Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 22 маусымдағы № 588 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 22 маусымда № 39031 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Мәжбүрлеп орындату комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Е. Сарсембаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2026 жылғы 22 маусымдағы
№ 588 бұйрығына
қосымша
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2014 жылғы 7 наурыздағы № 98 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9258 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Есептік тіркеуге қою немесе алу туралы мәліметтер аумақтық органға хабарлама (хаттама) келіп түскен күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу кітабына (бұдан әрі - Кітап) осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысанда енгізіледі.";
Жеке сот орындаушыларының есептік тіркеу қағидасының 2-қосымшасының тақырыбы мынадай редакцияда редакцияда жазылсын:
"_____________ астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың Жеке сот орындаушыларын есептік тіркеу кітабы".
2. "Тыйым салынған мүлікті, оның ішінде электрондық аукцион нысанындағы сауда-саттықта өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 100 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10321 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Тыйым салынған мүлікті, оның ішінде электрондық аукцион нысанындағы сауда-саттықта өткізу қағидаларында:
Қазақстан Республикасы Тыйым салынған мүлікті өткізу, оның ішінде электрондық аукцион нысанындағы сауда-саттықта өткізу қағидаларына 2-1-қосымшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
Қазақстан Республикасы Тыйым салынған мүлікті өткізу, оның ішінде электрондық аукцион нысанындағы сауда-саттықта өткізу қағидаларына 3-қосымшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.

О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 июня 2026 года № 588. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июня 2026 года № 39031
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.07.2026 г.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения (далее - перечень).
2. Комитету принудительного исполнения Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Е. Сарсембаев
Приложение к приказу
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 22 июня 2026 года № 588
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 98 "Об утверждении Правил учетной регистрации частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9258) следующие изменения:
в Правилах учетной регистрации частных судебных исполнителей, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Сведения о постановке либо снятии частного судебного исполнителя с учетной регистрации в течение пяти рабочих дней со дня поступления уведомления (протокола) в территориальный орган заносятся в Книгу учетной регистрации частных судебных исполнителей столицы, областей и городов республиканского значения (далее - Книга) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
заголовок Приложения 2 Правил учетной регистрации частных судебных исполнителей изложить в следующей редакции:
"Книга учетной регистрации частных судебных исполнителей ____________ столицы, областей и городов республиканского значения".
2. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 100 "Об утверждении Правил реализации арестованного имущества, в том числе на торгах в форме электронного аукциона" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10321) следующие изменения:
в Правилах реализации арестованного имущества, в том числе на торгах в форме электронного аукциона, утвержденных указанным приказом:
приложение 2-1 к Правилам реализации арестованного имущества, в том числе на торгах в форме электронного аукциона, изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
приложение 3 к Правилам реализации арестованного имущества, в том числе на торгах в форме электронного аукциона, изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню.

3. "Жеке сот орындаушысының алименттерді және жалақыны өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттарды орындауға байланысты қызметіне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 27 қарашадағы № 595 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12613 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушысының алименттерді және жалақыны өндіріп алу туралы атқарушылық құжаттарды орындауға байланысты қызметіне ақы төлеу қағидаларын бекіту туралы қағидаларында:
5-тармақтың 6) тармақшасында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
4. "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер тұлғаларды аттестаттау бойынша комиссия туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 30 қарашадағы № 599 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12347 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер тұлғаларды аттестаттау жөніндегі комиссия туралы ережеде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер және жеке сот орындаушыларының өңірлік палаталарында тағылымдамадан өткен тұлғалар астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың аумақтық әділет органы (бұдан әрі – аумақтық әділет органы) жанынан құрылатын Комиссияда аттестаттаудан өтеді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Мәслихат депутатының кандидатурасын астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың мәслихаттары ұсынады.".
5. "Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 1 ақпандағы № 171 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16376 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушыларының қызметін бақылауды жүзеге асыру қағидаларында:
2-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"аумақтық орган – астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың, қалалардың, аудандардың әділет бөлімшелері;";
15 және 16-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Шағым, өтініш, хабар не басқа да ақпарат уәкілетті органға немесе аумақтық әділет органына түскен кезде жеке сот орындаушысын жоспардан тыс бақылау әділет органының уәкілетті тұлғасының бұйрығымен шағым, өтініш, хабар не басқа да ақпарат тіркелген уақыттан бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей тиісті тағайындалады.

3. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года № 595 "Об утверждении Правил оплаты деятельности частного судебного исполнителя, связанной с исполнением исполнительных документов о взыскании алиментов и заработной платы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12613) следующие изменения:
в Правилах оплаты деятельности частного судебного исполнителя, связанной с исполнением исполнительных документов о взыскании алиментов и заработной платы, утвержденных указанным приказом:
подпункт 6) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"6) выставление временного ограничения на выезд физического лица, являющегося должником из Республики Казахстан;".
4. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 599 "Об утверждении Положения о комиссии по аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12347) следующие изменения:
в Положении о комиссии по аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя, утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Лица, претендующие на занятие деятельностью частного судебного исполнителя и прошедшие стажировку в региональных палатах частных судебных исполнителей, проходят аттестацию в Комиссии, создаваемой при территориальном органе юстиции столицы, областей и городов республиканского значения (далее – территориальные органы юстиции).";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Кандидатура депутата маслихата рекомендуется маслихатами столицы, областей и городов республиканского значения.".
5. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 1 февраля 2018 года № 171 "Об утверждении Правил осуществления контроля за деятельностью частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16376) следующие изменения:
в Правилах осуществления контроля за деятельностью частных судебных исполнителей, утвержденных указанным приказом:
абзац второй пункта 2 изложить в следующей редакции:
"территориальный орган – подразделения юстиции столицы, области, городов республиканского значения, районов и городов;";
пункты 15 и 16 изложить в следующей редакции:
"15. При поступлении жалобы, обращения, сообщения либо другой информации в уполномоченный орган или территориальный орган юстиции внеплановый контроль частного судебного исполнителя назначается приказом уполномоченного лица соответствующего органа юстиции не позднее пяти рабочих дней с момента регистрации жалобы, обращения, сообщения либо другой информации.

16. Шағым, өтініш, хабар не басқа да ақпарат Жеке сот орындаушыларының республикалық немесе өңірлік палатасына түскен кезде жеке сот орындаушысын жоспардан тыс бақылау жеке сот орындаушыларының тиісті палатасының уәкілетті тұлғасының бұйрығымен шағым, өтініш, хабар не басқа да ақпарат тіркелген уақыттан бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей тағайындалады.".
6. "Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 20 наурыздағы № 135 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18432 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарына:
Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарына 34-қосымша осы Тізбенің 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарына 40-қосымшаға орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
Мемлекеттік сот орындаушылары қаулыларының үлгі нысандарына 41-қосымшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
7. "Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 28 наурыздағы № 148 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18493 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарында:
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 11-қосымша осы Тізбенің 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 15-қосымшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 16-қосымшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 17-қосымша осы Тізбенің 3-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 18-қосымша осы Тізбенің 4-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 21-қосымша осы Тізбенің 5-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 23-қосымша осы Тізбенің 6-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 24-қосымша осы Тізбенің 7-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 27-қосымшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 28-қосымшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 36-қосымша осы Тізбенің 8-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының қаулыларының үлгілік нысандарына 37-қосымша осы Тізбенің 9-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.

16. При поступлении жалобы, обращения, сообщения либо другой информации в Республиканскую или региональную палату частных судебных исполнителей, внеплановый контроль частного судебного исполнителя назначается приказом уполномоченного лица соответствующей палаты частных судебных исполнителей не позднее пяти рабочих дней с момента регистрации жалобы, обращения, сообщения либо другой информации.".
6. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2019 года № 135 "Об утверждении Типовых форм постановлений государственных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18432) следующие изменения:
в Типовых формах постановлений государственных судебных исполнителей, утвержденных указанным приказом:
приложение 34 к Типовым формам постановлений государственных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
приложение 40 к Типовым формам постановлений государственных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
приложение 41 к Типовым формам постановлений государственных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню.
7. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2019 года № 148 "Об утверждении Типовых форм постановлений частных судебных исполнителей" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18493) следующие изменения:
в Типовых формах постановлений частных судебных исполнителей, утвержденных указанным приказом:
приложение 11 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню;
приложение 15 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню;
приложение 16 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 8 к настоящему Перечню;
приложение 17 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 9 к настоящему Перечню;
приложение 18 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 10 к настоящему Перечню;
приложение 21 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 11 к настоящему Перечню;
приложение 23 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 12 к настоящему Перечню;
приложение 24 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 13 к настоящему Перечню;
приложение 27 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 14 к настоящему Перечню;
приложение 28 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 15 к настоящему Перечню;
приложение 36 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 16 к настоящему Перечню;
приложение 37 к Типовым формам постановлений частных судебных исполнителей, изложить в редакции согласно приложению 17 к настоящему Перечню.

8. "Жеке сот орындаушыларының мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуге қатысуы туралы келісім нысанын, жеке сот орындаушылары көрсеткен мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы есептің және жинақтық есептің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 606 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12436 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеке сот орындаушыларының мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуге қатысуы туралы келісім нысанын, жеке сот орындаушылары көрсеткен мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы есептің және жинақтық есептің нысанында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жеке сот орындаушыларының мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуге қатысуы туралы келісім нысанын, жеке сот орындаушылары көрсеткен мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегі туралы есептің және жинақтық есептің нысанын бекіту туралы";
преамбула мынадай редакцияда жазылсын:
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 103-1-бабының 3, 4 және 5-тармақтарына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсету туралы келісім нысаны осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) көрсетілген мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегі туралы есеп нысаны осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) жеке сот орындаушылары көрсеткен мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегі туралы жинақтық есеп нысаны осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес бекітілсін.";
Жеке сот орындаушыларының мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуге қатысуы туралы келісім нысанын, жеке сот орындаушылары көрсеткен мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы есептің және жинақтық есептің нысанына 1-қосымша осы Тізбенің 10-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
Жеке сот орындаушыларының мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуге қатысуы туралы келісім нысанын, жеке сот орындаушылары көрсеткен мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы есептің және жинақтық есептің нысанына 2-қосымша осы Тізбенің 11-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
Жеке сот орындаушыларының мемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсетуге қатысуы туралы келісім нысанын, жеке сот орындаушылары көрсеткен мемлекет кепілдік берген заң көмегі туралы есептің және жинақтық есептің нысанына 3-қосымша осы Тізбенің 12-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.

8. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 606 "Об утверждении формы соглашения об участии частных судебных исполнителей в оказании гарантированной государством юридической помощи, формы отчета и сводного отчета об оказанной частными судебными исполнителями гарантированной государством юридической помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12436) следующие изменения:
в Форме соглашения об участии частных судебных исполнителей в оказании гарантированной государством юридической помощи, формы отчета и сводного отчета об оказанной частными судебными исполнителями гарантированной государством юридической помощи, утвержденной указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении формы соглашения об участии частных судебных исполнителей в оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи, формы отчета и сводного отчета об оказанной частными судебными исполнителями гарантированной государством квалифицированной юридической помощи";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктами 3, 4 и 5 статьи 103-1 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", а также подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму соглашения об оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму отчета об оказанной гарантированной государством квалифицированной юридической помощи согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сводного отчета об оказанной частными судебными исполнителями гарантированной государством квалифицированной юридической помощи согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
приложение 1 к Форме соглашения об оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи, изложить в редакции согласно приложению 18 к настоящему Перечню;
приложение 2 к Форме соглашения об оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи, изложить в редакции согласно приложению 19 к настоящему Перечню;
приложение 3 к Форме соглашения об оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи, изложить в редакции согласно приложению 20 к настоящему Перечню.

9. "Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мемлекеттік қызметті астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу (бұдан әрі – аттестаттау) жолымен көрсетеді.";
"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларына 1-қосымша осы Тізбенің 13-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларына 2-қосымша осы Тізбенің 14-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларына 4-қосымша осы Тізбенің 15-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
10. "Тыйым салынған мүлікті өткізу бойынша бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңын таңдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 347 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21235 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тыйым салынған мүлікті өткізу бойынша бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңын таңдауды жүзеге асыру қағидаларында:
10-тармақтың 6) тармақшасында орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
11. "Оңайлатылған іс жүргізуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2024 жылғы 16 тамыздағы № 697 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34936 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Оңайлатылған іс жүргізуді жүзеге асыру қағидаларында:
Оңайлатылған өндірісті жүзеге асыру қағидаларына 3-қосымшада орыс тіліндегі мәтінге өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 20 наурыздағы
№ 135 бұйрығына
34-қосымша
Борышкердің белгілі бір іс-әрекеттер жасауына тыйым салу туралы қаулының үлгі нысаны
20__ жыл "__" __________ __________________________
(қаланың, ауданның атауы)
_______________________________(әділет департаментінің аумақтық бөлімінің атауы)
мемлекеттік сот орындаушысы _______________________________________________
(сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
__________________________________________________________негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ___________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
__________________________________________________________________________
(қолданыстағы Заңға немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, тыйым салудың негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармағын, 32-бапты, 126-бабы 1-тармағының 1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

9. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20836) следующие изменения:
в Правилах оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции столицы, области, города республиканского значения (далее – услугодатель).";
приложение 1 к Правилам оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства, изложить в редакции согласно приложению 21 к настоящему Перечню;
приложение 2 к Правилам оказания государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя", изложить в редакции согласно приложению 22 к настоящему Перечню;
приложение 4 к Правилам оказания государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя", изложить в редакции согласно приложению 23 к настоящему Перечню.
10. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 347 "Об утверждении Правил осуществления выбора единой электронной торговой площадки по реализации арестованного имущества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 21235) следующие изменения:
в Правилах осуществления выбора единой электронной торговой площадки по реализации арестованного имущества, утвержденных указанным приказом:
подпункт 6) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"6) справка установленной формы соответствующего органа государственного дохода об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям более чем за три месяца (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан от 18 июля 2025 года), либо о наличии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям менее одного теңге, выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;".
11. Внести в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 16 августа 2024 года № 697 "Об утверждении Правил осуществления упрощенного производства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 34936) следующие изменения:
в Правилах осуществления упрощенного производства, утвержденных указанным приказом:
приложение 3 к Правилам осуществления упрощенного производства, изложить в редакции согласно приложению 24 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2-1
к Правилам реализации
арестованного имущества, в том
числе на торгах в форме
электронного аукциона
Форма
Выписка из протокола об итогах электронного аукциона
__________________
"__" _______ 20___ года
(место проведения)
"___" часов "___" минут
Лот № ____________________________________________________________________
(краткое описание имущества),
принадлежащий должнику, третьему лицу _____________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
место жительства, либо наименование и место расположения должника, третьего лица)
выставленный на торги судебным исполнителем _______________________________;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) судебного исполнителя)
на основании исполнительного документа ____________________________________о
_________________________________________________________________________;
(содержание требований исполнительного документа)
арестованный на основании постановления судебного исполнителя
от "_____" ______ 20 ___ года
находящийся по адресу: ______________ продан по цене _____________ (__________)
тенге (стартовая цена _______________ (__________) теңге*.
Результаты проведения аукциона: ______________________________.
Размер гарантийного взноса, внесенный победителем: ____ (______) теңге.
Победитель электронного аукциона, не внесший на контрольный счет наличности
территориального органа юстиции или текущий счет частного судебного исполнителя в
течение пяти рабочих дней со дня проведения электронного аукциона покупную стоимость
лота, лишается права дальнейшего участия в электронном аукционе по данному лоту.
Победитель электронного аукциона _________________________________ (ЭЦП)
Судебный исполнитель ____________________________________________ (ЭЦП)
Оператор ЕЭТП __________________________________________________ (ЭЦП)
*Примечание: Указывается если имущество реализовано по цене ниже от стартовой
стоимости имущества на двадцать и более процентов.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 3
к Правилам реализации
арестованного имущества,
в том числе на торгах
в форме электронного аукциона
Форма
Протокол об итогах электронного аукциона
____________ "__" _______ 20___ года (место проведения) "__" часов "__" минут
Лот № _________________________________________________________________
(краткое описание имущества),
принадлежащий должнику, третьему лицу
_______________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), место жительства, либо наименование
и место расположения должника, третьего лица)
выставленный на торги судебным исполнителем
_______________________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) судебного исполнителя)
на основании исполнительного документа __________________________________
о _____________________________________________________________________;
(содержание требований исполнительного документа)
арестованный на основании постановления судебного исполнителя
от "_" ____ 20___ года находящийся по адресу: ______________ продан
по цене ________ (______) теңге (стартовая цена _________ (________) теңге.
Участники аукциона с указанием предложенной цены и времени подписания
предложенной цены лота электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП):

2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
11-қосымша
Үлгі нысаны
Атқарушылық құжатты қайтару туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________ _________________________
(қала, облыс атауы)
Жеке сот орындаушысы____________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың немесе органның атауы, берілген күні)
20__ жылғы "____" ____________________________________________________
атқарушылық іс (атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері) жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
____________________________________________________________________
(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге сілтеме жасай отырып, атқарушылық іс жүргізуді тоқтату негізі)
Ескерту: Заңның 48-бабы 1-тармағының 2) тармақшасының тәртібімен борышкер шетел азаматы не азаматтығы жоқ адамға қатысты әкімшілік айыппұлды мемлекет кірісіне өндіру туралы атқарушылық құжаты қайтарылған кезде мыналар көрсетіледі:
- борышкердiң өзiндегi не басқа да жеке немесе заңды тұлғалардағы, банктердегi және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдардағы, сондай-ақ сақтандыру ұйымдарындағы ақшасы мен бағалы қағаздарын қоса алғанда тыйым салуға мүмкін болмаған мүлкінің болмауы (Заңның 32-бабы 2-тармағының 1) және 1-1) тармақшалары);
- шетел азаматтарының Қазақстан Республикасына келуін - кетуін және болуын бақылау жөніндегі "Бүркіт" бірыңғай ақпараттық жүйесі арқылы алынған борышкер шетел азаматы не азаматтығы жоқ адамның Қазақстан Республикасының шегінен тыс шыққанын растайтын мәліметтер.
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 48-бабы 1-тармағының __) тармақшасын, 49-бабын, 126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:
1. ______________________________________________________________
туралы (атқарушылық құжат қайтарылатын жеке тұлғаның аты, әкесінің аты және тегі (болған жағдайда), заңды тұлғаның, соттың, уәкілетті органның атауы, мекен-жайы көрсетіледі) атқарушылық құжат қайтарылсын.
2. Заңның 49-бабына сәйкес атқарушылық іс жүргізу аяқталды деп танылсын.

от 28 марта 2019 года
Типовая форма
Постановление о возвращении исполнительного документа
"__" ________ 20__года ___________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель
_______________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства
№___ от "__" ______ 20___года
о ___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указываются требование исполнительного документа,
данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании _______________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа,
которым выдан исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
___________________________________________________________________
(указываются основания возвращения исполнительного документа, со ссылкой на нормы
действующего Закона Республика Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе
судебных исполнителей" (далее – Закон) либо иного нормативного правового акта).
Примечание: при возвращении исполнительного документа о взыскании административного
штрафа в доход государства в отношении должника – иностранного гражданина и лица без
гражданства в порядке подпункта 2) пункта 1 статьи 48 Закона, указывается
следующее: - отсутствие имущества должника, включая деньги и ценные бумаги, находящиеся
у него либо у иных физических или юридических лиц, в банках, организациях, осуществляющих
отдельные виды банковских операций, а также в страховых организациях, на которые невозможно
наложить арест (подпунктами 1) и 1-1) пункта 2 статьи 32 Закона); - сведения,
полученные через единую информационную систему по контролю за въездом- выездом и
пребыванием иностранных граждан в Республики Казахстан "Беркут"
подтверждающие выезд должника – иностранного гражданина и лица без гражданства за пределы
Республики Казахстан. На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1
статьи 10, подпунктом __) пункта 1 статьи 48, 49, статьей 126 Закона.
ПОСТАНОВИЛ:
1. Возвратить исполнительный документ
__________________________________________________________________
(содержание исполнительного документа)
__________________________________________________________________.
(Ф.И.О. (при его наличии) физического лица, наименование юридического лица,
адрес, по которому возвращается исполнительный документ).
2. В соответствии со статьей 49 Закона исполнительное производство считать оконченным.

3. Қаулы ______________________________ бухгалтериясына орындау үшін жіберілсін (заңды тұлғаның атауы) және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес сот орындаушының қаулыларын және заңды талаптарын орындамағаны үшін әкімшілік жауапкершілік көзделгені жөнінде ескертілсін.
4. Заңның 95-бабына сәйкес бiр немесе бiрнеше атқарушылық құжат бойынша борышкердiң жалақысына немесе өзге де кіріс түрлерiне өндiрiп алу қолданылған кезде борышкер жалақысының немесе өзге де кірісінің кемiнде елу пайызы сақталуға тиiс.
Бұл ретте, алименттерді өндіріп алу және мертіккеннен немесе денсаулығы өзгеше зақымданғаннан, сондай-ақ асыраушының қайтыс болуынан келтiрiлген зиянды өтеу жағдайларын қоспағанда, борышкерде сақталатын сома республикалық бюджет туралы заңда жыл сайын тиісті қаржы жылына белгіленетін ең төмен күнкөріс деңгейінің мөлшерінен кем болмауға тиіс.
Бір кезектегі бірнеше атқарушылық құжат түскен жағдайда өндіріп алу сомасы борышкердің жалпы табысының елю пайызынан асқан кеткен жағдайда бухгалтерге (жұмыс берушіге) өндiрiп алушыға тиесiлi сомаға барабар ұсталуы қажет. Ал өндірілімей қалған сома туралы бухгалтерге (жұмыс берушіге) Жеке сот орындаушысына хабарлау қажет.
5. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
6. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
9-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 148 бұйрығына
37-қосымша
Үлгі нысаны
Ақша қаражаттарының мазмұны және сипаттамасы туралы ақпарат және оларға тыйым салу туралы ҚАУЛЫ
20__жылғы "__" ________ _________________________
(қала, аудан атауы)
Жеке сот орындаушысы
___________________________________________________________
(жеке сот орындаушысының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі)
_________________________________________________________ негізінде қозғалған
(атқарушылық құжаттың атауы, атқарушылық құжатын берген соттың
немесе органның атауы, берілген күні) 20__ жылғы "____"
_________________________________________________ атқарушылық іс
(атқарушылық құжаттың талаптары, өндіріп алушы мен борышкердің деректемелері)
жүргізу материалдарын қарап,
АНЫҚТАДЫ:
________________________________________________________________________________(қолданыстағы "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі
туралы" Заңына (бұдан әрі - Заң) немесе өзге де нормативтік құқықтық актілерге
сілтеме жасай отырып, ақшалай талаптарына тыйым салу негізі)
Жоғарыда аталғанның негізінде, Заңның 10-бабының 1-тармағын, 89, 91-баптарын,
126-бабын басшылыққа ала отырып,
ҚАУЛЫ ЕТТІ:

3. Постановление направить для исполнения в ____________________________________
(наименование юридического лица, организатор) и разъяснить, что в соответствии с Кодексом об
административных правонарушениях Республики Казахстан, неисполнение постановления и иного
законного требования судебного исполнителя влечет административную ответственность.
4. Разъяснить, что в соответствии со статьей 95 Закона при обращении взыскания на заработную
плату или иные виды дохода должника по одному или нескольким исполнительным документам за
должником должно быть сохранено не менее пятидесяти процентов заработной платы или иного дохода.
При этом сохраняемая сумма за должником должна быть не менее размера прожиточного
минимума, устанавливаемого ежегодно на соответствующий финансовый год законом о республиканском
бюджете, за исключением случаев взыскания алиментов и возмещения вреда, причиненного увечьем или
иным повреждением здоровья, а также смертью кормильца.
При поступлении нескольких исполнительных документов одной очереди, размер взыскиваемой
суммы будет превышать пятидесяти процентов от общего дохода должника, то бухгалтеру (работодателю)
необходимо производить удержание пропорционально причитающейся к получению взыскателями суммы.
О не довзысканной сумме бухгалтеру (работодателю) необходимо сообщить государственному
судебному исполнителю.
5. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их представителям.
6. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит
обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным
процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных документов
подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа в совершении действия)
или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени и месте совершения действия
судебным исполнителем, стало о нем известно
Частный судебный исполнитель _________________________________________
Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 17
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 37
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 марта 2019 года № 148
Типовая форма
Постановление об истребовании информации о характере и содержании денежных
требований, и наложении ареста на них
"__" ________ 20__года ______________________________________________
(наименование города, области)
Частный судебный исполнитель
________________________________________________________________________________
(фамилия, инициалы частного судебного исполнителя, адрес и его исполнительный округ),
рассмотрев материалы исполнительного производства №___ от "__" ______ 20___года
о _______________________________________________________________________________,
(указываются требование исполнительного документа, данные взыскателя и должника)
возбужденного на основании
________________________________________________________________________________
(наименование исполнительного документа, наименование суда либо органа, которым выдан
исполнительный документ, дата выдачи)
УСТАНОВИЛ:
____________________________________________________________________
(основание истребования информации, основание платежа по денежному требованию)
На основании изложенного, руководствуясь пунктом 1 статьи 10, статьями 89, 91, 126
Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве
и статусе судебных исполнителей"
ПОСТАНОВИЛ:

1. ____________________________________________________________________
(дебитордың, үшінші жақтың атауы) сот орындаушыға борышкер
_______________________________________________________________________
(борышкердің аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда) және тегі) ақшалай талаптарының мазмұны және
сипаттамасы туралы ақпаратты ұсыну.
2. Ақшалай талап бойынша
________________________________________________________
(сома) теңге сомасы шегінде тыйым салу жасау.
3. Тыйым салынған ақшалай талап бойынша сома жеке сот орындаушының
ағымдағы қаражат шотына________________________________________ аударылсын
(енгізілсін). (жеке сот орындаушысының қаражат шотының нөмері)
4. Қаулы _______________________ және борышкерге орындау үшін жолдансын. (дебитордың, үшінші жақтың атауы)
5. Қаулыны орындау нәтижесі ___ жеке сот орындаушысына дереу хабарлансын. (мекенжайы, телефоны, қажет болған жағдайда электрондық поштасына)
6. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Кодексіне сәйкес сот орындаушының қаулыларын және заңды талаптарын орындамағаны үшін әкімшілік жауапкершілік көзделген.
7. Қабылданған шешім туралы атқарушылық іс жүргізу тараптарына немесе олардың өкілдеріне хабарлансын.
8. Жеке сот орындаушысының қаулысы шығарылған күнінен бастап күшіне енеді, міндетті түрде орындалуға тиіс және оған Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес шағым жасалуы мүмкін.
Сот орындаушысының атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) талап қою әрекет жасалған (әрекет жасаудан бас тартылған) күннен бастап немесе сот орындаушысының әрекет жасау уақыты мен орны туралы хабарланбаған өндіріп алушыға немесе борышкерге ол туралы белгілі болған күннен бастап он жұмыс күні ішінде сотқа беріледі.
Жеке сот орындаушы ___________________________
Мөрдің орны (қолы, инициалдары және тегі)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
10-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 606 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушыларының мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсетуге қатысуы туралы келісім
_________________________ 20___ж. "____" ___________ жасасқан орны
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға ____________________ (лицензияның нөмірі және берілген күні) лицензиясы бар, Жеке сот орындаушыларының республикалық палатаның мүшесі болып табылатын, одан әрі "Жеке сот орындаушысы" деп аталатын жеке сот орындаушысы _____________________________ бір тараптан және (аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) бюджеттік қаражат есебінен Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген жағдайларда және тәртіпте мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін алуға құқығы бар жеке тұлғалар мүддесінде әрекет ететін, одан әрі "Әкімші" деп аталатын _____________________________________________ ___________________________________________________________________

1. _________________________________________________________________
предоставить частному судебному (наименование дебитора, третьего лица) исполнителю
информацию о характере и содержании денежных требований
____________________________________________________________________.
(Ф.И.О. должника - физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
2. Наложить арест на денежное требование _____________________________
(Ф.И.О. должника - физического лица, ИИН, наименование юридического лица, БИН)
в пределах суммы _______________ теңге.
3. Произвести платеж по арестованному денежному требованию на текущий
счет частного судебного исполнителя
___________________________________________________________________.
(фамилия и инициалы судебного исполнителя, номер счета)
4. Постановление направить для исполнения ______________________________________
(наименование дебитора, третьего лица)
5. О результатах исполнения постановления незамедлительно информировать судебного
исполнителя и должника.
6. В соответствии с Кодексом об административных правонарушениях Республики Казахстан,
неисполнение постановления и иного законного требования судебного исполнителя влечет
административную ответственность.
7. О принятом решении сообщить сторонам исполнительного производства или их
представителям.
8. Постановление судебного исполнителя вступает в силу со дня его вынесения, подлежит
обязательному исполнению и может быть обжаловано в соответствии с Административным
процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Иск на действия (бездействие) судебного исполнителя по исполнению исполнительных
документов подается в суд в течение десяти рабочих дней со дня совершения действия (отказа
в совершении действия) или со дня, когда взыскателю или должнику, не извещенному о времени
и месте совершения действия судебным исполнителем, стало о нем известно
`Частный судебный исполнитель __________________________________________
`Место печати (подпись, фамилия, инициалы)
Приложение 18
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 606
Форма
Соглашение об участии частных судебных исполнителей в оказании гарантированной
государством квалифицированной юридической помощи
________________ "____" ___________20___г.
место заключения
Частный судебный исполнитель _____________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
____________________________________________________________________,
имеющий лицензию на занятие деятельностью частного исполнителя
_______________________________________________________________________________,
(номер и дата выдачи лицензии)
являющийся членом Республиканской палаты частных судебных исполнителей,
именуемый в дальнейшем "Частный судебный исполнитель", с одной стороны, и
департамент юстиции
_____________________________________________________________________
в лице ______________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) представителя органа юстиции,
уполномоченного подписывать настоящее соглашение)
действующий в интересах физических лиц, имеющих право на получение
гарантированной государством квалифицированной юридической помощи за счет
бюджетных средств, в случаях и порядке, предусмотренных законодательством
Республики Казахстан, именуемый в дальнейшем "Администратор", с другой стороны,

(осы келісімге қол қоюға уәкілетті әділет органының өкілінің аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) әділет департаменті атынан екінші тараптан "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 103-1-бабының 4-тармағын басшылыққа алып, мыналар туралы осы Келісімді жасасты:
1. Жеке сот орындаушысы істердің әлеуметтік маңызды санаттарының атқарушылық құжаттарын орындау бойынша мәжбүрлеп орындату шараларын қабылдау түрінде мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсетуге міндеттеледі. Мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегі азаматқа тегін көрсетіледі. Жеке сот орындаушысының қызметіне ақы төлеу республикалық бюджет қаражаты есебінен жүргізіледі.
2. Жеке сот орындаушысы істердің әлеуметтік маңызды санаттарының атқарушылық құжаттарын орындау бойынша мәжбүрлеп орындату шараларын қабылдау түрінде мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсетуден мынадай шарттардың бірі болған кезде бас тартады:
1) атқарушылық іс жүргізу өндіріп алушының өтінішінсіз қозғалуға жататын жағдайларды қоспағанда, атқарушылық құжат өндіріп алушының өтінішінсіз ұсынылса не өтінішке өндіріп алушы немесе оның өкілі қол қоймаса;
2) атқарушылық құжат атқарушылық әрекеттерді жасау орны бойынша ұсынылмаса;
3) атқарушылық құжатты орындауға ұсыну мерзімі өтсе және сот қалпына келтірмесе;
4) құжат атқарушылық болмаса не атқарушылық құжаттарға қойылатын талаптарға сәйкес келмесе;
5) атқарушылық құжат бұрын орындауға ұсынылып, ол бойынша атқарушылық іс жүргізу Заңның 47-бабының 1-тармағымен көзделген негіздер бойынша тоқтатылса;
6) атқарушылық құжатқа судьяның қолымен және соттың мөрімен расталған, заңды күшіне енгендігі туралы белгісімен сот актісінің көшірмесі қоса берілмесе.
3. Әкімші істердің әлеуметтік маңызды санаттарының атқарушылық құжаттарын орындау бойынша мәжбүрлеу шараларын қабылдау шеңберінде көрсетілген қызметтің ақысына бюджеттік қаражатты жеке сот орындаушысының шотына уақтылы аударуға міндеттеледі.
4. Осы Келісім екі данада (Тараптардың әрқайсысы үшін) жасалған, қол қойылған кезінен бастап күшіне енеді және келесі жылдың 15 желтоқсанына дейін қолданыста болады. Осы Келісімнің куәландырылған көшірмесін Әкімші мәлімет үшін жеке тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың Жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасына жібереді.
Әкімші:
Жеке сот орындаушысы
__________ (____________) __________(________________)
(қолы, тегі, аты-жөні) (қолы, тегі, аты-жөні)
____________________________ ___________________________
(Әділет органының мекенжайы, (кеңсенің орналасқан жерінің почталық индексі) мекенжайы)
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
11-қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 30 қарашадағы
№ 606 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинақтау үшін арналған нысан
Жеке сот орындаушысы көрсеткен мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегі туралы есебі
Есептік кезеңі 20___ж. ________ ай
Индекс: ЖСО-1
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: атқару округының жеке сот орындаушысы
Нысан ұсынылатын орын: астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасына
Ұсыну мерзімі: ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-ші күніне
р/р
Мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсету кезіндегі істердің әлеуметтік маңызды санаттарының түрлері
Азаматтардың мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсету үшін есептік кезеңінің басына қалған өтініштері
Есептік кезеңде мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсетуге жүгінген азаматтар

руководствуясь пунктом 4 статьи 103-1 Закона Республики Казахстан
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее – Закон)
заключили настоящее Соглашение о нижеследующем:
1.Частный судебный исполнитель обязуется оказывать гарантированную государством
квалифицированную юридическую помощь в виде принятия принудительных мер по
исполнению исполнительных документов социально значимой категории дел.
Физическим лицам предоставляется неоплачиваемая гарантированная государством
квалифицированная юридическая помощь.
Оплата деятельности частного судебного исполнителя производится за счет средств
республиканского бюджета.
2.Частный судебный исполнитель отказывает в оказании гарантированной государством
квалифицированной юридической помощи в виде принятия принудительных мер по
исполнению исполнительных документов социально значимой категории дел при
наличии одного из следующих условий:
1) исполнительный документ предъявлен без заявления взыскателя либо заявление
не подписано взыскателем или его представителем, за исключением случаев, когда
исполнительное производство подлежит возбуждению без заявления взыскателя;
2) исполнительный документ предъявлен не по месту совершения исполнительных действий;
3) истек и не восстановлен судом срок предъявления исполнительного документа к исполнению;
4) документ не является исполнительным либо не соответствует требованиям, предъявляемым
к исполнительным документам;
5) исполнительный документ был ранее предъявлен к исполнению и исполнительное производство
по нему было прекращено по основаниям, предусмотренным пунктом 1 статьи 47 настоящего Закона;
6) к исполнительному документу не приложена копия судебного акта с отметкой о вступлении в
законную силу, заверенная подписью судьи и печатью суда.
3. Администратор обязуется своевременно перечислять на счет частного судебного исполнителя
бюджетные средства на оплату деятельности, оказанной в рамках принятия принудительных мер по
исполнению исполнительных документов социально значимой категории дел.
4. Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах (для каждой из сторон), вступает в силу
с момента его подписания и действует до 15 декабря следующего года.
Удостоверенная копия настоящего Соглашения направляется для сведения Администратором
в соответствующую Региональную палату частных судебных исполнителей области, города
республиканского значения и столицы Республики Казахстан.
Администратор: Частный судебный исполнитель: ___________(___________) _________(________________)
(подпись, фамилия, инициалы) (подпись, фамилия, инициалы)
________________________ ___________________________
(Адрес, почтовый индекс органа юстиции) (адрес местонахождения конторы)
___________________________
(банковские реквизиты частного судебного исполнителя)
Приложение 19
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 ноября 2015 года № 606
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
Отчет частного судебного исполнителя об оказанной гарантированной государством
квалифицированной юридической помощи
Отчетный период _______ месяц 20___ г.
Индекс:ЧСИ-1
Периодичность: ежемесячная;
Представляет: частный судебный исполнитель исполнительного округа;
Куда предоставляется форма: в региональную палату частных судебных исполнителей столицы, областей, городов республиканского значения;
Срок предоставления: ежемесячно к 5 числу месяца, следующим за отчетным месяцем
п/п
Виды социально значимых категорий дел при оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи
Остаток заявлений физических лиц об оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи на начало отчетного периода
Всего обратилось физических лиц за оказанием гарантированной государством квалифицированной юридической помощи в отчетном периоде

Жеке сот орындаушысының қарауында болған мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсету туралы өтініштер (1б.+ 2б.- =3б.)
Жеке сот орындаушысы көрсеткен мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегінің жалпы саны
олардың ішінде
Жеке тұлғалардыңмемлекет кепілдік берген заң көмегін көрсету үшін есептік кезеңінің соңына қалған өтініштері (3б.- 4б.- = 6б.)
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" ҚР Заңының 38-б. көзделген негіздер бойынша бас тартылғаны
1
2
3
4
5
6
1
Алиментті өндіріп алу
2
Жалақыны өндіріп алу
3
Зейнетақы мен жәрдемақыны өндіріп алу
4
Өмірі мен денсаулығына келтірілген залалды өтеу
5

Всего находилось на рассмотрении у частного судебного исполнителя заявлений об оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи (гр.1+гр.2- =гр.3)
Общее количество оказанной гарантированной государством квалифицированной юридической помощи частным судебным исполнителем
из них
Остаток заявлений физических лиц об оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи на конец отчетного периода (гр.3-гр.4- =гр.6)
отказано по основаниям, предусмотренным ст. 38 Закона РК "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей"
1
2
3
4
5
6
1
Взыскание алиментов
2
Взыскание заработной платы
3
Взыскание пенсий и пособий
4
Возмещение вреда, причиненного жизни и здоровью
5

3. Әкімшілік деректерді жинақтау үшін арналған нысанға Жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасының басшысы қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
4. 1-ші бағанда мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсетудің есептік кезеңінің басына қалғаны көрсетіледі.
5. 2-ші бағанда мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсетуге жүгінген барлық азаматтар көрсетіледі.
6. 3-ші бағанда жеке сот орындаушыларының қарауында болған мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсету туралы барлық өтініштер (1 баған + 2 баған = 3 баған) көрсетіледі.
7. 4-ші бағанда жеке сот орындаушылар көрсеткен мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегінің жалпы саны, оның ішінде 5-ші бағанда "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабында көзделген негіздер бойынша бас тартылғаны көрсетіледі.
8. 6-шы бағанда азаматтардың мемлекет кепілдік берген білікті заң көмегін көрсетудің есептік кезеңінің соңына қалғаны көрсетіледі. Бұл ретте, 6-шы баған мынадай формула бойынша есептеледі (3 баған – 4 баған = 6 баған).
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
13-қосымша
"Жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
1-қосымша
1-қосымша
"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе).
"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе).
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың аумақтық әділет органдары көрсетеді.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі - портал).
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Тіркеген уақыттан бастап 15 жұмыс күні.
4
мемлекеттік қызмет көрсету нысанын/мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ "Композиттік қызмет" көрсетілетін) мемлекеттік қызмет, бір өтініш негізінде көрсетілетін бірнеше мемлекеттік қызметтердің жиынтығын көздейді
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі
Аттестаттау/аттестаттамау туралы дәлелді шешім
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мән-жайларда оны алу тәсілдер
Алынбайды.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:

3. Форма, предназначенная для сбора административных данных, подписывается руководителем Региональной палаты частных судебных исполнителей.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 указывается остаток заявлений физических лиц об оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи на начало отчетного периода.
5. В графе 2 указывается всего обратившихся физических лиц за оказанием гарантированной государством квалифицированной юридической помощи.
6. В графе 3 указываются все заявления об оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи, которые находились на рассмотрении у частного судебного исполнителя (графа 6 = граф 1+ 2).
7. В графе 4 указывается общее количество оказанной гарантированной государством квалифицированной юридической помощи частными судебными исполнителями, из них отказано по основаниям, предусмотренным статьей 38 Закона Республики Казахстан
"Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" в графе 5.
8. В графе 6 указывается остаток заявлений физических лиц об оказании гарантированной государством квалифицированной юридической помощи на конец отчетного периода. При этом графа 6 исчисляется по следующей формуле: графа 3 – графа 4 = графа 6
Приложение 21
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Проведение аттестации лиц,
претендующих на занятие
деятельностью частного
судебного исполнителя"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" (далее – Перечень).
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции столицы, областей, городов республиканского значения.
2
Способы предоставления государственной услуги
веб – портал "электронного правительства" www.egov.kz; www.elicense.kz (далее – портал)
3
Срок оказания государственной услуги
15 рабочих дней с момента регистрации.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /оказываемая композитной услугой, предусматривающая совокупность нескольких государственных услуг, оказываемых на основании одного заявления
5
Результат оказания государственной услуги
Решение об аттестации/неаттестации
6
Взимаемая плата при оказании государственной услуги
Не взимается.
7
График работы услугодателя
График работы:

1) көрсетілетін қызметті беруші - демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін; өтінімдерді қабылдау - 9.00-ден 17.30-ға дейін.
2) портал - техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік қызметті алуға өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады)..
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар тізбесі
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына аттестаттаудан өтуге жіберу туралы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаты, психикалық, мінез-құлықтық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынуға байланысты бұзылушылықтарының (ауруларының) себебі бойынша психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте тұрғандығы/тұрмағандығы туралы, мүгедектігі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті электрондық жүйелерден "электронды үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталғанда;
2) "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 140-бабының 2-тармағында белгіленген шектеулер анықталғанда.
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 26 қарашадағы № 561 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19669 болып тіркелген) белгіленген талаптарға сәйкес келмегенде.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней; прием заявлений – с 9.00 до 17.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудового кодекса Республики Казахстан и Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республики Казахстан", регистрация заявления на получение государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов, необходимый для оказания государственной услуги
Заявление на проведение аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя, в форме электронного документа согласно приложению 2 к Правилам.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о состоянии/не состоянии на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья, по поводу психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ, о наличии инвалидности услугодатель получает из государственных информационных систем посредством шлюза "электронного правительства"
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) наличие ограничений, установленных пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным в приказе Министра юстиции Республики Казахстан от 26 ноября 2019 года № 561 "Об утверждении Правил прохождения стажировки у частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19669).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса услугодателя размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя – www.adilet.gov.kz. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра.

Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсы - www.adilet.gov.kz орналастырылған. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталда "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алу мүмкіндігі бар. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында көрсетілген, Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777. Көрсетілетін қызметті алушы "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" композиттік мемлекеттік қызметін алу үшін қызмет алушы қызмет көрсетушіге "электрондық үкімет" www.egov.kz веб-порталы арқылы электрондық құжат нысанында бір өтініш жолдайды.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
14-қосымша
"Жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттау үшін өтініш
__________________________________________________________________________
Астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың аумақтық әділет органына
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда),
тегi), жеке сәйкестендіру нөмірі)
1. Мені жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттауға жіберуіңізді сұраймын
1) Дипломы туралы мәліметтер:
1. Жоғары оқу орнының атауы _________________________
2. Мамандық шифрі _______________________
3. Дипломның нөмірі_______________________
4. Дипломның берілген күні ____________________________
2) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес нострификациялау немесе
тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжат:
Сериясы және нөмірі ___________________________________________
3) Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды:
1. Тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны бекіту күні _____________
2. ________________ облысының/қаласының жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасы
3. Тағылымдаманың жетекшісі____________________________________
4. Тағылымдаманың басталу күні____________________________________
5. Тағылымдаманың аяқталған күні _________________________________
Жеке тұлғаның тұрғылықты жері, мекенжайы _______________________, электрондық
поштасы _____________, байланыс телефоны__________________
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыс болып табылатындығы және аттестаттауға жіберілгені немесе одан бас тарту мәселелері бойынша, сондай-ақ лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
осы өтініште көрсетілген барлық деректер шынайы, ұсынған деректер үшін жеке жауапты болатыны;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде электрондық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
денсаулық сақтау ұйымдарына "Наркологиялық науқастар тізімі" және "Психикалық науқастар тізімінен" диспансерлік есепте тұрғандығы туралы анықтама алу үшін электронды түрде сұрау салуға және нәтижелерін көрсетілетін қызметті берушіге беруге келісетіні расталады.
______________________________________________
(ЭЦҚ) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20___ жылғы "__" ___________
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
15-қосымша
"Жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға құқығына үміткер адамдарды аттестаттауға және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру туралы өтініш
_____________________________________________________________
Астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың аумақтық әділет органына
_____________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі)

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах услугодателей, Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель для получения композитной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятие деятельностью частного судебного исполнителя и Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя" направляет услугодателю одно заявление посредством веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz. в форме электронного документа.
Приложение 22
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам оказания государственной услуги
"Проведение аттестации лиц, претендующих
на право занятия деятельностью частного
судебного исполнителя"
Форма
Заявление на аттестацию лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя
В территориальный орган юстиции столицы, областей, городов республиканского значения
___________________________________________
от ____________________________________________________________________
фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер
1. Прошу допустить меня на аттестацию лиц, претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного исполнителя
1) Сведения о дипломе:
1. Наименование высшего учебного заведения _________________________
2. Шифр специальности____________________________________________
3. Номер диплома _________________________________________________
4. Дата выдачи диплома ____________________________________________
2) Документ, подтверждающий прохождение процедуры нострификации или
признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
Серия и номер _______________________________________________________
3) Заключение о прохождении стажировки:
1. Дата утверждения заключения о прохождении стажировки _____________
2. Региональная палата частных судебных исполнителей ________________
области/города
3. Руководитель стажировки ________________________________________
4.Дата начала стажировки __________________________________________
5. Дата окончания стажировки ______________________________________
Адрес местожительства физического лица ________________________________
электронная почта ____________________ контактный телефон _____________
Настоящим подтверждается, что:
Все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам допуска или отказа к прохождению
аттестации, а также по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
Заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
Все данные, указанные в настоящем заявлении, соответствуют действительности, за
предоставление которых несу персональную ответственность;
Заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах,
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Согласен на отправку электронного запроса в организации здравоохранения для
получения справок с диспансерных учетов – "Регистр наркологических больных" и
"Регистр психических больных" и направление результатов услугодателю.
_____________________________________________________________________
(ЭЦП) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___"_____ 20__ года
Приложение 23
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Проведение аттестации лиц,
претендующих на право
занятия деятельностью частного
судебного исполнителя"
Форма
Заявление на аттестацию лиц, претендующих на право занятия деятельностью
частного судебного исполнителя и выдачу лицензии на занятие деятельностью
частного судебного исполнителя
В территориальный орган юстиции столицы, областей, городов республиканского значения
_____________________________________________________________
от ____________________________________________________________________
фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный идентификационный номер