Об утверждении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовой ставки налога на земли города Караганды, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение Карагандинского городского маслихата от 17 августа 2026 года № 390
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п. 2.
В соответствии со статьями 577, 581 Налогового кодекса Республики Казахстан от 18 июля 2025 года № 214-VIII Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:

Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын бекіту және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Қарағанды қаласының жерлеріне салықтың базалық мөлшерлемесін ұлғайту туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2026 жылғы 17 тамыздағы № 390 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 18 шілдедегі Салық Кодексінің 577, 581 баптарына Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:

1. Утвердить категории автостоянок (паркингов) и размер увеличения базовой ставки для исчисления налога на земли города Караганды, выделенные под автостоянки (паркинги) согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие одновременно с вступлением в силу Налогового кодекса Республики Казахстан от 18 июля 2025 года и распространяется на правоотношения, возникающие с 1 января 2026 года.
Председатель городского маслихата А. Букенов
Приложение
к решению LIV сессии
Карагандинского городского маслихата
от "17" августа 2026 года № 390
Категории автостоянок (паркингов) с учетом размера увеличения базовой ставки для исчисления налога на земли города Караганды, выделенные под автостоянки (паркинги)
Тип автостоянок (паркингов)
Категория автостоянки (паркинга)
Базовая ставка налога на земли города Караганды, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем за один квадратный метр (в тенге)
Размер увеличения базовой ставки
Базовая ставка налога на земли города Караганды, выделенные под автостоянки (паркинги), с учетом размера увеличения (в тенге)
1
Надземные платные автостоянки (паркинги) закрытого типа, платные автостоянки (паркинги) открытого типа, многоуровневые платные автостоянки
1

1. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Қарағанды қаласының жерлеріне салықты есептеу үшін базалық мөлшерлемені өсіру мөлшері және автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Бұл шешім 2025 жылғы 18 шілдедегі Қазақстан Республикасының Салық кодексінің күшіне енуімен бір мезгілде күшіне енеді және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қалалық мәслихат төрағасы А. Бөкенов
Қарағанды қалалық мәслихатының
2026 жылғы "17" тамыздағы LIV сессиясының
№ 390 шешіміне қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Қарағанды қаласының жерлеріне салықты есептеу үшін ұлғайған базалық ставканы ескерумен автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтардың (паркингтің) типтері
Автотұрақтардың (паркингтің) санаты
Тұрғын үй қоры, соның ішінде оның іргесіндегі құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерлерді қоспағанда, Қарағанды қаласының жерлеріне бір шаршы метр үшін салынатын базалық салық мөлшерлемелері (теңге)
Базалық ставканың өсіру мөлшері
Өсіру мөлшерін есепке ала отырып (теңге), автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Қарағанды қаласының жерлеріне базалық салық мөлшерлемесі
1
Жабық типтегі жерүсті ақылы автотұрақтар (паркингтер), ашық типтегі ақылы автотұрақтар (паркингтер), көп деңгейлі ақылы автотұрақтар
1

9,65
5
48,25
2
Многоуровневые автостоянки (паркинги) и парковочные места, находящиеся в собственности у граждан, которые расположены в цокольных и (или) подземных уровнях зданий и являющихся неотъемлемой составляющей частью таких зданий, автостоянки (паркинги) без взимания платы, служебные стоянки, парковки транспортных средств маломобильных групп населения, штрафные стоянки
2
9,65
1
9,65

9,65
5
48,25
2
Ғимараттардың цоколдық және (немесе) жерасты деңгейлерінде орналасқан және мұндай ғимараттардың ажырамас бөлігі болып табылатын, азаматтардың меншігіндегі көп деңгейлі автотұрақтар (паркингтер) мен тұрақ орындары, ақы алусыз автотұрақтар (паркингтер), қызметтік тұрақтар, халықтың мобильдік тобының көлік құралдарының тұрақтары
2
9,65
1
9,65