О реализации пилотного проекта в Акмолинской области по внедрению электронной очереди при очном оказании государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты"
Совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 4 ноября 2025 года № 347, Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 ноября 2025 года № 136 и Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 571/НҚ
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Реализовать пилотный проект в Акмолинской области по внедрению электронной очереди при очном оказании государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты".
2. Утвердить Алгоритм формирования электронной очереди при очном оказании государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты" согласно приложению к настоящему совместному приказу.
3. Комитету регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан обеспечить:
1) реализацию и постоянный мониторинг проведения пилотного проекта;
2) направление в Департамент методологии и совершенствования медико-социальной экспертизы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан информации о проблемных вопросах, возникших в ходе реализации пилотного проекта в течение трех рабочих дней с момента их выявления.
4. Акционерному обществу "Центр развития трудовых ресурсов" обеспечить:
1) внедрение электронной очереди на портале социальных услуг;
2) техническую поддержку пилотного проекта, бесперебойное функционирование информационных систем;
3) создание видео-инструкции процесса записи в электронную очередь;
4) получение согласия субъекта персональных данных или его законного представителя в соответствии с законодательством Республики Казахстан о персональных данных и их защите;
5) соблюдение норм Единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности.
5. Департаменту методологии и совершенствования медико-социальной экспертизы Министерства труда и социальной защиты населения, Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения довести настоящий совместный приказ до сведения своих заинтересованных территориальных подразделений, подведомственных организаций.

Ақмола облысында "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік қызметін көзбе-көз көрсету кезінде электрондық кезекті енгізу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 4 қарашадағы № 347, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2025 жылғы 5 қарашадағы № 136 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 571/НҚ бірлескен бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 8-тармақтан қараңыз.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Ақмола облысында "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік қызметін көзбе-көз көрсету кезінде электрондық кезекті енгізу жөніндегі пилоттық жобаны іске асырсын.
2. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік қызметін көзбе-көз көрсету кезінде электрондық кезекті қалыптастыру алгоритмі бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетіне:
1) пилоттық жобаны жүргізудің іске асырылуын және тұрақты мониторингін;
2) пилоттық жобаны іске асыру барысында туындаған проблемалық мәселелер туралы ақпаратты олардың анықталған сәтінен бастап үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әдістеме және медициналық-әлеуметтік сараптаманы жетілдіру департаментіне жолдауды қамтамасыз етсін.
4. "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамына:
1) әлеуметтік қызметтер порталына электрондық кезекті енгізуді;
2) пилоттық жобаны техникалық қолдауды, ақпараттық жүйелердің үздіксіз жұмыс істеуін;
3) электрондық кезекке жазылу процесінің бейне-нұсқаулығын жасауды;
4) Қазақстан Республикасының Дербес деректер және оларды қорғау туралы заңнамасына сәйкес дербес деректер субъектісінің немесе оның заңды өкілінің келісімін алуды;
5) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптар нормаларын сақталуын қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әдістеме және медициналық-әлеуметтік сараптаманы жетілдіру департаменті, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті осы бірлескен бұйрықты өзінің мүдделі аумақтық бөлімшелерінің, ведомстволық бағынысты ұйымдарының назарына жеткізсін.

6. Департаменту методологии и совершенствования медико-социальной экспертизы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего совместного приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" в течение пяти рабочих дней со дня подписания совместного приказа для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования.
7. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров труда и социальной защиты населения, искусственного интеллекта и цифрового развития, здравоохранения Республики Казахстан.
8. Настоящий совместный приказ вступает в силу по истечении десяти календарных дней после дня его подписания последним из руководителей государственных органов и действует в течение 12 (двенадцати) месяцев со дня его вступления в силу.
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ________________С. Жакупова
Министр здравоохранения Республики Казахстан ________________А. Альназарова
Заместитель Премьер-Министра – Министр искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан __________________Ж. Мадиев
Министр здравоохранения Республики Казахстан __________А. Альназарова
Заместитель Премьер-Министра – Министр искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан __________Ж. Мадиев
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан __________С. Жакупова
Приложение
к совместному приказу
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
от 5 ноября 2025 года № 136,
Заместитель Премьер-Министра –
Министр искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
от 11 ноября 2025 года № 571/НҚ и
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 4 ноября 2025 года № 347
Алгоритм формирования электронной очереди при очном оказании государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий алгоритм формирования электронной очереди при очном оказании государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты" (далее – Алгоритм) регламентирует порядок формирования электронной очереди через Портал социальных услуг — aleumet.egov.kz, в рамках очного оказания государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты" (далее – Услуга).

6. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әдістеме және медициналық-әлеуметтік сараптаманы жетілдіру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін бірлескен бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бірлескен бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
7. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, жасанды интеллект және цифрлық даму, денсаулық сақтау вице-министрлеріне жүктелсін.
8. Осы бірлескен бұйрық мемлекеттік органдар басшыларының соңғысы қол қойған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді және ол күшіне енген күннен бастап 12 (он екі) ай ішінде қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
____________ С. Жақыпова
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі ______________ А. Әлназарова
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрінің орынбасары –
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі ______Ж. Мәдиев
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі _________А. Альназарова
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі ______Ж. Мадиев
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі _____С. Жакупова
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
2025 жылғы 5 қарашадағы
№ 136,
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Жасанды
интеллект және цифрлық даму
министрі
2025 жылғы 11 қарашадағы
№ 571/НҚ мен
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2025 жылғы 4 қарашадағы
№ 347 бірлескен бұйрығына
қосымша
"Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік қызметін көзбе-көз көрсету кезінде электрондық кезекті қалыптастыру алгоритмі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік қызметін көзбе-көз көрсету кезінде электрондық кезекті қалыптастыру алгоритмі (бұдан әрі — Алгоритм) "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік қызметті көзбе-көз көрсету шеңберінде (бұдан әрі – Көрсетілетін қызмет) Әлеуметтік қызметтер порталы – aleumet.egov.kz арқылы электрондық кезекті қалыптастыру тәртібін регламенттейді.

2. В настоящем Алгоритме используются следующие основные понятия и сокращения:
1) портал социальных услуг (далее – Портал) – объект информатизации, представляющий собой единую точку доступа к товарам и услугам, услугам по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси, предоставляемых поставщиками для лиц с инвалидностью, на условиях возмещения местными исполнительными органами их стоимости в пределах гарантированной суммы в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан;
2) услугополучатель – освидетельствуемое лицо или его законный представитель;
3) услугодатель – Департамент Комитета регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения по Акмолинской области;
4) медико-социальная экспертиза (далее – МСЭ) – оценка ограничений жизнедеятельности освидетельствуемого лица, вызванных стойким расстройством функций организма, с установлением (неустановлением) инвалидности и (или) степени утраты трудоспособности, а также определение его потребностей в мерах социальной защиты;
5) отдел МСЭ – структурное подразделение уполномоченного государственного органа, проводящее МСЭ;
6) автоматизированная информационная система "Централизованный банк данных лиц, имеющих инвалидность" (далее – АИС "ЦБДИ") – аппаратно-программный комплекс, предназначенный для автоматизации бизнес-процессов по установлению инвалидности, утраты трудоспособности, разработке индивидуальной программы абилитации и реабилитации, а также для хранения и обработки данных по лицам, прошедшим освидетельствование в отделах МСЭ.
3. Электронная очередь формируется на основании предварительной записи на оказание Услуги, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Трудовым кодексом Республики Казахстан, в следующие часы: 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 14:30. Обеденный перерыв с 13:00 до 14:30 часов.
4. Услугодатель в течение трех рабочих дней с момента вступления в силу действия настоящего совместного приказа обязан в "АИС ЦБДИ":
внести данные по сопоставлению административно-территориальных единиц отделам МСЭ для записи на оказание Услуги;
сформировать графики приема отделов МСЭ, с учетом командировок специалистов до конца года.
Графики приема отделов МСЭ, с учетом командировок специалистов, на следующий календарный год формируются Услугодателем ежегодно до 25 декабря текущего года.
5. Услугополучатели:
1) записываются на МСЭ посредством электронной очереди на Портале;

2. Алгоритмде мынадай негізгі ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы (бұдан әрі – Портал) – Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес мүгедектігі бар адамдар үшін өнім берушілер ұсынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің, мүгедектігі бар адамдарды инватаксимен тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын жергілікті атқарушы органдардың кепілдік берілген сома шегінде өтеуі шарттарымен оларға қол жеткізудің бірыңғай нүктесін білдіретін ақпараттандыру объектісі;
2) көрсетілетін қызметті алушы – куәландырылатын тұлға немесе оның заңды өкілі;
3) көрсетілетін қызметті беруші – Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті;
4) медициналық-әлеуметтік сараптама (бұдан әрі – МӘС) – мүгедектікті және (немесе) еңбекке қабілеттіліктен айырылу дәрежесін белгілеп (белгілемей), куәландырылатын адамның организмі функцияларының тұрақты бұзылуынан туындаған тыныс-тіршілігінің шектелуін бағалау, сондай-ақ оның әлеуметтік қорғау шараларын қажетсінуін айқындау;
5) МӘС бөлімі – уәкілетті мемлекеттік органның МӘС жүргізетін құрылымдық бөлімшесі;
6) "Мүгедектігі бар адамдардың орталықтандырылған деректер банкі" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "МОДБ" ААЖ) – мүгедектікті белгілеу, еңбекке қабілеттіліктен айырылу, абилитациялау және оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу бойынша бизнес-процестерді автоматтандыруға, сондай-ақ МӘС бөлімдерінде куәландырудан өткен адамдар бойынша деректерді сақтау мен өңдеуге арналған аппараттық-бағдарламалық кешен.
3. Электрондық кезек Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінде белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, Көрсетілетін қызметке алдын ала жазылу негізінде мынадай сағаттарда қалыптастырылады: 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 14:30. Түскі үзіліс сағат 13:00-ден 14:30-ға дейін.
4. Көрсетілетін қызметті беруші осы бірлескен бұйрықтың күшіне енген кезден бастап үш жұмыс күні ішінде "МОДБ" ААЖ-ға:
Көрсетілетін қызметке жазылу үшін МӘС бөлімдеріне әкімшілік-аумақтық бірліктерді салыстыру жөніндегі деректерді енгізу;
мамандардың іссапарларын ескере отырып, жыл соңына дейін МӘС бөлімдерінің қабылдау кестесін қалыптастыру міндетті.
Келесі күнтізбелік жылға арналған МӘС бөлімдерінің қабылдау кестелері мамандардың іссапарларын ескере отырып, Көрсетілетін қызметті беруші тарапынан жыл сайын ағымдағы жылғы 25 желтоқсанға дейін қалыптастырады.
5. Көрсетілетін қызметті алушылар:
1) Порталдағы электрондық кезек арқылы МӘС-ке жазылады;

2) своевременно посещают назначенные освидетельствования в отделах МСЭ.
Глава 2. Порядок формирования электронной очереди при очном оказании государственной услуги "Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты"
6. При поступлении заключения на медико-социальную экспертизу (далее – форма № 031/у) в АИС "ЦБДИ" в соответствии с Правилами проведения медико-социальной экспертизы, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 260 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32922) Услугополучателю на номер абонентского устройства сотовой связи, зарегистрированного в базе мобильных граждан, направляется SMS-уведомление согласно приложению 1 к настоящему Алгоритму.
Услугополучатель считается надлежащим образом, проинформированным о дате, времени и месте проведения освидетельствования посредством направления SMS-уведомлений на номер абонентского устройства сотовой связи, зарегистрированного в базе мобильных граждан через АИС "ЦБДИ".
7. После получения SMS-уведомления Услугополучатель в течение срока действия формы № 031/у авторизуется на Портале и осуществляет запрос на запись на оказание Услуги, в том числе и на опекаемого.
8. При поступлении запроса на запись для оказания Услуги в АИС "ЦБДИ" в автоматизированном режиме проверяется:
срок действия формы № 031/у;
постоянная регистрация по месту жительства;
наличие свободной даты и времени.
При прохождении проверок в АИС "ЦБДИ" Услугополучателю на Портале отображаются свободные даты и время для записи на оказание Услуги с учетом выходных и праздничных дней, командировок отделов МСЭ.
9. При сохранении Услугополучателем даты и времени записи на оказание Услуги на Портале, с АИС "ЦБДИ" отправляется SMS-уведомление на номер абонентского устройства сотовой связи, зарегистрированного в базе мобильных граждан согласно приложению 2 к настоящему Алгоритму, информация о дате и времени записи, номере талона на оказание Услуги отображается в личном кабинете Услугополучателя на Портале и в АИС "ЦБДИ" формируется электронная очередь.
10. Услугополучателям, находящимся в электронной очереди, с АИС "ЦБДИ" за три календарных дня до даты записи на оказание Услуги направляется SMS-уведомление согласно приложению 2 к настоящему Алгоритму.

2) МӘС бөлімдерінде тағайындалған куәландыруларға уақтылы барады.
2-тарау. "Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау" мемлекеттік қызметін көзбе-көз көрсету кезінде электрондық кезекті қалыптастыру тәртібі
6. Медициналық-әлеуметтік сараптамаға қорытынды келіп түскен кезде (бұдан әрі – № 031/е нысан) "МОДБ" ААЖ-да Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 260 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32922 болып тіркелген) бекітілген Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларына сәйкес Көрсетілетін қызметті алушыға мобильді азаматтар базасында тіркелген ұялы байланыстың абоненттік құрылғысының нөміріне осы Алгоритмге 1-қосымшаға сәйкес SMS-хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы куәландырудан өту күні, уақыты және орны туралы "МОДБ" ААЖ арқылы мобильді азаматтар базасында тіркелген ұялы байланыстың абоненттік құрылғысының нөміріне жіберілетін SMS-хабарламалар негізінде тиісті түрде хабардар етілген болып есептеледі.
7. SMS-хабарламаны алғаннан кейін Көрсетілетін қызметті алушы № 031/е нысанының қолданылу мерзімі ішінде Порталда авторизацияланады және Көрсетілетін қызметке, оның ішінде қорғаншыға да жазылуға сұрау салуды жүзеге асырады.
8. Көрсетілетін қызметті көрсету үшін жазбаға сұрау салу келіп түскен кезде "МОДБ" ААЖ-да:
№ 031/у нысанының қолданылу мерзімі;
тұрғылықты жері бойынша тұрақты тіркеу;
бос күн мен уақыттың болуы автоматтандырылған режимде тексеріледі.
"МОДБ" ААЖ-да тексерулерден өту кезінде Көрсетілетін қызметті алушыға Порталда демалыс және мереке күндерін, МӘС бөлімдерінің іссапарларын ескере отырып, Көрсетілетін қызметке жазылу үшін бос күндер мен уақыт көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы Порталда Көрсетілетін қызметке жазылу күні мен уақытын сақтаған кезде "МОДБ" ААЖ-дан осы Алгоритмге 2-қосымшаға сәйкес мобильді азаматтар базасында тіркелген ұялы байланыстың абоненттік құрылғысының нөміріне SMS-хабарлама жіберіледі, Көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған талонның нөмірі және жазылу күні мен уақыты туралы ақпарат Көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде Порталда көрсетіледі және "МОДБ" ААЖ-да электрондық кезек қалыптасады.
10. Электрондық кезектегі Көрсетілетін қызметті алушыларға "МОДБ" ААЖ-мен Көрсетілетін қызметке жазылу күніне дейін күнтізбелік үш күн бұрын осы Алгоритмге 2-қосымшаға сәйкес SMS-хабарлама жіберіледі.

11. Отмена записи на оказание Услуги Услугополучателем проводится в
"личном кабинете" на Портале.
В случае отмены записи, Услугополучателю отправляется SMS-уведомление на номер абонентского устройства сотовой связи, зарегистрированного в базе мобильных граждан согласно приложению 3 к настоящему Алгоритму.
Во избежание нескольких записей на одну и ту же форму № 031/у, повторная запись в электронной очереди на МСЭ возможна после отмены предыдущей записи на Портале.
12. В случае опоздания Услугополучателя более чем на 15 (пятнадцать) минут от назначенного времени – запись на электронную очередь аннулируется. Услугополучателю на номер абонентского устройства сотовой связи, зарегистрированного в базе мобильных граждан, направляется SMS-уведомление согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму.
Повторная запись допускается при наличии свободных дат и времени либо возможна в тот же день в порядке живой очереди, после приема лиц, пришедших по предварительной записи.
Приложение 1
к Алгоритму формирования
электронной очереди при очном
оказании государственной
услуги "Установление
инвалидности и/или степени
утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты"
Форма
Уважаемый(ая) ФИО!
Ваши медицинские документы прошли проверку, просим записаться на освидетельствование в отдел медико-социальной экспертизы по ссылке "https://aleumet.egov.kz/…/…/".
Приложение 2
к Алгоритму формирования
электронной очереди при
очном оказании государственной
услуги "Установление инвалидности
и/или степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты"
Форма
Уважаемый(ая) ФИО!
Вы записаны на освидетельствование в отдел медико-социальной экспертизы № __ дата (дд.мм.гг.), время (чч:мм) по адресу (город, улица, дом, кабинет), номер талона _______.
Вы можете отменить свою запись в "личном кабинете" "https://aleumet.egov.kz/…/…/".
Приложение 3
к Алгоритму формирования
электронной очереди при очном
оказании государственной
услуги "Установление инвалидности
и/или степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты"
Форма
Уважаемый(ая) ФИО!
Вы отменили запись на освидетельствование в отдел медико-социальной экспертизы № __ дата (дд.мм.гг.), время (чч:мм) по адресу (город, улица, дом, кабинет).
Приложение 4
к Алгоритму формирования
электронной очереди при очном
оказании государственной услуги
"Установление инвалидности и/или
степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты"
Форма
Уважаемый(ая) ФИО!
Ваша запись на освидетельствование в отдел медико-социальной экспертизы аннулирована в связи с Вашей неявкой на освидетельствование в назначенное время.
Вы можете вновь записаться на освидетельствование в "личном кабинете" по ссылке "https://aleumet.egov.kz/…/…/".

11. Көрсетілетін қызметті алушының Көрсетілетін қызметке жазылудан бас тартуы Порталдағы "жеке кабинетте" жүргізіледі.
Жазбадан бас тартқан жағдайда Көрсетілетін қызметті алушыға осы Алгоритмге 3-қосымшаға сәйкес мобильді азаматтар базасында тіркелген ұялы байланыстың абоненттік құрылғысының нөміріне SMS-хабарлама жіберіледі.
№ 031/у нысаны бойынша бір мезгілде бірнеше жазылуға жол бермеу мақсатында МӘС-ке электрондық кезекке қайта жазылу Порталдағы алдыңғы жазбаның күшін жойғаннан кейін мүмкін болады.
12. Көрсетілетін қызмет алушы тағайындалған уақыттан 15 (он бес) минуттан астам кешіккен жағдайда, электрондық кезекке жазылу күшін жояды. Көрсетілетін қызметті алушыға мобильді азаматтар базасында тіркелген ұялы байланыстың абоненттік құрылғысының нөміріне осы Алгоритмге 4-қосымшаға сәйкес SMS-хабарлама жіберіледі.
Қайта жазылу бос күндер мен уақыт болған кезде жол беріледі, не алдын ала жазылу бойынша келген адамдарды қабылдағаннан кейін сол күні жалпы кезек тәртібімен өту мүмкін болады.
"Мүгедектікті және/немесе
еңбек ету қабілетінен айырылу
дәрежесін белгілеу және/немесе
қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындау"
мемлекеттік қызметін көзбе-көз
көрсету кезінде электрондық
кезекті қалыптастыру
алгоритміне 1-қосымша
Нысан
Құрметті аты-жөні!
Сіздің медициналық құжаттарыңыз тексеруден өтті, "https://aleumet.egov.kz/.../.../" сілтемесі бойынша медициналық-әлеуметтік сараптама бөліміне куәландыруға жазылуды сұраймыз.
"Мүгедектікті және/немесе
еңбек ету қабілетінен айырылу
дәрежесін белгілеу және/немесе
қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындау"
мемлекеттік қызметін көзбе-көз
көрсету кезінде электрондық
кезекті қалыптастыру
алгоритміне 2-қосымша
Нысан
Құрметті аты-жөні!
Сіз № ___ медициналық-әлеуметтік сараптама бөліміне куәландыруға (күн.ай.жыл.) ___ күні (қала, көше, үй, кабинет) (сағ:мм) уақыты, мекенжайы бойынша жазылдыңыз, талон нөмірі _______.
Жазбаңыздан "https://aleumet.egov.kz/.../.../" сілтемесі бойынша бас тартуға болады.
"Мүгедектікті және/немесе
еңбек ету қабілетінен айырылу
дәрежесін белгілеу және/немесе
қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындау"
мемлекеттік қызметін көзбе-көз
көрсету кезінде электрондық
кезекті қалыптастыру
алгоритміне 3-қосымша
Нысан
Құрметті аты-жөні!
Сіз № __ медициналық-әлеуметтік сараптама бөліміне (күн.ай.жыл.) күні, (сағ:мм) уақыты (қала, көше, үй, кабинет) мекенжайы бойынша куәландыруға жазылудан бас тарттыңыз.
"Мүгедектікті және/немесе
еңбек ету қабілетінен айырылу
дәрежесін белгілеу және/немесе
қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындау"
мемлекеттік қызметін көзбе-көз
көрсету кезінде электрондық
кезекті қалыптастыру
алгоритміне 4-қосымша
Нысан
Құрметті аты-жөні!
Сіздің медициналық-әлеуметтік сараптама бөліміне куәландыруға жазылуыңыз Сіздің белгіленген уақытта келмеуіңізге байланысты жойылды.
Сіз "жеке кабинетте" "https://aleumet.egov.kz/.../.../" сілтемесі бойынша куәландыруға қайта жазылуыңызға болады.