Об утверждении Перечня специализированных служб, оказывающих необходимую помощь туристам, терпящим бедствие на территории Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2003 года № 450.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень специализированных служб, оказывающих необходимую помощь туристам, терпящим бедствие на территории Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 мая 2003 года N 450
Перечень специализированных служб, оказывающих необходимую помощь туристам, терпящим бедствие на территории Республики Казахстан
Сноска. Перечень - в редакции постановления Правительства РК от 14.10.202 № 847; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.08.2026 № 736.
№ п/п Наименование Дислокация Принадлежность
1
2
3
4
1.
Республиканское государственное учреждение "Республиканская служба спасения "Барыс"
город Алматы
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
2.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям области Абай"
город Семей
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
3.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области"
город Кокшетау
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
4.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области"
город Актобе
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
5.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Алматинской области"
город Қонаев
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
6.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Атырауской области"
город Атырау
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
7.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области"
город Уральск
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
8.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области"
город Тараз
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
9.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям области Жетісу"
город Талдыкорган
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
10.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области"
город Караганда
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
11.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Костанайской области"
город Костанай
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
12.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области"
город Кызылорда
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
13.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области"
город Актау
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
14.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области"
город Павлодар
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
15.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области"
город Петропавловск
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
16.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области"
город Туркестан
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
17.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям области Ұлытау"
город Жезказган
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
18.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области"
город Усть-Каменогорск
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
19.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям города Астаны"
город Астана
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
20.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Служба спасения города Алматы" аппарата акима города Алматы
город Алматы
Аппарат акима города Алматы
21.
Государственное учреждение "Департамент по чрезвычайным ситуациям города Шымкента"
город Шымкент
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан

Қазақстан Республикасының аумағында апатқа ұшыраған туристерге қажеттi көмек көрсететiн мамандандырылған қызметтердiң тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 14 мамырдағы N 450 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берілiп отырған Қазақстан Республикасының аумағында апатқа ұшыраған туристерге қажеттi көмек көрсететiн мамандандырылған қызметтердiң тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 14 мамырдағы
№ 450 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында апатқа ұшыраған туристерге қажетті көмек көрсететін мамандандырылған қызметтердің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.10.2024 № 847 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.08.2026 № 736 қаулысымен.
Р/с
Атауы
Орналасқан жері
Тиесілігі
1
2
3
4
1.
"Барыс" республикалық құтқару қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
2.
"Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Семей қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
3.
"Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Көкшетау қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
4.
"Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Ақтөбе қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
5.
"Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Қонаев қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
6.
"Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
7.
"Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Орал қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
8.
"Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
9.
"Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
10.
"Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
11.
"Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Қостанай қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
12.
"Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Қызылорда қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
13.
"Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
14.
"Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
15.
"Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
16.
"Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Түркістан қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
17.
"Ұлытау облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Жезқазған қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
18.
"Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Өскемен қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
19.
"Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Астана қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
20
Алматы қаласы әкімі аппаратының "Алматы қаласының құтқару қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы
Алматы қаласы әкімінің аппараты
21
"Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі