О внесении изменений в решение Шардаринского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 32-172-VIII "О бюджете города, сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 25 декабря 2025 года № 47-254-VIII
Шардаринский районной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести следующие измененияв решение Шардаринского районного маслихата "О бюджете города, сельских округов на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года №32-172-VІІІ:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Шардарана 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 578 927 тысяч тенге:
налоговые поступления – 578 595 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 332 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 0;
2) затраты – 584 605 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5 678 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 678 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 5 678 тысяч тенге.
пункт 5 изложить в новой редакции:
5. Утвердить бюджет сельского округа им. Алатау батыра на 2025-2027 годы согласно приложениям 13,14,15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 153 127 тысяч тенге:
налоговые поступления – 74 969 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 78 158 тысяч тенге;
2) затраты – 154 580 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 453 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 453 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 453 тысяч тенге.
пункт 6 изложить в новой редакции:
6. Утвердить бюджет сельского округа Кызылкум на 2025-2027 годы согласно приложениям 16,17,18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 84 769 тысяч тенге:
налоговые поступления – 15 503 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 384 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;

Шардара аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 32-172-VІІІ "2025-2027 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы № 47-254-VIII шешiмi
Шардара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2024 жылғы 25 желтоқсандағы №32-172-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Шардара қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 578 927 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 578 595 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 332 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 0;
2) шығындар – 584 605 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 5 678 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 678 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 678 мың теңге.
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
5. Алатау батыр ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 153 127 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 74 969 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 78 158 мың теңге;
2) шығындар – 154 580 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 453 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 453 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 453 мың теңге.
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
6. Қызылқұм ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 84 769 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 15 503 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 384 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;

поступления трансфертов – 68 882 тысяч тенге;
2) затраты – 85 169 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 400 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 400 тысяч тенге.
пункт 11 изложить в новой редакции:
11. Утвердить бюджет сельского округа Коссейт на 2025-2027 годы согласно приложениям 31,32,33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы –113 472 тысяч тенге:
налоговые поступления – 24 947 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 88 525 тысяч тенге;
2) затраты – 114 826 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 354 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 354 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 354 тысяч тенге.".
Приложения 1, 13, 16 и 31 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 5, 6 и 11 к настоящему решению.

трансферттер түсiмi – 68 882 мың теңге;
2) шығындар – 85 169 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 400 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 400 мың теңге.
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
11. Қоссейіт ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті 31, 32, 33 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 113 472 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 24 947 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмi – 88 525 мың теңге ;
2) шығындар – 114 826 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 354 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 354 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 354 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 13, 16 және 31 қосымшалары осы шешімнің 1, 5, 6 және 11 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.