Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 135 "Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 11 тамыздағы № 775 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 11 тамызда № 39568 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 135 "Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы" бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18432 болып тіркелген, бұдан әрі – Үлгілік нысандар) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 6-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақта:
40) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"40) осы бұйрыққа 40-қосымшаға сәйкес банктік шоттардың нөмірлері және оларда ақшаның бар-жоғы туралы, электрондық әмиян нөмірлері және оларда электрондық ақшаның бар-жоғы туралы ақпаратты, банктердегі, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы, электрондық ақша эмитенттері және (немесе) электрондық ақша жүйелері операторларындағы, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы мүліктің сипаты мен құны туралы мәліметтерді талап ету және оларға тыйым салу туралы қаулы;";
42) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"42) осы бұйрыққа 42-қосымшаға сәйкес борышкерге, борышкер болып табылатын заңды тұлға басшысына (оның міндетін атқарушының) іздеу салу туралы қаулы;";
43) және 44) тармақшалармен мынадай мазмұнда толықтырылсын:
"43) осы бұйрыққа 43-қосымшаға сәйкес Борышкер болып табылатын жеке кәсіпкердің, заңды тұлғаның кірістері, сондай-ақ дебиторлық берешегі туралы мәліметтерді талап ету туралы қаулы;
44) осы бұйрыққа 44-қосымшаға сәйкес интернет-платформалардың және (немесе) платформалық жұмыспен қамтудың мобильдік қосымшаларының операторларынан, сондай-ақ ойын бизнесін (букмекерлік кеңселерді) ұйымдастырушылардан борышкердің табыстары туралы мәліметтерді талап ету туралы қаулы;"
көрсетілген бұйрықпен бекітілген мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгілік нысандары 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 135 "Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 августа 2026 года № 775. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 августа 2026 года № 39568
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 135 "Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18432 далее – Типовые формы) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 6 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункте 1:
подпункт 40) изложить в следующей редакции:
"40) постановление об истребовании информации о номерах банковских счетов и наличии денег на них, о номерах электронных кошельков и наличии электронных денег на них, сведений о характере и стоимости имущества, находящегося в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, эмитентах электронных денег и (или) операторах систем электронных денег, организациях, осуществляющие микрофинансовую деятельность, а также в страховых организациях, и наложении ареста на них согласно приложению 40 к настоящему приказу;";
подпункт 42) изложить в следующей редакции:
"42) постановление об объявлении должника, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, в розыск согласно приложению 42 к настоящему приказу;";
дополнить подпунктами 43) и 44) следующего содержания:
"43) постановление об истребовании сведений о доходах, а также дебиторской задолженности индивидуального предпринимателя, юридического лица, являющегося должником согласно приложению 43 к настоящему приказу;
44) постановление об истребовании сведений о доходах должника операторами интернет-платформ и (или) мобильных приложений платформенной занятости, а также организаторами игорного бизнеса (букмекерскими конторами) согласно приложению 44 к настоящему приказу.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 к Типовым формам постановлений государственных судебных исполнителей, утвержденных указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 к настоящему приказу;

осы бұйрыққа 43 және 44 қосымшаларға сәйкес 43 және 44 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Мәжбүрлеп орындату комитеті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 25 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
2026 жылғы 8 қыркүйектен бастап Үлгілік нысандарға 11, 12 және 13 қосымшалар осы бұйрыққа сәйкес тиісінше 45, 46 және 47 қосымшаларға сәйкес қолданылады деп белгіленсін.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Е. Сарсембаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2026 жылғы 11 тамыздағы
№ 775 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
1-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді қозғау туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
Мемлекеттік сот орындаушысы____________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, сот орындаушысының аты, әкесінің
аты және тегі (болған жағдайда))
_______________________________________________________________________
(атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы)
20__ жылғы "___" ____________________________________________ келіп түскен
(мемлекеттік сот орындаушысына келіп түскен күні)
________________________________________________________________қарап,
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің )
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық құжат заңда атқарушылық құжаттарға қойылатын талаптарға сәйкес
келеді
Атқарушылық құжаттың ұсыну мерзімі өтпеген.
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 37-бабының 4-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

дополнить приложениями 43 и 44 согласно приложениям 43 и 44 к настоящему приказу.
2. Комитету принудительного исполнения Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после дня его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 25 августа 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Установить, что с 8 сентября 2026 года приложения 11, 12 и 13 к Типовым формам действуют согласно приложениям 45, 46 и 47 к настоящему приказу.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Е. Сарсембаев
Приложение 1 к приказу
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 11 августа 2026 года
№ 775
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о возбуждении исполнительного производства
"__" ________ 20__года ___________________________________
наименование населенного пункта)
Государственный судебный      исполнитель_______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев ______________________________ №________ от "___"_______20___года
(указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)
о_________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника (полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии), их идентификационные номера)
поступившего из ___________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к государственному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
Исполнительный документ соответствует установленным законом требованиям, предъявляемым к исполнительным документам.
Срок предъявления исполнительного документа не истек.
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 4 статьи 37, статьей 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

1. Атқарушылық іс жүргізу қозғалсын және 20__ "________" №___ берілсін.
2. Атқарушылық құжатының орындалуын қамтамасыз ету жөніндегі шаралар қабылдансын.
3. Атқарушылық құжатты орындамағаны үшін ___________________________
(борышкердің-жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда), заңды
тұлға басшысының тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда) хабарлама жіберу
арқылы әкімшілік және қылмыстық жауаптылығы туралы ескертілсін.
4. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
2-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тарту туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
Мемлекеттік сот орындаушысы
___________________________________________________
____________________________________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, соторындаушысының аты, әкесінің
аты және тегі (болған жағдайда))
____________________________________________________________________
(атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы)
20__ жылғы "____" _______________________________________ келіп түскен
(мемлекеттік сот орындаушысына келіп түскен күні)
_______________________________________________________________ қарап,
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің )
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________
(атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тартудың негіздері "Атқарушылық іс
жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме
жасай отырып,)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 38-бабының 1-
тармағының __) тармақшасын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа
ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Возбудить исполнительное производство.
2. Исполнительному производству присвоить № ________.
3. Предупредить
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или руководителя юридического лица, являющегося должником)
об административной и уголовной ответственности за неисполнение исполнительного документа путем направления уведомления.
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель ________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 2 к приказу
Приложение 2 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об отказе в возбуждении исполнительного производства
"__" ________ 20__года ________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
_________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев __________________ №________ от "____" __________ 20___года (указывается наименование исполнительного документа номер и дата исполнительного документа)о __________________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника (полное наименование юридического лица, для физического лица - фамилия, имя, отчество (при его наличии), их идентификационные номера) поступившего из
_________________________________________________________________
(указывается наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
"____" ______________________ 20__ года
(указывается дата поступления исполнительного документа к государственному судебному исполнителю)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________
(указываются основания отказа в возбуждении исполнительного производства, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом) пункта 1 статьи 38, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. __________________________________________________________________
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушымен борышкердің деректері заңды
тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін- тегі, аты-жөні және әкесінің аты (болған
жағдайда))атқарушылық іс жүргізуді қозғаудан бас тартылсын.
2. Қаулының көшірмесін келіп түскен барлық құжаттармен қоса______________
(атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның тегі (болған жағдайда), аты-жөні,
заңды тұлғаның атауы, мекен-жайы) жолдансын.
3. Заңның 38-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 9), 10), 11) және 13) тармақшаларында көзделген мән-жайларды жою атқарушылық құжатты сот орындаушысына осы Заңда белгіленген тәртіппен қайта жіберуге (ұсынуға) кедергі келтірмейтіндігі түсіндірілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________ Мөрдің орны
(қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
3-қосымша
Бұрын шығарылған қаулыға өзгерістер енгізу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
___________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ___________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _____________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(қаулыға қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының
мәртебесі туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық
актілерге сілтеме жасай отырып , өзгерістер енгізу негізі)
Жоғарыдағылардың негізінде, Заңның 10-бабының 3-тармағын, 126-бабының 1-
тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Отказать в возбуждении исполнительного производства.
2. Копию постановления с приложением всех поступивших документов направить в
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица, которому возвращается исполнительный документ, их адреса)
3. Разъяснить, что устранение обстоятельств, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 9), 10), 11) и 13) пункта 1 статьи 38 Закона, не препятствует повторному направлению (предъявлению) исполнительного документа судебному исполнителю в порядке, установленном настоящим Законом.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _______________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 3 к приказу
Приложение 3 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о внесении изменений в ранее вынесенное постановление
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя), рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании __________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основания для внесения изменений в постановление со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 3 статьи 10, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. 20__жылғы "___"_______ қаулыға келесі өзгерістер енгізілсін:
____________________________________________________________________.
2. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
Мемлекеттік сот орындаушысы қаулысының күшін жою туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
Аумақтық бөлім басшысы - аға сот орындаушысы ___________________________,
______________________________________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, аға сот орындаушысының аты,
әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
___________________________________________________________ келіп түскен
(хат-хабардың келіп түскен күні,
_____________________________________________________________________
адресаттың атауы, өтініштің,прокурорлық ықпал ету актісінің, сот актісінің мәнін
көрсету қажет)
АНЫҚТАДЫ:
Мемлекеттік сот орындаушысы__________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда)
іс жүргізуінде орындауда ______________________________________________
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушының және борышкердің (заңды
тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін - тегі, аты және әкесінің аты (болған
жағдайда))
__________________20___ жылғы "____" __________ атқарушылық құжат бар.
_____________________________________________________________________.
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай
отырып, сот орындаушысының қаулысының күшін жою үшін негіздер көрсетіледі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 4-тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала
отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. В постановление от "___"_______20__года об "_________________________"
(наименование постановления)
внести следующие изменения: ________________________________________.
2. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель ______________________________
Место печати                               (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 4 к приказу
Приложение 4 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об отмене постановления государственного судебного исполнителя
"__" ___________________________20__года___________________________________
(наименование населенного пункта)
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) старшего судебного исполнителя) рассмотрев
__________________________________________________________________
(указать дату поступления корреспонденции,
__________________________________________________________________,
наименование адресата, суть обращения, акта прокурорского надзора, судебного акта)
УСТАНОВИЛ:
В производстве государственного судебного исполнителя
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
находится исполнительный документ _________________________________
_________________________________________________________________
(требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника
(полное наименование юридического лица, для физического лица–фамилия, имя, отчество
(при его наличии) ________________________________ от "__" __________20__года.
__________________________________________________________________
(указывается основание для отмены постановления судебного исполнителя)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 4 статьи 10, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

1. 20__ жылғы "__" _______ № ____________ атқарушылық іс жүргізу бойынша
шығарылған "__" ______ 20__ жылғы ____________________________________
(күші жойылатын қаулының атауы)
______________________________________ туралы қаулының күші жойылсын.
2. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін
Аумақтық бөлім басшысы – аға сот орындаушысы
_______________________ __________________________
(аумақтық орган атауы) (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
5-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысуы туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
___________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)және тегі)
__________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
Атқарушылық іс жүргізудің тарабы (тараптары)______________________________
(аты-жөні, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), жеке тұлғаның ЖСН, заңды
тұлғаның атауы, БСН) атқарушылық іс жүргізуге аудармашының қатысу қажеттігі
туралы______ өтініш берді.
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1-тармағын, 22-бабын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ___________________________________________ аудармашы тағайындалсын.
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))

1. Отменить постановление от "__" ______20__ года
о _______________________________________________________________
(наименование отменяемого постановления) вынесенного в рамках исполнительного производства №____от "__"____20__ года.
2. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель территориального отдела – старший судебный
исполнитель____________________________ _________________________ (наименование территориального органа) (подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 5 к приказу
Приложение 5 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об участии переводчика в исполнительном производстве
"__" ________ 20__года ________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя), рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о _______________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании __________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
Сторона (ы) исполнительного производства ____________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН физического лица, наименование юридического лица, БИН) заявила (и) о необходимости участия в исполнительном производстве переводчика.
Руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 22, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:
1. Назначить переводчика _______________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица)

2. Аудармашы __________________ көрінеу дұрыс аударма жасамаған жағдайда
(инициалдары және тегі)
Қазақстан Республикасы заңдарына сәйкес жауапкершілігі туралы ескертілсін __.
(аудармашының қолы)
3. Заңның 22-бабының 2-тармағына сәйкес аудармашыға өз еңбегі үшін сыйақы алуға құқығы барекендігі түсіндірілсін. Оған төленген сыйақы атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылады.
4. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
6-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуге маманның қатысуы туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
____________________________________________ ____________________________
___________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)және тегі)
______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_____________________________________________________________________
(маманды тарту негіздері "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының
мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де
нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, қатыстыру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 24, 68-баптарын,
126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

2. Предупредить переводчика
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) об ответственности за заведомо неправильный перевод в соответствии с законами Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(подпись переводчика, фамилия, имя и отчество (при наличии)
3. Разъяснить переводчику, что согласно пункту 2 статьи 22 Закона переводчик имеет право на вознаграждение за свой труд. Выплаченное ему вознаграждение относится к расходам по совершению исполнительных действий.
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 6 к приказу
Приложение 6 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об участии специалиста в исполнительном производстве
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель_______________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя), рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(указываются основания привлечения специалиста, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 24, 68, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. _________________________________________ маман болып тағайындалсын.
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Дұрыс қорытындылар жасамаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарына
сәйкес жауапты болатындығы туралы маман
________________________________ ескертілсін _________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) (маманның қолы)
3. Заңның 24-бабының 3-тармағына сәйкес маманға атқарушылық әрекеттер жасауға байланысты жүргізілетін жұмысты орындағаны үшін сыйақы алуға құқығы бар екендігі түсіндірілсін. Бұл сыйақы және мамандар тартуға жұмсалған басқа да шығындар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылады
4. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 7-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
7-қосымша
Аумақтық бөлімнің басшысы
– аға сот орындаушысы
___________________________
(аумақтық бөлімнің атауы)
___________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20 __ жылғы "__"___________
Мөрдің орны
Аудармашыдан (маманнан) бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
Мемлекеттік сот орындаушысы_____________________________________________
________________________________________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, сот орындаушысының аты,әкесінің
аты және тегі (болған жағдайда))
_______________________________________ атқарушылық іс жүргізуге қатысаты
(атқарушылық іс жүргізудің түрі, нөмірі және күні)аудармашының, маманның бас
тарту (өздігінен бас тарту)________________________ туралы
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
______________________________________________________ арызын қарап,
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда)) жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның
атауы,заңды тұлғаның басшысының аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),
ЖСН)
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, бас тарту (өздігінен бас тарту) негізі)
Жоғарыда айтылғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 54-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Назначить специалиста_______________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица)
2. Предупредить специалиста ________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
об ответственности за дачу неправильного заключения в соответствии с законами Республики Казахстан
__________________________________________________________________
(подпись специалиста, фамилия, имя и отчество (при наличии)
3. Разъяснить специалисту, что согласно пункту 3 статьи 24 Закона специалисты имеют право на вознаграждение за выполнение работы, проводимой в связи с совершением исполнительных действий. Это вознаграждение и другие затраты на привлечение специалистов относятся к расходам по совершению исполнительных действий.
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель ______________________________
Место печати                               (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 7 к приказу
Приложение 7 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель территориального
отдела-старший судебный
исполнитель
_______________________
(наименование
территориального отдела)
_______________________
(подпись, фамилия и инициалы)
"__"___________20___года
Место печати
Постановление об отводе (самоотводе) переводчика (специалиста)
"__" ________ 20__года __________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев заявление (обращение)
_________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии),
ИИН физического лица, наименование юридического лица, фамилия, имя и отчество (при наличии),
ИИН руководителя юридического лица) об отводе (самоотводе) переводчика, специалиста
______________________________________________________участвующего
(фамилия, имя и отчество (при наличии)) в исполнительном производстве,
__________________________________________________________________
(номер, дата и вид исполнительного производства)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание отвода (самоотвода) со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 54, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. Аудармашы (маман)_________________ бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
_____________________________________________ арызы қанағаттандырылсын.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
8-қосымша
Мемлекеттік сот орындаушысынан бас тарту (өздігінен бас тарту) туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
Аумақтық бөлім басшысы – аға сот орындаушысы _________________________,
____________________________________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, аға сот орындаушысының аты,
әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
мемлекеттік сот орындаушысы __________________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
___________________________ атқарушылық іс жүргізуге қатысудан бас тарту
(өздігінен (атқарушылық іс жүргізудің түрі, нөмірі және күні)бас тарту) туралы
өтінішін қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, бас тарту (өздігінен бас тарту) негізі)
Жоғарыда айтылғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 54-бабының 3-
тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________ бас тарту
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
(өздігінен бас тарту) туралы ____________________ арызы қанағаттандырылсын.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
2. Әрі қарай орындау үшін атқарушылық іс жүргізуді сот орындаушысы________
______________________________________________________________ берілсін.
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))

1. Заявление _______________об отводе (самоотводе) переводчика (специалиста)
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
__________________________________________________________________ (фамилия, имя и отчество (при наличии))
удовлетворить.
2. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель ______________________________
Место печати                        (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 8 к приказу
Приложение 8 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об отводе (самоотводе) государственного судебного исполнителя
"__" ________ 20__года _________________________________________________
(наименование населенного пункта)
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) старшего судебного исполнителя)
рассмотрев заявление об отводе (самоотводе) государственного судебного исполнителя
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
от участия в исполнительном производстве №______ от "______" __________20___года.
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________ (основания отвода (самоотвода))
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 3 статьями 54, 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Заявление ______________________________об отводе (о самоотводе)
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
государственного судебного исполнителя _____________________________
удовлетворить.                   (фамилия, имя и отчество (при наличии)
2. Передать исполнительное производство для дальнейшего исполнения государственному судебному исполнителю
______________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии))

3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және
міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті
санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы
мүмкін.
Аумақтық бөлім басшысы – аға сот орындаушысы
______________________ ______________________________
(аумақтық орган атауы) (қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Бұйрыққа 9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
9-қосымша
Мемлекеттік сот орындаушысының бас тартуына қарсылық білдіру туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
Аумақтық бөлім басшысы – аға сот орындаушысы __________________________,
______________________________________________________________________
(әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, аға сот орындаушысының аты,
әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
20__ жылғы "____" _______ № _______ атқарушылық іс жүргізуге қатысудан бас
тарту туралы өтінішін қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_____________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, бас тартуға қарсылық білдіру негізі)
Атқарушылық іс жүргізу материалдары және жиналған материалдар мемлекеттік сот
орындаушысының бас тартуы үшін негіздің жоқтығын куәландырады.
Жоғарыда айтылғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 54-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Мемлекеттік сот орындаушысы __________________________ бас тартуға
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))қарсылық білдірілсін.
2. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Аумақтық бөлім басшысы – аға сот орындаушысы
______________________ ________________________________
(аумақтық орган атауы) (қолы, инициалдары және тегі)
Мөрдің орны
Бұйрыққа 10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
10-қосымша
Ішкі істер органдарының қызметкерлерін немесе бөлімшесін атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз етуге тарту туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
__________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ___________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, ішкі істер органдары бөлімшесі
қызметкерін (қызметкерлерін) тарту негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 26-бабын, 126-бабы
1-тармағының 1), 15) тармақшаларын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
______________________________________ ________________________ (наименование территориального органа) (подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 9 к приказу
Приложение 9 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об отказе в отводе государственного судебного исполнителя
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
__________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и отчество
(при наличии) старшего судебного исполнителя) рассмотрев заявление об отводе государственного судебного исполнителя
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
от участия в исполнительном производстве №_____ от "____"___________20___года.
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основания отказа в отводе)
Изучение материалов исполнительного производства и собранные материалы свидетельствуют об отсутствии оснований для отвода государственного судебного исполнителя.
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 54, 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Отказать в отводе государственного судебного исполнителя
_________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии))
2. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
____________________________________ ______________________________
(наименование территориального органа) (подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 10 к приказу
Приложение 10 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о привлечении сотрудников или подразделений органов внутренних дел для обеспечения исполнения исполнительных документов
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и
отчество (при наличии)) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__"______20___года
о_________________________________________________________________
__________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание привлечения сотрудника (ов) или подразделения органов внутренних дел со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 26, подпунктом 1), 15) пункта 1 статьи 126 Закона, подпунктом 36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",
ПОСТАНОВИЛ:

1. Ішкі істер органдарының қызметкері (қызметкерлері) немесе бөлімшесі тартылсын.
2. Қаулы орындау үшін ________________________________________ жолдансын.
(ішкі істер органдары бөлімшесінің атауы)
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Қаулының орындалу нәтижесі туралы сот орындаушысына __________________
(мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
_______________________________________ мекенжайы бойынша хабарлансын.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және
міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті
санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы
мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
11-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20 __ жылғы "__"_________
Мөрдің орны
Сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
___________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)және тегі)
_____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ____________________________________________________
атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің
деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
____________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, сот орындаушысына келуден жалтарып
жүрген адамды күштеп келтіру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 27-бабының 5-
тармағын, 35-1, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын, "Қазақстан
Республикасының ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 36) тармақшасын басшылыққа ала
отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Привлечь сотрудника (ов) или подразделение органов внутренних дел для обеспечения исполнения исполнительных документов.
2. Постановление направить для исполнения
__________________________________________________________________
(наименование подразделения органов внутренних дел)
3. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель ____________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Место печати
Приложение 11 к приказу
Приложение 11 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ____________________
(наименование суда)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" _____________ 20___ года
Постановление о приводе лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю
"__" ________ 20__года __________________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
__________________________________________________________________
рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" ________ 20___года
о ________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_________________________________________________________________________
(основание привода лица со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 5 статьи 27, статьей 35-1, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона, подпунктом 36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",
ПОСТАНОВИЛ:

1. _________________________________________________________мекенжайы
(жеке тұлғаның тіркелген (тұрғылықты) жері, заңды тұлғаның орналасқан жері
бойынша мекенжайы)
бойынша тұратын (жұмыс атқаратын) _______________________________________
(аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда))
жеке тұлғаның ЖСН, заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның басшысының аты,
әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
______________________________________________________________ ғимараты
(Әділет департаменті аумақтық бөлімінің атауы, заңды мекенжайы)
кабинетке жергілікті уақыт бойынша сағат __ минутта __ күштеп әкелу қамтамасыз
етілсін.
2. Қаулы көмек көрсету үшін___________________________________ жолдансын.
(ішкі істер органының атауы)
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Қаулының орындалу нәтижесі туралы сот орындаушысына __________________
(мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
________________________________________ мекенжайы бойынша хабарлансын.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және
міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті
санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына
Қазақстан
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады.
Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін.Судьяның электронды цифрлық
қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында
"Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 12-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
12-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20 __ жылғы "__"_________
Мөрдің орны
Борышкер болып табылатын жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
___________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ___________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
______________________________________________________________________
негізінде қозғалған (атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген
соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_____________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің Қазақстан Республикасынан
шығуына уақытша шектеу қолданудың негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 1-
тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Обеспечить принудительный привод____________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН физического лица, фамилия, имя и отчество при наличии),
ИИН руководителя юридического лица) проживающего (работающего)
__________________________________________________________________
(адрес по месту прописки (жительства) физического лица, месту нахождения юридического лица) в здание ____________ кабинет _________ к ___ часам ___ минутам местного времени.
(наименование, территориального отдела Департамента юстиции, юридический адрес)
2. Постановление судебного исполнителя, санкционированное судом, направить для
оказания содействия в ___________________________________
(наименование органа внутренних дел).
Приложение ___________________
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Объявить должнику о принудительном приводе
__________________________________________________________________
(адрес, телефон, при необходимости адрес электронной почты)
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в форме электронного документа. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель ______________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 12 к приказу
Приложение 12 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ____________________
(наименование суда)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" _____________ 20___ года
Постановление о временном ограничении на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан.
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
______________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №_________ от "__"_____20___года
о _______________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
______________________________________________________________________________
(основания выставления временного ограничения на выезд должника из Республики Казахстан, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 1 статьи 33, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
_______________________________ Қазақстан Республикасынан шығуына шектеу
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН,
заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда,БСН) қойылсын.
2. Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы қаулы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады.
Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін.Судьяның электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың
атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында
"Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 13-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
13-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Судья __________________
(соттың атауы)
________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20 __ жылғы "__"_________
Мөрдің орны
Борышкер болып табылатын жеке тұлғаның, заңды тұлға басшысының (оның міндетін атқарушының) Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеуді тоқтата тұру туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
__________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ___________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _____________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің
деректемелері)жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің шығуына уақытша шектеуді
тоқтата тұру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 33-бабының 3-
тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Временно ограничить выезд
________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН руководителя юридического лица) являющегося должником (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица), из Республики Казахстан.
2. Постановление судебного исполнителя, санкционированное судом, направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством Государственной автоматизированной цифровой системы органов исполнительного производства.
Приложение ___________________
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель _____________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 13 к приказу
Приложение 13 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
САНКЦИОНИРУЮ"
Судья ____________________
(наименование суда)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" _____________ 20___ года
Постановление о приостановлении временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель ____________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №_______ от "__" ______ 20___года
о ________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
_________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
________________________________________________________________________________
(основания приостановления временного ограничения на выезд должника за пределы Республики Казахстан, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 3 статьи 33, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы (міндетін атқарушы))
__________________________________________ 20__жылғы "____" _________
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН,
заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), БСН)
20__жылғы "____" __________ дейін емделуі үшін Қазақстан Республикасынан
шығуына уақытша шектеу тоқтатыла тұрылсын.
2. Сот орындаушысының қаулысы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған цифрлық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады.
Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін.Судьяның электронды цифрлық
қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні,соттың
атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында
"Санкциялаймын" грифі, соттың атауы, судьяның инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы _________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 14-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
14-қосымша
Борышкер болып табылатын жеке тұлғадан, заңды тұлға басшысынан (міндетін атқарушыдан) Қазақстан Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
__________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкер болып табылатын жеке
тұлғадан, заңды тұлға басшысынан (міндетін атқарушыдан) Қазақстан
Республикасынан шығуына уақытша шектеуді алып тастау, күшін жою негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 33-бабы 3-
тармағының __) тармақшасын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа
ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Приостановить временное ограничение на выезд
__________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН руководителя юридического лица) являющегося должником (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица), из Республики Казахстан для проведения лечения с "___" _______ 20____ года по "__"_______ 20__года.
2. Постановление судебного исполнителя, санкционированное судом, направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством Государственной автоматизированной цифровой системы органов исполнительного производства.
Приложение ___________________
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись судьи, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование суда размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование суда, фамилия, инициалы судьи, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 14 к приказу
Приложение 14 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о снятии временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о ________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основания снятия, отмены временного ограничения на выезд физического лица, руководителя (исполняющего обязанности) юридического лица, являющегося должником, из Республики Казахстан, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом ___) пункта 4 статьи 33, статьей 126 Закона)
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер болып табылатын (заңды тұлғаның басшысы
(міндетін атқарушы))___________________________________________________
Қазақстан Республикасынан (жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), БСН) шығуына уақытша шектеу алып тасталсын.
2. Сот орындаушысының қаулысы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 15-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
15-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді тоқтата тұру туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
___________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді тоқтата тұру
негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 42, 44-баптардың
__) тармақшаларын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала
отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Снять временное ограничение на выезд
__________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, фамилия, имя и отчество (при наличии), ИИН руководителя юридического лица) являющегося должником (руководителем (исполняющего обязанности) юридического лица), из Республики Казахстан.
2. Постановления судебного исполнителя направить для исполнения в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан посредством государственной автоматизированной цифровой системы исполнительного производства.
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                              (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 15 к приказу
Приложение 15 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о приостановлении исполнительного производства
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основания приостановления исполнительного производства, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта).
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 42, 44, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан
Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
17-қосымша
Атқарушылық іс жүргізуді тоқтату туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
__________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді тоқтату негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 47-бабы 1-
тармағының __) тармақшасын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа
ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ______________________________________________________________ туралы
(атқарушылық құжаттың талабы, өндіріп алушы және борышкер туралы деректер
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлға үшін-аты, әкесінің аты және тегі
(бар болған жағдайда))
20__жылғы "____" __________ № ___________ атқарушылық іс жүргізу тоқтатылсын.
2. Заңның 49-бабына сәйкес атқарушылық іс жүргізу аяқталды деп танылсын.
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.

3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 17 к приказу
Приложение 17 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о прекращении исполнительного производства
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" _____ 20___года
о _______________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основания послужившие прекращению исполнительного производства, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом) пункта 1 статьи 47, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Прекратить исполнительное производство № ______ от "____"_______ 20____ года
о_________________________________________________________________.
(требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника (полное наименование юридического лица, для физического лица-фамилия, имя, отчество (при его наличии)
2. В соответствии со статьей 49 Закона исполнительное производство считать оконченным.
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.

4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
5. Заңның 47-бабының 2-тармақшасына сәйкес атқарушылық құжаттың орындауға ұсынылу мерзімін сот қалпына келтірген не сот орындаушысының іс жүргізу тоқтатылған атқарушылық құжатты орындау жөніндегі әрекеттері заңсыз деп танылған жағдайларды қоспағанда, тоқтатылған атқарушылық іс жүргізуді қайта бастауға болмайды.
6. Атқарушылық құжаттың орындалуын қамтамасыз ету шараларының күші жойылсын.
7. Борышкерге Заңның 124-бабына сәйкес атқарушылық санкцияны төлеу қажеттілігі туралы хабардар етілсін.
Мемлекеттік сот орындаушы _______________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
18-қосымша
Атқарушылық құжатты қайтару туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________ (елді мекеннің атауы)
______________________________________________________________________
__________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _____________________________________________
атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің
деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді тоқтату негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 48-бабы 1-
тармағының __) тармақшасын, 49-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын
басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. _____________________________________________________________ туралы
(атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі
(болған жағдайда), заңды тұлғаның, соттың, уәкілетті органның атауы, мекен-жайы
көрсетіледі) атқарушылық құжат қайтарылсын.

4. В соответствии со статьей 47 Закона прекращенное исполнительное производство не может быть начато вновь, за исключением случаев признания действий судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа, производство по которому прекращено, незаконными.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
6. Отменить меры обеспечения исполнения исполнительного документа.
7. Довести до сведения должника о необходимости погашения исполнительской санкции в соответствии со статьей 124 Закона.
Государственный судебный исполнитель ___________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 18 к приказу
Приложение 18 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о возвращении исполнительного документа взыскателю
"__" ________ 20__года ___________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №_______ от "__" ________ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________________
(основание возврата исполнительного документа, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом __) пункта 1 статьи 48, 49, статьей 126 Закона
ПОСТАНОВИЛ:
1. Возвратить исполнительный документ о ______________________________
(требование исполнительного документа)
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, наименование юридического лица, суда, уполномоченного органа, адрес, по которому возвращается исполнительный документ)

1. _________________________________________________________ орналасқан
(мүліктің орналасқан жері көрсетіледі)
_______________________________________________________________ тиесілі
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),
СН,заңды тұлғаның атауы, БСН) _______________________________________
мүлкінен өндіріп алынсын. (мүліктің атауы)
2. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады.Жоғары оң жақбұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
20-қосымша
Борышкердің мүлкін бағалау үшін бағалаушыны тағайындау немесе атқарушылық іс жүргізу тараптарының біріне бағалауды жүргізу туралы тапсырма беру туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" _____________________________________ (елді мекеннің атауы)
________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы __________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _______________________________________________
атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің
деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, маманды қатыстыру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 24, 68-баптарын,
126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Обратить взыскание на имущество _____________________________,
(наименование имущества)
принадлежащее _________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) находящееся
__________________________________________________________________.
(указывается местонахождение имущества)
2. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель _______________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 20 к приказу
Приложение 20 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о назначении оценщика по оценке арестованного имущества либо поручение о проведении оценки имущества должника одной из сторон исполнительного производства
"__" ____________ 20__года ____________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__"_____20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_____________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание привлечения к участию специалиста)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 24, 68, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

1. ____________________________________________ борышкерге тиесілі тыйым
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),ЖСН,
заңды тұлғаның атауы, БСН) салынған мүлікті бағалауға маман тағайындалсын
(атқарушылық іс жүргізу тараптарының біріне борышкердің мүлкін бағалауды
жүргізу туралы тапсырма беру).
2. Дұрыс қорытындылар жасамаған жағдайда Қазақстан Республикасының заңдарына
сәйкес жауапты болатындығы туралы маман ________ ескертілсін ____________.
(инициалдары және тегі (болған жағдайда)) (маманның қолы)
3. Борышкердің тыйым салынған мүлкін бағалау жөніндегі көрсетілетін қызметтің ақысын төлеу атқарушылық іс жүргізу тараптарына жүктеледі және кейіннен борышкердің есебінен өтеледі.
4. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы _____________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
21-қосымша
Тыйым салынған мүлікті өткізуге беру туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ___________________________________________
(елді мекеннің атауы)
__________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ___________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып , тыйым салынған мүлікті өткізуге беру
негізі, мүлікті қандай нысанда өткізілетінін көрсету (бірінші сауда-саттық,
қайталанған немесе бастапқы комиссиялықта))
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 74, 75, 76 және 77-баптарын, 126-баптың 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Назначить специалиста по оценке арестованного имущества (поручить провести оценку имущества одной из сторон исполнительного производства), принадлежащего должнику _______________________________________________________________
__________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
2. Предупредить специалиста ____________________________ об ответственности за дачу ложного (фамилия и инициалы) заключения в соответствии с законами Республики Казахстан ________________________. (подпись специалиста)
3. Оплата услуги по оценке арестованного имущества должника возлагается на стороны исполнительного производства и в последующем возмещается за счет должника.
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _______________________________
Место печати                         (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 21 к приказу
Приложение 21 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о передаче арестованного имущества на реализацию
"__" ________ 20__года _________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы
исполнительного производства №______ от "__" ________ 20___года о _______________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание передачи арестованного имущества на реализацию, указать в какой форме подлежит реализации имущество (первые торги, повторные или на комиссионных началах) со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 74, 77, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. Мынадай мүлік өткізуге берілсін:
№п/п Мүліктің атауы Бағалау құны Ескерту
2. Борышкердің мүлкін өткізуге жұмсалатын шығыстар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылсын.
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Қосымша: Борышкердің мүлкіне тізімдеме жасау және тыйым салу хаттамасының көшірмесі.
Ескерту: мүлікке тізімдеме жасау және тыйым салу хаттамасының көшірмесі Заңның 63-бабының 2-тармағында көрсетілген жағдайда ұсынылмайды.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
22-қосымша
Борышкердің мүлкін беру туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
___________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің мүлкін өндіріп алушыға беру
негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 85-бабының 2-
тармағын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын, "Жылжымайтын мүлікке
құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 44-1-
бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Передать на реализацию следующее имущество:
№ п/п
Наименование имущества
Оценочная стоимость
Примечание
2. Затраты по реализации имущества должника отнести к расходам по проведению исполнительных действий.
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его
вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение: копия протокола описи и ареста имущества должника.
Примечание: копия протокола описи имущества не прилагается в случаях, указанных в пункте 2 статьи 63 Закона.
Государственный судебный исполнитель ____________________________
Место печати                         (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 22 к приказу
Приложение 22 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о передаче имущества должника
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
_________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" _____ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании ________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основания передачи имущества должника взыскателю, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 4 статьи 55, 74, пунктом 2 статьи 85, статьей 126 Закона, статьей 44-1 Закона "О государственной регистрации недвижимого имущества",
ПОСТАНОВИЛ:

1. ______________________________________ мынадай мүлік берілсін:
(жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),
ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
№п/п Мүліктің атауы Бағалау құны Ескерту
2. Борышкердің мүлкін өткізуге жұмсалатын шығыстар атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарға жатқызылсын.
3. Сот орындаушысының қаулысы _______________________________________
(мемлекеттік тіркеу органы)
_______________________________________ мемлекеттік тіркеу үшін жолдансын.
4. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Қосымша: Мүлікті қабылау-өткізуактісі.
Мемлекеттік сот орындаушы _________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
23-қосымша
Дебиторлық берешектен өндіріп алу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" _______ _____________________________ (елді мекеннің атауы)
_________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы __________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ____________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_____________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, дебиторлық берешектен өндіріп алу негізі,
соттың атауы, сот ұйғарымының нөмірі және күні)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 55, 86-баптарын,
126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Передать взыскателю _________________________следующее имущество: (фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН, которому передается имущество)
№ п/п
Наименование имущества
Оценочная стоимость
Примечание
2. Органам государственной регистрации произвести регистрацию права собственности на передаваемое имущество (подлежащее государственной регистрации) за взыскателем
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
3. Затраты по передаче имущества должника отнести к расходам по исполнению исполнительных действий.
4. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства, их представителям.
5. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
6. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение: Акт приема-передачи имущества.
Государственный судебный исполнитель ____________________________________
Место печати                         (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 23 к приказу
Приложение 23 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об обращении взыскания на дебиторскую задолженность
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" ________ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание обращения взыскания на дебиторскую задолженность, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 55, 86, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер дебиторлық берешегінен (борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН) ___________________________________ теңге өндіріп алынсын.
2. Дебиторлық берешектің сомасы ______________________________ аумақтық әділет (аумақтық органның атауы) органының бақылаудағы қаражат шотына аударылсын (енгізілсін).
3. Қаулы _______________________орындау үшін жіберілсін.
(дебитордың атауы)
4. Қаулының орындалу нәтижелері туралы сот орындаушысына
________________________________________________________________
(аумақтық әділет органының мекенжайы, қажет болған жағдайда электрондық поштасы көрсетіледі) мекенжайы бойынша хабарлансын.
5. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
6. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
24-қосымша
Ақшалай талаптарға, тыйым салынған талаптар бойынша төлемге, борышкерге ақшалай талапты қабылдауға және иелік етуге тыйым салу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________ ___________________________________
(елді мекеннің атауы)
_____________________________________________ _______________________
_________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы__________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _____________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_____________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, ақшалай талаптарға, тыйым салынған
талаптар бойынша төлемге, борышкерге ақшалай талапты қабылдауға және иелік
етуге тыйым салу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 89, 91-баптарын,
126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Обратить взыскание на дебиторскую задолженность
_____________________________________________________________
перед (наименование дебитора, БИН)
должником _____________________________________ в пределах суммы ___________ теңге.
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
должника - физического лица, (сумма) ИИН, наименование юридического лица, БИН)
2. ________перечислить (внести) сумму дебиторской задолженности на контрольный счет наличностей территориального органа юстиции
______________________________________.
(наименование территориального органа)
3. Постановление направить для исполнения __________________________________.
(наименование дебитора)
4. О результатах исполнения постановления незамедлительно информировать судебного исполнителя по адресу:
__________________________________________________________________.
(адрес территориального органа юстиции, при необходимости указывается адрес электронной почты)
5. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
6. В соответствии с пунктами 1, 2 статьи 128 Закона, законные требования судебного исполнителя обязательны для всех государственных органов, органов местного самоуправления, граждан и организаций и подлежат неукоснительному выполнению на всей территории Республики Казахстан.
Невыполнение законных требований судебного исполнителя, а также воспрепятствование осуществлению судебным исполнителем функций по исполнению исполнительных документов влекут ответственность, предусмотренную законами Республики Казахстан.
7. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _____________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 24 к приказу
Приложение 24 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о наложении ареста на денежное требование, платеже по арестованному требованию, запрете должнику принимать и распоряжаться денежным требованием
"__" ________20__года _________________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" _______ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание наложения ареста на денежное требование, запрета должнику принимать и распоряжаться денежным требованием, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон))
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 89, 91, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. _______________________________________________ борышкердің ақшалай
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),ЖСН,
заңды тұлғаның атауы, БСН)
талабына тыйым салу және ________________________________________
борышкерге(дебитордың, үшінші жақтың атауы) төлем жасауға тыйым салу.
2. Ақшалай талап бойынша төлемді __________________________________ жасау.
(аумақтық органның бақылаудағы қаражат шоты)
3. Борышкерге ақшалай талапты қабылдауға және иелік етуге, сондай-ақ дебиторлық берешектің негізінде пайда болған қатынастарды өзгертуге тыйым салынсын.
4. Қаулы ___________________________ және борышкерге орындау үшін жолдансын.
(дебитордың, үшінші жақтың атауы)
Борышкердің дебиторы тыйым салу және борышкерге төлем жасауға тыйым салу туралы сот орындаушысының қаулысын алған сәтінен бастап тыйым салынған деп есептеледі.
5. Борышкердің дебиторына тыйым салынған талаптардың сипаты мен мазмұны туралы ақпарат беру қажет. Борышкердің дебиторы қаулыны алған кезден бастап үш күн ішінде сот орындаушысына жазбаша жауап беруге міндетті. Борышкердің дебиторының ақпарат беру жөніндегі шығыстарын борышкер өтейді.
Борышкердің дебиторы ақпарат беруден бас тартуы, көрінеу дұрыс емес немесе толық емес ақпарат беруі салдарынан оған келтірілген шығын үшін өндіріп алушының алдында жауапты екені ескертілсін.
6. Қаулыны орындау нәтижелері ______________________________________________
(аумақтық әділет органының мекенжайы, қажет болған жағдайда электрондық поштасы көрсетіледі) сот орындаушысына дереу хабарлансын.
7. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
8. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне(әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
25-қосымша
Жалақыдан және өзге де табыс түрлерінен өндіріп алу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ______ ___________________________________
(елді мекеннің атауы)
__________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, жалақыдан және өзге де табыс түрлерінен
өндіріп алу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 93, 95 және 96-
бабтарын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Наложить арест на денежное требование должника
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) и запретить
______________________________производить
платежи должнику.
(наименование дебитора, третьего лица)
2. Произвести платеж по денежному требованию на
________________________________________________________________
(контрольный счет наличности территориального органа)
3. Запретить должнику принимать, а также распоряжаться денежным требованием, а также изменять правоотношения, на основании которых возникла дебиторская задолженность.
4. Постановление направить для исполнения
_________________________________________ и должнику.
(наименование дебитора, третьего лица)
Арест считается наложенным с момента получения дебитором должника постановления судебного исполнителя о наложении ареста и запрещении платежа должнику.
5. Дебитору должника необходимо предоставить информацию о характере и содержании арестованных требований. Дебитор должника обязан дать письменный ответ судебному исполнителю в течение трех дней с момента получения постановления. Расходы дебитора должника по предоставлению информации возмещаются должником.
Предупредить об ответственности дебитора должника, что он отвечает перед взыскателем за убытки, понесенные последним вследствие отказа от предоставления информации, предоставления заведомо неверной или неполной информации.
6. О результатах исполнения постановления незамедлительно информировать судебного исполнителя
__________________________________________________________________.
(адрес территориального органа юстиции, при необходимости указывается адрес электронной почты)
7. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
8. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _____________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 25 к приказу
Приложение 25 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об обращении взыскания на заработную плату и иные виды доходов
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" _______ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании __________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание обращения взыскания на заработную плату и иные виды доходов)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 93, 95 и 96, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер __________________________________________________________
(борышкердің аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
жалақысынан және өзге де табыс түрлерінен өндіріп алынсын.
2. Ай сайын _____ % мөлшерінде ____________________________ жалақысынан
(борышкердің аты-жөні, тегі (бар болған жағдайда), ЖСН)
және өзге де табыс түрлерінен ұсталатын сомаларды толық өтегенге дейін ұстау
қажет.
3. Қаулы _________________________ бухгалтериясынаорындау үшін жіберілсін
(заңды тұлғаның атауы) және Заңның 95-бабына сәйкес бір немесе бірнеше
атқарушылық құжат бойынша борышкердің жалақысына немесе өзге де кіріс
түрлеріне өндіріп алу қолданылған кезде борышкер жалақысының немесе өзге де
кірісінің кемінде елу пайызы сақталуға тиіс.
Бұл ретте, алименттерді өндіріп алу және мертіккеннен немесе денсаулығы өзгеше зақымданғаннан, сондай-ақ асыраушының қайтыс болуынан келтірілген зиянды өтеу жағдайларын қоспағанда, борышкерде сақталатын сома республикалық бюджет туралы заңда жыл сайын тиісті қаржы жылына белгіленетін ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшерінен кем болмауға тиіс.
Бір кезектегі бірнеше атқарушылық құжат түскен жағдайда өндіріп алу сомасы борышкердің жалпы табысының елю пайызынан асқан кеткен жағдайда бухгалтерге (жұмыс берушіге) өндіріп алушыға тиесілі сомаға барабар ұсталуы қажет.
Ал өндірілімей қалған сома туралы бухгалтерге (жұмыс берушіге) мемлекеттік сот орындаушысына хабарлау қажет.
4. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 26-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
26-қосымша
Еңбекке уақытша жарамсыздығы кезінде төленетін әлеуметтік сақтандыру жөніндегі жәрдемақылардан (стипендиялар мен жұмыссыздық жөніндегі жәрдемақылардан) өндіріп алу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
___________________________ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "___" ________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, еңбекке уақытша жарамсыздығы кезінде
төленетін әлеуметтік сақтандыру жөніндегі жәрдемақыларға, сондай-ақ оқышулардың
стипендиялары мен жұмыссыздық, мүгедектік жөнiндегi жәрдемақылардан өндiрiп алу
негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 97-бабын, 126-бабы
1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Обратить взыскание на заработную плату и иные виды доходов
__________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника, ИИН)
2. Производить удержание ежемесячно в размере _______ % из заработной платы и иных
доходов________________________________________________________________________
до полного погашения присужденных денег.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника, ИИН)
3. Постановление направить для исполнения в бухгалтерию
(работодателю)_____________________________________________________
______________________________________и разъяснить, что в соответствии со статьей 95
Закона при (наименование юридического лица)
обращений взыскания на заработную плату или иные виды дохода должника по одному или нескольким исполнительным документам за должником должно быть сохранено не менее пятидесяти процентов заработной платы или иного дохода.
При этом сохраняемая сумма за должником должна быть не менее размера прожиточного минимума, устанавливаемого ежегодно на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, за исключением случаев взыскания алиментов и возмещения вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, а также смертью кормильца.
При поступлении нескольких исполнительных документов одной очереди, размер взыскиваемой суммы будет превышать пятидесяти процентов от общего дохода должника, то бухгалтеру (работодателю) необходимо производить удержание пропорционально причитающейся к получению взыскателями суммы.
О не довзысканной сумме бухгалтеру (работодателю) необходимо сообщить государственному судебному исполнителю.
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан. 5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _______________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 26 к приказу
Приложение 26 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об обращении взыскания на стипендию, пособие по социальному страхованию, выплачиваемые при временной нетрудоспособности, пособие по безработице, пособие по инвалидности
"__" ____________ 20__года ___________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" _____ 20___года
о __________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании __________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________ (стипендию, пособие по социальному страхованию при временной нетрудоспособности, пособие по безработице, пособие по инвалидности)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 95, 97, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон),
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер ___________________________________________________________
(борышкердің аты-жөні және тегі (болған жағдайда), ЖСН)
еңбекке уақытша жарамсыздығы кезінде төленетін әлеуметтік сақтандыру жөніндегі
жәрдемақылардан сондай-ақ оқышулардың стипендиялары мен жұмыссыздық,
мүгедектік жөнiндегi жәрдемақылардан өндiрiп алынсын.
2. Ай сайын _____ % мөлшерінде _________________________ еңбекке уақытша
(борышкердің аты-жөні, тегі (бар болған жағдайда), ЖСН)
жарамсыздығы кезінде төленетін әлеуметтік сақтандыру жөніндегі жәрдемақылардан
сондай-ақ оқышулардың стипендиялары мен жұмыссыздық, мүгедектік жөнiндегi
жәрдемақылардан толық өтегенге дейін ұстау қажет.
3. Қаулы _________________________ бухгалтериясына орындау үшін жіберілсін.
(заңды тұлғаның атауы)
4. және Заңның 95-бабына сәйкес бір немесе бірнеше атқарушылық құжат бойынша борышкердің жалақысына немесе өзге де кіріс түрлеріне өндіріп алу қолданылған кезде борышкер жалақысының немесе өзге де кірісінің кемінде елу пайызы сақталуға тиіс.
Бұл ретте, алименттерді өндіріп алу және мертіккеннен немесе денсаулығы өзгеше зақымданғаннан, сондай-ақ асыраушының қайтыс болуынан келтірілген зиянды өтеу жағдайларын қоспағанда, борышкерде сақталатын сома республикалық бюджет туралы заңда жыл сайын тиісті қаржы жылына белгіленетін ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшерінен кем болмауға тиіс.
Жұмысынан айырылу жағдайына байланысты төленетін әлеуметтік төлемнен, мүгедектігі бар адамдарға берілетін мемлекеттік жәрдемақыдан және еңбекке қабілеттілігінен айырылу жағдайына байланысты төленетін әлеуметтік төлемнен төленуге тиесілі соманың жиырма бес пайызынан артық ұстап қалуға жол берілмейді.
Ал өндірілімей қалған сома туралы бухгалтерге (жұмыс берушіге) мемлекеттік сот орындаушысына хабарлау қажет.
5. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
6. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 27-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
27-қосымша
Берешекті анықтау туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
_________________________________________________ ______________________
__________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы __________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, берешек сомасын анықтау және оны
есептеу негізі)

1. Обратить взыскание на стипендию, пособие по социальному страхованию, выплачиваемые при временной нетрудоспособности, пособие по безработице, пособие по инвалидности выплачиваемое должнику
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника, ИИН)
2. Производить удержание ежемесячно в размере _______ % из стипендии, пособия по социальному страхованию при временной нетрудоспособности, пособия по безработице, пособия по инвалидности должника.
3. Постановление направить для исполнения в
__________________________________________________________________
(наименование юридического лица, организатор) и разъяснить, что в соответствии с Кодексом об административных правонарушениях Республики Казахстан, неисполнение постановления и иного законного требования судебного исполнителя влечет административную ответственность.
4. Разъяснить, что в соответствии со статьей 95 Закона при обращении взыскания на заработную плату или иные виды дохода должника по одному или нескольким исполнительным документам за должником должно быть сохранено не менее пятидесяти процентов заработной платы или иного дохода.
При этом сохраняемая сумма за должником должна быть не менее размера прожиточного минимума, устанавливаемого ежегодно на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, за исключением случаев взыскания алиментов и возмещения вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, а также смертью кормильца.
Не могут быть удержаны более двадцати пяти процентов от причитающейся к выплате сумм из социальной выплаты по случаю потери работы, государственного пособия для лиц с инвалидностью и социальной выплаты по случаю утраты трудоспособности
О не довзысканной сумме бухгалтеру (работодателю) необходимо сообщить государственному судебному исполнителю.
5. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
6. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _____________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 27 к приказу
Приложение 27 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об определении задолженности
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" _____20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании __________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание определения и расчет суммы задолженности, период, на который образовалась задолженность, ежемесячный долг исходя из ежемесячного заработка должника или иного дохода либо из средней месячной заработной платы. Если задолженность рассчитана исходя из средней месячной заработной платы в Республике Казахстан, обязательно указывается ежеквартальное изменение)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 99-бабын, 126-бабы
1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Берешектің мөлшері ___________________________ сомасында айқындалсын.
(берешектің сомасы көрсетіледі)
2. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 28-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
28-қосымша
Өндіріп алынған ақша сомасын бөлу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
______________________________________________________________________
(__________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, есептеу, өндіріп алынған ақша сомасын
бөлу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 99, 126 Закона Республики Казахстан от "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Определить размер задолженности должника
_________________________________________________________________.
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника)
по алиментам с "___" _________ 20___ года в размере
_____________________________________________________________теңге.
(указывается сумма задолженности)
2. Принять меры по взысканию образовавшейся задолженности.
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 28 к приказу
Приложение 28 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о распределении взысканных денег
"__" ________ 20__года _____________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(указывается расчет распределения взысканных денег между взыскателями, исполнительская санкция, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 108-бабын, 126-
бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. __________________ мөлшердегі өндіріп алынған сома келесі тәртіпте бөлінсін.
(соманың мөлшері көрсетіледі)
2. _________________ мөлшердегі сома ___________________ аударылуға жатады.
_______________________________________________________________________.
(мемлекет пайдасына аударылатын соманың барлығы немесе бөлігі жасалған
атқарушылық әрекеттер бойынша шығыстар немесе өндіріп алушыларға)
Барлық талаптар қанағаттандырылғаннан кейін соманың қалдығы борышкерге қайтарылсын.
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 29-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
29-қосымша
Өндіріп алуға қосу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
_________________________________________ _____________________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, өндіріп алуға қосу негізі)

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 108, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Взысканные деньги в размере _____________________ распределить в следующем порядке.
(указать размер суммы)
2. Из взысканной суммы в размере
_____________________________________________________________теңге:
Перечислить ______________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица)_______________(указать размер денег)
Перечислить_______________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица) сумму _________________________________в размере__________ теңге.
(полная либо часть денег, подлежащая перечислению в доход государства, по расходам по совершению исполнительных действий либо взыскателям)
3. Оставшиеся деньги, после удовлетворения всех требовании, возвратить должнику в размере __________________________________теңге.
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _______________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 29 к приказу
Приложение 29 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о присоединении к взысканию
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание присоединения к взысканию, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 109-бабын, 126-
бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. _________________ туралы атқарушылық іс жүргізулер өндіріп алуға қосылсын.
(атқарушылық құжаттың талабының мәні көрсетіледі)
2. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 30-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
30-қосымша
БЕКІТЕМІН
Аумақтық бөлімнің басшысы
– аға сот орындаушысы
________________________
(аумақтық бөлімнің атауы)
_________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы "__"_________
Мөрдің орны
Атқарушылық әрекеттер жасау жөніндегі шығыстарды өндіріп алу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
______________________________________________________________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_____________________________________________________________________
(шығыстардың есептелген сомасы, жеке тұлғаның аты-жөні және тегі
(бар болған жағдайда), ЖСН, шығын шеккен заңды тұлғаның атауы, БСН)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-
бабының 1-тармағын, 114-бабын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкер _________________________________________________________
(борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда),ЖСН, заңды
тұлғаның атауы, БСН) ____________________________________ пайдасына
__________ сомада
(шығын шеккен тұлғалардың немесе ұйымдардың) (сөздермен)
____________________________________________________________________
(атқарушылық әркеттің түрі)
атқарушылық әрекеттер жасау бойынша шығыстардың сомасы өндіріп алынсын.

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 109, 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Присоединить к взысканию исполнительные производства о
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________.
(сущность требования исполнительного документа)
2. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель ___________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 30 к приказу
Приложение 30 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
УТВЕРЖДАЮ
Руководитель территориального
отдела – старший
судебный исполнитель
____________________________
(наименование
территориального отдела)
____________________________
(подпись, фамилия,
инициалы)
"__"_____________ 20___ года
Постановление о возмещении расходов, понесенных при совершении исполнительных действий
"__" ________ 20__года ________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель _________________________
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(расчет суммы расходов, фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН понесших расходы)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 114, 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
ПОСТАНОВИЛ:
1. Взыскать с должника
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) сумму расходов по совершению исполнительных действий
__________________________________________________________________________
в сумме___________________________________________________________________
в пользу (вид исполнительных действий) (прописью) _______________________________________________________________________________.
(лиц или организаций, понесших эти затраты)

2. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және
Міндетті түрде орындалуға жатады.
4. Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті
санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы
мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 33-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
33-қосымша
Мәжбүрлеп орындау шараларының күшін жою туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
__________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ___________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____"_______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, тыйым салуды алып тастудың негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңының 10-бабының 1-тармағын, 47-бабы 2-
тармағын, 62-бабын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1.__________________________________________________ борышкерге тиесілі
(борышкер-жеке тұлғаның аты-жөні және тегі (болған жағдайда),
ЖСН, заңды тұлғаның атауы, БСН)
______________________________________________________________ түріндегі
(мүліктің атауы, оның ішінде ақшалай соммадан) мүлкінен тыйым, шектеу түріндегі
мәжбүрлеп орындату шараларының күшін жойылсын.

2. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _____________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 33 к приказу
Приложение 33 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об отмене мер принудительного исполнения
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
_________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании __________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание отмены мер обеспечения, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 2 статьи 47, пунктом 6 статьи 48, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Снять арест (запрет) с имущества
__________________________________________________________________
(наименование имущества, в том числе сумма денег) принадлежащего____________________________ наложенный постановлением
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
должника – физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
государственного судебного исполнителя ____________________ от "___" _________ 20___ года в пределах суммы ______________ теңге.

2. Қаулы орындау үшін ____________________________________________
жолдансын. (мемлекеттік тіркеу органының немесе банк қызметін жүзеге асыратын
заңды тұлғаның атауы)
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және
міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті
санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы
мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 34-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
34-қосымша
Борышкердің белгілі бір іс-әрекеттер жасауына тыйым салу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
___________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _____________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(борышкердің мүлкіне қатысты белгілі бір әрекеттер жасауға тыйым салу негіздері)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот
орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 10-бабының
1-тармағын, 32-бабы 3-тармағының 3) және 4) тармақшаларын, 126-бабын
басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкерге өзіндегі не өзге де жеке немесе заңды тұлғалардағы (банктерді және
банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарды, сондай-ақ
сақтандыру ұйымдарын қоспағанда) ақшасы мен бағалы қағаздарын қоса алғанда,
құқық меншігіндегі мүлкін ______________________________________________
теңге шегінде пайдалануға тыйым салынсын. (орындау бойынша шығыстарды ескере
отырып, атқарушылық құжатты орындауға қажетті сомасы)

2. Постановление направить для исполнения ___________________________________.
(наименование органа государственной регистрации либо банка и организации осуществляющего, отдельные виды банковской деятельности)
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 34 к приказу
Приложение 34 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о запрещении совершать определенные действия
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
_________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(основания запрещения совершать определенные действия по отношению к имуществу должника)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктами 3) и 4) пункта 2, пункта 3 статьи 32, статьей 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Запретить должнику пользоваться принадлежащим ему на праве собственности имуществом, в том числе деньгами, либо пользоваться им в пределах
______________________________________________________________ теңге (иная валюта).
(необходимая сумма для исполнения исполнительного документа, с учетом оплаты расходов по исполнению)

2. Мемлекеттік тіркеу органдарына борышкерге белгілі бір іс-әрекеттер жасауға тыйым салу, оның ішінде заңды тұлға органдарына шешімдер қабылдауға тыйым салу, сол сияқты заңды тұлғаның жылжымалы және жылжымайтын мүлкін, мүліктік және мүліктік емес құқықтарын, бағалы қағаздарын және жарғылық капитал мен мүліктегі үлестерін иеліктен шығару жөнінде қабылданған шешімдердің қолданылуын тоқтата тұру. Қаулыны орындау туралы ақпарат сот орындаушыға ұсынылсын.
3. Қаулы _____________________________________ орындау үшін жіберілсін.
(мемлекеттік тіркеу органының атауы, борышкерге)
4. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
5. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және
міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті
санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы
мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 35-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
35-қосымша
Атқарушылық санкциясын өндіріп алу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық санкциясын өндіріп алу
негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 47-бабының 2-
тармағын, 124-бабын, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала
отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

2. Запретить органам государственной регистрации совершать определенные действия к должнику, в том числе запрещение органам юридического лица принимать решения, а равно приостановление действия принятых решений по отчуждению движимого и недвижимого имущества, имущественных и неимущественных прав, ценных бумаг и долей в уставном капитале и имуществе юридического лица. Информацию об исполнении постановления предоставить судебному исполнителю.
3. Постановление направить для исполнения должнику и в _______________________.
(наименование органа, организации)
4. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _____________________________
Место печати                              (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 35 к приказу
Приложение 35 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о взыскании исполнительской санкции
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
_______________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя)
рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание взыскания исполнительской санкции)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 2 статьи 47, статьей 124, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:

1. _______________________________________ мемлекеттік сот орындаушысына
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
_________________________________________________ жекелеген атқарушылық
(қандай әрекеттер (шаралар) қолдану қажет екені көрсетіледі)
әрекеттерді жасауды және (немесе) жекелеген мәжбүрлеп орындату шараларын
қолдану тапсырылсын.
2. Қаулы орындау үшін ___________________________________________ жолдансын.
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4.Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және
міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 37-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
37-қосымша
Көлік құралын ұстау және арнайы тұраққа қою туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
__ (әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)мемлекеттік сот орындаушысы
____________________________________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _________________________________________ атқарушылық
іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің
деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_____________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкердің көлік құралын ұстау және
арнайы тұраққа қою негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 32-бабы 2-
тармағының 2) тармақшасын, 62-бабын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Поручить государственному судебному исполнителю
__________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции) совершить отдельные исполнительные действия и (или) применить отдельные меры
принудительного исполнения
__________________________________________________________________.
(указать какие действия (меры) необходимо провести)
2. Постановление направить для исполнения в
__________________________________________________________________.
(наименование территориального отдела департамента юстиции)
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 37 к приказу
Приложение 37 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о задержании с водворением на специальную стоянку транспортного средства должника
"__" ________ 20__года _________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель ____________________________
_______________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о _________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
______________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание о задержания и водворения на специальную стоянку транспортного средства должника, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь статьей 10, подпунктом 2) пункта 2 статьи 32, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. _____________________________________________________________ тиесілі
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН
,заңды тұлғаның атауы, БСН) ____________________________________
_______________________________ құқық белгілейтін құжаттар алып қойылсын.
2. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы ________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 40-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
40-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор ________________
(прокуратураның атауы)
__________________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы "__"__________
Мөрдің орны
Банктік шоттардың нөмірлері және оларда ақшаның бар-жоғы туралы, электрондық әмиянның нөмірлері және оларда электрондық ақшаның бар-жоғы туралы ақпаратты, банктердегі, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардағы, электрондық ақша эмитенттеріндегі және (немесе) электрондық ақша жүйесінің операторларындағы, микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы мүліктің сипаты мен құны туралы мәліметтерді талап ету және оларға тыйым салу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
__________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы,
берілген күні)
20__ жылғы "____" ________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, тыйым салу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 740
бабының 1-тармағының 1) тармақшасын, 328-бабын, Заңның 10-бабының 1-тармағын,
32, 58, 62, 63 және 126-баптарын, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк
қызметі туралы" Заңының 61, 70 баптарын, "Төлемдер және төлем жүйелері туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының 27, 44 баптарын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ

1. Изъять правоустанавливающие документы ________________________________,
(указывается тип, вид правоустанавливающего документа)
принадлежащие____________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
2. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель ____________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 40 к приказу
Приложение 40 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор __________________
(наименование прокуратуры)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" _____________ 20___ года
Место печати
Постановление об истребовании информации о номерах банковских счетов и наличии денег на них, о номерах электронных кошельков и наличии электронных денег на них, сведений о характере и стоимости имущества, находящегося в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, эмитентах электронных денег и (или) операторах систем электронных денег, организациях, осуществляющие микрофинансовую деятельность, а также в страховых организациях, и наложении ареста на них
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель _____________________
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
_________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание наложения ареста со ссылкой на нормы действующего Закона либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 740 Гражданского кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 10, подпунктом 1-1) статьи 32, статьями 58, 62, 63, 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" статьями 61, 70 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и статьями 27 и 44 Закона Республики Казахстан "О платежах и платежных системах",
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер ___________________________________________________________
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), ЖСН,
заңды тұлғаның атауы, БСН) банктік шоттарының нөмірлерін және оларда ақшаның
бар-жоғы туралы, электрондық әмиян нөмірлері және оларда электрондық ақшаның
бар-жоғы туралы ақпаратты, банктердегі, банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдардағы, электрондық ақша эмитентіндегі және (немесе)
электрондық ақша жүйелері операторындағы, микроқаржылық қызметті жүзеге
асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы мүліктің сипаты мен
құны туралы мәліметтер ұсынылсын және оларға_____________________________
(орындалу бойынша шығындарын төлеуді есепке ала отырып, атқарушылық құжатты
орындау үшін қажетті сома) теңге (шетел валютасы) көлемінде оларға тыйым
салынсын.
2. Қаулы _________________________ орындау үшін жолдансын және осы қаулының
(органның, ұйымның атауы)
орындалуы туралы ақпарат сот орындаушыға ____________________ ұсынылсын.
(мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 41-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
41-қосымша
Атқарушылық құжаттың орындалуын қамтамасыз ету шараларын қабылдау туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
____________________________________________ _____________________________
(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы) мемлекеттік сот орындаушысы
_______________________________________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_____________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, жылжымайтын мүлікті алып қою негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 32-бабы 2-
тармағының, 1) тармақшасын, 3-тармағын, 62, 63, 65 және 126-бабы 1-тармағының 1)
тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

1. Предоставить государственному судебному исполнителю информацию о номерах банковских счетов и наличии денег на них, о номерах электронных кошельков и наличии электронных денег на них, в том числе сведений о характере и стоимости имущества, находящегося в банках, организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, эмитентах электронных денег и (или) операторах систем электронных денег, организациях осуществляющие микрофинансовую деятельность, а также в страховых организациях в отношении должника
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование
юридического лица, БИН) и наложить на них арест в пределах
__________________________________________________________________________
_____________________________________________________________теңге (иная валюта)
2. Постановление направить для исполнения в __________________________________
(наименование органа, организации) и представления информации об исполнении настоящего постановления судебному исполнителю по адресу
_________________________________________________________________________.
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель __________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 41 к приказу
Приложение 41 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о принятии мер обеспечения исполнительного документа
"__" ________ 20__года _____________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель ______________________________
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя) рассмотрев материалы исполнительного производства №________ от "__" ______ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
______________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание наложения ареста, со ссылкой на нормы действующего Закона "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, подпунктом 1) пункта 2, пунктом 3 статьи 32, статьями 62, 63, 65 и 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:

1. Борышкер_______________________________________________________
(борышкер - жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда),
ЖСН,заңды тұлғаның атауы, БСН)
__________________________________________________________________ теңге
(орындалу бойынша шығындарын төлеуді есепке ала отырып, атқарушылық құжатты
орындау үшін қажетті сома) (шетел валютасы) көлемінде мүлкіне тыйым салынсын.
2. Қаулы ____________________________ орындауға жолдансын және осы қаулының
(органның, ұйымның атауы) орындалуы туралы ақпарат берілсін.
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін
Мемлекеттік сот орындаушы _________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 42-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
42-қосымша
"САНКЦИЯЛАЙМЫН"
Прокурор _________________
(прокуратураның атауы)
_______________________
(қолы, инициалдары және тегі)
20___ жылғы "__"__________
Мөрдің орны
Борышкерге, борышкер болып табылатын заңды тұлға басшысына (оның міндетін атқарушының) іздеу салу туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
__________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ___________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
____________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _____________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_____________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкерге іздеу жариялаудың негізі)

1. Наложить арест на имущество должника
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника-физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН) в пределах____________________________ теңге (иная валюта)
(необходима сумма для исполнения исполнительного документа, с учетом оплаты расходов по исполнению)
2. Постановление направить для исполнения в __________________________________________________________________
(наименование органа, организации) и представления информации об исполнении настоящего постановления.
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель _____________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 42 к приказу
Приложение 42 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор __________________
(наименование прокуратуры)
____________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
"__" _____________ 20___ года
Место печати
Постановление об объявлении должника, руководителя (исполняющего его обязанности) юридического лица, являющегося должником в розыск
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель_______________________________
__________________________________________________________________ (наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя), рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года о________________________________________________________________, (указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании __________________________________________________________________ (наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основания об объявлении в розыск должника, со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта)

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 45 бабы, 126-бабын
басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Борышкерге, борышкер болып табылатын заңды тұлға басшысына (оның міндетін
атқарушы) __________________________________ тұлғаға іздеу жариялау
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН,
заңды тұлға басшысының аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда,БСН)
қойылсын.
2. Қазақстан Республикасынан шығуын уақытша шектеу туралы қаулы атқарушылық іс жүргізу органдарының мемлекеттік автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы iшкi iстер органдары, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметі, экономикалық тергеу қызметіне орындау үшін жолдансын.
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Ескерту: қаулы жазбаша нысанда немесе электронды құжат нысанында санкциялауға жатады. Бұл ретте, электрондық құжаттың нысаны өзгертілуі мүмкін. Прокурордың электронды цифрлық қолы, сондай-ақ оның аты, әкесінің аты, тегі (бар болған жағдайда), қол қойған күні, прокуратураның атауы құжаттың сол жағында орналастырылады. Жоғары оң жақ бұрышында "Санкциялаймын" грифі, прокуратураның атауы, прокурордың инициалдары және тегі, сондай-ақ күні көрсетілмейді.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 43-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
43-қосымша
Борышкер болып табылатын жеке кәсіпкердің, заңды тұлғаның кірістері, сондай-ақ дебиторлық берешегі туралы мәлімет талап ету туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
__________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, борышкер болып табылатын жеке
кәсіпкердің, заңды тұлғаның кірістері, сондай-ақ дебиторлық берешегі туралы мәлімет
талап ету негізі көрсетіледі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 86, 87 және 126-
баптарын, Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да
міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 30-бабын басшылыққа ала
отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьей 45, статьей 126 Закона,
ПОСТАНОВИЛ:
1. Объявить в розыск должника, руководителя (исполняющего его обязанности) юридического лица, являющегося должником
__________________________________________________________________,
(Ф.И.О. (при наличии) должника-физического лица, ИИН, Ф.И.О. (при наличии) руководителя юридического лица, ИИН) являющегося должником (руководителем (исполняющим обязанности) юридического лица).
2. Постановления судебного исполнителя об объявлении должника в розыск направить для исполнения в территориальные органы внутренних дел, антикоррупционной службы, службы экономических расследований Республики Казахстан.
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Примечание: постановление подлежит санкционированию в письменной форме либо в цифровой форме. При этом форма электронного документа может быть изменена. Электронная цифровая подпись прокурора, а также его фамилия, имя, отчество (при наличии), дата подписи, наименование прокуратуры размещаются с левой стороны документа. В правом верхнем углу гриф "Санкционирую", наименование прокуратуры, фамилия, инициалы прокурора, а также дата не указываются.
Государственный судебный исполнитель ______________________________________
Место печати                               (подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 43 к приказу
Приложение 43 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об истребовании сведений о доходах, а также дебиторской задолженности индивидуального предпринимателя, юридического лица, являющегося должником
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель ___________________________
__________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя), рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание истребования информации о доходах, а также дебиторской задолженности индивидуального предпринимателя, юридического лица, являющегося должником)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, 86, 87126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", статьи 45 "Налогового кодекса" Республики Казахстан,
ПОСТАНОВИЛ:

1. Мемлекеттік сот орындаушысына борышкер _________________________
(жеке тұлға-борышкердің аты, әкесінің аты және тегі (бар болған жағдайда), ЖСН,
заңды тұлға атауы, БСН) болып табылатын жеке кәсіпкердің, заңды тұлғаның
табыстары, сондай-ақ дебиторлық берешегі туралы мәлімет ұсынылсын.
2. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
3. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және
міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті
санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 44-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
44-қосымша
Интернет-платформалардың және (немесе) платформалық жұмыспен қамтудың мобильдік қосымшаларының операторларынан, сондай-ақ ойын бизнесін (букмекерлік кеңселерді) ұйымдастырушылардан борышкердің табыстары туралы мәліметті талап ету туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
___________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" _______________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
_______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, интернет-платформалардың және (немесе)
платформалық жұмыспен қамтудың мобильдік қосымшаларының операторларынан,
сондай-ақ ойын бизнесін (букмекерлік кеңселерді) ұйымдастырушылардан
борышкердің табыстары туралы мәліметті талап ету негізі көрсетіледі)

1. Предоставить государственному судебному исполнителю информацию о доходах, а также дебиторской задолженности индивидуального предпринимателя, юридического лица, являющегося должником
_______________________________________________________________________
_____________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии)
должника - физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН).
2. Постановление направить для исполнения в органы государственных доходов и представления информации об исполнении настоящего постановления судебному исполнителю по адресу
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. В соответствии с Кодексом об административных правонарушениях Республики Казахстан, неисполнение постановления и иного законного требования судебного исполнителя влечет административную ответственность.
5. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель__________________________________
Место печати                                     (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 44 к приказу
Приложение 44 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление об истребовании сведений о доходах должника операторами интернет-платформ и (или) мобильных приложений платформенной занятости, а также организаторами игорного бизнеса (букмекерскими конторами)
"__" ________ 20__года ________________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель ___________________________
________________________________________________________________
(наименование территориального отдела департамента юстиции, фамилия, имя и отчество (при наличии) судебного исполнителя), рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о_________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
__________________________________________________________________
(основание истребования информации о доходах должника операторами интернет-платформ и (или) мобильных приложений платформенной занятости, а также организаторами игорного бизнеса (букмекерскими конторами).

Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 100 және 126-
баптарын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. Мемлекеттік сот орындаушысына борышкердің_______________
(борышкер жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), ЖСН) туралы
интернет-платформалардың және (немесе) платформалық жұмыспен қамтудың
мобильдік қосымшаларының операторлары, сондай-ақ ойын бизнесін (букмекерлік
кеңселерді) ұйымдастырушылар
"____" __________ 20 жылдан "___" __________ 20 жылға дейінгі кезең үшін
мынадай мәліметтерді қоса алғанда, табыстары туралы ақпарат ұсынсын:
1) борышкердің интернет-платформада және (немесе) платформалық жұмыспен қамтудың мобильдік қосымшасында, сондай-ақ ойын бизнесін (букмекерлік кеңселерді) ұйымдастырушыларда тіркелуінің болуы туралы;
2) борышкер көрсететін қызметтердің және (немесе) орындайтын жұмыстарының түрлері туралы;
3) борышкерге есептелген және (немесе) төленген табыстардың сомасы туралы;
4) табыстарды алу кезеңдері туралы;
5)атқарушылық құжатты орындау үшін қажетті өзге де мәліметтер.
2. Осы қаулы орындау үшін_____________________________________________
(интернет-платформаның және (немесе) платформалық жұмыспен қамтудың
мобильдік қосымшасының операторының, ойын бизнесін (букмекерлік кеңсені)
ұйымдастырушының атауы) жолдансын және қаулының орындалуы туралы ақпарат
мына мекенжай ________________________________ бойынша жеке сот
орындаушысына ұсынылсын:
3. Осы қаулының көшірмесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен атқарушылық іс жүргізу тарптарына жіберілсін.
4. Сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді және міндетті түрде орындалуға жатады.
Соттың не прокурордың санкциялауына жататын қаулылар сот орындаушысы тиісті санкцияны алғаннан кейін орындалуға жатады.
Сот орындаушысының атқарушылық құжатты орындауға байланысты әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), сондай-ақ атқарушылық әрекеттерді жасаудан бас тартуына Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
Мемлекеттік сот орындаушы __________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Бұйрыққа 45-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
11-қосымша
Сот орындаушысына келуден жалтарып жүрген адамды күштеп келтіру туралы қаулының үлгі нысаны
20__жыл "__" ________
___________________________________
(елді мекеннің атауы)
___________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы ____________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)және тегі)
_______________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе
органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ______________________________________________________
атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің
деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
______________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік
құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, сот орындаушысына келуден жалтарып
жүрген адамды күштеп келтіру негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 27-бабының 5-
тармағын, 35-1, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын, "Қазақстан
Республикасының ішкі істер органдары туралы" 2014 жылғы 23 сәуірдегі Қазақстан
Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 36) тармақшасын басшылыққа ала
отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, 100 и 126 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей",
ПОСТАНОВИЛ:
1. Предоставить государственному судебному исполнителю информацию о доходах должника операторами интернет-платформ и (или) мобильных приложений платформенной занятости, а также организаторами игорного бизнеса (букмекерскими конторами) должника__________________________________________________________
_________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при наличии) должника - физического лица, ИИН), за период с "___" ________ 20____ года по "__" ________ 20 ____ года, включая сведения о:
1) наличии регистрации должника на интернет-платформе и (или) в мобильном приложении платформенной занятости, а также организаторами игорного бизнеса (букмекерскими конторами);
2) видах оказываемых должником услуг и (или) выполняемых работ;
3) сумме доходов, начисленных и (или) выплаченных должнику;
4) периодах получения доходов;
5) иных сведениях, необходимых для исполнения исполнительного документа.
2. Постановление направить для исполнения в
__________________________________________________________________
(наименование оператора интернет-платформы и (или) мобильного приложения платформенной занятости, организатора игорного бизнеса (букмекерской конторы)) и представления информации об исполнении настоящего постановления частному судебному исполнителю по адресу ___________________________________________________________________
_____________________________________________________________.
3. Копию настоящего постановления направить сторонам исполнительного производства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения и подлежит обязательному исполнению.
Постановления, подлежащие санкционированию судом либо прокурором, исполняются после получения соответствующей санкции судебным исполнителем.
Действия (бездействие) судебного исполнителя, связанные с исполнением исполнительного документа, а также отказ в совершении исполнительных действий могут быть обжалованы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Государственный судебный исполнитель __________________________
Место печати                               (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 45 к приказу
Приложение 11 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2019 года № 135
Типовая форма
Постановление о приводе лица, уклоняющегося от явки к судебному исполнителю
"__" ________ 20__года ___________________________________
(наименование населенного пункта)
Государственный судебный исполнитель
__________________________________________________________________,
(наименование территориального отдела департамента юстиции, (фамилия, имя и отчество
(при наличии) судебного исполнителя)
__________________________________________________________________
рассмотрев материалы исполнительного производства №______ от "__" ________ 20___года
о ________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника) возбужденного на основании
__________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
_________________________________________________________________________
(основание привода лица со ссылкой на нормы действующего Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" либо иного нормативного правового акта)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, пунктом 5 статьи 27, статьей 35-1, подпунктом 1) пункта 1 статьи 126 Закона, подпунктом 36) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об органах внутренних дел Республики Казахстан",
ПОСТАНОВИЛ: