О внесении изменений в Требования к маркировке лекарственных средств для медицинского применения и ветеринарных лекарственных средств
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 15 мая 2025 года № 32.
В соответствии со статьями 30 и 56 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, пунктом 14 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к указанному Договору), статьей 8 Соглашения о единых принципах и правилах обращения лекарственных средств в рамках Евразийского экономического союза от 23 декабря 2014 года и пунктами 57 и 97 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. Внести в Требования к маркировке лекарственных средств для медицинского применения и ветеринарных лекарственных средств, утвержденные Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 3 ноября 2016 г. № 76, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян В. Караник С. Жумангарин Д. Амангельдиев А. Оверчук
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Совета
Евразийской экономической комиссии
от 15 мая 2025 г. № 32
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Требования к маркировке лекарственных средств для медицинского применения и ветеринарных лекарственных средств
1. Абзац второй пункта 2 после слова "вторичную" дополнить словом "(потребительскую)".
2. В пункте 4:
а) по тексту абзаца седьмого слова "лекарственное средство" в соответствующем падеже заменить словами "лекарственный препарат" в соответствующем падеже, слова "ветеринарное средство" в соответствующем падеже заменить словами "ветеринарный препарат" в соответствующем падеже;
б) в абзаце девятом слова "образцам и" исключить.
3. В подпункте "и" пункта 5 слова "("годен до…")" заменить словами "("годен до…", "годен…", "до…")".
4. Пункт 6 дополнить абзацем следующего содержания:
"Информацию, предусмотренную подпунктом "и" пункта 5 настоящих Требований, допускается указывать в формате "месяц, календарный год" с разделяющей позицией (например, ММ ГГГГ, ММ.ГГГГ, ММ/ГГГГ, ММ_ГГГГ или ММ ГГ, ММ.ГГ, ММ/ГГ, ММ_ГГ). Таким же образом допускается указывать дату истечения срока годности на тубах в местах запечатывания или спайки.".

Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды және ветеринариялық дәрілік заттарды таңбалауға қойылатын талаптарға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2025 жылғы 15 мамырдағы № 32 шешімі.
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 30 және 56-баптарына, Санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шараларды қолдану туралы хаттаманың (көрсетілген Шартқа № 12 қосымша) 14-тармағына, 2014 жылғы 23 желтоқсандағы Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде дәрілік заттар айналысының бірыңғай қағидаттары мен қағидалары туралы келісімнің 8-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 1 қосымшаның 57 және 97-тармақтарына сәйкес Еуразиялық эономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2016 жылғы 3 қарашадағы № 76 шешімімен бекітілген Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды және ветеринариялық дәрілік заттарды таңбалауға қойылатын талаптарға өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі мүшелері:
Армения
Республикасынан
М. Григорян
Беларусь
Республикасынан
В. Караник
Қазақстан
Республикасынан
С. Жұманғарин
Қырғыз
Республикасынан
Д. Амангельдиев
Ресей
Федерациясынан
А. Оверчук
Еуразиялық экономикалық
комиссия Кеңесінің
2025 жылғы 15 мамырдағы
№ 32 шешіміне
ҚОСЫМША
Медициналық қолдануға арналған дәрілік заттарды және ветеринариялық дәрілік заттарды таңбалауға қойылатын талаптарға енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. 2-тармақтың екінші абзацы "қайталама" деген сөзден кейін "(тұтынушылық)" деген сөзбен толықтырылсын.
2. 4-тармақта:
а) жетінші абзацтың мәтіні бойына тиісті септіктегі "дәрілік зат" деген сөздер тиісті септіктегі "дәрілік препарат" деген сөздермен ауыстырылсын, тиісті септіктегі "ветеринариялық зат" деген сөздер тиісті септіктегі "ветеринариялық препарат" деген сөздермен ауыстырылсын;
б) тоғызыншы абзацта "үлгілеріне және" деген сөздер алып тасталсын.
3. 5-тармақтың "и" тармақшасында "("... дейін жарамды")" деген сөздер "("... дейін жарамды", "... жарамды", "... дейін")" деген сөздермен ауыстырылсын.
4. 6-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы Талаптардың 5-тармағының "и" тармақшасында көзделген ақпаратты позицияға бөлумен "ай, күнтізбелік жыл" форматында көрсетуге жол беріледі (мысалы, АА ЖЖЖЖ, АА.ЖЖЖЖ, АА/ЖЖЖЖ, АА_ЖЖЖЖ немесе АА ЖЖ, АА.ЖЖ, АА/ЖЖ, АА_ЖЖ). Осылайша, тубалардағы жапсыру немесе дәнекерлеп біріктіру орындарында жарамдылық мерзімі аяқталатын күнді көрсетуге жол беріледі.".

5. Пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. На первичной упаковке небольших размеров, на которой невозможно разместить всю необходимую информацию и которая помещается во вторичную упаковку, допускается не указывать информацию, предусмотренную подпунктами "б", "в" и "ж" пункта 5 настоящих Требований.
Информацию, предусмотренную подпунктом "и" пункта 5 настоящих Требований, допускается указывать в формате "месяц, календарный год" в соответствии с абзацем вторым пункта 6 настоящих Требований.".
6. Подпункты "и" – "л" пункта 8 изложить в следующей редакции:
"и) номер серии (для высокотехнологичных лекарственных препаратов (если применимо) дополнительно к номеру серии указываются идентификационные коды донаций);
к) дата производства (для иммунобиологических ветеринарных препаратов – дата выпуска серии);
л) дата истечения срока годности ("годен до...", "годен…", "до...") в формате, указанном в пункте 30 настоящих Требований;".
7. В подпункте "ж" пункта 11 слова "("годен до...")" заменить словами "("годен до…", "годен…", "до...") в формате, указанном в пункте 30 настоящих Требований,".
8. В подпункте "к" пункта 16 слова "("годен до...")" заменить словами "("годен до…", "годен…", "до...") в формате, указанном в пункте 30 настоящих Требований".
9. Абзац второй пункта 17 изложить в следующей редакции:
"Для лекарственных растительных препаратов, представляющих собой фасованное лекарственное растительное сырье или растительную фармацевтическую субстанцию, указывается наименование (за исключением наименования сборов), сформированное из наименования используемой части производящего растения (морфологической группы) в именительном падеже множественного числа (за исключением слов "трава" и "кора"), наименования производящего растения в родительном падеже и вида фасованной продукции (например, "цельные", "измельченные", "порошок" и др.). Дополнительно указывается наименование лекарственного растительного сырья или растительной фармацевтической субстанции на латинском языке.".
10. В пункте 18:
а) абзац второй после слова "указывается" дополнить словом "только";
б) после абзаца пятого дополнить абзацем следующего содержания:
"Для высокотехнологичных лекарственных препаратов, содержащих клетки или ткани, указывается "Препарат содержит клетки человеческого (животного) происхождения" с кратким описанием таких клеток или тканей и их непосредственного происхождения (включая вид животного, в случае если препарат содержит клетки животного происхождения).".

5. 7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Барлық қажетті ақпаратты оған сыйғызу мүмкін болмайтын және қайталама қаптамаға салынатын шағын мөлшердегі бастапқы қаптамада осы Талаптардың 5-тармағының "б", "в" және "ж" тармақшаларында көзделген ақпаратты көрсетпеуге жол беріледі.
Осы Талаптардың 5-тармағының "и" тармақшасында көзделген ақпаратты осы Талаптарың 6-тармағының екінші абзацына сәйкес "ай, күнтізбелік жыл" форматында көрсетуге жол беріледі.".
6. 8-тармақтың "и" – "л" тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"и) сериясының нөмірі (жоғары технологиялық дәрілік препараттар үшін (егер қолданылатын болса) сериясының нөміріне қосымша донацияның сәйкестендіру кодтары көрсетіледі);
к) өндірілген күні (иммунобиологиялық ветеринариялық препараттар үшін – сериясының шығарылған күні);
л) осы Талаптардың 30-тармағында көзделген форматта жарамдылық мерзімі өтетін күн ("... дейін жарамды", "... жарамды", "... дейін");".
7. 11-тармақтың "ж" тармақшасында "("... дейін жарамды")" деген сөздер осы Талаптардың 30-тармағында көрсетілген форматта "("... дейін жарамды", "... жарамды", "... дейін")" деген сөздермен ауыстырылсын.
8. 16-тармақтың "к" тармақшасында "("... дейін жарамды")" деген сөздер осы Талаптардың 30-тармағында көрсетілген форматта "("… дейін жарамды", "… жарамды", "...дейін") деген сөздермен ауыстырылсын".
9. 17-тармақтың екінші абзаы мынадай редакцияда жазылсын:
"Өлшеп оралған дәрілік өсімдік шикізатты немесе фармацевтикалық өсімдік субстанциясын білдіретін дәрілік өсімдік препараттар үшін өндіретін өсімдіктің пайдаланылатын бөлігінің (морфологиялық топтың) атау септігіндегі көпше түрдегі атауынан ("шөп" және "қабық" деген сөздерді қоспағанда), өндіретін өсімдіктің ілік септігіндегі атауынан қалыптастырылған (жиынтықтар атауын қоспағанда) және өлшеп оралған өнім түрінің (мысалы, "бүтін", "ұсақталған", "ұнтақ" және т.б.) атауы көрсетіледі. Дәрілік өсімдік шикізатының немесе фармацевтикалық өсімдік субстанцияның латын тіліндегі атауы қосымша көрсетіледі.".
10. 18-тармақта:
а) екінші абзац "орыс тілінде" деген сөздерден кейін "тек қана" деген сөздермен толықтырылсын;
б) бесінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жасушаларды немесе тіндерді қамтитын жоғары технологиялық дәрілік препараттар үшін осындай жасушаларды немесе тіндерді және олардың тікеле шығу тегін қысқаша сипаттаумен (егер препарат жануардан алынған жасушаларды қамтитын болса, жануардың түрін қоса алғанда) "Препарат адамнан (жануардан) алынған жасушаларды қамтиды" деп көрсетіледі.".

11. В пункте 22:
а) абзац первый изложить в следующей редакции:
"22. Количество лекарственного препарата (ветеринарного препарата) в упаковке указывается по массе, объему, количеству единиц дозированной лекарственной формы или единиц дозирования в зависимости от лекарственной формы и типа упаковки.";
б) в абзаце втором слова "активной фармацевтической субстанции растительного происхождения" заменить словами "растительной фармацевтической субстанции".
12. Подпункт "е" пункта 24 дополнить предложением следующего содержания: "За исключением высокотехнологичных лекарственных препаратов, содержащих генетически модифицированные клетки, для которых приводится только описание системы консерванта.".
13. Пункт 28 изложить в следующей редакции:
"28. Формат нанесения номера серии устанавливается производителем лекарственного средства (ветеринарного средства). Допускается не указывать дату производства, если она включена в номер серии и может быть идентифицирована при прочтении номера серии.
Дата производства на упаковке лекарственного средства (ветеринарного средства) указывается в формате "месяц, календарный год" (например, ММ ГГГГ, ММ.ГГГГ, ММ/ГГГГ, ММ_ГГГГ или ММ ГГ, ММ.ГГ, ММ/ГГ, ММ_ГГ). Для лекарственных препаратов со сроком годности менее 12 месяцев дата производства указывается в формате ДД.ММ.ГГГГ или ДД/ММ/ГГГГ (день, месяц, календарный год).".
14. В пункте 30:
а) абзац первый изложить в следующей редакции:
"30. При нанесении даты истечения срока годности лекарственного препарата (ветеринарного препарата) на упаковке указываются месяц и календарный год в формате, указанном в абзаце втором пункта 6 настоящих Требований. При этом при указании месяца под датой истечения срока годности подразумевается последнее число указанного месяца. Дата истечения срока годности указывается в формате "месяц, календарный год" (например, ММ ГГГГ, ММ.ГГГГ, ММ/ГГГГ, ММ_ГГГГ, ММ ГГ, ММ.ГГ, ММ/ГГ, ММ_ГГ). В отношении лекарственных препаратов со сроком годности менее 12 месяцев при указании даты истечения срока годности указывается день (если применимо), месяц, календарный год.";
б) в абзаце втором слова "или разбавления раствора (суспензии)" заменить словами "суспензии или разведения раствора".
15. В абзаце втором пункта 36 слова "(ветеринарных препаратов)" исключить.
16. В пункте 37:
а) абзац второй подпункта "ж" изложить в следующей редакции:
"При необходимости на упаковку наносятся другие надписи и символы предупредительного характера (если данная информация обоснована соответствующими документами регистрационного досье), а также указываются специальные меры предосторожности при уничтожении неиспользованных лекарственных препаратов или их отходов;";
б) дополнить подпунктами "з" и "и" следующего содержания:
"з) "Препарат содержит ароматизатор…", или "С ароматом…", или "Со вкусом…" (для лекарственных препаратов, содержащих в составе ароматизатор, обусловливающий наличие вкуса и (или) аромата);
и) информация, позволяющая идентифицировать пациента (например, фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения), и указание "Только для аутологичного применения" (для высокотехнологичных лекарственных препаратов для аутологичного применения). Допустимо нанесение этой информации на первичную упаковку при отсутствии вторичной упаковки.".
17. Подпункт "г" пункта 38 изложить в следующей редакции:

11. 22-тармақта:
а) бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Қаптамадағы дәрілік препараттың (ветеринариялық препараттың) саны дәрілік нысанға және қаптаманың типіне қарай дозаланған дәрілік нысанның салмағы, көлемі, мөлшерлеу бірлігі бойынша көрсетіледі.";
б) екінші абзацта "өсімдік тектес белсенді фармацевтикалық субстанцияның" деген сөздер "фармацевтикалық өсімдік субстанцияның" деген сөздермен ауыстырылсын.
12. 24-тармақтың "е" тармақшасы мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын: "Олар үшін консерванттың жүйесін сипаттау ғана берілетін генетикалық түрлендірілген жасушаларды қамтитын жоғары технологиялық дәрілік препараттарды қоспағанда.".
13. 28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Серияның нөмірін түсіру форматын дәрілік затты (ветеринариялық затты) өндіруші белгілейді. Егер ол серияның нөміріне енгізілген және серияның нөмірін оқу кезінде сәйкестендірілуі мүмкін болса, өндірілген күнін көрсетпеуге жол беріледі.
Өндірілген күні дәрілік заттың (ветеринариялық заттың) қаптамасында "ай, күнтізбелік жыл" форматында көрсетіледі (мысалы, АА ЖЖЖЖ, АА.ЖЖЖЖ, АА/ЖЖЖЖ, АА_ЖЖЖЖ немесе АА ЖЖ, АА.ЖЖ, АА/ЖЖ, АА_ЖЖ). Жарамдылық мерзімі 12 айдан аз дәрілік препараттар үшін өндірілген күні КК.АА.ЖЖЖЖ немесе КК/АА/ЖЖЖЖ (күн, ай, күнтізбелік жыл) форматында көрсетіледі.".
14. 30-тармақта:
а) бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Дәрілік препараттың (ветеринариялық препараттың) жарамдылық мерзімі өтетін күнді түсіру кезінде қаптамада айы және күнтізбелік жылы осы Талаптардың 6-тармағының екінші абзацында көрсетілген форматта көрсетіледі. Бұл ретте айды көрсету кезінде жарамдылық мерзімі өтетін күн деп көрсетілген айдың соңғы күні түсініледі. Жарамдылық мерзімінің өтетін күні "ай, күнтізбелік жыл" форматында көрсетіледі (мысалы, АА ЖЖЖЖ, АА.ЖЖЖЖ, АА/ЖЖЖЖ, АА_ЖЖЖЖ, АА ЖЖ, АА.ЖЖ, АА/ЖЖ, АА_ЖЖ). Жарамдылық мерзімі 12 айдан төмен дәрілік препараттарға қатысты жарамдылық мерзімі өтетін күнді көрсету кезінде күні (егер қолданылатын болса), айы, күнтізбелік жыл көрсетіледі.";
б) екінші абзацта "немесе ерітіндіні (суспензияны)" деген сөздер "суспензияны немесе ерітіндіні сұйылтқаннан" деген сөздермен ауыстырылсын.
15. 36-тармақтың екінші абзацында "(ветеринариялық препараттар)" деген сөздер алып тасталсын.
16. 37-тармақта:
а) "ж" тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қажет болған жағдайда қаптамаға ескерту сипатындағы басқа да жазбалар мен символдар түсіріледі (егер осы ақпарат тіркеу дерекнамасының тиісті құжаттарымен негізделген болса), сондай-ақ пайдаланылмаған дәрілік препараттарды немесе олардың қалдықтарын жою кезіндегі арнайы сақтық шаралары көрсетіледі;";
б) мынадай мазмұндағы "з" және "и" тармақшалармен толықтырылсын:
"з) "Препарат … хош иістендіргішін қамтиды", немесе "… хош иісімен", немесе "… дәмі бар" (құрамында дәмі және (немесе) иісі болуымен шарттастырылатын хош иістендіргішті қамтитын дәрілік препараттар үшін);
и) пациентті сәйкестендіруге мүмкіндік беретін ақпарат (мысалы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні), және "Тек аутологиялық қолдану үшін" деп көрсету (аутологиялық қолдануға арналған жоғары технологиялық дәрілік препараттар үшін). Қайталама қаптама болмаған жағдада осы ақпаратты бастапқы қаптамаға түсіруге жол беріледі.".
38-тармақтың "г" тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"г) дата истечения срока годности в соответствии с подпунктом "и" пункта 5, абзацем вторым пункта 6 и подпунктом "л" пункта 8 настоящих Требований;".
18. Предложение третье пункта 49 дополнить словами "без указания слов "годен до...", "годен…", "до…".".
19. Приложение к указанным Требованиям изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ
к Требованиям к маркировке
лекарственных средств для
медицинского применения и
ветеринарных лекарственных средств
ПЕРЕЧЕНЬ
вспомогательных веществ, указываемых на вторичной упаковке лекарственных препаратов (ветеринарных препаратов) для приема внутрь
Вспомогательное вещество
Код вспомогательного вещества
Пороговое содержание
Азокрасители:
азорубин (кармуазин)
Е122
0
черный блестящий BN, черный PN
Е151
0
понсо 4R, кошенилевый красный А
Е124
0
солнечный закат FCF
Е110
0
тартразин
Е102
0
эритрозин
Е127
0
запрещен
в составе лекарственных препаратов
для детей
Арахисовое масло
0
Аспартам
Е951
0
Галактоза
0
Глюкоза (декстроза)
0
Глицерол (глицерин)
Е422
10 г/доза
Изомальт (изомальтит, изомальтитол)
Е953
0
Калийсодержащие соединения
39 мг/доза
Касторовые масла
полиэтоксилированные (макрогола глицерилрицинолеат, макрогола гидроксистеарат)
0
Консерванты:
бензалкония хлорид
0
бензиловый спирт
0
кислота бензойная и бензоаты:
калия бензоат
кислота бензойная
натрия бензоат
Е212
Е210
Е211
0
Ксилитол (ксилит)
Е967
10 г
Кунжутное масло
0
Лактитол (лактит)
Е966
0
Лактоза
0
Латекс (каучук натуральный)
0
Мальтитол (мальтит)
мальтитол жидкий (гидрогенизированный сироп глюкозы)
Е965
0
Маннитол (маннит)
Е421
10 г
Мочевина
0
Натрийсодержащие соединения
23 мг/доза
Парагидроксибензоаты и их эфиры:
0
метилгидроксибензоат
E218
0
натрия метилгидроксибензоат
E219
0
натрия пропилгидроксибензоат
E217
0
пропилгидроксибензоат
E216
0
этилгидроксибензоат
E214
0
Пропиленгликоль и его эфиры
Е1520
500 мг/кг/сут
для взрослых
1мг/кг/сут
для детей
Пшеничный крахмал
0
Сахар инвертный
0
Сахароза
0
Соевое масло
0
Сорбитол (сорбит)
Е420
0
Сульфиты, включая метабисульфиты:
0
калия бисульфит
E228
0
калия метабисульфит
E224
0
натрия бисульфит
E222
0
натрия метабисульфит
E223
0
натрия сульфит
E221
0
серы диоксид
E220
0
Фенилаланин
0
Формальдегид
0
Фруктоза
0
Этанол* (спирт этиловый)
0
_____________
* Процентное содержание (об/об) в жидких лекарственных формах.".

"г) осы Талаптардың 5-тармағының "и" тармақшасына, 6-тармақтың екінші абзацына және 8-тармақтың "л" тармақшасына сәйкес жарамдылық мерзімі өтетін күні;".
18. 49-тармақтың үшінші сөйлемі "өтетін күнін" деген сөздерден кейін "... дейін жарамды", "...жарамды", "... дейін" сөздерін көрсетпей" деген сөздермен толықтырылсын.
19. Осы Талаптарға қосымша мынадай редакцияда жазылсын:
"Медициналық қолдануға
арналған дәрілік заттарды және
ветеринариялық дәрілік
заттарды таңбалауға қойылатын
талаптарға
ҚОСЫМША
Ішуге арналған дәрілік препараттардың (ветеринариялық препараттардың) қайталама қаптамасында көрсетілетін қосалқы заттардың ТІЗБЕСІ
Қосалқы зат
Қосалқы заттың коды
Шектік құрамы
Басытқы бояғыштар:
азорубин (кармуазин)
Е122
0
жалтыраған қара BN, қара PN
Е151
0
понсо 4R, кошенильді қызыл А
Е124
0
күннің батуы FCF
Е110
0
Тартразин
Е102
0
Эритрозин
Е127
0
балаларға арналған дәрілік препараттар құрамында тыйым салынған
Жержаңғақ майы
0
Аспартам
Е951
0
Галактоза
0
Глюкоза (декстроза)
0
Глицерол (глицерин)
Е422
10 г/доза
Изомальт (изомальтит, изомальтитол)
Е953
0
Құрамында калий бар қосылыстар
39 мг/доза
Майсана майлары полиэтоксилденген (макрогол глицерилрицинолеаты, макрогол гидроксистеараты)
0
Консерванттар:
бензалконий хлориді
0
бензил спирті
0
бензой қышқылы және бензоаттар:
калий бензоаты
бензой қышқылы
натрий бензоаты
Е212
Е210
Е211
0
Ксилитол (ксилит)
Е967
10 г
Күнжіт майы
0
Лактитол (лактит)
Е966
0
Лактоза
0
Латекс (табиғи каучук)
0
Мальтитол (мальтит)
сұйық мальтитол (гидрогенизделген глюкоза шәрбаты)
Е965
0
Маннитол (маннит)
Е421
10 г
Несепнәр
0
Құрамында натрий бар қосылыстар
23 мг/доза
Парагидроксибензоаттар және олардың эфирлері:
0
метилгидроксибензоат
E218
0
натрий метилгидроксибензоаты
E219
0
натрий пропилгидроксибензоаты
E217
0
Пропилгидроксибензоат
E216
0
Этилгидроксибензоат
E214
0
Пропиленгликоль және оның эфирлері
Е1520
ересектер үшін
500 мг/кг/тәу
балалар үшін
1мг/кг/тәу
Бидай крахмалы
0
Инвертті қант
0
Сахароза
0
Соя майы
0
Сорбитол (сорбит)
Е420
0
Сульфиттер, метабисульфиттерді қоса алғанда:
0
калий бисульфиті
E228
0
калий метабисульфиті
E224
0
натрий бисульфиті
E222
0
натрий метабисульфиті
E223
0
натрий сульфиті
E221
0
күкірт диоксиді
E220
0
Фенилаланин
0
Формальдегид
0
Фруктоза
0
Этанол* (этил спирті)
0
_____________
* Сұйық дәрілік нысандардағы пайыздық құрамы (айн/айн).".