Об утверждении положений о государственных учреждениях акимата района Беимбета Майлина и аппаратов акимов сельских округов, поселка Тобол района Беимбета Майлина
Постановление акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 14 сентября 2023 года № 233.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2021 года № 590 "О некоторых вопросах организации деятельности государственных органов и их структурных подразделений", приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 7 августа 2017 года № 294 "Об утверждении Типового положения об аппарате акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" акимат района Беимбета Майлина ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить положения о государственных учреждениях акимата района Беимбета Майлина и аппаратов акимов сельских округов, поселка Тобол района Беимбета Майлина согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 к настоящему постановлению.
2. Государственным учреждениям, указанных в приложениях 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 к настоящему постановлению в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение двадцати календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата района Беимбета Майлина после его официального опубликования;
3) принятие иных необходимых мер вытекающих из настоящего постановления.
3. Постановление акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 19 апреля 2022 года № 128 "Об утверждении положений о государственных учреждениях акимата района Беимбета Майлина и аппаратов акимов сельских округов, сел, поселка района Беимбета Майлина, о внесении изменения в правовой акт индивидуального применения, об отмене актов индивидуального применения" отменить.
4. Контроль за исполнением постановления возложить на руководителя аппарата акима района Беимбета Майлина.

Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мемлекеттік мекемелері және Бейімбет Майлин ауданы Тобыл кенті, ауылдық округтер әкімдерінің аппараттары туралы Ережелерді бекіту туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 233 қаулысы.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабына, "Мемлекеттік органдар мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметін ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 1 қыркүйектегі № 590 қаулысына, "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 7 тамыздағы № 294 бұйрығына сәйкес Бейімбет Майлин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мемлекеттік мекемелері және Бейімбет Майлин ауданы Тобыл кенті, ауылдық округтер әкімдері аппараттары туралы ережелер 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 қосымшаларына сәйкес осы қаулыға бекітілсін.
2. Мемлекеттік мекемелерге 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 қосымшаларда көрсетілген осы қаулыға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Қостанай облысы бойынша "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалына жіберу;
2) осы қаулыны Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында ресми жарияланғаннан кейін орналастыру қамтамасыз етілсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажетті шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мемлекеттік мекемелері және Бейімбет Майлин ауданы ауылдық округтері, ауылдары, кенттері әкімдері аппараттары туралы, Жеке қолдану құқықтық актісіне өзгеріс енгізу туралы, Жеке қолдану актілерінің күшін жою туралы ережелерді бекіту туралы" Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 19 сәуірдегі № 128 қаулысының күші жойылсын.
4. Қаулының орындалуын бақылау Бейімбет Майлин ауданы әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.

5. Настоящее постановления вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким района Беимбета Майлина К. Муржакупов
Приложение 1
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение о государственном учреждении "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" (далее – ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
2. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" не имеет ведомств.
3. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штамп со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Бейімбет Майлин ауданының әкімі Қ. Мыржақыпов
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
1 - қосымша
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ) сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөртабаны, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.

9. Местонахождение юридического лица: 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 60.
10. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина".
11. Финансирование деятельности ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина".
Если ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) проведение государственной политики в области архитектуры, градостроительства и строительства на территории района;
2) осуществление в пределах своей компетенции государственного регулирования архитектурной, градостроительной и строительной деятельности на территории района;
3) повышение качества оказания государственных услуг;
4) проведение мониторинга законодательства на предмет выявления и/или исключения государственных услуг, изменения наименования государственных услуг, входящих в компетенцию государственного органа;
5) обеспечение формирования социальной, инженерной инфраструктуры населенных пунктов и территорий;
6) осуществление государственных закупок по направлениям, входящим в компетенцию, участие в строительстве и реконструкции объектов производственного, жилищного назначения и объектов социальной сферы;
7) иные задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
1) Права:
- запрашивать и получать в установленном порядке от учреждений, организаций, предприятий, расположенных на территории района, независимо от их ведомственной принадлежности и формы собственности, аппаратов акимов сельских округов информацию, необходимую для выполнения возложенных на отдел задач и функций;
- осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 60.
10. Осы ереже "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
1) аудан аумағында сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласында мемлекеттік саясатты жүргізу;
2) өз құзыреті шегінде аудан аумағында сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру;
3) Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау және/немесе алып тастау, мемлекеттік органның құзыретіне кіретін мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің атауын өзгерту тұрғысынан заңнамаға мониторинг жүргізу;
5) елді мекендер мен аумақтардың әлеуметтік, инженерлік инфрақұрылымын қалыптастыруды қамтамасыз ету;
6) құзыретіне кіретін бағыттар бойынша Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру, өндірістік, тұрғын үй мақсатындағы объектілерді және әлеуметтік сала объектілерін салуға және реконструкциялауға қатысу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.
14. Өкілеттіктер:
1) Құқықтар:
- ведомстволық тиесілілігіне және меншік нысанына қарамастан, аудан аумағында орналасқан мекемелерден, ұйымдардан, кәсіпорындардан, ауылдық округтер әкімдері аппараттарынан бөлімге жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті ақпаратты белгіленген тәртіппен сұратуға және алуға;
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.

2) Обязанности:
- вести учет и контроль за прохождением, исполнением поступающих в государственное учреждение "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" документов, подготовка информации о ходе их исполнения;
- запрашивать у всех субъектов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности документы, заключения, справочные и иные материалы, необходимые для осуществления функций, возложенных на ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина";
- обеспечить доступность регламентов оказания государственных услуг;
- обеспечить информированность потребителей о порядке оказания государственных услуг;
- рассматривать жалобы и предложения потребителей государственных услуг;
- в пределах своей компетенции издавать правовые акты;
- вносить на рассмотрение акима, акимата района и районного маслихата предложения по решению вопросов, относящихся к их компетенции;
- заключать договора на производство работ по строительству, реконструкции объектов района;
- производить анализ деятельности учреждений, предприятий и организаций по вопросам, входящим в компетенцию отдела, давать необходимые предложения об улучшении работы;
- созывать по согласованию с курирующим заместителем акима района совещания по вопросам, входящим в компетенцию отдела;
- проводить переговоры и подписывать соглашения, иные юридические акты по вопросам своей компетенции;
- привлекать специалистов предприятий, организаций, общественных формирований района, по согласованию с их руководителем, для проведения проверок, экспертиз, участия в конкурсных комиссиях;
- осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
15. Функции:
1) ведение мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов;
2) организация работы по ведению государственного градостроительного кадастра базового уровня;
3) выработка предложений по внесению изменений и/или дополнений в Реестр государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, в части государственных услуг, входящих в компетенцию государственного органа;
4) оказание государственных услуг;
5) проведение анализа, корректировки и содействия реализации приоритетных программ развития строительства района;
6) осуществление контроля за ходом строительства и реконструкции объектов;
7) содействие в развитии конкурентного рынка в сфере строительства;
8) принятие участия в проведении тендеров на строительство и реконструкцию объектов района;

2) Міндеттері:
- "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесіне келіп түскен құжаттардың өтуін, орындалуын есепке алуды және бақылауды жүргізу, олардың орындалу барысы туралы ақпарат дайындау;
- сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы барлық субъектілерден "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ жүктелген функцияларды жүзеге асыру үшін қажетті құжаттарды, қорытындыларды, анықтамалық және өзге де материалдарды сұрату;
- мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерінің қолжетімділігін қамтамасыз ету;
- Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы тұтынушылардың хабардар болуын қамтамасыз ету;
- мемлекеттік қызметтерді тұтынушылардың шағымдары мен ұсыныстарын қарау;
- өз құзыреті шегінде құқықтық актілер шығару;
- аудан әкімінің, әкімдігінің және аудандық мәслихаттың қарауына олардың құзыретіне жататын мәселелерді шешу жөнінде ұсыныстар енгізуге;
- аудан объектілерін салу, реконструкциялау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге шарттар жасасу;
- бөлімнің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мекемелердің, кәсіпорындар мен ұйымдардың қызметіне талдау жүргізу, жұмысты жақсарту туралы қажетті ұсыныстар беру;
- бөлім құзыретіне кіретін мәселелер бойынша кеңес аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарының келісімі бойынша шақырылсын;
- өз құзыретіндегі мәселелер бойынша келіссөздер жүргізу және келісімдерге, өзге де заң актілеріне қол қою;
- тексерулер, сараптамалар жүргізу, конкурстық комиссияларға қатысу үшін ауданның кәсіпорындарының, ұйымдарының, қоғамдық құрылымдарының мамандарын олардың басшысының келісімі бойынша тарту;
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
15. Функциялар:
1) салынып жатқан (салынуға жоспарланған) объектілер мен кешендердің мониторингін жүргізу;
2) базалық деңгейдегі мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастыру;
3) мемлекеттік органның құзыретіне кіретін мемлекеттік қызметтер бөлігінде жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміне өзгерістер және / немесе толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
4) Мемлекеттік қызмет көрсету;
5) аудан құрылысын дамытудың басым бағдарламаларын талдауды, түзетуді және іске асыруға жәрдемдесуді жүргізу;
6) объектілерді салу және реконструкциялау барысына бақылауды жүзеге асыру;
7) құрылыс саласындағы бәсекелестік нарықты дамытуға жәрдемдесу;
8) аудан объектілерін салуға және реконструкциялауға арналған тендерлерді өткізуге қатысу;

9) осуществление приема выполненных работ по строительству и реконструкции объектов в соответствии с нормативно-технической и проектной документацией;
10) обеспечение эффективного расходования бюджетных средств и материальных ценностей согласно целевому назначению;
11) подготовка заявок и справок на внесение изменений в планы финансирования бюджетных программ;
12) контроль своевременного перечисления денежных средств по заключенным гражданско-правовым сделкам;
13) разработка планов мероприятий по реализации региональных программ, поручений вышестоящих государственных органов, входящих в компетенцию отдела;
13) проводит разъяснительную работу по недопущению дискриминации граждан по языковому принципу;
14) подготовка оперативной информации, справок, отчетов по курируемым вопросам;
15) прогнозирование данных развития инженерно-коммуникационной инфраструктуры, строительство объектов района;
16) работа по обращениям физических и юридических лиц и формирование отчета формы 1-ОЛ "О рассмотрении обращений физических и юридических лиц";
17) осуществление иных функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
18) решение других вопросов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в пределах полномочий, установленных законодательными актами Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
16. Руководство ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" не имеет заместителей.
19. Полномочия руководителя ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина":
1) организует и руководит работой государственного учреждения "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" и несет персональную ответственность выполнение возложенных на него функций и задач, а также за непринятие мер по противодействию коррупции;
2) назначает на должность и освобождает от должности работников в установленном законодательством порядке;

9) нормативтік-техникалық және жобалау құжаттамасына сәйкес объектілерді салу және реконструкциялау бойынша орындалған жұмыстарды қабылдауды жүзеге асыру;
10) нысаналы мақсатына сәйкес бюджет қаражаты мен материалдық құндылықтардың тиімді жұмсалуын қамтамасыз ету;
11) бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарларына өзгерістер енгізуге өтінімдер мен анықтамалар дайындау;
12) жасалған азаматтық-құқықтық мәмілелер бойынша ақшалай қаражаттың уақтылы аударылуын бақылау;
13) бөлімнің құзыретіне кіретін өңірлік бағдарламаларды, жоғары тұрған мемлекеттік органдардың тапсырмаларын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлеу;
14) жетекшілік ететін мәселелер бойынша жедел ақпаратты, анықтамаларды, есептерді дайындау;
15) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту деректерін болжау, аудан объектілерін салу;
16) жеке және заңды тұлғалардың өтініштері бойынша жұмыс және "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау туралы" 1-ОЛ нысанындағы есепті қалыптастыру;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру;
18) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген өкілеттіктер шегінде сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы басқа да мәселелерді шешу.
3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ басшылығын "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
18. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ басшысының орынбасарлары жоқ.
19. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ басшысының өкілеттігі:
1) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және оған жүктелген функциялар мен міндеттердің орындалуына, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі шаралардың қабылданбауына дербес жауапты болады;
2) заңнамада белгіленген тәртіппен қызметкерлерді қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;

3) определяет полномочия и обязанности работников;
4) утверждает должностные инструкции;
5) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения работниками , подписывает служебную документацию;
6) представляет государственный орган в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
7) в установленном законодательством порядке решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий, поощрения и оказания материальной помощи в пределах экономии фонда оплаты труда;
8) проводит личный прием граждан и представителей юридических лиц, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
10) реализует гендерную политику в пределах своей компетенции;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции, и в соответствии с должностной инструкцией.
Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
20. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина", относится к коммунальной собственности.
22. ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел архитектуры, градостроительства и строительства акимата района Беимбета Майлина" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина

3) қызметкерлердің өкілеттіктері мен міндеттерін анықтайды;
4) лауазымдық нұсқаулықтарды бекітеді;
5) қызметкерлердің орындауы үшін міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді, қызметтік құжаттамаға қол қояды;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда мемлекеттік органның атынан өкілдік етеді;
7) заңнамада белгіленген тәртіппен еңбекақы төлеу қорын үнемдеу шегінде тәртіптік жаза қолдану, көтермелеу және материалдық көмек көрсету мәселелерін шешеді;
8) азаматтар мен заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүргізеді, заңнамада белгіленген мерзімде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды, олар бойынша қажетті шараларды қабылдайды;
10) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асырады;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша және лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің

от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение о государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" (далее – ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог.
2. ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" имеет ведомство:
1) Государственное коммунальное предприятие "Тобол" на праве хозяйственного ведения акимата района Беимбета Майлина.
3. ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штамп со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
2 - қосымша
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ) Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ ведомствосы бар:
1) Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Тобыл" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ тілінде жазылған мөртаңбасы, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 60.
10. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина".
11. Финансирование деятельности ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина".
Если ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
- проведение на территории района Беимбета Майлина Костанайской области государственной политики в области жилищно-коммунальной сферы и осуществление государственных программ, направленных на решение текущих и перспективных задач стратегического развития;
- содействие рациональному использованию имеющегося производственного и научно-технического потенциала;
- участие в разработке и реализации государственной жилищно-коммунальной политики, программ развития пассажирского транспорта и автомобильных дорог района;
- содействие развитию жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог на основе преобразования ресурсной и технологической базы, организации работ по реформированию предприятий, подготовка предложений по реконструкции хозяйствующих субъектов;
- контроль использования финансовых средств в пределах государственных закупок по программам, администратором которых он является;
- обеспечение бесперебойного функционирования объектов транспортной и инженерной инфраструктуры района в пределах своей компетенции;
- государственный контроль в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения и государственный надзор в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств;
- иные задачи, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

8. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлина ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 60.
10. Осы Ереже "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджетпен жүзеге асырылады.
12. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Тапсырмалар:
- Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданының аумағында тұрғын үй-коммуналдық сала саласындағы мемлекеттік саясатты жүргізу және стратегиялық дамудың ағымдағы және перспективалық міндеттерін шешуге бағытталған мемлекеттік бағдарламаларды жүзеге асыру;
- қолда бар өндірістік және ғылыми-техникалық әлеуетті ұтымды пайдалануға жәрдемдесу;
- ауданның мемлекеттік тұрғын үй-коммуналдық саясатын, жолаушылар көлігі мен автомобиль жолдарын дамыту бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
- ресурстық және технологиялық базаны қайта құру негізінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты, жолаушылар көлігі мен автомобиль жолдарын дамытуға жәрдемдесу, Кәсіпорындарды реформалау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру, шаруашылық жүргізуші субъектілерді қайта құру жөнінде ұсыныстар дайындау;
- өзі әкімшісі болып табылатын бағдарламалар бойынша Мемлекеттік сатып алу шегінде қаржы қаражатының пайдаланылуын бақылау;
- өз құзыреті шегінде ауданның көліктік және инженерлік инфрақұрылым объектілерінің үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
- тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы мемлекеттік бақылау және қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік қадағалау;
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттер.

14. Полномочия:
1) права:
- вносить предложения акиму и акимату района по основным направлениям социально-экономического развития, приоритетам и стратегии развития района;
- в пределах своей компетенции давать обязательные для исполнения указания предприятиям, в отношении которых является органом управления;
- вносить на рассмотрение акима района, акимата района, районного маслихата предложения по решению вопросов, относящихся к компетенции государственного учреждения;
- привлекать специалистов учреждений, предприятий, организаций, общественных формирований района по согласованию с их руководителями для проведения проверок, экспертиз и консультаций, участия в работе комиссии;
- созывать в установленном порядке совещания по вопросам, входящим в компетенцию государственного учреждения;
- принимать решения в пределах своей компетенции по вопросам, являющимся обязательными для исполнения всеми субъектами дорожной и жилищно-коммунальной деятельности на территории района;
- запрашивать и получать в пределах своей компетенции, для выполнения возложенных на государственное учреждение задач информацию от органов исполнительной власти, органов статистики, организаций, учреждений, предприятий и других хозяйствующих субъектов всех форм собственности;
- принимать участие в работе консультативных комиссий и рабочих групп формируемых для разработки обсуждений решения по финансово-кредитной, инвестиционной, приватизационной, налоговой политики.
2) Обязанности:
- соблюдение норм действующего законодательства Республики Казахстан;
- качественное и своевременное исполнение актов и поручений вышестоящих государственных органов, акима района;
- повышение качества оказания государственных услуг;
- осуществление обязанностей не противоречащие действующему законодательству Республики Казахстан.
15. Функции:
1) координация и контроль деятельности подведомственного предприятия по подготовке к работе в осенне-зимний период;
2) проведение мероприятий по сохранению коммунального жилищного фонда;
3) мониторинг выполнения работ по благоустройству и санитарной очистке территорий населенных пунктов района;
4) управление дорогами, находящимися в коммунальной собственности района;
5) осуществление государственного контроля при производстве работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог районного значения общего пользования;
6) сбор данных о ходе выполнения мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности;
7) организация работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог общего пользования районного значения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, в области государственно-частного партнерства и о концессиях;

14. Өкілеттіктер:
1) құқықтар:
- аудан әкіміне және әкімдігіне әлеуметтік-экономикалық дамудың негізгі бағыттары, ауданның даму басымдықтары мен стратегиялары бойынша ұсыныстар енгізу;
- өз құзыреті шегінде басқару органы болып табылатын кәсіпорындарға орындау үшін міндетті нұсқаулар беру;
- аудан әкімінің, аудан әкімдігінің, аудандық мәслихаттың қарауына мемлекеттік мекеменің құзыретіне жататын мәселелерді шешу жөнінде ұсыныстар енгізсін;
- тексерулер, сараптамалар мен консультациялар жүргізу, комиссия жұмысына қатысу үшін ауданның мекемелерінің, кәсіпорындарының, ұйымдарының, қоғамдық құрылымдарының мамандарын олардың басшыларымен келісім бойынша тарту;
- мемлекеттік мекеменің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша белгіленген тәртіппен кеңестер шақыру;
- аудан аумағында жол және тұрғын үй-коммуналдық қызметтің барлық субъектілерінің орындауы үшін міндетті болып табылатын мәселелер бойынша өз құзыреті шегінде шешімдер қабылдау;
- мемлекеттік мекемеге жүктелген міндеттерді орындау үшін өз құзыреті шегінде атқарушы билік органдарынан, статистика органдарынан, ұйымдардан, мекемелерден, кәсіпорындардан және меншіктің барлық нысандарындағы басқа да шаруашылық жүргізуші субъектілерден ақпарат сұратуға және алуға;
- қаржы-кредит, инвестициялық, жекешелендіру, салық саясаты бойынша шешімдерді талқылауды әзірлеу үшін қалыптастырылатын консультативтік комиссиялар мен жұмыс топтарының жұмысына қатысу.
2) Міндеттері:
- Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
- жоғары тұрған мемлекеттік органдардың, аудан әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындау;
- мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру;
- Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтін міндеттерді жүзеге асыру.
15. Функциялар:
1) күзгі-қысқы кезеңде жұмысқа дайындық бойынша ведомстволық бағынысты кәсіпорынның қызметін үйлестіру және бақылау;
2) коммуналдық тұрғын үй қорын сақтау жөніндегі іс-шараларды жүргізу;
3) ауданның елді мекендерінің аумақтарын абаттандыру және санитарлық тазарту жөніндегі жұмыстардың орындалу мониторингі;
4) ауданның коммуналдық меншігіндегі жолдарды басқару;
5) аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп ұстау жөніндегі жұмыстарды жүргізу кезінде мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
6) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралардың орындалу барысы туралы деректерді жинау;
7) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу туралы, Мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы және концессиялар туралы заңнамасына сәйкес аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп ұстау жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру;

8) управление сетью автомобильных дорог районного значения общего пользования;
9) организация регулярных сельских, внутрирайонных перевозок пассажиров и багажа, утверждение их маршрутов, организация и проведение конкурсов на право их обслуживания и утверждение расписания движения по маршрутам;
10) ведение реестра индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности в качестве перевозчика такси;
11) реализация мероприятий направленных на энергосбережение и повышение энергоэффективности;
12) реализация государственной политики в области обращения с коммунальными отходами;
13) взаимодействие с поставщиками и потребителями в целях стабильного снабжения района тепловой и электрической энергией, водой, газом, водоотведением;
14) обеспечение доступности и качества оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
15) государственный контроль в отношении субъектов контроля в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения, а также государственный контроль в отношении субъектов контроль в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств;
16) организация государственного технического обследования общего имущества многоквартирного жилого дома;
17) определение перечня, периодов и очередности проведения капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
18) согласование сметы расходов на проведение капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
19) принятие участия в комиссиях по приемке выполненных работ по капитальному ремонту общего имущества объекта кондоминиума;
20) вынесение обязательных для исполнения предписаний (представлений) по устранению нарушений согласно Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" и правил содержания общего имущества объекта кондоминиума, утвержденный приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 февраля 2015 года № 108 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10528);
21) проведение проверки наличия отчета по управлению объектом кондоминиума и содержанию общего имущества объекта кондоминиума при обращении собственников квартир, нежилых помещений.
21-1) соблюдением процедуры избрания формы управления объектом кондоминиума собственниками квартир, нежилых помещений, открытием текущего и сберегательного счетов;

8) аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының желісін басқару;
9) жолаушылар мен багажды тұрақты ауылдық, ауданішілік тасымалдауды ұйымдастыру, олардың маршруттарын бекіту, оларға қызмет көрсету құқығына конкурстар ұйымдастыру және өткізу және маршруттар бойынша қозғалыс кестесін бекіту;
10) такси тасымалдаушысы ретінде қызметті жүзеге асырудың басталғаны туралы хабарлама берген дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың тізілімін жүргізу;
11) энергия үнемдеуге және энергия тиімділігін арттыруға бағытталған іс-шараларды іске асыру;
12) коммуналдық қалдықтармен жұмыс істеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
13) ауданды жылу және электр энергиясымен, сумен, газбен, су бұрумен тұрақты жабдықтау мақсатында жеткізушілермен және тұтынушылармен өзара іс-қимыл жасау;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетудің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз ету;
15) тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендер шекаралары шегінде бақылау субъектілеріне қатысты мемлекеттік бақылау, сондай-ақ субъектілерге қатысты мемлекеттік бақылау қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі елді мекендер шекаралары шегінде бақылау;
16) көппәтерлі тұрғын үйдің ортақ мүлкіне мемлекеттік техникалық зерттеп-қарауды ұйымдастыру;
17) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізудің тізбесін, кезеңдерін және кезектілігін айқындау;
18) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге арналған шығыстар сметасын келісу;
19) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеу бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау жөніндегі комиссияларға қатысу;
20) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 108 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10528 болып тіркелген) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін ұстау қағидаларына сәйкес бұзушылықтарды жою бойынша орындалуы міндетті нұсқамалар (ұсынымдар) шығару "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде);
21) пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелері өтініш жасаған кезде кондоминиум объектісін басқару және кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстау жөніндегі есептің бар-жоғына тексеру жүргізу.
21-1) пәтерлердің, тұрғын емес үй-жайлардың меншік иелерінің кондоминиум объектісін басқару нысанын сайлау рәсімін сақтауы, ағымдағы және жинақ шоттарын ашуы;

21-2) соблюдением порядка использования, содержания, эксплуатации и ремонта общего имущества собственников квартир, нежилого помещения в объекте и территорий прилегающей к многоквартирному жилому дому;
21-3) наличием в многоквартирных жилых домах (жилых зданиях) общедомовых приборов учета тепло-, энерго-, газо- и водоресурсов;
21-4) техническим состоянием общего имущества объекта кондоминиума и его инженерного оборудования, своевременным выполнением работ по его содержанию и ремонту в соответствии с действующими нормативно-техническими и проектными документами в области строительства и жилищно-коммунального хозяйства;
21-5) осуществлением мероприятий по подготовке многоквартирного жилого дома к сезонной эксплуатации;
21-6) выполнением принятых решений и предписаний по устранению выявленных нарушений;
21-7) проведением конкурса на определение проектной организации и изготовление проектно-сметной документации на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума за счет средств местного бюджета;
21-8) качеством работ, выполненных по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
21-9) соблюдением требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения бытовых и коммунально-бытовых потребителей в пределах границ населенного пункта
22) в соответствии с возложенными полномочиями осуществлять государственный надзор за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств, а именно, паровых и водогрейных котлов, работающие под давлением более 0,07 мегаПаскаля и (или) при температуре нагрева воды более 115 градусов Цельсия (организации теплоснабжения), сосуды, работающие под давлением более 0,07 мега Паскаля, грузоподъемные механизмы, эскалаторы, канатные дороги, фуникулеры, лифты на объектах социальной инфраструктуры;
23) осуществлять постановку на учет и снятие с учета опасных технических устройств объектов социальной инфраструктуры;
24) при осуществлении государственного контроля в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в сферах управления жилищным фондом, газа и газоснабжения, а также государственного надзора в отношении субъектов надзора в пределах границ населенных пунктов на объектах социальной инфраструктуры в области промышленной безопасности за соблюдением требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств обеспечивает прозрачность своей деятельности путем размещения на интернет ресурсе местного исполнительного органа:
- информацию об объектах и субъектах государственного контроля и государственного надзора;
- о графиках проверок и их результатах;
- о выявленных недостатках, а также о составленных актах и вынесенных предписаниях о соблюдении требований безопасной эксплуатации опасных технических устройств на объектах социальной инфраструктуры;
- формирование и введение реестра образованных простых товариществ в пределах населенного пункта.

21-2) пәтер иелерінің ортақ мүлкін, объектідегі тұрғын емес үй-жайды және көппәтерлі тұрғын үйге іргелес аумақтарды пайдалану, күтіп-ұстау, пайдалану және жөндеу тәртібін сақтау;
21-3) көппәтерлі тұрғын үйлерде (тұрғын ғимараттарда) үйге ортақ жылу, энергия, газ және су ресурстарын есепке алу аспаптарының болуы;
21-4) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкінің және оның инженерлік жабдықтарының техникалық жай-күйі, Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданыстағы нормативтік-техникалық және жобалау құжаттарына сәйкес оны күтіп-ұстау және жөндеу жөніндегі жұмыстардың уақтылы орындалуы;
21-5) көппәтерлі тұрғын үйді маусымдық пайдалануға дайындау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру;
21-6) анықталған бұзушылықтарды жою бойынша қабылданған шешімдер мен нұсқамаларды орындау арқылы жүзеге асырылады;
21-7) жергілікті бюджет қаражаты есебінен кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жобалау ұйымын айқындауға және жобалау-сметалық құжаттаманы дайындауға конкурс өткізу арқылы;
21-8) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеудің жекелеген түрлері бойынша орындалған жұмыстардың сапасы;
21-9) елді мекен шекарасы шегінде тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушыларды газбен жабдықтау жүйелерінің тұрмыстық баллондары мен объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарын сақтау
22) жүктелген өкілеттіктерге сәйкес қауіпті техникалық құрылғылардың, атап айтқанда, 0,07 мегапаскальдан астам қысыммен және (немесе) 115 градус Цельсийден астам судың қызу температурасында жұмыс істейтін бу және су жылыту қазандықтарының (жылумен жабдықтау ұйымдары), 0,07 мегапаскальдан астам қысыммен жұмыс істейтін ыдыстардың, жүк көтергіш механизмдердің қауіпсіз пайдаланылуына мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыруға әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі эскалаторлар, аспалы жолдар, фуникулерлер, лифттер;
23) әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларын есепке қоюды және есептен шығаруды жүзеге асыру;
24) тұрғын үй қорын басқару, газ және газбен жабдықтау салаларындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде елді мекендер шекаралары шегінде мемлекеттік бақылауды, сондай-ақ өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде елді мекендер шекаралары шегінде қадағалау субъектілеріне қатысты мемлекеттік қадағалауды жүзеге асыру кезінде қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын қамтамасыз ету қауіпті техникалық құрылғыларды орналастыру арқылы өз қызметінің ашықтығын қамтамасыз етеді; жергілікті атқарушы органның интернет ресурсында:
- мемлекеттік бақылау және мемлекеттік қадағалау объектілері мен субъектілері туралы ақпарат;
- тексеру кестелері және олардың нәтижелері туралы;
- анықталған кемшіліктер туралы, сондай-ақ әлеуметтік инфрақұрылым объектілерінде қауіпті техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалану талаптарын сақтау туралы жасалған актілер мен шығарылған нұсқамалар туралы;
- елді мекен шегінде құрылған қарапайым серіктестіктердің тізілімін қалыптастыру және енгізу.

3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
16. Руководство ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" не имеет заместителей.
19. Полномочия руководителя ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина":
1) организует и руководит работой ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина";
2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение функций;
3) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения и руководителей комунальных предприятий;
4) определяет полномочия государственного учреждения и обязанности работников государственного учреждения;
5) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции;
6) в установленном законодательстве порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения;
7) подписывает приказы, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения;
8) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
9) осуществляет другие полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
20. ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ басшылығын "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
18. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ басшысының орынбасарлары жоқ.
19. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ басшысының өкілеттігі:
1) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық жасайды;
2) мемлекеттік мекемеге жүктелген функциялардың орындалуына дербес жауапты болады;
3) мемлекеттік мекеменің қызметкерлерін және коммуналдық кәсіпорындардың басшыларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) мемлекеттік мекеменің өкілеттіктерін және мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің міндеттерін айқындайды;
5) өз құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды;
6) заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекеме қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
7) мемлекеттік мекеме қызметкерлерінің орындауы үшін міндетті бұйрықтарға қол қояды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды қабылдамағаны үшін дербес жауапты болады;
9) заңнамаға сәйкес басқа да өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

21. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина", относится к коммунальной собственности.
22. ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и управление государственного учреждения
23. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района Беимбета Майлина" и его ведомств:
1) Государственное коммунальное предприятие "Тобол" на праве хозяйственного ведения акимата района Беимбета Майлина.
Приложение 3
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение о государственном учреждении "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" (далее ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере регулирования земельных отношений.
2. ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" не имеет ведомств.
3. ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штамп со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

21. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті дербес иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және басқару
23. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" ММ және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Тобыл" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
3 - қосымша
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ жер қатынастарын реттеу саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ тілінде жазылған мөртабаны, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

6. ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 60.
10. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина".
11. Финансирование деятельности ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина".
Если ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
- проведение единой государственной политики в области регулирования земельных отношений;
- исполнение земельного законодательства, решений районных представительных и исполнительных органов;
- иные задачи в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
1) права:
- в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов и должностных лиц и других организаций;
- иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2) обязанности:
- соблюдать нормы действующего законодательства Республики Казахстан;
- повышать качество предоставления государственных услуг;
- иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.

6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 60.
10. Осы Ереже "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Тапсырмалар:
- жер қатынастарын реттеу саласында бірыңғай мемлекеттік саясат жүргізу;
- жер заңнамасын, аудандық өкілді және атқарушы органдардың шешімдерін орындау;
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттер.
14. Өкілеттіктер:
1) құқықтар:
- өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрату және алу;
- Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтар.
2) Міндеттері:
- Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
- мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру;
- Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттер.

15. Функции:
1) выявление бесхозяйных земельных участков и организация работы по постановке их на учет;
2) подготовка предложений и проектов решений местного исполнительного органа района по предоставлению земельных участков и изменению их целевого назначения;
3) подготовка предложений и проектов решений местного исполнительного органа района по установлению публичных сервитутов для целей недропользования, связанных с геологическим изучением и разведкой полезных ископаемых;
4) подготовка предложений по принудительному отчуждению земельных участков для государственных нужд;
5) определение делимости и неделимости земельных участков;
6) организация проведения землеустройства и утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков;
7) организация разработки проектов зонирования земель, проектов и схем по рациональному использованию земель района;
8) организация разработки проектов земельно-хозяйственного устройства территорий населенных пунктов;
9) организация проведения земельных торгов (конкурсов, аукционов);
10) проведение экспертизы проектов и схем районного значения, затрагивающих вопросы использования и охраны земель;
11) составление баланса земель района;
12) ведение учета собственников земельных участков и землепользователей, а также других субъектов земельных правоотношений;
13) выдача паспортов земельных участков сельскохозяйственного назначения;
14) заключение договоров купли-продажи и договоров аренды земельного участка и временного безвозмездного землепользования и осуществление контроля за исполнением условий заключенных договоров;
15) подготовка предложений по выдаче разрешений местным исполнительным органом района на использование земельных участков для проведения изыскательских работ в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
16) подготовка предложений по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой;
17) выявление земель, неиспользуемых и используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан;
18) подготовка предложений по резервированию земель;
19) утверждение земельно-кадастрового плана;
20) выработка предложений по внесению изменений и/или дополнений в Реестр государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам, в части государственных услуг, входящих в компетенцию;
21) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам, отнесенным к компетенции, принятие по ним необходимых мер;
22) осуществление гендерной политики в пределах своей компетенции;
23) подготовка и представление отчетности и информативных документов в вышестоящие органы по вопросам, входящим в компетенцию;

15. Функциялар:
1) иесіз жер учаскелерін анықтау және оларды есепке қою жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
2) жер учаскелерін беру және олардың нысаналы мақсатын өзгерту бойынша ауданның жергілікті атқарушы органының ұсыныстары мен шешімдерінің жобаларын дайындау;
3) пайдалы қазбаларды геологиялық зерттеумен және барлаумен байланысты жер қойнауын пайдалану мақсаттары үшін жария Сервитуттарды белгілеу бойынша ауданның жергілікті атқарушы органының ұсыныстары мен шешімдерінің жобаларын дайындау;
4) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін мәжбүрлеп иеліктен шығару жөнінде ұсыныстар дайындау;
5) жер учаскелерінің бөлінгіштігі мен бөлінбейтіндігін айқындау;
6) жерге орналастыруды жүргізуді ұйымдастыру және жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту;
7) жерді аймақтарға бөлу жобаларын, аудан жерлерін ұтымды пайдалану бойынша жобалар мен схемаларды әзірлеуді ұйымдастыру;
8) елді мекендердің аумақтарын жер-шаруашылық орналастыру жобаларын әзірлеуді ұйымдастыру;
9) жер сауда-саттығын (конкурстар, аукциондар) өткізуді ұйымдастыру;
10) жерді пайдалану және қорғау мәселелерін қозғайтын аудандық маңызы бар жобалар мен схемаларға сараптама жүргізу;
11) аудан жерлерінің балансын жасау;
12) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушылардың, сондай-ақ жер құқықтық қатынастарының басқа да субъектілерінің есебін жүргізу;
13) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерінің паспорттарын беру;
14) жер учаскесін сатып алу-сату шарттарын және жалдау және уақытша өтеусіз жер пайдалану шарттарын жасасу және жасалған шарттар талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
15) ауданның жергілікті атқарушы органының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру жөнінде ұсыныстар дайындау;
16) ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыру жөнінде ұсыныстар дайындау;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасын бұза отырып пайдаланылмайтын және пайдаланылатын жерлерді анықтау;
18) жерді резервтеу жөнінде ұсыныстар дайындау;
19) жер-кадастрлық жоспарды бекіту;
20) жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміне құзыретіне кіретін мемлекеттік қызметтер бөлігінде өзгерістер және / немесе толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
21) құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, олар бойынша қажетті шаралар қабылдау;
22) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты жүзеге асыру;
23) құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жоғары тұрған органдарға есептілік пен ақпараттық құжаттарды дайындау және ұсыну;

24) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
16. Руководство ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" не имеет заместителей.
19. Полномочия руководителя ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина":
1) определяет обязанности и круг полномочий работников ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина";
2) назначает на должность и освобождает от должности работников ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина";
3) издает приказы и дает работникам ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" указания, обязательные для исполнения;
4) в установленном законодательством порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарных взысканий;
5) без доверенности действует от имени ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина";
6) представляет ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" во всех взаимоотношениях с иными организациями в соответствии с действующим законодательством;
7) утверждает план финансирования по обязательствам и платежам, структуру ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" в пределах установленного фонда оплаты труда и штатной численности работников;
8) проводит личный прием граждан и представителей юридических лиц, рассматривает в установленные законодательством сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
9) осуществляет руководство вверенным органом путем единоличной распорядительной деятельности и несет персональную ответственность за законность принимаемых решений;
10) осуществляет руководство в строгом соответствии с решениями вышестоящего должностного лица;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

24) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ басшылығын "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
18. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ басшысының орынбасарлары жоқ.
19. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ басшысының өкілеттігі:
1) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
2) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ қызметкерлеріне орындауға міндетті бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
4) заңнамада белгіленген тәртіппен көтермелеу, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
5) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
6) қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге ұйымдармен барлық қарым-қатынастарда "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ атынан өкілдік етеді;
7) белгіленген еңбекақы төлеу қоры және қызметкерлердің штат саны шегінде міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын, "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ құрылымын бекітеді;
8) азаматтар мен заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүргізеді, заңнамада белгіленген мерзімдерде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды, олар бойынша қажетті шараларды қабылдайды;
9) сеніп тапсырылған органға жеке-дара өкімдік қызмет арқылы басшылықты жүзеге асырады және қабылданатын шешімдердің заңдылығы үшін дербес жауапты болады;
10) жоғары тұрған лауазымды тұлғаның шешімдеріне қатаң сәйкес басшылықты жүзеге асырады;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

4. Имущество государственного органа
20. ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина", относится к коммунальной собственности.
22. ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел земельных отношений акимата района Беимбета Майлина" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение о государственном учреждении "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" (далее – ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере культуры и развития языков.
2. ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" имеет ведомства:
1) Государственное учреждение "Районный дом культуры имени Елубая Умурзакова";
2) Государственное учреждение "Районная централизованная библиотечная система" отдела культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина;
3) Коммунальное государственное учреждение "Центр обучения языкам акимата района Беимбета Майлина".
3. ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жер қатынастары бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
4 - қосымша
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ) мәдениет және тілдерді дамыту саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ ведомстволары бар:
1) "Елубай Өмірзақов атындағы аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік мекемесі;
2) Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Аудандық орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі;
3) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің Тілдерді оқыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ тілінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица. 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, района Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 53.
10. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина".
11. Финансирование деятельности ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина".
Если ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
- повышение эффективности управленческой деятельности в соответствии с программными документами Республики Казахстан;
- повышение уровня профессионализма работников культуры;
- обеспечение развития инфраструктуры и укрепление материально-технической базы государственных организаций культуры;
- расширение социально – коммуникативных и консолидирующих функций государственного языка.
14. Полномочия:
- организовывать и осуществлять в установленном законодательством порядке защиту прав и интересов ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" в судах;
- давать юридическим и физическим лицам разъяснения по вопросам, отнесенным к компетенции ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина";

5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері. 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 53.
10. Осы Ереже "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Тапсырмалар:
- Қазақстан Республикасының бағдарламалық құжаттарына сәйкес Басқару қызметінің тиімділігін арттыру;
- мәдениет қызметкерлерінің кәсіби деңгейін арттыру;
- мемлекеттік мәдениет ұйымдарының инфрақұрылымын дамытуды және материалдық-техникалық базасын нығайтуды қамтамасыз ету;
- мемлекеттік тілдің әлеуметтік-коммуникативтік және шоғырландырушы функцияларын кеңейту.
14. Өкілеттіктер:
- соттарда "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ құқықтары мен мүдделерін қорғауды заңнамада белгіленген тәртіппен ұйымдастыру және жүзеге асыру;
- "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша заңды және жеке тұлғаларға түсініктеме беру;

1) Права:
- осуществлять права, предоставленные ему в соответствии с действующими нормами законодательства Республики Казахстан
2) Обязанности:
- осуществлять в отношении государственных учреждений, находящихся в ведении ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина", функции органа государственного управления;
- организовывать и проводить информационно-презентационные мероприятия (круглые столы, семинары и другие мероприятия), а также совещания по вопросам культуры и развития языков;
15. Функции:
1) координация деятельности учреждений культуры по организации досуга населения;
2) разработка и осуществление перспективных, текущих, целевых программ в области развития и функционирования языков;
3) разработка совместно с исполнительными органами, творческими союзами и другими общественными организациями, деятелями культуры программ по развитию культуры, охраны и использования культурного наследия, организация работы по их реализации;
4) осуществление комплексного анализа и прогнозирование тенденции развития культуры, обоснование целей и приоритетов развития отдельных видов культурной деятельности на территории района;
5) обеспечение государственного учҰта объектов историко-культурного наследия, контроль за соблюдением законодательства об охране и использовании историко-культурного наследия;
6) обеспечение ведения и наполнения информационной системы "Адресный регистр";
7) организация подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров;
8) оказание содействия и поддержки деятельности на территории района общественных центров и организаций национальных культур граждан, проживающих вне своих национально-государственных образований;
9) осуществление контроля за деятельностью учреждений культуры района;
10) соблюдение интересов работников отрасли в соответствии с действующим законодательством;
11) своевременная подготовка, представление отчетов, информаций по вопросам своей компетенции в соответствующие органы по выполнению актов Президента, постановлений Правительства Республики Казахстан, постановлений акимата, решений и распоряжений акима района и области;
12) выполнение других функций, отвечающих целям и задачам ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина", не противоречащих законодательству;
13) проводит разъяснительную работу по недопущению дискриминации граждан по языковому принципу;
14) осуществляет прием и рассмотрение уведомлений о размещении вывески в городе областного и районного значения, селе, поселке в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".

1) құқықтар:
- Қазақстан Республикасы заңнамасының қолданыстағы нормаларына сәйкес оған берілген құқықтарды жүзеге асыру
2) міндеттері:
- "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ қарамағындағы мемлекеттік мекемелерге қатысты мемлекеттік басқару органының функцияларын жүзеге асыруға;
- ақпараттық-презентациялық іс-шараларды (дөңгелек үстелдер, семинарлар және басқа да іс-шаралар), сондай-ақ мәдениет және тілдерді дамыту мәселелері бойынша кеңестер ұйымдастыру және өткізу;
15. Функциялар:
1) халықтың бос уақытын ұйымдастыру бойынша мәдениет мекемелерінің қызметін үйлестіру;
2) тілдерді дамыту және қолдану саласындағы перспективалық, ағымдағы, нысаналы бағдарламаларды әзірлеу және жүзеге асыру;
3) атқарушы органдармен, шығармашылық одақтармен және басқа да қоғамдық ұйымдармен, мәдениет қайраткерлерімен бірлесіп мәдениетті дамыту, мәдени мұраны қорғау және пайдалану жөніндегі бағдарламаларды әзірлеу, оларды іске асыру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
4) аудан аумағында мәдени қызметтің жекелеген түрлерін дамытудың мақсаттары мен басымдықтарын негіздеу, мәдениеттің даму үрдісін кешенді талдауды және болжауды жүзеге асыру;
5) тарихи-мәдени мұра объектілерін мемлекеттік есепке алуды қамтамасыз ету, тарихи-мәдени мұраны қорғау және пайдалану туралы заңнаманың сақталуын бақылау;
6) "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесін жүргізуді және толтыруды қамтамасыз ету;
7) кадрларды даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
8) аудан аумағында өзінің ұлттық-мемлекеттік құрылымдарынан тыс тұратын азаматтардың қоғамдық орталықтары мен ұлттық мәдениет ұйымдарының қызметіне жәрдем көрсету және қолдау көрсету;
9) ауданның мәдениет мекемелерінің қызметіне бақылауды жүзеге асыру;
10) қолданыстағы заңнамаға сәйкес сала қызметкерлерінің мүдделерін сақтау;
11) Президент актілерін, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, әкімдік қаулыларын, аудан және облыс әкімінің шешімдері мен өкімдерін орындау жөніндегі тиісті органдарға өз құзыретінің мәселелері бойынша есептерді, ақпараттарды уақтылы дайындау, ұсыну;
12) заңнамаға қайшы келмейтін "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ мақсаттары мен міндеттеріне жауап беретін басқа да функцияларды орындау;
13) азаматтарды тіл қағидаты бойынша кемсітушілікке жол бермеу жөнінде түсіндіру жұмыстарын жүргізеді;
14) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте белгi қою туралы хабарламаларды қабылдауды және қарауды жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлениями акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 14.02.2024 № 50 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 25.06.2025 № 124 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
16. Руководство ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" не имеет заместителей.
19. Полномочия руководителя ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина";
1) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
2) определяет обязанности и круг полномочий сотрудников ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина";
3) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения;
4) в установленном законом порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарных взысканий;
5) без доверенности действует от имени ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина";
6) представляет ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" во всех взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в соответствии с действующими нормами законодательства Республики Казахстан;
7) утверждает план финансирования ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" по обязательствам и платежам;
8) несет персональную ответственность за проводимую в органе работу по противодействию коррупции;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с действующими нормами законодательства Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
20. ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 14.02.2024 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 25.06.2025 № 124 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ басшылығын "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ жүктеген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
18. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ басшысының орынбасарлары жоқ.
19. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ басшысының өкілеттігі;
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды қабылдамағаны үшін дербес жауапты болады;
2) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) бұйрықтар шығарады және орындауға міндетті нұсқаулар береді;
4) заңда белгіленген тәртіппен көтермелеу, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
5) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
6) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ Қазақстан Республикасы заңнамасының қолданыстағы нормаларына сәйкес мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен барлық қарым-қатынастарда ұсынады;
7) міндеттемелер мен төлемдер бойынша "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ қаржыландыру жоспарын бекітеді;
8) органда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша жүргізілетін жұмыс үшін дербес жауапты болады;
9) Қазақстан Республикасы заңнамасының қолданыстағы нормаларына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

21. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина", относится к коммунальной собственности.
22. ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина" и его ведомств:
1) Государственное учреждение "Районный дом культуры имени Елубая Умурзакова";
2) Государственное учреждение "Районная централизованная библиотечная система" отдела культуры и развития языков акимата района Беимбета Майлина;
3) Коммунальное государственное учреждение "Центр обучения языкам акимата района Беимбета Майлина".
Приложение 5
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение о государственном учреждении "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" (далее – ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере в сфере внутренней политики.
2. ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" имеет ведомство:
1) Коммунальное государственное учреждение "Молодежный ресурсный центр" отдела внутренней политики акимата района Беимбета Майлина.
3. ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штамп со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

21. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" ММ және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
1) "Елубай Өмірзақов атындағы аудандық мәдениет үйі" мемлекеттік мекемесі;
2) Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Аудандық орталықтандырылған кітапхана жүйесі" мемлекеттік мекемесі;
3) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің Тілдерді оқыту орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
5 - қосымша
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ) ішкі саясат саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ ведомствосы бар:
1) Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімінің "Жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ тілінде жазылған мөртаңбасы, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

5. ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 60.
10. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина".
11. Финансирование деятельности ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина".
Если ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) обеспечение, реализация исполнения в районе местными органами государственного управления внутренней политики государства в соответствии с Законами Республики Казахстан, актами и поручениями Президента, Правительства Республики Казахстан, относящимися к компетенции отдела внутренней политики;
2) координация работы по реализации программ по разъяснению государственной внутренней политики в пределах компетенций, отнесенных к отделу внутренней политики;
3) реализация государственной информационной политики на региональном уровне, направленной на повышение информированности и уровня поддержки населением Стратегии развития государства;

5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 60.
10. Осы ереже "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Тапсырмалар:
1) ішкі саясат бөлімінің құзыретіне жататын Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілері мен тапсырмаларына сәйкес ауданның жергілікті мемлекеттік басқару органдарының мемлекеттің ішкі саясатын орындауын қамтамасыз ету, іске асыру;
2) ішкі саясат бөліміне жатқызылған құзыреттер шегінде мемлекеттік ішкі саясатты түсіндіру жөніндегі бағдарламаларды іске асыру жөніндегі жұмысты үйлестіру;
3) мемлекеттің даму стратегиясын халықтың хабардар болуын және қолдау деңгейін арттыруға бағытталған өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру;

4) всестороннее и объективное изучение, обобщение и анализ происходящих в регионе общественно-политических процессов и тенденций их развития;
5) последовательное осуществление политики государства на территории района Беимбета Майлина в отношении религий, молодежных, неправительственных объединений района, осуществление связи с политическими партиями.
14. Полномочия:
1) права:
- осуществлять свою деятельность во взаимодействии с другими органами исполнительной власти;
- запрашивать от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций, привлекать работников государственных органов и иных организаций к участию в подготовке вопросов, относящихся к компетенции ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" создавать временные рабочие группы для выработки соответствующих предложений;
- оказывать организационно-методическую, информационную и иную помощь должностным лицам государственных органов, в ведении которых находятся вопросы в сфере внутренней политики, и иные вопросы, входящие в компетенцию ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина";
- заключать договоры с юридическими лицами и гражданами, приобретать имущественные и личные неимущественные права, быть истцом и ответчиком в суде.
2) обязанности:
- вносить предложения по проектам нормативно–правовых актов, принимаемых акимом и акиматом района по вопросам компетенции государственного учреждения;
- осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством.
15. Функции:
1) разъяснение политики Президента Республики Казахстан, программ Правительства Республики Казахстан, постановлений акиматов области и района, решений и распоряжений акимов области и района;
2) информационно-аналитическое, организационно-техническое обеспечение деятельности консультативно-совещательных органов по вопросам внутренней политики, в пределах компетенций, отнесенных ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина";
3) оказание методологической помощи государственным и другим заинтересованным органам по разъяснению ежегодных Посланий Президента Республики Казахстан народу Казахстана, организация деятельности районной информационной группы;
4) реализация подпроектов "Көркейе бер, Қостанай!", "Рақмет саған, Туған ел", подпрограммы "Атамекен" и информационного сопровождения всех базовых направлений в рамках подпрограммы "Ақпарат толқыны" программы "Рухани жаңғыру";
5) осуществление мониторинга состояния общественно-политической ситуации на территории района Беимбета Майлина;

4) өңірде болып жатқан қоғамдық-саяси процестерді және олардың даму үрдістерін жан-жақты және объективті зерделеу, қорыту және талдау;
5) Бейімбет Майлин ауданының аумағында діндерге, ауданның жастар, үкіметтік емес бірлестіктеріне қатысты мемлекет саясатын дәйекті жүзеге асыру, саяси партиялармен байланысты жүзеге асыру.
14. Өкілеттіктер:
1) құқықтар:
- өз қызметін атқарушы биліктің басқа органдарымен өзара іс-қимылда жүзеге асыру;
- мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардан, өзге де ұйымдар мен азаматтардан өз функцияларын орындау үшін қажетті ақпаратты сұратуға, мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың қызметкерлерін "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ құзыретіне жататын мәселелерді дайындауға қатысуға тартуға, тиісті ұсыныстар әзірлеу үшін уақытша жұмыс топтарын құруға;
- қарауында ішкі саясат саласындағы мәселелер бар мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарына және "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ құзыретіне кіретін өзге де мәселелерге ұйымдастыру-әдістемелік, ақпараттық және өзге де көмек көрсету;
- заңды тұлғалармен және азаматтармен шарттар жасасу, мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарға ие болу, сотта талапкер және жауапкер болу.
2) міндеттері:
- мемлекеттік мекеменің құзыреті мәселелері бойынша аудан әкімі мен әкімдігі қабылдайтын нормативтік-құқықтық актілердің жобалары бойынша ұсыныстар енгізу;
- қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
15. Функциялар:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің саясатын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің бағдарламаларын, облыс және аудан әкімдіктерінің қаулыларын, облыс және аудан әкімдерінің шешімдері мен өкімдерін түсіндіру;
2) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ жатқызылған құзыреттер шегінде ішкі саясат мәселелері бойынша консультативтік-кеңесші органдардың қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз ету;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына жыл сайынғы Жолдауларын түсіндіру бойынша мемлекеттік және басқа да мүдделі органдарға әдіснамалық көмек көрсету, аудандық ақпараттық топтың қызметін ұйымдастыру;
4) "Көркейебер, Қостанай!", "Рақметсаған, Туған ел" кіші жобаларды, "Атамекен" кіші бағдарламаны іске асыру, "Руханижаңғыру" бағдарламасы және "Ақпараттолқыны" кіші бағдарлама шеңберінде барлық базалық бағыттарды ақпараттық сүйемелдеу;
5) Бейімбет Майлин ауданының аумағындағы қоғамдық-саяси ахуалдың жай-күйіне мониторингті жүзеге асыру;

6) организация работы государственных органов по популяризации государственных символов и мониторинга по соблюдению законодательства Республики Казахстан в данной сфере;
7) координация работы государственных органов по формированию и реализации государственного социального заказа в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, на территории района Беимбета Майлина;
8) реализация государственной информационной политики через региональные средства массовой информации;
9) формирование, размещение и контроль осуществления государственного информационного заказа по проведению государственной информационной политики на территории района Беимбета Майлина;
10) реализация гендерной политики в пределах компетенций, отнесенных ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина";
11) осуществление работы по реализации молодежной политики района;
12) оказание организациям необходимой информационной, разъяснительной, методической и консультативной помощи в сфере государственной молодежной политики;
13) последовательное осуществление политики государства на территории района Беимбета Майлина в отношении религии, обеспечение реализации законодательства в сфере регулирования отношений религиозных объединений;
14) организация работы по сбору и обобщению сведений об общественно-политических, неправительственных, религиозных, молодежных организациях, осуществляющих деятельность на территории района Беимбета Майлина;
15) осуществление контроля за соответствием содержания средств наглядной агитации действующему законодательству и политическому курсу республики;
16) организация работы по обобщению сведений Общественного совета, Совета матерей по вопросам толерантности в семье, Совета общественного согласия Ассамблеи народа Казахстана, осуществляющих деятельность на территории района Беимбета Майлина;
17) подготовка материалов на рассмотрение заседаний акимата и совещаний при акиме района и его заместителей по социальным вопросам, относящихся к компетенции отдела, аналитических записок, информации о динамике и тенденциях развития социально-политических процессов, происходящих в районе;
18) участие в подготовке и проведении районных научно-практических мероприятий, направленных на укрепление внутриполитической стабильности и демократизацию политических процессов в регионе;
19) разрабатывает и реализует мероприятия по совершенствованию системы правового обеспечения:
19-1) в установленных законодательством случаях и порядке составлять протокола об административных правонарушениях;

6) мемлекеттік органдардың мемлекеттік рәміздерді дәріптеу және осы саладағы Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтау бойынша мониторинг жұмыстарын ұйымдастыру;
7) Бейімбет Майлин ауданының аумағында Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі мемлекеттік органдардың жұмысын үйлестіру;
8) өңірлік бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру;
9) Бейімбет Майлин ауданының аумағында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша мемлекеттік ақпараттық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және оның жүзеге асырылуын бақылау;
10) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ жатқызылған құзыреттер шегінде гендерлік саясатты іске асыру;
11) ауданның жастар саясатын іске асыру жөніндегі жұмысты жүзеге асыру;
12) ұйымдарға мемлекеттік жастар саясаты саласында қажетті ақпараттық, түсіндіру, әдістемелік және консультациялық көмек көрсету;
13) Бейімбет Майлин ауданының аумағында дінге қатысты мемлекет саясатын дәйекті жүзеге асыру, діни бірлестіктердің қатынастарын реттеу саласындағы заңнаманы іске асыруды қамтамасыз ету;
14) Бейімбет Майлин ауданының аумағында қызметін жүзеге асыратын қоғамдық-саяси, үкіметтік емес, діни, жастар ұйымдарының мәліметтерін жинау және қорыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
15) көрнекі үгіт құралдарының мазмұнының қолданыстағы заңнамаға және республиканың саяси бағытына сәйкестігін бақылауды жүзеге асыру;
16) Бейімбет Майлин ауданының аумағында қызметін жүзеге асыратын қоғамдық кеңестің, отбасындағы толеранттылық мәселелері жөніндегі Аналар Кеңесінің, Қазақстан халқы Ассамблеясының Қоғамдық келісім кеңесінің мәліметтерін жинақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
17) аудан әкімі жанындағы әкімдік отырыстары мен кеңестердің және оның әлеуметтік мәселелер жөніндегі орынбасарларының қарауына материалдар дайындау, бөлімнің құзыретіне,аналитикалық жазбаларға, ауданда болып жатқан әлеуметтік-саяси процестердің даму динамикасы мен үрдістері туралы ақпаратқа қатысты;
18) өңірдегі ішкі саяси тұрақтылықты нығайтуға және саяси процестерді демократияландыруға бағытталған аудандық ғылыми-практикалық іс-шараларды дайындауға және өткізуге қатысу;
19) құқықтық қамтамасыз ету жүйесін жетілдіру жөніндегі іс-шараларды әзірлейді және іске асырады:
19-1) заңнамада белгіленген жағдайларда және тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасауға;

20) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
16. Руководство ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" не имеет заметителей.
19. Полномочия руководителя ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина":
1) организует и руководит работой ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" и несет персональную ответственность за выполнением возложенных отдел внутренней политики функций и задач;
2) несет персональную ответственность за неприятие мер по противодействию коррупции;
3) распоряжается имуществом ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) заключает договоры;
5) выдает доверенности;
6) открывает счета в банковских учреждениях;
7) издает приказы, дает указания, обязательные для исполнения всеми работниками ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина";
8) представляет интересы ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" во всех организациях;
9) в соответствии с действующим законодательством принимает на работу, увольняет сотрудников, а также применяет меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина";
10) определяет обязанности и круг полномочий сотрудников ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина";
11) утверждает порядок и планы ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников в казахстанских учебных центрах и иным видам повышения квалификации сотрудников;
12) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан и настоящим Положением.
Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

20) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ басшылығын "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ жүктелген міндеттерді орындауға және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
17. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
18. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ басшысының байқаушылары жоқ.
19. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ басшысының өкілеттігі:
1) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ жұмысын ұйымдастырады және басқарады және ішкі саясат бөлімі жүктеген функциялар мен міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады;
2) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды қабылдамағаны үшін дербес жауапты болады;
3) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ мүлкіне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген шектерде билік етеді;
4) шарттар жасасады;
5) сенімхат береді;
6) банк мекемелерінде шоттар ашады;
7) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ барлық қызметкерлерінің орындауы үшін міндетті бұйрықтар шығарады, нұсқаулар береді;
8) барлық ұйымдарда "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ мүдделерін білдіреді;
9) қолданыстағы заңнамаға сәйкес қызметкерлерді жұмысқа қабылдайды, жұмыстан шығарады, сондай-ақ көтермелеу шараларын қолданады және "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
10) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
11) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ қазақстандық оқу орталықтарында қызметкерлерді іссапарлар, тағылымдамалар, оқыту және қызметкерлердің біліктілігін арттырудың өзге де түрлері бойынша тәртібі мен жоспарларын бекітеді;
12) өзіне Қазақстан Республикасының заңнамасымен және осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

4. Имущество государственного органа
20. ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" относится к коммунальной собственности.
22. ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении ГУ "Отдел внутренней политики акимата района Беимбета Майлина" и его ведомств:
- Коммунальное государственное учреждение "Молодежный ресурсный центр" отдела внутренней политики акимата района Беимбета Майлина.
Приложение 6
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение о государственном учреждении "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" (далее – ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере предпринимательства на территории района Беимбета Майлина, направленной на развитие, поддержку и защиту конкуренции, а также создание условий для развития индивидуального предпринимательства.
2. ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штамп со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда), Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған ЖСН көздер есебінен қалыптастырылады.
21. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне жоспарлы қаржыландыру бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған бекітілген мүлікті және мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімі" ММ және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
- Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ішкі саясат бөлімінің "Жастар ресурстық орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
6 - қосымша
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ) бәсекелестікті дамытуға, қолдауға және қорғауға, сондай-ақ дара кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдай жасауға бағытталған ауданның кәсіпкерлік саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ тілінде жазылған мөртабаны, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 60.
9. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина".
10. Финансирование деятельности ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина".
Если ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
12. Задачи:
1) развитие и поддержка предпринимательства, защита конкуренции, а также создание условий для развития предпринимательства в научно-технической сфере, инновационной деятельности;
2) создание благоприятных условий для привлечения инвестиций в несырьевой сектор экономики.
13. Полномочия:
1) права:
- осуществлять свою деятельность во взаимодействии с другими органами исполнительной власти;
- получать по запросам государственного учреждения в установленном законодательством порядке необходимые информационные материалы из местных государственных органов, управления, субъектов предпринимательства в пределах своей компетенции;
- заключать договоры с юридическими лицами и гражданами, приобретать имущественные и личные неимущественные права, быть истцом и ответчиком в суде.

4. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 60.
9. Осы ереже оқу құжаты болып табылады "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ.
10. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджетпен жүзеге асырылады.
11. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
12. Тапсырмалар:
1) кәсіпкерлікті дамыту және қолдау, бәсекелестікті қорғау, сондай-ақ ғылыми-техникалық салада, инновациялық қызметте кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдайлар жасау;
2) экономиканың шикізаттық емес секторына инвестициялар тарту үшін қолайлы жағдайлар жасау.
13. Өкілеттіктер:
1) құқықтар:
- өз қызметін атқарушы биліктің басқа органдарымен өзара іс-қимылда жүзеге асыру;
- өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекеменің сұрау салулары бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен жергілікті мемлекеттік органдардан, басқарудан, кәсіпкерлік субъектілерінен қажетті ақпараттық материалдарды алуға;
- заңды тұлғалармен және азаматтармен шарттар жасасу, мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарға ие болу, сотта талапкер және жауапкер болу.

2) обязанности:
- вносить предложения по проектам нормативно–правовых актов, принимаемых акимом и акиматом района по вопросам компетенции государственного учреждения;
- осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством.
14. Функции:
1) обеспечение учета и рассмотрения обращений физических и юридических лиц, организация проведения личного приема физических и представителей юридических лиц руководителем;
2) анализ ценообразования, осуществляет в пределах своей компетенции государственный контроль за соблюдением размера предельно допустимых розничных цен на социально значимые продовольственные товары;
3) регулирование в пределах своей компетенции деятельности субъектов торговой деятельности;
4) организация выставок и ярмарок;
5) осуществление контроля за соблюдением требований по защите прав потребителей, правил и порядка в сфере торговли, общественного питания, услуг;
6) проведение информационно-разъяснительной работы среди населения, субъектов малого предпринимательства по вопросам действующего законодательства;
7) осуществляет реализацию государственной политики поддержки и развития частного предпринимательства;
8) создает условия для развития частного предпринимательства;
9) обеспечивает и несет ответственность за реализацию и исполнение государственных программ в регионах;
10) организует деятельность экспертных советов по вопросам предпринимательства;
11) организует обучение, подготовку, переподготовку и повышение квалификации специалистов и персонала для субъектов малого и среднего предпринимательства;
12) осуществляет в интересах местного государственного управления иные полномочия, возлагаемые на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан;
13) анализ и обобщение информации по развитию малого предпринимательства и проблемных вопросов его развития;
14) информирует субъектов предпринимательства об условиях существующих внешних займов, грантов в кредитных учреждениях области;
15) координация реализации в районе программы Национальный проект по развитию предпринимательства на 2021-2025 годы, подготовка отчетов;
16) организация групповых консультаций и тренингов с привлечением экспертов и консультантов институтов развития, государственных и национальных компаний, сервисных компаний, Банков второго уровня и иных организаций;
17) разработка отраслевого раздела Прогноза социально-экономического развития района, вносить предложения акимату и акиму района по основным направлениям социально-экономического развития, приоритетам и стратегии развития района;

2) міндеттері:
- мемлекеттік мекеменің құзыреті мәселелері бойынша аудан әкімі мен әкімдігі қабылдайтын нормативтік-құқықтық актілердің жобалары бойынша ұсыныстар енгізу;
- қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялар:
1) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алуды және қарауды қамтамасыз ету, басшының жеке және заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауын жүргізуін ұйымдастыру;
2) баға белгілеуді талдау өз құзыреті шегінде әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына шекті жол берілетін бөлшек сауда бағалары мөлшерінің сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
3) Өз құзыреті шегінде сауда қызметі субъектілерінің қызметін реттеу;
4) көрмелер мен жәрмеңкелерді ұйымдастыру;
5) тұтынушылардың құқықтарын қорғау жөніндегі талаптардың, сауда, қоғамдық тамақтану, көрсетілетін қызметтер саласындағы ережелер мен тәртіптің сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
6) қолданыстағы заңнама мәселелері бойынша халық, шағын кәсіпкерлік субъектілері арасында ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу;
7) Жеке кәсіпкерлікті қолдау мен дамытудың мемлекеттік саясатын іске асыруды жүзеге асырады;
8) Жеке кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдайлар жасайды;
9) өңірлерде мемлекеттік бағдарламалардың іске асырылуын және орындалуын қамтамасыз етеді және жауапты болады;
10) кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңестердің қызметін ұйымдастырады;
11) шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін мамандар мен персоналды оқытуды, даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
12) жергілікті мемлекеттік басқару мүддесінде Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелетін өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
13) шағын кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ақпаратты және оны дамытудың проблемалық мәселелерін талдау және қорыту;
14) кәсіпкерлік субъектілерін Облыстың кредиттік мекемелеріндегі қолданыстағы сыртқы қарыздардың, гранттардың шарттары туралы хабардар етеді;
15) кәсіпкерлікті дамытудың 2021-2025 жылдарға арналған ұлттық жобасы бағдарламасының ауданда іске асырылуын үйлестіру, есептер дайындау;
16) даму институттарының, мемлекеттік және ұлттық компаниялардың, сервистік компаниялардың, екінші деңгейдегі банктердің және өзге де ұйымдардың сарапшылары мен консультанттарын тарта отырып, топтық консультациялар мен тренингтер ұйымдастыру;
17) ауданның әлеуметтік-экономикалық даму болжамының салалық бөлімін әзірлеу, аудан әкімдігіне және әкіміне әлеуметтік-экономикалық дамудың негізгі бағыттары, ауданның даму басымдықтары мен стратегиялары бойынша ұсыныстар енгізу;

18) реализует основные направления государственной политики в области туристской деятельности на территории района;
19) осуществляет сбор, анализ и предоставляет в управление предпринимательства информацию о развитии туризма на территории района Беимбета Майлина;
20) предоставляет туристскую информацию, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность;
21) ведет реестр туристских маршрутов на территории района Беимбета Майлина;
22) в установленном законодательством случаях и порядке составлять протокола об административных правонарушениях.
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
15. Руководство ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" задач и осуществление им своих полномочий.
16. Руководитель ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Руководитель ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" не имеет заместителей.
18. Полномочия руководителя ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина":
1) определяет функциональные обязанности специалистов отдела;
2) назначает на должности и освобождает от должностей работников ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" в соответствии с действующим законодательством;
3) в установленном законом порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи, наложения дисциплинарных взысканий;
4) без доверенности действует от имени ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина";
5) представляет ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" во всех взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в соответствии с действующим законодательством;
6) утверждает план финансирования ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" по обязательствам и платежам, структуру и штатное расписание, издает приказы и дает указания обязательные для исполнения;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) руководитель ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" несет персональную ответственность за проводимую в учреждении работу по противодействию коррупции.
Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

18) аудан аумағында туристік қызмет саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын іске асырады
19) Бейімбет Майлин ауданы аумағында туризмді дамыту туралы ақпаратты жинауды, талдауды жүзеге асырады және кәсіпкерлік басқармасына ұсынады;
20) туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты ұсынады;
21) Бейімбет Майлин ауданының аумағында туристік маршруттардың тізілімін жүргізеді;
22) заңнамада белгіленген жағдайларда және тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасауға.
3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттігі
15. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ басшылығын "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ-не жүктелген міндеттерді орындауға және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты басшы жүзеге асырады.
16. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
17. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ басшысының орынбасарлары жоқ.
18. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ басшысының өкілеттігі:
1) бөлім мамандарының функционалдық міндеттерін айқындайды;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес "аудан әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңда белгіленген тәртіппен көтермелеу, материалдық көмек көрсету, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
4) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ атынан сенімхатсыз әрекет етеді;
5) қолданыстағы заңнамаға сәйкес мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен барлық қатынастарда "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ атынан өкілдік етеді;
6) міндеттемелер мен төлемдер бойынша "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ қаржыландыру жоспарын, құрылымы мен штат кестесін бекітеді, бұйрықтар шығарады және орындауға міндетті нұсқаулар береді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады;
8) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ басшысы мекемеде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша жүргізіліп жатқан жұмыстар үшін дербес жауапты болады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

4. Имущество государственного органа
19. ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
20. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина", относится к коммунальной собственности.
21. ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
22. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел предпринимательства акимата района Беимбета Майлина" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 7
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение о государственном учреждении "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" (далее – ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере сельского хозяйства.
2. ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" не имеет ведомств.
3. ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

4. Мемлекеттік органның мүлкі
19. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
20. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
21. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне жоспарлы қаржыландыру бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған бекітілген мүлікті және мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
22. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің кәсіпкерлік бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
7-қосымша
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ) ауыл шаруашылығы саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ тілінде жазылған мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

6. ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Местонахождение юридического лица: 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 60.
10. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина".
11. Финансирование деятельности ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина".
Если ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
- обеспечение рационального и эффективного функционирования аграрного сектора;
14. Полномочия:
1) Права:
- представлять интересы государственного учреждения в государственных и не государственных учреждениях и предприятиях различных форм собственности;
- в пределах своей компетенции запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от государственных органов, должностных лиц и других организаций;
вносить предложения и разрабатывать проекты нормативных правовых актов, принимаемых акимом и акиматом района по вопросам аграрной политики;
2) Обязанности:
- осуществлять свою деятельность в пределах полномочий Положения о государственном учреждении, во взаимодействии с другими органами государственного управления, неукоснительно соблюдать правила внутреннего распорядка, трудовую дисциплину в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
- исполнять качественно, без нарушения установленных сроков, акты, предписания и поручения Правительства Республики Казахстан, акима области и иных центральных исполнительных органов, а также акима и акимата района;
- осуществлять иные обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса,мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 60.
10. Осы ереже "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджетте жүзеге асырылады.
12. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Міндеттері:
- аграрлық сектордың ұтымды және тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
14. Өкілеттіктер:
1) құқықтар:
- мемлекеттік және мемлекеттік емес мекемелерде және әртүрлі меншік нысандарындағы кәсіпорындарда мемлекеттік мекеменің мүдделерін білдіру;
- өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардан, лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрату және алу;
аграрлық саясат мәселелері бойынша аудан әкімі мен әкімдігі қабылдайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және ұсыныстар енгізу;
2) Міндеттері:
- өз қызметін мемлекеттік мекеме туралы Ереженің өкілеттігі шегінде, мемлекеттік басқарудың басқа органдарымен өзара іс-қимыл жасай отырып жүзеге асыру, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ішкі тәртіп ережелерін, еңбек тәртібін мүлтіксіз сақтау;
- Қазақстан Республикасы Үкіметінің, облыс әкімінің және өзге де орталық атқарушы органдардың, сондай-ақ аудан әкімі мен әкімдігінің актілерін, нұсқамалары мен тапсырмаларын белгіленген мерзімдерді бұзбай сапалы орындау;
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттерді жүзеге асыру.

15. Функции:
- осуществление реформ в аграрном секторе, направленных на финансовое оздоровление отрасли, привлечение инвестиций для ускоренного экономического роста и повышения экспортного потенциала сельскохозяйственного производства;
- обеспечение условий для производства конкурентоспособных высококачественных продуктов питания и сельскохозяйственного сырья, содействие их переработке и сбыту;
- развитие маркетинговых служб и формирование системы информационного обеспечения агропромышленного комплекса;
- обеспечение продовольственной безопасности посредством применения мер государственной политики и внедрения передового опыта в области сельскохозяйственного производства;
- мониторинг данных о посевных площадях, соблюдения технологии возделывания, урожайности и валовом сборе сельскохозяйственных культур сельскохозяйственными формированиями района;
- осуществление помощи сельхозтоваропроизводителям в оказании консультативной помощи;
- мониторинг зернового рынка, включая его производство, хранение, переработку и реализацию;
- осуществление мониторинга количества и качества заготовленных семян и сельхозпродукции, контроль за проведением апробации сортовых посевов сельскохозяйственных культур, организация подготовки и повышения квалификации апробаторов в сельхозформированиях;
- разработка мероприятий, направленных на повышение продуктивности и сохранения поголовья, выполнение информационно-аналитической работы и мониторинга движения всех видов животных и птицы в предприятиях всех форм собственности и личных подворьях;
- осуществление сбора информации по искусственному осеменению маточного поголовья КРС, воспроизводству стада и породному преобразованию сельскохозяйственных животных;
- организация и проведение совещаний, конференций, выставок по вопросам животноводства и растениеводства, развития сельхозмашиностроения и сельскохозяйственной техники;
- проведение анализа данных о наличии, потребности, приобретении сельскохозяйственной техники, горюче-смазочных материалов в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
- осуществление обязанностей и полномочий государственной технической инспекции в пределах своей компетенции;
- оказание государственных услуг в пределах своей компетенции, согласно реестра государственных услуг;
- организация работы с обращениями физических и юридических лиц, а так же их представителей, в том числе личный прием и электронные порталы информационных систем;
- осуществление контроля за использованием финансовых средств в пределах государственных закупок по программам, администратором которых является, технический надзор за качеством выполняемых исполнителем работ;
- подготовка отчетов, информационных справок по выполнению индикативов государственных и региональных программ, постановлений акиматов области и района, решений и распоряжений акимов области и района по вопросам своей компетенции;
- осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

15. Функциялары:
- аграрлық секторда саланы қаржылық сауықтыруға, жедел экономикалық өсу және ауыл шаруашылығы өндірісінің экспорттық әлеуетін арттыру үшін инвестициялар тартуға бағытталған реформаларды жүзеге асыру;
- бәсекеге қабілетті жоғары сапалы азық-түлік және ауыл шаруашылығы шикізатын өндіру үшін жағдайларды қамтамасыз ету, оларды қайта өңдеуге және өткізуге жәрдемдесу;
- маркетингтік қызметтерді дамыту және агроөнеркәсіптік кешенді ақпараттық қамтамасыз ету жүйесін қалыптастыру;
- мемлекеттік саясат шараларын қолдану және ауыл шаруашылығы өндірісі саласында озық тәжірибені енгізу арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
- ауданның ауыл шаруашылығы құрылымдарының егіс алқаптары, өсіру технологиясының сақталуы, ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігі және жалпы жиналуы туралы деректердің мониторингі;
- ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге консультациялық көмек көрсетуде көмек көрсетуді жүзеге асыру;
- астық нарығын өндіруді, сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді қоса алғанда, оның мониторингі;
- дайындалған тұқымдар мен ауыл шаруашылығы өнімдерінің саны мен сапасына мониторингті жүзеге асыру, ауыл шаруашылығы дақылдарының сорттық егістіктерін сынақтан өткізуді бақылау, ауыл шаруашылығы құрылымдарында сынаушыларды даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
- меншіктің барлық нысандарындағы кәсіпорындарда және жеке аулаларда мал басының өнімділігін арттыруға және сақтауға, жануарлар мен құстардың барлық түрлерінің қозғалысына ақпараттық-талдау жұмыстарын және мониторингін орындауға бағытталған іс-шараларды әзірлеу;
- ІҚМ аналық мал басын қолдан ұрықтандыру, табынның өсімін молайту және ауыл шаруашылығы жануарларын тұқымдық түрлендіру жөнінде ақпарат жинауды жүзеге асыру;
- мал шаруашылығы және Өсімдік шаруашылығы, Ауыл шаруашылығы машиналарын жасау және ауыл шаруашылығы техникасын дамыту мәселелері бойынша кеңестер, конференциялар, көрмелер ұйымдастыру және өткізу;
- Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес ауыл шаруашылығы техникасының, жанар-жағармай материалдарының болуы, қажеттілігі, сатып алынуы туралы деректерге талдау жүргізу;
- өз құзыреті шегінде мемлекеттік техникалық инспекцияның міндеттері мен өкілеттіктерін жүзеге асыру;
- мемлекеттік қызметтер тізіліміне сәйкес өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтер көрсету;
- жеке және заңды тұлғалардың, сондай-ақ олардың өкілдерінің өтініштерімен жұмысты ұйымдастыру, оның ішінде жеке қабылдау және ақпараттық жүйелердің электрондық порталдары;
- Орындаушы орындайтын жұмыстардың сапасын техникалық қадағалау әкімшісі болып табылатын бағдарламалар бойынша Мемлекеттік сатып алу шегінде қаржы қаражатының пайдаланылуына бақылауды жүзеге асыру;
- мемлекеттік және өңірлік бағдарламалардың индикативтерін, облыс және аудан әкімдіктерінің қаулыларын, облыс және аудан әкімдерінің өз құзыретіндегі мәселелер бойынша шешімдері мен өкімдерін орындау бойынша есептер, ақпараттық анықтамалар дайындау;
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
16. Руководство ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" задач и осуществление им своих полномочий.
17. Руководитель ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Полномочия руководителя ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина":
1) организует и руководит работой ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина";
2) назначает на должность и освобождает от должности работников в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
3) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции, предоставление информации в средства массовой информации;
4) утверждает квалификационные требования к административным государственным должностям ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина", должностные инструкции;
5) подписывает приказы, финансовые документы, дает обязательные для исполнения работниками ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" указания;
6) представляет государственный орган в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
7) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий, поощрений и оказания материальной помощи в пределах экономии фонда оплаты труда;
8) утверждает штатное расписание, план финансирования по обязательствам и платежам, структуру ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" в пределах установленного фонда оплаты труда и утвержденного лимита штатной численности работников;
9) Проводит личный прием граждан и представителей юридических лиц, рассматривает в установленные законодательством Республики Казахстан сроки обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры;
10) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции, и в соответствии с должностной инструкцией.
Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттігі
16. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ басшылығын "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ-не жүктелген міндеттерді орындауға және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
17. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
18. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
19. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ басшысының өкілеттігі:
1) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қызметкерлерді қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөнінде шаралар қабылдамағаны, бұқаралық ақпарат құралдарына ақпарат бергені үшін дербес жауапты болады;
4) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға қойылатын біліктілік талаптарын, лауазымдық нұсқаулықтарды бекітеді;
5) бұйрықтарға, қаржылық құжаттарға қол қояды, "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ қызметкерлерінің орындауы үшін міндетті нұсқаулар береді;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда мемлекеттік органның атынан өкілдік етеді;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен еңбекақы төлеу қорын үнемдеу шегінде тәртіптік жаза қолдану, көтермелеу және материалдық көмек көрсету мәселелерін шешеді;
8) белгіленген еңбекақы төлеу қоры және қызметкерлердің штат санының бекітілген лимиті шегінде штат кестесін, міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарын, "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ құрылымын бекітеді;
9) азаматтар мен заңды тұлғалардың өкілдерін жеке қабылдауды жүргізеді, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мерзімдерде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарайды, олар бойынша қажетті шараларды қабылдайды;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша және лауазымдық нұсқаулыққа сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

20. Руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
21. ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" относится к коммунальной собственности.
23. ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
24. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел сельского хозяйства акимата района Беимбета Майлина" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение о государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" (далее – ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере занятости, социальной защиты населения, предоставления специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, дневного ухода на дому.
2. ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

20. Басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
21. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда), Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған ЖСН көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне жоспарлы қаржыландыру бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған бекітілген мүлікті және мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе өзге де тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
8 - қосымша
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ) жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау, қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету, үйде күндізгі күтім саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ тілінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" имеет право вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 87.
9. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина".
10. Финансирование деятельности ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" осуществляется из средств республиканского и местных бюджетов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина", если ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" законодательными актами предоставлено право осуществлять, приносящую доходы в деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан
2. Задачи и полномочия государственного органа
12. Задачи:
1) реализация государственной политики в сфере занятости и социальной защиты населения, качественное предоставление государственных услуг населению.
13. Полномочия:
1) Права:
- осуществлять свою деятельность во взаимодействии с другими органами исполнительной власти;
- получать по запросам государственного учреждения в установленном законодательством порядке необходимые информационные материалы из местных государственных органов управления, субъектов предпринимательства в пределах своей компетенции;

4. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсуге құқылы.
5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 87.
9. Осы ереже "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
10. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес республикалық және жергілікті бюджеттер қаражатынан жүзеге асырылады.
11. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады, егер "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ заңнамалық актілермен Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, қызметке кірістер, содан кейін алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
12. Тапсырмалар:
1) халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, халыққа мемлекеттік қызметтерді сапалы ұсыну.
13. Өкілеттіктер:
1) құқықтар:
- өз қызметін атқарушы биліктің басқа органдарымен өзара іс-қимылда жүзеге асыру;
- өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекеменің сұрау салулары бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен жергілікті мемлекеттік басқару органдарынан, кәсіпкерлік субъектілерінен қажетті ақпараттық материалдарды алуға;

2) Обязанности:
- заключать договоры с юридическими лицами и гражданами, приобретать имущественные и личные неимущественные права, быть истцом и ответчиком в суде;
- вносить предложения по проектам нормативно–правовых актов, принимаемых акимом и акиматом района по вопросам компетенции государственного учреждения;
- осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством.
14. Функции:
- реализация государственной социальной политики в сфере оказания адресной социальной помощи населению и мер по снижению бедности;
- оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов;
- назначение и выплата жилищной помощи, государственной адресной социальной помощи, и других социальных выплат из местного бюджета;
- внесение в местные исполнительные органы области предложений по мерам содействия занятости населения;
- осуществление мониторинга создания рабочих мест в рамках национальных проектов, региональной карты занятости;
- поддержка создания рабочих мест района через развитие предпринимательской инициативы;
- взаимодействие с центрами трудовой мобильности в целях обеспечения содействия занятости населения;
- создание и деятельность субъектов, предоставляющих специальные социальные услуги, находящихся в ведении;
- проведение анализа потребностей населения в специальных социальных услугах;
- оказание социальной помощи и координация в оказании благотворительной помощи лицам с инвалидностью;
- обеспечение санаторно-курортного лечения лицам с инвалидностью и детям с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой;
- обеспечение лицам с инвалидностью техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами и (или) специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой;
- обеспечение услугами индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой;
- предоставление дополнительных мер социальной помощи лицам с инвалидностью, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
- предоставление государственных услуг согласно правил;
- взаимодействие с акимами сельских округов по вопросам лиц с инвалидностью, детей с инвалидностью, нуждающихся в социальной защите и выполнении реабилитационных мероприятий;
- мониторинг адаптации объектов социальной инфраструктуры;
- взаимодействие с органами здравоохранения, образования по вопросам социальной защиты лиц с инвалидностью, медико-педагогической и коррекционной поддержки детей с ограниченными возможностями;
- обеспечение в пределах своей компетенции социальную защиту граждан, пострадавших вследствие чрезвычайных ситуаций и выдача удостоверения реабилитированному лицу;
- проведение разъяснительной работы среди населения по вопросам, входящим в компетенцию ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина";
- внесение предложений в акимат и маслихат по вопросам социальной защиты населения, лиц с инвалидностью;
- прием и консультирование граждан по вопросам, отнесенным к компетенции ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина";
- рассмотрение предложений, заявлений, жалоб, обращающихся граждан и принятие необходимых мер;
- прогнозирование потребности финансовых средств на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов, жилищной помощи, государственной адресной социальной помощи детям из числа лиц с инвалидностью на возмещение затрат на обучение на дому и других социальных выплат из местного бюджета;
- предоставление отчетности, информаций, мониторингов в вышестоящие государственные органы;
- взаимодействие с некоммерческими (неправительственными) организациями по вопросам оказания социальной помощи.
- осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

2) міндеттері:
- заңды тұлғалармен және азаматтармен шарттар жасасуға, мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарға ие болуға, сотта талапкер және жауапкер болуға;
- мемлекеттік мекеменің құзыреті мәселелері бойынша аудан әкімі мен әкімдігі қабылдайтын нормативтік-құқықтық актілердің жобалары бойынша ұсыныстар енгізу;
- қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялар:
- халыққа атаулы әлеуметтік көмек көрсету саласындағы мемлекеттік әлеуметтік саясатты және кедейлікті төмендету жөніндегі шараларды іске асыру;
- жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету;
- жергілікті бюджеттен тұрғын үй көмегін, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті және басқа да әлеуметтік төлемдерді тағайындау және төлеу;
- облыстың жергілікті атқарушы органдарына халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары бойынша ұсыныстар енгізу;
- Ұлттық жобалар, өңірлік жұмыспен қамту картасы шеңберінде жұмыс орындарын құру мониторингін жүзеге асыру;
- кәсіпкерлік бастаманы дамыту арқылы ауданның жұмыс орындарын құруды қолдау;
- халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуді қамтамасыз ету мақсатында еңбек ұтқырлығы орталықтарымен өзара іс-қимыл жасау;
- қарауындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін субъектілерді құру және олардың қызметі;
- халықтың арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттіліктеріне талдау жүргізу;
- мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік көмек көрсету және қайырымдылық көмек көрсетуді үйлестіру;
- жеке бағдарламаға сәйкес мүгедектігі бар адамдар мен мүгедектігі бар балаларды санаторий-курорттық емдеуді қамтамасыз ету;
- мүгедектігі бар адамдарды жеке бағдарламаға сәйкес техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен және (немесе) арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету;
- жеке бағдарламаға сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшіні, есту қабілеті нашар адамдар үшін жестау тілі маманын қызметтермен қамтамасыз ету;
- Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік көмектің қосымша шараларын ұсыну;
- ережеге сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету;
- әлеуметтік қорғауға және оңалту іс-шараларын орындауға мұқтаж мүгедектігі бар адамдардың, мүгедектігі бар балалардың мәселелері бойынша ауылдық округ әкімдерімен өзара іс-қимыл жасау;
- әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін бейімдеу мониторингі;
- мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау, мүмкіндігі шектеулі балаларды медициналық-педагогикалық және түзеу арқылы қолдау мәселелері бойынша денсаулық сақтау, білім беру органдарымен өзара іс-қимыл жасау;
- өз құзыреті шегінде төтенше жағдайлар салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғауды қамтамасыз ету және ақталған адамға куәлік беру;
- "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ құзыретіне кіретін мәселелер бойынша халық арасында түсіндіру жұмыстарын жүргізу;
- әкімдікке және мәслихатқа халықты, мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қорғау мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу;
- "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша азаматтарды қабылдау және кеңес беру;
- өтініш білдірген азаматтардың ұсыныстарын, өтініштерін, шағымдарын қарау және қажетті шараларды қабылдау;
- жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге қаржы қаражатының қажеттілігін болжау, тұрғын үй көмегі, мүгедек адамдар қатарындағы балаларға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және жергілікті бюджеттен төленетін басқа да әлеуметтік төлемдер;
- жоғары тұрған мемлекеттік органдарға есептілікті, ақпаратты, мониторингтерді ұсыну;
- әлеуметтік көмек көрсету мәселелері бойынша коммерциялық емес (үкіметтік емес) ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау.
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.

Сноска. Пункт 14 – в редакции постановления акимата района Беимбета Майлина Костанайской области от 04.02.2025 № 18 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
15. Руководство ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" задач и осуществление им своих полномочии.
16. Руководитель ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Руководитель ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия руководителя ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина":
1) представляет ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" в государственных органах и организациях;
2) принимает меры, направленные на противодействие коррупции Отделе и несет персональную ответственность за принятие ненадлежащих антикоррупционных мер;
3) организует и руководит работой ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и функций;
4) издает приказы;
5) подписывает служебную документацию;
6) в установленном законодательством порядке назначает и освобождает, налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на сотрудников ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина";
7) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц;
8) контролирует исполнение в ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" и действующего законодательства Республики Казахстан;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің 04.02.2025 № 18 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттігі
15. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ басшылығын "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
16. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
17. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
18. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдар мен ұйымдарда "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ атынан өкілдік етеді;
2) бөлімде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы тиісті емес шараларды қабылдағаны үшін дербес жауапты болады;
3) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ жұмысын ұйымдастырады және басқарады және жүктелген міндеттер мен функциялардың орындалуына дербес жауапты болады;
4) бұйрықтар шығарады;
5) қызметтік құжаттамаға қол қояды;
6) заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ қызметкерлеріне тәртіптік жаза тағайындайды және босатады, көтермелеу шараларын қолданады;
7) жеке тұлғаларды және заңды тұлғалар өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асырады;
8) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының орындалуын бақылайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыретіне жатқызылған мәселелер бойынша өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

19. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
20. ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" относится к коммунальной собственности.
22. ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения
23. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел занятости и социальных программ акимата района Беимбета Майлина" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 9
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение о государственном учреждении "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина"
1. Общее положение
1. Государственное учреждение "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" (далее – ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере физической культуры и спорта.
2. ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штамп со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

19. Басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ бекіткен мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
9 - қосымша
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ) дене шынықтыру және спорт саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөртабаны, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

4. ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Б.Майлина, 4.
9. Настоящее положение является учредительным документом ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина".
10. Финансирование деятельности ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" осуществляется за счет средств местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина".
Если ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
12. Задачи:
1) обеспечение, реализация государственной политики в области физической культуры и спорта в соответствии с Законами Республики Казахстан, актами и поручениями Президента, Правительства Республики Казахстан, относящимися к компетенции ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина";
2) осуществление пропаганды физической культуры и спорта;
3) поддержка и стимулирование физической культуры и спорта;
4) создание и укрепление материально-технической базы физической культуры и спорта, развитие их инфраструктуры.

4. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Б.Майлин көшесі, 4.
9. Осы ереже "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
10. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
11. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, алынған кірістер мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
12. Тапсырмалар:
1) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ құзыретіне жататын Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілері мен тапсырмаларына сәйкес дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету, іске асыру;
2) дене шынықтыру мен спортты насихаттауды жүзеге асыру;
3) дене шынықтыру мен спортты қолдау және ынталандыру;
4) дене шынықтыру мен спорттың материалдық-техникалық базасын құру және нығайту, олардың инфрақұрылымын дамыту.

13. Полномочия:
1) права:
- осуществлять свою деятельность во взаимодействии с другими органами исполнительной власти;
- запрашивать от государственных органов и должностных лиц, иных организаций и граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций, привлекать работников государственных органов и иных организаций к участию в подготовке вопросов, относящихся к компетенции ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина";
- оказывать организационно-методическую, информационную и иную помощь организациям района, в ведении которых находятся вопросы в сфере физической культуры и спорта, и иные вопросы, входящие в компетенцию ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина";
- заключать договоры с юридическими лицами и гражданами, приобретать имущественные и личные неимущественные права, быть истцом и ответчиком в суде.
2) обязанности:
- вносить предложения по проектам нормативно–правовых актов, принимаемых акимом и акиматом района по вопросам компетенции государственного учреждения;
- осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством.
14. Функции:
1) реализовывать единый региональный календарь спортивно-массовых мероприятий;
2) проводить соревнования по видам спорта на районном уровне;
3) обеспечивать подготовку районных сборных команд по различным видам спорта и их выступления на соревнованиях;
4) развивать массовые и национальные виды спорта на территории района;
5) координировать деятельность физкультурно-спортивных организаций на территории района;
6) оказывать государственную услугу: "Присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационных категорий тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья";
7) обеспечивать доступность стандарта государственных услуг;
8) обеспечивать информированность услугополучателей о порядке оказания государственных услуг;
9) осуществлять иные функции в соответствии с законодательством.
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
15. Руководство ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" задач и осуществление им своих полномочий.

13. Өкілеттіктер:
1) Құқықтар:
- өз қызметін атқарушы биліктің басқа органдарымен өзара іс-қимылда жүзеге асыру;
- мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардан, өзге де ұйымдар мен азаматтардан өз функцияларын орындау үшін қажетті ақпаратты сұратуға, мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың қызметкерлерін "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ құзыретіне жататын мәселелерді дайындауға қатысуға тартуға;
- қарауында дене шынықтыру және спорт саласындағы мәселелер және "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ құзыретіне кіретін өзге де мәселелер бар аудан ұйымдарына ұйымдастырушылық-әдістемелік, ақпараттық және өзге де көмек көрсету;
- заңды тұлғалармен және азаматтармен шарттар жасасу, мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарға ие болу, сотта талапкер және жауапкер болу.
2) Міндеттері:
- мемлекеттік мекеменің құзыреті мәселелері бойынша аудан әкімі мен әкімдігі қабылдайтын нормативтік-құқықтық актілердің жобалары бойынша ұсыныстар енгізу;
- қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
14. Функциялар:
1) спорттық-бұқаралық іс-шаралардың бірыңғай өңірлік күнтізбесін іске асыруға;
2) аудандық деңгейде спорт түрлері бойынша жарыстар өткізуге;
3) әр түрлі спорт түрлері бойынша аудандық құрама командаларды даярлауды және олардың жарыстарда өнер көрсетуін қамтамасыз етуге міндетті;
4) аудан аумағында бұқаралық және ұлттық спорт түрлерін дамыту;
5) аудан аумағында дене шынықтыру-спорт ұйымдарының қызметін үйлестіру;
6) "спорттық разрядтарды беру: 2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік разрядты спортшы, 2-жасөспірімдік разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік разрядты спортшы және
біліктілігі жоғары деңгейдегі жаттықтырушы Біліктілік санаттарының
екінші санатты, біліктілігі орта деңгейдегі екінші жаттықтырушы
біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер
біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер
Санаттар, біліктілігі жоғары деңгейдегі нұсқаушы-спортшы
екінші санатты, спорт төрешісі";
7) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының қолжетімділігін қамтамасыз етуге міндетті;
8) көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы хабардар болуын қамтамасыз етуге міндетті;
9) заңнамаға сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыруға.
3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттігі
15. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ басшылығын "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.

16. Руководитель ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Руководитель ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" не имеет заместителей.
18. Полномочия руководителя ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина":
1) представляет ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" в государственных органах и организациях;
2) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина", несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
3) организует и руководит работой ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" и несет персональную ответственность за выполнение возложенных задач и функций;
4) издает приказы;
5) подписывает служебную документацию;
6) в установленном законодательством порядке назначает и освобождает, налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на сотрудников ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина";
7) осуществляет личный прием физических лиц и представителей юридических лиц;
8) контролирует исполнение в ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
9) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан, настоящим Положением.
Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с действующим законодательством.
19. Режим работы ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" устанавливается в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного органа
20. ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

16. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
17. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ басшысының орынбасарлары жоқ.
18. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік органдар мен ұйымдарда "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ атынан өкілдік етеді;
2) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылға бағытталған шараларды қабылдайды, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды қабылдамағаны үшін дербес жауапты болады;
3) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық жасайды және жүктелген міндеттер мен функциялардың орындалуына дербес жауапты болады;
4) бұйрықтар шығарады;
5) қызметтік құжаттамаға қол қояды;
6) заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қызметкерлеріне тәртіптік жаза тағайындайды және босатады және көтермелеу шараларын қолданады;
7) жеке тұлғаларды заңды тұлғалар өкілдерін жеке қабылдауды жүзеге асырады;
8) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ орындалуын бақылайды;
9) өзіне Қазақстан Республикасының заңнамасымен, осы Ережемен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
19. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ жұмыс режимі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленеді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

21. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина", относится к коммунальной собственности.
22. ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел физической культуры и спорта акимата района Беимбета Майлина" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 10
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
ПОЛОЖЕНИЕ о государственном учреждении "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" (далее – ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах формирования и развития экономической политики, бюджетного планирования, исполнения бюджета, управления коммунальным имуществом района и осуществления государственных закупок.
2. ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
4. ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.

21. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
10 - қосымша
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ) экономикалық саясатты қалыптастыру және дамыту, бюджеттік жоспарлау, бюджетті атқару, ауданның коммуналдық мүлкін басқару және Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру салаларында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрі және өз атауы қазақ тілінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ, егер оған заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.

7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица: 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 53.
9. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина".
10. Финансирование деятельности ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
11. ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина"
Если ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
2. Задачи и полномочия государственного органа
12. Задачи:
1) реализация государственной политики в сфере экономики;
2) реализация государственной политики в сфере бюджетного планирования;
3) реализация государственной политики в сфере регионального развития;
4) реализация государственной политики в сфере управления коммунальным имуществом;
5) полное и своевременное исполнение бюджета по поступлениям и расходам в разрезе бюджетных программ в пределах сумм, утвержденных решениями маслихата;
6) реализация государственной политики в сфере государственных закупок.
13. Полномочия:
Права:
1) получать в установленном порядке от учреждений, предприятий и организаций, расположенных на территории района, независимо от их ведомственной принадлежности и формы собственности, аппаратов акимов сельских округов информацию, необходимую для выполнения возложенных задач и функций;
2) участвовать в разработке нормативных правовых актов;
3) вносить в акимат района предложения по основным направлениям социально-экономической политики;
4) по решению местного исполнительного органа приостанавливать осуществление платежей по бюджетным программам (подпрограммам), по которым намечается секвестр;
5) привлекать для изучения дел и оказания методической помощи специалистов других отделов;
6) вырабатывать предложения по внесению изменений и дополнений в Реестр государственных услуг, оказываемых физическим лицам, в части государственных услуги, входящей в компетенцию ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина";

7. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 53.
9. Осы Ереже құрылтай құжаты болып табылады "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ.
10. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
11. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады
Егер "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
12. Міндеттері:
1) экономика саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) бюджеттік жоспарлау саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) өңірлік даму саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
4) коммуналдық мүлікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
5) мәслихат шешімдерімен бекітілген сомалар шегінде бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде түсімдер мен шығыстар бойынша бюджеттің толық және уақтылы атқарылуы;
6) мемлекеттік сатып алу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
13. Өкілеттігі:
Құқықтар:
1) ведомстволық тиесілілігіне және меншік нысанына қарамастан, аудан аумағында орналасқан мекемелерден, кәсіпорындар мен ұйымдардан, ауылдық округтер әкімдері аппараттарынан жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті ақпаратты белгіленген тәртіппен алуға;
2) нормативтік құқықтық актілерді әзірлеуге қатысуға;
3) аудан әкімдігіне әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар енгізуге;
4) жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша секвестр белгіленетін бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төлемдерді жүзеге асыруды тоқтата тұруға міндетті;
5) істерді зерделеу және әдістемелік көмек көрсету үшін басқа бөлімдердің мамандарын тартуға;
6) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ құзыретіне кіретін мемлекеттік қызметтер бөлігінде жеке тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстар әзірлеу;

7) осуществлять защиту прав и законных интересов государственного учреждения "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" в судебных органах.
Обязанности:
1) в пределах своей компетенции подготавливать и представлять государственным органам информационно-аналитические материалы;
2) обеспечивать доступность и качество предоставляемой государственной услуги;
3) осуществлять свою деятельность в соответствии с нормами действующего законодательств Республики Казахстан.
14. Функции:
1) разработка программы развития территории района Беимбета Майлина;
2) проведение мониторинга программы развития территории района Беимбета Майлина;
3) оказание государственной услуги "Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты";
4) прогнозирование поступлений в местный бюджет с учетом прогноза социально-экономического развития области;
5) определение лимитов расходов администраторов бюджетных программ, лимитов на новые инициативы на основе прогнозных показателей социально-экономического развития области, приоритетных направлений расходования бюджетных средств, размера дефицита бюджета района на плановый период;
6) рассмотрение бюджетных заявок и бюджетных программ администраторов бюджетных программ на предмет их соответствия бюджетному законодательству, формирование заключения по бюджетным заявкам и проектам бюджетных программ и направление их на рассмотрение бюджетной комиссии акимата района;
7) составление проекта бюджета района на трехлетний период и внесение предложений по уточнению, корректировке бюджета на соответствующий финансовый год на рассмотрение бюджетной комиссии района;
8) осуществление бюджетного мониторинга;
9) подготовка экономических заключений местных бюджетных инвестиционных проектов, а также проектов, планируемых к финансированию за счет целевых трансфертов на развитие и кредитов из республиканского бюджета, на основании заключения экономической экспертизы юридических лиц, определяемых местными исполнительными органами;
10) рассмотрение бюджетных инвестиционных проектов администраторов бюджетных программ и направление экономических заключений по ним;
11) осуществление экономической экспертизы бюджетных инвестиций, планируемых к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц за счет средств местных бюджетов;

7) сот органдарында "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен заңды мүдделерін қорғауды жүзеге асыруға міндетті.
Міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдарға ақпараттық-талдау материалдарын дайындауға және ұсынуға;
2) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің қолжетімділігі мен сапасын қамтамасыз етуге міндетті;
3) өз қызметін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларының нормаларына сәйкес жүзеге асыруға.
14. Функциялары:
1) Бейімбет Майлин ауданының аумағын дамыту бағдарламасын әзірлеу;
2) Бейімбет Майлин ауданының аумағын дамыту бағдарламасына мониторинг жүргізу;
3) "Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне Денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету;
4) облыстың әлеуметтік-экономикалық даму болжамын ескере отырып, жергілікті бюджетке түсетін түсімдерді болжау;
5) облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуының болжамды көрсеткіштері, бюджет қаражатын жұмсаудың басым бағыттары, жоспарлы кезеңге арналған аудан бюджеті тапшылығының мөлшері негізінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарының лимиттерін, жаңа бастамаларға арналған лимиттерді айқындау;
6) бюджеттік өтінімдерді және бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларын олардың бюджеттік заңнамаға сәйкестігі тұрғысынан қарау, бюджеттік өтінімдер мен бюджеттік бағдарламалардың жобалары бойынша қорытынды қалыптастыру және оларды аудан әкімдігінің бюджеттік комиссиясының қарауына жіберу;
7) үш жылдық кезеңге арналған аудан бюджетінің жобасын жасау және аудан бюджет комиссиясының қарауына тиісті қаржы жылына арналған бюджетті нақтылау, түзету жөнінде ұсыныстар енгізу;
8) бюджеттік мониторингті жүзеге асыру;
9) жергілікті атқарушы органдар айқындайтын заңды тұлғалардың экономикалық сараптамасының қорытындысы негізінде жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың, сондай-ақ республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері мен кредиттері есебінен қаржыландыруға жоспарланатын жобалардың экономикалық қорытындыларын дайындау;
10) бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік инвестициялық жобаларын қарау және олар бойынша экономикалық қорытындылар жіберу;
11) жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асыруға жоспарланатын бюджеттік инвестицияларға экономикалық сараптаманы жүзеге асыру;

12) разработка нормативных правовых актов, регулирующих отношения в сфере управления районным коммунальным имуществом в пределах своей компетенции;
13) предоставление районного коммунального имущества в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
14) организация учета, хранения, оценки и дальнейшего использования районного коммунального имущества, обращенного (поступившего) в коммунальную собственность, признанного в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", бесхозяйным, перешедшего государству по праву наследования, а также выморочного имущества, находок, безнадзорных животных, безвозмездно перешедших в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", в коммунальную собственность, доли кладов, не содержащих вещей, относящихся к культурным ценностям;
15) осуществление контроля за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления районным коммунальным имуществом;
16) осуществление приватизации районного коммунального имущества, а также предприятий как имущественного комплекса, обеспечение оценки объекта приватизации, осуществление подготовки и заключения договоров купли-продажи объекта приватизации и контроля за соблюдением условий договоров купли-продажи;
17) осуществление контроля за выполнением субъектом малого предпринимательства условий договора имущественного найма (аренды) или доверительного управления;
18) изымание по согласованию с уполномоченным органом соответствующей отрасли закрепленное за государственным учреждением имущества либо перераспределение его между другими государственными юридическими лицами, если иное не установлено Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе";
19) утверждение передаточного акта, подписываемого уполномоченными должностными лицами передающей и принимающей сторон, после принятия решения о передаче государственного имущества из одного уровня местного государственного управления коммунальным имуществом в другой;
20) выступает единым организатором государственных закупок, осуществляет организацию и проведение государственных закупок по перечню товаров, работ и услуг, определяемому уполномоченным органом;
21) рассматривает задания, представленные заказчиком на организацию и проведение государственных закупок, содержащего документы, установленные Правилами осуществления государственных закупок;

12) өз құзыреті шегінде аудандық коммуналдық мүлікті басқару саласындағы қатынастарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
13) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, аудандық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, кейіннен сатып алу құқығымен немесе кейіннен шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне өтеусіз негізде беру құқығымен мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлік басқаруға беру;
14) коммуналдық меншікке айналдырылған (түскен), "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен танылған, иесіз деп танылған, мұрагерлік құқығы бойынша мемлекетке өткен аудандық коммуналдық мүлікті, сондай-ақ заңда белгіленген тәртіппен өтеусіз өткен иесіз қалған мүлікті, олжаларды, қараусыз қалған жануарларды есепке алуды, сақтауды, бағалауды және одан әрі пайдалануды ұйымдастыру Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы", коммуналдық меншікке, мәдени құндылықтарға жататын заттары жоқ қазыналардың үлесі;
15) сенімгерлік басқарушының аудандық коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындауын бақылауды жүзеге асыру;
16) аудандық коммуналдық мүлікті, сондай-ақ кәсіпорындарды мүліктік кешен ретінде жекешелендіруді жүзеге асыру, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз ету, жекешелендіру объектісін сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
17) шағын кәсіпкерлік субъектісінің мүліктік жалдау (жалға алу) немесе сенімгерлік басқару шартының талаптарын орындауын бақылауды жүзеге асыру;
18) егер "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемеге бекітілген мүлікті тиісті саланың уәкілетті органымен келісім бойынша алып қою не оны басқа мемлекеттік заңды тұлғалар арасында қайта бөлу;
19) коммуналдық мүлікті жергілікті мемлекеттік басқарудың бір деңгейінен екіншісіне мемлекеттік мүлікті беру туралы шешім қабылданғаннан кейін беруші және қабылдаушы Тараптардың уәкілетті лауазымды адамдары қол қоятын беру актісін бекіту;
20) мемлекеттік сатып алудың бірыңғай ұйымдастырушысы болады, уәкілетті орган айқындайтын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесі бойынша Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асырады;
21) Тапсырыс беруші Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген құжаттарды қамтитын мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге ұсынған тапсырмаларды қарайды;

22) разрабатывает и утверждает конкурсную документацию на основании представленного заказчиком задания, содержащего документы, установленные Правилами осуществления государственных закупок;
23) вносит изменения и (или) дополнения в конкурсную документацию;
24) определяет и утверждает состав конкурсной комиссии;
25) размещает на веб-портале государственных закупок объявления о проведении государственных закупок;
26) разъясняет положения конкурсной документации;
27) направляет заказчику предложения и замечания со стороны лиц, автоматически зарегистрированных на веб-портале государственных закупок, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших конкурсную документацию к проекту договора о государственных закупках и (или) технической спецификации конкурсной документации;
28) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Статус, полномочия руководителя государственного органа
15. Руководство ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Отдел экономики и финансов задач и осуществление им своих полномочий.
16. Руководитель ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" назначается на должность и освобождается от должности акимом района в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Руководитель ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" имеет заместителя, который назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
18. Полномочия руководителя ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина":
1) организует и руководит работой ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина";
2) определяет обязанности и полномочия работников ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина";
3) несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции;
4) назначает на должности и освобождает от должностей работников ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан";
5) в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина";

22) Тапсырыс беруші ұсынған, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген құжаттарды қамтитын тапсырманың негізінде конкурстық құжаттаманы әзірлейді және бекітеді;
23) конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
24) конкурстық комиссияның құрамын айқындайды және бекітеді;
25) мемлекеттік сатып алу веб-порталында мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы хабарландыруларды орналастырады;
26) конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіреді;
27) Тапсырыс берушіге мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасына конкурстық құжаттаманы және (немесе) конкурстық құжаттаманың техникалық ерекшелігін алған тұлғаларды тіркеу журналына мәліметтері енгізілген мемлекеттік сатып алу веб-порталында автоматты түрде тіркелген тұлғалар тарапынан ұсыныстар мен ескертулер жібереді;
28) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік орган басшысының мәртебесі, өкілеттігі
15. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ басшылығын экономика және қаржы бөліміне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
16. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес аудан әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
17. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ басшысының Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасары болады.
18. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ басшысының өкілеттігі:
1) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
2) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды;
3) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды қабылдамағаны үшін дербес жауапты болады;
4) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
5) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;

6) издает приказы и дает обязательные для исполнения работникам ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" указания;
7) утверждает структуру ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина";
8) утверждает положения о секторах и должностные инструкции работников ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина";
9) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий руководителя ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с приказом руководителя.
19. Руководитель определяет полномочия своего заместителя в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
20. ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Имущество ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина", относится к коммунальной собственности.
22. ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе".
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел экономики и финансов акимата района Беимбета Майлина" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение об аппарате акима сельского округа Әйет
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Әйет" (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима сельского округа Әйет (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2. Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.

6) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ қызметкерлеріне бұйрықтар шығарады және орындауға міндетті нұсқаулар береді;
7) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ құрылымын бекітеді;
8) "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ қызметкерлерінің секторлар туралы ережелерін және лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
9) өз құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін басшының бұйрығына сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
19. Басшы өз орынбасарының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес айқындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлікке ие болуы мүмкін.
"Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ, егер "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің экономика және қаржы бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
11-қосымша
Әйет ауылдық округі әкімінің аппараты туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Әйет ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкім аппараты) Әйет ауылдық округі әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкім аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ әкім аппараты туралы осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

3. Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4. Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6. Положение об аппарате акима сельского округа, его структура утверждаются акиматом района.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Әйет", юридический адрес: 111700, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Әйет, улица Тәуелсіздік, 87.
8. Аппарат акима сельского округа образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом района.
9. Аппарат акима является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10. Аппарату акима запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности аппарата акима
11. Задачи:
Информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально - техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.
12. Функции:
1) Аппарат акима сельского округа Әйет в рамках своей компетенции:
обеспечивает организацию проведения схода местного сообщества, раздельного схода местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома, собрания местного сообщества;
оповещает о времени, месте созыва раздельного схода местного сообщества, схода и собрания местного сообщества и обсуждаемых вопросах не позднее, чем за десять календарных дней до дня их проведения через средства массовой информации или иными способами;
обеспечивает исполнение решений, принятых на сходе местного сообщества или собрании местного сообщества и одобренных акимом сельского округа;
обеспечивает планирование и исполнение бюджета сельского округа;
представляет собранию местного сообщества и в маслихат района отчет об исполнении бюджета сельского округа;
принимает решение о реализации бюджета сельского округа;
разрабатывает и представляет на утверждение собрания местного сообщества программу развития местного сообщества;
выступает заказчиком по строительству, реконструкции и ремонту объектов, относящихся к коммунальному имуществу сельского округа;
осуществляет контроль за целевым и эффективным использованием коммунального имущества местного самоуправления;
осуществляет права субъекта права коммунальной собственности по отношению к коммунальным юридическим лицам местного самоуправления;
устанавливает коммунальному государственному предприятию, имущество которого находится в коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления), срок содержания и обеспечения сохранности изъятого имущества до его передачи иному лицу с последующим списанием с баланса;
представляет интересы государства по вопросам коммунального имущества местного самоуправления, осуществляет защиту права собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
осуществляет контроль за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления коммунальным имуществом местного самоуправления;
осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития коммунальных государственных предприятий, имущество которых находится в коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
организует учет коммунального имущества местного самоуправления, обеспечивает его эффективное использование;

3. Әкім аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкім аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкім аппараты заңнамаға сәйкес мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Ауылдық округ әкімінің аппараты туралы ережені, оның құрылымын аудан әкімдігі бекітеді.
7. "Әйет ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, заңды мекенжайы: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Әйет ауылы, Тәуелсіздік көшесі, 87.
8. Ауылдық округ әкімінің аппараты аудан әкімдігімен құрылады, таратылады және қайта ұйымдастырылады.
9. Әкім аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкім аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Әкім аппаратының негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Тапсырмалар:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.
12. Функциялар:
1) Өз құзыреті шеңберінде Әйет ауылдық округі әкімінің аппараты:
жергілікті қоғамдастық жиынын, ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиынын, жергілікті қоғамдастық жиналысын өткізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
жергілікті қоғамдастықтың бөлек жиынын, жергілікті қоғамдастықтың жиыны мен жиналысын шақырудың уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей хабардар етеді;
жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында қабылданған және ауылдық округ әкімі мақұлдаған шешімдердің орындалуын қамтамасыз етеді;
ауылдық округ бюджетін жоспарлауды және орындауды қамтамасыз етеді;
жергілікті қоғамдастық жиналысына және аудан мәслихатына ауылдық округ бюджетінің атқарылуы туралы есеп береді;
ауылдық округ бюджетін іске асыру туралы шешім қабылдайды;
жергілікті қоғамдастықты дамыту бағдарламасын әзірлейді және жергілікті қоғамдастық жиналысының бекітуіне ұсынады;
ауылдық округтің коммуналдық мүлкіне жататын объектілерді салу, реконструкциялау және жөндеу бойынша Тапсырыс беруші болады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкінің нысаналы және тиімді пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғаларына қатысты коммуналдық меншік құқығы субъектісінің құқықтарын жүзеге асырады;
мүлкі ауылдық округтің коммуналдық меншігінде (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінде) орналасқан коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынға алып қойылған мүлікті кейіннен баланстан есептен шығара отырып, оны өзге тұлғаға бергенге дейін ұстау және оның сақталуын қамтамасыз ету мерзімін белгілейді;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкі мәселелері бойынша мемлекеттің мүдделерін білдіреді, ауылдық округтің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігі) меншігін қорғауды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін сенімгерлік басқару шарты бойынша сенімгерлік басқарушының міндеттемелерін орындауын бақылауды жүзеге асырады;
мүлкі ауылдық округтің коммуналдық меншігінде (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінде) орналасқан коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуын бақылауды және талдауды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін есепке алуды ұйымдастырады, оның тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етеді;

2) Аппарат акима сельского округа по согласованию с собранием местного сообщества:
разрабатывает проекты правовых актов в сфере управления коммунальным имуществом местного самоуправления в пределах своей компетенции;
управляет коммунальным имуществом местного самоуправления, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, осуществляет меры по его защите;
принимает решение и осуществляет приватизацию коммунального имущества местного самоуправления, в том числе обеспечивает его сохранность в процессе подготовки объекта к приватизации, привлекает посредника для организации процесса приватизации, обеспечивает оценку объекта приватизации, осуществляет подготовку и заключение договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;
определяет предмет и цели деятельности коммунального государственного предприятия, имущество которого находится в коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления), а также вид коммунального государственного предприятия (на праве хозяйственного ведения или казенное предприятие), осуществляющего такую деятельность;
осуществляет изъятие или перераспределение имущества, переданного коммунальному юридическому лицу местного самоуправления или приобретенного им в результате собственной хозяйственной деятельности;
осуществляет изъятие излишнего, неиспользуемого либо используемого не по назначению имущества коммунальных юридических лиц местного самоуправления;
предоставляет коммунальное имущество местного самоуправления в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа либо с правом последующего выкупа;
принимает решение о создании, реорганизации, изменении наименования и ликвидации коммунальных юридических лиц местного самоуправления по согласованию с акимом района;
дает согласие коммунальному государственному предприятию на отчуждение или распоряжение иным способом, закрепленным за ним имуществом (за исключением продажи произведенной им продукции), создание филиалов и представительств, а также на передачу и списание дебиторской задолженности;
утверждает устав (положение) государственных юридических лиц местного самоуправления, внесение в него изменений и дополнений;
определяет приоритетные направления деятельности и обязательные объемы работ (услуг), финансируемых из бюджета, коммунальных государственных предприятий, имущество которых находится в коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления);
рассматривает, согласовывает в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе", и утверждает планы развития государственных предприятий, имущество которых находится в коммунальной собственности сельского округа (коммунальной собственности местного самоуправления), и отчеты по их исполнению;
принимает решения об использовании коммунального имущества местного самоуправления, в том числе о передаче его в залог, аренду, безвозмездное пользование и доверительное управление;
закрепляет коммунальное имущество местного самоуправления за коммунальными юридическими лицами местного самоуправления;
принимает решение об отчуждении коммунального имущества местного самоуправления;
осуществляет иные полномочия, предоставленные законодательством Республики Казахстан.

2) Ауылдық округ әкімінің аппараты жергілікті қоғамдастық жиналысымен келісім бойынша:
өз құзыреті шегінде жергілікті өзін өзі басқарудың коммуналдық мүлкін басқару саласындағы құқықтық актілердің жобаларын әзірлейді;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін басқарады, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін шешеді және жекешелендіруді жүзеге асырады, оның ішінде объектіні жекешелендіруге дайындау процесінде оның сақталуын қамтамасыз етеді, жекешелендіру процесін ұйымдастыру үшін делдалды тартады, жекешелендіру объектісін бағалауды қамтамасыз етеді, жекешелендіру объектісін сатып алу-сату шарттарын дайындауды және жасасуды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
мүлкі ауылдық округтің коммуналдық меншігінде (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінде) орналасқан коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын қызметінің мәні мен мақсаттарын, сондай-ақ осындай қызметті жүзеге асыратын коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынның (шаруашылық жүргізу құқығындағы немесе қазыналық кәсіпорын) түрін айқындайды;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғасына берілген немесе ол өзінің шаруашылық қызметі нәтижесінде сатып алған мүлікті алып қоюды немесе қайта бөлуді жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғаларының артық, пайдаланылмайтын не мақсатына сай пайдаланылмайтын мүлкін алып қоюды жүзеге асырады;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз не кейіннен сатып алу құқығымен мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлік басқаруға береді;
аудан әкімімен келісім бойынша жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғаларын құру, қайта ұйымдастыру, атауын өзгерту және тарату туралы шешім қабылдайды;
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорынға өзіне бекітілген мүлікті (ол өндірген өнімді сатуды қоспағанда) иеліктен шығаруға немесе оған өзге тәсілмен билік етуге, филиалдар мен өкілдіктер құруға, сондай-ақ дебиторлық берешекті беруге және есептен шығаруға келісім береді;
жергілікті өзін-өзі басқарудың мемлекеттік заңды тұлғаларының жарғысын (ережесін), оған өзгерістер мен толықтырулар енгізуді бекітеді;
мүлкі ауылдық округтің коммуналдық меншігінде (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінде) орналасқан коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың, бюджеттен қаржыландырылатын қызметтің басым бағыттарын және жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) міндетті көлемін айқындайды;
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда қарайды, келіседі және мүлкі ауылдық округтің коммуналдық меншігінде (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінде) орналасқан Мемлекеттік кәсіпорындарды дамыту жоспарларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекітеді;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін пайдалану туралы, оның ішінде оны кепілге, жалға алуға, өтеусіз пайдалануға және сенімгерлік басқаруға беру туралы шешімдер қабылдайды;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық заңды тұлғаларына бекітеді;
жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық мүлкін иеліктен шығару туралы шешім қабылдайды;
Қазақстан Республикасының заңнамасымен берілген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.

13. Аппарат акима имеет право, в пределах своей компетенции:
запрашивать и получать необходимую информацию, документы и иные материалы от должностных лиц государственных органов и других организаций;
приобретать и осуществлять имущественные и неимущественные права;
пользоваться информационными базами данных органов государственного управления, архивов, научных учреждений;
заключать договора, соглашения;
иметь иные права, предусмотренные в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14. Обязанности аппарата акима, в пределах своей компетенции:
качественно оказывать государственные услуги населению в соответствии с действующим законодательством;
качественно и своевременно исполнять акты и поручения Президента, Правительства Республики Казахстан и иных центральных исполнительных органов, акима и акимата области, района, акима сельского округа;
осуществлять иные обязанности, предусмотренные действующим законодательством.
3. Организация деятельности аппарата акима сельского округа
15. Аппарат акима возглавляется акимом.
16. Полномочия акима:
организует работу аппарата акима, осуществляет руководство его деятельностью;
рассматривает решения, принятые на сходе местного сообщества или собрании местного сообщества, обеспечивает их исполнение;
принимает работников по трудовому договору за счет экономии бюджетных средств и (или) поступлений, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о местном государственном управлении и самоуправлении;
составляет и утверждает сводный план поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
проводит инвентаризацию жилищного фонда сельского округа;
организует по согласованию с акимом района и собранием местного сообщества снос аварийного жилья сельского округа;
оказывает содействие микрокредитованию сельского населения в рамках программных документов системы государственного планирования;
осуществляет иные полномочия, возложенные законами и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
17. Аким может иметь заместителя акима в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Аким определяет обязанности и полномочия заместителя акима в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
19. Аким обеспечивает соблюдение сотрудниками аппарата акима норм этики государственных служащих.
4. Имущество аппарата акима сельского округа
20. Аппарат акима может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество аппарата акима формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

13. Әкім аппаратының өз құзыреті шегінде құқығы бар:
мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдардың лауазымды адамдарынан қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды сұрату және алу;
мүліктік және мүліктік емес құқықтарды сатып алу және жүзеге асыру;
мемлекеттік басқару органдарының, мұрағаттардың, ғылыми мекемелердің ақпараттық дерекқорларын пайдалану;
шарттар, келісімдер жасасу;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көзделген өзге де құқықтарға ие болу.
14. Әкім аппаратының міндеттері, Өз құзыреті шегінде:
қолданыстағы заңнамаға сәйкес халыққа сапалы мемлекеттік қызмет көрсету;
Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің және өзге де орталық атқарушы органдардың, облыс, аудан әкімінің және әкімдігінің, ауылдық округ әкімінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақтылы орындау;
қолданыстағы заңнамада көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
3. Ауылдық округ әкімі аппаратының қызметін ұйымдастыру
15. Әкім аппаратын әкім басқарады.
16. Әкімнің өкілеттіктері:
әкім аппаратының жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
жергілікті қоғамдастық жиынында немесе жергілікті қоғамдастық жиналысында қабылданған шешімдерді қарайды, олардың орындалуын қамтамасыз етеді;
Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы заңнамасында көзделген бюджет қаражатын және (немесе) түсімдерді үнемдеу есебінен еңбек шарты бойынша қызметкерлерді қабылдайды;
Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес мемлекеттік мекемелердің өз иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстарының жиынтық жоспарын жасайды және бекітеді;
ауылдық округтің тұрғын үй қорына түгендеу жүргізеді;
аудан әкімінің және жергілікті қоғамдастық жиналысының келісімі бойынша ауылдық округтің авариялық тұрғын үйлерін бұзуды ұйымдастырады;
мемлекеттік жоспарлау жүйесінің бағдарламалық құжаттары шеңберінде ауыл халқына микрокредит беруге жәрдемдеседі;
Қазақстан Республикасының заңдарымен және өзге де нормативтік құқықтық актілерімен жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
17. Әкімнің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әкімнің орынбасары болуы мүмкін.
18. Әкім Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес әкім орынбасарының міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды.
19. Әкім әкім аппараты қызметкерлерінің мемлекеттік қызметшілердің әдеп нормаларын сақтауын қамтамасыз етеді.
4. Ауылдық округ әкімі аппаратының мүлкі
20. Әкім аппаратының заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Әкім аппаратының мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.

21. Имущество, закрепленное за аппаратом акима относится к коммунальной собственности сельского округа (местного самоуправления).
22. Аппарат акима по согласованию с собранием местного сообщества может отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение аппарата акима сельского округа
23. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляется в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 12
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение об аппарате акима поселка Тобол
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Тобол" (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима поселка Тобол (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2. Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3. Аппарат акима является юридическим лицом в организационно- правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4. Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6. Положение об аппарате акима, его структура утверждаются акиматом района.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Тобол", юридический адрес: 111715, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, поселок Тобол, улица Жеңіс, 5.
8. Аппарат акима образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом района.
9. Аппарат акима является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10. Аппарату акима запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности аппарата акима поселка Тобол
11. Задачи:
Информационно-аналитическое, организационно-правовое, материально- техническое обеспечение деятельности акима, а также решение вопросов местного значения.

21. Әкім аппаратына бекітілген мүлік ауылдық округтің (жергілікті өзін-өзі басқарудың) коммуналдық меншігіне жатады.
22. Әкім аппараты жергілікті қоғамдастық жиналысының келісімі бойынша, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті иеліктен шығаруы немесе оған өзге де тәсілмен билік етуі мүмкін.
5. Ауылдық округ әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
12 - қосымша
Тобыл кенті әкімінің аппараты туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Тобыл кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкім аппараты) Тобыл кенті әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкім аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ әкім аппараты туралы осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкім аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкім аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкім аппараты заңнамаға сәйкес мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Ауылдық округ әкімінің аппараты туралы ережені, оның құрылымын аудан әкімдігі бекітеді.
7. "Тобыл кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, заңды мекенжайы: 111715, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Тобыл кенті, Жеңіс көшесі, 5.
8. Ауылдық округ әкімінің аппараты аудан әкімдігімен құрылады, таратылады және қайта ұйымдастырылады.
9. Әкім аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкім аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Әкім аппаратының негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
11. Тапсырмалар:
Әкімнің қызметін ақпараттық-талдамалық, ұйымдық-құқықтық, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу.

21. Имущество, закрепленное за аппаратом акима, относится к коммунальной собственности поселка (местного самоуправления).
22. Аппарат акима по согласованию с собранием местного сообщества может отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение аппарата акима поселка Тобол
23. Реорганизация и упразднение аппарата акима осуществляются в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан.
Приложение 13
к постановлению акимата
района Беимбета Майлина
от 14 сентября 2023 года
№ 233
Положение об аппарате акима Асенкритовского сельского округа
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Асенкритовского сельского округа" (далее – аппарат акима) является государственным учреждением, обеспечивающим деятельность акима Асенкритовского сельского округа (далее – аким) и осуществляющим иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
2. Аппарат акима осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением об аппарате акима.
3. Аппарат акима является юридическим лицом в организационно – правовой форме государственного учреждения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства.
4. Аппарат акима вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Аппарат акима имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства в соответствии с законодательством.
6. Положение об аппарате акима сельского округа, его структура утверждаются акиматом района.
7. Государственное учреждение "Аппарат акима Асенкритовского сельского округа", юридический адрес: 111702, Республика Казахстан, Костанайская область, район Беимбета Майлина, село Асенкритовка, улица Аятская, 69.
8. Аппарат акима сельского округа образуется, упраздняется и реорганизуется акиматом района.
9. Аппарат акима является государственным учреждением, содержащимся за счет местного бюджета.
10. Аппарату акима запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями аппарата акима.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности аппарата акима сельского округа

21. Әкім аппаратына бекітілген мүлік ауылдық округтің (жергілікті өзін-өзі басқарудың) коммуналдық меншігіне жатады.
22. Әкім аппараты жергілікті қоғамдастық жиналысының келісімі бойынша, егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, өзіне бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті иеліктен шығаруы немесе оған өзге де тәсілмен билік етуі мүмкін.
5. Ауылдық округ әкімі аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату
23. Әкім аппаратын қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалатын тәртіппен жүзеге асырылады.
Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің
2023 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 233 қаулысына
13 - қосымша
Асенкритов ауылдық округі әкімінің аппараты туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Асенкритов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – әкім аппараты) Асенкритов ауылдық округі әкімінің (бұдан әрі – әкім) қызметін қамтамасыз ететін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік мекеме болып табылады.
2. Әкім аппараты өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ әкім аппараты туралы осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Әкім аппараты мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Әкім аппараты өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседі.
5. Әкім аппараты заңнамаға сәйкес мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. Ауылдық округ әкімінің аппараты туралы ережені, оның құрылымын аудан әкімдігі бекітеді.
7. "Асенкритов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі, заңды мекенжайы: 111700, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Бейімбет Майлин ауданы, Асенкритов ауылы, Аятский көшесі, 69.
8. Ауылдық округ әкімінің аппараты аудан әкімдігімен құрылады, таратылады және қайта ұйымдастырылады.
9. Әкім аппараты жергілікті бюджет есебінен ұсталатын мемлекеттік мекеме болып табылады.
10. Әкім аппаратына кәсіпкерлік субъектілерімен әкім аппаратының функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
2. Әкім аппаратының негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері