Об утверждении Положения о Комитете государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 306.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Комитете государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательстве порядке обеспечить:
1) официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе "Әділет";
2) направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр
Б.Султанов
Утверждено приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 июня 2016 года № 306
Положение о Комитете государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
Сноска. Положение - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 12.07.2022 № 697.
Глава 1. Общие положения
1. Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) осуществляет в пределах компетенции центрального исполнительного органа регулятивные, реализационные и контрольные функции в сферах:
1) налогового и таможенного администрирования;
2) государственного регулирования производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции и табачных изделий;
3) оборота нефтепродуктов и биотоплива;
4) государственного регулирования в сфере таможенного дела, реализации налоговой политики Республики Казахстан;
5) государственного регулирования в области реабилитации и банкротства (за исключением казенных предприятий, учреждений, банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), а также государственного управления по восстановлению платежеспособности и банкротству граждан Республики Казахстан;
6) в других сферах, отнесенных к компетенции Комитета действующим законодательством.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 29.11.2022 № 1210; от 03.03.2023 № 240.

Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 14 маусымдағы № 306 бұйрығы.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті туралы ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2016 жылғы 14 маусымдағы
№ 306 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті туралы ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 12.07.2022 № 697 бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – Комитет) орталық атқару органының құзыреті шегінде реттеуші, іске асыру және бақылау функцияларын салаларда жүзеге асырады:
1) салықтық және кедендік әкімшілендіру;
2) этил спиртінің, алкоголь өнімінің және темекі өнімдерінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу;
3) мұнай өнімдерінің және биоотынның айналымы;
4) Қазақстан Республикасының кеден ісі, салық саясатын іске асыру саласындағы мемлекеттік реттеу;
5) оңалту және банкроттық саласындағы мемлекеттік реттеу (қазыналық кәсіпорындарды, мекемелерді, банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы жөніндегі мемлекеттік басқару;
6) қолданыстағы заңнамамен Комитет құзыретіне жатқызылған басқа да салаларда жүзеге асырады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 29.11.2022 № 1210; 03.03.2023 № 240 бұйрықтарымен.

2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме республиканского государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на казахском языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан, счета в органах казначейства.
4. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Комитета и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение Комитета: почтовый индекс 010000, Республика Казахстан, город Астана, проспект Женіс, 11.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 29.11.2022 № 1210.
9. Полное наименование Комитета: республиканское государственное учреждение "Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
11. Финансирование деятельности Комитета осуществляется из республиканского бюджета.
12. Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Комитета.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в бюджет государства.
Глава 2. Задачи, права и обязанности Комитета
13. Задачи:
1) обеспечение исполнения таможенного, налогового и иного законодательства Республики Казахстан, контроль за соблюдением которого возложен на органы государственных доходов, таможенного законодательства Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС);
2) обеспечение полноты и своевременности поступления налогов и других обязательных платежей в бюджет, а также специальных, антидемпинговых и компенсационных пошлин;
3) обеспечение полноты и своевременности исчисления, удержания и перечисления социальных платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

2. Комитет өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет республикалық мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мөрлері және мемлекеттік тілде өз атауы бар мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. Комитеттің, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
6. Комитет өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
7. Комитеттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
8. Комитеттің орналасқан жері: пошта индексі 010000, Қазақстан Республикасы, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 11.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 29.11.2022 № 1210 бұйрығымен.
9. Мемлекеттік мекеменің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Комитеттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
12. Комитетке кәсіпкерлік субъектілермен Комитеттің өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау мәніне шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Комитетке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2-тарау. Комитеттің міндеттері, құқықтары мен міндеттемелері
13. Міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының салық, кеден және өзге де заңнамасының орындалуын, мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген Еуразиялық экономикалық одағының (бұдан әрі – ЕАЭО) кеден заңнамасының сақталуына бақылауды қамтамасыз ету;
2) салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің, сондай-ақ арнайы, демпингке қарсы және өтемдік баждардың толық және уақтылы түсуін қамтамасыз ету;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалудың және аударымдардың толықтығы мен уақтылығын қамтамасыз ету;

4) участие в реализации налоговой политики Республики Казахстан;
5) обеспечение в пределах своей компетенции защиты суверенитета и экономической безопасности Республики Казахстан;
6) формирование, обеспечение развития информационно-коммуникационной инфраструктуры и доступности электронных услуг для налогоплательщиков;
7) защита национальной безопасности Республики Казахстан, жизни и здоровья человека, животного и растительного мира, окружающей среды;
8) создание условий для ускорения и упрощения перемещения товаров через таможенную границу ЕАЭС;
9) государственное регулирование производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий, а также оборота нефтепродуктов и биотоплива;
10) государственного регулирования в области реабилитации и банкротства (за исключением казенных предприятий, учреждений, банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов), а также государственного управления по восстановлению платежеспособности и банкротству граждан Республики Казахстан;
11) международное сотрудничество по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
12) координация реализации механизма прослеживаемости в соответствии с Соглашением о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза, ратифицированным Законом Республики Казахстан "О ратификации Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза";
12-1) осуществление валютного контроля в соответствии с Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле" в пределах компетенции;
13) выполнение иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными приказами Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 03.03.2023 № 240; от 15.05.2025 № 232.
14. Права и обязанности Комитета:
1) права:
осуществлять международное сотрудничество по вопросам налогообложения, в том числе обмениваться информацией с уполномоченными органами иностранных государств;
требовать в ходе налогового контроля от налогоплательщика (налогового агента) предоставления права доступа к просмотру данных программного обеспечения, предназначенного для автоматизации бухгалтерского и налогового учетов, и (или) информационной системы, содержащих данные первичных учетных документов, регистров бухгалтерского учета, информацию об объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением, в случае использования налогоплательщиком (налоговым агентом) такого программного обеспечения и (или) информационной системы, за исключением права доступа к просмотру данных программного обеспечения и (или) информационной системы банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, содержащих сведения, составляющие банковскую тайну в соответствии с законами Республики Казахстан;
требовать от налогоплательщика (налогового агента):
представления документов, подтверждающих правильность исчисления и своевременность уплаты (удержания и перечисления) налогов и платежей в бюджет, полноту и своевременность исчисления, удержания и перечисления социальных платежей;
письменных пояснений по составленным налогоплательщиком (налоговым агентом) налоговым формам, а также финансовой отчетности налогоплательщика (налогового агента), в том числе консолидированной финансовой отчетности налогоплательщика-резидента (налогового агента), включая финансовую отчетность его дочерних организаций, расположенных за пределами Республики Казахстан, с приложением аудиторского отчета в случае, если для такого лица законами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита;
осуществлять в целях модернизации и совершенствования налогового администрирования реализацию (внедрение) пилотных проектов, предусматривающих иной порядок налогового администрирования и исполнения налоговых обязательств налогоплательщиками;
получать от банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, кастодианов, единого регистратора, брокеров и (или) дилеров, обладающих правом ведения счетов клиентов в качестве номинальных держателей ценных бумаг, управляющих инвестиционным портфелем, а также страховых организаций сведения, представление которых предусмотрено налоговым законодательством Республики Казахстан;
получать от банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, сведения о наличии и номерах банковских счетов, об остатках и движении денег на этих счетах с соблюдением установленных законами Республики Казахстан требований к разглашению сведений, составляющих коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, в отношении лиц, определенных налоговым законодательством Республики Казахстан;
в ходе налоговой проверки в порядке, определенном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях, производить у налогоплательщика (налогового агента) изъятие документов, свидетельствующих о совершении административных правонарушений;
запрашивать и получать от государственных органов Республики Казахстан и органов иностранных государств, декларантов, лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, и проверяемых лиц необходимую информацию, а также документы и сведения, относящиеся к сфере таможенного дела;
разрабатывать, создавать, приобретать и эксплуатировать информационные системы, системы связи и системы передачи данных, технические средства таможенного контроля, а также средства защиты информации в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
осуществлять научно-исследовательскую, учебную, издательскую деятельность в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
разработка правил осуществления задержания (приостановления) наличных денежных средств и (или) денежных инструментов, перемещаемых через таможенную границу ЕАЭС, при получении информации, предоставляемой правоохранительными органами и (или) уполномоченным органом о возможной причастности к отмыванию доходов, полученных преступным путем и финансированию терроризма;
останавливать транспортные средства, а также принудительно возвращать водные и воздушные суда, покинувшие таможенную территорию ЕАЭС, без разрешения органов государственных доходов;
осуществлять отбор проб и образцов товаров в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
изымать у проверяемого лица документы либо их копии с составлением акта изъятия при проведении выездных таможенных проверок;
налагать арест на товары или изымать их в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, на срок проведения выездной таможенной проверки для пресечения действий, направленных на отчуждение товаров либо распоряжение этими товарами иным способом;
опечатывать помещения, в которых находятся товары, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
направлять официальных представителей органов государственных доходов по вопросам таможенного дела в иностранные государства в соответствии с международными договорами Республики Казахстан;
взаимодействовать с государственными органами, обеспечивая взаимный обмен информацией, в том числе электронным способом в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
организовывать и проводить мероприятия по повышению налоговой и таможенной культуры и информированности общества по вопросам налогового законодательства и таможенного законодательства ЕАЭС и Республики Казахстан;
приобретать товары для выполнения функций, возложенных на органы государственных доходов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
анализировать и обобщать практику применения налогового и таможенного законодательства в Республике Казахстан и зарубежных государствах, а также вносить предложения по совершенствованию налогового законодательства Республики Казахстан и таможенного законодательства ЕАЭС и Республики Казахстан;
давать разъяснения и комментарии по применению действующего законодательства по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
направлять уведомления об устранении нарушений по результатам профилактического контроля без посещения субъекта контроля;
ликвидировать банкрота без возбуждения процедуры банкротства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
направлять мотивированный отказ собранию кредиторов в назначении кандидатуры реабилитационного, банкротного управляющих либо сообщение о снятии реабилитационного, банкротного управляющих с регистрации;
привлекать специалистов иных государственных органов, консультантов и экспертов из числа физических и юридических лиц Республики Казахстан и других государств по вопросам регулирования производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции;
проверять соблюдение субъектами норм, правил и инструкций технологического процесса, хранения и реализации, технических регламентов и стандартов, действующих в сфере производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции и табачных изделий, а также оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива;
осуществлять контроль оснащения технологических линий производства этилового спирта и линий розлива алкогольной продукции соответствующими спиртоизмеряющими аппаратами и контрольными приборами учета и их функционирование;
проверять фактические объемы выработки этилового спирта, водок и ликероводочных изделий для соблюдения установленного законодательством Республики Казахстан требования по выработке их минимального объема;
направлять в пределах компетенции запрос производителям табачных изделий о предоставлении необходимых сведений для осуществления государственного регулирования производства и оборота табачных изделий;
изымать или производить выемку документов, товаров, предметов или иного имущества в соответствии законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
составлять протоколы и рассматривать дела об административных правонарушениях, осуществлять административное задержание, а также применять другие меры, предусмотренные Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
производить документирование, видео- и аудиозапись, кино- и фотосъемку фактов и событий в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
утверждать правовые акты по вопросам, входящим в компетенцию Комитета, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина;
поощрять работников, налагать дисциплинарные взыскания, привлекать работников к материальной ответственности в случаях и порядке, предусмотренных Трудовым кодексом и законодательством о государственной службе Республики Казахстан;
принимать участие в разработке и реализации программ борьбы с преступностью в Республике Казахстан;
осуществлять подготовку, переподготовку и повышение квалификации работников Комитета;
вносить предложения по заключению и присоединению к международным договорам в сфере налогообложения и таможенного дела;
контролировать работу территориальных органов Комитета, подведомственных учреждений;
обращаться в суд, предъявлять иски в целях защиты прав и интересов Комитета в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
определять порядок представления отчетности по валютным операциям, запрашивать документы и (или) информацию, которые связаны с проведением валютных операций, предъявлять требования об устранении выявленных нарушений, причин и условий, способствовавших их совершению, и принимать другие меры, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, которые являются обязательными для исполнения всеми резидентами и нерезидентами в Республике Казахстан;
запрашивать и получать от физических и юридических лиц, осуществляющих перемещение товаров через Государственную границу Республики Казахстан с государствами – членами Евразийского экономического союза, документы и сведения, касающиеся перемещаемых товаров, установленные законодательством Республики Казахстан;
удостоверять посредством электронной цифровой подписи информационной системы органа государственных доходов решения, принимаемые в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан;
применять средство биометрической идентификации в информационных системах органов государственных доходов при налоговом администрировании;
проводить мероприятия, направленные на повышение налоговой культуры и усиление налоговой дисциплины;
организовывать мероприятия по созданию условий для исполнения налогоплательщиком (налоговым агентом) налогового обязательства;
организовывать мероприятия по обеспечению своевременного исполнения налогоплательщиком (налоговым агентом) налогового обязательства;
осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами;

4) Қазақстан Республикасының салық саясатын іске асыруға қатысу;
5) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының егемендігін қорғауды және экономикалық қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
6) ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның дамуын қалыптастыру және салық төлеушілер үшін электрондық қызметтердің қолжетімділігін қамтамасыз ету;
7) Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігін, адамның өмірі мен денсаулығын, жануарлар мен өсімдіктер дүниесін, қоршаған ортаны қорғау;
8) тауарлардың ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы өткізілуін жеделдету мен оңайлату үшін жағдайлар жасау;
9) этил спиртінің, алкоголь өнімінің, темекі өнімдерінің өндірісі мен айналымын, сондай-ақ мұнай өнімдерінің және биоотынның айналымын мемлекеттік реттеу;
10) оңалту және банкроттық саласындағы мемлекеттік реттеу (қазыналық кәсіпорындарды, мекемелерді, банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда), сондай-ақ Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы жөніндегі мемлекеттік басқару;
11) Комитеттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша халықаралық ынтымақтастық;
12) "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру тетігі туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру тетігі туралы келісімге сәйкес қадағалап отыру тетігін іске асыруды үйлестіру;
12-1) құзыреті шегінде "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес валюталық бақылауды жүзеге асыру;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де міндеттерді орындау.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 03.03.2023 № 240; 15.05.2025 № 232 бұйрықтарымен.
14. Комитеттің құқықтары мен міндеттемелері:
1) құқықтары:
салық салу мәселелері бойынша халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру, оның ішінде шет мемлекеттердің уәкілетті органдарымен ақпарат алмасу;
екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес банктік құпияны құрайтын мәліметтер қамтылған бағдарламалық қамтамасыз ету және (немесе) ақпараттық жүйесінің деректеріне қол жеткізу құқығын қоспағанда, салық төлеуші (салық агенті) осындай бағдарламалық қамтамасыз ету және (немесе) ақпараттық жүйені пайдаланған жағдайда, салықтық бақылау барысында салық төлеушіден (салық агентінен) бастапқы есепке алу құжаттарының деректері, бухгалтерлік есепке алу тіркелімдері, салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы ақпарат қамтылған бухгалтерлік және салықтық есептерді автоматтандыруға арналған бағдарламалық қамтамасыз ету және (немесе) ақпараттық жүйенің деректерін көруге қол жеткізу құқығын беруді талап ету;
салық төлеушіден (салық агентінен):
салықтарды және бюджетке төленетін төлемдерді есептеудің дұрыстығын және төлеудің (ұстап қалудың және аударудың) уақтылылығын, әлеуметтік төлемдерді есептеудің, ұстап қалудың және аударудың толықтығы мен уақтылығын растайтын құжаттарды ұсынуды;
салық төлеуші (салық агенті) жасаған салықтық нысандар бойынша жазбаша түсіндірулерді, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) қаржылық есептілігін, оның ішінде резидент-салық төлеушінің (салық агентінің) Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерде орналасқан оның еншілес ұйымдарының қаржылық есептілігін қоса алғанда, егер осындай тұлға үшін Қазақстан Республикасының заңдарында міндетті түрде аудит жүргізу белгіленген болса, аудиторлық есепті қоса бере отырып, шоғырландырылған қаржылық есептілікті талап ету;
салықтық әкімшілендіруді жаңғырту және жетілдіру мақсатында салықтық әкімшілендірудің өзге де тәртібін көздейтін пилоттық жобалардың іске асырылуын (енгізілуін) және салық төлеушілердің салықтық міндеттемелерін орындауын жүзеге асыру;
екінші деңгейдегі банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан, бағалы қағаздарды номиналды ұстаушылар ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығына ие, инвестициялық портфельді басқаратын кастодиандардан, бірыңғай тіркеушіден, брокерлерден және (немесе) дилерлерден, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарынан Қазақстан Республикасының салық заңнамасында ұсынылуы көзделген мәліметтерді алу;
екінші деңгейдегі банктерден және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардан коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын мәліметтерді жария етуге Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген талаптарды сақтай отырып, Қазақстан Республикасының салық заңнамасында айқындалған тұлғаларға қатысты банктік шоттардың бар-жоғы және нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы мәліметтерді алу;
салықтық тексеру барысында Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде айқындалған тәртіппен салық төлеушіден (салық агентінен) әкімшілік құқық бұзушылықтар жасалғаны туралы айғақтайтын құжаттарды алып қоюды жүргізу;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарынан және шет мемлекеттің органдарынан, декларанттардан, кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын адамдардан және тексерілетін адамдардан қажетті ақпаратты, сондай-ақ құжаттар мен кеден ісі саласына жататын мәліметтерді сұрату және алу;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ақпараттық жүйелерді, байланыс жүйелерін және деректерді беру жүйелерін, кедендік бақылаудың техникалық құралдарын, сондай-ақ ақпаратты қорғау құралдарын әзірлеу, құру, иелену және пайдалану;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ғылыми-зерттеу, оқу, баспа қызметін жүзеге асыру;
құқық қорғау органдары және (немесе) уәкілетті орган қылмыстық жолмен алынған кірістерді жылыстатуға және терроризмді қаржыландыруға ықтимал қатысы болуы туралы ақпарат алған кезде ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы өткізілетін қолма-қол ақша қаражатын және (немесе) ақша құралдарын ұстауды (тоқтата тұруды) жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
көлік құралдарын тоқтату, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдарының рұқсатынсыз ЕАЭО кедендік аумағынан кеткен су және әуе кемелерін мәжбүрлеп қайтару;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тауарлардың сынамалары мен үлгілерін іріктеуді жүзеге асыру;
тексерілетін тұлғадан көшпелі кедендік тексерулер жүргізу кезінде алып қою актісін жасай отырып, құжаттарды не олардың көшірмелерін алып қою;
тауарларды иеліктен шығаруға не осы тауарларға өзгеше тәсілмен билік етуге бағытталған іс-әрекеттердің жолын кесу үшін көшпелі кедендік тексеру жүргізу мерзіміне тауарларға тыйым салуға немесе оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен алып қоюға;
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, тауарлар орналасқан үй-жайларға мөр салу;
кеден ісі мәселелері жөніндегі мемлекеттік кірістер органдарының ресми өкілдерін Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес шет мемлекеттерге жіберу;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік органдармен, оның ішінде электрондық тәсілмен өзара ақпарат алмасуды қамтамасыз ете отырып, өзара іс-қимыл жасау;
ЕАЭО және Қазақстан Республикасының салық заңнамасы мен кеден заңнамасы мәселелері бойынша қоғамның салық және кеден мәдениетін және хабардарлығын арттыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарына жүктелген функцияларды орындау үшін тауарлар сатып алу;
Қазақстан Республикасында және шет мемлекеттерде салық және кеден заңнамасын қолдану практикасын талдау және қорыту, сондай-ақ Қазақстан Республикасының салық заңнамасын және ЕАЭО және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасын жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша қолданыстағы заңнаманы қолдану бойынша түсініктемелер мен түсініктемелер беру;
бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарлама жіберу;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен банкроттық рәсімін қозғамай банкротты тарату;
кредиторлар жиналысына оңалтуды, банкроттықты басқарушылардың кандидатурасын тағайындаудан дәлелді бас тарту не оңалтуды, банкроттықты басқарушылардың тіркеуден шығарылғаны туралы хабарлама жіберу;
этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын реттеу мәселелері бойынша өзге де мемлекеттік органдардың мамандарын, Қазақстан Республикасы мен басқа да мемлекеттердің жеке және заңды тұлғалары қатарынан консультанттар мен сарапшыларды тарту;
субъектілердің этил спиртінің, алкоголь өнімінің және темекі өнімдерінің өндірісі мен айналымы, сондай-ақ мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның айналымы саласында қолданылатын технологиялық процестің, сақтаудың және өткізудің нормаларын, қағидалары мен нұсқаулықтарын, техникалық регламенттер мен стандарттарды сақтауын тексеру;
этил спиртін өндірудің технологиялық желілерін және алкоголь өнімін құю желілерін тиісті спирт өлшейтін аппараттармен және есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандыруға және олардың жұмыс істеуіне бақылауды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген олардың ең аз көлемін өндіру жөніндегі талапты сақтау үшін этил спиртін, арақтарды және ликер-арақ бұйымдарын өндірудің нақты көлемін тексеру;
өз құзыреті шегінде темекі өнімдерін өндірушілерге темекі өнімдерінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді ұсыну туралы сұрау салу жіберу;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес құжаттарды, тауарларды, заттарды немесе өзге де мүлікті алып қою немесе алуды жүргізу;
әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалар жасау және істерді қарау, әкімшілік ұстауды жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде көзделген басқа да шараларды қолдану;
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес фактілер мен оқиғаларды құжаттау, бейне - және аудиожазба, кино - және фототүсірілім жүргізу;
адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құқықтық актілерді бекіту;
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінде және мемлекеттік қызмет туралы заңнамасында көзделген жағдайларда және тәртіппен қызметкерлерді көтермелеу, оларға тәртіптік жаза қолдану, қызметкерлерді материалдық жауаптылыққа тарту;
Қазақстан Республикасында қылмысқа қарсы күрес бағдарламаларын әзірлеуге және іске асыруға қатысу;
Комитет қызметкерлерін даярлауды, қайта даярлауды және біліктілігін арттыруды жүзеге асыру;
салық салу және кеден ісі саласында халықаралық шарттар жасасу және оған қосылу жөнінде ұсыныстар енгізу;
Комитеттің аумақтық органдарының, ведомстволық бағынысты мекемелердің жұмысын бақылау;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Комитеттің құқықтары мен мүдделерін қорғау мақсатында сотқа жүгіну, талап-арыз беру;
валюталық операциялар бойынша есептілікті ұсыну тәртібін айқындау, валюталық операцияларды жүргізуге байланысты құжаттарды және (немесе) ақпаратты сұрату, Қазақстан Республикасында барлық резидент пен бейрезиденттің орындауы мiндеттi болып табылатын, анықталған бұзушылықтарды, оларды жасауға ықпал еткен себептер мен жағдайларды жою туралы талаптар қою және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да шараларды қабылдау;
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы тауарлар өткізуді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалардан Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген, өткізілетін тауарларға қатысты құжаттар мен мәліметтерді сұрату және алу;
қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру;

2) обязанности:
предоставлять налогоплательщику (налоговому агенту) информацию о действующих налогах и платежах в бюджет, об изменениях в налоговом законодательстве Республики Казахстан, разъяснять вопросы по применению налогового законодательства Республики Казахстан;
в пределах своей компетенции осуществлять разъяснение и давать комментарии по возникновению, исполнению и прекращению налогового обязательства;
обеспечивать в течение срока исковой давности сохранность сведений, подтверждающих факт уплаты налогов и платежей в бюджет;
предоставлять доступ к информационной системе налоговых органов уполномоченному государственному органу, осуществляющему финансовый мониторинг и принимающему иные меры по противодействию легализации (отмыванию) доходов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
размещать на интернет-ресурсе уполномоченного органа в порядке и случаях, которые определены Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), сведения о налогоплательщиках (налоговых агентах):
имеющих налоговую задолженность;
признанных бездействующими в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
регистрация которых признана недействительной на основании вступившего в законную силу судебного акта;
предоставлять бесплатно налогоплательщику (налоговому агенту) бланки установленных форм налоговых заявлений и (или) программное обеспечение, необходимое для представления налоговой отчетности и заявления в электронной форме;
ежегодно по запросу Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан представлять сведения о наименовании и идентификационном номере субъектов предпринимательства, совокупный годовой доход которых соответствует критериям, установленным Законом Республики Казахстан "О Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан";
применять способы обеспечения исполнения налогового обязательства и взыскивать налоговую задолженность налогоплательщика (налогового агента) в принудительном порядке;
осуществлять контроль за соблюдением порядка учета, хранения, оценки, дальнейшего использования и реализации имущества, обращенного в собственность государства, за полнотой и своевременностью его передачи соответствующему уполномоченному государственному органу в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также за полнотой и своевременностью поступления в бюджет денег в случае его реализации;
осуществлять контроль за деятельностью уполномоченных государственных органов и местных исполнительных органов по вопросам правильности исчисления, полноты взимания и своевременности перечисления налогов и платежей в бюджет;
по налоговому заявлению налогоплательщика (налогового агента) представлять в порядке и сроки, которые установлены Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), справку о суммах, полученных нерезидентом доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов;
проводить проверку субъектов по вопросам государственного регулирования производства и оборота отдельных видов подакцизных товаров;
осуществлять контроль за деятельностью акцизных постов в организациях, осуществляющих производство и импорт подакцизных товаров;
соблюдать налоговую тайну и иную охраняемую законодательством Республики Казахстан тайну;
вести учет налогоплательщиков, объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением, учет исчисленных, начисленных и уплаченных налогов и других обязательных платежей в бюджет, исчисленных, удержанных и перечисленных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, исчисленных и уплаченных социальных отчислений;
опубликовывать в средствах массовой информации списки налогоплательщиков (налоговых агентов), декларантов и лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, имеющих налоговую задолженность, задолженность по таможенным платежам и налогам, пеней, а также бездействующих юридических лиц и налогоплательщиков, в порядке и случаях, которые установлены законодательством Республики Казахстан;
содействовать развитию внешней торговли путем создания условий, способствующих ускорению товарооборота через таможенную границу ЕАЭС;
осуществлять таможенный контроль в отношении товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу ЕАЭС;
оказывать в пределах своих полномочий декларантам и лицам, осуществляющим деятельность в сфере таможенного дела, содействие в реализации их прав;
обеспечивать полноту взимания и своевременность перечисления в бюджет таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
принимать решения в пределах своей компетенции в сроки, установленные Кодексом Республика Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", и осуществлять контроль за деятельностью декларантов и лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела, по соблюдению ими условий и выполнению обязанностей, установленных таможенным законодательством ЕАЭС и (или) Республики Казахстан, а также иным осуществлять ведение таможенной статистики внешней торговли и специальной таможенной статистики Республики Казахстан;
обеспечивать в пределах своей компетенции охрану таможенной границы ЕАЭС за соблюдением таможенного и иного законодательства Республики Казахстан;
обеспечивать в соответствии с законодательством Республики Казахстан защиту от противоправных действий в отношении деятельности таможенных органов, должностных лиц таможенных органов и членов их семей;
осуществлять сбор и анализ информации о совершении административных правонарушений в сфере таможенного дела;
осуществлять во взаимодействии с органами национальной безопасности и другими соответствующими государственными органами Республики Казахстан меры по обеспечению защиты таможенной границы ЕАЭС;
обеспечивать своевременное, объективное и всестороннее рассмотрение обращений и представление ответов или совершение соответствующих действий с учетом поступающих запросов и предложений в сфере таможенного дела;
осуществлять безвозмездно информирование и консультирование в сфере таможенного дела;
взаимодействовать с другими государственными органами Республики Казахстан в порядке, определяемом законодательством Республики Казахстан, а также на основании совместных актов соответствующих государственных органов Республики Казахстан по согласованию с указанными органами;
взаимодействовать в целях совершенствования таможенного дела и внедрения эффективных методов таможенного администрирования с участниками внешнеэкономической и иной деятельности, их ассоциациями (союзами), Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан, а также некоммерческими организациями;
представлять уполномоченному органу в области охраны окружающей среды информацию по импортерам с указанием их юридических адресов, объемов и видов ввезенной (ввезенных) на территорию Республики Казахстан продукции (товаров), на которую (которые) распространяются расширенные обязательства производителей (импортеров) в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
взыскивать суммы таможенных платежей и налогов, не уплаченные в установленные сроки в бюджет, а также пеней, процентов;
осуществлять таможенное администрирование в соответствии с таможенным законодательством ЕАЭС и (или) Республики Казахстан;
обеспечивать сохранность товаров, обращенных в собственность государства до передачи таких товаров уполномоченным государственным органам Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
обеспечивать в соответствии с законодательством Республики Казахстан защиту от противоправных действий в отношении деятельности органов государственных доходов, должностных лиц органов государственных доходов и членов их семей;
соблюдать права налогоплательщика (налогового агента) и декларантов и лиц, осуществляющих деятельность в сфере таможенного дела;
защищать интересы государства;
рассматривать обращения, заявления и жалобы на действия (бездействие) органа государственных доходов и (или) должностных лиц органа государственных доходов в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан;
оказывать государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;
пересматривать не вступившие в законную силу постановления по делам об административных правонарушениях в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
привлекать к административной ответственности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
назначать временным управляющим лицо, которое выбрано кредитором по налогам и таможенным платежам, государственным органом или юридическим лицом с участием государства;
сохранять в соответствии с законодательством Республики Казахстан коммерческую, банковскую и иную охраняемую законом тайну, ставшую им известной при осуществлении их полномочий, в том числе при обмене информацией в электронной форме в соответствии с валютным законодательством Республики Казахстан, за исключением ее представления в соответствии с законами Республики Казахстан;
осуществлять иные обязанности, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказами Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 16.10.2023 № 1099; от 15.05.2025 № 232; от 26.01.2026 № 45.
15.Функции:

2) міндеттері:
салық төлеушіге (салық агентіне) қолданыстағы салықтар мен бюджетке төленетін төлемдер туралы, Қазақстан Республикасының салық заңнамасындағы өзгерістер туралы ақпарат беру, Қазақстан Республикасының салық заңнамасын қолдану жөніндегі мәселелерді түсіндіру;
өз құзыреті шегінде салық міндеттемесінің туындауы, орындалуы және тоқтатылуы жөнінде түсіндіруді жүзеге асыру және түсініктемелер беру;
талап қою мерзімі ішінде салықтар мен бюджетке төленетін төлемдерді төлеу фактісін растайтын мәліметтердің сақталуын қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қаржылық мониторингті жүзеге асыратын және кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) қарсы іс-қимыл бойынша өзге де шараларды қабылдайтын уәкілетті мемлекеттік органға салық органдарының ақпараттық жүйесіне қол жеткізуді ұсыну;
"Салық және бюджетке төленетін басқа да төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде (Салық кодексі) айқындалған тәртіппен және жағдайларда салық төлеушілер (салық агенттері)туралы мәліметтерді уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастыру:
салықтық берешегі бар;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес әрекет етпейтін деп танылған;
тіркелуі заңды күшіне енген сот актісі негізінде жарамсыз деп танылған;
салық төлеушіге (салық агентіне) салықтық өтініштердің белгіленген нысандарының бланкілерін және (немесе) электрондық нысанда салықтық есептілік пен өтінішті ұсыну үшін қажетті бағдарламалық қамтамасыз етуді тегін беру;
жыл сайын Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының сұрау салуы бойынша жылдық жиынтық табысы "Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін кәсіпкерлік субъектілерінің атауы мен сәйкестендіру нөмірі туралы мәліметтерді ұсыну;
салықтық міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету тәсілдерін қолдану және салық төлеушінің (салық агентінің) салықтық берешегін мәжбүрлеу тәртібімен өндіріп алу;
мемлекеттің меншігіне айналған мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау, одан әрі пайдалану және өткізу тәртібінің сақталуын, оны Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тиісті уәкілетті мемлекеттік органға берудің толықтығы мен уақтылығын, сондай-ақ ол өткізілген жағдайда бюджетке ақшаның түсуінің толықтығы мен уақтылығын бақылауды жүзеге асыру;
уәкілетті мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың салықтарды және бюджетке төленетін төлемдерді есептеудің дұрыстығы, өндіріп алудың толықтығы және аударудың уақтылығы мәселелері жөніндегі қызметін бақылауды жүзеге асыру;
салық төлеушінің (салық агентінің) салықтық өтініші бойынша "Салықтар және бюджетке төленетін міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде Қазақстан Республикасындағы көздерден бейрезидент алған кірістердің және ұстап қалынған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтама ұсыну;
акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша субъектілерге тексеру жүргізу;
акцизделетін тауарлардың өндірісі мен импортын жүзеге асыратын ұйымдардағы акциз бекеттерінің қызметін бақылауды жүзеге асыру;
салықтық құпияны және Қазақстан Республикасының заңнамасымен қорғалатын өзге де құпияны сақтау;
салық төлеушілерді, салық салу объектілерін және (немесе) салық салуға байланысты объектілерді есепке алуды, есептелген, есепке жазылған және төленген салықты және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді, есептелген, ұсталған және аударылған міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын, есептелген және төленген әлеуметтік аударымдарды есепке алуды жүргізу;
Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте және жағдайда, бұқаралық ақпарат құралдарында салықтық берешегі, кедендік төлемдер мен салықтар, өсімпұлдар бойынша берешегі бар, салық төлеушілердің (салық агенттерінің), декларанттардың және кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың, сондай-ақ әрекетсіз заңды тұлғалардың тізімдерін жариялау;
ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы тауар айналымын жеделдетуге ықпал ететін жағдайлар жасау жолымен сыртқы сауданың дамуына жәрдемдесу;
ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарына қатысты кедендік бақылауды жүзеге асыру;
өз өкілеттіктері шегінде декларанттарға және кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғаларға олардың құқықтарын іске асыруына жәрдемдесу;
кедендік төлемдердің, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы баждардың, өтемақы баждарының толық өндіріліп алынуын және бюджетке уақтылы аударылуын қамтамасыз ету;
өз құзыреті шегінде "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы кодексінде белгіленген мерзімдерде шешімдер қабылдау және декларанттар мен кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың ЕАЭО және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының өзге заңнамасында белгіленген шарттарды сақтауы және міндеттерді орындауы бойынша олардың қызметін бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасының сыртқы саудасының кедендік статистикасын және арнаулы кедендік статистикасын жүргізуді жүзеге асыру;
өз құзыреті шегінде ЕАЭО кедендік шекарасында Қазақстан Республикасының кеден және өзге заңнамасының сақталуын күзетуді қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кеден органдарының қызметіне, кеден органдарының лауазымды адамдарына және олардың отбасы мүшелеріне қатысты құқыққа қайшы әрекеттерден қорғауды қамтамасыз ету;
кеден ісі саласында әкімшілік құқық бұзушылықтардың жасалуы туралы ақпаратты жинауды және талдауды жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарымен және басқа да тиісті мемлекеттік органдарымен өзара іс-қимыл жасаса отырып, ЕАЭО кедендік шекарасын қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі шараларды жүзеге асыру;
кеден ісі саласында келіп түсетін сұрау салулар мен ұсыныстарды ескере отырып, өтініштердің уақтылы, объективті және жан-жақты қаралуын және жауап берілуін немесе тиісті әрекеттер жасалуын қамтамасыз ету;
кеден ісі саласында өтеусіз ақпарат және консультация беруді жүзеге асыру;
Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тәртіппен, сондай-ақ Қазақстан Республикасының тиісті мемлекеттік органдарының бірлескен актілері негізінде аталған органдармен келісу бойынша Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттік органдарымен өзара іс-қимыл жасасу;
кеден ісін жетілдіру және кедендік әкімшілендірудің тиімді әдістерін енгізу мақсатында сыртқы экономикалық және өзге де қызметке қатысушылармен, олардың қауымдастықтарымен (одақтарымен), Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен, сондай-ақ коммерциялық емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жасасу;
импорттаушылардың заңды мекенжайларын, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өндірушілердің (импорттаушылардың) кеңейтілген міндеттемелері қолданылатын, Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген (әкелінетін) өнімдердің (тауарлардың) көлемдері мен түрлерін көрсете отырып, қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға импорттаушылар бойынша ақпарат ұсыну;
белгіленген мерзімдерде бюджетке төленбеген кедендік төлемдер мен салықтардың сомасын, сондай-ақ өсімпұлдарды, пайыздарды өндіріп алу;
ЕАЭО және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес кедендік әкімшілік жүргізуді жүзеге асыру;
мемлекет меншігіне айналдырылған тауарлар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органдарына берілгенге дейін осындай тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының қызметіне, мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарына және олардың отбасы мүшелеріне қатысты құқыққа қарсы іс-әрекеттерден қорғауды қамтамасыз ету;
салық төлеушілердің (салық агенттерінің) және декларанттардың мен кеден ісі саласындағы қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың құқықтарын сақтау;
мемлекет мүдделерін қорғау;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімде мемлекеттік кірістер органының және (немесе) мемлекеттік кірістер органы лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) өтініштерді, арыздарды және шағымдарды қарау;
мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетуге;
Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында көзделген тәртіппен заңды күшіне енбеген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша қаулыны қайта қарау;
Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен әкімшілік жауапкершілікке тарту;
мемлекеттік орган немесе мемлекет қатысатын заңды тұлға салықтар мен кедендік төлемдер бойынша кредитор болып таңдаған тұлғаны уақытша басқарушы етіп тағайындау;
өз өкiлеттіктерiн жүзеге асыру кезінде, оның ішінде Қазақстан Республикасының валюталық заңнамасына сәйкес электрондық нысанда ақпарат алмасу кезінде өздеріне белгiлi болған, коммерциялық, банктік және заңмен қорғалатын өзге де құпияны, оларды Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес ұсынуды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сақтау;
Қазақстан Республикасының заннамасымен көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 16.10.2023 № 1099; 15.05.2025 № 232 бұйрықтарымен.
15. Функциялары:

1) разработка формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным и сроков его вынесения;
1-1) разработка формы уведомления о расхождениях, выявленных по результатам камерального контроля;
1-2) исключен приказом Министра финансов РК от 26.01.2026 № 45;
2) разработка порядка представления сведений организациями, оказывающими услуги водоснабжения, водоотведения, канализации, газоснабжения, электроснабжения, теплоснабжения, сбора отходов (мусороудаления), обслуживания лифтов и (или) услуги в сфере перевозок, о предоставленных услугах третьим лицам;
3) разработка по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан категорий и списка налогоплательщиков - физических лиц, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, или лиц, занимающихся частной практикой, юридических лиц, правил, формы и сроков представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по итоговым суммам платежей за календарный год, поступивших на текущий счет посредством применения оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек;
4) разработка категорий налогоплательщиков на которых будет распространяться пилотный проект, прав и обязанностей налогоплательщиков, налоговых и иных уполномоченных государственных органов, а также организаций, территорий (участков) и (или) регионов осуществления реализации (внедрения) пилотных проектов, правил и сроков реализации (внедрения) пилотных проектов;
5) разработка по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации порядка включения (исключения) в (из) перечень (перечня) оператора фискальных данных, а также квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному оператору фискальных данных;
6) разработка перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур;
7) размещение на интернет-ресурсе перечня товаров, по которым электронные счета-фактуры выписываются посредством модуля "Виртуальный склад" информационной системы электронных счетов-фактур;
8) разработка правил составления сведений об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которой ведется в органе государственных доходов;
9) разработка правил организации и ведения налогового учета индивидуальными предпринимателями, применяющими специальные налоговые режимы на основе упрощенной декларации, на которых в соответствии с Законом Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" не возложена обязанность по ведению бухгалтерского учета и составлению финансовой отчетности;

1) камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін әзірлеу;
1-1) камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарламаның нысанын әзірлеу;
1-2) камералдық бақылау нәтижелері бойынша салық органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмады деп тану туралы шешімді шығару нысаны мен мерзімдерін әзірлеу;
2) сумен жабдықтау, су бұру, кәріз, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, қалдықтарды жинау (қоқысты жою), лифтілерге қызмет ету қызметтерін және (немесе) тасымалдар саласындағы қызметтерді көрсететін ұйымдардың үшінші тұлғаларға көрсетілген қызметтері туралы мәліметтерді ұсыну тәртібін әзірлеу;
3) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша дара кәсіпкер немесе жеке практикамен айналысатын адам ретінде тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілердің-жеке тұлғалардың, заңды тұлға, санаттары мен тізімін, екінші деңгейдегі банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардың төлем карточкаларын пайдалана отырып төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықты (құрылғыны) қолдану арқылы ағымдағы шотқа келіп түскен, күнтізбелік жыл үшін төлемдердің қорытынды сомалары жөнінде мәліметтер беру қағидаларын, нысанын және мерзімдерін әзірлеу;
4) пилоттық жоба қолданылатын салық төлеушілердің санатын, пилоттық жобалардың іске асырылуын (енгізілуін) жүзеге асыру салық төлеушілердің, салықтық және өзге де уәкілетті мемлекеттік органдардың, сондай-ақ ұйымдардың, аумақтардың (учаскелердің) және (немесе) өңірлердің құқықтары мен міндеттерін, пилоттық жобаларды іске асыру (енгізу) қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;
5) фискалдық деректер операторын тiзбеге (тізбеден) қосу (алып тастау) тәртібін, сондай-ақ фискальдық деректердің әлеуеттi операторына қойылатын бiлiктiлiк талаптарын ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi органмен келiсу бойынша әзірлеу;
6) электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін әзірлеу;
7) электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің "Виртуалды қойма" модулі арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарлар тізбесін интернет-ресурсында орналастыру;
8) есебі мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін, берешектердің болмауы (болуы) туралы мәліметтерді жасау қағидаларын әзірлеу;
9) "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бухгалтерлік есепке алуды жүргізу және қаржылық есептілікті жасау жөніндегі міндет жүктелмеген дара кәсіпкерлердің салықтық есепке алуды ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын әзірлеу;

10) разработка совместно с Национальным Банком Республики Казахстан правил взаимодействия Комитета государственных доходов Министерства и Национального Банка Республики Казахстан для осуществления валютного контроля;
11) разработка описания и правил использования символа, описания и правил применения опознавательного флага и опознавательного знака органов государственных доходов Республики Казахстан;
12) разработка правил реализации имущества, заложенного налогоплательщиком и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента) в счет налоговой задолженности, плательщика – в счет задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
13) организация определения уполномоченного юридического лица в сфере реализации имущества, заложенного налогоплательщиком (налоговым агентом) и (или) третьим лицом, а также ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента), плательщика и (или) товаров, задержанных органами государственных доходов;
14) разработка перечня государств с льготным налогообложением;
15) разработка правил, срока и формы представления органами внутренних дел сведений о налогоплательщиках, которым выданы разрешения трудовому иммигранту, а также правил представления уполномоченным государственным органом сведений о прибывших иностранцах;
16) разработка правил представления органом государственных доходов уполномоченным государственным органам сведений о представленных декларациях о доходах и имуществе;
17) разработка правил определения первоначальной стоимости фиксированных активов, получаемых концессионером (правопреемником или юридическим лицом, специально созданным исключительно концессионером для реализации договора концессии) по договору концессии, а также стоимости, уменьшающей стоимостные балансы концессионера II, III и IV групп при передаче фиксированных активов концеденту при прекращении договора концессии;
18) разработка норм фактических расходов на проживание и выплату суммы денег обучаемому лицу;
19) разработка правил освобождения от налога на добавленную стоимость импорта товаров;
20) разработка правил выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
20-1) разработка категорий налогоплательщиков, в отношении которых проводится автоматизированный контроль выписки электронных счетов-фактур;
20-2) определение оператора автоматизированного контроля выписки электронных счетов-фактур;
20-3) разработка правил проведения автоматизированного контроля выписки электронных счетов-фактур;

10) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің валюталық бақылауды жүзеге асыру үшін өзара іс-қимыл қағидаларын әзірлеу;
11) Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдары нышанының сипаттамасы мен пайдаланылу қағидаларын, танымдық туы мен танымдық белгісінің сипаттамасы мен қолданылу қағидаларын әзірлеу;
12) салық төлеуші және (немесе) үшінші тұлға кепілге қойған мүлікті, сондай-ақ салық төлеушінің (салық агентінің) билік етуі шектелген мүлкін – салық берешегі есебіне, төлеушінің – кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешегі есебіне өткізу қағидаларын әзірлеу;
13) салық төлеушінің (салық агентінің) және (немесе) үшінші тұлғаның кепілге салынған мүлкін, сонымен қатар салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін және (немесе) мемлекеттік кірістер органдары кідірткен тауарларды өткізу саласындағы уәкілетті заңды тұлғаны айқындау;
14) жеңілдікті салық салынатын мемлекеттер тізбесін әзірлеу;
15) ішкі істер органдардың еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар берілген салық төлеушілер туралы мәлiметтерді ұсынудың қағидаларын, мерзімін және нысандарын, сондай-ақ уәкiлеттi мемлекеттік органның келушi шетелдiктер туралы мәлiметтердi ұсынудың қағидаларын әзірлеу;
16) уәкiлеттi мемлекеттік органдарға кірістер мен мүлік туралы табыс етілген декларациялар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын әзірлеу;
17) концессионер (концессия шартын іске асыру үшін қана концессионер арнайы құрған құқықтық мирасқор немесе заңды тұлға) концессия шарты бойынша алатын, тіркелген активтердің бастапқы құнын, сондай-ақ концессия шарты тоқтатылған кезде концессионер тіркелген активтерді концедентке беру кезінде II, III және IV топтар концессионерінің құндық теңгерімін азайтатын құнын айқындау қағидаларын әзірлеу;
18) білім алушы адамның тұруына және оған ақша сомасын төлеуге арналған іс жүзіндегі шығыстарының нормаларын әзірлеу;
19) тауарлар импортын қосылған құн салығынан босату қағидаларын әзірлеу;
20) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларын әзірлеу;

21) разработка по согласованию с уполномоченным органом по инвестициям правил представления сведений об инвестиционных контрактах, заключенных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и предусматривающих реализацию инвестиционных приоритетных проектов, а также сведений о прекращении действия данных инвестиционных контрактов, иных сведений и их формы;
22) согласование перечня приоритетных видов деятельности, на которые распространяется специальный правовой режим специальной экономической зоны;
23) разработка правил, сроков и формы представления лицами, осуществляющими электронную торговлю товарами и применяющими нормы налогового законодательства Республики Казахстан в части уменьшения исчисленной суммы корпоративного подоходного налога, уменьшения облагаемой суммы дохода индивидуального предпринимателя на облагаемый доход индивидуального предпринимателя, уменьшения облагаемого дохода физического лица на налогооблагаемый доход индивидуального предпринимателя, информации по такой деятельности;
24) разработка перечня участников мониторинга крупных налогоплательщиков;
25) разработка порядка проведения горизонтального мониторинга;
25-1) разработка минимальных требований по организации витрины данных налогоплательщика для вступления в горизонтальный мониторинг;
25-2) разработка минимальных требований к раскрытию показателей налоговой отчетности, а также к их взаимосвязи с показателями налоговых, бухгалтерских регистров и иных документов, являющихся основанием для определения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением;
25-3) разработка требований к информации и отчетам по системе внутреннего контроля в сфере налогообложения;
25-4) разработка правил подачи и рассмотрения заявления об участии в горизонтальном мониторинге;
25-5) определение состава Консультативного совета по рассмотрению вопросов, связанных с горизонтальным мониторингом, и положения о его деятельности;
26) исключен приказом Министра финансов РК от 26.01.2026 № 45;
27) разработка правил заключения и расторжения соглашения о горизонтальном мониторинге;
28) разработка правил и формы представления заключения в налоговые органы о конвертации валютной выручки по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
29) исключен приказом Министра финансов РК от 26.01.2026 № 45;
30) разработка требований к стандартному файлу, порядка его составления и предоставления;
31) осуществление налогового контроля;
31-1) разработка порядка и сроков вручения налогоплательщику (налоговому агенту) предварительного акта налоговой проверки, представления письменного возражения к предварительному акту налоговой проверки, а также рассмотрения такого возражения;
31-2) разработка порядка определения, опубликования стоимости цифровых активов и перечня их видов;
31-3) разработка порядка, перечня и формы сведений, подлежащих передаче посредством интеграции аппаратно-программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами налогового органа;
31-4) разработка формы заявления об удержании индивидуального подоходного налога, представленного налоговому агенту, по согласованию с уполномоченным органом в сфере социальной защиты населения;
31-5) разработка порядка представления в налоговые органы сведений по земельным участкам, предназначенным для строительства объектов и не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, и сельскохозяйственного назначения, не используемым по назначению или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, уполномоченным органом по контролю за использованием и охраной земель;
31-6) определение особого порядка проведения налоговой проверки совместно со специальными государственными; органами, органами военной разведки Министерства обороны Республики Казахстан, правоохранительными органами;
31-7) разработка порядка и основания принятия решения органа государственных доходов о проведении налоговой проверки, а также порядка вынесения решения о проведении хронометражного обследования органом государственных доходов по месту нахождения, указанному в регистрационных данных налогоплательщика, и (или) по месту нахождения объекта налогообложения и (или) объекта, связанного с налогообложением;
31-8) разработка порядка назначения встречной налоговой проверки;
32) определение объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением, на основе косвенных методов (активов, обязательств, оборота, затрат, расходов), в случае нарушения порядка ведения учета;
32-1) разработка порядка ведения лицевого счета налогоплательщика (налогового агента);
33) осуществление внеплановых проверок в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан;
34) формирование государственной базы данных налогоплательщиков;
34-1) разработка порядка ведения органами государственных доходов базы данных о лицах, указанных в подпунктах 1) и 2) части первой пункта 1 статьи 29 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", указанных сведений и иных сведений, подлежащих к размещению, а также порядка включения и исключения из базы данных;

21) Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес жасалған және инвестициялық басым жобаларды іске асыруды көздейтін инвестициялық келісімшарттар туралы мәліметтерді, сондай-ақ осы инвестициялық келісімшарттардың қолданысын тоқтату туралы мәліметтерді және өзге де мәліметтерді беру қағидаларын және олардың нысанын әзірлеу;
22) арнайы экономикалық аймақтың арнайы құқықтық режимі қолданылатын қызметтің басым түрлерінің тізбесін келісу;
23) тауарлармен электрондық сауданы жүзеге асыратын және Қазақстан Республикасы салық заңнамасының корпоративтік табыс салығының есептелген сомасын азайту, дара кәсіпкер кірісінің салық салынатын сомасын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту, жеке тұлғаның салық салынатын табысын дара кәсіпкердің салық салынатын кірісіне азайту бөлігіндегі нормаларын қолданатын тұлғалардың осындай қызмет бойынша ақпаратты ұсыну қағидаларын, мерзімдері мен нысандарын әзірлеу;
24) ірі салық төлеушілер мониторингіне жататын салық төлеушілердің тізбесін әзірлеу;
25) деңгейлес мониторингті жүргізу қағидаларын әзірлеу;
26) деңгейлес мониторинг туралы келісім нысанын әзірлеу;
27) деңгейлес мониторинг туралы келісім жасау және оны бұзу қағидаларын әзірлеу;
28) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша валюталық түсімді айырбастау туралы салық органдарына қорытынды беру қағидалары мен нысандарын әзірлеу;
29) деңгейлес мониторинг туралы келісім жасалатын салық төлеушілер санаттарын әзірлеу;
30) стандартты файлдың нысанын және оны жасау қағидаларын әзірлеу;
31) салықтық бақылауды жүзеге асыру;
31-1) салықтық тексерудің алдын ала актісі бойынша нормалар қолданылатын салық төлеушілердің санатын, сондай-ақ салық төлеушіге салықтық тексерудің алдын ала актісін табыс етудің, салықтық тексерудің алдын ала актісіне жазбаша қарсылықты ұсынудың, сондай-ақ осындай қарсылықты қараудың тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
31-2) цифрлық активтердің құнын және олардың түрлерінің тізбесін айқындау, жариялау тәртібін әзірлеу;
31-3) букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін салық органының ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы беруге жататын мәліметтердің тәртібін, тізбесін және нысанын әзірлеу;
31-4) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша салық агентіне ұсынылған жеке табыс салығын ұстап қалу туралы өтініштің нысанын әзірлеу;
31-5) жерді пайдалану мен қорғауды бақылау жөніндегі уәкілетті органның объектілерді салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын және мақсаты бойынша пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері бойынша мәліметтерді салық органдарына ұсыну тәртібін әзірлеу;
32) есебін жүргізу тәртібі бұзылған жағдайда жанама әдістер негізінде (активтер, міндеттемелер, айналым, шығын, шығыс) салық салумен байланысты объектілерді және (немесе) салық салынатын объектілерді айқындау;
33) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыру;
34) салық төлеушілердің мемлекеттік деректер базасын қалыптастыру;
34-1) мемлекеттік кірістер органдарының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 29-бабы 1-тармағы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген тұлғалар туралы дерекқорды және орналастыруға жататын көрсетілген мәліметтер мен өзге де мәліметтерді жүргізу тәртібін, сондай-ақ дерекқорға енгізу және одан шығару тәртібін әзірлеу;

34-2) публикация реестра лиц, указанных в подпунктах 1) и 2) части первой пункта 1 статьи 29 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", на своем интернет-ресурсе;
34-3) разработка перечня сведений, содержащихся в паспорте налогоплательщика, порядка и сроков его формирования и размещения на интернет-ресурсе;
34-4) разработка порядка налоговой регистрации налогоплательщиков;
35) ведение государственного реестра контрольно-кассовых машин путем включения (исключения) моделей контрольно-кассовых машин в (из) государственный (государственного) реестр (реестра);
36) осуществление модернизации и реинжиниринга бизнес-процессов налогового администрирования;
37) организация и обеспечение работы по принудительному взысканию налоговой задолженности, задолженности по таможенным платежам и налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов, а также социальным платежам;
37-1) определение предельного размера налоговой задолженности;
37-2) разработка формы распоряжения органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по банковским счетам налогоплательщика (налогового агента) по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
37-3) разработка порядка принудительного взыскания налоговым органом налоговой задолженности налогоплательщика (налогового агента);
38) осуществление контроля за изменением сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) плат в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
38-1) разработка порядка и условий предоставления отсрочки (рассрочки);
39) применение положений международных договоров в порядке, установленном налоговым законодательством Республики Казахстан и соответствующим международным договором;
40) предъявление в суды исков о признании сделок недействительными, ликвидации юридического лица по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3) и 4) пункта 2 статьи 49 Гражданского кодекса Республики Казахстан, а также иные иски в соответствии с компетенцией и задачами, установленными законодательством Республики Казахстан;
41) осуществление зачета и/или возврата налоговых и неналоговых поступлений в пределах компетенции, установленной нормативными правовыми актами;
42) взаимодействие с центральными и местными государственными органами по осуществлению контроля за исполнением налогового законодательства;
43) осуществление контроля за подакцизными товарами в части соблюдения производителями, лицами, осуществляющими оборот подакцизных товаров, банкротными и реабилитационными управляющими при реализации имущества (активов) должника порядка маркировки отдельных видов подакцизных товаров, перемещения подакцизных товаров на территории Республики Казахстан, а также путем установления акцизных постов;

34-2) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасы кодексінің 29-бабы 1-тармағы бірінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген тұлғалардың тізілімін өзінің интернет-ресурсында жариялау;
35) мемлекеттік (мемлекет) тізілімінен (тізілім) бақылау кассалық машина моделін енгізу (алып тастау) арқылы бақылау кассалық машинасының мемлекеттік тізілімін жүргізу;
36) салықтық әкімшілендіруді жаңғырту және бизнес-процесін ре-инжинирингтеуді жүзеге асыру;
37) салықтық берешектерді, кедендік төлемдер мен салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды, сондай-ақ әлеуметтік төлемдерді мәжбүрлі түрде өндіріп алу бойынша жұмысты ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
38) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салықтарды және (немесе) төлемді төлеу бойынша салықтық міндеттемелерді орындау мерзімін өзгертуге бақылауды жүзеге асыру;
39) Қазақстан Республикасының салық заңнамасында және тиісті халықаралық шарттарда белгіленген тәртіппен халықаралық шарттардың ережелерін қолдану;
40) Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 49-бабы 2-тармағының 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген негіздер бойынша мәмілелерді жарамсыз деп тану, заңды тұлғаны тарату туралы талап арызды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыретке және міндеттерге сәйкес өзге де талап арыздарды беру;
41) нормативтік құқықтық актілермен белгіленген құзыреті шегінде салықтық және салықтық емес түсімдердің есепке жатқызуын және/немесе қайтаруын жүзеге асыру;
42) салық заңнамасының орындалуына бақылауды жүзеге асыру бойынша орталық және жергілікті мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау;
43) акцизделетiн тауарларды өндiрушiлердiң, олардың айналымын жүзеге асыратын тұлғалардың, борышкердің мүлкiн (активтерiн) өткiзу кезінде банкроттықты және оңалтуды басқарушылардың акцизделетiн тауарлардың жекелеген түрлерiн таңбалау, акцизделетiн тауарлардың Қазақстан Республикасының аумағында өткізу тәртiбiн сақтауы бөлiгiнде, сондай-ақ акциздiк бекеттер орнату арқылы акцизделетiн тауарларға бақылауды жүзеге асыру;

44) разработка формы налоговой учетной политики для индивидуальных предпринимателей, применяющих специальные налоговые режимы на основе упрощенной декларации;
45) разработка порядка расчета коэффициента налоговой нагрузки налогоплательщика (налогового агента) – юридического лица, структурного подразделения юридического лица, нерезидента, осуществляющего деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, индивидуального предпринимателя, лица, занимающегося частной практикой;
46) разработка форм квитанции для сбора налогов на имущество, транспортные средства и земельного налога, уплачиваемых налогоплательщиком – физическим лицом;
46-1) разработка форм бланков строгой отчетности по уплате в бюджет суммы государственной пошлины и сбора за проезд автотранспортных средств по территории Республики Казахстан;
47) разработка правил ввоза товаров, за исключением подакцизных, в качестве гуманитарной помощи;
48) разработка совместно с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, не произошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности;
49) разработка совместно с Национальным Банком Республики Казахстан перечня и порядка представления Комитетом государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан Национальному Банку Республики Казахстан сведений, необходимых для осуществления валютного контроля и последующей их передачи уполномоченным банкам, являющимся агентами валютного контроля;
50) разработка правил применения системы управления рисками в целях подтверждения достоверности суммы превышения налога на добавленную стоимость и критериев степени риска;
51) разработка правил возврата превышения налога на добавленную стоимость;
52) разработка форм заявления физического лица о применении налоговых вычетов и справки о расчетах с физическим лицом;
53) разработка совместно с Национальным Банком Республики Казахстан правил предоставления Национальным Банком Республики Казахстан Министерству полученной от уполномоченных банков информации о платежах и (или) переводах денег из Республики Казахстан и в Республику Казахстан по валютным операциям на сумму свыше 50 000 долларов Соединенных Штатов Америки в эквиваленте;
54) разработка форм представления банковскими организациями сведений о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках и движении денег на этих счетах по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
54-1) разработка порядка определения налогооблагаемого дохода по банковской деятельности, осуществляемой банками второго уровня, совместно с Национальным Банком Республики Казахстан;

44) патент, оңайлатылған декларация негізінде шағын бизнес субъектілері үшін арнаулы салық режимін немесе арнайы мобильді қосымшаны қолданатын дара кәсіпкерлер үшін салықтық есепке алу саясатының нысанын әзірлеу;
45) салық органдарында дара кәсіпкерлер ретінде тіркелмеген және жеке практикамен айналыспайтын жеке тұлғаларды қоспағанда, салық төлеушінің (салық агентінің) салық жүктемесінің коэффициентін есептеу қағидаларын әзірлеу;
46) салық төлеуші-жеке тұлға төлейтін мүлік, көлік құралдары салықтарын және жер салығын жинауға арналған түбіртек нысандарын әзірлеу;
47) акцизделетін тауарларды қоспағанда, гуманитарлық көмек ретінде тауарларды әкелу қағидаларын әзірлеу;
48) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп, еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытынды беру қағидаларын әзірлеу;
49) валюталық бақылауды жүзеге асыру және кейіннен валюталық бақылау агенті болып табылатын уәкілетті банктерге беру үшін қажетті мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне табыс ету тізбесін және тәртібін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп әзірлеу;
50) қосылған құн салығының асып кеткен сомасының анықтығын растау мақсатында тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану қағидаларын және тәуекел дәрежесінің өлшемшарттарын әзірлеу;
51) қосылған құн салығының асып кетуін қайтару қағидаларын әзірлеу;
52) жеке тұлғаның салықтық шегерімдерді қолдану туралы өтінішінің және жеке тұлғамен есеп айырысулар туралы анықтаманың нысандарын әзірлеу;
53) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Министрлікке уәкілетті банктерден Қазақстан Республикасынан және Қазақстан Республикасына баламалы Америка Құрама Штаттарының 50 000 долларынан астам сомаға валюталық операциялар бойынша төлемдер және (немесе) ақша аударымдары туралы алынған ақпаратты беру қағидаларын әзірлеу;
54) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлардың электрондық саудасы бойынша тіркеу есебінде тұрған салық төлеушілер бойынша банктік шоттардың бар-жоғы және олардың нөмірлері, осы шоттардағы ақша қалдықтары мен қозғалысы туралы мәліметтерді беру қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;

60) разработка правил, сроков и формы предоставления сведений лицами, осуществляющими пересылку, перевозку, доставку товаров при электронной торговле товарами по запросу органов государственных доходов;
61) разработка форм налоговых регистров;
62) разработка перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также формы, порядка оформления и их документооборота;
63) разработка формы представления сведений по договорам, содержащим условия перехода права (требования) к коллекторскому агентству;
64) разработка формы, правил и сроков представления нотариусами сведений по сделкам и договорам, а также по выданным свидетельствам о праве на наследство физических лиц по согласованию с Министерством юстиции Республики Казахстан;
65) разработка правил, сроков и форм представления уполномоченными государственными органами сведений о налогоплательщиках, имеющих объекты налогообложения и (или) объекты, связанные с налогообложением, а также объектах налогообложения и (или) объектах, связанных с налогообложением;
66) разработка порядка применения контрольно-кассовой машины и перечня требований к содержанию чека контрольно-кассовой машины;
66-1) разработка требований к трехкомпонентной интегрированной системе и ее учету, порядка ее установки и применения по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации и Национальным Банком Республики Казахстан;
67) исключен приказом Министра финансов РК от 26.01.2026 № 45;
68) разработка совместно с уполномоченным органом в сфере информатизации перечня налоговых заявлений, представляемых через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";
69) разработка кодов органов государственных доходов Республики Казахстан;
70) разработка формы сведений об использовании налогоплательщиками билетов в части оказания услуг населению по перевозкам в общественном городском транспорте;
71) разработка правил представления банкам второго уровня и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, информации о налогоплательщиках, в том числе физических лицах, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуального предпринимателя, лица, занимающегося частной практикой;
72) установление по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации квалификационных требований, предъявляемых к потенциальному оператору фискальных данных, порядка включения и исключения из перечня оператора фискальных данных, а также перечня операторов фискальных данных;
73) разработка порядка маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением вина наливом (виноматериала), пива и пивного напитка, учетно-контрольными марками, а также формы, содержания и элементов защиты учетно-контрольных марок;

60) мемлекеттік кірістер органдарының сұрау салуы бойынша тауарлармен электрондық сауда кезінде тауарларды жөнелтуді, тасымалдауды, жеткізуді жүзеге асыратын тұлғалардың мәліметтерді беру қағидаларын, мерзімдері мен нысанын әзірлеу;
61) салық тіркелімдерінің нысандарын әзірлеу;
62) тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу бойынша міндеті, сондай-ақ ресімдеу тәртібі және олардың құжат айналымы қолданылатын тауарлар тізбесін әзірлеу;
63) құқықтың (талап етудің) коллекторлық агенттікке өту шарттарын қамтитын шарттар бойынша мәліметтерді ұсыну нысанын әзірлеу;
64) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен келісу бойынша нотариустардың мәмілелер мен шарттар бойынша, сондай-ақ жеке тұлғалардың мұраға құқығы туралы берілген куәліктер бойынша мәліметтер ұсыну нысанын, қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;
65) салық салу объектiлерi және (немесе) салық салуға байланысты объектiлерi бар салық төлеушiлер, сондай-ақ салық салу объектілері және (немесе) салық салуға байланысты объектілер туралы мәліметтерді уәкiлеттi мемлекеттік органдардың ұсыну қағидаларын, мерзімдерін және нысандарын әзірлеу;
66) бақылау-касса машиналарын қолданудың қағидаларын әзірлеу;
67) деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машиналарынан тауарларды өткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету кезінде жүзеге асырылатын ақшалай есеп айырысулар туралы мәліметтерді қабылдау, сақтау, сондай-ақ оларды мемлекеттік кірістер органдарына фискалдық деректер операторының беру қағидаларын әзірлеу;
68) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы арқылы ұсынылатын салықтық өтініштердің тізбесін әзірлеу;
69) Қазақстан Республикасы мемлекеттік кірістер органдарының кодтарын әзірлеу;
70) халыққа қалалық қоғамдық көлікпен тасымалдау бойынша қызметтер көрсету бөлігінде салық төлеушілердің билеттерді пайдалануы туралы мәліметтердің нысанын әзірлеу;
71) салық төлеушілер, оның ішінде дара кәсіпкер, жеке практикамен айналысатын адам ретінде тіркеу есебінде тұрған жеке тұлғалар туралы ақпаратты екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға беру қағидаларын әзірлеу;
72) фискалдық деректер операторының тізбесіне (тізбесінен) енгізу (алып тастау) қағидаларын, сондай-ақ фискалдық деректердің әлеуетті операторына қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу;
73) толысылған шарапты және сыра қайнату өнімін қоспағанда, алкоголь өнімін есепке алу-бақылау таңбаларымен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын, сондай-ақ есепке алу-бақылау таңбаларының нысандарын, мазмұны мен қорғау элементтерін әзірлеу;

74) разработка порядка получения, учета, хранения, выдачи учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета производителя об уплате акциза и (или) импортера о целевом использовании учетно-контрольных марок, а также учета и размера обеспечения такого обязательства;
75) подготовка и направление информации по суммам таможенных пошлин в уполномоченные органы государств-членов ЕАЭС и Евразийскую экономическую комиссию;
76) принятие решения о включении в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности;
77) разработка формы и правил ведения таможенного реестра объектов интеллектуальной собственности;
78) осуществление налогового и таможенного администрирования;
79) разработка форм заявлений и иных документов, предусмотренных налоговым и таможенным законодательством;
80) разработка правил реализации, использования и уничтожения задержанных товаров, возмещения расходов по их перевозке (транспортировке), перегрузке (погрузке, выгрузке), хранению, иных расходов, связанных с подготовкой к реализации и реализацией задержанных товаров, а также возврата сумм, полученных от их реализации;
81) разработка правил подтверждения размещения товаров в местах временного хранения, совершения органами государственных доходов таможенных операций, связанных с регистрацией документов, представленных для помещения товаров на временное хранение, и выдачей подтверждения об их регистрации;
82) выявление и рассмотрение административных правонарушений, отнесенных законодательством Республики Казахстан к ведению этого органа;
83) разработка особенностей заявления сведений в транзитной декларации и порядка ее использования при перемещении товаров по территории Республики Казахстан;
84) разработка правил использования в качестве декларации на товары и транзитной декларации транспортных (перевозочных), коммерческих и (или) иных документов, в том числе предусмотренных международными договорами Республики Казахстан;
85) разработка особенностей применения таможенной процедуры таможенного транзита в отношении товаров, перевозимых по территории Республики Казахстан;
86) разработка правил заполнения должностным лицом органа государственных доходов таможенных деклараций;
87) разработка правил подтверждения ввоза товаров для личного пользования на таможенную территорию ЕАЭС обратно после их вывоза с таможенной территории ЕАЭС;
88) разработка правил осуществления задержания (приостановления) наличных денежных средств и (или) денежных инструментов, перемещаемых через таможенную границу ЕАЭС, при получении информации, предоставляемой правоохранительными органами и (или) уполномоченным органом о возможной причастности к отмыванию доходов, полученных преступным путем и финансированию терроризма;

74) есепке алу-бақылау таңбаларын алу, есепке алу, сақтау, беру қағидаларын, өндірушілердің және (немесе) импорттаушылардың алкоголь өнімінің өндірісі және (немесе) Қазақстан Республикасына импорттау кезінде есепке алу-бақылау таңбаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемені, есепті табыс ету, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу тәртібін және қамтамасыз ету мөлшерін әзірлеу;
75) ЕАЭО мүше мемлекеттердің уәкілетті органдарына және Еуразиялық экономикалық одақтың комиссиясына кеден баждарының сомалары бойынша ақпарат дайындау және жіберу;
76) зияткерлік меншiк объектiлерін кедендік тiзілімге енгізу туралы шешім қабылдау;
77) зияткерлік меншiк объектiлерін кедендік тiзілімінің нысандарын және жүргізу қағидаларын әзірлеу;
78) салықтық және кедендік әкімшілендіруді жүзеге асыру;
79) салық және кеден заңнамасында көзделген өтініштер мен өзге де құжаттардың нысандарын әзірлеу;
80) ұсталған тауарларды өткізу, пайдалану немесе жою, ұсталған тауарларды тасымалдау (тасу), қайта тиеу (тиеу, түсіру), сақтау бойынша шығыстар, ұсталған тауарларды өткізуге дайындауға және өткізуге байланысты өзге де шығыстар, сондай-ақ оларды өткізуден алынған соманы қайтару қағидаларын әзірлеу;
81) уақытша сақтау орындарында тауарлардың орналастырылуын растау, тауарларды уақытша сақтауға орналастыру үшін мемлекеттік кірістер органдары ұсынылған құжаттарды тіркеуге және олардың тіркелгені туралы растаманы беруге байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын әзірлеу;
82) Қазақстан Республикасының заңнамасымен осы органның жүргізуіне жататын әкімшілік құқық бұзушылықтарды анықтау және қарау;
83) транзиттік декларациядағы мәліметтерді мәлімдеу ерекшеліктерін және тауарларды Қазақстан Республикасының аумағы бойынша өткізу кезінде оны пайдалану тәртібін әзірлеу;
84) тауарларға арналған декларация және транзиттік декларация ретінде көліктік (тасымалдау), коммерциялық және (немесе) өзге де құжаттарды, оның ішінде Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында көзделген құжаттарды пайдалану қағидаларын әзірлеу;
85) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тасымалданатын тауарларға қатысты кедендік транзит кедендік рәсімін қолдану ерекшеліктерін әзірлеу;
86) мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамының кедендік декларацияны толтыру қағидаларын әзірлеу;
87) ЕАЭО кедендік аумағына жеке пайдалануға арналған тауарларды олардың ЕАЭО кедендік аумағына кері әкетілгеннен кейін кері әкелуін растау қағидаларын әзірлеу;
88) құқық қорғау органдары және (немесе) уәкілетті орган ұсынатын, қылмыстық жолмен алынған кірістерді жылыстатуға және терроризмді қаржыландыруға ықтимал қатысы болуы туралы ақпарат алған кезде, ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы өткізілетін қолма-қол ақша қаражатын және (немесе) ақша құралдарын ұстауды (тоқтата тұруды) жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;

89) разработка по согласованию с уполномоченным органом в области транспорта порядка представления железнодорожными перевозчиками информации о месте нахождения временно ввезенного железнодорожного транспортного средства международной перевозки и (или) перевозимых на железнодорожных транспортных средствах контейнеров, в том числе используемых для внутренних перевозок;
90) разработка перечня мест перемещения товаров через таможенную границу ЕАЭС, в которых применяется система двойного коридора, а также Правил формирования такого перечня;
91) разработка правил регистрации предварительных решений о классификации товаров в журнале регистрации предварительных решений о классификации товаров, а также формы заявления лица о принятии предварительного решения о классификации товара;
92) разработка порядка, формы и сроков принятия решения о классификации товаров;
93) разработка правил регистрации предварительных решений о происхождении товара в журнале регистрации предварительных решений о происхождении товара, а также формы заявления лица о принятии предварительного решения о происхождении товара;
94) разработка правил и сроков проведения консультаций;
95) разработка правил и форм внесения авансовых платежей;
96) разработка формы решения о классификации товаров, перемещаемых через таможенную границу ЕАЭС в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде;
97) разработка формы заявления о принятии решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени, правил регистрации в журнале регистрации решений о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени;
98) разработка порядка, условий и сроков выдачи предварительного решения по вопросам применения методов определения таможенной стоимости ввозимых товаров, а также порядка и сроков применения такого предварительного решения;
99) разработка совместно с уполномоченным органом в области транспорта правил осуществления должностными лицами органов государственных доходов транспортного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу ЕАЭС;
100) разработка правил проведения радиационного контроля;
101) разработка правил создания, категорирования, классификации, а также норм положенности и типовых требований к обустройству и материально-техническому оснащению таможен, таможенных постов и контрольно-пропускных пунктов в части, не урегулированной таможенным законодательством ЕАЭС, а также требований к обустройству и техническому оснащению элементов таможенной инфраструктуры, расположенных в местах размещения органов государственных доходов и специализированных государственных учреждений, входящих в систему органов государственных доходов и в иных местах, на территории которых могут совершаться таможенные операции и может проводиться таможенный контроль;

89) көлік саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша теміржол тасымалдаушыларының уақытша әкелінген халықаралық тасымалдаудың теміржол көлік құралының және (немесе) теміржол көлік құралдарымен тасымалданатын, оның ішінде ішкі тасымалдар үшін пайдаланылатын контейнерлердің орналасқан жері туралы ақпаратты ұсыну тәртібін әзірлеу;
90) қос дәліз жүйесі қолданылатын, ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізу орындарының тізбесін, сондай-ақ осындай Тізбені құрастыру қағидаларын әзірлеу;
91) тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тіркеу қағидаларын, сондай-ақ тауарды сыныптау туралы алдын ала шешімдерді қабылдағаны туралы тұлғаның өтініші нысанын әзірлеу;
92) тауарларды сыныптау туралы шешім қабылдау тәртібін, нысанын және мерзімдерін әзірлеу;
93) тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді тіркеу журналында тіркеу қағидаларын, сондай-ақ тауардың шығарылған жері алдын ала шешімдерді қабылдағаны туралы тұлғаның өтініші нысанын әзірлеу;
94) консультация өткізу қағидаларын және мерзімдерін әзірлеу;
95) аванс төлемдерін енгізудің қағидаларын және нысандарын әзірлеу;
96) ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрде өткізілетін тауарларды сыныптау туралы шешімдердің нысандарын әзірлеу;
97) белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау туралы өтініштің нысандарын және құрастырылмаған түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді құрастырылмаған түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімдерді тіркеу журналында тіркеу қағидаларын әзірлеу;
98) әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерін қолдану мәселелері жөніндегі алдын ала шешімдер беру тәртібін, шарттары мен мерзімдерін, сондай-ақ осындай алдын ала шешімді қолданудың тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
99) көлік саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде көліктік бақылауды мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамдарының жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
100) радиациялық бақылауды жүргізу қағидаларын әзірлеу;
101) ЕАЭО кеден заңнамасында реттелмеген бөлігінде кедендерді, кеден бекеттерін және бақылау-өткізу пункттерін құру, санатқа бөлу, сыныптау қағидаларын, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдары мен мемлекеттік кірістер органдарының жүйесіне кіретін мамандандырылған мемлекеттік мекемелер орналасқан жерлерде және аумағында кедендік операциялар жасалуы және кедендік бақылау жүргізілуі мүмкін өзге жерлерде кедендік инфрақұрылым элементтерін жайластыруға және техникалық жарақтандыруға қойылатын талаптарды әзірлеу;

102) разработка правил признания отходов, образовавшихся в результате уничтожения товаров, непригодными для их дальнейшего коммерческого использования;
103) разработка форм уведомлений о не уплаченных в установленный срок суммах таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов и погашении задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
104) размещение на своем интернет-ресурсе полугодовых графиков комплексных выездных таможенных проверок;
105) разработка правил назначения таможенной экспертизы для проведения иной уполномоченной экспертной организацией (экспертом) и правил привлечения для проведения таможенной экспертизы эксперта (специалиста), не являющегося должностным лицом органов государственных доходов;
106) разработка правил изъятия таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации для проведения таможенной экспертизы и формы акта об изъятии документов, средств идентификации документов и товаров;
107) разработка правил проведения таможенной экспертизы уполномоченным таможенным органом и формы решения органа государственных доходов о назначении таможенной экспертизы;
108) разработка перечня отдельных категорий товаров ЕАЭС, подлежащих обязательному помещению под таможенную процедуру свободного склада, для размещения на свободном складе, учрежденном на территории Республики Казахстан;
109) разработка особенностей совершения таможенных операций в случаях, когда товары, помещенные под таможенную процедуру свободного склада, могут размещаться и находиться на территориях нескольких свободных складов, владельцем которых является юридическое лицо, являющееся декларантом товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, перемещение таких товаров и товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, между такими складами, а также особенности совершения таможенных операций в этих случаях и особенности проведения таможенного контроля в отношении таких товаров;
110) разработка перечня иностранных товаров и (или) категорий иностранных товаров, в отношении которых на территории Республики Казахстан не применяется таможенная процедура свободного склада;
111) разработка правил выдачи органами государственных доходов разрешения на вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, с территории свободного склада без завершения действия таможенной процедуры свободного склада;

102) тауарларды жою нәтижесінде пайда болған қалдықтарды, оларды одан әрі коммерциялық пайдалану үшін жарамсыз деп тану тәртібін әзірлеу;
103) кедендік баждардың, салықтардың, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының, өсімпұлдардың, пайыздардың белгіленген мерзімде төленбеген сомалары және кедендік баждардың, салықтар, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өтеу туралы хабарламалардың нысанын әзірлеу;
104) өзінің интернет-ресурсында кешенді көшпелі кедендік тексерулердің жартыжылдық графиктерін орналастыру;
105) өзге уәкiлетті сараптама ұйымдары (сарапшылар) жүргізу үшін кедендік сараптама тағайындау қағидаларын және кедендік сараптама жүргізу үшін мемлекеттік кірістер органдарының лауазымды адамы болып табылмайтын сарапшы (маманды) тарту қағидаларын әзірлеу;
106) кедендік сараптаманы жүргізу үшін кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, сәйкестендіру құралдарын алып қою қағидаларын және құжаттар мен сәйкестендіру құралдарын және тауарларды алып қою туралы актінің нысанын әзірлеу;
107) уәкілетті кеден органы кедендік сараптама жүргізу қағидаларын және кедендік сараптама тағайындау туралы мемлекеттік кірістер органдары шешімнің нысанын әзірлеу;
108) Қазақстан Республикасының аумағында құрылған еркін қоймаға орналастыру үшін еркін қойма кедендік рәсімімен міндетті түрде орналастыруға жататын ЕАЭО тауарларының жекелеген санаттарының тізбесін әзірлеу;
109) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардың декларанты болатын заңды тұлға иесі болып табылатын бірнеше еркін қойманың аумақтарына орналастырылуы және соларда болуы мүмкін жағдайларда, осындай тауарлардың және еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарлардың осындай қоймалар арасында өткізілуін, сондай-ақ мұндай жағдайларда кедендік операцияларды жасау ерекшеліктерін және осындай тауарларға қатысты кедендік бақылауды жүргізу ерекшеліктерін әзірлеу;
110) Қазақстан Республикасының аумағында еркін қойма кедендік рәсімі қолданылмайтын шетелдік тауарлардың тізбесін және (немесе) шетелдік тауарлардың санаттарын әзірлеу;
111) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды еркін қойма кедендік рәсімінің қолданысын аяқтамай еркін қойма аумағынан әкетуге мемлекеттік кірістер органдарының рұқсат беру қағидаларын әзірлеу;

112) разработка правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории свободного склада, включая определение порядка доступа лиц на такую территорию;
113) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада в случае полного или частичного расходования (потребления) товаров (производственные потери), помещенных под таможенную процедуру свободного склада, участвующих или содействующих изготовлению (получению) товаров, безвозвратно утраченных в процессе изготовления (получения) товара, обеспечения производственных процессов, содержания и эксплуатации оборудования, машин и агрегатов, используемых на территории свободного склада, а также в целях строительства объектов недвижимости;
114) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада в отношении товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада и являющихся оборудованием, введенным в эксплуатацию и используемым владельцем свободного склада, или товарами, использованными владельцем свободного склада для создания объектов недвижимости на территории свободного склада и являющимися составной частью таких объектов недвижимости, без помещения указанных товаров под таможенные процедуры, при прекращении функционирования свободного склада;
115) разработка правил и условий совершения операций по хранению, операции по погрузке (разгрузке) товаров и иных грузовых операций, связанных с хранением, операций, необходимых для обеспечения сохранности товаров, а также обычных операций по подготовке товаров к перевозке (транспортировке) и продаже, включая дробление партии, формирование отправок, сортировку, упаковку, переупаковку, маркировку, операции по улучшению товарных качеств, использованию (эксплуатации) оборудования, машин и агрегатов, запасных частей к ним в целях совершения операций по переработке товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, а также иных операций, связанных с эксплуатацией и функционированием свободного склада, иными лицами, чем владелец свободного склада;
116) разработка правил осуществления идентификации иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, в товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада;
117) разработка правил признания органами государственных доходов факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты товаров, помещенных под таможенную процедуру свободного склада, вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо безвозвратной утраты в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения, а также завершения действия таможенной процедуры свободного склада в таком случае;

112) еркін қойма аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіру тәртібін айқындауды қоса алғанда, өткізу-бақылау режимін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
113) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған, тауарды дайындау (алу) тауарларды дайындауға (алуға) қатысатын немесе септігін тигізетін өндірістік процестерді қамтамасыз ету, еркін қойма аумағында пайдаланылатын, сондай-ақ жылжымайтын объектілерді салу мақсатында жабдықтарды, машиналар мен агрегаттарды күтіп ұстау мен пайдалану процесінде қайтарымсыз жоғалған тауарлар толық немесе ішінара жұмсалған (тұтынылған) (өндірістік шығындар) жағдайларда еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу;
114) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған және еркін қойманың иесі пайдалануға енгізген және қолданатын жабдық болып табылатын тауарларға немесе еркін қойманың аумағында жылжымайтын объектілер құру үшін еркін қойманың иесі пайдаланған және еркін қойманың жұмыс істеуі тоқтатылған кезде, көрсетілген тауарларды кедендік рәсімімен орналастырмай, осындай жылжымайтын объектілердің құрамдас бөлшектері болып табылатын тауарларға қатысты еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу;
115) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырған тауарларды сақтау, тиеу (түсіру) жөніндегі операцияларды және сақтауға байланысты өзге де жүк операцияларын, тауарлардың сақталуын қамтамасыз ету үшін қажетті операцияларды, сондай-ақ партияларды бөлшектеуді, жөнелтілімдерді қалыптастыруды, сұрыптауды, орауды, қайта орауды, таңбалауды қоса алғанда, тауарларды тасымалдауға (тасуға) және сатуға дайындау жөніндегі әдеттегі операцияларды, тауарларды қайта өңдеу бойынша операциялар жасау мақсатында тауарлық сапасын жақсарту, жабдықтарды, машиналар мен агрегаттарды, оларға қосалқы бөлшектерді қолдану (пайдалану) бойынша операцияларды, еркін қойма иелерінен өзге адамдардың еркін қойманы пайдалануға және оның жұмыс істеуіне байланысты өзге де операцияларды жасауды қағидаларын және шарттарын әзірлеу;
116) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларда сәйкестендіру жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
117) еркін қойма кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлар авария немесе еңсерілмейтін күш әсері салдарынан жойылған және (немесе) қайтарымсыз жоғалған не тасымалдаудың (тасудың) және (немесе) сақтаудың қалыпты жағдайларында табиғи кему салдарынан қайтарымсыз жоғалған және осындай жойылу немесе қайтарымсыз жоғалу фактісін мемлекеттік кірістер органдарының тану, сондай-ақ мұндай жағдайда еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу;

118) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободного склада при ликвидации владельца свободного склада;
119) разработка требований к обустройству территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, включая требования по ограждению и оснащению периметра такой территории системой видеонаблюдения;
120) разработка правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, включая доступ лиц на такую территорию;
121) разработка правил и формы подачи уведомления о ввозе товаров на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны и выдачи разрешений на вывоз товаров с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны и на ввоз товаров в портовую свободную (специальную, особую) экономическую зону или логистическую свободную (специальную, особую) экономическую зону;
122) документирование, видео- и аудиозапись, кино- и фотосъемка фактов и событий в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
123) разработка образцов форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, правил ее ношения, а также перечня работников, имеющих право ношения форменной одежды, осуществляющих контроль на Государственной границе Республики Казахстан, не совпадающей с таможенной границей ЕАЭС;
124) разработка правил осуществления органом государственных доходов идентификации товаров, ввозимых на территорию свободной (специальной, особой) экономической зоны;
125) разработка по согласованию с уполномоченным органом в сфере таможенной политики порядка совершения таможенных операций в отношении иностранных товаров, ввозимых с территории сопредельного иностранного государства, связанных с формированием из указанных товаров партий международных почтовых отправлений, оформлением документов, предусмотренных актами Всемирного почтового союза, при вывозе сформированных международных почтовых отправлений с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы ЕАЭС в соответствии с пунктом 7-1 статьи 291 Кодекса Республика Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
126) разработка правил и формы уведомления о начале проведения камеральной таможенной проверки;
127) разработка формы требования по представлению документов и (или) сведений, предусмотренных статьей 426 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан", направляемого проверяемому лицу в ходе проведения камеральной таможенной проверки;
127-1) разработка порядка действий должностных лиц таможенных органов при остановке автомобильных транспортных средств по согласованию с уполномоченным органом в сфере таможенной политики;
127-2) разработка порядка создания, деятельности, оснащения, в том числе транспортными средствами, мобильных групп в таможенных органах;
127-3) разработка форм требования об остановке транспортного средства, требования о доставке автомобильного транспортного средства, а также акта об остановке автомобильного транспортного средства и порядка его заполнения;
127-4) разработка порядка доставки автомобильного транспортного средства и находящихся в нем товаров в место хранения, осуществляемой лицом, управляющим автомобильным транспортным средством, в сопровождении должностных лиц таможенных органов и перевозки (транспортировки) задержанных автомобильных транспортных средств и находящихся в них товаров в место хранения;

118) еркін қойманың иесі таратылған кезде еркін қойма кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу;
119) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағын жайластыруға, осындай аумақтың периметрін қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, оларға қойылатын талаптарды әзірлеу;
120) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіруін қоса алғанда, бақылау-өткізу режимін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
121) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына тауарларды әкелу туралы хабарламаны беру және еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан тауарларды әкетуге және порттық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа немесе логистикалық еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймаққа тауарларды әкелуге рұқсаттарды беру қағидаларын және нысанын әзірлеу;
122) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес фактілер мен оқиғаларды құжаттандыру, бейне- және аудиожазба, кино- және фототүсірілім жасау;
123) нысанды киім үлгілерін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, оны киіп жүру қағидасын, сондай-ақ ЕАЭО кедендік шекарасына тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында бақылауды жүзеге асыратын, нысанды киім киюге құқығы бар қызметкерлердің тізбесін әзірлеу;
124) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына әкелінетін тауарларды сәйкестендіруді мемлекеттік кірістер органдарының жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
125) іргелес жатқан шет мемлекеттің аумағынан әкелінетін шетелдік тауарларға қатысты, көрсетілген тауарлардан халықаралық пошта жөнелтілімдерінің партияларын қалыптастыруға, қалыптастырылған халықаралық пошта жөнелтілімдерін "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 291-бабының 7-1-тармағына сәйкес өзінің шектері ЕАЭО кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағынан әкету кезінде Дүниежүзілік пошта одағының актілерінде көзделген құжаттарды ресімдеуге байланысты әкелінген шетелдік тауарларға қатысты кедендік операцияларды жасау тәртібін кеден саясаты саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша әзірлеу;
126) камералдық кедендік тексеруді жүргізудің басталғаны туралы хабардар ету қағидалары мен нысанын әзірлеу;
127) камералдық кедендік тексеруді жүргізу барысында тексерілетін тұлғаға жіберілетін, "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 426-бабында көзделген құжаттарды және (немесе) мәліметтерді ұсыну бойынша талаптың нысанын әзірлеу;

128) разработка правил ведения учета товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, а также представления отчетности о таких товарах органу государственных доходов;
129) разработка правил выдачи органом государственных доходов разрешения на вывоз товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товаров, изготовленных (полученных) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, с территории свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
130) разработка случаев, в которых допускается передача участником свободной (специальной, особой) экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному участнику этой свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
131) разработка порядка и условий передачи товаров участником свободной (специальной, особой) экономической зоны прав владения, пользования и (или) распоряжения товарами, помещенными под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, и (или) товарами, изготовленными (полученными) из товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, иному участнику этой свободной (специальной, особой) экономической зоны без завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны;
132) разработка правил осуществления идентификации иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, в товарах, изготовленных (полученных) из иностранных товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны;
133) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны без помещения товаров под таможенные процедуры;
134) разработка правил завершения действия таможенной процедуры свободной таможенной зоны при ликвидации (прекращении деятельности) лица, являющегося участником свободной (специальной, особой) экономической зоны;
135) разработка правил определения зон таможенного контроля свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы ЕАЭС, являющихся частями территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы ЕАЭС, предназначенные для совершения таможенных операций и (или) для использования (хранения) товаров, помещенных под таможенную процедуру свободной таможенной зоны;

128) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды есепке алуды жүргізу, сондай-ақ кеден органына осындай тауарлар туралы есептілікті ұсыну тәртібін әзірлейді;
129) мемлекеттік кірістер органының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймағының аумағынан еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай әкетуге рұқсатты беру қағидаларын әзірлеу;
130) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ қатысушысының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың өзге қатысушысына беруіне рұқсат беру жағдайларын әзірлеу;
131) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ қатысушысының еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларды иелену, пайдалану және (немесе) оларға билік ету құқықтарын еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтамай, осы еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың өзге қатысушысына беру тәртібі мен шарттарын әзірлеу;
132) арнайы экономикалық аймақтың аумағында кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарларды еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған шетелдік тауарлардан дайындалған (алынған) тауарларда сәйкестендіру қағидаларын әзірлейді;
133) тауарларды кедендік рәсімімен орналастырмай еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу;
134) еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың қатысушысы болып табылатын тұлға таратылған (қызметі тоқтатылған) кезде еркін кеден аймағы кедендік рәсімінің қолданылуын аяқтау қағидаларын әзірлеу;
135) кедендік операцияларды жасау үшін және (немесе) еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарларды пайдалану (сақтау) үшін көзделген, шектері ЕАЭО кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағының бөліктері болып табылатын шектері Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың кедендік бақылау аймақтарын айқындау қағидаларын әзірлеу;

136) разработка особенностей обустройства территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы ЕАЭС, включая требования по ограждению и оснащению такой территории системой видеонаблюдения;
137) разработка правил обеспечения контрольно-пропускного режима на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы ЕАЭС, включая доступ лиц на такую территорию;
138) разработка перечня и категорий товаров, которые не подлежат помещению под таможенную процедуру свободной таможенной зоны, при ввозе в свободную (специальную, особую) экономическую зону, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы ЕАЭС;
139) разработка правил предоставления отчетности при завершении таможенной процедуры свободной таможенной зоны в случаях потребления товаров в соответствии с договором об осуществлении деятельности в свободной (специальной, особой) экономической зоне, реализации участником свободной (специальной, особой) экономической зоны товаров ЕАЭС физическим лицам, реализации участником свободной (специальной, особой) экономической зоны иностранных товаров физическим лицам, за исключением случаев, когда реализация таких товаров является основной предпринимательской деятельностью участника свободной (специальной, особой) экономической зоны в соответствии с договором об осуществлении деятельности в свободной (специальной, особой) экономической зоне;
140) разработка случаев, когда декларантами товаров, помещаемых под таможенную процедуру свободной таможенной зоны для размещения и (или) использования на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы ЕАЭС, могут выступать юридические лица Республики Казахстан, не являющиеся участниками свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы ЕАЭС;
141) разработка требований к системе учета товаров с использованием информационной системы и порядка ее применения при реализации товаров на территории свободной (специальной, особой) экономической зоны, пределы которой полностью или частично совпадают с участками таможенной границы ЕАЭС для целей таможенного контроля;
142) разработка перечня категорий товаров, подвергающихся быстрой порче в отношении которых применяется первоочередной порядок совершения таможенных операций;

136) шектері ЕАЭО кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағын, мұндай аумақты қоршау және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, жайластыру ерекшеліктерін әзірлеу;
137) шектері ЕАЭО кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағында, осындай аумаққа адамдардың кіруін қоса алғанда, бақылау-өткізу режимін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
138) шектері ЕАЭО кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақтың аумағына әкелу кезінде еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастыруға жатпайтын тауарлардың тізбесі мен санаттарын әзірлеу;
139) тауарларды еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес тұтыну, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ қатысушысының ЕАЭО тауарларын жеке тұлғаларға өткізуі, осындай тауарларды өткізу еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақта қызметті жүзеге асыру туралы шартқа сәйкес еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ қатысушысының негізгі кәсіпкерлік қызметі болып табылатын жағдайларды қоспағанда, еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ қатысушысының шетелдік тауарларды жеке тұлғаларға өткізуі жағдайларында еркін кеден аймағы кедендік рәсімін аяқтау кезінде есептілікті ұсыну қағидаларын әзірлеу;
140) шектері ЕАЭО кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ қатысушысы болып табылмайтын Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары шектері ЕАЭО кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағына орналастыру және (немесе) пайдалану үшін еркін кеден аймағы кедендік рәсімімен орналастырылған тауарлардың декларанттары ретінде әрекет ете алатын жағдайларын әзірлеу;
141) шектері ЕАЭО кедендік шекарасының учаскелерімен толық немесе ішінара тұспа-тұс келетін еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ аумағында кедендік бақылау мақсаты үшін тауарларды өткізу кезінде ақпараттық жүйені пайдалана отырып, тауарларды есепке алу жүйесіне қойылатын талаптарды және оны қолдану тәртібін әзірлеу;
142) оларға қатысты бірінші кезектегі тәртіпте кедендік операцияларды жасау қолданылатын тез бұзылатын тауарлардың тізбесін әзірлеу;

143) разработка правил совершения таможенного декларирования, иных таможенных операций и уплаты таможенных платежей, налогов в отношении товаров, которые незаконно перемещены через таможенную границу ЕАЭС, либо выпуск которых не произведен органами государственных доходов;
144) разработка правил выдачи разрешения органов государственных доходов на хранение в местах, не являющихся таможенными складами товаров, которые из-за своих больших габаритов или особых условий погрузки, разгрузки и (или) хранения не могут быть размещены на таможенном складе;
145) разработка правил взаимодействия органов государственных доходов и уполномоченных экономических операторов;
146) разработка инструкции по совершению отдельных таможенных операций;
147) разработка инструкции по применению отдельных форм таможенного контроля и мер, обеспечивающих проведение таможенного контроля;
148) разработка образцов форменной одежды, перечня работников органов государственных доходов, имеющих право ношения форменной одежды, натуральных норм обеспечения ею и знаков различия, а также правил ее ношения;
149) разработка требований к программным продуктам, используемых декларантами или лицами, осуществляющими деятельность в сфере таможенного дела, для представления документов и сведений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
150) разработка правил доступа, получения и использования лицами информации, содержащейся в информационных системах органов государственных доходов, а также состава и порядка предоставления такой информации;
151) разработка правил применения генерального обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
152) разработка правил учета в органах государственных доходов обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов;
153) разработка правил применения способов обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, порядка замены одного способа обеспечения другим;
154) разработка правил применения способов обеспечения исполнения обязанностей уполномоченного экономического оператора, замены одного способа обеспечения другим, снижения размера обеспечения;
155) разработка правил подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин, форм решений о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и отказе в их предоставлении;
156) разработка правил представления документов для освобождения от обложения таможенными сборами;

143) Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы заңсыз өткізілген не мемлекеттік кірістер органдары шығармаған тауарларға қатысты кедендік декларациялауды, өзге де кедендік операцияларды жасау және кедендік төлемдерді, салықтарды төлеу қағидаларын әзірлеу;
144) мемлекеттік кірістер органдарына габариттері үлкен болғандықтан немесе тиеудің, түсірудің және (немесе) сақтаудың ерекше жағдайларына байланысты кеден қоймасында орналастыруға болмайтын тауарларды кеден қоймасы болып табылмайтын орындарында сақтауға рұқсат беру қағидаларын әзірлеу;
145) мемлекеттік кірістер органдарының уәкілетті экономикалық операторлармен өзара іс-қимыл қағидаларын әзірлеу;
146) жекелеген кедендік операцияларды жасау бойынша нұсқаулықты әзірлеу;
147) кедендік бақылауды жүргізуді қамтамасыз ететін шараларды және кедендік бақылаудың жекелеген нысандарын қолдану бойынша нұсқаулықты әзірлеу;
148) нысанды киімнің үлгілерін, нысанды киім киюге құқығы бар мемлекеттік кірістер органдары жұмыскерлерінің тізбесін, онымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын және айырым белгілерін, сондай-ақ оны тағып жүру тәртібін әзірлеу;
149) "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы кодексінде көзделген құжаттар мен мәліметтерді ұсыну үшін декларанттар немесе кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын тұлғалар пайдаланатын бағдарламалық өнімдерге қойылатын талаптарды әзірлеу;
150) мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйесінде қамтылған ақпараттарға адамдардың қол жеткізу, алу және пайдалану қағидаларын, сондай-ақ осындай ақпараттың құрамы мен ұсыну тәртібін әзірлеу;
151) кедендік төлемдер, салықтарды төлеу бойынша міндеттердің орындалуын бас қамтамасыз етуді қолдану қағидаларын әзірлеу;
152) мемлекеттік кірістер органдарында кедендік төлемдер, салықтарды төлеу бойынша міндеттердің орындалуын қамтамасыз етуді есепке алу қағидаларын әзірлеу;
153) кеден ісі саласында қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың міндеттерді орындауын қамтамасыз ету тәсілдерін пайдалану қағидаларын және қамтамасыз етудің бір тәсілін екіншісімен алмастыру тәртібін әзірлеу;
154) уәкілетті экономикалық оператордың міндеттерді орындауын қамтамасыз ету тәсілдерін пайдалану қағидаларын, бір тәсілін екіншісімен алмастыру, қамтамасыз ету мөлшерін төмендету тәртібін әзірлеу;
155) кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну, кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну және оларды ұсынудан бас тарту шешімнің нысанын әзірлеу;
156) кедендік алымдарды салудан босату үшін құжаттарды ұсыну қағидаларын әзірлеу;

157) разработка типового договора страхования для целей обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов при совершении таможенных операций;
158) разработка опознавательного знака транспортного средства международной перевозки уполномоченного экономического оператора;
159) разработка правил регистрации в качестве пользователя информационной системы органов государственных доходов;
160) разработка стратегии и тактики применения органами государственных доходов системы управления рисками, правил ее функционирования и реализация процесса управления рисками;
161) разработка правил совершения таможенных операций, связанных с установлением и соблюдением маршрута перевозки товаров, находящихся под таможенным контролем и перевозимых по таможенной территории ЕАЭС без помещения под таможенную процедуру таможенного транзита;
162) разработка типового положения о консультативных советах по вопросам совершенствования таможенного дела;
163) разработка правил взаимодействия органов государственных доходов с национальной железнодорожной компанией, национальным перевозчиком в сфере железнодорожного транспорта, международными аэропортами, морскими или речными портами Республики Казахстан;
164) разработка правил обеспечения владельцем склада временного хранения доступа к видеоинформации органам государственных доходов;
165) разработка правил хранения иных товаров совместно с товарами, находящимися на временном хранении, в сооружениях, помещениях (частях помещений) и (или) на открытых площадках (частях открытых площадок) уполномоченного экономического оператора и принятия им товаров от перевозчика;
166) разработка правил создания (в том числе по заявлению заинтересованного лица), прекращения функционирования временных зон таможенного контроля, требования к ним, а также правовой режим временной зоны таможенного контроля;
167) разработка требований к расположению (кроме свободного склада), обустройству и оборудованию сооружений, помещений (частей помещений) и (или) открытых площадок, предназначенных для использования или используемых в качестве склада временного хранения, таможенного склада, свободного склада, включая требования к ограждению и оснащению системой видеонаблюдения периметра территории свободного склада;
168) разработка требования к расположению, обустройству и оборудованию магазинов беспошлинной торговли, в том числе оснащению системой видеонаблюдения, правила их учреждения и функционирования;
169) разработка правил реализации товаров в магазинах беспошлинной торговли;

157) кедендік операцияларды жасау кезінде кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттерді орындауды қамтамасыз ету мақсатында сақтандырудың үлгілік шарттарын әзірлеу;
158) уәкілетті экономикалық оператордың халықаралық тасымалдау көлік құралының таным белгілерін әзірлеу;
159) мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйесін пайдаланушы ретінде тіркеу қағидаларын әзірлеу;
160) мемлекеттік кірістер органдарының тәуекелдерді басқару жүйесін пайдалану стратегиясын және тактикасын, оның жұмыс істеу және тәуекелдерді басқару процесін іске асыру қағидаларын әзірлеу;
161) кедендік бақылаудағы және кедендік транзит кедендік рәсіміне орналастырмастан ЕАЭО кедендік аумағы арқылы тасымалданатын тауарларды тасымалдау маршрутын белгілеумен және сақтаумен байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын әзірлеу;
162) кеден ісін жетілдіру мәселесі бойынша консультация беру кеңесі туралы үлгілік ережелерді әзірлеу;
163) мемлекеттік кірістер органдарының ұлттық теміржол компаниясымен, теміржол көлігі саласындағы ұлттық тасымалдаушылармен, халықаралық әуежайлармен, Қазақстан Республикасының теңіз немесе өзен порттарымен өзара іс-қимыл қағидаларын әзірлеу;
164) уақытша сақтау қоймасы иелерінің мемлекеттік кірістер органдарының бейне ақпаратына қол жетімділігін қамтамасыз ету қағидаларын әзірлеу;
165) уәкілетті экономикалық операторлардың тауарларын уәкілетті экономикалық оператордың құрылысжайларында, үй-жайларында (үй-жайларының бөлiктерiнде) және (немесе) ашық алаңдарында (ашық алаңдарының бөліктерінде) уақытша сақтауда тұрған тауарлармен бірге өзге тауарларды сақтау және олардың тасымалдаушылардан тауарларды қабылдау қағидаларын әзірлеу;
166) кедендік бақылау уақытша аймағын (оның ішінде мүдделі тұлғаның өтініші бойынша) құру, жұмыс істеуін тоқтату қағидаларын, оларға қойылатын талаптарды, сондай-ақ кедендік бақылау уақытша аймағының құқықтық режимін әзірлеу;
167) еркін қойма аумағының периметрін қоршауға және бейнебақылау жүйесімен жарақтандыруға қойылатын талаптарды қоса алғанда, еркін қойма ретінде пайдалануға арналған немесе пайдаланылатын құрылысжайларды, үй-жайларды (үй-жайлардың бөліктерін) және (немесе) ашық алаңдарды (еркін қоймадан басқа) жайластыруға және жабдықтауға қойылатын талаптарды әзірлеу;
168) бажсыз сауда дүкендерін орналастыруға, жайластыруға және жабдықтауға, оның ішінде бейнебақылау жүйесімен жарақтандыруға қойылатын талаптарды әзірлеу;
169) бажсыз сауда дүкендерінде тауарларды өткізу қағидаларын әзірлеу;

170) разработка правил признания факта уничтожения и (или) безвозвратной утраты товаров вследствие аварии или действия непреодолимой силы либо факта безвозвратной утраты этих товаров в результате естественной убыли при нормальных условиях перевозки (транспортировки) и (или) хранения;
171) разработка перечня отдельных таможенных операций, правил и мест совершения отдельных таможенных операций, а также случаев совершения отдельных таможенных операций органами государственных доходов вне места нахождения и (или) вне времени работы органов государственных доходов;
172) разработка правил определения зон деятельности органов государственных доходов;
173) разработка порядка, формы и сроков представления отчетности, способов представления отчетности, структуры и формата представляемых отчетов в виде электронного документа, порядка их заполнения;
174) разработка перечня мест нахождения приборов учета, показания которых используются при таможенном декларировании товаров;
175) разработка порядка взаимодействия информационной системы органа государственных доходов и информационных систем перевозчиков при предоставлении предварительной информации, включая технические требования к информационным системам перевозчиков;
176) разработка классификатор кодов, подтверждающих соблюдение запретов и ограничений, используемых при таможенном декларировании, формирование идентификационного таможенного номера, характера сделки, особенности внешнеэкономической сделки;
177) разработка структуры, формата и формы расчета таможенных пошлин, налогов, взимаемых по единым ставкам, либо таможенных пошлин, налогов, взимаемых в виде совокупного таможенного платежа, а также правил его заполнения и внесения в него изменений (дополнений);
178) разработка порядка и сроков проведения зачета и (или) возврата излишне уплаченной, излишне взысканной и ошибочно уплаченной суммы таможенных пошлин, таможенных сборов, налогов, пеней, процентов, а также сумм авансовых платежей, в том числе внесенных в качестве обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, а также иных денег;
179) разработка правил ведения лицевого счета плательщика;
180) разработка правил подтверждения наступления обстоятельств, влекущих за собой зачет (возврат) сумм специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
181) разработка инструкции по организации системы учета отдельных товаров при их перемещении в рамках взаимной трансграничной торговли государств-членов ЕАЭС;
182) разработка по согласованию с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан и уполномоченным органом в области нефти и газа порядка совершения таможенных операций, связанных с убытием с таможенной территории ЕАЭС и прибытием на таможенную территорию ЕАЭС товаров ЕАЭС и иностранных товаров, перевозимых воздушным или водным транспортом, и (или) морем;

170) тауарлардың авария немесе еңсерілмейтін күш әсері салдарынан жойылу және (немесе) қайтарымсыз жоғалу фактісін не осы тауарлардың қалыпты жағдайларда тасымалдау (тасу) және (немесе) сақтау кезінде табиғи кему салдарынан қайтарымсыз жоғалу фактісін кеден органдарының уәкілетті орган айқындаған тәртіппен тануы қағидаларын әзірлеу;
171) мемлекеттік кірістер органдары жекелеген кедендік операцияларды мемлекеттік кірістер органдары орналасқан орыннан тыс және (немесе) жұмыс уақытынан тыс жасау қағидасы мен орнын, жекелеген кедендік операциялар тізбесін әзірлеу;
172) мемлекеттік кірістер органдарының қызмет аймағын айқындау қағидаларын әзірлеу;
173) есептілікті ұсынудың тәртібін, нысаны мен мерзімін, есептілікті ұсынудың тәсілдерін, электронды құжат түрінде ұсынылатын есептіліктің құрылымы мен форматын, оларды толтыру тәртібін әзірлеу;
174) көрсеткіші тауарларды кедендік декларациялау кезінде пайдаланатын есепке алу аспаптары орналасқан жерлер тізбесін әзірлеу;
175) тасымалдаушылардың ақпараттық жүйелеріне қойылатын техникалық талаптарды қоса алғанда, алдын ала ақпарат беру кезінде мемлекеттік кірістер органының ақпараттық жүйесі мен тасымалдаушылардың ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимыл тәртібін әзірлеу;
176) кедендік декларациялау, сәйкестендіру кедендік нөмірін қалыптастыру кезінде пайдаланылатын тыйым салулар мен шектеулердің сақталуын, мәміле сипатын, сыртқы экономикалық қызметтің ерекшелігін растайтын код жіктеуіштерін әзірлеу;
177) бірыңғай мөлшерлемелер бойынша өндіріп алынатын кедендік баждар, салықтар не жиынтық кедендік төлем түрінде өндіріп алынатын кедендік баждардың, салықтардың есеп айырысу нысанын, құрылымын және форматын, сондай-ақ оны толтыру мен оған өзгерістер (толықтырулар) енгізу қағидаларын әзірлеу;
178) кедендік баждардың, кедендік алымдардың, салықтардың, өсімпұлдардың, пайыздардың, сондай-ақ аванстық төлемдердің артық төленген сомасы, оның ішінде кедендік баждардың, салықтардың төлеу бойынша міндетті орындауды қамтамасыз ету ретінде енгізілген, сондай-ақ өзге де ақшаларды есепке жатқызу және (немесе) қайтару қағидаларын әзірлеу;
179) төлеушінің жеке шотын жүргізу қағидаларын әзірлеу;
180) арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарының сомаларын есепке жатқызуға (қайтаруға) алып келетін мән-жайлардың басталуы қағидаларын әзірлеу;
181) ЕАЭО мүше мемлекеттердің өзара трансшекаралық саудасы шеңберінде жекелеген тауарларды өткізу кезінде оларды есепке алу жүйесін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу;
182) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетімен және мұнай және газ саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша әуе немесе су көлігімен және (немесе) теңізбен тасымалданатын ЕАЭО тауарларының және шетелдік тауарлардың ЕАЭО кедендік аумағынан кетуіне және ЕАЭО кедендік аумағына келуіне байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын әзірлеу;

183) разработка правил проведения таможенных досмотра и осмотра;
184) разработка правил фиксирования даты и времени уведомления о прибытии товаров на таможенную территорию ЕАЭС;
185) разработка правил изменения места доставки товаров без завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита;
186) разработка правил регистрации подачи документов, представляемых для завершения действия таможенной процедуры таможенного транзита;
187) разработка правил совершения таможенных операций, связанных с завершением действия таможенной процедуры таможенного транзита;
188) разработка правил таможенного сопровождения товаров и транспортных средств по территории Республики Казахстан;
189) разработка правил применения электронного таможенного сопровождения транспортных средств, а также взаимодействия органов государственных доходов, декларанта, национального оператора информационной системы отслеживания международных автомобильных перевозок и перевозчика при электронном таможенном сопровождении транспортных средств;
190) организация определения уполномоченных органов на принятие предварительных решений о классификации товара, происхождении товара, а также случая принятия территориальным органом государственных доходов решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени;
191) разработка формы постоянных и временных пропусков, журнала регистрации;
192) разработка правил ведения таможенной статистики внешней торговли товарами Республики Казахстан с государствами, не являющимися членами ЕАЭС;
193) разработка правил ведения специальной таможенной статистики;
194) участие в разработке правовых актов в сфере контроля специфических товаров;
195) представление информации, в том числе предварительной информации, государственным органам Республики Казахстан, если такая информация необходима указанным органам для выполнения задач и осуществления функций, возложенных на них законодательством Республики Казахстан, в порядке и с соблюдением требований законодательства Республики Казахстан по защите государственной, коммерческой, банковской, налоговой и иной охраняемой законами тайны (секретов), а также другой конфиденциальной информации, международных договоров Республики Казахстан;
196) информирование о таможенном законодательстве Республики Казахстан осуществляется таможенными органами Республики Казахстан путем опубликования нормативных правовых актов таможенного законодательства Республики Казахстан в средствах массовой информации, а также с использованием информационно-коммуникационных технологий;

183) кедендік жете тексеруді және қарап-тексеруді жүргізу қағидаларын әзірлеу;
184) тауарлардың ЕАЭО кедендік аумағына келуі туралы хабардар ету күні мен уақытын тіркеу қағидаларын әзірлеу;
185) кедендік транзит кедендік рәсімнің қолданысын аяқтамай тауарларды жеткізу орнын өзгерту қағидаларын әзірлеу;
186) кедендік транзит кедендік рәсімінің қолданысын аяқтау үшін ұсынылатын құжаттарды беруді тіркеу қағидаларын әзірлеу;
187) кедендік транзит кедендік рәсімі қолданысының аяқталуына байланысты кедендік операцияларды жасау қағидаларын әзірлеу;
188) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тауарлар мен көлік құралдарын кедендік алып жүру қағидаларын әзірлеу;
189) көлік құралдарын электрондық кедендік алып жүруді қолдану тәртібін, сондай-ақ электрондық кедендік алып жүру кезінде кеден органының, декларанттың, халықаралық автомобиль тасымалдарын қадағалау ақпараттық жүйесі ұлттық операторының және тасымалдаушының өзара іс-қимылын айқындау;
190) тауарды сыныптау және тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешімдерді қабылдауға уәкілетті органдарды, сондай-ақ аумақтық мемлекеттік кірістер органдары белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау жағдайын айқындау;
191) тұрақты және уақытша рұқсат қағаздарының, тіркеу журналының нысанын әзірлеу;
192) Қазақстан Республикасының ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттермен арадағы тауарлармен сыртқы сауданың кедендік статистикасын жүргізу қағидаларын әзірлеу;
193) арнайы кедендік статистиканы жүргізу қағидаларын әзірлеу;
194) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы құқықтық актілерді әзірлеуге қатысу;
195) ақпаратты, оның ішінде алдын ала ақпаратты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына, егер мұндай ақпарат көрсетілген органдарға Қазақстан Республикасының заңнамасымен өздеріне жүктелген міндеттерді орындау және функцияларды жүзеге асыру үшін қажет болса, Қазақстан Республикасының мемлекеттік, коммерциялық, банктік, салықтық және заңдармен қорғалатын өзге де құпияны (құпияларды), сондай-ақ басқа да құпия ақпаратты қорғау жөніндегі заңнамасының талаптарын, сондай-ақ Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарын сақтай отырып, беру;
196) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасы туралы ақпарат беруді Қазақстан Республикасының кеден органдары Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының нормативтiк құқықтық актiлерiн бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау арқылы, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалана отырып жүзеге асырады;

197) обеспечение на постоянной основе своевременного информирования участников внешнеэкономической и иной деятельности в сфере таможенного дела, в том числе об изменениях и дополнениях в таможенное законодательство ЕАЭС и (или) Республики Казахстан;
198) осуществление контроля за недопущением вывоза товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан из третьих стран;
199) создание информационных систем, систем связи и систем передач данных, технических средств таможенного контроля, а также средств защиты информации;
200) разработка правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов;
201) осуществление и совершенствование таможенного декларирования, таможенного контроля, а также создание условий, способствующих упрощению проведения таможенных операций в отношении товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу ЕАЭС;
202) разработка ставок таможенных сборов, взимаемых органами государственных доходов;
203) осуществление контроля таможенной стоимости товаров;
204) принятие предварительных решений по вопросам применения методов определения таможенной стоимости ввозимых товаров;
205) осуществление контроля за правильностью классификации товаров в соответствии с Единой товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности ЕАЭС;
206) принятие решений и дача разъяснений о классификации отдельных видов товаров, обеспечение публикации решений о классификации отдельных видов товаров;
207) принятие решения о классификации товаров в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которых предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени;
208) рассмотрение документов, определенных таможенным законодательством ЕАЭС и Республики Казахстан, на основании которых предоставляется освобождение от таможенных платежей и налогов;
209) осуществление контроля за уплатой таможенных пошлин, таможенных сборов, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, пеней, процентов;
210) проведение транспортного контроля в автомобильных, морских пунктах пропуска и в иных местах перемещения товаров через таможенную границу ЕАЭС;
211) осуществление таможенного контроля за перемещением через таможенную границу ЕАЭС товаров и транспортных средств;
212) совершение таможенных операций и проведение таможенного контроля, в том числе в рамках оказания взаимной административной помощи;
213) обеспечение соблюдения мер таможенно-тарифного регулирования, запретов и ограничений, мер защиты внутреннего рынка в отношении товаров, перемещаемых через таможенную границу ЕАЭС;

197) сыртқы экономикалық және кеден ісі саласындағы өзге де қызметтің қатысушыларын тұрақты негізде, оның ішінде ЕАЭО және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар туралы уақытылы ақпараттандыруды қамтамасыз ету;
198) үшінші елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлардың әкетілуіне жол бермеу үшін бақылауды жүзеге асыру;
199) ақпараттық жүйелерді, байланыс жүйелерді және деректерді беру жүйелерді, кедендік бақылаудың техникалық құралдарын, сондай-ақ ақпаратты қорғау құралдарын құру;
200) мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының тауарларды кедендік тазартуды жасау қағидаларын әзірлеу;
201) кедендік декларациялауды, кедендік тазартуды жүзеге асыру және жетілдіру, сондай-ақ ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарына қатысты кедендік операцияларды жүргізуді оңайлатуға мүмкіндік беретін жағдай жасау;
202) мемлекеттік кірістер органы өндіріп алатын кедендік алымдар мөлшерлемесін әзірлеу;
203) тауарлардың кедендік құнын бақылауды жүзеге асыру;
204) әкелінетін тауарлардың кедендік құнын айқындау әдістерін қолдану мәселесі бойынша алдын-ала шешім қабылдау;
205) ЕАЭО сыртқы экономикалық қызметінің Бірыңғай тауар номенклатурасына сәйкес тауарларды сыныптаудың дұрыстығына бақылауды жүзеге асыру,
206) тауарлардың жекелеген түрлерін сыныптау туралы шешім қабылдау және түсіндірме беру, тауарлардың жекелеген түрлерін сыныптау туралы шешімді жариялауды қамтамасыз ету;
207) белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жасақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдау;
208) оның негізінде кедендік төлемдер мен салықтардан босату ұсынылатын, ЕАЭО және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасымен айқындалған құжаттарды қарау;
209) кедендік баждарды, кедендік алымдарды, салықтар, арнайы, демпингке қарсы өтемақы баждарын, өсімпұлдарды, пайыздарды төлеуді бақылауды жүзеге асыру;
210) ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы автомобиль, теңіздегі өткізу пункттерінде және тауарлар өткізілетін өзге де орындарда көліктік бақылау жүргізу;
211) тауарлар мен көлік құралдарының ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы өткізілуін кедендік бақылауды жүзеге асыру;
212) кедендік операциялар жасау және кедендік бақылау жүргізу, оның ішінде өзара әкімшілік көмек көрсету шеңберінде кедендік операциялар жасау және кедендік бақылау жүргізу;
213) ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларға қатысты кедендік-тарифтік реттеу шараларының, тыйым салулар мен шектеулердің, ішкі нарықты қорғау шараларының сақталуын қамтамасыз ету;

214) обеспечение соблюдения прав и законных интересов лиц при перемещении такими лицами товаров через таможенную границу ЕАЭС и создание условий для ускорения товарооборота через таможенную границу ЕАЭС;
215) обеспечение в соответствии с международным договором государств-членов ЕАЭС мер по противодействию легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма при осуществлении контроля за перемещением через таможенную границу ЕАЭС валюты государств-членов ЕАЭС, ценных бумаг и (или) валютных ценностей, дорожных чеков;
216) координация рассмотрения запросов и предложений по транзитным операциям от стран-членов Всемирной торговой организации в рамках Соглашения об упрощении процедур торговли (приложение к Марракешскому соглашению об учреждении Всемирной торговой организации от 15 апреля 1994 года, ратифицированному Законом Республики Казахстан от 12 октября 2015 года);
217) предоставление информации по запросам таможенных органов стран-членов Всемирной торговой организации в рамках Соглашения об упрощении процедур торговли (приложение к Марракешскому соглашению об учреждении Всемирной торговой организации от 15 апреля 1994 года, ратифицированному Законом Республики Казахстан от 12 октября 2015 года);
218) содействие в реализации единой торговой политики ЕАЭС;
219) осуществление таможенного контроля после выпуска товаров, а также принятие мер по взысканию задолженности по таможенным платежам, налогам, специальным, антидемпинговым, компенсационным пошлинам, пеней, процентов;
220) сотрудничество с таможенными органами и иными органами иностранных государств и международными организациями в соответствии с международными договорами Республики Казахстан;
221) организация проведения радиационного контроля в пунктах пропуска и иных местах перемещения товаров через таможенную границу ЕАЭС;
222) организация проведения санитарно-карантинного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу ЕАЭС;
223) организация проведения транспортного контроля в автомобильных, морских пунктах пропуска и в иных местах перемещения товаров через таможенную границу ЕАЭС;
224) участие в развитии материально-технической и социальной базы таможенных органов;
225) осуществление контроля специфических товаров в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
225-1) разработка перечня и правил применения технических средств контроля специфических товаров;
225-2) приобретение и эксплуатация технических средств контроля специфических товаров;

214) тұлғалар ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізген кезде осындай тұлғалардың құқықтары мен заңды мүдделерінің сақталуын қамтамасыз ету және ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы тауар айналымын жеделдетуге жағдай жасау;
215) ЕАЭО мүше мемлекеттердің валюталарын, бағалы қағаздарды және (немесе) валюталық құндылықтарды, жол чектерін ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы өткізуге бақылауды жүзеге асыру кезінде қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды ЕАЭО мүше мемлекеттердің халықаралық шартына сәйкес қамтамасыз ету;
216) Сауда рәсімдерін жеңілдету туралы келісімнің шеңберінде Дүниежүзілік сауда ұйымына мүше елдерден транзиттік операциялар бойынша сұрау салулар мен ұсыныстардың қарауын үйлестіру (Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 12 қазандағы Заңмен ратификацияланған 1994 жылғы 15 сәуірдегі Дүниежүзілік сауда ұйымын құру туралы Марракеш келісіміне қосымша);
217) Сауда рәсімдерін жеңілдету туралы келісімнің шеңберінде Дүниежүзілік сауда ұйымына мүше елдерінің кеден органдарының сұрау салулары бойынша ақпаратты ұсыну (Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 12 қазандағы Заңмен ратификацияланған 1994 жылғы 15 сәуірдегі Дүниежүзілік сауда ұйымын құру туралы Марракеш келісіміне қосымша);
218) ЕАЭО бірыңғай сауда саясатын іске асыруға жәрдемдесу;
219) тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ кедендік төлемдер, салықтар, арнайы, демпинге қарсы баждар, өтемақы баждары, өсімпұлдар, пайыздар бойынша берешекті өндіріп алу жөнінде шаралар қабылдау;
220) Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес шет мемлекеттердің кеден органдарымен және өзге де органдарымен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтасу;
221) ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде және тауарлар өткізілетін өзге орындарда радиациялық бақылау жүргізуді ұйымдастыру;
222) ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде санитариялық-карантиндік бақылау жүргізуді ұйымдастыру;
223) ЕАЭО кедендік шекарасы арқылы автомобиль, теңіздегі өткізу пункттерінде және тауарлар өткізілетін өзге де орындарда көліктік бақылау жүргізуді ұйымдастыру;
224) кеден органдарының материалдық-техникалық және әлеуметтік базасын дамытуға қатысу;
225) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылауды жүзеге асыру;
225-1) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылаудың техникалық құралдарының тізбесін және оларды қолдану қағидаларын әзірлеу;
225-2) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылаудың техникалық құралдарын сатып алу, пайдалану;

225-3) разработка правил осуществления проверки документов и сведений, проведения осмотра и (или) досмотра товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан с государствами-членами Евразийского экономического союза;
225-4) остановка транспортных средств, проведение их осмотра, досмотра в пунктах пропуска на Государственной границе Республики Казахстан с государствами-членами Евразийского экономического союза;
225-5) разработка форм актов осмотра и (или) досмотра товаров и транспортных средств, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан с государствами – членами Евразийского экономического союза;
225-6) разработка перечня мест осуществления контроля за перемещением специфических товаров через Государственную границу Республики Казахстан;
225-7) разработка, создание, приобретение и эксплуатация информационных систем, систем связи, систем передачи данных, а также средств защиты информации в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
225-8) участие в реализации государственной политики в сфере контроля специфических товаров;
225-9) осуществление контроля за перемещением специфических товаров через Государственную границу Республики Казахстан;
225-10) осуществление контроля за перемещением специфических товаров через Государственную границу Республики Казахстан с государствами – членами Евразийского экономического союза;
225-11) осуществление таможенного контроля за перемещением специфических товаров через таможенную границу Евразийского экономического союза в соответствии с таможенным законодательством Евразийского экономического союза и (или) Республики Казахстан;
225-12) принятие решения о запрете экспорта, импорта или транзита специфических товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан с государствами – членами Евразийского экономического союза без разрешения;
225-13) привлечение государственных органов Республики Казахстан, организации, экспертов и специалистов для исследования вопросов, требующих специальных знаний и навыков;
226) организация и проведение подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров таможенных органов;
227) обеспечение безопасности деятельности органов государственных доходов, защита должностных лиц органов государственных доходов и членов их семей от противоправных действий в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
228) осуществление сбора и анализа информации о совершении правонарушений в сфере таможенного дела;

225-3) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлардың құжаттарын және мәліметтерін тексеруді жүзеге асыру, қарап-тексеруді және (немесе) жете тексеруді жүргізу қағидаларын әзірлеу;
225-4) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде көлік құралдарын тоқтату, оларды қарап-тексеруді, жете тексеруді жүргізу;
225-5) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын қарап-тексеру және (немесе) жете тексеру актілерінің нысанын әзірлеу;
225-6) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың өткізілуін бақылауды жүзеге асыру орындарының тізбесін әзірлеу;
225-7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ақпараттық жүйелерді, байланыс жүйелерін, деректерді беру жүйелерін, сондай-ақ ақпаратты қорғау құралдарын әзірлеу, жасау, сатып алу және пайдалану;
225-8) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу;
225-9) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың өткізілуін бақылауды жүзеге асыру;
225-10) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың өткізілуін бақылауды жүзеге асыру;
225-11) Еуразиялық экономикалық одақтың және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасы арқылы өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың өткізілуін кедендік бақылауды жүзеге асыру;
225-12) Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы рұқсатсыз өткізілетін өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспортына, импортына немесе транзитіне тыйым салу туралы шешім қабылдау;
225-13) арнайы білім мен дағдыларды талап ететін мәселелерді зерттеу үшін Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарын, ұйымдарын, сарапшыларды және мамандарды тарту;
226) кеден органдарының кадрларын даярлауды, қайта даярлауды және бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру және жүргізу;
227) мемлекеттік кірістер органы қызметінің қауіпсіздігін қамтамасыз ету, мемлекеттік кірістер органының лауазымды адамын және олардың отбасы мүшелерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құқыққа қайшы әрекеттерден қорғау;
228) кеден ісі саласында жасалған құқық бұзушылық туралы ақпараттарды жинау және талдауды жүзеге асыру;

229) осуществление деятельности по оценке и управлению рисками;
230) консультирование заинтересованных лиц по вопросам, применения таможенного законодательства ЕАЭС и (или) Республики Казахстан и иным вопросам, входящим в компетенцию органов государственных доходов, на безвозмездной основе;
231) обеспечение своевременного, объективного и всестороннего рассмотрения обращений и представления ответов или совершения соответствующих действий с учетом поступающих запросов и предложений в сфере таможенного дела;
232) осуществление разъяснения и дача комментариев по возникновению, исполнению и прекращению налогового обязательства в пределах своей компетенции;
233) использование системы управления рисками;
234) обеспечение полноты взимания и своевременности перечисления в бюджет таможенных платежей, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин;
235) разработка особенностей предъявления условно выпущенных товаров либо подтверждения места их нахождения при проведении таможенного контроля после выпуска товаров для подтверждения соблюдения целей и условий предоставления льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов и (или) ограничений по пользованию и (или) распоряжению этими товарами в связи с применением льгот по уплате ввозных таможенных пошлин, налогов, а также периодичности проведения и иных требований к проведению таможенного контроля после выпуска товаров в отношении условно выпущенных товаров;
236) разработка по согласованию с уполномоченным органом в сфере внешней политики дополнительных условий включения в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли;
237) участие в совершенствовании и реализации таможенного регулирования в Республике Казахстан;
238) остановка на Государственной границе Республики Казахстан, не совпадающей с таможенной границей ЕАЭС, транспортных средств, в том числе осуществляющих международные перевозки товаров;
239) запрос и получение от перевозчика или от лица, осуществляющего перемещение товаров через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей ЕАЭС, необходимой информации, а также документов и сведений, касающихся перемещаемых товаров;
240) осуществление контроля за соблюдением запретов и ограничений в отношении отдельных видов товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей ЕАЭС;
241) разработка правил осуществления органами государственных доходов контроля за соблюдением запретов и ограничений в отношении отдельных видов товаров, перемещаемых через Государственную границу Республики Казахстан, не совпадающую с таможенной границей ЕАЭС;

229) тәуекелдерді бағалау және басқару бойынша қызметті жүзеге асыру;
230) мүдделі тұлғаларға ЕАЭО және (немесе) Қазақстан Республикасының кеден заңнамаларын қолдану мәселесі бойынша және мемлекеттік кірістер органдарының құзыретіне кіретін өзге де мәселелер бойынша өтеусіз негізде консультация беру;
231) кеден ісі саласында келіп түскен сұрау салулар мен ұсыныстарды ескере отырып, өтініштерді уақытылы, объективті және жан-жақты қарауды қамтамасыз ету және жауаптар беру немесе тиісті әрекеттерді жасау;
232) өз өкілетті шегінде салықтық міндеттемелердің туындауы, орындау және тоқтату бойынша түсіндіру және ұсынымдар беруді жүзеге асыру;
233) тәуекелдерді басқару жүйесін пайдалану;
234) кедендік төлемдерді, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын толық өндіріп алуды және уақытылы аударуды қамтамасыз ету;
235) шартты түрде шығарылған тауарларды ұсынудың не кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктер берудің мақсаты мен шарттарын және (немесе) кедендік әкелу баждарын, салықтарды төлеу бойынша жеңілдіктерді қолданумен байланысты осы тауарларды пайдалану және (немесе) билік ету бойынша шектеулерді сақтауды растау үшін тауарлар шығарылғаннан кейін кедендік бақылау жүргізу кезінде олардың тұрған жерін растау ерекшелігін, сондай-ақ тауарлар шығарылғаннан кейін шартты түрде шығарылған тауарларға қатысты кедендік бақылау жүргізу мерзімділігін және жүргізуге қойылатын өзге де талаптарды әзірлеу;
236) сыртқы саясат саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізудің қосымша шарттарын әзірлеу;
237) Қазақстан Республикасында кедендік реттеуді жетілдіруге және іске асыруға қатысады;
238) ЕАЭО кедендік шекарасына тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасында, оның ішінде тауарлардың халықаралық тасымалын жүзеге асыратын көлік құралдарының тоқтауы;
239) тасымалдаушыдан немесе ЕАЭО кедендік шекарасына тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы тауарлардың өткізілуін жүзеге асыратын адамнан қажетті ақпаратты, сондай-ақ тасымалданатын тауарларға қатысты құжаттар мен мәліметтерді сұрату және алу;
240) ЕАЭО кедендік шекарасына тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты тыйымдар мен шектеулердің сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
241) ЕАЭО кедендік шекарасына тұспа-тұс келмейтін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлардың жекелеген түрлеріне қатысты тыйымдар мен шектеулердің сақталуына бақылауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;

242) разработка и согласование с координирующим органом в области маркировки и прослеживаемости товаров функциональных требований к информационной системе маркировки и прослеживаемости товаров;
243) осуществление в пределах компетенции маркировки и прослеживаемости товаров;
244) разработка порядка маркировки и прослеживаемости товаров;
245) внесение по итогам пилотного проекта по маркировке и прослеживаемости отдельных групп товаров с анализом целесообразности ведения маркировки и прослеживаемости предложений о включении в перечень товаров, подлежащих маркировке и прослеживаемости, в уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности по согласованию с координирующим государственным органом в области маркировки и прослеживаемости товаров и Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан;
246) осуществление анализа регуляторного воздействия в области оценочной деятельности в соответствии с законодательством о саморегулировании на товары, подлежащие маркировке и прослеживаемости;
247) ведение реестров участников оборота товаров, подлежащих маркировке и прослеживаемости;
248) осуществление в пределах своей компетенции мониторинга оборота товаров, подлежащих маркировке и прослеживаемости, в том числе во взаимной торговле с государствами-членами ЕАЭС;
249) расчет предельного размера стоимости контрольного (идентификационного) знака, средства идентификации, применяемых в маркировке товаров;
250) участие в работе специальной комиссии, осуществляющей рассмотрение заявлений управляющих компаний и потенциальных участников специальных экономических зон о включении видов деятельности, не предусмотренных таким перечнем или не соответствующих целям создания специальной экономической зоны, в перечень приоритетных видов деятельности;
251) реализация в пределах своей компетенции государственной политики в сфере создания и функционирования специальных экономических и индустриальных зон;
252) разработка Правил заключения соглашения по применению трансфертного ценообразования;
253) рассмотрение заявления участника сделки на заключение соглашения по применению трансфертного ценообразования;
254) рассмотрение экономического обоснования применяемой цены, в том числе документов, подтверждающих цену сделки и дифференциал, информации о применении одного из методов определения рыночной цены и другой информации, подтверждающей;
255) представление в пределах своей компетенции информации и разъяснений по вопросам трансфертного ценообразования;
256) проведение проверок по вопросам трансфертного ценообразования в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О трансфертном ценообразовании";

242) тауарларды таңбалау мен қадағалаудың ақпараттық жүйесіне қойылатын функционалдық талаптарды тауарларды таңбалау мен қадағалау саласындағы үйлестіруші органымен әзірлеу және келісу;
243) құзыреті шегінде тауарлардың таңбалауы мен қадағалауын жүзеге асыру;
244) тауарларды таңбалау мен қадағалау тәртібін әзірлеу;
245) таңбалау мен қадағалауды жүргізудің орындылығына талдау жүргізе отырып тауарлардың жекелеген түрлеріне таңбалау мен қадағалау бойынша пилоттық жобаның қорытындысы бойынша сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органға таңбалау мен қадағалауға жататын тауарлар тізбесіне енгізу туралы ұсыныстарды таңбалау мен қадағалау саласындағы үйлестіруші мемлекеттік органмен және Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен келісу бойынша енгізу;
246) таңбалау мен қадағалауға жататын тауарларға өзін-өзі реттеу туралы заңнамаға сәйкес бағалау қызметі саласында реттеушілік әсерді талдауды жүзеге асыру;
247) таңбалау мен қадағалауға жататын тауарлардың айналым қатысушыларының тізілімін жүргізу;
248) өз құзыреті шегінде таңбалау мен қадағалауға жататын тауарлардың айналымына, оның ішінде ЕАЭО мүше мемлекеттермен өзара саудада мониторингті жүзеге асыру;
249) тауарларды таңбалауда қолданылатын бақылау (сәйкестендіру) белгісі, сәйкестендіру құралы құнының шекті мөлшерін есептеу;
250) арнайы экономикалық аймақтардың басқарушы компанияларының және әлеуетті қатысушыларының басым қызмет түрлерінің тізбесінде көзделмеген немесе арнайы экономикалық аймақты құру мақсаттарына сәйкес келмейтін қызмет түрлерін осындай тізбеге қосу туралы өтініштерін қарауды жүзеге асыратын арнайы комиссияның жұмысына қатысу;
251) өз құзыреті шегінде арнайы экономикалық және индустриялық аймақтарды құру және жұмыс істеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
252) Трансферттік баға белгілеуді қолдану жөнінде келісім жасасу қағидаларын әзірлеу;
253) мәмілеге қатысушының трансферттік баға белгілеуді қолдану бойынша келісім жасасуға өтінішін қарау;
254) қолданылатын бағаның экономикалық негіздемесін, оның ішінде мәміле бағасы мен дифференциалды растайтын құжаттарды, нарықтық бағаны айқындау әдістерінің бірін қолдану туралы ақпаратты және қолданылатын бағаның негізділігін растайтын басқа да ақпаратты қарау;
255) өз құзыреті шегінде трансферттік баға белгілеу мәселелері бойынша ақпарат және түсініктемелер беру;
256) "Трансферттік баға белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда трансферттік баға белгілеу мәселелері бойынша тексерулер жүргізу;

257) разработка форм местной, основной и межстрановой отчетностей по трансфертному ценообразованию и правил их заполнения;
258) разработка формы заявления об участии в международной группе и порядок ее заполнения;
259) оказание государственных услуг в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;
260) разработка подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;
261) обеспечение повышения качества, доступность оказания государственных услуг;
262) обеспечение доступности подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;
263) обеспечение информированности услугополучателей в доступной форме о порядке оказания государственных услуг;
264) рассмотрение обращений услугополучателей по вопросам оказания государственных услуг;
265) принятие мер, направленных на восстановление нарушенных прав, свобод и законных интересов услугополучателей;
266) обеспечение повышения квалификации работников в сфере оказания государственных услуг, общения с лицами с инвалидностью;
267) принятие мер по оптимизации и автоматизации процессов оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
268) после внесения в реестр государственных услуг новой государственной услуги принятие мер по переводу ее оказания в электронный формат в соответствии с законодательством Республики Казахстан по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
269) обеспечение предоставления информации в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг для проведения оценки качества оказания государственных услуг, а также информации по результатам внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
270) обеспечение предоставления информации в уполномоченный орган в сфере информатизации для проведения оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых в электронной форме, в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан;
271) предоставление доступа Государственной корпорации к информационным системам, содержащим необходимые для оказания государственных услуг сведения, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан;

257) трансферттік баға белгілеу бойынша жергілікті, негізгі және еларалық есептіліктердің нысандарын және оларды толтыру қағидаларын әзірлеу;
258) халықаралық топқа қатысу туралы өтініштің нысандарын және оларды толтыру қағидаларын әзірлеу;
259) мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету;
260) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу;
261) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыруды, оған қолжетімділікті қамтамасыз ету;
262) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің қолжетімділігін қамтамасыз ету;
263) көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы қолжетімді нысанда хабардар болуын қамтамасыз ету;
264) көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша өтініштерін қарау;
265) көрсетілетін қызметті алушылардың бұзылған құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін қалпына келтіруге бағытталған шараларды қолдану;
266) мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы қызметкерлердің біліктілігін арттыруды, мүгедектігі бар адамдармен қарым-қатынас жасауды қамтамасыз ету;
267) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру және автоматтандыру жөнінде шаралар қолдану;
268) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне жаңа мемлекеттік көрсетілетін қызмет енгізілгеннен кейін ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оны электрондық форматта көрсетуге ауыстыру бойынша шаралар қолдану;
269) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалауды жүргізу үшін ақпараттың, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау нәтижелері бойынша ақпараттың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде ұсынылуын қамтамасыз ету;
270) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органға электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер сапасын бағалауды жүргізу үшін ақпараттың Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде ұсынылуын қамтамасыз ету;
271) егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйелерге қолжетімділік беру;

272) предоставление информаций о порядке оказания государственных услуг в Единый контакт-центр;
273) проведение внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
274) обеспечение соблюдения услугодателями подзаконных нормативных правовых актов, определяющих порядок оказания государственных услуг;
275) реализация государственной политики в области государственного регулирования производства и оборота этилового спирта, алкогольной продукции и табачных изделий, государственного регулирования производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива, реализации налоговой политики Республики Казахстан;
276) осуществление контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях при осуществлении деятельности в сфере производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий;
277) лицензирование деятельности по производству этилового спирта и алкогольной продукции, табачных изделий;
278) осуществление контроля за соблюдением минимальных цен при реализации алкогольной продукции и табачных изделий;
279) ведение контроля, учета и анализа балансов объемов производства и оборота табачных изделий;
280) разработка формы, порядка и сроков представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга производства и оборота табачных изделий;
281) разработка порядка, формы и сроков представления сведений, необходимых для осуществления мониторинга, а также деклараций об остатках и (или) обороте табачных изделий;
282) разработка правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на табачные изделия;
283) отнесение алкогольной продукции к тому или иному виду в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции;
284) осуществление контроля за производством и оборотом этилового спирта и алкогольной продукции;
285) разработка правил оснащения технологических линий производства этилового спирта и (или) алкогольной продукции контрольными приборами учета, их функционирования и осуществления учета, кроме производства вина наливом (виноматериала), а также пива и пивного напитка, производственные мощности которых ниже четырехсот тысяч декалитров в год;
286) разработка перечня необходимых сведений для паспорта производства этилового спирта и алкогольной продукции;
287) разработка порядка представления деклараций по производству и обороту этилового спирта и алкогольной продукции;

272) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына беру;
273) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына ішкі бақылауды жүргізу;
274) көрсетілетін қызметті берушілердің мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді сақтауын қамтамасыз етеді;
275) этил спиртінің, алкоголь өнімінің және темекі өнімдерінің өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу, мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерінің және биоотынның өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру, Қазақстан Республикасының салық саясатын іске асыру;
276) этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру және олардың айналымы, темекі өнімдерін өндіру саласында қызметті жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасын сақтау бойынша бақылау жүзеге асыру;
277) этил спирті мен алкоголь өнімін, темекі өнімдерін өндіру бойынша қызметті лицензиялау;
278) алкоголь өнімдері мен темекі өнімдерін өткізу кезінде ең төменгі бағалардың сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
279) темекі бұйымдарын өндіру және олардың айналымы көлемдерінің теңгерімін бақылауды, есепке алу мен талдауды жүргізу;
280) темекі өнімдерінің өндірілуі мен айналымына мониторингті жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтерді ұсыну нысанын, тәртібі және мерзімдерін әзірлеу;
281) мониторинг жүргізу үшін қажетті мәліметтерді, сондай-ақ темекі өнімдерінің қалдықтары және (немесе) айналымы туралы декларацияларды табыс ету тәртібін, нысанын және мерзімдерін әзірлеу;
282) темекі өнімдеріне арналған дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын әзірлеу;
283) Қазақстан Республикасының этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы заңнамасына сәйкес алкоголь өнімін сол немесе өзге түрге жатқызу;
284) этил спирті мен алкоголь өнімдерін өндіруді және олардың айналымын бақылауды жүзеге асыру;
285) шарап материалы, сондай-ақ өндiрiстiк қуаты жылына төрт жүз мың декалитрден төмен сыра және сыра сусыны өндiрiсiнен басқа, этил спиртiн және (немесе) алкоголь өнiмiн өндiрудiң технологиялық желiлерiн есепке алудың бақылау аспаптарымен жарақтандыру, олардың жұмыс iстеу және есепке алынуын жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
286) этил спирті мен алкоголь өнімін өндіру паспорты үшін қажетті мәліметтер тізбесін әзірлеу;
287) этил спирті және алкоголь өнімін өндіру мен олардың айналымы жөніндегі декларацияларды табыс ету тәртібін әзірлеу;

288) разработка правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта;
289) разработка минимальных розничных цен на водки, водки особые, водки с защищенным наименованием места происхождения товара, крепкие ликероводочные изделия, коньяк и бренди;
290) разработка минимальных розничных цен на сигареты с фильтром, без фильтра, папиросы, сигариллы и изделия с нагреваемым табаком;
291) разработка правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на производимые и импортируемые этиловый спирт, алкогольную продукцию (кроме пивоваренной продукции);
292) взаимодействие с центральными и местными государственными органами по осуществлению контроля над производством и оборотом этилового спирта, алкогольной продукции, табачных изделий, а также оборотом отдельных видов нефтепродуктов и биотоплива;
293) осуществление государственного контроля в области оборота нефтепродуктов и биотоплива;
294) разработка формы и правил ведения журнала учета движения нефтепродуктов на автозаправочных станциях и базах нефтепродуктов;
295) согласование представленного уполномоченным органом в области производства нефтепродуктов перечня продуктов переработки;
296) предоставление в пределах своей компетенции для сверки в уполномоченный орган в области производства нефтепродуктов информации об объемах производства и оборота нефтепродуктов из единой базы данных по производству и обороту нефтепродуктов;
297) разработка порядка формирования и ведения единой базы данных по производству и обороту нефтепродуктов;
298) осуществление ведения единой базы данных по производству и обороту нефтепродуктов;
299) осуществление камерального контроля за оборотом нефтепродуктов;
300) разработка правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов на нефтепродукты;
301) разработка формы уведомления об устранении нарушений в области оборота нефтепродуктов;
302) реализация государственной политики в области государственного регулирования оборота нефтепродуктов в пределах своей компетенции;
303) разработка форм, правил представления и составления деклараций по обороту нефтепродуктов;
304) разработка правил и требований по оснащению резервуаров производственных объектов производителей нефтепродуктов и автозаправочных станций (кроме автозаправочных станций передвижного типа) контрольными приборами учета;
305) осуществление камерального контроля оборота биотоплива;
306) разработка формы, порядка и сроков представления деклараций по обороту биотоплива;

288) этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын әзірлеу;
289) арақтарға, айрықша арақтарға, тауар шығарылған жердің қорғалған атауы бар арақтарға, күштілігі жоғары ликер-арақ бұйымдарына, коньяк пен брендиге ең төмен бөлшек сауда бағаларын әзірлеу;
290) фильтрлі, фильтрсіз сигареттерге, папиростарға, сигариллаларға және қыздырылатын темекісі бар бұйымдарға ең төмен бөлшек сауда бағаларын әзірлеу;
291) өндірілетін және импортталатын этил спирті мен алкоголь өніміне (сыра қайнату өнімінен басқа) дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын әзірлеу;
292) этил спиртi, алкоголь өнiмдерi, темекi бұйымдары өндiрісін және олардың айналымын, сондай-ақ мұнай өнiмдерiнiң және биоотынның жекелеген түрлерiнiң өндiрiсi мен айналымын бақылауды жүзеге асыру бойынша орталық және жергілікті мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасау;
293) мұнай өнімдерінің және биоотынның айналымы саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
294) автожанармай құю станцияларында және мұнай өнімдері базасында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналының нысанын және оны жүргізу қағидаларын әзірлеу;
295) мұнай өнiмдерiн өндiру саласындағы уәкілетті орган ұсынған қайта өңдеу өнімдерінің тізбесін келісу;
296) мұнай өнiмдерiн өндiру және олардың айналымы жөніндегі бірыңғай дерекқордан мұнай өнiмдерiн өндiру және олардың айналымы көлемі жөнінде ақпаратты мұнай өнiмдерiн өндiру саласындағы уәкілетті органға өз құзыреті шегінде салыстыру үшін ұсыну;
297) мұнай өнiмдерiн өндiру және олардың айналымы жөніндегі бірыңғай деректер қорын жүргізу және қалыптастыру тәртібін әзірлеу;
298) мұнай өнiмдерiн өндiру және олардың айналымы жөніндегі бірыңғай деректер қорын жүргізуді жүзеге асыру;
299) мұнай өнімдерінің айналымына камералдық бақылауды жүзеге асыру;
300) мұнай өнімдеріне дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын әзірлеу;
301) мұнай өнімдерінің айналымы саласында бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысанын әзірлеу;
302) өз құзыреті шегінде мұнай өнімдерінің айналымын мемлекеттік реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
303) мұнай өнімдерінің айналымы бойынша декларациялардың нысандарын, табыс ету және жасау қағидаларын әзірлеу;
304) мұнай өнімдерін өндірушілердің өндірістік объектілерінің резервуарларын және автожанармай құю станцияларын (жылжымалы үлгідегі автожанармай құю станцияларынан басқа) есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандыру қағидаларын мен талаптарын әзірлеу;
305) биоотын айналымына камералдық бақылауды жүзеге асыру;
306) биоотын айналымы бойынша декларациялардың нысанын, оларды ұсыну тәртібі мен мерзімін әзірлеу;

307) разработка формы уведомления об устранении правонарушений в области оборота биотоплива, паспорта производства биотоплива, а также квот на пищевое сырье, используемое для последующей переработки в биотопливо;
308) рассмотрение обращений физических и юридических лиц в пределах компетенции в установленном законодательством порядке;
309) ведение реестра уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих;
309-1) ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений по уведомлениям лиц о начале или прекращении деятельности финансовых управляющих в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
309-2) размещение на интернет-ресурсе сведений о направленных уведомлениях лиц о начале или прекращении деятельности финансовых управляющих, условиях направления таких уведомлений в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
309-3) разработка правил выплаты вознаграждения финансовому управляющему;
309-4) разработка формы текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления процедуры банкротства, а также правил и сроков ее предоставления;
310) назначение реабилитационным или банкротным управляющим кандидатуры, представленной собранием кредиторов, а также финансового управляющего в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
310-1) утверждение порядка назначения финансового управляющего из числа лиц, уведомления которых о начале деятельности финансовых управляющих включены в государственный электронный реестр разрешений и уведомлений в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
311) размещение на интернет-ресурсе реестра требований кредиторов в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
312) разработка предложений по установлению особых условий и порядка реализации имущественной массы и дополнительных требований к покупателям объектов имущественной массы при банкротстве организаций и индивидуальных предпринимателей, являющихся субъектами естественной монополии либо имеющих важное стратегическое значение для экономики республики, способных оказать влияние на жизнь, здоровье граждан, национальную безопасность или окружающую среду, в том числе организаций, пакеты акций (доли участия в уставном капитале) которых отнесены к стратегическим объектам в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также признанных банкротами по инициативе государства, для которых подобный порядок предусмотрен Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";

307) биоотын айналымы саласындағы құқық бұзушылықтарды жою туралы хабарлама нысанын, биоотын өндірісінің паспортын, сондай-ақ биоотынды кейіннен қайта өңдеу үшін пайдаланылатын тамақ шикізатына арналған квоталарды әзірлеу;
308) құзыреті шегінде заңнамада белгіленген тәртіппен жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау;
309) уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылар қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдар хабарламаларының тізілімін жүргізу;
309-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушылары қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар бойынша рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу;
309-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес осындай хабарламаларды жібіру шартында, қаржы басқарушылары қызметінің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы адамдардың жолдаған хабарламалары туралы мәліметтерді интернет-ресурста орналастыру;
310) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес кредиторлар жиналысы, сондай-ақ қаржы басқарушысы ұсынған кандидатураны оңалтушы немесе банкрот басқарушының тағайындауы;
310-1) қаржы басқарушысы қызметінің басталғаны туралы хабарламалары Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізіліміне енгізілген адамдар ішінен қаржы басқарушысын тағайындау тәртібін бекіту;
311) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес кредиторлар талаптарының тізілімін интернет-ресурста орналастыру;
312) табиғи монополия субъектiлерi не республика экономикасы үшiн маңызды стратегиялық мәні бар, азаматтардың өміріне, денсаулығына, ұлттық қауіпсіздікке немесе қоршаған ортаға әсер ете алатын ұйымдар мен жеке кәсіпкерлер, оның ішінде акцияларының пакеттері (жарғылық капиталға қатысу үлестері) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес стратегиялық объектілерге жатқызылған, сондай-ақ оларға қатысты осындай тәртіп "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген мемлекеттiң бастамасы бойынша банкрот деп танылған ұйымдар банкрот болған кезде мүліктік массаны өткiзудiң ерекше шарттары мен тәртiбiн және мүліктік масса объектiлерiн сатып алушыларға қосымша талаптарды белгiлеу бойынша ұсыныстар әзірлеу;

313) рассмотрение текущей информации реабилитационного управляющего о ходе осуществления реабилитационной процедуры, временного управляющего о ходе осуществления сбора сведений о финансовом состоянии должника и процедуры банкротства, банкротного управляющего о ходе проведения процедуры банкротства;
314) осуществление контроля за соблюдением порядка проведения электронного аукциона по продаже имущества должника;
315) обращение в суд с заявлением о ликвидации без возбуждения процедуры банкротства отсутствующего должника;
316) подача ходатайства о выплате основного вознаграждения временному и банкротному управляющим, а также возмещении иных административных расходов по решению комитета кредиторов в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве", а также о выплате вознаграждения финансовому управляющему в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан;
317) сообщение в правоохранительные органы об имеющихся данных, указывающих на наличие признаков преднамеренного банкротства;
317-1) проведение проверки должника на предмет выявления преднамеренного банкротства по заявлению кредитора в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
318) установление минимального и максимального пределов основного вознаграждения банкротного управляющего;
319) разработка порядка выбора временного управляющего, если заявителем является кредитор по налогам и таможенным платежам, государственный орган или юридическое лицо с участием государства;
320) разработка форм уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта контроля и извещения о нарушениях, выявленных по результатам профилактического контроля без посещения субъекта контроля, которые невозможно устранить;
321) разработка форм, порядка и сроков формирования реестра требований кредиторов;
322) разработка порядка внесения изменений и (или) дополнений в сформированный реестр требований кредиторов в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
323) разработка порядка составления и формы документа, подтверждающего невозможность установления места нахождения должника, а также его учредителей (участников) и должностных лиц;
324) разработка типовой формы плана реабилитации;
325) разработка порядка расчета коэффициентов и определения границ классов финансовой устойчивости;

313) оңалтуды басқарушының оңалту рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы, уақытша басқарушының борышкердің қаржылық жай-күйі туралы мәліметтерді жинаудың және банкроттық рәсімнің жүзеге асырылу барысы туралы, банкроттық басқарушының банкроттық рәсімнің жүргізілу барысы туралы ағымдағы ақпараттарын қарау;
314) борышкердің мүлкін сату бойынша электрондық аукцион өткізу тәртібінің сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
315) жоқ борышкерді банкроттық рәсімін қозғамай тарату туралы өтінішпен сотқа жүгіну;
316) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, уақытша және банкроттықты басқарушыға негізгі сыйақы төлеу, сондай-ақ кредиторлар комитетінің шешімі бойынша өзге де әкімшілік шығыстарды өтеу туралы, сондай-ақ "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысына сыйақы төлеу туралы өтінішхат беру;
317) әдейі банкроттық белгілерінің болуын көрсететін қолда бар деректер туралы құқық қорғау органдарына хабарлау;
317-1) кредитордың арызы бойынша борышкерді әдейі банкроттық тұрғысынан тексеру жүргізу "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес;
318) банкроттықты басқарушының негізгі сыйақысының ең төмен және ең жоғары шектерін белгілеу;
319) егер өтініш беруші салықтар мен кедендік төлемдер бойынша кредитор, мемлекеттік орган немесе мемлекет қатысатын заңды тұлға болып табылса, уақытша басқарушыны таңдау қағидаларын әзірлеу;
320) бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның және жоюға болмайтын, бақылау субъектісіне бармай профилактикалық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарламаның нысандарын әзірлеу;
321) кредиторлар талаптары тізілімінің қалыптастыру нысанын, тәртібімен мерзімін әзірлеу;
322) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес кредиторлар талаптарының қалыптастырылған тізіліміне өзгерістер мен және (немесе) толықтырулар енгізу тәртібін әзірлеу;
323) борышкердің, сондай-ақ оның құрылтайшыларының (қатысушыларының) және лауазымды адамдарының орналасқан жерін анықтаудың мүмкін еместігін растайтын құжатты жасау қағидаларын және нысанын әзірлеу;
324) оңалту жоспарының үлгілік нысанын әзірлеу;
325) коэффициенттерді есептеу және қаржылық орнықтылық сыныптарының шекараларын айқындау тәртібін әзірлеу;

326) разработка порядка осуществления взаимодействия администратора с уполномоченным органом и иными лицами электронным способом;
327) разработка порядка повышения квалификации администратора;
328) проведение процедуры ликвидации должника без возбуждения процедуры банкротства;
329) направление собранию кредиторов информации об исключении реабилитационного либо банкротного управляющего из реестра уведомлений лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора;
329-1) направление должнику и кредитору информации об исключении финансового управляющего из государственного электронного реестра разрешений и уведомлений и о назначении нового финансового управляющего в течение пяти рабочих дней со дня исключения уведомления из такого реестра в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
330) принятие мер по выявлению сделок, совершенных при обстоятельствах, в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";
331) осуществление государственного контроля за проведением реабилитационной процедуры и процедуры банкротства;
331-1) осуществление государственного контроля за деятельностью финансового управляющего в процедурах восстановления платежеспособности и судебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
332) разработка порядка проведения и организатора электронного аукциона по продаже имущества банкрота (должника) в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
333) установление минимального предела основного вознаграждения временного администратора или временного управляющего;
334) разработка форм текущей и запрашиваемой информации о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства, а также правил и сроков ее предоставления;
335) разработка правил выплаты основного вознаграждения временному и банкротному управляющим, а также порядка и размера возмещения иных административных расходов;
336) разработка формы заключительного отчета реабилитационного и банкротного управляющих;
337) разработка порядка учета администраторов, назначения и отстранения реабилитационного и банкротного управляющих, а также повышения квалификации администратора;
338) разработка типовых форм заключения временного администратора, временного управляющего и реабилитационного управляющего о финансовой устойчивости должника, а также банкротного управляющего о финансовой устойчивости должника с учетом реализации мероприятий, предусмотренных планом реабилитации;

326) әкімшінің уәкілетті органмен және өзге де тұлғалармен электрондық тәсілмен өзара іс-қимылын жүзеге асыру тәртібін әзірлеу;
327) әкімшінің біліктілігін арттыру тәртібін әзірлеу;
328) банкроттық рәсімін қозғамай борышкерді тарату рәсімін жүргізу;
329) кредиторлар жиналысына әкімші қызметін жүзеге асыруға құқығы бар тұлғалар хабарламаларының тізілімінен оңалтуды не банкроттықты басқарушыны алып тастау туралы ақпарат жіберу;
329-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес хабарламаны рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімінен алып тастаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде борышкер мен кредиторға қаржы басқарушысының осындай тізілімнен алып тасталғаны туралы және жаңа қаржы басқарушысының тағайындалуы туралы ақпарат жібереді;
330) "Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы" заңының 7-бабына сәйкес мән-жайлар кезінде жасалған мәмілелерді анықтау бойынша шаралар қабылдау;
331) оңалту рәсімдері мен банкроттық рәсімдердің өткізілуіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
331-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және сот арқалы банкроттығы рәсімдерінде қаржы басқарушысының қызметіне мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
332) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес банкроттың (борышкердің) мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу тәртібін және ұйымдастырушыны әзірлеу;
333) уақытша әкімшінің немесе уақытша басқарушының негізгі сыйақысының ең төмен шегін белгілеу;
334) оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ағымдағы және сұратылатын ақпараттың нысандарын, сондай-ақ оны беру қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;
335) уақытша және банкроттықты басқарушыға негізгі сыйақыны төлеу тәртібін, сондай-ақ өзге де әкімшілік шығыстарды өтеу тәртібі мен мөлшерін айқындау;
336) оңалтуды және банкроттықты басқарушылардың қорытынды есебiнiң нысанын әзірлеу;
337) әкімшілерді есепке алу, оңалтуды және банкроттықты басқарушыларды тағайындау және шеттету, сондай-ақ әкімшінің біліктілігін арттыру тәртібін әзірлеу;
338) оңалту жоспарында көзделген іс-шаралардың іске асырылуын ескере отырып, уақытша әкімшінің, уақытша басқарушының және оңалтуды басқарушының борышкердің қаржылық орнықтылығы туралы, сондай-ақ банкроттықты басқарушының борышкердің қаржылық орнықтылығы туралы қорытындысының үлгілік нысандарын әзірлеу;

339) разработка правила проведения квалификационного экзамена администратора;
339-1) разработка формы заявления должника о применении процедуры внесудебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-2) разработка формы решения о завершении процедуры внесудебного банкротства и признании должника банкротом в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-3) разработка формы заключения финансового управляющего в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-4) разработка формы заключения финансового управляющего о наличии или отсутствии оснований для прекращения обязательств банкрота в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-5) разработка формы уведомления об отказе в применении процедуры внесудебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-6) разработка формы типового плана восстановления платежеспособности в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-7) разработка формы заключительного отчета финансового управляющего в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
339-8) разработка правил и сроков проведения мониторинга финансового состояния должника в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
340) осуществление запроса у участника санации подтверждающих документов;
341) согласование продажи временным управляющим имущества банкрота в случае, предусмотренном Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";
342) рассмотрение жалоб на действия (бездействия) временного администратора, реабилитационного, временного, банкротного и финансового управляющих в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";

339) әкімшінің біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын әзірлеу;
339-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес борышкердің соттан тыс банкроттық рәсімін қолдану туралы арызының нысанын әзірлеу;
339-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес соттан тыс банкроттық рәсімін аяқтау және борышкерді банкрот деп тану туралы шешім нысанын әзірлеу;
339-3) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес борышкердің қаржылық жағдайы туралы мәліметтерді жинауды жүзеге асыру нәтижелері бойынша қаржы басқарушысы қорытындысының нысанын әзірлеу;
339-4) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысының банкроттың міндеттемелерін тоқтатуға негіздердің бар немесе жоқ екендігі туралы қорытындысының нысанын әзірлеу;
339-5) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес сот арқалы банкроттығы рәсімін қолданудан бас тарту туралы хабарлама нысанын әзірлеу;
339-6) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес төлем қабілеттілігін қалпына келтірудің үлгілік жоспарының нысанын әзірлеу;
339-7) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысының қорытынды есебінің нысанын әзірлеу;
339-8) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес борышкердің қаржылық жағдайына мониторинг жүргізу қағидалары мен мерзімдерін әзірлеу;
340) санкцияға қатысушыдан растайтын құжаттарды сұратуды жүзеге асыру;
341) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайда банкроттың мүлкін уақытша басқарушының сатуына келісу;
342) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес уақытша әкімшінің, оңалту, уақытша, банкроттық және қаржы басқарушыларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдарды қарау;

343) осуществление запроса и получение от государственных органов, физических и юридических лиц и их должностных лиц информации о должниках в соответствии с Законами Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" и "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
344) предоставление временному и банкротному управляющим информации о наличии и номерах банковских счетов лица, по которому имеется вступившее в законную силу решение суда о признании банкротом, остатках и движении денег на этих счетах в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";
344-1) предоставление финансовому управляющему информации о финансовом положении должника, его имуществе и обязательствах в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
345) оспаривание в суде решений и действий (бездействия) временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих в случае выявления нарушений Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";
346) дача разъяснений и комментариев по введению, проведению и прекращению процедур реабилитации и банкротства в пределах своей компетенции;
347) осуществление взаимодействия с государственными органами электронным способом в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
348) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" размещение на интернет-ресурсе:
информационного сообщения о проведении собрания кредиторов;
объявления о возбуждении дела о банкротстве и порядке заявления требований кредиторами;
объявления о признании должника банкротом и его ликвидации с возбуждением процедуры банкротства;
объявления о возбуждении производства по делу о реабилитации и порядке заявления требований кредиторами;
сформированного реестра требований кредиторов, а также перечень кредиторов, чьи требования не признаны;
объявления о ликвидации должника без возбуждения процедуры банкротства и порядке заявления требований кредиторами;
объявления о применении в отношении должника процедуры реструктуризации задолженности;
списка лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора;
списка должников, в отношении которых вступило в законную силу решение суда о признании их банкротами, применении реабилитационной процедуры, ликвидации без возбуждения процедуры банкротства;
списка индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, в отношении которых вступило в законную силу определение суда о прекращении реабилитационной процедуры;

343) "Оңалту және банкроттық туралы" және "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан және олардың лауазымды адамдарынан борышкерлер туралы сұрау салуды жүзеге асыру және ақпарат алу;
344) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес уақытша және банкроттықты басқарушыларға банкрот деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімі бар тұлғаның банктік шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдықтары мен қозғалысы туралы ақпаратты ұсыну;
344-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қаржы басқарушысына борышкердің қаржылық жағдайы, оның мүлкі мен міндеттемелері туралы ақпаратты беру;
345) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзушылықтар анықталған жағдайда уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың шешімдері мен әрекеттерін (әрекетсіздігін) сотта даулау;
346) өз құзыреті шегінде оңалту және банкроттық рәсімдердің жүргізілуі, өткізілуі және тоқтатылуы бойынша түсіндірулер мен түсініктемелер беру;
347) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдармен электрондық тәсілмен өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
348) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес:
кредиторлар жиналысын өткізу туралы ақпараттық хабарламаны;
банкроттық туралы iс қозғау және кредиторлар талабын мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды;
борышкердi банкрот деп тану және банкроттық рәсімін қозғай отырып, оны тарату туралы хабарландыруды;
оңалту туралы іс бойынша іс жүргізуді қозғау және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды;
қалыптастырылған кредиторлар талаптарының тізбесін, сондай-ақ талаптары танылмаған кредиторлардың тізбесін;
банкроттық рәсімін қозғамай борышкерді тарату және кредиторлардың талаптарды мәлімдеу тәртібі туралы хабарландыруды;
борышкерге қатысты берешекті қайта құру рәсімін қолдану туралы хабарландыруды;
әкімші қызметін жүзеге асыруға құқығы бар адамдардың тізімін;
оларға қатысты банкрот деп тану, оңалту рәсімін қолдану, банкроттық рәсімін қозғамай тарату туралы соттың шешімі заңды күшіне енген борышкерлердің тізімін;
оларға қатысты оңалту рәсімінің тоқтатылуы туралы соттың шешімі заңды күшіне енген дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың тізімін интернет-ресурсқа орналастыру;

348-1) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" размещение на интернет-ресурсе:
списка граждан, в отношении которых применена, прекращена и завершена процедура внесудебного банкротства;
списка граждан, в отношении которых вступили в законную силу соответствующие определения и решения судов;
объявления на казахском и русском языках о возбуждении производства по делу о применении процедуры восстановления платежеспособности или судебного банкротства и порядке заявления требований кредиторами;
348-2) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан" размещение на веб-портале "электронного правительства":
списка граждан, в отношении которых применена, прекращена и завершена процедура внесудебного банкротства;
списка граждан, в отношении которых вступили в законную силу соответствующие определения и решения судов;
объявления о прекращении процедуры внесудебного банкротства;
объявления о завершении внесудебной процедуры банкротства и признании должника банкротом;
348-3) разработка порядка исполнения налогового обязательства при ликвидации, реорганизации и прекращении деятельности налогоплательщиками (налоговыми агентами), в том числе отдельными категориями налогоплательщиков (налоговых агентов), упрощенного порядка исполнения налогового обязательства при прекращении деятельности, а также условий отнесения налогоплательщиков к отдельным категориям налогоплательщиков;
349) формирование реестра требований кредиторов в порядке, установленном статьей 90 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве";
350) отстранение реабилитационного и банкротного управляющих;
350-1) проведение процедуры внесудебного банкротства в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
350-2) направление ходатайства в суд о прекращении процедуры восстановления платежеспособности или судебного банкротства в случаях, предусмотренных пунктом 1 статьи 35 Закона Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
350-3) проведение мониторинга финансового состояния должника при процедуре внесудебного и судебного банкротства, а также в течение трех лет после признания должника банкротом в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";
350-4) направление кредиторам результатов мониторинга финансового состояния банкрота в случае выявления факта приобретения банкротом имущества, подлежащего государственной регистрации, в том числе общего совместного имущества в соответствии с Законом Республики Казахстан "О восстановлении платежеспособности и банкротстве граждан Республики Казахстан";

348-1) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес интернет-ресурста орналастыру:
өздеріне қатысты соттан тыс банкроттық рәсімі қолданылған, тоқтатылған және аяқталған азаматтардың тізімін;
өздеріне қатысты соттардың тиісті ұйғарымдары мен шешімдері заңды күшіне енген азаматтардың тізімін;
төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқалы банкроттығы рәсімін қолдану туралы іс бойынша іс жүргізуді қозғау және кредиторлардың талаптарын мәлімдеу тәртібі туралы қазақ және орыс тілдеріндегі хабарландыруды орналастыру;
348-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес "Электрондық үкімет" веб-порталында орналастыру:
өздеріне қатысты сот арқалы банкроттығы рәсімі қолданылған, тоқтатылған және аяқталған азаматтардың тізімін;
өздеріне қатысты соттардың тиісті ұйғарымдары мен шешімдері заңды күшіне енген азаматтардың тізімін;
соттан тыс банкроттық рәсімін тоқтату туралы хабарландыруды;
соттан тыс банкроттық рәсімінің аяқталғаны және борышкерді банкрот деп тану туралы хабарландыруды орналастыру;
349) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 90-бабында белгіленген тәртіпте кредиторлар тізімін қалыптастырады;
350) оңалтуды немесе банкроттықты басқарушыны шеттету;
350-1) соттан тыс банкроттық рәсімін жүргізу;
350-2) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасын Заңының 35-бабының 1-тармағында көзделген жағдайларда төлем қабілеттілігін қалпына келтіру немесе сот арқылы банкроттығы рәсімін тоқтату туралы сотқа өтінішхат жолдау;
350-3) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес соттан тыс және сот арқылы банкроттығы рәсімі кезінде, сондай-ақ борышкер банкрот деп танылғаннан кейін үш жыл ішінде борышкердің қаржылық жағдайына мониторинг жүргізу;
350-4) "Қазақстан Республикасы азаматтарының төлем қабілеттілігін қалпына келтіру және банкроттығы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банкроттың мемлекеттік тіркеуге жататын мүлікті, оның ішінде ортақ бірлескен мүлікті сатып алу фактісі анықталған жағдайда кредиторларға банкроттың қаржылық жағдайына мониторинг нәтижелерін жіберу;

350-5) разработка профессиональных стандартов для администраторов;
350-6) по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям внесение на ежегодной основе предложений в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по внесению изменений и дополнений в реестр профессий;
350-7) по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям разработка на ежегодной основе предложений по разработке и (или) актуализации профессиональных стандартов и направление их в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций;
350-8) по согласованию с местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы формирование на ежегодной основе потребности рынка труда в признании профессиональных квалификаций с учетом актуальности профессий в текущем и будущем периодах в порядке, определенном уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
350-9) по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям внесение предложений в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по условиям признания профессиональных квалификаций для рассмотрения на заседании Национального совета по профессиональным квалификациям;
350-10) разработка положения об отраслевых советах по профессиональным квалификациям на основе типового положения об отраслевых советах по профессиональным квалификациям, утвержденного уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
351) разработка и согласование с уполномоченным органом проектов нормативных правовых актов по вопросам саморегулирования;
352) осуществление анализа регуляторного воздействия;
353) координация контроля за перемещением продукции через Государственную границу Республики Казахстан;
354) ведение реестра саморегулируемых организаций в соответствующей сфере (отрасли);
355) согласование правил и стандартов саморегулируемых организаций, основанных на обязательном членстве (участии);
356) обеспечение выполнения обязательств и осуществление прав Республики Казахстан, вытекающих из международных договоров, а также наблюдают за выполнением другими участниками международных договоров их обязательств;
357) разработка проектов нормативных правовых актов и международных договоров Республики Казахстан в пределах компетенции Комитета;
357-1) заключение, подписание, согласование иных документов, не относящихся к международным договорам, связанных с сотрудничеством с иностранными государственными органами и организациями, в пределах компетенции Комитета;

350-5) әкімшілерге арналған кәсіптік стандарттарды әзірлеу;
350-6) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша жыл сайынғы негізде кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға кәсіптер тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу жөнінде ұсыныстарды енгізу;
350-7) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша жыл сайынғы негізде кәсіптік стандарттарды әзірлеу және (немесе) жаңарту жөнінде ұсыныстарды әзірлеу және оларды кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға жолдау;
350-8) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша жыл сайынғы негізде ағымдағы және алдағы кезеңдерде кәсіптердің өзектілігін ескере отырып, еңбек нарығының кәсіптік біліктілікті танудағы қажеттілігін кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен қалыптастыру;
350-9) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға Кәсіптік біліктілік жөніндегі ұлттық кеңестің отырысында қарау үшін кәсіптік біліктілікті тану шарттары бойынша ұсыныстар енгізу;
350-10) кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган бекіткен кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестер туралы үлгілік ереженің негізінде кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестер туралы ережені әзірлеу;
351) өзін-өзі реттеу мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және уәкілетті органмен келісу;
352) реттеушілік әсерді талдауды жүзеге асыру;
353) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өнімнің өткізілуіне бақылауды үйлестіру;
354) тиісті саладағы өзін-өзі реттейтін ұйымдардың тізілімін жүргізу;
355) міндетті мүшелікке (қатысуға) негізделген өзін-өзі реттейтін ұйымдардың қағидалары мен стандарттарын келісу;
356) халықаралық шарттардан туындайтын Қазақстан Республикасының құқықтардың жүзеге асырылуын және міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз ету, сондай-ақ халықаралық шарттардың басқа қатысушыларының өз міндеттемелерін орындауын қадағалайды;
357) Комитеттің құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің және халықаралық шарттардың жобаларын әзірлеу;
357-1) Комитет құзыреті шегінде шетелдік мемлекеттік органдармен және ұйымдармен ынтымақтастыққа байланысты халықаралық шарттарға жатпайтын өзге де құжаттарды жасасу, қол қою, келісу;

358) разработка перечня измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;
359) принятие решений о признании потенциальных поставщиков недобросовестными участниками государственных закупок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
360) размещение на интернет-ресурсе информации в соответствии с законодательством Республики Казахстан по вопросам, относящимся к компетенции органов государственных доходов;
361) разработка порядка и сроков предоставления в налоговый орган отчетов об использовании квитанций, а также сдаче сумм налогов в банк второго уровня или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций;
362) разработка в пределах своей компетенции требований, обязательных для исполнения субъектами частного предпринимательства;
363) осуществление в пределах своей компетенции подготовки и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
364) осуществление в пределах своей компетенции разработки национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
365) рассмотрение в пределах своей компетенции проектов документов по стандартизации и национального плана стандартизации;
366) осуществление в пределах своей компетенции подготовки предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
367) участие в пределах своей компетенции в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
368) участие в пределах своей компетенции в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;
369) разработка по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан правил, формы и сроков представления банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, сведений по итоговым суммам платежей, поступивших за календарный месяц на счет для осуществления предпринимательской деятельности налогоплательщиков – физических лиц, состоящих на регистрационном учете в качестве индивидуальных предпринимателей, применяющих отдельные специальные налоговые режимы и являющихся пользователями специального мобильного приложения;

358) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбелерін әзірлеу;
359) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әлеуетті өнім берушілерді мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушылары деп тану туралы шаралар қабылдау;
360) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік кірістер органдарының құзыретіне жататын мәселелер бойынша ақпаратты интернет-ресурсқа орналастыру;
361) салық органына түбіртектерді пайдалану, сондай-ақ салық сомаларын екінші деңгейдегі банкке немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсыру туралы есептерді беру тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
362) жеке кәсіпкерлік субъектілерінің орындауы үшін міндетті талаптарды өз құзыреті шегінде әзірлеу;
363) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, оларға өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді өз құзыреті шегінде жүзеге асыру;
364) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді өз құзыреті шегінде жүзеге асыру;
365) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын өз құзыреті шегінде қарау;
366) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру;
367) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына өз құзыреті шегінде қатысу;
368) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты өз құзыреті шегінде іске асыруға қатысу;
369) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісу бойынша екінші деңгейдегі банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың жекелеген арнаулы салық режимдерін қолданатын дара кәсіпкерлер ретінде тіркеу есебінде тұрған және арнайы мобильдік қосымшаны пайдаланушылар болып табылатын жеке тұлғалардың – салық төлеушілердің кәсіпкерлік қызметін жүзеге асыру үшін шотқа күнтізбелік ай ішінде түскен төлемдерінің қорытынды сомалары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидаларын, нысанын және мерзімдерін әзірлеу;

369-1) анализ и выявление системных проблем, поднимаемых заявителями;
370) разработка и представление в пределах своей компетенции в Правительство Республики Казахстан предложений по предупреждению и устранению негативных процессов в сфере экономики;
371) разработка и реализация в пределах своей компетенции государственных программ, утверждаемых Правительством Республики Казахстан;
372) согласование в пределах своей компетенции проектов нормативных правовых актов и представление заключения по ним;
372-1) согласование ставок консульского сбора, разрабатываемых и утверждаемых Министерством иностранных дел Республики Казахстан;
372-2) согласование порядка выявления земельных участков, не используемых в соответствующих целях или используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан, разрабатываемого и утверждаемого центральным уполномоченным органом по управлению земельными ресурсами;
372-3) разработка совместно с соответствующими уполномоченными государственными органами порядка и перечня представляемых органами государственных доходов сведений, составляющих налоговую тайну;
372-4) разработка формы реестра договоров имущественного найма (аренды), порядка его составления и представления;
373) участие в пределах своей компетенции в реализации гендерной политики;
373-1) осуществление совместно с Национальным Банком Республики Казахстан и агентами валютного контроля мониторинга движения денег и иного исполнения обязательств в рамках отдельных валютных договоров по экспорту или импорту в целях контроля выполнения требования репатриации резидентами (за исключением филиалов (представительств) иностранных организаций);
373-2) совместно с уполномоченным органом по возврату активов разработка формы и порядка представления декларации о раскрытии активов;
373-3) совместно с Национальным Банком Республики Казахстан разработка правил осуществления экспортно-импортного валютного контроля в Республике Казахстан;
373-4) осуществление валютного контроля за выполнением резидентами, указанными в пункте 2 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле", требования репатриации национальной и (или) иностранной валюты по экспорту или импорту;
373-5) проведение проверки и (или) осуществление иной формы контроля, предусмотренной подпунктом 3) пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле", при проведении валютного контроля за выполнением проверяемым резидентом требования репатриации национальной и (или) иностранной валюты по экспорту или импорту;

369-1) өтініш берушілер көтеретін жүйелі проблемаларды талдау және анықтау;
370) экономика саласындағы келеңсіз процестердің алдын алу және оларды жою жөнінде ұсыныстар өз құзыреті шегінде әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыну;
371) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітетін мемлекеттік бағдарламаларды өз құзыреті шегінде әзірлеу және іске асыру;
372) өз құзыреті шегінде нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келісу және олар бойынша қорытынды ұсыну;
372-1) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі әзірлейтін және бекітетін консулдық алым мөлшерлемелерін келісу;
372-2) жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті орган әзірлейтін және бекітетін тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелерін келісу;
372-3) тиісті уәкілетті мемлекеттік органдармен бірлесіп мемлекеттік кірістер органдары ұсынатын салықтық құпияны құрайтын мәліметтердің тәртібі мен тізбесін әзірлеу;
373) гендерлік саясатты іске асыруға өз құзыреті шегінде қатысу;
373-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен және валюталық бақылау агенттерімен бірлесіп резиденттердің (шетелдік ұйымдардың филиалдарын (өкілдіктерін) қоспағанда) репатриациялау талабын орындауын бақылау мақсатында экспорт немесе импорт жөніндегі жекелеген валюталық шарттар шеңберінде ақша қозғалысын және міндеттемелердің өзге де орындалуын мониторингтеуді жүзеге асыру;
373-2) активтерді қайтару жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп активтерді ашып көрсету туралы декларацияның нысаны мен оны ұсыну тәртібін әзірлеу;
373-3) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен бірлесіп Қазақстан Республикасында экспорттық-импорттық валюталық бақылауды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
373-4) "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 2-тармағында көрсетілген резиденттердің экспорт немесе импорт бойынша ұлттық валютаны және (немесе) шетел валютасын репатриациялау талабын орындауына валюталық бақылауды жүзеге асыру;
373-5) тексерілетін резиденттің экспорт немесе импорт бойынша ұлттық және (немесе) шетел валютаны репатриациялау талабын орындауына валюталық бақылау жүргізу кезінде "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 3-тармағының 3) тармақшасында көзделген тексеруді жүргізу және (немесе) бақылаудың өзге де нысанын жүзеге асыру;

Глава 3. Статус и полномочия руководителя Комитета при организации его деятельности
16. Руководство Комитетом осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
17. Руководитель Комитета назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Руководитель Комитета имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Руководители департаментов государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы, назначаются на должность, и освобождается от должности Министром финансов Республики Казахстан, по согласованию с Премьер-Министром Республики Казахстан и Руководителем Администрации Республики Казахстан.
Официальные представители органов государственных доходов по вопросам таможенного дела за рубежом назначаются на должности и освобождаются от должности по представлению Руководителем Комитета в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами Республики Казахстан.
19. Полномочия Руководителя Комитета:
1) определяет обязанности и полномочия, руководителей структурных подразделений Комитета, руководителей департаментов государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столице, руководителя Главного диспетчерского управления Комитета, руководителей специализированных государственных учреждений;
2) в соответствии с законодательством Республики Казахстан назначает на должности и освобождает от должностей
работников Комитета;
руководителя Главного диспетчерского управления Комитета;
заместителей руководителей департаментов государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столице, Главного диспетчерского управления Комитета;
руководителей специализированных государственных учреждений;
заместителей руководителей специализированных государственных учреждений;
3) принимает меры дисциплинарной ответственности в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
4) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета, его территориальных органах и специализированных государственных учреждениях;
5) утверждает штатное расписание в пределах лимита штатной численности Комитета;
6) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Комитета, руководителей департаментов государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столице, руководителя Главного диспетчерского управления Комитета, руководителей специализированных государственных учреждений;

3-тарау. Комитет басшысының оның қызметін ұйымдастыру кезіндегі мәртебесі мен өкілеттіктері
16. Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы Комитетке басшылықты жүзеге асырады.
17. Комитет басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. Комитет басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасарлары болады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі және Қазақстан Республикасының Әкімшілік Басшысының келісімі бойынша облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер департаменттерінің басшылары Қазақстан Республикасы Қаржы министрімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
Шетелдегі кеден ісі мәселелері жөніндегі мемлекеттік кірістер органдарының ресми өкілдері Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарына сәйкес Комитет төрағасының ұсынысы бойынша лауазымға тағайындалады және лауазымынан босатылады.
19. Комитет басшысының өкілеттіктері:
1) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер департаменттер басшыларының, Комитеттің Бас диспетчерлік басқармасы басшысын, мамандандырылған мемлекеттік мекеме басшыларының міндеттерін және өкілеттіктерін анықтайды;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
Комитеттің жұмыскерлерін;
Комитеттің Бас диспетчерлік басқармасының басшысын;
облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер департаменттері, Комитеттің Бас диспетчерлік басқармасы басшыларының орынбасарларын;
мамандандырылған мемлекеттік мекеме басшысын;
мамандандырылған мемлекеттік мекемелер басшысының орынбасарларын лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіптік жауапкершілік шараларын қабылдайды;
4) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері, оның аумақтық органдары және мамандандырылған мемлекеттік мекемелері туралы ережелерді бекітеді;
5) Комитеттің штат саны лимитінің шегінде штаттық кестені бекітеді;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен іссапар, еңбек демалысын ұсыну, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілікті арттыру, көтермелеу, Төраға орынбасарларына, Комитеттің жұмыскерлеріне, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер департаменттерінің басшыларына, Комитеттің Бас диспетчерлік басқармасы басшысына, мамандандырылған мемлекеттік мекемелері басшыларына үстемеақы және сыйақы төлеу мәселелерін шешеді;

7) в пределах компетенции подписывает правовые акты Комитета;
8) несет персональную ответственность по противодействию коррупции;
9) представляет Комитет во всех государственных органах и иных организациях;
10) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Руководителя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 19 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 15.05.2025 № 232.
20. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество Комитета
21. Комитет может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
23. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Комитета
24. Реорганизация и упразднение Комитета осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень республиканских государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказами заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 29.11.2022 № 1210; от 23.12.2022 № 1321; от 28.04.2023 № 434; от 23.05.2024 № 322; от 17.06.2024 № 368; от 19.12.2024 № 856.
1. Перечень государственных учреждений – территориальных органов Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Департамент государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Управление государственных доходов по городу Курчатову Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Управление государственных доходов по городу Семею Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

7) құзыреті шегінде Комитеттің құқықтық актілеріне қол қояды;
8) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша дербес жауапты болады;
9) Комитетті барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда білдіреді;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Комитеттің басшысы жоқ болған кезеңде оның өкілеттіктерін атқаруды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің м.а. 15.05.2025 № 232 бұйрығымен.
20. Комитет басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің орынбасарларының өкілеттіктерін айқындайды.
4-тарау. Комитеттің мүлкі
21. Комитеттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Комитеттің мүлкі, оның меншігіне берілген, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздерден және меншіктік қызметтер нәтижесінде алынған мүліктер есебінен (ақша кірістерін қоса алғанда) қалыптастырылады.
22. Комитетке бекітілген мүлік республика меншігіне жатады.
23. Комитеттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген құралдар есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңнамасымен өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
24. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 29.11.2022 № 1210; 23.12.2022 № 1321; 28.04.2023 № 434; 23.05.2024 № 322; 17.06.2024 № 368; 19.12.2024 № 856 бұйрықтарымен.
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша мемлекеттік кірістер департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Курчатов қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Семей қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

4. Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Управление государственных доходов по району Ақсуат Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Управление государственных доходов по Аягозскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Управление государственных доходов по Бескарагайскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Управление государственных доходов по Бородулихинскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Управление государственных доходов по Жарминскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
10. Управление государственных доходов по Кокпектинскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Управление государственных доходов по Урджарскому району Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
11-1. Управление государственных доходов по району Жаңасемей Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
11-2. Управление государственных доходов по району Мақаншы Департамента государственных доходов по области Абай Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Департамент государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Управление государственных доходов по городу Кокшетау Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
14. Управление государственных доходов по городу Косшы Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Управление государственных доходов по городу Степногорску Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Абай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақсуат ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аягөз ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бесқарағай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бородулиха ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жарма ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көкпекті ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Үржар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
11-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңасемей ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
11-2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Абай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақаншы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көкшетау қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қосшы қаласы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Степногор қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

16. Управление государственных доходов по Аккольскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
17. Управление государственных доходов по Аршалынскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
18. Управление государственных доходов по Астраханскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
19. Управление государственных доходов по Атбасарскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
20. Управление государственных доходов по району Биржан сал Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
21. Управление государственных доходов по Буландинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
22. Управление государственных доходов по Бурабайскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
23. Управление государственных доходов по Егиндыкольскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
24. Управление государственных доходов по Ерейментаускому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
25. Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
26. Управление государственных доходов по Жаксынскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
27. Управление государственных доходов по Жаркаинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
28. Управление государственных доходов по Зерендинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аршалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Астрахан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
19. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Атбасар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
20. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Біржан сал ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
21. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бұланды ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
22. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бурабай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
23. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Егiндiкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
24. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ерейментау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
25. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Есiл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
26. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жақсы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
27. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жарқайың ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
28. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Зерендi ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

29. Управление государственных доходов по Коргалжынскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
30. Управление государственных доходов по Сандыктаускому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
31. Управление государственных доходов по Целиноградскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
32. Управление государственных доходов по Шортандинскому району Департамента государственных доходов по Акмолинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
33. Департамент государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
34. Управление государственных доходов по городу Актобе Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
35. Управление государственных доходов по Алгинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
36. Управление государственных доходов по Айтекебийскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
37. Управление государственных доходов по Байганинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
38. Управление государственных доходов по Иргизскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
39. Управление государственных доходов по Каргалинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
40. Управление государственных доходов по Мартукскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
41. Управление государственных доходов по Мугалжарскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

29. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қорғалжын ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
30. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сандықтау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
31. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Целиноград ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
32. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақмола облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шортанды ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
33. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
34. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтөбе қаласы Алматы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
35. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алға ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
36. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әйтеке би ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
37. . Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Байғанин ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
38. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ырғыз ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
39. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарғалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
40. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мәртөк ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
41. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мұғалжар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

42. Управление государственных доходов по Темирскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
43. Управление государственных доходов по Уилскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
44. Управление государственных доходов по Хобдинскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
45. Управление государственных доходов по Хромтаускому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
46. Управление государственных доходов по Шалкарскому району Департамента государственных доходов по Актюбинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
47. Департамент государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
48. Управление государственных доходов по городу Қонаеву Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
49. Управление государственных доходов по Балхашскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
50. Управление государственных доходов по Жамбылскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
51. Управление государственных доходов по Енбекшиказахскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
52. Управление государственных доходов по Илийскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
53. Управление государственных доходов по Карасайскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
54. Управление государственных доходов по Кегенскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

42. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Темір ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
43. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ойыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
44. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қобда ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
45. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Хромтау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
46. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ақтөбе облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шалқар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
47. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
48. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қонаев қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
49. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Балқаш ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
50. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жамбыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
51. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Еңбекшіқазақ ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
52. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Іле ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
53. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарасай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
54. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кеген ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

55. Управление государственных доходов по Райымбекскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
56. Управление государственных доходов по Талгарскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
57. Управление государственных доходов по Уйгурскому району Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
57-1. Управление государственных доходов по городу Алатау Департамента государственных доходов по Алматинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
58. Департамент государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
59. Управление государственных доходов по городу Атырау Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
60. Управление государственных доходов по Жылыойскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
61. Управление государственных доходов по Индерскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
62. Управление государственных доходов по Исатайскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
63. Управление государственных доходов по Курмангазинскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
64. Управление государственных доходов по Кызылкогинскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
65. Управление государственных доходов по Макатскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
66. Управление государственных доходов по Махамбетскому району Департамента государственных доходов по Атырауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
67. Департамент государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

55. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Райымбек ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
56. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Талғар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
57. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұйғыр ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
57-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алатау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
58. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
59. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Атырау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
60. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жылыой ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
61. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Индер ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
62. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Исатай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
63. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Құрманғазы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
64. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қызылқоға ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
65. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақат ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
66. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Атырау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Махамбет ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
67. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.

68. Управление государственных доходов по городу Усть-Каменогорску Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
69. Управление государственных доходов по району Алтай – городу Алтай Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
70. Управление государственных доходов по Глубоковскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
71. Управление государственных доходов по Зайсанскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
72. Управление государственных доходов по Катон-Карагайскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
73. Управление государственных доходов по Курчумскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
74. Управление государственных доходов по городу Риддеру Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
75. Управление государственных доходов по району Самар Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
76. Управление государственных доходов по Тарбагатайскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
77. Управление государственных доходов по Уланскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
78. Управление государственных доходов по Шемонаихинскому району Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
78-1. Управление государственных доходов по району Үлкен Нарын Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

68. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Өскемен қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
69. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алтай қаласы – Алтай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
70. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Глубоков ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
71. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Зайсан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
72. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қатонқарағай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
73. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Күршім ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
74. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Риддер қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
75. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Самар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
76. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тарбағатай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
77. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұлан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
78. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шемонайха ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
78-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Үлкен Нарын ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

78-2. Управление государственных доходов по району Марқакөл Департамента государственных доходов по Восточно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
79. Департамент государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
80. Управление государственных доходов по городу Таразу Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
81. Управление государственных доходов по Байзакскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
82. Управление государственных доходов по Жамбылскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
83. Управление государственных доходов по Жуалынскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
84. Управление государственных доходов по Кордайскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
85. Управление государственных доходов по Меркенскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
86. Управление государственных доходов по Мойынкумскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
87. Управление государственных доходов по Сарысускому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
88. Управление государственных доходов по Таласскому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
89. Управление государственных доходов по району имени Турара Рыскулова Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
90. Управление государственных доходов по Шускому району Департамента государственных доходов по Жамбылской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

78-2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шығыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Марқакөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
79. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
80. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тараз қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
81. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Байзақ ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
82. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жамбыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
83. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жуалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
84. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қордай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
85. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мерке ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
86. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мойынқұм ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
87. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарысу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
88. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Талас ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
89. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тұрар Рысқұлов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
90. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жамбыл облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

91. Департамент государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
92. Управление государственных доходов по городу Талдыкоргану Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
93. Управление государственных доходов по Аксускому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
94. Управление государственных доходов по Алакольскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
95. Управление государственных доходов по Ескельдинскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
96. Управление государственных доходов по Каратальскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
97. Управление государственных доходов по Кербулакскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
98. Управление государственных доходов по Коксускому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
99. Управление государственных доходов по Панфиловскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
100. Управление государственных доходов по Сарканскому району Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
101. Управление государственных доходов по городу Текели Департамента государственных доходов по области Жетісу Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
102. Департамент государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
103. Управление государственных доходов по городу Уральску Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
104. Управление государственных доходов по Акжаикскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

91. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
92. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Талдықорған қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
93. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақсу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
94. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алакөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
95. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ескелді ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
96. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаратал ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
97. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кербұлақ ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
98. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Көксу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
99. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Панфилов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
100. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарқан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
101. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Жетісу облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Текелі қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
102. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
103. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Орал қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
104. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақжайық ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

105. Управление государственных доходов по району Бәйтерек Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
106. Управление государственных доходов по Бокейординскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
107. Управление государственных доходов по Бурлинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
108. Управление государственных доходов по Жанибекскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
109. Управление государственных доходов по Жангалинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
110. Управление государственных доходов по Казталовскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
111. Управление государственных доходов по Каратобинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
112. Управление государственных доходов по Сырымскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
113. Управление государственных доходов по Таскалинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
114. Управление государственных доходов по Теректинскому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
115. Управление государственных доходов по Чингирлаускому району Департамента государственных доходов по Западно-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
116. Департамент государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
117. Управление государственных доходов по району имени Казыбек би Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

105. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бәйтерек ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
106. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бөкей ордасы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
107. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бөрлi ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
108. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жәнiбек ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
109. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңғалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
110. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Казталов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
111. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаратөбе ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
112. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сырым ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
113. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тасқала ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
114. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Теректi ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
115. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Батыс Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шыңғырлау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
116. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
117. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазыбек би атындағы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

118. Управление государственных доходов по району Әлихан Бөкейхан Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
119. Управление государственных доходов по городу Балхашу Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
120. Управление государственных доходов по городу Сарани Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
121. Управление государственных доходов по городу Темиртау Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
122. Управление государственных доходов по городу Шахтинску Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
123. Управление государственных доходов по городу Приозерску Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
124. Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
125. Управление государственных доходов по Актогайскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
126. Управление государственных доходов по Бухар-Жыраускому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
127. Управление государственных доходов по Каркаралинскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
128. Управление государственных доходов по Нуринскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
129. Управление государственных доходов по Осакаровскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
130. Управление государственных доходов по Шетскому району Департамента государственных доходов по Карагандинской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

118. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әлихан Бөкейхан ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
119. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Балқаш қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
120. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Саран қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
121. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Темiртау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
122. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шахтинск қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
123. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Приозерск қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
124. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Абай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
125. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтоғай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
126. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бұқар-жырау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
127. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарқаралы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
128. . Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Нұра ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
129. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Осакаров ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
130. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қарағанды облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шет ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

131. Департамент государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
132. Управление государственных доходов по городу Костанаю Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
133. Управление государственных доходов по городу Аркалыку Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
134. Управление государственных доходов по городу Лисаковску Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
135. Управление государственных доходов по городу Рудному Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
136. Управление государственных доходов по Алтынсаринскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
137. Управление государственных доходов по Амангельдинскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
138. Управление государственных доходов по Аулиекольскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
139. Управление государственных доходов по району Беимбета Майлина Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
140. Управление государственных доходов по Денисовскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
141. Управление государственных доходов по Жангильдинскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
142. Управление государственных доходов по Житикаринскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
143. Управление государственных доходов по Мендыкаринскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

131. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
132. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қостанай қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
133. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арқалық қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
134. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Лисаков қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
135. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Рудный қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
136. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алтынсарин ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
137. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Амангелдi ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
138. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әулиекөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
139. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бейімбет Майлин ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
140. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Денисов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
141. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жангелді ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
142. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жiтiқара ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
143. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Меңдiқара ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

144. Управление государственных доходов по Наурзумскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
145. Управление государственных доходов по Камыстинскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
146. Управление государственных доходов по Карабалыкскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
147. Управление государственных доходов по Карасускому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
148. Управление государственных доходов по Костанайскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
149. Управление государственных доходов по Сарыкольскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
150. Управление государственных доходов по Узункольскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
151 Управление государственных доходов по Федоровскому району Департамента государственных доходов по Костанайской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
152. Департамент государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
153. Управление государственных доходов по городу Кызылорде Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
154. Управление государственных доходов по Аральскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
155. Управление государственных доходов по Жалагашскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
156. Управление государственных доходов по Жанакорганскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

144. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Наурызым ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
145. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қамысты ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
146. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарабалық ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
147. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарасу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
148. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қостанай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
149. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
150. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұзынкөл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
151. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қостанай облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Федоров ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
152. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
153. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қызылорда қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
154. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арал ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
155. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жалағаш ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
156. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңақорған ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

157. Управление государственных доходов по Казалинскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
158. Управление государственных доходов по Кармакшинскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
159. Управление государственных доходов по Сырдарьинскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
160. Управление государственных доходов по Шиелийскому району Департамента государственных доходов по Кызылординской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
161. Департамент государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
162. Управление государственных доходов по городу Актау Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
163. Управление государственных доходов по Бейнеускому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
164. Управление государственных доходов по городу Жанаозену Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
165. Управление государственных доходов по Каракиянскому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
166. Управление государственных доходов по Мангистаускому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
167. Управление государственных доходов по Мунайлинскому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
168. Управление государственных доходов "Морпорт Актау" Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
169. Управление государственных доходов по Тупкараганскому району Департамента государственных доходов по Мангистауской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
170 Департамент государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

157. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
158. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қармақшы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
159. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сырдария ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
160. Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Қызылорда облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шиелi ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
161. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
162. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
163. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бейнеу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
164. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңаөзен қаласының Мемлекеттік кірістер басқармасы.
165. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қарақия ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
166. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Маңғыстау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
167. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мұнайлы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
168. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінiң Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Ақтау теңiз порты" Мемлекеттік кірістер басқармасы.
169. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Маңғыстау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түпқараған ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
170. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.

171. Управление государственных доходов по городу Павлодару Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
172. Управление государственных доходов по городу Аксу Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
173. Управление государственных доходов по городу Экибастузу Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
174. Управление государственных доходов района Аққулы Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
175. Управление государственных доходов по Актогайскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
176. Управление государственных доходов по Баянаульскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
177. Управление государственных доходов по Железинскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
178. Управление государственных доходов по Иртышскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
179. Управление государственных доходов по Майскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
180. Управление государственных доходов по Павлодарскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
181. Управление государственных доходов района Тереңкөл Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
182. Управление государственных доходов по Успенскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
183. Управление государственных доходов по Щербактинскому району Департамента государственных доходов по Павлодарской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

171. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Павлодар қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
172. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақсу қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
173. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Екiбастұз қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
174. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аққулы ауданының Мемлекеттік кірістер басқармасы.
175. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақтоғай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
176. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Баянауыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
177. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Железин ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
178. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ертiс ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
179. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Май ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
180. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Павлодар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
181. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тереңкөл ауданының Мемлекеттік кірістер басқармасы.
182. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Успен ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
183. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Павлодар облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шарбақты ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

184. Департамент государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
185. Управление государственных доходов по городу Петропавловску Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
186. Управление государственных доходов по Акжарскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
187. Управление государственных доходов по Аккайынскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
188. Управление государственных доходов по Айыртаускому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
189. Управление государственных доходов по району имени Габита Мусрепова Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
190. Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
191. Управление государственных доходов по Жамбылскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
192. Управление государственных доходов по Кызылжарскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
193. Управление государственных доходов по району имени Магжана Жумабаева Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
194. Управление государственных доходов по Мамлютскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
195. Управление государственных доходов по Уалихановскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
196. Управление государственных доходов по Тайыншинскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

184. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
185. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Петропавл қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
186. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ақжар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
187. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Аққайың ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
188. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Айыртау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
189. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ғабит Мүсірепов атындағы аудан бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
190. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
191. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жамбыл ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
192. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қызылжар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
193. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мағжан Жұмабаев атындағы аудан бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
194. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мамлют ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
195. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Уәлиханов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
196. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тайыншы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

197. Управление государственных доходов по Тимирязевскому району Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
198. Управление государственных доходов по району Шал акына Департамента государственных доходов по Северо-Казахстанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
199. Департамент государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
200. Управление государственных доходов по городу Туркестану Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
201. Управление государственных доходов по городу Арыси Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
202. Управление государственных доходов по городу Кентау Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
203. Управление государственных доходов по Байдибекскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
204. Управление государственных доходов по Жетысайскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
205. Управление государственных доходов по Казыгуртскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
206. Управление государственных доходов по Келесскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
207. Управление государственных доходов по Мактааральскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
208. Управление государственных доходов по Ордабасинскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
209. Управление государственных доходов по Отрарскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

197. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тимирязев ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
198. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шал ақын ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
199. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитетінің Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
200. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түркістан қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
201. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Арыс қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
202. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Кентау қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
203. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бәйдібек ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
204. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жетісай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
205. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қазғұрт ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
206. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Келес ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
207. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Мақтаарал ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
208. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ордабасы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
209. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Отырар ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

210. Управление государственных доходов по Сайрамскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
211. Управление государственных доходов по Сарыагашскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
212. Управление государственных доходов по району Сауран Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
213. Управление государственных доходов по Сузакскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
214. Управление государственных доходов по Толебийскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
215. Управление государственных доходов по Тюлкубасскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
216. Управление государственных доходов по Шардаринскому району Департамента государственных доходов по Туркестанской области Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
217. Департамент государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
218. Управление государственных доходов по городу Жезказгану Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
219. Управление государственных доходов по городу Каражалу Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
220. Управление государственных доходов по городу Сатпаеву Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
221. Управление государственных доходов по Жанааркинскому району Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
222. Управление государственных доходов по Улытаускому району Департамента государственных доходов по области Ұлытау Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
223. Департамент государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

210. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сайрам ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
211. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыағаш ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
212. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сауран ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
213. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Созақ ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
214. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Төлеби ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
215. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түлкібас ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
216. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Түркістан облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Шардара ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
217. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
218. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жезқазған қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
219. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаражал қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
220. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сәтбаев қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
221. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жаңаарқа ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
222. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Ұлытау облысы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Ұлытау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
223. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.

224. Управление государственных доходов по Алматинскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
225. Исключен приказом Министра финансов РК от 17.06.2024 № 368.
226. Управление государственных доходов по району Байқоныр Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
227. Управление государственных доходов по Есильскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
228. Управление государственных доходов по Сарыаркинскому району Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
228-1. Управление государственных доходов по району "Нұра" Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
228-2. Управление государственных доходов по району "Сарайшық" Департамента государственных доходов по городу Астане Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
229. Департамент государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
230. Управление государственных доходов по Алатаускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
231. Управление государственных доходов по Алмалинскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
232. Управление государственных доходов по Ауэзовскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
233. Управление государственных доходов по Бостандыкскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
234. Управление государственных доходов по Жетысускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
235. Управление государственных доходов по Медеускому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

224. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алматы ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
225. Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 17.06.2024 № 368 бұйрығымен.
226. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Байқоңыр ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
227. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Есіл ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
228. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Сарыарқа ауданы бойынша мемлекеттік кірістер басқармасы.
228-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Нұра" ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
228-2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Астана қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің "Сарайшық" ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
229. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
230. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алатау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
231. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Алмалы ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
232. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әуезов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
233. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Бостандық ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
234. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Жетісу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
235. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Медеу ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.

236. Управление государственных доходов по Наурызбайскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
237. Управление государственных доходов по Турксибскому району Департамента государственных доходов по городу Алматы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
238. Исключен приказом Министра финансов РК от 17.06.2024 № 368.
239. Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
240. Управление государственных доходов по Абайскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
241. Управление государственных доходов по Аль-Фарабийскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
242. Управление государственных доходов по Енбекшинскому району Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
243. Управление государственных доходов по Каратаускому району Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
244. Исключен приказом Министра финансов РК от 17.06.2024 № 368.
244-1. Управление государственных доходов по району Тұран Департамента государственных доходов по городу Шымкенту Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
245. Главное диспетчерское управление Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Перечень специализированных государственных учреждений Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
1. "Центральная таможенная лаборатория" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Учебно-методический центр Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.

236. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Наурызбай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
237. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Түрксіб ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
238. Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 17.06.2024 № 368 бұйрығымен.
239. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттік кірістер комитетінің Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті.
240. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Абай ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
241. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Әл-Фараби ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
242. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Еңбекші ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
243. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Қаратау ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
244. Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 17.06.2024 № 368 бұйрығымен.
244-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Шымкент қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаментінің Тұран ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер басқармасы.
245. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Бас диспетчерлiк басқармасы.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Мамандандырылған мемлекеттік мекемелер тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің "Орталық кедендік зертханасы".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Оқу-әдістемелік орталығы.