О бюджетах поселка Тобол, сельских округов района Беимбета Майлина на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 30 декабря 2025 года № 222
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Тобол на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 132 268,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 130 014,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 254,0 тысяч тенге;
2) затраты – 132 268,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
2. Учесть, что в бюджете поселка Тобол на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из бюджета поселка Тобол в районный бюджет в сумме 16 206,0 тыс. тенге.
3. Утвердить бюджет Асенкритовского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 141,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 96 141,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
2) затраты – 96 141,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете Асенкритовского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из бюджета Асенкритовского сельского округа в районный бюджет в сумме 40 425,0 тыс. тенге.
5. Утвердить бюджет Белинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 37 235,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 851,0 тысяч тенге;

Бейімбет Майлин ауданы Тобыл кентінің, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 222 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес аудан мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тобыл кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 132 268,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 130 014,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 254,0 мың теңге;
2) шығындар – 132 268,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
2. 2026 жылға арналған Тобыл кентінің бюджетінде Тобыл кентінің бюджетінен аудан бюджетіне 16 206,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.
3. Асенкритов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96 141,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 96 141,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
2) шығындар – 96 141,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған Асенкритов ауылдық округінің бюджетінде Асенкритов ауылдық округінің бюджетінен аудан бюджетіне 40 425,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.
5. Белинский ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37 235,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 851,0 мың теңге;

неналоговым поступлениям – 496,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 25 888,0 тысяч тенге;
2) затраты – 37 235,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджете Белинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 25 888,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Калининского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 529,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 46 842,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 55,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 866,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 766,0 тысяч тенге;
2) затраты – 57 529,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в бюджете Калининского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 9 766,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Майского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 57 071,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 43 896,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13 175,0 тысяч тенге;
2) затраты – 57 071,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
10. Учесть, что в бюджете Майского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 10 743,0 тысяч тенге.

салықтық емес түсімдер бойынша – 496,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 25 888,0 мың теңге;
2) шығындар – 37 235,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
6. 2026 жылға арналған Белинский ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 888,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Калинин ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 529,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 46 842,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 55,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 866,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 9 766,0 мың теңге;
2) шығындар – 57 529,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
8. 2026 жылға арналған Калинин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 9 766,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Майский ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57 071,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 43 896,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 13 175,0 мың теңге;
2) шығындар – 57 071,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
10. 2026 жылға арналған Майский ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 10 743,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

11. Утвердить бюджет сельского округа Байшуақ на 2026-2028 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 302,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 454,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 80,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 407,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23 361,0 тысяч тенге;
2) затраты – 38 302,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
12. Учесть, что в бюджете сельского округа Байшуақ предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 23 361,0 тысяч тенге.
13. Утвердить бюджет Новоильиновского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 59 865,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 942,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 55,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 821,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23 047,0 тысяч тенге;
2) затраты – 59 865,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
14. Учесть, что в бюджете Новоильиновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 23 047,0 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Павловского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 358,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 310,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 56,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 135,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 23 857,0 тысяч тенге;
2) затраты – 34 358,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;

11. Байшуақ ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 38 302,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14 454,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 80,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 407,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 23 361,0 мың теңге;
2) шығындар – 38 302,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
12. 2026 жылға арналған Байшуақ ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 361,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
13. Новоильинов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20 және 21- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 59 865,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 35 942,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 55,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 821,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 23 047,0 мың теңге;
2) шығындар – 59 865,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
14. 2026 жылға арналған Новоильинов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 047,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Павлов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 34 358,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 310,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 56,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 135,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 23 857,0 мың теңге;
2) шығындар – 34 358,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
16. Учесть, что в бюджете Павловского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 23 857,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет сельского округа Әйет на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 371 772,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 161 247,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 954,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 706,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 200 865,0 тысяч тенге;
2) затраты – 371 772,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
16. 2026 жылға арналған Павлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 857,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Әйет ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 371 772,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 161 247,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 954,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 706,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 200 865,0 мың теңге;
2) шығындар – 371 772,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
18. Учесть, что в бюджете сельского округа Әйет на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из бюджета сельского округа Әйет в районный бюджет в сумме 37 108,0 тыс. тенге.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата района Б. Ахметов
Приложение 1
к решению маслихата

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
18. 2026 жылға арналған Әйет ауылдық округінің бюджетінде Әйет ауылдық округінің бюджетінен аудан бюджетіне 37 108,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.
19. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан мәслихатының төрағасы Б. Ахметов
Мәслихаттың