Об утверждении методики расчетов прогнозных объемов капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов в сфере ветеринарии
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 августа 2025 года № 267
В соответствии с пунктом 4 статьи 80 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую методику расчетов прогнозных объемов капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов в сфере ветеринарии.
2. Комитету ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждена
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 августа 2025 года № 267
Методика расчетов прогнозных объемов капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов в сфере ветеринарии
Глава 1. Основные положения
1. Настоящая Методика расчетов прогнозных объемов капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов в сфере ветеринарии (далее – Методика) разработана в соответствии с пунктом 4 статьи 80 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс).
2. Настоящая Методика применяется при расчете прогнозных объемов капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов в сфере ветеринарии.
3. Затраты в рамках настоящей Методики планируются на основании требований норм Кодекса, в том числе в соответствии с пунктом 3 статьи 70 Кодекса на основании системы региональных стандартов (далее – СРС) для населенных пунктов.
При этом, уровень минимальных параметров в рамках СРС, определяется центральным уполномоченным органом по региональной политике совместно с заинтересованными центральными и местными государственными органами в рамках СРС для населенных пунктов путем проведения ежегодного мониторинга обеспеченности населенных пунктов минимально обязательным уровнем объектов и услуг (благ) в зависимости от типа (город, село) и размера (численности населения) населенных пунктов.

Ветеринария саласындағы жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамытуға арналған шығындарының болжамды көлемдерін есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 29 тамыздағы № 267 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 80-бабының 4-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ветеринария саласындағы жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамытуға арналған шығындарының болжамды көлемдерін есептеу әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесінің Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2025 жылғы № 267 бұйрығымен
бекітілген
Ветеринария саласындағы жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамытуға арналған шығындарының болжамды көлемдерін есептеу әдістемесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ветеринария саласындағы жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамытуға арналған шығындарының болжамды көлемдерін есептеу әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 80-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Әдістеме Ветеринария саласындағы жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамытуға арналған шығындарының болжамды көлемдерін есептеу кезінде қолданылады.
3. Осы Әдістеме шеңберіндегі шығындар Кодекс нормаларының талаптары негізінде, оның ішінде елді мекендер үшін өңірлік стандарттар жүйесі (бұдан әрі – ӨСЖ) негізінде Кодекстің 70-бабының 3-тармағына сәйкес жоспарланады.
Бұл ретте, ӨСЖ шеңберіндегі ең төмен параметрлер деңгейін өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті орган елді мекендер үшін ӨСЖ шеңберінде мүдделі орталық және жергілікті мемлекеттік органдармен бірлесіп, елді мекендердің типіне (қаласына, ауылына) және елді мекендердің мөлшеріне (халық санына) байланысты объектілер мен көрсетілетін қызметтердің (игіліктердің) ең төмен міндетті деңгейімен қамтамасыз етілуіне жыл сайынғы мониторинг жүргізу арқылы айқындайды.

4. В настоящей Методике используются следующие понятия:
1) затраты на развитие – затраты, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (далее – БИП);
2) бюджетный инвестиционной проект (далее – БИП) – совокупность мероприятий, направленных на создание (строительство) новых либо реконструкцию имеющихся объектов, реализуемых за счет бюджетных средств в течение определенного периода времени и имеющих завершенный характер.
БИП планируются на расходы по строительству, реконструкции скотомогильников, ветеринарных пунктов, стационарных инсинераторов, убойных пунктов и других ветеринарных объектов, необходимых для реализации компетенций местных исполнительных органов;
3) капитальные затраты – затраты, направленные на формирование либо укрепление материально-технической базы, проведение капитального (восстановительного) ремонта, и иные капитальные затраты в соответствии с экономической классификацией расходов, кроме бюджетных инвестиций.
Глава 2. Определение прогнозных объемов капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов в сфере ветеринарии
5. Расчет прогнозного объема капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов в сфере ветеринарии производится для определения объемов финансирования расходов областного бюджета, бюджета города республиканского значения, столицы направленных на оснащение и развитие ветеринарных объектов в рамках функциональной подгруппы "Сельское хозяйство".
6. Расчет капитальных затрат для целей оснащения объектов в сфере ветеринарии отдельного местного бюджета производится по следующей формуле:
РКЗветi = МТО/3+ CTкр+ПСДкр,
где:
РКЗветi – расчетные капитальные затраты i-й области (города республиканского значения, столицы) для целей оснащения объектов в сфере ветеринарии на соответствующий плановый финансовый год;
МТО – потребность на первоочередное материально-техническое обеспечение на начало года, предшествующего плановому периоду, которая определяется согласно приложению 1 к настоящей Методике. При этом, МТО рассчитывается исходя из данных о фактическом наличии и потребности каждой области, города (то есть с учетом различий между регионами и уровнем обеспеченности инфраструктурными объектами), таким образом МТО с каждым новым периодом планирования затрат стремится к показателю 100% оснащенности, обеспечивая покрытие потребности не менее минимальных параметров, установленных в рамках СРС);
3 – трехлетний период;
CTкр – стоимость капитального ремонта объектов на соответствующий плановый финансовый год, определяемая согласно приложению 2 к настоящей Методике;
ПСДкр – стоимость на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт.

4. Осы Әдістемеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) дамытуға арналған шығындар – бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған шығындар;
2) бюджеттік инвестициялық жоба (бұдан әрі – БИЖ) – жаңа объектілерді құруға (салуға) не жұмыс істеп тұрғандарын реконструкциялауға бағытталған, белгілі бір уақыт кезеңі ішінде бюджет қаражаты есебінен іске асырылатын және аяқталған сипаты бар іс-шаралар жиынтығы.
БИЖ мал қорымдарын, ветеринариялық пункттерді, стационарлық инсинераторларды, сою пункттерін және жергілікті атқарушы органдардың құзыреттерін іске асыру үшін қажетті басқа да ветеринариялық объектілерді салу, реконструкциялау бойынша шығыстарға жоспарланады;
3) күрделі шығындар – бюджеттік инвестициялардан басқа, материалдық-техникалық базаны қалыптастыруға не нығайтуға, күрделі (қалпына келтіру) жөндеуді жүргізуге бағытталған шығындар және шығыстардың экономикалық сыныптамасына сәйкес өзге де күрделі шығындар.
2-тарау. Ветеринария саласындағы жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамытуға арналған шығындарының болжамды көлемдерін айқындау
5. Ветеринария саласындағы жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамыту шығындары мен болжамды көлемін есептеу облыстық бюджеттің, республикалық маңызы бар қала, астана бюджетінің шығыстарын қаржыландыру көлемін айқындау үшін жүргізіледі, олар "Ауыл шаруашылығы" функционалдық кіші тобы шеңберінде ветеринариялық объектілерді жабдықтау мен дамытуға бағытталған.
6. Жекелеген жергілікті бюджет үшін ветеринария саласындағы объектілерді жарақтандыру мақсатындағы күрделі шығындарды есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі:
ЕКШветі = МТЖ/3+ Қкж+ЖСҚкж,
мұндағы:
ЕКШветі – i-ші облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ветеринария саласындағы объектілерді жарақтандыру мақсаттары үшін тиісті жоспарлы қаржы жылына есептік күрделі шығындары;
МТЖ – осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес айқындалатын жоспарлы кезеңнің алдындағы жылдың басындағы бірінші кезектегі материалдық-техникалық қамтамасыз етуге қажеттілік. Бұл ретте, МТЖ әрбір облыстың, қаланың нақты қолда бар-жоғы және қажеттілігі туралы деректерге сүйене отырып есептеледі (яғни өңірлер мен инфрақұрылымдық объектілермен қамтамасыз ету деңгейі арасындағы айырмашылықтарды ескере отырып), осылайша МТЖ шығындарды жоспарлаудың әрбір жаңа кезеңінде 100% жарақтандыру көрсеткішіне ұмтылады, ӨСЖ шеңберінде белгіленген ең төменгі параметрлерден кем емес қажеттілікті жабуды қамтамасыз етеді);
3 – үш жылдық кезең;
Қкж – осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес айқындалатын тиісті жоспарлы қаржы жылына арналған объектілерді күрделі жөндеудің құны;
ЖСҚкж – күрделі жөндеуге арналған жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге арналған құн.

7. Затраты на развитие местных исполнительных органов в целях оснащения объектов в сфере ветеринарии рассчитываются по следующей формуле:
ЗРвет = БИП₁ + БИП₂ …+ ПСДбип,
где:
ЗРвет – затраты на развитие местных исполнительных органов в целях оснащения объектов в сфере ветеринарии;
каждый БИП₁, БИП₂ – это самостоятельный проект, например: БИП₁ (строительство) — строительство, новых объектов ветеринарии (ветпункты, скотомогильники (биотермические ямы), строительство складов, карантинных зон, хранилищ биопрепаратов и другие); БИП₂ (реконструкция) – реконструкция и модернизация существующих зданий;
ПСДбип – расходы на разработку проектно-сметной документации на расходы БИП.

7. Ветеринария саласындағы объектілерді жарақтандыру мақсатында жергілікті атқарушы органдардың дамытуға арналған шығындары мынадай формула бойынша есептеледі:
ДШвет = БИЖ₁ + БИЖ₂ …+ ЖСҚбиж,
мұндағы:
ДШвет –ветеринария саласындағы объектілерді жарақтандыру мақсатында жергілікті атқарушы органдардың дамытуға арналған шығындары;
әрбір БИЖ₁, БИЖ₂ – бұл дербес жоба, мысалы: БИЖ₁ (құрылыс) – жаңа ветеринария объектілерін салу (ветпункттер, мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар), қоймалар, карантиндік аймақтар, биопрепараттар қоймаларын салу және басқалар; БИЖ₂ (қайта құру) - қолданыстағы ғимараттарды реконструкциялау және жаңғырту;
ЖСҚбиж – БИЖ шығыстарына жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге арналған шығыстар.

Расчетная стоимость каждого БИП определяется согласно приложению 3 к настоящей Методике, при этом затраты на развитие рассчитывается исходя из данных о фактическом наличии и потребности каждой области, города (то есть с учетом различий между регионами и уровнем обеспеченности инфраструктурными объектами), таким образом с каждым новым периодом планирования затрат уровень обеспеченности стремится к показателю 100% оснащенности, обеспечивая покрытие потребности не менее минимальных параметров, установленных в рамках СРС).

Әрбір БИЖ-нің есептік құны осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес айқындалады, бұл ретте дамытуға арналған шығындар әрбір облыстың, қаланың нақты бар-жоғы және қажеттілігі туралы деректерге сүйене отырып есептеледі (яғни өңірлер мен инфрақұрылымдық объектілермен қамтамасыз ету деңгейі арасындағы айырмашылықтарды ескере отырып), осылайша шығындарды жоспарлаудың әрбір жаңа кезеңімен ӨСЖ шеңберінде белгіленген ең төменгі параметрлерден кем емес қажеттілікті жабуды қамтамасыз ете отырып, қамтамасыз ету деңгейі 100% жарақтандыру көрсеткішіне ұмтылады .

8. К расчетам прилагается подробная пояснительная записка с описанием планируемых расходов, а также сводный расчет согласно приложению 4 к настоящей Методике.
9. Расчетные данные заверяются подписями уполномоченных должностных лиц, а также утверждаются подписью не ниже Первого заместителя или курирующего заместителя Акима и оттиском печати.
Глава 3. Сроки представления, согласования и ответственные лица

8. Есептеулерге жоспарланатын шығыстарды сипаттайтын егжей-тегжейлі түсіндірме жазба, сондай-ақ осы Әдістемеге 4-қосымшаға сәйкес жиынтық есеп қоса беріледі.
9.  Есептік деректер уәкілетті лауазымды адамдардың қолдарымен куәландырылады, сондай-ақ Әкімнің бірінші орынбасарынан немесе жетекшілік ететін орынбасарынан төмен емес лауазымды адамның қолымен және мөр бедерімен бекітіледі.
3-тарау. Ұсыну, келісу мерзімдері және жауапты тұлғалар

10. Местные уполномоченные органы соответствующей отрасли (сферы) области, города республиканского значения, столицы формирует и не позднее 20 марта года, предшествующего планируемому периоду, вносит на рассмотрение в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса предложения по прогнозным объемам капитальных затрат и затрат на развитие местных бюджетов.
Приложение 1 к Методике
расчетов прогнозных
объемов капитальных затрат и
затрат на развитие местных
бюджетов в сфере ветеринарии
Форма
Потребность на первоочередное материально-техническое обеспечение на начало года, предшествующего плановому периоду
Виды МТО
Положено по норме, единиц
Имеется в наличии, единиц
Подлежит списанию в текущем году, единиц
Необходимо МТО единиц
Стоимость 1 единиц, тысяч тенге*
Требуется финансирование, тысяч тенге
Процент оснащенности по СРС
Процент оснащенности прогноз
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Ветеринарные станции
2.
Ветеринарные пункты
3.
Скотомогильники
Итого
Всего на 1-й плановый год
Всего на 2-й плановый год
Всего на 3-й плановый год
Примечание:
* При планировании расходов на основных средств к расчету прилагаются не менее 3 (трех) предложений о ценах из отечественных маркетплейсов по каждому виду основных средств.
Вместе с тем к расчетам на приобретение основных средств необходимо представить информацию об их фактическом наличии (числящихся на балансе, с указанием года приобретения и срока износа) и план на трехлетний период. В случае отсутствия информации на маркетплейсе представляются не менее 3 (трех) прайс-листов.
При этом при расчете стоимости одной единицы товара признается наименьшая цена.
Приложение 2 к Методике
расчетов прогнозных
объемов капитальных затрат и
затрат на развитие местных
бюджетов в сфере ветеринарии
Форма
Стоимость капитального ремонта объектов на соответствующий плановый финансовый год
Наименование подразделений (объекта)
Юридический адрес
Год постройки
Общая площадь здания в кв.м.
Этажность
Сведения о выделенных средствах на капитальный ремонт за последние три года
________год
________
год
________ год
сумма, тысяч тенге
виды работ
сумма, тысяч тенге
виды работ
сумма, тысяч тенге
виды работ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
2.
Всего
Продолжение таблицы
1-й плановый год
2-й плановый год
3-й плановый год
Номер и дата положительного заключения вневедомственной экспертизы ПСД
сумма, тысяч тенге
виды работ
сумма, тысяч тенге
виды работ
сумма, тысяч тенге
виды работ
13
14
15
16
17
18
19
Приложение 3 к Методике
расчетов прогнозных объемов
капитальных затрат и затрат на
развитие местных бюджетов в
сфере ветеринарии
Форма
Расчетная стоимость каждого бюджетного инвестиционного проекта
Направление БИП
Наименование БИП
Кол-во по норме
Наличие
Потребность
1-й плановый год
2-й плановый год
3-й плановый год
Номер и дата положительного заключения вневедомственной экспертизы ПСД
Уровень оснащҰнности по СРС, %
Уровень оснащҰнности, % (прогноз)
Количество
сумма, тысяч тенге
Количество
сумма, тысяч тенге
Количество
сумма, тысяч тенге
1.
Строительство
2.
Реконструкция
3.
Информатизация
4.
Иные
Приложение 4 к Методике
расчетов прогнозных объемов
капитальных затрат и затрат на
развитие местных бюджетов в
сфере ветеринарии
Форма
Утверждаю
Заместитель Акима области __________
_______________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Сводный расчет
Наименование
Всего
План на плановый период
1-й плановый год
2-й плановый год
3-й плановый год
1
2
3
4
5

10. Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың тиісті саласының (аясының) жергілікті уәкілетті органдары жоспарланатын кезеңнің алдындағы жылдың 20 наурызынан кешіктірмей жергілікті бюджеттердің күрделі шығындары мен дамытуға арналған шығындарының болжамды көлемдері бойынша ұсыныстар қалыптастырады және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның қарауына енгізеді.
Ветеринария саласындағы
жергілікті бюджеттердің күрделі
шығындары мен дамытуға
арналған шығындарының
болжамды көлемдерін есептеу
әдістемесіне 1-қосымша
Нысан
Жоспарлы кезеңнің алдындағы жылдың басындағы бірінші кезектегі материалдық-техникалық қамтамасыз етуге қажеттілік
МТЖ түрлері
Норма бойынша болуы керек, бірлік
Қолда бары, бірлік
Ағымдағы жылы есептен шығарылуға тиіс, бірлік
Қажет МТЖ бірлік
1 бірліктің құны, мың теңге*
Қаржыландыру қажет, мың теңге
ӨСЖ
бойынша процент жарақтандырылу проценті
Болжамдарды жарақтанды
ру проценты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Ветеринарлық станциялар
2
Ветеринариялық пункттер
3
Мал қорымдары
Жиыны
Барлығы 1- жоспарлы жылға
Барлығы 2- жоспарлы жылға
Барлығы 3- жоспарлы жылға
Ескерту:
* – Негізгі құралдарға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде есептеуге негізгі құралдардың әрбір түрі бойынша отандық маркетплейстерден бағалар туралы кемінде 3 (үш) ұсыныс қоса беріледі.
Сонымен қатар, негізгі құралдарды сатып алуға арналған есеп айырысуларға олардың нақты бар-жоғы туралы ақпаратты (теңгерімде тұрған, сатып алынған жылы мен тозу мерзімі көрсетілген) және үш жылдық кезеңге арналған жоспарды ұсыну қажет. Маркетплейсте ақпарат болмаған жағдайда кемінде 3 (үш) прайс-парақ ұсынылады.
Бұл ретте тауардың бір бірлігінің құнын есептеу кезінде ең төмен баға танылады.
Ветеринария саласындағы
жергілікті бюджеттердің күрделі
шығындары мен дамытуға
арналған шығындарының
болжамды көлемдерін есептеу
әдістемесіне 2-қосымша
Нысан
Тиісті жоспарлы қаржы жылына арналған объектілерді күрделі жөндеудің құны
Бөлімшелердің (объектінің) атауы
Заңды мекенжайы
Салынған жылы
Ғимараттың жалпы ауданы ш. м.
Қабаттылығы
Соңғы үш жылда күрделі жөндеуге бөлінген қаражат туралы мәліметтер
________ жыл
________ жыл
________ жыл
сомасы, мың теңге
жұмыс түрлері
сомасы, мың теңге
жұмыс түрлері
сомасы, мың теңге
жұмыс түрлері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1.
2.
Барлығы
Кестенің жалғасы
1-ші жоспарланған жыл
2-ші жоспарланған жыл
3-ші жоспарланған жыл
ЖСҚ ведомстводан тыс сараптамасының оң қорытындысының нөмірі және күні
сомасы, мың теңге
жұмыс түрлері
сомасы, мың теңге
жұмыс түрлері
сомасы, мың теңге
жұмыс түрлері
13
14
15
16
17
18
19
Ветеринария саласындағы
жергілікті бюджеттердің күрделі
шығындары мен дамытуға
арналған шығындарының
болжамды көлемдерін есептеу
әдістемесіне 3-қосымша
Нысан
Әрбір бюджеттік инвестициялық жобаның есептік құны
БИЖ бағыты
БИЖ атауы
Норма бойынша Саны
Бар-жоғы
Қажеттілік
1-ші жоспарланған жыл
2-ші жоспарланған жыл
3-ші жоспарланған жыл
ЖСҚ ведомстводан тыс сараптамасының оң қорытындысының нөмірі және күні
ӨСЖ бойынша жарақтандыру деңгейі, %
Жарақтандыру деңгейі, % (болжам)
Саны
сомасы, мың теңге
Саны
сомасы, мың теңге
Саны
сомасы, мың теңге
1.
Құрылыс
2.
Қайта құру
3.
Ақпараттандыру
4.
Өзге
Ветеринария саласындағы
жергілікті бюджеттердің күрделі
шығындары мен дамытуға
арналған шығындарының
болжамды көлемдерін есептеу
әдістемесіне 4-қосымша
Нысан
Бекітемін
Облыс әкімінің орынбасары
_______________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Жиынтық есеп
Атауы
Барлығы
Жоспарлы кезеңге арналған жоспар
1-ші жоспарланған жыл
2-ші жоспарланған жыл
3-ші жоспарланған жыл
1
2
3
4
5

1. Всего затрат (тысяч тенге)
в том числе по видам:
Капитальные затраты
Расходы на развитие

1. Барлық шығындар (мың теңге)
оның ішінде түрлері бойынша:
Күрделі шығындар
Дамытуға арналған шығындар