Об утверждении ставок туристского взноса для иностранных граждан по району Үлкен Нарын на 2026 год
Решение маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 31 июля 2026 года № 26/266-VIII
В соответствии с пунктом 2 - 10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33110), маслихат района Үлкен Нарын РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранных граждан по району Үлкен Нарын на 2026 год в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов и арендного жилья в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата района Үлкен Нарын Ж. Сыдыкова

Үлкен Нарын ауданы бойынша шетел азаматтары үшін 2026 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 2026 жылғы 31 шілдедегі № 26/266-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабының 2 – 10 - тармағына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 181 "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген) сәйкес, Үлкен Нарын ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Үлкен Нарын ауданы бойынша туристерді орналастыру орындарындағы, хостелдерді, қонақ жайларды және жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, шетел азаматтары үшін 2026 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелері болу құнының 0 (нөл) пайызы мөлшерінде бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Үлкен Нарын ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Сыдыкова