Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 703/НҚ "Астана Хаб" дербес кластерлік қоры қызметінің қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 2026 жылғы 17 шiлдедегi № 421/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 20 шiлдеде № 39352 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 703/НҚ ""Астана Хаб" дербес кластерлік қоры қызметінің қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37807 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Астана Хаб" дербес кластерлік қоры қызметінің қағидаларында:
4-тармақтың:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген Қордың функцияларын орындау цифрлық технологияларды дамытуды ынталандыру мақсаты үшін Қор әзірлейтін бағдарламаларды іске асыру арқылы мынадай бағыттар бойынша жүзеге асырылады:";
9) және 10) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"9) цифрлық технологиялар саласында талдамалық зерттеулерді ұйымдастыру және жүргізу;
10) цифрлық технологиялар саласында технологиялық бизнес-инкубациялау;";
12) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"12) цифрлық технологиялар саласындағы отандық және шетелдік сарапшыларды тарту;";
6-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) беру немесе айрықша (мүліктік) құқықтарды ұсыну туралы шарт бойынша цифрлық технологиялар саласындағы отандық әзірлемелердің нәтижелерін коммерциялық іске асыру және (немесе) оларға құқықтарды беру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;";
7-тармақ:
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 536-бабының 2), 3), 4) және 9) тармақшаларында көрсетілген тауарларды ілгерілетуге, маркетингке және (немесе) өткізу көлемін ұлғайтуға бағытталған жобаларды іске асырмауы тиіс;";
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) өтінім берушінің жобасы шеңберінде ұсынылатын тауарлар, жұмыстар және (немесе) көрсетілетін қызметтер Қазақстан Республикасының "Ойын бизнесі туралы" Заңына сәйкес ойын бизнесі саласындағы қызметті құруға, оның жұмыс істеуін қамтамасыз етуге, қолдауға, ілгерілетуге немесе қызмет көрсетуге, сондай-ақ қаржылық (инвестициялық) пирамидаға және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынған кез келген өзге қызметке бағытталмайды.
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 703/НҚ "Об утверждении Правил деятельности автономного кластерного фонда "Астана Хаб"
Приказ и.о. Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 17 июля 2026 года № 421/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июля 2026 года № 39352
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 703/НҚ "Об утверждении Правил деятельности автономного кластерного фонда "Астана Хаб" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37807), следующие изменения и дополнения:
в Правилах деятельности автономного кластерного фонда "Астана Хаб", утвержденных указанным приказом:
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"4. Выполнение функций Фонда, предусмотренных в пункте 3 настоящих Правил, осуществляется посредством реализации программ, разрабатываемых Фондом для целей стимулирования развития цифровых технологий по следующим направлениям:";
подпункты 9) и 10) изложить в следующей редакции:
"9) организация и проведение аналитических исследований в области цифровых технологий;
10) технологическое бизнес-инкубирование в области цифровых технологий;";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) привлечение отечественных и зарубежных экспертов в области цифровых технологий;";
подпункт 3) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"3) организация и проведение мероприятий по коммерческой реализации и (или) передаче прав на результаты отечественных разработок в области цифровых технологий по договору о передаче или предоставлении исключительных (имущественных) прав;";
пункт 7:
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) не реализовывать проекты, направленные на продвижение, маркетинг и (или) увеличение объемов реализации товаров указанных в подпунктах 2), 3), 4) и 9) статьи 536 Налогового кодекса Республики Казахстан;";
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) товары, работы и (или) услуги, предлагаемые в рамках проекта заявителя, не направлены на создание, обеспечение функционирования, поддержку, продвижение или обслуживание деятельности в сфере игорного бизнеса в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об игорном бизнесе", а также финансовой (инвестиционной) пирамиды и любой иной деятельности, запрещенной законодательством Республики Казахстан.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Қор қатысуға арналған өтініш, сондай-ақ осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген мәліметтер жіберілген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде олардың толықтығы мен дұрыстығын, сондай-ақ осы Қағидаларда көрсетілген талаптарға сәйкестігін қарайды.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. "Астана Хаб" қатысушысы қызметі шарттарының үлгілік шартына қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық түрде "Астана Хаб" қатысушысын тіркеу туралы куәлік беріледі.";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. "Астана Хаб" қатысушысы ретіндегі қатысу мерзімі және оның аяқталуы";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. "Астана Хаб" қатысушысы ретіндегі қатысу мерзімін Қор айқындайды және ол 1 (бір) жылдан кем болмауға тиіс.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Қатысу мерзімін ұзартуға өтініш Қорға қатысу мерзімі аяқталғанға дейін 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірілмей беріледі.
Қатысу мерзімі ұзартылған кезде Қор "Астана Хаб" қатысушысын тіркеу туралы куәлікке тиісті өзгерістер енгізеді.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. "Астана Хаб" қатысушысының қатысуы жоспарлы немесе мерзімінен бұрын тәртіппен аяқталады.";
28-тармақтың:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"28. "Астана Хаб" қатысушысының қатысуын мерзімінен бұрын тоқтату мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:";
7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) "Астана Хаб" қатысушысының осы Қағидалардың 31-1-тармағында және "Астана Хаб" қатысушысы қызметі шарттарының үлгілік шартында көзделген міндеттемелерді орындамауы;";
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) заңды күшіне енген сот актісімен расталған, қатысушының не ол іске асырып отырған жоба шеңберінде Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынған қызметті жүзеге асыру фактісін анықтауы.";
30 және 31 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Осы Қағидалардың 28-тармағының 1), 2), 7) тармақшаларында көзделген жағдайларда Қор "Астана Хаб" қатысушысының мерзімінен бұрын тоқтату туралы мәселені Комиссияның қарауына шығарады.
Комиссия осы Қағидалардың 28-тармағының 1), 2) және 7) тармақшаларында көзделген негіздемелер болған кезде "Астана Хаб" қатысушысының қатысуды және мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешім қабылдайды.
31. "Астана Хаб" қатысушысы "Астана Хаб" қатысушысы ретінде қатысу кезеңінде осы Қағидаларда, Қордың ішкі нормативтік құжаттарында және "Астана Хаб" қатысушысы қызметі шарттарының үлгілік шартында белгіленген қарсы міндеттемелерді орындауды өзіне қабылдайды.";

"12. Фонд в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня направления заявления на участие со всеми сведениями, указанными в пункте 9 настоящих Правил, рассматривает их на полноту и достоверность, а также на соответствие требованиям, указанным в настоящих Правилах.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Участнику "Астана Хаб" в течение 3 (трех) рабочих дней со дня подписания типового договора об условиях деятельности участника "Астана Хаб" выдается свидетельство о регистрации участника "Астана Хаб" по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в электронном виде.";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Срок и завершение участия в качестве участника "Астана Хаб"";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Срок участия в качестве участника "Астана Хаб" определяется Фондом и не может быть менее 1 (одного) года.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Заявление на продление срока участия подается в Фонд не позднее 10 (десяти) рабочих дней до окончания срока участия.
При продлении срока участия Фонд вносит соответствующие изменения в свидетельство о регистрации участника "Астана Хаб".";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Участие участника "Астана Хаб" завершается в плановом или досрочном порядке.";
в пункте 28:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"28. Досрочное прекращение участия участника "Астана Хаб" осуществляется в следующих случаях:";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) неисполнения участником "Астана Хаб" обязательств, предусмотренных пунктом 31-1 настоящих Правил и типовым договором об условиях деятельности участника "Астана Хаб";";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) установления факта осуществления участником либо в рамках реализуемого им проекта деятельности, запрещенной законодательством Республики Казахстан, подтвержденного вступившим в силу судебным актом.";
пункты 30 и 31 изложить в следующей редакции:
"30. В случаях, предусмотренных подпунктами 1), 2), 7) пункта 28 настоящих Правил, Фонд выносит на рассмотрение Комиссии вопрос о досрочном прекращении участия участника "Астана Хаб".
Комиссия при наличии оснований, предусмотренных подпунктами 1), 2) 7) пункта 28 настоящих Правил, принимает решение о досрочном прекращении участия участника "Астана Хаб".
31. Участник "Астана Хаб" принимает на себя выполнение встречных обязательств, установленных настоящими Правилами, внутренними нормативными документами Фонда и условиями типового договора об условиях деятельности участника "Астана Хаб", в течение периода участия в качестве участника "Астана Хаб".";

мынадай мазмұндағы 31-1-тармақпен толықтырылсын:
"31-1. Цифрлық технологиялар саласын дамыту мақсатында "Астана Хаб" қатысушысы IT-экожүйені дамытуға, білімді, тәжірибені және үздік практикаларды таратуға, кадрлық әлеуетті дамытуға, кәсіби құзыреттерді арттыруға, цифрлық технологиялар саласындағы жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге, салалық өзара іс-қимылды ынталандыруға және (немесе) инновациялық белсенділікті қолдауға бағытталған қарсы міндеттемелерді өзіне қабылдайды.
Қарсы міндеттемелердің көлемі Қордың ішкі нормативтік құжаттарында белгіленген тәртіппен қатысушы жұмыскерлерінің саны мен оның қаржы-шаруашылық қызметінің көлемі ескеріле отырып, сараланған негізде айқындалады.
Көрсетілген міндеттемелерді орындау Қордың оларды орындауды есепке алу мен мониторинг жүргізуді көздейтін интернет-ресурсы арқылы жүзеге асырылады.";
32-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қордың сұрау салуы келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде "Астана Хаб" қатысушысы өзі төлеуші болып табылатын салықтар, алымдар (баждар) бойынша мемлекеттік статистикалық есептіліктің, салық декларацияларының (есептердің) көшірмелерін ұсынады.";
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Жылдық кірісі айлық есептік көрсеткіштің үш жүз мың еселенген мөлшерінен асатын "Астана Хаб" қатысушылары жыл сайын 20 шілдеге дейін кірістер құрылымы және қызметтің АКТ саласындағы басым қызмет түрлерінің тізбесі талаптарына сәйкестігі туралы есепті және (немесе) қорытындыны ұсынады.
Есепте және (немесе) қорытындыда көрсетілген мәліметтер Қазақстан Республикасының "Аудиторлық қызмет туралы" Заңына сәйкес аудитормен расталады.";
40 және 41-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"40. "Астана Хаб" қатысушыларының қызметін мониторингтеу және бағалау нәтижелері бойынша Қор "Астана Хаб" қатысушысының жобаны одан әрі іске асыруының орындылығы немесе орынсыздығы туралы қорытынды дайындайды.
41. Қор тоқсан сайын цифрландыру саласындағы уәкілетті органға есепті кезеңнен кейінгі күнтізбелік ай ішінде жүргізілген мониторинг қорытындылары бойынша қатысушылардың жобаларын іске асырудың орындылығы туралы талдамалық ақпарат дайындайды.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Цифрлық активтер және серпінді технологиялар комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

дополнить пунктом 31-1 следующего содержания:
"31-1. В целях развития отрасли цифровых технологий участник "Астана Хаб" принимает на себя встречные обязательства, направленные на развитие ИТ-экосистемы, распространение знаний, опыта и лучших практик, развитие кадрового потенциала, повышение профессиональных компетенций, содействие занятости в отрасли цифровых технологий, стимулирование отраслевого взаимодействия и (или) поддержку инновационной активности.
Объем встречных обязательств определяется на дифференцированной основе с учетом численности работников участника и объема его финансово-хозяйственной деятельности в порядке, установленном внутренними нормативными документами Фонда.
Исполнение указанных обязательств осуществляется посредством интернет-ресурса Фонда, предусматривающего учет и мониторинг их выполнения.";
часть вторую пункта 32 изложить в следующей редакции:
"В течение 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления запроса Фонда участник "Астана Хаб" предоставляет копии государственной статистической отчетности, налоговых деклараций (расчетов) по налогам, сборам (пошлинам), плательщиком которых он является.";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Участники "Астана Хаб" с годовым доходом свыше тридцатитысячекратного месячного расчетного показателя ежегодно, до 20 июля, представляют отчет и (или) заключение о структуре доходов и соответствии деятельности требованиям Перечня приоритетных видов деятельности в области ИКТ.
Сведения, указанные в отчете и (или) заключении, подтверждаются аудитором в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности".";
пункты 40 и 41 изложить в следующей редакции:
"40. По результатам мониторинга и оценки деятельности участников "Астана Хаб" Фонд готовит заключение о целесообразности и нецелесообразности дальнейшей реализации проекта участником "Астана Хаб".
41. Фонд ежеквартально подготавливает уполномоченному органу в сфере цифровизации аналитическую информацию о целесообразности реализации проектов участников по итогам проведенного мониторинга в течение календарного месяца после отчетного периода.";
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 исключить.
2. Комитету цифровых активов и прорывных технологий Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму
министрдің міндетін атқарушы
М. Олжабеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп
және құрылыс министрлігі
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрдің
атқарушы
2026 жылғы 17 шілдедегі
№ 421/НҚ
бұйрығына Қосымша 1
"Астана Хаб" дербес
кластерлік қоры
қызметінің қағидаларына
1-қосымша
Жобаның бизнес-жоспарында сипаттауға қажетті мәліметтер
Р/с №
Жобаның (жобалардың) бизнес-жоспарында сипаттауға қажетті мәліметтер тізбесі
1.
Сипаттамасы, мақсаттары мен міндеттері бар жобаның (жобалардың) атауы
2.
Жобаны (жобаларды) іске асырудың орны
3.
Цифрландыру объектісіне меншік құқығының туындау негізі.
Патенттік-лицензиялық қорғау, авторлық құқықтар, сауда белгілері және басқа да зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтер (бар болса).
4.
Команда туралы мәліметтер. Жобаны нақты жүзеге асыру үшін қажетті біліктілігі және (немесе) еңбек өтілі және (немесе) тәжірибесі, оның ішінде жобаны іске асыру үшін резидент пен бейрезиденттерді тарту жоспарланып отырғаны туралы көрсетілген қызметкерлердің штат саны.
5.
Жобаның (жобалардың) дайындық сатысы
6.
Жоба (жобалардың) тиімділігінің түйінді көрсеткіштері (KPI)
7.
Жобаның техникалық сипаттамасы (архитектура, құрылымы, қолданылатын шешімдер)
8.
"Астана Хаб" қатысушысы ретінде қатысу кезеңіне жобаны (жобаларды) іске асыруға жоспарланған шығыстардың сметасы.
9.
Жоба (жобалар) шеңберінде ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің, мүліктік құқықтардың түрлері.
Сату тәсілі және болжамды сатудың күтілетін жыл сайынғы көлемі, түсім (кіріс) ("Астана Хаб" қатысушысы ретінде қатысу кезеңіне көрсетіледі).
10.
Клиенттер/әлеуетті клиенттер
11.
11. "Астана Хаб" қатысушысы ретінде қатысу кезеңіне жобаны (жобаларды) іске асыру үшін қажетті іс-шаралар жоспары (жобаны іске асыру және дамыту үшін қажетті нақты іс-шараларды (қадамдарды) сипаттау).
*Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы қызметтің бірнеше басым түрлерін жүзеге асыру жоспарлағанда өтініш беруші бизнес-жоспарда әрбір қызмет түрі шеңберіндегі барлық жобаларды көрсетеді.
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму
министрдің атқарушы
2026 жылғы 17 шілдедегі
№ 421/НҚ
"Астана Хаб" дербес
кластерлік қоры
қызметінің қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Астана Хаб" қатысушысын тіркеу туралы КУӘЛІК
________________________________________________________берілді атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі ______________________________________________________________ мекенжайы
Берілген күні: _____________
Қолданылу кезеңі: ____________
Тіркеу нөмірі _________
QR-код
Ескертпе: куәлік электрондық түрде беріледі. QR-кодтың болуы куәліктің қолданылуын растау үшін пайдаланылады.

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра министр
искусственного интеллекта и
цифрового развития
Республики Казахстан
М. Олжабеков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу И.о. министра
искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 17 июля 2026 года № 421/НҚ
Приложение 1
к Правилам деятельности
автономного кластерного
фонда "Астана Хаб"
Сведения, необходимые к описанию в бизнес-плане проекта
№ п/п
Перечень сведений, необходимых к описанию в бизнес-плане проекта
1.
Наименование проекта (проектов) с его описанием, целями и задачами
2.
Место реализации проекта (проектов)
3.
Основание возникновения права собственности на цифровой объект.
Сведения о патентно-лицензионной защите, авторских правах, торговых знаках и других объектах интеллектуальной собственности (при наличии).
4.
Сведения о команде. Штатное количество работников, с указанием квалификации и (или) трудового стажа, и (или) опыта, необходимого для фактического осуществления проекта, в том числе о планируемом к привлечению нерезидентов и резидентов для реализации проекта.
5.
Стадия готовности проекта (проектов)
6.
Ключевые показатели эффективности (KPI) проекта (проектов)
7.
Техническое описание проекта (архитектура, структура, применяемые решения)
8.
Смета планируемых расходов на реализацию проекта (проектов) на период участия в качестве участника "Астана Хаб".
9.
Виды предлагаемых товаров, работ, услуг, имущественных прав в рамках проекта (проектов). Способ продаж и ожидаемый ежегодный объем предполагаемых продаж, выручка (доход) (указывается на период участия в качестве участника "Астана Хаб") ожидаемый ежегодный объем предполагаемых продаж, выручка (доход) (указывается на период участия в качестве участника "Астана Хаб").
10.
Клиенты/потенциальные клиенты
11.
План мероприятий, необходимый для реализации проекта (проектов) (описание конкретных мероприятий (шагов) необходимых для реализации и развития проекта) на период участия в качестве участника "Астана Хаб".
*При планируемом осуществлении нескольких приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий, заявитель отражает в бизнес-плане все проекты в рамках каждого вида деятельности.
И.о. министра искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
от 17 июля 2026 года № 421/НҚ
Приложение 2
к Правилам деятельности
автономного кластерного
фонда "Астана Хаб"
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации участника "Астана Хаб"
Выдано ______________________________________________________________
наименование, бизнес-идентификационный номер
_____________________________________________________________________
местонахождение
Дата выдачи: _______________
Выдано на срок: ____________
Регистрационный номер: _________
QR-код
Примечание: свидетельство выдается в электронном виде. Наличие QR-кода используется для подтверждения действительности свидетельства.