Об утверждении Правил формирования отчета по выполнению планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, отчета о результатах мониторинга реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора и оценки реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, а также долгосрочных стратегий развития автономных организаций образования, которым планируются расходы из республиканского или местного бюджета
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 апреля 2025 года № 24
В соответствии с пунктом 4 статьи 38 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования отчета по выполнению планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, отчета о результатах мониторинга реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора и оценки реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, а также долгосрочных стратегий развития автономных организаций образования, которым планируются расходы из республиканского или местного бюджета.
2. Департаменту политики управления государственными активами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 апреля 2025 года № 24
Правила формирования отчета по выполнению планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, отчета о результатах мониторинга реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора и оценки реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, а также долгосрочных стратегий развития автономных организаций образования, которым планируются расходы из республиканского или местного бюджета

Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есепті, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есепті және республикалық немесе жергілікті бюджеттен шығыстар жоспарланатын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының, сондай-ақ дербес білім беру ұйымдарының ұзақ мерзімді даму стратегияларының іске асырылуын бағалауды қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 24 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 38-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Квазимемлекеттік сектор субъектілерінііс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есепті, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есепті және республикалық немесе жергілікті бюджеттен шығыстар жоспарланатын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының, сондай-ақ дербес білім беру ұйымдарының ұзақ мерзімді даму стратегияларының іске асырылуын бағалауды қалыптастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2025 жылғы 30 сәуірдегі
№ 24 бұйрығымен
бекітілген
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есепті, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есепті және республикалық немесе жергілікті бюджеттен шығыстар жоспарланатын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының, сондай-ақ дербес білім беру ұйымдарының ұзақ мерзімді даму стратегияларының іске асырылуын бағалауды қалыптастыру қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования отчета по выполнению планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, отчета о результатах мониторинга реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора и оценки реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, а также долгосрочных стратегий развития автономных организаций образования, которым планируются расходы из республиканского или местного бюджета (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 38 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок формирования отчета по выполнению планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, отчета о результатах мониторинга реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора и оценки реализации планов мероприятий или планов развития субъектов квазигосударственного сектора, а также долгосрочных стратегий развития автономных организаций образования, которым планируются расходы из республиканского или местного бюджета.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) отчет по выполнению плана развития (далее – Отчет) – документ, содержащий информацию о показателях финансово-хозяйственной деятельности организации на отчетный период;
2) уполномоченный орган по государственному планированию – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области стратегического и экономического планирования, выработки и формирования бюджетной политики, а также по формированию и реализации государственной политики в сфере регионального развития;
3) организации – субъекты квазигосударственного сектора, которым планируются расходы из республиканского или местного бюджета, за исключением государственных предприятий, автономных организаций образования, контролируемых государством товариществ с ограниченной ответственностью и акционерных обществ, в том числе национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний;
4) исполнительный орган организации – коллегиальный орган или лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа, название которого определяется уставом организации.
3. Контролируемые государством акционерные общества, товарищества с ограниченной ответственностью и государственные предприятия, которым планируются расходы из республиканского или местного бюджета, формируют отчет по выполнению плана развития, отчет о результатах мониторинга реализации планов развития и оценки реализации плана развития в порядке, определяемом уполномоченным органом по государственному планированию согласно подпунктам 4-1) и 4-2) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" (далее – Закон).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есепті, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есепті және республикалық немесе жергілікті бюджеттен шығыстар жоспарланатын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының, сондай-ақ дербес білім беру ұйымдарының ұзақ мерзімді даму стратегияларының іске асырылуын бағалауды қалыптастыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 38-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есепті, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есепті және республикалық немесе жергілікті бюджеттен шығыстар жоспарланатын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының, сондай-ақ дербес білім беру ұйымдарының ұзақ мерзімді даму стратегияларының іске асырылуын бағалауды қалыптастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) даму жоспарының орындалуы жөніндегі есеп (бұдан әрі – Есеп) - есепті кезеңге ұйымның қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштері туралы ақпаратты қамтитын құжат;
2) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган – стратегиялық және экономикалық жоспарлау, бюджеттік саясатты әзірлеу және қалыптастыру, сондай-ақ өңірлік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) ұйымдар - мемлекеттік кәсіпорындарды, дербес білім беру ұйымдарын, мемлекет бақылайтын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер мен акционерлік қоғамдарды қоспағанда, республикалық немесе жергілікті бюджеттен шығыстар жоспарланатын квазимемлекеттік сектор субъектілері, оның ішінде ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар;
4) ұйымның атқарушы органы – алқалы орган немесе атқарушы органның функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға, оның атауы ұйымның жарғысында айқындалады.
3. Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар, серіктестіктер жауапкершілігі шектеулі және республикалық немесе жергілікті бюджеттен шығыстар жоспарланатын мемлекеттік кәсіпорындар "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі-Заң) 13-бабының 4-1) және 4-2) тармақшаларына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен даму жоспарының орындалуы жөніндегі есепті, даму жоспарларының іске асырылуына мониторинг жүргізу және даму жоспарын іске асыруды бағалау нәтижелері туралы есепті қалыптастырады.

4. Национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, акционером которых является государство, формируют отчет по выполнению планов мероприятий или планов развития в порядке, определяемом уполномоченным органом по государственному планированию согласно подпункту 4-3) статьи 13 Закона.
5. Национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, акционером которых является государство, формируют отчет о результатах мониторинга реализации планов мероприятий или планов развития и оценки реализации планов мероприятий или планов развития в порядке, определяемом уполномоченным органом по государственному планированию согласно подпункту 4-4) статьи 13 Закона.
6. Автономные организации образования формируют отчет о реализации долгосрочных стратегий развития "Назарбаев Университет" и "Назарбаев Интеллектуальные школы" в соответствии с Законом Республики Казахстан "О статусе "Назарбаев Университет", "Назарбаев Интеллектуальные школы" и "Назарбаев Фонд".
Глава 2. Порядок формирования отчета по выполнению планов мероприятий или планов развития организаций, отчета о результатах мониторинга реализации планов мероприятий или планов развития организаций, которым планируются расходы из республиканского или местного бюджета
7. Организации разрабатывают план развития и отчет по выполнению плана развития в соответствии с формами согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам.
8. Проекты планов развития организаций разрабатываются на основании итогов стратегического обзора расходов, проводимого в соответствии со статьей 43 Кодекса, согласовываются с государственным органом-администратором республиканской бюджетной программы и вносятся в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в составе документов, определенных подпунктом 16) пункта 2 статьи 90 Кодекса.
9. Проекты планов развития организаций, которым планируются расходы из местного бюджета, согласовываются с государственным органом-администратором местной бюджетной программы и вносятся в местный уполномоченный орган по государственному планированию в составе документов, определенных подпунктом 10) пункта 2 статьи 91 Кодекса.
10. Исполнительный орган организации в срок до 1 (первого) мая финансового года предоставляет соответствующему государственному органу-администратору бюджетной программы проект плана развития для включения в паспорт бюджетной программы, содержащие расходы, осуществляемые субъектами квазигосударственного сектора.

4. Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар Заңның 13-бабының 4-3) тармақшасына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есепті қалыптастырады.
5. Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар Заңның 13-бабының 4-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының іске асырылуына мониторинг жүргізу және іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының іске асырылуын бағалау нәтижелері туралы есепті қалыптастырады.
6. Дербес білім беру ұйымдары "Назарбаев Университеті" және "Назарбаев Зияткерлік мектептерінің" ұзақ мерзімді даму стратегияларын іске асыру туралы есепті "Назарбаев Университеті", "Назарбаев Зияткерлік мектептерінің" және "Назарбаев Қорының" мәртебесі туралы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қалыптастырады.
2-тарау. Республикалық немесе жергілікті бюджеттен шығыстар жоспарланатын ұйымдардың іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының орындалуы жөніндегі есепті, ұйымдардың іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есепті қалыптастыру тәртібі
7. Ұйымдар осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандарға сәйкес даму жоспарын және даму жоспарын орындау жөніндегі есепті әзірлейді.
8. Ұйымдарды дамыту жоспарларының жобалары Кодекстің 43-бабына сәйкес жүргізілетін шығыстарды стратегиялық шолу қорытындылары негізінде әзірленеді, мемлекеттік орган - республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен келісіледі және Кодекстің 90-бабының 2-тармағының 16) тармақшасында айқындалған құжаттар құрамында бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға енгізіледі.
9. Жергілікті бюджеттен шығыстар жоспарланатын ұйымдардың даму жоспарларының жобалары мемлекеттік орган - жергілікті бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен келісіледі және Кодекстің 91-бабының 2-тармағының 10) тармақшасында айқындалған құжаттар құрамында мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға енгізіледі.
10. Ұйымның атқарушы органы ағымдағы қаржы жылының 1 (бірінші) мамырына дейінгі мерзімде тиісті мемлекеттік органға - бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне квазимемлекеттік сектор субъектілері жүзеге асыратын шығыстарды қамтитын бюджеттік бағдарламаның паспортына енгізу үшін даму жоспарының жобасын ұсынады.

11. Исполнительный орган организации в срок не позднее 1 (первого) февраля года, следующего за отчетным годом, предоставляет Отчет соответствующему администратору бюджетных программ для включения в состав годового отчета об исполнении соответствующего бюджета.
Глава 3. Порядок формирования оценки реализации планов мероприятий или планов развития организаций, которым планируются расходы из республиканского или местного бюджета
12. Мониторингом реализации планов развития является анализ и обобщение информации о выполнении показателей финансово-хозяйственной деятельности организаций.
13. Исполнительный орган организации ежегодно не позднее 10 (десятого) октября года, следующего за отчетным, на основе утвержденного плана развития организации и отчета по его выполнению осуществляет мониторинг реализации плана развития организации и формирует отчет о результатах мониторинга реализации плана развития, который содержит следующую информацию:
1) об инвестициях организации;
2) о доходах и расходах организации;
3) о запланированных и фактически достигнутых показателях финансово-хозяйственной деятельности, причинах их недостижения;
4) о состоянии персонала и фонда оплаты труда;
5) о финансовой устойчивости организации.
14. Исполнительный орган предоставляет отчет о результатах мониторинга реализации плана развития не позднее 25 (двадцать пятого) октября года, следующего за отчетным, соответствующему государственному органу-администратору бюджетной программы.
15. Оценкой реализации плана развития является комплексная оценка достижения показателей результатов деятельности организации, отраженных в плане развития.
16. Оценка реализации плана развития организации осуществляется соответствующим государственным органом-администратором бюджетной программы.
17. Оценка реализации плана развития осуществляется не позднее 1 (первого) декабря года, следующего за отчетным, и включает в себя оценку достижения прогнозируемых показателей деятельности, отраженных в плане развития.
Приложение 1
к Правилам формирования
отчета по выполнению планов
мероприятий или планов
развития субъектов
квазигосударственного сектора,
отчета о результатах
мониторинга планов
мероприятий или планов
развития субъектов
квазигосударственного сектора
и оценки реализации планов
мероприятий или планов
развития субъектов
квазигосударственного сектора,
а также долгосрочных стратегий
развития автономных
организаций образования,
которым планируются расходы
из республиканского или
местного бюджета
Форма
План развития
Наименование администратора бюджетных программ ___________________________
Наименование организации _________________________________________________
Планируемый период ______________________________________________________
Наименование показателей
единица измерения
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ+1

11. Ұйымның атқарушы органы есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) ақпанынан кешіктірілмейтін мерзімде тиісті бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есептің құрамына енгізу үшін тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне есеп береді.
3-тарау. Республикалық немесе жергілікті бюджеттен шығыстар жоспарланатын ұйымдардың іс-шаралар жоспарларының немесе даму жоспарларының іске асырылуын бағалауды қалыптастыру тәртібі
12. Даму жоспарларын іске асыру мониторингі ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметінің көрсеткіштерінің орындалуы туралы ақпаратты талдау және жинақтау болып табылады.
13. Ұйымның атқарушы органы жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 10 (оныншы) қазанынан кешіктірмей, ұйымның бекітілген даму жоспары мен оларды орындау жөніндегі есептің негізінде ұйымның даму жоспарының іске асырылуына мониторингті жүзеге асырады және даму жоспарының іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есепті қалыптастырады, онда мынадай ақпарат қамтылады:
1) ұйымның инвестициялары туралы;
2) ұйымның кірістері мен шығыстары туралы;
3) қаржы-шаруашылық қызметтің жоспарланған және нақты қол жеткізілген көрсеткіштері, оларға қол жеткізбеу себептері туралы;
4) қызметкерлердің жағдайы және еңбекақы төлеу қоры туралы;
5) ұйымдардың қаржылық тұрақтылығы туралы.
14. Атқарушы орган тиісті мемлекеттік органға - бюджеттік бағдарлама әкімшісіне есепті жылдан кейінгі жылдың 25 (жиырма бесінші) қазанынан кешіктірмей, даму жоспарының іске асырылу мониторингінің нәтижелері туралы есеп береді.
15. Даму жоспарында көрсетілген ұйым қызметі нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізуді кешенді бағалау даму жоспарын іске асыруды бағалау болып табылады.
16. Ұйымның даму жоспарының іске асырылуын бағалауды тиісті мемлекеттік орган - бюджеттік бағдарлама әкімшісі жүзеге асырады.
17. Даму жоспарының іске асырылуын бағалау есепті жылдан кейінгі жылдың 1 (бірінші) желтоқсанынан кешіктірілмей жүзеге асырылады және даму жоспарында көрсетілген қызметтің болжамды көрсеткіштеріне қол жеткізілуін бағалауды қамтиды.
Квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің іс-шаралар
жоспарларының немесе даму
жоспарларының орындалуы
жөніндегі есепті,
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің іс-шаралар
жоспарларының немесе даму
жоспарларының іске асырылу
мониторингінің нәтижелері
туралы есепті және
республикалық немесе
жергілікті бюджеттен шығыстар
жоспарланатын
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің іс-шаралар
жоспарларының немесе даму
жоспарларының, сондай-ақ
дербес білім беру ұйымдарының
ұзақ мерзімді даму
стратегияларының іске
асырылуын бағалауды
қалыптастыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Даму жоспары
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы ________________________________
Ұйымның атауы ________________________________________________________
Жоспарланған/есепті кезең _______________________________________________
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
20ХХ-1
20ХХ
20ХХ+1

20ХХ+2
20ХХ+3
Факт/оценка
План
Отчет (факт)
План
План
План
1
2
3
4
5
6
7
8
Активы
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Пассивы
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Доходы
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Расходы
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Валовый доход (валовый убыток указывается со знаком минус)
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Прибыль (убыток) до налогообложения (убыток указывается со знаком минус)
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Чистая прибыль (убыток указывается со знаком минус)
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Численность работников (по штату)
единиц
Среднесписочная численность работников
единиц
Фонд оплаты труда
тысяч тенге
Выплаченные налоги и другие обязательные платежи в бюджет
тысяч тенге
Инвестиции
собственные
тысяч тенге
бюджетные
тысяч тенге
заемные
тысяч тенге
всего
тысяч тенге
Приложение 2
к Правилам формирования
отчета по выполнению планов
мероприятий или планов
развития субъектов
квазигосударственного сектора,
отчета о результатах
мониторинга планов
мероприятий или планов
развития субъектов
квазигосударственного сектора
и оценки реализации планов
мероприятий или планов
развития субъектов
квазигосударственного сектора,
а также долгосрочных стратегий
развития автономных
организаций образования,
которым планируются расходы
из республиканского или
местного бюджета
Форма
Отчет по выполнению плана развития
Наименование администратора бюджетных программ _________________________
Наименование организации _______________________________________________
Отчетный период ________________________________________________________
Наименование показателей
единица измерения
Отчетный год
Пояснение причин отклонения плановых и отчетных показателей
План
Отчет (факт)
Отклонение в % отчета от плана
(факт)
1
2
3
4
5
6
Активы
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Пассивы
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Доходы
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Расходы
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Валовый доход (валовый убыток указывается со знаком минус)
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Прибыль (убыток) до налогообложения (убыток указывается со знаком минус)
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Чистая прибыль (убыток указывается со знаком минус)
Организации
тысяч тенге
Дочерних организаций
тысяч тенге
Консолидированные показатели
тысяч тенге
Численность работников (по штату)
единиц
Среднесписочная численность работников
единиц
Фонд оплаты труда
тысяч тенге
Выплаченные налоги и другие обязательные платежи в бюджет
тысяч тенге
Инвестиции
собственные
тысяч тенге
бюджетные
тысяч тенге
заемные
тысяч тенге
всего
тысяч тенге

20ХХ+2
20ХХ+3
Факт / бағалау
Жоспар
Есеп (факт)
Жоспар
Жоспар
Жоспар
1
2
3
4
5
6
7
8
Активтер
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Пассивтер
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Кірістер
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Шығындар
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Жалпы кіріс (жалпы шығын минус белгісімен көрсетіледі)
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Салық салуға дейінгі пайда (залал) (залал минус белгісімен көрсетіледі)
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Таза пайда (залал минус белгісімен көрсетіледі)
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Қызметкерлер саны (штат бойынша)
бірлік
Қызметкерлердің орташа тізімдік саны
бірлік
Еңбекақы төлеу қоры
мың теңге
Төленген салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
мың теңге
Инвестициялар
меншікті
мың теңге
бюджеттік
мың теңге
қарыз
мың теңге
барлығы
мың теңге
Квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің іс-шаралар
жоспарларының немесе даму
жоспарларының орындалуы
жөніндегі есепті,
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің іс-шаралар
жоспарларының немесе даму
жоспарларының іске асырылу
мониторингінің нәтижелері
туралы есепті және
республикалық немесе
жергілікті бюджеттен шығыстар
жоспарланатын
квазимемлекеттік сектор
субъектілерінің іс-шаралар
жоспарларының немесе даму
жоспарларының, сондай-ақ
дербес білім беру ұйымдарының
ұзақ мерзімді даму
стратегияларының іске
асырылуын бағалауды
қалыптастыру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Даму жоспарының орындалуы туралы есеп
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы _________________________________
Ұйымның атауы _________________________________________________________
Жоспарланған / есепті кезең _______________________________________________
Көрсеткіштердің атауы
өлшем бірлігі
Есепті жыл
Жоспарлы және есептік көрсеткіштердің ауытқу себептерін түсіндіру
Жоспар
Есеп (факт)
Жоспардан есептің ауытқуы % (факт)
1
2
3
4
5
6
Активтер
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Пассивтер
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Кірістер
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Шығындар
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Жалпы кіріс (жалпы шығын минус белгісімен көрсетіледі)
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Салық салуға дейінгі пайда (залал) (залал минус белгісімен көрсетіледі)
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Таза пайда (залал минус белгісімен көрсетіледі)
Ұйымдар
мың теңге
Еншілес ұйымдар
мың теңге
Шоғырландырылған көрсеткіштер
мың теңге
Қызметкерлер саны (штат бойынша)
бірлік
Қызметкерлердің орташа тізімдік саны
бірлік
Еңбекақы төлеу қоры
мың теңге
Төленген салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
мың теңге
Инвестициялар
меншікті
мың теңге
бюджеттік
мың теңге
қарыз
мың теңге
барлығы
мың теңге