О реализации пилотного проекта по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территории Республики Казахстан"
Совместный приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 17 июля 2026 года № 223-НҚ, Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 31 июля 2026 года № 384, и.о. Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 17 июля 2026 года № 422/НҚ, Министра финансов Республики Казахстан от 17 июля 2026 года № 487, и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 24 июля 2026 года № 192/1 и Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 июля 2026 года № 136
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и статьей 29 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Запустить пилотный проект по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территории Республики Казахстан".
2. Утвердить:
1) Правила выдачи разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан отдельных видов товаров на территорию государств-участников Содружества независимых государств (далее - СНГ) согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) Правила выдачи разрешений на ввоз, на территорию Республики Казахстан отдельных видов товаров для организации проведения азартных игр согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
3. Признать утратившим силу совместный приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 17 ноября 2025 года № 325-НҚ, Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 494, Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 586/НҚ, исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 717 и Министра транспорта Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 391 "О реализации пилотного проекта "О некоторых вопросах регулирования вывоза отдельных видов товаров".
4. Установить, что разрешения на вывоз товаров выданные на основании совместного приказа Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 17 ноября 2025 года № 325-НҚ, Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 494, Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 586/НҚ, и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 717 и Министра транспорта Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 391 "О реализации пилотного проекта "О некоторых вопросах регулирования вывоза отдельных видов товаров" сохраняют свое действие до истечения срока, на который они были выданы, но не позднее 31 декабря 2026 года.

"Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету бойынша пилоттық жобаны іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2026 жылғы 17 шілдедегі № 223-НҚ, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 31 шілдедегі № 384, Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 2026 жылғы 17 шілдедегі № 422/НҚ, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 17 шілдедегі № 487, Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2026 жылғы 24 шілдедегі № 192/1 және Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрінің 2026 жылғы 22 шілдедегі № 136 бірлескен бұйрығы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 8-тармақтан қараңыз.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына және Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 29-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету бойынша пилоттық жоба іске қосылсын.
2. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына (бұдан әрі – ТМД) қатысушы мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидалары;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Құмар ойындарын өткізуді ұйымдастыру үшін тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
3. "Тауарлардың жекелеген түрлерін әкетуді реттеудің кейбір мәселелері туралы" пилоттық жобаны іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2025 жылғы 17 қарашадағы № 325-НҚ, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 494, Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 586/НҚ, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушы 2025 жылғы 20 қарашадағы № 717 және Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 391 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
4. "Тауарлардың жекелеген түрлерін әкетуді реттеудің кейбір мәселелері туралы" пилоттық жобаны іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2025 жылғы 17 қарашадағы № 325-НҚ, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 494, Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 586/НҚ, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушы 2025 жылғы 20 қарашадағы № 717 және Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 391 бірлескен бұйрығының негізінде берілген тауарларды әкету рұқсаттары олардың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін, бірақ 2026 жылғы 31 желтоқсаннан аспайтын мерзіміне дейін қолданылады деп белгіленсін.

5. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в рамках компетенции обеспечить контроль за выполнением пунктов настоящего совместного приказа.
6. Департаменту внешнеторговой деятельности Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания последним из руководителей государственных органов настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) направление уведомления в Министерство юстиции Республики Казахстан о принятии настоящего приказа;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
7. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа, а также ежемесячный мониторинг проведения пилотного проекта возложить на курирующих вице-министров торговли и интеграции, промышленности и строительства, искусственного интеллекта и цифрового развития, финансов, транспорта, туризма и спорта Республики Казахстан.
8. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует в течение одного года.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
___________ А. Шаккалиев
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
___________ Е. Нагаспаев
Исполняющий обязанности
Министра искусственного интеллекта и
цифрового развития Республики Казахстан
___________ М. Олжабеков
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ М. Такиев
Исполняющий обязанности
Министра транспорта
Республики Казахстан
___________ М. Калиакпаров
Министр туризма и спорта
Республики Казахстан
___________ Е. Мырзабосынов
Приложение 1
к совместному приказу
Правила выдачи разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан отдельных видов товаров на территорию государств-участников Содружества независимых государств
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан отдельных видов товаров на территорию государств-участников Содружества независимых государств (далее – СНГ) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" и пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок выдачи разрешений на вывоз отдельных видов товаров.

5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті құзыреті шеңберінде осы бірлескен бұйрықтың тармақтарының орындалуын бақылауды қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сыртқы сауда қызметі департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа мемлекеттік органдар басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне осы бұйрықтың қабылданғаны туралы хабарлама жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
7. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау, сондай-ақ пилоттық жобаны жүргізудің ай сайынғы мониторингі жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының сауда және интеграция, өнеркәсіп және құрылыс, жасанды интеллект және цифрлық даму, қаржы, көлік, туризм және спорт вице-министрлеріне жүктелсін.
8. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және бір жыл бойы қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрі
__________ А. Шаққалиев
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
__________ Е. Нағаспаев
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму
министрінің міндетін атқарушы
__________ М. Олжабеков
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ М. Такиев
Қазақстан Республикасының
Көлік министрінің міндетін атқарушы
__________ М. Қалиақпаров
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрі
__________ Е. Мырзабосынов
Бірлескен бұйрыққа
1-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына (бұдан әрі – ТМД) қатысушы мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 2-тармағына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленген және тауарлардың жекелеген түрлерін әкетуге рұқсат беру тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в сфере таможенного дела – центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции государственное регулирование в сфере таможенного дела;
2) уполномоченный орган в сфере транспорта – осуществляющий руководство в области использования воздушного транспорта Республики Казахстан и деятельности гражданской и экспериментальной авиации;
3) услугодатель – уполномоченный орган в сфере промышленности, уполномоченный орган в сфере цифровизации, уполномоченный орган в сфере транспорта, которые оказывают государственную услугу "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территории Республики Казахстан", в части, экспорта (вывоза) отдельных видов товаров;
4) уполномоченный орган в сфере промышленности – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере промышленности, а также участие в реализации государственного стимулирования промышленности;
5) уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности – центральный исполнительный орган, формирующий торговую политику и осуществляющий руководство, а также межотраслевую координацию в сфере торговой деятельности;
6) участники внешнеторговой деятельности – осуществляющие внешнеторговую деятельность физические лица, в том числе зарегистрированные в качестве индивидуальных предпринимателей в соответствии с законодательством Республики Казахстан, и юридические лица, созданные в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также организации, не являющиеся юридическими лицами (далее – услугополучатель);
7) товары – товары, в отношении которых вводится разрешительный порядок, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящим правилам, ранее ввезенные на территорию Республики Казахстан и вывозимые с территории Республики Казахстан в государства-участники СНГ.
8) уполномоченный орган в сфере цифровизации – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере аэрокосмической и электронной промышленности, цифровых активов, области связи;
9) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.
3. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии оказания их оказания в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) кеден ісі саласындағы уәкілетті орган – өз құзыреті шегінде кеден ісі саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) көлік саласындағы уәкілетті орган – Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану, азаматтық және эксперименттік авиация қызметі саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
3) көрсетілетін қызметті беруші – жекелеген тауар түрлерінің экспортына (әкетуге) қатысты бөлігінде "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсететін, өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган, цифрландыру саласындағы уәкілетті орган, көлік саласындағы уәкілетті орган;
4) өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган – өнеркәсіп саласындағы басшылықты, сондай-ақ өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыруды іске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган – сауда саясатын қалыптастыратын және сауда қызметі саласында басшылықты, сондай-ақ салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) сыртқы сауда қызметіне қатысушылар – сыртқы сауда қызметін жүзеге асыратын, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке кәсіпкерлер ретінде тіркелген жеке тұлғалар және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғалар, сондай-ақ заңды тұлғалар болып табылмайтын ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы);
7) тауарлар – бұған дейін Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген және Қазақстан Республикасының аумағынан ТМД-ға қатысушы мемлекеттерге әкетілетін, осы Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес оларға қатысты рұқсат беру тәртібі енгізілетін тауарлар;
8) цифрландыру саласындағы уәкілетті орган- аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, цифрлық активтер, байланыс саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
9) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесі" болып табылатын цифрлық объект.
3. "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу "қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен қамтамасыз етеді.

4. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его принятия направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору сети телекоммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства".
5. Вывоз с территории Республики Казахстан на территорию государств-участников СНГ отдельных видов промышленных товаров согласно приложению 1 и отдельных видов телекоммуникационного, компьютерного оборудования, частей и материалов согласно приложению 2, отдельных видов товаров авиационной промышленности согласно приложению 3 к настоящим правилам осуществляется при наличии разрешений, выданных в соответствии с пунктами 7 – 10 настоящих правил (далее - разрешительный порядок).
6. Разрешительный порядок не распространяется на товары, вывозимые с территории Республики Казахстан:
1) и происходящие с территории Республики Казахстан при наличии оригинала сертификата о происхождении товара (СТ-KZ, СТ-1) или выписки из реестра казахстанских производителей;
2) и происходящие, и ранее ввезенные в Республику Казахстан с территории государств участников СНГ при наличии сертификата о происхождении товара формы СТ-1 и документов, на основании которых был осуществлен ввоз;
3) при наличии лицензии, выданной Министерством промышленности и строительства Республики Казахстан в соответствии с Контрольным списком специфических товаров, предусмотренным Правилами лицензирования экспорта и импорта специфических товаров, утвержденными приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 425 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32759);
4) физическими лицами для личного пользования в сопровождаемом багаже;
5) оригинальные запасные части, узлы и компоненты, исключительно для целей технического обслуживания, ремонта, выполнения гарантийных обязательств и (или) обеспечения безопасной эксплуатации оборудования, техники, произведенной в Республике Казахстан, при наличии подтверждения уполномоченного органа в сфере промышленности – Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан;
6) навигационные пломбы, вывозимые национальным оператором, обеспечивающим отслеживание перевозок объектов отслеживания с использованием навигационных пломб в соответствии с Соглашением о применении в Евразийском экономическом союзе навигационных пломб для отслеживания перевозок совершенного в Москве 19 апреля 2022 года.

4. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші ол қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
5. Қазақстан Республикасының аумағынан ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің аумағына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік тауарлардың жекелеген түрлерін және 2-қосымшаға сәйкес телекоммуникациялық, компьютерлік жабдықтың, оның бөлшектері мен материалдарының жекелеген түрлерін, 3-қосымшаға сәйкес авиациялық өнеркәсіп тауарларының жекелеген түрлерін әкету осы Қағидалардың 7-10-тармақтарына сәйкес берілген рұқсаттар болған кезде жүзеге асырылады (бұдан әрі – рұқсат беру тәртібі).
6. Рұқсат беру тәртібі Қазақстан Республикасының аумағынан әкетілетін тауарларға:
1) және тауардың шығу тегі туралы сертификаттың (СТ-KZ, СТ-1) түпнұсқасы немесе қазақстандық өндірушілер тізілімінен үзінді-көшірме болған кезде Қазақстан Республикасының аумағынан шығатын;
2) СТ-1 нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат және әкелуді жүзеге асыруға негіз болған құжаттар болған кезде ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің аумағынан шығарылған және бұрын Қазақстан Республикасына әкелінген;
3) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 425 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32759 болып тіркелген) бекітілген Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру қағидаларымен көзделген Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың бақылау тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі берген лицензия болған кездегі;
4) жеке тұлғалардың алып жүретін багажындағы жеке пайдалануға арналған тауарларға;
5) Қазақстан Республикасында өндірілген жабдықтар мен техниканы техникалық қызмет көрсету, жөндеу, кепілдік міндеттемелерді орындау және (немесе) олардың қауіпсіз пайдаланылуын қамтамасыз ету мақсатында ғана, өнеркәсіп саласындағы уәкілетті органның – Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің растауы болған кезде, түпнұсқа қосалқы бөлшектерді, тораптар мен құрамдастарды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету;
6) 2022 жылғы 19 сәуірде Мәскеуде жасалған тасымалдарды қадағалау үшін Еуразиялық экономикалық одақта тасымалдауды қадағалау үшін навигациялық пломбаларды қолдану туралы келісімге сәйкес навигациялық пломбаларды пайдалана отырып, қадағалау объектілерінің тасымалдарын қадағалауды қамтамасыз ететін ұлттық оператор әкететін навигациялық пломбаларға қолданылмайды.

7. Разрешительный порядок вывоза отдельных видов товаров, включенных в приложение 1 к настоящим правилам, реализуется посредством выдачи Министерством промышленности и строительства Республики Казахстан разрешений на вывоз.
8. Разрешительный порядок вывоза отдельных видов товаров, включенных в приложение 2 к настоящим правилам, реализуется посредством выдачи Министерством искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан разрешений на вывоз.
9. Разрешительный порядок вывоза отдельных видов товаров, включенных в приложение 3 к настоящим правилам, реализуется посредством выдачи Министерством транспорта Республики Казахстан разрешений на вывоз.
Глава 2. Порядок выдачи разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан отдельных видов товаров
10. Вывоз с территории Республики Казахстан в государства-участники СНГ товаров, указанных в приложениях 1) – 3) к настоящим правилам осуществляется на основании разрешений, выдаваемых услугополучателям услугодателем.
11. Для получения разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан в государства-участники СНГ товаров:
1) указанных в приложении 1 к настоящим правилам услугополучатели представляют в уполномоченный орган в сфере промышленности Заявление по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее-Заявление), а также документы и сведения, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) и 7) пункта 8 перечня, указанного в приложении 4 к настоящим правилам;
2) товаров, указанных в приложении 2 к настоящим правилам услугополучатели представляют в уполномоченный орган в сфере цифровизации Заявление, а также документы и сведения, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) и 7) пункта 8 перечня, указанного в приложении 4 к настоящим Правилам;
3) товаров, указанных в приложении 3 к настоящим правилам услугополучатели представляют в уполномоченный орган в сфере транспорта Заявление, а также документы и сведения, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4), 6) и 7) пункта 8 перечня, указанного в приложении 4 к настоящим Правилам.
12. Услугодатели, указанные в подпунктах 2), 4), 8) пункта 2 настоящих Правил, оформляют разрешение в электронном виде, по форме согласно приложению 6 к настоящим правилам, которое отображается в личном кабинете заявителя и в Цифровой системе "КЕДЕН" уполномоченного органа в сфере таможенного дела.
13. Выдача разрешения на вывоз товаров производится через веб-портал "цифрового правительства" в течение 5 (пяти) рабочих дней.
14. При поступлении заявления на выдачу разрешения услугодатель:

7. Осы Қағидаларға 1-қосымшаға енгізілген тауарлардың жекелеген түрлерін әкетудің рұқсат беру тәртібін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі әкетуге рұқсат беру арқылы іске асырады.
8. Осы Қағидаларға 2-қосымшаға енгізілген тауарлардың жекелеген түрлерін әкетудің рұқсат беру тәртібін Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі әкетуге рұқсат беру арқылы іске асырады.
9. Осы Қағидаларға 3-қосымшаға енгізілген тауарлардың жекелеген түрлерін әкетудің рұқсат беру тәртібін Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі әкетуге рұқсат беру арқылы іске асырады.
2-тарау. Тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру тәртібі
10. Осы Қағидаларға 1-3-қосымшаларда көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ТМД-ға қатысушы мемлекеттерге әкету көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыларға беретін рұқсаттар негізінде жүзеге асырылады.
11. Қазақстан Республикасының аумағынан ТМД-ға қатысушы мемлекеттерге тауарларды әкетуге рұқсат алу үшін:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген тауарлар бойынша көрсетілетін қызметті алушылар өнеркәсіп саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өтінішті (бұдан әрі – Өтініш) және осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген тізбенің 8-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді ұсынады;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген тауарлар бойынша көрсетілетін қызметті алушылар цифрландыру саласындағы уәкілетті органға Өтінішті, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген тізбенің 8-тармағының 1), 2), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді ұсынады;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген тауарлар бойынша көрсетілетін қызметті алушылар көлік саласындағы уәкілетті органға Өтінішті, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген тізбенің 8-тармағының 1), 2), 3), 4), 6) және 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттар мен мәліметтерді ұсынады.
12. Осы Қағидалардың 2-тармағының 2), 4), 8)-тармақшаларында көрсетілген көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрде ресімдейді және оны өтініш берушіге жолдайды, ол өтініш берушінің жеке кабинетінде және кеден ісі саласындағы уәкілетті органның "КЕДЕН" цифрлық жүйесінде көрсетіледі.
13. Тауарларды әкетуге рұқсат беру "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
14. Рұқсат беруге өтініш түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші:

1) регистрирует обращение заявителя и направляет его в ответственное структурное подразделение услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления заявления;
2) рассматривает и анализирует представленные заявителем документы на предмет полноты и соответствия установленным требованиям в течение 2 (двух) рабочих дней;
3) подготавливает проект разрешения (или мотивированного отказа в выдаче разрешения), согласовывает и подписывает руководителем услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат оказания государственной услуги (разрешение либо мотивированный отказ) направляется заявителю через веб-портал "цифрового правительства".
15. Срок действия разрешения ограничивается календарным годом, в котором выдано разрешение, но не может превышать срок действия настоящего совместного приказа.
16. Вывоз товаров осуществляется исключительно, через пункты пропуска, указанные в разрешении.
17. Решение об отказе в выдаче разрешения, оформляется услугодателем по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, в следующих случаях:
1) установление недостоверности документов и сведений, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
4) несоблюдение требований, предусмотренных настоящими Правилами;
5) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи разрешения;
6) отсутствие преференциального или непреференциального сертификата о происхождении товаров или сертификата по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники, либо если страна происхождения товара Великобритания, США, Европейский Союз;
7) отсутствие сертификата эксплуатанта или сертификата по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники (для товаров, указанных в приложении 3 к настоящим Правилам).
18. Внесение изменений в выданные разрешения, в том числе изменений технического характера, не допускается.
19. В случае если внесены изменения в учредительные документы заявителя, зарегистрированного в качестве юридического лица (изменение организационно-правовой формы, наименования, юридического адреса, адреса места нахождения юридического лица), или изменены сведения о документе, удостоверяющем личность (серия, номер, когда и кем выдан) заявителя, являющегося физическим лицом, зарегистрированным в качестве индивидуального предпринимателя, заявитель обязан в течении пяти рабочих дней обратиться с просьбой о прекращении действия выданного разрешения и об оформлении нового разрешения с приложением заявления и документов, подтверждающих указанные изменения, а также сведений об исполнении разрешения, выданного уполномоченным органом в сфере таможенного дела.

1) өтініш түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініш берушінің өтінішін тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне жібереді;
2) 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтініш беруші ұсынған құжаттардың толықтығы мен белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды және талдайды;
3) 2 (екі) жұмыс күні ішінде рұқсат (немесе рұқсат беруден дәлелді бас тарту) жобасын әзірлейді, келіседі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі (рұқсат не дәлелді бас тарту) өтініш берушіге "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы жолданады.
15. Рұқсаттың қолданылу мерзімі рұқсат берілген күнтізбелік жылмен шектеледі, бірақ осы бірлескен бұйрықтың қолданыс мерзімінен аспауға тиіс.
16. Тауарларды әкету рұқсатта көрсетілген өткізу пункттері арқылы ғана жүзеге асырылады.
17. Рұқсат беруден бас тарту туралы шешім көрсетілетін қызмет берушімен мынадай жағдайларда осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімделеді:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарда және (немесе) олардың құрамындағы деректерде (мәліметтерде) шындыққа сай келмейтін ақпараттың анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін, шектеулі қолжетімділіктегі жеке деректерге қол жеткізуге Қазақстан Республикасының "Жеке деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы;
4) осы Қағидаларда көзделген талаптардың сақталмауы;
5) рұқсат беру үшін негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттың қолданылуын тоқтату немесе тоқтата тұру;
6) тауарлардың шығу тегі туралы преференциялық немесе преференциялық емес сертификаттың болмауы немесе авиациялық техниканы техникалық қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі сертификатының болмауы, немесе шыққан елі Ұлыбритания, АҚШ, Еуропалық Одақ болуы;
7) эксплуатант сертификатының немесе авиациялық техниканы техникалық қызмет көрсету және жөндеу жөніндегі сертификатының болмауы (осы Қағидалардың 3-қосымшасында көрсетілген тауарларға қатысты).
18.  Берілген рұқсаттарға, оның ішінде техникалық сипаттағы өзгерістерді енгізуге жол берілмейді.
19. Егер заңды тұлға ретінде тіркелген өтініш берушінің құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізілген жағдайда (ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, заңды мекенжайының, заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға болып табылатын өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатта (сериясы, нөмірі, қашан және кім берді) мәліметтер өзгертілген жағдайда, өтініш беруші берілген рұқсаттың қолданылуын тоқтату туралы және көрсетілген өзгерістерді растайтын өтініш пен құжаттарды, сондай-ақ кеден ісі саласындағы уәкілетті орган берген рұқсаттың орындалуы туралы мәліметтерді қоса бере отырып, жаңа рұқсатты ресімдеу туралы өтінішпен бес жұмыс күні ішінде жүгінуге міндетті.

20. Решение о прекращении действия разрешения, оформляется услугодателем выдавшим разрешение по форме, согласно приложению 7 к настоящим правилам, в течении пяти рабочих дней, в следующих случаях:
1) по обращению услугополучателя, направленное услугодателю, на бумажном носителе или в форме электронного документа;
2) внесение изменений в учредительные документы услугополучателя зарегистрированного в качестве юридического лица (изменение организационно-правовой формы, наименования, юридического адреса, адреса места нахождения), или изменение сведений о документе, удостоверяющем личность (серия, номер, когда и кем выдан) заявителя, являющегося физическим лицом, зарегистрированным в качестве индивидуального предпринимателя;
3) выявление недостоверных сведений в документах;
4) прекращение действия одного или нескольких документов, на основании которых было выдано разрешение;
5) выявление допущенных при выдаче разрешения нарушений, повлекших выдачу разрешения, которое при соблюдении установленного порядка не могло быть выдано;
6) наличие судебного решения о прекращении действия разрешения.
21. В случае прекращения действия разрешения Цифровая система "Е-лицензирование" направляет подписанный шаблон прекращения разрешения во внешний портал Цифровой системы "Е-лицензирование" и Цифровой системы "КЕДЕН", и отображает его в личном кабинете услугополучателя, а также меняется статус разрешения на "прекращено".
22. Услугополучатели, получившие разрешение на вывоз товаров, в течение 15 (пятнадцати) календарных дней по истечении срока его действия обязаны предоставлять услугодателю, выдавшему разрешение, информацию об исполнении разрешения на вывоз товаров.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц, по вопросам оказания государственных или социально ответственных услуг
23. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных или социально ответственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается административному органу, должностному лицу, в отношении которых обжалуется административный акт, действие (бездействие) администрации.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

20. Рұқсаттың қолданылуын тоқтату туралы шешім рұқсатты берген көрсетілетін қызметті берушімен осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бес жұмыс күні ішінде мынадай жағдайларда рәсімделеді:
1) көрсетілетін қызметті берушіге қағаз жеткізгіште немесе электрондық құжат нысанында ұсынылған көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша;
2) заңды тұлға ретінде тіркелген көрсетілетін қызметті алушының құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізілген жағдайда (ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, заңды мекенжайының, заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға болып табылатын өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатта (сериясы, нөмірі, қашан және кім берді) мәліметтер өзгертілген жағдайда;
3) құжаттарда анық емес мәліметтердің анықталуы;
4) рұқсат беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттың қолданысының тоқтатылуы;
5) рұқсатты беру кезінде белгіленген тәртіп сақталған жағдайда берілмеуге тиіс рұқсаттың берілуіне әкеп соққан, жол берілген бұзушылықтардың анықталуы;
6) рұқсаттың қолданысын тоқтату туралы сот шешімінің болуы.
21. Рұқсаттың қолданылуы тоқтатылған жағдайда "Е-лицензиялау" Цифрлық жүйесі "Е-лицензиялау" Цифрлық жүйесінің және "КЕДЕН" Цифрлық жүйесінің сыртқы порталына рұқсатты тоқтатудың қол қойылған үлгісін жібереді және оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде көрсетеді, сондай-ақ рұқсаттың мәртебесі "тоқтатылды" болып өзгереді.
22. Тауарларды әкетуге рұқсат алған көрсетілетін қызметті алушылар рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталған күннен кейін 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде рұқсатты берген көрсетілетін қызметті берушіге тауарларды әкетуге арналған рұқсаттың орындалуы туралы ақпарат беруге міндетті.
3-тарау. Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
23. Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік органға, лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға жібермейді.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

24. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
на территорию государств-
участников Содружества
независимых государств
Отдельные виды промышленных товаров
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС*
Наименование товара
1.

24. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа шағым жасауға жол беріледі.
Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан
Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына
1-қосымша
Өнеркәсіптік тауарлардың жекелеген түрлері
Р/с №
ЕАЭО СЭҚ ТН коды*
Тауардың атауы
1.

8481 80 510 0
— — — — регуляторы температуры
83.
8481 80 591 0
— — — — — регуляторы давления
84.
8481 80 599 0
— — — — — прочая
85.
8481 80 610 0
— — — — — из литейного чугуна
86.
8481 80 631 0
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)
87.
8481 80 632 0
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше
88.
8481 80 639 0
— — — — — — прочие
89.
8481 80 690 0
— — — — — прочие
90.
8481 80 710 0
— — — — — из литейного чугуна
91.
8481 80 731 0
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)
92.
8481 80 732 0
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше
93.
8481 80 739 1
— — — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
94.
8481 80 739 9
— — — — — — — прочие
95.
8481 80 790 0
— — — — — прочие
96.
8481 80 811 0
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)
97.
8481 80 812 0
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше
98.
8481 80 819 9
— — — — — — прочие
99.
8481 80 850 1
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)
100.
8481 80 850 2
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше
101.
8481 80 850 8
— — — — — — прочие
102.
8481 80 870 0
— — — — арматура мембранная
103.
8481 80 990 3
— — — — — — предназначенная для установки на транспортные средства, использующие природный газ в качестве моторного топлива
104.
8481 80 990 7
— — — — — — прочая
105.
8482 10 100 1
— — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
106.
8482 10 900 2
— — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов
107.
8482 20 000 1
— — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов

8481 80 510 0
— — — — температураны реттегіштер
83.
8481 80 591 0
— — — — — қысымды реттегіштер
84.
8481 80 599 0
— — — — — өзгелері
85.
8481 80 610 0
— — — — — шойыннан құйылған
86.
8481 80 631 0
— — — — — — айналадағы ауаның температурасы – 40оС және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған
87.
8481 80 632 0
— — — — — — айналадағы ауаның температурасы – – 55оС және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған
88.
8481 80 639 0
— — — — — — өзгелері
89.
8481 80 690 0
— — — — — өзгелері
90.
8481 80 710 0
— — — — — шойыннан құйылған
91.
8481 80 731 0
— — — — — — айналадағы ауаның температурасы – 40оС және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған
92.
8481 80 732 0
— — — — — — айналадағы ауаның температурасы – – 55оС және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған
93.
8481 80 739 1
— — — — — — — 8701 – 8705 -тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған
94.
8481 80 739 9
— — — — — — — өзгелері
95.
8481 80 790 0
— — — — — өзгелері
96.
8481 80 811 0
— — — — — айналадағы ауаның температурасы – 40оС және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған
97.
8481 80 812 0
— — — — — айналадағы ауаның температурасы – – 55оС және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған
98.
8481 80 819 9
— — — — — — өзгелері
99.
8481 80 850 1
— — — — — айналадағы ауаның температурасы – 40оС және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған
100.
8481 80 850 2
— — — — — айналадағы ауаның температурасы – – 55оС және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған
101.
8481 80 850 8
— — — — — — өзгелері
102.
8481 80 870 0
— — — — мембраналы арматура
103.
8481 80 990 3
— — — — — — мотор отыны ретінде табиғи газды пайдаланатын көлік құралдарына орнатуға арналған
104.
8481 80 990 7
— — — — — — өзгелері
105.
8482 10 100 1
— — — 8701 – 8705 тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған
106.
8482 10 900 2
— — — — 8701 – 8705 тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған
107.
8482 20 000 1
— — 8701 – 8705 тауар позицияларындағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған

137.
8538 90 990 8
– – – – прочие
138.
8701 21 101 1
– – – – – экологического класса 4 или выше
139.
8701 21 101 9
– – – – – прочие
140.
8701 21 109 0
– – – – прочие
141.
8701 21 901 1
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 7 лет
142.
8701 21 901 2
– – – – – с момента выпуска которых прошло более 5 лет, но не более 7 лет
143.
8701 21 901 9
– – – – – прочие
144.
8701 21 909 0
– – – – прочие
145.
8708 99 100 0
– – – для промышленной сборки: тракторов одноосных, указанных в субпозиции 8701 10; транспортных средств товарной позиции 8703; транспортных средств товарной позиции 8704 с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2500 см³ или с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием и рабочим объемом цилиндров двигателя не более 2800 см³; транспортных средств товарной позиции 87055)
146.
8708 99 930 1
– – – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 99 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций
147.
8708 99 930 9
– – – – – прочие
148.
8708 99 970 1
– – – – – для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, кроме моторных транспортных средств, упомянутых в подсубпозиции 8708 99 100 0; для промышленной сборки узлов и агрегатов моторных транспортных средств товарных позиций
149.
8708 99 970 9
– – – – – прочие
150.
8716 39 100 0
– – – специально предназначенные для перевозки высокорадиоактивных материалов
151.
8716 39 300 1
– – – – – – автомобильные, с полной массой более 15 т и габаритной длиной не менее 13,6 м
152.
8716 39 300 2
– – – – – – автомобильные рефрижераторные, с внутренним объемом кузова не менее 76 м³
153.
8716 39 300 9
– – – – – – прочие
154.
8716 39 500 1
– – – – – – одноосные
155.
8716 39 500 2
– – – – – – – прицепы автомобильные, с полной массой более 15 т
156.
8716 39 500 9
– – – – – – – прочие
157.
8716 39 800 3
– – – – – – полуприцепы автомобильные, с полной массой более 15 т и габаритной длиной не менее 13,6 м
158.
8716 39 800 4
– – – – – – полуприцепы автомобильные рефрижераторные с внутренним объемом кузова не менее 76 м³
159.
8716 39 800 5
– – – – – – прочие
160.
8716 39 800 6
– – – – – – полуприцепы автомобильные, с полной массой более 15 т и габаритной длиной не менее 13,6 м

137.
8538 90 990 8
– – – – өзгелері
138.
8701 21 101 1
– – – – – экологиялық класты 4 немесе одан жоғары
139.
8701 21 101 9
– – – – – өзгелері
140.
8701 21 109 0
– – – – өзгелері
141.
8701 21 901 1
– – – – – шығарылғаннан бері 7 жылдан артық уақыт өтті
142.
8701 21 901 2
– – – – – шығарылғаннан бері 5 жылдан артық уақыт өтті, бірақ 7 жылдан аспады
143.
8701 21 901 9
– – – – – өзгелері
144.
8701 21 909 0
– – – – өзгелері
145.
8708 99 100 0
– – – өнеркәсіптік құрастыруға арналған: 8701 10 қосалқы позициясында көрсетілген бір осьті тракторларды; 8703 тауар позициясының көлік құралдарын; 8704 тауар позициясының көлік құралдарын қысудан тұтанатын поршенді іштен жану қозғалтқышымен (дизель немесе жартылай дизельмен) және қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемімен 2500 см3 аспайтын немесе ұшқынмен тұтанатын іштен жану қозғалтқышымен және цилиндрлердің жұмыс көлемі 2800 см3-тен аспайтын; 87055 тауар позициясының көлік құралдары)
146.
8708 99 930 1
– – – – – 8701 – 8705 тауар
позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған, 8708 99
100 0 қосалқы позициясында аталған моторлы көлік құралдарынан басқа; 8701-87055 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарының тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған)
147.
8708 99 930 9
– – – – – өзгелері
148.
8708 99 970 1
– – – – – 8701 – 8705 тауар
позицияларының моторлы көлік құралдарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған, 8708 99
100 0 қосалқы позициясында аталған моторлы көлік құралдарынан басқа; 8701-87055 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарының тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған)
149.
8708 99 970 9
– – – – – өзгелері
150.
8716 39 100 0
– – – жоғары радиоактивті материалдарды тасымалдау үшін әдейілеп арналған
151.
8716 39 300 1
– – – – – – автомобильдік, жалпы массасы 15 тоннадан артық және габариттік ұзындығы кем дегенде 13,6 м
152.
8716 39 300 2
– – – – – – шанағының ішкі көлемі кем дегенде 76 м3 автомобиль рефрижераторлы
153.
8716 39 300 9
– – – – – – өзгелері
154.
8716 39 500 1
– – – – – – бір осьті
155.
8716 39 500 2
– – – – – – – жалпы массасы 15 тоннадан асатын автомобиль тіркемелері
156.
8716 39 500 9
– – – – – – – өзгелері
157.
8716 39 800 3
– – – – – – жалпы массасы 15 тоннадан асатын және габариттік ұзындығы кем дегенде 13,6 м автомобиль жартылай тіркемелері
158.
8716 39 800 4
– – – – – – шанағының ішкі көлемі кем дегенде 76 м3 рефрижераторлы автомобиль жартылай тіркемелері
159.
8716 39 800 5
– – – – – – өзгелері
160.
8716 39 800 6
– – – – – – жалпы массасы 15 тоннадан асатын және габариттік ұзындығы кем дегенде 13,6 м автомобиль жартылай тіркемелері

161.
8716 39 800 7
– – – – – – полуприцепы автомобильные рефрижераторные с внутренним объемом кузова не менее 76 м³
162.
8716 39 800 8
– – – – – – прочие
163.
8716 90 100 0
– – шасси
164.
8716 90 300 0
– – кузова
165.
8716 90 500 0
– – оси
166.
8716 90 900 0
– – части прочие
167.
8904 00 100 0
– буксиры
168.
8904 00 910 0
– – морские
169.
8904 00 990 0
– – прочие
170.
9027 50 000 0
— приборы и аппаратура, основанные на действии оптического излучения (ультрафиолетового, видимой части спектра, инфракрасного), прочие
Примечание. *Для целей настоящего приложения следует руководствоваться кодами ТН ВЭД ЕАЭС. Наименования товаров приведены исключительно для удобства пользования.
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
на территорию государств-
участников Содружества
независимых государств
Отдельные виды телекоммуникационного, компьютерного оборудования, частей и материалов
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС*
Наименование товара
1.
8471 50 000 0
— блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
2.
8471 80 000 0
Устройства вычислительных машин (кроме блоков обработки, блоков ввода или вывода и блоков хранения)
3.
8486 10 000 1
— — работающие с использованием процессов светового или фотонного излучения, кроме лазерного
4.
8486 10 000 9
— — прочие
5.
8486 20 100 0
— — станки, работающие с использованием ультразвуковых процессов
6.
8486 20 900 1
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем, работающие с использованием процессов светового или фотонного излучения, кроме лазерного, используемые в производстве полупроводниковых приборов
7.
8486 20 900 2
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем для сухого травления рисунка на полупроводниковых материалах
8.
8486 20 900 3
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем установки для удаления фоторезиста или очистки полупроводниковых пластин
9.
8486 20 900 4
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем машины гибочные, кромкогибочные, правильные (включая прессы), используемые в производстве полупроводниковых приборов
10.
8486 20 900 5
Машины и аппаратура для производства полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем аппаратура для проецирования или нанесения рисунка маски на сенсибилизированные полупроводниковые материалы
11.

161.
8716 39 800 7
– – – – – – шанағының ішкі көлемі кем дегенде 76 м3 рефрижераторлы автомобиль жартылай тіркемелері
162.
8716 39 800 8
– – – – – – өзгелері
163.
8716 90 100 0
– – шасси
164.
8716 90 300 0
– – шанақ
165.
8716 90 500 0
– – ось
166.
8716 90 900 0
– – өзге бөліктер
167.
8904 00 100 0
– буксирлер
168.
8904 00 910 0
– – теңіз
169.
8904 00 990 0
– – өзгелері
170.
9027 50 000 0
— оптикалық сәулеленудің әсеріне негізделген құрылғылар мен жабдықтар (ультрафиолет, спектрдің көрінетін бөлігі, инфрақызыл), басқалары
Ескертпе. *Осы қосымшаның мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын басшылыққа алу қажет. Тауарлардың атаулары тек пайдалану ыңғайлылығы үшін келтірілген.
Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына 2-қосымша
Телекоммуникациялық, компьютерлік жабдықтың, оның бөлшектері мен материалдарының жекелеген түрлері
Р/с №
ЕАЭО СЭҚ ТН коды*
Тауардың атауы
1.
8471 50 000 0
— 8471 41 немесе 8471 49 қосалқы позицияларында сипатталғандардан өзгеше, бiр корпуста мынадай құрылғылардың есте сақтау құрылғысының, енгiзу құрылғысының, шығару құрылғысының бipeуi немесе екеуi болатын деректер өңдеу блоктары
2
8471 80 000 0
Есептеу машиналарының құрылғылары (өңдеу блоктарынан, енгізу немесе шығару блоктарынан және сақтау блоктарынан басқа)
3.
8486 10 000 1
— — лазерліктен басқа, жарық немесе фотонды сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтіндер
4.
8486 10 000 9
— — өзгелері
5.
8486 20 100 0
— — ультрадыбыс процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін станоктар
6.
8486 20 900 1
Жартылай өткізгіш аспаптарды өндіруде пайдаланылатын, лазерден басқа, жарық немесе фотонды сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратуралар
7.
8486 20 900 2
Жартылай өткізгіш материалдардағы үлгіні құрғақ оюға арналған жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратура
8.
8486 20 900 3
Фоторезисті алып тастауға немесе жартылай өткізгіш пластиналарды тазартуға арналған жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратура
9.
8486 20 900 4
Жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратура жартылай өткізгіш аспаптарды өндіруде пайдаланылатын иілгіш, жиекті иілгіш, дұрыс (престерді қоса алғанда) машиналар
10.
8486 20 900 5
Жартылай өткізгіш аспаптарды немесе электрондық интегралдық схемаларды өндіруге арналған машиналар мен аппаратура сенсибилизацияланған жартылай өткізгіш материалдарға Маска суретін проекциялауға немесе салуға арналған аппаратура
11.

8486 20 900 9
— — — прочие
12.
8486 40 000 1
— — фрезерные станки, использующие сфокусированный ионный луч для изготовления или восстановления масок и фотошаблонов рисунков на полупроводниковых устройствах
13.
8486 40 000 2
— — фотокамеры, производящие рисунок, используемые для изготовления масок или фотошаблонов с покрытых фоторезистом подложек
14.
8486 40 000 3
— — инструменты для разметки, производящие рисунок, используемые для изготовления масок или фотошаблонов с покрытых фоторезистом подложек
15.
8486 40 000 9
— — прочие
16.
8517 62 000 2
Машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы, аппаратура для систем волоконно-оптической связи, работающая исключительно в диапазоне длин несущей волны 1270 – 1610 нм
17.
8517 62 000 3
— — — — прочие
18.
8517 62 000 9
— — — прочие
19.
8517 69 100 0
— — — видеофоны
20.
8517 69 200 0
— — — домофоны
21.
8517 69 310 0
— — — — приемники портативные для приема сигналов вызова или пейджингового сообщения
22.
8517 69 390 0
— — — — прочие
23.
8517 69 900 0
— — — прочие
24.
8525 89 110 0
— — — — с тремя или более передающими трубками
25.
8525 89 190 0
— — — — прочие
26.
8525 89 300 0
— — — цифровые камеры
27.
8525 89 910 1
— — — — — аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая на магнитной ленте, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером с шириной ленты не более 1,3 см, способная осуществлять запись или воспроизведение при скорости движения ленты не более 50 мм/с, с телевизионной передающей камерой в том же корпусе
28.
8525 89 910 9
— — — — — прочие
29.
8525 89 990 0
— — — — прочие
30.
8526 91 200 0
— — — приемники радионавигационные
31.
8526 91 800 0
— — — прочая
32.
8529 90 101 4
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 4, 8524 12 001 4, 8524 19 001 4, 8524 91 001 4, 8524 92 001 4, 8524 99 001 4
33.
8529 90 101 6
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 6, 8524 12 001 6, 8524 19 001 6, 8524 91 001 6, 8524 92 001 6, 8524 99 001 6
34.
8529 90 101 7
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 7, 8524 12 001 7, 8524 19 001 7, 8524 91 001 7, 8524 92 001 7, 8524 99 001 7
35.
8529 90 101 9
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 9, 8524 12 001 9, 8524 19 001 9, 8524 91 001 9, 8524 92 001 9, 8524 99 001 9
36.
8529 90 102 3
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 3, 8524 12 002 3, 8524 19 002 3, 8524 91 002 3, 8524 92 002 3, 8524 99 002 3
37.

8486 20 900 9
— — — өзгелері
12.
8486 40 000 1
— — жартылайөткізгіш құрылғыларда суреттердің маскілері мен фотошаблондарын жасауға немесе қайта қалпына келтіруге фокустелген иондық сәулені пайдаланатын фрезерлік станоктар
13.
8486 40 000 2
— — сурет шығаратын, фоторезистпен қапталған астарлардан маскілер мен фотошаблондар жасауда пайдаланылатын фотокамералар
14.
8486 40 000 3
— — сурет шығаратын, фоторезистпен қапталған астарлардан маскілер мен фотошаблондар жасауда пайдаланылатын белгі салғыш аспаптар
15.
8486 40 000 9
— — өзгелері
16.
8517 62 000 2
Дауысты, кескіндерді немесе басқа деректерді, соның ішінде коммутациялық құрылғылар мен маршрутизаторларды қабылдауға, түрлендіруге және беруге немесе қалпына келтіруге арналған машиналар, тек 1270 – 1610 НМ тасымалдаушы толқын ұзындығы диапазонында жұмыс істейтін талшықты-оптикалық байланыс жүйелеріне арналған аппаратура
17.
8517 62 000 3
— — — — өзгелері
18.
8517 62 000 9
— — — өзгелері
19.
8517 69 100 0
— — — бейнетелефондар
20.
8517 69 200 0
— — — домофондар
21.
8517 69 310 0
— — — — шақыру сигналдарын немесе пейджингтік хабарларды қабылдауға арналған портативті қабылдағыштар
22.
8517 69 390 0
— — — — өзгелері
23.
8517 69 900 0
— — — өзгелері
24.
8525 89 110 0
— — — — үш немесе одан көп таратқыш тұтқалары бар
25.
8525 89 190 0
— — — — өзгелері
26.
8525 89 300 0
— — — цифрлық камералар
27.
8525 89 910 1
— — — — — таспаның ені 1,3 см-ден аспайтын бейнетюнермен біріктірілген немесе біріктірілмеген, сол корпуста телевизиялық тарату камерасы бар, таспаның қозғалыс жылдамдығы 50 мм/с-тан аспайтын жазуды немесе жаңғыртуды жүзеге асыруға қабілетті, магниттік таспада бейне жазатын немесе бейнені жаңғыртатын аппаратура
28.
8525 89 910 9
— — — — — өзгелері
29.
8525 89 990 0
— — — — өзгелері
30.
8526 91 200 0
– – – радионавигациялық қабылдағыштар
31.
8526 91 800 0
— — — өзгелері
32.
8529 90 101 4
— — — — 8524 11 001 4, 8524 12 001 4, 8524 19 001 4, 8524 91 001 4, 8524 92 001 4, 8524 99 001 4 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
33.
8529 90 101 6
— — — — 8524 11 001 6, 8524 12 001 6, 8524 19 001 6, 8524 91 001 6, 8524 92 001 6, 8524 99 001 6 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
34.
8529 90 101 7
— — — — 8524 11 001 7, 8524 12 001 7, 8524 19 001 7, 8524 91 001 7, 8524 92 001 7, 8524 99 001 7 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
35.
8529 90 101 9
— — — — 8524 11 001 9, 8524 12 001 9, 8524 19 001 9, 8524 91 001 9, 8524 92 001 9, 8524 99 001 9 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
36.
8529 90 102 3
— — — — 8524 11 002 3, 8524 12 002 3, 8524 19 002 3, 8524 91 002 3, 8524 92 002 3, 8524 99 002 3 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
37.

8542 39 100 0
— — — товары, поименованные в примечании 12 (б) (iii) к данной группе
87.
8542 39 300 0
— — — товары, поименованные в примечании 12 (б) (iv) к данной группе
88.
8542 39 901 0
— — — — схемы интегральные монолитные
89.
8542 39 909 0
— — — — прочие
90.
8543 20 000 0
— генераторы сигналов
91.
8548 00 200 0
Части электрические оборудования или аппаратуры, в другом месте данной группы не поименованные или не включенные в группу 85, запоминающие устройства различных видов, такие как стековые динамические оперативные запоминающие устройства и модули
92.
8548 00 900 0
— прочие
93.
8807 90 000 2
— — космических аппаратов (включая спутники)
94.
8807 90 000 3
— — суборбитальных и космических ракет-носителей
95.
9030 82 000 0
Приборы и аппаратура для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов для измерений или проверки полупроводниковых пластин или приборов (включая интегральные схемы)
Примечание. *Для целей настоящего приложения следует руководствоваться кодами ТН ВЭД ЕАЭС. Наименования товаров приведены исключительно для удобства пользования.
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
на территорию государств-
участников Содружества
независимых государств
Отдельные виды товаров для авиационной техники гражданского назначения
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара
1.
8412 21 200 2
– – – – для гражданских воздушных судов
2.
8412 21 800 1
– – – – для гражданских воздушных судов
3.
8457 10 100 2
– – – фрезерные центры с высокоскоростным приводом (3000 об/мин и более, но не более 15000 об/мин) и числовым программным управлением, для авиационной промышленности
4.
8457 10 900 2
– – – фрезерные центры с высокоскоростным приводом (5000 об/мин и более, но не более 15000 об/мин) и числовым программным управлением, для авиационной промышленности
5.
8458 11 410 1
– – – – – с высокоскоростным приводом (6000 об/мин и более, но не более 8000 об/мин), для авиационной промышленности
6.
8458 91 200 1
– – – – высокоскоростные (со скоростью резания 100 м/мин и более) токарно-карусельные станки, для авиационной промышленности
7.
8458 91 800 1
– – – – токарно-карусельные станки (со скоростью резания 100 м/мин и более), для авиационной промышленности
8.
8479 89 970 1
— — — — следующие изделия для гражданских воздушных судов: гидропневматические батареи;
механические приводы для механизмов реверса тяги;
туалетные узлы специальной конструкции; увлажнители и осушители воздуха;
сервомеханизмы неэлектрические;
неэлектрические пусковые двигатели;
пневматические стартеры для турбореактивных, турбовинтовых и других газотурбинных двигателей;
стеклоочистители неэлектрические;
неэлектрические регуляторы шага воздушного винта
9.

8542 39 100 0
— — — осы топқа 12 (б) (iii) ескертпеде аталған тауарлар
87.
8542 39 300 0
— — — осы топқа 12 (б) (iv) ескертпеде аталған тауарлар
88.
8542 39 901 0
— — — — монолитті интегралды схемалар
89.
8542 39 909 0
— — — — өзгелері
90.
8543 20 000 0
— сигнал генераторлары
91.
8548 00 200 0
Электр жабдықтары немесе аппараттарының бөлшектері, осы топта басқа жерде көрсетілмеген немесе топқа кірмеген, әртүрлі жады құрылғылары, стек-динамикалық оперативті жады құрылғылары және модульдер
92.
8548 00 900 0
— өзгелері
93.
8807 90 000 2
– – ғарыш аппараттарына (соның ішінде спутниктер)
94.
8807 90 000 3
– – суборбиталық және ғарыштық зымыран тасымалдаушылар
95.
9030 82 000 0
Жартылай өткізгіш пластиналарды немесе құрылғыларды өлшеу немесе тексеру құралдары мен аппаратурасы (интегралды схемаларды қоса алғанда)
Ескертпе. *Осы қосымшаның мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын басшылыққа алу қажет. Тауарлардың атаулары тек пайдалану ыңғайлылығы үшін келтірілген.
Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына 3-қосымша
Азаматтық мақсаттағы авиациялық техникаға арналған тауарлардың жекелеген түрлері
№ р/н
ЕАЭО СЭҚ ТН коды*
Тауарлардың атуы
1
8412 21 200 2
– – – – азаматтық әуе кемелеріне арналған
2
8412 21 800 1
– – – – азаматтық әуе кемелеріне арналған
3
8457 10 100 2
– – – авиациялық өнеркәсіпке арналған, жоғары жылдамдықты жетегі бар (3000 айн/мин және одан жоғары, бірақ 15000 айн/мин-нан аспайтын) және сандық бағдарламалық басқаруы бар фрезерлік орталықтар
4
8457 10 900 2
– – – авиациялық өнеркәсіпке арналған, жоғары жылдамдықты жетегі бар (5000 айн/мин және одан жоғары, бірақ 15000 айн/мин-нан аспайтын) және сандық бағдарламалық басқаруы бар фрезерлік орталықтар
5
8458 11 410 1
– – – – – авиациялық өнеркәсіпке арналған, жоғары жылдамдықты жетегі бар (6000 айн/мин және одан жоғары, бірақ 8000 айн/мин-нан аспайтын)
6
8458 91 200 1
– – – – авиациялық өнеркәсіпке арналған, жоғары жылдамдықты (кесу жылдамдығы 100 м/мин және одан жоғары) токарлық-карусельдік станоктар
7
8458 91 800 1
– – – – авиациялық өнеркәсіпке арналған, (кесу жылдамдығы 100 м/мин және одан жоғары) токарлық-карусельдік станоктар
8.
8479 89 970 1
— — — — азаматтық әуе кемелеріне арналған келесі өнімдер:
гидропневматикалық аккумуляторлар;
кері тартқыш механизмдерге арналған механикалық жетектер;
арнайы конструкциялы дәретхана қондырғылары;
ылғалдандырғыштар мен ауа кептіргіштері;
электрлік емес сервомеханизмдер;
электрлік емес қозғалтқыштар;
турбореактивті, турбовинтті және басқа газ турбиналы қозғалтқыштарға арналған пневматикалық стартерлер;
электрлік емес шыны тазалағыштар;
ауа бұрандасының қадамын электрлік емес реттегіштер
9.

9030 32 000 9
— — — прочие для авиационной техники гражданского назначения*
51.
9030 39 000 9
— — — прочие для авиационной техники гражданского назначения*
Примечание. *Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием.
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
на территорию государств-
участников Содружества
независимых государств
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территории Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан,
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан,
Министерство транспорта Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "цифрового правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания - в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявления.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт отдельных видов товаров в форме электронного документа, удостоверенного электронной транспортной подписью.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю на портал в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного транспортной подписью.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга физическим и юридическим лицам оказывается на бесплатной основе.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) Услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 17:30 часов, с перерывом на обед с 12:30 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Кодексу и статьи 5 Закона о праздниках.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги

9030 32 000 9
— — — азаматтық мақсаттағы авиациялық техника үшін өзге*
51
9030 39 000 9
— — — азаматтық мақсаттағы авиациялық техника үшін өзге*
Ескертпе. *Тауарлар номенклатурасы коды және атауы бойынша айқындалады
Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына 4-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуіне қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі, Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі, Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады: www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – өтініш тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (жартылай автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көліктік қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға рұқсат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" көліктік қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақысыз негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мерекелер туралы Заң) 5-бабына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) Көрсетілетін қызметті беруші – Кодекске және Мерекелер туралы Заңның 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12:30-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 17:30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

1) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему;
2) копии коммерческих документов, используемых при осуществлении внешнеторговой деятельности (счета-фактуры (инвойсы));
3) в отношении ранее ввезенных товаров документы, подтверждающие ввоз (копия таможенной декларации на товары, копия заявления о ввозе);
4) электронная копия технических и коммерческих характеристик товара, позволяющие его идентифицировать;
5) электронная копия документа, подтверждающий страну происхождения товаров или сертификата по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники;
6) копия сертификата эксплуатанта или сертификата по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники
7) в пункте 16 формы заявления на выдачу разрешения на экспорт отдельных видов товаров необходимо указать наименование пункта пропуска на государственной границе, через который планируется осуществление вывоза товаров
9
Основание для отказа в выдаче разрешения
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
4) несоблюдение требований, предусмотренных Правилами;
5) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи разрешения;
6) отсутствие преференциального или непреференциального сертификата о происхождении товаров или сертификата по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники, либо если страна происхождения Великобритания, США, Европейский Союз;
7) отсутствие сертификата эксплуатанта или сертификата по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники (для товаров, указанных в приложении 3 к Правилам)
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;

1) сыртқы сауда шартының (келісімшарттың), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың көшірмесі;
2) сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру кезінде пайдаланылатын коммерциялық құжаттардың көшірмелері (шот-фактуралар (инвойстар));
3) бұрын әкелінген тауарларға қатысты әкелуді растайтын құжаттар (тауарларға арналған кедендік декларацияның көшірмесі, әкелу туралы өтініштің көшірмесі);
4) тауарды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін оның техникалық және коммерциялық сипаттамалары;
5) тауарлардың шығарылған елін растайтын құжаттың немесе авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және жөндеу сертификатының электрондық көшірмесі;
6) эксплуатант сертификатының немесе авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және жөндеу сертификатының көшірмесі;
7) жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына өтініш жобасы нысанының 16-тармағында тауарларды әкетуді іске асыру жоспарланған мемлекеттік шекарадағы өткізу пунктінің атауын көрсету қажет.
9
Рұқсат беруден бас тартуға негіздеме
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарда және (немесе) олардың құрамындағы деректерде (мәліметтерде) шындыққа сай келмейтін ақпараттың анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін, шектеулі қолжетімділіктегі жеке деректерге қол жеткізуге Қазақстан Республикасының "Жеке деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы;
4) осы Қағидаларда көзделген талаптардың сақталмауы;
5) рұқсат беру үшін негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттың қолданылуын тоқтату немесе тоқтата тұру;
6) тауарлардың шығу тегі туралы преференциялық немесе преференциялық емес сертификаттың немесе авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және жөндеу сертификатының көшірмесінің болмауы немесе шыққан елі Ұлыбритания, АҚШ, Еуропалық Одақ болуы;
7) эксплуатант сертификатының немесе авиациялық техникаға техникалық қызмет көрсету және жөндеу сертификатының болмауы (осы Қағидалардың 3-қосымшасында көрсетілген тауарларға қатысты).
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысан арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға, сондай-ақ 1414, 8-800-0807777 бiрыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар;

2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе государственных органов, уполномоченных на выдачу разрешений в соответствии с их компетенцией.
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
на территорию государств-
участников Содружества
независимых государств
Форма
Заявление на выдачу разрешения на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Разрешение №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип разрешения | ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость*
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание
16. Пункт пропуска на границе
17. Уполномоченное лицо заявителя
18. электронно-цифровая подпись заявителя
Дата
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Должность
Телефон
Примечание. Проект заявления на выдачу разрешения на экспорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в строгом соответствии с Инструкцией об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125.
ДД.ММ.ГГГГ – ДД – дата, ММ – месяц, ГГГГ – год.
ТН ВЭД – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности.
* статистическая стоимость – стоимость, выраженная в долларах США по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан на день подачи заявления.
Приложение 6
к Правилам выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
на территорию государств-
участников Содружества
независимых государств
Форма
Разрешение на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Разрешение №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип разрешения | ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость*
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание
16. Пункт пропуска на границе
17. Уполномоченное лицо заявителя
18. Транспортная подпись
Дата
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Должность
Телефон
Примечание. Проект разрешения на экспорт отдельных видов товаров заполняется услугодателем в строгом соответствии с Инструкцией об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125.
ДД.ММ.ГГГГ – ДД – дата, ММ – месяц, ГГГГ – год.
ТН ВЭД – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности.
* статистическая стоимость – стоимость, выраженная в долларах США по официальному курсу Национального Банка Республики Казахстан на день подачи заявления.
Приложение 7
к Правилам выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
на территорию государств-
участников Содружества
независимых государств
Форма
Официальный бланк уполномоченного органа
Решение о прекращении действия разрешения
Наименование услугодателя, на основании пункта 20 настоящих Правил
прекращает действие разрешения по следующим основаниям:
_____________________________________________________________
основания
Подпись уполномоченного лица
Приложение 8
к Правилам выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
на территорию государств-
участников Содружества
независимых государств
Форма
Официальный бланк уполномоченного органа
Мотивированный отказ
Наименование услугодателя, рассмотрев Ваше заявление от № ___, сообщает следующее:
______________________________________________________________
основания
Транспортная подпись
Приложение 9
к Правилам выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
на территорию государств-
участников Содружества
независимых государств
Форма
Справка об исполнении разрешения на экспорт и (или) импорт товара
(наименование подразделения органа государственных доходов, в функции которого входит обеспечение соблюдения запретов и ограничений, с указанием адреса, номера контактного телефона)
(наименование владельца разрешения)
Справка об исполнении разрешения
на экспорт и (или) импорт товара

2) мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары құзыретіне сәйкес рұқсаттарды беруге уәкілетті мемлекеттік органдардың интернет-ресурсында көрсетілген.
Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер
Достастығына қатысушы
мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына
5 -қосымша
Нысан
Жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына өтініш
Уәкілетті орган
1. № рұқсат
2. Қолданылу кезеңі ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап ЖЖЖЖ.КК.АА. дейін
3. Рұқсаттың типі | ЭКСПОРТ
4. _______ № _______ келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Межелі ел
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Шекарадағы өткізу пункті
17. Өтініш берушінің уәкiлетті адамы
18. электрондық цифрлық қолтаңба
Күні
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Ескертпе. Жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына өтініш жобасын көрсетілетін қызметті алушы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсатты ресімдеу туралы нұсқаулыққа қатаң сәйкестікте толтырады.
ЖЖЖЖ.КК.АА – ЖЖЖЖ – жыл, КК – күн, АА – ай.
СЭҚ ТН – Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы.
*статистикалық құны – өтініш берілген күні Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің АҚШ доллары бағамымен көрсетілген құны
Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер
Достастығына қатысушы
мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына 6 -қосымша
Нысан
Жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына рұқсат
Уәкілетті орган
1. № рұқсат
2. Қолданылу кезеңі ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап ЖЖЖЖ.КК.АА. дейін
3. Рұқсаттың типі | ЭКСПОРТ
4. _______ № _______ келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Межелі ел
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Шекарадағы өткізу пункті
17. Өтініш берушінің уәкiлетті адамы
18. Көліктік қолтаңба
Күні
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Ескертпе. Жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына рұқсат беру жобасын көрсетілетін қызметті беруші Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсатты ресімдеу туралы нұсқаулыққа қатаң сәйкестікте толтырады.
ЖЖЖЖ.КК.АА – ЖЖЖЖ – жыл, КК – күн, АА – ай.
СЭҚ ТН – Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы.
*статистикалық құны – өтініш берілген күні Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің АҚШ доллары бағамымен көрсетілген құны
Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер
Достастығына қатысушы
мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына 7 -қосымша
Нысан
Уәкілетті органның ресми бланкі
Рұқсаттың қолданылуын тоқтату туралы шешім
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы, осы Қағидалардың 20-тармағына сәйкес рұқсаттың қолданылуын келесі негіздер бойынша тоқтады:___________ негіздемелер
Уәкілетті тұлғаның қолы
Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер
Достастығына қатысушы
мемлекеттердің аумағына
әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына 8 -қосымша
Нысан
Уәкілетті органның ресми бланкі
Дәлелді бас тарту
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы, ________ жылғы № ________
Сіздің өтінішінізді келесіні, мынаны хабарлайды: ______________ негіздемелер
Көліктік қолтаңба
Тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз Мемлекеттер
Достастығына қатысушы
мемлекеттердің аумағына әкетуге рұқсаттар беру қағидаларына 9 -қосымша
Нысан
Экспорт және (немесе) импорт тауарлары бойынша рұқсаттың орындалуы туралы анықтама
(тыйымдар мен шектеулерді сақтау функциясын жүзеге асыратын мемлекеттік кірістер органының бөлімшесінің атауы, мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі)
(рұқсат иесінің атауы)
Экспорт және (немесе) импорт тауарлары бойынша рұқсаттың орындалуы туралы анықтама

1. Разрешение №
2. Дата выдачи разрешения
3. Регистрационный № разрешения при постановке на контроль в органе государственных доходов
4. Дата постановки разрешения на контроль
5. Фактическое исполнение
Количество
Единица измерения
6. Остаток
Количество
7. Основания для снятия разрешения с контроля (нужное отметить)
7.1.Истечение срока действия разрешения
7.2. Исчерпание количества товара, предусмотренного разрешением
7.3. Заявление владельца разрешения
7.4. Уведомление о прекращении (приостановлении) действия разрешения
8. Примечание
Уполномоченное лицо заявителя
(наименование подразделения
таможенного органа, в функции которого входит обеспечение соблюдения запретов и ограничений)
(подпись, личная номерная печать)
(дата)
(Ф. И. О.)
Примечание. В пункте 5 настоящей формы указывается количество товара, фактически вывезенного (ввезенного) по разрешению (в единицах измерения, указанных в разрешении).
Остаток, указанный в пункте 6 настоящей формы, определяется как разность между количеством товара, указанным в разрешении, и количеством фактически вывезенного (ввезенного) товара.
Приложение 2
к совместному приказу
Правила выдачи разрешений на ввоз, на территорию Республики Казахстан отдельных видов товаров для организации проведения азартных игр
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений ввоза на территорию Республики Казахстан отдельных видов товаров (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" и пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок выдачи разрешений на ввоз отдельных видов товаров для организации проведения азартных игр.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в сфере таможенного дела – центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции государственное регулирование в сфере таможенного дела;
2) услугодатель – уполномоченный государственный орган в сфере игорного бизнеса, определяемый Правительством Республики Казахстан, осуществляющий формирование и реализацию государственной политики, а также государственный контроль в сфере игорного бизнеса, оказывающий государственную услугу "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территории Республики Казахстан" в части импорта (ввоза) отдельных видов товаров;
3) игровой автомат – товар, в отношении которого вводится разрешительный порядок, согласно приложению 1 к настоящим правилам;
4) заявитель (услугополучатель) – лицо, подавшее обращение в административный орган, должностному лицу для осуществления административной процедуры, а также лицо, в отношении которого принимается административный акт, совершается административное действие (бездействие) (адресат административного акта);

1. Рұқсат №
2. Рұқсат берілген күні
3. Мемлекеттік кірістер органында бақылауға алынғандағы рұқсаттың тіркеу №
4. Рұқсатты бақылауға алу күні
5. Нақты орындалуы
Саны
Өлшем бірлігі
6. Қалдық
Саны
7. Рұқсатты бақылаудан алу негіздері (қажеттіні белгілеңіз)
7.1. Рұқсат мерзімінің аяқталуы
7.2. Рұқсатта көрсетілген тауар көлемінің толық пайдаланылуы
7.3. Рұқсат иесінің өтініші
7.4. Рұқсат әрекетінің тоқтатылуы немесе уақытша тоқтатылуы туралы хабарлама
8. Ескертпе
Өтініш берушінің уәкілетті өкілі
(тыйымдар мен шектеулерді сақтау функциясын жүзеге асыратын кеден органының бөлімшесінің атауы)
(қолы, жеке нөмірлі мөрі)
(күні)
(аты-жөні)
Ескертпе: Осы нысанның 5-тармағында рұқсат бойынша нақты шығарылған (немесе әкелінген) тауар көлемі көрсетіледі (рұқсатта көрсетілген өлшем бірліктерде).
Осы форманың 6-тармағындағы қалдық рұқсатта көрсетілген тауар көлемі мен нақты шығарылған (немесе әкелінген) тауар көлемінің айырмашылығы ретінде анықталады.
Бірлескен бұйрыққа
2-қосымша
Құмар ойындарын өткізуді ұйымдастыру үшін тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге рұқсат беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге рұқсат беру қағидалары (бұдан әрі-Қағидалар) "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 2-тармағына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленген және құмар ойындарын өткізуді ұйымдастыру үшін тауарлардың жекелеген түрлерін әкелуге рұқсат беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) кеден ісі саласындағы уәкілетті орган – өз құзыреті шегінде кеден ісі саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
2) көрсетілетін қызметті беруші - Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, ойын бизнесі саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган, ойын бизнесі саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру мен іске асыруды, сондай-ақ мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын, жекелеген тауар түрлерінің импортына (әкелуге) қатысты бөлігінде "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсететін уәкілетті орган;
3) ойын автоматы – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес оған қатысты рұқсат беру тәртібі енгізілетін тауар;
4) өтініш беруші (көрсетілетін қызметті алушы) - әкімшілік рәсімді жүзеге асыру үшін әкімшілік органға, лауазымды адамға өтініш берген адам, сондай-ақ өзіне қатысты Әкімшілік акт қабылданатын, әкімшілік әрекет (әрекетсіздік) жасалатын адам (әкімшілік актінің адресаты);

5) уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности – центральный исполнительный орган, формирующий торговую политику и осуществляющий руководство, а также межотраслевую координацию в сфере торговой деятельности;
6) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме.
3. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии оказания их оказания в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
4. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его принятия направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору сети телекоммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства".
5. Ввоз игровых автоматов на территорию Республики Казахстан осуществляется на основании разрешений, выдаваемых услугополучателям услугодателем.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель), имеющим лицензию на занятие деятельностью казино и зала игровых автоматов.
7. Для получения разрешений ввоза игровых автоматов на территорию Республики Казахстан услугополучатели представляют услугодателю заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – Заявление), а также документы, указанные в подпунктах 1), 2), 3), 4) и 5) пункта 8 перечня, указанного в приложении 2 к настоящим Правилам;
8. Услугодатель, оформляет разрешение в электронном виде, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, которое отображается в личном кабинете заявителя и в Цифровой системе "КЕДЕН" уполномоченного органа в сфере таможенного дела.

5) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган – сауда саясатын қалыптастыратын және сауда қызметі саласында басшылықты, сондай-ақ салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесі" болып табылатын цифрлық объект:
3. "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне енгізуді "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу "қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен қамтамасыз етеді.
4. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші ол қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
5. Ойын автоматтарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелу көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыларға беретін рұқсаттар негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет казино және ойын автоматтары залының қызметімен айналысуға лицензиясы бар заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Ойын автоматтарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге рұқсат алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар ойын бизнесі саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 3 – қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті (бұдан әрі - Өтініш), сондай-ақ осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген тізбенің 8-тармағының 1) - 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды ұсынады;
8. Көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық түрде ресімдейді, ол өтініш берушінің жеке кабинетінде және кеден ісі саласындағы уәкілетті органның "КЕДЕН" Цифрлық жүйесінде көрсетіледі.

9. Выдача разрешения на ввоз игровых автоматов производится через веб-портал "цифрового правительства" в течение 5 (пяти) рабочих дней.
10. При поступлении заявления на выдачу разрешения услугодатель:
1) регистрирует обращение заявителя и направляет его в ответственное структурное подразделение услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления заявления;
2) рассматривает и анализирует представленные заявителем документы на предмет полноты и соответствия установленным требованиям в течение 2 (двух) рабочих дней;
3) подготавливает проект разрешения (или мотивированного отказа в выдаче разрешения), согласовывает и подписывает руководителем услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат оказания государственной услуги (разрешение либо мотивированный отказ) направляется заявителю через веб-портал "цифрового правительства".
11. Срок действия разрешения ограничивается календарным годом, в котором выдано разрешение.
12. Ввоз товаров осуществляется исключительно, через пункты пропуска, указанные в разрешении.
13. Решение об отказе в выдаче разрешения, оформляется услугодателем по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам, в следующих случаях:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
4) несоблюдение требований, предусмотренных настоящими Правилами;
5) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи разрешения;
6) отсутствие лицензии на занятие деятельностью казино и зала игровых автоматов;
14. Внесение изменений в выданные разрешения, в том числе изменений технического характера, не допускается.
15. В случае если внесены изменения в учредительные документы заявителя, зарегистрированного в качестве юридического лица (изменение организационно-правовой формы, наименования, юридического адреса, адреса места нахождения юридического лица), или изменены сведения о документе, удостоверяющем личность (серия, номер, когда и кем выдан), заявитель обязан обратиться с просьбой о прекращении действия выданного разрешения и об оформлении нового разрешения с приложением заявления и документов, подтверждающих указанные изменения, а также сведений об исполнении разрешения, выданного уполномоченным органом в сфере таможенного дела.

9. Ойын автоматтарын әкелуге рұқсат беру "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
10. Рұқсат беруге өтініш түскен кезде көрсетілетін қызметті беруші:
1) өтініш түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініш берушінің өтінішін тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне жібереді;
2) 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтініш беруші ұсынған құжаттардың толықтығы мен белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды және талдайды;
3) 2 (екі) жұмыс күні ішінде рұқсат (немесе рұқсат беруден дәлелді бас тарту) жобасын әзірлейді, келіседі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі (рұқсат не дәлелді бас тарту) өтініш берушіге "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы жолданады.
11. Рұқсаттың қолданылу мерзімі рұқсат берілген күнтізбелік жылмен шектеледі.
12. Тауарларды әкелу рұқсатта көрсетілген өткізу пункттері арқылы ғана жүзеге асырылады.
13. Рұқсат беруден бас тарту туралы шешім көрсетілетін қызмет берушімен мынадай жағдайларда осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімделеді:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарда және (немесе) олардың құрамындағы деректерде (мәліметтерде) шындыққа сай келмейтін ақпараттың анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін, шектеулі қолжетімділіктегі жеке деректерге қол жеткізуге Қазақстан Республикасының "Жеке деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы;
4) осы Қағидаларда көзделген талаптардың сақталмауы;
5) рұқсат беру үшін негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттың қолданылуын тоқтату немесе тоқтата тұру;
6) казино және ойын автоматтары залының қызметімен айналысуға лицензияның болмауы;
14. Берілген рұқсаттарға, оның ішінде техникалық сипаттағы өзгерістерді енгізуге жол берілмейді
15. Егер заңды тұлға ретінде тіркелген өтініш берушінің құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізілген жағдайда (ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, заңды мекенжайының, заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі) немесе жеке басын куәландыратын құжатта (сериясы, нөмірі, қашан және кім берді) мәліметтер өзгертілген жағдайда, өтініш беруші берілген рұқсаттың қолданылуын тоқтату туралы және көрсетілген өзгерістерді растайтын өтініш пен сканерленген құжаттарды, сондай-ақ кеден ісі саласындағы уәкілетті орган берген рұқсаттың орындалуы туралы мәліметтерді қоса бере отырып, жаңа рұқсатты ресімдеу туралы өтінішпен жүгінуге міндетті.

16. Решение о прекращении действия разрешения, оформляется услугодателем выдавшим разрешение по форме, согласно приложению 5 к настоящим правилам, в следующих случаях:
1) по обращению услугополучателя, направленное услугодателю, на бумажном носителе или в форме электронного документа;
2)  внесение изменений в учредительные документы услугополучателя зарегистрированного в качестве юридического лица (изменение организационно-правовой формы, наименования, юридического адреса, адреса места нахождения), либо изменение сведений о документе, удостоверяющем личность (серия, номер, когда и кем выдан);
3) выявление недостоверных сведений в документах;
4) прекращение действия одного или нескольких документов, на основании которых было выдано разрешение;
5) выявление допущенных при выдаче разрешения нарушений, повлекших выдачу разрешения, которое при соблюдении установленного порядка не могло быть выдано;
6) наличие судебного решения.
17. В случае прекращения действия разрешения Цифровая система "Е-лицензирование" направляет подписанный шаблон прекращения разрешения во внешний портал Цифровой системы "Е-лицензирование" и Цифровой системы "КЕДЕН", и отображает его в личном кабинете услугополучателя, а также меняется статус разрешения на "прекращено".
18. Услугополучатели, получившие разрешение на ввоз игровых автоматов, в течение 15 (пятнадцати) календарных дней по истечении срока его действия обязаны предоставлять услугодателю, выдавшему разрешение, информацию об исполнении разрешения на ввоз игровых автоматов согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц, по вопросам оказания государственных или социально ответственных услуг
19. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается административному органу, должностному лицу, в отношении которых обжалуется административный акт, действие (бездействие) администрации.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

16.  Рұқсаттың қолданылуын тоқтату туралы шешім рұқсатты берген көрсетілетін қызметті берушімен осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай жағдайларда рәсімделеді:
1) көрсетілетін қызметті берушіге қағаз жеткізгіште немесе электрондық құжат нысанында ұсынылған көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша;
2) заңды тұлға ретінде тіркелген көрсетілетін қызметті алушының құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізілген жағдайда (ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, заңды мекенжайының, заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі) немесе жеке басын куәландыратын құжатта (сериясы, нөмірі, қашан және кім берді) мәліметтер өзгертілген жағдайда;
3) құжаттарда анық емес мәліметтердің анықталуы;
4) рұқсат беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттың қолданысының тоқтатылуы;
5) рұқсатты беру кезінде белгіленген тәртіп сақталған жағдайда берілмеуге тиіс рұқсаттың берілуіне әкеп соққан, жол берілген бұзушылықтардың анықталуы;
6) сот шешімінің болуы.
17. Рұқсаттың қолданылуы тоқтатылған жағдайда "Е-лицензиялау" Цифрлық жүйесі "Е-лицензиялау" Цифрлық жүйесінің және "КЕДЕН" Цифрлық жүйесінің сыртқы порталына рұқсатты тоқтатудың қол қойылған үлгісін жібереді және оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде көрсетеді, сондай-ақ рұқсаттың мәртебесі "тоқтатылды" болып өзгереді.
18. Ойын автоматтарын әкелуге рұқсат алған көрсетілетін қызметті алушылар рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталған күннен кейін 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде осы Қағидаларға 7-қосымшасына сәйкес рұқсатты берген көрсетілетін қызметті берушіге ойын автоматтарын әкелуге арналған рұқсаттың орындалуы туралы ақпарат беруге міндетті.
2-тарау. Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
19. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік органға, лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам шағым түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға жібермейді.

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
20. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке согласно пункту 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
отдельных видов товаров для
организации проведения
азартных игр
Отдельные виды товаров для организации проведения азартных игр
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС*
Наименование товара
1.
9504 30 100 0
— — — игровые автоматы (прочие игры с экраном, приводимые в действие монетами, банкнотами, банковскими карточками, жетонами или аналогичными средствами оплаты, кроме автоматического оборудования для боулинга)
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
отдельных видов товаров для
организации проведения
азартных игр
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территории Республики Казахстан"
1
Наименование услугодателя
Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "цифрового правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания - в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявления.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на импорт отдельных видов товаров в форме электронного документа, удостоверенного электронной транспортной подписью.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю на портал в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного транспортной подписью.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга юридическим лицам, имеющим лицензию на занятие деятельностью казино и зала игровых автоматов оказывается на бесплатной основе.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапты қызметтер туралы" Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
20. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа шағым жасауға жол беріледі.
Құмар ойындарын өткізуді
ұйымдастыру үшін тауарлардың
жекелеген түрлерін Қазақстан
Республикасының аумағына
әкелуге рұқсат беру қағидаларына 1- қосымша
Құмар ойындарын өткізуді ұйымдастыру үшін тауарлардың жекелеген түрлерін
№ р/н
ЕАЭО СЭҚ ТН коды*
Тауардың атауы
1.
9504 30 100 0
— — — ойын автоматтары (экран арқылы көрсетілетін, монета, банкнот, банктік карта, жетон немесе сол сияқты төлем құралдары арқылы жұмыс істейтін басқа да ойындар; боулингке арналған автоматтандырылған жабдықтардан тыс)
Құмар ойындарын өткізуді
ұйымдастыру үшін тауарлардың
жекелеген түрлерін Қазақстан
Республикасының аумағына
әкелуге рұқсат беру қағидаларына 2- қосымша
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру "мемлекеттік қызметін көрсетуіне қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады: www.egov.kz, www.elicense.kz
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – өтініш тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (жартылай автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көліктік қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында жекелеген тауарлар түрлерін импорттауға рұқсат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" көліктік қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет казино мен ойын автоматтары залдарының қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар заңды тұлғаларға ақысыз көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі