О бюджетах сел, сельских округов Узункольского района на 2026-2028 годы
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 29 декабря 2025 года № 207.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Бауманское на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 340,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 901,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 186,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 253,0 тысячи тенге;
2) затраты – 39 390,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2050,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2050,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете села Бауманское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 28 976,0 тысяч тенге.
3. Бюджетные изъятия из бюджета села Бауманское в районный бюджет не предусмотрены.
4. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете села Бауманское, не подлежащих секвестру не установлен.
5. Утвердить бюджет Ершовского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 426 424,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 25 161,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 401 263,4 тысячи тенге;
2) затраты – 426 964,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;

Ұзынкөл ауданы ауылдарының, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 207 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексі 91-бабы 3-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бауман ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 – қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 340,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 901,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 186,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 31 253,0 мың теңге;
2) шығындар – 39 390,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2050,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2050,0 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Бауман ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 28 976,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Бауман ауылының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
4. Бауман ауылының бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
5. Ершов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6 – қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 426 424,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 25 161,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 401 263,4 мың теңге;
2) шығындар – 426 964,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -540,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 540,1 тысяч тенге
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Учесть, что в бюджете Ершовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 24 231,0 тысяча тенге.
7. Бюджетные изъятия из бюджета Ершовского сельского округа в районный бюджет не предусмотрены.
8. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Ершовского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.
9. Утвердить бюджет Кировского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 583,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 780,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 36 803,5 тысячи тенге;
2) затраты – 39 583,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Учесть, что в бюджете Кировского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 34 201,0 тысяча тенге.
11. Бюджетные изъятия из бюджета Кировского сельского округа в районный бюджет не предусмотрены.
12. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Кировского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.
13. Утвердить бюджет Новопокровского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 214,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 17 345,6 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 260,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 353,4 тысячи тенге;

4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -540,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 540,1 мың теңге
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2026 жылға арналған Ершов ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 24 231,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Ершов ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
8. Ершов ауылдық округінің бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
9. Киров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 583,5 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 780,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 36 803,5 мың теңге;
2) шығындар – 39 583,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2026 жылға арналған Киров ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 34 201,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
11. Киров ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
12. Киров ауылдық округінің бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
13. Новопокров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 214,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 17 345,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 260,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 353,4 мың теңге;

специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 255,0 тысяч тенге;
2) затраты – 53 214,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 13 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).
14. Учесть, что в бюджете Новопокровского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 29 652,0 тысячи тенге.
15. Бюджетные изъятия из бюджета Новопокровского сельского округа в районный бюджет не предусмотрены.
16. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Новопокровского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.
17. Утвердить бюджет сельского округа Обаған на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 521,6 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 946,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 575,6 тысяч тенге;
2) затраты – 41 521,6 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).
18. Учесть, что в бюджете сельского округа Обаған предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 31 184,0 тысячи тенге.
19. Бюджетные изъятия из бюджета сельского округа Обаған в районный бюджет не предусмотрены.
20. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете сельского округа Обаған, не подлежащих секвестру не установлен.
21. Утвердить бюджет Пресногорьковского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 35 255,0 мың теңге;
2) шығындар – 53 214,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. 2026 жылға арналған Новопокров ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 29 652,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Новопокров ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
16. Новопокров ауылдық округінің бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
17. Обаған ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 521,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 946,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 34 575,6 мың теңге;
2) шығындар – 41 521,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2026 жылға арналған Обаған ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 31 184,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Обаған ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
20. Обаған ауылдық округінің бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
21. Пресногорьков ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17 және 18 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

1) доходы – 75 498,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24 920,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 50 578,7 тысяч тенге;
2) затраты – 75 498,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 21 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).
22. Учесть, что в бюджете Пресногорьковского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 45 061,0 тысяча тенге.
23. Бюджетные изъятия из бюджета Пресногорьковского сельского округа в районный бюджет не предусмотрены.
24. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Пресногорьковского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.
25. Утвердить бюджет Ряжского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 474,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 308,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 166,7 тысяч тенге;
2) затраты – 45 474,7 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 25 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).
26. Учесть, что в бюджете Ряжского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 26 242,0 тысячи тенге.
27. Бюджетные изъятия из бюджета Ряжского сельского округа в районный бюджет не предусмотрены.
28. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Ряжского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.

1) кірістер – 75 498,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 24 920,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 50 578,7 мың теңге;
2) шығындар – 75 498,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
22. 2026 жылға арналған Пресногорьков ауылдық округінің бюджетіне арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 45 061,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
23. Пресногорьков ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
24. Пресногорьков ауылдық округінің бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
25. Ряжск ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20 және 21 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 474,7 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 308,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 31 166,7 мың теңге;
2) шығындар – 45 474,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
26. 2026 жылға арналған Ряжск ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 26 242,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
27. Ряжск ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
28. Ряжск ауылдық округінің бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.

29. Утвердить бюджет села Сатай на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 451,4 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 9 104,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 31 347,4 тысяч тенге;
2) затраты – 40 451,4 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 29 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).
30. Учесть, что в бюджете села Сатай предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 27 646,0 тысяч тенге.
31. Бюджетные изъятия из бюджета села Сатай в районный бюджет не предусмотрены.
32. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете села Сатай, не подлежащих секвестру не установлен.
33. Утвердить бюджет села Троебратское на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 242 248,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13 280,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 228 968,9 тысяч тенге;
2) затраты – 242 248,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 33 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).
34. Учесть, что в бюджете села Троебратское предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 44 242,0 тысячи тенге.
35. Бюджетные изъятия из бюджета села Троебратское в районный бюджет не предусмотрены.

29. Сатай ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 451,4 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 9 104,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 31 347,4 мың теңге;
2) шығындар – 40 451,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
30. 2026 жылға арналған Сатай ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 27 646,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
31. Сатай ауылының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
32. Сатай ауылының бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
33. Троебратское ауылының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 242 248,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 13 280,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 228 968,9 мың теңге;
2) шығындар – 242 248,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
34. 2026 жылға арналған Троебратское ауылының бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 44 242,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
35. Троебратское ауылының бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.

36. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете села Троебратское, не подлежащих секвестру не установлен.
37. Утвердить бюджет Федоровского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 52 725,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 30 365,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 100,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 22 260,9 тысячи тенге;
2) затраты – 53 610,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -885,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 885,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 37 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).
38. Учесть, что в бюджете Федоровского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 18 870,0 тысяч тенге.
39. Бюджетные изъятия из бюджета Федоровского сельского округа в районный бюджет не предусмотрены.
40. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Федоровского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.
41. Утвердить бюджет Узункольского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 297565,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 133 589,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 50,0 тысяч тенге;
специальным поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 163 926,0 тысяч тенге;
2) затраты – 302 264,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4699,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4699,0 тысяч тенге
Сноска. Пункт 41 в редакции решения маслихата Узункольского района Костанайской области от 13.05.2026 № 228 (вводится в действие с 01.01.2026).

36. Троебратское ауылының бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
37. Федоров ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 52 725,9 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 30 365,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 100,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 22 260,9 мың теңге;
2) шығындар – 53 610,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -885,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 885,0 мың теңге
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
38. 2026 жылға арналған Федоров ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 18 870,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
39. Федоров ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
40. Федоров ауылдық округінің бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
41. Ұзынкөл ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32 және 33 - қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 297 565,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 133 589,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 50,0 мың теңге;
арнайы түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 163 926,0 мың теңге;
2) шығындар – 302 264,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4699,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4699,0 мың теңге
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 13.05.2026 № 228 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).

42. Учесть, что в бюджете Узункольского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 6 755,0 тысяч тенге.
43. Бюджетные изъятия из бюджета Узункольского сельского округа в районный бюджет не предусмотрены.
44. Учесть, что перечень бюджетных программ на очередной финансовый год в бюджете Узункольского сельского округа, не подлежащих секвестру не установлен.
45. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Узункольского районного маслихата Н. Булатов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования"
_______________ А. Лагушина
"29" декабря 2025 года
Приложение 1
к решению маслихата
от "29" декабря 2025 года
№ 207
Бюджет села Бауманское на 2026 год

42. 2026 жылға арналған Ұзынкөл ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 6 755,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
43. Ұзынкөл ауылдық округінің бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделмеген.
44. Ұзынкөл ауылдық округінің бюджетінде кезекті қаржы жылына арналған секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі белгіленбегені ескерілсін.
45. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұзынкөл аудандық мәслихатының төрағасы Н. Болатов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ұзынкөл ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ А. Лагушина
2025 жылғы "29" желтоқсан
Мәслихаттың
2025 жылғы "29" желтоқсандағы
№ 207 шешіміне
1-қосымша
2026 жылға Бауман ауылының бюджеті