О реализации пилотного проекта "О некоторых вопросах регулирования вывоза отдельных видов товаров"
Совместный приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 17 ноября 2025 года № 325-НҚ, Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 494, Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 586/НҚ, и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 717 и Министра транспорта Республики Казахстан от 20 ноября 2025 года № 391
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и статьей 29 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Запустить пилотный проект по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территории Республики Казахстан", в части, экспорта (вывоза) отдельных видов товаров.
2. Установить, что вывоз с территории Республики Казахстан на территорию государств-участников Содружества независимых государств (далее - СНГ) отдельных видов промышленных товаров согласно приложению 1 и отдельных видов телекоммуникационного, компьютерного оборудования, частей и материалов согласно приложению 2, отдельных видов товаров авиационной промышленности согласно приложению 3 к настоящему приказу и осуществляется при наличии разрешений, выданных в соответствии с пунктами 1, 4, 5 и 6 настоящего приказа (далее - разрешительный порядок).
3. Разрешительный порядок не распространяется на товары, вывозимые с территории Республики Казахстан:
1) и происходящие с территории Республики Казахстан при наличии оригинала сертификата о происхождении товара (СТ-KZ) или выписки из реестра казахстанских производителей;
2) и происходящие и ранее ввезенные в Республику Казахстан с территории государств участников СНГ при наличии сертификата о происхождении товара формы СТ-1 и документов, на основании которых был осуществлен ввоз;
3) при наличии лицензии, выданной Комитетом промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в соответствии с Контрольным списком специфических товаров, предусмотренным Правилами лицензирования экспорта и импорта специфических товаров, утвержденными Приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 425 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32759).

"Тауарлардың жекелеген түрлерін әкетуді реттеудің кейбір мәселелері туралы" пилоттық жобаны іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2025 жылғы 17 қарашадағы № 325-НҚ, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 494, Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 586/НҚ, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 20 қарашадағы № 717 және Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2025 жылғы 20 қарашадағы № 391 бірлескен бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 11-тармақтан қараңыз.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына және Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 29-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Жекелеген тауар түрлерінің экспортына (әкетуге) қатысты бөлігінде "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету бойынша пилоттық жоба іске қосылсын.
2. Қазақстан Республикасының аумағынан Тәуелсіз мемлекеттер достастығына (бұдан әрі – ТМД) қатысушы мемлекеттердің аумағына осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік тауарлардың жекелеген түрлерін және 2-қосымшаға сәйкес телекоммуникациялық, компьютерлік жабдықтың, оның бөлшектері мен материалдарының жекелеген түрлерін, 3-қосымшаға сәйкес авиациялық өнеркәсіп тауарларының жекелеген түрлерін әкетуге рұқсат беру тәртібі (бұдан әрі – рұқсат беру тәртібі) белгіленсін және осы бұйрықтың 1,4,5,6-тармақтарына сәйкес берілген рұқсаттар болған жағдайда жүзеге асырылсын.
3. Рұқсат беру тәртібі Қазақстан Республикасының аумағынан әкетілетін тауарларға:
1) және тауардың шығу тегі туралы сертификаттың (СТ - KZ) түпнұсқасы немесе қазақстандық өндірушілер тізілімінен үзінді-көшірме болған кезде Қазақстан Республикасының аумағынан шығатын;
2) СТ - 1 нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификат және әкелуді жүзеге асыруға негіз болған құжаттар болған кезде ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің аумағынан шығарылған және бұрын Қазақстан Республикасына әкелінген;
3) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 425 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32759 болып тіркелген) бекітілген Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру қағидаларымен көзделген Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың бақылау тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті берген лицензия болған кездегі;

4) физическими лицами для личного пользования в сопровождаемом багаже в пределах норм, установленных решением Совета Евразийской экономической комиссии от 20 декабря 2017 года № 107 "Об отдельных вопросах, связанных с товарами для личного пользования".
4. Разрешительный порядок вывоза отдельных видов товаров, включенных в приложение 1 к настоящему приказу, реализуется посредством выдачи Комитетом промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан разрешений на вывоз.
5. Разрешительный порядок вывоза отдельных видов товаров, включенных в приложение 2 к настоящему приказу, реализуется посредством выдачи Комитетом телекоммуникаций Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан разрешений на вывоз.
6. Разрешительный порядок вывоза отдельных видов товаров, включенных в приложение 3 к настоящему приказу, реализуется посредством выдачи Комитетом гражданской авиации Министерства транспорта Республики Казахстан разрешений на вывоз.
7. Утвердить Правила выдачи разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан отдельных видов товаров, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
8. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в рамках компетенции обеспечить контроль за выполнением пунктов 2 и 3 настоящего приказа.
9. Департаменту внешнеторговой деятельности Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания последним из руководителей государственных органов настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) ежемесячный мониторинг проведения пилотного проекта.
10. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующих вице-министров торговли и интеграции, промышленности и строительства, искусственного интеллекта и цифрового развития, финансов и транспорта Республики Казахстан.
11. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует в течение одного года.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
___________ А. Шаккалиев
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
___________ Е. Нагаспаев
Министр искусственного интеллекта и
цифрового развития Республики Казахстан
_________ Ж. Мадиев
Исполняющий обязанности Министра финансов
Республики Казахстан
___________ Е. Биржанов
Министр транспорта
Республики Казахстан
___________ Н. Сауранбаев
Приложение 1
к совместному приказу
Отдельные виды товаров промышленного назначения.
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС*
Наименование товара
1.

4) "Жеке пайдалануға арналған тауарларға байланысты жекелеген мәселелер туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы №107 шешімінде белгіленген нормалар шегінде жеке тұлғалардың алып жүретін багажындағы жеке пайдалануға арналған тауарларға қолданылмайды.
4. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға енгізілген тауарлардың жекелеген түрлерін әкетудің рұқсат беру тәртібін Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті әкетуге рұқсат беру арқылы іске асырады.
5. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға енгізілген тауарлардың жекелеген түрлерін әкетудің рұқсат беру тәртібін Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Телекоммуникациялар комитеті әкетуге рұқсат беру арқылы іске асырады.
6. Осы бұйрыққа 3-қосымшаға енгізілген тауарлардың жекелеген түрлерін әкетудің рұқсат беру тәртібін Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Азаматтық авиация комитеті әкетуге рұқсат беру арқылы іске асырады.
7. Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беру қағидалары бекітілсін.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті құзыреті шеңберінде осы бұйрықтың 1 және 2-тармақтарының орындалуын бақылауды қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Сыртқы сауда қызметі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа мемлекеттік органдар басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;
3) пилоттық жобаның іске асырылуының ай сайынғы мониторингін қамтамасыз етсін.
10. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция, Өнеркәсіп және құрылыс, Жасанды интеллект және цифрлық даму, Қаржы және Көлік вице-министрлеріне жүктелсін.
11. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және бір жыл бойы қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрі
________ А. Шаққалиев
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
_________ Е. Нағаспаев
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі
______ Ж. Мәдиев
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
________ Е. Біржанов
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
__________ Н. Сауранбаев
Бірлескен бұйрыққа
1-қосымша
Өнеркәсіптік мақсаттағы тауарлардың жекелеген түрлері
Р/с №
ЕАЭО СЭҚ ТН коды*
Тауардың атауы
1.

8481 80 690 0
— — — — — прочие
36.
8481 80 710 0
— — — — — из литейного чугуна
37.
8481 80 731 0
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
38.
8481 80 732 0
— — — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
39.
8481 80 739 1
— — — — — — — для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
40.
8481 80 739 9
— — — — — — — прочие
41.
8481 80 790 0
— — — — — прочие
42.
8481 80 811 0
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
43.
8481 80 812 0
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
44.
8481 80 819 9
— — — — — — прочие
45.
8481 80 850 1
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗40 °С и ниже, давлении 16 Па и выше, в среде, содержащей сероводород (H2S)2)
46.
8481 80 850 2
— — — — — предназначенные для работы при температуре окружающего воздуха ˗55 °С и ниже, давлении 80 Па и выше2)
47.
8481 80 850 8
— — — — — — прочие
48.
8481 80 870 0
— — — — арматура мембранная
49.
8481 80 990 3
— — — — — — предназначенная для установки на транспортные средства, использующие природный газ в качестве моторного топлива5)
50.
8481 80 990 7
— — — — — — прочая
51.
8502 20 200 0
— — номинальной выходной мощностью не более 7,5 кВА
52.
8502 20 400 0
— — номинальной выходной мощностью более 7,5 кВА, но не более 375 кВА
53.
8502 20 600 0
— — номинальной выходной мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
54.
8502 20 800 0
— — номинальной выходной мощностью более 750 кВА
55.
8504 40 300 8
— — — — прочие
56.
8504 40 550 0
— — — устройства для зарядки аккумуляторов
57.
8504 40 830 0
— — — — выпрямители
58.
8504 40 910 0
— — — — прочие
59.
8529 90 101 1
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 1, 8524 12 001 1, 8524 19 001 1, 8524 91 001 1, 8524 92 001 1, 8524 99 001 1, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
60.
8529 90 101 2
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 2, 8524 12 001 2, 8524 19 001 2, 8524 91 001 2, 8524 92 001 2, 8524 99 001 2, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
61.

8481 80 690 0
— — — — — өзгелері
36.
8481 80 710 0
— — — — — шойыннан құйылған
37.
8481 80 731 0
— — — — — — айналадағы ауаның температурасы – 40оС және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
38.
8481 80 732 0
— — — — — — айналадағы ауаның температурасы – – 55оС және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
39.
8481 80 739 1
— — — — — — — 8701 – 8705 -тауарлық позициялардағы моторлы көлік құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсіптік құрастыруға арналған5)
40.
8481 80 739 9
— — — — — — — өзгелері
41.
8481 80 790 0
— — — — — өзгелері
42.
8481 80 811 0
— — — — — айналадағы ауаның температурасы – 40оС және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған2)
43.
8481 80 812 0
— — — — — айналадағы ауаның температурасы – – 55оС және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
44.
8481 80 819 9
— — — — — — өзгелері
45.
8481 80 850 1
— — — — — айналадағы ауаның температурасы – 40оС және одан төмен, қысымы 16 Па және одан жоғары, күкіртті сутегі (H2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған2))
46.
8481 80 850 2
— — — — — айналадағы ауаның температурасы – – 55оС және одан төмен, қысымы 80 Па және одан жоғары болған кезде жұмыс істеуге арналған 2)
47.
8481 80 850 8
— — — — — — өзгелері
48.
8481 80 870 0
— — — — мембраналы арматура
49.
8481 80 990 3
— — — — — — мотор отыны ретінде табиғи газды пайдаланатын көлік құралдарына орнатуға арналған5)
50.
8481 80 990 7
— — — — — — өзгелері
51.
8502 20 200 0
— — номиналды шығу қуаты 7,5 КВа-дан аспайтын
52.
8502 20 400 0
— — номиналды шығу қуаты 7,5 КВа-дан жоғары, бірақ 375 КВа-дан аспайтын
53.
8502 20 600 0
— — номиналды шығу қуаты 375 КВа-дан жоғары, бірақ 750 КВа-дан аспайтын
54.
8502 20 800 0
— — номиналды шығу қуаты 750 КВа-дан жоғары
55.
8504 40 300 8
— — — — өзгелері
56.
8504 40 550 0
— — — аккумуляторларды зарядтауға арналған құрылғылар
57.
8504 40 830 0
— — — — тіктегіштер
58.
8504 40 910 0
— — — — өзгелері
59.
8529 90 101 1
— — — — 8701-8705 тауар позицияларының моторлы көлiк құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсiптiк құрастыруға арналған 8524 11 001 1, 8524 12 001 1, 8524 19 001 1, 8524 91 001 1, 8524 92 001 1, 8524 99 001 1 кіші қосалқы позицияларының модульдері үшін5)
60.
8529 90 101 2
— — — — 8701-8705 тауар позицияларының моторлы көлiк құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсiптiк құрастыруға арналған 8524 11 001 2, 8524 12 001 2, 8524 19 001 2, 8524 91 001 2, 8524 92 001 2, 8524 99 001 2 кіші қосалқы позицияларының модульдері үшін5)
61.

8529 90 101 5
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 5, 8524 12 001 5, 8524 19 001 5, 8524 91 001 5, 8524 92 001 5, 8524 99 001 5, предназначенных для промышленной сборки моторных транспортных средств товарных позиций 8701 – 8705, их узлов и агрегатов5)
62.
8536 69 900 8
— — — — прочие
63.
8536 90 010 0
— — предварительно собранные элементы для электрических цепей
64.
8536 90 100 0
— — соединители и контактные элементы для проводов и кабелей
65.
8536 90 200 0
— — зонды для проверки полупроводниковых пластин
66.
8536 90 850 0
— — прочие
Примечание. *Для целей настоящего приложения следует руководствоваться кодами ТН ВЭД ЕАЭС. Наименования товаров приведены исключительно для удобства пользования.
Приложение 2
к совместному приказу
Отдельные виды телекоммуникационного, компьютерного оборудования, частей и материалов
№ п/п
Код ТН ВЭД ЕАЭС*
Наименование товара
1.
8471 50 000 0
— блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозиции 8471 41 или 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
2.
8486 10 000 1
— — работающие с использованием процессов светового или фотонного излучения, кроме лазерного
3.
8486 10 000 9
— — прочие
4.
8486 20 100 0
— — станки, работающие с использованием ультразвуковых процессов
5.
8486 20 900 9
— — — прочие
6.
8486 40 000 1
— — фрезерные станки, использующие сфокусированный ионный луч для изготовления или восстановления масок и фотошаблонов рисунков на полупроводниковых устройствах
7.
8486 40 000 2
— — фотокамеры, производящие рисунок, используемые для изготовления масок или фотошаблонов с покрытых фоторезистом подложек
8.
8486 40 000 3
— — инструменты для разметки, производящие рисунок, используемые для изготовления масок или фотошаблонов с покрытых фоторезистом подложек
9.
8486 40 000 9
— — прочие
10.
8517 62 000 3
— — — — прочие
11.
8517 62 000 9
— — — прочие
12.
8517 69 100 0
— — — видеофоны
13.
8517 69 200 0
— — — домофоны
14.
8517 69 310 0
— — — — приемники портативные для приема сигналов вызова или пейджингового сообщения
15.
8517 69 390 0
— — — — прочие
16.
8517 69 900 0
— — — прочие
17.
8525 89 110 0
— — — — с тремя или более передающими трубками
18.
8525 89 190 0
— — — — прочие
19.
8525 89 300 0
— — — цифровые камеры
20.
8525 89 910 1
— — — — — аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая на магнитной ленте, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером с шириной ленты не более 1,3 см, способная осуществлять запись или воспроизведение при скорости движения ленты не более 50 мм/с, с телевизионной передающей камерой в том же корпусе
21.

8529 90 101 5
— — — — 8701-8705 тауар позицияларының моторлы көлiк құралдарын, олардың тораптары мен агрегаттарын өнеркәсiптiк құрастыруға арналған 8524 11 001 5, 8524 12 001 5, 8524 19 001 5, 8524 91 001 5, 8524 92 001 5, 8524 99 001 5 кіші қосалқы позицияларының модульдері үшін5)
62.
8536 69 900 8
— — — — өзгелері
63.
8536 90 010 0
— — электр тізбектеріне арналып алдын ала құрастырылған элементтер
64.
8536 90 100 0
— — сымдар мен кәбілдерге арналған жалғағыштар мен түйіспелі элементтер
65.
8536 90 200 0
— — жартылай өткізгіш пластиналарды тексеруге арналған зондтар
66.
8536 90 850 0
— — өзгелері
Ескертпе. *Осы қосымшаның мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын басшылыққа алу қажет. Тауарлардың атаулары тек пайдалану ыңғайлылығы үшін келтірілген.
Бірлескен бұйрыққа
2-қосымша
Телекоммуникациялық, компьютерлік жабдықтың, оның бөлшектері мен материалдарының жекелеген түрлері
Р/с №
ЕАЭО СЭҚ ТН коды*
Тауардың атауы
1.
8471 50 000 0
— 8471 41 немесе 8471 49 қосалқы позицияларында сипатталғандардан өзгеше, бiр корпуста мынадай құрылғылардың есте сақтау құрылғысының, енгiзу құрылғысының, шығару құрылғысының бipeуi немесе екеуi болатын деректер өңдеу блоктары
2.
8486 10 000 1
— — лазерліктен басқа, жарық немесе фотонды сәулелену процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтіндер
3.
8486 10 000 9
— — өзгелері
4.
8486 20 100 0
— — ультрадыбыс процестерін пайдалана отырып жұмыс істейтін станоктар
5.
8486 20 900 9
— — — өзгелері
6.
8486 40 000 1
— — жартылайөткізгіш құрылғыларда суреттердің маскілері мен фотошаблондарын жасауға немесе қайта қалпына келтіруге фокустелген иондық сәулені пайдаланатын фрезерлік станоктар
7.
8486 40 000 2
— — сурет шығаратын, фоторезистпен қапталған астарлардан маскілер мен фотошаблондар жасауда пайдаланылатын фотокамералар
8.
8486 40 000 3
— — сурет шығаратын, фоторезистпен қапталған астарлардан маскілер мен фотошаблондар жасауда пайдаланылатын белгі салғыш аспаптар
9.
8486 40 000 9
— — өзгелері
10.
8517 62 000 3
— — — — өзгелері
11.
8517 62 000 9
— — — өзгелері
12.
8517 69 100 0
— — — бейнетелефондар
13.
8517 69 200 0
— — — домофондар
14.
8517 69 310 0
— — — — шақыру сигналдарын немесе пейджингтік хабарларды қабылдауға арналған портативті қабылдағыштар
15.
8517 69 390 0
— — — — өзгелері
16.
8517 69 900 0
— — — өзгелері
17.
8525 89 110 0
— — — — үш немесе одан көп таратқыш тұтқалары бар
18.
8525 89 190 0
— — — — өзгелері
19.
8525 89 300 0
— — — цифрлық камералар
20.
8525 89 910 1
— — — — — таспаның ені 1,3 см-ден аспайтын бейнетюнермен біріктірілген немесе біріктірілмеген, сол корпуста телевизиялық тарату камерасы бар, таспаның қозғалыс жылдамдығы 50 мм/с-тан аспайтын жазуды немесе жаңғыртуды жүзеге асыруға қабілетті, магниттік таспада бейне жазатын немесе бейнені жаңғыртатын аппаратура
21.

8525 89 910 9
— — — — — прочие
22.
8525 89 990 0
— — — — прочие
23.
8526 91 800 0
— — — прочая
24.
8529 90 101 4
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 4, 8524 12 001 4, 8524 19 001 4, 8524 91 001 4, 8524 92 001 4, 8524 99 001 4
25.
8529 90 101 6
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 6, 8524 12 001 6, 8524 19 001 6, 8524 91 001 6, 8524 92 001 6, 8524 99 001 6
26.
8529 90 101 7
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 7, 8524 12 001 7, 8524 19 001 7, 8524 91 001 7, 8524 92 001 7, 8524 99 001 7
27.
8529 90 101 9
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 001 9, 8524 12 001 9, 8524 19 001 9, 8524 91 001 9, 8524 92 001 9, 8524 99 001 9
28.
8529 90 102 3
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 3, 8524 12 002 3, 8524 19 002 3, 8524 91 002 3, 8524 92 002 3, 8524 99 002 3
29.
8529 90 102 7
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 7, 8524 12 002 7, 8524 19 002 7, 8524 91 002 7, 8524 92 002 7, 8524 99 002 7
30.
8529 90 102 9
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 002 9, 8524 12 002 9, 8524 19 002 9, 8524 91 002 9, 8524 92 002 9, 8524 99 002 9
31.
8529 90 103 5
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 003 5, 8524 12 003 5, 8524 19 003 5, 8524 91 003 5, 8524 92 003 5, 8524 99 003 5
32.
8529 90 103 9
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 003 9, 8524 12 003 9, 8524 19 003 9, 8524 91 003 9, 8524 92 003 9, 8524 99 003 9
33.
8529 90 104 6
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 004 6, 8524 12 004 6, 8524 19 004 6, 8524 91 004 6, 8524 92 004 6, 8524 99 004 6
34.
8529 90 104 9
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 004 9, 8524 12 004 9, 8524 19 004 9, 8524 91 004 9, 8524 92 004 9, 8524 99 004 9
35.
8529 90 105 6
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 005 6, 8524 12 005 6, 8524 19 005 6, 8524 91 005 6, 8524 92 005 6, 8524 99 005 6
36.
8529 90 105 9
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 005 9, 8524 12 005 9, 8524 19 005 9, 8524 91 005 9, 8524 92 005 9, 8524 99 005 9
37.
8529 90 106 9
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 006 9, 8524 12 006 9, 8524 19 006 9, 8524 91 006 9, 8524 92 006 9, 8524 99 006 9
38.
8529 90 107 2
— — — — для модулей подсубпозиций 8524 11 007 2, 8524 12 007 2, 8524 19 007 2, 8524 91 007 2, 8524 92 007 2, 8524 99 007 2
39.
8529 90 107 4

8525 89 910 9
— — — — — өзгелері
22.
8525 89 990 0
— — — — өзгелері
23.
8526 91 800 0
— — — өзгелері
24.
8529 90 101 4
— — — — 8524 11 001 4, 8524 12 001 4, 8524 19 001 4, 8524 91 001 4, 8524 92 001 4, 8524 99 001 4 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
25.
8529 90 101 6
— — — — 8524 11 001 6, 8524 12 001 6, 8524 19 001 6, 8524 91 001 6, 8524 92 001 6, 8524 99 001 6 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
26.
8529 90 101 7
— — — — 8524 11 001 7, 8524 12 001 7, 8524 19 001 7, 8524 91 001 7, 8524 92 001 7, 8524 99 001 7 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
27.
8529 90 101 9
— — — — 8524 11 001 9, 8524 12 001 9, 8524 19 001 9, 8524 91 001 9, 8524 92 001 9, 8524 99 001 9 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
28.
8529 90 102 3
— — — — 8524 11 002 3, 8524 12 002 3, 8524 19 002 3, 8524 91 002 3, 8524 92 002 3, 8524 99 002 3 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
29.
8529 90 102 7
— — — — 8524 11 002 7, 8524 12 002 7, 8524 19 002 7, 8524 91 002 7, 8524 92 002 7, 8524 99 002 7 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
30.
8529 90 102 9
— — — — 8524 11 002 9, 8524 12 002 9, 8524 19 002 9, 8524 91 002 9, 8524 92 002 9, 8524 99 002 9 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
31.
8529 90 103 5
— — — — 8524 11 003 5, 8524 12 003 5, 8524 19 003 5, 8524 91 003 5, 8524 92 003 5, 8524 99 003 5 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
32.
8529 90 103 9
— — — — 8524 11 003 9, 8524 12 003 9, 8524 19 003 9, 8524 91 003 9, 8524 92 003 9, 8524 99 003 9 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
33.
8529 90 104 6
— — — — 8524 11 004 6, 8524 12 004 6, 8524 19 004 6, 8524 91 004 6, 8524 92 004 6, 8524 99 004 6 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
34.
8529 90 104 9
— — — — 8524 11 004 9, 8524 12 004 9, 8524 19 004 9, 8524 91 004 9, 8524 92 004 9, 8524 99 004 9 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
35.
8529 90 105 6
— — — — 8524 11 005 6, 8524 12 005 6, 8524 19 005 6, 8524 91 005 6, 8524 92 005 6, 8524 99 005 6 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
36.
8529 90 105 9
— — — — 8524 11 005 9, 8524 12 005 9, 8524 19 005 9, 8524 91 005 9, 8524 92 005 9, 8524 99 005 9 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
37.
8529 90 106 9
— — — — 8524 11 006 9, 8524 12 006 9, 8524 19 006 9, 8524 91 006 9, 8524 92 006 9, 8524 99 006 9 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
38.
8529 90 107 2
— — — — 8524 11 007 2, 8524 12 007 2, 8524 19 007 2, 8524 91 007 2, 8524 92 007 2, 8524 99 007 2 кіші қосалқы позициясының модульдеріне арналған
39.
8529 90 107 4

9014 20 800 1
— — — для гражданских воздушных судов5)
17.
9030 20 300 1
— — — для гражданских воздушных судов5)
18.
9030 32 000 1
— — — для гражданских воздушных судов5)
19.
9030 39 000 1
— — — для гражданских воздушных судов5)
Примечание. *Для целей настоящего приложения следует руководствоваться кодами ТН ВЭД ЕАЭС. Наименования товаров приведены исключительно для удобства пользования.
Приложение 4
к совместному приказу
Правила выдачи разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан отдельных видов товаров

9014 20 800 1
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған5)
17.
9030 20 300 1
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған5)
18.
9030 32 000 1
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған5)
19.
9030 39 000 1
— — — азаматтық әуе кемелеріне арналған5)
Ескертпе. *Осы қосымшаның мақсаттары үшін ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарын басшылыққа алу қажет. Тауарлардың атаулары тек пайдалану ыңғайлылығы үшін келтірілген.
Бірлескен бұйрыққа
№ 4-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан отдельных видов товаров (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности" и пунктом 1 статьи 37 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок выдачи разрешений на вывоз отдельных видов товаров.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) товары - товары, в отношении которых вводится разрешительный порядок, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему совместному приказу, ранее ввезенные на таможенную территорию Республики Казахстан и вывозимые с территории Республики Казахстан в государства-участники СНГ;
2) участники внешнеторговой деятельности – осуществляющие внешнеторговую деятельность физические лица, в том числе зарегистрированные в качестве индивидуальных предпринимателей в соответствии с законодательством Республики Казахстан, и юридические лица, созданные в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также организации, не являющиеся юридическими лицами (далее-услугополучатель);
3) уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности – центральный исполнительный орган, формирующий торговую политику и осуществляющий руководство, а также межотраслевую координацию в сфере торговой деятельности;
4) уполномоченный орган в сфере таможенного дела – центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции государственное регулирование в сфере таможенного дела;
5) уполномоченный орган в сфере промышленности – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере промышленности, а также участие в реализации государственного стимулирования промышленности;
6) уполномоченный орган в сфере информатизации – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере аэрокосмической и электронной промышленности, цифровых активов, области связи;
7) уполномоченный орган в сфере транспорта – осуществляющий руководство в области использования воздушного транспорта Республики Казахстан и деятельности гражданской и экспериментальной авиации;
8) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, оказываемым в электронной форме.
9) услугодатель – уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности, уполномоченный орган в сфере промышленности, уполномоченный орган в сфере информатизации, уполномоченный орган в сфере транспорта, которые оказывают государственную услугу "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территории Республики Казахстан", в части, экспорта (вывоза) отдельных видов товаров.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру қағидалары (бұдан әрі-Қағидалар) "Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабының 2-тармағына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленген және тауарлардың жекелеген түрлерін әкетуге рұқсат беру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тауарлар – бұған дейін Қазақстан Республикасының кедендік аумағына әкелінген және Қазақстан Республикасының аумағынан ТМД-ға қатысушы мемлекеттерге әкетілетін, осы бірлескен бұйрыққа 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес рұқсат беру тәртібі енгізілетін тауарлар;
2) сыртқы сауда қызметіне қатысушылар – сыртқы сауда қызметін жүзеге асыратын, оның ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке кәсіпкерлер ретінде тіркелген жеке тұлғалар және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құрылған заңды тұлғалар, сондай-ақ заңды тұлғалар болып табылмайтын ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы);
3) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган – сауда саясатын қалыптастыратын және сауда қызметі саласында басшылықты, сондай-ақ салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
4) кеден ісі саласындағы уәкілетті орган – өз құзыреті шегінде кеден ісі саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган – өнеркәсіп саласындағы басшылықты, сондай-ақ өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыруды іске асыруға қатысуды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган – аэроғарыш және электрондық өнеркәсіп, цифрлық активтер, байланыс саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
7) көлік саласындағы уәкілетті орган – Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану, азаматтық және эксперименттік авиация қызметі саласындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
8) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электронды түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге қол жеткізудің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
9) көрсетілетін қызметті беруші – жекелеген тауар түрлерінің экспортына (әкетуге) қатысты бөлігінде "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсететін сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган, өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган, ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган, көлік саласындағы уәкілетті орган.

3. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
4. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его принятия направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
Глава 2. Порядок выдачи разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан отдельных видов товаров
5. Вывоз с территории Республики Казахстан в государства-участники СНГ товаров осуществляется на основании разрешений, выдаваемых услугополучателям услугодателем.
6. Для получения разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан в государства-участники СНГ товаров:
1) указанных в приложении 1 к настоящему приказу услугополучатели представляют в уполномоченный орган в сфере промышленности Заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее-Заявление), а также документы, указанные в пунктах 1)-5), 7) перечня, указанного в приложении 1 к настоящим Правилам;
2) товаров, указанных в приложении 2 к настоящему приказу услугополучатели представляют в уполномоченный орган в сфере информатизации Заявление, а также документы, указанные в пунктах 1)-5), 7) перечня, указанного в приложении 1 к настоящим Правилам;
3) товаров, указанных в приложении 3 к настоящему приказу услугополучатели представляют в уполномоченный орган в сфере транспорта Заявление, а также документы, указанные в пунктах 1)-4), 6), 7) перечня, указанного в приложении 1 к настоящим Правилам.
7. Услугодатели, указанные в подпунктах 5), 6), 7) пункта 2 настоящих Правил, оформляют разрешение в электронном виде, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, которое отображается в личном кабинете заявителя и в Информационной системе "КЕДЕН" уполномоченного органа в сфере таможенного дела.

3. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіппен қамтамасыз етеді.
4. Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші ол қабылданған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына және "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына жібереді.
2-тарау. Тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсаттар беру тәртібі
5. Қазақстан Республикасының аумағынан ТМД-ға қатысушы мемлекеттерге тауарларды әкету уәкілетті органдар көрсетілетін қызметті алушыларға беретін рұқсаттар негізінде жүзеге асырылады.
6. Қазақстан Республикасының аумағынан ТМД-ға қатысушы мемлекеттерге тауарларды әкетуге рұқсат алу үшін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшада көрсетілген тауарлар бойынша көрсетілетін қызметті алушылар өнеркәсіп саласындағы уәкілетті органға осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Өтінішті (бұдан әрі – Өтініш) және осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген тізбенің 1)-5), 7)-тармақтарында көзделген құжаттарды ұсынады;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшада көрсетілген тауарлар бойынша көрсетілетін қызметті алушылар ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға Өтінішті, сондай-ақ осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген тізбенің 1)-5), 7)-тармақтарында көзделген құжаттарды ұсынады;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшада көрсетілген тауарлар бойынша көрсетілетін қызметті алушылар көлік саласындағы уәкілетті органға Өтінішті және осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген тізбенің 1)-4), 6), 7)-тармақтарында көзделген құжаттарды ұсынады.
7. Осы Қағидалардың 2-тармағының 5), 6), 7)-тармақшаларында көрсетілген көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрде ресімдейді және оны өтініш берушіге жолдайды, ол өтініш берушінің жеке кабинетінде және кеден ісі саласындағы уәкілетті органның "КЕДЕН" ақпараттық жүйесінде көрсетіледі.

8. Выдача разрешения на вывоз товаров производится через веб-портал "электронного правительства" в течение 5 (пяти) рабочих дней.
9. При поступлении заявления на выдачу разрешения услугодатель:
1) регистрирует обращение заявителя и направляет его в ответственное структурное подразделение услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления заявления;
2) рассматривает и анализирует представленные заявителем документы на предмет полноты и соответствия установленным требованиям в течение 2 (двух) рабочих дней;
3) подготавливает проект разрешения (или мотивированного отказа в выдаче разрешения), согласовывает и подписывает руководителем услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней.
Результат оказания государственной услуги (разрешение либо мотивированный отказ) направляется заявителю через веб-портал "электронного правительства".
10. Срок действия разрешения ограничивается календарным годом, в котором выдано разрешение.
11. Решение об отказе в выдаче разрешения, оформляется услугодателем по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, в следующих случаях:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
4) несоблюдение требований, предусмотренных настоящими Правилами;
5) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи разрешения;
6) отсутствие сертификата о происхождении товаров, либо если страна происхождения Великобритания, США, Европейский Союз (для товаров, указанных в приложении 1 и 2 к настоящему совместному приказу);
7) отсутствие сертификата эксплуатанта (для товаров, указанных в приложении 3 к настоящему совместному приказу).
12. Внесение изменений в выданные разрешения, в том числе изменений технического характера, не допускается.
13. В случае если внесены изменения в учредительные документы заявителя, зарегистрированного в качестве юридического лица (изменение организационно-правовой формы, наименования, юридического адреса, адреса места нахождения юридического лица), или изменены сведения о документе, удостоверяющем личность (серия, номер, когда и кем выдан) заявителя, являющегося физическим лицом, зарегистрированным в качестве индивидуального предпринимателя, заявитель обязан обратиться с просьбой о прекращении действия выданного разрешения и об оформлении нового разрешения с приложением заявления и документов, подтверждающих указанные изменения, а также сведений об исполнении разрешения, выданного уполномоченным органом в сфере таможенного дела.

8. Тауарларды әкетуге рұқсат беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
9. Рұқсат беруге өтініш түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші:
1) өтініш түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтініш берушінің өтінішін тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне жібереді;
2) 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтініш беруші ұсынған құжаттардың толықтығы мен белгіленген талаптарға сәйкестігін қарайды және талдайды;
3) 2 (екі) жұмыс күні ішінде рұқсат (немесе рұқсат беруден дәлелді бас тарту) жобасын әзірлейді, келіседі және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі (рұқсат не дәлелді бас тарту) өтініш берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жолданады.
10. Рұқсаттың қолданылу мерзімі рұқсат берілген күнтізбелік жылмен шектеледі.
11. Рұқсат беруден бас тарту туралы шешім көрсетілетін қызмет берушімен мынадай жағдайларда осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рәсімделеді:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарда және (немесе) олардың құрамындағы деректерде (мәліметтерде) шындыққа сай келмейтін ақпараттың анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін, шектеулі қолжетімділіктегі жеке деректерге қол жеткізуге Қазақстан Республикасының "Жеке деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы;
4) осы Қағидаларда көзделген талаптардың сақталмауы;
5) рұқсат беру үшін негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттың қолданылуын тоқтату немесе тоқтата тұру;
6) тауарлардың шығу тегі туралы сертификаттың болмауы немесе шыққан елі Ұлыбритания, АҚШ, Еуропалық Одақ болуы (осы бірлескен Бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген тауарлар үшін);
7) эксплуатант сертификатының болмауы (осы бірлескен Бұйрықтың 3-қосымшасында көрсетілген тауарларға қатысты).
12.  Берілген рұқсаттарға, оның ішінде техникалық сипаттағы өзгерістерді енгізуге жол берілмейді.
13. Егер заңды тұлға ретінде тіркелген өтініш берушінің құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізілген жағдайда (ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, заңды мекенжайының, заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға болып табылатын өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатта (сериясы, нөмірі, қашан және кім берді) мәліметтер өзгертілген жағдайда, өтініш беруші берілген рұқсаттың қолданылуын тоқтату туралы және көрсетілген өзгерістерді растайтын өтініш пен сканерленген құжаттарды, сондай-ақ кеден ісі саласындағы уәкілетті орган берген рұқсаттың орындалуы туралы мәліметтерді қоса бере отырып, жаңа рұқсатты ресімдеу туралы өтінішпен жүгінуге міндетті.

14. Решение о прекращении действия разрешения, оформляется услугодателем выдавшим разрешение по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, в следующих случаях:
а) по обращению услугополучателя, направленное услугодателю, на бумажном носителе или в форме электронного документа;
б) внесение изменений в учредительные документы услугополучателя зарегистрированного в качестве юридического лица (изменение организационно-правовой формы, наименования, юридического адреса, адреса места нахождения), или изменение сведений о документе, удостоверяющем личность (серия, номер, когда и кем выдан) заявителя, являющегося физическим лицом, зарегистрированным в качестве индивидуального предпринимателя;
в) выявление недостоверных сведений в документах;
г) прекращение действия одного или нескольких документов, на основании которых было выдано разрешение;
д) нарушение при исполнении договора (контракта), на основании которого выдано разрешение;
е) выявление допущенных при выдаче разрешения нарушений, повлекших выдачу разрешения, которое при соблюдении установленного порядка не могло быть выдано;
ж) наличие судебного решения.
15. В случае прекращения действия разрешения Информационная система "Е лицензирование" направляет подписанный шаблон прекращения разрешения во внешний портал Информационной системы "Е лицензирование" и Информационной системы "КЕДЕН", и отображает его в личном кабинете услугополучателя, а также меняется статус разрешения на "прекращено".
16. Услугополучатели, получившие разрешение на вывоз товаров, в течение 15 (пятнадцати) календарных дней по истечении срока его действия обязаны предоставлять услугодателю, выдавшему разрешение, информацию об исполнении разрешения на вывоз товаров.
Приложение 1 к Правилам
выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешений на вывоз с территории Республики Казахстан в государства - участники СНГ отдельных видов товаров"
1
Наименование услугодателя
Комитет промышленности Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан,
Комитет телекоммуникаций Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
Комитет гражданской авиации Министерства транспорта Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
Срок оказания - в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня регистрации заявления.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на экспорт отдельных видов товаров в форме электронного документа, удостоверенного электронной транспортной подписью.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат государственной услуги направляется услугополучателю на портал в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного транспортной подписью.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга физическим и юридическим лицам оказывается на бесплатной основе.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

14. Рұқсаттың қолданылуын тоқтату туралы шешім рұқсатты берген көрсетілетін қызметті берушімен осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мынадай жағдайларда рәсімделеді:
а) көрсетілетін қызметті берушіге қағаз жеткізгіште немесе электрондық құжат нысанында ұсынылған көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша;
б) заңды тұлға ретінде тіркелген көрсетілетін қызметті алушының құрылтай құжаттарына өзгерістер енгізілген жағдайда (ұйымдық-құқықтық нысанының, атауының, заңды мекенжайының, заңды тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайының өзгеруі) немесе жеке кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға болып табылатын өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжатта (сериясы, нөмірі, қашан және кім берді) мәліметтер өзгертілген жағдайда;
в) құжаттарда анық емес мәліметтердің анықталуы;
г) рұқсат беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттың қолданысының тоқтатылуы;
д) рұқсатты беруге негіз болған шартты (келісімшартты) орындау кезіндегі бұзушылықтар;
е) рұқсатты беру кезінде белгіленген тәртіп сақталған жағдайда берілмеуге тиіс рұқсаттың берілуіне әкеп соққан, жол берілген бұзушылықтардың анықталуы;
ж) сот шешімінің болуы.
15. Рұқсаттың қолданылуы тоқтатылған жағдайда "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесі "Е-лицензиялау" ақпараттық жүйесінің және "КЕДЕН" ақпараттық жүйесінің сыртқы порталына рұқсатты тоқтатудың қол қойылған үлгісін жібереді және оны көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде көрсетеді, сондай-ақ рұқсаттың мәртебесі "тоқтатылды" болып өзгереді.
16. Тауарларды әкетуге рұқсат алған көрсетілетін қызметті алушылар рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталған күннен кейін 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде рұқсатты берген көрсетілетін қызметті берушіге тауарларды әкетуге арналған рұқсаттың орындалуы туралы ақпарат беруге міндетті.
Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына 1-қосымша
"Тауарлардың жекелеген түрлерін Қазақстан Республикасының аумағынан ТМД-ға қатысушы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуіне қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Өнеркәсіп комитеті, Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Телекоммуникация комитеті, Қазақстан Республикасының Көлік министрлігінің Азаматтық авиация комитеті.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады: www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі – өтініш тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (жартылай автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Көліктік қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға рұқсат.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының порталдағы "жеке кабинетіне" көліктік қолтаңбамен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақысыз негізде көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі

1) Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках), прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) Услугодателя - с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 17:30 часов, с перерывом на обед с 12:30 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Кодексу и статьи 5 Закона о праздниках.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему;
2) копии коммерческих документов, используемых при осуществлении внешнеторговой деятельности (счета-фактуры (инвойсы));
3) в отношении ранее ввезенных товаров документы, подтверждающие ввоз (копия таможенной декларации на товары, копия заявления о ввозе);
4) электронная копия технических и коммерческих характеристик товара, позволяющие его идентифицировать;
5) электронная копия документа, подтверждающий страну происхождения товаров
6) копия сертификата эксплуатанта
7) в пункте 16 формы заявления на выдачу разрешения на экспорт отдельных видов товаров необходимо указать наименование пункта пропуска на государственной границе, через который планируется осуществление вывоза товаров
9
Основание для отказа в выдаче разрешения
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
4) несоблюдение требований, предусмотренных Правилами;

1) Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мерекелер туралы Заң) 5-бабына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) Көрсетілетін қызметті беруші – Кодекске және Мерекелер туралы Заңның 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 12:30-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 17:30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға көрсетілетін қызметті берушіге портал арқылы мыналарды жібереді:
1) сыртқы сауда шартының (келісімшарттың), оған қосымшаның және (немесе) толықтырудың көшірмесі;
2) сыртқы сауда қызметін жүзеге асыру кезінде пайдаланылатын коммерциялық құжаттардың көшірмелері (шот-фактуралар (инвойстар));
3) бұрын әкелінген тауарларға қатысты әкелуді растайтын құжаттар (тауарларға арналған кедендік декларацияның көшірмесі, әкелу туралы өтініштің көшірмесі);
4) тауарды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін оның техникалық және коммерциялық сипаттамалары;
5) тауарлардың шығарылған елін растайтын құжаттың көшірмесі;
6) эксплуатант сертификатының көшірмесі;
7) жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына өтініш жобасы нысанының 16-тармағында тауарларды әкетуді іске асыру жоспарланған мемлекеттік шекарадағы өткізу пунктінің атауын көрсету қажет.
9
Рұқсат беруден бас тартуға негіздеме
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарда және (немесе) олардың құрамындағы деректерде (мәліметтерде) шындыққа сай келмейтін ақпараттың анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін, шектеулі қолжетімділіктегі жеке деректерге қол жеткізуге Қазақстан Республикасының "Жеке деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы;
4) осы Қағидаларда көзделген талаптардың сақталмауы;

5) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи разрешения;
6) отсутствие сертификата о происхождении товаров, либо если страна происхождения Великобритания, США, Европейский Союз (для товаров, указанных в приложении 1 и 2 к Приказу)
7) отсутствие сертификата эксплуатанта (для товаров, указанных в приложении 3 к Приказу)
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777;
2) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе государственных органов, уполномоченных на выдачу разрешений в соответствии с их компетенцией.
Приложение 2 к Правилам
выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
Форма
Заявление на выдачу разрешения на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Разрешение №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип разрешения | ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание
16. Дополнительная информация
17. Уполномоченное лицо заявителя
18. электронно-цифровая подпись заявителя
Дата
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Должность
Телефон
Примечание. Проект заявления на выдачу разрешения на экспорт отдельных видов товаров заполняется услугополучателем в строгом соответствии с Инструкцией об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125.
ДД.ММ.ГГГГ – ДД – дата, ММ – месяц, ГГГГ – год.
ТН ВЭД – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности.
Приложение 3 к Правилам
выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
Форма
Разрешение на экспорт отдельных видов товаров
Уполномоченный орган
1. Разрешение №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип разрешения | ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта |
10. Стоимость

5) рұқсат беру үшін негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттың қолданылуын тоқтату немесе тоқтата тұру;
6) тауарлардың шығу тегі туралы сертификаттың болмауы немесе шыққан елі Ұлыбритания, АҚШ, Еуропалық Одақ болуы (Бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген тауарлар үшін);
7) эксплуатант сертификатының болмауы (осы Бұйрықтың 3-қосымшасында көрсетілген тауарларға қатысты).
10
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, оның ішінде электрондық нысан арқылы көрсетілетін өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттiк қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға, сондай-ақ 1414, 8-800-0807777 бiрыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар;
2) мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары құзыретіне сәйкес рұқсаттарды беруге уәкілетті мемлекеттік органдардың интернет-ресурсында көрсетілген.
Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына өтініш
Уәкілетті орган
1. № рұқсат
2. Қолданылу кезеңі ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап ЖЖЖЖ.КК.АА. дейін
3. Рұқсаттың типі | ЭКСПОРТ
4. _______ № _______ келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Межелі ел
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Өтініш берушінің уәкiлетті адамы
18. электрондық цифрлық қолтаңба
Күні
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Ескертпе. Жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына өтініш жобасын көрсетілетін қызметті алушы Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсатты ресімдеу туралы нұсқаулыққа қатаң сәйкестікте толтырады.
ЖЖЖЖ.КК.АА – ЖЖЖЖ – жыл, КК – күн, АА – ай.
СЭҚ ТН – Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы.
"Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
Жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына рұқсат
Уәкілетті орган
1. № рұқсат
2. Қолданылу кезеңі ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап ЖЖЖЖ.КК.АА. дейін
3. Рұқсаттың типі | ЭКСПОРТ
4. _______ № _______ келісімшарт
5. Өтініш беруші |
6. Сатып алушы
7. Межелі ел
8. Сатып алушының елі
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны

11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание
16. Дополнительная информация
17. Уполномоченное лицо заявителя
18. Транспортная подпись
Дата
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Должность
Телефон
Примечание. Проект разрешения на экспорт отдельных видов товаров заполняется услугодателем в строгом соответствии с Инструкцией об оформлении разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 24 ноября 2023 года № 125.
ДД.ММ.ГГГГ – ДД – дата, ММ – месяц, ГГГГ – год.
ТН ВЭД – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности.
Приложение 4 к Правилам
выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
Форма
Официальный бланк уполномоченного органа
Решение о прекращении действия разрешения
Наименование услугодателя, на основании пункта 14 настоящих Правил
прекращает действие разрешения по следующим основаниям:
____________________________________________________________________
основания
Подпись уполномоченного лица
Приложение 5 к Правилам
выдачи разрешений
на вывоз с территории
Республики Казахстан
отдельных видов товаров
Форма
Официальный бланк уполномоченного органа
Мотивированный отказ
Наименование услугодателя, рассмотрев Ваше заявление от № ___, сообщает
следующее: ______________________________________________________________
основания
Транспортная подпись

11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Өтініш берушінің уәкiлетті адамы
18. Көліктік қолтаңба
Күні
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
Ескертпе. Жекелеген тауарлар түрлерiнiң экспортына рұқсат беру жобасын көрсетілетін қызметті беруші Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 125 шешімімен бекітілген Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына және (немесе) импортына рұқсатты ресімдеу туралы нұсқаулыққа қатаң сәйкестікте толтырады.
ЖЖЖЖ.КК.АА – ЖЖЖЖ – жыл, КК – күн, АА – ай.
СЭҚ ТН – Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы.
"Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның ресми бланкі
Рұқсаттың қолданылуын тоқтату туралы шешім
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы, осы Қағидалардың 14-тармағына сәйкес рұқсаттың қолданылуын келесі негіздер бойынша тоқтады:___________ негіздемелер
Уәкілетті тұлғаның қолы
"Тауарлардың жекелеген
түрлерін Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкетуге рұқсаттар беру
қағидаларына 5-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның ресми бланкі
Дәлелді бас тарту
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы, ________ жылғы № ________
Сіздің өтінішінізді келесіні, мынаны хабарлайды: ______________ негіздемелер
Көліктік қолтаңба