О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление акимата области Жетісу от 19 мая 2026 года № 142
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2025 года дсп № 1047 акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки общей площадью 141,5 гектара из категории земель лесного фонда коммунального государственного учреждения "Алакольское лесное хозяйство" государственного учреждения "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области Жетісу" в категорию земель населенных пунктов согласно приложению к настоящему постановлению.

Орман қоры жерлерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерлерге ауыстыру туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2026 жылғы 19 мамырдағы № 142 қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 4 желтоқсандағы № 1047 қбп қаулысына сәйкес Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Жетісу облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Алакөл орман шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жалпы алаңы 141,5 гектар жер учаскелері орман қоры жерлері санатынан елді мекендердің жерлері санатына ауыстырылсын.

2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области Жетісу" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить предоставление акимату Алакольского района области Жетісу земельного участка, указанного в пункте 1 настоящего постановления, в связи с изменением границ (черты) населенного пункта.
3. Акимату Алакольского района области Жетісу в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства, в случае вырубки насаждений принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс указанного учреждения.

2. "Жетісу облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі елді мекен шекараларының (шегінің) өзгеруіне байланысты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскесінің Жетісу облысы Алакөл ауданының әкімдігіне берілуін қамтамасыз етсін.
3. Жетісу облысы Алакөл ауданының әкімдігі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін, екпелер кесілген жағдайда, алынған сүректі көрсетілген мекеменің теңгеріміне бере отырып, алаңды тазарту жөніндегі шараларды қабылдасын.