Алматы қаласы мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
VIII сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектi XLVI сессиясының 2026 жылғы 10 маусымдағы № 312 шешiмi. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 17 маусымда № 38980 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын:
1) "Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 9 қазандағы № 488 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1647 болып тіркелген);
2) "Ленинград қаласындағы қоршау кезеңінде қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған Алматы қаласында тұратын азаматтарға Санкт-Петербург қаласына баруға кететін шығындарды өтеуге арналған әлеуметтік көмек туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2020 жылғы 9 қазандағы № 488 шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" Алматы қаласы мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 99 шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1767-02 болып тіркелген).
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласы мәслихатының төрағасы М. Отыншиев

О признании утратившими силу некоторых решений маслихата города Алматы
Решение очередной XLVI сессии маслихата города Алматы VIII созыва от 10 июня 2026 года № 312. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2026 года № 38980
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Признать утратившими силу некоторые решения маслихата города Алматы:
1) решение маслихата города Алматы от 9 октября 2020 года № 488 "О социальной помощи на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1647);
2) решение маслихата города Алматы от 29 марта 2024 года № 99 "О внесении изменения и дополнения в решение маслихата города Алматы от 9 октября 2020 года № 488 "О социальной помощи на возмещение затрат на проезд в город Санкт-Петербург гражданам, работавшим на предприятиях, в учреждениях и организациях города Ленинграда в период его блокады и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда", проживающим в городе Алматы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1767-02).
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Алматы М. Отыншиев