О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 августа 2025 года № 424/НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ "Об утверждении реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19982) следующие изменения и дополнения:
в Реестре государственных услуг, утвержденном указанным приказом:
пункты 35-1 и 35-2 изложить в следующей редакции:
"
35-1.
00102006-1
Выдача свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за ущерб от загрязнения нефтью
МТ
"Об утверждении Правил выдачи Свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за ущерб от загрязнения нефтью" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 17 июля 2002 года № 251-I. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1956.
35-2.
00102006-2
Выдача свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за удаление затонувших судов
МТ
"Об утверждении Правил выдачи и формы свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении ответственности за удаление затонувших судов"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 187. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32248.
";
пункт 118 изложить в следующей редакции:
"
118.
00203003
Выдача удостоверений лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан
Оформление удостоверения лица без гражданства впервые:
- детям, не достигшим 16-летнего возраста;
- лицам, достигшим 16-летнего возраста;
- на основании паспорта СССР образца 1974 года или его утрате
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195.
";

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 14 тамыздағы № 424/НҚ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19982 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінде:
35-1 және 35-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
35-1.
00102006-1
Мұнаймен ластанудан келтірілген залал үшін сақтандыру немесе азаматтық жауапкершілікті өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру
КМ
"Мұнайдан болатын ластанудан залал үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2002 жылғы 17 шілдедегі № 251-І бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1956 болып тіркелген.
35-2.
00102006-2
Суға батқан кемелерді алып тастағаны үшін сақтандыру немесе өзге де азаматтық жауапкершілікті қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру
КМ
"Суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру қағидаларын және оның нысандарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 наурыздағы № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32248 болып тіркелген.
";
118-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
118.
00203003
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер беру
Азаматтығы жоқ адамның куәлігін:
-16 жасқа толмаған балаларға;
-16 жасқа толған адамдарға;
- 1974 жылғы үлгідегі КСРО паспорты негізінде немесе оны жоғалтқанда алғашқы рет ресімдеу
ІІМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және тұруға ықтиярхаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелді.
";

дополнить пунктами 118-1 и 118-2 следующего содержания:
"
118-1.
Обмен удостоверения лица без гражданства:
- в связи с истечением срока действия;
- утратой;
- непригодностью к дальнейшему использованию
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195.
118-2.
Оформление удостоверения лица без гражданства в случае изменения установочных данных гражданина (фамилии, имени, отчества; даты, места рождения); неточности записи в выпущенных документах
МВД
";
пункт 119 изложить в следующей редакции:
"
119.
00203004
Выдача видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан
Оформление вида на жительства иностранца в Республике Казахстан, впервые, лицам, достигшим 16-летнего возраста
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195.
";
дополнить пунктами 119-1 и 119-2 следующего содержания:
"
119-1.
Обмен вида на жительство иностранца в Республике Казахстан:
- в связи с истечением срока действия;
- утратой;
- непригодностью к дальнейшему использованию;
- перемена постоянно проживающим в Республике Казахстан иностранцем, страны гражданства
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195.

мынадай мазмұндағы 118-1 және 118-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
118-1.
Азаматтығы жоқ адамның куәлігін:
- қолданылу мерзімінің аяқталуына;
- жоғалтуына байланысты;
- одан әрі пайдалануға жарамсыз болғанда айырбастау
ІІМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және тұруға ықтиярхаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелген.
118-2.
Азаматтың анықтамалық деректері (тегі, аты, әкесінің аты; туған күні, орны) өзгерген; шығарылған құжаттардағы жазба дәл болмаған жағдайда азаматтығы жоқ адамның куәлігін ресімдеу
ІІМ
";
119-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
119.
00203004
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге тұруға рұқсат беру
Шетелдіктің Қазақстан Республикасында алғашқы рет 16 жасқа толған адамдарға тұруға ықтиярхатты ресімдеу
ІІМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және тұруға ықтиярхаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 119-1 және 119-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
119-1.
Шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатын айырбастау:
- қолданылу мерзімінің аяқталуына;
- жоғалтуына байланысты;
- одан әрі пайдалануға жарамсыз;
- Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктің, азаматтығы бар елдің ауысуы
ІІМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және тұруға ықтиярхаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелген.

119-2.
Оформление вида на жительство иностранца в случае изменения установочных данных гражданина (фамилии, имени, отчества; даты, места рождения); неточности записи в выпущенных документах
МВД
";
пункты 182, 183 и 184 изложить в следующей редакции:
"
182.
00403015
Прием на обучение в республиканские, областные, городов республиканского значения, столицы специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные, городов республиканского значения, столицы школы-интернаты для одаренных в спорте детей

119-2.
Азаматтың анықтамалық деректері (тегі, аты, әкесінің аты; туған күні, орны) өзгерген; шығарылған құжаттардағы жазба дәл болмаған жағдайда азаматтығы жоқ адамның куәлігін ресімдеу
ІІМ
";
182, 183 және 184-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
182.
00403015
Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылғн мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттарына оқуға қабылдау

Прием на обучение в 5, 6, 7, 8, 9 классы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей
МТC
183.
Прием на обучение в 10 и 11 классы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей
МТC
184.
Прием на обучение на первый курс колледжа в специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва
МТC
";

Олимпиадалық резервтің мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың 5, 6, 7, 8, 9-сыныптарына оқуға қабылдау
ТСМ
183.
Олимпиадалық резервтің мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың 10 және 11- сыныптарына оқуға қабылдау
ТСМ
184.
Олимпиадалық резервтің мамандандырылған мектеп-интернат-колледждерінің бірінші курсына оқуға қабылдау
ТСМ
";

пункты 232, 233, 234 и 235 изложить в следующей редакции:
"
232.
00501013
Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна
Выдача свидетельства о государственной регистрации
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.

232, 233, 234 және 235-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
232.
00501013
Кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
КМ
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10400 болып тіркелген.

дополнить пунктами 345-3, 345-4 и 345-5 следующего содержания:
"
345-3.
Оказание услуг по дезинфекции области здравоохранения
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
345-4.
Оказание услуг по дезинсекции в области здравоохранения
МЗ
345-5.
Оказание услуг по дератизации в области здравоохранения
МЗ
";
пункт 430 изложить в следующей редакции:
"
430.
00705010
Выдача заключения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении
МЗ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оказания медицинской помощи"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 ноября 2024 года № 99. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35418.
";
пункт 437-1 изложить в следующей редакции:
"
437-1.
00801003-1
Прием заявлений для поступления на военные кафедры в организациях высшего послевузовского образования
МО
"Об утверждении Правил военной подготовки по программам офицеров запаса и сержантов запаса"
приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 июля 2017 года № 375. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15589.
";
пункт 454 изложить в следующей редакции:
"

мынадай мазмұндағы 345-3, 345-4 және 345-5-тармақтармен толықтырылсын:
"
345-3.
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау жөніндегі қызметтерді көрсету
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.
345-4.
Денсаулық сақтау саласындағы дезинсекциялау жөніндегі қызметтерін көрсету
ДСМ
345-5.
Денсаулық сақтау саласындағы дератизциялау жөніндегі қызметтерін көрсету
ДСМ
";
430-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
430.
00705010
Санаторийлік-курорттық емделуге мұқтаждығы туралы қорытынды беру
ДСМ
"Медициналық көмек көрсету саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 27 қарашадағы № 99 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35418 болып тіркелген.
";
437-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
437-1.
00801003-1
Жоғары оқу орнынан кейінгі ұйымдарда әскери кафедраға оқуға түсу үшін өтініштер қабылдау
Қорғанысмині
"Запастағы офицерлер мен запастағы сержанттар бағдарламалары бойынша әскери дайындық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 шілдедегі № 375 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15589 болып тіркелді.
";
454-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"

454.
00802005
Выдача экспертного заключения на типовые учебные планы, типовые учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего образования и учебные программы вариативных курсов, программы воспитательной и внеклассной работы для организаций начального, основного среднего, общего среднего образования
МП
";
пункт 468 изложить в следующей редакции:
"
468.
00803008
Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании
Оцифровка сведений о документах об образовании
МП

454.
00802005
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспарларына, үлгілік оқу бағдарламаларына және бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына арналған вариативтік курстардың оқу бағдарламаларына, тәрбие және мектептен тыс жұмыс бағдарламаларына сараптамалық қорытынды беру
ОМ
";
468-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
468.
00803008
Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
Білім туралы құжаттар туралы ақпаратты цифрландыру
ОМ

"Об утверждении видов документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании, формы документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца и правила их учета и выдачи, основные требования к содержанию документов об образовании собственного образца и правила их учета и выдачи, а также форму справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование в организациях образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.
";
пункты 474, 475, 476, 477, 478 и 479 изложить в следующей редакции:
"

"Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың түрлерін, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, сондай-ақ білім беру ұйымдарында білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтаманың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген.
";
474, 475, 476, 477, 478 және 479-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"

474.
00803013
Прием документов для участия в конкурсе на прохождение научных стажировок
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на прохождение научных стажировок"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 3 апреля 2025 года № 162. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35934.
475.
00803014
Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых из государственного бюджета, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению
Государственный учет научного, научно-технического проекта
МНВО
"Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению"

474.
00803013
Ғылыми тағылымдамадан өту конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау
ҒЖБМ
"Ғылыми тағылымдамадан өту конкурсына қатысу үшін құжат қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы 3 сәуірдегі № 162 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35934 болып тіркелген.
475.
00803014
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобаны мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
"Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы"

приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 630. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35615.
476.
Государственный учет научной, научно-технической программы
МНВО
477.
Государственный учет отчета по выполнению научных, научно-технических проектов
МНВО
478.
Государственный учет отчета по выполнению научной, научно-технической программы
МНВО

Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 630 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35615 болып тіркелген.
476.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
477.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындалуы жөніндегі есепті мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
478.
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы жөніндегі есепті мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ

479.
Государственный учет результата научной и (или) научно-технической деятельности
МНВО
";
дополнить пунктом 523-1 следующего содержания:
"
523-1.
Переоформление лицензии
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июня 2020 года № 188. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20926.
";

479.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін мемлекеттік есепке алу
";
мынадай мазмұндағы 523-1-тармақпен толықтырылсын:
"
523-1.
Лицензияны қайта ресімдеу
МАМ
"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 маусымдағы № 188 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлкеттік тіркеу тізілімінде № 20926 болып тіркелді.
";

пункты 524, 525, 526 и 527 изложить в следующей редакции:
"
524.
00903009
Выдача лицензии на занятие деятельностью казино
Переоформление лицензии
МТС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
525.
00903010
Выдача лицензии на занятие деятельностью зала игровых автоматов
Переоформление лицензии
МТС

524, 525, 526 и 527-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
524.
00903009
Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Лицензияны қайта ресімдеу
ТСМ
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелген.
525.
00903010
Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Лицензияны қайта ресімдеу
ТСМ

00903012
Выдача лицензии на занятие деятельностью тотализатора
Переоформление лицензии
МТС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
";
пункт 568-1 изложить в следующей редакции:
"
568-1.
01101004-1
Выдача разрешения на деятельность оператора технического осмотра
МТ
"Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения разрешения второй категории, форм разрешений второй категории, правил осуществления разрешительных процедур и правил осуществления деятельности операторов технического осмотра" приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 16 мая 2025 года № 152. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36132.
";

00903012
Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Лицензияны қайта ресімдеу
ТСМ
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелген.
";
568-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
568-1.
01101004-1.
Техникалық қарап-тексеру операторының қызметіне арналған рұқсат беру
КМ
"Рұқсат беру талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, екінші санаттағы рұқсат алу үшін өтініш нысандарын, екінші санаттағы рұқсат нысандарын, рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асыру қағидаларын және техникалық қарап-тексеру операторларының қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2025 жылғы 16 мамырдағы № 152 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36132 болып тіркелген.
";

пункт 573-8 изложить в следующей редакции:
"
573-8.
01101009-2
Перевозка на автомобиле лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении (инватакси)
МТСЗН
";
пункты 588, 588-1, 588-2, 588-3, 588-4 и 588-5 изложить в следующей редакции:
"
588.
01102002
Выдача сертификата эксплуатанта
Выдача сертификата и/или связанных с ним эксплуатационные спецификации при изменениях наименования эксплуатанта, организационно-правовой формы юридического лица, юридического адреса
МТ

573-8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
573-8.
01101009-2.
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды автокөлікпен тасымалдау (инватакси)
Еңбекмині
";
588, 588-1, 588-2, 588-3, 588-4 және 588-5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
588.
01102002
Пайдаланушы сертификатын беру
Пайдаланушының атауы, заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны, заңды мекенжайы, өзгерген кезде сертификат және/немесе онымен байланысты пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ

"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 ноября 2015 года № 1061. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12452.
588-1.
Выдача эксплуатационных спецификаций при внесении воздушных судов одного типа с эксплуатируемыми
МТ
588-2.
Выдача эксплуатационных спецификаций при внесении воздушных судов других типов, которые ранее не эксплуатировались
МТ
588
-3.
Выдача эксплуатационных спецификаций при внесение других видов полетов в том числе специальные утверждения
МТ
588
-4.
Выдача эксплуатационных спецификаций при исключении воздушных судов
МТ
588
-5.
Выдача копии сертификата эксплуатанта заверенной печатью уполномоченной организации
МТ
";
дополнить пунктом 630-1 следующего содержания:
"
630-1.
01103002-1
Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна (торговое мореплавание)
МТ
";
пункты 657, 658, 659, 660 и 661 изложить в следующей редакции:
"
657.
01201011
Выдача заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов" Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.
658.
01201012
Выдача заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды"
приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов" Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.
659.

"Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 10 қарашадағы № 1061 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12452 болып тіркелген.
588-1.
Пайдаланылатындары бар бір үлгідегі әуе кемелерін енгізу кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
588-2.
Бұрын пайдаланылма ған басқа типтегі әуе кемелерін енгізу кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
588
-3.
Ұшудың басқа түрлерін енгізу кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру, оның ішінде арнайы бекітулер
КМ
588
-4.
Әуе кемелерін алып тастау кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
588
-5.
Пайдаланушы сертификатының уәкілетті ұйымының мөрімен расталған көшірмесін беру
КМ
";
мынадай мазмұндағы 630-1-тармақпен толықтырылсын:
"
630-1.
01103002-1
Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлік беру (сауда мақсатында теңізде жүзу)
КМ
";
657, 658, 659, 660 және 661-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
657.
01201011
Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беру
ЭТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелген.
658.
01201012
Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды беру
ЭТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелген.
659.

01202001
Согласование размещения, проектирования и строительства, реконструкции сооружений и других объектов, влияющих на состояние водных объектов, а также условий проведения работ, связанных со строительной деятельностью, лесоразведением, операциями по недропользованию, бурением скважин, санацией поверхностных водных объектов, рыбохозяйственной мелиорацией водных объектов, сельскохозяйственными и иными работами на водных объектах, в водоохранных зонах и полосах
Согласование размещения, проектирования и строительства, реконструкции сооружений и других объектов, влияющих на состояние водных объектов, а также условий проведения работ, связанных со строительной деятельностью, лесоразведением, операциями по недропользованию, бурением скважин, санацией поверхностных водных объектов, рыбохозяйственной мелиорацией водных объектов, сельскохозяйственными и иными работами на водных объектах, в водоохранных зонах и полосах при строительстве объектов
МВРИ
660.
Согласование размещения, проектирования и строительства, реконструкции сооружений и других объектов, влияющих на состояние водных объектов, а также условий проведения работ, связанных со строительной деятельностью, лесоразведением, операциями по недропользованию, бурением скважин, санацией поверхностных водных объектов, рыбохозяйственной мелиорацией водных объектов, сельскохозяйственными и иными работами на водных объектах, в водоохранных зонах и полосах, не связанных со строительной деятельностью
МВРИ
661.
Согласование размещения, проектирования и строительства, реконструкции сооружений и других объектов, влияющих на состояние водных объектов, а также условий проведения работ, связанных со строительной деятельностью, лесоразведением, операциями по недропользованию, бурением скважин, санацией поверхностных водных объектов, рыбохозяйственной мелиорацией водных объектов, сельскохозяйственными и иными работами на водных объектах, в водоохранных зонах и полосах без проектной (проектно-сметной) документации либо по эскизам (эскизным проектам) в соответствии пунктом 2 статьи 60 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"
МВРИ
";
пункты 663, 664 и 665 изложить в следующей редакции:
"

01202001
Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін құрылысжайлар мен басқа да объектілерді орналастыруды, жобалауды және салуды, реконструкциялауды, сондай-ақ су объектілеріндегі, су қорғау аймақтары мен белдеулеріндегі құрылыс қызметіне, ағаш өсіруге, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға, ұңғымаларды бұрғылауға, жерүсті су объектілерін санациялауға, су объектілерінің балық шаруашылығы мелиорациясына, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен өзге де жұмыстарға байланысты жұмыстарды жүргізу шарттарын келісу
Нысанды салу кезінде су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін құрылысжайлар мен басқа да объектілерді орналастыруды, жобалауды және салуды, реконструкциялауды, сондай-ақ су объектілеріндегі, су қорғау аймақтары мен белдеулеріндегі құрылыс қызметіне, ағаш өсіруге, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға, ұңғымаларды бұрғылауға, жерүсті су объектілерін санациялауға, су объектілерінің балық шаруашылығы мелиорациясына, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен өзге де жұмыстарға байланысты жұмыстарды жүргізу шарттарын келісу
СРИМ
660.
Су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде құрылыс қызметімен байланысты емес су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін құрылысжайлар мен басқа да объектілерді орналастыруды, жобалауды және салуды, реконструкциялауды, сондай-ақ су объектілеріндегі, су қорғау аймақтары мен белдеулеріндегі құрылыс қызметіне, ағаш өсіруге, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға, ұңғымаларды бұрғылауға, жерүсті су объектілерін санациялауға, су объектілерінің балық шаруашылығы мелиорациясына, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен өзге де жұмыстарға байланысты жұмыстарды жүргізу шарттарын келісу
СРИМ
661.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабының 2-тармағына сәйкес жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасынсыз не эскиздер (эскиздік жобалар) бойынша су объектiлерiнде, су қорғау белдеулерi мен аймақтарында су пайдаланудың жай-күйіне, сондай-ақ құрылыс, түбін тереңдету және басқа да жұмыстарды жүргізу жағдайларына әсер ететін құрылыстарды және басқа да объектілерді орналастыруды, жобалауды және салуды, жаңғыртуды келісу
СРИМ
";
663, 664 және 665-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"

663.
01202003
Разрешение на специальное водопользование
Забор водных ресурсов непосредственно из поверхностного водного объекта
МВРИ
664.
Забор подземных вод
МВРИ
665.
Использование дренажных вод или попутно забранных подземных вод при проведении операций по недропользованию, а также строительной деятельности
МВРИ
";
дополнить пунктами 665-1 и 665-2 следующего содержания:
"
665-1.
Сброс очищенных сточных вод в поверхностные водные объекты, недра, накопители сточных вод и на рельеф местности
МВРИ

663.
01202003
Арнаулы су пайдалануға рұқсат
Тікелей жерүсті су объектісінен су ресурстарын алу
СРИМ
664.
Жерасты суларын алу
СРИМ
665.
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды, сондай-ақ құрылыс қызметін жүргізу кезінде дренаждық суларды немесе ілеспе алынған жерасты суларын пайдалану
СРИМ
";
мынадай мазмұндағы 665-1 және 665-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
665-1.
Тазартылған сарқынды суларды жерүсті су объектілеріне, жер қойнауына, сарқынды суларды жинақтағыштарға және жергілікті жер бедеріне ағызу
СРИМ

665-2.
Регулирование поверхностного стока
МВРИ
";
пункты 670, 671, 672, 673 и 674 изложить в следующей редакции:
"
670.
01202008
Аттестация организаций на право проведения работ в области безопасности гидротехнических сооружений
МВРИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194.

665-2.
Жерүсті су ағынын реттеу
СРИМ
";
670, 671, 672, 673 және 674-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
670.
01202008
Гидротехникалық құрылысжайлардың қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау
СРИМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелген.

671.
01202009
Регистрация декларации безопасности гидротехнических сооружений для присвоения регистрационных шифров
МВРИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194.
672.
01202010
Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на измерительных
приборах и (или) устройствах сооружений по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования
МВРИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194.
673.
01202011
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 мая 2022 года № 180. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28188.
674.

671.
01202009
Тіркеу шифрларын беру үшін гидротехникалық құрылысжайлардың қауіпсіздігі декларациясын тіркеу
СРИМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелген.
672.
01202010
Арнаулы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар су тарту немесе ағызу құрылысжайларының өлшеу аспаптарында және (немесе) құрылғыларында орнататын суды есепке алу аспаптарын пломбалау
СРИМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелген.
673.
01202011
Аквашаруашылықтың өнімділігі мен өнімінің сапасын арттыру, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамыту
АШМ
"Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 24 мамырдағы № 180 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28188 болып тіркелген.
674.

01202012
Субсидирование по возмещению части расходов при инвестиционных вложениях в области аквакультуры
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 июня 2022 года № 219. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28450.
";

01202012
Аквашаруашылық саласындағы инвестициялық салымдар кезінде шығыстардың бір бөлігін өтеу
АШМ
"Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 14 маусымдағы № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28450 болып тіркелген.
";

пункт 674-2 изложить в следующей редакции:
"
674-2.
01202014
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение техники и технологического оборудования в области аквакультуры
МСХ
";
дополнить пунктом 674-4 следующего содержания:
"
674-4.
01202014-2
Субсидирование стоимости услуг по подаче воды в области аквакультуры
МСХ
";
в пункте 806 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить пунктами 898-1 и 898-2 следующего содержания:
"
898-1.
01404013-1
Постановка на учет и снятие с учета опасных производственных объектов
Постановка на учет опасных производственных объектов
МЧС
898-2.
Снятие с учета опасных производственных объектов
МЧС
";
пункт 928 изложить в следующей редакции:
"
928.
01601009
Возврат излишне (ошибочно) зачисленных сумм отчислений, взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов обязательного социального медицинского страхования
МЗ
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 478 "Об утверждении Правил и сроков исчисления (удержания) и перечисления отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и Правил осуществления возврата плательщикам излишне (ошибочно) зачисленных сумм отчислений, взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов"
приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 марта 2025 года № 20. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35816.
";
пункт 940 изложить в следующей редакции:
"
940.
01603001
Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации
Переоформление свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации
МФ
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных аудиторских организаций" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 июля 2006 года № 265. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4336.
";

674-2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
674-2.
01202014
Аквашаруашылық саласында техника мен технологиялық жабдық сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг беру кезіндегі сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
АШМ
";
мынадай мазмұндағы 674-4-тармақпен толықтырылсын:
"
674-4.
01202014-2
Аквашаруашылық саласында су беру бойынша көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау
АШМ
";
806-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
806.
001302011
Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру
АШМ
"Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 23 қазандағы № 367 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33571 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 898-1 және 898-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
898-1.
0140401-1
Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою және есептен шығару
Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою
ТЖМ
898-2.
Қауіпті өндірістік объектілерді есептен шығару
ТЖМ
";
928-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
928.
01601009
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандырудың аударымдарын, жарналарын және (немесе) аударымдары және (немесе) жарналары уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың артық (қате) есепке жатқызылған сомаларын төлеушілерге қайтару
ДСМ
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару қағидалары мен мерзімдерін және Аударымдардың, жарналардың және (немесе) аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың артық (қате) есепке жатқызылған сомаларын төлеушілерге қайтаруды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 478 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2025 жылғы 12 наурыздағы № 20 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35816 болып тіркелген.
";
940-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
940.
01603001
Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру
Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу
Қаржымині
"Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 18 шілдедегі № 265 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4336 болып тіркелген.
";

дополнить пунктом 940-1 следующего содержания:
"
940-1.
Прекращение действия свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации
МФ
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных аудиторских организаций" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 июля 2006 года № 265. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4336.
";
дополнить пунктом 1054-1 следующего содержания:
"
1054-1.
01801008-1
Выдача разрешения таможенного органа при подаче декларантом обращения об изменении (дополнении) сведений, заявленных в декларации на товары, после выпуска товаров с разрешения таможенного органа
МФ
";
пункт 1056 изложить в следующей редакции:
"
1056.
01801010
Включение в реестр владельцев мест временного хранения
Приостановление деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
";
дополнить пунктами 1056-1, 1056-2 и 1056-3 следующего содержания:
"
1056-1.
Возобновление деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1056-2.
Исключение из реестра владельцев мест временного хранения
МФ
1056-3.
Актуализация (корректировка) сведений о владельцах мест временного хранения
МФ
";
пункт 1057 изложить в следующей редакции:
"
1057.
01801011
Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли
Приостановление деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
";
дополнить пунктами 1057-1, 1057-2 и 1057-3 следующего содержания:
"
1057-1.
Возобновление деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.

мынадай мазмұндағы 940-1-тармақпен толықтырылсын:
"
940-1.
Кәсіби аудиторлық ұйымның аккредиттеу аттестатының қолданылуын тоқтату
Қаржымині
Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 18 шілдедегі № 265 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4336 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 1054-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1054-1.
01801008-1
Декларант кеден органының рұқсатымен тауарларды шығарғаннан кейін тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) туралы өтініш беруі кезінде кеден органының рұқсат беруі
Қаржымині
";
1056-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1056.
01801010
Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу
Қызметті тоқтата тұру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 1056-1, 1056-2 және 1056-3-тармақтармен толықтырылсын:
"
1056-1.
Қызметті қайта бастау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1056-2.
Уақытша сақтау орны иелерінің тізілімінен шығару
Қаржымині
1056-3.
Уақытша сақтау орындарының иелері туралы мәліметтерді өзектрендіру (түзету)
Қаржымині
";
1057-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1057.
01801011
Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу
Қызметті тоқтата тұру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 1057-1, 1057-2 және 1057-3-тармақтармен толықтырылсын:
"
1057-1.
Қызметті қайта бастау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.

1057-2.
Исключение из реестра владельцев магазинов беспошлинной торговли
МФ
1057-3.
Актуализация (корректировка) сведений о владельцах магазинов беспошлинной торговли
МФ
";
пункт 1058 изложить в следующей редакции:
"
1058.
01801012
Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров
Приостановление деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
";
дополнить пунктами 1058-1, 1058-2 и 1058-3 следующего содержания:
"
1058-1.
Возобновление деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1058-2.
Исключение из реестра владельцев складов хранения собственных товаров
МФ
1058-3.
Актуализация (корректировка) сведений о владельцах складов хранения собственных товаров
МФ
";
пункт 1162 изложить в следующей редакции:
"
1162.
02201021
О выдаче дубликата договора аренды на земельный участок
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
";
пункты 1164 и 1165 изложить в следующей редакции:
"

1057-2.
Бажсыз сауда дүкені иелерінің тізілімінен шығару
Қаржымині
1057-3.
Бажсыз сауда дүкені иелері туралы мәліметтерді өзектрендіру (түзету)
Қаржымині
";
1058-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1058.
01801012
Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу
Қызметті тоқтата тұру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 1058-1, 1058-2 және 1058-3-тармақтармен толықтырылсын:
"
1058-1.
Қызметті қайта бастау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1058-2.
Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізілімінен шығару
Қаржымині
1058-3.
Өз тауарларын сақтау қоймаларының иелері туралы мәліметтерді өзектрендіру (түзету)
Қаржымині
";
1162-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1162.
02201021
Жер учаскесіне жалдау шартының телнұсқасын беру туралы
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелген.
";
1164 және 1165-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"

1164.
02202002
Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ
Получение материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения
МЦРИАП
"Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального
фонда пространственных данных" приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 130/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32233.

1164.
02202002
Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілеріне жоспарланып отырған жұмыс учаскелерінде жергілікті жерлердің геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендігі туралы тиісті мәліметтер беру
Таратылуы шектелген қызметтік ақпараттық материалдар мен геодезиялық деректерді алу
ЦДИАӨМ
"Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 130/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32233 болып тіркелген.

1165.
Получение материалов и геодезических данных открытого пользования
МЦРИАП
";
дополнить пунктом 1165-1 следующего содержания:
"
1165-1.
02202002-1
Отнесение к государственным геодезическим сетям и применения постоянно действующих референцных станций
МЦРИАП
";
пункт 1198 изложить в следующей редакции:
"
1198.
02401008
Аттестация профессиональных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ, связанных с тушением пожаров, в организациях, населенных пунктах и на объектах
МЧС
"Об утверждении Правил аттестации профессиональных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ, связанных с тушением пожаров, в организациях, населенных пунктах и на объектах" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июля 2018 года № 514. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17281.
";
дополнить пунктами 1199-1 и 1199-2 следующего содержания:
"

1165.
Ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алу
ЦДИАӨМ
";
мынадай мазмұндағы 1165-1-тармақпен толықтырылсын:
"
1165-1.
02202002-1
Тұрақты жұмыс істейтін референциялы станцияларды мемлекеттік геодезиялық желілерге жатқызу және қолдану
ЦДИАӨМ
";
1198-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1198.
02401008
Ұйымдардағы, елді мекендердегі және объектілердегі өрттердің алдын алу және оларды сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өртті сөндіруге байланысты авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша жұмыстарды жүргізу құқығына кәсіби өртке қарсы қызметтерді аттестаттау
ТЖМ
"Ұйымдарда, елді мекендерде және объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өрттерді сөндіруге байланысты авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына кәсіби өртке қарсы қызметтерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 13 шілдедегі № 514 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17281 болып тіркелген.
";
мынадай мазмұндағы 1199-1 және 1199-2-тармақтармен толықтырылсын:
"

1293.
02602011
Регистрация местными исполнительными органами договоров участия в жилищно-строительном кооперативе
МПС
"Об утверждении Правил регистрации местными исполнительными органами договоров участия в жилищно-строительном кооперативе"
приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 159. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20262.
";
пункты 1296 и 1297 изложить в следующей редакции:
"
1296.

1293.
02602011
Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу шарттарын тіркеу
ӨҚМ
"Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу шарттарын тіркеу" қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 27 наурыздағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20262 болып тіркелген.
";
1296 және 1297-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1296.

02701002
Субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде
МПС
"Об утверждении Правил субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде"
приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 апреля 2025 года № 152. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36055.
1297.

02701002
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау
ӨҚМ
"Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 152 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36055 болып тіркелген.
1297.

02701003
Постановка на учет нуждающихся в жилище граждан Республики Казахстан, кандасов в электронную базу "Центр обеспечения жилищем"
МПС
"Об утверждении Правил постановки на учет нуждающихся в жилище граждан Республики Казахстан, кандасов, в электронную базу "Центр обеспечения жилищем"
приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 апреля 2025 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36002.
";
пункт 1299 изложить в следующей редакции:
"
1299.
02701005
Выдача жилищных сертификатов
МПС
"Об утверждении правил реализации мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 187. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36186.
";
пункт 1312 изложить в следующей редакции:
"
1312.
03001001
Тестирование государственных служащих, претендентов на занятие вакантной административной государственной должности и граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты
АДГС
"О некоторых вопросах занятия административной государственной должности" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 февраля 2017 года № 40. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14939.
"Об утверждении Правил, программ и организации тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 сентября 2016 года № 1. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14317.
".
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования;
2) в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего приказа направить его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.

02701003
Қазақстан Республикасының тұрғын үйге мұқтаж азаматтарын, қандастарды "Тұрғын үймен қамтамасыз ету орталығы" электрондық базасына есепке қою
ӨҚМ
"Қазақстан Республикасының азаматтарын, қандастарды "Тұрғын үймен қамтамасыз ету орталығы" электрондық базасына тұрғынжайға мұқтаждар есебіне қою қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2025 жылғы 17 сәуірдегі № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36002 болып тіркелген.
";
1299-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1299.
02701005
Тұрғын үй сертификаттарын беру
ӨҚМ
"Тұрғын үй жағдайларын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36186 болып тіркелген.
";
1312-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
1312.
03001001
Мемлекеттік қызметшілерді, бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді, құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тестілеу
МҚІА
"Мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 21 ақпандағы № 40 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14939 болып тіркелген. "Құқық қорғау қызметіне кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 20 қыркүйектегі № 1 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14317 болып тіркелген.
".
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті:
1) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
2) осы бұйрыққа қол қойылғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство по делам
государственной службы
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Ж. Мәдиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі