Об утверждении состава Консультативного совета по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом и положения о его деятельности
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2025 года № 512
Вступает в силу с 1 января 2026 года.
В соответствии с частью пятой пункта 5 статьи 148 Налогового кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) состав Консультативного совета по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Положение о Консультативном совете по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вступает в силу с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2025 года № 512
Состав Консультативного совета по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом
В состав Консультативного совета по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом (далее – Консультативный совет), включающий работников Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) и Министерства финансов Республики Казахстан, представителей из числа представителей участников горизонтального мониторинга, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию) и субъектов предпринимательства (по согласованию), в количестве не менее 6 (шести) человек входят:
представители Комитета, включая Председателя Консультативного совета – два человека;
представитель Министерства финансов Республики Казахстан, являющийся членом апелляционной комиссии, предусмотренной частью первой пункта 1 статьи 197 Налогового кодекса Республики Казахстан – один человек;
представитель из числа представителей участников горизонтального мониторинга – один человек;
представитель участника горизонтального мониторинга из числа представителей субъектов предпринимательства – один человек (по согласованию);
представитель Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" – один человек (по согласованию).
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 18 сентября 2025 года № 512
Положение о Консультативном совете по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом

Деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі консультативтік кеңестің құрамын және оның қызметі туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 қыркүйектегі № 512 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 148-бабы 5-тармағының бесінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі консультативтік кеңестің құрамы;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі консультативтік кеңес туралы ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың қазақ және орыс тілдеріндегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 512 бұйрығына
1-қосымша
Деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі консультативтік кеңестің құрамы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің қызметкерлері, деңгейлес мониторингке қатысушылардың өкілдер қатарындағы өкілдер, Қазақстан Республикасы "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасының (келісу бойынша) және кәсіпкерлік субъектілерінің (келісу бойынша) өкілдерін қамтитын Деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі консультативтік кеңестің (бұдан әрі – Консультативтік кеңес) құрамына кемінде 6 (алты) адам кіреді:
Консультативтік кеңес төрағасын қоса, Комитет өкілдері – 2 (екі) адам;
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 197-бабы 1-тармағының бірінші бөлігінде көзделген апелляциялық комиссияның мүшесі болып табылатын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өкілі – бір адам;
деңгейлес мониторингке қатысушылардың өкілдер қатарындағы өкілі – 1 (бір) адам;
кәсіпкерлік субъектінің өкілдері қатарынан деңгейлес мониторингке қатысушының өкілі – 1 (бір) адам (келісу бойынша);
Қазақстан Республикасы "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілі – 1 (бір) адам (келісу бойынша).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2025 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 512 бұйрығына
2-қосымша
Деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі консультативтік кеңес туралы ереже

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Положение о Консультативном совете по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом (далее – Положение), разработано в соответствии с частью пятой пункта 5 статьи 148 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс) и определяет:
полномочия Консультативного совета по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом (далее – Консультативный совет);
порядок организации и работы Консультативного совета.
2. Консультативный совет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, Налоговым кодексом и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. В настоящем Положении используются следующие основные понятия:
1) рабочий орган, ответственный за координацию горизонтального мониторинга – структурное подразделение Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), в чью компетенцию входят вопросы в части методологии нормативных правовых актов, связанных с горизонтальным мониторингом;
2) рабочий орган, ответственный за проведение горизонтального мониторинга – структурное подразделение Комитета, в чью компетенцию входит проведение горизонтального мониторинга;
3) участник горизонтального мониторинга – налогоплательщик, заключивший с Комитетом Соглашение о горизонтальном мониторинге и регламент информационного взаимодействия (далее – соглашение).
Иные понятия, используемые в настоящем Положении, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Полномочия Консультативного совета
4. Консультативный совет рассматривает:
1) вопросы, отраженные в протоколе разногласий по результатам горизонтального мониторинга (далее – Протокол);
2) вопрос о расторжении соглашения.
Заседания Консультативного совета проводятся с обязательным участием участника горизонтального мониторинга.
По итогам рассмотрения вопросов, указанных в настоящем пункте, Консультативный совет выносит мотивированное решение по горизонтальному мониторингу (далее – мотивированное решение) согласно порядку проведения горизонтального мониторинга, который определяется уполномоченным органом в соответствии с пунктом 6 статьи 148 Налогового кодекса.
5. К полномочиям Председателя Консультативного совета относятся:
1) общее руководство Консультативным советом;
2) установление и перенос даты проведения заседания Консультативного совета;
3) подписание протокола заседания Консультативного совета.
6. К полномочиям членов Консультативного совета относятся:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі консультативтік кеңестің қызметі туралы ереже (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 148-бабы 5-тармағының бесінші бөлігіне сәйкес әзірленді және:
деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі консультативтік кеңестің (бұдан әрі – Консультативтік кеңес) өкілеттіктерін;
Консультативтік кеңесті ұйымдастыру және оның жұмыс тәртібін айқындайды.
2. Консультативтік кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Салық кодексін және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Осы Ережеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) деңгейлес мониторингті үйлестіру үшін жауапты жұмыс органы – құзыретіне Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – Комитет) деңгейлес мониторингке байланысты нормативтік құқықтық актілер әдіснамасы бөлігіндегі мәселелер кіретін құрылымдық бөлімше;
2) деңгейлес мониторингті жүргізуге жауапты жұмыс органы – құзыретіне деңгейлес мониторингті жүргізу кіретін Комитеттің құрылымдық бөлімшесі;
3) деңгейлес мониторингке қатысушы – Комитетпен Деңгейлес мониторинг туралы келісім және ақпараттық өзара іс-қимыл регламентін (бұдан әрі – келісім) жасасқан салық төлеуші.
Осы Ережеде пайдаланылады өзге де ұғымдар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қолданылады.
2-тарау. Консультативтік кеңестің өкілеттіктері
4. Консультативтік кеңес:
1) деңгейлес мониторингтің нәтижелері бойынша келіспеушіліктер хаттамада (бұдан әрі – Хаттама) көрсетілген мәселелерді;
2) келісімді бұзу туралы мәселені қарайды.
Консультативтік кеңес отырыстары деңгейлес мониторингке қатысушының міндетті қатысуымен өткізіледі.
Осы тармақта көрсетілген мәселелерді қарау нәтижелері бойынша Консультативтік кеңес деңгейлес мониторинг бойынша уәжді шешімді (бұдан әрі – уәжді шешім) Салық кодексінің 148-бабы 6-тармағына сәйкес уәкілетті орган айқындайтын деңгейлес мониторинг жүргізу тәртібіне сәйкес нысан бойынша шығарады.
5. Консультативтік кеңес төрағасының өкілеттіктеріне:
1) Консультативтік кеңеске жалпы басшылық ету;
2) Консультативтік кеңес отырысын өткізу күнін белгілеу және оны кейінге қалдыру;
3) Консультативтік кеңес отырысының хаттамасына қол қою жатады.
6. Консультативтік кеңес мүшелерінің өкілеттіктеріне:

1) запрашивать дополнительные материалы от профильных подразделений Комитета, участника горизонтального мониторинга, государственных органов Республики Казахстан, банков второго уровня и других организаций, в чью компетенцию входит рассматриваемый вопрос;
2) рассмотрение вопросов, отнесенных к ведению Консультативного совета;
3) принятие решения по вопросам, отнесенным к ведению Консультативного совета.
7. Секретарь Консультативного совета определяется из числа работников рабочего органа:
1) ответственного за координацию горизонтального мониторинга;
2) ответственного за проведение горизонтального мониторинга.
Секретарь Консультативного совета оформляет протокол заседания Консультативного совета по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом, по форме согласно приложению к настоящему Положению с приложением Листа голосования.
Секретарь Консультативного совета не является членом Консультативного совета.
8. Председателем Консультативного совета назначается Председатель Комитета.
В случаях отсутствия Председателя Консультативного совета заседание Консультативного совета проводится под председательством лица, замещающего Председателя Комитета, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Заседание Консультативного совета считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третьих от общего количества членов Консультативного совета.
10. В состав Консультативного совета включаются представители согласно приложению 1 к настоящему приказу.
11. При возникновении вопросов, требующих дополнительных разъяснений для принятия мотивированного решения, указанного в пункте 4 настоящего Положения, по предложению членов Консультативного совета, через соответствующий рабочий орган на заседание приглашаются:
представители профильных структурных подразделений Комитета, Министерства финансов Республики Казахстан, в чью компетенцию входит рассматриваемый вопрос;
представители участника горизонтального мониторинга, в чью компетенцию входит рассматриваемый вопрос;
представители отраслевых министерств, ведомств и государственных органов Республики Казахстан, научно-исследовательских институтов, профессиональных ассоциаций, в чью компетенцию входит рассматриваемый вопрос.
Приглашенные участники Консультативного совета не имеют права голоса.
Глава 3. Порядок организации и работы Консультативного совета
12. Организация работы Консультативного совета проводится рабочими органами, ответственными за:
1) проведение горизонтального мониторинга;
2) координацию горизонтального мониторинга.

1) Комитеттің бейінді бөлімшелерінен, деңгейлес мониторингке қатысушыдан, Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарынан, екінші деңгейлі банктерден және құзыретіне қарастырылып отырған мәселе кіретін басқа ұйымдардан қосымша материалдарға сұрау салу;
2) Консультативтік кеңестің жүргізуіне жатқызылған мәселелерді қарау;
3) Консультативтік кеңестің құзыретіне жататын мәселелер бойынша шешім қабылдау жатады.
7. Консультативтік кеңес хатшысы:
1) деңгейлес мониторингті үйлестіруге жауапты;
2) деңгейлес мониторингті жүргізуге жауапты жұмыс органының қызметкерлері қатарынан айқындалады.
Консультативтік кеңестің хатшысы деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі Консультативтік кеңес отырысының хаттамасын осы Ережеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша, Дауыс беру парағын қоса тіркей отырып, ресімдейді.
Консультативтік кеңес хатшысы Консультативтік кеңес мүшесі болып табылмайды.
8. Консультативтік кеңестің төрағасы болып, Комитет төрағасы тағайындалады.
Консультативтік кеңес төрағасы болмаған жағдайда Консультативтік кеңес отырысы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес Комитет төрағасының міндетін атқарушының төрағалығымен өткізіледі.
9. Консультативтік кеңес отырысы, егер оған Консультативтік кеңестің жалпы мүшелерінің кемінде үштен екісі қатысса құқыққа сыйымды болып саналады.
10. Консультативтік кеңестің құрамына осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өкілдер енгізіледі.
11. Осы Ереженің 4-тармағында көрсетілген уәжді шешімді қабылдау үшін қосымша түсіндірулерді талап ететін мәселелер туындаған кезде, Консультативтік кеңес мүшелерінің ұсынысы бойынша тиісті жұмыс органы арқылы отырысқа:
құзыретіне қарастырылып отырған мәселе кіретін Комитеттің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бейінді құрылымдық бөлімшелерінің өкілі;
құзыретіне қарастырылып отырған мәселе кіретін деңгейлес мониторингке қатысушының өкілдері;
құзыретіне қарастырылып отырған мәселе кіретін салалық министрліктердің, ведомстволардың және мемлекеттік органдардың, ғылыми-зерттеу институттарының, кәсіби қауымдастықтардың өкілдері шақырылады.
Шақырылған Консультативтік кеңес қатысушыларында дауыс беру құқығы жоқ.
3-тарау. Консультативтік кеңесті ұйымдастыру және оның жұмыс тәртібі
12. Консультативтік кеңестің жұмысы ұйымдастыруды:
1) деңгейлес мониторингті жүргізу;
2) деңгейлес мониторингті үйлестіру үшін жауапты жұмыс органдары жүргізеді.

13. Рабочий орган, ответственный за проведение горизонтального мониторинга, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания Протокола по вопросам исполнения налогового обязательства с приложенными к нему материалами (далее – материалы) представляет указанные материалы членам Консультативного совета для рассмотрения.
14. Рабочий орган, ответственный за координацию горизонтального мониторинга, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня:
1) подписания Протокола по улучшению системы внутреннего контроля в сфере налогообложения с приложенными к нему материалами (далее – материалы СВК) представляет указанные материалы членам Консультативного совета для рассмотрения.
2) внесения и (или) составления обоснований о расторжении соглашения (далее – обоснование) представляет указанное обоснование членам Консультативного совета для рассмотрения.
15. Члены Консультативного совета в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты получения материалов и (или) материалов СВК и (или) обоснования представляют свои позиции в соответствующий рабочий орган.
16. В случае возникновения необходимости предоставления дополнительных документов и (или) информации и (или) экспертного мнения (далее – дополнительные материалы) от профильных подразделений Комитета, участника горизонтального мониторинга, государственных органов Республики Казахстан, банков второго уровня и других организаций, в чью компетенцию входит рассматриваемый вопрос, соответствующий рабочий орган, направляет соответствующий запрос.
Дополнительные материалы по запросу членов Консультативного совета представляются:
1) участником горизонтального мониторинга, профильными подразделениями Комитета – в срок не более 10 (десяти) рабочих дней;
2) иными государственными органами Республики Казахстан, банками второго уровня и организациями в срок, установленный законодательством Республики Казахстан.
17. Рабочий орган представляет членам Консультативного совета на ознакомление дополнительные материалы в течение 3 (трех) рабочих дней со дня их поступления.
18. В случае непредставления ответов на запросы лицами, перечисленными в подпункте 2) части второй пункта 16 настоящего Положения, в течение 45 (сорока пяти) рабочих дней со дня направления запросов, Консультативный совет принимает решение по вопросу, отраженному в Протоколе либо о расторжении соглашения.
19. По итогам получения дополнительных материалов члены Консультативного совета в течение 10 (десяти) рабочих дней, представляют в соответствующий рабочий орган позиции, с обоснованиями по возникшим вопросам.

13. Деңгейлес мониторингті жүргізуге жауапты жұмыс органы салық міндеттемесін орындау мәселелері бойынша Хаттамаға қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оған материалдарды (бұдан әрі – материалдар) тіркей отырып, көрсетілген материалдарды қарау үшін Консультативтік кеңес мүшелеріне ұсынады.
14. Деңгейлес мониторингті үйлестіруге жауапты жұмыс органы:
1) салық салу саласындағы ішкі бақылау жүйесін жақсарту жөніндегі Хаттамаға қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оған материалдарды (бұдан әрі – ІБЖ материалдары) тіркей отырып көрсетілген материалдарды қарау үшін Консультативтік кеңес мүшелеріне ұсынады;
2) келісімді бұзу туралы негіздемелерді (бұдан әрі – негіздеме) енгізу және (немесе) жасау күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілген негіздемені қарау үшін Консультативтік кеңес мүшелеріне ұсынады.
15. Консультативтік кеңес мүшелері материалдар мен (немесе) ІБЖ материалдар мен (немесе) негіздемені алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде өз ұстанымдарын тиісті жұмыс органына ұсынады.
16. Комитеттің бейінді бөлімшелерінен, деңгейлес мониторингке қатысушыдан, Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарынан, екінші деңгейлі банктерден және құзыретіне қарастырылып отырған мәселе кіретін басқа ұйымдардан қосымша құжаттар мен (немесе) ақпараттар және (немесе) сараптамалық пікірлер (бұдан әрі – қосымша материалдар) сұрау қажеттілік туындаған жағдайда тиісті жұмыс органы тиісті сұрау салуды жолдайды.
Консультативтік кеңес мүшелерінің сұрау салуы бойынша қосымша материалдарды:
1) деңгейлес мониторингке қатысушы Комитеттің бейінді бөлімшелеріне – 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде;
2) Қазақстан Республикасының өзге мемлекеттік органдары, екінші деңгейлі банктер және ұйымдар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімде ұсынады.
17. Жұмыс органы қосымша материалдар келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларды Консультативтік кеңес мүшелерінің танысуына ұсынады.
18. Осы Ереженің 16-тармағының екінші бөлігінің 2) тармақшасында көрсетілген тұлғалар сұрау салуға жауапты, сұрау салу жолданған күннен бастап 45 (қырық бес) жұмыс күні ішінде ұсынбаған жағдайда, Консультативтік кеңес Хаттамада көрсетілген мәселе бойынша немесе келісімді бұзу туралы шешім қабылдайды.
19. Қосымша материалдарды алудың қорытындысы бойынша Консультативтік кеңес мүшелері 10 (он) жұмыс күні ішінде туындаған мәселелер бойынша негізделген ұстанымдарын тиісті жұмыс органына ұсынады.

20. Рабочий орган подготавливает материалы с учетом позиций членов Консультативного совета и направляет их членам Консультативного совета в срок не позднее, чем за 5 (пять) рабочих дней до даты проведения заседания Консультативного совета.
21. Рабочий орган уведомляет членов Консультативного совета о переносе даты заседания Консультативного совета, в срок не менее чем за 1 (один) рабочий день до даты заседания.
22. Заседание Консультативного совета проводится в очном порядке либо в онлайн-режиме посредством видеоконференцсвязи, обеспечивающей дистанционное взаимодействие членов и приглашенных участников Консультативного совета.
23. Мотивированное решение Консультативного совета по возникшим вопросам принимается открытым голосованием простым большинством голосов, присутствующих на заседании.
В случае равенства голосов, считается принятым решение, за которое проголосовал Председатель Консультативного совета.
По итогам рассмотрения Протокола и (или) обоснования о необходимости расторжения соглашения Консультативный совет выносит одно из следующих мотивированных решений:
1) об оставлении рекомендации по результатам горизонтального мониторинга по вопросам исполнения налогового обязательства и (или) рекомендации по улучшению системы внутреннего контроля в сфере налогообложения без изменения;
2) об отмене рекомендации по результатам горизонтального мониторинга по вопросам исполнения налогового обязательства и (или) рекомендации по улучшению системы внутреннего контроля в сфере налогообложения полностью или в части;
3) о расторжении соглашения;
4) об отказе в расторжении соглашения.
24. Мотивированное решение представляется участнику горизонтального мониторинга в течение 5 (пяти) рабочих дней, следующих за днем его принятия.
Глава 4. Заключительные положения
25. Участник горизонтального мониторинга при самостоятельном исполнении рекомендации по результатам горизонтального мониторинга по вопросам исполнения налогового обязательства и (или) рекомендации по улучшению системы внутреннего контроля в сфере налогообложения, находящегося на рассмотрении Протокола на Консультативном совете, извещает Комитет об исполнении рекомендаций, в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня его исполнения и дальнейшее обсуждение рассматриваемого спорного вопроса прекращается.
26. Не подлежит разглашению информация, составляющая коммерческую, служебную и иную охраняемую законодательством Республики Казахстан тайну, полученная членами Консультативного совета при осуществлении своих функций.
Приложение к Положению
о Консультативном совете по
рассмотрению вопросов,
связанных с горизонтальным
мониторингом
Форма
Протокол заседания Консультативного совета по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом
_______________ _____________ _____________
(место проведения) (№, номер)       (дата) __________________________________________________________________
указывается наименование и бизнес-идентификационный номер
участника горизонтального мониторинга)
Председатель Консультативного совета: ___________________________
члены Консультативного совета: ___________________________________
секретарь Консультативного совета: ________________________________
Присутствовали:
приглашенные лица (при наличии): _________________________________
Повестка дня (вопросы): __________________________________________
Позиции членов Консультативного совета и мнения приглашенных лиц (при их наличии): ____________________________________________________
Решение: _______________________________________________________
(указывается принятое решение)
Председатель Консультативного совета:
____________________________________________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,       (подпись)
удостоверяющем личность)) (далее – ФИО),
Члены Консультативного совета:
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
Секретарь Консультативного совета: _____________________________ _________
(ФИО)             (подпись)
Приложение
к Протоколу заседания
Консультативного совета
по рассмотрению вопросов,
связанных с горизонтальным
мониторингом
Форма
Лист голосования
_____________
(дата)
_____________________________________________________________
(указывается наименование и бизнес-идентификационный номер участника горизонтального мониторинга)
по вопросу, вынесенному на рассмотрение Консультативного совета по Протоколу разногласий с участником горизонтального мониторинга от "__"_____20___года* №____
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Члены Консультативного совета
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Голосование членов Консультативного совета
Примечание
Поддерживаю решение
Не
Поддерживаю решение
Председатель Консультативного совета
представитель Комитета

20. Жұмыс органы Консультативтік кеңес мүшелерінің ұстанымын ескере отырып, материалдар дайындайды және оларды Консультативтік кеңес отырысы өткізілетін күнге дейін кемінде 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей Консультативтік кеңес мүшелеріне жолдайды.
21. Жұмыс органы Консультативтік кеңес мүшелерін отырыс күнінің ауыстырылғаны туралы отырыс күніне дейін кемінде 1 (бір) жұмыс күн бұрын хабардар етеді.
22. Консультативтік кеңес отырысы бетпе-бет тәртіппен не мүшелері мен Консультативтік кеңес шақырылған қатысушылардың қашықтықтан өзара іс-қимылын қамтамасыз ететін бейнеконференцбайланыс арқылы онлайн-режимде өткізіледі.
23. Туындаған мәселелер бойынша Консультативтік кеңестің уәжді шешімі ашық дауыс беру арқылы, отырысқа қатысушылардың қарапайым көпшілік даусымен қабылданады.
Дауыс тең түскен жағдайда, Консультативтік кеңес төрағасы дауыс берген шешім қабылданған болып есептеледі.
Хаттаманы және (немесе) келісімді бұзу қажеттілігі туралы негіздемені қараудың қорытындысы бойынша Консультативтік кеңес мынадай:
1) салық міндеттемесін орындау мәселелері бойынша деңгейлес мониторинг нәтижелері жөніндегі ұсынымды және (немесе) салық салу саласындағы ішкі бақылау жүйесін жақсарту жөніндегі ұсынымды өзгеріссіз қалдыру туралы;
2) салық міндеттемесін орындау мәселелері бойынша деңгейлес мониторинг нәтижелері жөніндегі ұсынымды және (немесе) салық салу саласындағы ішкі бақылау жүйесін жақсарту жөніндегі ұсынымды толық немесе ішінара жою туралы;
3) келісімді бұзу туралы;
4) келісімді бұзудан бас тарту туралы уәжді шешімдердің бірін қабылдайды.
24. Уәжді шешім оны қабылдаған күннен кейінгі 5 (бес) жұмыс күні ішінде деңгейлес мониторингке қатысушыға ұсынылады.
4-тарау. Қорытынды ережелер
25. Деңгейлес мониторинг қатысушы Консультативтік кеңестің қарауындағы Хаттамада көрсетілген салық міндеттемесін орындау мәселелері бойынша деңгейлес мониторинг нәтижелері жөніндегі ұсынымды және (немесе) салық салу саласындағы ішкі бақылау жүйесін жақсарту жөніндегі ұсынымды дербес орындаған кезде, Комитетке ол орындалған күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынымдардың орындалғаны туралы хабардар етеді және қаралып жатқан даулы мәселені одан әрі талқылау тоқтатылады.
26. Консультативтік кеңес мүшелері өз функцияларын жүзеге асыру кезінде алған коммерциялық, қызметтік және Қазақстан Республикасының заңнамасымен қорғалатын өзге де құпия ақпаратты жария етуге жол берілмейді.
Деңгейлес мониторингке
байланысты мәселелерді
қарау жөніндегі консультативтік
кеңес туралы ережеге
қосымша
Нысан
Деңгейлес мониторингке байланысты мәселелерді қарау жөніндегі консультативтік кеңес отырысының хаттамасы
_______________ _____________ _____________
(өткізу орны) (№, нөмір) (күн)
_______________________________________________________________
(деңгейлес мониторинг қатысушының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі
көрсетіледі)
Консультативтік кеңес төрағасы: _________________________________
Консультативтік кеңес мүшелері: _________________________________
Консультативтік кеңес хатшысы: _________________________________
Қатысқандар: шақырылған тұлғалар (бар болған жағдайда): _________________
Күн тәртібі (мәселелер): _________________________________________
Консультативтік кеңес мүшелерінің ұстанымдары және шақырылған тұлғалардың пікірі (бар болған жағдайда): _______________________________
Шешім: ________________________________________________________
(қабылданған шешім көрсетіледі)
Консультативтік кеңес төрағасы: _____________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген
жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)) (қолы)
Консультативтік кеңес мүшелері:
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
_______________
(күні)
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
Консультативтік кеңес хатшысы: _________________ _____________
(Т.А.Ә.) (қолы)
Деңгейлес мониторингке
байланысты мәселелерді қарау
жөніндегі консультативтік
кеңес отырысының хаттамасына
қосымша
Нысан
Дауыс беру парағы
_____________
(күні)
_______________________________________________________________ (деңгейлес мониторинг қатысушының атауы және бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі)
Консультативтік кеңестің қарауына шығарылған мәселе бойынша деңгейлес мониторинг қатысушының 20__жылғы "__"______№____келіспеу
Хаттамасы бойынша
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Консультативтік кеңес мүшелері
Тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатында көрсетілген жағдайда)
Консультативтік кеңес мүшелерінің дауысы
Ескертпе
Шешімді қолдаймын
Шешімді қолдамаймын
Консультативтік кеңес төрағасы
Комитеттің өкілі

представитель Министерства финансов Республики Казахстан, являющийся членом апелляционной комиссии, создаваемой в порядке, предусмотренном частью первой пункта 1 статьи 197 Налогового кодекса Республики Казахстан
представитель из числа представителей участников горизонтального мониторинга
представитель участника горизонтального мониторинга из числа представителей субъектов предпринимательства
представитель Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
Итого:
* голосование проводится отдельно по каждому вопросу из Протокола разногласий
Результаты голосования:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель Консультативного совета: ________________ ___________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)) (далее – ФИО), (подпись)
Члены Консультативного совета:
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
______________________
(ФИО)
______________
(подпись)
______________
(дата)
Секретарь Консультативного совета: ____________________________ ____________
(ФИО)             (подпись)

Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 197-бабы 1-тармағының бірінші бөлігінде көзделген апелляциялық комиссияның мүшесі болып табылатын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өкілі
деңгейлес мониторингке қатысушылардың өкілдер қатарындағы өкілі
кәсіпкерлік субъектінің өкілдері қатарынан деңгейлес мониторингке қатысушының өкілі
Қазақстан Республикасы "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілі
Барлығы:
* дауыс беру Келіспеу хаттамасындағы әрбір мәселе бойынша жеке-жеке жүргізіледі
Дауыс беру нәтижелері:
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Консультативтік кеңес төрағасы: ____________________ _________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген
жағдайда)) (бұдан әрі – Т.А.Ә.) (қолтаңба)
Консультативтік кеңес мүшелері:
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
______________________
(Т.А.Ә.)
______________
(қолы)
______________
(күні)
Консультативтік кеңес хатшысы: ________________ ___________ (Т.А.Ә.) (қолы)