О внесении изменений в совместное постановление акимата области Абай от 21 апреля 2023 года № 81 и решение маслихата области Абай от 20 апреля 2023 года № 2/14-VIII "Об установлении предельных (максимальных) размеров земельных участков, которые могут быть предоставлены бесплатно в частную собственность гражданам области Абай"
Совместные постановление акимата области Абай от 25 июня 2025 года № 99 и решение маслихата области Абай от 25 июня 2025 года № 28/192-VIII
Акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в совместное постановление акимата области Абай от 21 апреля 2023 года № 81 и решение маслихата области Абай от 20 апреля 2023 года № 2/14-VIII "Об установлении предельных (максимальных) размеров земельных участков, которые могут быть предоставлены бесплатно в частную собственность гражданам области Абай" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 54-18) следующие изменения:
преамбулу на государственном языке изложить в новой редакции:
"Қазақстан Республикасының Жер кодексiнiң 50-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына және 27-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес, Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:";
преамбулу на русском языке оставить без изменения;
приложение указанного совместного постановления акимата области Абай и решения маслихата области Абай изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата области Абай и решению маслихата области Абай.
2. Государственному учреждению "Управление архитектуры, градостроительства и земельных отношений области Абай" обеспечить:
в течение пяти календарных дней со дня подписания настоящего совместного постановления и решения направление его копии в электронном виде на государственном и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по области Абай для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящее совместное постановление и решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай Б. Уали
Председатель маслихата области Абай Ш. Байбеков
Приложение к совместному
постановлению
акимата области Абай
от "25" июня 2025 года
№ 99
и решению маслихата области
Абай
от "25" июня 2025 года

"Абай облысының азаматтарына жеке меншікке тегін ұсынылуы мүмкін жер учаскелерінің шекті (ең жоғары) мөлшерін белгілеу туралы" Абай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 81 бірлескен қаулысы және Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 2/14-VIII шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 25 маусымдағы № 99 бірлескен қаулысы және Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 25 маусымдағы № 28/192-VIII шешімі
Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Абай облысының азаматтарына жеке меншікке тегін ұсынылуы мүмкін жер учаскелерінің шекті (ең жоғары) мөлшерін белгілеу туралы" Абай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 21 сәуірдегі № 81 бірлескен қаулысы және Абай облысы мәслихатының 2023 жылғы 20 сәуірдегі № 2/14-VIII шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 54-18 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
мемлекеттік тілдегі кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Жер кодексiнiң 50-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 13) тармақшасына және 27-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес, Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:";
орыс тіліндегі кіріспе өзгеріссіз қалдырылсын;
көрсетілген Абай облысы әкімдігінің бірлескен қаулысының және Абай облыстық мәслихаты шешімінің қосымшасы осы Абай облысы әкімдігінің бірлескен қаулысына және Абай облыстық мәслихаты шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Абай облысының сәулет, қала құрылысы және жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
осы бірлескен қаулы және шешімге қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Абай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен қаулы және шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысының әкімі Б. Уәли
Абай облысы мәслихатының төрағасы Ш. Байбеков
Абай облысы әкімдігінің
2025 жылғы "25" маусымдағы
№ 99 бірлескен қаулысы және
Абай облысы мәслихатының
2025 жылғы "25" маусымдағы