О внесении изменений в решение Шардаринского районного маслихата от 25 декабря 2025 года № 47-255-VIII "О бюджете города, сельских округов на 2026-2028 годы"
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 10 марта 2026 года № 51-265-VIII
Шардаринский районной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести следующие измененияв решение Шардаринского районного маслихата "О бюджете города, сельских округов на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 47-255-VІІІ:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шардарана 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 913 295 тысяч тенге:
налоговые поступления – 912 873 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 422 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 1 012 904 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -99 609 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 99 609 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
пункт 2 изложить в новой редакции:
2. Утвердить бюджет сельского округа Коксу на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы – 145 823 тысяч тенге:
налоговые поступления – 50 012 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 121 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 95 690 тысяч тенге;
2) затраты – 163 797 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -17 974 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17 974 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
пункт 3 изложить в новой редакции:
3. Утвердить бюджет сельского округа Кызылкум на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 103 965 тысяч тенге:
налоговые поступления – 16 597 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 81 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;

Шардара аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 47-255-VІІІ "2026-2028 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2026 жылғы 10 наурыздағы № 51-265-VIII шешiмi
Шардара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2026 жылғы 25 желтоқсандағы № 47-255-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шардара қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 913 295 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 912 873 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 422 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 1 012 904 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 99 609 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 99 609 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2. Көксу ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 145 823 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 50 012 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 121 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 95 690 мың теңге;
2) шығындар – 163 797 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 17 974 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17 974 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
3. Қызылқұм ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 103 965 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 16 597 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 81 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;

поступления трансфертов – 87 287 тысяч тенге;
2) затраты – 104 878 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -913 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 913 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
пункт 4 изложить в новой редакции:
4. Утвердить бюджет сельского округа Жаушыкум на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29, 30 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 103 684 тысяч тенге:
налоговые поступления – 27 719 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 628 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 75 337 тысяч тенге;
2) затраты – 104 311 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -627 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 627 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 0.".

трансферттер түсiмi – 87 287 мың теңге;
2) шығындар – 104 878 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -913 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 913 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
4. Жаушықұм ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті 28, 29, 30 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 103 684 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 27 719 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 628 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 75 337 мың теңге;
2) шығындар – 104 311 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -627 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 627 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.".

Приложения 1, 7, 16 и 28 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Б.Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского
района от 10 марта
2026 года №51-265-VIII
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского
района от 25 декабря
2025 года № 47-255-VIII
Бюджет города Шардара на 2026 год
Коды бюджетной классификации
Наименование расходов
Финансовый план на год
I. ДОХОДЫ

Көрсетілген шешімнің 1, 7,16 және 28 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 және 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін
Аудандық мәслихат төрағасы Б.Муталиев
Шардара аудандық
мәслихатының
2026 жылғы 10 наурыздағы
№51-265-VIII шешіміне
1 қосымша
Шардара аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 25 желтоқсандағы
№47-255-VIII шешіміне
1 қосымша
Шардара қаласының 2026 жылға арналған бюджеті
Бюджеттік сыныптама кодтары
Атауы
Бір жылға арналған қаржы жоспары
I. КІРІСТЕР