О внесении дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 11 июня 2025 года № 683 "Об утверждении тарифов (цен) на товары (работы, услуги) государственных учреждений Вооруженных Сил, которым предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 5 января 2026 года № 3
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 11 июня 2025 года № 683 "Об утверждении тарифов (цен) на товары (работы, услуги) государственных учреждений Вооруженных Сил, которым предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении" следующие дополнения:
в Тарифах (цен) на товары (работы, услуги) государственных учреждений Вооруженных Сил, которым предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, утвержденных указанным приказом:
дополнить приложением 6, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 7, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложением 8, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить приложением 9, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Главному управлению военной инфраструктуры Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня его подписания на казахском и русском языках в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после дня первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня первого официального опубликования настоящего приказа.

"Өткізуден түскен ақша өз билігінде қалатын, кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тауарына (жұмысына, көрсетілетін қызметіне) тарифті (бағаны) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 11 маусымдағы № 683 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2026 жылғы 5 қаңтардағы № 3 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Өткізуден түскен ақша өз билігінде қалатын, кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тауарына (жұмысына, көрсетілетін қызметіне) тарифті (бағаны) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 11 маусымдағы № 683 бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өткізуден түскен ақша өз билігінде қалатын, кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тауарына (жұмысына, көрсетілетін қызметіне) тарифте (бағада):
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес 7-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес 8-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес 9-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Әскери инфрақұрылым бас басқармасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күннен кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра обороны Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-лейтенант авиации
Д. Косанов
Приложение 1
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 5 января 2026 года № 3
Приложение 6
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на услуги ответственного хранения товаров в рамках заключенных договоров
№ п/п
Категория товара
Тарифы (цены), тенге
Условия ценообразования
1
Ценный товар

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі авиация генерал-лейтенанты
Д. Қосанов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы 5 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 6-қосымша
Жасалған шарттар шеңберінде тауарларды жауапты сақтау бойынша көрсетілетін қызметке тариф (баға)
Р/с
Тауар санаты
Тариф (баға), теңге
Баға белгілеу шарты
1
Бағалы тауар

1. "Ценный товар" - электроника высокой стоимости; произведения искусства; редкие ресурсы (нефть, редкоземельные металлы); премиальные или эксклюзивные изделия (обладающие высокой стоимостью).
2. "Опасный товар" - взрывчатые вещества (пиротехника, боеприпасы); легковоспламеняющиеся жидкости (бензин, растворители); ядовитые и токсичные химикаты; газы под давлением (пропан, кислород); радиоактивные материалы; биологические материалы (вирусные культуры).
3. "Обычный товар" —одежда, обувь; канцелярия; бытовая химия (не классифицируемая, как опасная); игрушки; посуда; мебель (не специализированная); большинство непродовольственных товаров.
4. "Скоропортящийся товар" - продукты питания.
5. "Тяжеловесный товар" —промышленное оборудование (станки, прессы); строительная техника (бульдозеры, экскаваторы); металлопрокат (катушки стали, балки); крупные двигатели и турбины; генераторы, трансформаторы; большие партии кладочных материалов (кирпич, блоки).
6. "Крупногабаритный товар" —мебель: шкафы, диваны, кровати, столы; бытовая техника: холодильники, стиральные машины, крупные телевизоры; строительные материалы: длинные трубы, листы гипсокартона, панели; спортивное и промышленное оборудование; сантехника: ванны, кабины душевые.
Приложение 2
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 5 января 2026 года № 3
Приложение 7
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Услуги подъездных железнодорожных путей
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Тариф, тенге
1
Предоставление подъездного пути для проезда подвижного состава
вагоно-км
580,72
2
Предоставление подъездного пути для маневровых работ, погрузочно-разгрузочные услуги на железнодорожной рампе
вагоно-час
329,51
Приложение 3
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 5 января 2026 года № 3
Приложение 8
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на товары (работы, услуги) в сфере ремонта и строительства инфраструктуры, производства изделий
№ п/п
Наименование товаров (работ, услуг)
Единица измерения
Цена за единицу измерения
(в тенге)
Строительство, ремонт, реконструкция зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
1.
Строительство зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
услуга
По сметным расчетам
2.
Ремонт зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
услуга
По сметным расчетам
3.
Реконструкция зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
услуга
По сметным расчетам
4.
Укладка и выравнивание асфальтобетонной смеси дорожного плотна и площадок асфальтоукладчиком
1 час

1. "Бағалы тауар" – құны жоғары электроника; өнер туындылары; сирек кездесетін ресурстар (мұнай, сирек кездесетін металл); премиум немесе эксклюзивті бұйымдар (құны жоғары).
2. "Қауіпті тауар" – жарылғыш заттар (пиротехника, оқ-дәрілер); тез тұтанатын сұйықтық (бензин, еріткіш); улы және уытты химикаттар; қысыммен жұмыс істейтін газ (пропан, оттегі); радиоактивті материалдар; биологиялық материалдар (вирустық дақылдар).
3. "Кәдімгі тауар" – киім, аяқ киім; кеңсе керек-жарағы; тұрмыстық химия (қауіпті деп жіктелмеген); ойыншықтар; ыдыс-аяқ; жиһаз (арнайы емес); азық-түлік емес тауарлардың көпшілігі.
4. "Тез бұзылатын тауар" – азық-түлік өнімдері.
5. "Ауыр салмақты тауар" – өнеркәсіптік жабдық (станок, басқыш); құрылыс техникасы (бульдозер, экскаватор); металл прокат (болат катушка, арқалық); ірі қозғалтқыштар мен турбиналар; генераторлар, трансформаторлар; қалау материалының (кірпіш, блок) үлкен партиялары.
6. "Үлкен габаритті тауар" – жиһаз: шкафтар, дивандар, кереуеттер, үстелдер; тұрмыстық техника: тоңазытқыштар, кір жуғыш машиналар, үлкен теледидарлар; құрылыс материалдары: ұзын құбырлар, гипсокартон табақтары, панельдер; спорттық және өнеркәсіптік жабдық; сантехника: ванна, душ кабиналары.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы 5 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 7-қосымша
Кіреберіс теміржол бойынша көрсетілетін қызмет
Р/с
Көрсетілетін қызмет атауы
Өлшем бірлігі
Тариф, теңге
1
Жылжымалы құрамның өтуі үшін кіреберіс жолын беру
вагон-км
580,72
2
Маневрлік жұмыс, теміржол рампасында тиеу-түсіру бойынша көрсетілетін қызмет үшін кіреберіс жолын беру
вагон-сағат
329,51
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы 5 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 8-қосымша
Инфрақұрылымды жөндеу және салу, бұйымдар өндіру саласындағы тауарға (жұмысқа, көрсетілетін қызметке) тариф (баға)
Р/с №
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем
бірлігі
Өлшем бірлігі үшін бағасы (теңге)
Ғимараттарды, автомобиль жолдарын және жасанды құрылысжайды салу, жөндеу, реконструкциялау
1.
Ғимараттарды, автомобиль жолдарын және жасанды құрылысжайды салу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есептеу бойынша
2.
Ғимараттарды, автомобиль жолдарын және жасанды құрылысжайды жөндеу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есептеу бойынша
3.
Ғимараттарды, автомобиль жолдарын және жасанды құрылысжайды реконструкциялау
көрсетілетін қызмет
Сметалық есептеу бойынша
4.
Асфальт төсеушінің жол төсемінің және алаңның асфальт-бетонды қоспасын төсеуі және тегістеуі
1 сағат

12 000
18.
Рытье котлованов, траншей, разработка карьеров, погрузка и разгрузка сыпучих материалов, рыхление грунтов, устройство насыпей (обвалование) экскаватором (средний механизм)
1 час
13 000
19.
Рытье котлованов, траншей, разработка карьеров, погрузка и разгрузка сыпучих материалов, рыхление грунтов, устройство насыпей (обвалование) экскаватором (большой механизм)
1 час
15 000
20.
Погрузка и разгрузка сыпучих материалов, разработка и перемещение грунта, устройство насыпей (обвалование) погрузчиком (малый механизм)
1 час
13 000
21.
Погрузка и разгрузка сыпучих материалов, разработка и перемещение грунта, рытье котлованов, устройство насыпей (обвалование) погрузчиком (средний механизм)
1 час
15 000
22.
Погрузка и разгрузка сыпучих материалов, разработка и перемещение грунта, рытье котлованов, устройство насыпей (обвалование) погрузчиком (большой механизм)
1 час
20 000
23.
Разработка и перемещение грунта, планировка и выравнивание площадок, строительство и ремонт дорог, каналов и различных сооружений, возведение насыпей (обваловок), рекультивация земель, прокладка трубопроводов, лесозаготовительные работы, аварийно-спасательные мероприятия бульдозером
1 час
20 000
24.
Планировка и профилирование поверхности земляного полотна дорог, создание профиля откосов и насыпей, рыхление, киркование, перемещение и разравнивание грунта, гравия, щебня и других сыпучих материалов, создание кюветов, боковых канав и других выемок для организации стока воды, содержание и поддержание дорог, аэродромов и других инфраструктурных объектов, снегоочистка дорог и площадок автогрейдером (средний механизм)
1 час
18 000
25.
Планировка и профилирование поверхности земляного полотна дорог, создание профиля откосов и насыпей, рыхление, киркование, перемещение и разравнивание грунта, гравия, щебня и других сыпучих материалов, создание кюветов, боковых канав и других выемок для организации стока воды, содержание и поддержание дорог, аэродромов и других инфраструктурных объектов, снегоочистка дорог и площадок автогрейдером (большой механизм)
1 час
20 000
Снос зданий и сооружений
26.
Снос зданий и сооружений 1-но этажных
услуга
По сметным расчетам
27.
Снос зданий и сооружений 2-х этажных
услуга
По сметным расчетам
28.
Снос зданий и сооружений 3-х этажных
услуга
По сметным расчетам
Изготовление бетонных изделий
29.
Бортовые камни (бордюры)
штука
1 400
30.
Бортовые камни (поребрики)
штука
700
31.
Тротуарные плиты (брусчатки)
м2

12 000
18.
Қазаншұңқырларды, траншеяларды қазу, карьерді әзірлеу, сусымалы материалдарды тиеу және түсіру, топырақты қопсыту, экскаватормен үйінді жасау (топырақ үю) (орташа механизм)
1 сағат
13 000
19.
Қазаншұңқырларды, траншеяларды қазу, карьерді әзірлеу, сусымалы материалдарды тиеу және түсіру, топырақты қопсыту, экскаватормен үйінді жасау (топырақ үю) (үлкен механизм)
1 сағат
15 000
20.
Сусымалы материалдарды тиеу және түсіру, топырақты әзірлеу және орнын ауыстыру, тиегішпен (шағын механизм) үйінді жасау (топырақ үю)
1 сағат
13 000
21.
Сусымалы материалдарды тиеу және түсіру, топырақты әзірлеу және орнын ауыстыру, қазаншұңқырларды қазу, тиегішпен үйінді жасау (топырақ үю) (орташа механизм)
1 сағат
15 000
22.
Сусымалы материалдарды тиеу және түсіру, топырақты әзірлеу және орнын ауыстыру, қазаншұңқырларды қазу, тиегішпен (үлкен механизм) үйінді жасау (топырақ үю)
1 сағат
20 000
23.
Топырақты әзірлеу және орнын ауыстыру, алаңдарды жоспарлау және тегістеу, жолдарды, арналарды және әртүрлі құрылысжайды салу және жөндеу, үйінді жасау (топырақ үю), жерді рекультивациялау, құбыржолды жүргізу, ағаш дайындау жұмысы, бульдозермен авариялық-құтқару іс-шаралары
1 сағат
20 000
24.
Жолдың жер төсемiнiң бетiн дайындау және профильдеу, еңiстер мен үйiндiлердiң профилін жасау, топырақты, қиыршық тасты, шағыл тасты және басқа да сусымалы материалдарды қопсыту, кiрпiштеу, орнын ауыстыру және тегістеу, су ағынын ұйымдастыру үшiн кюветтер, бүйiрлік жыралар мен басқа да шұңқырлар жасау, жолды, әуеайлақтарды және басқа да инфрақұрылымдық объектілерді күтіп-ұстау және ұстау, автогрейдермен (орташа механизм) жолдарды және алаңдарды қардан тазалау
1 сағат
18 000
25.
Жолдың жер төсемінің бетін дайындау және профильдеу, еңістер мен үйінділердің профилін жасау, топырақты, қиыршық тасты, шағыл тасты және басқа да сусымалы материалдарды қопсыту, кірпіштеу, орнын ауыстыру және тегістеу, су ағынын ұйымдастыру үшін кюветтер, бүйірлік жыралар және басқа да шұңқырлар жасау, жолдарды, әуеайлақтарды және басқа да инфрақұрылымдық объектілерді күтіп-ұстау және ұстау, автогрейдермен (үлкен механизм) жолдар мен алаңдарды қардан тазалау
1 сағат
20 000
Ғимараттар мен құрылысжайды бұзу
26.
1 қабатты ғимараттар мен құрылысжайды бұзу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есептеу бойынша
27.
2 қабатты ғимараттар мен құрылысжайды бұзу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есептеу бойынша
28.
3 қабатты ғимараттар мен құрылысжайды бұзу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есептеу бойынша
Бетон бұйымдарын жасау
29.
Борттық тас (бордюр)
дана
1 400
30.
Борттық тас (ернеу тас)
дана
700
31.
Тротуар плитасы (кеспе тас)
м2

24 000
64.
Перевозка грузов и другого оборудования (имущества) на самосвалах до 15 тонн за пределами населенного пункта (межгород)
км
1 100
65.
Перевозка грузов и другого оборудования (имущества) на самосвалах до 20 тонн в черте населенного пункта
км
26 000
66.
Перевозка грузов и другого оборудования (имущества) на самосвалах до 20 тонн за пределами населенного пункта (межгород)
км
1 300
Примечание:
Региональные тарифы (цены) на вывоз снега, твердо-бытовых отходов, строительных отходов могут быть установлены двумя методами расчета:

24 000
64.
Елді мекеннен тыс жерде (қалааралық) 15 тоннаға дейін самосвалда жүкті және басқа да жабдықты (мүлікті) жеткізу
км
1 100
65.
Елді мекен шегінде 20 тоннаға дейін самосвалда жүкті және басқа да жабдықты (мүлікті) жеткізу
км
26 000
66.
Елді мекеннен тыс жерде (қалааралық) 20 тоннаға дейін самосвалда жүкті және басқа да жабдықты (мүлікті) жеткізу
км
1 300
Ескертпе:
Қарды, қатты тұрмыстық қалдықтарды, құрылыс қалдықтарын шығаруға өңірлік тариф (баға) екі есептеу әдісімен белгіленуі мүмкін:

1. Согласно тарифам (ценам) по заключенным договорам местных исполнительных органов населенных пунктов и районов, где будет оказываться услуга;
2. Согласно фактическим расходам, куда включены: ГСМ, амортизация оборудования и техники, заработная плата, рентабельность не менее 10% от фактических расходов.
Окончательный тариф (цена) на вывоз снега, твердо-бытовых отходов, строительных отходов определяется на основании наибольшего тарифа (цены) между вышеназванными методами расчетов.
Приложение 4
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 5 января 2026 года № 3
Приложение 9
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на услуги реализуемые в сфере гостиничного дела
№ п/п
Категория товара
Единица измерения
Цена за единицу измерения (в тенге) за сутки
Цена за единицу измерения (в тенге) за полусутки
1.
Предоставление номера с двумя кроватями
комната

1. Қызмет көрсетілетін елді мекендер мен аудандардың жергілікті атқарушы органдары жасаған шарттар бойынша тарифке (бағаға) сәйкес.
2. ЖЖМ, жабдық пен техниканың амортизациясы, жалақы енгiзiлген нақты шығысқа сәйкес, рентабельдiлiгі – нақты шығыстың кемiнде 10 %-ы.
Қарды, қатты тұрмыстық қалдықтарды, құрылыс қалдықтарын шығаруға түпкілікті тариф (баға) жоғарыда аталған есептеу әдістері арасындағы ең жоғары тариф (баға) негізінде айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2026 жылғы 5 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 9-қосымша
Қонақүй ісі саласында өткізілетін қызметке тариф (баға)
Р/с
Тауар санаты
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігі үшін бағасы (теңге) бір тәулікке
Өлшем бірлігі үшін бағасы (теңге) жарты тәулікке
1.
Екі кереуеті бар нөмірлер беру
бөлме