Об областном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2024 года № 17/177.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Мангистауский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 519 088 181,7 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 231 152 594,1 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 23 312 060,7 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 120 000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 264 503 526,9 тысяч тенге;
2) затраты – 557 969 264,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 18 462 649,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 21 851 618,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 388 969,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 651 769,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 651 769,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета– -65 995 501,1 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 65 995 501,1 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 21 251 618,0 тысяч тенге;
погашение займов – 3 354 991,2 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 48 098 874,3 тысячи тенге..
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мангистауского областного маслихата от от 12.12.2025 № 24/280 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить нормативы распределения доходов в бюджеты городов и районов на 2025 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
городу Актау – 57,3 процентов;
городу Жанаозен – 50 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 85,1 процентов;
Каракиянскому району – 23,8 процентов;
Мангистаускому району – 53,7 процентов;
Мунайлинскому району – 37 процентов;
Тупкараганскому району – 87,5 процентов;
городу Актау – 7,1 процентов;
городу Жанаозен – 18,2 процентов;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;

2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 17/177 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Маңғыстау облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 519 088 181,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 231 152 594,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 23 312 060,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 120 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 264 503 526,9 мың теңге;
2) шығындар – 557 969 264,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 18 462 649,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 21 851 618,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 388 969,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 8 651 769,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 8 651 769,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге:
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -65 995 501,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 65 995 501,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 21 251 618,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 354 991,2 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 48 098 874,3 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 12.12.2025 № 24/280 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға қалалар мен аудандардың бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына –100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 57,3 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 50 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 85,1 пайыз;
Қарақия ауданына – 23,8 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 53,7 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 37 пайыз;
Түпқараған ауданына – 87,5 пайыз;
Ақтау қаласына – 7,1 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 18,2 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;

городу Актау – 10,1 процентов;
городу Жанаозен – 45 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты:
Бейнеускому району – 100 процентов;
Каракиянскому району – 100 процентов;
Мангистаускому району – 100 процентов;
Мунайлинскому району – 100 процентов;
Тупкараганскому району – 100 процентов;
городу Актау – 100 процентов;
городу Жанаозен – 100 процентов;
5) социальный налог:
Бейнеускому району – 86,7 процентов;
Каракиянскому району – 28 процентов;
Мангистаускому району – 53,7 процентов;
Мунайлинскому району – 35,4 процентов;
Тупкараганскому району – 87,6 процентов;
городу Актау – 7 процентов;
городу Жанаозен – 18,4 процентов.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 12.12.2025 № 24/280 (вводится в действие с 01.01.2025).
2-1. Предоставить с 1 января 2025 года право на установление за счет средств местного бюджета стимулирующей надбавки к должностным окладам управленческого персонала блока A и основного персонала блока B (за исключением главного бухгалтера, теолога, заместителей руководителя по административно-хозяйственным вопросам) сотрудников государственных организаций, занимающихся вопросами молодежной политики в молодежных ресурсных центрах и центрах общественного развития в размере 25 процентов.
Сноска. Решение дополнен пунктом 2-1 в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 28.02.2025 № 19/216 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты в сумме 4 055 317,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 2 240 214,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 1 815 103,0 тысячи тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы бюджетных изъятий из районного и городского бюджета в областной бюджет в сумме 11 547 403,0 тысячи тенге, в том числе:
Каракиянского района – 4 665 941,0 тысяча тенге;
города Актау – 6 881 462,0 тысячи тенге.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы целевых трансфертов из областного бюджета в бюджеты городов и районов в сумме 9 312 019,0 тысяч тенге, в том числе:
Бейнеускому району – 1 311 791,0 тысяча тенге;
Каракиянскому району – 241 822,8 тысячи тенге;
Мангистаускому району – 59 600,0 тысяч тенге;
Мунайлинскому району – 3 525 475,0 тысяч тенге;
Тупкараганскому району – 788 603,0 тысячи тенге;
города Актау – 1 619 875,2 тысяч тенге;
города Жанаозен – 1 764 852,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 12.12.2025 № 24/280 (вводится в действие с 01.01.2025).

Ақтау қаласына – 10,1 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 45 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы:
Бейнеу ауданына – 100 пайыз;
Қарақия ауданына – 100 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 100 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 100 пайыз;
Түпқараған ауданына – 100 пайыз;
Ақтау қаласына – 100 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық:
Бейнеу ауданына – 86,7 пайыз;
Қарақия ауданына – 28 пайыз;
Маңғыстау ауданына – 53,7 пайыз;
Мұнайлы ауданына – 35,4 пайыз;
Түпқараған ауданына – 87,6 пайыз;
Ақтау қаласына – 7 пайыз;
Жаңаөзен қаласына – 18,4 пайыз.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 12.12.2025 № 24/280 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-1. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен жастар ресурстық орталықтары мен қоғамдық даму орталықтарында жастар саясаты мәселелерімен айналысатын мемлекеттік ұйымдар қызметкерлерінің А блогының басқарушы персоналы мен В блогының негізгі персоналына (бас бухгалтер, теолог, әкімшілік-шаруашылық жөніндегі басшының орынбасарларынан басқа) 25 пайыз мөлшерінде ынталандырушы үстемеақы белгілеу құқығы 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап берілсін.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облыстық мәслихатының 28.02.2025 № 19/216 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 4 055 317,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 2 240 214,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 1 815 103,0 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудан және қала бюджеттерінен облыстық бюджетке алып қоюлар көлемі 11 547 403,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 4 665 941,0 мың теңге;
Ақтау қаласынан – 6 881 462,0 мың теңге.
5. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен қалалар мен аудандардың бюджеттеріне нысаналы трансферттер көлемдері 9 312 019,0 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Бейнеу ауданына – 1 311 791,0 мың теңге;
Қарақия ауданына – 241 822,8 мың теңге;
Маңғыстау ауданына – 59 600,0 мың теңге;
Мұнайлы ауданына – 3 525 475,0 мың теңге;
Түпқараған ауданына – 788 603,0 мың теңге;
Ақтау қаласына – 1 619 875,2 мың теңге;
Жаңаөзен қаласына – 1 764 852,0 мың теңге.
Ескерту. 5 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 12.12.2025 № 24/280 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы трансфертов из районных бюджетов на компенсацию потерь областного бюджета в сумме 1 750 729,5 тысяч тенге, в том числе, из:
Каракиянского района – 1 645 729,5 тысяч тенге;
Мангистауского района – 50 000,0 тысяч тенге;
Тупкараганского района – 55 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 04.08.2025 № 21/250 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. По отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры:
собственно-областному бюджету – 100 процентов.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты в сумме 166 821 060,0 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв акимата области на 2025 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 12.12.2025 № 24/280 (вводится в действие с 01.01.2025).
10. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 22 817 060,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от от 12.12.2025 № 24/280 (вводится в действие с 01.01.2025).
11. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета в сумме 21 251 618,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 04.08.2025 № 21/250 (вводится в действие с 01.01.2025).
12. Учесть, что в областном бюджете на 2025 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 60 324 120,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Мангистауского областного маслихата от 12.12.2025 № 24/280 (вводится в действие с 01.01.2025).
13. Утвердить перечень областных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2025 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

6. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттерден облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге арналған трансферттер көлемдері 1 750 729,5 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қарақия ауданынан – 1 645 729,5 мың теңге;
Маңғыстау ауданынан – 50 000 мың теңге;
Түпқараған ауданынан – 55 000 мың теңге.
Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 04.08.2025 № 21/250 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары:
Меншікті облыстық бюджетке - 100 пайыз.
8. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен облыс бюджетіне берілетін субвенция көлемі 166 821 060,0 мың теңге сомасында көзделсін.
9. Облыс әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 12.12.2025 № 24/280 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 22 817 060,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 10 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 12.12.2025 № 24/280 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен кредиттер мөлшері 21 251 618,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
Ескерту. 11 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 04.08.2025 № 21/250 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2025 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 60 324 120,0 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 12 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 12.12.2025 № 24/280 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2025 жылға арналған облыстық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi осы шешімнің 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.

14. Утвердить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5 к настоящему решению.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Мангистауского областного маслихата Ж.Матаев
"Согласовано"
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Мангистауской области"
_________________ С. Б. Нарешова

14. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
15. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Маңғыстау облыстық мәслихатының төрағасы Ж. Матаев
"Келісілді"
"Маңғыстау облыстық экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_______________ С. Б. Нарешова

194,0
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
482 801,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
6 898 908,8
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
6 898 908,8
3
Специализированная медицинская помощь
2 740 532,5
253
Управление здравоохранения области
2 740 532,5
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 740 532,5
4
Поликлиники
304 359,0
253
Управление здравоохранения области
304 359,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
304 359,0
5
Другие виды медицинской помощи
85 191,0
253
Управление здравоохранения области
85 191,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
85 191,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
13 847 290,4
253
Управление здравоохранения области
13 847 290,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
349 822,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
248 838,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
35 623,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
86 108,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
1 579 980,0
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
11 493,5
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
17 412,2
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
11 518 013,7
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
20 130 215,4
1
Социальное обеспечение
5 872 885,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 932 050,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
640 778,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 686 421,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах

194,0
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
482 801,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
6 898 908,8
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
6 898 908,8
3
Мамандандырылған медициналық көмек
2 740 532,5
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 740 532,5
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 740 532,5
4
Емханалар
304 359,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
304 359,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
304 359,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
85 191,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
85 191,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
85 191,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
13 847 290,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
13 847 290,4
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
349 822,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
248 838,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
35 623,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
86 108,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
1 579 980,0
028
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
11 493,5
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
17 412,2
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
11 518 013,7
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
20 130 215,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
5 872 885,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 932 050,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
640 778,0
013
Психоневрологи я л ы қ медициналық-әл еуметтік мекемелерде ( ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында , әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологи я л ы қ аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 686 421,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

15 332 362,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
15 332 362,4
071
Развитие газотранспортной системы
15 332 362,4
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
13 177 033,1
1
Сельское хозяйство
6 887 794,2
255
Управление сельского хозяйства области
1 737 687,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
53 199,8
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 543,8
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
106 225,8
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 123 777,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
177 728,6
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
275 212,2
719
Управление ветеринарии области
1 813 224,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
80 334,3
003
Капитальные расходы государственного органа
806 107,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 373,2
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
5 555,7
075
Обеспечение ветеринарной безопасности на территории области
916 853,8
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
3 336 883,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
17 301,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
22 526,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
2 300,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
4 004,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 110,4
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
25 148,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
739 782,2
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

15 332 362,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
15 332 362,4
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
15 332 362,4
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
13 177 033,1
1
Ауыл шаруашылығы
6 887 794,2
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
1 737 687,2
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 199,8
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 543,8
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
106 225,8
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 123 777,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
177 728,6
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
275 212,2
719
Облыстың ветеринария басқармасы
1 813 224,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80 334,3
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
806 107,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 373,2
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
5 555,7
075
Облыс аумағында ветеринариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
916 853,8
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
3 336 883,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
17 301,0
014
Ауыл шаруашылығы таурларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
22 526,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
2 300,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
4 004,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
3 110,4
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
25 148,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
739 782,2
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау

4 329 849,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
01
Остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4
к решению Мангистауского
областного маслихата
от "13" декабря 2024 года
№ 17/177
Перечень областных бюджетных программ (подпрограмм) на 2025 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета
Наименование
Образование
Управление образования области
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Общеобразовательное обучение в государственных организациях начального, основного и общего среднего образования
Здравоохранение
Управление здравоохранения области
Пропаганда здорового образа жизни
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Примечание:
расшифровка аббревиатуры:
СПИД - синдром приобретенного иммунного дефицита.
Приложение 5
к решению Мангистауского
областного маслихата
от "13" декабря 2024 года
№ 17/177
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

4 329 849,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
0
Маңғыстау облыстық әслихатының
2024 жылғы "13" желтоқсандағы
№ 17/ 177 шешіміне 4 қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі
Атауы
Білім беру
Облыстың білім беру басқармасы
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Мемлекеттік бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
Салауатты өмір салтын насихаттау
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Ескерту:
аббревиатураның ажыратылып жазылуы:
ЖИТС- жұқтырылған иммун тапшылығы синдромы.
Маңғыстау облыстық әслихатының
2024 жылғы "13" желтоқсандағы
№ 17/ 177 шешіміне 5 қосымша
2025 жылға арналған жергілікті бюджеттерд атқару процесінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын бағдарламалар
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру