О внесении изменений в решение маслихата города Косшы от 24 декабря 2024 года № 154/36-8 "О бюджете города Косшы на 2025-2027 годы"
Решение маслихата города Косшы Акмолинской области от 18 декабря 2025 года № 219/54-8
Маслихат города Косшы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Косшы "О бюджете города Косшы на 2025-2027 годы" от 24 декабря 2024 года № 154/36-8 следующие изменения:
преамбулу указанного решения изложить в новой редакции:
"В соответствии со статьей 85, пунктом 2 статьи 94, пунктом 2 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан", Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Маслихат города Косшы РЕШИЛ:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 26 501 334,4 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 541 265,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 77 359,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 146 335,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 736 375,3 тысячи тенге;
2) затраты – 30 737 088,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 15 728,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 728,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;

Қосшы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 154/36-8 "2025-2027 жылдарға арналған Қосшы қаласының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 219/54-8 шешімі
Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосшы қаласы мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Қосшы қаласының бюджеті туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 154/36-8 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Аталған шешімнің кіріспесі жаңа редакцияда баяндалсын:
"Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85 бабына, 94 бабының 2 тармағына, 96 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес, Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025–2027 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26 501 334,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 541 265,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 77 359,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 146 335,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 736 375,3 мың теңге;
2) шығындар – 30 737 088,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 15 728,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15 728,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып ал – 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 251 482,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 251 482,1 тысяч тенге".
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Косшы А. Куатбеков
Приложение
к решению маслихата города Косшы
от 18 декабря 2025 года
№ 219/54-8
Приложение 1
к решению маслихата города Косшы

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 4 251 482,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 251 482,1 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымша осы шешімнің қосымшалары сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қосшы қаласы мәслихатының төрағасы Ә.Қуатбеков
Қосшы қаласы мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 219/54-8 шешіміне
қосымша
Қосшы қаласы мәслихатының

12 276,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 131,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 945,6
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 238,6
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
54 934,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
19 692,9
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 266,7
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 266,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
186 525,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 886,4
021
Капитальные расходы государственного органа
324,5
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
69 077,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
56 237,5
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
15 036 519,6
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 972 372,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
591 271,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 975,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 374 125,5
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
4 862 576,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
49 302,6
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
35 814,8
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
4 777 458,8
467
Отдел строительства района (города областного значения)

12 276,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 131,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 945,6
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 238,6
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
54 934,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
19 692,9
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 266,7
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
3 266,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
186 525,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 886,4
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
324,5
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
69 077,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
56 237,5
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
15 036 519,6
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 972 372,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
591 271,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 975,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
1 374 125,5
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
4 862 576,2
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
49 302,6
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
35 814,8
098
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
4 777 458,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі