Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2026 жылғы 25 маусымдағы № 692 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 26 маусымда № 39125 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескетрпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының Ұйымдастыру-жұмылдыру жұмыстары департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қорғаныс министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Бас штабының бастығына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Д. Косанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2026 жылғы 25 маусымдағы
№ 692 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра обороны Республики Казахстан
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 25 июня 2026 года № 692. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2026 года № 39125
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра обороны Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту организационно-мобилизационной работы Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя Министра обороны ‒ начальника Генерального штаба Вооруженных Сил Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр обороны
Республики Казахстан
Д. Косанов
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искуственного
интелекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утвержден
приказом Министра обороны
Республики Казахстан
от 25 июня 2026 года № 692
Перечень некоторых приказов Министра обороны Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28 "Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14881), следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-бабының 3-тармағына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларында:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Жергілікті әскери басқару органдары (бұдан әрі – ЖӘБО) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің цифрлық жүйесін (бұдан әрі – ҚР ҚМ ЦЖ) қолдана отырып, қызмет көрсетілетін әкімшілік аумақта тұратын әскерге шақыру жасына дейінгілерді дербес есепке алуды жүзеге асырады.";
8, 9, 10 және 10-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды олардың тұрғылықты жері бойынша ЖӘБО жүзеге асырады.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сында ҚР ҚМ ЦЖ пайдалана отырып, қызмет көрсетілетін әкімшілік аумақта тұратын барлық әскери міндетті мен әскерге шақырылушыны дербес есепке алу жүргізіледі.
Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды ұйымдастыруды және қамтамасыз етуді жергілікті атқарушы органдар (астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың) жүзеге асырады.
Заңды тұлғалар оларда жұмыс істейтін (оқитын) әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылар бар болған кезде осы Қағидаларға сәйкес әскери есепке алуды жүргізеді. Заңды тұлғалардың әскери есепке алуды жүргізуіне жалпы басшылық жасауды астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖӘБО-сы жүзеге асырады.
9. Жергілікті атқарушы органдар (астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың) әскери есепке алуды жүргізу үшін мынадай есеппен есепке алу жұмыскерлерін бөледі:
1) астананың (облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың) ЖӘБО-сына – 2500 әскери міндетті мен әскерге шақырылушыға бір есепке алу жұмыскері;
2) ЖӘБО жоқ елді мекендерде – 500 әскери міндетті мен әскерге шақырылушыға бір есепке алу жұмыскері.
10. Азаматтарды ЖӘБО-ға тіркеу – азаматтарды алғашқы әскери есепке қою үшін ЖӘБО жүргізетін әскери есепке алу іс-шаралары.
ЖӘБО-ға мынадай адамдар:
1) он жеті жасқа толған ер азаматтар;
2) бұрын әскери есепте тұрмаған ер азаматтар;
3) осы Қағидалардың 2-тармағында көрсетілген адамдарды қоспағанда, Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдаған адамдар;

"В соответствии с пунктом 3 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах воинского учета военнообязанных и призывников, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Местные органы военного управления (далее – МОВУ) осуществляют персональный учет допризывников, проживающих на обслуживаемой административной территории с использованием цифровой системы Министерства обороны Республики Казахстан (далее – ЦС МО РК).";
пункты 8, 9, 10 и 10-1 изложить в следующей редакции:
"8. Воинский учет военнообязанных и призывников осуществляется МОВУ по месту их жительства.
В МОВУ района (города областного значения) ведется персональный учет всех военнообязанных и призывников, проживающих на обслуживаемой административной территории с использованием ЦС МО РК.
Организация и обеспечение воинского учета военнообязанных и призывников осуществляется местными исполнительными органами (столицы, областей и городов республиканского значения, районов, городов областного значения).
Юридические лица, при наличии у них работающих (обучающихся) военнообязанных и призывников, ведут воинский учет в соответствии с настоящими Правилами. Общее руководство за ведением воинского учета юридическими лицами осуществляют МОВУ столицы, областей и городов республиканского значения, районов, городов областного значения.
9. Для ведения воинского учета местными исполнительными органами (столицы, областей и городов республиканского значения, районов, городов областного значения) выделяются учетные работники из расчета:
1) в МОВУ столицы (областей и городов республиканского значения, районов, городов областного значения) – один учетный работник на 2500 военнообязанных и призывников;
2) в населенных пунктах, где отсутствуют МОВУ – один учетный работник на 500 военнообязанных и призывников.
10. Приписка граждан к МОВУ – мероприятия воинского учета, проводимые МОВУ для первоначальной постановки граждан на воинский учет.
Приписке к МОВУ подлежат следующие лица:
1) граждане мужского пола по достижении семнадцатилетнего возраста;
2) граждане мужского пола, ранее не состоявшие на воинском учете;
3) лица, принявшие гражданство Республики Казахстан, за исключением лиц, указанных в пункте 2 настоящих Правил;

4) әскери-есептік мамандығы бар әйел жынысты азаматтар тіркелуге тиіс.
Азаматтарды алғашқы әскери есепке қою мемлекеттік органдардың цифрлық жүйелерінің өзара іс-қимылы арқылы жүзеге асырылады.
10-1. Он жеті жасқа толған ер азаматтарды тіркеу автоматты режимде жүргізіледі.
Он жеті жасқа толған күні ер азаматқа ҚР ҚМ ЦЖ автоматты режимде цифрлық есепке алу картасын қалыптастырады және мемлекеттік органдар цифрлық жүйелерінің өзара іс-қимылын қамтамасыз ету арқылы: жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН); тегі, аты және әкесінің аты (бар болса); туған күні, жері; жұмыс (оқу) орны); білімінің болуы туралы; отбасы құрамы туралы; жүргізуші куәлігінің болуы туралы; Қазақстан Республикасының аумағында болуы туралы; мүгедектігі бар адам деп тану туралы; стационарлық емделуде және динамикалық қадағалауда болуы туралы; тұрғылықты жері бойынша азаматтарды тіркеу және тіркеу есебінен шығару туралы; адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасауының болуы не болмауы туралы; оларға қатысты анықтау немесе алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан; сот оларға қатысты қылмыстық істерді қарап жатқан, сондай-ақ оларға қатысты заңды күшіне енген үкім туралы мәліметтерді алады.
ҚР ҚМ ЦЖ мәліметтерді алғаннан кейін цифрлық есепке алу картасына азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы "әскерге шақыру жасына дейінгі" деген белгі қояды және тіркелген тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы бойынша ЖӘБО-ны айқындайды.
ҚР ҚМ ЦЖ-да он жеті жастағы ер азаматты тіркеу туралы хабарламаны алған кезде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сы есептік-әліпбилік кітапқа тиісті жазба жасайды.";
10-3 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10-3. Әскери-есептік мамандығы бар әйелдерді тіркеу автоматты режимде жүргізіледі.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі немесе жоғары оқу орнын бітірген әйелдерге ҚР ҚМ ЦЖ автоматты режимде цифрлық есепке алу картасын жасайды және мемлекеттік органдардың цифрлық жүйесінің өзара іс-қимылын қамтамасыз ету арқылы: ЖСН; тегі, аты және әкесінің аты (болса); туған күні, жері; жұмыс (оқу) орны; білімі туралы; отбасының құрамы туралы; жүргізуші куәлігінің болуы туралы; Қазақстан Республикасының аумағында болуы туралы; мүгедектігі бар адам деп танылғаны туралы; стационарлық емделіп жатқаны және динамикалық бақылауда тұрғаны туралы; тұрғылықты жері бойынша азаматтарды тіркеу және тіркеуден шығару туралы; қылмыстық құқық бұзушылық жасауының болуы не болмауы туралы; оған қатысты анықтау немесе алдын ала тергеу жүргізіліп жатқаны; сот оған қатысты қылмыстық істі қарап жатқаны, сондай-ақ оған қатысты заңды күшіне енген үкім туралы мәліметтерді алады.
ҚР ҚМ ЦЖ мәліметті алғаннан кейін цифрлық есепке алу картасына азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы "Әскери міндетті" деген белгі қояды және тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы бойынша ЖӘБО-ны айқындайды.

4) граждане женского пола, имеющие военно-учетную специальность.
Первоначальная постановка граждан на воинский учет осуществляется посредством взаимодействия цифровых систем государственных органов.
10-1. Приписка граждан мужского пола по достижении семнадцатилетнего возраста проводится в автоматическом режиме.
В день исполнения гражданину мужского пола семнадцати лет ЦС МО РК в автоматическом режиме формирует цифровую учетную карту и получает посредством обеспечения взаимодействия цифровых систем государственных органов следующие сведения: индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН); фамилию, имя и отчество (при наличии); дату, место рождения; место работы (учебы); о наличии образования; о составе семьи; о наличии водительского удостоверения; о нахождении на территории Республики Казахстан; о признанных лицами с инвалидностью; о находящихся на стационарном лечении и состоящих на динамическом наблюдении; о регистрации и снятии с регистрационного учета граждан по месту жительства; о наличии либо отсутствии совершения лицом уголовного правонарушения; в отношении которых ведется дознание или предварительное следствие; в отношении которых судом рассматриваются уголовные дела, а также о вступивших в законную силу в их отношении приговорах.
После получения сведений ЦС МО РК в цифровой учетной карте устанавливает статус об отношении гражданина к воинской службе "Допризывник" и определяет МОВУ по адресу регистрации постоянного места жительства.
При получении уведомления в ЦС МО РК о приписке гражданина мужского пола семнадцатилетнего возраста МОВУ района (города областного значения) проводят соответствующие записи в учетно-алфавитную книгу.";
пункты 10-3 и 11 изложить в следующей редакции:
"10-3. Приписка граждан женского пола, имеющих военно-учетные специальности, проводится в автоматическом режиме.
На граждан женского пола после окончания учебного заведения технического и профессионального, послесреднего или высшего уровня образования, ЦС МО РК в автоматическом режиме формирует цифровую учетную карту и получает посредством обеспечения взаимодействия цифровых систем государственных органов следующие сведения: ИИН; фамилию, имя и отчество (при наличии); дату, место рождения; место работы (учебы); о наличии образования; о составе семьи; о наличии водительского удостоверения; о нахождении на территории Республики Казахстан; о признанных лицами с инвалидностью; о находящихся на стационарном лечении и состоящих на динамическом наблюдении; о регистрации и снятии с регистрационного учета граждан по месту жительства; о наличии либо отсутствии совершения лицом уголовного правонарушения; в отношении которых ведется дознание или предварительное следствие; в отношении которых судом рассматриваются уголовные дела, а также о вступивших в законную силу в их отношении приговорах.
После получения сведений ЦС МО РК в цифровой учетной карте устанавливает статус об отношении гражданина к воинской службе "Военнообязанный" и определяет МОВУ по адресу регистрации постоянного места жительства.

11. Азаматтарды кейіннен әскери есепке қоюды:
1) ЖТ МДҚ-дағы жаңа тұрғылықты жерге тіркелуі бойынша мәліметті ҚР ҚМ ЦЖ-дан алған;
2) әскери қызметтен, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардағы, азаматтық қорғау органдарындағы қызметтен запасқа немесе отставкаға шығарған, курсанттарды, тыңдаушыларды әскери, арнайы оқу орындарынан шығарған;
3) бұрын әскери есепте тұрған азаматтарды бас бостандығынан айыру орындарынан босатқан жағдайда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сы жүзеге асырады.
Осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген жағдайда азаматтарды әскери есепке қоюды ҚР ҚМ ЦЖ автоматты режимде жүзеге асырады.
Осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген жағдайда азаматтарды әскери есепке қою осы Қағидалардың 78-тармағына сәйкес жүргізіледі.
Тұрғылықты жері бойынша тұрақты тіркеуден шығарылған азаматтар соңғы тұрғылықты жері бойынша әскери есепте тұрады.";
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сы мынадай санаттағы азаматтарды әскери есептен шығарады:
1) запаста болудың шекті жасына жеткен;
2) Қазақстан Республикасының азаматтығын жоғалтқан;
3) денсаулық жағдайы бойынша "әскери есептен шығара отырып әскери қызметке жарамсыз" деп танылған;
4) "мерзімсіз" деп айқындалған, 1-топ мүгедектігі бар адам болып танылған;
5) қайтыс болған.
Осы тармақтың 2) – 5) тармақшаларында көзделген санаттар бойынша азаматтарды әскери есептен шығаруды ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сы мемлекеттік органдардың цифрлық жүйелерімен өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету арқылы алынатын мәліметтер негізінде жүргізеді.
ЖӘБО азаматтарды әскери есептен шығару туралы негізгі есепке алу құжаттарына тиісті өзгерістер енгізеді.
Әскери есептен шығарылған азаматтардың жеке істері архивке тапсырылады, онда олар 1 жыл сақталады және акт ресімдей отырып жойылады.
14. Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылар:
1) өзімен бірге жеке әскери есептік құжатын (бар болса), Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі мен жүргізуші куәлігін (бар болса) немесе цифрлық құжаттар сервисінен жеке куәлігі мен жүргізуші куәлігінің (бар болса) цифрлық құжатын алып, шақырту (шақырту қағазы) бойынша белгіленген уақытта және жерге ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сына баруы;
2) Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери билеті жоғалған (бүлінген) жағдайда телнұсқа алу үшін 7 жұмыс күні ішінде порталға жүгінуі қажет.";
18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

11. Последующая постановка граждан на воинский учет осуществляется МОВУ района (города областного значения) в следующих случаях:
1) получения в ЦС МО РК сведений с ГБДФЛ по регистрации к новому месту жительства;
2) увольнения в запас или отставку с воинской службы, службы в правоохранительных и специальных государственных органах, органов гражданской защиты, отчисления курсантов, слушателей с военных, специальных учебных заведений;
3) освобождения из мест лишения свободы граждан, ранее состоявших на воинском учете.
Постановка на воинский учет граждан, в случаях, предусмотренных подпунктом 1) настоящего пункта, осуществляется ЦС МО РК в автоматическом режиме.
Постановка на воинский учет граждан, в случаях, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта, проводится в соответствии с пунктом 78 настоящих Правил.
Граждане, снятые с постоянной регистрации по месту жительства, состоят на воинском учете по последнему месту жительства.";
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. МОВУ района (города областного значения) исключают с воинского учета граждан следующих категорий:
1) достигших предельного возраста пребывания в запасе;
2) утративших гражданство Республики Казахстан;
3) признанных по состоянию здоровья "негодными к воинской службе с исключением с воинского учета";
4) признанных лицами с инвалидностью 1 группы, которые определены как "бессрочно";
5) умерших.
Исключение с воинского учета граждан, по категориям, предусмотренных подпунктами 2) - 5) настоящего пункта, МОВУ района (города областного значения) проводят на основании сведений, получаемых посредством обеспечения взаимодействия цифровых систем государственных органов.
Об исключении граждан с воинского учета МОВУ вносят соответствующие изменения в документах основного учета.
Личные дела на граждан, исключенных с воинского учета, передаются в архив, где они хранятся 1 год и уничтожаются с оформлением акта.
14. Военнообязанным и призывникам необходимо:
1) явиться в установленное время и место по вызову МОВУ района (города областного значения), имея при себе личный учетно-воинский документ (при его наличии), удостоверение личности гражданина Республики Казахстан и водительское удостоверение (при его наличии), либо цифровой документ удостоверения личности и водительского удостоверения (при его наличии) из сервиса цифровые документы;
2) при утрате (порче) военного билета Вооруженных Сил Республики Казахстан, в течение 7 рабочих дней обратиться на портал для получения дубликата.";
пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:

"18. Анықтамалық сипаттағы құжаттарға:
осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әліпбилік карточка (бұдан әрі – әліпбилік карточка);
цифрлық есепке алу картасы жатады.
19. Әскери есепке алу құжаттары азамат туралы мынадай мәліметтерден тұруға тиіс:
1) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН);
2) тегі, аты және әкесінің аты (бар болса);
3) әскери атағы;
4) туған күні, айы, жылы;
5) ұлты (адамның тілегі бойынша көрсетіледі);
6) тұрғылықты жері немесе уақытша тұру орны;
7) отбасы жағдайы;
8) білімі;
9) жұмыс орны;
10) денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамдылығы;
11) негізгі антрометрикалық деректері;
12) әскери қызмет өткеруі;
13) әскери жиындардан өтуі;
14) шетел тілін меңгеруі;
15) жүргізуші куәлігінің бар болуы;
16) әскери-есептік және азаматтық мамандықтардың бар болуы;
17) спорттық разрядтың немесе спорттық атақтың бар болуы.
Азаматтарға арналған 1) – 9) тармақшалар бойынша ЖӘБО мемлекеттік органдардың цифрлық жүйелерімен өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету арқылы алады.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сында ҚР ҚМ ЦЖ-дағы цифрлық есепке алу карталары, жеке істер бойынша және осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептік-әліпбилік кітап бойынша (бұдан әрі – есептік-әліпбилік кітап) жүргізіледі.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"47. Әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою ҚР ҚМ ЦЖ-да ЖТ МДҚ-дан жаңа тұрғылықты жерге тіркелу туралы хабарлама алған кезде мынадай іс-шараларды жүргізе отырып жүзеге асырылады:
1) есептік-әліпбилік кітапқа әскерге шақырылушы туралы деректер енгізіледі;
2) әліпбилік карточканың 2 данасы толтырылады, оның бір данасы әскерге шақырылушының жеке ісін алғанға дейін жеке папкада сақталады, ал екіншісі әскери есепке алынған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, оның жеке ісін жолдау туралы сұрау салып, әскерге шақырылушының бұрынғы әскери есепке алынған жері бойынша ЖӘБО бастығына жолданады. Сұрау салуда әскери есептен шығару себептері және жаңа тұрғылықты тұратын мекенжайы көрсетіледі;
3) әскерге шақырылушылардың жеке істерін алғанға дейін олар ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сында сақталатын әліпбилік карточкалар бойынша есепке алынады және есеп беруді жасау кезінде бұл адамдар әскери есепте тұрған әскерге шақырылушылар қатарына қосылады;
4) әскерге шақырылушының жеке ісі келіп түскен кезде есептік-әліпбилік кітапқа және есепке алу картасына тиісті белгі қойылады.
Келіп түскен жеке іс тексерілгеннен кейін тиісті картотекаға орналастырылады. Әліпбилік карточка еркін түрде акт ресімдей отырып, жойылады.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"18. К документам справочного характера относятся:
алфавитная карточка по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее ‒ алфавитная карточка);
цифровая учетная карта.
19. Документы воинского учета должны содержать следующие сведения о гражданине:
1) ИИН;
2) фамилия, имя и отчество (при его наличии);
3) воинское звание;
4) дата рождения;
5) национальность (указывается по желанию лица);
6) место жительства или временного пребывания;
7) семейное положение;
8) образование;
9) место работы;
10) годность к воинской службе по состоянию здоровья;
11) основные антропометрические данные;
12) прохождение воинской службы;
13) прохождение воинских сборов;
14) владение иностранными языками;
15) наличие водительского удостоверения;
16) наличие военно-учетных и гражданских специальностей;
17) наличие спортивного разряда или спортивного звания.
Сведения на граждан по подпунктам 1) – 9) МОВУ получают посредством обеспечения взаимодействия цифровых систем государственных органов.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Воинский учет призывников ведется в МОВУ района (города областного значения) по цифровым учетным картам в ЦС МО РК, личным делам и учетно-алфавитным книгам по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:
"47. Постановка на воинский учет призывников осуществляется при получении в ЦС МО РК уведомления из ГБДФЛ о регистрации к новому месту жительства, с выполнением следующих мероприятий:
1) в учетно-алфавитную книгу заносятся данные о призывнике;
2) заполняются 2 экземпляра алфавитной карточки, один экземпляр которой хранится в отдельной папке до получения личного дела призывника, а второй – не позднее трех рабочих дней со дня постановки на воинский учет, направляется начальнику МОВУ по месту прежнего воинского учета призывника с запросом о высылке его личного дела. В запросе указываются причины снятия с воинского учета и адрес нового места жительства;
3) до получения личных дел призывников они учитываются по алфавитным карточкам, хранящимся в МОВУ района (города областного значения) и при составлении отчетов эти лица включаются в число призывников, состоящих на воинском учете;
4) при поступлении личного дела призывника в учетно-алфавитной книге и учетной карте делается соответствующая отметка.
Полученное личное дело после проверки помещается в соответствующую картотеку. Алфавитная карточка уничтожается, с оформлением акта в произвольной форме.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:

"51. Мерзімді әскери қызметке жөнелтілген әскерге шақырылушыларды әскери есептен шығару ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сында ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сынан астана (облыс және республикалық маңызы бар қала) ЖӘБО-сының облыстық жиын пунктіне (бұдан әрі – ОЖП) жіберілген мерзімді әскери қызметке шақырылған азаматтардың атаулы тізімінің (бұдан әрі – атаулы тізім) екінші даналары негізінде жүргізіледі.
ОЖП-да толтырылатын атаулы тізімде әрбір әскерге шақырылушының тегінің тұсына команданың жөнелтілген күні мен нөмірі көрсетіледі. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сына қайтарылған әскерге шақырылушыларға қайтару себебі көрсетіледі. Әскерге шақырылушыларды жөнелту және қайтару туралы белгіге ОЖП бастығы қол қояды және астана (облыс және республикалық маңызы бар қала) ЖӘБО-сының елтаңбалы мөрімен куәландырылады. Астананың (облыстың және республикалық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сынан алынған атаулы тізімнің екінші даналары ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сында қызметтік құжаттарды есепке алу журналы бойынша есепке алынады.
Мерзімді әскери қызметке жөнелтілген әскерге шақырылушыларды әскери есептен шығару кезінде аудан (облыстық маңызы бар қала) ЖӘБО-сы жұмысының жүйелілігі:
1) астананың (облыстың және республикалық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сынан алынған атаулы тізім негізінде әскерлерге жөнелтілген әскерге шақырылушылардың жеке істері іріктеліп алынады;
2) әскерге шақырылушының есепке алу картасында команданың нөмірі мен әскерге шақырылушының әскери бөлімге жөнелтілген күні көрсетіледі (жазбаға аудан (облыстық маңызы бар қала) ЖӘБО-сының лауазымды адамы қол қояды);
3) есептік-әліпбилік кітапта "Қарулы Күштерге, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға әскерге шақыру туралы белгі" деген бағанда команданың жөнелтілген күні мен нөмірі көрсетіледі;
4) әскерлерге жөнелтілген әскерге шақырылушылардың жеке істері әскерге шақыру аяқталғаннан кейін архивке беріледі, онда әскерге шақырылушының есепке алу карталарымен бірге сақталады;
5) есептік-әліпбилік кітапта жеке істі сақтау орны туралы белгі жасалады;
6) ҚР ҚМ ЦЖ-дағы цифрлық есепке алу картасында әскери есептен шығару және жеке істі сақтау орны туралы белгі жасалады.";
52-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) ҚР ҚМ ЦЖ-дағы цифрлық есепке алу картасында әскери есептен шығару және жеке істі сақтау орны туралы белгі жасалады.";
54, 55, 55-1 және 56-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"54. Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымы (бұдан әрі – мамандандырылған ұйым) оқыту аяқталғанға дейін екі күн бұрын әкімшілік-аумақтық бірлігінде мамандандырылған ұйым орналасқан ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сына осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтеулі негізде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлықтан өткен азаматтардың атаулы тізімін (бұдан әрі – атаулы тізім) жібереді.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сы мамандандырылған ұйым басшысының азаматтардың әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша өтеулі негізде әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқуды аяқтауы туралы бұйрығы негізінде:
әскерге шақырылушыларға қатысты:
оқыту бағдарламасына сәйкес әскери-есептік мамандықты айқындайды;
ҚР ҚМ ЦЖ-да бастықтың запасқа қою және әскери атақ беру туралы бұйрығын шығарады;
ҚР ҚМ ЦЖ цифрлық есепке алу карталарына әскери-есептік мамандықты, лауазым кодын, әскери атағын және оқу кезеңін айқындау туралы жазбалар енгізеді;
әскерге шақырылушылардың жеке істеріне (олар бар болса) және есептік-әліпбилік кітаптарға запасқа қойылғаны туралы жазбалар енгізеді;
қатардағы жауынгер және сержант құрамының әскери билетін жазып береді;

"51. Снятие с воинского учета призывников, отправленных на срочную воинскую службу, производится в МОВУ района (города областного значения) на основании вторых экземпляров именных списков граждан, призванных на срочную воинскую службу (далее – именной список), направленных из МОВУ района (города областного значения) на областной сборный пункт (далее – ОСП) МОВУ столицы (области и города республиканского значения).
В именном списке, заполняемом на ОСП, напротив каждой фамилии призывника указывается дата отправки и номер команды. На призывников, возвращенных в МОВУ района (города областного значения), указывается причина возврата. Отметки об отправке и возвращении призывников подписываются начальником ОСП и заверяются гербовой печатью МОВУ столицы (области и города республиканского значения). Полученные из МОВУ столицы (области и города республиканского значения) вторые экземпляры именных списков учитываются в МОВУ района (города областного значения) по журналу учета служебных документов.
Последовательность работы МОВУ района (города областного значения) при снятии с воинского учета призывников, отправленных на срочную воинскую службу:
1) на основании полученных из МОВУ столицы (области и города республиканского значения) именных списков отбираются личные дела призывников, отправленных в войска;
2) в учетной карте призывника проставляется номер команды и дата отправки призывника в воинскую часть (запись подписывается должностным лицом МОВУ района (города областного значения);
3) в учетно-алфавитной книге в графе "Отметка о призыве в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования" указывается дата отправки и номер команды;
4) личные дела призывников, отправленных в войска, после окончания призыва передаются в архив, где хранятся вместе с учетными картами призывника;
5) в учетно-алфавитной книге делается отметка о месте хранения личного дела;
6) в цифровой учетной карте в ЦС МО РК делается отметка о снятии с воинского учета и месте хранения личного дела.";
подпункт 5) пункта 52 изложить в следующей редакции:
"5) в цифровой учетной карте в ЦС МО РК делается отметка о снятии с воинского учета и месте хранения личного дела.";
пункты 54, 55, 55-1 и 56 изложить в следующей редакции:
"54. Специализированные организации Министерства обороны (далее – специализированная организация) за два дня до окончания обучения направляют в МОВУ района (города областного значения), в административно-территориальной единице которого расположена специализированная организация, именной список граждан, прошедших подготовку по военно-техническим и иным специальностям на возмездной основе по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам (далее – именной список).
МОВУ района (города областного значения) на основании приказа руководителя специализированной организации о завершении гражданами обучения по программе подготовки военнообученного резерва на возмездной основе по военно-техническим и иным специальностям:
в отношении призывников:
определяют военно-учетную специальность, в соответствии с программой обучения;
издают в ЦС МО РК приказ начальника о зачислении в запас и присвоении воинского звания;
вносят записи в цифровые учетные карты ЦС МО РК об определении военно-учетной специальности, кода должности, воинского звания и периода обучения;
вносят записи о зачислении в запас в личные дела призывников (при их наличии) и учетно-алфавитные книги;
выписывают военные билеты рядового и сержантского составов;

осы Қағидаларға 19-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазып берілген әскери билетті беру ведомосы бойынша береді;
әскери міндеттілерге қатысты:
оқыту бағдарламасына сәйкес әскери-есептік мамандықты айқындайды;
ҚР ҚМ ЦЖ цифрлық есепке алу карталарына әскери-есептік мамандықты, лауазым кодын, әскери атағын және оқу кезеңін айқындау туралы жазбалар енгізеді.
55. Әскери кафедра (әскери факультет) запастағы офицер бағдарламасы бойынша әскери даярлықтың толық курсын аяқтаған азаматтарға:
1) бітіру емтихандарын тапсырудан екі ай бұрын ҚР ҚМ ЦЖ-да әскери атақ беру туралы бұйрықтың жобасын әзірлеп, оған:
әскери кафедра (әскери факультет) бастығы бекіткен әскери даярлыққа тарту туралы бұйрықтан үзіндіні;
әскери кафедра (әскери факультет) бастығы бекіткен әскери кафедрада (әскери факультетте) емтихандарды тапсыру және оқу-жаттығу жиынынан өту туралы үзіндіні;
әскери-есептік мамандығы көрсетілген тізімді қоса береді;
2) бітіру емтихандарына дейін 10 күн бұрын ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-cына, оқу орны орналасқан әкімшілік-аумақтық бірлікке осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атаулы тізімді және мынадай құжаттар: қызметтік карта, нөмір бойынша есепке алу карточкасы, жетон, аттестаттау парағы, әскери атақ беруге ұсыным, мінездеме бар жеке істі;
3) бітіру емтихандары аяқталғаннан кейін оқу орнының басшысы бекіткен және елтаңбалы мөрмен куәландырылған қорытынды аттестаттау шешімінің хаттамасынан үзіндіні Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Кадрлар департаментіне және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сына, оқу орны орналасқан әкімшілік-аумақтық бірлікке жібереді.
Әскери кафедра (әскери факультет) запастағы сержант бағдарламасы бойынша әскери даярлықтың толық курсын аяқтаған азаматтарға қорытынды емтихандарды тапсырғаннан кейін 10 күн ішінде:
1) ҚР ҚМ ЦЖ-да әскери атақ беру туралы бұйрықтың жобасын әзірлеп, оған:
әскери кафедра (әскери факультет) бастығы бекіткен әскери даярлыққа тарату туралы бұйрықтан үзіндіні;
әскери кафедра (әскери факультет) бастығы бекіткен әскери кафедрада (әскери факультетте) қорытынды емтихандарды тапсыру және оқу-жаттығу жиынынан өту туралы үзіндіні;
әскери-есептік мамандығы көрсетілген тізімді қоса береді;
2) астананың (облыстың және республикалық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-cына, оқу орны орналасқан әкімшілік-аумақтық бірлікке осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атаулы тізім жібереді.
Запастағы офицер немесе запастағы сержант бағдарламасы бойынша даярлықтан өткенін растау үшін оқу орнының әскери кафедрасы (әскери факультеті) азаматтарға олардың өтініші бойынша осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама береді.

выдают выписанные военные билеты по ведомости выдачи по форме, согласно приложению 19-1 к настоящим Правилам;
в отношении военнообязанных:
определяют военно-учетную специальность в соответствии с программой обучения;
вносят записи в цифровые учетные карты ЦС МО РК об определении военно-учетной специальности, кода должности, воинского звания и периода обучения.
55. Военные кафедры (военные факультеты) на граждан, окончивших полный курс военной подготовки по программам офицеров запаса:
1) за два месяца до сдачи выпускных экзаменов разрабатывают в ЦС МО РК проекты приказов о присвоении воинского звания с приложением следующих документов:
выписок из приказа о привлечении на военную подготовку, утвержденных начальником военной кафедры (военного факультета);
выписок о сдаче итоговых экзаменов на военной кафедре (военном факультете) и прохождении учебных сборов, утвержденных начальником военной кафедры (военного факультета);
списков с указанием военно-учетной специальности;
2) за 10 дней до выпускных экзаменов направляют в МОВУ района (города областного значения), в административно-территориальной единице которого расположено учебное заведение, именные списки по форме, согласно приложению 17 к настоящим Правилам и личные дела со следующими документами: послужной картой, карточкой пономерного учета, жетоном, аттестационным листом, представлением на присвоение воинского звания, характеристикой;
3) по завершению выпускных экзаменов направляют выписки из протоколов решений итоговой аттестации, утвержденные руководителем учебного заведения и заверенные гербовой печатью в Департамент кадров Министерства обороны Республики Казахстан и МОВУ района (города областного значения), в административно-территориальной единице которого расположено учебное заведение.
Военные кафедры (военные факультеты) на граждан, окончивших полный курс военной подготовки по программам сержантов запаса, в течение 10 дней после сдачи итоговых экзаменов:
1) разрабатывают в ЦС МО РК проекты приказов о присвоении воинского звания с приложением следующих документов:
выписок из приказа о привлечении на военную подготовку, утвержденных начальником военной кафедры (военного факультета);
выписок о сдаче итоговых экзаменов на военной кафедре (военном факультете) и прохождении учебных сборов, утвержденных начальником военной кафедры (военного факультета);
списков с указанием военно-учетной специальности;
2) направляют в МОВУ столицы (области и города республиканского значения), в административно-территориальной единице которого расположено учебное заведение, именные списки по форме, согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
Для подтверждения прохождения подготовки по программам офицеров запаса или сержантов запаса, гражданам по их заявлению военными кафедрами (военными факультетами) учебных заведений выдается справка по форме, согласно приложению 19 к настоящим Правилам.

55-1. Запастағы офицер мен запастағы сержант бағдарламасы бойынша әскери даярлықтан өткен азаматтар тұрғылықты жері бойынша ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сына запастағы офицер мен запастағы сержанттың әскери есебіне беріледі.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сы запастағы офицер бағдарламасы бойынша әскери даярлықтан өткен азаматтардың атаулы тізімі мен жеке істерін алғанда:
1) олардың бар-жоғын және дұрыс ресімделуін тексереді, дәлсіздік не қате анықталса, оларды толық пысықтауға қайтарады;
2) атаулы тізімде көрсетілген әскерге шақырылушыларға қатысты жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының әскери кафедрасында (әскери факультетінде) запастағы офицер бағдарламасы бойынша даярлықтан өткен азаматтарды запасқа қою туралы бастықтың бұйрығын шығарады;
3) атаулы тізімде көрсетілген азаматтарға запастағы офицер әскери билетін жазып береді;
4) жеке іске әскери кафедрадан (әскери факультеттен) алынған оқу орнының басшысы бекіткен және елтаңбалы мөрмен куәландырылған қорытынды аттестаттау шешімінің хаттамасынан үзіндіні салады;
5) ҚР ҚМ ЦЖ-сынан "Әскери кафедраны бітірушілерге әскери атақ беру туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығынан үзіндіні шығарып алады.
Запастағы офицердің әскери билеті әскери билет беру ведомосы бойынша беріледі.
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың және астананың) ЖӘБО запастағы сержант бағдарламасы бойынша әскери даярлықтан өткен азаматтардың атаулы тізімін алғанда:
1) олардың бар-жоғын және дұрыс ресімделуін тексереді, дәлсіздік не қате анықталса, оларды толық пысықтауға қайтарады;
2) оқу орнының басшысы бекiткен және елтаңбалы мөрмен куәландырылған қорытынды аттестаттау шешiмiнiң хаттамасынан үзiндi алғаннан кейiн атаулы тiзiмде көрсетiлген әскерге шақырылушыларға қатысты жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейiнгi бiлiм беру ұйымдарының әскери кафедраларында (әскери факультеттерiнде) запастағы сержант бағдарламасы бойынша даярлықтан өткен азаматтарды запасқа қою туралы бұйрықтар шығарады, ал әскери міндеттілерге қатысты әскери атақ беру туралы бұйрықтар шығарады;
3) ҚР ҚМ ЦЖ-да цифрлық есепке алу картасын толтырады, ал растау құжаттарын жеке іске тігеді;
4) ҚР ҚМ ЦЖ-да бұрын әскери билет беру туралы ақпараттың бар-жоғын тексеруді жүзеге асырады;
5) бұрын әскери билеттер берілген азаматтарды қоспағанда, атаулы тізімдерде көрсетілген азаматтарға сержант пен қатардағы жауынгер құрамының әскери билеттерін жазып береді. Сержант пен қатардағы жауынгер құрамының бұрын берілген әскери билеттерінде әскери атақ берілгені туралы жазба жасалады.
Қатардағы жауынгер мен сержант құрамының әскери билеті әскери билет беру ведомосы бойынша беріледі.

55-1. Граждане, прошедшие военную подготовку по программе офицеров запаса и сержантов запаса, передаются на воинский учет офицеров запаса и сержантов запаса в МОВУ района (города областного значения) по месту жительства.
МОВУ района (города областного значения) при получении именных списков и личных дел на граждан, прошедших военную подготовку по программам офицеров запаса:
1) проверяют наличие и правильность их оформления, при выявлении неточностей либо наличия ошибок возвращают их на доработку;
2) в отношении призывников, указанных в именных списках, издают приказ начальника о зачислении в запас граждан, прошедших подготовку по программам офицеров запаса на военных кафедрах (военных факультетах) организаций высшего и (или) послевузовского образования;
3) выписывают военные билеты офицеров запаса на граждан, указанных в именных списках;
4) вкладывают в личные дела, полученные от военных кафедр (военных факультетов), выписки из протоколов решений итоговой аттестации, утвержденные руководителем учебного заведения и заверенные гербовой печатью;
5) распечатывают с ЦС МО РК выписки из приказов Министра обороны Республики Казахстан о присвоении воинского звания, заверяют и вкладывают их в личные дела.
Военные билеты офицеров запаса выдаются по ведомости выдачи военных билетов.
МОВУ области (города республиканского значения и столицы) при получении именных списков граждан, прошедших военную подготовку по программам сержантов запаса:
1) проверяют наличие и правильность их оформления, при выявлении неточностей либо наличия ошибок возвращают их на доработку;
2) после получения выписок из протоколов решений итоговой аттестации, утвержденных руководителем учебного заведения и заверенных гербовой печатью, в отношении призывников, указанных в именных списках издают приказы о зачислении в запас граждан, прошедших подготовку по программам сержантов запаса на военных кафедрах (военных факультетах) организаций высшего и (или) послевузовского образования и присвоении воинского звания, а в отношении военнообязанных издают приказы о присвоении воинского звания;
3) заполняют в ЦС МО РК цифровую учетную карту, а подтверждающие документы подшивают в отдельное дело;
4) осуществляют проверку наличия информации в ЦС МО РК о выдаче военного билета ранее;
5) выписывают военные билеты рядового и сержантского составов на граждан, указанных в именных списках, за исключением граждан, которым военные билеты ранее выдавались. В ранее выданных военных билетах рядового и сержантского составов, производят запись о присвоении воинского звания.
Военные билеты рядового и сержантского составов выдаются по ведомости выдачи военных билетов.

56. Бейбiт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулi жарамды деп танылған әскерге шақырылушылардың әскери есебінен әскери мiндеттiлердiң есебіне беру облыстық әскерге шақыру комиссияларының шешiмдерiмен расталған аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссияларының шешiмдерi негiзiнде мынадай тәртiппен жүргiзiледi:
1) ҚР ҚМ ЦЖ-да ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО бастығының запасқа қою және әскери атақ беру туралы бұйрығы шығарылады.
Бұйрыққа қол қойылғаннан кейін азаматтың әскери қызметке қатыстылығы туралы, жарамдылық дәрежесі туралы, әскери-есептік мамандықтың, лауазымның және әскери атағының кодтары туралы мәліметтер ҚР ҚМ ЦЖ цифрлық есепке алу карталарына автоматты түрде енгізіледі;
2) әскери мiндеттiлер есебiне алынған әскерге шақырылушылардың есепке алу карталары белгiленген тәртiппен архивке сақтауға тапсырылады;
3) есептік-әліпбилік кітаптың 8-бағанында запасқа қою және әскери атақ беру туралы бұйрықтың күні мен нөмірі көрсетіледі;
4) есептік-әліпбилік кітаптың 9-бағанында әскерге шақырылушының есепке алу картасын сақтау орны туралы жазба жасалады.
Әртүрлі себептер бойынша мерзімді әскери қызметке шақырылмаған әскерге шақырылушылар жиырма жеті жасқа толған күні әскери міндеттілердің есебіне мынадай тәртіппен беріледі:
1) ҚР ҚМ ЦЖ-да ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО бастығының запасқа қою және әскери атақ беру туралы бұйрығы шығарылады.
Бұйрықты қалыптастыру кезінде әскери-есептік мамандық пен лауазым кодтарын жұмыс орны бойынша білімі және (немесе) атқаратын лауазымы ескеріле отырып, ЖӘБО-ның лауазымды адамдары айқындайды.
Бұйрыққа қол қойылғаннан кейін азаматтың әскери қызметке қатыстылығы туралы, жарамдылық дәрежесі туралы, әскери-есептік мамандықтың, лауазымның және әскери атағының кодтары туралы мәліметтер ҚР ҚМ ЦЖ цифрлық есепке алу карталарына автоматты түрде енгізіледі;
2) әскери мiндеттiлердiң есебiне алынған әскерге шақырылушылардың есепке алу карталары белгiленген тәртiппен мұрағатқа сақтауға берiледi;
3) есептік-әліпбилік кітаптың 8-бағанында запасқа қою және әскери атақ беру туралы бұйрықтың күні мен нөмірі көрсетіледі;
4) есептік-әліпбилік кітаптың 9-бағанында әскерге шақырылушының есепке алу картасын сақтау орны туралы жазба жасалады.";
60 және 61-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Мемлекеттің жұмылдыру әзірлігін қамтамасыз ету мақсатында ЖӘБО цифрлық есепке алу карталарын басып шығарады және тиісті есепке алу картотекасына салып қояды.
61. Бейбіт уақытта әскери билет:
1) ЖӘБО-да Қарулы Күштерге, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға әскери қызметке немесе әскери жиынға шақыру кезінде;

56. Передача с воинского учета призывников, признанных негодными к воинской службе в мирное время, ограниченно годными в военное время, на учет военнообязанных производится на основании решений районных (городских) призывных комиссий, подтвержденных решениями областных призывных комиссий, в следующем порядке:
1) в ЦС МО РК издается приказ начальника МОВУ района (города областного значения) о зачислении в запас и присвоении воинского звания.
После подписания приказа, сведения об отношении гражданина к воинской службе, о степени годности, о кодах военно-учетной специальности, должности и воинского звания вносятся в цифровые учетные карты ЦС МО РК автоматически;
2) учетные карты призывников, зачисленных на учет военнообязанных, передаются в установленном порядке в архив на хранение;
3) в графе 8 учетно-алфавитной книги указывается дата и номер приказа о зачислении в запас и присвоении воинского звания;
4) в графе 9 учетно-алфавитной книги делается отметка о месте хранения учетной карты призывника.
Призывники, не призванные на срочную воинскую службу по различным причинам, в день достижения двадцатисемилетнего возраста передаются на учет военнообязанных в следующем порядке:
1) в ЦС МО РК издается приказ начальника МОВУ района (города областного значения) о зачислении в запас и присвоении воинского звания.
При формировании приказа коды военно-учетной специальности и должности определяются должностными лицами МОВУ с учетом имеющегося образования и (или) занимаемой должности по месту работы.
После подписания приказа, сведения об отношении гражданина к воинской службе, о степени годности, о кодах военно-учетной специальности, должности и воинского звания вносятся в цифровые учетные карты ЦС МО РК автоматически;
2) учетные карты призывников, зачисленных на учет военнообязанных, передаются в установленном порядке в архив на хранение;
3) в графе 8 учетно-алфавитной книги указывается дата и номер приказа о зачислении в запас и присвоении воинского звания;
4) в графе 9 учетно-алфавитной книги делается отметка о месте хранения учетной карты призывника.";
пункты 60 и 61 изложить в следующей редакции:
"60. В целях обеспечения мобилизационной готовности государства МОВУ цифровые учетные карты распечатываются и закладываются в соответствующие картотеки учета.
61. В мирное время военные билеты выдаются гражданам:
1) в МОВУ при призыве на воинскую службу или воинские сборы в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования;

2) оларды қабылдаған кезде әскери, арнаулы оқу орындары;
3) әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша өтеулі негізде мамандандырылған ұйымында әскери оқытылған резервті даярлау бағдарламасы бойынша оқыған;
4) запастағы офицер мен запастағы сержант бағдарламасы бойынша әскери даярлықтың толық курсын аяқтаған;
5) осы Қағидалардың 77-тармағына сәйкес ауданның (облыстық маңызы қаланың) ЖӘБО-сы:
әскери қызметтен не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдардағы, азаматтық қорғау органдарындағы қызметтен шығарылған және әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген;
бас бостандығынан айыру орнынан босатылған және құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда, азаматтық қорғау органдарында әскери қызмет өткерген не қызмет еткен және әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген;
басқа мемлекеттен келген және Қазақстан Республикасының азаматтығын алған, бұрын әскери (балама) қызмет не құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда, азаматтық қорғау органдарында қызмет өткергендер қатарынан;
әскери атағы қалпына келтірілген және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда, азаматтық қорғау органдарында әскери қызмет өткерген не қызмет еткен азаматтарға беріледі.
ЖӘБО олардың сұрау салуы бойынша оқуға түскен азаматтарды қамтамасыз ету үшін қажетті санда әскери, арнайы оқу орындарына қатардағы жауынгер мен сержант құрамының әскери билеті бланкілерін береді.
Әскери, арнайы оқу орындары қатардағы жауынгер мен сержант құрамының әскери билеті бланкілерін оқуға түскен азаматтарға осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес беру ведомосы бойынша береді.
Беру ведомосы 2 данада жасалады, оның екінші данасы қатардағы жауынгер мен сержант құрамының берілмеген (бүлінген) әскери билеті бланкілерімен бірге берілген сәттен бастап 10 жұмыс күнінен кешіктірілмей ЖӘБО-ға жіберіледі.
ҚР ҚМ ЦЖ-да цифрлық жүйенің өзара іс-қимылы арқылы азаматтардың тегін, атын, әкесінің атын, туған күнін немесе жерін өзгерту туралы мәліметтерді алған кезде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сы ҚР ҚМ ЦЖ арқылы әскери билеті бар азаматтарға олардың ұялы байланыстың абоненттік нөміріне және (немесе) пайдаланушының кабинетіне "цифрлық үкіметтің" веб-порталында әскери билетке тиісті өзгерістер енгізу қажеттілігі туралы хабарлама жіберуге бастама жасайды. Көрсетiлген азаматтар өтiнiш жасаған кезде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сы 1 сағат iшiнде елтаңбалы мөрмен куәландырылған тиiстi жазбалар енгiзедi.
Әскери қызмет, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда, азаматтық қорғау органдарында қызмет өткермеген, өтеулі негізде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлықтан және запастағы офицер мен запастағы сержант бағдарламалары бойынша әскери даярлықтан өтпеген азаматтарға мемлекеттің жұмылдыру әзірлігін қамтамасыз ету мақсатында жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында әскери билет беріледі.";
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

2) военными, специальными учебными заведениями при их зачислении;
3) прошедшим обучение по программе подготовки военнообученного резерва в специализированных организациях на возмездной основе по военно-техническим и иным специальностям;
4) окончившим полный курс военной подготовки по программам офицеров запаса и сержантов запаса;
5) МОВУ района (города областного значения) в соответствии с пунктом 77 настоящих Правил:
уволенным с воинской службы либо службы в правоохранительных, специальных государственных органах, органах гражданской защиты и выслужившим установленный срок воинской службы;
освобожденным из мест лишения свободы и проходившим воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах, органах гражданской защиты и выслужившим установленный срок воинской службы;
прибывшим из других государств и принявшим гражданство Республики Казахстан, из числа ранее проходивших воинскую (альтернативную) службу либо службу в правоохранительных и специальных государственных органах, органах гражданской защиты;
восстановленным в воинском звании и проходившим воинскую службу либо службу в правоохранительных и специальных государственных органах, органах гражданской защиты.
Военным, специальным учебным заведениям бланки военных билетов рядового и сержантского составов выдаются МОВУ по их запросу в количестве, необходимом для обеспечения поступивших граждан.
Военными, специальными учебными заведениями бланки военных билетов рядового и сержантского составов выдаются поступившим гражданам по ведомости выдачи, согласно приложению 22 к настоящим Правилам.
Ведомость выдачи составляется в 2-х экземплярах, второй экземпляр которой с не выданными (испорченными) бланками военных билетов рядового и сержантского составов направляются в МОВУ не позднее 10 рабочих дней с момента выдачи.
При получении посредством взаимодействия цифровых систем в ЦС МО РК сведений об изменении у граждан фамилии, имени, отчества, даты или места рождения, МОВУ района (города областного значения) через ЦС МО РК на граждан, у которых имеются военные билеты, инициирует направление на их абонентский номер сотовой связи и (или) в кабинет пользователя на веб-портале "цифрового правительства" уведомлений о необходимости внесения соответствующих изменений в военные билеты. МОВУ района (города областного значения) при обращении указанных граждан в течение 1 часа вносят соответствующие записи, заверенные гербовой печатью.
Гражданам, не проходившим воинской службы, службы в правоохранительных и специальных государственных органах, органах гражданской защиты, подготовки по военно-техническим и иным специальностям на возмездной основе и военной подготовки по программам офицеров запаса и сержантов запаса, в целях обеспечения мобилизационной готовности государства военные билеты выдаются в период мобилизации, военного положения и в военное время.";
пункт 62 изложить в следующей редакции:

"62. Азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы, оның әскери есепте тұруы туралы, әскери қызметке жарамдылығы туралы және оны, оның ішінде жеңілдікті кезеңде өткеруін растау туралы мәліметтер "цифрлық үкімет порталында" азаматтың "жеке кабинетінде" көрсетіледі, сондай-ақ мемлекеттік органдардың цифрлық жүйесімен өзара іс-қимыл жасауды қамтамасыз ету арқылы басқа да мемлекеттік органдардың (сұрау салу бойынша) цифрлық жүйесіне беріледі.
"Жеке кабинетте" дұрыс көрсетілмеген мәлімет анықталғанда, не ол болмағанда азамат осы Қағидалардың 79-тармағына сәйкес "Әскери қызмет жөніндегі мәліметтерді өзектілендіру (түзету)" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алуға жүгіне алады.";
67, 68 және 69-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"67. Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың жұмысқа қабылдануы (одан шығарылуы) туралы мәліметті ЖӘБО көрсетілген бағыттар бойынша қызметті жүзеге асыратын уәкілетті органдардың цифрлық жүйесінен мемлекеттік органдардың цифрлық жүйесімен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету арқылы алады.
Цифрлық жүйелерде мәліметтер болмаған кезде азаматтардың тізімі ЖӘБО-ның сұрау салуы бойынша 3 жұмыс күні ішінде ұсынылады.
68. Құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерін, сондай-ақ арнайы оқу орындарының курсанттары мен тыңдаушыларын әскери есептен шығару ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сында осы Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 2 данада құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардағы лауазымдарға қабылданған азаматтардың атаулы тізімін қоса беріп, азаматтардың тұрғылықты жері бойынша органдар уәкілетті адамдарының қолдаухаты негізінде жүргізіледі. ЖӘБО-ға қолдаухаттарды жолдауды құқық қорғау немесе арнаулы мемлекеттік органдардағы қызметке кіру туралы бұйрық шығарылған сәттен бастап 3 жұмыс күнінен кешіктірмей құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар жүзеге асырады. Көрсетілген құжаттарды ҚР ҚМ ЦЖ-ға жіберуге жол беріледі.
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО-сы цифрлық есепке алу карталарында және тиісті әскери есепке алу құжаттарында осы орган басшысы бұйрығының күні мен нөмірін көрсетіп, құқық қорғау немесе арнаулы мемлекеттік органдарға қызметке кіруіне байланысты әскери есептен шығару туралы белгі жасайды.
Әскерге шақырылушының жеке ісі архивке беріледі және ол 27 жасқа толғанға дейін сақталады. Цифрлық есепке алу картасында және есептік-әліпбилік кітапта жеке істі сақтау орны туралы белгі жасалады.
Әскери міндеттілердің жеке істері олардың сұрау салуы бойынша құқық қорғау немесе арнаулы мемлекеттік органдарға жолданады.
Атаулы тізімнің бір данасы, ал әскери міндеттілердің жеке істері мен қызметтік карталары сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 10 күннен кешіктірілмей қолдаухат жолдаған органдарға жіберіледі.

"62. Сведения об отношении гражданина к воинской службе, о состоянии на воинском учете, о степени годности и о прохождении воинской службы, в том числе, и в льготный период, отражаются в "личном кабинете" гражданина на портале "цифрового правительства", а также передаются в цифровые системы других государственных органов (по запросу), посредством обеспечения взаимодействия цифровых систем государственных органов и негосударственных цифровых систем, интегрируемых с объектами цифровой инфраструктуры "цифрового правительства".
При выявлении в "личном кабинете" неверно указанных сведений, либо при их отсутствии, гражданин имеет возможность обратиться для получения государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений по воинской службе" в соответствии с пунктом 79 настоящих Правил.";
пункты 67, 68 и 69 изложить в следующей редакции:
"67. Сведения на военнообязанных и призывниках о принятии (увольнении) на (с) работу (ы) МОВУ получают из цифровых систем уполномоченных органов, осуществляющих деятельность по указанным направлениям, посредством обеспечения взаимодействия цифровых систем государственных органов.
При отсутствии сведений в цифровых системах списки на граждан представляются по запросу МОВУ в течении 3 рабочих дней.
68. Снятие с воинского учета сотрудников, а также курсантов и слушателей специальных учебных заведений правоохранительных и специальных государственных органов производится в МОВУ района (города областного значения) по месту жительства граждан на основании ходатайства уполномоченных лиц органов с приложением 2-х экземпляров именных списков граждан, принятых на должности в правоохранительные и специальные государственные органы по форме согласно приложению 26 к настоящим Правилам. Направление ходатайств и именных списков в МОВУ осуществляется правоохранительными и специальными государственными органами не позднее 3 рабочих дней с момента издания приказа о поступлении на службу в правоохранительные или специальные государственные органы. Направление указанных документов допускается в ЦС МО РК.
МОВУ района (города областного значения) в цифровых учетных картах и соответствующих документах воинского учета производится отметка о снятии с воинского учета в связи с поступлением на службу в правоохранительные или специальные государственные органы с указанием даты и номера приказа руководителя данного органа.
Личное дело призывника передается в архив и хранится до достижения им 27-летнего возраста. В цифровой учетной карте и учетно-алфавитной книге производится отметка о месте хранения личного дела.
Личные дела на военнообязанных направляются в правоохранительные или специальные государственные органы по их запросу.
Один экземпляр именного списка, а на военнообязанных – личные дела и послужные карты, пересылаются в органы, направившие ходатайства не позднее 10 дней с момента поступления запроса.

69. Азаматтарды құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдардан және азаматтық қорғау органдарынан Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің запасына шығару кезінде кадр бөлімшелері оларға осы Қағидаларға 22-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нұсқама береді.
Құқық қорғау органдары мен азаматтық қорғау органдарының кадр қызметтері оларды жұмыстан шығару туралы бұйрық шыққан сәттен бастап, ал арнаулы мемлекеттік органдар оларды жеке құрам тізімінен шығару туралы бұйрық шыққан сәттен бастап 3 жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстан босатылған (шығарылған) азаматқа (жеке құрам тізімінен) мәліметтерді жібереді.";
72-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"72. Министрлік ЖӘБО арқылы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жұмылдыру ресурсын автоматтандырылған есепке алу интеграциялық шлюзі" цифрлық жүйесін пайдалану арқылы мынадай мемлекеттік қызметтерді көрсетеді:
әскери міндеттілерге әскери билет немесе оның телнұсқасын беру;
әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою;
әскери қызмет туралы мәліметті өзектілендіру (түзету).";
74-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"74. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, туу туралы, некеге тұру туралы, балаларының туу туралы, тұрғылықты жері немесе уақытша болатын орны бойынша тіркелуі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден алады.
Порталға өтініш жасаған кезде көрсетілетін қызметті беруші аталған құжаттардан басқа, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 миллиметр цифрлық фотосуретті алады.";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. Көрсетілетін қызметті берушілер бір реттік пароль беру немесе "цифрлық үкімет" веб-порталының хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтінді хабарлама жолдау арқылы "цифрлық үкімет" веб-порталында тіркелген пайдаланушының ұялы байланыс абоненттік нөмірі арқылы берілген құжат иесінің келісімі болған жағдайда іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен цифрлық құжаттарды алады.";
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"79. "Әскери қызмет туралы мәліметтерді өзектілендіру (түзету)" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 34-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери қызмет туралы мәліметтерді өзектілендіруге (түзетуге) өтініш береді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін, мемлекеттік қызмет көрсету нысанын, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесін, мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздерді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар осы Қағидаларға 35-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі нысанында жазылған.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді және орындау үшін жауапты орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Орындаушының құжаттар топтамасының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келуін қарауы, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін басшыға қол қойғызуға дайындауы 1 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
ЖӘБО-да әскери қызмет, оның ішінде жеңілдікті кезеңде өткергені туралы мәлімет болмаған кезде сұрау салу тиісті мемлекеттік органдар мен ұйымдарға (архивке), ал қажет болған кезде басқа да мемлекеттерге жолданады.

69. При увольнении граждан из правоохранительных, специальных государственных органов и органов гражданской защиты в запас Вооруженных Сил Республики Казахстан кадровые подразделения выдают им предписание по форме согласно приложению 22-1 к настоящим Правилам.
Кадровые службы правоохранительных органов и органов гражданской защиты с момента издания приказа об их увольнении, а специальных государственных органов с момента издания приказа об их исключении из списков личного состава не позднее 3 рабочих дней направляют сведения на уволенного (исключенного) гражданина (из списка личного состава) по форме, согласно приложению 28 к настоящим Правилам. Направление указанных сведений допускается в ЦС МО РК.";
пункт 72 изложить в следующей редакции:
"72. Министерством через МОВУ (далее ‒ услугодатель) посредством использования цифровой системы "Интеграционной шлюз автоматизированного учета мобилизационных ресурсов Министерства обороны Республики Казахстан" оказываются следующие государственные услуги:
выдача военнообязанным военных билетов или их дубликатов;
постановка на воинский учет военнообязанных и призывников;
актуализация (корректировка) сведений о воинской службе.";
пункт 74 изложить в следующей редакции:
"74. Сведения о документах, удостоверяющих личность, о рождении, о браке, о рождении детей, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При обращении на портал, кроме перечисленных документов услугодатель дополнительно получает цифровую фотографию размером 30x40 миллиметров в виде графического файла.";
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на веб-портале "цифрового правительства" абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление веб-портала "цифрового правительства".";
пункт 79 изложить в следующей редакции:
"79. Для получения государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о воинской службе" услугополучатели подают заявление на актуализацию (корректировку) сведений о воинской службе по форме согласно приложению 34 к настоящим Правилам.
Требования к оказанию государственной услуги, включающие наименование государственной услуги; наименование услугодателя; способы предоставления государственной услуги; срок оказания государственной услуги; форму оказания государственной услуги; результат оказания государственной услуги; размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан; график работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации; перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги; основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные требования с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в форме перечня основных требований к оказанию государственной услуге согласно приложению 35 к настоящим Правилам.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передачу для исполнения ответственному исполнителю.
Рассмотрение исполнителем пакета документов на соответствие требований, установленных настоящими Правилами, подготовка результата государственной услуги на подпись руководителю осуществляется в течение 1 рабочего дня.
При отсутствии в МОВУ сведений о прохождении воинской службы, в том числе, и в льготный период, направляются запросы в соответствующие государственные органы и организации (архивы), а при необходимости и других государств.

Бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны осы Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мерзімнің ұзартылғаны туралы хабардар етумен 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны алдын ала шешім туралы, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген мерзімдерде хабардар етеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында әскери қызмет туралы мәліметтерді өзектілендіру (түзету) туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Жолданған сұрау салу бойынша ақпаратты алғаннан кейін ЖӘБО көрсетілген мәліметті ҚР ҚМ ЦЖ-сына енгізеді, ал әлеуметтік қолдау алуға ниет білдіретін азаматтар үшін қосымша осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру портал арқылы жүзеге асырылады.";
82 және 82-1-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"82. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметті көрсетуді мониторингтеудің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы дерек енгізуді қамтамасыз етеді.
82-1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына, "цифрлық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына және ЖӘБО-ға жібереді.";
4, 6 және 7-қосымшалар осы тізбеге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
20-қосымша алып тасталсын;
22-1, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 және 40-қосымшалар осы тізбеге 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ оқу мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15517 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

При этом срок оказания государственной услуги продлевается до 90 (девяносто) рабочих дней с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока по форме согласно приложению 36 к настоящим Правилам.
При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги в сроки установленные Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Результатом оказания государственной услуги является уведомление об актуализации (корректировке) сведений о воинской службе, в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя, согласно приложению 37 к настоящим Правилам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
После получения информации по направленным запросам, МОВУ вносят указанные сведения в ЦС МО РК, а для граждан, претендующих на получение социальной поддержки, дополнительно направляется справка по форме, согласно приложению 38 к настоящим Правилам.
Выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через портал.";
пункты 82 и 82-1 изложить в следующей редакции:
"82. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
82-1. Министерство обороны Республики Казахстан направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, некоммерческое Акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства" и МОВУ в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации.";
приложения 4, 6 и 7 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему перечню;
приложение 20 исключить;
приложения 22-1, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 и 40 изложить в новой редакции согласно приложениям 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16 к настоящему перечню.
2. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 357 "Об утверждении Правил набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроков обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15517), следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 4-тармағына, және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына және "Мемлекеттiк статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларында, сондай-ақ оқу мерзімінде:
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жұмылдыру ресурсы автоматтандырылған жүйесінің интеграциялық шлюзі" цифрлық жүйесі (бұдан әрі – ҚР ҚМ ЦЖ) – әскери есепке алуды автоматтандыруға және мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған цифрлық жүйе;";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Әскерге шақырылушылар мен әскери мiндеттiлердi әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша оқыту мамандандырылған ұйымдарда Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң қажеттiлiгiне сәйкес өтеусiз негiзде және оқытуға арналған шығыстарды толық немесе iшiнара өтей отырып, өтеулi негiзде жүргiзiледi.
Азаматтарды әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша өтеулі негізде даярлау бойынша көрсетілетін қызметтің бағасы "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны өндіретін және өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 1507 бұйрығымен белгіленген.
Әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілердің оқуы үшін ақы төлеу Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымының есеп шотына жүргізіледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Бекітілген өтеулі негізде даярлау жоспары ҚР ҚМ ЦЖ-ға енгізіледі.";
20 және 21-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді қабылдау және өтеулі негізде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу:
әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезекке қою;
әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу мемлекеттік қызметін көрсету тәртібінде жүзеге асырылады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі ҚР ҚМ ЦЖ-ны пайдаланып, ЖӘБО (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) арқылы көрсетеді.

"В соответствии с пунктом 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроков обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) цифровая система "Интеграционный шлюз автоматизированной системы мобилизационных ресурсов Министерства обороны Республики Казахстан" (далее – ЦС МО РК) – цифровая система, предназначенная для автоматизации ведения воинского учета и оказания государственных услуг;";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Обучение призывников и военнообязанных по военно-техническим и иным специальностям производится в специализированных организациях на безвозмездной основе в соответствии с потребностью Вооруженных Сил Республики Казахстан и на возмездной основе с полным или частичным возмещением расходов на обучение.
Цена на услугу по подготовке граждан по военно-техническим и иным специальностям на возмездной основе установлена приказом Министра обороны Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 1507 "Об утверждении цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан".
Оплата за обучение призывниками и военнообязанными производится на расчетный счет специализированной организации Министерства обороны Республики Казахстан.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Утвержденный план подготовки на возмездной основе вносится в ЦС МО РК.";
пункты 20 и 21 изложить в следующей редакции:
"20. Набор и направление призывников и военнообязанных на подготовку по военно-техническим и иным специальностям на возмездной основе осуществляется в порядке оказания следующих государственных услуг:
постановка в очередь призывников и военнообязанных для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям;
направление призывников и военнообязанных на подготовку по военно-техническим и иным специальностям.
Указанные государственные услуги оказываются Министерством обороны Республики Казахстан через МОВУ (далее – услугодатели) посредством использования ЦС МО РК.

21. "Әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезекке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызметін алу үшін әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы өтініш береді.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішке осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық куәландыру картасының электрондық көшірмесін тіркейді. Медициналық куәландыру картасы әскери қызметке жарамдылық дәрежесі туралы қорытындыны алған сәттен бастап 10 жұмыс күні ішінде жарамды.
Өтінішті ресімдеу алдында портал көрсетілетін қызметті алушының жасы (24 жастан асқан) және жынысы бойынша белгіленген талаптарға сәйкес келуін тексереді. Көрсетілген талаптарға сәйкес келсе, көрсетілетін қызметті алушы оқу кезеңін және оқығысы келетін мамандандырылған ұйымды таңдайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасы, нысаны, мазмұны мен нәтижесі қамтылатын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі, сондай-ақ оны көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде жазылған.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы және тұрғылықты жері немесе уақытша болатын жері бойынша тіркелгені туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік цифрлық жүйеден алады.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу күнін көрсетіп, өтініштің қабылданғаны туралы не көрсетілетін қызметті алушы толық емес және (немесе) жарамдылық мерзімі өткен құжат топтамасын ұсынған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші құжат түскен күні оны қабылдау, тіркеу және орындау үшін орындаушыға беруді жүзеге асырады.
Орындаушы құжат топтамасының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келуін қарауды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін басшыға қол қойғызуға дайындауды 1 жұмыс күні ішінде жүзеге асырады (өтініш пен құжаттар қабылданған күн қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезекке қою туралы хабарлама не осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама болып табылады.";
22-тармақ алып тасталсын;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

21. Для получения государственной услуги "Постановка в очередь призывников и военнообязанных для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям", призывники и военнообязанные (далее – услугополучатели) подают заявление через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
К заявлению, услугополучатель прикрепляет электронную копию карты медицинского освидетельствования по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам. Карта медицинского освидетельствования действительна в течение 10 рабочих дней с момента получения заключения о степени годности к воинской службе.
Перед оформлением заявления, портал осуществляет проверку услугополучателя на соответствие установленным требованиям по возрасту (старше 24 лет) и полу. В случае соответствия указанным требованиям услугополучатель выбирает специализированную организацию, в котором желает проходить обучение.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Сведения о документах, удостоверяющих личность и о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания услугополучателя, услугодатель получает из государственных цифровых систем.
Услугодатель направляет в "личный кабинет" услугополучателя уведомление о принятии заявления с указанием даты получения результата оказания государственной услуги, либо об отказе в приеме заявления на оказание государственной услуги при предоставлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия.
Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передачу для исполнения исполнителю.
Рассмотрение исполнителем пакета документов на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами, подготовка результата государственной услуги на подпись руководителю осуществляется в течение 1 рабочего дня (день приема заявления и документов не входит в срок оказания услуги).
Результатом оказания государственной услуги являются уведомление о постановке в очередь для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.";
пункт 22 исключить;
пункт 23 изложить в следующей редакции:

"23. "Әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді әскери-техникалық және басқа да мамандықтар бойынша даярлауға жіберу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс абоненттік құрылғысының телефон нөмірі проактивті форматта порталға тіркелген кезде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезекте тұрған көрсетілетін қызметті алушыға беріледі.
Абоненттік нөмірді порталдың есептік жазбасына қосу Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 25 қаңтардағы № 58 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13195 болып тіркелген) Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "цифрлық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидаларына сәйкес жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасы, нысаны, мазмұны мен нәтижесі қамтылатын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі, сондай-ақ оны көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де мәліметтер осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде жазылған.
Кезекті оқыту күні басталғанға дейін 3 жұмыс күні бұрын ҚР ҚМ ЦЖ автоматты режимде кезекте тұрған көрсетілетін қызметті алушыларды:
әскерге шақырылушы немесе әскери міндетті ретінде әскери есепте тұруы;
мүгедектікті белгілеу;
дерматология, онкология орталықтарында, "Фтизиатрия" фтизиопульмонология орталығында, "Психиатрия" және "Наркология" психикалық денсаулық орталығында динамикалық байқауда тұруы мәніне тексереді. Тексеру жүргізілгеннен кейін ҚР ҚМ ЦЖ автоматты түрде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті алушының әскери есепте әскерге шақырылушы немесе әскери міндетті ретінде тұруы расталған, мүгедектікті белгілеу не динамикалық байқауда болмаған кезде осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлыққа жіберу;
көрсетілетін қызметті алушы әскери есептен алып тасталған не шығарылған, мүгедектігі не динамикалық байқауда болуы анықталған кезде әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу кезегінен шығара отырып, осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша проактивті қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама жіберу.";

"23. Государственная услуга "Направление призывников и военнообязанных на подготовку по военно-техническим и иным специальностям" предоставляется услугополучателям, состоящим в очереди для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям, при регистрации телефонного номера абонентского устройства сотовой связи услугополучателя на портале в проактивном формате.
Подключение абонентского номера к учетной записи портала проводится согласно Правилам регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "цифрового правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи, утвержденных приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 января 2016 года № 58 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под№ 13195).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги приведены в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 12 к настоящим Правилам.
За 3 рабочих дней до наступления очередной даты начала обучения, ЦС МО РК в автоматическом режиме осуществляет проверку услугополучателей, состоящих в очереди, на предмет:
состояния на воинском учете в качестве призывника или военнообязанного;
установления инвалидности;
состояния на динамическом наблюдении в центрах дерматологии, онкологии, Центре фтизиопульмонологии "Фтизиатрия", Центре психического здоровья "Психиатрия" и "Наркология". После проведения проверки ЦС МО РК в автоматическом порядке формирует результат оказания государственной услуги.
Результатом оказания государственной услуги являются:
при подтверждении состояния услугополучателя на воинском учете в качестве призывника или военнообязанного, отсутствия установления инвалидности либо динамического наблюдения, направление на подготовку по военно-техническим и иным специальностям по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
при снятии либо исключении услугополучателя с воинского учета, установления инвалидности либо состояния на динамическом наблюдении, направление уведомления об отказе в оказании проактивной услуги по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам, с исключением из очереди для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям.";

25 және 26-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді оқуға қабылдау, оқуға уақытында келмеген не одан бас тартқан адамдарды қоспағанда, даярлауға жолдамалар негізінде мамандандырылған ұйым басшысының бұйрығымен жүргізіледі.
Мамандандырылған ұйым басшысының бұйрығы шыққаннан кейін оқу взводтарын толық жасақтауға тек бұрын оқыған және денсаулық жағдайы бойынша оқудан шығарылған әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілер сауыққаннан кейін өзі өтініш берген жағдайда жол беріледі.
26. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Бірыңғай байланыс орталығына, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына, "цифрлық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына және ЖӘБО-ға жібереді.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Мамандандырылған ұйым басшысының оқуға қабылдау және одан шығару немесе оқуды аяқтау туралы бұйрығы шығарылған күн оқудың басталуы және аяқталуы болып саналады.
Бұйрық жобасы ҚР ҚМ ЦЖ-да әзірленіп, электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылады.
Басшының қолжазба қолтаңбасы қойылып, басылып шығарылған бұйрықтар Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 17 маусымдағы № 279-НҚ бұйрығымен бекітілген Сақтау мерзімін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесіне сәйкес сақталуға тиіс.";
3, 5, 6, 7, 8 және 9-қосымшалар осы тізбеге 17, 18, 19, 20, 21 және 22-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10 және 11-қосымшалар алып тасталсын;
12, 13 және 14-қосымшалар осы тізбеге 23, 24 және 25-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 9 шілдедегі № 526 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19008 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 2 маусымдағы № 357 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереже 15-тармағының 176) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

пункты 25 и 26 изложить в следующей редакции:
"25. Зачисление призывников и военнообязанных на обучение производится приказом руководителя специализированной организации на основании направлений на подготовку, за исключением лиц своевременно не прибывших на обучение либо отказавшихся от него.
Доукомплектование учебных взводов после издания приказа руководителя специализированной организации допускается только в случае, если призывники и военнообязанные, проходившие ранее обучение и отчисленные по состоянию здоровья, обратились с личным заявлением после выздоровления.
26. Министерство обороны Республики Казахстан направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила в Единый контакт-центр, некоммерческое Акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан", оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "цифрового правительства" и МОВУ в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Началом и окончанием обучения считаются даты издания приказов руководителя специализированной организации, о зачислении и отчислении или завершении обучения.
Проекты приказов разрабатываются в ЦС МО РК и подписываются электронной цифровой подписью.
Распечатанные приказы с рукописной подписью руководителя подлежат хранению в соответствии с Перечнем типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения, утвержденным приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 июня 2025 года № 279-НҚ.";
приложения 3, 5, 6, 7, 8 и 9 изложить в новой редакции согласно приложениям 17, 18, 19, 20, 21 и 22 к настоящему перечню;
приложения 10 и 11 исключить;
приложения 12, 13 и 14 изложить в новой редакции согласно приложениям 23, 24 и 25 к настоящему перечню.
3. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 9 июля 2019 года № 526 "Об утверждении Правил выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19008), следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 176) пункта 15 Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2022 года № 357 и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. "Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органдары "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жұмылдыру ресурсын автоматтандырылған есепке алу интеграциялық шлюзі" цифрлық жүйесін пайдаланып, қорғаныс істері басқармалары мен бөлімдері арқылы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.".
5, 6 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын; көрсетілетін қызметті берушінің атауын; мемлекеттік қызмет көрсету тәсілін; мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін; мемлекеттік қызмет көрсету нысанын; мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін; мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделгенде оны алу тәсілін; көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектісінің жұмыс кестесін; мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесін; мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негізді қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну ерекшелігі ескерілген өзге де талаптар осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) нысанында жазылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұрақты тіркелген жері бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы не көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық нысанда www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталына (бұдан әрі – портал) өтініш береді.
Құжаттар қабылданғанда Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді не көрсетілетін қызметті алушы толық құжаттар топтамасын ұсынбағанда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолхат береді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын (сәйкестендіру үшін) құжат туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері және көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік цифрлық жүйеден алады, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген көзден графикалық файл түрінде көлемі 30х40 миллиметр цифрлық фотосуретті қосымша алады.
Порталға жүгінгенде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін Мемлекеттік корпорация филиалын таңдайды. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен қол қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алған күнін көрсетіп, өтінішті қабылдағаны туралы хабарлама жіберіледі.

"3. Государственная услуга "Выдача удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны" (далее – государственная услуга) оказывается местными органами военного управления Министерства обороны через управления и отделы по делам обороны (далее – услугодатель) посредством использования цифровой системы "Интеграционной шлюз автоматизированного учета мобилизационных ресурсов Министерства обороны Республики Казахстан".";
пункты 5, 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"5. Требования к оказанию государственной услуги, включающие наименование государственной услуги; наименование услугодателя; способы предоставления государственной услуги; срок оказания государственной услуги; форму оказания государственной услуги; результат оказания государственной услуги; размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан; график работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации; перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги; основания для отказа в оказании государственной услуги, а также иные требования с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в форме перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны", согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Для получения государственной услуги физические лица (далее – услугополучатели) подают заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по месту постоянной регистрации (далее – Государственная корпорация), либо на веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал) в электронной форме, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя.
При приеме документов работник Государственной корпорации выдает услугополучателю расписку о приеме документов, либо в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, отказывает в приеме документов и выдает расписку по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, удостоверяющем личность (для идентификации) услугополучателя, работник Государственной корпорации и услугодатель получают из государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства", дополнительно из указанных источников услугодатель получает цифровую фотографию размером 30х40 миллиметров в виде графического файла.
При обращении на портал, услугополучателем выбирается филиал Государственной корпорации для получения результата оказания государственной услуги. В "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о принятии заявления с указанием даты получения результата оказания государственной услуги, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді және жауапты орындаушыға орындау үшін беруді жүзеге асырады. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы 1 жұмыс күні ішінде құжаттарды қарауды жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті алушының құқықтық мәртебесін растайтын ақпарат және қажетті мәліметтер болғанда беру үшін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлік не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама (бұдан әрі – бас тарту туралы хабарлама) дайындауды ұйымдастырады.
Куәлік беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмағанда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
30 жұмыс күніне дейін – Қазақстан Республикасының тиісті органынан растауды алу қажет болғанда;
90 жұмыс күніне дейін – кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны Мемлекеттік корпорация арқылы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша немесе портал арқылы жүгінгенде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық нысанда 1 жұмыс күні ішінде мерзімді ұзарту туралы хабардар етіп, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы елдерінің архивінен ақпарат алу қажет болғанда ұзартылады.
Сұрау салынған ақпаратты және қажетті мәліметтер алынғанда 1 жұмыс күні ішінде куәлік не бас тарту туралы хабарлама ресімделеді және беріледі.
Порталға жүгінгенде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" куәліктің дайын екені туралы хабарлама не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
Бас тарту туралы хабарлама Тізбенің 9-бөлімінде көзделгенде ресімделеді.
6. Көрсетілетін қызметті беруші таңдалған Мемлекеттік корпорация филиалына немесе өтініш жасаған орны бойынша қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір тәуліктен кешіктірмей мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жеткізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру Мемлекеттік корпорация арқылы жеке басын куәландыратын құжатты немесе "цифрлық үкімет" мобильдік қосымшасының "Цифрлық құжаттар" бөлімінен жеке куәлігінің цифрлық құжатын (сәйкестендіру үшін) не нотариат растаған сенімхат бойынша оның өкілінің құжатын ұсынған кезде жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметті көрсетуді мониторингтеудің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы дерек енгізуді қамтамасыз етеді".";

Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передачу для исполнения ответственному исполнителю. Ответственный исполнитель услугодателя в течение 1 рабочего дня осуществляет рассмотрение документов и при наличии информации и необходимых сведений, подтверждающих правовой статус услугополучателя, организует подготовку удостоверения, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, для выдачи либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – уведомление об отказе).
При отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи удостоверения, срок оказания государственной услуги продлевается:
до 30 рабочих дней – при необходимости получения подтверждения от соответствующих органов Республики Казахстан;
до 90 рабочих дней – при необходимости получения информации из архивов стран бывшего Союза Советских Социалистических Республик, с последующим уведомлением услугополучателя через Государственную корпорацию о продлении срока в течение 1 рабочего дня по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам или в электронной форме в "личный кабинет" услугополучателя при обращении через портал.
При получении запрошенной информации и необходимых сведений в течение 1 рабочего дня оформляется и выдается удостоверение, либо уведомление об отказе.
При обращении на портал, в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о готовности удостоверения, либо уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Уведомление об отказе оформляется в случаях, предусмотренных разделом 9 Перечня.
6. Услугодатель обеспечивает доставку результата оказания государственной услуги в выбранный филиал Государственной корпорации или по месту обращения не позднее, чем за сутки до истечения срока оказания.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю осуществляется через Государственную корпорацию при предъявлении документа, удостоверяющего личность или цифровой документ удостоверения личности, из раздела "Цифровые документы" мобильного приложения "цифрового правительства" (для идентификации) либо его представителя по нотариально заверенной доверенности.
7. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".";

1 және 2-қосымшалар осы тізбеге 26 және 27-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 605 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21613 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік қызметті ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, облыстың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Е-лицензиялау" мемлекеттік базасы" цифрлық жүйесін пайдаланып, әскерге шақыру комиссиясы арқылы көрсетеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке тұлғалар көрсетілетін қызметті берушіге www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы және ұялы байланыс абоненттік құрылғысы (бұдан әрі – портал) арқылы осы қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында өтініш немесе ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда біржолғы парольмен куәландырылған сұрау салу жолдайды.";
1-қосымшаға мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын әскерге шақыру комиссиясы мүшелерінің тізбесі:
1) әскерге шақыру комиссиясының төрағасы – астана, облыс, республикалық маңызы бар қала, аудан (қала) жергілікті атқарушы органы басшысының (әкімнің) орынбасары;
2) комиссия мүшелері:
астана, облыс, республикалық маңызы бар қала, аудан (қала) жергілікті әскери басқару органының бастығы;
астана, облыс, республикалық маңызы бар қала, аудан (қала) ішкі істер органдарының тиісті аумақтық бөлімшесінің өкілі;
астана, облыс, республикалық маңызы бар қала, аудан (қала) денсаулық сақтау басқармасының тиісті жергілікті басқару органы бастығының (бас дәрігердің) орынбасары – медициналық комиссияның төрағасы.";
12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

приложения 1 и 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 26 и 27 к настоящему перечню.
4. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 5 ноября 2020 года № 605 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва" и Правил оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21613), следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва", утвержденных указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами районов, городов областного значения, областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель) через призывные комиссии посредством использования цифровой системы "Государственная база "Е-лицензирование".
4. Для получения государственной услуги физические лица направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz и абонентское устройство сотовой связи (далее – портал) заявление в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, или запрос, удостоверенный одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Перечень членов призывной комиссии, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) председатель призывной комиссии – заместитель руководителя местного исполнительного органа (акима) столицы, области, города республиканского значения, района (города);
2) члены комиссии:
начальник местного органа военного управления столицы, области, города республиканского значения, района (города);
представитель соответствующего территориального подразделения органов внутренних дел столицы, области, города республиканского значения, района (города);
заместитель руководителя местного органа государственного управления здравоохранением столицы, области, города республиканского значения, района (города) (главный врач) – председатель медицинской комиссии.";
пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:

12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметті көрсетуді мониторингтеудің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы дерек енгізуді қамтамасыз етеді.
13. Әскерге шақыру комиссиясы төрағасының әскери қызметке шақырудан босату туралы қорытындысы бір жұмыс күні ішінде порталда ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.";
2-қосымша осы тізбеге 29-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
№ ________ҚІД
командасы
____________Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің түрі (әскер тегі)
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ҚОРҒАНЫС МИНИСТРЛІГІ
Есептік-әліпбилік кітап бойынша реттік нөмірі ____________
ӘСКЕРГЕ ШАҚЫРЫЛУШЫНЫҢ ЖЕКЕ ІСІ
__________________________________________________________________________
(тегі, аты,
________________________________________________________________________
әкесінің аты (бар болса)
________________________________________ жылы "_____" _______________ туған
(күні және айы)
Білімі ____________________________________________________________________
Ұлты (қалауы бойынша көрсетілсін) __________________________________________
Азаматтық мамандығы ______________________________________________________
Әскери даярлығы __________________________________________________________
Спорттық разряды _________________________________________________________
Кейінге қалдыру __________________________________________________________
Қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны ______________________________________
____________________ облысы ____________________ ауданы қорғаныс істері
басқармасының (бөлімінің) бастығы
Мұқабаның екінші беті
Фотосуреттерге арналған конверт үшін орын
Жеке істе болатын құжаттардың ТІЗІМДЕМЕСІ
1. Әскерге шақырылушының есепке алу картасы.
2. Әскерге шақырылушының туу туралы куәлігінің көшірмесі.
3. Төлқұжат, жеке куәліктің көшірмесі.
4. Неке туралы куәліктің көшірмесі.
5. Балаларының тууы туралы куәліктерінің көшірмесі.
6. Білімі туралы құжаттың көшірмесі.
7. Жұмыс немесе оқу орнынан анықтама.
8. Жұмыс немесе оқу орнынан мінездеме.

пункты 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"12. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
13. Заключение председателя призывной комиссии об освобождении от призыва на воинскую службу в течение одного рабочего дня направляется в "личный кабинет" услугополучателя на портале в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП.";
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 29 к настоящему перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Форма
Команда ДДО № ________
Вид Вооруженных Сил Республики Казахстан (род войск) ______
МИНИСТЕРСТВО ОБОРОНЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Порядковый номер по учетно-алфавитной книге ___________
ЛИЧНОЕ ДЕЛО ПРИЗЫВНИКА _____________________________________________
(фамилия, _________________________________________________________________
имя, отчество (при его наличии)) _________________________________ года рождения "_____"____________ (число и месяц)
Образование _______________________________________________________
Национальность (указывать по желанию)_______________________________
Гражданская специальность __________________________________________
Военная подготовка _________________________________________________
Спортивный разряд _________________________________________________
Отсрочка __________________________________________________________
Наличие совершенного уголовного правонарушения _____________________
Начальник управления (отдела) по делам обороны ________________ района ____________________________________ области
Оборотная сторона обложки
Место для конверта для фотокарточек
ОПИСЬ документов, находящихся в личном деле
1. Учетная карта призывника.
2. Копия свидетельства о рождении призывника.
3. Копия паспорта, удостоверения личности.
4. Копия свидетельство о браке.
5. Копия свидетельства о рождении детей.
6. Копия документа об образовании.
7. Справка с места работы или учебы.
8. Характеристика с места работы или учебы.

9. Әскерге шақырылушыны зерделеу парағы.
10. Кеуде қуысы органдарын рентгенологиялық зерттеу туралы анықтама.
11. Денсаулық жағдайы туралы құжаттар.
12. "Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есептері бойынша адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы мәліметтің болуы немесе болмауы туралы анықтама.
13. Сот органдарынан қылмыстық жауаптылыққа тартылуы туралы ақпарат.
14. Азаматтық хал актілерін тіркеу органдарынан тегін, атын, әкесінің атын ауыстырғаны, туған күні туралы өзгерістер, қайтыс болуы туралы хабарламалар.
ҚР ҚМ ЦЖ-дағы мәліметтер қағазға басып шығарылады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
№ Т-2 нысаны
Беткі жағы: _____________________________ кәсіпорын, ұйым
№_____ ЖЕКЕ КАРТОЧКА
1. Жалпы мәліметтер
1. Тегі _________________________________
Аты ________________ Әкесінің аты (бар болса)
________________________________
2. Туған жылы _____ күні, айы ___________
3. Туған жері __________________________
4. Ұлты (қалауы бойынша көрсетілсін)
______________________________________
5. Білімі: ______________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
______________________________________
(білім беру деңгейлері: бастауыш (сынып), негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі, оқу орнының атауы және бітірген күні)
6. Диплом (куәлік) бойынша мамандығы
_______________________________________
Диплом (куәлік) "_____" ж. "_____"
______________ № __________
7. Диплом (куәлік) бойынша біліктілігі
_______________________________________
8. _____________________________________
негізгі кәсібі (мамандығы)
_______________________________________
осы мамандығы бойынша жұмыс өтілі
9. Жалпы жұмыс өтілі ___________________
10. Үздіксіз өтілі ________________________
11. ____________________________________
(соңғы жұмыс орны, лауазымы)

9. Лист изучения призывника.
10. Справка о рентгенологическом исследовании органов грудной клетки.
11. Документы о состоянии здоровья.
12. Справка о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения, утвержденная приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20674).
13. Информация от судебных органов о привлечении к уголовной ответственности.
14. Сообщения от органов регистрации актов гражданского состояния о перемене фамилии, имени, отчества, изменения о дате рождения, о смерти.
Сведения, имеющиеся в ЦС МО РК распечатываются.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Форма
Форма № Т-2
Лицевая сторона:
_____________________________ предприятие, организация
ЛИЧНАЯ КАРТОЧКА №_____
1. Общие сведения
1. Фамилия ____________________________
Имя __________________________________
Отчество (при его наличии) ______________
2. Год рождения _____ число месяц _______
3. Место рождения ______________________
4. Национальность (указать по желанию)
_______________________________________
5. Образование: ________________________
______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
(уровень образования: начальное (класс),
основное среднее, общее среднее, техническое и профессиональное, послесреднее, высшее, послевузовское, наименование и дата окончания учебного заведения)
6. Специальность по диплому (свидетельству) ________________________
_______________________________________
Диплом (свидетельство) № __________
от "____" ______________ 20___ года
7. Квалификация по диплому (свидетельству)
_______________________________________
8. _____________________________________
основная профессия (специальность)
_______________________________________
стаж работы по этой специальности
9. Общий стаж работы ___________________
10. Непрерывный стаж ___________________
11. ____________________________________
________________________________________
(последнее место работы, должность)

12. Отбасы жағдайы _____________________
отбасы құрамы__________________________
(әрбір отбасы мүшесінің туған жылын көрсете отырып)
_______________________________________ _______________________________________ _______________________________________ _______________________________________
13. Жеке басын куәландыратын құжат:
№ ____________________
Кім берді______________________________
Берілген күні ___________________________
14. Үй мекенжайы ______________________
______________________________________
Телефон ______________________________
Қолы _________________________________
Толтырған күні _________________________
2. Әскери есепке алу туралы мәлімет
Әскери қызметке қатынасы _______________________________________
Әскери есепке алу орны
_______________________________________ (ҚІБ(Б) атауы)
Әскери атағы _________________________
Әскери қызмет өткеру кезеңі
_______________________________________
ӘЕМ № ________________
Заңды тұлғаға №______ болып броньға
қойылды___________
Сыртқы беті:

12. Семейное положение ________________
состав семьи ___________________________
(с указанием года рождения каждого члена семьи)
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
13. Документ, удостоверяющий личность:
№ __________________
Кем выдано ____________________________
Дата выдачи ___________________________
14. Домашний адрес _____________________
_______________________________________
Телефон _______________________________
Подпись _______________________________
Дата заполнения _________________________
2. Сведения о воинском учете
Отношение к воинской службе
_______________________________________
Место воинского учета
_______________________________________
(наименование управления (отдела) по делам обороны)
Воинское звание _______________________
Период прохождения воинской службы
_______________________________________
ВУС № ________________
Забронирован за юридическим лицом
№_____________
Оборотная сторона:

1. Жеке карточканың 2-бөлімін толтыру кезінде мынадай талаптар сақталуға тиіс:
1) "Әскери қызметке қатынасы" деген жолда "Әскерге шақырылушы", "Әскери міндетті" деген жазба жазылады";
2) "Әскери есепке алу орны (қорғаныс істері басқармасы (бөлімі) атауы)" деген жолда қорғаныс істері басқармасының (бөлімінің) атауы жазылады;
3) "Әскери атағы" деген жолда (әскери міндеттілер үшін): әскери билетте (бар болса) көрсетілген мәліметтерге сәйкес қатардағы жауынгер, ефрейтор, сержант, лейтенант, капитан және т.б. деген жазба жазылады;
4) "Әскери қызмет өткеру кезеңі" деген жолда (әскери міндеттілер үшін) олар әскерге шақырылған күннен бастап одан шығарылған күнге дейін әскери қызмет өткеру кезеңі көрсетіледі. Бұл ретте егер азаматта бірнеше әскери қызмет өткеру кезеңі болса, онда барлық қызмет, сондай-ақ құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткеру кезеңі де көрсетіледі;
5) "Әскери-есептік мамандық № ___" деген жолда (әскери міндеттілер үшін) әскери билеттегі (бар болса) жазбаға сәйкес цифрлық белгілер жазылады;
6) "Заңды тұлғаға № ___ болып бекітіліп қойылды" деген жолда жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында әскери қызметке шақыруды кейінге қалдыру туралы куәліктің № көрсетіледі.
2. "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Заңның 42-бабына сәйкес запаста тұрудың шекті жасына жеткен адамдардың жеке карточкаларындағы "Әскери қызметке қатынасы" деген жолда "Жасы бойынша әскери есептен шығарылды" деген белгі қойылады.
3. "Электрондық үкімет" порталының "жеке кабинетінде" әскери қызметке қатынасы туралы мәлімет болмаған адамдардың жеке карточкаларындағы "Әскери қызметке қатынасы" деген жолда "Әскери есепте тұрған жоқ" деген белгі қойылады.
4. Жеке карточкалар әскери билеттегі немесе тіркеу туралы куәліктегі жазбаларға немесе "электрондық үкімет" порталының "жеке кабинетінде" көрсетілген мәліметтерге дәлме-дәл сәйкестікте толтырылады.
2-бөлімнің барлық жазбасы қарындашпен толтырылады.
5. Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларға жеке карточкалар әліпбилік реттілікпен төрт топқа бөлінетін жеке картотекада сақталады:
бірінші – запастағы офицерлер құрамына жеке карточкалар;
екінші – запастағы қатардағы жауынгер мен сержант құрамдарының жеке карточкалары;
үшінші – әскери міндетті әйелдерге жеке карточкалар;
төртінші – әскерге шақырылушыларға жеке карточкалар;
бесінші – жасы бойынша әскери есептен шығарылған адамдарға жеке карточкалар.
Әскери есепте тұрмаған адамдарға жеке карточкалар жалпы картотекада сақталады.
Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылар жеке карточкасының картотекасы оларға бөгде адамдардың қолжетімділігін болдырмайтын жерде сақталады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
3-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
(Тегінің бірінші әрпі)
ӘЛІПБИЛІК КАРТОЧКА
(ӘЕМ №)

1. При заполнении раздела 2 личных карточек должны соблюдаться следующие требования:
1) в строке "Отношение к воинской службе" производится запись: "Призывник", "Военнообязанный";
2) в строке "Место воинского учета (наименование управления (отдела) по делам обороны)" указывается наименование управления (отдела) по делам обороны;
3) в строке "Воинское звание" производится запись (для военнообязанных): рядовой, ефрейтор, сержант, лейтенант, капитан и т.д. согласно сведений, указанных в военном билете (при наличии);
4) в строке "Период прохождения воинской службы" (для военнообязанных) указывается период прохождения воинской службы со дня его призыва и до дня увольнения. При этом, если у гражданина имеется несколько периодов воинской службы, указываются все периоду службы, а также прохождения службы в правоохранительных и специальных государственных органах;
5) в строке "Военно-учетная специальность № ___" (для военнообязанных) записывается цифровое обозначение согласно записям, в военном билете (при наличии);
6) в строке "Забронирован за юридическим лицом № ___" указывается № удостоверения об отсрочке от призыва на воинскую службу в период мобилизации, военного положения и в военное время.
2. В личных карточках на лиц, достигших предельных возрастов состояния в запасе, в соответствии со статьей 42 Закона "О воинской службе и статусе военнослужащих", в строке "Отношение к воинской службе" производится отметка "Исключен с воинского учета по возрасту".
3. В личных карточках на лиц, у которых в "личном кабинете" портала "цифрового правительства" сведения об отношении к воинской службе отсутствуют, в строке "Отношение к воинской службе" производится отметка "Не состоит на воинском учете".
4. Личные карточки, заполняются в точном соответствии с данными записей военного билета или удостоверения о приписке, либо сведений, отраженных в "личном кабинете" портала "цифрового правительства".
Все записи раздела 2 производятся карандашом.
5. Личные карточки на военнообязанных и призывников хранятся в алфавитном порядке в отдельной картотеке, которая делится на четыре группы:
первая - личные карточки на офицерский состав запаса;
вторая - личные карточки на рядовой и сержантский состав запаса;
третья - личные карточки на военнообязанных-женщин;
четвертая - личные карточки на призывников;
пятая - личные карточки на лиц, исключенных с воинского учета по возрасту.
Личные карточки на лиц, не состоящих на воинском учете, хранятся в общей картотеке.
Картотека личных карточек военнообязанных и призывников хранится в местах, исключающих доступ к ней посторонних лиц.
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 7
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Форма
(Первая буква фамилии)
АЛФАВИТНАЯ КАРТОЧКА
(№ ВУС)

1. Тегі
2. Аты, әкесінің аты (бар болса)
3. Туған жылы
4. Әскери атағы
5. Құрамы
6. Есепке алу тобы
7. Жарамдылық дәрежесі
8. Есепке алу санаты
9. №______ команда
10. Арнайы есеп
11. Білімі
12. Тұрғылықты жерінің мекенжайы және телефон №
13. Жұмыс орны, лауазымы, кадр бөлімінің телефоны №
20___ жыл "____" _________________
Әліпбилік карточканы толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-3-тармақтардағы жазба автоқаламмен жүргізіледі. "Тегі, аты, әкесінің аты" өзгерген жағдайда жазылып тұрған жазба сызылып тасталады және оның қасына жаңа жазба жазылады.
Барлық жазба ҚР ҚМ ЦЖ-да бар мәліметтерге сәйкес жүргізіледі.
2. Қалған тармақтардағы жазбалар қарындашпен жазылады.
3. Азамат әскери есептен шығарылған немесе алып тасталған кезде әліпбилік карточка жойылады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
4-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
22-1-қосымша
Нысан
Нұсқама
_______________________________________________________
(әскери атағы (болса))
_______________________________________________________
(аты, әкесінің аты (болса), тегі)
Сізге 20_ жылғы "__" _______ дейінгі мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін "цифрлық үкімет" порталына өтініш беру арқылы
_____________________________________________________________________________
(ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ЖӘБО атауы) әскери есепке тұруды ұсынамын.
Негіз: _______________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
_________________________________________ командирі (бастығы)
(әскери бөлімнің нөмірі (мекеменің атауы)
__________________________________________________________________________
(қолы, инициалдары, тегі)
Ескертпе:
1. Әскери бөлiмде (мекемеде) бұрыштама мөртаңбасы болмаған кезде сол жақ жоғарғы бұрышына нұсқаманың қызметтiк iс жүргiзуде тiркелген нөмiрi мен күнi қойылады.
2. Қызметтен шығарудың негізі ретінде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
қызметтен шығару (жеке құрамның тізімінен шығару) туралы бұйрықтың нөмірі және күні;
қызметтен шығаруға себеп болған негіз.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
5-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
29-қосымша
Нысан
____________________________
(облысы)
____________________________
(ауданы (қаласы))
қорғаныс істері басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Әскери билет немесе оның телнұсқасын беруге өтініш
1.__________________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
2.__________________________________________________________________________
(туған күні, айы, жылы, жеке куәлігінің (төлқұжатының) №, жеке сәйкестендіру нөмірі)
3.__________________________________________________________________________
(туған жері: ауыл, кент, аудан, облыс)
4.__________________________________________________________________________
(ұлты)

1. Фамилия
2. Имя, отчество (при его наличии)
3.Год рождения
4. Воинское звание
5. Состав
6. Группа учета
7. Категории годности
8. Категория учета
9. Команда №
10. Специальный учет
11.Образование
12. Адрес местожительства и № телефона
13. Место работы, должность, № телефона отдела кадров
"____" _________________ 20___ год
Разъяснения по заполнению алфавитной карточки
1. Записи в пунктах 1-3 производятся авторучкой. При изменении "Фамилии, имени, отчества", имеющиеся записи перечеркиваются, и рядом производится новая запись.
Все записи производятся в соответствии со сведениями имеющиеся в ЦС МО РК.
2. В остальных пунктах записи производятся карандашом.
3. При снятии или исключения гражданина с воинского учета алфавитная карточка уничтожается.
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 22-1
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Форма
Предписание
_____________________________________________________________________
(воинское звание (при наличии))
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
Предлагаю Вам в срок до "____" ________________ 20___года встать
на воинский учет в ______________________________________________ путем
(наименование МОВУ района (города областного значения)
обращения на портал "цифрового правительства" за получением государственной услуги.
Основание: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Командир (начальник) _________________________________________________
(номер воинской части (наименование учреждения)
_____________________________________________________________________
(подпись, инициал, фамилия)
Примечание:
1. При отсутствии в воинских частях (учреждениях) углового штампа, в верхнем левом углу проставляется номер и дата регистрации предписания в служебном делопроизводстве.
2. В качестве основания увольнения со службы указывается следующие сведения:
номер и дата приказа об увольнении со службы (исключении из списков личного состава);
основание, послужившее причиной увольнения со службы.
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 29
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Форма
Начальнику управления (отдела)
по делам обороны
____________________________
(района (города))
____________________________
(области)
Заявление на выдачу военного билета или его дубликата
1._________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
2. _________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(число, месяц, год рождения, № удостоверения личности (паспорта), индивидуальный идентификационный номер)
3. ________________________________________________________________
(место рождения: село, поселок, район, область)
4. ________________________________________________________________
(национальность)

5. _________________________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
6. _________________________________________________________________________
(тұрғылықты жері бойынша тіркелген мекенжайы)
7. _________________________________________________________________________
(уақытша келген, тұратын мекенжайы (бар болған кезде)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(себебін көрсету)
байланысты әскери билет немесе оның телнұсқасын беруіңізді сұраймын.
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
________________________________ 20__жылғы "___"________
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
30-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
Әскери міндеттілерге әскери билет немесе оның телнұсқасын беру
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1) әскери қызметтен не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызметтен шығарылған және әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген азаматтарға;
2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген және әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген азаматтарға;
3) бұрын әскери (балама) қызмет не құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткергендердің қатарынан басқа мемлекеттерден келген және Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдаған адамдарға;
4) әскери атағы қалпына келтірілген және әскери қызмет не құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтарға;
5) әскери қызмет не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтар әскери билетін жоғалтқан не бүлдірген кезде;
6) әскери қызмет не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтар ескі үлгідегі әскери билетті жаңасына ауыстырған кезде;
7) әскери қызмет не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азамат тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде.
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органдары
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қабылдау: www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру: портал, мемлекеттік корпорация.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
республикалық және облыстық маңызы бар қалаларда, астанада – 7 жұмыс күні;
аудандарда – 5 жұмыс күні
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған) және (немесе) қағазда
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
порталда:

5. ________________________________________________________________
(семейное положение)
6. ________________________________________________________________
(адрес регистрации по месту жительства)
7. ________________________________________________________________
(адрес временного пребывания, проживания (при наличии))
Прошу выдать мне военный билет или его дубликат в связи с
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать причину)
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
___________________________ "___" ________20___года
Приложение 6
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 30
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Выдача военнообязанным военных билетов или их дубликатов
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги:
1) гражданам, уволенным с воинской службы либо службы в правоохранительных, специальных государственных органах и выслужившим установленный срок воинской службы;
2) гражданам, освобожденным из мест лишения свободы и проходивших воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах и выслужившим установленный срок воинской службы;
3) лицам, прибывшим из других государств и принявшим гражданство Республики Казахстан, из числа ранее проходивших воинскую (альтернативную) службу либо службу в правоохранительных и специальных государственных органах;
4) гражданам, восстановленным в воинском звании и проходившим воинскую службу либо службу в правоохранительных и специальных государственных органах;
5) при утрате либо порче военного билета гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах;
6) при обмене военного билета старого образца на новый, гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах;
7) при изменении фамилии, имени, отчества гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах.
3
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявлений на оказание государственной услуги: веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Выдача результата оказания государственной услуги: портал, государственная корпорация.
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
5 рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная) и (или) бумажная.
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
на портале:

көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу орны туралы ақпарат не осы Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы Тізбенің 11-бөлімінде көзделген негiз бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттік корпорация арқылы (көрсетілетін қызметті алушы порталда таңдаған филиал):
запастағы офицер, қатардағы және сержанттық құрамдардың әскери билетін (бұдан әрі – әскери билет) беру.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағазда.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) порталда – жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің дайын нәтижесін беру Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейінгіні қоса алғанда, түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін Мемлекеттік корпорация арқылы, дүйсенбіден бастап жұмаға дейінгіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Мемлекеттік корпорацияның кезекші халыққа қызмет көрсету бөлімдері арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайы:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында: www.gov.kz;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан сұратылатын құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) әскери қызметтен не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдардағы қызметтен шығарылған және әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген азаматтар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери билет немесе оның телнұсқасын беруге өтініш толтырады;

информация о месте получения результата оказания государственной услуги, подписанное ЭЦП услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным разделом 11 настоящего Перечня, по форме согласно приложению 39 к настоящим Правилам.
через Государственную корпорацию (выбранный услугополучателем на портале филиал):
выдача военных билетов офицера запаса, рядового и сержантского составов (далее – военный билет).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
8
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
9
График работы услугодателя и объектов информации
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Выдача готовых результатов государственных услуг осуществляется через Государственную корпорацию с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов кроме праздничных и выходных дней согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) портале www.egov.kz.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) гражданами, уволенными с воинской службы либо службы в правоохранительных, специальных государственных органах и выслужившими установленный срок воинской службы заполняются заявление на выдачу военного билета или его дубликата в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;

2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және әскери қызмет не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген және әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген азаматтар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери билет немесе оның телнұсқасын беруге өтініш толтырады;
3) бұрын әскери (балама) қызмет не құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткергендерден басқа мемлекеттен келген және Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдаған адамдар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери билет немесе оның телнұсқасын беруге өтініш толтырады;
4) әскери атағы қалпына келтірілген және әскери қызмет не құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтар:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери билет немесе оның телнұсқасын беруге өтініш толтырады;
әскери атағы қалпына келтірілгені туралы сот қаулысының электрондық көшірмесін өтінішке тіркейді;
5) әскери қызмет не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтар әскери билетін жоғалтқан не бүлдірген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери билет немесе оның телнұсқасын беруге өтініш;
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 649-бабында көзделген әскери есепке алу құжатын қасақана бүлдiргені немесе жоғалтқаны үшін әкімшілік жазаны қолдану туралы қаулының электрондық көшірмесі не көрсетілетін қызметті алушыға байланысты емес мән-жай бойынша жоғалту не бүлдіру фактісін растайтын уәкілетті мемлекеттік органнан анықтама;
6) әскери қызмет не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтар ескі үлгідегі әскери билетті жаңасына ауыстырған кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери билет немесе оның телнұсқасын беруге өтініш толтырылады.
Әскери билеттің түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға келген кезде Мемлекеттік корпорацияға тапсырылуға тиіс;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады;

2) гражданами, освобожденными из мест лишения свободы и проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах и выслужившими установленный срок воинской службы заполняются заявление на выдачу военного билета или его дубликата в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
3) лицами, прибывшими из других государств и принявшим гражданство Республики Казахстан, из числа ранее проходивших воинскую (альтернативную) службу либо службу в правоохранительных и специальных государственных органах заполняются заявление на выдачу военного билета или его дубликата в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
4) гражданам, восстановленным в воинском звании и проходившим воинскую службу либо службу в правоохранительных и специальных государственных органах:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия постановления суда о восстановлении в воинском звании прикрепляется к заявлению;
5) при утрате либо порче военного билета гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах:
заявление на выдачу военного билета или его дубликата в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия постановления о наложении административного взыскания за умышленную порчу или утрату документа воинского учета, предусмотренного статьей 649 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" либо справка с уполномоченного государственного органа, подтверждающая факт утраты либо порчи по независящим от услугополучателя обстоятельствам прикрепляется к заявлению услугополучателем;
6) при обмене военного билета старого образца на новый гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах заполняются заявление на выдачу военного билета или его дубликата в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Оригинал военного билета (старого образца) подлежит сдаче в Государственную корпорацию, при обращении услугополучателя за результатом оказания государственной услуги.

7) әскери қызмет не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтар тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен кезде көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери билет немесе оның телнұсқасын беруге өтініш толтырылады.
Әскери билеттің түпнұсқасы (ескі үлгідегі) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуға келген кезде Мемлекеттік корпорацияға тапсырылуға тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті, графикалық файл түріндегі көлемі 30х40 мм цифрлық фотосуретін көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден алады.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректің (мәліметтің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдың, деректің және мәліметтің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) әскери есепте болмауы.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Цифрлық құжаттар сервисі мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйесінде тіркелген субъектілер үшін қолжетімді.
Субъект мобильдік қосымшада және пайдаланушылардың цифрлық жүйесінде қолжетімді әдістермен тіркеледі, бұдан әрі "Цифрлық құжаттар" деген бөлімде одан әрі пайдалану үшін қажетті құжатты қарайды.
Мемлекеттің жұмылдыру әзірлігін қамтамасыз ету мақсатында әскери қызмет, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткермеген азаматтарға әскери билет жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында заңнамада белгіленген тәртіппен беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы мемлекеттік қызмет көрсету белгісі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
7-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
31-қосымша
Нысан
____________________________
(облысы)
____________________________
ауданы (қаласы)
қорғаныс істері басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Әскери есепке қою туралы өтініш

7) при изменении фамилии, имени, отчества гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах заполняются заявление на выдачу военного билета или его дубликата в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем.
Оригинал военного билета подлежит сдаче в Государственную корпорацию, при обращении услугополучателя за результатом оказания государственной услуги;
Сведения о документах, удостоверяющих личность, цифровая фотография размером 30x40 миллиметров в виде графического файла услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленными настоящими Правилами;
3) отсутствие на воинскомучете.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме
Сервис цифровых документов доступен для субъектов, авторизованных в мобильном приложении и цифровых системах пользователей.
Субъект проходит авторизацию методами доступными в мобильном приложении и цифровых системах пользователей, далее в разделе "Цифровые документы" просматривает необходимый документ для дальнейшего использования.
Гражданам, не проходившим воинской службы, службы в правоохранительных и специальных государственных органах, органах гражданской защиты, подготовки по военно-техническим и иным специальностям на возмездной основе и военной подготовки по программам офицеров запаса и сержантов запаса, в целях обеспечения мобилизационной готовности государства военные билеты выдаются в период мобилизации, военного положения и в военное время.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 7
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 31
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Форма
Начальнику управления (отдела)
по делам обороны
____________________________
района (города)
____________________________
области
Заявление о постановке на воинский учет

1. Тегі____________________________________________________
2. Аты ___________________________________________________
3. Әкесінің аты____________________________________________
(бар болса)
4. Туған жылы ________ ж. "___" ___________________________
3. Туған жері ____________________________________________
(ауыл, кент, аудан, қала, облыс, республика)
4. Ұлты_________________________________________________
5. Құжат түрі ______________ № _____________ сериясы __________
Қолданылу мерзімі ______________________________________
Берілген күні______________ кім берді_____________________
6. ЖСН ________________________________________________
7. Отбасы жағдайы және отбасы құрамы____________________________
_______________________________________________________________
бойдақ, ажырасқан (анасының Т.А.Ә. толық, туған жылы, тұрғылықты жерінің мекенжайы);
үйленген (жұбайының Т.А.Ә. толық, 18 жасқа дейінгі балаларының аттары, туған жылдары
және тұрғылықты мекенжайы) (бар болса)
8. Білімі____________________________________________________
оқу орны___________________________________________________
мамандығы_________________________________________________
аяқтаған жылы ____ жылғы "____" ____________________________
9. Жүргізуші куәлігінің № ____________________________________
санаты_____________________________________________________
Сериясы___________________________________________________
берілген күні_______________________________________________
10. Тұрғылықты мекенжайы__________________________________
11. Нақты тұратын мекенжайы _______________________________
__________________________________________________________
12. Телефон нөмірі (қалалық, ұялы) ___________________________
13. Жұмыс орны____________________________________________
ұйымның мекенжайы________________________________________
лауазымы__________________________
телефон № _________________________
14. Қай ҚІБ(Б)-да әскери есепте тұр (тұрды) _________________________
_______________________________________________________________
15. Қосымша мәліметтер ________________________________________
______________________________________________________________
(Т.А.Ә өзгерту туралы мәлімет, жауынгерлік іс-қимылға қатысу туралы, наградалары, жеңілдіктері, денсаулық жағдайының өзгеруі туралы, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны, тілдерді білуі туралы)
16. Антропометриялық деректері
Бойы
Басының өлшемі
Киімінің өлшемі
Аяқ киімінің өлшемі
17. ________________________________________
(әскери билетінің сериясы, нөмірі (бар болса)
18. Қызмет өткеру кезеңі:
Әскери бөлім атауы
ӘЕМ
қай уақыттан бастап
қай уақытқа дейін

1. Фамилия______________________________
2. Имя__________________________________
3. Отчество______________________________
(при его наличии)
4. "___" ______________ ________ год рождения.
3. Место рождения ___________________________________________
(село, поселок, район, город, область, республика)
4. Национальность________________________
5. Вид документа ______________ № _____________ серия __________
Срок действия ________________
Дата выдачи______________ кем выдано________________
6. ИИН _________________________________
7. Семейное положение и состав семьи____________________________
_________________________________________________________________
холост, разведен (Ф.И.О. матери полностью, год рождения, адрес места жительства); женат (Ф.И.О. жены полностью, имена детей до 18 лет, год рождения и адрес места жительства) (при наличии)
8. Образование__________________________
учебное заведение_______________________
специальность___________________________
год окончания "____" ______________ год
9. № водительского удостоверения___________
категория_______________________________
Серия_________________
дата выдачи______________________________
10. Адрес места жительства_____________________________________
11. Адрес фактического проживания_____________________________
_____________________________________________________________
12. Номер телефона (городской, сотовый) _________________________
13. Место работы______________________________________________
адрес организации_____________________________________________
должность__________________________
№ телефона_________________________
14. В каком У(О)ДО состоит (состоял) на воинском учете
_________________________________________________________________
15. Дополнительные сведения _______________________________________
_________________________________________________________________ (сведения об изменении Ф.И.О., об участии в боевых действиях, о наградах, льготах, об изменении состояния здоровья, о наличии совершенных уголовных правонарушений, о знании языков)
16. Антропометрические данные
Рост
Окружность головы
Размер одежды
Размер обуви
17. __________________________________
(серия, номер военного билета (при наличии))
18. Период прохождения службы:
Наименование воинской части
ВУС
с какого времени
до какого времени

19. Әскери ант қабылдау ______________________________
(ант қабылдаған күні, жері)
20. Әскери атағы_________________________________________
21. ____________________________________________________
(себебін көрсету)
____________________________________байланысты әскери есепке
қоюыңызды сұраймын.
Өтінішке мыналарды қоса беремін:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
4. _____________________________________________________________
5. _____________________________________________________________
Цифрлық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__ жылғы "___" ___________
_______________________________ ____________________
(аты-жөні, тегі) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
8-қосымша
Әскери міндеттілер мен
әскерге шақырылушыларды
әскери есепке алу қағидаларына
32-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1) Қазақстан Республикасының азаматтығын алған адамдар үшін;
2) әскери қызметтен, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдағы қызметтен шығарылған азаматтар, сондай-ақ әскери, арнаулы оқу орнынан оқудан шығарылғандар (немесе) келісімшартты бұзған курсанттар, тыңдаушылар үшін;
3) бас бостандығынан айыру орнынан босатылған, бұрын әскери есепте тұрған азаматтар үшін;
4) әскери-есептік мамандық алып, білім беру ұйымын бітірген әйелдер үшін;
5) бұры әскери есепте тұрмаған, оның ішінде бас бостандығынан айыру орнынан босатылған ер азаматтар үшін.
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органы
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
2 жұмыс күні
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында әскери міндеттілерді немесе әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою туралы хабарлама не осы Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы Тізбенің 11-бөлімінде көзделген негіз бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

19. Принятие военной присяги ___________________________________
(дата, место присяги)
20. Воинское звание_____________________________________________
21. Прошу поставить на воинский учет в связи ______________________
______________________________________________________________
(указать причину)
К заявлению прилагаю:
1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
3. ________________________________________________________________
4. ________________________________________________________________
5. ________________________________________________________________
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
"___" ___________20__ года
_______________________________             ____________________
(фамилия и инициалы)                         (подпись)
Приложение 8
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 32
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Постановка на воинский учет военнообязанных и призывников
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги:
1) для лиц, принявших гражданство Республики Казахстан;
2) для граждан, уволенных с воинской службы, службы в правоохранительных и специальных государственных органах, а также отчисленных и (или) расторгнувших контракт курсантов, слушателей военных, специальных учебных заведений;
3) для граждан, освобожденных из мест лишения свободы, ранее состоявших на воинском учете;
4) для женщин, окончивших организации образования с получением военно-учетной специальности;
5) для граждан мужского пола, в том числе освобожденных из мест лишения свободы, ранее не состоявших на воинском учете.
3
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
2 рабочих дня.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Уведомление о постановке на воинский учет военнообязанных или призывников, в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным разделом 9 настоящего Перечня, по форме согласно приложению 39 к настоящим Правилам.
8
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
9
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күнінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) порталда – жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күні жүгінгенде өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орнының мекенжайы:
1) www.mod.gov.kz Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан сұратылатын құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) Қазақстан Республикасының азаматтығын алған адамдар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери есепке қою туралы өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы әскери қызметке қатынасын растайтын электрондық құжатты (болса, мемлекеттік (орыс тіліне) аударылған) өтінішке тіркейді;
көрсетілетін қызметті алушы білімі туралы құжаттың электрондық көшірмесін (болса) ("Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабына сәйкес мемлекеттік немесе орыс тіліне аударылған аударманы не мемлекеттік немесе орыс тіліне аударма жасаған аудармашы қолтаңбасының түпнұсқалығын нотариус куәландырған) өтінішке тіркейді;
2) әскери қызметтен, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдағы қызметтен шығарылған азаматтар, сондай-ақ әскери және арнайы (әскери) оқу орнынан оқудан шығарылғандар және (немесе) келісімшартты бұзған курсанттар, тыңдаушылар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери есепке қою туралы өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидалардың 22-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша әскери есепке қою туралы нұсқаманың электрондық көшірмесін өтінішке тіркейді;
көрсетілетін қызметті алушы білімі туралы құжаттың (болса) электрондық көшірмесін өтінішке тіркейді;
көрсетілетін қызметті алушы әскери билеттің (болса) электрондық көшірмесін өтінішке тіркейді;
көрсетілетін қызметті алушы әскери қызметке жарамдылық санатын растайтын құжаттың (денсаулық жағдайы бойынша қызметтен шығарылған (оқудан шығарылған) үшін) электрондық көшірмесін өтінішке тіркейді;
3) бас бостандығынан айыру орнынан босатылған, бұрын әскери есепте тұрған азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери есепке қою туралы өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы білімі туралы құжаттың (болса) электрондық көшірмесін өтінішке тіркейді;
көрсетілетін қызметті алушы қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінен алған босатылғаны туралы анықтаманың электрондық көшірмесін өтінішке тіркейді;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан www.gov.kz;
2) портале www.egov.kz.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) для лиц, принявших гражданство Республики Казахстан:
заявление о постановке на воинский учет в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронный документ, подтверждающий отношение к воинской службе (при наличии, переведенный на государственный (русский) язык), прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия документа об образовании (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика, сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате") (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
2) для граждан, уволенных с воинской службы, службы в правоохранительных и специальных государственных органах, а также отчисленных и (или) расторгнувших контракт курсантов, слушателей военных и специальных (военных) учебных заведений:
заявление о постановке на воинский учет в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия предписания о постановке на воинский учет по форме, согласно приложению 22-1 к настоящим Правилам, прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия военного билета (при наличии), прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия документа, подтверждающая категорию годности к воинской службе (для уволенных (отчисленных) по состоянию здоровья), прикрепляется к заявлению услугополучателем;
3) для граждан, освобожденных из мест лишения свободы, ранее состоявших на воинском учете:
заявление о постановке на воинский учет в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия справки об освобождении с учреждения уголовно-исполнительной системы, прикрепляется к заявлению услугополучателем;

4) әскери-есептік мамандық алып, білім беру ұйымын бітірген әйелдер үшін;
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери есепке қою туралы өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы білімі туралы құжаттың (болса) электрондық көшірмесін өтінішке тіркейді;
5) бұрын әскери есепте тұрмаған, оның ішінде бас бостандығынан айыру орнынан босатылған азаматтар үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери есепке қою туралы өтініш;
көрсетілетін қызметті алушы білімі туралы құжаттың (болса) электрондық көшірмесін өтінішке тіркейді;
көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 40-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматты медициналық куәландыру картасының электрондық көшірмесін (әскери қызметке жарамдылық дәрежесін айқындау туралы қорытындысы бар) өтінішке тіркейді;
көрсетілетін қызметті алушы қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінен алған (бас бостандығынан айыру орнынан босатылған адамдар үшін) босатылғаны туралы анықтаманың электрондық көшірмесін өтінішке тіркейді.
Осы көрсетілетін қызметтің барлық кіші түрін көрсету кезінде жеке басын куәландыратын құжаттар, туған жері, некеде болуы, отбасы құрамы, білімі, тұрғылықты жері немесе уақытша болатын жері бойынша тіркелгені туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйеден алады
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін ұсынылған қажетті материалдың, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Осы Тізбенің 10-бөлімінде көрсетілген санатты қоспағанда, азаматтарды кейіннен әскери есепке қою жаңа тұрғылықты жеріне тіркелу бойынша ЖТМДҚ-дан мәлімет ҚР МО ЦЖ-сына түскенде жүгінбей, жүзеге асырылады.
Әскери қызметтен не құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдағы қызметтен отставкаға шығарылған азаматтар осы Тізбенің 10-бөлімінің 2) тармақшасында көрсетілген азаматтарға ұқсас әскери есепке қабылданады, кейіннен олар запаста болудың шекті жасына толуы бойынша әскери есептен шығарылады.
Азаматтың әскери есепте тұруы туралы мәлімет азаматтың "цифрлық үкімет" порталындағы "жеке кабинетінде" көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы мемлекеттік қызмет көрсету белгісі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болғанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
9-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
33-қосымша
Нысан
"Тіркеу нөмірі" №______________
"Өтінішті беру күні" ____________
Әскери есепке қою туралы хабарлама
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
оның ____________________________________________________________________
(жергілікті әскери басқару органының атауы) жергілікті әскери басқару органында әскери есепке қойылғаны туралы берілді.
ЖӘБО атауы: _______________
"ЖӘБО қызметкері"

4) для женщин, окончивших организации образования с получением военно-учетной специальности:
заявление о постановке на воинский учет в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
5) для граждан мужского пола, в том числе и освобожденных из мест лишения свободы, ранее не состоявших на воинском учете;
заявление о постановке на воинский учет в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия документа об образовании (при наличии) прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия карты медицинского освидетельствования гражданина по форме, согласно приложению 40 к настоящим Правилам (с заключением об определении степени годности к воинской службе), прикрепляется к заявлению услугополучателем;
электронная копия справки об освобождении с учреждения уголовно-исполнительной системы (для лиц, освобожденных из мест лишения свободы), прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о месте рождении, о состоянии в браке, о составе семьи, об образовании, о регистрации по месту жительства или месту временного пребывания, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства", при оказании всех указанных подвидов настоящей услуги.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленными настоящими Правилами.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме
Последующая постановка граждан на воинский учет, за исключением категорий, указанных в разделе 10 настоящего Перечня, осуществляется без обращения при поступлении в ЦС МО РК сведений с ГБДФЛ по регистрации к новому месту жительства.
Граждане, уволенные с воинской службы либо службы в правоохранительных и специальных государственных органах в отставку, принимаются на воинский учет аналогично гражданам, указанным в подпункте 2) раздела 10 настоящего Перечня, с последующим их исключением с воинского учета по достижению предельного возраста пребывания в запасе.
Сведения о состоянии гражданина на воинском учете отражаются в "личном кабинете" гражданина на портале "цифрового правительства".
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 9
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 33
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Форма
№ _______________ "Регистрационный номер"
_________________ "Дата подачи заявления"
Уведомление о постановке на воинский учет
Выдано ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что он (она) поставлен (а) на воинский учет в местном органе военного управления ___________________________________________________________
(наименование местного органа военного управления)
Наименование МОВУ: _______________
ФИО исполнителя: __________________
"____"__________ 20___ г.

Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
34-қосымша
Нысан
____________________________
(облысы)
____________________________
ауданы (қаласы)
қорғаныс істері басқармасының
(бөлімінің) бастығына
Әскери қызмет туралы мәліметтерді өзектілендіруге (түзетуге) өтініш
1._________________________________________________________________
(тегі, аты мен әкесінің аты (бар болса)
2. _________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(туған жылы, күні, айы, жеке куәлігінің (төлқұжатының) № , ЖСН)
3. ________________________________________________________________
(тіркелген тұрғылықты жері бойынша мекенжайы)
4. ________________________________________________________________
(уақытша болатын, тұратын мекенжайы (бар болса)
Мынадай мәліметті өзектілендіруіңізді (түзетуіңізді) сұраймын _____
__________________________________________________________________
(қандай мәлімет екенін көрсету) Өтінішке мыналарды қоса ұсынамын:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
Әлеуметтік қолдауды алу үшін қажетті әскери қызмет туралы мәліметтерді өзектілендіру (түзету) (қажеттіні таңдау):
- Иә -
Жоқ
Цифрлық жүйеде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
__________________________ 20___жылғы "___" ________ ___________
(аты-жөні, тегі) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
Әскери міндеттілер мен
әскерге шақырылушыларды
әскери есепке алу қағидаларына
35-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
Әскери қызмет туралы мәліметтерді өзектілендіру (түзету)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органы
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
3 жұмыс күні
Ақпаратты мемлекеттік органдар мен ұйымдардан (мұрағаттан), оның ішінде басқа елден алу қажет болғанда мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі кейіннен көрсетілетін қызметті алушыны бір жұмыс күні ішінде мерзімнің ұзартылғаны туралы хабардар етумен 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі

Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 10
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 34
к Правилам воинского учета
военнообязанных и призывников
Форма
Начальнику управления (отдела)
по делам обороны
____________________________
района (города)
____________________________
области
Заявление на актуализацию (корректировку) сведений о воинской службе
1._________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии)
2. _________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(число, месяц, год рождения, № удостоверения личности (паспорта), ИИН)
3. ________________________________________________________________
(адрес регистрации по месту жительства)
4. ________________________________________________________________
(адрес временного пребывания, проживания (при наличии))
Прошу актуализировать (скорректировать) следующие сведения ___________
___________________________________________________________________
(указать какие сведения)
К заявлению прилагаю:
1. ________________________________________________________________
2. ________________________________________________________________
Актуализация (корректировка) сведений о воинской службе необходимых для получения социальной поддержки (необходимо выбрать):
- Да
- Нет
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
__________________________ "___" ________20___года ___________________
(фамилия и инициалы)                                     (подпись)
Приложение 11
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 35
к Правилам воинского
учета военнообязанных
и призывников
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Актуализация (корректировка) сведений о воинской службе
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги:
Отсутствует
3
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
3 рабочих дня.
При необходимости получения информации из государственных органов и организаций (архивов), в том числе и других стран срок оказания государственной услуги продлевается до 90 (девяносто) рабочих дней с последующим уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение одного рабочего дня.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында әскери қызмет туралы мәліметтерді өзектілендіру (түзету) туралы хабарлама не осы Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы Тізбенің 11-бөлімінде көзделген негіз бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Уведомление об актуализации (корректировке) сведений о воинской службе в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным разделом 11 настоящего Перечня, по форме согласно приложению 39 к настоящим Правилам.
8
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
9
График работы услугодателя и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күнінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) порталда – жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күні жүгінгенде өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайы:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан сұратылатын құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Порталдағы "жеке кабинетте" мәліметтер дұрыс көрсетілмеген не болмағанда көрсетілетін қызметті алушы:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында өтініш толтырады;
өзектілендіру (түзету) қажет етілетін мәліметтің бар болуын растайтын құжаттың электрондық көшірмесін қоса береді.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден алады
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін ұсынылған қажетті материалдың, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған және жіберілген сұрау салуға сәйкес алынған ақпараттың және өзектілендіру (түзету) қажеттілігін растайтын қажетті мәліметтердің жеткіліксіздігі.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы мемлекеттік қызмет көрсету белгісі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болғанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
12-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
36-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін ұзарту туралы хабарлама
______________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
Әскери қызмет өткергенін растау үшін қажетті мәліметтің жеткіліксіз болуына байланысты ____________________________________________________________________
(ЖӘБО атауы)
қолда бар ақпаратты растау үшін _______________________________________
____________________________________________________________________
(тиісті органның атауы)
20_жылғы "___"_______ № ____________________ сұрау салу жолданды. (шығыс нөмірі) Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің дайын болуы туралы қосымша хабардар етілген боласыз.
ЖӘБО атауы: _______________
"ЖӘБО қызметкері"
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
13-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
37-қосымша
Нысан
Әскери қызмет туралы мәліметтерді өзектілендіру (түзету) туралы хабарлама
__________________________________________________________-ға
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
мәліметтер өзектілендірілді (түзетілді).
ЖӘБО атауы: _______________
"ЖӘБО қызметкері"
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
14-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
38-қосымша
Нысан
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________ __________ бастап ___________ дейінгі жылдар
(туған күні, айы және жылы)
кезеңінде ______________________________________________________
(әскери қызмет өткерген әскери бөлім не аумақ)
нақты әскери қызмет өткерді.
______________________________________________________________
(мемлекеттік орган, ұйым, архив)
алынған мәлімет негізінде _____________ бастап ___________________
дейінгі кезеңде___________________________________________________

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) портале www.egov.kz.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
При неверно указанных сведениях в "личном кабинете" на портале либо при их отсутствии, услугополучателем:
заполняется заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
прилагается электронная копия документа, подтверждающая наличие сведений, которые необходимо актуализировать (корректировать).
Сведения о документах удостоверяющих личность, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленными настоящими Правилами;
3) недостаточность предоставленной услугополучателем и полученной, в соответствии с направленными запросами информации и необходимых сведений, подтверждающих необходимость актуализации (корректировки).
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 12
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 36
к Правилам воинского
учета военнообязанных
и призывников
Форма
Уведомление о продлении срока оказания государственной услуги
__________________________________________________________________________
(наименование государственной услуги)
В связи недостаточностью необходимых сведений для подтверждения прохождения воинской службы _________________________________________ (наименование МОВУ) "___" _________ 20 __ года направлен запрос за № ________________________ (исходящий номер) в ___________________________________________________________________
(наименование соответствующего органа) для получения подтверждения имеющейся информации. В соответствии с Правилами воинского учета военнообязанных и призывников срок оказания государственной услуги продлевается до 90 рабочих дней. О готовности результата оказания государственной услуги будете проинформированы дополнительно.
Наименование МОВУ: _______________ ФИО исполнителя: __________________ "____"__________ 20___ г.
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 13
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 37
к Правилам воинского
учета военнообязанных
и призывников
Форма
Уведомление об актуализации (корректировке) сведений о воинской службе
Сведения на __________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) актуализированы (скорректированы).
Наименование МОВУ: _______________ ФИО исполнителя: __________________
"____"__________ 20___ г.
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 14
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 38
к Правилам воинского
учета военнообязанных
и призывников
Форма
СПРАВКА _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________, действительно__________________________________
(число, месяц и год рождения)
________________________________________________________________________
(воинская часть либо территория прохождение воинской службы) в период с __________ по__________ гг.
На оснований сведений из ________________________________________
_______________________________________________________________
(государственный орган, организация, архив) факт
________________________________________________________________
________________________________________________________________

("Ардагерлер туралы" Заңның 5-бабында және 6-бабының 1) тармақшасында көзделген оқиғаға қатысу фактісі көрсетіледі)
фактісі расталады (расталмайды).
Анықтама талап ету орнына ұсыну үшін берілді.
Анықтама берілген күн __________
Анықтама жарамды: мерзімсіз.
ЖӘБО атауы: _______________ "ЖӘБО қызметкері"
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
15-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
39-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама ____________
________________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы)
_________________________________________________________________
________________________________________________________________
сәйкес Сізге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлаймыз.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартумен келіспеген жағдайда Сіз қабылданған шешімге Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде көзделген мерзімде және тәртіппен шағымдануға құқылысыз.
ЖӘБО атауы: _______________
"ЖӘБО қызметкері"
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
16-қосымша
Әскери міндеттілер мен әскерге
шақырылушыларды әскери
есепке алу қағидаларына
40-қосымша
Нысан
Фотоға арналған орын
(қорғаныс істері бөлімінің
(басқармасының) елтаңбалы мөрі)
Азаматты медициналық куәландыру
КАРТАСЫ
1. Тегі, аты, бар болса әкесінің аты__________________________________
2. Туған күні ____________________________________________________
3. Әскери атағы _________________________________________________
4. Әскери-есептік мамандығы _____________________________________
5. Куәландыру нәтижесі:
Зерттеу
Жалпы қан талдауы
Жалпы несеп талдауы
Мерезге микропреципитацияның реакциясы (микрореакция)
ЭКГ зерттеуі
Кеуде қуысы ағзасының флюорографиясы
Мұрын қосалқы қуысының рентгенограммасы
Көздің ішкі қысымы
Қанды қантқа талдау
Басқа да мәліметтер (зерттеу)
Бой/дене салмағы
Маман-дәрігер
Хирург
Терапевт
Невропатолог
Окулист
Оториноларинголог
Стоматолог
Психиатр
Басқа да қажетті мамандар
Диагнозы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 722 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылы 22 желтоқсанда № 21863 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет өткеру үшін адамдар денсаулық жағдайына қойылатын талаптардың_____-бағаны___ - тармағының _____- тармақшасы негізінде
__________________________
__________________________
(әскери қызметке жарамдылық
дәрежесі туралы қорытынды)
Комиссия төрағасы
________________________
________________________
(қолы, инициалдары, тегі)
20___ ж. "____" _______
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 722 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылы 22 желтоқсанда № 21863 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарында қызмет өткеру үшін адамдар денсаулық жағдайына қойылатын талаптардың_____- бағаны___ -тармағының _____- тармақшасы негізінде
___________________________
___________________________
(әскери қызметке жарамдылық
дәрежесі туралы қорытынды)
Комиссия төрағасы
_______________________
______________________
(қолы, инициалдары, тегі)
20___ ж. "____" _______
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
17-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған ұйымдарына
əскерге шақырылушыларды,
əскери міндеттілерді қабылдау,
жіберу жəне əскери-техникалық
жəне өзге де мамандықтар
бойынша өтеусіз жəне
өтеулі негізде оқыту, оқу-тəрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзіміне
3-қосымша
Нысан
Медициналық куәландыру КАРТАСЫ

(указываются факты участия в событиях предусмотренных статьей 5 и подпунктом 1) статьи 6 Закона "О ветеранах") в период с __________ по__________ гг. (не) подтверждается.
Справка дана для предъявления по месту требования. Дата выдачи справки __________ Справка действительна: бессрочно. Наименование МОВУ: _______________ ФИО исполнителя: __________________ "____"__________ 20___ г.
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 15
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 39
к Правилам воинского
учета военнообязанных
и призывников
Форма
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
__________________________________________________________________
(наименование государственной услуги)
В соответствии с ___________________________________________________
__________________________________________________________________
уведомляем об отказе оказания Вам государственной услуги. В случаях несогласия с отказом в оказании государственной услуги, Вы вправе обжаловать принятое решение в сроки и порядке предусмотренные Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Наименование МОВУ: _______________ ФИО исполнителя: __________________ "____"__________ 20___ г.
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 16
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 40
к Правилам воинского
учета военнообязанных
и призывников
Форма
Место для фотографии
(гербовая печать отдела
(управления) по делам обороны)
КАРТА медицинского освидетельствования гражданина
1. Фамилия, имя, при наличии отчество _____________________________________
2. Дата рождения ________________________________________________________
3. Воинское звание_______________________________________________________
4. Военно-учетная специальность __________________________________________
5. Результаты освидетельствования:
Исследования
Общий анализ крови
Общий анализ мочи
Реакция микропреципитации (микрореакция) на сифилис
ЭКГ исследования
Флюорография органов грудной клетки
Рентгенограмма придаточных пазух носа
Внутриглазное давление
Анализ крови на сахар
Другие сведения (исследования)
Рост/масса тела
Врачи-специалисты
Хирург
Терапевт
Невропатолог
Окулист
Оториноларинголог
Стоматолог
Психиатр
Другие необходимые специалисты
Диагноз
На основании подпункта___ пункта _____ графы _____ Требований, предъявляемых к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № 722 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2020 года № 21863),
________________________
________________________
(заключение о степени годности к воинской службе)
Председатель комиссии
________________________
________________________
(подпись, инициал, фамилия)
"____" _______ 20___ г
На основании подпункта ____ пункта _____ графы _________ Требований, предъявляемых к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № 722 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2020 года № 21863),
_______________________
_______________________
(заключение о степени годности к воинской службе)
Председатель комиссии
_______________________
______________________
(подпись, инициал, фамилия)
"____" _______ 20___ г
Приложение 17
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам набора призывников,
военнообязанных, их направления
и обучения на безвозмездной и
возмездной основах, организации
учебно-воспитательного процесса,
а также сроков обучения по
военно- техническим и иным
специальностям в специализированных
организациях
Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
КАРТА медицинского освидетельствования

1. Тегі, аты, болса әкесінің аты _____________________________________
2. Туған күні ____________________________________________________
3. Куәландыру нәтижесі:
Зерттеу
Жалпы қан талдауы
Жалпы несеп талдауы
Мерезге микропреципитацияның реакциясы (микрореакция)
Электрокардиография (ЭКГ)
Эхокардиография (ЭхоУГ)
Кеуде қуысы органын флюорографиялық (рентгенологиялық) зерттеу (медициналық куәландыратын күні үш айдан кешіктірмей)
Құрсақ қуысы органын және бүйректі ультрадыбыстық зерттеу
Бруцеллезге (мал шаруашылығында жұмыс істейтіндерге және (немесе) жеке шаруашылығында малы барларға) қан талдауы, әдіс пен нәтиже көрсетіледі
Адамның иммундық тапшылығы вирусына антиденеге қанды зерттеу жүргізіледі
Бойы/дене салмағы
Маман-дәрігерлер
Хирург
Терапевт
Невропатолог
Окулист
Оториноларинголог
Стоматолог
Психиатр
Дерматовенеролог
Диагнозы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 722 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 22 желтоқсанда № 21863 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа да әскерлерi мен әскери құралымдарында қызмет өткеру үшiн адамдар денсаулық жағдайына қойылатын талаптардың
_____-бағаны _____-тармағының _____-тармақшасы негізінде
_______________________________________________
_______________________________________________
(әскери қызметке жарамдылық дәрежесі туралы қорытынды)
Комиссия төрағасы ______________________________________________
(қолы, инициалы, тегі)
20___ ж. "____" _______
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
18-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған ұйымдарына
əскерге шақырылушыларды,
əскери міндеттілерді қабылдау,
жіберу жəне əскери-техникалық
жəне өзге де мамандықтар
бойынша өтеусіз жəне өтеулі
негізде оқыту, оқу-тəрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзіміне
5-қосымша
Нысан
20___жылғы "___" ________ арналған Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар, бар кемшіліктер және оларды жою бойынша_______________________________ Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымы қабылдаған шаралар туралы ақпарат
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабына
Әкімшілік деректер нысаны www.mod.gov.kz. интернет-ресурсына орналастырылды.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар, бар кемшіліктер және оларды жою бойынша қабылданған шаралар туралы ақпарат. Әкімшілік деректер нысанының индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-сандық мәні): Н6-ӘТМ.
Кезеңділігі: көктемгі және күзгі әскерге шақыру аяқталғаннан кейін
Есептік кезең: жыл сайын 30 маусымға және 31 желтоқсанға қарай
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: жергілікті әскери басқару органы
Ұсыну мерзімі: 30 маусымнан және 31 желтоқсаннан кешіктірмей
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар, бар кемшіліктер және оларды жою бойынша қабылданған шаралар туралы ақпарат, осы қосымшаға қоса берілетін "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар, бар кемшіліктер және оларды жою бойынша қабылданған шаралар туралы ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымшаға сәйкес толтырылады.
Р/с №
Оқу взводының нөмірі және олардың бейіні
Қорғаныс істері департаментінің жоспары бойынша құру мерзімі
Нақты құру мерзімі

1. Фамилия, имя, при наличии отчество_________________________________
2. Дата рождения____________________________________________________
3. Результаты освидетельствования:
Исследования
Общий анализ крови
Общий анализ мочи
Реакция микропреципитации (микрореакция) на сифилис
Электрокардиография (ЭКГ)
Эхокардиография (ЭхоКГ)
Флюорографическое (рентгенологическое) исследование органов грудной клетки (не позже 3-х месяцев на день медицинского освидетельствования)
Ультразвуковое исследование органов брюшной полости и почек
Анализ крови на бруцеллез (работающим в животноводстве и (или) имеющим скот в личном хозяйстве)
Исследование крови на антитела к вирусу иммунодефицита человека
Рост/масса тела
Врачи-специалисты
Хирург
Терапевт
Невропатолог
Окулист
Оториноларинголог
Стоматолог
Психиатр
Дерматовенеролог
Диагноз:
На основании подпункта___ пункта _____ графы _____
Требований, предъявляемых к состоянию здоровья лиц для прохождения службы в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра обороны Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № 722 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2020 года № 21863)
________________________________________________ ________________________________________________ (заключение о степени годности к воинской службе)
Председатель комиссии _____________________________________________ (подпись, инициал, фамилия)
"____" _______ 20___ г
Приложение 18
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 5
к Правилам набора призывников,
военнообязанных, их направления
и обучения на безвозмездной и
возмездной основах, организации
учебно-воспитательного процесса,
а также сроков обучения по военно-
техническим и иным специальностям
в специализированных организациях
Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистах в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, имеющихся недостатках и принимаемых мерах по их устранению _______________________________ специализированной организации Министерства обороны Республики Казахстан на "___" ________20___ года
Представляется: в Генеральный штаб Вооруженных Сил Республики Казахстан.
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.mod.gov.kz.
Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистах в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, имеющихся недостатках и принимаемых мерах по их устранению. Индекс формы административных данных (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): Ф6-ВТС.
Периодичность: по окончании периода весеннего и осеннего призывов.
Отчетный период: ежегодно к 30 июня и 31 декабря.
Круг лиц, представляющих информацию: местные органы военного управления.
Срок представления: не позднее 30 июня и 31 декабря.
Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистах в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, имеющихся недостатках и принимаемых мерах по их устранению заполняется согласно приложению к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистах в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, имеющихся недостатках и принимаемых мерах по их устранению", прилагаемого к настоящему приложению.
№ пп
Номера учебных взводов и их профили
Срок формирования по плану Департамента по делам обороны
Фактический срок формирования

Даярлау кезеңі 20__ ж. "___" ______ 20__ж. "___"______
Адам саны
Ескертпе
іріктеліп алынды
бітіріп шықты
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы:
Атауы __________________________________________________________________________
Мекенжайы______________________________________________________________________
Телефон нөмірі___________________________________________________________________
Орындаушы _________________________ ___________________________________________
(аты, әкесінің аты (болса), тегі, телефон нөмірі)
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға өкілеттік берілген адам
___________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (болса), тегі, қолы)
"Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған ұйымында
даярланған әскери-техникалық
және өзге де мамандар, бар
кемшіліктер және оларды жою
бойынша қабылданған шаралар
туралы ақпарат" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
Әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар туралы ақпарат (индексі: Н6-ӘТМ, кезеңділігі: көктемгі және күзгі әскерге шақыру аяқталғаннан кейін):
1. Осы әкімшілік деректер нысанын толтыру бойынша түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар, бар кемшіліктер және оларды жою бойынша қабылданған шаралар туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтырудың бірыңғай талаптарын айқындайды.
2. Нысан "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымында даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандардың санын көрсетіп, жергілікті әскери басқару органы толтырады.
4. Нысанды толтыру кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі даярланған әскери-техникалық және өзге де мамандар (адам) санында белгіленеді.
5. Нысанға бірінші басшы немесе ол есепке қол қоюға өкілеттік берген адам қол қояды.
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. 2-бағанды толтыру кезінде оқу взводының нөмірі және оны даярлау бейіні көрсетіледі.
7. 3-бағанда қорғаныс істері департаментінің жоспары бойынша оқу взводын құру мерзімі көрсетіледі.
8. 4-бағанда оқу взводын құрудың нақты мерзімі көрсетіледі.
9. 5-бағанда әскери-техникалық және өзге де мамандарды даярлау кезеңі көрсетіледі.
10. 6, 7-бағандарда нақты іріктеліп алынған және бітіріп шыққан техникалық мамандар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
19-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған ұйымдарына
əскерге шақырылушыларды,
əскери міндеттілерді қабылдау,
жіберу жəне əскери-техникалық
жəне өзге де мамандықтар
бойынша өтеусіз жəне өтеулі
негізде оқыту, оқу-тəрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзіміне
6-қосымша
Нысан
_____________________ облысы (қаласы)
______________________ ауданы (қаласы)
қорғаныс істері басқармасының (бөлімінің)
бастығына___________________________
мекенжайы бойынша тұратын ________
____________________________________
_____________________________________
(аты, әкесінің аты (болса), тегі)
телефоны ___________________________
Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезекке қою туралы өтініш
Мені Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезекке қоюыңызды сұраймын.
Өтінішке мыналарды қоса беремін:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде проактивті форматта "Әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу" мемлекеттік қызметін көрсету кезінде дербес деректі жинауға және өңдеуге келісемін.
20__ жылғы "___" ______________ сағат ___ ___ минут
_______________________________________________________________
(инициалдары мен тегі) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
20-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған ұйымдарына
əскерге шақырылушыларды,
əскери міндеттілерді қабылдау,
жіберу жəне əскери-техникалық
жəне өзге де мамандықтар
бойынша өтеусіз жəне өтеулі
негізде оқыту, оқу-тəрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ
оқу мерзіміне
7-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді кезекке қою
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органы
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал)
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1 жұмыс күні
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезекке қою туралы хабарлама не осы Тізбенің 11-бөлімінде көзделген негiз бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Период подготовки "__" _______ 20__ г. по "__" _______ 20__ г.
Количество человек
Приме-чание
Отобрано
Выпущено
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего:
Наименование ______________________________________________________
Адрес _____________________________________________________________
Телефон ___________________________________________________________
Исполнитель _______________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) телефон)
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
"Информация о подготовленных
военно-технических и иных
специалистах в специализированных
организациях Министерства обороны
Республики Казахстан, имеющихся
недостатках и принимаемых
мерах по их устранению"
Пояснение по заполнению формы административных данных
Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистов в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан (индекс: Ф6-ВТС, периодичность: по окончании периода весеннего и осеннего призывов):
1. Настоящее пояснение по заполнению формы административных данных (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Информация о подготовленных военно-технических и иных специалистах в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан, имеющихся недостатках и принимаемых мерах по их устранению" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
3. Форма заполняется местным органом военного управления с указанием количества подготовленных военно-технических и иных специалистов в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан.
4. Единица измерения, используемая при заполнении Формы, устанавливается в количестве подготовленных военно-технических и иных специалистов (человек).
5. Форму подписывают первый руководитель или лицо, уполномоченное им на подписание отчета.
Пояснение по заполнению Формы
6. При заполнении столбца 2 указывается номер учебного взвода и их профиль подготовки.
7. В столбце 3 указывается срок формирования учебного взвода по плану Департамента по делам обороны.
8. В столбце 4 указывается фактический срок формирования учебного взвода.
9. В столбце 5 указывается период подготовки военно-технических и иных специалистов.
10. В столбцах 6, 7 указывается количество фактический отобранных и выпущенных технических специалистов.
Приложение 19
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам набора призывников,
военнообязанных, их направления
и обучения на безвозмездной и
возмездной основах, организации
учебно-воспитательного процесса,
а также сроков обучения
по военно-техническим и иным
специальностям в специализированных
организациях Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
Начальнику управления (отдела)
по делам обороны
города ____________________________
(района)
(города)
____________________________
области
от__________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
проживающего по адресу: _____
____________________________
телефон: ____________________
Заявление о постановке в очередь для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям
Прошу поставить меня в очередь для направления на подготовку по военно- техническим и иным специальностям в специализированной организации Министерства обороны Республики Казахстан для обучения. К заявлению прилагаю:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Согласен на сбор и обработку персональных данных, используемых для оказания государственной услуги, в том числе и при оказании государственной услуги "Направление призывников и военнообязанных на подготовку по военно-техническим и иным специальностям" в проактивном формате. ___ часов ___ минут "___" ___________20__ года
_______________________________________________________________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 20
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 7
к Правилам набора призывников,
военнообязанных, их направления
и обучения на безвозмездной и
возмездной основах, организации
учебно-воспитательного процесса,
а также сроков обучения
по военно-техническим и иным
специальностям в специализированных
организациях Министерства обороны
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Постановка в очередь призывников и военнообязанных для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1 рабочий день.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Уведомление о постановке в очередь для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям, подписанное ЭЦП услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным разделом 11 настоящего Перечня.
8
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күнінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) порталда – жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күні өтініш жасаған кезде өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайы:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.mod.gov.kz; интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан сұратылатын құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезекке қою туралы өтініш;
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық куәландыру картасының (әскери қызметке жарамдылық дәрежесі туралы қорытындысы бар) электрондық көшірмесі көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне тіркеледі.
Әскерге шақырылушының, әскери міндеттінің жеке басын куәландыратын құжат туралы және тұрғылықты жері немесе уақытша болатын жері туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік цифрлық жүйеден алады.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректің (мәліметтің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті материалдың, дерек пен мәліметтің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет әскери есепте тұрған Қазақстан Республикасының ер азаматтарына көрсетіледі, оның ішінде:
денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамды әскери міндеттілерге;
жиырма төрт жастан жиырма жеті жасқа дейінгі, денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамды немесе шектеулі жарамды, оның ішінде әскери қызметке шақыру кейінге қалдырылған әскерге шақырылушыларға.
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы мемлекеттік қызмет көрсету белгісі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
21-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған ұйымдарына
əскерге шақырылушыларды,
əскери міндеттілерді қабылдау,
жіберу жəне əскери-техникалық
жəне өзге де мамандықтар
бойынша өтеусіз жəне өтеулі
негізде оқыту, оқу-тəрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзіміне
8-қосымша
Нысан
"Тіркеу нөмірі" № _______________
"Өтініш берілген күн" ____________
Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезекке қою туралы хабарлама
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________ Сіз
аты, әкесінің аты (болса), тегі
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымында оқу үшін №______ болып кезекке қойылдыңыз.
Анықтама:
Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу туралы хабарлама не даярлауға жіберуден бас тарту туралы дәлелді жауап оқу басталғанға дейін 3 жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Азаматтарды әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша өтеулі негізде даярлау бойынша көрсетілетін қызметтің бағасы "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны шығаратын және өткізетін тауарға (жұмысқа, көрсетілетін қызметке) бағаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 1507 бұйрығымен белгіленген.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: ____________________________
Қызметкер: ____________________________________________________.

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) портале www.egov.kz.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Заявление о постановке в очередь для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям в форме электронного документа, согласно приложению 7 к настоящим Правилам, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем;
электронная копия карты медицинского освидетельствования по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (с заключением о степени годности к воинской службе), прикрепляется к заявлению услугополучателем.
Сведения о документе, удостоверяющем личность призывника, военнообязанного ио регистрации по месту жительства или месту временного пребывания услугодатель получает из государственных цифровых систем.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям установленными настоящими Правилами.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Государственная услуга оказывается гражданам Республики Казахстан мужского пола, состоящим на воинском учете, в том числе:
военнообязанным, годным по состоянию здоровья к воинской службе;
призывникам в возрасте от двадцати четырех до двадцати семи лет, годным или ограниченно годным по состоянию здоровья к воинской службе, в том числе имеющим отсрочку от призыва на воинскую службу.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 21
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 8
к Правилам набора призывников,
военнообязанных, их направления
и обучения на безвозмездной и
возмездной основах, организации
учебно-воспитательного процесса,
а также сроков обучения по военно-
техническим и иным специальностям
в специализированных организациях
Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
№ _______________ "Регистрационный номер"
_________________ "Дата подачи заявления"
Уведомление о постановке в очередь для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям
Уведомляем, что Вы, ______________________________________________________
____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) поставлены в очередь под №______, для обучения в _____________________ _______________________________________________.
(наименование специализированной организации) Справочно: Уведомление о направлении на подготовку по военно-техническим и иным специальностям, либо мотивированный ответ об отказе в направлении на подготовку высылается за 3 рабочих дня до начала обучения. Цена на услугу по подготовке граждан по военно-техническим и иным специальностям на возмездной основе установлена приказом Министра обороны Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 1507 "Об утверждении цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан".
Наименование услугодателя: _________________________________
Сотрудник: ________________________________________________

Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
22-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған ұйымдарына
əскерге шақырылушыларды,
əскери міндеттілерді қабылдау,
жіберу жəне əскери-техникалық
жəне өзге де мамандықтар
бойынша өтеусіз жəне өтеулі
негізде оқыту, оқу-тəрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзіміне
9-қосымша
Нысан
"Тіркеу нөмірі" № _______________
"Өтініш берілген күн" ____________
_____________________________________ (көрсетілетін қызмет атауы) мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер
туралы" ҚР Заңы 19-1-бабының 2-тармағына сәйкес Сізге ______________
________________________________________________________________
_______________________________________________________________
себебінен мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлаймыз.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартумен келіспеген жағдайда Сіз қабылданған
шешімге Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде
көзделген мерзімде және тәртіппен шағымдануға құқылысыз.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: ____________________________.
Қызметкер: ____________________________________________________.
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
23-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған ұйымдарына
əскерге шақырылушыларды,
əскери міндеттілерді қабылдау,
жіберу жəне əскери-техникалық
жəне өзге де мамандықтар
бойынша өтеусіз жəне өтеулі
негізде оқыту, оқу-тəрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ
оқу мерзіміне
12-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
Әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органы
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жұмылдыру ресурсы автоматтандырылған жүйесінің интеграциялық шлюзі" цифрлық жүйесі (бұдан әрі – ҚР ҚМ ЦЖ)
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1 жұмыс күні
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (толық цифрландырылған)/проактивті.
Порталға көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс абоненттік қондырғысының телефон нөмірі тіркелген кезде
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Осы Тізбенің 11-бөлімінде көзделген негіздер бойынша әскери-техникалық және өзге де әскери мамандықтар бойынша даярлауға жіберу туралы хабарлама не проактивті қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 22
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 9
к Правилам набора призывников,
военнообязанных, их направления
и обучения на безвозмездной и
возмездной основах, организации
учебно-воспитательного процесса,
а также сроков обучения по
военно-техническим и иным
специальностям в специализированных
организациях Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
№ _______________ "Регистрационный номер"
_________________ "Дата подачи заявления"
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги _____________________________________
(наименование услуги)
В соответствии с пунктом 2 статьи 19-1 Закона РК "О государственных услугах" уведомляем об отказе в оказании Вам государственной услуги по причине
____________________________________________________________
____________________________________________________________
В случаях несогласия с отказом в оказании государственной услуги, Вы вправе обжаловать принятое решение в сроки и порядке предусмотренные Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Наименование услугодателя: _________________________________
Сотрудник: ________________________________________________
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 23
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 12
к Правилам набора призывников,
военнообязанных, их направления
и обучения на безвозмездной и
возмездной основах, организации
учебно-воспитательного процесса,
а также сроков обучения
по военно-техническим и иным
специальностям в специализированных
организациях Министерства обороны
Республики Казахстан
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Направление призывников и военнообязанных на подготовку по военно-техническим и иным специальностям
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Цифровая система "Интеграционный шлюз автоматизированной системы мобилизационных ресурсов Министерства обороны Республики Казахстан" (далее – ЦС МО РК)
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1 рабочий день.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (полностью цифровизированная)/проактивная.
При регистрации телефонного номера абонентского устройства сотовой связи услугополучателя на портале.
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Уведомление о направлении на подготовку по военно-техническим и другим военным специальностям, либо мотивированный ответ об отказе в оказании проактивной услуги, по основаниям, предусмотренным разделом 11 настоящего Перечня.
8
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күнінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) ҚР ҚМ ЦЖ-да – жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан сұратылатын құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат, мүгедектікті және динамикалық байқаудағы жай-күйі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті цифрлық жүйелерден алады.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзінен оқу ақысын төлегенін растаудың болмауы.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет порталға көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс абоненттік қондырғысының телефон нөмірі тіркелген кезде кезектілік тәртібімен әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезекте тұрған Қазақстан Республикасының азаматтарына проактивті форматта көрсетіледі.
Абоненттік нөмірді порталдың есептік жазбасына қосу Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін уақытша атқарушының 2016 жылғы 25 қаңтардағы № 58 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 ақпанда № 13195 болып тіркелген) Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "цифрлық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидаларына сәйкес жүргізіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету белгісі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz. интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Өзгеріс енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
24-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған ұйымдарына
əскерге шақырылушыларды,
əскери міндеттілерді қабылдау,
жіберу жəне əскери-техникалық
жəне өзге де мамандықтар
бойынша өтеусіз жəне өтеулі
негізде оқыту, оқу-тəрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзіміне
13-қосымша
Нысан
Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу
Құрметті ______________________________________________________,
аты, әкесінің аты (болса), тегі
Сіз 20 ___ жылғы___ _______ бастап 20 ___ жылғы ___ ______ дейінгі кезеңде оқу үшін 20 ___ жылғы ___ ______ сағат _______-ге қарай _________________________________ мекенжайы бойынша орналасқан Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымына келуіңіз қажет.
Анықтама:

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) ЦС МО РК – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) портале www.egov.kz.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Сведения о документе, удостоверяющем личность, установления инвалидности и состояния на динамическом наблюдении услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих цифровых систем.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) несоответствие услугополучателя необходимым для оказания государственной услуги требованиям, установленным настоящими Правилами;
2) при снятии либо исключении услугополучателя с воинского учета, установления инвалидности либо состояния на динамическом наблюдении.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Государственная услуга оказывается в проактивном формате гражданам Республики Казахстан, состоящим в очереди для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям, в порядке очередности при регистрации телефонного номера абонентского устройства сотовой связи услугополучателя на портале.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 24
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 13
к Правилам набора призывников,
военнообязанных, их направления
и обучения на безвозмездной
и возмездной основах, организации
учебно-воспитательного процесса,
а также сроков обучения
по военно-техническим и иным
специальностям в специализированных
организациях Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
Направление на подготовку по военно-техническим и иным специальностям
Уважаемый __________________________________________________,
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Вам необходимо прибыть к ______ часам __ ______ 20 ___ года в специализированную организацию Министерства обороны Республики Казахстан, расположенную по адресу: _________________ ___________________________
на обучение в период с ___ _______ 20 ___ года по с ___ _______ 20 ___ года. При себе необходимо иметь личные вещи, средства гигиены и копию настоящего уведомления.
Справочно:

Азаматтарды әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша өтеулі негізде даярлау бойынша көрсетілетін қызметтің бағасы "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери-техникалық мектебі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны шығаратын және өткізетін тауарға (жұмысқа, көрсетілетін қызметке) бағаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 1507 бұйрығымен белгіленген.
Оқыту үшін ақы төлеу "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымының есеп шотына жүргізіледі.
Өзіңізбен бірге жеке заттар, гигиена құралдары және осы хабарламаның көшірмесі болуға тиіс.
Хабарлама "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жұмылдыру ресурсы автоматтандырылған жүйесінің интеграциялық шлюзі" цифрлық жүйесінен жіберілді.
Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Өзгеріс енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
25-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігінің
мамандандырылған ұйымдарына
əскерге шақырылушыларды,
əскери міндеттілерді қабылдау,
жіберу жəне əскери-техникалық
жəне өзге де мамандықтар
бойынша өтеусіз жəне өтеулі
негізде оқыту, оқу-тəрбие
процесін ұйымдастыру
қағидаларына, сондай-ақ оқу
мерзіміне
14-қосымша
Нысан
_______________________________________________________ (көрсетілетін қызмет атауы) проактивті қызметін көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабы 2-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Сізге мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабардар етеміз, ______________________________________________________
____________________________________________________________________.
Жазылғанды ескеріп, Сіз әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін кезектен шығарылдыңыз.
Кезекке қайта қою үшін "Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды кезекке қою" мемлекеттік қызметін көрсету үшін белгіленген тәртіппен жүгінуіңіз қажет.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартумен келіспеген жағдайда Сіз қабылданған шешімге Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде көзделген мерзімде және тәртіппен шағымдануға құқылысыз.
Хабарлама "Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жұмылдыру ресурсы автоматтандырылған жүйесінің интеграциялық шлюзі" цифрлық жүйесінен жіберілді.

Цена на услугу по подготовке граждан по военно-техническим и иным специальностям на возмездной основе установлена приказом Министра обороны Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 1507 "Об утверждении цены на товары (работы, услуги), производимые и реализуемые республиканским государственным казенным предприятием "Военно-техническая школа Министерства обороны Республики Казахстан".
Оплата за обучение производится на расчетный счет специализированной организации Министерства обороны Республики Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О платежах и платежных системах".
Уведомление направлено с цифровой системы "Интеграционный шлюз автоматизированной системы мобилизационных ресурсов Министерства обороны Республики Казахстан".
Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 25
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 14
к Правилам набора призывников,
военнообязанных, их направления
и обучения на безвозмездной и
возмездной основах, организации
учебно-воспитательного процесса,
а также сроков обучения по военно-
техническим и иным специальностям
в специализированных организациях
Министерства обороны
Республики Казахстан
Форма
Уведомление об отказе в оказании проактивной услуги _____________________________________
(наименование услуги)
В соответствии с подпунктом 2) пунктом 2 статьи 19-1 Закона РК "О государственных и социально ответственных услугах" уведомляем об отказе в оказании Вам государственной услуги по причине _______________________
___________________________________________________.
Учитывая изложенное, Вы исключены из очереди для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям.
Для повторной постановки в очередь необходимо в установленном порядке обратиться за оказанием государственной услуги "Постановка в очередь военнообязанных и призывников для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям".
В случаях несогласия с отказом в оказании государственной услуги, Вы вправе обжаловать принятое решение в сроки и порядке предусмотренные Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Уведомление направлено с цифровой системы "Интеграционный шлюз автоматизированной системы мобилизационных ресурсов Министерства обороны Республики Казахстан".

Осы құжат Қазақстан Республикасының Цифрлық кодексі 62-бабының 2-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының
тізбесіне
26-қосымша
Ұлы Отан соғысының
ардагерлеріне куәліктер
беру қағидаларына
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәлік беру
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жергілікті әскери басқару органы
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Өтінішті қабылдау:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1) 2 жұмыс күні;
2) куәлік беру үшін ақпарат және қажетті мәліметтер болмағанда көрсетілетін қызметті алушыны бір жұмыс күні ішінде мерзімді ұзарту туралы хабардар етіп, мерзімі 30 (отыз) жұмыс күніне дейін ұзартылады;
3) бұрынғы Кеңестік Социалистік Республика Одағы елдерінің мұрағатынан ақпарат алу қажет болғанда көрсетілетін қызметті алушыны бір жұмыс күні ішінде мерзімді ұзарту туралы хабардар етіп, куәлік беру мерзімі 90 (тоқсан) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
Мемлекеттік корпорация арқылы жүгінгенде:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
2) өтініш жасаған күні қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған) және (немесе) қағазда
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
порталда:
көрсетілетін қызметті берушінің ЭЦҚ-сы қойылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу орны туралы ақпарат не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы Тізбенің 11-бөлімінде көзделген негiз бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттік корпорация арқылы (көрсетілетін қызметті алушы порталда таңдаған филиал):
Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігін беру.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Данный документ согласно пункту 2 статьи 62 Цифрового кодекса Республики Казахстан равнозначен подписанному документу на бумажном носителе.
Приложение 26
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам выдачи удостоверений
ветеранам Великой
Отечественной войны
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Выдача удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Наименование услугодателя
Местные органы военного управления Министерства обороны Республики Казахстан
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявлений осуществляется через:
1) государственную корпорацию;
2) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) 2 рабочий день;
2) при отсутствии информации и необходимых сведений для выдачи удостоверения, срок продлевается до 30 (тридцати) рабочих дней с уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение одного рабочего дня;
3) в случае необходимости получения информации из архивов стран бывшего Союза Советских Социалистических Республик срок выдачи удостоверения продлевается до 90 (девяноста) рабочих дней с уведомлением услугополучателя о продлении срока в течение одного рабочего дня.
При обращении через Государственную корпорацию:
1) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – 15 (пятнадцать) минут;
2) максимально допустимое время обслуживания в день обращения – 15 (пятнадцать) минут.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная) и (или) бумажная.
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
на портале:
информация о месте получения результата оказания государственной услуги, подписанное ЭЦП услугодателя, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, по основаниям, предусмотренным разделом 11 настоящего Перечня, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
через Государственную корпорацию (выбранный услугополучателем на портале филиал):
выдача удостоверения ветерана Великой Отечественной войны.
8
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күнінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін;
2) Мемлекеттік корпорацияда – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күнінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейінгіні қоса алғанда, түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін Мемлекеттік корпорация арқылы, дүйсенбіден бастап жұмаға дейінгіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін Мемлекеттік корпорацияның кезекші халыққа қызмет көрсету бөлімі арқылы жүзеге асырылады.
3) порталда – жөндеу жұмысын жүргізуге байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күні жүгінгенде өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайы:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан сұратылатын құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігін беруге өтініш;
Ұлы Отан соғысы жылдарында әрекеттегі армияға қатысуын растайтын әскери билет немесе анықтама;
2) порталға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылғанда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бір реттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
Ұлы Отан соғысы жылдарында әрекеттегі армияға қатысуын растайтын әскери билеттің немесе анықтаманың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын (сәйкестендіру үшін) құжат туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорация қызметкері және көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген көздерден графикалық файл түрінде көлемі 30х40 миллиметр цифрлық фотосуретті қосымша алады
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) нақты еместігін анықтау;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Государственной корпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов, кроме праздничных и выходных дней, согласно Трудового кодекса Республики Казахстан.
3) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz;
2) портале www.egov.kz.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) в Государственную корпорацию:
заявление на выдачу удостоверения ветерана Великой Отечественной войны по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
военный билет или справка, подтверждающая участие в действующей армии в годы Великой Отечественной войны;
2) на портал:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия военного билета или справки, подтверждающая участие в действующей армии в годы Великой Отечественной войны.
Сведения о документе, удостоверяющем личность (для идентификации) услугополучателя, работник Государственной корпорации и услугодатель получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства", дополнительно из указанных источников услугодатель получает цифровую фотографию размером 30х40 миллиметров в виде графического файла.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) көрсетілетін қызметті алушының және ұсынылған (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті материалдардың, деректер мен мәліметтердің сәйкес келмеуі
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Тіршілік әрекетін шектейтін организм қызметінің тұрақты бұзылуымен денсаулығы нашарлаған көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды қажет болғанда Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы өтініш жасап, тұрғылықты жеріне барумен Мемлекеттік корпорация қызметкері жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтан қолжетімділік режимінде көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы мемлекеттік қызмет көрсету белгісі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы болғанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда ала алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің www.gov.kz интернет-ресурсында, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның www.gov4.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
27-қосымша
Ұлы Отан соғысының
ардагерлеріне куәліктер
беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(облысы)
____________________________
(ауданы (қаласы)
қорғаныс істері жөніндегі
басқармасының (бөлімінің)
бастығына
Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігін беруге өтініш
1._____________________________________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болған кезде)
2._____________________________________________________________________
(туған күні, айы, жылы, жеке куәлігінің (төлқұжатының) №, ЖСН)
3._____________________________________________________________________
(туған жері – ауыл, кент, аудан, облыс)
4._____________________________________________________________________
(отбасы жағдайы)
5._____________________________________________________________________
(тұрғылықты жері бойынша тіркелген мекенжайы)
6._____________________________________________________________________
(уақытша келген, тұратын мекенжайы (бар болған кезде)
______________________________________________________________________
(себебін көрсету)
_______________________________________________________________________
байланысты Ұлы Отан соғысы ардагерінің куәлігін беруіңізді сұраймын.
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
20__жылғы "___"______ _____________________________ ______________
(тегі және инициалдары) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
28-қосымша
"Әскери қызметке шақыруды
кейінге қалдыру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
Әскери қызметке шақыруды кейінге қалдыру
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучателям, имеющим нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан: www.gov.kz, а также на интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 27
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам выдачи
удостоверений ветеранам
Великой Отечественной войны
Форма
Начальнику управления
(отдела) по делам обороны
____________________________
(района (города))
____________________________
(области)
Заявление на выдачу удостоверения ветерана Великой Отечественной войны
1._________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество, (при его наличии))
2.____________________________________________________________________
(число месяц, год рождения, № удостоверения личности (паспорта), ИИН)
3.____________________________________________________________________
(место рождения - село, поселок, район, область)
4.___________________________________________________
(семейное положение)
5.__________________________________________________
(адрес регистрации по месту жительства)
6.___________________________________________________
(адрес временного пребывания, проживания (при наличии))
Прошу выдать удостоверение ветерана Великой Отечественной войны в связи с
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(указать причину)
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
"___" ______20__года _____________________________________________
(фамилия и инициалы) (подпись)
Приложение 28
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление отсрочки
от призыва"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Предоставление отсрочки от призыва
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1) басқа адамның көмегіне мұқтаж және толық мемлекеттік қамсыздандыруда болмайтын отбасы мүшелерін күтумен айналысатын, Қазақстан Республикасының аумағында онымен бірге немесе бөлек тұратын жақын туыстары немесе басқа да адамдар болмаған кезде заң бойынша көрсетілген отбасы мүшелерін асырауға міндетті азаматтарға;
2) өзінің асырауында анасыз тәрбиелеп отырған баласы (балалары) бар азаматтарға;
3) ата-анасының қайтыс болуына немесе олардың ата-ана құқығынан айырылуына немесе сот бас бостандығынан айыруға соттауына байланысты кемінде екі жыл тәрбиесінде және асырауында болған адамдар бар азаматтарға;
4) некеде тұрған және бір және одан да көп баласы бар азаматтарға;
5) оқу кезеңінде білім алып жатқан азаматтарға;
6) денсаулық жағдайы бойынша;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында, орта (бастауыш, негізгі орта, жалпы орта), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында, мамандандырылған, арнаулы білім беру ұйымдарында, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, балаларға қосымша білім беру ұйымдарында, сондай-ақ әдістемелік кабинеттерде кәсіби қызметті жүзеге асыратын педагогтерге;
8) тиісті білімі бар, мамандығы бойынша ауылдық жерде тұрақты жұмыс істейтін дәрігерлерге;
9) Қазақстан Республикасы Парламентінің немесе жергілікті өкілді органдардың депутаттарына;
10) өздеріне қатысты анықтау, алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан немесе сот қылмыстық ісін қарап жатқан адамдарға;
11) азаматтық әуе кемесі ұшу экипажының мүшелеріне, тиісті білімі бар азаматтық авиация инженерлеріне, механиктеріне және техниктеріне;
12) кеме экипажының тиісті білімі бар мүшелеріне;
13) құқық қорғау органының білім беру ұйымдарында бастапқы кәсіби даярлықтан өтіп жатқан адамдарға.
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
6 жұмыс күні
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Әскерге шақыру комиссиясының әскери қызметке шақыруды кейінге қалдыру туралы қорытындысы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген жағдайда оны алу тәсілдері
Тегін
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) гражданам, занятым уходом за членами семьи, нуждающимися в посторонней помощи и не находящимися на полном государственном обеспечении, при отсутствии близких родственников или других лиц, проживающих на территории Республики Казахстан вместе с ними или отдельно, обязанных по закону содержать указанных членов семьи;
2) гражданам, имеющим на своем иждивении ребенка (детей), воспитываемого без матери;
3) гражданам, имеющим на своем иждивении лиц, у которых они находились на воспитании и содержании не менее двух лет в связи со смертью своих родителей или лишением их родительских прав, или осуждением судом к лишению свободы;
4) гражданам, состоящим в браке и имеющие одного и более детей;
5) гражданам, получающим образование, на период обучения;
6) по состоянию здоровья;
7) педагогам, осуществляющим профессиональную деятельность в дошкольных организациях образования, организациях среднего (начального, основного среднего, общего среднего), технического и профессионального, послесреднего образования, специализированных, специальных организациях образования, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях дополнительного образования для детей, а также в методических кабинетах;
8) врачам, имеющим соответствующее образование, постоянно работающим по специальности в сельской местности;
9) депутатам Парламента Республики Казахстан или местных представительных органов;
10) лицам, в отношении которых ведется дознание, предварительное следствие или уголовные дела рассматриваются судами;
11) членам летных экипажей гражданских воздушных судов, инженерам, механикам и техникам гражданской авиации, имеющим соответствующее образование;
12) членам экипажей судов, имеющим соответствующее образование;
13) лицам, проходящим первоначальную профессиональную подготовку в организациях образования правоохранительных органов.
3
Наименование услугодателя
МИО областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента, районов и городов областного значения
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
6 рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (частично цифровизированная)
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Заключение призывной комиссии о предоставлении отсрочки от призыва или мотивированный ответ об отказе в оказании государственных услуг.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушінің – азаматтарды әскери қызметке шақыруды жүргізу кезеңінде:
1 наурыздан 30 маусымға дейін;
1 қыркүйектен 30 желтоқсанға дейін Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс күні аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау күні келесі жұмыс күні болып табылады), тәулік бойы.
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы www.egov.kz порталында орналастырылған
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан сұратылатын құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) басқа адамның көмегіне мұқтаж және толық мемлекеттік қамсыздандыруда болмайтын отбасы мүшелерін күтумен айналысатын, Қазақстан Республикасының аумағында онымен бірге немесе бөлек тұратын жақын туыстары немесе басқа да адамдар болмаған кезде заң бойынша көрсетілген отбасы мүшелерін асырауға міндетті азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
отбасы жағдайын тексеру актісінің электрондық көшірмесі (жергілікті әскери басқару органы береді);
әскерге шақырылушының асырауында мынадай отбасы мүшелерінің болуын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі:
әкесі, анасы, әйелі, сондай-ақ әскерге шақырылушының ата-анасы болмаған кезде, зейнеткер жасына толған немесе бірінші немесе екінші топтағы мүгедектер болып табылатын атасы мен әжесі;
ата-анасы болмаған кезде бірінші немесе екінші топтағы мүгедектер болып табылатын немесе он сегіз жасқа толмаған аға-інілері, апа-сіңлілері;
әскерге шақырылушыдан басқа бiріншi немесе екiншi топтағы мүгедектігі бар адамдар болып табылатын немесе он сегiз жасқа толмаған бiр және одан да көп балалары бар және оларды жұбайынсыз (зайыбынсыз) тәрбиелеп отырған анасы (әкесi);
өзінің асырауында жасы бойынша еңбекке қабiлетсiз немесе бiрiншi немесе екiншi топтағы мүгедектігі бар адамдар болып табылатын бiр және одан да көп жалғызiлiктi туыстары (әкесi, анасы, аға-інілерi, апа-қарындастары) бар және оларды жұбайынсыз (зайыбынсыз) асырап отырған анасы (әкесi);
бiріншi немесе екiншi топтағы мүгедектігі бар адам болып табылатын, екіншiсiн өзi асырайтын және әскерге шақырылушыдан басқа он сегiз жасқа дейінгі бiр және одан да көп бала тәрбиелеп отырған ата-анасының бiрi;
отбасы мүшелерінің бірінің мүгедектігі бар және әскерге шақырылушы отбасында жалғыз ер бала болып табылады;

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30, перерыв на обед с 13.00 до 14.30, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан в период проведения призыва граждан на воинскую службу:
с 1 марта по 30 июня;
с 1 сентября по 30 декабря;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, днем приема заявления является следующий рабочий день).
Адрес места оказания государственной услуги размещен на портале www.egov.kz.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) гражданам, занятым уходом за членами семьи, нуждающимися в посторонней помощи и не находящимися на полном государственном обеспечении, при отсутствии близких родственников или других лиц, проживающих на территории Республики Казахстан вместе с ними или отдельно, обязанных по закону содержать указанных членов семьи:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта обследования семейного положения (выдается местным органом военного управления);
электронная копия документа, подтверждающего о нахождении на иждивении призывника следующих членов семьи:
отец, мать, жена, а также дедушка и бабушка при отсутствии родителей призывника, достигшие пенсионного возраста или являющиеся инвалидами первой или второй группы;
братья, сестры, являющиеся инвалидами первой или второй группы, или не достигшие восемнадцатилетнего возраста, при отсутствии родителей;
мать (отец), которая (который), кроме призывника, имеет одного и более детей, являющихся лицами с инвалидностью первой или второй группы или не достигших восемнадцатилетнего возраста, и воспитывает их без супруга (супруги);
мать (отец), которая (который) имеет на своем иждивении одного и более одиноких родственников (отца, мать, брата, сестру), являющихся нетрудоспособными по возрасту или лицами с инвалидностью первой или второй группы, и содержит их без супруга (супруги);
один из родителей, который содержит на своем иждивении второго, являющегося лицом с инвалидностью первой или второй группы, и воспитывает, кроме призывника, одного и более детей до восемнадцати лет;
один из членов семьи, имеющий инвалидность, и в которой призывник является единственным ребенком мужского пола;

2) өзінің асырауында анасыз тәрбиелеп отырған баласы (балалары) бар азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
отбасы жағдайын тексеру актісінің электрондық көшірмесі (жергілікті әскери басқару органы береді);
қамқоршысы болып табылатыны туралы жергілікті атқарушы орган қаулысының электрондық көшірмесі (тек жетім балаларға немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға қамқоршы болып танылған азаматтар үшін);
3) ата-анасының қайтыс болуына немесе олардың ата-ана құқығынан айырылуына немесе сот бас бостандығынан айыруға соттауына байланысты кемінде екі жыл тәрбиесінде және асырауында болған адамдар бар азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
отбасы жағдайын тексеру актісінің электрондық көшірмесі (жергілікті әскери басқару органы береді);
қамқоршысы болып табылатыны туралы жергілікті атқарушы орган қаулысының электрондық көшірмесі;
4) некеде тұрған және бір және одан да көп баласы бар азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
отбасы жағдайын тексеру актісінің электрондық көшірмесі (жергілікті әскери басқару органы береді);
5) оқу кезеңінде білім алып жатқан азаматтарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
білім беру ұйымынан оқып жатқанын растайтын анықтаманың электрондық көшірмесі, ал шет елде оқып жатқан азаматтар үшін "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабына сәйкес қазақ немесе орыс тіліне аудармасын нотариус куәландырған не қазақ немесе орыс тіліне аударма жасаған аудармашының қолының түпнұсқалығын нотариус куәландырған білім беру ұйымынан алынған оқып жатқанын растайтын анықтама көрсетілетін қызметті алушының өтінішіне тіркеледі;

2) гражданам, имеющим на своем иждивении ребенка (детей), воспитываемого без матери:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта обследования семейного положения (выдается местным органом военного управления);
электронная копия постановления местного исполнительного органа об опекунстве (только для граждан, признанных опекунами над детьми-сиротами или детьми, оставшимися без попечения родителей);
3) гражданам, имеющим на своем иждивении лиц, у которых они находились на воспитании и содержании не менее двух лет в связи со смертью своих родителей или лишением их родительских прав, или осуждением судом к лишению свободы:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта обследования семейного положения (выдается местным органом военного управления);
электронная копия постановления местного исполнительного органа об опекунстве;
4) гражданам, состоящим в браке и имеющие одного и более детей:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия акта обследования семейного положения (выдается местным органом военного управления);
5) гражданам, получающим образование, на период обучения:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки из организации образования, подтверждающая обучение, а для граждан, обучающихся за рубежом, нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика, сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате" справки из организации образования, подтверждающая обучение, прикрепляется к заявлению услугополучателем;

6) денсаулық жағдайы бойынша:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
әскерге шақырылушының әскери қызметке уақытша жарамсыз деп танылғандығы туралы аудандық (қалалық) медициналық комиссияның хаттамалары кітабынан үзіндінің электрондық көшірмесі;
7) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында, орта (бастауыш, негізгі орта, жалпы орта), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында, мамандандырылған, арнаулы білім беру ұйымдарында, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, балаларға қосымша білім беру ұйымдарында, сондай-ақ әдістемелік кабинеттерде кәсіби қызметті жүзеге асыратын педагогтерге:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
жұмыс орнын растайтын анықтаманың электрондық көшірмесі;
8) тиісті білімі бар, мамандығы бойынша ауылдық жерде тұрақты жұмыс істейтін дәрігерлерге:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
жұмыс орнын растайтын анықтаманың электрондық көшірмесі;
9) Қазақстан Республикасы Парламентінің немесе жергілікті өкілді органдардың депутаттарына:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
депутаттық қызметін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
10) өздеріне қатысты анықтау, алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан немесе сот қылмыстық ісін қарап жатқан адамдарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
оған қатысты анықтау немесе алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан әскерге шақырылушы туралы анықтау және алдын ала тергеу органдарынан алынған және оған қатысты сот қылмыстық ісін қарап жатқан әскерге шақырылушы туралы соттан алынған, сондай-ақ оған қатысты үкімнің заңды күшіне енгені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;

6) по состоянию здоровья:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия выписки из книги протоколов районной (городской) медицинской комиссии о признании призывника временно негодным к воинской службе;
7) педагогам, осуществляющим профессиональную деятельность в дошкольных организациях образования, организациях среднего (начального, основного среднего, общего среднего), технического и профессионального, после среднего образования, специализированных, специальных организациях образования, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях дополнительного образования для детей, а также в методических кабинетах:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки, подтверждающая место работы;
8) врачам, имеющим соответствующее образование, постоянно работающим по специальности в сельской местности:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки, подтверждающая место работы;
9) депутатам Парламента Республики Казахстан или местных представительных органов:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия документа, подтверждающий депутатскую деятельность;
10) лицам, в отношении которых ведется дознание, предварительное следствие или уголовные дела рассматриваются судами:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки, из органов дознания и предварительного следствия о призывниках, в отношении которых ведется дознание или предварительное следствие и судов о призывниках, в отношении которых судом рассматриваются уголовные дела, а также о вступивших в законную силу в их отношении приговорах;

11) азаматтық әуе кемесінің ұшу экипажының мүшелеріне, тиісті білімі бар азаматтық авиация инженерлеріне, механиктеріне және техниктеріне:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
тиісті білімінің бар болуы туралы белгісі бар жұмыс орнын растайтын анықтаманың электрондық көшірмесі;
12) кеме экипажының тиісті білімі бар мүшелеріне:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
тиісті білімінің бар болуы туралы белгісі бар жұмыс орнын растайтын анықтаманың электрондық көшірмесі;
13) құқық қорғау органының білім беру ұйымдарында бастапқы кәсіби даярлықтан өтіп жатқан адамдарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
оқып жатқанын растайтын құқық қорғау органының білім беру ұйымынан алынған анықтаманың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, баланың (балаларының) туу туралы, зайыбының қайтыс болуы туралы, некеге тұруы туралы құжатының деректері туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы барлық қажетті құжатты берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы белгі көрсетіледі.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін ұсынылған қажетті материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабында және осы қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Азаматтарды әскери қызметке шақыруды жүргізу және мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдау кезеңі - 1 наурыздан 30 маусымға дейін және 1 қыркүйектен 30 желтоқсанға дейін.
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ бар болғанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал, бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – ЖАО сайтында, сондай-ақ www. gov4c. kz интернет-ресурсында орналасқан.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
29-қосымша
"Азаматтарды әскери қызметке
шақырудан босату" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

11) членам летных экипажей гражданских воздушных судов, инженерам, механикам и техникам гражданской авиации, имеющим соответствующее образование:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки, подтверждающая место работы с отметкой о наличии соответствующего образования;
12) членам экипажей судов, имеющим соответствующее образование:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки, подтверждающая место работы с отметкой о наличии соответствующего образования;
13) лицам, проходящим первоначальную профессиональную подготовку в организациях образования правоохранительных органов:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки из организации образования правоохранительных органов, подтверждающая обучение.
Сведения о данных документа, удостоверяющего личность, о рождении ребенка (детей), о смерти супруги, о браке услугополучателя, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателем и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным в статьи 35 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" и настоящих Правил.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии), в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Период проведения призыва граждан на срочную воинскую службу и приема заявлений на оказание государственной услуги – с 1 марта по 30 июня и с 1 сентября по 30 декабря.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – сайт МИО, а также на интернет-ресурсе: www.gov4c.kz.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 29
к Перечню некоторых приказов
Министра обороны Республики
Казахстан, в которые вносятся
изменения
Приложение 2
к Правилам оказания государственной
услуги "Освобождение граждан
от призыва на воинскую службу"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Освобождение граждан от призыва на воинскую службу
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1) денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамсыз деп танылғандар:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
аудандық (қалалық) әскерге шақыру комиссиясының хаттамалары кітабынан үзіндінің электрондық көшірмесі, әскерге шақырылушыны бейбіт уақытта әскери қызметке жарамсыз, соғыс уақытында шектеулі жарамды деп тану туралы астананың облыстың немесе республикалық маңызы бар қаланың әскерге шақыру комиссиясының шешімінен үзіндінің электрондық көшірмесі;
2) жиырма жеті жасқа толған, заңды негiздер бойынша мерзiмдi әскери қызметке шақырылмағандарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
3) туыстарының бірі (әкесі, анасы, аға-інілері немесе апа-сіңлілері) әскери қызмет өткеру кезеңінде қызметтік міндеттерін орындау кезінде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бірінші немесе екінші топтағы мүгедек болып қалғандарға:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
жақын туыстарының әскери қызмет өткеру кезеңінде қаза тапқаны немесе мүгедектік алғандығы туралы әскери бөлім (мекеме) басшысының бұйрығынан немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан үзінділердің электрондық көшірмесі;
4) басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткергендерге:
ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі порталдың есепке алу жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен немесе бірреттік парольмен куәландырылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш;
"Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабына сәйкес қазақ немесе орыс тіліне аудармасын нотариус куәландырған не қазақ немесе орыс тіліне аударма жасаған аудармашының қолының түпнұсқалығын нотариус куәландырған басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткергені туралы анықтаманың немесе белгісі бар әскери билеттің электрондық көшірмесі;

1) признанные негодными к воинской службе по состоянию здоровья:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия выписки из книги протоколов районной (городской) призывной комиссии, электронная копия выписки из решения призывной комиссии столицы, области или города республиканского значения о признании призывника негодным к воинской службе в мирное время, ограниченно годными в военное время;
2) не призванные на законных основаниях на срочную воинскую службу, по достижении двадцати семи лет:
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
3) у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал инвалидом первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы;
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия выписки из приказа руководства воинской части (учреждения) или Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан о гибели или получении инвалидности в период прохождения воинской службы близких родственников;
4) прошедшие воинскую (альтернативную) службу в другом государстве;
заявление на оказание государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала;
электронная копия справки или военного билета с отметкой о прохождении воинской (альтернативной) службы в другом государстве (нотариально засвидетельствованный перевод на государственном или русском языке либо нотариально засвидетельствованная подлинность подписи переводчика, сделавшего перевод на государственный или русский язык, в соответствии со статьей 80 Закона Республики Казахстан "О нотариате");