О внесении изменений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 11 июня 2025 года № 683 "Об утверждении тарифов (цен) на товары (работы, услуги) государственных учреждений Вооруженных Сил, которым предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 3 марта 2026 года № 199
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 11 июня 2025 года № 683 "Об утверждении тарифов (цен) на товары (работы, услуги) государственных учреждений Вооруженных Сил, которым предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении" следующие изменения:
в Тарифах (цен) на товары (работы, услуги) государственных учреждений Вооруженных Сил, которым предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, утвержденных указанным приказом:
приложение 6 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 7 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 8 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
приложение 9 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту экономики и финансов Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня его подписания на казахском и русском языках в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после дня первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня первого официального опубликования настоящего приказа.

"Өткізуден түскен ақша өз билігінде қалатын, кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тауарына (жұмысына, көрсетілетін қызметіне) тарифті (бағаны) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 11 маусымдағы № 683 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2026 жылғы 3 наурыздағы № 199 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өткізуден түскен ақша өз билігінде қалатын, кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тауарына (жұмысына, көрсетілетін қызметіне) тарифті (бағаны) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 11 маусымдағы № 683 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өткізуден түскен ақша өз билігінде қалатын, кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тауарына (жұмысына, көрсетілетін қызметіне) тарифте (бағада):
6-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Экономика және қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күннен кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-лейтенант авиации
Д. Косанов
Приложение 1 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "3" марта 2026 года № 199
Приложение 6 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на услуги ответственного хранения товаров в рамках заключенных договоров
№ п/п
Категория товара
Тарифы (цены), тенге
Условия ценообразования/единица измерения
1
Ценный товар

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі авиация генерал-лейтенанты
Д. Қосанов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы 3 наурыздағы
№ 199 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 6-қосымша
Жасалған шарт шеңберінде тауарды жауапты сақтау бойынша көрсетілетін қызметке тариф (баға)
Р/с
Тауар санаты
Тариф (баға), теңге
Баға белгілеу шарты/ өлшем бірлігі
1
Бағалы тауар

900
м2/месяц
11
Хранение товара на открытой площадке без коммуникаций*
880
м2/месяц
12
Услуги перевозочных тележек и весов*
3 000
1 час
13
Предоставление поддонов на вывоз*
2 600
штука
Примечание:
1. "Ценный товар" - электроника высокой стоимости; произведения искусства; редкие ресурсы (нефть, редкоземельные металлы); премиальные или эксклюзивные изделия (обладающие высокой стоимостью).
2. "Опасный товар" - взрывчатые вещества (пиротехника, боеприпасы); легковоспламеняющиеся жидкости (бензин, растворители); ядовитые и токсичные химикаты; газы под давлением (пропан, кислород); радиоактивные материалы; биологические материалы (вирусные культуры).

900
м2/айына
11
Тауарды коммуникация жоқ ашық алаңда сақтау *
880
м2/айына
12
Жеткізу арбасы мен таразы бойынша көрсетілетін қызмет*
3 000
1 сағат
13
Тұғырықты әкетуге беру*
2 600
дана
Ескертпе:
1. "Бағалы тауар" – жоғары құнды электроника; өнер туындысы; сирек кездесетін ресурс (мұнай, сирек кездесетін металл); премиум немесе эксклюзивті бұйым (жоғары құнды).
2. "Қауіпті тауар" – жарылғыш зат (пиротехника, оқ-дәрі); тез тұтанатын сұйықтық (бензин, еріткіш); улы және уытты химикат; қысыммен жұмыс істейтін газ (пропан, оттегі); радиоактивті материал; биологиялық материал (вирустық дақыл).

3. "Обычный товар" —одежда, обувь; канцелярия; бытовая химия (не классифицируемая, как опасная); игрушки; посуда; мебель (не специализированная); большинство непродовольственных товаров.
4. "Скоропортящийся товар" - продукты питания.
5. "Тяжеловесный товар" —промышленное оборудование (станки, прессы); строительная техника (бульдозеры, экскаваторы); металлопрокат (катушки стали, балки); крупные двигатели и турбины; генераторы, трансформаторы; большие партии кладочных материалов (кирпич, блоки).
6. "Крупногабаритный товар" —мебель: шкафы, диваны, кровати, столы; бытовая техника: холодильники, стиральные машины, крупные телевизоры; строительные материалы: длинные трубы, листы гипсокартона, панели; спортивное и промышленное оборудование; сантехника: ванны, кабины душевые.
7. * для баз (объектов) хранения материально-технических средств, имеющих подъездные железнодорожные пути.
Приложение 2 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "3" марта 2026 года № 199
Приложение 7 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Услуги подъездных железнодорожных путей
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Тариф, тенге
1.
Предоставление подъездного пути для проезда подвижного состава
вагоно-км
581
2.
Предоставление подъездного пути для маневровых работ, погрузочно-разгрузочные услуги на железнодорожной рампе
вагоно-час
15 000
Приложение 3 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "3" марта 2026 года № 199
Приложение 8 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на товары (работы, услуги) в сфере ремонта и строительства инфраструктуры, производства изделий
№ п/п
Наименование товаров (работ, услуг)
Единица измерения
Цена за единицу измерения(в тенге)
Строительство, ремонт, реконструкция зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
1.
Строительство зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
услуга
По сметным расчетам
2.
Ремонт зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
услуга
По сметным расчетам
3.
Реконструкция зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
услуга
По сметным расчетам
4.
Укладка и выравнивание асфальтобетонной смеси дорожного полотна и площадок асфальтоукладчиком
1 час

3. "Кәдімгі тауар" – киім, аяқ киім; кеңсе керек-жарағы; тұрмыстық химия (қауіпті деп жіктелмейтін); ойыншық; ыдыс-аяқ; жиһаз (арнайы емес); азық-түлік емес тауардың көпшілігі.
4. "Тез бұзылатын тауар" – азық-түлік өнімі.
5. "Ауыр салмақты тауар" – өнеркәсіптік жабдық (станок, басқыш); құрылыс техникасы (бульдозер, экскаватор); металл прокат (болат катушкасы, арқалық); ірі қозғалтқыш пен турбина; генератор, трансформатор; қалау материалының (кірпіш, блок) үлкен партиясы.
6. "Үлкен габаритті тауар" – жиһаз: шкаф, диван, кереует, үстел; тұрмыстық техника: тоңазытқыш, кір жуғыш машина, үлкен теледидар; құрылыс материалы: ұзын құбыр, гипсокартон табағы, панель; спорттық және өнеркәсіптік жабдық; сантехника: ванна, душ кабинасы.
7. * кірме теміржолы бар материалдық-техникалық құралдарды сақтау базасы (объектісі) үшін.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы 3 наурыздағы
№ 199 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 7-қосымша
Кірме теміржол бойынша көрсетілетін қызмет
Р/с
Көрсетілетін қызмет атауы
Өлшем бірлігі
Тариф, теңге
1.
Жылжымалы құрамның өтуі үшін кірме жол беру
вагон-км
581
2.
Маневр жасау жұмысы, теміржол рампасында тиеу-түсіру бойынша көрсетілетін қызмет үшін кірме жол беру
вагон-сағат
15 000
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы 3 наурыздағы
№ 199 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 8-қосымша
Инфрақұрылымды жөндеу және салу, бұйым өндіру саласындағы тауарға (жұмысқа, көрсетілетін қызметке) тариф (баға)
Р/с №
Тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) атауы
Өлшем
бірлігі
Өлшем бірлігі үшін баға (теңге)
Ғимаратты, автомобиль жолын және жасанды құрылысжай салу, жөндеу, реконструкциялау
1.
Ғимарат, автомобиль жолын және жасанды құрылысжай салу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
2.
Ғимаратты, автомобиль жолын және жасанды құрылысжайды жөндеу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
3.
Ғимаратты, автомобиль жолын және жасанды құрылысжайды реконструкциялау
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
4.
Асфальт төсеушінің жол төсемінің және алаңның асфальт-бетонды қоспасын төсеуі және тегістеуі
1 сағат

12 000
20.
Рытье котлованов, траншей, разработка карьеров, погрузка и разгрузка сыпучих материалов, рыхление грунтов, устройство насыпей (обвалование) экскаватором (средний механизм)
1 час
13 000
21.
Рытье котлованов, траншей, разработка карьеров, погрузка и разгрузка сыпучих материалов, рыхление грунтов, устройство насыпей (обвалование) экскаватором (большой механизм)
1 час
15 000
22.
Погрузка и разгрузка сыпучих материалов, разработка и перемещение грунта, устройство насыпей (обвалование) погрузчиком (малый механизм)
1 час
13 000
23.
Погрузка и разгрузка сыпучих материалов, разработка и перемещение грунта, рытье котлованов, устройство насыпей (обвалование) погрузчиком (средний механизм)
1 час
15 000
24.
Погрузка и разгрузка сыпучих материалов, разработка и перемещение грунта, рытье котлованов, устройство насыпей (обвалование) погрузчиком (большой механизм)
1 час
20 000
25.
Разработка и перемещение грунта, планировка и выравнивание площадок, строительство и ремонт дорог, каналов и различных сооружений, возведение насыпей (обвалование), рекультивация земель, прокладка трубопроводов, лесозаготовительные работы, аварийно-спасательные мероприятия бульдозером
1 час
20 000
26.
Планировка и профилирование поверхности земляного полотна дорог, создание профиля откосов и насыпей, рыхление, киркование, перемещение и разравнивание грунта, гравия, щебня и других сыпучих материалов, создание кюветов, боковых канав и других выемок для организации стока воды, содержание и поддержание дорог, аэродромов и других инфраструктурных объектов, снегоочистка дорог и площадок автогрейдером (средний механизм)
1 час
18 000
27.
Планировка и профилирование поверхности земляного полотна дорог, создание профиля откосов и насыпей, рыхление, киркование, перемещение и разравнивание грунта, гравия, щебня и других сыпучих материалов, создание кюветов, боковых канав и других выемок для организации стока воды, содержание и поддержание дорог, аэродромов и других инфраструктурных объектов, снегоочистка дорог и площадок автогрейдером (большой механизм)
1 час
20 000
Снос зданий и сооружений
28.
Снос зданий и сооружений 1-но этажных
услуга
По сметным расчетам
29.
Снос зданий и сооружений 2-х этажных
услуга
По сметным расчетам
30.
Снос зданий и сооружений 3-х этажных
услуга
По сметным расчетам
Изготовление бетонных изделий
31.
Бортовые камни (бордюры)
штука
1 400
32.
Бортовые камни (поребрики)
штука
700
33.
Тротуарные плиты (брусчатки)
м2
2 700
34.
Дорожные плиты
штука
220 000
35.
Лотки водосточные 2 метровые
штука
17 000
Разработка гравийных (щебеночных) и песчаных карьеров
36.

12 000
20.
Қазаншұңқыр, траншея қазу, карьер жасау, сусымалы материалды тиеу және түсіру, топырақты қопсыту, экскаватормен үйінді жасау (топырақ үю) (орташа механизм)
1 сағат
13 000
21.
Қазаншұңқыр, траншея қазу, карьер жасау, сусымалы материалды тиеу және түсіру, топырақты қопсыту, экскаватормен үйінді жасау (топырақ үю) (үлкен механизм)
1 сағат
15 000
22.
Сусымалы материалды тиеу және түсіру, топырақты әзірлеу және орнын ауыстыру, тиегішпен (шағын механизм) үйінді жасау (топырақ үю)
1 сағат
13 000
23.
Сусымалы материалды тиеу және түсіру, топырақты дайындау және жеткізу, қазаншұңқыр қазу, тиегішпен үйінді жасау (топырақ үю) (орташа механизм)
1 сағат
15 000
24.
Сусымалы материалды тиеу және түсіру, топырақты дайындау және жеткізу, қазаншұңқыр қазу, тиегішпен (үлкен механизм) үйінді жасау (топырақ үю)
1 сағат
20 000
25.
Топырақты дайындау және жеткізу, алаңды жоспарлау және тегістеу, жол, арна және әртүрлі құрылысжай салу және жөндеу, үйінді жасау (топырақ үю), жерді қалпына келтіру, құбыржол салу, ағаш дайындау жұмысы, бульдозермен авариялық-құтқару іс-шаралары
1 сағат
20 000
26.
Жолдың жер төсемiнiң беткі қабатын дайындау және пішіндеу, еңiс пен үйiндi пішінін жасау, топырақты, қиыршық тасты, шағыл тасты және басқа да сусымалы материалды қопсыту, кiрпiшпен қалау, жеткізу және тегістеу, су ағысын ұйымдастыру үшiн кювет, бүйiрлік жыра мен басқа да шұңқыр жасау, жолды, әуеайлақты және басқа да инфрақұрылымдық объектіні күтіп-ұстау, автогрейдермен (орташа механизм) жолды және алаңды қардан тазалау
1 сағат
18 000
27.
Жолдың жер төсемiнiң беткі қабатын дайындау және пішіндеу, еңiс пен үйiндi пішінін жасау, топырақты, қиыршық тасты, шағыл тасты және басқа да сусымалы материалды қопсыту, кiрпiшпен қалау, жеткізу және тегістеу, су ағысын ұйымдастыру үшiн кювет, бүйiрлік жыра мен басқа да шұңқыр жасау, жолды, әуеайлақты және басқа да инфрақұрылымдық объектіні күтіп-ұстау, автогрейдермен (үлкен механизм) жолды және алаңды қардан тазалау
1 сағат
20 000
Ғимарат пен құрылысжайды бұзу
28.
1 қабатты ғимарат пен құрылысжайды бұзу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
29.
2 қабатты ғимарат пен құрылысжайды бұзу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
30.
3 қабатты ғимарат пен құрылысжайды бұзу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
Бетон бұйым жасау
31.
Борттық тас (бордюр)
дана
1 400
32.
Борттық тас (ернеу тас)
дана
700
33.
Тротуар плитасы (кеспе тас)
м2
2 700
34.
Жол плитасы
дана
220 000
35.
2 метрлік су ағытын науа
дана
17 000
Қиыршық тас (шағыл тас және құмды карьер жасау
36.

1. Согласно тарифам (ценам) по заключҰнным договорам местных исполнительных органов населенных пунктов и районов, где будет оказываться услуга;
2. Согласно фактическим расходам, куда включены: ГСМ, амортизация оборудования и техники, заработная плата, рентабельность не менее 10% от фактических расходов.
Окончательный тариф (цена) на вывоз снега, твердо-бытовых и жидких отходов, строительных отходов определяется на основании наибольшего тарифа (цены) между вышеназванными методами расчетов.
Приложение 4 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "3" марта 2026 года № 199
Приложение 9 к приказу
Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на услуги реализуемые в сфере гостиничного дела
№ п/п
Категория товара
Единица измерения
Цена за единицу измерения (в тенге) за сутки
Цена за единицу измерения (в тенге) за полусутки
1.
Предоставление номера с двумя кроватями
комната

1. Қызметмен белгіленуі мүмкін: з мен ауданның жергілікті атқарушы органы жасаған шарт бойынша тарифке (бағаға) сәйкес.
2. ЖЖМ, жабдық пен техниканың амортизациясы, жалақы енгiзiлген нақты шығысқа сәйкес рентабельдiлiгі нақты шығыстың кемiнде 10 %-ы.
Қарды, қатты тұрмыстық және сұйық қалдықты, құрылыс қалдығын шығаруға түпкілікті тариф (баға) жоғарыда аталған есептеу әдістері арасындағы ең жоғары тариф (баға) негізінде айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы 3 наурыздағы
№ 199 бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 9-қосымша
Қонақүй ісі саласында өткізілетін қызметке тариф (баға)
Р/с №
Тауар санаты
Өлшем бірлігі
Бір тәуліктегі өлшем бірлігі үшін баға (теңге)
Жарты тәуліктегі өлшем бірлігі үшін баға (теңге)
1.
Екі орынды нөмір беру
бөлме