О реализации пилотного проекта по оказанию некоторых государственных услуг в сферах образования, социальной защиты населения, жилищных отношений и физической культуры на цифровой платформе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 мая 2025 года № 151, и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 20 мая 2025 года № 262, Министра просвещения Республики Казахстан от 21 мая 2025 года № 116, Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 21 мая 2025 года № 174, и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 20 мая 2025 года № 71 и Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 19 мая 2025 года № 235/НҚ
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 7.
В соответствии со статьей 22 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", а также во исполнение абзаца второго пункта 2.2 протокола совещания по социальным вопросам под председательством Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Кошербаева Е.Б. от 24 марта 2025 года №16-14/Б-426 ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Реализовать пилотный проект по оказанию государственных услуг:
"Предоставление общежития обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования";
"Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций высшего образования";
"Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью";
"Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах";
"Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования";
"Оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования";
"Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования";
"Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования";
"Субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде";
"Назначение жилищной помощи";
"Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам" на единой цифровой платформе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің цифрлық платформасында білім беру, халықты әлеуметтік қорғау, тұрғын-үй қатынастары және дене шынықтыру салаларындағы кейбір мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша пилоттық жобаны жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 19 мамырдағы № 151, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2025 жылғы 20 мамырдағы № 262, Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 21 мамырдағы № 116, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 21 мамырдағы № 174, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің м.а. 2025 жылғы 20 мамырдағы № 71 және Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 19 мамырдағы № 235/НҚ бірлескен бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 7-тармақтан қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Б.Көшербаевтың төрағалығымен өткен Әлеуметтік мәселелер жөніндегі 2025 жылғы 24 наурыздағы кеңестің № 16-14/Б-426 хаттамасының 2.2-тармағының екінші абзацына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің цифрлық платформасында:
"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру";
"Жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну";
"Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу";
"Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну";
"Мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру";
"Білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қаржылық және материалдық көмек көрсету";
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру";
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну";
"Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау";
"Тұрғын үй көмегін тағайындау";
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтерін және (немесе) қызметті көрсету бойынша пилоттық жоба жүзеге асырылсын.

2. Утвердить Алгоритм взаимодействия государственных органов при реализации пилотного проекта по оказанию некоторых государственных услуг в сферах образования, социальной защиты населения, жилищных отношений и физической культуры на цифровой платформе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложению к настоящему совместному приказу.
3. Департаменту цифровизации и автоматизации государственных услуг Министерства просвещения Республики Казахстан, Департаменту цифровизации и автоматизации государственных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Департаменту цифровизации и государственных услуг Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, Департаменту цифровизации и развития государственных услуг Министерства туризма и спорта Республики Казахстан, Департаменту цифровизации и государственных услуг Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан совместно с местным исполнительным органом участника пилотного проекта:
1) довести настоящий совместный приказ до сведения своих заинтересованных территориальных подразделений, подведомственных организаций;
2) разместить настоящий совместный приказ на интернет-ресурсах Министерств науки и высшего образования, труда и социальной защиты населения, просвещения, промышленности и строительства, туризма и спорта Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) провести техническую подготовку информационных систем к реализации пилотного проекта и обучение сотрудников уполномоченных органов.
4. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Комитету по охране прав детей, Департаменту технического и профессионального образования, Департаменту воспитательной работы и дополнительного образования Министерства просвещения Республики Казахстан, Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан совместно с Акционерным обществом "Центр развития трудовых ресурсов" обеспечить:
1) обучение и консультирование сотрудников организаций работе в АИС "Е-Собес" и АИС "Социальная помощь";
2) реализацию и ежемесячный мониторинг проведения пилотного проекта.

2. Осы бұйрыққа қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің цифрлық платформасында білім беру, халықты әлеуметтік қорғау, тұрғын-үй қатынастары және дене шынықтыру салаларындағы кейбір мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша пилоттық жобаны іске асыру кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс қимыл алгоритмі бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі Цифрландыру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру департаменті, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Электрондық денсаулық сақтауды дамыту департаменті, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Цифрландыру және мемлекеттік қызметтерді автоматтандыру департаменті, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Мемлекеттік қызметтерді цифрландыру және автоматтандыру департаменті, Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі Цифрлық трансформация және мемлекеттік қызметтерді дамыту департаменті, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі Цифрландыру және мемлекеттік көрсетілетін қызметтер департаменті пилотқа қатысушы жергілікті атқарушы органмен бірлесе отырып:
1) осы бірлескен бұйрықты өзінің мүдделі аумақтық бөлімшелерінің, ведомстволық бағынысты ұйымдарының назарына жеткізсін;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім, Денсаулық сақтау, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, Оқу-ағарту, Өнеркәсіп және құрылыс, Туризм және спорт министрліктерінің интернет-ресурстарында орналастырсын;
3) пилотты іске асыру үшін ақпараттық жүйелерді техникалық даярлауды және уәкілетті органдардың қызметкерлерін оқытуды жүргізуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті, Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитеті, Техникалық және кәсіптік білім департаменті, Тәрбие жұмысы және қосымша білім беру департаменті, Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамымен бірлесіп:
1) білім беру ұйымдарының қызметкерлерін "Е-Собес" ААЖ және "Әлеуметтік көмек" ААЖ жұмысына оқытсын және кеңес берсін;
2) пилоттық жобаны іске асыру және жүргізудің ай сайынғы мониторингін жүргізсін.

5. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания последним из руководителей государственных органов настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования.
6. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров просвещения, цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности, труда и социальной защиты населения, науки и высшего образования, промышленности и строительства, туризма и спорта Республики Казахстан.
7. Настоящий совместный приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует в течение года со дня введение в действия.
Исполняющий обязанности
министра науки и высшего образования
Республики Казахстан
Д. Щеглова
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
С. Жакупова
Министр просвещения
Республики Казахстан
Г. Бейсембаев
Министр промышленности и
строительства Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
Исполняющий обязанности
министра туризма и спорта Республики Казахстан
Е. Еркинбаев
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАН"
Аким города Шымкент
"СОГЛАСОВАН"
Аким Карагандинской области
Приложение
к совместному приказу
Министра науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 20 мая 2025 года № 262
Министра труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 19 мая 2025 года №151
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 21 мая 2025 года №116
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 21 мая 2025 года №174
Министра туризма и спорта
Республики Казахстан
от 20 мая 2025 года № 71
Министра цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 19 мая 2025 года № 235/НҚ
Алгоритм взаимодействия государственных органов при реализации пилотного проекта по оказанию некоторых государственных услуг в сферах образования, социальной защиты населения, жилищных отношений и физической культуры на цифровой платформе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан

5. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа мемлекеттік органдар басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберсін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, Ғылым және жоғары білім, Өнеркәсіп және құрылыс, Туризм және спорт вице-министрлеріне жүктелсін.
7. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және қолданысқа енгізілген күннен бастап бір жыл ішінде қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрінің
міндетін атқарушы
Д. Щеглова
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
С. Жақыпова
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрі
Ғ. Бейсембаев
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нағаспаев
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушы
Е. Еркінбаев
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Ж. Мәдиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Шымкент қаласының әкімі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қарағанды облысының әкімі
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрлігінің
2025 жылғы 20 мамырдағы
№ 262
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің
2025 жылғы 19 мамырдағы
№ 151
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігінің
2025 жылғы 21 мамырдағы
№ 116
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрлігінің
2025 жылғы 21 мамырдағы
№ 174
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
Министрлігінің
2025 жылғы 20 мамырдағы
№ 71
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігінің
2025 жылғы 19 мамырдағы
№ 235/НҚ бірлескен
бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің цифрлық платформасында білім беру, халықты әлеуметтік қорғау, тұрғын-үй қатынастары және дене шынықтыру салаларындағы кейбір мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету бойынша пилоттық жобаны іске асыру кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл алгоритмі

Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Алгоритм взаимодействия государственных органов при реализации пилотного проекта по оказанию некоторых государственных услуг в сферах образования, социальной защиты населения, жилищных отношений и физической культуры на цифровой платформе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Алгоритм) определяет порядок взаимодействия государственных органов при реализации пилотного проекта на цифровой платформе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
2. Территорией реализации пилотного проекта является город Шымкент и Карагандинская область.
3. В настоящем Алгоритме используются следующие основные понятия и сокращения:
1) информационная система (далее – ИС) – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач;
2) услугополучатель – физическое лицо и (или) законный представитель ребенка, которому оказывается государственная услуга;
3) автоматизированная ИС "Е-Собес" (далее – АИС "Е-Собес") – автоматизированная информационная система Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, предназначенная для оказания государственных услуг, в том числе государственных услуг, предусмотренных в рамках настоящего Алгоритма;
4) автоматизированная ИС "Социальная помощь" (далее – АИС "Соцпомощь") – автоматизированная информационная система Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, предназначенная для оказания государственных услуг, в том числе государственных услуг, предусмотренных в рамках настоящего Алгоритма;
5) короткое текстовое сообщение (далее – SMS-сообщение) – услуга, оказываемая оператором сотовой связи, по приему и передаче информации посредством сети сотовой связи;
6) уполномоченный орган по оказанию государственной услуги в сфере высшего и (или) послевузовского образования (далее – ОВПО) – организации высшего и (или) послевузовского образования города Шымкент и Карагандинской области;
7) уполномоченный орган по оказанию государственной услуги в сфере образования (далее – уполномоченный орган в сфере образования) – Управления образования города Шымкент и Карагандинской области, организации среднего, технического и профессионального, послесреднего образования города Шымкент и Карагандинской области;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің цифрлық платформасында білім беру, халықты әлеуметтік қорғау, тұрғын-үй қатынастары және дене шынықтыру салаларындағы кейбір мемлекеттік көрсетілетін қызметтер және (немесе) қызметті көрсету бойынша пилоттық жобаны іске асыру кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс қимыл алгоритмі (бұдан әрі – Алгоритм) пилоттық жобаны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің бірыңғай цифрлық платформасы арқылы іске асыру кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібін жүргізуді айқындайды.
2. Пилоттық жобаны іске асыру аумағы Шымкент қаласы және Қарағанды облысы болып табылады.
3. Бұл Алгоритмде келесі негізгі ұғымдар мен қысқартулар қолданылады:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ) – ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсететін персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдық-реттелген жиынтығы;
2) қызмет алушы – мемлекеттік қызмет және (немесе) қызмет көрсетілетін жеке тұлға және (немесе) баланың заңды өкілі;
3) "Е-Собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "Е-Собес" ААЖ) – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің бірыңғай цифрлық платформа ретінде мемлекеттік қызметтер көрсетуге, оның ішінде осы Алгоритм аясында қарастырылатын мемлекеттік қызметтерді көрсетуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
4) "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "Әлеуметтік көмек" ААЖ) – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің мемлекеттік қызметтер көрсетуге, оның ішінде осы Алгоритм аясында қарастырылатын мемлекеттік қызметтерді көрсетуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйесі;
5) қысқа мәтіндік хабарлама (бұдан әрі – SMS-хабарлама) - ұялы байланыс операторы ұялы байланыс желісі арқылы ақпаратты қабылдау және беру бойынша көрсететін қызмет;
6) жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – ЖЖОБҰ) – Шымкент қаласының және Қарағанды облысының жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары;
7) білім беру саласында мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – білім беру саласындағы уәкілетті орган) – Шымкент қаласының және Қарағанды облысының білім басқармалары, Шымкент қаласының және Қарағанды облысының орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары;

8) уполномоченный орган по оказанию государственной услуги в сфере социальной защиты населения (далее – уполномоченный орган в сфере социальной защиты) – Управление занятости и социальной защиты города Шымкент и Карагандинской области;
9) уполномоченный орган по оказанию государственной услуги в сфере жилищных отношений (далее – уполномоченный орган в сфере жилищных отношений) – АО "Отбасы банк";
10) уполномоченный орган по оказанию государственной услуги в сфере физической культуры (далее – уполномоченный орган в сфере физической культуры) – Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан;
11) база мобильных граждан (далее – БМГ) – база подключенных к учетной записи портала абонентских номеров заявителей, предоставленных операторами сотовой связи, используемых для оказания государственных услуг посредством абонентских устройств подвижной сети и направления информационных сообщений, а также оказания проактивных государственных услуг;
12) ИС "Мониторинг" (далее – ИС "Мониторинг") – подсистема интегрированной ИС Центров обслуживания населения;
13) цифровая карта семьи (далее – ЦКС) – аналитическое решение, реализованное на информационно-коммуникационной платформе "электронного правительства", которое позволяет формировать и сегментировать списки семей (лиц) по уровню их социального благополучия;
14) Скоринговая модель оценки уровня благосостояния семей (лиц) (далее – Скоринговая модель) – модуль цифровой платформы, реализующий формализованный метод количественной оценки социально-экономических характеристик семьи (лица) на основе данных ЦКС;
15) заявитель – лицо, обращающееся за получением государственных услуг;
16) участники пилотного проекта – Министерства науки и высшего образования, труда и социальной защиты населения, просвещения, промышленности и строительства, туризма и спорта Республики Казахстан, Акимат города Шымкент, Акимат Карагандинской области;
17) ИС "Национальная образовательная база данных" (далее – ИС "НОБД") – ИС Министерства просвещения, предназначенная для сбора, обработки, хранения и анализа данных в сфере образования Республики Казахстан;
18) ИС "Единая платформа высшего образования" (далее – ИС "ЕПВО") – ИС Министерства науки и высшего образования, предназначенная для сбора, обработки, хранения и анализа данных в сфере высшего и послевузовского образования Республики Казахстан;

8) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті орган) – Шымкент қаласының және Қарағанды облысының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы;
9) тұрғын үй қатынастары саласында мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган) – "Отбасы банк" АҚ;
10) дене шынықтыру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – дене шынықтыру саласындағы уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті;
11) мобильді азаматтар базасы (бұдан әрі – МАБ) – жылжымалы желінің абоненттік құрылғылары арқылы мемлекеттік қызметтер көрсету және ақпараттық хабарламалар жіберу, сондай-ақ проактивті мемлекеттік қызметтер көрсету үшін пайдаланылатын ұялы байланыс операторлары ұсынған көрсетілетін қызметті алушылардың есептік жазбасына қосылған абоненттік нөмірлерінің базасы;
12) "Мониторинг" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "Мониторинг" АЖ) - Халыққа қызмет көрсету орталықтарының интеграцияланған АЖ-ның кіші жүйесі;
13) отбасының цифрлық картасы (бұдан әрі – ОЦК) – "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасында іске асырылған, отбасылардың (адамдардың) тізімдерін олардың әлеуметтік саламаттылығы деңгейі бойынша қалыптастыруға және сегменттеуге мүмкіндік беретін талдамалық шешім;
14) Отбасының (адамның) әл-ауқат деңгейін бағалаудың скорингтік үлгісі (бұдан әрі – Скорингтік үлгі) – ОЦҚ деректері негізінде отбасының (адамның) әлеуметтік-экономикалық сипаттамаларын бағалаудың ресімделген әдісін іске асыратын цифрлық платформа модульі;
15) өтініш беруші – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жүгінетін адам;
16) пилоттық жобаға қатысушылар – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, Оқу-ағарту, Өнеркәсіп және құрылыс, Туризм және спорт министрліктері, Шымкент қаласының әкімдігі, Қарағанды облысының әкімдігі;
17) "Ұлттық білім беру деректер қоры" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ҰБДҚ) – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігінің білім беру саласындағы мәліметтерді жинақтауға, өңдеуге, сақтауға және талдауға арналған ақпараттық жүйесі;
18) "Жоғары білім берудің бірыңғай платформасы" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "ЖББП" АЖ) – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігінің білім беру саласындағы мәліметтерді жинақтауға, өңдеуге, сақтауға және талдауға арналған ақпараттық жүйесі;

19) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
20) веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.
Все иные термины, используемые в настоящем Алгоритме, используются в том значении, в котором они употребляются в Социальном кодексе Республики Казахстан, Законах Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", "Об образовании", "О жилищных отношениях", "О социальной и медико-педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями", "О физической культуре и спорте", "О государственных услугах", "Об информатизации" и в других нормативно-правовых актах.
4. Взаимодействие государственных органов и организаций производится на постоянной основе для обеспечения бесперебойной и корректной работоспособности задействованных информационных систем.
5. Участники пилотного проекта соблюдают требования Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", а также Единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832.
6. Полноту, подлинность, достоверность и не искаженность передаваемых данных обеспечивают стороны информационных систем – владельцы сервисов, передающие информацию.
7. Скоринговая модель на основании количественных и качественных данных присваивает заявителю уровень благосостояния и автоматически определяет его по критериям благосостояния, согласно приложению 1 к настоящему Алгоритму.
8. На основании присвоенного уровня благосостояния участники пилотного проекта принимают решение о предоставлении либо об отказе в представлении государственных услуг в соответствии с настоящим Алгоритмом.

19) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған заңды тұлға;
20) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болатын ақпараттық жүйе.
Осы алгоритмде пайдаланылатын барлық өзге терминдер Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінде, "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы", "Білім туралы", "Тұрғын үй қатынастары туралы", "Кемтар балаларды әлеуметтiк және медициналық-педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы", "Дене шынықтыру және спорт туралы", "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында және басқа да нормативтік-құқықтық актілерде қолданылатын мағынада пайдаланылады.
4. Мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өзара іс-қимылы іске қосылған ақпараттық жүйелердің үздіксіз және дұрыс жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін тұрақты негізде жүргізіледі.
5. Пилоттық жобаға қатысушылар "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды сақтайды.
6. Берілетін деректердің толықтығын, түпнұсқалығын, дұрыстығын және бұрмаланбауын ақпараттық жүйелердің тараптары – ақпаратты беретін сервистердің иелері қамтамасыз етеді.
7. Скорингтік үлгі сандық және сапалық деректер негізінде өтініш берушіге әл-ауқат деңгейін береді және осы Алгоритмнің 1-қосымшасына сәйкес әл-ауқат критерийлері бойынша автоматты түрде анықтайды.
8. Берілген әл-ауқат деңгейі негізінде пилоттық жобаға қатысушылар осы Алгоритмге сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді ұсыну немесе ұсынудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.

9. Заявители с уровнем благосостояния, характеризующим экономическую устойчивость на уровне 6 Скоринговой модели, не подлежат охвату государственными услугами пилотного проекта и является основанием для отказа.
10. В рамках пилотного проекта АИС "Е-Собес" и АИС "Соцпомощь" не направляют статусы оказания государственных услуг в ИС "Мониторинг".
Глава 2. Порядок взаимодействия государственных органов при оказании государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования"
11. Для получения государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования" заявитель подает заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему Алгоритму.
Прием заявления и выдача результата оказание государственной услуги осуществляется через:
1) веб-портал;
2) ОВПО;
3) абонентское устройство сотовой связи, зарегистрированного на веб-портале "электронного правительства" (далее – абонентское устройство).
12. Заявитель прилагает к заявлению документы, предусмотренные в приложении 2 к приказу Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 219 "Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций высшего и (или) послевузовского образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31540) (далее – Правила №219).
13. Электронные заявления поступают из веб-портала, ОВПО или абонентское устройство и регистрируются в АИС "Е-Собес".
14. АИС "Е-Собес" получает согласие от заявителя и членов семьи (указанные в заявление) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в ИС, при оказании государственной услуги, посредством направления запроса на государственный сервис контроля доступа к персональным данным.
15. АИС "Е-Собес" осуществляет запросы в государственные органы и организации для получения следующих сведений, при условии согласия заявителя и членов семьи, предоставленного посредством зарегистрированного в БМГ абонентского номера сотовой связи заявителя, в зависимости от категории обучающихся или воспитанников организации образования:
1) решение уполномоченного органа в сфере образования об установлении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также граждан Республики Казахстан из числа молодежи, потерявшие или оставшиеся без попечения родителей до совершеннолетия, воспитывающихся в семьях (для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, проживающих в семьях) из ИС "НОБД";

9. Скорингтік үлгінің 6-деңгейіндегі экономикалық орнықтылықты сипаттайтын әл-ауқат деңгейі бар өтініш берушілер пилоттық жобадағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтермен қамтылуға жатпайды.
10. Пилоттық жоба аясында "Е-Собес" ААЖ және "Әлеуметтік көмек" ААЖ мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің мәртебесін "Мониторинг" АЖ-ға жолдамайды.
2-тарау. "Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру" мемлекеттік қызметін көрсету кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібі
11. "Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органға осы Алгоритмнің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру:
1) веб-портал;
2) ЖЖОБҰ;
3) www. egov. kz-те тіркелген ұялы байланысының абоненттік құрылғысы (бұдан әрі – абоненттік құрылғы) арқылы жүзеге асырылады.
12. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке "Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 219 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31540 болып тіркелген) (бұдан әрі – №219 Қағидалар) 2-қосымшада көзделген құжаттарды қоса береді.
13. Электрондық өтініштер веб-порталдан, ЖЖОБҰ немесе абоненттік құрылғыдан түседі және "Е-Собес" ААЖ-да тіркеледі.
14. "Е-Собес" ААЖ мемлекеттік қызметті көрсету кезінде АЖ-да қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін өтініш берушіден және отбасы мүшелерінен (өтініште көрсетілген) келісімді дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисіне сұрау салуды жолдау арқылы алады.
15. "Е-Собес" ААЖ білім беру ұйымының білім алушыларының немесе тәрбиеленушілерінің санаттарына қарай, өтініш берушінің МАБ-да тіркелген ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған өтініш берушінің келісімі болған жағдайда, мемлекеттік органдар мен ұйымдарға келесі мәліметтерді алу үшін мынадай сұрау салуларды жүзеге асырады:
1) ҰБДҚ-дан отбасыларда (жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың, сондай-ақ кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастардың қатарындағы Қазақстан Республикасы азаматтарының) тәрбиеленетін жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін қорғаншылық (қамқоршылық), патронаттық тәрбие белгілеу туралы уәкілетті органның шешімі;

2) сведения, подтверждающие принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи (для детей из семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи) из АИС "Социальная помощь";
3) сведения о полученных доходах, в том числе, сведения о заработной плате работающих родителей или лиц их заменяющих, о доходах от предпринимательской и других видов деятельности, о доходах в виде алиментов на детей и других иждивенцев (для детей из семей, не получающих адресной социальной помощи, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума).
16. Проверка полноты представленных документов осуществляется в соответствии с Правилами №219.
17. Специалист ОВПО из АИС "Е-Собес" осуществляет запросы для получения сведения из ЦКС согласно приложению 3 к настоящему Алгоритму и результат оценки Скоринговой модели.
18. Специалист ОВПО в течение 1 (одного) рабочего дня после даты регистрации заявления в системе на основании решения ЦКС и принятых документов согласовывает проект решения о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму и направляет на подписание Председателю конкурсной комиссии по распределению мест в общежитиях.
19. Председатель конкурсной комиссии по распределению мест в общежитиях в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение и подписывает его электронной цифровой подписью в АИС "Е-Собес".
20. Решение о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги передается в ЦКС и ИС "ЕПВО".
21. Предоставление государственной услуги осуществляется согласно Правил № 219.
22. Уведомление услугополучателя о результате оказания государственной услуги осуществляется согласно Правил № 219.
Глава 3. Порядок взаимодействия государственных органов при оказании государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций высшего образования"
23. Для получения государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций высшего образования" заявитель подает заявление по форме, согласно приложению 5 к настоящему Алгоритму.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

2) өтініш берушінің (отбасының) "Әлеуметтік көмек" ААЖ-дан атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балалар үшін) тиесілігін растайтын мәліметтер;
3) алынған кірістер туралы мәліметтер, оның ішінде жұмыс істейтін ата-аналардың немесе оларды алмастыратын адамдардың жалақысы туралы, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түсетін кірістер туралы, балаларға және басқа да асырауындағы адамдарға алимент түріндегі кірістер туралы мәліметтер (жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балалар үшін).
16. Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру № 219 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
17. ЖЖОБҰ маманы "Е-Собес" ААЖ арқылы осы Алгоритмнің 3-қосымшасына сәйкес ОЦК-нан мәліметтерді және ОЦК-ның Скорингтік үлгісінің бағалау нәтижесін алу үшін сұрау салуды жүзеге асырады.
18. ЖЖОБҰ маманы өтініш жүйеде тіркелген күннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ОЦК-нан алынған мәліметтер және қабылданған құжаттар негізінде осы Алгоритмнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы не көрсетуден бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және Жатақханадағы орындарды бөлу жөніндегі конкурстық комиссия төрағасына қол қоюға жолдайды.
19. Жатақханадағы орындарды бөлу жөніндегі конкурстық комиссия төрағасы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім қабылдап, оны "Е-Собес" ААЖ-да электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
20. Мемлекеттік қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім ОЦК-ға және "ЖББП" АЖ-ға беріледі.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету № 219 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
22. Көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабардар ету № 219 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
3-тарау. "Жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсету кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібі
23. "Жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органға осы Алгоритмнің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру:

1) Государственную корпорацию;
2) веб-портал;
3) ОВПО;
4) абонентское устройство.
24. Заявитель к заявлению прилагает документы, предусмотренные в приложении 2 к приказу Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 180 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций высшего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20579) (далее – Правила № 180).
25. Электронные заявления поступают из Государственной корпорации, веб-портала, ОВПО или абонентское устройство и регистрируются в АИС "Е-Собес".
26. АИС "Е-Собес" получает согласие от заявителя и членов семьи (указанные в заявление) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в ИС, при оказании государственной услуги, посредством направления запроса на государственный сервис контроля доступа к персональным данным.
27. АИС "Е-Собес" осуществляет запросы в государственные органы и организации для получения следующих сведений, при условии согласия заявителя и членов семьи, предоставленного посредством зарегистрированного в БМГ абонентского номера сотовой связи заявителя, в зависимости от категории обучающихся или воспитанников организации образования:
1) решение уполномоченного органа в сфере образования об установлении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях (для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, проживающих в семьях) из ИС "НОБД";
2) сведения, подтверждающие принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи (для детей из семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи) из АИС "Социальная помощь";
3) сведения о полученных доходах, в том числе, сведения о заработной плате работающих родителей или лиц их заменяющих, о доходах от предпринимательской и других видов деятельности, о доходах в виде алиментов на детей и других иждивенцев (для детей из семей, не получающих адресной социальной помощи, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума).

1) Мемлекеттік корпорация;
2) веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
24. Өтініш беруші өтінішке "Жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметі Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 180 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20579 болып тіркелген) Жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларының (бұдан әрі – № 180 қағидалар) 2-қосымшасына сәйкес құжаттарды қоса береді.
25. Электрондық өтінімдер Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы түседі және "Е-Собес" ААЖ-да тіркеледі.
26. "Е-Собес" ААЖ мемлекеттік қызметті көрсету кезінде АЖ-да қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін өтініш берушіден және отбасы мүшелерінен (өтініште көрсетілген) келісімді дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисіне сұрау салуды жолдау арқылы алады.
27. "Е-Собес" ААЖ білім беру ұйымының білім алушыларының немесе тәрбиеленушілерінің санаттарына қарай, өтініш берушінің МАБ-да тіркелген ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған өтініш берушінің келісімі болған жағдайда, мемлекеттік органдар мен ұйымдарға келесі мәліметтерді алу үшін мынадай сұрау салуларды жүзеге асырады:
1) ҰБДҚ-дан отбасыларда (жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың, сондай-ақ кәмелетке толғанға дейін ата-анасынан айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жастардың қатарындағы Қазақстан Республикасы азаматтарының) тәрбиеленетін жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін қорғаншылық (қамқоршылық), патронаттық тәрбие белгілеу туралы уәкілетті органның шешімі;
2) өтініш берушінің (отбасының) "Әлеуметтік көмек" ААЖ-нен атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балалар үшін) тиесілігін растайтын мәліметтер;
3) алынған кірістер туралы мәліметтер, оның ішінде жұмыс істейтін ата-аналардың немесе оларды алмастыратын адамдардың жалақысы туралы, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түсетін кірістер туралы, балаларға және басқа да асырауындағы адамдарға алимент түріндегі кірістер туралы мәліметтер (жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балалар үшін).

28. Проверка полноты представленных документов осуществляется в соответствии с Правилами №180.
29. Специалист ОВПО из АИС "Е-Собес" осуществляет запросы для получения сведения из ЦКС согласно приложению 3 к настоящему Алгоритму и результат оценки Скоринговой модели.
30. Специалист ОВПО в течение 1 (одного) рабочего дня после даты регистрации заявления в системе на основании решения ЦКС и принятых документов согласовывает проект решения о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму и направляет на подписание руководителю ОВПО.
31. Руководитель ОВПО в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение и подписывает его электронной цифровой подписью в АИС "Е-Собес".
32. Решение о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги передается в ЦКС и ИС "ЕПВО".
33. Предоставление государственной услуги осуществляется согласно Правил № 180.
34. Уведомление услугополучателя о результате оказания государственной услуги осуществляется согласно Правил № 180.
Глава 4. Порядок взаимодействия государственных органов при оказании государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью"
35. Для получения государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью" заявитель подает заявление по форме, согласно приложению 7 к настоящему Алгоритму.
Прием заявления и выдача результата оказание государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию;
2) веб-портал.
36. Заявитель прилагает к заявлению документы, предусмотренные в приложении 3 к приказу Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22394) (далее – Правила №84) и в решении местного представительного органа.
37. Электронные заявления поступают из Государственной корпорации или веб-портала и регистрируются в АИС "Е-Собес".
38. АИС "Е-Собес" получает согласие от заявителя и членов семьи (указанные в заявление) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в ИС, при оказании государственной услуги, посредством направления запроса на государственный сервис контроля доступа к персональным данным.

28. Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру № 180 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
29. ЖЖОБҰ маманы "Е-Собес" ААЖ арқылы осы Алгоритмнің 3-қосымшасына сәйкес ОЦК-нан мәліметтерді және ОЦК-ның Скорингтік үлгісінің бағалау нәтижесін алу үшін сұрау салуды жүзеге асырады.
30. ЖЖОБҰ маманы өтініш жүйеде тіркелген күннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ОЦК-нан алынған мәліметтер және қабылданған құжаттар негізінде осы Алгоритмнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы не көрсетуден бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және ЖЖОБҰ басшысына қол қоюға жолдайды.
31. ЖЖОБҰ басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім қабылдап, оны "Е-Собес" ААЖ-да электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
32. Мемлекеттік қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім ОЦК-на және "ЖББП" АЖ-ға беріледі.
33. Мемлекеттік қызмет көрсету № 180 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
34. Көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабардар ету № 180 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
4-тарау. "Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсету кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібі
35. "Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін өтініш беруші әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органға осы Алгоритмнің 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) веб-портал;
3) ЖЖОБҰ;
4) абоненттік құрылғы арқылы жүзеге асырылады.
36. Өтініш беруші өтінішке "Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 84 Қағидалар) 2-қосымшасында және жергілікті уәкілетті органдардың шешеімдерінде қарастырылған құжаттарды қоса береді.
37. Электрондық өтінімдер Мемлекеттік корпорация, веб-портал, ЖЖОБҰ немесе абоненттік құрылғы арқылы түседі және "Е-Собес" ААЖ-да тіркеледі.
38. "Е-Собес" ААЖ-сі мемлекеттік қызметті көрсету кезінде АЖ-да қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін өтініш берушіден және отбасы мүшелерінен (өтініште көрсетілген) келісімді дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисіне сұрау салуды жолдау арқылы алады.

39. АИС "Е-Собес" осуществляет запросы в государственные органы и организации для получения следующих сведений, при условии согласия заявителя и членов семьи, предоставленного посредством зарегистрированного в БМГ абонентского номера сотовой связи заявителя, в зависимости от категории обучающихся или воспитанников организации образования:
1) решение уполномоченного органа в сфере образования об установлении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях (для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, проживающих в семьях) из ИС "НОБД";
2) сведения, подтверждающие принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи (для детей из семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи) из АИС "Социальная помощь";
3) сведения о полученных доходах, в том числе, сведения о заработной плате работающих родителей или лиц их заменяющих, о доходах от предпринимательской и других видов деятельности, о доходах в виде алиментов на детей и других иждивенцев (для детей из семей, не получающих адресной социальной помощи, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума).
40. Проверка полноты представленных документов осуществляется в соответствии с Правилами №84.
41. Специалист уполномоченного органа в сфере социальной защиты из АИС "Е-Собес" осуществляет запросы для получения сведения из ЦКС согласно приложению 3 к настоящему Алгоритму и результат оценки Скоринговой модели.
42. Специалист уполномоченного органа в сфере социальной защиты в течение 1 (одного) рабочего дня после даты регистрации заявления в системе на основании решения ЦКС и принятых документов согласовывает проект решения о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму и направляет на подписание руководителю уполномоченного органа в сфере социальной защиты.
43. Руководитель уполномоченного органа в сфере социальной защиты в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение и подписывает его электронной цифровой подписью в АИС "Е-Собес".
44. Решение о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги передается в ЦКС.
45. Услуга прекращается в следующих случаях:
1) смерти ребенка;
2) выезда услугополучателя на постоянное проживание за пределы города Шымкент и Карагандинской области;
3) направления ребенка на проживание в центр оказания специальных социальных услуг.
46. Предоставление государственной услуги осуществляется согласно Правил № 84.

39. "Е-Собес" ААЖ білім беру ұйымының білім алушыларының немесе тәрбиеленушілерінің санаттарына қарай, өтініш берушінің МАБ-да тіркелген ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған өтініш берушінің келісімі болған жағдайда, мемлекеттік органдар мен ұйымдарға келесі мәліметтерді алу үшін мынадай сұрау салуларды жүзеге асырады:
1) ҰБДҚ-дан отбасыларда (жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, отбасыларда тұратын балалар үшін) тәрбиеленетін жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін қорғаншылық (қамқоршылық), патронаттық тәрбие белгілеу туралы уәкілетті органның шешімі;
2) өтініш берушінің (отбасының) "Әлеуметтік көмек" ААЖ-нен атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балалар үшін) тиесілігін растайтын мәліметтер;
3) алынған кірістер туралы мәліметтер, оның ішінде жұмыс істейтін ата-аналардың немесе оларды алмастыратын адамдардың жалақысы туралы, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түсетін кірістер туралы, балаларға және басқа да асырауындағы адамдарға алимент түріндегі кірістер туралы мәліметтер (жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балалар үшін).
40. Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру № 84 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
41. Әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті орган маманы "Е-Собес" ААЖ-сы арқылы осы Алгоритмнің 3-қосымшасына сәйкес ОЦК-нан мәліметтерді және ОЦК-ның Скорингтік үлгісінің бағалау нәтижесін алу үшін сұрау салуды жүзеге асырады.
42. Әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті орган маманы өтініш жүйеде тіркелген күннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ОЦК-нан алынған мәліметтер және қабылданған құжаттар негізінде осы Алгоритмнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы не көрсетуден бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органның басшысы қол қоюға жолдайды.
43. Әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім қабылдап, оны "Е-Собес" ААЖ-сінде электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
44. Мемлекеттік қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім ОЦК-на беріледі.
45. Қызмет келесі жағдайларда тоқтатылады:
1) баланың өлімі;
2) қызмет алушының тұрақты тұруға Шымкент қаласынан және Қарағанды облысынан тыс шығуы;
3) баланы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін орталықтарға тұруға жіберу.
46. Мемлекеттік қызмет көрсету № 84 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.

47. Уведомление услугополучателя о результате оказания государственной услуги осуществляется согласно Правил № 84.
Глава 5. Порядок взаимодействия государственных органов при оказании государственных услуг "Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах", "Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования", "Оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования"
48. Для получения государственных услуг "Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах", "Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования" и "Оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования" заявитель подает в заявление по форме, согласно приложению 7 к настоящему Алгоритму.
Прием заявления и выдача результата оказание государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию;
2) веб-портал.
49. Заявитель прилагает к заявлению документы, предусмотренные в приложении 2 к Правилам оказания государственных услуг "Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах", в приложении 2 к Правилам оказания государственных услуг "Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования" и в приложении 2 к Правилам оказания государственных услуг "Оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования", утвержденные приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20478) (далее – Правила №158 МП).
50. Электронные заявления поступают из Государственной корпорации или веб-портала и регистрируются в АИС "Е-Собес".

47. Көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабардар ету № 84 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
5-тарау. "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну", "Мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиенушілердің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру", "Білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қаржылық және материалдық көмек көрсету" мемлекеттік қызметтерін көрсету кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібі
48. "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну", "Мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиенушілердің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру", "Білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қаржылық және материалдық көмек көрсету" мемлекеттік қызметтерін алу үшін өтініш беруш уәкілетті органға осы Алгоритмнің 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
49. Өтініш беруші өтінішке "Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығымен бекітілген "Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларының 2-қосымшасында, "Мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиенушілердің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларының 2-қосымшасында және "Білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қаржылық және материалдық көмек көрсету" мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларының 2-қосымшасында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелген) көзделген құжаттарды оқу жылында 1 (бір) рет қоса береді (бұдан әрі – № 158 ОАМ Қағидалар).
50. Электрондық өтінімдер Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы түседі және "Е-Собес" ААЖ-да тіркеледі.

51. АИС "Е-Собес" получает согласие от заявителя и членов семьи (указанные в заявление) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в ИС, при оказании государственной услуги, посредством направления запроса на государственный сервис контроля доступа к персональным данным.
52. АИС "Е-Собес" осуществляет запросы в государственные органы и организации для получения следующих сведений, при условии согласия заявителя и членов семьи, предоставленного посредством зарегистрированного в БМГ абонентского номера сотовой связи заявителя, в зависимости от категории обучающихся или воспитанников организации образования:
1) решение уполномоченного органа в сфере образования об установлении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях (для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, проживающих в семьях) из ИС "НОБД";
2) сведения, подтверждающие принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи (для детей из семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи) из АИС "Социальная помощь";
3) сведения о полученных доходах, в том числе, сведения о заработной плате работающих родителей или лиц их заменяющих, о доходах от предпринимательской и других видов деятельности, о доходах в виде алиментов на детей и других иждивенцев (для детей из семей, не получающих адресной социальной помощи, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума).
53. Проверка полноты представленных документов осуществляется в соответствии с Правилами №158 МП.
54. Специалист уполномоченного органа в сфере образования из АИС "Е-Собес" осуществляет запросы для получения сведения из ЦКС согласно приложению 3 к настоящему Алгоритму и результат оценки Скоринговой модели.
55. Специалист уполномоченного органа в сфере образования в течение 1 (одного) рабочего дня после даты регистрации заявления в системе на основании решения ЦКС и принятых документов согласовывает проект решения о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму и направляет на подписание руководителю уполномоченного органа в сфере образования.
56. Руководитель уполномоченного органа в сфере образования в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение и подписывает его электронной цифровой подписью в АИС "Е-Собес".
57. Решение о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги передается в ЦКС, ИС "НОБД" и "Социальный кошелек".

51. "Е-Собес" ААЖ мемлекеттік қызметті көрсету кезінде АЖ-да қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін өтініш берушіден және отбасы мүшелерінен (өтініште көрсетілген) келісімді дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисіне сұрау салуды жолдау арқылы алады.
52. "Е-Собес" ААЖ білім беру ұйымының білім алушыларының немесе тәрбиеленушілерінің санаттарына қарай, өтініш берушінің МАБ-да тіркелген ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған өтініш берушінің келісімі болған жағдайда, мемлекеттік органдар мен ұйымдарға келесі мәліметтерді алу үшін мынадай сұрау салуларды жүзеге асырады:
1) ҰБДҚ-дан отбасыларда (жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, отбасыларда тұратын балалар үшін) тәрбиеленетін жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін қорғаншылық (қамқоршылық), патронаттық тәрбие белгілеу туралы уәкілетті органның шешімі;
2) өтініш берушінің (отбасының) "Әлеуметтік көмек" ААЖ-дан атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балалар үшін) тиесілігін растайтын мәліметтер;
3) алынған кірістер туралы мәліметтер, оның ішінде жұмыс істейтін ата-аналардың немесе оларды алмастыратын адамдардың жалақысы туралы, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түсетін кірістер туралы, балаларға және басқа да асырауындағы адамдарға алимент түріндегі кірістер туралы мәліметтер (жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балалар үшін).
53. Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру № 158 ОАМ Қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
54. Білім беру саласындағы уәкілетті органның маманы "Е-Собес" ААЖ-сы арқылы осы Алгоритмнің 3-қосымшасына сәйкес ОЦК-нан мәліметтерді және ОЦК-ның Скорингтік үлгісінің бағалау нәтижесін алу үшін сұрау салуды жүзеге асырады.
55. Білім беру саласындағы уәкілетті органның маманы өтініш жүйеде тіркелген күннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ОЦК-нан алынған мәліметтер және қабылданған құжаттар негізінде осы Алгоритмнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы не көрсетуден бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және білім беру саласындағы уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды.
56. Білім беру саласындағы уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім қабылдап, оны "Е-Собес" ААЖ-сінде электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
57. Мемлекеттік қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім ОЦК-на, "ҰБДҚ" АЖ-ға және "Әлеуметтік әмиянға" беріледі.

58. Услуга прекращается в следующих случаях:
1) смерти ребенка;
2) выезда услугополучателя на постоянное проживание за пределы города Шымкент и Карагандинской области;
3) направления ребенка на проживание в государственные медико-социальные учреждения.
59. Предоставление государственной услуги осуществляется согласно Правил № 158 МП.
60. Уведомление услугополучателя о результате оказания государственной услуги осуществляется согласно Правил № 158 МП.
Глава 6. Порядок взаимодействия государственных органов при оказании государственных услуг "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования"
61. Для получения государственной услуги "Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" заявитель подает заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему Алгоритму.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги
осуществляется через:
1) Государственную корпорацию;
2) веб-портал.
62. Заявитель прилагает к заявлению документы, предусмотренные в приложении 2 к приказу Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 66 "Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций технического и профессионального, послесреднего образования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13487) (далее – Правила № 66).
63. Электронные заявления поступают из Государственной корпорации или веб-портала и регистрируются в АИС "Е-Собес".
64. АИС "Е-Собес" получает согласие от заявителя и членов семьи (указанные в заявление) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в ИС, при оказании государственной услуги, посредством направления запроса на государственный сервис контроля доступа к персональным данным.
65. АИС "Е-Собес" осуществляет запросы в государственные органы и организации для получения следующих сведений, при условии согласия заявителя и членов семьи, предоставленного посредством зарегистрированного в БМГ абонентского номера сотовой связи заявителя, в зависимости от категории обучающихся или воспитанников организации образования:
1) решение уполномоченного органа в сфере образования об установлении опеки (попечительства), патронатного воспитания для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, воспитывающихся в семьях (для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, проживающих в семьях) из ИС "НОБД";
2) сведения, подтверждающие принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи (для детей из семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи) из АИС "Социальная помощь";

58. Қызмет келесі жағдайларда тоқтатылады:
1) баланың өлімі;
2) қызмет алушының тұрақты тұруға Шымкент қаласынан және Қарағанды облысынан тыс шығуы;
3) баланы мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберу.
59. Мемлекеттік қызмет көрсету № 158 ОАМ Қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
60. Көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабардар ету № 158 ОАМ Қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
6-тарау. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру" мемлекеттік қызметін көрсету кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібі
61. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін өтініш беруші білім беру саласындағы уәкілетті органға осы Алгоритмнің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
62. Өтініш беруші өтінішке "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының жатақханаларында орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 66 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13487 болып тіркелген) 2-қосымшасында көзделген құжаттарды қоса береді (бұдан әрі – № 66 Қағидалар).
63. Электрондық өтінімдер Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы түседі және "Е-Собес" ААЖ-да тіркеледі.
64. "Е-Собес" ААЖ-сі мемлекеттік қызметті көрсету кезінде АЖ-да қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін өтініш берушіден және отбасы мүшелерінен (өтініште көрсетілген) келісімді дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисіне сұрау салуды жолдау арқылы алады.
65. "Е-Собес" ААЖ білім беру ұйымының білім алушыларының немесе тәрбиеленушілерінің санаттарына қарай, өтініш берушінің МАБ-да тіркелген ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған өтініш берушінің келісімі болған жағдайда, мемлекеттік органдар мен ұйымдарға келесі мәліметтерді алу үшін мынадай сұрау салуларды жүзеге асырады:
1) ҰБДҚ-дан отбасыларда (жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, отбасыларда тұратын балалар үшін) тәрбиеленетін жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін қорғаншылық (қамқоршылық), патронаттық тәрбие белгілеу туралы уәкілетті органның шешімі;
2) өтініш берушінің (отбасының) "Әлеуметтік көмек" ААЖ-нен атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан шыққан балалар үшін) тиесілігін растайтын мәліметтер;

3) сведения о полученных доходах, в том числе, сведения о заработной плате работающих родителей или лиц их заменяющих, о доходах от предпринимательской и других видов деятельности, о доходах в виде алиментов на детей и других иждивенцев (для детей из семей, не получающих адресной социальной помощи, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума).
66. Проверка полноты представленных документов осуществляется в соответствии с Правилами № 66.
67. Специалист уполномоченного органа в сфере образования из АИС "Е-Собес" осуществляет запросы для получения сведения из ЦКС согласно приложению 3 к настоящему Алгоритму и результат оценки Скоринговой модели.
68. Специалист уполномоченного органа в сфере образования в течение 1 (одного) рабочего дня после даты регистрации заявления в системе на основании решения ЦКС и принятых документов согласовывает проект решения о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму и направляет на подписание руководителю уполномоченного органа в сфере образования.
69. Руководитель уполномоченного органа в сфере образования в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение и подписывает его электронной цифровой подписью в АИС "Е-Собес".
70. Решение о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги передается в ЦКС, ИС "НОБД" и "Социальный кошелек".
71. Услуга прекращается в следующих случаях:
1) смерти ребенка;
2) выезда услугополучателя на постоянное проживание за пределы города Шымкент и Карагандинской области;
3) отчисление ребенка из организации образования.
72. Предоставление государственной услуги прекращается с момента поступления сведений о смерти ребенка либо об его отчислении из организации образования, предоставляющей государственную услугу.
73. Предоставление государственной услуги осуществляется согласно Правил № 66.
74. Уведомление услугополучателя о результате оказания государственной услуги осуществляется согласно Правил № 66.
Глава 7. Порядок взаимодействия государственных органов при оказании государственных услуг "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования"
75. Для получения государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования" заявитель подает заявление по форме, согласно приложению 5 к настоящему Алгоритму.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги
осуществляется через:

3) алынған кірістер туралы мәліметтер, оның ішінде жұмыс істейтін ата-аналардың немесе оларды алмастыратын адамдардың жалақысы туралы, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түсетін кірістер туралы, балаларға және басқа да асырауындағы адамдарға алимент түріндегі кірістер туралы мәліметтер (жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балалар үшін).
66. Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру № 66 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
67. Білім беру саласындағы уәкілетті органның маманы "Е-Собес" ААЖ-сы арқылы осы Алгоритмнің 3-қосымшасына сәйкес ОЦК-нан мәліметтерді және ОЦК-ның Скорингтік үлгісінің бағалау нәтижесін алу үшін сұрау салуды жүзеге асырады.
68. Білім беру саласындағы уәкілетті органның маманы өтініш жүйеде тіркелген күннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ОЦК-нан алынған мәліметтер және қабылданған құжаттар негізінде осы Алгоритмнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы не көрсетуден бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және білім беру саласындағы уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды.
69. Білім беру саласындағы уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім қабылдап, оны "Е-Собес" ААЖ-сінде электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
70. Мемлекеттік қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім ОЦК-на, "ҰБДҚ" АЖ-ға және "Әлеуметтік әмиянға" беріледі.
71. Қызмет келесі жағдайларда тоқтатылады:
1) баланың өлімі;
2) қызмет алушының тұрақты тұруға Шымкент қаласынан және Қарағанды облысынан тыс шығуы
3) баланы білім беру ұйымынан шығарылуы.
72. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету баланың қайтыс болғаны туралы не оны осы мемлекеттік қызметті ұсынатын білім беру ұйымынан шығару туралы мәліметтер келіп түскен кезден бастап тоқтатылады.
73. Мемлекеттік қызмет көрсету № 66 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
74. Көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабардар ету № 66 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
7-тарау. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағытұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызметін көрсету кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібі
75. "Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағытұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін өтініш беруші уәкілетті органға осы Алгоритмнің 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру:

82. Специалист уполномоченного органа в сфере образования в течение 1 (одного) рабочего дня после даты регистрации заявления в системе на основании решения ЦКС и принятых документов согласовывает проект решения о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму и направляет на подписание руководителю уполномоченного органа в сфере образования.
83. Руководитель уполномоченного органа в сфере образования в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение и подписывает его электронной цифровой подписью в АИС "Е-Собес".
84. Решение о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги передается в ЦКС, ИС "НОБД" и "Социальный кошелек".
85. Услуга прекращается в следующих случаях:
1) смерти ребенка;
2) выезда услугополучателя на постоянное проживание за пределы города Шымкент и Карагандинской области;
3) отчисление ребенка из организации образования.
86. Предоставление государственной услуги прекращается с момента поступления сведений о смерти ребенка либо об его отчислении из организации образования, предоставляющей государственную услугу.
87. Предоставление государственной услуги осуществляется согласно Правил № 82.
88. Уведомление услугополучателя о результате оказания государственной услуги осуществляется согласно Правил № 82.
Глава 8. Порядок взаимодействия государственных органов при оказании государственной услуги "Субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде"
89. Государственная услуга "Субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде" оказывается отдельным категориям граждан, состоящих на учете в единой республиканской электронной базе, электронной базе "Центр обеспечения жилищем", предусмотренные в пункте 6 Правил субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде, утвержденный приказом исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан о 30 апреля 2025 года № 152 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36055) (далее – Правила №152).
90. Заявитель подает в уполномоченный орган в сфере жилищных отношений заявление по форме, согласно приложению 8 к настоящему Алгоритму.
91. Уполномоченный орган в сфере жилищных отношений получает согласие от заявителя и членов семьи (указанные в заявление) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в ИС, при оказании государственной услуги, посредством направления запроса на государственный сервис контроля доступа к персональным данным.

82. Білім беру саласындағы уәкілетті органның маманы өтініш жүйеде тіркелген күннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ОЦК-нан алынған мәліметтер және қабылданған құжаттар негізінде осы Алгоритмнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы не көрсетуден бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және білім беру саласындағы уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды.
83. Білім беру саласындағы уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім қабылдап, оны "Е-Собес" ААЖ-да электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
84. Мемлекеттік қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім ОЦК-на, "ҰБДҚ" АЖ-ға және "Әлеуметтік әмиянға" беріледі.
85. Қызмет келесі жағдайларда тоқтатылады:
1) баланың өлімі;
2) қызмет алушының тұрақты тұруға Шымкент қаласынан және Қарағанды облысынан тыс шығуы
3) баланы білім беру ұйымынан шығарылуы.
86. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету баланың қайтыс болғаны туралы не оны осы мемлекеттік қызметті ұсынатын білім беру ұйымынан шығару туралы мәліметтер келіп түскен кезден бастап тоқтатылады.
87. Мемлекеттік қызмет көрсету № 82 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
88. Көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабардар ету № 82 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
8-тарау. "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсету кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібі
89. "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 152 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36055 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 152 Қағида) Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау қағидасының 6-тармағында көзделген кезекте тұрғандардың бірыңғай республикалық электрондық базасында, "Тұрғын үймен қамтамасыз ету орталығы" электрондық базасында есепте тұрған азаматтардың жекелеген санаттарына көрсетіледі.
90. Өтініш беруші тұрғын үй саласындағы уәкілетті органға осы Алгоритмнің 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
91. Тұрғын үй саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін өтініш берушіден және отбасы мүшелерінен (өтініште көрсетілген) келісімді дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисіне сұрау салуды жолдау арқылы алады.

92. Уполномоченный орган в сфере жилищных отношений получает следующие сведения из ИС государственных органов и организаций через реализованную интеграцию при условии согласия заявителя, предоставленного посредством зарегистрированного в БМГ абонентского номера сотовой связи заявителя:
1) сведения, подтверждающие принадлежность заявителя (семьи) к отдельным категориям граждан, состоящих на учете в единой республиканской электронной базе, электронной базе "Центр обеспечения жилищем";
2) сведения о полученных доходах, в том числе, сведения о заработной плате работающих родителей или лиц их заменяющих, о доходах от предпринимательской и других видов деятельности, о доходах в виде алиментов на детей и других иждивенцев (для детей из семей, не получающих адресной социальной помощи, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума), а также результат оценки Скоринговой модели из ЦКС;
3) сведения из ЦКС согласно Приложению 3 к настоящему Алгоритму.
93. Проверка полноты представленных документов осуществляется в соответствии с Правилами № 152.
94. Специалист уполномоченного органа в сфере жилищных отношений после получения сведений и проверки полноты документов регистрирует заявление в АИС "Соцпомощь".
95. Специалист уполномоченного органа в сфере жилищных отношений в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления информации в АИС "Соцпомощь" на основе полученных сведений от ЦКС и принятых документов готовит проект решения о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму и направляет на подписание руководителю организации образования.
96. При этом государственная услуга предоставляется заявителям при наличии совокупного дохода семьи (услугополучателя) за последние 6 (шесть) месяцев не более 1-кратной величины прожиточного минимума на каждого члена семьи, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
97. Руководитель уполномоченного органа в сфере жилищных отношений в течение 1 (одного) рабочего дня с момента поступления проекта решения в АИС "Соцпомощь" рассматривает и подписывает его электронной цифровой подписью.
98. Решение о предоставлении государственной услуги передается в ЦКС и ИС "Отбасы" для актуализации цифрового профиля семьи и межведомственного учета.
99. Услуга прекращается в случаях:
1) утраты получателем статуса, нуждающегося в жилище, признанного нуждающимся согласно Закону Республики Казахстан "О жилищных отношениях";

92. Тұрғын үй саласындағы уәкілетті орган өтініш берушінің МАБ-да тіркелген ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған өтініш берушінің келісімі болған жағдайда, іске асырылған интеграция арқылы мемлекеттік органдар мен ұйымдардың АЖ-дан келесі мәліметтерді алады:
1) көрсетілетін қызметті алушының (отбасының) кезекте тұрғандардың бірыңғай республикалық электрондық базасында, "Тұрғын үймен қамтамасыз ету орталығы" электрондық базасында есепте тұрған азаматтардың жекелеген санаттарына тиесілігін растайтын мәліметтер;
2) алынған кірістер туралы мәліметтер, оның ішінде жұмыс істейтін ата-аналардың немесе оларды алмастыратын адамдардың жалақысы туралы, кәсіпкерлік және басқа да қызмет түрлерінен түсетін кірістер туралы, балаларға және басқа да асырауындағы адамдарға алимент түріндегі кірістер туралы мәліметтер (жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен атаулы әлеуметтік көмек алмайтын отбасылардан шыққан балалар үшін);
3) осы Алгоритмнің 3-қосымшасына сәйкес ОЦК-нан мәліметтер.
93. Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру № 152 Қағидаға сәйкес жүзеге асырылады.
94. Тұрғын үй саласындағы уәкілетті органның маманы мәліметтерді алғаннан және құжаттардың толықтығын тексергеннен кейін өтінішті "Әлеуметтік көмек" ААЖ-ға тіркейді.
95. Тұрғын үй саласындағы уәкілетті органның маманы "Әлеуметтік көмек" ААЖ-ға ақпарат келіп түскен сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде ОЦК-нан алынған мәліметтер және қабылданған құжаттар негізінде осы Алгоритмнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы не көрсетуден бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және тұрғын үй саласындағы уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды.
96. Бұл ретте мемлекеттік көрсетілетін қызмет отбасының (көрсетілетін қызметті алушының) соңғы 6 (алты) айдағы жиынтық табысы отбасының әрбір мүшесі үшін республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінің 1 еселенген шамасынан аспаған көрсетілетін қызмет алушыға ұсынылады.
97. Тұрғын үй саласындағы уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім қабылдап, оны "Әлеуметтік көмек" ААЖ-да электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
98. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы шешім ОЦК-на және "Отбасы" АЖ-ға отбасының цифрлық сипаттамасын және ведомствоаралық есепті өзектендіруге беріледі.
99. Қызмет келесі жағдайларда тоқтатылады:
1) алушының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мұқтаж деп танылған тұрғын үйге мұқтаж мәртебесін жоғалтуы;

2) отказа получателя от получения выплат;
3) выселения получателя из занимаемого жилища, арендуемого в частном жилищном фонде;
4) в случае выезда получателя на другое постоянное место жительства;
5) в случае смерти, право на выплаты переходит к членам семьи, вместе с ним состоящими на учете, если при этом, не отпали основания для признания их нуждающимися в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
6) отсутствия проживания очередника по адресу, указанному в договоре аренды (найма);
7) предоставления фиктивных и ложных сведений;
8) выявления факта аренды жилья у близких родственников.
100. Предоставление государственной услуги "Назначение и осуществление субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде" прекращается с момента поступления сведений, указанные в пункте 100 настоящего Алгоритма.
101. Предоставление государственной услуги в филиале АО "Отбасы банк" осуществляется согласно Правил № 152.
102. Уведомление услугополучателя о результате оказания государственной услуги осуществляется согласно Правил № 152.
Глава 9. Порядок взаимодействия государственных органов при оказании государственной услуги "Назначение жилищной помощи"
103. Для получения государственной услуги "Назначение жилищной помощи" заявитель подает заявление по форме, согласно приложению 9 к настоящему Алгоритму.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги
осуществляется через:
1) Государственную корпорацию;
2) веб-портал.
104. Заявитель прилагает к заявлению документы, предусмотренные в приложениях 2 к приказу Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 8 декабря 2023 года № 117 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33763) (далее – Правила №117).
105. Электронные заявления поступают из Государственной корпорации или веб-портала и регистрируются в АИС "Соцпомощь".
106. АИС "Соцпомощь" получает согласие от заявителя и членов семьи (указанные в заявление) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в ИС, при оказании государственной услуги, посредством направления запроса на государственный сервис контроля доступа к персональным данным.
107. АИС "Соцпомощь" осуществляет запросы в государственные органы и организации для получения сведений.
108. Проверка полноты представленных документов осуществляется в соответствии с Правилами № 117.

2) алушының төлемдерді алудан бас тартуы;
3) алушыны жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үйден шығару;
4) алушы басқа тұрақты тұрғылықты жерге кеткен жағдайда;
5) қайтыс болған жағдайда, төлем жасау құқығы онымен бірге есепте тұрған отбасы мүшелеріне өтеді, егер бұл ретте оларды мемлекеттік тұрғын үй қорынан немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж деп тану үшін негіздер жойылмаса;
6) кезекте тұрған адамның жалдау (жалға алу) шартында көрсетілген мекенжай бойынша тұрмауы;
7) қолдан жасалған және жалған мәліметтер беру;
8) жақын туыстарынан тұрғын үйді жалға алу фактісін анықтау.
100. "Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін ұсыну осы Алгоритмнің 100-тармағында көрсетілген мәліметтер келіп түскен сәттен бастап тоқтатылады.
101. "Отбасы банк" АҚ филиалында мемлекеттік қызмет көрсету № 152 Қағидаға сәйкес жүзеге асырылады.
102. Көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабардар ету № 152 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
9-тарау. "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік қызметін көрсету кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібі
103. "Тұрғын үй көмегін тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін өтініш беруші уәкілетті органға осы Алгоритмнің 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
104. Өтініш беруші өтінішке "Тұрғын үй көмегін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 117 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2023 жылғы 12 желтоқсанда № 33763 болып тіркелген) 2-қосымшада көзделген құжаттарды (бұдан әрі – № 117 Қағидалар) қоса береді.
105. Электрондық өтінімдер Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы түседі және "Әлеуметтік көмек" ААЖ-да тіркеледі.
106. "Әлеуметтік көмек" ААЖ мемлекеттік қызметті көрсету кезінде АЖ-да қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін өтініш берушіден және отбасы мүшелерінен (өтініште көрсетілген) келісімді дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисіне сұрау салуды жолдау арқылы алады.
107. "Әлеуметтік көмек" ААЖ мәліметтерді алу үшін мемлекеттік органдар мен ұйымдарға сұрау жолдайды.
108. Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру № 117 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.

109. Специалист уполномоченного органа в сфере жилищных отношений из АИС "Соцпомощь" осуществляет запросы для получения сведения из ЦКС согласно приложению 3 к настоящему Алгоритму и результат оценки Скоринговой модели.
110. Специалист уполномоченного органа в сфере жилищных отношений в течение 1 (одного) рабочего дня после даты регистрации заявления в системе на основании решения ЦКС и принятых документов согласовывает проект решения о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму и направляет на подписание руководителю уполномоченного органа в сфере жилищных отношений.
111. Руководитель уполномоченного органа в сфере жилищных отношений в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение и подписывает его электронной цифровой подписью в АИС "Соцпомощь".
112. Решение о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги передается в ЦКС.
113. Предоставление государственной услуги осуществляется согласно Правил № 117.
114. Уведомление услугополучателя о результате оказания государственной услуги осуществляется согласно Правил № 117.
Глава 10. Порядок взаимодействия государственных органов при оказании государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам"
115. Для получения государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам" заявитель подает в уполномоченный орган заявление по форме, согласно приложению 10 к настоящему Алгоритму.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) Государственную корпорацию;
2) веб-портал.
116. Заявитель прилагает к заявлению документы, предусмотренные в приложении 2 к приказу Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 158 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20784) (далее – Правила № 158 МТС).
117. Электронные заявления поступают из Государственной корпорации или веб-портала и регистрируются в АИС "Е-Собес".
118. АИС "Е-Собес" получает согласие от заявителя и членов семьи (указанные в заявление) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в ИС, при оказании государственной услуги, посредством направления запроса на государственный сервис контроля доступа к персональным данным.

109. Тұрғын үй саласындағы уәкілетті органның маманы "Әлеуметтік көмек" ААЖ-сы арқылы осы Алгоритмнің 3-қосымшасына сәйкес ОЦК-нан мәліметтерді және ОЦК-ның Скорингтік үлгісінің бағалау нәтижесін алу үшін сұрау салуды жүзеге асырады.
110. Тұрғын үй саласындағы уәкілетті органның маманы өтініш жүйеде тіркелген күннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ОЦК-нан алынған мәліметтер және қабылданған құжаттар негізінде осы Алгоритмнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы не көрсетуден бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және тұрғын үй саласындағы уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды.
111. Тұрғын үй саласындағы уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім қабылдап, оны "Әлеуметтік көмек" ААЖ-да электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
112. Мемлекеттік қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім ОЦК-на беріледі.
113. Мемлекеттік қызмет көрсету № 117 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
114. Көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабардар ету № 117 Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
10-тарау. "Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамтамасыз етуді төлеу" мемлекеттік қызметін көрсету кезінде мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл тәртібі
115. "Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамтамасыз етуді төлеу" мемлекеттік қызметін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы уәкілетті органға осы алгоритмге 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Өтініштерді қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
116. Өтініш беруші "Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамтамасыз етуді төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 158 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20784 болып тіркелген) 2-қосымшада көзделген құжаттарды (бұдан әрі – № 158 МСМ Қағидалар) өтінішке қоса береді.
117. Электрондық өтінімдер Мемлекеттік корпорация немесе портал арқылы түседі және "Е-Собес" ААЖ-да тіркеледі.
118. "Е-Собес" ААЖ-сі мемлекеттік қызметті көрсету кезінде АЖ-да қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалану үшін өтініш берушіден және отбасы мүшелерінен (өтініште көрсетілген) келісімді дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисіне сұрау салуды жолдау арқылы алады.

119. АИС "Е-Собес" осуществляет запросы в государственные органы и организации для получения сведений.
120. Проверка полноты представленных документов осуществляется в соответствии с Правилами № 158 МТС.
121. Специалист уполномоченного органа в сфере физической культуры из АИС "Е-Собес" осуществляет запросы для получения сведения из ЦКС согласно приложению 3 к настоящему Алгоритму и результат оценки Скоринговой модели.
122. Специалист уполномоченного органа в сфере физической культуры в течение 1 (одного) рабочего дня после даты регистрации заявления в системе на основании решения ЦКС и принятых документов согласовывает проект решения о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Алгоритму и направляет на подписание руководителю уполномоченного органа в сфере физической культуры.
123. Руководитель уполномоченного органа в сфере физической культуры в течение 1 (одного) рабочего дня принимает решение и подписывает его электронной цифровой подписью в АИС "Е-Собес".
124. Решение о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги передается в ЦКС.
125. Предоставление государственной услуги осуществляется согласно Правил № 158 МТС.
126. Уведомление услугополучателя о результате оказания государственной услуги осуществляется согласно Правил № 158 МТС.
Приложение 1
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов при
реализации пилотного проекта
по оказанию некоторых
государственных услуг в сферах
образования, социальной
защиты населения, жилищных
отношений и физической
культуры на цифровой
платформе Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Скоринговая модель оценки шкалы благосостояния семьи (лица)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Скоринговая модель оценки шкалы благосостояния домохозяйств (далее – Скоринговая модель) применяется для автоматической классификации семьи (лица) по шкале благосостояния, формируемой на основе показателей материальной обеспеченности и социальной уязвимости посредством Цифровой карты семьи.
2. Основные понятия, используемые в Скоринговой модели:
1) прожиточный минимум – минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины;
2) среднедушевой доход – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
3) личное подсобное хозяйство – вид деятельности для удовлетворения собственных нужд на земельном участке, расположенном в сельской местности и пригородной зоне;
4) земельный участок – выделенная в замкнутых границах часть земли, закрепляемая в установленном Земельным кодексом Республики Казахстан порядке за субъектами земельных отношений;

119. "Е-Собес" ААЖ мәліметтерді алу үшін мемлекеттік органдар мен ұйымдарға сұрау жолдайды.
120. Ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру № 158 МСМ Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
121. Дене шынықтыру саласындағы уәкілетті органның маманы "Е-Собес" ААЖ арқылы осы Алгоритмнің 3-қосымшасына сәйкес ОЦК-нан мәліметтерді және ОЦК-ның Скорингтік үлгісінің бағалау нәтижесін алу үшін сұрау салуды жүзеге асырады.
122. Дене шынықтыру саласындағы уәкілетті органның маманы өтініш жүйеде тіркелген күннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде ОЦК-нан алынған мәліметтер және қабылданған құжаттар негізінде осы Алгоритмнің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету туралы не көрсетуден бас тарту туралы шешімнің жобасын дайындайды және дене шынықтыру саласындағы уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды.
123. Дене шынықтыру саласындағы уәкілетті органның басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде шешім қабылдап, оны "Е-Собес" ААЖ-да электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды.
124. Мемлекеттік қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім ОЦК-на беріледі.
125. Мемлекеттік қызмет көрсету № 158 МСМ Қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
126. Көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы хабардар ету № 158 МСМ Қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің цифрлық
платформасында білім беру,
халықты әлеуметтік қорғау,
тұрғын-үй қатынастары және
дене шынықтыру
салаларындағы кейбір
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді көрсету бойынша
пилоттық жобаны іске асыру
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
1-қосымша
Отбасының (азаматтың) әл-ауқат деңгейін бағалаудың скорингтік үлгісі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Отбасының (азаматтың) әл-ауқат деңгейін бағалаудың скорингтік үлгісі (бұдан әрі – Скорингтік үлгі) Отбасының цифрлық картасы арқылы материалдық қамтамасыз ету және әлеуметтік осалдық көрсеткіштері негізінде қалыптастырылатын әл-ауқат шкаласы бойынша отбасын (адамды) автоматты жіктеу үшін қолданылады.
2. Скорингтік үлгіде қолданылатын негізгі ұғымдар:
1) ең төмен күнкөріс деңгейі – ең төменгі тұтыну себетінің құнына тең бір адамға шаққандағы ең төменгі ақшалай кіріс;
2) жан басына шаққандағы орташа табыс – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
3) жеке қосалқы шаруашылық – ауылдық жерде және қала маңындағы аймақта орналасқан жер учаскесiнде өз мұқтаждарын қанағаттандыруға арналған қызмет түрi;
4) жер учаскесі – Қазақстан Республикасының Жер кодексінде белгіленген тәртіппен жер қатынастары субъектілеріне бекітіліп берілетін, тұйық шекараларда бөлінген жер бөлігі;

5) черта бедности – предельная минимальная величина денежного дохода на одного человека, устанавливаемая в качестве критерия для определения размера государственной адресной социальной помощи;
6) жилище – отдельная жилая единица (индивидуальный жилой дом, квартира, комната в общежитии, модульный (мобильный) жилой дом), предназначенная и используемая для постоянного проживания, отвечающая установленным строительным, санитарным, экологическим, противопожарным и другим, обязательным нормам и правилам.
7) мера государственной поддержки физических лиц – государственные услуги или иные формы государственной поддержки, направленные на повышение благополучия физических лиц, за исключением индивидуальных предпринимателей и лиц, занимающихся частной практикой, юридических консультантов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) материальный компонент – совокупность характеристик отражающих экономическую устойчивость домохозяйств. Под материальным компонентом понимается совокупность экономических категорий, поддающихся стоимостной оценке и отражающих объективные характеристики имущественного положения домохозяйств;
9) домохозяйство - группа лиц либо семья, совместно проживающих и зарегистрированных по одному месту жительства, объединяющих свои доходы, имущество и совместно потребляющих определенные виды товаров и услуг, в том числе жилье и продукты питания. Домохозяйство может состоять из одного лица.
Глава 2. Определение уровня благосостояния
3. Уровень благосостояния оценивается на основе шкалы благосостояния которая выступает в качестве инструмента для классификации услугополучателей по уровню материальной обеспеченности.
Уровень благосостояния услугополучателя определяется из суммы баллов критериев благосостояния по следующей формуле:
УБС = СДД + КО + ПЗ + ДИ + КТ + СТ + ЗЛ + ПП + НД + КН + ЛПХ + ЗУ
где:
УБС – уровень благосостояния семьи (лица);
СДД – критерий "Уровень среднедушевого дохода";
КО – критерий "Наличие/отсутствие текущих кредитных обязательств";
ПЗ – критерий "Наличие/отсутствие просроченной задолженности по кредитным обязательствам";
ДИ – критерий "Наличие/отсутствие движимого имущества";
КТ – критерий "Наличие/отсутствие коммерческого транспорта (автобус, грузовой автотранспорт, микроавтобусы, специализированные автомобили)";
СТ – критерий "Наличие/отсутствие сельскохозяйственной техники";
ЗЛ – критерий "Занятость лиц";
ПП – критерий "Наличие/отсутствие регистрации лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность";
НД – критерий "Обеспеченность семьи (лица) жильем";
КН – критерий "Наличие/отсутствие коммерческой недвижимости";
ЛПХ – критерий "Наличие/отсутствие личного подсобного хозяйства";
ЗУ – критерий "Наличие/отсутствие земельного участка".

5) кедейлік шегі – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің мөлшерін айқындау үшін өлшемшарт ретінде белгіленетін, бір адамға шаққандағы ақшалай кірістің шекті ең төмен шамасы;
6) тұрғын үй – белгіленген құрылыс, санитариялық, экологиялық, өртке қарсы және басқа да міндетті нормалар мен қағидаларға жауап беретін, тұрақты тұруға арналған және пайдаланылатын жеке тұрғын бірлік (жеке тұрғын үй, пәтер, жатақхана бөлмесі, модульдік (жылжымалы) тұрғын үй);
7) жеке тұлғаларды мемлекеттік қолдау шарасы – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке кәсіпкерлер мен жеке практикамен айналысатын адамдарды, заң консультанттарын қоспағанда, жеке тұлғалардың әл-ауқатын арттыруға бағытталған мемлекеттік көрсетілетін қызметтер немесе мемлекеттік қолдаудың өзге де нысандары;
8) материалдық компонент – үй шаруашылықтарының экономикалық орнықтылығын көрсететін сипаттамалар жиынтығы. Материалдық компонент деп құндық бағалауға жататын және үй шаруашылықтарының мүліктік жағдайының объективті сипаттамаларын көрсететін экономикалық категориялардың жиынтығы түсініледі;
9) үй шаруашылығы – өз табыстарын, мүлкін біріктіретін және тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің белгілі бір түрлерін, оның ішінде тұрғын үй мен азық-түлікті бірлесіп тұтынатын, бір тұрғылықты жері бойынша бірге тұратын және тіркелген адамдар тобы не отбасы. Үй шаруашылығы бір адамнан тұруы мүмкін.
2-тарау. Әл-ауқат деңгейін анықтау
3. Әл - ауқат деңгейі көрсетілетін қызметті алушыларды материалдық қамтамасыз ету деңгейі бойынша жіктеу құралы ретінде әрекет ететін әл-ауқат шкаласы негізінде бағаланады.
Көрсетілетін қызметті алушының әл ауқат деңгейі мынадай формула бойынша балдар сомасынан әл ауқат критерийлерінен айқындалады:
ОӘД = ЖОТД + КМ + КБ + ЖМ + КК + АШТ + АЖҚ + КҚ + ТҚ + КЖМ + ЖҚШ + ЖУ
мұндағы:
ОӘД – отбасының (адамның) әл-ауқат деңгейі;
ЖОТД – "Жан басына шаққандағы орташа табыс деңгейі" критерийі;
КМ – "Ағымдағы кредиттік міндеттемелердің болуы/болмауы" критерийі;
КБ – "Кредиттік міндеттемелер бойынша мерзімі өткен берешектің болуы/болмауы" критерийі;
ЖМ – "Жылжымалы мүліктің болуы / болмауы" критерийі;
КК – "Коммерциялық көліктің (автобус, жүк автокөлігі, шағын автобустар, мамандандырылған автомобильдер) болуы/болмауы" критерийі;
АШТ – "Ауыл шаруашылығы техникасының болуы/болмауы" критерийі;
АЖҚ – "Адамдарды жұмыспен қамту" критерийі;
КҚ – "Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаны тіркеудің болуы/болмауы" критерийі;
ТҚ – "Отбасының (адамның) тұрғын үймен қамтамасыз етілуі" критерийі;
КЖМ – "Коммерциялық жылжымайтын мүліктің болуы/болмауы" критерийі;
ЖҚШ – "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы/болмауы" критерийі;
ЖУ – "Жер учаскесінің болуы/болмауы" критерийі.

4. Количественная оценка критериев определяется присвоением числовых баллов качественным параметрам семьи (лица) с учетом их значимости.
5. Критерии оценки благосостояния семьи (лица):
1) Критерий "Уровень среднедушевого дохода" баллы распределены:
отсутствие доходов – минус 1 000 000 баллов;
уровень среднедушевого дохода выше 0, но ниже размера черты бедности – минус 100 000 баллов;
уровень среднедушевого дохода выше размера черты бедности, но ниже 1 (одного) прожиточного минимума – минус 10 000 баллов;
уровень среднедушевого дохода от 1 до 2-х прожиточного минимума – 0 баллов;
уровень среднедушевого дохода от 2-х до 3-х прожиточного минимума – 10 000 баллов;
уровень среднедушевого дохода от 3-х до 4-х прожиточного минимума – 100 000 баллов;
уровень среднедушевого дохода от 4 и выше прожиточного минимума – 1 000 000 баллов.
2) Критерий "Наличие/отсутствие текущих кредитных обязательств" баллы распределены:
отсутствие кредитных обязательств – 0 баллов;
наличие кредитных обязательств – минус 1 000 баллов.
3) Критерий "Наличие/отсутствие просроченной задолженности по кредитным обязательствам" баллы распределены:
отсутствие задолженности по кредитным обязательствам больше 90 дней и свыше 1000 тенге – 0 баллов;
наличие просроченной задолженности по кредитным обязательствам у одного совершеннолетнего члена семьи (лица) больше 90 дней и свыше 1000 тенге – минус 10 000 баллов;
наличие просроченной задолженности по кредитам больше 90 дней и свыше 1000 тенге у всех совершеннолетних членов семьи – минус 100 000 баллов.
4) Критерий "Наличие/отсутствие движимого имущества" баллы распределены:
отсутствие в собственности семьи легкового автомобиля – 0 баллов;
наличие одного легкового автомобиля – 1 000 баллов;
наличие двух легковых автомобилей – 10 000 баллов;
наличие трех и более легковых автомобилей – 100 000 баллов.
5) Критерий "Наличие/отсутствие коммерческого транспорта (автобус, грузовой автотранспорт, микроавтобусы, специализированные автомобили)" баллы распределены:
отсутствие коммерческого автотранспорта – 0 баллов;
наличие коммерческого автотранспорта (автобус, грузовой автотранспорт, микроавтобусы, специализированные автомобили) – 100 000 баллов.
6) Критерий "Наличие/отсутствие сельскохозяйственной техники" баллы распределены:
отсутствие сельскохозяйственной техники – 0 баллов;
наличие одного вида сельскохозяйственной техники – 10 000 баллов;

4. Критерийлердің сандық бағасы олардың маңыздылығын ескере отырып, отбасының (адамның) сапалық параметрлеріне сандық балл беру арқылы анықталады.
5. Отбасының (адамның) әл-ауқатын бағалау критерийлері:
1) "Жан басына шаққандағы орташа табыс деңгейі" критерийі бойынша балдар былай бөлінді:
табыстың болмауы – минус 1 000 000 ұпай;
жан басына шаққандағы орташа табыс деңгейі 0-ден жоғары, бірақ кедейлік шегінен төмен – минус 100 000 ұпай;
жан басына шаққандағы орташа табыс деңгейі кедейлік шегінен жоғары, бірақ 1 (бір) ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен – минус 10 000 балл;
жан басына шаққандағы орташа табыс деңгейі 1-ден 2-ге дейін ең төмен күнкөріс деңгейі – 0 балл;
жан басына шаққандағы орташа табыс деңгейі 2-ден 3-ке дейін ең төмен күнкөріс деңгейі – 10 000 балл;
жан басына шаққандағы орташа табыс деңгейі 3-тен 4-ке дейін ең төмен күнкөріс деңгейі – 100 000 балл;
жан басына шаққандағы орташа табыс деңгейі ең төменгі күнкөріс деңгейінен 4 және одан жоғары – 1 000 000 балл.
2) "Ағымдағы кредиттік міндеттемелердің болуы/болмауы" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
кредиттік міндеттемелердің болмауы – 0 балл;
кредиттік міндеттемелердің болуы – минус 1000 балл.
3) "Кредиттік міндеттемелер бойынша мерзімі өткен берешектің болуы/болмауы" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
кредиттік міндеттемелер бойынша 90 күннен артық және 1000 теңгеден астам берешектің болмауы – 0 балл;
бір кәмелетке толған отбасы мүшесінде (тұлғада) кредиттік міндеттемелер бойынша мерзімі өткен берешектің болуы 90 күннен артық және 1000 теңгеден астам – минус 10 000 балл;
барлық кәмелетке толған отбасы мүшелерінде 90 күннен артық және 1000 теңгеден астам кредиттер бойынша мерзімі өткен берешектің болуы – минус 100 000 балл.
4) "Жылжымалы мүліктің болуы / болмауы" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
отбасының меншігінде жеңіл автокөліктің болмауы – 0 балл;
бір жеңіл автокөліктің болуы – 1 000 балл;
екі жеңіл автокөліктің болуы – 10 000 балл;
үш және одан да көп жеңіл автомобильдердің болуы – 100 000 ұпай.
5) "Коммерциялық көліктің (автобус, жүк автокөлігі, шағын автобустар, мамандандырылған автомобильдер) болуы/болмауы" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
коммерциялық автокөліктің болмауы – 0 балл;
коммерциялық автокөліктің болуы (автобус, жүк автокөлігі, шағын автобустар, мамандандырылған автомобильдер) – 100 000 балл.
6) "Ауыл шаруашылығы техникасының болуы/болмауы" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
ауыл шаруашылығы техникасының болмауы – 0 балл;
ауыл шаруашылығы техникасының бір түрінің болуы – 10 000 балл;

наличие более двух видов сельскохозяйственной техники – 100 000 баллов.
7) Критерий "Занятость лиц" баллы распределены:
отсутствие трудоспособного лица – минус 10 000 баллов;
наличие трудоспособных неработающих лиц – минус 100 000 баллов;
наличие одного работающего лица – 0 баллов;
наличие двух и более работающих лиц – 100 000 баллов.
8) Критерий "Наличие/отсутствие регистрации лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность" баллы распределены:
отсутствие лица, зарегистрированного в качестве лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность – 0 баллов;
наличие лица, зарегистрированного в качестве индивидуального предпринимателя – 10 000 баллов;
наличие лица (лиц), зарегистрированного в качестве учредителя товарищества с ограниченной ответственностью, акционерного общества – 100 000 баллов;
наличие лица (лиц), зарегистрированного одновременно в качестве индивидуального предпринимателя, учредителя товарищества с ограниченной ответственностью, акционерного общества – 1 000 000 баллов.
9) Критерий "Обеспеченность семьи (лица) жильем" баллы распределены:
отсутствие жилья – минус 100 000 баллов;
наличие одной единицы жилья менее 18 квадратных метров на одного члена семьи – минус 1 000 баллов;
наличие одной единицы жилья более 18 квадратных метров на одного члена семьи – 0 баллов;
наличие от двух до трех единиц жилья – 100 000 баллов;
наличие от трех до шести единиц жилья – 1 000 000 баллов;
наличие от шести до одиннадцати единиц жилья – 1 000 000 баллов;
наличие более одиннадцати единиц жилья – 1 000 000 баллов.
10) Критерий "Наличие/отсутствие коммерческой недвижимости" баллы распределены:
отсутствие коммерческой недвижимости – 0 баллов;
наличие коммерческой недвижимости – 100 000 баллов.
11) Критерий "Наличие/отсутствие личного подсобного хозяйства" баллы распределены:
отсутствие личного подсобного хозяйства – 0 баллов;
наличие личного подсобного хозяйства до 500 тысяч тенге – 1000 баллов;
наличие личного подсобного хозяйства от 500 тысяч тенге до 1 миллиона тенге – 1000 баллов;
наличие личного подсобного хозяйства от 1 миллиона тенге до 2 миллионов тенге – 10 000 баллов;
наличие личного подсобного хозяйства более 2 миллионов тенге – 100 000 баллов.
12) Критерий "Наличие/отсутствие земельного участка" баллы распределены:
отсутствие земельного участка – 0 баллов;
наличие земельного участка под ИЖС – 0 баллов;
наличие участка земель сельскохозяйственного назначения (более 1 га) – 10 000 баллов;
наличие земельного участка под ИЖС и участка земель сельскохозяйственного назначения (более 1 га) – 10 000 баллов.

ауыл шаруашылығы техникасының екіден астам түрінің болуы – 100 000 балл.
7) "Адамдарды жұмыспен қамту" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
еңбекке қабілетті адамның болмауы – минус 10 000 балл;
еңбекке қабілетті жұмыс істемейтін адамдардың болуы – минус 100 000 балл;
бір жұмыс істейтін адамның болуы – 0 балл;
екі және одан да көп жұмыс істейтін адамдардың болуы – 100 000 балл.
8) "Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаны тіркеудің болуы/болмауы" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын тұлға ретінде тіркелген тұлғаның болмауы – 0 балл;
жеке кәсіпкер ретінде тіркелген тұлғаның болуы – 10 000 балл;
жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің, акционерлік қоғамның құрылтайшысы ретінде тіркелген тұлғаның (тұлғалардың) болуы – 100 000 балл;
дара кәсіпкер, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің құрылтайшысы, акционерлік қоғам ретінде бір мезгілде тіркелген тұлғаның (тұлғалардың) болуы – 1 000 000 балл.
9) "Отбасының (адамның) тұрғын үймен қамтамасыз етілуі" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
тұрғын үйдің болмауы – минус 100 000 балл;
бір отбасы мүшесіне 18 шаршы метрден кем бір тұрғын үйдің болуы –минус 1 000 балл;
бір отбасы мүшесіне 18 шаршы метрден астам тұрғын үйдің бір бірлігінің болуы – 0 балл;
екі-үш тұрғын үйдің болуы – 100 000 балл;
үш-алты тұрғын үйдің болуы – 1 000 000 балл;
алты - он бір тұрғын үйдің болуы – 1 000 000 балл;
он бір бірліктен астам тұрғын үйдің болуы – 1 000 000 балл.
10) "Коммерциялық жылжымайтын мүліктің болуы/болмауы" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
коммерциялық жылжымайтын мүліктің болмауы – 0 балл;
коммерциялық жылжымайтын мүліктің болуы – 100 000 ұпай.
11) "Жеке қосалқы шаруашылықтың болуы/болмауы" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
жеке қосалқы шаруашылықтың болмауы – 0 балл;
жеке қосалқы шаруашылықтың болуы 500 мың теңгеге дейін – 1000 балл;
жеке қосалқы шаруашылықтың болуы 500 мың теңгеден 1 миллион теңгеге дейін – 1000 балл;
жеке қосалқы шаруашылықтың болуы 1 миллион теңгеден 2 миллион теңгеге дейін – 10 000 балл;
жеке қосалқы шаруашылықтың болуы 2 миллион теңгеден астам – 100 000 балл.
12) "Жер учаскесінің болуы/болмауы" критерийі бойынша балдар былай бөлінеді:
жер учаскесінің болмауы – 0 балл;
ЖТҚ үшін жер учаскесінің болуы – 0 балл;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінің болуы (1 гектардан астам) – 10 000 балл;
ЖТҚ үшін жер учаскесінің және ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскесінің болуы (1 гектардан астам) – 10 000 балл.

Глава 3. Ранжирование семей (лиц) по уровню благосостояния
6. Распределение семей (лиц) по уровню благосостояния следующие:
Шкала благосостояния
Определение
Описание
Диапазон баллов
1
Крайняя нуждаемость
Недостаточно средств на питание.
Менее минус 500 000 баллов
2
Нуждаемость
Достаточно только на питание, приобретение одежды является затруднительным.
Более минус 500 000 менее минус 50 000 баллов
3
Относительная стабильность
Достаточно средств на питание и одежду. Приобретение товаров длительного пользования является затруднительным.
Более минус 50 000 менее 50 000 баллов
4
Стабильность
Достаточно средств на питание, одежду, товары длительного пользования. Приобретение нового автомобиля является затруднительным.
Более 50 000 менее 500 000 баллов
5
Комфорт
Достаточно средств на приобретение автомобиля. Приобретение дополнительной недвижимости является затруднительным.
Более 500 000 менее 1 500 000 баллов
6
Высокое благосостояние
Отсутствие материальных проблем. Достаточно средств для приобретения дополнительной недвижимости.
Более 1 500 000 баллов
7. К семьям (лицам), нуждающимся в мерах государственной поддержки, относятся семьи (лица), имеющие шкалу благосостояния от 1 по 5.
Глава 4. Оценка иждивенческой нагрузки
8. Иждивенческая нагрузка оценивается для определения способности экономически активных членов семьи обеспечивать потребности экономически неактивных членов. Оценка иждивенческой нагрузки используется как дополнительный индикатор финансовой устойчивости или уязвимости семьи (лица) и потенциала к самообеспечению.
9. Иждивенческая нагрузка оценивается через соотношение экономически неактивных членов семьи (иждивенцев) и трудоустроенных членов (кормильцев), а также предполагает выявление потенциальных кормильцев среди трудоспособных, но не трудоустроенных членов домохозяйства.
10. Состав семьи классифицируется на три основные категории в зависимости от трудового статуса и способности к обеспечению экономических потребностей:
1) кормильцы – трудоспособные и трудоустроенные члены семьи;
2) потенциальные кормильцы – трудоспособные, но на момент наблюдения нетрудоустроенные члены, обладающие трудовым потенциалом;
3) иждивенцы – нетрудоспособные члены семьи (дети, пенсионеры, инвалиды), не имеющие возможности самостоятельно обеспечивать свои материальные потребности.
11. Определение иждивенческой нагрузки (далее – ИН) производится по одной из двух формул исходя из условия наличия одного и более кормильцев:
Условие: Кормилец >= 1 по формуле 2:
ИН = (Иждивенцы + Потенциальные кормильцы) / Кормильцы (2)

3-тарау. Отбасыларды (адамдарды) әл-ауқат деңгейі бойынша саралау
6. Отбасыларды (адамдарды) әл-ауқат деңгейі бойынша бөлу мынадай:
Әл-ауқат шкаласы
Анықтама
Сипаттама
Ұпай диапазоны
1
Төтенше қажеттілік
Тамақтануға қаражат жеткіліксіз..
Минус 500 000 ұпайдан аз
2
Қажеттілік
Тек тамақтану үшін жеткілікті, киім сатып алу қиын.
Минус 500 000 нан астам минус 50 000 ұпайдан аз
3
Салыстырмалы тұрақтылық
Тамақ пен киімге жеткілікті қаражат. Ұзақ мерзімді тауарларды сатып алу қиын.
Минус 50 000 нан астам 50 000 ұпайдан аз
4
Тұрақтылық
Азық-түлікке, киімге, ұзақ мерзімді тауарларға жеткілікті қаражат. Жаңа көлік сатып алу қиын.
50 000 нан астам 500 000 ұпайдан аз
5
Жайлылық
Автокөлік сатып алуға жеткілікті қаражат. Қосымша жылжымайтын мүлікті сатып алу қиын.
500 000 нан астам 1 500 000 ұпайдан аз
6
Жоғары әл-ауқат
Материалдық проблемалардың болмауы. Қосымша жылжымайтын мүлікті сатып алуға жеткілікті қаражат.
1 500 000-нан астам ұпай
7. Мемлекеттік қолдау шараларын қажет ететін отбасылармен (адамдарға) 1-ден 5-ке дейінгі әл-ауқат шкаласы бар отбасылар (адамдар) жатады.
4-тарау. Тәуелді жүктемені бағалау
8. Тәуелді жүктеме экономикалық белсенді отбасы мүшелерінің экономикалық белсенді емес мүшелердің қажеттіліктерін қамтамасыз ету қабілетін анықтау үшін бағаланады. Тәуелді жүктемені бағалау қаржылық тұрақтылықтың немесе отбасының (адамның) осалдығы мен өзін-өзі қамтамасыз ету әлеуетінің қосымша көрсеткіші ретінде пайдаланылады.
9. Тәуелді жүктеме экономикалық белсенді емес отбасы мүшелері (асырауындағы адамдар) мен жұмысқа орналастырылған мүшелердің (асыраушылардың) арақатынасы арқылы бағаланады, сонымен қатар жұмысқа қабілетті, бірақ жұмысқа орналаспаған отбасы мүшелері арасында әлеуетті асыраушыларды анықтауды қамтиды.
10. Отбасының құрамы еңбек мәртебесіне және экономикалық қажеттіліктерді қамтамасыз ету қабілетіне байланысты үш негізгі санатқа жіктеледі:
1) асыраушылар – үй шаруашылығының еңбекке қабілетті және жұмысқа орналастырылған мүшелері;
2) әлеуетті асыраушылар – еңбекке қабілетті, бірақ байқау кезінде еңбек әлеуеті бар жұмысқа орналастырылмаған мүшелер;
3) асырауындағы адамдар – өздерінің материалдық қажеттіліктерін өз бетінше қамтамасыз етуге мүмкіндігі жоқ отбасының еңбекке жарамсыз мүшелері (балалар, зейнеткерлер, мүгедектігі бар азаматтар).
11. Асырауындағы жүктемені (АЖ) анықтау бір және одан да көп асыраушының болу шартын негізге ала отырып, екі формуланың біреуі бойынша жүргізіледі:
Шарт: асыраушы > = 1 формула 2 бойынша:
АЖ = (асырауындағы адамдар + әлеуетті асыраушылар) / асыраушылар (2)

Условие: Кормилец = 0 по формуле 3:
ИН = (Иждивенцы + Потенциальные кормильцы) * -1(3)
Ранжирование домохозяйств по оценке иждивенческой нагрузки:
при ИН ниже нуля – высокая иждивенческая нагрузка;
при ИН от 0 до 3 – нормальная иждивенческая нагрузка;
при ИН свыше 3 – высокая иждивенческая нагрузка.
Приложение 2
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов при
реализации пилотного проекта
по оказанию некоторых
государственных услуг в сферах
образования, социальной
защиты населения, жилищных
отношений и физической
культуры на цифровой
платформе Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
форма
Руководителю ________________________
_____________________________________
от гражданина (ки) ____________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и
индивидуальный идентификационный
номер заявителя, проживающего(-ей) по адресу:
_____________________________________
(наименование населенного пункта,
адрес места проживания, телефон)
Заявление
Прошу Вас выделить мне одно место в общежитии
___________________________________________________________________
наименование организации технического и профессиального, послесреднего,
высшего и (или) послевузовского образования
Место прибытия _______________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Перечень прилагаемых документов ____________________________________
Состав моей семьи:
Индивидуальный идентификационный номер
Члены семьи заявителя фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственные отношения
Социальный статус
1
2
3
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, на использование сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", пунктом 4 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" тайну, в том числе из информационных систем уполномоченного органа в сфере социальной защиты, содержащихся в информационных системах необходимых для назначения государственной услуги или отказа в ее назначении.
Даю согласие на использование информации о лицах, входящих в состав семьи для определения права на назначение государственной услуги, проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в информационных системах государственных органов, а также на использование (передачу) указанных мною сведений и сведений, полученных из информационных систем.
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" __________20__года ________________________
подпись гражданина (-ки)
Приложение 3
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов при
реализации пилотного проекта
по оказанию некоторых
государственных услуг в сферах
образования, социальной
защиты населения, жилищных
отношений и физической
культуры на цифровой
платформе Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Перечень сведений, формируемый в Цифровой карте семьи для составления социального портрета лица (семьи)
Наименование сведений
Структура сведений
1.
ИИН заявителя
ИИН ФИО (при его наличии)
2.
Уровень благосостояния
уровень благосостояния
3.
Количество человек в семье
4.
Уровень дохода
уровень дохода

Шарт : асыраушы = 0 Формула 3 бойынша:
АЖ = (асырауындағы адамдар + әлеуетті асыраушылар) * -1 (3)
Тәуелді жүктемені бағалау бойынша үй шаруашылықтарының рейтингі:
АЖ нөлден төмен - жоғары тәуелді жүктеме;
АЖ 0-ден 3-ке дейін-қалыпты тәуелді жүктеме;
АЖ 3 – тен жоғары болған кезде-тәуелділіктің жоғары жүктемесі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің цифрлық
платформасында білім беру,
халықты әлеуметтік қорғау,
тұрғын-үй қатынастары және
дене шынықтыру
салаларындағы кейбір
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді көрсету бойынша
пилоттық жобаны іске асыру
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
2-қосымша
Нысан
__________________________
_____________ басшысына
азамат (ша) __________________
аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) және
жеке сәйкестендіру нөмірі
өтініш берушінің мекен-жайы:
__________________________
(елді мекеннің атауы, тұрғылықты
жерінің мекенжайы, телефоны)
Өтініш
Менің _____________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы)
______ курсының, ________ тобында білім алатын ұлымды (қызымды)
____________________________________________________________________
(ТАӘ (бар болған жағдайда)
тегін тамақпен қамтамасыз етуді сұраймын.
Менің отбасымның құрамы:
Жеке сәйкестендіру номері
Өтініш берушінің отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Туыстық қатынасы
Әлеуметтік мәртебесі
1
2
3
Менің дербес деректерімді, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 4-тармағымен қорғалатын құпияны құрайтын, оның ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау немесе оны тағайындаудан бас тарту үшін қажетті ақпараттық жүйелерде қамтылған әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйелеріндегі мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Білім беру саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету құқығын айқындау, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі тиісті ақпаратты тексеру, сәйкестендіру және жаңарту, сондай-ақ мен көрсеткен мәліметтер мен ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтерді пайдалану (беру) үшін отбасы құрамына кіретін адамдар туралы ақпаратты пайдалануға келісім беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы "___" __________ ________________________ азаматтың (-шаның) қолы
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің цифрлық
платформасында білім беру,
халықты әлеуметтік қорғау,
тұрғын-үй қатынастары және
дене шынықтыру
салаларындағы кейбір
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді көрсету бойынша
пилоттық жобаны іске асыру
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
3-қосымша
Адамның (отбасының) әлеуметтік портретін жасау үшін Отбасының цифрлық картасында қалыптастырылатын мәліметтер тізбесі
Мәліметтердің атауы
Мәліметтердің құрылымы
1.
Өтініш берушінің ЖСН
ЖСН ТАӘ (бар болған жағдайда)
2.
Әл-ауқат деңгейі
әл-ауқат деңгейі
3.
Отбасындағы адамдар саны
4.
Кіріс деңгейі
кіріс деңгейі

(СДД от 0 до 70% ПМ,
СДД от 70% ПМ до 1 ПМ,
СДД от 2ПМ до 3ПМ,
СДД от 3 ПМ до 4 ПМ,
СДД свыше 4ПМ)
5.
Количество лиц занимающихся Предпринимательская деятельность
количество
6.
Личное подсобное хозяйство
количество
7.
количество работающих членов семьи
количество
8.
Количество Жилье, помещение в собственности
количество
9.
количество Земельный участок, предназначенный под индивидуальное жилищное строительство, в собственности
количество
10.
Количество Транспортное средство в собственности
количество
11.
Алименты и (или) о наличии задолженности по ним
12.
Рассчитанный балл по скорингу благосостояния
Приложение 4
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов при
реализации пилотного проекта
по оказанию некоторых
государственных услуг в сферах
образования, социальной
защиты населения, жилищных
отношений и физической
культуры на цифровой
платформе Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Решение о предоставлении либо об отказе в оказании государственной услуги № _____________
от "___" _______ 20__ года
____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
№ дела ___________________________________
Принято решение о предоставлении либо об отказе (нужное подчеркнуть)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование вида помощи)
в заявителю _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Причина отказа в оказании государственной услуги
____________________________________________________________________
Дата обращения "___" _____________ 20___ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ребенка
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дата рождения ребенка "___" _______ 20__ года
Руководитель уполномоченного органа
_______________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Проект решения подготовлен:
Специалист уполномоченного органа
_______________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Приложение 5
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов при
реализации пилотного проекта
по оказанию некоторых
государственных услуг в сферах
образования, социальной
защиты населения, жилищных
отношений и физической
культуры на цифровой
платформе Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
форма
Руководителю ___________________________
________________________________________
от гражданина (ки) _______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и
индивидуальный идентификационный
номер заявителя, проживающего(-ей) по адресу:
________________________________________
(наименование населенного пункта,
адрес места проживания, телефон)
Заявление
Прошу Вас предоставить бесплатное питание моему (моей) сыну (дочери)
______________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
обучающемуся (-ейся) ____курса, ________группы
______________________________________________________________________
(наименование организации технического и профессиального, послесреднего,
высшего и (или) послевузовского образования)
Состав моей семьи:
Индивидуальный идентификационный номер
Члены семьи заявителя фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственные отношения
Социальный статус
1
2
3
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных на использование сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", пунктом 4 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" тайну, в том числе из информационных систем уполномоченного органа в сфере социальной защиты, содержащихся в информационных системах необходимых для назначения государственной услуги или отказа в ее назначении.
Даю согласие на использование информации о лицах, входящих в состав семьи для определения права на назначение государственной услуги в сфере образования, проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в информационных системах государственных органов, а также на использование (передачу) указанных мною сведений и сведений, полученных из информационных систем.
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" __________20__года ________________________
подпись гражданина (-ки)
Приложение 6
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов при
реализации пилотного проекта
по оказанию некоторых
государственных услуг в сферах
образования, социальной
защиты населения, жилищных
отношений и физической
культуры на цифровой
платформе Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Руководителю _______________________
____________________________________
от гражданина (ки) ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и
индивидуальный идентификационный
номер заявителя, проживающего(-ей) по адресу:
_____________________________________
(наименование населенного пункта,
адрес места проживания, телефон)
Заявление
Прошу Вас принять документы на назначение выплаты по возмещению затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
индивидуальный идентификационный номер ________________________________,
обучающегося в _________________________________________________________
(указать № школы, № и литер класса) в список обучающихся и воспитанников,
обеспечивающихся ______________________________________________________
(наименование вида помощи) на ___________________
(указать учебный год).
Состав моей семьи:
№ п/п
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и год рождения
Родственное отношение к заявителю
Адрес проживания
1
2
3
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, на использование сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", пунктом 4 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" тайну, в том числе из информационных систем уполномоченного органа в сфере социальной защиты, содержащихся в информационных системах необходимых для назначения государственной услуги в сфере социальной защиты или отказа в ее назначении.
Даю согласие на использование информации о лицах, входящих в состав семьи для определения права на назначение государственной услуги в сфере социальной защиты, проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в информационных системах государственных органов, а также на использование (передачу) указанных мною сведений и сведений, полученных из информационных систем.
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" __________20__года ________________________
подпись гражданина (-ки)
Приложение 7
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов при
реализации пилотного проекта
по оказанию некоторых
государственных услуг в сферах
образования, социальной
защиты населения, жилищных
отношений и физической
культуры на цифровой
платформе Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
форма
Руководителю _________________________
_____________________________________
от гражданина (ки) _______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и
индивидуальный идентификационный
номер заявителя, проживающего(-ей) по адресу:
_____________________________________
(наименование населенного пункта,
адрес места проживания, телефон)
Заявление
Прошу Вас включить моего несовершеннолетнего ребенка
__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
индивидуальный идентификационный номер _____________________,
обучающегося в _________________________________________________________
(указать № школы, № и литер класса) в список обучающихся и воспитанников,
обеспечивающихся _________________________________________________
(наименование вида помощи) на ___________________ (указать учебный год).
Состав моей семьи:
№ п/п
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата и год рождения
Родственное отношение к заявителю
Адрес проживания
1
2
3
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, на использование сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", пунктом 4 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" тайну, в том числе из информационных систем уполномоченного органа в сфере социальной защиты, содержащихся в информационных системах необходимых для назначения государственной услуги или отказа в ее назначении.

(жан басына шаққандағы орташа табыс – ЕТКД-нің 0-ден 70%-ға дейін,
жан басына шаққандағы орташа табыс – ЕТКД-нің 70%-нан 1 ЕТКД-ке дейін,
жан басына шаққандағы орташа табыс – 2 ЕТКД-нен 3 ЕТКД-не дейін,
жан басына шаққандағы орташа табыс – 3 ЕТКД-нен 4 ЕТКД-не дейін,
жан басына шаққандағы орташа табыс – 4 ЕТКД-нен жоғары)
5.
Кәсіпкерлік қызметпен айналысатын адамдар саны
саны
6.
Жеке қосалқы шаруашылық саны
саны
7.
Отбасының жұмыс істейтін мүшелерінің саны
саны
8.
Меншікті тұрғын үй, жай саны
саны
9.
Жеке тұрғын үй құрылысына арналған меншіктегі жер учаскесінің саны
саны
10.
Меншіктегі көлік құралдарының саны
саны
11.
Алименттер және (немесе) олар бойынша берешектері
12.
Әл-ауқат скорингі бойынша есептелген балл
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің цифрлық
платформасында білім беру,
халықты әлеуметтік қорғау,
тұрғын-үй қатынастары және
дене шынықтыру
салаларындағы кейбір
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді көрсету бойынша
пилоттық жобаны іске асыру
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
4-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім № _______ 20___ жылғы "___" _______ ____________________________________
(білім беру мекемесінің атауы)
Істің № ___________________________________
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымында
өтініш берушіге _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
(көмек түрінің атауы)
көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылданды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебі
___________________________________________________________________
Өтініш беру күні 20___ жылғы "___" _____________
Баланың аты-жөні, әкесінің аты (бар болған жағдайда) _______________
___________________________________________________________________
______________________________________________________________
Баланың туған күні 20__ жылғы "___" _______
Уәкілетті органның басшысы
_____________________________________________ _____________________
(аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Шешім жобасы дайындалды:
Уәкілетті органның қызметкері
_____________________________________________ _____________
(аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің цифрлық
платформасында білім беру,
халықты әлеуметтік қорғау,
тұрғын-үй қатынастары және
дене шынықтыру
салаларындағы кейбір
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді көрсету бойынша
пилоттық жобаны іске асыру
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
5-қосымша
нысан
__________________________
_____________ басшысына
азамат (ша) __________________
аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) және
жеке сәйкестендіру нөмірі
өтініш берушінің мекенжайы:
__________________________
(елді мекеннің атауы, тұрғылықты
жерінің мекенжайы, телефоны)
Өтініш
Сізден ______________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының атауы)
___ курсы _____ тобында білім алатын ұлым (қызым)
________________________________________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
тегін тамақтандыруды ұсынуды сұраймын.
Менің отбасымның құрамы:
Жеке сәйкестендіру номері
Өтініш берушінің отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Туыстық қатынасы
Әлеуметтік мәртебесі
1
2
3
Менің дербес деректерімді, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 4-тармағымен қорғалатын құпияны құрайтын, оның ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау немесе оны тағайындаудан бас тарту үшін қажетті ақпараттық жүйелерде қамтылған әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйелеріндегі мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Білім беру саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету құқығын айқындау, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі тиісті ақпаратты тексеру, сәйкестендіру және жаңарту, сондай-ақ мен көрсеткен мәліметтер мен ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтерді пайдалану (беру) үшін отбасы құрамына кіретін адамдар туралы ақпаратты пайдалануға келісім беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы "___" __________ ________________________ азаматтың (-шаның) қолы
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің цифрлық
платформасында білім беру,
халықты әлеуметтік қорғау,
тұрғын-үй қатынастары және
дене шынықтыру
салаларындағы кейбір
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді көрсету бойынша
пилоттық жобаны іске асыру
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
6-қосымша
нысан
__________________________
_____________ басшысына
азамат (ша) __________________
аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) және
жеке сәйкестендіру нөмірі
өтініш берушінің мекен-жайы:
__________________________
(елді мекеннің атауы, тұрғылықты
жерінің мекенжайы, телефоны)
Өтініш
Менің кәмелеттік жасқа толмаған баламды
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні)
жеке сәйкестендіру номері _______________,
___________________________________________________________ оқитын
(мектеп №, сынып № және литерін көрсету)
___________________ (оқу жылын көрсету)
үйде оқыту шығындарын өтеу бойынша төлем тағайындау үшін құжаттарын қабылдауды сұраймын.
Менің отбасымның құрамы:
№ п/п
Жеке сәйкестендіру номері
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні және жылы
Өтініш берушімен туыстық қатынасы
Тұрақты мекенжайы
1
2
3
Менің дербес деректерімді, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 4-тармағымен қорғалатын құпияны құрайтын, оның ішінде әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау немесе оны тағайындаудан бас тарту үшін қажетті ақпараттық жүйелерде қамтылған әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйелеріндегі мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету құқығын айқындау, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі тиісті ақпаратты тексеру, сәйкестендіру және жаңарту, сондай-ақ мен көрсеткен мәліметтер мен ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтерді пайдалану (беру) үшін отбасы құрамына кіретін адамдар туралы ақпаратты пайдалануға келісім беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы "___" __________ ________________________ азаматтың (-шаның) қолы
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің цифрлық
платформасында білім беру,
халықты әлеуметтік қорғау,
тұрғын-үй қатынастары және
дене шынықтыру
салаларындағы кейбір
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді көрсету бойынша
пилоттық жобаны іске асыру
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
7-қосымша
нысан
__________________________
_____________ басшысына
азамат (ша) __________________
аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) және
жеке сәйкестендіру нөмірі
өтініш берушінің мекенжайы:
__________________________
(елді мекеннің атауы, тұрғылықты
жерінің мекенжайы, телефоны)
Өтініш
Менің кәмелеттік жасқа толмаған баламды
___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), туған күні)
жеке сәйкестендіру номері _______________,
____________________________________________________________ оқитын
(мектеп №, сынып № және литерін көрсету)
___________________ (оқу жылын көрсету)
_________________________________________________ (көмек түрінің атауы)
қамтамасыз етілетін білім алушылар мен тәрбиеленушілердің тізіміне енгізуді сұраймын.
Менің отбасымның құрамы:
р/с
Жеке сәйкестендіру номері
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні және жылы
Өтініш берушімен туыстық қатынасы
Тұрақты мекенжайы
1
2
3
Менің дербес деректерімді, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 4-тармағымен қорғалатын құпияны құрайтын, оның ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау немесе оны тағайындаудан бас тарту үшін қажетті ақпараттық жүйелерде қамтылған әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйелеріндегі мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.

Даю согласие на использование информации о лицах, входящих в состав семьи в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64 "Об утверждении Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных организаций образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников" (доходы, образование, место жительства, семейное положение, данные по банковским счетам, остаткам и (или) движению денег по ним) для определения права на назначение государственной услуги в сфере образования, проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в информационных системах государственных органов, а также на использование (передачу) указанных мною сведений и сведений, полученных из информационных систем.
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" __________20__года ________________________
подпись гражданина (-ки)
Приложение 8
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов при
реализации пилотного проекта
по оказанию некоторых
государственных услуг в сферах
образования, социальной
защиты населения, жилищных
отношений и физической
культуры на цифровой
платформе Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
форма
Руководителю _________________________
______________________________________
от гражданина (ки) ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и
индивидуальный идентификационный
номер заявителя, проживающего(-ей) по адресу:
_____________________________________
(наименование населенного пункта,
адрес места проживания, телефон)
Заявление
Я _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
_______________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер, год рождения)
являющийся (аяся) собственником (нанимателем) жилья, № удостоверения личности, кем выдан
_______________________________________________________________________
прошу назначить моей семье в количестве ____ человек, проживающей по адресу:
_______________________________________________________________________
назначения мне выплат за жилище, арендованное мной в частном жилищном фонде.
Состав моей семьи:
Индивидуальный идентификационный номер
Члены семьи заявителя фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственные отношения
Социальный статус
1
2
3
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, на использование сведений, составляющих охраняемую Закономеспублики Казахстан "О персональных данных и их защите", пунктом 4 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" тайну, в том числе из информационных систем уполномоченного органа в сфере социальной защиты, содержащихся в информационных системах необходимых для назначения государственной услуги или отказа в ее назначении.
Даю согласие на использование информации о лицах, входящих в состав семьи для определения права на назначение государственной услуги в жилищных отношениях, проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в информационных системах государственных органов, а также на использование (передачу) указанных мною сведений и сведений, полученных из информационных систем.
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" __________20__года ________________________
подпись гражданина (-ки)
Приложение 9
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов при
реализации пилотного проекта
по оказанию некоторых
государственных услуг в сферах
образования, социальной
защиты населения, жилищных
отношений и физической
культуры на цифровой
платформе Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
форма
Руководителю ________________________
____________________________________
от гражданина (ки) ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и
индивидуальный идентификационный
номер заявителя, проживающего(-ей) по адресу:
_____________________________________
(наименование населенного пункта,
адрес места проживания, телефон)
Заявление
Я _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
______________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер, год рождения)
являющийся (аяся) собственником (нанимателем) жилья, № удостоверения личности, кем выдан
______________________________________________________________________
прошу назначить моей семье в количестве ____ человек, проживающей по адресу:
______________________________________________________________________
жилищную помощь для возмещения затрат по оплате содержания жилища и потребленные жилищно-коммунальные услуги.
Состав моей семьи:
Индивидуальный идентификационный номер
Члены семьи заявителя фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Родственные отношения
Социальный статус
1
2
3
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, на использование сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", пунктом 4 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" тайну, в том числе из информационных систем уполномоченного органа в сфере социальной защиты, содержащихся в информационных системах необходимых для назначения государственной услуги или отказа в ее назначении.
Даю согласие на использование информации о лицах, входящих в состав семьи для определения права на назначение государственной услуги в сфере жилищных отношений, проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в информационных системах государственных органов, а также на использование (передачу) указанных мною сведений и сведений, полученных из информационных систем.
Согласен(а) на использования сведений, составляющих охраняемую Законом Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" тайну, содержащихся в информационных системах.
"___" __________20__года ________________________
подпись гражданина (-ки)
Приложение 10
к Алгоритму взаимодействия
государственных органов при
реализации пилотного проекта
по оказанию некоторых
государственных услуг в сферах
образования, социальной
защиты населения, жилищных
отношений и физической
культуры на цифровой
платформе Министерства труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
форма
Руководителю ________________________
_____________________________________
от гражданина (ки) ______________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) и
индивидуальный идентификационный
номер заявителя, проживающего(-ей) по адресу:
_____________________________________
(наименование населенного пункта,
адрес места проживания, телефон)
Заявление
Прошу Вас рассмотреть вопрос назначения мне
______________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) заявителя
выплат пожизненного ежемесячного материального обеспечения в связи
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________.
(для тренера: с подготовкой фамилия, имя, отчество (при наличии) спортсмена;
для спортсмена/ тренера: достижение спортсмена (занятое место по виду спорта),
наименование спортивного мероприятия (город, страна, год проведения).
К заявлению прилагаю следующие документы:

"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысына сәйкес отбасы құрамына кіретін адамдар туралы ақпаратты (табыстары, білімі, тұрғылықты жері, отбасылық жағдайы, банктік шоттар, қалдықтар және (немесе) олар бойынша ақша қозғалысы бойынша деректер) білім беру саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау құқығын айқындау, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі тиісті ақпаратты тексеру, сәйкестендіру және жаңарту, сондай-ақ мен көрсеткен мәліметтер мен ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін..
20__жылғы "___" __________ ________________________ азаматтың (-шаның) қолы
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің цифрлық
платформасында білім беру,
халықты әлеуметтік қорғау,
тұрғын-үй қатынастары және
дене шынықтыру
салаларындағы кейбір
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді көрсету бойынша
пилоттық жобаны іске асыру
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
8-қосымша
Нысан
__________________________
_____________ басшысына
азамат (ша) _________________
аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) және
жеке сәйкестендіру нөмірі
өтініш берушінің мекенжайы:
__________________________
(елді мекеннің атауы,
тұрғылықты жерінің
мекенжайы, телефоны)
Өтініш
Мен __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
__________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі, туған жылы) тұрғын үй иесі (жалдаушы), жеке куәлігінің нөмірі, берген органның атауы
___________________________________________________________________
менің отбасыма тұрғын үйді күтіп-ұстауға және тұтынылған тұрғын үй- коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша шығындарды өтеу үшін тұрғын үй көмегін
____________________________________________________________________
мөлшерде тағайындауды сұраймын, _____ адам саны, тұрғылықты жері мекенжайы:
___________________________________________________________________.
Менің отбасымның құрамы:
Жеке сәйкестендіру номері
Өтініш берушінің отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Туыстық қатынасы
Әлеуметтік мәртебесі
1
2
3
Менің дербес деректерімді, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 4-тармағымен қорғалатын құпияны құрайтын, оның ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау немесе оны тағайындаудан бас тарту үшін қажетті ақпараттық жүйелерде қамтылған әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйелеріндегі мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Тұрғын үй қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету құқығын айқындау, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі тиісті ақпаратты тексеру, сәйкестендіру және жаңарту, сондай-ақ мен көрсеткен мәліметтер мен ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтерді пайдалану (беру) үшін отбасы құрамына кіретін адамдар туралы ақпаратты пайдалануға келісім беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы "___" __________ ________________________ азаматтың (-шаның) қолы
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің цифрлық
платформасында білім беру,
халықты әлеуметтік қорғау,
тұрғын-үй қатынастары және
дене шынықтыру
салаларындағы кейбір
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді көрсету бойынша
пилоттық жобаны іске асыру
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
9-қосымша
нысан
__________________________
_____________ басшысына
азамат (ша) __________________
аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) және
жеке сәйкестендіру нөмірі
өтініш берушінің мекенжайы:
__________________________
(елді мекеннің атауы, тұрғылықты
жерінің мекенжайы, телефоны)
Өтініш
Мен __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
__________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі, туған жылы) тұрғын үй иесі (жалдаушы), жеке куәлігінің нөмірі, берген органның атауы
__________________________________________________________________
менің отбасыма жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй үшін төлем тағайындауды сұраймын, ______ адам саны, тұрғылықты жері мекен-жайы:
___________________________________________________________________.
Менің отбасымның құрамы:
Жеке сәйкестендіру номері
Өтініш берушінің отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Туған күні
Туыстық қатынасы
Әлеуметтік мәртебесі
1
2
3
Менің дербес деректерімді, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 4-тармағымен қорғалатын құпияны құрайтын, оның ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау немесе оны тағайындаудан бас тарту үшін қажетті ақпараттық жүйелерде қамтылған әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйелеріндегі мәліметтерді пайдалануға келісімімді беремін.
Тұрғын үй қатынастары саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету құқығын айқындау, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелеріндегі тиісті ақпаратты тексеру, сәйкестендіру және жаңарту, сондай-ақ мен көрсеткен мәліметтер мен ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтерді пайдалану (беру) үшін отбасы құрамына кіретін адамдар туралы ақпаратты пайдалануға келісім беремін.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы "___" __________ ________________________ азаматтың (-шаның) қолы
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігінің цифрлық
платформасында білім беру,
халықты әлеуметтік қорғау,
тұрғын-үй қатынастары және
дене шынықтыру
салаларындағы кейбір
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді көрсету бойынша
пилоттық жобаны іске асыру
кезінде мемлекеттік
органдардың өзара іс-қимыл
алгоритміне
10-қосымша
нысан
__________________________
_____________ басшысына
азамат (ша) __________________
аты-жөні, әкесінің аты (бар болса) және
жеке сәйкестендіру нөмірі
өтініш берушінің мекенжайы:
__________________________
(елді мекеннің атауы, тұрғылықты
жерінің мекенжайы, телефоны)
Өтініш
Сізден маған өмір бойы ай сайынғы материалдық қамтамасыз ету төлемдері тағайындау мәселесін
___________________________________________________________
өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________________________________________
(жаттықтырушы үшін: дайындықпен спортшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда);спортшы / жаттықтырушы үшін: спортшының жетістігі (спорт түрі бойынша бос емес орын), спорттық іс-шараның атауы (қала, ел, өткізілген жылы)
________________________________________________________________
________________________________________________________________
қарастыруыңызды сұраймын.
Банк деректемелері:
Банктің атауы________________
Банкт шотыының №________________________________
Шот түрі ағымдағы___________________________
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінің 8-тармақта көзделген заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпараттық жүйелерде қамтылған мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтiнiшке мынадай құжаттарды қоса беремiн: