Об утверждении перечня государственных организаций высшего и (или) послевузовского образования, не подлежащих приватизации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2000 года N 1021.
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2025 № 1192.
В целях реализации Плана мероприятий по исполнению поручений Президента Республики Казахстан, высказанных на расширенном заседании Правительства Республики Казахстан 9 феврали 2000 года, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2000 года N 327, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый перечень государственных организаций высшего и (или) послевузовского образования, не подлежащих приватизации.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2025 № 1192.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 июля 2000 года N 1021
Перечень государственных организаций высшего и (или) послевузовского образования, не подлежащих приватизации

Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 6 шілдедегі N 1021 Қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2025 № 1192 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 29 ақпандағы N 327 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 9 ақпандағы кеңейтілген мәжілісінде айтылған тапсырмаларын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2025 № 1192 қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 6 шілдедегі
N 1021 қаулысымен бекітілген
Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының тізбесі

Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2025 № 1192.
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.10.2001 № 1313; от 26.09.2003 № 979; от 03.08.2004 № 829; от 22.05.2007 № 409; от 26.05.2008 № 502; от 11.09.2008 № 847; от 14.09.2009 № 1369; от 12.10.2009 № 1560; от 17.09.2010 № 957; от 28.06.2011 № 722; от 29.05.2013 № 529; от 03.05.2019 № 241; от 11.10.2019 № 752; от 09.04.2021 № 227 (порядок введения в действие см. п.8); от 18.02.2022 № 67 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 03.11.2022 № 868 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 17.08.2023 № 702; от 06.10.2023 № 881; от 20.02.2024 № 105; от 16.07.2024 № 567; от 26.05.2025 № 368; от 28.10.2025 № 897; от 31.12.2025 № 1192.
Наименование
Местонахождение
1
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева"
город Алматы
2
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
3
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет"
город Алматы
4
Республиканское государственное учреждение "Казахская национальная консерватория имени Курмангазы" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
город Алматы
5
Республиканское государственное учреждение "Казахская национальная академия искусств имени Темирбека Жургенова" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
город Алматы
6
Республиканское государственное предприятие "Казахский национальный аграрный университет"
город Алматы
7
Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский университет имени Сарсена Аманжолова"
город Усть-Каменогорск
8
Исключена постановлением Правительства РК от 29.05.2013 № 529
9
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
10
Некоммерческое акционерное общество "Жетысуский университет имени Ильяса Жансугурова"
город Талдыкорган
11
Некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет имени Халела Досмухамедова"
город Атырау
12
Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752
13
Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский национальный исследовательский университет имени академика Е.А. Букетова"
город Караганда
14
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
15
Некоммерческое акционерное общество "Кызылординский университет имени Коркыт Ата"
город Кызылорда
16
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
17
Некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет"
город Павлодар
18
Некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени Манаша Козыбаева"
город Петропавловск
19

Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2025 № 1192 қаулысымен.
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.10.11 N 1313, 2003.09.26 N 979, 2004.08.03 N 829, 2007.05.22 N 409,2008.05.26 N 502, 2008.09.11 N 847, 2009.09.14. N 1369, 2009.10.12 N 1560, 2010.09.17 N 957, 2011.06.28 № 722, 29.05.2013 N 529; 03.05.2019 № 241; 11.10.2019 № 752; 09.04.2021 № 227 (қолданысқа енгiзiлу тәртібін 8-т. қараңыз); 18.02.2022 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 03.11.2022 № 868 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 17.08.2023 № 702; 06.10.2023 № 881; 20.02.2024 № 105; 16.07.2024 № 567; 26.05.2025 № 368; 28.10.2025 № 897; 31.12.2025 № 1192 қаулыларымен.
Атауы
Мекен-жайы
1
"Қ.И.Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
2
алынып тасталды
Алматы қаласы
3
"Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
4
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы
5
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Темірбек Жүргенов атындағы Қазақ ұлттық өнер академиясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы
6
"Қазақ ұлттық аграрлық университеті" республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Алматы қаласы
7
"Сәрсен Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Өскемен қаласы
8
алынып тасталды - РҚ Үкіметінің 29.05.2013 N 529 қаулысымен.
9
алынып тасталды
10
"Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Талдықорған қаласы
11
"Халел Досмұхамедов атындағы Атырау университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Атырау қаласы
12
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
13
"Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды ұлттық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қарағанды қаласы
14
алынып тасталды
15
"Қорқыт Ата атындағы Қызылорда университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қызылорда қаласы
16
алынып тасталды
17
"Торайғыров университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Павлодар қаласы
18
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Петропавл қаласы
19

Исключена постановлением Правительства РК от 29.05.2013 № 529
20
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
21
Некоммерческое акционерное общество "Западно-Казахстанский университет имени Махамбета Утемисова"
город Уральск
22
Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова"
город Шымкент
22-1
Некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков"
город Шымкент
23
Исключена постановлением Правительства РК от 11.10.2019 № 752
24
Некоммерческое акционерное общество "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева"
город Астана
25
Республиканское государственное учреждение "Казахский национальный университет искусств имени Күләш Байсейітовой" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
город Астана
26
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет имени аль-Фараби"
город Алматы
27
Республиканское государственное казенное предприятие "Акмолинская государственная медицинская академия"
город Астана
28
Республиканское государственное казенное предприятие "Актюбинская государственая медицинская академия"
город Актобе
29
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
30
Некоммерческое акционерное общество "Медицинский университет Семей"
город Семей
31
(исключена - N 1313 от 11.10.2001 г.)
32
Республиканское государственное казенное "Казахский государственный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова"
город Алматы
32-1
Некоммерческое акционерное общество "Каспийский университет технологий и инжиниринга имени Ш. Есенова"
город Актау
32-2
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный педагогический университет имени Абая"
город Алматы
33
(исключена - от 22 мая 2007 г. N 409)
34
Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский индустриальный университет"
город Темиртау
35
Некоммерческое акционерное общество "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова"
город Актобе
36
Некоммерческое акционерное общество "Шәкәрім университет"
город Семей
37
Некоммерческое акционерное общество "Аркалыкский педагогический университет имени Ыбырай Алтынсарин"
город Аркалык
38
Исключена постановлением Правительства РК от 16.07.2024 № 567.
39
Некоммерческое акционерное общество "Павлодарский педагогический университет имени Әлкея Марғұлана;
город Павлодар
40
Некоммерческое акционерное общество "Костанайский региональный университет имени Ахмет Байтұрсынұлы"
город Костанай
41
Некоммерческое акционерное общество "Рудненский индустриальный университет"
город Рудный
42
Некоммерческое акционерное общество "Кокшетауский университет Ш. Уалиханова"
город Кокшетау
43
Некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева"
город Усть-Каменогорск
44
Некоммерческое акционерное общество "Карагандинский технический университет имени Абылкаса Сагинова"
город Караганда
45
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахская национальная академия хореографии" Министерства культуры и информации Республики Казахстан
город Астана
46
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Технический университет Ұлытау"
город Жезказган
47
Некоммерческое акционерное общество "Таразский университет имени М.Х. Дулати"
город Тараз
48
Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет водного хозяйства и ирригации"
город Тараз

алынып тасталды - РҚ Үкіметінің 29.05.2013 N 529 қаулысымен.
20
алынып тасталды
21
"Махамбет Өтемісов атындағы Батыс Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Орал қаласы
22
"М. Әуезов атындағы Оңтүстiк Қазақстан университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Шымкент қаласы
22-1.
"Өзбекәлі Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Шымкент қаласы
23
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 11.10.2019 № 752 қаулысымен.
24
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Астана қаласы
25
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Күләш Байсейітова атындағы Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесі
Астана қаласы
26
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
27
"Ақмола мемлекеттік медицина академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Астана қаласы
28
"Ақтөбе мемлекеттік медицина академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Ақтөбе қаласы
29
алынып тасталды
30
"Семей медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Семей қаласы
31
алынып тасталды
32
"С.Д. Асфендияров атындағы Қазақ мемлекеттік медицина университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Алматы қаласы
32-1.
"Ш. Есенов атындағы Каспий мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Ақтау қаласы
32-2.
"Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Алматы қаласы
33
алынып тасталды
34
"Қарағанды индустриялық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Теміртау қаласы
35
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Ақтөбе қаласы
36
"Шәкәрім университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Семей қаласы
37
"Ыбырай Алтынсарин атындағы Арқалық педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Арқалық қаласы
38
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 567 қаулысымен.
39
"Әлкей Марғұлан атындағы Павлодар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Павлодар қаласы
40
"Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қостанай қаласы
41
"Рудный индустриялық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Рудный қаласы
42
"Ш. Уәлиханов атындағы Көкшетау университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Көкшетау қаласы
43
"Д. Серiкбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Өскемен қаласы
44
"Әбілқас Сағынов атындағы Қарағанды техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қарағанды қаласы
45
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің "Қазақ ұлттық хореография академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Астана қаласы
46
"Ұлытау техникалық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Жезқазған қаласы
47
"М.Х. Дулати атындағы Тараз университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Тараз қаласы
48
"Қазақ ұлттық су шаруашылығы және ирригация университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Тараз қаласы