О внесении изменения в решение маслихата района Үлкен Нарын от 8 января 2024 года №1/6-VIII "Об утверждении положения государственного учреждения "Аппарат маслихата района Үлкен Нарын"
Решение маслихата района Үлкен Нарын Восточно-Казахстанской области от 31 июля 2026 года № 26/264-VIII
Маслихат района Үлкен Нарын РЕШИЛ:
1. Внести в бұйрығына маслихата района Үлкен Нарын "Об утверждении положения государственного учреждения "Аппарат маслихата района Үлкен Нарын" от 8 января 2024 года №1/6-VІII следующие изменения:
Главу 3 Положения о государственном учреждении "Аппарат маслихата района Үлкен Нарын" утвержденного настоящим решением, изложить в новой редакции:
"Глава 3. Управление государственным органом
17. Председатель маслихата:
1) назначает на должность и освобождает от должности руководителя аппарата маслихата.
18. Общее руководство Аппаратом маслихата осуществлюется руководителем аппарата маслихата района Үлкен Нарын.
19. Руководитель аппарата маслихата:
1) руководит деятельностью аппарата маслихата;
2) организует, координирует и контролирует деятельность аппарата маслихата в пределах своей компетенции;
3) назначает на государственные должности и освобождает от государственных должностей административных государственных служащих корпуса "Б" аппарата маслихата;
4) осуществляет общее руководство деятельностью дисциплинарной и конкурсной комиссий аппарата маслихата;
5) осуществляет контроль за соблюдением служебной дисциплины;
6) решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки, переподготовки и повышения квалификации, поощрения, установления надбавок государственным служащим аппарата маслихата;
7) решает вопросы дисциплинарной ответственности государственных служащих аппарата маслихата;
8) обеспечивает исполнение требований законодательства Республики Казахстан о противодействии коррупции в пределах своей компетенции;
9) организует сессии маслихата, заседания постоянных и временных комиссий маслихата;
10) готовит проекты решений маслихата, приказы по командированию депутатов маслихата и возложению обязанностей в случае отсутствия председателя маслихата или председателя постоянной комиссии маслихата;
11) организует мероприятия по повышению квалификации депутатов;
12) осуществляет иные полномочия, возложенные на руководителя аппарата.".
2. Настоящее решение вводится в действие со дня принятия.
Председатель маслихата района Үлкен Нарын Ж. Сыдыкова

Үлкен Нарын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 8 қаңтардағы № 1/6–VІІI "Үлкен Нарын ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын аудандық мәслихатының 2026 жылғы 31 шілдедегі № 26/264-VIII шешімі
Үлкен Нарын ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Үлкен Нарын ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы" Үлкен Нарын ауданы мәслихатының 2024 жылғы 8 қаңтардағы № 1/6–VIІI шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
осы шешімімен бекітілген "Үлкен Нарын ауданы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ереженің 3-тарауы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік органды басқару
17. Мәслихат төрағасы:
1) мәслихат аппаратының басшысын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
18. Мәслихат аппаратын жалпы басқаруды Үлкен Нарын ауданы мәслихатының аппарат басшысы жүзеге асырады.
19. Мәслихат аппаратының басшысы:
1) мәслихат аппаратының қызметіне басшылық жасайды;
2) өз құзыреті шегінде аппараттың қызметін ұйымдастырады, үйлестіреді және бақылайды;
3) мәслихат аппаратының "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшілерін мемлекеттік лауазымдарға тағайындайды және мемлекеттік лауазымдардан босатады;
4) мәслихат аппаратының тәртіптік және конкурстық комиссияларының қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады;
5) қызметтік тәртіптің сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
6) мәслихат аппаратының мемлекеттік қызметшілерін іссапарға жіберу, оларға демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру, көтермелеу, оларға үстемеақылар белгілеу мәселелерін шешеді;
7) мәслихат аппараты мемлекеттік қызметшілерінің тәртіптік жауапкершілігі мәселелерін шешеді;
8) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнамасы талаптарының орындалуын қамтамасыз етеді;
9) мәслихат сессияларын, мәслихаттың тұрақты және уақытша комиссияларының отырыстарын ұйымдастырады;
10) мәслихат шешімдерінің жобаларын, мәслихат депутаттарын іссапарға жіберу жөніндегі және мәслихат төрағасы немесе мәслихаттың тұрақты комиссиясының төрағасы болмаған жағдайда міндеттерді жүктеу жөніндегі бұйрықтарды дайындайды;
11) депутаттардың біліктілігін арттыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады;
12) аппарат басшысына жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.".
2. Осы шешім қабылданған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Үлкен Нарын ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Сыдыкова