Об утверждении Правил организации деятельности акцизного поста
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 30 октября 2025 года № 650
Вводится в действие с 1 января 2026 года.
В соответствии с пунктом 17 статьи 175 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации деятельности акцизного поста.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра финансов Республики Казахстан
Е. Биржанов
Утверждены приказом
исполняющего обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 октября 2025 года № 650
Правила организации деятельности акцизного поста
Глава 1. Общее положение
1. Настоящие Правила организации деятельности акцизного поста (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 17 статьи 175 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок организации деятельности акцизных постов.
Органы государственных доходов (далее – ОГД) устанавливают акцизные посты на территории налогоплательщика, осуществляющего производство этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пива и пивного напитка), бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводородов, экологического топлива и табачных изделий.
Глава 2. Порядок организации деятельности акцизного поста
2. Руководство и координация деятельности акцизного поста осуществляется руководителями ОГД по областям, городам республиканского значения и столицы по месту осуществления производства подакцизных товаров.
3. Организация места нахождения и состав акцизного поста утверждается приказом руководителя ОГД.
4. Посещение акцизного поста осуществляется должностными лицами в соответствии с графиком дежурства, утверждаемым руководителем ОГД, и в соответствии с графиком работы производителя.
Время нахождения должностного лица на акцизном посту определяется исходя из времени, необходимого для осуществления функции, предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил.

Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 30 қазандағы № 650 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 175-бабының 17-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмесін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондықбақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Біржанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы минитрінің міндетін
атқарушының бұйрығымен
бекітілген 2025 жылғы 30 қазандағы № 650
Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 175-бабының 17-тармағына сәйкес әзірленді және акциз бекеттерінің қызметін ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
Мемлекеттік кірістер органдары (бұдан әрі – МКО) этил спирті мен алкоголь өнімін (сыра мен сыра сусынынан басқа), бензинді (авиациялықтан бензинді қоспағанда), дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішті, жеңіл көмірсутектер қоспасын, экологиялық отын мен темекі бұйымдарын өндіруді жүзеге асыратын салық төлеушінің аумағында акциздік бекеттер орнатады.
2-тарау. Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру тәртібі
2. Акциздік бекеттің қызметін басқаруды және үйлестіруді акцизделетін тауардарды өндіруді жүзеге асыру орындары бойынша облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша МКО басшылары жүзеге асырады.
3. Акциздік бекеттің орналасу орындары мен қызметкерлердің құрамын ұйымдастыру МКО басшысының бұйрығымен бекітіледі.
4. Лауазымды адамдардың акциздік бекетте болу МКО басшысы бекіткен кезекшілік кестесіне және өндірушінің жұмыс кестесі сәйкес жүзеге асырылады.
Лауазымды адамның акциздік бекетте болу уақыты осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген функцияларды жүзеге асыру үшін қажетті уақыт негізінде айқындалады.

По результатам нахождения на акцизном посту заполняется акт посещения акцизного поста производителя этилового спирта и алкогольной продукции по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам или акт посещения акцизного поста производителя бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Должностное лицо, находящееся на акцизном посту, осуществляет контроль за:
1) соблюдением налогоплательщиком требований законодательства Республики Казахстан, регулирующего производство и оборот подакцизных товаров;
2) отводом и (или) отпуском подакцизных товаров исключительно через контрольные приборы учета – приборы, оснащенные источниками бесперебойного питания электроэнергией, обеспечивающие автоматизированную передачу через оператора данных контрольных приборов учета в сферах производства этилового спирта и алкогольной продукции, нефтепродуктов. а также эксплуатацией таких приборов учета в опломбированном виде;
3) соблюдением налогоплательщиком порядка маркировки отдельных видов подакцизных товаров на основании подпункта 17) пункта 2 статьи 156 Налогового кодекса, в частности проводит проверку подлинности учетно-контрольных марок (не менее 100 бутылок каждого вида выпускаемой продукции) на алкогольную продукцию посредством специальных приборов;
4) движением готовой продукции, учетно-контрольных марок или средств идентификации.
6. Должностное лицо ОГД, находящееся на акцизном посту:
1) обследует с соблюдением требований законодательства Республики Казахстан административные, производственные, складские, торговые, подсобные помещения налогоплательщика, используемые для производства, хранения и реализации подакцизных товаров, осуществляет снятие остатков в производственных помещениях, на складах готовой продукции, используемых для хранения и реализации подакцизных товаров, о чем составляет акт снятия остатков отдельных видов подакцизных товаров по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) контролирует реализацию подакцизных товаров;
3) осматривает грузовые транспортные средства, выезжающие (въезжающие) с территории (на территорию) налогоплательщика.
7. Должностное лицо, находящееся на акцизном посту по окончании рабочего времени и на время простоя пломбирует:
1) линии по производству отдельных видов подакцизных товаров таким образом, чтобы исключалось их использование и функционирование;
2) краны подачи этилового спирта со спиртохранилища в производство алкогольной продукции;

Акциздік бекетте болу нәтижесі бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша этил спиртін және алкоголь өнімдерін өндірушінің акциздік бекеттінде болу актісі немесе осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсутектердің қоспаларын, экологиялық отынды өндірушінің акциздік бекетінде болу актісі толтырылады.
5. Акциздік бекетте тұрған лауазымды адам:
1) Қазақстан Республикасының акцизделетін тауарлардың өндірісі мен айналымын реттейтін заңнамасының талаптарын салық төлеушінің сақтауын;
2) акцизделетін тауарларды тек этил спирті мен алкоголь өнімдерін, мұнай өнімдерін өндіру салаларында деректер операторлары арқылы бақылау есепке алу құралдарының деректерін автоматтандырылған түрде беруді қамтамасыз ететін электр энергиясымен үздіксіз қамтамасыз етілетін қуат көздерімен жарақтандырылған аспап – есепке алудың бақылау аспабы арқылы бөлінуін және (немесе) босатылуын, сондай-ақ осындай есепке алу аспаптарының пломбаланған түрде пайдаланылуын;
3) салық төлеушінің Салық кодексінің 156-бабы 2-тармағының 17) тармақшасына сәйкес акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерін таңбалау тәртібін сақтауын, атап айтқанда, арнайы аспаптар арқылы алкоголь өнімдерінің есепке алудың бақылау таңбаларының (шығарылған өнімінің әрбір түрінен 100 бөтелкеден кем емес) түпнұсқалылығына ішінара тексеру жүргізеді;
4) дайын өнімнің, есепке алу-бақылау маркаларының немесе сәйкестендіру құралдарының қозғалысын бақылауды жүзеге асырады.
6. Акциздік бекеттегі МКО-ның лауазымды адамы:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтай отырып, салық төлеушінің акцизделетін тауарларды өндіру, сақтау және өткізу үшін пайдаланатын әкімшілік, өндірістік, қойма, сауда, қосалқы үй-жайларын зерттеп-қарайды, акцизделетін тауарларды сақтау және өткізу үшін пайдаланатын өндірістік үй-жайлардағы, қоймалардағы дайын өнімдердің қалдығын алады, олар туралы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің қалдықтарын алу актісін толтырады;
2) акцизделетін тауарлардың өткізілуін бақылайды;
3) салық төлеушінің аумағынан (аумағына) шығатын (кіретін) жүк көлік құралдарын тексереді.
7. Акциздік бекетте тұрған лауазымды адам жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін және тұрған уақытында:
1) акцизделенетін тауарлардың жекелеген түрлерін пайдалану мен жұмыс істеуін болдырмау үшін өндіру желілерін;
2) спирт сақталатын қоймадан алкоголь өнімін өндіруге этил спиртін беру крандарын;

3) краны (вентили) подачи сырой нефти, нефтепродуктов в производство отдельных видов нефтепродуктов;
4) въездные и выездные ворота производителя или оптовика (по согласованию в устной форме с производителем или оптовиком);
5) впускные и выпускные трубопроводы купажного цеха производителя алкогольной продукции;
6) краны (вентили) впускных и выпускных трубопроводов предприятия, осуществляющего компаундирование нефтепродуктов и мини нефтеперерабатывающего завода;
7) складские помещения, предназначенные для хранения отдельных видов подакцизных товаров;
8) краны отпуска (реализации) бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива.
Пломбирование и снятие одноразовых индикаторных контрольных пломб осуществляется должностными лицами, о чем составляется акт опломбирования и (или) снятия пломб по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
8. При возникновении чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера указанные пломбы снимаются представителями производителя.
9. В случаях осуществления ремонтных работ, замены оборудования, приостановления действия лицензии, несанкционированного вмешательства в работу контрольные приборы учета и (или) выявления оборудованием технического зрения, не поддающихся идентификации учетно-контрольных марок, составляется акт опломбирования и (или) снятия пломб по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, который в срок не позднее 1 (одного) рабочего дня с момента составления доводится до вышестоящего органа государственных доходов по месту осуществления производства подакцизных товаров и Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет).
При выявлении признаков состава уголовного правонарушения должностное лицо ОГД ходатайствует о привлечении работников вышестоящего органа государственных доходов, сотрудников службы экономических расследований для проведения мероприятии указанных в пунктах 6, 7 настоящих Правил.
10. Должностное лицо на следующий рабочий день после нахождения на акцизном посту посредством информационной системы передает в Комитет:
отчет по объемам производства и реализации этилового спирта и (или) алкогольной продукции (кроме вина наливом) по акцизному посту по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
отчет об объемах реализации (отгрузки) бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
отчет об объемах производства, реализации (в том числе экспорта) и импорта табачных изделий предприятиями, производящими табачные изделия по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.

3) мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруге арналған шикі мұнайды, мұнай өнімдерін жіберу крандарын (бұрандаларын);
4) өндірушінің немесе көтерме сатушының кіру және шығу қақпаларын (өндірушімен немесе көтерме саудада сатушымен келісім бойынша);
5) алкоголь өнімдерін өндірушінің араластыру цехындағы кіргізу және шығару құбыр желілерін;
6) мұнай өнімдерін араластыруды жүзеге асыратын кәсіпорындар мен шағын мұнай өндіруші зауыттардағы кіргізу және шығару құбыр желілерінің крандарын (бұрандаларын);
7) акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерін сақтауға арналған қойма үй-жайларын;
8) бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсутектердің қоспаларын, экологиялық отынды босату (өткізу) крандарын пломбалайды.
Бір жолғы индикаторлық бақылау пломбаларын қою және алуды лауазымды тұлға жүзеге асырады, ол туралы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пломбаларды қою және/немесе алу актісі жасалады.
8. Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде аталған пломбаларды өндірушінің өкілі шешеді.
9. Жөндеу жұмыстары, құрал-жабдықтарды ауыстыру жүзеге асырылған, лицензияның қолдану мерзімі тоқтатылған, ЕБА-ның жұмысына санкциясыз араласқан және (немесе) техникалық көру жабдығымен сәйкестендіруге жатпайтын есепке алу-бақылау таңбаларын анықтаған жағдайда Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша пломбаларды қою және/немесе алу актісі толтырылады, акт толтырылған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірілмей акцизделетін тауарларды өндіру жүзеге асырылатын орны бойынша жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органының және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірстер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) назарына жеткізеді.
МКО-ның лауазымды адамы қылмыстық құқық бұзушылық құрамының белгілерін анықтаған жағдайда осы Қағидалардың 6 және 7-тармағында көрсетілген іс-шараларды жүргізу үшін жоғары тұрған мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлерін, экономикалық тергеу қызметі қызметкерлерін тарту туралы ұсыным хат береді.
10. Лауазымды адам акциздік бекетте болғаннан кейінгі келесі жұмыс күні ақпараттық жүйе арқылы Комитетке мына мәліметтерді:
акциздік бекет бойынша осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акциз бекеті бойынша (толысылған шараптан басқа) этил спирті және (немесе) алкоголь өнімдерін өндіру мен өткізу көлемдері бойынша есепті;
осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бензинді (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсутектер қоспаларын, экологиялық отынды өткізу (тиеп жөнелту) көлемдері туралы есепті;
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша темекі өнімдерін өндіретін кәсіпорындардың темекі өнімдерін өндіру, өткізу (оның ішінде экспорт) және импортының көлемдері туралы есепті жолдайды.

1. В графе 1 формы указывается порядковый номер строки.
2. В графе 2 формы указывается бизнес-идентификационный номер предприятия производителя.
3. В графе 3 формы указывается полное наименование производителя этилового спирта и (или) алкогольной продукции.
4. В графе 4 формы указывается остаток продукции на начало дня.
5. В графе 5 формы указывается вид произведенной продукции в отчетном периоде.
6. В графе 6 формы указывается наименование продукции, произведенной в отчетном периоде.
7. В графе 7 формы указывается количество бутылок, произведенной в отчетном периоде (для алкогольной продукции, разлитой в бутылки).
8. В графе 8 формы указывается емкость бутылок, произведенной в отчетном периоде (для алкогольной продукции, разлитой в бутылки).
9. В графе 9 формы указывается объем произведенной продукции в отчетном периоде в декалитрах.
10. В графе 10 формы указывается номер контрольного спиртоизмеряющего аппарата.
11. В графе 11 формы указываются показания контрольных приборов учета спирта – "водного".
12. В графе 12 формы указываются показания контрольных приборов учета спирта – "безводного".
13. В графе 13 формы указывается номер линии розлива.
14. В графе 14 формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции в V (литр) на начало дня.
15. В графе 15 формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции в бутылках на начало дня.
16. В графе 16 формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции зафиксированных учетно-контрольных марок оборудованием технического зрения на начало дня.
17. В графе 17 формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции в V (литр) на конец дня.
18. В графе 18 формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции в бутылках на конец дня.
19. В графе 19 формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции зафиксированных учетно-контрольных марок оборудованием технического зрения на конец дня.
20. В графе 20 формы указывается вид прихода алкогольной продукции (поступившей со стороны или возврат ранее реализованной продукции).
21. В графе 21 формы указывается вид продукции, поступившей со стороны или возврат ранее реализованной продукции.
22. В графе 22 формы указывается емкость бутылок (для алкогольной продукции, разлитой в бутылки), поступившей со стороны или возврат ранее реализованной продукции.
23. В графе 23 формы указывается объем продукции в декалитрах, поступившей со стороны или возврат ранее реализованной продукции.

1. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында өндіруші кәсіпорынның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында этил спирті мен алкоголь өнімінін өндіруші кәсіпорынның толық атауы көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында күннің басындағы өнім қалдығы көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында есепті кезеңде өндірілген өнімнің түрі көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында есепті кезеңде өндірілген өнімнің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында есепті кезеңде өндірілгені бөтелкенің саны (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін) көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында есепті кезеңде өндірілгені бөтелкенің сыйымдылығы (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін) көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында есепті кезеңде өндірілген өнімнің көлемі декалитрде көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында бақылау спирт көлемін өлшейтін аппараттың нөмірі көрсетіледі.
11. Нысанның 11-бағанында спиртті есеп алудың бақылау аспабының көрсеткіші – "сулы" көрсетіледі.
12. Нысанның 12-бағанында спиртті есепке алудың бақылау аспабының көрсеткіші – "сусыз" көрсетіледі.
13. Нысанның 13-бағанында құю желісінің нөмірі көрсетіледі.
14. Нысанның 14-бағанында алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің басындағы көрсеткіші V (литр) көрсетіледі.
15. Нысанның 15-бағанында алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің басындағы көрсеткіші бөтелкеде көрсетіледі.
16. Нысанның 16-бағанында ЕБТ-ның техникалық көру құралымен тіркелген алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің басындағы көрсеткіші көрсетіледі.
17. Нысанның 17-бағанында алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің соңындағы көрсеткіші V (литр) көрсетіледі.
18. Нысанның 18-бағанында алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің соңындағы көрсеткіші бөтелкеде көрсетіледі.
19. Нысанның 19-бағанында ЕБТ-ның техникалық көру құралымен тіркелген алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің соңындағы көрсеткіші көрсетіледі.
20. Нысанның 20-бағанында алкоголь өнімнің кіріс түрі (басқа жақтан келген немесе кері қайтарылған) көрсетіледі.
21. Нысанның 21-бағанында басқа жақтан келген өнімнің немесе бұрын өткізілген өнімді кері қайтару түрлері бойынша көрсетіледі.
22. Нысанның 22-бағанында басқа жақтан келген немесе бұрын өткізілген өнімді кері қайтарылған бөтелкенің сыйымдылығы (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін) көрсетіледі.
23. Нысанның 23-бағанында басқа жақтан келген өнімнің немесе бұрын өткізілген өнімнің кері қайтарылған көлемі декалитрде көрсетіледі.

24. В графе 24 формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер поставщика.
25. В графе 25 формы указывается наименование юридического или физического лица поставщика.
26. В графе 26 формы указывается вид продукции, отгруженного этилового спирта и (или) алкогольной продукции (кроме вина наливом) юридическому или физическому лицу в отчетном периоде.
27. В графе 27 формы указывается количество бутылок в штуках (для алкогольной продукции, разлитой в бутылки), отгруженной юридическому или физическому лицу в отчетном периоде.

24. Нысанның 24-бағанында жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
25. Нысанның 25-бағанында жеткізуші заңды және жеке тұлғаның атауы көрсетіледі.
26. Нысанның 26-бағанында есепті кезеңде заңды және жеке тұлғаларға этил спирті және (немесе) алкоголь өнімі (толысылған шараптан басқа) жөнелтілген өнімнің түрі көрсетіледі.
27. Нысанның 27-бағанында есепті кезеңде заңды және жеке тұлғаларға жөнелтілген бөтелкенің саны (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін) данада көрсетіледі.

28. В графе 28 формы указывается емкость бутылок в штуках (для алкогольной продукции, разлитой в бутылки), отгруженной юридическому или физическому лицу в отчетном периоде.
29. В графе 29 формы указывается объем отгруженной юридическому или физическому лицу в отчетном периоде в декалитрах.
30. В графе 30 формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер получателя.
31. В графе 31 формы указывается наименование юридического или физического лица получателя.

28. Нысанның 28-бағанында есепті кезеңде заңды және жеке тұлғаларға жөнелтілген бөтелкенің сыйымдылығы (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін) данада көрсетіледі.
29. Нысанның 29-бағанында есепті кезеңде заңды және жеке тұлғаларға жөнелтілген көлемі декалитрде көрсетіледі.
30. Нысанның 30-бағанында алушының жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
31. Нысанның 31-бағанында алушы заңды және жеке тұлғаның атауы көрсетіледі.

32. В графе 32 формы указывается остаток этилового спирта и (или) алкогольной продукции (кроме вина наливом) на конец дня.
Приложение 6
к Правилам организации
деятельности акцизного поста
форма
Отчет об объемах реализации (отгрузки) бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива
по состоянию на ___20____года
Бизнес идентификационный номер (далее –БИН) производителя
Наименование предприятия производителя
Вид нефтепродукта
Персональный идентификационный номер
Отгружено бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива (в тоннах)
Код операции
Дата сопроводительной накладной
Номер сопроводительной накладной
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
БИН получателя
Наименование предприятия получателя
Адрес поставки бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива
Вид отгрузки (железнодорожный, автотранспорт, трубопровод)
10
11
12
13
Исполнитель: ________________________________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) контактный телефон)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для "Отчет об объемах реализации (отгрузки) бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива" приведено в приложение к настоящей форме.
Приложение
к форме "Отчет об объемах
реализации (отгрузки) бензина
(за исключением авиационного)
и дизельного топлива, газохола,
бензанола, нефраса, смеси
легких углеводов,
экологического топлива"
Пояснение по заполнению формы "Отчет об объемах реализации (отгрузки) бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива"
1. В графе 1 формы указывается номер по порядку.
2. В графе 2 формы указывается бизнес-идентификационный номер производителя.
3. В графе 3 формы указывается наименование предприятия производителя.
4. В графе 4 формы указывается вид бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива.
5. В графе 5 формы указывается персональный идентификационный код.
6. В графе 6 формы указывается количество отгруженных бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива (в тоннах).

32. Нысанның 32-бағанында этил спиртінің және (немесе) алкоголь өнімінің (толысылған шараптан басқа) күннің соңындағы өнімнің қалдығы көрсетіледі.
Акциздік бекеттің қызметін
ұйымдастыру қағидаларына
6-қосымша
нысан
Бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсутектердің қоспаларын, экологиялық отынды өткізу (тиеп жөнелту) көлемі туралы есеп 20__жылғы _______ жағдай бойынша
Өндірушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі -БСН)
Өндіруші кәсіпорынның атауы
Мұнай өнімінің түрі
Дара сәйкестендіру коды
Тиеп жөнелтілген бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отын, газохол, бензанол, мұнай еріткіші,жеңіл көмірсутектердің қоспалары, экологиялық отын (тоннада)
Операция коды
Ілеспе жүкқұжатының күні
Ілеспе жүкқұ жатының нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы
Алушының БСН-і
Алушы кәсіпорынның атауы
Бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсутектердің қоспаларын, экологиялық отынды жеткізу мекенжайы
Тиеп жөнелту түрі (темір жол, автокөлік, құбыр желісі арқылы)
10
11
12
13
Орындаушы: ____________________________________________________________
(Т.А.Ә.,байланыс телефоны)
"Бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсутектердің қоспаларын, экологиялық отынды өткізу (тиеп жөнелту) көлемі туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Бензинді (авиациялық бензинді
қоспағанда) және дизель
отынын, газохолды, бензанолды,
мұнай еріткішін, жеңіл
көмірсутектердің қоспаларын,
экологиялық отынды өткізу
(тиеп жөнелту) көлемі туралы
есебінің нысанына қосымша
"Бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсутектердің қоспаларын, экологиялық отынды өткізу (тиеп жөнелту) көлемі туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Нысанның 1-бағанында реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында өндірушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында өндіруші кәсіпорынның атауы көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында бензиннің (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отыны, газахолдың, бензанолдың, мұнай еріткішінің, жеңіл көмірсутектер қоспаларының, экологиялық отынның түрі көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында дара сәйкестендіру коды көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында тиеп жөнелтілетін мұнай өнімінің көлемі (тоннада) көрсетіледі

7. В графе 7 формы указывается код операции.
8. В графе 8 формы указывается дата сопроводительной накладной.
9. В графе 9 формы указывается номер сопроводительной накладной.
10. В графе 10 формы указывается бизнес-идентификационный номер получателя.
11. В графе 11 формы указывается наименование предприятия получателя.
12. В графе 12 формы указывается адрес поставки бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива.
13. В графе 13 формы указывается вид отгрузки (железнодорожный, автотранспорт, трубопровод).
Приложение 7
к Правилам организации
деятельности акцизного поста
форма
Отчет об объемах производства, реализации (в том числе экспорта) и импорта табачных изделий предприятиями, производящими табачные изделия
по состоянию на _______20 ____года
тысяч штук
Произведено табачных изделий
Импорт табачных изделий
Реализация табачных изделий
Всего
Отечественного производства
Импортного производства
На экспорт
1
2
3
4
5
6
7
Исполнитель: ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) контактный телефон)
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для "Отчет об объемах производства, реализации (в том числе экспорта) и импорта табачных изделий предприятиями, производящими табачные изделия" приведено в приложение к настоящей форме.
Приложение
к форме "Отчет об объемах
производства, реализации
(в том числе экспорта) и
импорта табачных изделий
предприятиями, производящими
табачные изделия"
Пояснение по заполнению формы "Отчет об объемах производства, реализации (в том числе экспорта) и импорта табачных изделий предприятиями, производящими табачные изделия"
1. В графе 1 формы указывается номер по порядку.
2. В графе 2 формы указывается количество произведенных табачных изделий в тысячах штук.
3. В графе 3 формы указывается количество импортированных табачных изделий в тысячах штук.

7. Нысанның 7-бағанында операцияның коды көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында ілеспе жүкқұжаттың күні көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында ілеспе жүкқұжаттың нөмірі көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында алушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
11. Нысанның 11-бағанында алушы кәсіпорынның атауы көрсетіледі.
12. Нысанның 12-бағанында бензиннің (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отыны, газахол, бензанол, мұнай еріткішінің, жеңіл көмірсутектердің қоспалары, экологиялық отынды жеткізу мекен-жайы көрсетіледі.
13. Нысанның 13-бағанында тиеп жөнелту түрі (теміржол, автокөлік, құбыржелісі арқылы) көрсетіледі.
Акциздік бекеттің қызметін
ұйымдастыру қағидаларына
7-қосымша
нысан
Темекі өнімдерін өндіретін кәсіпорындардың темекі өнімдерін өндіру, өткізу (оның ішінде экспорт) және импортының көлемі туралы есеп
20__жылғы _______ жағдай бойынша
Мың дана
Өндірілген темекі өнімдері
Темекі өнімдерінің импорты
Темекі өнімдерін өткізу
Барлығы
Отандық өндіріс
Импорт өндірісі
Экспортқа
1
2
3
4
5
6
7
Орындаушы: ________________________________________________________
(Т.А.Ә., байланыс телефоны)
"Темекі өнімдерін өндіретін кәсіпорындардың темекі өнімдерін өндіру, өткізу (оның ішінде экспорт) және импортының көлемі туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Темекі өнімдерін өндіретін
кәсіпорындардың темекі
өнімдерін өндіру, өткізу (оның
ішінде экспорт) және
импортының көлемі туралы
есебінің нысанына қосымша
"Темекі өнімдерін өндіретін кәсіпорындардың темекі өнімдерін өндіру, өткізу (оның ішінде экспорт) және импортының көлемі туралы" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Нысанның 1-бағанында реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында өндірілген темекі өнімдерінің саны мың данада көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында импортталатын темекі өнімдерінің саны мың данада көрсетіледі.

4. В графе 4 формы указывается общее количество реализованных табачных изделий в тысячах штук.
5. В графе 5 формы указывается количество реализованных табачных изделий отечественного производства в тысячах штук.
6. В графе 6 формы указывается количество реализованных табачных изделий импортного производства в тысячах штук.
7. В графе 7 формы указывается количество реализованных табачных изделий на экспорт в тысячах штук.
Приложение 8
к Правилам организации
деятельности акцизного поста
форма
Журнал учета производства и реализации подакцизной продукции
Дата
Наименование налогоплательщика
Бизнес идентификационный номер налогоплательщика
Производство и реализация подакцизной продукции (для этилового спирта и алкогольной продукции – декалитр, для табачных изделий – тысяч штук, для бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива – тонн)
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и подпись ответственного лица производителя подакцизной продукции
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и подпись должностного лица органа государственных доходов
Остаток на начало дня
Произведено за день
Отпущено в производство
Производственные потери
Реализовано за день
Остаток на конец дня
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

4. Нысанның 4-бағанында өткізілген темекі өнімдерінің жалпы саны мың данада көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында өткізілген отандық өндірілген темекі өнімдерінің саны мың данада көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында өткізілген импорттық өндірілген темекі өнімдерінің саны мың данада көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында экспортқа өткізілген темекі өнімдерінің саны мың данада көрсетіледі.
Акциздік бекеттің қызметін
ұйымдастыру қағидаларына
8-қосымша
Акцизделетін өнімдердің өндірісі мен өткізуін есепке алу журналы
Күні
Салық төлеушінің атауы
Салық төлеушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі
Акцизделетін өнімдердің өндірісі және өткізуі (этил спирті мен алкоголь өнімі үшін - декалитр, темекі өнімі үшін – мың дана, бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отыны, газохол, бензанол, мұнай еріткіші, жеңіл көмірсутектердің қоспалары, экологиялық отын үшін – тонна)
Акциз делетін өнімді өндірушінің жауапты адамының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және қолы
Мемлекеттік кірістер органының лауазымды қыз меткерінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және қолы
Күннің басындағы қалдық
Бір күнде өнді ілгені
Өндір іске жібер ілгені
Өндірістік шығындар
Бір, күнде өткіз ілгені
Күн соңындағы қалдық
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12