Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің әскери полиция органдарының патрульдеуді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2023 жылғы 5 маусымдағы № 36/қе бұйрығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2026 жылғы 1 шiлдедегi № 52/қе бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 1 шiлдеде № 39180 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің әскери полиция органдарының патрульдеуді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2023 жылғы 5 маусымдағы № 36/қе бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32704 болып тіркелген) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің әскери полиция органдарының патрульдеуді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) тасымалданатын бейнетіркегіш (бұдан әрі – бейнежетон) – құқық бұзушылықтың жасалу фактілерін, сондай-ақ әскери полиция органдары әскери қызметшілерінің әрекеттерін аудио- және бейнетіркеуін жүзеге асыруға арналған портативті техникалық құрылғы.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Әскери полиция органдарының әскери көлік құралдарының жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету саласында патрульдеу жүргізу тәртібі "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары автокөлік құралдарының жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 445/ҚБП бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 8841 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.";
12-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Патруль жетекшісі қосымша бейнежетон алады.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Әскери полициясы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

О внесении изменения и дополнений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 5 июня 2023 года № 36/қе "Об утверждении Правил организации и проведения патрулирования органами военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 1 июля 2026 года № 52/қе. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2026 года № 39180
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 5 июня 2023 года № 36/қе "Об утверждении Правил организации и проведения патрулирования органами военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32704) следующие изменение и дополнения:
в Правилах организации и проведения патрулирования органами военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) носимый видеорегистратор (далее – видеожетон) – портативное техническое устройство, предназначенное для осуществления аудио- и видеофиксации фактов совершения правонарушений, а также действий военнослужащих органов военной полиции.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Порядок проведения органами военной полиции патрулирования в сфере обеспечения безопасности дорожного движения военных транспортных средств осуществляется в соответствии с приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 445/ДСП "Об утверждении Инструкции по обеспечению безопасности дорожного движения автотранспортных средств органов национальной безопасности Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8841).";
пункт 12 дополнить частью второй следующего содержания:
"Старший патруля дополнительно получает видеожетон.".
2. Департаменту военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Комитета национальной безопасности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы
Е. Сагимбаев

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета национальной
безопасности Республики Казахстан
Е. Сагимбаев