в подпункты 1) и 5) пункта 22 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском не меняется;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Подразделения КОГСО УОБ ДП в пределах своей компетенции выдают:
1) лицензии:
на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле и использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
В ходе рассмотрения заявлений о выдаче лицензии юридическим лицам, заявление и все имеющиеся материалы направляются для согласования в КАП МВД, посредством ЦС ГБД "Е-лицензирование";
2) заключения:
на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан;
иностранным гражданам, пребывающим на территорию Республики Казахстан по ходатайствам охотхозяйственных организации с целью охоты, а также приобретенного в установленном порядке на территории Республики Казахстан;
гражданского и служебного оружия физическими лицами приобретенного в третьей стране для личного пользования;
спортивного огнестрельного оружия и патронов к нему физическими лицами или спортивными организациями для участия в спортивных мероприятиях;
единичных экземпляров гражданского оружия физическими лицами, выезжающими на постоянное место жительства;
единичных экземпляров гражданского оружия физическими лицами, въезжающими на постоянное место жительства;
гражданского и служебного оружия и патронов к нему физическими или юридическими лицами для участия в выставках;
единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему для физических лиц;
на транзит по территории Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского и служебного оружия, его основных (составных) частей и патронов к нему для физических лиц;
юридическим лицам заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан гражданского и служебного оружия, его основных (составных) частей, и патронов к нему, а также гражданского и служебного оружия и патронов к нему для проведения испытаний в целях подтверждения соответствия (сертификации или декларирования соответствия), на транзит по территории Республики Казахстан гражданского и служебного оружия, его основных (составных) частей и патронов к нему.
В ходе рассмотрения заявлений о выдаче заключений юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан гражданского и служебного оружия, его основных (составных) частей, и патронов к нему (за исключением иностранным гражданам, пребывающим с целью охоты и спортивного оружия для участия в спортивных мероприятиях), заявления и все имеющиеся материалы направляются для согласования в КАП МВД, посредством ЦС ГБД "Е-лицензирование";
3) разрешения:
физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему, за исключением предназначенного для использования в целях обеспечения личной безопасности должностных лиц государственных органов, должности которых в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" отнесены к политическим, депутатами Курултая Республики Казахстан, а также наградного оружия гражданам Республики Казахстан;
на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов.
Все разрешительные документы выдаются по форме согласно приложениям к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733), (далее – Приказ № 133).";

22-тармақтың 1) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ІІМ БДБ "Тіркелген қару" есебін құрастырады.
Азаматтық, қызметтік және марапаттық қаруды ІІМ БДБ "Тіркелген қару" есебіне енгізуді, түзетулер мен шығаруды жүзеге асырады.
Енгізілген рұқсаттардың толық қамтамасыз ету үшін ІІМ БДБ және "Е-лицензиялау" МДБ ЦЖ "Тіркелген қару" жазбаларын ай сайын салыстыру жүргізіледі;
5) мына мәселелер бойынша АҚҚАБ (К)ҚАПБ бөліністерінің қызметін ведомстволық бақылауды жүзеге асырады:
ІІМ Алқасының, жедел кеңестерінің шешімдерін, ІІМ, ПД, (К)ПД нұсқауларын орындау;
мемлекеттік қызмет көрсету сапасы;
ұрланған және жоғалған азаматтық және қызметтік қару жөніндегі іздестіру іс-шараларын жүргізуге қатысу;
мекенжайы анықталмаған азаматтық қару иелерін анықтау жөніндегі іс-шаралар жүргізуді ұйымдастыру;
бөліністердің азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары, азаматтық пиротехниканың айналымы саласындағы рұқсат беру құжаттарын беруінің заңдылығы;
ІІМ БДБ "Тіркелген қару" есебін жеке және заңды тұлғалардың қалыптастыру (есепке алу);
ІІМ БДБ Web-интерфейс "Инициативтік сәйкестіктерді пысықтау" модуліне мониторинг жүргізу;
ІІМ БДБ "Тіркелген қару";
"Е-лицензиялау" МДБ ЦЖ қалыптастыру;
азаматтық және қызметтік қарудың, азаматтық пиротехниканың айналымын жүзеге асыратын заңды тұлғалардың қызметіне бақылауды жүзеге асыру;";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. (К)ПД ҚҚБ АҚҚАБ бөліністері өз құзыреті шегінде береді:
1) лицензиялар:
азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға;
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға.
Заңды тұлғаларға лицензия беруге өтініштерді қарау барысында өтініш және барлық қолда бар материалдар "Е-лицензиялау" МДБ ЦЖ арқылы ІІМ ӘПК-ке келісу үшін жіберіледі;
2) мыналарға:
аңшылық шаруашылық ұйымдарының шақыруымен Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау мақсатында келетін шетел азаматтарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы аумағында белгіленген тәртіпте сатып алынған қаруды;
жеке тұлғалардың жеке пайдалануы үшін үшінші елдерден сатып алған азаматтық және қызметтік қаруын;
жеке тұлғалардың немесе спорттық ұйымдардың спорттық іс-шараларға қатысуы үшін спорттық атыс қаруы мен оның патрондарын;
тұрақты тұру үшін шығатын жеке тұлғалардың азаматтық қарудың бір данасын;
тұрақты тұру үшін келетін жеке тұлғалардың азаматтық қарудың бір данасын;
жеке және заңды тұлғалардың көрмеге қатысуы үшін азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын;
жеке тұлғалар үшін азаматтық қару мен оның патрондарының бір данасын Қазақстан Республикасына әкелуге, Қазақстан Респубикасынан әкетуге;
жеке тұлғалар үшін азаматтық және қызметтік қарудың, оның негізгі (құрама) бөлшектері мен оның патрондарының бір данасын Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзиттеуге қорытындылар береді;
заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қаруды, олардың негізгі (құрама) бөлшектері мен оның патрондарын, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын олардың сәйкестігін растау (сертификаттау немесе сәйкестігін декларациялау) мақсатында сынақ жүргізу үшін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге, азаматтық және қызметтік қаруды, олардың негізгі (құрама) бөлшектері мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар береді.
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қаруды, олардың негізгі (құрама) бөлшектері мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (аң аулау мақсатында келетін шетел азаматтары мен спорттық іс-шараларға қатысуға арналған спорттық қаруды қоспағанда) беруге өтініштерді қарау барысында өтініш және қолда бар барлық материалдар ІІМ ӘПК-ке "Е-лицензиялау" МДБ ЦЖ арқылы келісу үшін жіберіледі;
3) мыналарға:
жеке және заңды тұлғаларға "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лауазымдары саяси мемлекеттік қызметшілерге жатқызылған мемлекеттік органдардың лауазымды адамдардың, Қазақстан Республикасы Құрылтай депутаттарының жеке қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында пайдалануына арналғандарды қоспағанда, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтарына марапаттық қаруды сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге, тасымалдауға;
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға;
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға;
атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттар береді.
Барлық рұқсаттар "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 бұйрығына сәйкес нысаны бойынша беріледі (бұдан әрі - № 133 бұйрық).";