О бюджетах поселка Тобол, сельских округов района Беимбета Майлина на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 30 декабря 2025 года № 222.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Тобол на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 182 268,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 130 435,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 833,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 50 000,0 тысяч тенге;
2) затраты – 211 368,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -29 100,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29100,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 18.06.2026 № 252 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть, что в бюджете поселка Тобол на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из бюджета поселка Тобол в районный бюджет в сумме 16 206,0 тыс. тенге.
3. Утвердить бюджет Асенкритовского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 141,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 96 141,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
2) затраты – 96 141,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете Асенкритовского сельского округа на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из бюджета Асенкритовского сельского округа в районный бюджет в сумме 40 425,0 тыс. тенге.
5. Утвердить бюджет Белинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

Бейімбет Майлин ауданы Тобыл кентінің, ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 222 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-7-тармағына сәйкес аудан мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тобыл кентінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 182 268,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 130 435,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1 833,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 50 000,0 мың теңге;
2) шығындар – 211 368,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29 100,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 100,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 18.06.2026 № 252 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Тобыл кентінің бюджетінде Тобыл кентінің бюджетінен аудан бюджетіне 16 206,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.
3. Асенкритов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96 141,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 96 141,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
2) шығындар – 96 141,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,0 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған Асенкритов ауылдық округінің бюджетінде Асенкритов ауылдық округінің бюджетінен аудан бюджетіне 40 425,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.
5. Белинский ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

14. Учесть, что в бюджете Новоильиновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 23 047,0 тысяч тенге.
15. Утвердить бюджет Павловского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 44 858,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 501,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 34 357,0 тысяч тенге;
2) затраты – 45 108,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -250,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 250,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 18.06.2026 № 252 (вводится в действие с 01.01.2026).
16. Учесть, что в бюджете Павловского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2026 год в сумме 23 857,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет сельского округа Әйет на 2026-2028 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 532 857,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 161 399,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 954,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 554,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 361 950,0 тысяч тенге;
2) затраты – 565 022,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -32 165,0 тысяч тенге;

14. 2026 жылға арналған Новоильинов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 047,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
15. Павлов ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 44 858,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 501,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 56,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 135,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 34 357,0 мың теңге;
2) шығындар – 45 108,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -250,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 250,1 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 18.06.2026 № 252 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. 2026 жылға арналған Павлов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 857,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Әйет ауылдық округінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 532 857,0 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 161 399,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6 954,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 2 554,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 361 950,0 мың теңге;
2) шығындар – 565 022,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -32 165,0 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 32 165,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 18.06.2026 № 252 (вводится в действие с 01.01.2026).
18. Учесть, что в бюджете сельского округа Әйет на 2026 год предусмотрен объем бюджетных изъятий из бюджета сельского округа Әйет в районный бюджет в сумме 37 108,0 тыс. тенге.

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 32 165,0 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 18.06.2026 № 252 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2026 жылға арналған Әйет ауылдық округінің бюджетінде Әйет ауылдық округінің бюджетінен аудан бюджетіне 37 108,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қою көлемі көзделгені ескерілсін.