Об областном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 19/142-VІІІ
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 496 339 896,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 82 390 717,4 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 917 915,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 173,2 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 408 019 090,1 тысяч тенге;
2) затраты – 537 657 250,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 063 078,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 26 304 178,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16 241 099,7 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 905 478,5 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 905 478,5 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -53 285 910,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 53 285 910,4 тысяч тенге:
поступление займов – 62 540 365,0 тысяч тенге;
погашение займов – 10 497 556,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 243 102,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18.11.2025 № 25/200-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов, в сумме 4 137 072,0 тысяч тенге, в том числе:
району Самар
340 440,0 тысяч тенге;
Зайсанскому району
560 293,0 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
920 420,0 тысяч тенге;
Курчумскому району
675 204,0 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
1 640 715,0 тысяч тенге.
3. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения):
по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, городу Усть-Каменогорск в размере 19,5 процентов;
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, городу Усть-Каменогорск в размере 94,8 процентов;
по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.

2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 19/142-VІІІ шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 496 339 896,6 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 82 390 717,4 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 917 915,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 173,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 408 019 090,1 мың теңге;
2) шығындар – 537 657 250,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 10 063 078,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 26 304 178,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16 241 099,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 1 905 478,5 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 905 478,5 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -53 285 910,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 285 910,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 62 540 365,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 497 556,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 243 102,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.11.2025 № 25/200-VІІІ шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 4 137 072,0 мың теңге сомада қарастырылсын, соның ішінде:
Самар ауданына
340 440,0 мың теңге;
Зайсан ауданына
560 293,0 мың теңге;
Катонқарағай ауданына
920 420,0 мың теңге;
Күршiм ауданына
675 204,0 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
1 640 715,0 мың теңге.
3. 2025 жылға:
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына 19,5 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына 94,8 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2025 год в сумме 1 861 274,0 тысяч тенге.
5. Установить на 31 декабря 2025 года лимит долга местных исполнительных органов области в сумме 168 611 619,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год поступление трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 72 761 455,8 тысяч тенге;
созданием центров трудовой мобильности и преобразованием действующих центров занятости в карьерные центры – 979 764,0 тысяч тенге;
образованием в составе Восточно-Казахстанской области районов Үлкен Нарын и Марқакөл путем выделения из состава Катон-Карагайского и Курчумского районов соответственно – 612 184,0 тысяч тенге;
передачей функций в сфере регистрации актов гражданского состояния на республиканский уровень – 31 629,0 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 18.11.2025 № 25/200-VІІІ (вводится в действие с 01.01.2025).
9. Распределение целевых трансфертов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
1) повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
2) повышение заработной платы работников природоохранных и специальных учреждений;
3) проведение противоэпизоотических мероприятий;
4) приобретение средств (изделий) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
5) выплату государственной адресной социальной помощи;
6) обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
7) обеспечение деятельности центров трудовой мобильности;

4. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 1 861 274,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2025 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының борыш лимиті 168 611 619,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен:
білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беру – 72 761 455,8 мың теңге;
еңбек ұтқырлығы орталықтарын құруға және жұмыс істеп тұрған жұмыспен қамту орталықтарын мансаптық орталықтарға айналдыруға байланысты – 979 764,0 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысының құрамында Катонқарағай және Күршім аудандарының құрамынан тиісінше бөліну жолымен Үлкен Нарын және Марқакөл аудандарының құрылуы арқылы – 612 184,0 мың теңге;
республикалық деңгейге азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы функцияларды беруге – 31 629,0 мың теңге жоғары тұрған бюджет шығындарының өтемақысына трансферттер түсімі көзделсін.
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен трансферттердің түсімін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 18.11.2025 № 25/200-VІІІ шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен:
1) ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілері қатарындағы медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
2) табиғатты қорғау және арнаулы мекемелер жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
3) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған құралдарды (бұйымдарды) және атрибуттарды сатып алуға;
5) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
6) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
7) еңбек мобильділігі орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;

8) повышение заработной платы медицинских работников центров оказания специальных социальных услуг;
9) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
10) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
11) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций дошкольного образования;
12) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
13) размещение государственного образовательного заказа в частных организациях среднего образования;
14) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
15) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
16) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне в рамках пилотного национального проекта "Модернизация сельского здравоохранения";
17) материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне;
18) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
19) повышение заработной платы работников организаций здравоохранения местных исполнительных органов;
20) приобретение жилищ коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
21) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций физической культуры и спорта;
22) обеспечение и проведение выборов акимов районов (городов областного значения).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
1) строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения;
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4) развитие транспортной инфраструктуры;
5) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
6) развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
7) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на:

8) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарының медицина қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;
9) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
10) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
11) мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
12) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
13) жекеменшік орта білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
14) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендияның мөлшерін ұлғайтуға;
15) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
16) "Ауылдық денсаулық сақтауды жаңғырту" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
17) жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жағынан жарақтандыруға;
18) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
19) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау ұйымдары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
20) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғынжайлар сатып алуға;
21) мемлекеттік дене шынықтыру және спорт ұйымдарының медицина қызметкерлерінің еңбегіне төленетін ақыны ұлғайтуға;
22) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен:
1) денсаулық сақтау объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге;
2) қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
3) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) көліктік инфрақұрылымды дамытуға;
5) шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
6) облыс орталықтарына инженерлік және көлік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға;
7) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға нысаналы даму трансферттері көзделсін.
12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен:

1) строительство объектов среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа";
2) строительство, реконструкцию и сейсмоусиление объектов здравоохранения;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
5) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
6) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
7) развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах;
8) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год кредиты из республиканского бюджета на:

1) "Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде орта білім беру объектілерін салуға;
2) денсаулық сақтау объектілерін салуға, реконструкциялауға және сейсмикалық күшейтуге;
3) қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
5) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
6) шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
7) облыс орталықтарында инженерлік және көлік (абаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға;
8) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға нысаналы даму трансферттері Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен көзделсін.
13. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мыналарға:

1) предоставление микрокредитов сельскому населению для масштабирования проекта по повышению доходов сельского населения;
2) инвестиционные проекты в агропромышленном комплексе;
3) реализацию мер социальной поддержки специалистов.
14. Распределение целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2025 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.

1) ауыл халқының кірісін арттыру жөніндегі жобаны ауқымды түрде қолдану мақсатында ауыл халқына микрокредиттер беруге;
2) агроөнеркәсіптік кешендегі инвестициялық жобаларға;
3) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға кредиттер көзделсін.
14. 2025 жылға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен кредиттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

8 509 120,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
284 504,4
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
110 461,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
31 460,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
61 282,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацеСПических работников
314 500,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
394,9
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
7 706 517,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 352 084,9
1
Социальное обеспечение
12 979 020,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
10 600 470,4
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 153 504,4
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
385 409,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 233 403,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
1 460 777,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
229 222,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 138 155,0
261
Управление образования области
2 378 550,1
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 974 223,1
037
Социальная реабилитация
323 544,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
80 783,0
2
Социальная помощь

8 509 120,1
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
284 504,4
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
110 461,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
31 460,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
61 282,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
314 500,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
394,9
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
7 706 517,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 352 084,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 979 020,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 600 470,4
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 153 504,4
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
385 409,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 233 403,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 460 777,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
229 222,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 138 155,0
261
Облыстың білім басқармасы
2 378 550,1
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 974 223,1
037
Әлеуметтік сауықтандыру
323 544,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
80 783,0
2
Әлеуметтiк көмек

7 088 495,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 088 495,0
068
Программа занятости
7 088 495,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
6 284 569,4
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 284 569,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
566 117,0
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
206 667,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
143 907,0
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
94 500,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
17 989,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
377 942,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 877 447,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
62 195 819,8
1
Жилищное хозяйство
38 652 851,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
10 000,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
10 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
38 642 851,0
007
Кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
37 236 187,0
045
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 406 664,0
2
Коммунальное хозяйство
23 542 968,8
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
23 042 968,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и жилищно-коммунального хозяйства
229 861,0
005
Капитальные расходы государственного органа
2 171 895,6
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
337 561,8
056
Субсидирование затрат субъектов естественных монополий на погашение и обслуживание займов международных финансовых организаций
777 787,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
3 882 846,5
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
15 643 016,3
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

7 088 495,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 088 495,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
7 088 495,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
6 284 569,4
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 284 569,4
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
566 117,0
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
206 667,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
143 907,0
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
94 500,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
17 989,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
377 942,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 877 447,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
62 195 819,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
38 652 851,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
10 000,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
10 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
38 642 851,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға кредит беру
37 236 187,0
045
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 406 664,0
2
Коммуналдық шаруашылық
23 542 968,8
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
23 042 968,8
001
Жергілікті деңгейде энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
229 861,0
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 171 895,6
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
337 561,8
056
Халықаралық қаржы ұйымдарының қарыздарын өтеуге және қызмет көрсетуге табиғи монополиялар субъектілерінің шығындарын субсидиялау
777 787,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
3 882 846,5
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
15 643 016,3
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

4 775 813,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
6 149 557,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 071 875,0
719
Управление ветеринарии области
3 725 498,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
1 404 584,8
003
Капитальные расходы государственного органа
82 259,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
9 987,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
3 130,4
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
37 960,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
2 395,3
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
20 100,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
16 936,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 044 458,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
4 650,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
39 262,5
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
59 775,0
2
Водное хозяйство
677 207,6
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
284 409,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
284 409,0
255
Управление сельского хозяйства области
392 798,6
023
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
392 798,6
3
Лесное хозяйство
9 381 551,8
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

4 775 813,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
6 149 557,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 071 875,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 725 498,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 404 584,8
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
82 259,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
9 987,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
3 130,4
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
37 960,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 395,3
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
20 100,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
16 936,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 044 458,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
4 650,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
39 262,5
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
59 775,0
2
Су шаруашылығы
677 207,6
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
284 409,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
284 409,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
392 798,6
023
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
392 798,6
3
Орман шаруашылығы
9 381 551,8
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

38 974,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
245 562,0
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
1 441,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
483 310,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
15 760 273,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
15 760 273,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 576 289,0
253
Управление здравоохранения области
1 576 289,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 576 289,0
4
Поликлиники
503 642,0
253
Управление здравоохранения области
503 642,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
503 642,0
5
Другие виды медицинской помощи
140 031,0
253
Управление здравоохранения области
140 031,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
140 031,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 500 773,0
253
Управление здравоохранения области
4 500 773,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
239 064,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
110 461,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
26 460,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
61 282,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 063 506,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
26 667 960,0
1
Социальное обеспечение
11 263 308,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
8 856 241,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 742 562,0
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

38 974,0
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
245 562,0
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
1 441,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
483 310,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 760 273,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
15 760 273,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 576 289,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 576 289,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 576 289,0
4
Емханалар
503 642,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
503 642,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
503 642,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
140 031,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
140 031,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
140 031,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 500 773,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 500 773,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
239 064,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
110 461,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
26 460,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
61 282,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 063 506,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
26 667 960,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
11 263 308,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
8 856 241,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 742 562,0
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

531 867,0
001
Услуги по реализации государственной внутренней политики на местном уровне
401 529,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
130 338,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
493 097,0
1
Топливо и энергетика
493 097,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
493 097,0
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
493 097,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
33 510 507,0
1
Сельское хозяйство
26 626 907,0
255
Управление сельского хозяйства области
25 178 721,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
637 936,0
002
Субсидирование развития семеноводства
1 120 920,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 300 972,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
16 018,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 400,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
10 437,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
37 131,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
6 478,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 650 723,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
9 053 368,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
202 440,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
4 775 813,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 793 210,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
571 875,0
719
Управление ветеринарии области
1 448 186,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии

531 867,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
401 529,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
130 338,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
493 097,0
1
Отын және энергетика
493 097,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
493 097,0
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
493 097,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
33 510 507,0
1
Ауыл шаруашылығы
26 626 907,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
25 178 721,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
637 936,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 120 920,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 300 972,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
16 018,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 400,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
10 437,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
37 131,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
6 478,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 650 723,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
9 053 368,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
202 440,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
4 775 813,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 793 210,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
571 875,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 448 186,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

257
Управление финансов области
6 498 205,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
6 498 205,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
01
Остатки бюджетных средств
0,0
1
Свободные остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 13 декабря 2024 года
№ 19/142-VІІІ
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Услуги по охране материнства и детства
Пропаганда здорового образа жизни
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Приложение 5 к решению
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 13 декабря 2024 года
№ 19/142-VІІІ
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

257
Облыстың қаржы басқармасы
6 498 205,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
6 498 205,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0,0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0,0
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
0,0
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2024 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 19/142-VІІІ шешіміне
4-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Салауатты өмір салтын насихаттау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2024 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 19/142-VІІІ шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру