Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев по Баянаульскому району
Решение Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 29 декабря 2025 года № 413/43
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.3.
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33110), Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев по Баянаульскому району за каждые сутки пребывания в местах размещения туристов, за исключением хостелов, гостевых домов, арендного жилья, в размере 0 (ноль) процентов от стоимости пребывания.
3.Настоящее решение вводится в действиес 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель районного маслихата Р. Мукашев

Баянауыл ауданы бойынша шетелдіктер үшін туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 413/43 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-10 тармағына, "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі № 181 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33110 болып тіркелген) сәйкес, Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Баянауыл ауданы бойынша шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері, хостелдерді, қонақжайларды, жалға берілетін тұрғын үйлерді қоспағанда, туристерді орналастыру орындарында болатын әрбір тәулік үшін болу құнынан 0 (нөл) пайыз мөлшерінде бекітілсін..
2. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Баянауыл аудандық мәслихатының төрағасы Р. Мукашев