"Тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдау қағидаларын және нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 210 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 14 тамыздағы № 549 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 14 тамызда № 39596 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдау қағидаларын және нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 210 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16482 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 40-бабы 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдау қағидаларында:
5-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте мемлекеттік кірістер органдары цифрлық жүйе арқылы декларантқа және (немесе) кеден өкіліне ТБЖ тәуекелдердің алдын алу және (немесе) барынша азайту бойынша тағайындаған шаралар туралы хабарламаны жолдайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. ТБЖ айқындаған тауарларды сыныптау бойынша тәуекелдердің алдын алу және (немесе) барынша азайту бойынша шаралардың қолдануын УЛА мынадай ережелерді ескере отырып жүзеге асырады:
1) "Кедендік декларацияны толтыру бойынша нұсқаулық және кедендік декларациялардың нысаны туралы" Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 257 шешімімен бекітілген, кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру түріндегі кедендік бақылауды жүргізген кезде декларантқа және (немесе) кеден өкіліне цифрлық жүйе арқылы тауарларға арналған декларацияның (бұдан әрі – ТД) 33-бағанында мәлімделген мәліметтерді растайтын құжаттарды табыс ету қажеттілігі туралы сұрау салу жолданады.
Декларант немесе кеден өкілі электрондық түрде немесе қағаз тасымалдағышта табыс етілетін сұрау салынған құжаттардың тексеруін УЛА Кодекстің 410-бабында белгіленген тәртіп пен мерзімде жүзеге асырады.
Сұрау салынған құжаттар табыс етілген және оларды тауарлар шығарылғанға дейін тексеру аяқталған жағдайда, кедендік бақылау нәтижелері тексеріліп жатқан мәліметтердің дұрыстығын және (немесе) толықтығын растағанда, УЛА Кодекстің 192, 193-баптарына сәйкес тауарды шығаруды жүзеге асырады және "Бақылау нәтижесі" ұяшығында тиісті нәтижені таңдау арқылы цифрлық жүйесінің "ТБЖ Бақылау" салымында бақылау нәтижесін енгізеді.
Декларант және (немесе) кеден өкілі тауарларды шығарғанға дейін ТД-да мәлімдеген мәліметтерді растамайтын сұрау салынған құжаттарды ұсынған жағдайда, УЛА:
тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдайды, оған аумақтық мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе оны алмастыратын адам қол қояды және мұндай шешім қабылданған күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей декларантқа және кеден өкіліне цифрлық жүйе арқылы тауарларды сыныптау туралы шешімнің қабылданғаны туралы хабарлайды;

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 210 "Об утверждении Правил принятия и формы решения о классификации товаров"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 августа 2026 года № 549. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 августа 2026 года № 39596
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 210 "Об утверждении Правил принятия и формы решения о классификации товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16482) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 40 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах принятия решения о классификации товаров, утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 5 изложить в следующей редакции:
"При этом органом государственных доходов посредством цифровой системы декларанту и (или) таможенному представителю направляется уведомление о назначенных СУР мерах по предотвращению и (или) минимизации рисков.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Применение мер по предотвращению и (или) минимизации рисков по классификации товаров, определенных СУР, осуществляется УДЛ с учетом следующих положений:
1) при проведении таможенного контроля в виде проверки таможенных, иных документов и (или) сведений, декларанту и (или) таможенному представителю посредством цифровой системы направляется запрос о необходимости представления документов, подтверждающих сведения, заявленные в графе 33 декларации на товары (далее – ДТ), утвержденной Решением Комиссии таможенного союза от 20 мая 2010 года № 257 "Об Инструкциях по заполнению таможенных деклараций и формах таможенных деклараций".
Проверка запрошенных документов, которые предоставляются декларантом и (или) таможенным представителем в электронном виде или на бумажных носителях, осуществляется УДЛ в порядке и сроки, установленные статьей 410 Кодекса.
В случае представления запрошенных документов и завершения их проверки до выпуска товара, когда результаты таможенного контроля подтверждают достоверность и (или) полноту проверяемых сведений, УДЛ осуществляет выпуск товара в соответствии со статьями 192, 193 Кодекса и вносит результаты контроля во вкладку "Контроль СУР" цифровой системы путем выбора соответствующего результата в ячейке "Результаты контроля".
В случае представления декларантом и (или) таможенным представителем запрошенных документов, не подтверждающих сведения, заявленные в ДТ до выпуска товаров, УДЛ:
принимает решение о классификации товара, которое подписывается руководителем территориального органа государственных доходов либо лицом его замещающим, и не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем принятия такого решения, посредством цифровой системы извещает декларанта и таможенного представителя о принятии решения о классификации товаров;

"Тауарларға арналған декларацияда көрсетілген мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы және Кеден одағы комиссиясының және Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 289 шешімінің (бұдан әрі – ЕЭК № 289 шешімі) 2-қосымшасында белгіленген нысан бойынша ТД мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы талап қойылады;
тауарды шығару Кодекстің 192, 193-баптарына сәйкес жүзеге асырылады;
электрондық құжатты жолдау жолымен не қағаз тасымалдағышта кедендік декларацияда немесе қағаз тасымалдағышта берілген тауарларға арналған декларацияларды тапсырғанға дейін тауарларды шығару туралы өтініште тиісті белгіні қою жолымен Кодекстің 201-бабына сәйкес тауарды шығарудан бас тарту туралы шешімді қабылдайды. Тауарларды шығарудан бас тартуды ресімдеген жағдайда мұндай бас тарту үшін негіз болып табылған барлық себептер көрсетіледі.
Егер кедендік, өзге де құжаттар мен (немесе) мәліметтерді тексеру Кодекстің 193-бабында белгіленген тауарларды шығару мерзімінде аяқталмаған жағдайда, УЛА Кодекстің 195-бабына сәйкес тауарлардың шығаруын жүргізу мүмкіндігі туралы декларантқа және кеден өкіліне хабарлайды.
Бұл ретте УЛА цифрлық жүйе арқылы "Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы және өтемақы баждарын төлеу жөніндегі міндеттемені қамтамасыз ету мөлшерін есептеу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссиясы Алқасының 2017 жылғы 4 қыркүйектегі № 112 шешімімен (бұдан әрі – ЕЭК № 112 шешімі) бекітілген кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттердің орындауын қамтамасыз ету мөлшерін есептеуді толтыру тәртібіне сәйкес кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттердің орындауын қамтамасыз ету мөлшерін есептеуді декларантқа және кеден өкіліне жолдайды.
Декларант және (немесе) кеден өкілі көрсетілген кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттердің орындауын қамтамасыз етуді енгізген кезде УЛА цифрлық жүйе арқылы кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттердің орындауын қамтамасыз етудің тіркеуін жүргізеді және Кодекстің 195-бабына сәйкес кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеруді аяқтағанға дейін тауарлардың шығаруын жүзеге асырады.
Егер сұрау салынған құжаттар және (немесе) мәліметтер, оның ішінде жазбаша түсініктемелер, не мұндай құжаттар мен (немесе) мәліметтерді табыс етудің мүмкін еместігінің себептерін түсіндіруді ұсыну және (немесе) болмауы, Кодекстің 410-бабының 7-тармағымен белгіленген мерзімде ұсынылмаған, және Кодекстің 195-бабымен көзделген шарттар сақталмаған жағдайда, мемлекеттік кірістер органы Кодекстің 201-бабына сәйкес тауарларды шығарудан бас тартады.

выставляет требование о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ, по форме, установленной приложением № 2 Решения Коллегии Евразийской экономической комиссии от 10 декабря 2013 года № 289 "О внесении изменений и (или) дополнений в сведения, указанные в декларации на товары, и признании утратившими силу некоторых решений Комиссии Таможенного союза и Коллегии Евразийской экономической комиссии" (далее – Решение ЕЭК № 289);
осуществляет выпуск товара в соответствии со статьями 192 и 193 Кодекса;
принимает решение об отказе в выпуске товара в соответствии со статьей 201 Кодекса путем направления электронного документа либо путем проставления соответствующих отметок на таможенной декларации на бумажном носителе или на заявлении о выпуске товаров до подачи декларации на товары, поданном на бумажном носителе. При оформлении отказа в выпуске товаров указываются все причины, послужившие основанием для такого отказа.
В случае, если проверка таможенных, иных документов (или) сведений не завершается в сроки выпуска товаров, установленные статьей 193 Кодекса, УДЛ информирует декларанта и таможенного представителя о возможности произвести выпуск товаров в соответствии со статьей 195 Кодекса.
При этом УДЛ посредством цифровой системы направляет декларанту и таможенному представителю расчет размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин согласно Порядку заполнения расчета размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, утвержденному Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 4 сентября 2017 года № 112 "О расчете размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин" (далее – Решение ЕЭК № 112).
При внесении декларантом и (или) таможенным представителем указанного обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, УДЛ посредством цифровой системы производит регистрацию обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов и осуществляет выпуск товаров до завершения проверки таможенных, иных документов и (или) сведений в соответствии со статьей 195 Кодекса.
В случае, если запрошенные документы и (или) сведения, либо объяснения причин, по которым такие документы и (или) сведения не могут быть представлены и (или) отсутствуют, не представлены в сроки, установленные пунктом 7 статьи 410 Кодекса, и не соблюдено условие, предусмотренное статьей 195 Кодекса, орган государственных доходов отказывает в выпуске товаров в соответствии со статьей 201 Кодекса.

Мемлекеттік кірістер органы арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарына қарағанда өзге түрде белгіленген және (немесе) Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шарттың (бұдан әрі – Одақ туралы Шарт) 46, 47, 48, 49 және 50-баптарына сәйкес белгіленген тауарларға қатысты тыйым салулар мен шектеулерді және (немесе) ішкі нарықты қорғау шараларын қолдану мүмкіндігін көрсететін белгілерді анықтаған жағдайда тауарларды шығарудан бас тарту туралы электрондық құжатты жолдау жолымен тауарларды шығарудан бас тартуды жүзеге асырады.
Кодекстің 195-бабына сәйкес тауарларды шығарған кезде кедендік, өзге де құжаттарды және (немесе) мәліметтерді тексеру Кодекстің 410-бабының 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-тармақтарына сәйкес тауарларды шығарғаннан кейін аяқталады;
2) кедендік сараптама жүргізуге байланысты тәуекелдердің алдын алу және барынша азайту бойынша ұсынымдар болған кезде, УЛА Кодекстің 54-тарауына сәйкес кедендік сараптаманы тағайындайды және цифрлық жүйе арқылы кедендік сараптаманы жүргізу үшін ТД-ның 33-бағанында мәлімделген мәліметтерді растайтын декларацияланатын тауарлардың үлгілерін ұсыну қажеттілігі туралы декларантқа және (немесе) кеден өкіліне сұрау салуды жолдайды.
Кедендік сараптама жүргізу үшін тауарлардың сынамаларын және (немесе) үлгілерін іріктеп алу кедендік, көліктік (тасымалдау), коммерциялық және өзге де құжаттарды, мұндай тауарлардың сәйкестендіру құралдары мен құжаттарын алу Кодекстің 471-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Егер кедендік сараптама Кодекстің 193-бабында көзделген тауарларды шығару мерзімінде аяқталған жағдайда, кедендік сараптама актісінің қорытындысы бойынша СЭҚ ТН бойынша мәлімделген сыныптау коды расталған кезде Кодекстің 193-бабына сәйкес тауарды шығаруды жүзеге асырады және "Бақылау нәтижесі" ұяшығында тиісті нәтижені таңдау арқылы цифрлық жүйенің "ТБЖ Бақылау" салымында бақылау нәтижесін енгізеді.
СЭҚ ТН бойынша мәлімделген сыныптау кодын растамаған кезде УЛА мынадай:
тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдайды, оған аумақтық мемлекеттік кірістер органының басшысы не оны алмастыратын адам қол қояды және мұндай шешім қабылданған күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей декларантқа және кеден өкіліне цифрлық жүйе арқылы тауарларды сыныптау туралы шешімнің қабылданғаны туралы хабарлайды және ЕЭК № 289 шешімінің 2-қосымшасында белгіленген нысан бойынша ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы талап қояды;
электрондық құжатты жолдау жолымен не қағаз тасымалдағышта кедендік декларацияда немесе қағаз тасымалдағышта берілген тауарларға арналған декларацияларды тапсырғанға дейін тауарларды шығару туралы өтініште тиісті белгіні қою жолымен Кодекстің 201-бабына сәйкес тауарды шығарудан бас тарту туралы шешім қабылдайды. Тауарларды шығарудан бас тартуды ресімдеген жағдайда мұндай бас тарту үшін негіз болып табылған барлық себептер көрсетіледі.
Егер кедендік сараптама Кодекстің 193-бабында белгіленген шығару мерзімінде аяқталмаған жағдайда, УЛА цифрлық жүйе арқылы:
Кодекстің 196-бабына сәйкес тауарларды шығаруды жүргізу мүмкіндігі туралы декларантқа және (немесе) кеден өкіліне хабарлайды;
ЕЭК № 112 шешіміне сәйкес декларантқа және (немесе) кеден өкіліне ЕЭК № 112 шешіммен бекітілген нысан бойынша кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттердің орындауын қамтамасыз ету мөлшерін есептеуді жолдайды.
Декларант және (немесе) кеден өкілі аталған кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттердің орындауын қамтамасыз етуді енгізген жағдайда УЛА цифрлық жүйе арқылы кедендік баждарды, салықтарды төлеу бойынша міндеттердің орындауын қамтамасыз етуді тіркеуді жүргізеді және кедендік сараптама аяқталғанға дейін тауарлардың шығаруын жүзеге асырады. Бұл ретте, декларантқа және (немесе) кеден өкіліне цифрлық жүйе арқылы тауарларды шығару туралы хабарлама жолданады.

В случае обнаружения органом государственных доходов признаков, указывающих на возможность применения в отношении товаров запретов и ограничений и (или) мер защиты внутреннего рынка, установленных в ином виде, чем специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины и (или), установленные в соответствии со статьями 46, 47, 48, 49 и 50 Договора о Евразийском экономическом союзе, ратифицированного Законом Республики Казахстан (далее – Договор о Союзе), осуществляется отказ в выпуске товаров путем направления электронного документа об отказе в выпуске товаров.
При выпуске товаров в соответствии со статьей 195 Кодекса проверка таможенных, иных документов и (или) сведений завершается после выпуска товаров в соответствии с пунктами 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 статьи 410 Кодекса;
2) при наличии рекомендаций по предотвращению и минимизации рисков, связанных с проведением таможенной экспертизы, УДЛ назначает таможенную экспертизу в соответствии с главой 54 Кодекса и посредством цифровой системы направляет запрос декларанту и (или) таможенному представителю о необходимости предоставления образцов декларируемых товаров, подтверждающих сведения, заявленные в графе 33 ДТ, для проведения таможенной экспертизы.
Отбор проб и (или) образцов товаров, изъятие таможенных, транспортных (перевозочных), коммерческих и иных документов, средств идентификации таких товаров и документов для проведения таможенной экспертизы осуществляется в соответствии со статьей 471 Кодекса.
В случае, если таможенная экспертиза завершается в сроки выпуска товаров, предусмотренных статьей 193 Кодекса, по итогам акта таможенной экспертизы УДЛ, при подтверждении заявленного классификационного кода по ТН ВЭД, осуществляет выпуск товара в соответствии со статьей 193 Кодекса и вносит результаты контроля во вкладку "Контроль СУР" цифровой системы путем выбора соответствующего результата в ячейке "Результаты контроля".
При не подтверждении заявленного классификационного кода по ТН ВЭД УДЛ принимает:
решение о классификации товаров, которое подписывается руководителем территориального органа государственных доходов либо лицом его замещающим, не позднее 1 (одного) рабочего дня посредством цифровой системы извещает декларанта и (или) таможенного представителя о принятии решения о классификации товаров и выставляет требование о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ по форме, установленной приложением № 2 Решения ЕЭК;
решение об отказе в выпуске товара в соответствии со статьей 201 Кодекса путем направления электронного документа либо путем проставления соответствующих отметок на таможенной декларации на бумажном носителе или на заявлении о выпуске товаров до подачи декларации на товары, поданном на бумажном носителе. При оформлении отказа в выпуске товаров указываются все причины, послужившие основанием для такого отказа.
В случае, если таможенная экспертиза не завершается в сроки выпуска, установленные статьей 193 Кодекса, УДЛ посредством цифровой системы:
информирует декларанта и (или) таможенного представителя о возможности произвести выпуск товаров в соответствии со статьей 196 Кодекса;
направляет декларанту и (или) таможенному представителю расчет размера обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин согласно Решению ЕЭК № 112.
При внесении декларантом и (или) таможенным представителем указанного обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, УДЛ посредством цифровой системы производит регистрацию обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов и осуществляет выпуск товаров до завершения таможенной экспертизы. При этом декларанту и (или) таможенному представителю посредством цифровой системы направляется уведомление о выпуске товаров.

Мемлекеттік кірістер органы арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарына қарағанда өзге түрде белгіленген және (немесе) Одақ туралы Шарттың 46, 47, 48, 49 және 50-баптарға сәйкес белгіленген тауарларға қатысты тыйым салулар мен шектеулерді және (немесе) ішкі нарықты қорғау шараларын қолдану мүмкіндігін көрсететін белгілерді анықтаған жағдайда тауарларды шығарудан бас тарту туралы электрондық құжатты жолдау жолымен тауарларды шығарудан бас тартуды жүзеге асырады.
Жүргізілген кедендік сараптаманың нәтижелері СЭҚ ТН сәйкес тауарларды сыныптау туралы шешімі қабылдау үшін тауарлар кодын айқындау мәселесі лауазымдық міндеттемелеріне кіретін құрылымдық бөлімшелерге тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау үшін жолдайды;
3) тауарлардың кедендік жете тексеруін жүргізу кезінде УЛА цифрлық жүйе арқылы жүргізу орны мен уақыты туралы хабарламаны декларантқа немесе кеден өкіліне жолдайды және Кодекстің 413-бабына сәйкес тауарлардың кедендік жете тексеруін жүргізу бойынша әрекеттерін жүзеге асырады.
Тауарлардың кедендік жете тексеруін жүргізу үшін УЛА цифрлық жүйе арқылы лауазымды адамдары кедендік жете тексеруді жүзеге асыратын арнайы бөлімшеге (тексеріп қарау тобына) хабарламаны жолдайды.
Егер кедендік жете тексеру мерзімі Кодекстің 193-бабының 3-тармағында белгіленген тауарларды шығару мерзімінен асып кеткен жағдайда, тауарларды шығару мерзімі кедендік жете тексеруді аяқтау үшін қажетті, алайда Кодекстің 193-бабының 6-тармағында белгіленген мерзімнен аспайтын уақытқа ұзартылады.
Кедендік жете тексеру актілерінің нәтижелері бойынша СЭҚ ТН бойынша мәлімделген сыныптау кодын растаған кезде УЛА:
Кодекстің 193-бабына сәйкес тауарды шығаруды жүзеге асырады және "Бақылау нәтижесі" ұяшығында тиісті нәтижені таңдау арқылы цифрлық жүйенің "ТБЖ Бақылау" салымында бақылау нәтижесін енгізеді;
СЭҚ ТН бойынша мәлімделген сыныптау кодын растамаған кезде УЛА Қағидалардың 6-тармағының 2) тармақшасының бірінші және екінші бөліктеріне сәйкес іс-қимылды жүзеге асырады және:
тауарларды сыныптау туралы шешімді қабылдайды, оған аумақтық мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе оны алмастыратын адам қол қояды және мұндай шешім қабылданған күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей декларантқа және кеден өкіліне цифрлық жүйе арқылы тауарларды сыныптау туралы шешімнің қабылданғаны туралы хабарлайды және Кодекстің 183-бабына сәйкес ТД-да мәлімделген мәліметтерге өзгерістер (толықтырулар) енгізу туралы талап қояды;
тауарларды шығарудан бас тарту туралы электрондық құжатты жолдау жолымен Кодекстің 201-бабына сәйкес тауарды шығарудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.

В случае обнаружения органом государственных доходов признаков, указывающих на возможность применения в отношении товаров запретов и ограничений и (или), мер защиты внутреннего рынка, установленных в ином виде, чем специальные, антидемпинговые, компенсационные пошлины и (или), установленные в соответствии со статьями 46, 47, 48, 49 и 50 Договора о Союзе, осуществляется отказ в выпуске товаров путем направления электронного документа об отказе в выпуске товаров.
Результаты проведения таможенной экспертизы, направляются для принятия решения о классификации товара в структурное подразделение, в должностные обязанности которого входят вопросы определения кода товаров в соответствии с ТН ВЭД для принятия решения о классификации товара;
3) при проведении таможенного досмотра товаров УДЛ посредством цифровой системы направляет декларанту (или) таможенному представителю уведомление о месте и времени проведения досмотра и осуществляет действия по проведению таможенного досмотра товаров в соответствии со статьей 413 Кодекса.
Для проведения таможенного досмотра товаров УДЛ посредством цифровой системы направляет уведомление в специализированное подразделение (досмотровую группу), должностными лицами которого осуществляется таможенный досмотр.
В случае если срок таможенного досмотра превышает сроки выпуска товаров, установленные пунктом 3 статьи 193 Кодекса, срок выпуска товаров продлевается на время, необходимое для завершения таможенного досмотра, но не превышающей срок, установленный пунктом 6 статьи 193 Кодекса.
По результатам акта таможенного досмотра УДЛ при подтверждении заявленного классификационного кода по ТН ВЭД:
осуществляет выпуск товара в соответствии со статьями 193 Кодекса и вносит результаты контроля во вкладку "Контроль СУР" цифровой системы путем выбора соответствующего результата в ячейке "Результаты контроля";
При не подтверждении заявленного классификационного кода по ТН ВЭД УДЛ осуществляет действия в соответствии с частями первой и второй подпункта 2) пункта 6 настоящих Правил и выносит:
решение о классификации товаров, которое подписывается руководителем территориального органа государственных доходов либо лицом его замещающим и не позднее 1 (одного) рабочего дня посредством цифровой системы извещает декларанта и таможенного представителя о принятии решения о классификации товаров и выставляет требование о внесении изменений (дополнений) в сведения, заявленные в ДТ в соответствии со статьей 183 Кодекса;
решение об отказе в выпуске товара в соответствии со статьей 201 Кодекса путем направления электронного документа об отказе в выпуске товаров;

4) кедендік тексеру түрінде барынша азайту бойынша шараларды тағайындаған жағдайда УЛА цифрлық жүйе арқылы Кодекстің 193-бабының 1-тармағында белгіленген мерзімде декларантқа немесе кеден өкіліне жүргізу орны мен уақыты туралы хабарламаны жолдайды және цифрлық жүйеге тиісті жазбаларды жүзеге асырады. Бұл ретте, тауарларды шығару Кодекстің 195-бабының 2-тармағына сәйкес кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтемақы баждарын төлеу бойынша міндеттердің орындауын қамтамасыз етуді ұсынусыз жүзеге асырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. СЭҚ ТН бойынша тауарды сыныптау бойынша кедендік бақылауды аяқтау үшін шығарғанға дейін сұрау салынған құжаттар мен мәліметтерді тауарлар шығарылғаннан кейін декларант немесе кеден өкілі кедендік декларацияны тіркеген күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күннен аспайтын мерзімде табыс етеді.";
10-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауарды сыныптау туралы шешім екі данада ресімделеді және оған аумақтық мемлекеттік кірістер органының басшысы не оны алмастыратын адам қол қояды.";
көрсетілген бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 14 тамыздағы
№ 549 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 16 ақпандағы
№ 210 бұйрығына
2-қосымша
нысан
Тауарды сыныптау туралы шешім
1. Тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдаған мемлекеттік кірістер органының атауы:
2. Декларант:
3. Тіркеу нөмірі: РКТ-XXXXXXXX-YY/ZZZZZZ _______ жылғы "__"____
4. ТД-ның 31-бағанына сәйкес тауардың атауы:

4) при назначении мер по минимизации в виде таможенной проверки УДЛ посредством цифровой системы в срок, установленный пунктом 1 статьи 193 Кодекса, направляет декларанту и (или) таможенному представителю уведомление о месте и времени проведения таможенной проверки и осуществляет соответствующие отметки в цифровой системе. При этом выпуск товаров осуществляется без представления обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин в соответствии с пунктом 2 статьи 195 Кодекса.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Для завершения таможенного контроля по классификации товара по ТН ВЭД, запрошенные до выпуска документы и сведения представляются декларантом или таможенным представителем после выпуска товаров в срок, не превышающий 60 (шестидесяти) календарных дней со дня регистрации таможенной декларации.";
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"Решение о классификации товара оформляется в двух экземплярах и подписывается руководителем территориального органа государственных доходов либо лицом его замещающим.";
приложение 2 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 14 августа 2026 года
№ 549
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 февраля 2018 года
№ 210
форма
Решение о классификации товара
1. Наименование органа государственных доходов, принявшего решение о классификации товара:
2. Декларант:
3. Регистрационный номер: РКТ-XXXXXXXX-YY/ZZZZZZ от "__"___________ года".
4. Наименование товара в соответствии с графой 31 ДТ:

5. Тауарға арналған декларациядағы Еуразиялық экономикалық одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес тауардың мәлімделген коды:
6. Тауарға арналған декларациядағы Еуразиялық экономикалық одағының Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына сәйкес тауардың қабылданған коды:
7. Тауар туралы мәлімет, тауардың сипаттамасы:
8. Тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдаудың негіздемесі (ұсынылған тауарларға ілеспе құжаттар, кеден зертханасының кедендік сарапшысының қорытындысы, не тауарларға тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыратын аккредиттелген сынақ зертханасының тауарды зерттеу нәтижелері туралы актісі (анықтамасы), тауарды қарап тексеру/жете тексеру актісі):
1) Шешім ОПИ-ге сәйкес қабылданды _________
2) ________ жылғы________ №_____ <*> қорытынды
9. Қызметтік белгілер үшін (нормативтік құқықтық актілерге сілтеме, мемлекеттік кірістер органының шешімі, тауарларға арналған декларацияның нөмірі, іске қосылған тәуекел бейіні туралы ақпарат):
1) № _______________ ТД бойынша № _____ тауар
2) ЕАЭО СЭҚ ТН бойынша мәлімделген тауар коды ____________
3) Қосымша парақтардың саны ______
4) Қосымшалардың саны ______
5) Шешім "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 40-баптың 3-тармағаның 1) тармақшасына сәйкес жүргізілген тексерулердің негізінде қабылданды <*>
10. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі - ӘРПК) 91-бабына сәйкес әкімшілік рәсімге қатысушы әкімшілік актіні қабылдауға байланысты әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасауға құқылы.
ӘРПК-нің 92-бабына сәйкес тауарды сыныптау туралы шешім қабылдауға байланысты әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым әкімшілік рәсімге қатысушыға әкімшілік әрекет жасау (әрекетсіздік тану) туралы белгілі болған күннен бастап үш айдан кешіктірілмей әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын мемлекеттік кірістер органына беріледі.
Әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын мемлекеттік кірістер органы үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаған не әкімшілік әрекет жасаған жағдайларды қоспағанда, шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне жібереді.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе оны алмастыратын адам:
________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе))
______________________________
қолтаңба немесе электрондық цифрлық қолтаңба деректері)
Орындаушы: ___________
(лауазымы)
___________
(тегі, аты, әкесінің
аты (егер ол жеке
басын
куәландыратын
құжатта көрсетілсе
___________
(электрондық цифрлық
қолтаңбаның қолы немесе
деректері)
<*> Аталған тармақ тек мынадай мәліметтер болған жағдайда толтырылады.
СЭҚ ТН бойынша тауарды
сыныптау туралы шешімнің
нысанына
қосымша
СЭҚ ТН бойынша тауарды сыныптау туралы шешімді толтыру бойынша түсіндірме
"Тауарды сыныптау туралы шешімді қабылдаған мемлекеттік кірістер органының атауы" деген 1-бағанда.
Мемлекеттік кірістер органының толық атауы көрсетіледі.
"Декларант" деген 2-бағанда декларант туралы мәлімет көрсетіледі:
ұйым үшін – атауы, оның ұйымдастыру-құқықтық нысаны және орналасқан жері, көшесі, үйінің және пәтерінің нөмірі; бизнес – сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН);
дара кәсіпкер үшін – тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және оның тұрғылықты жері, көшесі, үйінің және пәтерінің нөмірі; жеке сәйкестендiру нөмiрі (бұдан әрі – ЖСН);
дара кәсіпкер болып табылмайтын жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және оның тұрғылықты жері, көшесі, үйінің және пәтерінің нөмірі, сондай-ақ жеке басын куәландыратын құжат туралы мәлімет (құжаттың нөмірі, берілген күні), ЖСН.
"Тіркеу нөмірі" 3-бағанында тауарды жіктеу туралы шешімнің тіркеу нөмірі СЭҚ ТН бойынша тауарларды сыныптау туралы шешімдерді тіркеу және есепке алу журналында мынадай түрде көрсетіледі:
РКТ-XXXXXXXX-YY / ZZZZZZ, мұндағы РКТ – "тауарды сыныптау туралы шешім" аббревиатурасы,
XXXXX-шешім қабылдаған мемлекеттік кірістер органының коды, YY-шешім қабылданған жылдың соңғы цифрлары, zzzzzz-тіркеу журналы бойынша шешімнің реттік нөмірі.
"тіркеу күнінде" сыныптау бойынша шешімге қол қойылған күн көрсетіледі.

5. Заявленный код товара в соответствии с ТН ВЭД в декларации на товары:
6. Принятый код товара в соответствии с ТН ВЭД:
7. Сведения о товаре, описание товара:
8. Обоснование принятия решения о классификации товара (представленные товаросопроводительные документы, заключение таможенного эксперта таможенной лаборатории, либо акта (справки) о результатах исследований товара аккредитованной испытательной лаборатории, осуществляющей независимую экспертизу товаров, акт осмотра/досмотра товара):
1) Решение принято в соответствии с ОПИ _________
2) Заключение ________ от ________ №_____ <*>
9. Для служебных отметок (ссылка на нормативные правовые акты, решение органа государственных доходов, номер декларации на товары, информация
о сработавшем профиле риска):
1) Товар № _____ по ДТ № _______________
2) Заявленный код товара ____________ по ТН ВЭД
3) Количество дополнительных листов ______
4) Количество приложений ______
5) Решение принято на основании проверки, проведенной в соответствии
с подпунктом 1) пункта 3 статьи 40 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан" <*>
10. В соответствии со статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - АППК) участник административной процедуры вправе обжаловать административное действие (бездействие), связанное с принятием административного акта.
В соответствии со статьей 92 АППК жалоба на административное действие (бездействие), связанное с принятием решения о классификации товара, подается в территориальный орган государственных доходов, принявший решение о классификации товара, не позднее трех месяцев со дня, когда участнику административной процедуры стало известно о совершении административного действия (бездействия).
Территориальный орган государственных доходов не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, за исключением случаев, когда в течение трех рабочих дней был принят благоприятный административный акт либо совершено административное действие, полностью удовлетворяющее требования, указанные в жалобе.
Руководитель органа государственных доходов или лицо его, замещающее:
____________________
(фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность))
_______________
(подпись или данные
электронной цифровой
подписи)
Исполнитель: ____________ (должность)
____________________ (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность
_______________
(подпись или данные электронной цифровой подписи)
<*> Данный пункт заполняется только при наличии этих сведений.
Приложение
к форме Решения
о классификации товара
по ТН ВЭД
Пояснение по заполнению решения о классификации товара по ТН ВЭД
В графе 1 "Наименование органа государственных доходов, принявшего решение о классификации товара" указывается полное наименование органа государственных доходов.
В графе 2 "Декларант" указываются сведения о декларанте:
для организации – наименование, ее организационно-правовая форма и место нахождения, улица, номер дома и квартиры; бизнес-идентификационный номер (далее – БИН);
для индивидуального предпринимателя – фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и его место жительства, улица, номер дома и квартиры; индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН);
для физического лица, не являющегося индивидуальным предпринимателем, – фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и его место жительства, улица, номер дома и квартиры, а также сведения о документе, удостоверяющем личность (номер документа, дата его выдачи), ИИН.
В графе 3 "Регистрационный номер" указывается регистрационный номер решения о классификации товара в журнале регистрации и учета решений о классификации товаров по ТН ВЭД в следующем виде:
РКТ-XXXXXXXX-YY/ZZZZZZ, где РКТ – аббревиатура "Решение о классификации товара",
XXXXX – код органа государственных доходов, принявшего решение, YY – последние цифры года принятия решения, ZZZZZZ – порядковый номер решения по журналу регистрации.
"в дате регистрации" указывается дата подписания решения по классификации.

"ТД 31-бағанына сәйкес тауардың атауы" деген 4-бағанда тауардың атауы (сауда, коммерциялық немесе өзге де дәстүрлі атауы) көрсетіледі, мәліметтер ТД 31-бағанынан алынады.
"Тауарларға арналған декларацияда СЭҚ ТН сәйкес мәлімделген тауар коды" деген 5-бағанда ТД-да мәлімделген тауар коды көрсетіледі.
"СЭҚ ТН сәйкес қабылданған тауар коды" деген 6-бағанда 4 және 5, 6 және 7, 9 және 10 цифрлық белгілеу белгілері арасындағы бос орындары бар СЭҚ ТН бойынша тауардың он таңбалы түзетілген цифрлық коды: xxxx XX XXX X үлгісі бойынша көрсетіледі.
"Тауар туралы мәліметтер, тауардың сипаттамасы" деген 7-бағанда тауардың сипаттамасы, сондай-ақ оны сәйкестендіру үшін қажетті және СЭҚ ТН тиісті кіші субпозициясында сыныптауға әсер ететін ақпарат көрсетіледі.
8-бағанда "Тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау негіздемесі (ұсынылған тауарға ілеспе құжаттар, кеден зертханасы кеден сарапшысының қорытындысы немесе тауарларға тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыратын аккредиттелген сынақ зертханасының тауарды зерттеу нәтижелері туралы актісі (анықтамасы), тауарды тексеріп қарау/жете тексеру актісі):".
1) СЭҚ ТН бойынша тауарларды түсіндіру қағидалары көрсетіледі, оларға сәйкес Тауарларды сыныптау туралы шешім қабылданды.
2) Егер сыныптау туралы шешім қабылдау үшін негіздеме сараптама жасау ұйымындағы зерттеулер нәтижесінде алынған ақпарат болып табылса, онда осы бағанда: қорытынды (сараптама жасау ұйымының атауы және қорытынды берілген күн) көрсетіледі.
"Қызметтік белгілер үшін (нормативтік құқықтық актілерге, мемлекеттік кірістер органының шешіміне сілтеме, тауарларға арналған декларацияның нөмірі, іске қосылған тәуекел бейіні туралы ақпарат)" деген 9-бағанда:
бірінші жолда 1) ТД бойынша тауардың реттік нөмірі және оған қатысты шешім қабылданған ТД нөмірі көрсетіледі. Шешім тек тауардың бір бөлігіне қатысты қабылданған жағдайда "тауардың бір бөлігі" көрсетіледі. Бір сыныптау кодын көрсете отырып декларацияланатын, бір тауар партиясында қамтылатын әртүрлі атаудағы тауарлардың бірін сыныптау жөнінде шешім қабылданған жағдайда "тауар" көрсетіледі.
Егер шешім қабылдау нәтижесінде ТД-да екі немесе одан да көп тауардың орнына біреуі алынған жағдайда, СЭҚ ТН бойынша коды өзгеретін тауардың ТД-дағы реті бойынша бірінші нөмірі көрсетіледі;
екінші жолда 2) СЭҚ ТН бойынша ТД-да мәлімделген тауар коды көрсетіледі.
Егер шешім қабылдау нәтижесінде ТД-да бірнеше тауардың орнына біреуі алынған жағдайда, берілген ТД-да СЭҚ ТН кодтары көрсетіледі, оларға қатысты шешім қабылданған өсу тәртібімен тауарлардың нөмірлеріне сәйкес келеді;
үшінші жолда 3) қосымша парақтардың саны көрсетіледі (олар болмаған кезде "0" қойылады).
төртінші жолда 4) қосымшалардың саны көрсетіледі (олар болмаған кезде "0" қойылады).
бесінші жолда 5) "Шешім "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 40-баптың 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес жүргізілген тексеру негізінде қабылданды" деген жазба жасалады.
10-бағанда бірінші, екінші және үшінші жолдарда әкімшілік рәсімге қатысушының ӘРПК нормаларына сәйкес тауарды сыныптау туралы шешім қабылдауға байланысты әкімшілік әрекетке (әрекетсіздікке) шағым беру тәсілдері мен мерзімдері көрсетілген.
"Мемлекеттік кірістер органының басшысы немесе оны алмастыратын адам" деген жолда мемлекеттік кірістер органы басшысының немесе оны алмастыратын адамның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңба деректері көрсетіледі.
"Орындаушы" деген жолда тауарды сыныптау туралы шешімге қол қойған адамның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы немесе электрондық цифрлық қолтаңбаның деректері көрсетіледі.

В графе 4 "Наименование товара в соответствии с графой 31 ДТ" указывается наименование товара (торговое, коммерческое или иное традиционное наименование), сведения берутся из графы 31 ДТ.
В графе 5 "Заявленный код товара в соответствии с ТН ВЭД в декларации на товары" указывается заявленный код товара в ДТ.
В графе 6 "Принятый код товара в соответствии с ТН ВЭД" указывается десятизначный откорректированный цифровой код товара по ТН ВЭД ЕАЭС с пробелами между 4 и 5, 6 и 7, 9 и 10 знаками цифрового обозначения по образцу: XXXX XX XXX X.
В графе 7 "Сведения о товаре, описание товара" указывается описание товара, а также информация, необходимая для его идентификации и влияющая на классификацию в соответствующей подсубпозиции ТН ВЭД.
В графе 8 "Обоснование принятия решения о классификации товара (представленные товаросопроводительные документы, заключение таможенного эксперта таможенной лаборатории, либо акта (справки) о результатах исследований товара аккредитованной испытательной лаборатории, осуществляющей независимую экспертизу товаров, акт осмотра/досмотра товара):":
1) указываются правила интерпретации товаров по ТН ВЭД, в соответствии с которыми принято решение о классификации товаров;
2) если обоснованием для принятия решения о классификации является информация, полученная в результате исследований в экспертной организации, то в этой графе указывается Заключение (наименование экспертной организации и дата выдачи заключения).
В графе 9 "Для служебных отметок (ссылка на нормативные правовые акты, решение органа государственных доходов, номер декларации на товары, информация о сработавшем профиле риска):":
1) указывается порядковый номер товара по ДТ и номер ДТ, в отношении которого принято решение. В случае принятия решения только в отношении части товара указывается "часть товара". В случае принятия решения по классификации одного из товаров различных наименований, содержащихся в одной товарной партии, декларируемых с указанием одного классификационного кода, указывается "товар".
В случае если в результате принятия решения вместо двух или более товаров в ДТ получается один, указывается номер первого по порядку в ДТ товара, в отношении которого меняется код по ТН ВЭД;
2) указывается заявленный в ДТ код товара по ТН ВЭД.
В случае если в результате принятия Решения вместо нескольких товаров в ДТ получается один, указываются коды ТН ВЭД в поданной ДТ, соответствующие номерам товаров в порядке возрастания, в отношении которых принято Решение;
3) указываются количество дополнительных листов (при их отсутствии ставится "0").
4) указывается количество приложений (при их отсутствии ставится "0").
5) делается запись: "Решение принято на основании проверки, проведенной в соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 40 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан"".
В графе 10 в первой, второй и третьей строках указаны способы и сроки подачи обжалования участником административной процедуры административного действия (бездействия), связанного с принятием решения о классификации товара, в соответствии с нормами АППК.
В строке "Руководитель органа государственных доходов или лицо, его замещающее" указывается фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) руководителя органа государственных доходов или лица, его замещающего, подпись или данные электронной цифровой подписи.
В строке "Исполнитель" указывается фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) лица, подписавшего решение о классификации товара, подпись или данные электронной цифровой подписи.