Об утверждении ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов области Абай
Решение маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года № 32/218-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
В соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьи 26  Водного кодекса Республики Казахстан, статьей 628 Налогового кодекса Республики Казахстан, пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан "Об утверждении Методики расчета ставок платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов" от 30 сентября 2025 года № 250-НҚ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36974) маслихат области Абай РЕШИЛ:

Абай облысының жер үсті су объектілерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін бекіту туралы
Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 32/218-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 26-бабының 1-тармағының 1-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 628-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің "Жерүсті су объектілерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 250-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36974 болып тіркелген) сәйкес, Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:

1. Утвердить ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов области Абай на 2026 год согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня его принятия и вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель маслихата области Абай Ш. Байбеков
Приложение к решению
маслихата области Абай
от 08 декабря 2025 года
№ 32/218-VIII
Ставки платы за пользование водными ресурсами поверхностных водных объектов области Абай
Вид специального водопользования (единица измерения)
Бассейны рек, озер
Жилищно-эксплуатационные и коммунальные услуги (тенге/1000 кубических метров)
Промышленность, включая теплоэнергетику (тенге/1000 кубических метров)
Сельское хозяйство (тенге/1000 кубических метров)
Прудовые хозяйства, осуществляющие забор из водных источников (тенге/1000 кубических метров)
Гидроэнергетика (тенге/1000 кВт.час)
Водный транспорт (тенге/1000 тонна- километр)
Бассейн озер Балхаш и Алаколь

1. Абай облысының жер үсті су объектілерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін 2026 жылға арналған төлемақы мөлшерлемелерін осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім қабылданған күннен бастап күшіне енеді және 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы Ш. Байбеков
Абай облысы мәслихатының
2025 жылғы 08 желтоқсандағы
№ 32/218-VIІI шешімімен
бекітілді
Абай облысының жер үсті су объектілерінің су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемақы мөлшерлемелері
Арнаулы су пайдалану түрі (өлшем бірлігі)
Өзендер, көлдер бассейні
Тұрғын үй пайдалану және коммуналдық қызметтер (теңге/1000 текше метр)
Жылу энергетикасын қоса алғанда, өнеркәсіп (теңге/1000 текше метр)
Ауыл шаруашылығы (теңге/1000 текше метр)
Су көздерінен алуды жүзеге асыратын тоған шаруашылықтары (теңге/1000 текше метр)
Гидроэнергетика (теңге/1000 кВт.сағат)
Су көлігі (теңге/1000 тонна-километр)
Балқаш және Алакөл көлдері бассейні