Об областном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 17/177.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 15 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 538 773 509,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 227 449 173,9 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 49 112 975,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 60 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 262 151 360,5 тысяч тенге;
2) затраты – 570 949 370,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 877 390,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 051 618,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 174 227,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15 287 184,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15 287 184,0 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – -66 340 435,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 66 340 435,2 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 21 251 618,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 010 057,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 48 098 874,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решений Мангистауского областного маслихата от 04.08.2025 № 21/250 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов в следующих размерах:
1) Корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
городу Актау – 51,4 процентов;
городу Жанаозен – 50 процентов.
2) Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 79 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 36,6 процентов;
Мунайлинскому району – 56,3 процентов;
Тупкараганскому району – 54,3 процентов;
городу Актау – 5,4 процентов;
городу Жанаозен – 21,6 процентов.
3) Индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
городу Актау – 5 процентов;
городу Жанаозен – 38 процентов.

2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/177 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 15 - тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 538 773 509,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 227 449 173,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 49 112 975,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 60 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 262 151 360,5 мың теңге;
2) шығындар – 570 949 370,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 877 390,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 051 618,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 174 227,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 15 287 184,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 15 287 184,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – -66 340 435,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 66 340 435,2 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 21 251 618,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 010 057,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 48 098 874,3 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 04.08.2025 № 21/250 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2025 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мына мөлшерде белгіленсін:
1) Ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына –100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 51,4 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 50 пайыз;
2) Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 79 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 36,6 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 56,3 пайыз;
Түпқараған ауданына – 54,3 пайыз;
Ақтау қаласына – 5,4 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 21,6 пайыз.
3) Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 5 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 38 пайыз.

4) Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 0 процентов;
Мунайлинскому району – 0 процентов;
Тупкараганскому району – 0 процентов;
городу Актау – 0 процентов;
городу Жанаозен – 42 процентов.
5) Социальный налог:
Бейнеускому району – 90,8 процентов;
Каракиянскому району – 0 процентов;
Мангистаускому району – 43 процентов;
Мунайлинскому району – 56,3 процентов;
Тупкараганскому району – 70 процентов;
городу Актау – 6,3 процентов;
городу Жанаозен – 21,6 процентов.";
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 04.08.2025 № 21/250 (вводится в действие с 01.01.2025).
2-1. Предоставить с 1 января 2025 года право на установление за счет средств местного бюджета стимулирующей надбавки к должностным окладам управленческого персонала блока A и основного персонала блока B (за исключением главного бухгалтера, теолога, заместителей руководителя по административно-хозяйственным вопросам) сотрудников государственных организаций, занимающихся вопросами молодежной политики в молодежных ресурсных центрах и центрах общественного развития в размере 25 процентов.
Сноска. Решение дополнен пунктом 2-1 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 28.02.2025 № 19/216 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 4 055 317,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 2 240 214,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 1 815 103,0 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из районного и городского бюджета в областной бюджет в сумме 11 547 403,0 тысячи тенге, в том числе:
Каракиянского района – 4 665 941,0 тысяча тенге;
города Актау – 6 881 462,0 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджет городов и районов в сумме 9 271 919,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 298 107 тысяч тенге;
Каракиянскому району – 33 316 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 3 494 975 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 788 603 тысячи тенге;
города Актау – 1 828 382 тысячи тенге;
города Жанаозен – 1 828 536 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 04.08.2025 № 21/250 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы трансфертов из районных бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 1 750 729,5 тысяч тенге, в том числе, из:

4) Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 0 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 0 пайыз;
Түпқараған ауданына – 0 пайыз;
Ақтау қаласына – 0 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 42 пайыз.
5) Әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 90,8 пайыз;
Қарақия ауданына – 0 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 43 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 56,3 пайыз;
Түпқараған ауданына – 70 пайыз;
Ақтау қаласына – 6,3 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 21,6 пайыз.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 04.08.2025 № 21/250 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2-1. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен жастар ресурстық орталықтары мен қоғамдық даму орталықтарында жастар саясаты мәселелерімен айналысатын мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің А блогының басқарушы персоналы мен В блогының негізгі персоналына (бас бухгалтер, теолог, әкімшілік-шаруашылық жөніндегі басшының орынбасарларынан басқа) 25 пайыз мөлшерінде ынталандырушы үстемеақы белгілеу құқығы 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап берілсін.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 28.02.2025 № 19/216 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 4 055 317,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 2 240 214,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 1 815 103,0 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан және қала бюджеттерінен облыстық бюджетке алып қоюлар көлемі 11 547 403,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 4 665 941,0 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 6 881 462,0 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне нысаналы трансферттер көлемдері 9 271 919,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 298 107 мың теңге;
Қарақия ауданына – 33 316 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 3 494 975 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 788 603 мың теңге;
Ақтау қаласына – 1 828 382 мың теңге;
Жаңаөзен қаласына – 1 828 536 мың теңге.
Ескерту. 5 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 04.08.2025 № 21/250 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер көлемдері 1 750 729,5 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

Каракиянского района – 1 645 729,5 тысяч тенге;
Мангистауского района – 50 000,0 тысяч тенге;
Тупкараганского района – 55 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 04.08.2025 № 21/250 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. По отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
собственно-областному бюджету – 100 процентов.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты в сумме 166 821 060,0 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв акимата области на 2025 год в сумме 4 300 000,0 тысяч тенге.
10. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в сумме 24 651 368,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 04.08.2025 № 21/250 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета в сумме 21 251 618,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 04.08.2025 № 21/250 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета на развитие в сумме 56 255 870,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 04.08.2025 № 21/250 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
14. Утвердить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5 к настоящему решению.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж.Матаев
"Согласовано"
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
_________________ С. Б. Нарешова
"13" декабря 2024 года
Приложение 1
к решению Мангистауского
областного маслихата
от 13 декабря 2024 года
№ 17/177
Областной бюджет на 2025 год

Қарақия ауданынан – 1 645 729,5 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 50 000 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 55 000 мың теңге.
Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 04.08.2025 № 21/250 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары:
Меншікті облыстық бюджетке - 100 пайыз.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен облыс бюджетіне берілетін субвенция көлемі 166 821 060,0 мың теңге сомасында көзделсін.
9. Облыс әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 4 300 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері мөлшері 24 651 368,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 10 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 04.08.2025 № 21/250 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер мөлшері 21 251 618,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 11 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 04.08.2025 № 21/250 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері мөлшері 56 255 870,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 12 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 04.08.2025 № 21/250 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы шешімнің 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
14. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
15. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев
"Келісілді"
"Маңғыстау облыстық экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ С. Б. Нарешова
"13" желтоқсан 2024 жыл
Маңғыстау облыстық мәслихатының
2024 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 17/177 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджет

482 801,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 515 969,8
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
7 515 969,8
3
Специализированная медицинская помощь
2 968 367,3
253
Управление здравоохранения области
2 968 367,3
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 968 367,3
4
Поликлиники
315 120,0
253
Управление здравоохранения области
315 120,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
315 120,0
5
Другие виды медицинской помощи
85 260,0
253
Управление здравоохранения области
85 260,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
85 260,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
16 090 523,7
253
Управление здравоохранения области
16 090 523,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
345 372,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
248 838,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
88 200,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
86 108,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
1 799 000,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
17 845,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
19 347,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
13 485 813,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 096 826,4
1
Социальное обеспечение
6 551 808,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 181 513,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
679 787,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 765 266,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
448 839,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

482 801,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 515 969,8
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
7 515 969,8
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 968 367,3
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 968 367,3
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 968 367,3
4
Емханалар
315 120,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
315 120,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
315 120,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
85 260,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
85 260,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
85 260,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
16 090 523,7
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
16 090 523,7
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
345 372,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
248 838,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
88 200,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
86 108,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
1 799 000,0
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
17 845,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
19 347,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
13 485 813,7
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
23 096 826,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
6 551 808,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 181 513,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
679 787,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әл еуметтік мекемелерде ( ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 765 266,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
448 839,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әл еуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында , әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
53 199,8
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 543,8
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
106 225,8
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 123 777,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
208 393,7
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
275 212,2
719
Управление ветеринарии области
2 065 479,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
72 204,3
003
Капитальные расходы государственного органа
1 012 610,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
15 810,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 747,2
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 555,7
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
954 551,8
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
2 621 414,5
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
26 000,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
24 737,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
2 300,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
4 283,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 999,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
34 493,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
633 556,2
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 260 000,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
632 046,3
2
Водное хозяйство
2 618 975,9
770
Управление водных ресурсов и ирригации области

001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 199,8
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 543,8
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
106 225,8
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 123 777,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
208 393,7
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
275 212,2
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 065 479,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 204,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 012 610,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
15 810,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 747,2
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 555,7
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
954 551,8
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
2 621 414,5
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
26 000,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
24 737,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
2 300,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
4 283,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
3 999,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
34 493,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
633 556,2
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 260 000,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
632 046,3
2
Су шаруашылығы
2 618 975,9
770
Облыстың су ресурстары және ирригация басқармасы

226 724,0
257
Управление финансов области
4 300 000,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
4 300 000,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
150 000,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
150 000,0
278
Управление предпринимательства и торговли области
356 289,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
356 001,0
003
Капитальные расходы государственного органа
288,0
280
Управление индустриально-инновационного развития области
201 875,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
47 875,2
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
154 000,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 415 684,2
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 415 684,2
743
Управление цифровых технологий области
1 414 319,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 414 319,0
14
Обслуживание долга
2 179 986,0
1
Обслуживание долга
2 179 986,0
257
Управление финансов области
2 179 986,0
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 175 764,0
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
4 222,0
15
Трансферты
5 076 237,2
1
Трансферты
5 076 237,2
257
Управление финансов области
5 076 237,2
007
Субвенции
4 055 317,0
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
636 895,1
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
168 227,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
58 297,0
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

226 724,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
4 300 000,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
4 300 000,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
150 000,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
150 000,0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
356 289,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
356 001,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
288,0
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
201 875,2
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 875,2
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
154 000,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 415 684,2
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 415 684,2
743
Облыстың цифрлық технологиялар басқармасы
1 414 319,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 414 319,0
14
Борышқа қызмет көрсету
2 179 986,0
1
Борышқа қызмет көрсету
2 179 986,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 179 986,0
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 175 764,0
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4 222,0
15
Трансферттер
5 076 237,2
1
Трансферттер
5 076 237,2
257
Облыстың қаржы басқармасы
5 076 237,2
007
Субвенциялар
4 055 317,0
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
636 895,1
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
168 227,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
58 297,0
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

226 256,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
92 610,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
129 682,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
1 007 714,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 101 299,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
27 648 484,0
1
Социальное обеспечение
4 295 797,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 940 768,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
598 636,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 333 682,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
295 457,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 071 412,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
632 966,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
8 615,0
261
Управление образования области
355 029,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
224 021,0
037
Социальная реабилитация
102 025,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
28 983,0
2
Социальная помощь
22 653 141,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
22 653 141,0
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
115 756,0
068
Программа занятости
22 537 385,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
699 546,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
667 190,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

226 256,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
92 610,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
129 682,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
1 007 714,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 101 299,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
27 648 484,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 295 797,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 940 768,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
598 636,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 333 682,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
295 457,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 071 412,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
632 966,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
8 615,0
261
Облыстың білім басқармасы
355 029,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
224 021,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
102 025,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
28 983,0
2
Әлеуметтiк көмек
22 653 141,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
22 653 141,0
003
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
115 756,0
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
22 537 385,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
699 546,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
667 190,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

257
Управление финансов области
4 329 849,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
4 329 849,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
01
Остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4
к решению Мангистауского
областного маслихата
от "13" декабря 2024 года
№ 17/177
Перечень областных бюджетных программ (подпрограмм) на 2025 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета
Наименование
Образование
Управление образования области
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Здравоохранение
Управление здравоохранения области
Пропаганда здорового образа жизни
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
СПИД - синдром приобретенного иммунного дефицита.
Приложение 5
к решению Мангистауского
областного маслихата
от "13" декабря 2024 года
№ 17/177
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

257
Облыстың қаржы басқармасы
4 329 849,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
4 329 849,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
Маңғыстау облыстық әслихатының
2024 жылғы "13" желтоқсандағы
№ 17/ 177 шешіміне 4 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Білім беру
Облыстың білім беру басқармасы
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
Салауатты өмір салтын насихаттау
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Ескерту:
аббревиатураның ажыратылып жазылуы:
ЖИТС- жұқтырылған иммун тапшылығы синдромы.
Маңғыстау облыстық әслихатының
2024 жылғы "13" желтоқсандағы
№ 17/ 177 шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерд атқару процесінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын бағдарламалар
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру