Об утверждении Правил осуществления контроля и надзора за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля и надзора
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 20 мая 2026 года № 251
Вводится в действие с 1 июля 2026 года.
В соответствии с подпунктом 58) статьи 24 Строительного Кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила осуществления контроля и надзора за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля и надзора.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в электронном виде на государственном и русском языках в течение пяти рабочих дней со дня его подписания в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр Е. Нагаспаев
Утвержден
приказом Министра
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 20 мая 2026 года № 251
Правила осуществления контроля и надзора за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля и надзора
Глава 1. Общие положения
1. Правила осуществления контроля и надзора за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства, государственного архитектурно-строительного контроля (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 58) статьи 24 Строительного кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс).
2. Настоящие Правила определяют порядок организации и проведения контроля и надзора ведомством уполномоченного государственного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства (далее - уполномоченный орган) за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля (далее - МИО).

Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың қызметіне бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 20 мамырдағы № 251 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Құрылыс кодексі 24-бабының 58) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың қызметіне бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік және орыс тілдерінде электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Министр Е. Нағаспаев
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 20 мамырдағы
№ 251 бұйрығымен бекітілген
Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың қызметіне бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың қызметіне бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Құрылыс кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 24-бабының 58) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидалар сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган ведомствосының (бұдан әрі – уәкілетті орган) сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі – ЖАО) қызметіне бақылау мен қадағалауды ұйымдастыру және жүргізу тәртібін айқындайды.

3. Уполномоченный орган осуществляет контроль и надзор за деятельностью МИО путем:
1) плановой проверки – проверка с посещением проверяемых государственных органов, назначаемая ведомством уполномоченного государственного органа на основании годового плана проверок, утверждаемый первым руководителем уполномоченного органа;
2) внеплановой проверки - проверка, проводимая на оснований пункта 3 статьи 49 Кодекса с посещением проверяемых государственных органов (а также, строительного объекта, строящегося за счет государственных инвестиций);
3) дистанционного контроля - контроль, осуществляемая без посещения путем мониторинга, анализа и сопоставления данных, полученных из государственных цифровых систем, средств массовой информации, представленной проверяемым государственным органом отчетности и других документов, установленных законами Республики Казахстан, а также, запроса о предоставлении необходимой информации, касающейся предмета дистанционного контроля.
4. Целью государственного архитектурно-строительного контроля за деятельностью местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля и надзора (далее – проверяемые государственные органы) является обеспечение разработки и корректировки градостроительных проектов развития и застройки населенных пунктов в соответствии с законодательством Республики Казахстан, качественного строительства, выдачи исходных материалов для разработки проектов строительства, равно как и изменения существующих строительных объектов, согласования эскиза (эскизного проекта), разрешений, аккредитации, а также исполнения иных обязательных требований в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, обеспечивающих благоприятные, безопасные и другие необходимые условия среды обитания и жизнедеятельности человека.
5. Посещение строительного объекта при проведении проверки уполномоченным органом осуществляется для установление соответствующего выполнения МИО функций, возложенных на них законодательством Республики Казахстан.
6. Контроль и надзор за деятельностью МИО проводятся должностным лицом (должностными лицами) – государственным строительным инспектором (государственными строительными инспекторами) уполномоченного органа.
Глава 2. Порядок проведения плановых и внеплановых проверок
7. Основанием для проведения плановых и внеплановых проверок (далее – проверки) является акт уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства о назначении проверки (далее – акт о назначении проверки) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

3. Уәкілетті орган ЖАО қызметіне бақылау мен қадағалауды мынадай жолдармен жүзеге асырады:
1) жоспарлы тексеру – уәкілетті органның бірінші басшысы бекітетін жылдық тексерулер жоспары негізінде уәкілетті мемлекеттік орган ведомствосы тағайындайтын, тексерілетін мемлекеттік органдарға бару арқылы тексеру;
2) жоспардан тыс тексеру – тексерілетін мемлекеттік органдарға (сондай-ақ мемлекеттік инвестициялар есебінен салынып жатқан құрылыс объектісіне) бару арқылы Кодекстің 49-бабының 3-тармағына сәйкес жүргізілетін тексеру;
3) қашықтан бақылау – мемлекеттік цифрлық жүйелерден, бұқаралық ақпарат құралдарынан алынған деректерді, тексерілетін мемлекеттік орган ұсынған есептілікті және Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген басқа да құжаттарды, сондай-ақ қашықтықтан бақылау нысанасына қатысты қажетті ақпаратты ұсыну туралы сұрау салуды мониторингілеу, талдау және салыстыру арқылы бармай жүзеге асырылатын бақылау,.
4. Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалау істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі – тексерілетін мемлекеттік органдар) қызметіне мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауының мақсаты Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес елді мекендерді дамыту және салудың қала құрылысы жобаларын әзірлеуді және түзетуді, сапалы құрылысты, құрылыс жобаларын әзірлеу үшін бастапқы материалдарды беруді, сол сияқты қолданыстағы құрылыс объектілерін өзгертуді, эскизді (эскиздік жобаны) келісуді, рұқсаттарды, аккредиттеуді, сондай-ақ адамның мекендеу және тіршілік ету ортасының қолайлы, қауіпсіз және басқа да қажетті жағдайларын қамтамасыз ететін Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес өзге де міндетті талаптарды орындауды қамтамасыз ету болып табылады.
5. Уәкілетті орган тексеру жүргізу кезінде құрылыс объектісіне баруды ЖАО-ның Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген функцияларды тиісінше орындауын белгілеу үшін жүзеге асырады.
6. ЖАО қызметіне бақылау мен қадағалауды уәкілетті органның лауазымды тұлғасы (лауазымды тұлғалары) – мемлекеттік құрылыс инспекторы (мемлекеттік құрылыс инспекторлары) жүргізеді.
2-тарау. Жоспарлы және жоспардан тыс тексерулер жүргізу тәртібі
7. осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның тексеруді тағайындау туралы актісі (бұдан әрі – тексеруді тағайындау туралы акті) жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді (бұдан әрі – тексерулер) жүргізу үшін негіз болып табылады.

8. В акте о назначений проверки указываются:
1) номер и дата акта;
2) наименование государственного органа;
3) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и должность лица (лиц), уполномоченного (уполномоченных) на проведение проверки;
4) сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых для проведения проверки;
5) наименование и место нахождения проверяемого государственного органа;
6) наименование и место нахождения строительного объекта, строящегося за счет бюджетных средств (в случае посещения);
7) основание и предмет назначенной проверки;
8) вид проверки;
9) срок проведения проверки;
10) проверяемый период;
11) права и обязанности проверяемого государственного органа, предусмотренные статьей 49 Кодекса;
12) подпись лица, уполномоченного подписывать акты.
9. Основаниями плановой проверки являются годовой план проверок утверждаемый первым руководителем уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства.
План проверок утверждается не позднее 10 декабря года, предшествующего году проведения проверки.
Уполномоченный орган по делам архитектуры, градостроительства и строительства размещает годовой план на своем интернет-ресурсе в срок до 25 декабря года, предшествующего году проведения проверки, а также в цифровой системе для организации проведения строительства по принципу "одного окна".
Внесение изменений и дополнений в годовой план проведения плановых проверок осуществляется в соответствии со статьей 49 Кодекса.
10. Основаниями внеплановой проверки проверяемых государственных органов являются:
1) обращения физических и юридических лиц по нарушениям требований законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности при наличии подтверждающих доказательств;
2) требование прокурора по конкретным фактам причинения либо об угрозе причинения вреда жизни, здоровью человека, окружающей среде, правам и законным интересам физических и юридических лиц, государства;
3) обращения государственных органов по конкретным фактам нарушений требований законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
4) поручение органа уголовного преследования по основаниям, предусмотренным Уголовно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
5) сведения о выявленных грубых нарушениях требований законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в рамках дистанционного контроля.
При этом грубыми нарушениями являются нарушений при:
принятии решения с нарушениями о застройке территории, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции (перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании), реставрации и капитальном ремонте строительных объектов, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации объектов незавершенного строительства, проведении комплекса работ по постутилизации строительных объектов областного значения;
ведении учета актов приемки строительных объектов в эксплуатацию с обязательным учетом обеспечения доступа маломобильным группам населения;
осуществлении государственного архитектурно-строительного контроля и надзора, применение установленных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях административных мер воздействия к нарушителям архитектурно-градостроительной дисциплины на строительных объектах;
принятии решений о применении к нарушителям предусмотренных законами Республики Казахстан мер в связи с допущенными нарушениями и отклонениями от норм законодательства Республики Казахстан, государственных нормативных документов, условий и ограничений, установленных в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
утверждении и реализации проекта детальной планировки, разрабатываемого для развития утвержденного генерального плана города;
принятие решения о застройке территории, расширении, техническом перевооружении, модернизации, реконструкции (перепланировке, переоборудовании, перепрофилировании), реставрации и капитальном ремонте строительных объектов, инженерных и транспортных коммуникаций, а также об инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации объектов незавершенного строительства, проведении комплекса работ по постутилизации строительных объектов с учетом подверженности стихийным бедствиям (наводнениям, землетрясениям, селям, оползням и снежным лавинам);

8. Тексеруді тағайындау туралы актіде мыналар көрсетіледі:
1) актінің нөмірі мен күні;
2) мемлекеттік органның атауы;
3) тексеру жүргізуге уәкілеттік берілген тұлғаның (тұлғалардың) тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса) және лауазымы;
4) тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар, консультанттар мен сарапшылар туралы мәліметтер;
5) тексерілетін мемлекеттік органның атауы және орналасқан жері;
6) бюджет қаражаты есебінен салынып жатқан құрылыс объектісінің атауы және орналасқан жері (барған жағдайда);
7) тағайындалған тексерудің негізі мен нысанасы;
8) тексеру түрі;
9) тексеру жүргізу мерзімі;
10) тексерілетін кезең;
11) Кодекстің 49-бабында көзделген тексерілетін мемлекеттік органның құқықтары мен міндеттері;
12) актілерге қол қоюға уәкілетті тұлғаның қолы.
9. Сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның бірінші басшысы бекітетін жылдық тексеру жоспары жоспарлы тексеруге негіз болып табылады.
Тексеру жоспары тексеру жүргізілетін жылдың алдындағы жылдың 10 желтоқсанынан кешіктірілмей бекітіледі.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган жылдық жоспарды тексеру жүргізілетін жылдың алдыңғы жылының 25 желтоқсанына дейінгі мерзімде өзінің интернет-ресурсында, сондай-ақ "бір терезе" қағидаты бойынша құрылыс жүргізуді ұйымдастыру үшін цифрлық жүйеде орналастырады.
Жоспарлы тексерулер жүргізудің жылдық жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу Кодекстің 49-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
10. Тексерілетін мемлекеттік органдарды жоспардан тыс тексеруге негіздер:
1) растайтын дәлелдемелер болған кезде, Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасы талаптарының бұзылуы бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштері;
2) прокурордың адам өміріне, денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделеріне зиян келтірудің нақты фактілері бойынша не зиян келтіру қаупі туралы талабы;
3) Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарын бұзудың нақты фактілері бойынша мемлекеттік органдардың өтініштері;
4) Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінде көзделген негіздер бойынша қылмыстық қудалау органының тапсырмасы;
5) қашықтан бақылау шеңберінде анықталған Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарын өрескел бұзушылықтар туралы мәліметтер болып табылады.;
Бұл ретте, өрескел бұзушылықтар:
аумақта құрылыс салу, құрылыс объектілерін, инженерлік және көліктік коммуникацияларды кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу), реставрациялау және күрделі жөндеу туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру және көгалдандыру, құрылысы аяқталмаған объектілерді консервациялау, облыстық маңызы бар құрылыс объектілерін кейіннен кәдеге жарату жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешім қабылдау;
халықтың қозғалысы шектеулі топтарының қолжетімділігін қамтамасыз етуді міндетті түрде ескере отырып, құрылыс объектілерін пайдалануға қабылдап алу актілерінің есебін жүргізу;
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы мен қадағалауын жүзеге асыру, құрылыс объектілерінде сәулет-қала құрылысы тәртібін бұзушыларға Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген әкімшілік ықпал ету шараларын қолдану;
Қазақстан Республикасы заңнамасының, мемлекеттік нормативтік құжаттардың нормаларын, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында белгіленген шарттар мен шектеулерді бқзуға және олардан ауытқуға жол берілуіне байланысты бұзушыларға Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген шараларды қолдану туралы шешімдер қабылдау;
қаланың бекітілген бас жоспарын дамыту үшін әзірленетін егжей-тегжейлі жоспарлау жобасын бекіту және іске асыру;
дүлей зілзалаларға (су тасқынына, жер сілкінісіне, селге, көшкінге және қар көшкініне) ұшырауын ескере отырып, аумақта құрылыс салу, құрылыс объектілерін, инженерлік және көліктік коммуникацияларды кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу), реставрациялау және күрделі жөндеу туралы, сондай-ақ аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру және көгалдандыру, құрылысы аяқталмаған объектілерді консервациялау, құрылыс объектілерін кейіннен кәдеге жарату жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешім қабылдау;
халықтың қозғалысы шектеулі топтарының қолжетімділігін қамтамасыз етуді міндетті түрде ескере отырып, құрылыс объектілерін пайдалануға қабылдап алу актілерінің есебін жүргізу;

определение возможности (невозможности) предоставления права на земельный участок в городах республиканского и областного значения и столице в соответствии со статьей 44-2 Земельного кодекса Республики Казахстан;
принятие решения о строительстве, инженерной подготовке территории, благоустройстве и озеленении, консервации объектов незавершенного строительства, проведении комплекса работ по постутилизации строительных объектов районного значения;
организации разработки и представление на утверждение в районный маслихат градостроительных проектов развития и застройки городов районного значения, генеральных планов сельских населенных пунктов с численностью населения свыше пяти тысяч человек, схем развития и застройки населенных пунктов (упрощенный генеральный план) с численностью населения до пяти тысяч человек, прошедших комплексную градостроительную экспертизу;
организации разработки и утверждении проектов детальной планировки, прошедших комплексную градостроительную экспертизу;
реализации градостроительных проектов;
6) поручения Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан или его заместителей, Премьер-Министра Республики Казахстан или его заместителей, обращения депутатов Парламента Республики Казахстан по нарушениям требований законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
Внеплановая проверка не проводится в случаях анонимных обращений.
Внеплановой проверке подлежат факты и обстоятельства, выявленные в отношении конкретных проверяемых государственных органов и послужившие основанием для назначения внеплановой проверки.
11. Началом проведения проверки считается дата вручения проверяемому государственному органу акта о назначении проверки.
12. Срок проверки устанавливается с учетом объема предстоящих работ, а также поставленных задач и не должен превышать:
1) для внеплановых проверок – двадцать рабочих дней;
2) для плановой проверки – тридцать рабочих дней.
Продление, приостановление и возобновление срока проверок осуществляется в соответствии со статьей 49 Кодекса и оформляется по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
13. По результатам проверки государственный строительный инспектор уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства составляет акт о результатах проверки по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
К акту о результатах проверки прилагаются при их наличии акты об отборе образцов (проб) продукции, обследовании объектов окружающей среды, протоколы (заключения) проведенных исследований (испытаний) и экспертиз и другие документы или их копии, связанные с результатами проверки.

Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 44-2-бабына сәйкес республикалық және облыстық маңызы бар қалаларда және астанада жер учаскесіне құқық беру мүмкіндігін (мүмкін еместігін) айқындау;
құрылыс, аумақты инженерлік жағынан дайындау, абаттандыру және көгалдандыру, құрылысы аяқталмаған объектілерді консервациялау, аудандық маңызы бар құрылыс объектілерін кейіннен кәдеге жарату жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізу туралы шешім қабылдау;
кешенді қала құрылысы сараптамасынан өткен, халқының саны бес мың адамнан асатын аудандық маңызы бар қалаларды дамыту мен оларда құрылыс салудың қала құрылысы жобаларын, ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын, халқының саны бес мың адамға дейінгі елді мекендерді дамыту мен оларда құрылыс салу схемаларын (оңайлатылған бас жоспар) әзірлеуді және аудандық мәслихатқа бекітуге ұсынуды ұйымдастыру;
кешенді қала құрылысы сараптамасынан өткен егжей-тегжейлі жоспарлау жобаларын әзірлеуді және бекітуді ұйымдастыру;
қала құрылысы жобаларын іске асыру кезіндегі бұзушылықтар жатады.
6) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Басшысының немесе оның орынбасарларының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің немесе оның орынбасарларының тапсырмалары, Қазақстан Республикасы Парламенті депутаттарының Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарын бұзу жөніндегі өтініштері.
Жоспардан тыс тексеру жасырын өтініштер болған жағдайда жүргізілмейді.
Нақты тексерілетін мемлекеттік органдарға қатысты анықталған және жоспардан тыс тексеруді тағайындауға негіз болған фактілер мен мән-жайлар жоспардан тыс тексеруге жатады.
11. Тексерілетін мемлекеттік органға тексеруді тағайындау туралы актінің тапсырылған күні тексеру жүргізудің басталуы болып есептеледі.
12. Тексеру мерзімі алдағы жұмыстардың көлемі, сондай-ақ қойылған міндеттер ескеріле отырып белгіленеді және мыналардан:
1) жоспардан тыс тексеру үшін – жиырма жұмыс күнінен; 2) жоспарлы тексеру үшін – отыз жұмыс күнінен аспауға тиіс.
Тексеру мерзімін ұзарту, тоқтата тұру және қайта бастау Кодекстің 49-бабына сәйкес жүзеге асырылады және осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
13. Тексеру нәтижелері бойынша сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік құрылыс инспекторы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру нәтижелері туралы акт жасайды.
Тексеру нәтижелері туралы актіге, олар болған кезде өнімнің үлгілерін (сынамаларын) іріктеу, қоршаған орта объектілерін зерттеу туралы актілер, жүргізілген зерттеулер (сынақтар) мен сараптамалардың хаттамалары (қорытындылары) және тексеру нәтижелеріне байланысты басқа да құжаттар немесе олардың көшірмелері қоса беріледі.

14. Дата представления акта о результатах проверки в МИО является завершением срока проверки не позднее срока окончания проверки, указанного в акте о назначении проверки (дополнительном акте о продлении, приостановлении, возобновлении сроков при их наличии).
15. По результатам проверки, при выявлений нарушений, в отношений должностных лиц проверяемого государственного органа принимается меры предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок проведения дистанционного контроля
16. Дистанционный контроль проводится без посещения МИО путем:
1) мониторинга, анализа и сопоставления данных, полученных из государственных цифровых систем, средств массовой информации, представленной проверяемым государственным органом отчетности и других документов, установленных законами Республики Казахстан;
2) запроса о предоставлении необходимой информации, касающейся предмета дистанционного контроля.
Не предоставление в срок запрашиваемой информации либо при предоставлении не полной информации, является основанием для возбуждения дело об административном правонарушений согласно статьи 462 Кодекс Республики Казахстан "Об административных правонарушениях". должностным лицом уполномоченного органа.
17. В случае выявления нарушения по результатам проведения дистанционного контроля составляется акт о результатах дистанционного контроля, который направляется в проверяемый государственный орган в срок не позднее десяти рабочих дней со дня выявления нарушения по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, посредством электронного документооборота без возбуждения дела об административном правонарушении.
18. Срок устранения нарушений, указанных в акте дистанционного контроля, составляет не менее десяти рабочих дней со дня вручения акта о результатах дистанционного контроля посредством электронного документооборота.
19. По истечении срока устранения выявленных нарушений, указанных в акте о результатах дистанционного контроля, проверяемый государственный орган, обязан предоставить в уполномоченный орган по делам архитектуры, градостроительства и строительства информацию с приложением материалов, подтверждающих факт устранения выявленных нарушений (фото и видео материалы, документы и др).
20. В случае непредоставления информации об устранении выявленных нарушений, равно как непредоставления информации в установленный срок об устранении выявленных нарушений согласно пункта 18 настоящих Правил государственные строительные инспекторы уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства в пределах полномочий принимают меры по привлечению лиц, допустивших нарушения, к ответственности, установленной законодательством Республики Казахстан.

14. ЖАО-ға тексеру нәтижелері туралы актіні ұсыну күні тексеруді тағайындау туралы актіде (олар болған кезде мерзімді ұзарту, тоқтата тұру, қайта жаңарту туралы қосымша акті,) көрсетілген тексеруді аяқтау мерзімінен кешіктірмей тексеру мерзімінің аяқталуы болып табылады.
15. Тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталған кезде, тексерілетін мемлекеттік органның лауазымды тұлғаларына қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шаралар қабылданады.
3-тарау. Қашықтан бақылау жүргізу тәртібі
16. Қашықтан бақылау ЖАО-ға бармай мынадай жолдармен жүргізіледі:
1) мемлекеттік цифрлық жүйелерден, бұқаралық ақпарат құралдарынан алынған деректерді, тексерілетін мемлекеттік орган ұсынған есептілікті және Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген басқа да құжаттарды мониторингілеу, талдау және салыстыру;
2) қашықтықтан бақылау мәніне қатысты қажетті ақпаратты ұсыну туралы сұрау салу..
Сұратылған ақпаратты мерзімінде ұсынбау не толық емес ақпарат ұсыну кезінде "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 462-бабына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғауға негіз болып табылады. .
17. Қашықтан бақылау жүргізу нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталған жағдайда, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс қозғамай электрондық құжат айналымы арқылы осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бұзушылық анықталған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде тексерілетін мемлекеттік органға жолданатын қашықтықтан бақылау нәтижелері туралы акт жасалады.
18. Қашықтан бақылау актісінде көрсетілген бұзушылықтарды жою мерзімі электрондық құжат айналымы арқылы қашықтықтан бақылау нәтижелері туралы актіні тапсырған күннен бастап кемінде он жұмыс күнін құрайды.
19. Қашықтан бақылау нәтижелері туралы актіде көрсетілген анықталған бұзушылықтарды жою мерзімі өткеннен кейін тексерілетін мемлекеттік орган сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органға анықталған бұзушылықтарды жою фактісін растайтын материалдарды (фото және бейнематериалдар, құжаттар және т.б.) қоса бере отырып, ақпарат беруге міндетті.
20. Анықталған бұзушылықтарды жою туралы ақпарат ұсынылмаған жағдайда, сол сияқты осы Қағидалардың 18-тармағына сәйкес белгіленген мерзімде анықталған бұзушылықтарды жою туралы ақпарат ұсынылмаған жағдайда, сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік құрылыс инспекторлары өкілеттіктері шегінде бұзушылықтарға жол берген тұлғаларды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жауаптылыққа тарту жөнінде шаралар қабылдайды.

21. В случае выявления грубых нарушений, указанных в статье 49 Кодекса, в ходе проведения дистанционного контроля, дистанционный контроль прекращается и назначается внеплановая проверка в соответствии с подпунктом 5) пункта 3 статьи 49 Кодекса.
Глава 4. Меры реагирований по результатам контроля и надзора
22. По результатам проверки и (или) дистанционного контроля при выявлений нарушений, МИО выдается Требования об устранении нарушений, которые обязательны для исполнения.
23. В случае неисполнения требований об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки и (или) дистанционного контроля, уполномоченный орган по делам архитектуры, градостроительства и строительства вправе обратиться в суд с иском о понуждении проверяемого государственного органа исполнить требования об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки и (или) дистанционного контроля.
24. При установлении фактов систематического невыполнения или ненадлежащего выполнения проверяемым государственным органом требований, возложенных на них законодательством Республики Казахстан, уполномоченный орган по делам архитектуры, градостроительства и строительства вносит акиму столицы, городов республиканского значения, области, района и города областного значения представление о принятии мер по устранению причин и условий, способствующих нарушению законности, требований законодательства Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) должностного лица уполномоченного органа
25. В случае нарушения прав и законных интересов проверяемого государственного органа при осуществлении проверки и (или) дистанционного контроля проверяемый государственный орган вправе обжаловать решение, действие (бездействие) государственных строительных инспекторов уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
26. Жалоба на решение, действие (бездействие) должностного лица уполномоченного органа подается вышестоящему государственному органу (вышестоящему должностному лицу).
27. Подача жалобы не приостанавливает исполнение акта о результатах проверки и (или) дистанционного контроля.
Приложение 1 к Правилам
осуществления контроля и
надзора за деятельностью
местных исполнительных
органов по делам архитектуры,
градостроительства и
строительства и
государственного архитектурно-
строительного контроля
и надзора
Акт о назначений плановой/внеплановой проверки №______ "____"________20____года

21. Қашықтан бақылау жүргізу барысында Кодекстің 49-бабында көрсетілген өрескел бұзушылықтар анықталған жағдайда, қашықтықтан бақылау тоқтатылады және Кодекстің 49-бабы 3-тармағының 5) тармақшасына сәйкес жоспардан тыс тексеру тағайындалады.
4-тарау. Бақылау және қадағалау нәтижелері бойынша ден қою шаралары
22. Тексеру және (немесе) қашықтан бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталған кезде, ЖАО орындау үшін міндетті бұзушылықтарды жою туралы талаптар береді.
23. Тексеру және (немесе) қашықтықтан бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы талаптар орындалмаған жағдайда, сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган тексерілетін мемлекеттік органды тексеру және (немесе) қашықтықтан бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы талаптарды орындауға мәжбүрлеу туралы талап арызбен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Тексерілетін мемлекеттік органның Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген талаптарды жүйелі түрде орындамау немесе тиісінше орындамау фактілері анықталған кезде, сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган астананың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстың, ауданның және облыстық маңызы бар қаланың әкіміне заңдылықтың, Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарының бұзылуына ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою жөнінде шаралар қабылдау туралы ұсыныс енгізеді.
5-тарау. Уәкілетті органның лауазымды тұлғасының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
25. Тексерілетін мемлекеттік органның құқықтары мен заңды мүдделері тексеру және (немесе) қашықтықтан бақылауды жүзеге асыру кезінде бұзылған жағдайда, тексерілетін мемлекеттік орган сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік құрылыс инспекторларының шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағымдануға құқылы.
26. Уәкілетті органның лауазымды тұлғасының шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жоғары тұрған мемлекеттік органға (жоғары тұрған лауазымды тұлғаға) беріледі.
27. Шағым беру тексеру және (немесе) қашықтықтан бақылау нәтижелері туралы актінің орындалуын тоқтатпайды.
Сәулет, қала құрылысы,
құрылыс және мемлекеттік
сәулет-құрылыс бақылауы мен
қадағалауы істері жөніндегі
жергілікті атқарушы
органдардың қызметіне бақылау
мен қадағалауды жүзеге асыру
қағидаларына 1-Қосымша
Жоспарлы / жоспардан тыс тексеруді тағайындау туралы акт "____"________20____жылғы №______

1. Наименование государственного органа __________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), уполномоченного на проведение проверки
____________________________________________________________________
3. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых для проведения профилактического контроля, проверки
____________________________________________________________________
4. Наименование и место нахождения проверяемого государственного органа, бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
5. Наименование и место нахождения строительного объекта, строящегося за счет бюджетных средств (в случае посещения)
____________________________________________________________________
6. Основание и предмет назначенной проверки
____________________________________________________________________
7. Вид проверки _________________________________________________
8. Срок проведения проверки с "___"____20____года по "___"_____20___года
9. Проверяемый период с "___"_______ 20____года по "___"_______20___года
10. Права и обязанности проверяемого государственного органа:
Проверяемый государственный орган при осуществлении проверки вправе:
1) не допускать к проверке государственных строительных инспекторов уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства, прибывших для проведения проверки, в случаях:
превышения либо истечения указанных в акте о назначении проверки (дополнительном акте о продлении, приостановлении, возобновлении срока при его наличии) сроков, не соответствующих срокам, установленным настоящей статьей;
назначения уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства проверки проверяемого государственного органа, в отношении которого ранее проводилась проверка по одному и тому же вопросу за один и тот же период;
поручения проведения проверки лицам, не имеющим на то соответствующих полномочий;
2) не представлять документы и сведения, если они не относятся к предмету проводимой проверки, а также к периоду, указанному в акте о назначении проверки;
3) обжаловать акт о результатах проверки, а также действия (бездействие) государственных строительных инспекторов уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Проверяемый государственный орган обязан:
1) обеспечить беспрепятственный доступ государственных строительных инспекторов уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства на территорию и в помещения проверяемого государственного органа, а также на строительный объект, строящийся за счет государственных инвестиций (в случае посещения);

1. Мемлекеттік органның атауы
2. Тексеру жүргізуге уәкілетті адамның (тұлғалардың) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде)және лауазымы
___________________________________________________________________
3. Профилактикалық бақылау, тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар,
консультанттар және сарапшылар туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
4. Тексерілетін мемлекеттік органның атауы және орналасқан жері, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
5. Бюджет қаражаты есебінен салынып жатқан құрылыс объектісінің атауы және
орналасқан жері (барған жағдайда)
_______________________________________________________________
6. Тағайындалған тексерудің негізі мен мәні
____________________________________________________________________
7. Тексеру түрі __________________________
8. Тексеру жүргізу мерзімі 20__жылғы "_"___ баастап 20__жыл "__"____ дейін
9. Тексерілетін кезең 20_жылғы "__"_____ бастап 20___жылғы "_"______ дейін
10. Тексерілетін мемлекеттік органның құқықтары мен міндеттері:
Тексерілетін мемлекеттік орган тексеруді жұзеге асыру кезінде құқылы:
1) тексеру жүргізу үшін келген сәулет қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік құрылыс инспекторлары мына жағдайларда тексеруге жіберілмейді:
тексеруді тағайындау туралы актіде (ол болған кезде мерзімді ұзарту, тоқтата тұру, қайта жаңарту туралы қосымша актіде) көрсетілген мерзімдер осы бапта белгіленген сәйкес келмейтін мерзімдерден асып кеткен не өткен;
сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті орган бұрын сол бір мәселе бойынша және сол бір кезеңде тексеру жүргізілгенге қатысты тексерілетін мемлекеттік органға тексеру тағайындаған;
тиісті өкілеттігі жоқ адамдарға тексеруді жүргізу тапсырмалары;
2) егер олар жүргізілетін тексерудің нысанасына, сондай-ақ тексеруді тағайындау туралы актіде көрсетілген кезеңге жатпаса, құжаттар мен мәліметтерді ұсынбауға;
3) тексеру нәтижелері туралы актіге, сондай-ақ сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік құрылыс инспекторларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағымдануға құқылы.
Тексерілетін мемлекеттік орган:
1) сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік құрылыс инспекторларының тексерілетін мемлекеттік органның аумағы мен үй-жайларына, сондай-ақ мемлекеттік инвестициялар есебінен салынып жатқан құрылыс объектісіне (барған жағдайда) кедергісіз қолжеткізуін қамтамасыз етуге;

2) с соблюдением требований охраняемой законом тайны представлять государственным строительным инспекторам уполномоченного органа
по делам архитектуры, градостроительства и строительства копии документов (сведений) на бумажных и электронных носителях для приобщения к акту о результатах проверки, а также предоставлять доступ к автоматизированным базам данных (цифровым системам) в соответствии с предметом проверки;
3) не допускать внесения изменений и дополнений в проверяемые документы в период проведения проверки, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
4) обеспечить безопасность лиц, прибывших для проведения проверки.
11. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись лица уполномоченного подписывать акт
____________________________________________________________________
12. Подпись руководителя проверяемого государственного органа либо его уполномоченного лица о получении или об отказе в получении акта о назначении проверки
____________________________________________________________________
Приложение 2 к Правилам
осуществления контроля и
надзора за деятельностью
местных исполнительных
органов по делам архитектуры,
градостроительства и
строительства и
государственного архитектурно-
строительного контроля
и надзора
Дополнительный акт о продлении/приостановлении/возобновлении сроков проверки №____ "____"______ 20____года
1. Наименование государственного органа
_______________________________________________________________
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), уполномоченного на проведение проверки
_______________________________________________________________
3. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, привлекаемых для проведения проверки
____________________________________________________________________
4. Наименование и место нахождения проверяемого государственного органа, бизнес-идентификационный номер
____________________________________________________________________
6. Срок проведения проверки с "__" __________20___ года по "__" ___________20____года.
7. Проверка приостановлено с "__" __________20___ года по "__" ___________20____года (заполняется при приостановлении проверки).
8. Проверка продлена/возобновлено с "__"___ 20_____ года по "___" _____ 20___ года.
9. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись лица уполномоченного подписывать акты
____________________________________________________________________
Приложение 3 к Правилам
осуществления контроля и
надзора за деятельностью
местных исполнительных
органов по делам архитектуры,
градостроительства и
строительства и
государственного архитектурно-
строительного контроля
и надзора
Акт о результатах проверки/дистанционного контроля
№_____
"____"___________20 __ года
_____________________
время _____
место составления акта
1. Наименование органа контроля и надзора
_______________________________________________________________
2. Дата и номер акта о назначении проверки, на основании которого проведена проверка (заполняется при проведении проверки)
_______________________________________________________________

2) заңмен қорғалатын құпияның талаптарын сақтай отырып, сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік құрылыс инспекторларына тексеру нәтижелері туралы актіге қоса тіркеу үшін құжаттардың (мәліметтердің) көшірмелерін қағаз және электрондық жеткізгіштерде ұсынуға, сондай-ақ тексеру мәніне сәйкес автоматтандырылған дерекқорларға (цифрлық жүйелерге) қолжетімділік беруге;
3) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, тексеру жүргізу кезеңінде тексерілетін құжаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол бермеуге;
4) тексеру жүргізу үшін келген адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге міндетті.
11. Актіге қол қоюға уәкілетті тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) және қолтаңбасы
___________________________________________________________________
12. Тексерілетін мемлекеттік орган басшысының немесе оның уәкілетті тұлғасының
тексеру тағайындау туралы актіні алғаны немесе алудан бас тартқаны туралы қолы
____________________________________________________________________
Сәулет, қала құрылысы,
құрылыс және мемлекеттік
сәулет-құрылыс бақылауы мен
қадағалауы істері жөніндегі
жергілікті атқарушы
органдардың қызметіне бақылау
мен қадағалауды жүзеге асыру
қағидаларына 2-қосымша
Тексеру мерзімдерін ұзарту / тоқтата тұру/қайта бастау туралы қосымша акт 20____жылғы "____"______ №____
1. Мемлекеттік органның атауы
_______________________________________________________________
2. Тексеру жүргізуге уәкілетті тұлғаның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған кезде) және лауазымы
_______________________________________________________________
3. Тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандар, консультанттар және сарапшылар
туралы мәліметтер
_______________________________________________________________
4. Тексерілетін мемлекеттік органның атауы және орналасқан жері, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
6. Тексеру жүргізу мерзімі 20_ жылғы "_" ____бастап 20_жылғы "_" ____ дейін
7. Тексеру 20___ жылғы "__" __________ бастап 20____жылғы "__" ___________
дейін тоқтатыла тұрады (тексеруді тоқтатыла тұрған кезде толтырылады).
8. Тексеру 20_____ жылғы "__"___ бастап 20___ жылғы "___" _____ дейін ұзартылды
/ жаңартылды
9. Актіге қол қоюға уәкілетті тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
Сәулет, қала құрылысы,
құрылыс және мемлекеттік
сәулет-құрылыс бақылауы мен
қадағалауы істері жөніндегі
жергілікті атқарушы
органдардың қызметіне бақылау
мен қадағалауды жүзеге асыру
қағидаларына 3-Қосымша
Тексеру/қашықтан бақылау нәтижелері туралы акт
20 __ жылғы "____"___________
№_____
_____________________
уақыт _____
акт жасау орны
1. Бақылау және қадағалау органының атауы
____________________________________________________________________
1. Тексеру жүргізуге негіз болған тексеруді тағайындау туралы актінің күні мен нөмірі
(тексеру жүргізу кезінде толтырылады)
_______________________________________________________________

3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего проверку/контроль
_______________________________________________________________
4. Наименование и место нахождения проверяемого государственного органа
_______________________________________________________________
5. Основание и предмет проведения дистанционного контроля (заполняется при проведении дистанционного контроля)
_______________________________________________________________
6. Наименование и место нахождения строительного объекта, строящегося за счет государственных инвестиций (в случае посещения)
_______________________________________________________________
7. Дата, место и период проведения проверки/контроля
____________________________________________________________________
8. Сведения о результатах проверки/контроля, в том числе о выявленных нарушениях, об их характере:
Выявленные нарушений, характер нарушений
Указания об устранении выявленных нарушений с указанием сроков их устранения
1.
2.
9. Подпись должностного лица (лиц), проводившего (проводивших) проверку/дистанционный контроль
_______________________________________________________________

3. Тексеру/бақылау жүргізген адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) және лауазымы
______________________________________________________________
4. Тексерілетін мемлекеттік органның атауы және орналасқан жері
__________________________________________________________________
5. Қашықтықтан бақылау жүргізудің негізі мен мәні (қашықтықтан бақылау жүргізу
кезінде толтырылады)
6. Мемлекеттік инвестициялар есебінен салынып жатқан құрылыс объектісінің атауы
және орналасқан жері (барған жағдайда) ___________
7. Тексеру / бақылау жүргізу күні, орны және кезеңі
8. Тексеру/бақылау нәтижелері туралы, оның ішінде анықталған бұзушылықтар
туралы, олардың сипаты туралы мәліметтер:
Анықталған бұзушылықтар, бұзушылықтардың сипаты
Анықталған бұзушылықтарды жою мерзімдерін көрсете отырып, оларды жою туралы нұсқаулар
1.
2.
9. Тексеру/қашықтықтан бақылау жүргізген (жүргізген) лауазымды адамның
(адамдардың) қолы
_______________________________________________________________