О внесении изменений в совместный приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 2 июня 2021 года № 133-ОД и Министра финансов Республики Казахстан от 3 июня 2021 года № 524 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений"
Совместный приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 12 марта 2025 года № 3 и Министра финансов Республики Казахстан от 12 марта 2025 года № 119. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 20 марта 2026 года № 16 и Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2026 года № 201.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции РК от 20.03.2026 № 16 и Министра финансов РК от 26.03.2026 № 201 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 2 июня 2021 года № 133-ОД и Министра финансов Республики Казахстан от 3 июня 2021 года № 524 "Об утверждении Правил представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений" следующие изменения:
в Правилах представления органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования, утвержденных указанным совместным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Сведения представляются должностным лицам антимонопольного органа, имеющим доступ к ним, и включенным в перечень, утвержденный в соответствии с абзацем вторым подпункта 4) пункта 3 статьи 30 Налогового кодекса (далее - Перечень).
Антимонопольный орган обеспечивает своевременное внесение изменений в Перечень в случаях увольнения либо иного отсутствия должностных лиц, включенных в Перечень и его предоставление в органы государственных доходов.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және ұсынылатын мәліметтер тізбесін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 2 маусымдағы № 133-НҚ және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 3 маусымдағы № 524 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 12 наурыздағы № 3 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 наурыздағы № 119 бірлескен бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 2026 жылғы 20 наурыздағы № 16 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 26 наурыздағы № 201 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 20.03.2026 № 16 және ҚР Қаржы министрінің 26.03.2026 № 201 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және ұсынылатын мәліметтер тізбесін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 2 маусымдағы № 133-НҚ және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 3 маусымдағы № 524 бірлескен бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мәліметтер оларға рұқсаты бар және Салық кодексінің 30-бабы 3-тармағы 4) тармақшасының екінші абзацына сәйкес бекітілген тізбеге (бұдан әрі — Тізбе) енгізілген монополияға қарсы органның лауазымды тұлғаларына ұсынылады.
Монополияға қарсы орган Тізбеге енгізілген лауазымды адамдар жұмыстан босатылған не өзге де болмаған жағдайларда Тізбеге өзгерістерді уақтылы енгізуді және оны мемлекеттік кірістер органдарына ұсынуды қамтамасыз етеді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Органы государственных доходов обеспечивают передачу Сведений в разрезе лиц посредством Единой транспортной среды государственных органов (ЕТС ГО) одним из следующих способов по согласованию сторон на ежемесячной основе:
1) прямая интеграция;
2) выгрузка сведений на FTP папку антимонопольного органа;
3) передача сведений на съемных носителях;
4) предоставление доступа сотрудникам антимонопольного органа к Регистраторской информационной системе (информационный сервис учета нефтепродуктов "OilTrack").";
Перечень представляемых органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования, утвержденный согласно приложению 2 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту правового регулирования конкуренции Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания последним из руководителей государственного органа настоящего совместного приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Настоящий совместный приказ вступает в силу со дня его подписания последним из руководителей государственного органа.
Председатель Агентства
по защите и развитию конкуренции
Республики Казахстан
_____________ М. Омаров
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ М. Такиев
Приложение
к совместному приказу
Агентства по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
от 12 марта 2025 года № 3 и
Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 марта 2025 года № 119
Приложение 2
к совместному приказу
Председателя Агентства
по защите и развитию
конкуренции
Республики Казахстан
от 2 июня 2021 года № 133-ОД
и Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 июня 2021 года № 524
Перечень представляемых органами государственных доходов антимонопольному органу сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и конфиденциальной информации в сфере таможенного регулирования

"4. Мемлекеттік кірістер органдары Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасы (МО БКО) арқылы тараптардың келісуі бойынша ай сайынғы негізде Мәліметтерді мына тәсілдердің бірімен беруді қамтамасыз етеді:
1) тікелей интеграция;
2) мәліметтерді монополияға қарсы органның FTP папкасына жүктеу;
3) мәліметтерді алынбалы-салынбалы жеткізгіштерде беру;
4) монополияға қарсы органның қызметкерлеріне Тіркеуші ақпараттық жүйеге ("OilTrack" мұнай өнімдерін есепке алудың ақпараттық сервисі) қолжетімділікті ұсыну.";
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілген Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтердің және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпараттың тізбесі осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің Бәсекелестікті құқықтық реттеу департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрыққа мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электронды түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бірлескен бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрық оған мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және дамыту
агенттігінің төрағасы
_____________М. Омаров
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ М. Такиев
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігінің
2025 жылғы 12 наурыздағы
№ 3 және
Қазақстан Реcпубликасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 12 наурыздағы
№ 119 бірлескен бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі төрағасының
2021 жылғы 2 маусымдағы
№ 133-НҚ және
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 3 маусымдағы
№ 524 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік кірістер органдарының монополияға қарсы органға салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмай, салық құпиясын құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және кедендік реттеу саласындағы құпия ақпараттың тізбесі