О бюджете района Мақаншы на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Мақаншы области Абай от 23 декабря 2024 года № 15-92/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Маканшы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2025-2027 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 356 261,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 261 091,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 419,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 204 348,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 886 403,2 тысяч тенге;
2) затраты – 7 708 698,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 223,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 57 014 ,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 791,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 307 500,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 307 500,0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;

Мақаншы ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 15-92/VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Мақаншы ауданы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мақаншы ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 356 261,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 261 091,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 419,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 204 348,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 886 403,2 мың теңге;
2) шығындар – 7 708 698,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 223,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 57 014,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 791,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 307 500,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 307 500,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 705 159,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 705 159,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 689 014,0 тысяч тенге;
погашение займов – 11 791,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27 936,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Мақаншы области Абай от 18.09.2025 № 25- 183/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 705 159,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –1 705 159,8 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 689 014,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 791,0 мың теңге;
бюджет каражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27 936,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Мақаншы ауданы мәслихатының 18.09.2025 № 25-183/VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

3 160,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3 160,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3 160,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
0,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
0,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
0,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
696 978,0
1
Социальное обеспечение
286 821,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
286 821,5
005
Государственная адресная социальная помощь
286 821,5
2
Социальная помощь
208 317,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
208 317,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
193,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72 948,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 038,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120 776,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
10 362,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
201 839,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
197 039,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
23 393,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 081,0
021
Капитальные расходы государственного органа
0,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
110 730,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
28 560,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затрат

3 160,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3 160,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3 160,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
0,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
0,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
0,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
696 978,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
286 821,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
286 821,5
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
286 821,5
2
Әлеуметтiк көмек
208 317,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
208 317,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
193,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
72 948,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 038,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
120 776,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
10 362,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
201 839,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
197 039,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 393,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 081,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
110 730,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
28 560,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу