық басқармасына.
33. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық комитетінің Шалқар ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Ақтөбе облысы бойынша Салық департаментінің Шалқар ауданы бойынша Салық басқармасына.
34. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментіне.
35. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Қапшағай қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Қапшағай қаласы бойынша Салық басқармасына.
36. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Текелі қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Текелі қаласы бойынша Салық басқармасына.
37. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Балхаш ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Балхаш ауданы бойынша Салық басқармасына.
38. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Жамбыл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Жамбыл ауданы бойынша Салық басқармасына.

39. Налоговый комитет по Илийскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Илийскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
40. Налоговый комитет по Карасайскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Карасайскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
41. Налоговый комитет по Райымбекскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Райымбекскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
42. Налоговый комитет по Талгарскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Талгарскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
43. Налоговый комитет по Уйгурскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Уйгурскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
44. Налоговый комитет по Енбекшиказахскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Енбекшиказахскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
45. Налоговый комитет по Аксускому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Аксускому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
46. Налоговый комитет по Алакольскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Алакольскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
47. Налоговый комитет по Каратальскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Каратальскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

39. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Іле ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Іле ауданы бойынша Салық басқармасына.
40. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Қарасай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Қарасай ауданы бойынша Салық басқармасына.
41. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Райымбек ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Райымбек ауданы бойынша Салық басқармасына.
42. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Талғар ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Талғар ауданы бойынша Салық басқармасына.
43. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Ұйғыр ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Ұйғыр ауданы бойынша Салық басқармасына.
44. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Еңбекшіқазақ ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Еңбекшіқазақ ауданы бойынша Салық басқармасына.
45. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Ақсу ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Ақсу ауданы бойынша Салық басқармасына.
46. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Алакөл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Алакөл ауданы бойынша Салық басқармасына.
47. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Қаратал ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Қаратал ауданы бойынша Салық басқармасына.

48. Налоговый комитет по Кербулакскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Кербулакскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
49. Налоговый комитет по Коксускому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Коксускому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
50. Налоговый комитет по Панфиловскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Панфиловскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
51. Налоговый комитет по Саркандскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Саркандскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
52. Налоговый комитет по Ескельдинскому району Налогового комитета по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Ескельдинскому району Налогового департамента по Алматинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
53. Налоговый комитет по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 53 в редакции постановления Правительства РК от 20.03.2009 № 374 .
54. Налоговый комитет по Курмангазинскому району Налогового комитета по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Курмангазинскому району Налогового департамента по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
55. Налоговый комитет по Индерскому району Налогового комитета по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Индерскому району Налогового департамента по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
56. Налоговый комитет по Исатайскому району Налогового комитета по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Исатайскому району Налогового департамента по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

48. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Кербұлақ ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Кербұлақ ауданы бойынша Салық басқармасына.
49. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Көксу ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Көксу ауданы бойынша Салық басқармасына.
50. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Панфилов ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Панфилов ауданы бойынша Салық басқармасына.
51. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Сарқанд ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Сарқанд ауданы бойынша Салық басқармасына.
52. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық комитетінің Ескелді ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы облысы бойынша Салық департаментінің Ескелді ауданы бойынша Салық басқармасына.
53. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық департаментіне.
54. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық комитетінің Құрманғазы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық департаментінің Құрманғазы ауданы бойынша Салық басқармасына.
55. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық комитетінің Индер ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық департаментінің Индер ауданы бойынша Салық басқармасына.
56. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық комитетінің Исатай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық департаментінің Исатай ауданы бойынша Салық басқармасына.

57. Налоговый комитет по Кызылкугинскому району Налогового комитета по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Кызылкугинскому району Налогового департамента по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
58. Налоговый комитет по Макатскому району Налогового комитета по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Макатскому району Налогового департамента по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
59. Налоговый комитет по Махамбетскому району Налогового комитета по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Махамбетскому району Налогового департамента по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
60. Налоговый комитет по Жылыойскому району Налогового комитета по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жылыойскому району Налогового департамента по Атырауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
61. Налоговый комитет по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
62. Налоговый комитет по городу Усть-Каменогорск Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Усть-Каменогорск Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
63. Налоговый комитет по Зыряновскому району - городу Зыряновску Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Зыряновскому району - городу Зыряновску Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
64. Налоговый комитет по городу Риддер Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Риддер Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
65. Налоговый комитет по городу Курчатову Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Курчатову Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

57. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық комитетінің Қызылқоға ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық департаментінің Қызылқоға ауданы бойынша Салық басқармасына.
58. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық комитетінің Мақат ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық департаментінің Мақат ауданы бойынша Салық басқармасына.
59. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық комитетінің Махамбет ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық департаментінің Махамбет ауданы бойынша Салық басқармасына.
60. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық комитетінің Жылыой ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Атырау облысы бойынша Салық департаментінің Жылыой ауданы бойынша Салық басқармасына.
61. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментіне.
62. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Өскемен қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Өскемен қаласы бойынша Салық басқармасына.
63. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Зырян қаласы - Зырян ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Зырян қаласы - Зырян ауданы бойынша Салық басқармасына.
64. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Риддер қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Риддер қаласы бойынша Салық басқармасына.
65. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Курчатов қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Курчатов қаласы бойынша Салық басқармасына.

66. Налоговый комитет по городу Семипалатинск Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Семей Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
67. Налоговый комитет по Катон-Карагайскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Катон-Карагайскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
68. Налоговый комитет по Глубоковскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Глубоковскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
69. Налоговый комитет по Зайсанскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Зайсанскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
70. Налоговый комитет по Курчумскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Курчумскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
71. Налоговый комитет по Уланскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Уланскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
72. Налоговый комитет по Шемонайхинскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Шемонайхинскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
73. Налоговый комитет по Абайскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Абайскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

66. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Семей қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Семей қаласы бойынша Салық басқармасына.
67. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Катон-Қарағай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Катон-Қарағай ауданы бойынша Салық басқармасына.
68. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Глубоков ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Глубоков ауданы бойынша Салық басқармасына.
69. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Зайсан ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Зайсан ауданы бойынша Салық басқармасына.
70. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Күршім ауданы бойына Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Күршім ауданы бойына Салық басқармасына.
71. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Ұлан ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Ұлан ауданы бойынша Салық басқармасына.
72. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Шемонайха ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Шемонайха ауданы бойынша Салық басқармасына.
73. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Абай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Абай ауданы бойынша Салық басқармасына.

74. Налоговый комитет по Аягузскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Аягузскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
75. Налоговый комитет по Бескарагайскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Бескарагайскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
76. Налоговый комитет по Бородулихинскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Бородулихинскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
77. Налоговый комитет по Жарминскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жарминскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
78. Налоговый комитет по Кокпектинскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Кокпектинскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
79. Налоговый комитет по Урджарскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Урджарскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
80. Налоговый комитет по Тарбагатайскому району Налогового комитета по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Тарбагатайскому району Налогового департамента по Восточно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
81. Налоговый комитет по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

74. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Аягөз ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Аягөз ауданы бойынша Салық басқармасына.
75. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Бесқарағай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Бесқарағай ауданы бойынша Салық басқармасына.
76. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Бородулиха ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Бородулиха ауданы бойынша Салық басқармасына.
77. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Жарма ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Жарма ауданы бойынша Салық басқармасына.
78. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Көкпекті ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Көкпекті ауданы бойынша Салық басқармасына.
79. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Үржар ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Үржар ауданы бойынша Салық басқармасына.
80. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Тарбағатай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Тарбағатай ауданы бойынша Салық басқармасына.
81. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментіне.

82. Налоговый комитет по Жамбылскому району Налогового комитета по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жамбылскому району Налогового департамента по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
83. Налоговый комитет по Жуалынскому району Налогового комитета по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жуалынскому району Налогового департамента по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
84. Налоговый комитет по Кордайскому району Налогового комитета по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Кордайскому району Налогового департамента по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
85. Налоговый комитет по району имени Турара Рыскулова Налогового комитета по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по району имени Турара Рыскулова Налогового департамента по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
86. Налоговый комитет по Меркенскому району Налогового комитета по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Меркенскому району Налогового департамента по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
87. Налоговый комитет по Мойынкумскому району Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Мойынкумскому району Налогового департамента по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 87 в редакции постановления Правительства РК от 20.03.2009 № 374 .
88. Налоговый комитет по Байзакскому району Налогового комитета по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Байзакскому району Налогового департамента по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
89. Налоговый комитет по Шускому району Налогового комитета по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Шускому району Налогового департамента по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
90. Налоговый комитет по Сарысускому району Налогового комитета по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Сарысускому району Налогового департамента по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

82. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетінің Жамбыл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментінің Жамбыл ауданы бойынша Салық басқармасына.
83. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетінің Жуалы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментінің Жуалы ауданы бойынша Салық басқармасына.
84. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетінің Қордай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментінің Қордай ауданы бойынша Салық басқармасына.
85. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетінің Тұрар Рысқұлов ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментінің Тұрар Рысқұлов ауданы бойынша Салық басқармасына.
86. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетінің Мерке ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментінің Мерке ауданы бойынша Салық басқармасына.
87. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетінің Мойынқұм ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментінің Мойынқұм ауданы бойынша Салық басқармасына.
88. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетінің Байзақ ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментінің Байзақ ауданы бойынша Салық басқармасына.
89. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетінің Шу ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментінің Шу ауданы бойынша Салық басқармасына.
90. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетінің Сарысу ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментінің Сарысу ауданы бойынша Салық басқармасына.

91. Налоговый комитет по Таласскому району Налогового комитета по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Таласскому району Налогового департамента по Жамбылской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
92. Налоговый комитет по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
93. Налоговый комитет по Бурлинскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Бурлинскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
94. Налоговый комитет по Жанибекскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жанибекскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
95. Налоговый комитет по Жангалинскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жангалинскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
96. Налоговый комитет по Зеленскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Зеленскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
97. Налоговый комитет по Казталовскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Казталовскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
98. Налоговый комитет по Сырымскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Сырымскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
99. Налоговый комитет по Таскалинскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Таскалинскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан

91. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық комитетінің Талас ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Жамбыл облысы бойынша Салық департаментінің Талас ауданы бойынша Салық басқармасына.
92. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментіне.
93. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Бөрлі ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Бөрлі ауданы бойынша Салық басқармасына.
94. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Жәнібек ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Жәнібек ауданы бойынша Салық басқармасына.
95. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Жаңақала ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Жаңақала ауданы бойынша Салық басқармасына.
96. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Зеленов ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Зеленов ауданы бойынша Салық басқармасына.
97. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Қазталов ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Қазталов ауданы бойынша Салық басқармасына.
98. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Сырым ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Сырым ауданы бойынша Салық басқармасына.
99. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Тасқала ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Тасқала ауданы бойынша Салық басқармасына.

100. Налоговый комитет по Теректинскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Теректинскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
101. Налоговый комитет по Бокейординскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Бокейординскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
102. Налоговый комитет по Акжаикскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Акжаикскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
103. Налоговый комитет по Чингирлаускому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Чингирлаускому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
104. Налоговый комитет по Каратюбинскому району Налогового комитета по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Каратюбинскому району Налогового департамента по Западно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
105. Налоговый комитет по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
106. Налоговый комитет по городу Караганда Налогового комитета Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Караганда Налогового департамента Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
107. Налоговый комитет по городу Жезказган Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Жезказган Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
108. Налоговый комитет по городу Сарань Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Сарань Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

100. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Теректі ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Теректі ауданы бойынша Салық басқармасына.
101. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Бөкейорда ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Бөкейорда ауданы бойынша Салық басқармасына.
102. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Ақжайық ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Ақжайық ауданы бойынша Салық басқармасына.
103. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Шыңғырлау ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Шыңғырлау ауданы бойынша Салық басқармасына.
104. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Қаратөбе ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Қаратөбе ауданы бойынша Салық басқармасына.
105. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментіне.
106. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Қарағанды қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Қарағанды қаласы бойынша Салық басқармасына.
107. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Жезқазған қаласы бойынша Салық комитеттің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Жезқазған қаласы бойынша Салық басқармасына.
108. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Саран қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Саран қаласы бойынша Салық басқармасына.

109. Налоговый комитет по городу Темиртау Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Темиртау Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
110. Налоговый комитет по городу Шахтинску Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Шахтинску Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
111. Налоговый комитет по городу Балхаш Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Балхаш Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
112. Налоговый комитет по городу Приозерск Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Приозерск Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
113. Налоговый комитет по городу Каражал Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Каражал Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
114. Налоговый комитет по городу Сатпаев Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Сатпаев Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
115. Налоговый комитет по району имени Казыбек би Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по району имени Казыбек би Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
116. Налоговый комитет по Октябрьскому району Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Октябрьскому району Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
117. Налоговый комитет по Каркаралинскому району Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Каркаралинскому району Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

109. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Теміртау қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Теміртау қаласы бойынша Салық басқармасына.
110. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Шахтинск қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Шахтинск қаласы бойынша Салық басқармасына.
111. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Балқаш қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Балқаш қаласы бойынша Салық басқармасына.
112. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Приозерск қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Приозерск қаласы бойынша Салық басқармасына.
113. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Қаражал қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Қаражал қаласы бойынша Салық басқармасына.
114. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Сәтпаев қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Сәтпаев қаласы бойынша Салық басқармасына.
115. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Қазыбек би атындағы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Қазыбек би атындағы ауданы бойынша Салық басқармасына.
116. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Октябрь ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Октябрь ауданы бойынша Салық басқармасына.
117. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Қарқаралы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Қарқаралы ауданы бойынша Салық басқармасына.

118. Налоговый комитет по Нуринскому району Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Нуринскому району Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
119. Налоговый комитет по Осакаровскому району Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Осакаровскому району Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
120. Налоговый комитет по Бухар-Жыраускому району Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Бухар-Жыраускому району Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
121. Налоговый комитет по Актогайскому району Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Актогайскому району Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
122. Налоговый комитет по Жанааркинскому району Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жанааркинскому району Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
123. Налоговый комитет по Улытаускому району Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Улытаускому району Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
124. Налоговый комитет по Шетскому району Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Шетскому району Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
125. Налоговый комитет по Абайскому району Налогового комитета по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Абайскому району Налогового департамента по Карагандинской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

118. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Нұра ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Нұра ауданы бойынша Салық басқармасына.
119. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Осакаров ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Осакаров ауданы бойынша Салық басқармасына.
120. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Бұқар жырау ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Бұқар жырау ауданы бойынша Салық басқармасына.
121. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Ақтоғай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Ақтоғай ауданы бойынша Салық басқармасына.
122. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Жаңаарқа ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Жаңаарқа ауданы бойынша Салық басқармасына.
123. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Ұлытау ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Ұлытау ауданы бойынша Салық басқармасына.
124. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Шет ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Шет ауданы бойынша Салық басқармасына.
125. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық комитетінің Абай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қарағанды облысы бойынша Салық департаментінің Абай ауданы бойынша Салық басқармасына.

126. Налоговый комитет по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
127. Налоговый комитет по Аральскому району Налогового комитета по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Аральскому району Налогового департамента по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
128. Налоговый комитет по Казалинскому району Налогового комитета по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Казалинскому району Налогового департамента по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
129. Налоговый комитет по Кармакшинскому району Налогового комитета по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Кармакшинскому району Налогового департамента по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
130. Налоговый комитет по Жалагашскому району Налогового комитета по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жалагашскому району Налогового департамента по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
131. Налоговый комитет по Сырдарьинскому району Налогового комитета по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Сырдарьинскому району Налогового департамента по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
132. Налоговый комитет по Шиелийскому району Налогового комитета по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Шиелийскому району Налогового департамента по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
133. Налоговый комитет по Жанакорганскому району Налогового комитета по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жанакорганскому району Налогового департамента по Кызылординской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
134. Налоговый комитет по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

126. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық департаментіне.
127. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық комитетінің Арал ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық департаментінің Арал ауданы бойынша Салық басқармасына.
128. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық комитетінің Қазалы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық департаментінің Қазалы ауданы бойынша Салық басқармасына.
129. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық комитетінің Қармақшы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық департаментінің Қармақшы ауданы бойынша Салық басқармасына.
130. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық комитетінің Жалағаш ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық департаментінің Жалағаш ауданы бойынша Салық басқармасына.
131. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық комитетінің Сырдария ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық департаментінің Сырдария ауданы бойынша Салық басқармасына.
132. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық комитетінің Шиелі ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық департаментінің Шиелі ауданы бойынша Салық басқармасына.
133. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық комитетінің Жаңақорған ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қызылорда облысы бойынша Салық департаментінің Жаңақорған ауданы бойынша Салық басқармасына.
134. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментіне.

135. Налоговый комитет по городу Костанай Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Костанай Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
136. Налоговый комитет по городу Лисаковску Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Лисаковску Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
137. Налоговый комитет по городу Рудному Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Рудному Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
138. Налоговый комитет по городу Аркалыку Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Аркалыку Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
139. Налоговый комитет по Алтынсаринскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Алтынсаринскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
140. Налоговый комитет по Мендыкаринскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Мендыкаринскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
141. Налоговый комитет по Житикаринскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Житикаринскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
142. Налоговый комитет по Камыстинскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Камыстинскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
143. Налоговый комитет по Карасускому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Карасускому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

135. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Қостанай қаласының Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Қостанай қаласының Салық басқармасына.
136. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Лисаковск қаласының Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Лисаковск қаласының Салық басқармасына.
137. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Рудный қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Рудный қаласы бойынша Салық басқармасына.
138. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Арқалық қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Арқалық қаласы бойынша Салық басқармасына.
139. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Алтынсарин ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Алтынсарин ауданы бойынша Салық басқармасына.
140. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Меңдіқара ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Меңдіқара ауданы бойынша Салық басқармасына.
141. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Жетіқара ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Жетіқара ауданы бойынша Салық басқармасына.
142. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Қамысты ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Қамысты ауданы бойынша Салық басқармасына.
143. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Қарасу ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Қарасу ауданы бойынша Салық басқармасына.

144. Налоговый комитет по Карабалыкскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Карабалыкскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
145. Налоговый комитет по Костанайскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Костанайскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
146. Налоговый комитет по Узункольскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Узункольскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
147. Налоговый комитет по Наурзумскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Наурзумскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
148. Налоговый комитет по Денисовскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Денисовскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
149. Налоговый комитет по Аулиекольскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Аулиекольскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
150. Налоговый комитет по Тарановскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Тарановскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
151. Налоговый комитет по Сарыкольскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Сарыкольскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
152. Налоговый комитет по Федоровскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Федоровскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

144. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Қарабалық ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Қарабалық ауданы бойынша Салық басқармасына.
145. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Қостанай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Қостанай ауданы бойынша Салық басқармасына.
146. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Ұзынкөл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Ұзынкөл ауданы бойынша Салық басқармасына.
147. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Наурызым ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Наурызым ауданы бойынша Салық басқармасына.
148. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Денисов ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Денисов ауданы бойынша Салық басқармасына.
149. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Әулиекөл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Әулиекөл ауданы бойынша Салық басқармасына.
150. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Таранов ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Таранов ауданы бойынша Салық басқармасына.
151. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Сарыкөл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Сарыкөл ауданы бойынша Салық басқармасына.
152. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Федоров ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Федоров ауданы бойынша Салық басқармасына.

153. Налоговый комитет по Амангельдинскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Амангельдинскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
154. Налоговый комитет по Жангильдинскому району Налогового комитета по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жангильдинскому району Налогового департамента по Костанайской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
155. Налоговый комитет по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
156. Налоговый комитет по городу Жанаозену Налогового комитета по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Жанаозену Налогового департамента по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
157. Налоговый комитет по Бейнеускому району Налогового комитета по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Бейнеускому району Налогового департамента по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
158. Налоговый комитет по Каракиянскому району Налогового комитета по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Каракиянскому району Налогового департамента по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
159. Налоговый комитет по Мангистаускому району Налогового комитета по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Мангистаускому району Налогового департамента по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
160. Налоговый комитет по Мунайлинскому району Налогового комитета по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Мунайлинскому району Налогового департамента по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
161. Налоговый комитет по Тупкараганскому району Налогового комитета по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Тупкараганскому району Налогового департамента по Мангистауской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

153. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Амангелді ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Амангелді ауданы бойынша Салық басқармасына.
154. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық комитетінің Жангелді ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Қостанай облысы бойынша Салық департаментінің Жангелді ауданы бойынша Салық басқармасына.
155. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық департаментіне.
156. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық комитетінің Жаңаөзен қаласының Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық департаментінің Жаңаөзен қаласының Салық басқармасына.
157. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық комитетінің Бейнеу ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық департаментінің Бейнеу ауданы бойынша Салық басқармасына.
158. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық комитетінің Қарақиян ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық департаментінің Қарақиян ауданы бойынша Салық басқармасына.
159. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық комитетінің Маңғыстау ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық департаментінің Маңғыстау ауданы бойынша Салық басқармасына.
160. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық комитетінің Мұнайлы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық департаментінің Мұнайлы ауданы бойынша Салық басқармасына.
161. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық комитетінің Түпқараған ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Маңғыстау облысы бойынша Салық департаментінің Түпқараған ауданы бойынша Салық басқармасына.

162. Налоговый комитет по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
163. Налоговый комитет по городу Павлодару Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Павлодару Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
164. Налоговый комитет по городу Аксу Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Аксу Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
165. Налоговый комитет по городу Экибастузу Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Экибастузу Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
166. Налоговый комитет по Актогайскому району Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Актогайскому району Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
167. Налоговый комитет по Баянаульскому району Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Баянаульскому району Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
168. Налоговый комитет по Железинскому району Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Железинскому району Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
169. Налоговый комитет по Иртышскому району Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Иртышскому району Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
170. Налоговый комитет по Качирскому району Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Качирскому району Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

162. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментіне.
163. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Павлодар қаласының Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Павлодар қаласының Салық басқармасына.
164. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Ақсу қаласының Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Ақсу қаласының Салық басқармасына.
165. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Екібастұз қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Екібастұз қаласы бойынша Салық басқармасына.
166. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Ақтоғай ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Ақтоғай ауданы бойынша Салық басқармасына.
167. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Баянауыл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Баянауыл ауданы бойынша Салық басқармасына.
168. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Железин ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Железин ауданы бойынша Салық басқармасына.
169. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Ертіс ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Ертіс ауданы бойынша Салық басқармасына.
170. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Қашыр ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Қашыр ауданы бойынша Салық басқармасына.

171. Налоговый комитет по Лебяжинскому району Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Лебяжинскому району Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
172. Налоговый комитет по Майскому району Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Майскому району Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
173. Налоговый комитет по Павлодарскому району Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Павлодарскому району Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
174. Налоговый комитет по Успенскому району Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Успенскому району Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
175. Налоговый комитет по Шербактинскому району Налогового комитета по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Шербактинскому району Налогового департамента по Павлодарской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
176. Налоговый комитет по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
177. Налоговый комитет по Кызылжарскому району Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Кызылжарскому району Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
178. Налоговый комитет по району имени Магжана Жумабаева Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по району имени Магжана Жумабаева Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
179. Налоговый комитет по Жамбылскому району Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жамбылскому району Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

171. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Лебяжі ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Лебяжі ауданы бойынша Салық басқармасына.
172. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Май ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Май ауданы бойынша Салық басқармасына.
173. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Павлодар ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Павлодар ауданы бойынша Салық басқармасына.
174. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Успен ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Успен ауданы бойынша Салық басқармасына.
175. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық комитетінің Шарбақты ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Павлодар облысы бойынша Салық департаментінің Шарбақты ауданы бойынша Салық басқармасына.
176. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментіне.
177. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Қызылжар ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Қызылжар ауданы бойынша Салық басқармасына.
178. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Мағжан Жұмабаев ауданы бойынша Салық басқармасына.
179. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Жамбыл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Жамбыл ауданы бойынша Салық басқармасына.

180. Налоговый комитет по Есильскому району Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Есильскому району Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
181. Налоговый комитет по Мамлютскому району Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Мамлютскому району Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
182. Налоговый комитет по району Шал акына Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по району Шал акына Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
183. Налоговый комитет по Аккайынскому району Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Аккайынскому району Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
184. Налоговый комитет по Тимирязевскому району Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Тимирязевскому району Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
185. Налоговый комитет по Айыртаускому району Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Айыртаускому району Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 185 в редакции постановления Правительства РК от 20.03.2009 № 374 .
186. Налоговый комитет по Акжарскому району Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Акжарскому району Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
187. Налоговый комитет по Тайыншинскому району Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Тайыншинскому району Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

180. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Есіл ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Есіл ауданы бойынша Салық басқармасына.
181. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Мамлют ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Мамлют ауданы бойынша Салық басқармасына.
182. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Аққайын ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Шал ақын ауданы бойынша Салық басқармасына.
183. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Аққайың ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Аққайың ауданы бойынша Салық басқармасына.
184. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Тимирязев ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Тимирязев ауданы бойынша Салық басқармасына.
185. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Айыртау ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Айыртау ауданы бойынша Салық басқармасына.
186. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Ақжар ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Ақжар ауданы бойынша Салық басқармасына.
187. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Тайыншы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Тайыншы ауданы бойынша Салық басқармасына.

188. Налоговый комитет по Уалихановскому району Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Уалихановскому району Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
189. Налоговый комитет по району имени Габита Мусрепова Налогового комитета по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управ пение по району имени Габита Мусрепова Налогового департамента по Северо-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
190. Налоговый комитет по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
191. Налоговый комитет по городу Шымкент Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Шымкент Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
192. Налоговый комитет по городу Арыс Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Арыс Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
193. Налоговый комитет по городу Кентау Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Кентау Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
194. Налоговый комитет по городу Туркестан Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по городу Туркестан Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
195. Налоговый комитет по Байдибекскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Байдибекскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
196. Налоговый комитет по Ордабасинскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Ордабасинскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

188. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Уәлиханов ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Уәлиханов ауданы бойынша Салық басқармасына.
189. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Ғабит Мүсірепов ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Ғабит Мүсірепов ауданы бойынша Салық басқармасына.
190. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментіне.
191. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Шымкент қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Шымкент қаласы бойынша Салық басқармасына.
192. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Арыс қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Арыс қаласы бойынша Салық басқармасына.
193. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Кентау қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Кентау қаласы бойынша Салық басқармасына.
194. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Түркістан қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Түркістан қаласы бойынша Салық басқармасына.
195. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Бәйдібек ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Бәйдібек ауданы бойынша Салық басқармасына.
196. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Ордабасы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Ордабасы ауданы бойынша Салық басқармасына.

197. Налоговый комитет по Мактааральскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Мактааральскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
198. Налоговый комитет по Отрарскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Отрарскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
199. Налоговый комитет по Казгуртскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Казгуртскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
200. Налоговый комитет по Толебийскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Толебийскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
201. Налоговый комитет по Сайрамскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Сайрамскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
202. Налоговый комитет по Сарыагашскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Сарыагашскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
203. Налоговый комитет по Сузакскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Сузакскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
204. Налоговый комитет по Тюлькубасскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Тюлькубасскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

197. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Мақтаарал ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Мақтаарал ауданы бойынша Салық басқармасына.
198. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Отырар ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Отырар ауданы бойынша Салық басқармасына.
199. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Қазығұрт ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Қазығұрт ауданы бойынша Салық басқармасына.
200. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Төлеби ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Төлеби ауданы бойынша Салық басқармасына.
201. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Сайрам ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Сайрам ауданы бойынша Салық басқармасына.
202. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Сарыағаш ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Сарыағаш ауданы бойынша Салық басқармасына.
203. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Созақ ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Созақ ауданы бойынша Салық басқармасына.
204. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Түлкібас ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Түлкібас ауданы бойынша Салық басқармасына.

205. Налоговый комитет по Шардаринскому району Налогового комитета по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Шардаринскому району Налогового департамента по Южно-Казахстанской области Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
206. Налоговый комитет по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
207. Налоговый комитет по Алмалинскому району Налогового комитета по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Алмалинскому району Налогового департамента по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
208. Налоговый комитет по Ауэзовскому району Налогового комитета по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Ауэзовскому району Налогового департамента по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
209. Налоговый комитет по Бостандыкскому району Налогового комитета по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Бостандыкскому району Налогового департамента по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
210. Налоговый комитет по Жетысускому району Налогового комитета по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Жетысускому району Налогового департамента по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
211. Налоговый комитет по Медеускому району Налогового комитета по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Медеускому району Налогового департамента по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
212. Налоговый комитет по Турксибскому району Налогового комитета по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Турксибскому району Налогового департамента по городу Алматы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
213. Налоговый комитет по городу Астана Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент по городу Астана Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.

205. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық комитетінің Шардара ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Салық департаментінің Шардара ауданы бойынша Салық басқармасына.
206. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық департаментіне.
207. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің Алмалы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық департаментінің Алмалы ауданы бойынша Салық басқармасына.
208. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің Әуезов ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық департаментінің Әуезов ауданы бойынша Салық басқармасына.
209. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің Бостандық ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық департаментінің Бостандық ауданы бойынша Салық басқармасына.
210. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің Жетісу ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық департаментінің Жетісу ауданы бойынша Салық басқармасына.
211. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің Медеу ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық департаментінің Медеу ауданы бойынша Салық басқармасына.
212. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық комитетінің Түрксіб ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Алматы қаласы бойынша Салық департаментінің Түрксіб ауданы бойынша Салық басқармасына.
213. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Астана қаласы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Астана қаласы бойынша Салық департаментіне.

214. Налоговый комитет по Алматинскому району Налогового комитета по городу Астана Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Алматинскому району Налогового департамента по городу Астана Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
215. Налоговый комитет по Сарыаркинскому району Налогового комитета по городу Астана Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговое управление по Сарыаркинскому району Налогового департамента по городу Астана Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
216. Налоговый комитет "Астана - жаңа қала" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент "Астана - жаңа қала" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
217. Налоговый комитет "Морпорт Актау" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент "Морпорт Актау" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
218. Налоговый комитет "Парк информационных технологий" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент "Парк информационных технологий" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
219. Налоговый комитет "Оңтүстік" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан в Налоговый департамент "Оңтүстік" Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года N 387
Перечень
переименовываемых государственных учреждений -
территориальных управлений Комитета финансового контроля
Министерства финансов Республики Казахстан
1. Управление финансового контроля и государственных закупок по Акмолинской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Акмолинской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Управление финансового контроля и государственных закупок по Актюбинской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Актюбинской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Управление финансового контроля и государственных закупок по Алматинской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Алматинской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.

214. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Астана қаласы бойынша Салық комитетінің Алматы ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Астана қаласы бойынша Салық департаментінің Алматы ауданы бойынша Салық басқармасына.
215. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Астана қаласы бойынша Салық комитетінің Сарыарқа ауданы бойынша Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Астана қаласы бойынша Салық департаментінің Сарыарқа ауданы бойынша Салық басқармасына.
216. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті "Астана - жаңа қала" Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті "Астана - жаңа қала" Салық департаментіне.
217. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті "Ақтау теңіз порты" Салық комитеті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті "Ақтау теңіз порты" Салық департаментіне.
218. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті "Ақпараттық технологиялар паркі" Салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті "Ақпараттық технологиялар паркі" Салық департаментіне.
219. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің "Оңтүстік" салық комитетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің "Оңтүстік" Салық департаментіне.
Қазақстан Рспубликасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қаржылық бақылау комитетінің қайта аталатын аумақтық басқармалары - мемлекеттік мекемелерінің
тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Ақмола облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Ақтөбе облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Алматы облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.

4. Управление финансового контроля и государственных закупок по Атырауской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Атырауской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Управление финансового контроля и государственных закупок по Восточно-Казахстанской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Восточно-Казахстанской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Управление финансового контроля и государственных закупок по Жамбылской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Жамбылской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Управление финансового контроля и государственных закупок по Западно-Казахстанской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Западно-Казахстанской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Управление финансового контроля и государственных закупок по Карагандинской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Карагандинской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Управление финансового контроля и государственных закупок по Костанайской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Костанайской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Управление финансового контроля и государственных закупок по Кызылординской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Кызылординской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Управление финансового контроля и государственных закупок по Мангистауской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Мангистауской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Атырау облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Жамбыл облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Қарағанды облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Қостанай облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Қызылорда облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Маңғыстау облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.

12. Управление финансового контроля и государственных закупок по Павлодарской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Павлодарской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Управление финансового контроля и государственных закупок по Северо-Казахстанской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Северо-Казахстанской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
14. Управление финансового контроля и государственных закупок по Южно-Казахстанской области Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по Южно-Казахстанской области Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Управление финансового контроля и государственных закупок по городу Алматы Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по городу Алматы Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Управление финансового контроля и государственных закупок по городу Астане Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан в Инспекцию финансового контроля по городу Астана Комитета финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года N 387
Перечень
переименовываемых государственных учреждений -
территориальных органов Комитета казначейства
Министерства финансов Республики Казахстан
1. По Департаменту казначейства по Акмолинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Аккольский районный отдел казначейства в Аккольское районное управление казначейства;
2) Аршалынский районный отдел казначейства в Аршалынское районное управление казначейства;
3) Астраханский районный отдел казначейства в Астраханское районное управление казначейства;
4) Атбасарский районный отдел казначейства в Атбасарское районное управление казначейства;
5) Буландинский районный отдел казначейства в Буландинское районное управление казначейства;
6) Зерендинский районный отдел казначейства в Зерендинское районное управление казначейства;

12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Павлодар облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Алматы қаласы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің Астана қаласы бойынша қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу басқармасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша қаржылық бақылау инспекциясына.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысына
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаға өзгерту енгізілді, 13) тармақшаның мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалдырылды - ҚР Үкіметінің 2009.03.20. N 374 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қазынашылық комитетінің қайта аталатын аумақтық
органдары - мемлекеттік мекемелерінің
тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Ақмола облысы бойынша Қазынашылық департаменті бойынша:
1) Ақкөл аудандық қазынашылық бөлімі Ақкөл аудандық қазынашылық басқармасына;
2) Аршалы аудандық қазынашылық бөлімі Аршалы аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Астрахан аудандық қазынашылық бөлімі Астрахан аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Атбасар аудандық қазынашылық бөлімі Атбасар аудандық қазынашылық басқармасына;
5) Бұланды аудандық қазынашылық бөлімі Бұланды аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Зеренді аудандық қазынашылық бөлімі Зеренді аудандық қазынашылық басқармасына;

7) Енбекшильдерский районный отдел казначейства в Енбекшильдерское районное управление казначейства;
8) Ерейментауский районный отдел казначейства в Ерейментауское районное управление казначейства;
9) Егиндыкольский районный отдел казначейства в Егиндыкольское районное управление казначейства;
10) Есильский районный отдел казначейства в Есильское районное управление казначейства;
11) Жаксинский районный отдел казначейства в Жаксинское районное управление казначейства;
12) Жаркаинский районный отдел казначейства в Жаркаинское районное управление казначейства;
13) Коргалжинский районный отдел казначейства в Коргалжинское районное управление казначейства;
14) Сандыктауский районный отдел казначейства в Сандыктауское районное управление казначейства;
15) Степногорский городской отдел казначейства в Степногорское городское управление казначейства;
16) Шортандинский районный отдел казначейства в Шортандинское районное управление казначейства;
17) Щучинский районный отдел казначейства в Щучинское районное управление казначейства;
18) Целиноградский районный отдел казначейства в Целиноградское районное управление казначейства.
2. По Департаменту казначейства по Актюбинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Алгинский районный отдел казначейства в Алгинское районное управление казначейства;
2) Айтекебийский районный отдел казначейства в Айтекебийское районное управление казначейства;
3) Байганинский районный отдел казначейства в Байганинское районное управление казначейства;
4) Иргизский районный отдел казначейства в Иргизское районное управление казначейства;
5) Каргалинский районный отдел казначейства в Каргалинское районное управление казначейства;
6) Мугалжарский районный отдел казначейства в Мугалжарское районное управление казначейства;
7) Мартукский районный отдел казначейства в Мартукское районное управление казначейства;
8) Темирский районный отдел казначейства в Темирское районное управление казначейства;
9) Уилский районный отдел казначейства в Уилское районное управление казначейства;
10) Хромтауский районный отдел казначейства в Хромтауское районное управление казначейства;
11) Хобдинский районный отдел казначейства в Хобдинское районное управление казначейства;
12) Шалкарский районный отдел казначейства в Шалкарское районное управление казначейства.
3. По Департаменту казначейства по Алматинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Алакольский районный отдел казначейства в Алакольское районное управление казначейства;

7) Еңбекшілдер аудандық қазынашылық бөлімі Еңбекшілдер аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Ерейментау аудандық қазынашылық бөлімі Ерейментау аудандық қазынашылық басқармасына;
9) Егіндікөл аудандық қазынашылық бөлімі Егіндікөл аудандық қазынашылық басқармасына;
10) Есіл аудандық қазынашылық бөлімі Есіл аудандық қазынашылық басқармасына;
11) Жақсы аудандық қазынашылық бөлімі Жақсы аудандық қазынашылық басқармасына;
12) Жарқайың аудандық қазынашылық бөлімі Жарқайың аудандық қазынашылық басқармасына;
13) Қорғалжын аудандық қазынашылық бөлімі Қорғалжын аудандық қазынашылық басқармасына;
14) Сандықтау аудандық қазынашылық бөлімі Сандықтау аудандық қазынашылық басқармасына;
15) Степногорск қалалық қазынашылық бөлімі Степногорск қалалық қазынашылық басқармасына;
16) Шортанды аудандық қазынашылық бөлімі Шортанды аудандық қазынашылық басқармасына;
17) Щучье аудандық қазынашылық бөлімі Щучье аудандық қазынашылық басқармасына;
18) Целиноград аудандық қазынашылық бөлімі Целиноград аудандық қазынашылық басқармасына.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Ақтөбе облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Алға аудандық қазынашылық бөлімі Алға аудандық қазынашылық басқармасына;
2) Әйтеке би аудандық қазынашылық бөлімі Әйтеке би аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Байғанин аудандық қазынашылық бөлімі Байғанин аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Ырғыз аудандық қазынашылық бөлімі Ырғыз аудандық қазынашылық басқармасына;
5) Қарғалы аудандық қазынашылық бөлімі Қарғалы аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Мұғалжар аудандық қазынашылық бөлімі Мұғалжар аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Мартөк аудандық қазынашылық бөлімі Мартөк аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Темір аудандық қазынашылық бөлімі Темір аудандық қазынашылық басқармасына;
9) Ойыл аудандық қазынашылық бөлімі Ойыл аудандық қазынашылық басқармасына;
10) Хромтау аудандық қазынашылық бөлімі Хромтау аудандық қазынашылық басқармасына;
11) Қобда аудандық қазынашылық бөлімі Қобда аудандық қазынашылық басқармасына;
12) Шалқар аудандық қазынашылық бөлімі Шалқар аудандық қазынашылық басқармасына.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Алматы облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Алакөл аудандық қазынашылық бөлімі Алакөл аудандық қазынашылық басқармасына;

2) Аксуский районный отдел казначейства в Аксуское районное управление казначейства;
3) Балхашский районный отдел казначейства в Балхашское районное управление казначейства;
4) Енбекшиказахский районный отдел казначейства в Енбекшиказахское районное управление казначейства;
5) Жамбылский районный отдел казначейства в Жамбылское районное управление казначейства;
6) Илийский районный отдел казначейства в Илийское районное управление казначейства;
7) Карасайский районный отдел казначейства в Карасайское районное управление казначейства;
8) Капшагайский городской отдел казначейства в Капшагайское городское управление казначейства;
9) Каратальский районный отдел казначейства в Каратальское районное управление казначейства;
10) Кербулакский районный отдел казначейства в Кербулакское районное управление казначейства;
11) Коксуский районный отдел казначейства в Коксуское районное управление казначейства;
12) Панфиловский районный отдел казначейства в Панфиловское районное управление казначейства;
13) Райымбекский районный отдел казначейства в Райымбекское районное управление казначейства;
14) Саркандский районный отдел казначейства в Саркандское районное управление казначейства;
15) Талгарский районный отдел казначейства в Талгарское районное управление казначейства;
16) Ескельдинский районный отдел казначейства в Ескельдинское районное управление казначейства;
17) Текелийский городской отдел казначейства в Текелийское городское управление казначейства;
18) Уйгурский районный отдел казначейства в Уйгурское районное управление казначейства.
4. По Департаменту казначейства по Атырауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Жылыойский районный отдел казначейства в Жылыойское районное управление казначейства;
2) Индерский районный отдел казначейства в Индерское районное управление казначейства;
3) Исатайский районный отдел казначейства в Исатайское районное управление казначейства;
4) Кзылкогинский районный отдел казначейства в Кзылкогинское районное управление казначейства;
5) Курмангазинский районный отдел казначейства в Курмангазинское районное управление казначейства;
6) Макатский районный отдел казначейства в Макатское районное управление казначейства;
7) Махамбетский районный отдел казначейства в Махамбетское районное управление казначейства;
5. По Департаменту казначейства по Восточно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Абайский районный отдел казначейства в Абайское районное управление казначейства;

2) Ақсу аудандық қазынашылық бөлімі Ақсу аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Балқаш аудандық қазынашылық бөлімі Балқаш аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Еңбекшіқазақ аудандық қазынашылық бөлімі Еңбекшіқазақ аудандық қазынашылық басқармасына;
5) Жамбыл аудандық қазынашылық бөлімі Жамбыл аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Іле аудандық қазынашылық бөлімі Іле аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Қарасай аудандық қазынашылық бөлімі Қарасай аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Қапшағай қалалық қазынашылық бөлімі Қапшағай қалалық қазынашылық басқармасына;
9) Қаратал аудандық қазынашылық бөлімі Қаратал аудандық қазынашылық басқармасына;
10) Кербұлақ аудандық қазынашылық бөлімі Кербұлақ аудандық қазынашылық басқармасына;
11) Көксу аудандық қазынашылық бөлімі Көксу аудандық қазынашылық басқармасына;
12) Панфилов аудандық қазынашылық бөлімі Панфилов аудандық қазынашылық басқармасына;
13) Райымбек аудандық қазынашылық бөлімі Райымбек аудандық қазынашылық басқармасына;
14) Сарқанд аудандық қазынашылық бөлімі Сарқанд аудандық қазынашылық басқармасына;
15) Талғар аудандық қазынашылық бөлімі Талғар аудандық қазынашылық басқармасына;
16) Ескелді аудандық қазынашылық бөлімі Ескелді аудандық қазынашылық басқармасына;
17) Текелі қалалық қазынашылық бөлімі Текелі қалалық қазынашылық басқармасына;
18) Ұйғыр аудандық қазынашылық бөлімі Ұйғыр аудандық қазынашылық басқармасына.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Атырау облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Жылыой аудандық қазынашылық бөлімі Жылыой аудандық қазынашылық басқармасына;
2) Индер аудандық қазынашылық бөлімі Индер аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Исатай аудандық қазынашылық бөлімі Исатай аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Қызылқоға аудандық қазынашылық бөлімі Қызылқоға аудандық қазынашылық басқармасына;
5) Құрманғазы аудандық қазынашылық бөлімі Құрманғазы аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Мақат аудандық қазынашылық бөлімін Мақат аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Махамбет аудандық қазынашылық бөлімі Махамбет аудандық қазынашылық басқармасына.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Абай аудандық қазынашылық бөлімі Абай аудандық қазынашылық басқармасына;

2) Аягузский городской отдел казначейства в Аягузское городское управление казначейства;
3) Бескарагайский районный отдел казначейства в Бескарагайское районное управление казначейства;
4) Бородулихинский районный отдел казначейства в Бородулихинское районное управление казначейства;
5) Глубоковский районный отдел казначейства в Глубоковское районное управление казначейства;
6) Жарминский районный отдел казначейства в Жарминское районное управление казначейства;
7) Зайсанский районный отдел казначейства в Зайсанское районное управление казначейства;
8) Зыряновский городской отдел казначейства в Зыряновское городское управление казначейства;
9) КатонКарагайский районный отдел казначейства в КатонКарагайское районное управление казначейства;
10) Кокпектинский районный отдел казначейства в Кокпектинское районное управление казначейства;
11) Курчатовский городской отдел казначейства в Курчатовское городское управление казначейства;
12) Курчумский районный отдел казначейства в Курчумское районное управление казначейства;
13) Риддерский городской отдел казначейства в Риддерское городское управление казначейства;
14) Семипалатинский городской отдел казначейства в Управление казначейства города Семей;
15) Тарбагатайский районный отдел казначейства в Тарбагатайское районное управление казначейства;
16) Урджарский районный отдел казначейства в Урджарское районное управление казначейства;
17) Уланский районный отдел казначейства в Уланское районное управление казначейства;
18) Шемонайхинский районный отдел казначейства в Шемонайхинское районное управление казначейства;
6. По Департаменту казначейства по Жамбылской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Байзакский районный отдел казначейства в Байзакское районное управление казначейства;
2) Жамбылский районный отдел казначейства в Жамбылское районное управление казначейства;
3) Жуалынский районный отдел казначейства в Жуалынское районное управление казначейства;
4) Кордайский районный отдел казначейства в Кордайское районное управление казначейства;
5) Отдел казначейства района Турара Рыскулова в Управление казначейства района Турара Рыскулова;
6) Меркенский районный отдел казначейства в Меркенское районное управление казначейства;
7) Мойынкумский районный отдел казначейства в Мойынкумское районное управление казначейства;
8) Сарысуский районный отдел казначейства в Сарысуское районное управление казначейства;
9) Таласский районный отдел казначейства в Таласское районное управление казначейства;
10) Шуский районный отдел казначейства в Шуское районное управление казначейства.

2) Аягөз аудандық қазынашылық бөлімі Аягөз аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Бесқарағай аудандық қазынашылық бөлімі Бесқарағай аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Бородулиха аудандық қазынашылық бөлімі Бородулиха аудандық қазынашылық басқармасына;
5) Глубоков аудандық қазынашылық бөлімі Глубоков аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Жарма аудандық қазынашылық бөлімі Жарма аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Зайсан аудандық қазынашылық бөлімі Зайсан аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Зыряновск қалалық қазынашылық бөлімі Зыряновск қалалық қазынашылық басқармасына;
9) Қатонқарағай аудандық қазынашылық бөлімі Қатонқарағай аудандық қазынашылық басқармасына;
10) Көкпекті аудандық қазынашылық бөлімі Көкпекті аудандық қазынашылық басқармасына;
11) Курчатов қалалық қазынашылық бөлімі Курчатов қалалық қазынашылық басқармасына;
12) Күршім аудандық қазынашылық бөлімі Күршім аудандық қазынашылық басқармасына;
13) Риддер қалалық қазынашылық бөлімі Риддер қалалық қазынашылық басқармасына;
14) Семей қалалық қазынашылық бөлімі Семей қалалық қазынашылық басқармасына;
15) Тарбағатай аудандық қазынашылық бөлімін Тарбағатай аудандық қазынашылық басқармасына;
16) Үржар аудандық қазынашылық бөлімін Үржар аудандық қазынашылық басқармасына;
17) Ұлан аудандық қазынашылық бөлімі Ұлан аудандық қазынашылық басқармасына;
18) Шемонайха аудандық қазынашылық бөлімі Шемонайха аудандық қазынашылық басқармасына.
6. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Жамбыл облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Байзақ аудандық қазынашылық бөлімі Байзақ аудандық қазынашылық басқармасына;
2) Жамбыл аудандық қазынашылық бөлімі Жамбыл аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Жуалы аудандық қазынашылық бөлімі Жуалы аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Қордай аудандық қазынашылық бөлімі Қордай аудандық қазынашылық басқармасына;
5) Тұрар Рысқұлов аудандық қазынашылық бөлімі Тұрар Рысқұлов аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Мерке аудандық қазынашылық бөлімі Мерке аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Мойынқұм аудандық қазынашылық бөлімі Мойынқұм аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Сарысу аудандық қазынашылық бөлімі Сарысу аудандық қазынашылық басқармасына;
9) Талас аудандық қазынашылық бөлімі Талас аудандық қазынашылық басқармасына;
10) Шу аудандық қазынашылық бөлімі Шу аудандық қазынашылық басқармасына.

7. По Департаменту казначейства по Западно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Акжаикский районный отдел казначейства в Акжаикское районное управление казначейства;
2) Бурлинский районный отдел казначейства в Бурлинское районное управление казначейства;
3) Жангалинский районный отдел казначейства в Жангалинское районное управление казначейства;
4) Жанибекский районный отдел казначейства в Жанибекское районное управление казначейства;
5) Зеленовский районный отдел казначейства в Зеленовское районное управление казначейства;
6) Каратобинский районный отдел казначейства в Каратобинское районное управление казначейства;
7) Казталовский районный отдел казначейства в Казталовское районное управление казначейства;
8) Сырымский районный отдел казначейства в Сырымское районное управление казначейства;
9) Таскалинский районный отдел казначейства в Таскалинское районное управление казначейства;
10) Теректинский районный отдел казначейства в Теректинское районное управление казначейства;
11) Бокейординский районный отдел казначейства в Бокейординское районное управление казначейства;
12) Чингирлауский районный отдел казначейства в Чингирлауское районное управление казначейства.
8. По Департаменту казначейства по Карагандинской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Абайский районный отдел казначейства в Абайское районное управление казначейства;
2) Актогайский районный отдел казначейства в Актогайское районное управление казначейства;
3) Балхашский городской отдел казначейства в Балхашское городское управление казначейства;
4) БухарЖирауский районный отдел казначейства в БухарЖирауское районное управление казначейства;
5) Жанааркинский районный отдел казначейства в Жанааркинское районное управление казначейства;
6) Жезказганский городской отдел казначейства в Жезказганское городское управление казначейства;
7) Каркаралинский районный отдел казначейства в Каркаралинское районное управление казначейства;
8) Каражалский городской отдел казначейства в Каражалское городское управление казначейства;
9) Нуринский районный отдел казначейства в Нуринское районное управление казначейства;
10) Осакаровский районный отдел казначейства в Осакаровское районное управление казначейства;
11) Октябрьский районный отдел казначейства в Октябрьское районное управление казначейства;
12) Приозерский городской отдел казначейства в Приозерское городское управление казначейства;
13) Саранский городской отдел казначейства в Саранское городское управление казначейства;

7. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Ақжайық аудандық қазынашылық бөлімі Ақжайық аудандық қазынашылық басқармасына;
2) Бөрлі аудандық қазынашылық бөлімі Бөрлі аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Жаңақала аудандық қазынашылық бөлімі Жаңақала аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Жәнібек аудандық қазынашылық бөлімі Жәнібек аудандық қазынашылық басқармасына;
5) Зеленов аудандық қазынашылық бөлімі Зеленов аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Қаратөбе аудандық қазынашылық бөлімі Қаратөбе аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Қазталов аудандық қазынашылық бөлімі Қазталов аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Сырым аудандық қазынашылық бөлімі Сырым аудандық қазынашылық басқармасына;
9) Тасқала аудандық қазынашылық бөлімі Тасқала аудандық қазынашылық басқармасына;
10) Теректі аудандық қазынашылық бөлімі Теректі аудандық қазынашылық басқармасына;
11) Бөкейорда аудандық қазынашылық бөлімі Бөкейорда аудандық қазынашылық басқармасына;
12) Шыңғырлау аудандық қазынашылық бөлімі Шыңғырлау аудандық қазынашылық басқармасына.
8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Қарағанды облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Абай аудандық қазынашылық бөлімі Абай аудандық қазынашылық басқармасында;
2) Ақтоғай аудандық қазынашылық бөлімі Ақтоғай аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Балқаш қалалық қазынашылық бөлімі Балқаш қалалық қазынашылық басқармасына;
4) Бұқар жырау аудандық қазынашылық бөлімі Бұқар жырау аудандық қазынашылық басқармасына;
5) Жаңаарқа аудандық қазынашылық бөлімі Жаңаарқа аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Жезқазған қалалық қазынашылық бөлімі Жезқазған қалалық қазынашылық басқармасына;
7) Қарқаралы аудандық қазынашылық бөлімі Қарқаралы аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Қаражал қалалық қазынашылық бөлімі Қаражал қалалық қазынашылық басқармасына;
9) Нұра аудандық қазынашылық бөлімін Нұра аудандық қазынашылық басқармасына;
10) Осакаров аудандық қазынашылық бөлімін Осакаров аудандық қазынашылық басқармасына;
11) Октябрь аудандық қазынашылық бөлімі Октябрь аудандық қазынашылық басқармасына;
12) Приозерск қалалық қазынашылық бөлімі Приозерск қалалық қазынашылық басқармасына;
13) Саран қалалық қазынашылық бөлімін Саран қалалық қазынашылық басқармасына;

14) Сатпаевский городской отдел казначейства в Сатпаевское городское управление казначейства;
15) Темиртауский городской отдел казначейства в Темиртауское городское управление казначейства;
16) Улытауский районный отдел казначейства в Улытауское районное управление казначейства;
17) Шахтинский городской отдел казначейства в Шахтинское городское управление казначейства;
18) Шетский районный отдел казначейства в Шетское районное управление казначейства.
9. По Департаменту казначейства по Кызылординской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Аральский районный отдел казначейства в Аральское районное управление казначейства;
2) Байконырский городской отдел казначейства в Байконырское городское управление казначейства;
3) Жалагашский районный отдел казначейства в Жалагашское районное управление казначейства;
4) Жанакорганский районный отдел казначейства в Жанакорганское районное управление казначейства;
5) Казалинский районный отдел казначейства в Казалинское районное управление казначейства;
6) Кармакшинский районный отдел казначейства в Кармакшинское районное управление казначейства;
7) Сырдарьинский районный отдел казначейства в Сырдарьинское районное управление казначейства;
8) Шиелийский районный отдел казначейства в Шиелийское районное управление казначейства.
10. По Департаменту казначейства по Костанайской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Алтынсаринский районный отдел казначейства в Алтынсаринское районное управление казначейства;
2) Амангельдинский районный отдел казначейства в Амангельдинское районное управление казначейства;
3) Аркалыкский городской отдел казначейства в Аркалыкское городское управление казначейства;
4) Аулиекольский районный отдел казначейства в Аулиекольское районное управление казначейства;
5) Денисовский районный отдел казначейства в Денисовское районное управление казначейства;
6) Жангельдинский районный отдел казначейства в Жангельдинское районное управление казначейства;
7) Житикаринский районный отдел казначейства в Житикаринское районное управление казначейства;
8) Камыстинский районный отдел казначейства в Камыстинское районное управление казначейства;
9) Карабалыкский районный отдел казначейства в Карабалыкское районное управление казначейства;
10) Карасуский районный отдел казначейства в Карасуское районное управление казначейства;
11) Костанайский районный отдел казначейства в Костанайское районное управление казначейства;
12) Лисаковский городской отдел казначейства в Лисаковское городское управление казначейства;

14) Сәтпаев қалалық қазынашылық бөлімі Сәтпаев қалалық қазынашылық басқармасына;
15) Теміртау қалалық қазынашылық бөлімі Теміртау қалалық қазынашылық басқармасына;
16) Ұлытау аудандық қазынашылық бөлімі Ұлытау аудандық қазынашылық басқармасына;
17) Шахтинск қалалық қазынашылық бөлімі Шахтинск қалалық қазынашылық басқармасына;
18) Шет аудандық қазынашылық бөлімі Шет аудандық қазынашылық басқармасына.
9. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Қызылорда облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Арал аудандық қазынашылық бөлімі Арал аудандық қазынашылық басқармасына;
2) Байқоңыр қалалық қазынашылық бөлімі Байқоңыр қалалық қазынашылық басқармасына;
3) Жалағаш аудандық қазынашылық бөлімі Жалағаш аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Жаңақорған аудандық қазынашылық бөлімі Жаңақорған аудандық
қазынашылық басқармасына;
5) Қазалы аудандық қазынашылық бөлімі Қазалы аудандық
қазынашылық басқармасына;
6) Қармақшы аудандық қазынашылық бөлімі Қармақшы аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Сырдария аудандық қазынашылық бөлімі Сырдария аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Шиелі аудандық қазынашылық бөлімін Шиелі аудандық қазынашылық басқармасына.
10. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Қостанай облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Алтынсарин аудандық қазынашылық бөлімі Алтынсарин аудандық қазынашылық басқармасына;
2) Амангелді аудандық қазынашылық бөлімі Амангелді аудандық
қазынашылық басқармасына;
3) Арқалық қалалық қазынашылық бөлімі Арқалық қалалық
қазынашылық басқармасына;
4) Әулиекөл аудандық қазынашылық бөлімі Әулиекөл аудандық
қазынашылық басқармасына;
5) Денисов аудандық қазынашылық бөлімі Денисов аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Жангелді аудандық қазынашылық бөлімі Жангелді аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Жетіқара аудандық қазынашылық бөлімі Жетіқара аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Қамысты аудандық қазынашылық бөлімі Қамысты аудандық қазынашылық басқармасына;
9) Қарабалық аудандық қазынашылық бөлімі Қарабалық аудандық
қазынашылық басқармасына;
10) Қарасу аудандық қазынашылық бөлімі Қарасу аудандық қазынашылық басқармасына;
11) Қостанай аудандық қазынашылық бөлімі Қостанай аудандық
қазынашылық басқармасына;
12) Лисаков қалалық қазынашылық бөлімі Лисаков қалалық
қазынашылық басқармасына;

13) Мендыгаринский районный отдел казначейства в Мендыгаринское районное управление казначейства;
14) Наурзумский районный отдел казначейства в Наурзумское районное управление казначейства;
15) Рудненский городской отдел казначейства в Рудненское городское управление казначейства;
16) Сарыкольский районный отдел казначейства в Сарыкольское районное управление казначейства;
17) Тарановский районный отдел казначейства в Тарановское районное управление казначейства;
18) Узынкольский районный отдел казначейства в Узынкольское районное управление казначейства;
19) Федоровский районный отдел казначейства в Федоровское районное управление казначейства.
11. По Департаменту казначейства по Мангистауской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Бейнеуский районный отдел казначейства в Бейнеуское районное управление казначейства;
2) ЖанаОзенский городской отдел казначейства в ЖанаОзенское городское управление казначейства;
3) Каракиянский районный отдел казначейства в Каракиянское районное управление казначейства;
4) Мангистауский районный отдел казначейства в Мангистауское районное управление казначейства;
5) Мунайлинский районный отдел казначейства в Мунайлинское районное управление казначейства;
6) Тупкараганский районный отдел казначейства в Тупкараганское районное управление казначейства.
12. По Департаменту казначейства по Павлодарской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Аксуский городской отдел казначейства в Аксуское городское управление казначейства;
2) Актогайский районный отдел казначейства в Актогайское районное управление казначейства;
3) Баянаульский районный отдел казначейства в Баянаульское районное управление казначейства;
4) Железинский районный отдел казначейства в Железинское районное управление казначейства;
5) Иртышский районный отдел казначейства в Иртышское районное управление казначейства;
6) Качирский районный отдел казначейства в Качирское районное управление казначейства;
7) Лебяжинский районный отдел казначейства в Лебяжинское районное управление казначейства;
8) Майский районный отдел казначейства в Майское районное управление казначейства;
9) Павлодарский районный отдел казначейства в Павлодарское районное управление казначейства;
10) Успенский районный отдел казначейства в Успенское районное управление казначейства;
11) Щербактинский районный отдел казначейства в Щербактинское районное управление казначейства;
12) Экибастузский городской отдел казначейства в Экибастузское городское управление казначейства.

13) Меңдіқара аудандық қазынашылық бөлімі Меңдіқара аудандық қазынашылық басқармасына;
14) Наурызым аудандық қазынашылық бөлімі Наурызым аудандық қазынашылық басқармасына;
15) Рудный қалалық қазынашылық бөлімі Рудный қалалық қазынашылық басқармасына;
16) Сарыкөл аудандық қазынашылық бөлімі Сарыкөл аудандық қазынашылық басқармасына;
17) Таранов аудандық қазынашылық бөлімі Таранов аудандық қазынашылық басқармасына;
18) Ұзынкөл аудандық қазынашылық бөлімі Ұзынкөл аудандық қазынашылық басқармасына;
19) Федоров аудандық қазынашылық бөлімі Федоров аудандық қазынашылық басқармасына.
11. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Маңғыстау облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Бейнеу аудандық қазынашылық бөлімі Бейнеу аудандық қазынашылық басқармасына;
2) Жаңаөзен қалалық қазынашылық бөлімі Жаңаөзен қалалық қазынашылық басқармасына;
3) Қарақиян аудандық қазынашылық бөлімі Қарақиян аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Маңғыстау аудандық қазынашылық бөлімі Маңғыстау аудандық қазынашылық басқармасына;
5) Мұнайлы аудандық қазынашылық бөлімі Мұнайлы аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Түпқараған аудандық қазынашылық бөлімі Түпқараған аудандық қазынашылық басқармасына.
12. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Павлодар облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Ақсу қалалық қазынашылық бөлімін Ақсу қалалық қазынашылық басқармасына;
2) Ақтоғай аудандық қазынашылық бөлімі Ақтоғай аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Баянауыл аудандық қазынашылық бөлімі Баянауыл аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Железин аудандық қазынашылық бөлімі Железин аудандық қазынашылық басқармасына;
5) Ертіс аудандық қазынашылық бөлімі Ертіс аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Қашыр аудандық қазынашылық бөлімі Қашыр аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Лебяжье аудандық қазынашылық бөлімі Лебяжье аудандық қазынашылық бөлімі;
8) Май аудандық қазынашылық бөлімі Май аудандық қазынашылық басқармасына;
9) Павлодар аудандық қазынашылық бөлімі Павлодар аудандық қазынашылық басқармасына;
10) Успен аудандық қазынашылық бөлімі Успен аудандық қазынашылық басқармасына;
11) Шарбақты аудандық қазынашылық бөлімі Шарбақты аудандық қазынашылық басқармасына;
12) Екібастұз қалалық қазынашылық бөлімі Екібастұз қалалық қазынашылық басқармасына.

13. По Департаменту казначейства по Северо-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Акжарский районный отдел казначейства в Акжарское районное управление казначейства;
2) Аккайынский районный отдел казначейства в Аккайынское районное управление казначейства;
3) Айыртауский районный отдел казначейства в Айыртауское районное управление казначейства;
4) Отдел казначейства района Магжана Жумабаева в Управление казначейства района Магжана Жумабаева;
5) Есильский районный отдел казначейства в Есильское районное управление казначейства;
6) Жамбылский районный отдел казначейства в Жамбылское районное управление казначейства;
7) Кызылжарский районный отдел казначейства в Кызылжарское районное управление казначейства;
8) Мамлютский районный отдел казначейства в Мамлютское районное управление казначейства;
9) Шал акына районный отдел казначейства в управление казначейства района имени Шал акына;
10) Тимирязевский районный отдел казначейства в Тимирязевское районное управление казначейства;
11) Тайыншинский районный отдел казначейства в Тайыншинское районное управление казначейства;
12) Уалихановский районный отдел казначейства в Уалихановское районное управление казначейства;
13) Отдел казначейства района имени Габита Мусрепова в управление казначейства района имени Габита Мусрепова.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 20.03.2009 № 374 .
14. По Департаменту казначейства по Южно-Казахстанской области Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Арысский городской отдел казначейства в Арысское городское управление казначейства;
2) Байдибекский районный отдел казначейства в Байдибекское районное управление казначейства;
3) Казыгуртский районный отдел казначейства в Казыгуртское районное управление казначейства;
4) Кентауский городской отдел казначейства в Кентауское городское управление казначейства;
5) Мактааральский районный отдел казначейства в Мактааральское районное управление казначейства;
6) Ордабасынский районный отдел казначейства в Ордабасынское районное управление казначейства;
7) Отрарский районный отдел казначейства в Отрарское районное управление казначейства;
8) Сайрамский районный отдел казначейства в Сайрамское районное управление казначейства;
9) Сарыагашский районный отдел казначейства в Сарыагашское районное управление казначейства;
10) Созакский районный отдел казначейства в Созакское районное управление казначейства;
11) Толебийский районный отдел казначейства в Толебийское районное управление казначейства;

13. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Ақжар аудандық қазынашылық бөлімі Ақжар аудандық қазынашылық басқармасына;
2) Аққайың аудандық қазынашылық бөлімі Аққайың аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Айыртау аудандық қазынашылық бөлімі Айыртау аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Мағжан Жұмабаев ауданының қазынашылық бөлімі Мағжан Жұмабаев ауданының қазынашылық басқармасына;
5) Есіл аудандық қазынашылық бөлімі Есіл аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Жамбыл аудандық қазынашылық бөлімі Жамбыл аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Қызылжар аудандық қазынашылық бөлімі Қызылжар аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Мамлют аудандық қазынашылық бөлімі Мамлют аудандық қазынашылық басқармасына;
9) Шал ақын аудандық қазынашылық бөлімі Шал ақын атындағы ауданның қазынашылық басқармасына;
10) Тимирязев аудандық қазынашылық бөлімі Тимирязев аудандық қазынашылық басқармасына;
11) Тайыншы аудандық қазынашылық бөлімі Тайыншы аудандық қазынашылық басқармасына;
12) Уәлиханов аудандық қазынашылық бөлімі Уәлиханов аудандық қазынашылық басқармасына;
13) Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның қазынашылық бөлімі Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның қазынашылық басқармасына.
14. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Арыс қалалық қазынашылық бөлімі Арыс қалалық қазынашылық басқармасына;
2) Бәйдібек аудандық қазынашылық бөлімі Бәйдібек аудандық қазынашылық басқармасына;
3) Қазығұрт аудандық қазынашылық бөлімі Қазығұрт аудандық қазынашылық басқармасына;
4) Кентау қалалық қазынашылық бөлімі Кентау қалалық қазынашылық басқармасына;
5) Мақтаарал аудандық қазынашылық бөлім Мақтаарал аудандық қазынашылық басқармасына;
6) Ордабасы аудандық қазынашылық бөлімі Ордабасы аудандық қазынашылық басқармасына;
7) Отырар аудандық қазынашылық бөлімі Отырар аудандық қазынашылық басқармасына;
8) Сайрам аудандық қазынашылық бөлімі Сайрам аудандық қазынашылық басқармасына;
9) Сарыағаш аудандық қазынашылық бөлімі Сарыағаш аудандық қазынашылық басқармасына;
10) Созақ аудандық қазынашылық бөлімі Созақ аудандық қазынашылық басқармасына;
11) Төле би аудандық қазынашылық бөлімі Төле би аудандық қазынашылық басқармасына;

12) Туркестанский городской отдел казначейства в Туркестанское городское управление казначейства;
13) Тюлькубасский районный отдел казначейства в Тюлькубасское районное управление казначейства;
14) Шардаринский районный отдел казначейства в Шардаринское районное управление казначейства.
15. По Департаменту казначейства по городу Алматы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан:
1) Алмалинский районный отдел казначейства в Алмалинское районное управление казначейства;
2) Бостандыкский районный отдел казначейства в Бостандыкское районное управление казначейства;
3) Турксибский районный отдел казначейства в Турксибское районное управление.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года № 387
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов
Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 230.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года № 387
Перечень
государственных учреждений - территориальных инспекций
Комитета финансового контроля Министерства финансов
Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 230.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года № 387
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов
Комитета казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 230.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года № 387
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов Комитета
государственного имущества и приватизации Министерства финансов
Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 230.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года № 387
Перечень
государственных учреждений - территориальных органов Комитета
по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов
Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 230.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года № 387
Перечень
республиканских государственных учреждений Комитета таможенного
контроля Министерства финансов Республики Казахстан
Сноска. Перечень исключен постановлением Правительства РК от 13.03.2013 № 230.
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года N 387
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

12) Түркістан қалалық қазынашылық бөлімі Түркістан қалалық қазынашылық басқармасына;
13) Түлкібас аудандық қазынашылық бөлімі Түлкібас аудандық қазынашылық басқармасына;
14) Шардара аудандық қазынашылық бөлімі Шардара аудандық қазынашылық басқармасына.
15. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің Алматы қаласы бойынша қазынашылық департаменті бойынша:
1) Алмалы аудандық қазынашылық бөлімі Алмалы аудандық
қазынашылық басқармасына;
2) Бостандық аудандық қазынашылық бөлімі Бостандық аудандық
қазынашылық басқармасына;
3) Түркісіб аудандық қазынашылық бөлімі Түркісіб аудандық қазынашылық басқармасына.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 230 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитетінің аумақтық инспекциялары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 230 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің аумақтық органдары — мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 230 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 230 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің аумақтық органдары - мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 230 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.03.2013 № 230 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
N 387 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған
кейбір шешімдерінің тізбесі

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 1999 года N 626 "Вопросы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 22, ст. 215), за исключением подпункта 3) пункта 1.
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 1999 года N 930 "Вопросы Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 32-33, ст. 295), за исключением подпункта 3) пункта 1 и пунктов 2 и 3.
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 марта 2000 года N 338 "Отдельные вопросы системы Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 11-12, ст. 125), за исключением пункта 2.
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2000 года N 1084 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 24 мая 1999 года N 626 и от 5 июля 1999 года N 930" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 30, ст. 369).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2001 года N 813 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 22, ст. 276).
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2002 года N 962 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 29, ст. 322), за исключением пункта 3.
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 октября 2002 года N 1102 "Вопросы Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 33, ст. 359), за исключением подпункта 3) пункта 1 и пункта 2.
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 1113 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 1999 года N 930" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 34, ст. 366).
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2003 года N 114 "О создании государственного учреждения "Межрегиональный налоговый комитет N 1 Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 4, ст. 54), за исключением пункта 1.
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1114 "Вопросы Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 40, ст. 525), за исключением подпункта 3) пункта 1.

1. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 мамырдағы N 626 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 22, 215-құжат), 1-тармағының 3) тармақшасын қоспағанда.
2. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 5 шілдедегі N 930 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 32-33, 295-құжат), 1-тармақтың 3) тармақшасын және 2, 3-тармақтарын қоспағанда.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі жүйесінің жекелеген мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 1 наурыздағы N 338 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 11-12, 125-құжат), 2-тармағын қоспағанда.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 24 мамырдағы N 626 және 1999 жылғы 5 шілдедегі N 930 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 18 шілдедегі N 1084 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 30, 369-құжат).
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 12 маусым N 813 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., N 22, 276-құжат).
6. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 3 қыркүйектегі N 962 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 29, 322-құжат), 3-тармағын қоспағанда.
7. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 9 қазандағы N 1102 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 33, 359-құжат), 1-тармақтың 3) тармақшасын және 2-тармағын қоспағанда.
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 5 шілдедегі N 930 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қазандағы N 1113 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 34, 366-құжат).
9. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің N 1 аймақаралық салық комитеті" мемлекеттік мекемесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 қаңтардағы N 114 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 4, 54-құжат), 1-тармағын қоспағанда.
10. "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1114 қаулысы , (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 40, 525-құжат), 1-тармақтың 3) тармақшасын қоспағанда.

11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1115 "Некоторые вопросы Комитета по работе с несостоятельными должниками Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 40, ст. 526), за исключением подпункта 3) пункта 1.
12. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1119 "Некоторые вопросы Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 41, ст. 531).
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1127 "Некоторые вопросы Налогового Комитета Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 42, ст. 536), за исключением подпункта 3) пункта 1.
14. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1129 "Некоторые вопросы Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 42, ст. 537).
15. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1133 "Вопросы Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 43, ст. 541), за исключением пунктов 1, 2 и подпункта 3) пункта 3.
16. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1134 "Некоторые вопросы Комитета финансового контроля и государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 43, ст. 542), за исключением пунктов 1, 2, 3 и подпунктов 3) и 4) пункта 4.
17. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года N 101 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2003 года N 114" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 6, ст. 51).
18. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2005 года N 320 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1129" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 15, ст. 180).
19. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2005 года N 823 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1129".
20. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2005 года N 1063 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 38, ст. 542).
21. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2005 года N 1175 "О реорганизации государственного учреждения "Департамент таможенного контроля по Мангистауской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 44, ст. 586), за исключением пункта 1.

11. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Дәрменсіз борышкерлермен жұмыс комитетінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1115 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 40, 526-құжат), 1-тармақтың 3) тармақшасын қоспағанда.
12. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 41, 531-құжат).
13. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1127 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 42, 536-құжат), 1-тармақтың 3) тармақшасын қоспағанда.
14. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1129 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 42, 537-құжат).
15. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1133 қаулысы , (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 43, 541-құжат), 1, 2-тармақтарын және 3-тармақтың 3) тармақшасын қоспағанда.
16. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау және мемлекеттік сатып алу комитетінің кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1134 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 43, 542-құжат), 1, 2, 3-тармақтарын және 4-тармақтың 3) және 4) тармақшаларын қоспағанда.
17. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 8 сәуірдегі N 114 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 3 ақпандағы N 101 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 6, 51-құжат).
18. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1129 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 8 сәуірдегі N 320 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 15, 180-құжат).
19. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1129 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 10 тамыздағы N 823 қаулысы .
20. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 қазандағы N 1063 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 38, 542-құжат).
21. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 қарашадағы N 1175 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 44, 586-құжат), 1-тармағын қоспағанда.

22. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 апреля 2006 года N 333 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1115 и от 28 октября 2004 года N 1119" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 15, ст. 147).

22. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1115 және 2004 жылғы 28 қазандағы N 1119 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 сәуірдегі N 333 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 15, 147-құжат).