Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттардың және құрылысжайлардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді және техникалық зерттеп-қарау жөніндегі сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 20 мамырдағы № 250 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 21 мамырда № 38767 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексі 24-бабының 28)-тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттардың және құрылысжайлардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық қадағалау және техникалық зерттеп-қарау жөніндегі инжинирингтік көрсетілетін қызметтер мен сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары (бұдан әрі - Қағидалар) бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған кейбір бұйрықтардың тізбесінің күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
Е. Нагаспаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 20 мамырдағы
№ 250 Бұйрығымен бекітілген
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттардың және құрылысжайлардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық қадағалау және техникалық зерттеп-қарау жөніндегі инжинирингтік көрсетілетін қызметтер мен сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары

Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги и экспертные работы по техническому надзору и техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 20 мая 2026 года № 250. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2026 года № 38767
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
В соответствии с подпунктом 28) статьи 24 Строительного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила и разрешительные требования по аккредитации юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги и экспертные работы по техническому надзору и техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности (далее - Правила).
2. Признать утратившим силу перечень некоторых приказов, согласно приложению, к настоящему приказу.
3. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Е. Нагаспаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 20 мая 2026 года № 250
Правила и разрешительные требования по аккредитации юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги и экспертные работы по техническому надзору и техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттардың және құрылысжайлардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық қадағалау және техникалық зерттеп-қарау жөніндегі инжинирингтік көрсетілетін қызметтер мен сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптары (бұдан әрі - Қағидалар мен рұқсат беру талаптары) Қазақстан Республикасы Құрылыс кодексі 24-бабының 28)-тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1)-тармақшасына сәйкес әзірленіп, бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттардың және құрылысжайлардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық қадағалау және техникалық зерттеп-қарау жөніндегі инжинирингтік көрсетілетін қызметтер мен сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу жөніндегі қағидалар мен рұқсат беру талаптарын және "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілер бойынша техникалық қадағалау мен техникалық тексеруді жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетімен көрсетіледі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
3. Осы Қағидаларда және рұқсат беру талаптарында мынадай ұғымдар қолданылады:
1) аккредиттелген ұйым - уәкілетті органда белгіленген тәртіппен аккредиттеу рәсімінен өткен заңды тұлға;
2) аккредиттеу - бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді немесе сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдардың өкілеттіктерін уәкілетті органның ресми тану рәсімі;
3) аккредиттеу субъектілерінің тізілімі - аккредиттеу субъектілерін есепке алудың бірыңғай тізімі;
4) аккредиттеу туралы куәлік - уәкілетті орган беретін, аккредиттеу субъектілерінің бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді немесе сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыру құзыреттілігін куәландыратын құжат;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и разрешительные требования по аккредитации юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги и экспертные работы по техническому надзору и техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности (далее – Правила и разрешительные требования), разработаны в соответствии с подпунктом 28) статьи 24 Строительного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок и разрешительные требования по аккредитации юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги и экспертные работы по техническому надзору и техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности и порядок оказания государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. В настоящих Правилах и разрешительных требованиях применяются следующие понятия:
1) аккредитованная организация – юридическое лицо, прошедшее в установленном порядке процедуру аккредитации в уполномоченном органе;
2) аккредитация – процедура официального признания уполномоченным органом компетентности полномочий организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности;
3) реестр аккредитованных организаций – единый список учета субъектов аккредитации;
4) свидетельство об аккредитации – документ, выдаваемый уполномоченным органом, удостоверяющий компетентность субъектов аккредитации осуществлять инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности;

5) өтініш беруші - бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді немесе сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттеу туралы куәлік алуға үміткер заңды тұлға;
6) уәкілетті орган - сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін мемлекеттік басқару саласында басшылықты, сондай-ақ өз құзыреті шегінде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган ведомствосы.
4. Заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет көрсетушіге "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) немесе сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы "e-Qurylys.kz" (www.equrylys.kz) цифрлық жүйесі (бұдан әрі – цифрлық жүйе) арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған, мәліметтер нысаны толтырылған электрондық құжат нысанындағы өтінішті жолдайды:
1) жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейіндегі объектілерде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлғаны аккредиттеу туралы куәлікті алу кезінде – осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 1-қосымшаға сәйкес өтініш және 2-қосымшаға сәйкес толтырылған мәліметтер нысаны;
2) жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейіндегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын заңды тұлғаны аккредиттеу туралы куәлікті алу кезінде – осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 3-қосымшаға сәйкес өтініш және 4-қосымшаға сәйкес толтырылған мәліметтер нысаны;
3) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу кезінде – осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 5-қосымшаға сәйкес өтініш.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі (бұдан әрі – Негізгі талаптар тізбесі) осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 6-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі Негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағымен анықталған.
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.

5) заявитель – юридическое лицо, претендующее на получение свидетельства об аккредитации в качестве организации осуществляющей инжиниринговые услуги по техническому надзору или экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности;
6) уполномоченный орган – ведомство центрального исполнительного органа, осуществляющего руководство, а также в пределах своей компетенции межотраслевую координацию в сфере государственного управления архитектурной, градостроительной и строительной деятельностью.
4. Юридические лица (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляют услугодателю заявление в форме электронного документа с заполненной формой сведений, удостоверенное электронной цифровой подписью через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее - портал) или цифровую систему в сфере архитектуры, градостроительства и строительства "e-Qurylys.kz" (www.equrylys.kz) (далее – цифровая система):
1) при получении свидетельства об аккредитации юридического лица, осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности заявление по форме согласно приложению 1 с заполненной формой сведений согласно приложению 2 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
2) при получении свидетельства об аккредитации юридического лица, осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности заявление по форме согласно приложению 3 с заполненной формой сведений согласно приложению 4 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
3) при переоформлении свидетельства об аккредитации заявление по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги указан в приложении 6 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям (далее – Перечень основных требований).
5. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги определены пунктом 9 Перечня основных требований.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін іс-әрекеттер, орындалу ұзақтығы:
1) осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарының 4-тармағында көрсетілген құжаттармен өтінішті автоматты тіркеу;
2) куәлікті электрондық нысанда беру, қайта ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің қатысуынсыз жүзеге асырылады - 20-40 (жиырма - қырық) минут ішінде.
7. Ұйымдастыру-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аккредиттелген ұйым аккредиттеу рәсімінен өтеді.
8. Аккредиттеу туралы куәлік заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген жағдайларда қайта ресімделеді.
9. Аккредиттеу туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру, қайта бастау, одан айыру (қайтарып алу) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабында көзделген тәртіппен және (немесе) негіздер бойынша жүзеге асырылады.
2-тарау. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттардың және құрылысжайлардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық қадағалау және техникалық зерттеп-қарау жөніндегі инжинирингтік көрсетілетін қызметтер мен сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу тәртібі мен рұқсат беру талаптары
1-параграф. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу тәртібі мен рұқсат беру талаптары
10. Аккредиттеуден өту үшін өтініш берушілер мынадай рұқсат беру талаптарына сәйкес келеді:
1) бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін:
өз құрамында тұрақты негізде бірінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде, оның ішінде мамандандырулар бойынша техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшы болу:
жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша-тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
жауапкершілігі бірінші деңгейдегі жауапкершілік объектілері бойынша-инженерлік желілер бөлігінде (бір сарапшыдан кем емес));
жауапкершілігі бірінші деңгейдегі объектілер бойынша-технологиялық жабдықтар бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген сынақ зертханасының (орталықтың) болуы;
материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті өлшеу және бақылау құралдары болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті нормативтік құжаттамасының болуы;
2) екінші деңгейдегі объектілерде техникалық қадағалауды жүзеге асыру үшін:
өз құрамында тұрақты негізде жауапкершіліктің екінші және үшінші деңгейлеріндегі объектілерде, оның ішінде мамандандырулар бойынша техникалық қадағалауды жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшы болуы:
жауапкершілігі екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша-тіреу және қоршау конструкциялары бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
жауапкершілігі екінші және үшінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша-инженерлік желілер бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
жауапкершілігі екінші және үшінші деңгейдегі объектілер бойынша-технологиялық жабдықтар бөлігінде (кемінде бір сарапшы));
меншік құқығында немесе тартылған (шарт негізінде) аккредиттелген сынақ зертханасының (орталықтың) болуы;
материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті өлшеу және бақылау құралдары болуы;
жүктелген міндеттер мен функцияларды орындау үшін қажетті нормативтік құжаттамасының болуы.

6. Действия, входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) автоматическая регистрация заявления с документами, указанными в пункте 4 настоящих Правил и разрешительных требований;
2) выдача, переоформление свидетельства в электронной форме осуществляется без участия услугодателя – в течение 20-40 (двадцать - сорок) минут.
7. В случае изменения организационно-правовой формы аккредитованная организация проходит процедуру аккредитации.
8. Переоформление аккредитации осуществляется при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица.
9. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) свидетельства об аккредитации осуществляется в порядке и по основаниям, предусмотренным статьей 45 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
Глава 2. Порядок и разрешительные требования по аккредитации юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги и экспертные работы по техническому надзору и техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности
Параграф 1. Порядок и разрешительные требования по аккредитации юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности
10. Для прохождения аккредитации заявители соответствуют следующим разрешительным требованиям:
1) для осуществления технического надзора на объектах первого уровня ответственности:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих технический надзор на объектах первого уровней ответственности, в том числе по специализациям:
по объектам первого уровня ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций (не менее одного эксперта);
по объектам первого уровня ответственности – в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
по объектам первого уровня ответственности – в части технологического оборудования (не менее одного эксперта);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную испытательную лабораторию (центр);
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций;
иметь нормативную документацию, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций;
2) для осуществления технического надзора на объектах второго уровня ответственности:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих технический надзор на объектах второго и третьего уровней ответственности, в том числе по специализациям:
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части несущих и ограждающих конструкций (не менее одного эксперта);
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части инженерных сетей (не менее одного эксперта);
по объектам второго и третьего уровней ответственности – в части технологического оборудования (не менее одного эксперта);
иметь на праве собственности или привлеченную (на основании договора) аккредитованную испытательную лабораторию (центр);
иметь материально-техническую оснащенность, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций;
иметь нормативную документацию, необходимую для выполнения возложенных обязанностей и функций.

11. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 7-қосымшаға сәйкес электронды түрде беріледі.
12. Аккредиттелген ұйымдар осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бірінші және екінші деңгейдегі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізіліміне енгізіледі, онда заңды тұлғаның деректемелері туралы ақпарат жиынтығы, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірі, жауапкершілік деңгейі, штатта мамандардың болуы туралы, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәліметтерді қамтиды.
13. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу туралы куәліктің жарамдылық мерзімі аккредиттелген күнінен бастап Қазақстан Республикасы "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Заңына сәйкес екі жылды құрайды.
2-параграф. Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу тәртібі мен рұқсат беру талаптары
14. Аккредиттеуден өту үшін өтініш берушілер мынадай рұқсат беру талаптарына сәйкес келеді:
өз құрамында тұрақты негізде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеруді жүзеге асыратын кемінде үш аттестатталған сарапшы болу;
өз құрамында тұрақты негізде "конструктивтік бөлігі" мамандығы бойынша жобалардың сараптамасын жүзеге асыратын кемінде бір аттестатталған сарапшының болуы;
өз құрамында тұрақты негізде кемінде бір инженер-геодезист (кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесі бар);
аккредиттелген зертхананың (орталық) болуы (тартылған);
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 маусымдағы № ҚР ДСМ-52 бұйрығымен бекітілген "Әкімшілік және тұрғын үй ғимараттарына қойылатын санитариялық-эпидемиологиялық талаптар" санитариялық қағидаларының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28525 болып тіркелген) талаптарын қанағаттандыратын меншік немесе бір жылдан астам мерзімге (құқықтық кадастрда мемлекеттік тіркеумен) жалға алу құқығындағы әкімшілік-өндірістік базасының болуы;
салыстырып тексеру есеп-қисаптарын орындау үшін лицензиялық бағдарламалық қамтылыммен жарақтандырылған компьютерлері, өлшеу және бақылау құралдары, нормативтік құжаттамасының болуы.

11. Свидетельство об аккредитации юридического лица, осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности, выдается в электронном виде, согласно приложению 7 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
12. Аккредитованные юридические лица включаются в Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности, по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, уровень ответственности, о наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности.
13. Срок действия свидетельства об аккредитации юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности, составляет два года со дня аккредитации в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
Параграф 2. Порядок и разрешительные требования по аккредитации юридических лиц, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности
14. Для прохождения аккредитации заявители соответствуют следующим разрешительным требованиям:
иметь в своем составе на постоянной основе не менее трех аттестованных экспертов, осуществляющих техническое обследование надежности и устойчивости зданий и сооружений;
иметь в своем составе на постоянной основе не менее одного аттестованного эксперта, осуществляющего экспертизу проектно-сметной документации по специализации "конструктивная часть";
иметь в своем составе на постоянной основе не менее одного инженера-геодезиста (с опытом работы не менее трех лет);
иметь аккредитованную испытательную лабораторию (центр) (привлеченную);
иметь на праве собственности или аренды административно-производственную базу на срок более одного года (с государственной регистрацией в правовом кадастре), удовлетворяющие требованиям Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к административным и жилым зданиям", утвержденных приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 июня 2022 года № ҚР ДСМ-52 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28525);
иметь компьютеры, оснащенные лицензионным программным обеспечением для выполнения поверочных расчетов, средства измерений и контроля, нормативную документацию.

15. Бірінші және екінші деңгейдегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 9-қосымшаға сәйкес электронды түрде беріледі.
16. Аккредиттелген ұйымдар осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бірінші және екінші деңгейдегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдардың тізіліміне енгізіледі, онда заңды тұлғаның деректемелері туралы ақпарат жиынтығы, аккредиттеу туралы куәліктің берілген күні мен нөмірі, жауапкершілік деңгейі, штатта мамандардың болуы туралы, сондай-ақ осы заңды тұлғаға қатысты қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәліметтерді қамтиды.
17. Бірінші және екінші деңгейдегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәліктің жарамдылық мерзімі аккредиттелген күнінен бастап Қазақстан Республикасы "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Заңына сәйкес екі жылды құрайды
3-параграф. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
18. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шағымды шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті берушіге, лауазымды адамға береді.
Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім қабылдаса не әрекет жасаса, ол шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін
және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау
бойынша техникалық қадағалау
және сараптама жұмыстары
жөніндегі инжинирингтік
қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
1-қосымша
Нысан
Өтініш
_______________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________ жауапкершілік деңгейіндегі
(тиісті жауапкершілік деңгейі) техникалық және технологиялық күрделі объектілерді
техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйым ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Мекенжайы_____________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі, телефон,
факс, е-mail) Филиалдар (өкілеттіктер, объектілер, пунктер, учаскелер)
___________________________________________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Банк шоты ______________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыс болып табылатыны және оларға
куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат
жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде цифрлық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы _________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__"___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін
және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау
бойынша техникалық қадағалау
және сараптама жұмыстары
жөніндегі инжинирингтік
қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
2-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны

15. Свидетельство об аккредитации юридических лиц, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности, выдается в электронном виде, согласно приложению 9 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
16. Аккредитованные юридические лица включаются в Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности, по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям, который содержит совокупность информации о реквизитах юридического лица, дату выдачи и номер свидетельства об аккредитации, о наличии в штате специалистов, а также сведения о принятых в отношении данного юридического лица мерах ответственности.
17. Срок действия свидетельства об аккредитации юридических лиц, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности, составляет два года со дня аккредитации в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".
Параграф 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
18. Жалоба по вопросам оказания государственных услуг услугополучателем подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятное решение, совершит действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации юридических
лиц, осуществляющих
инжиниринговые услуги
и экспертные работы
по техническому надзору
и техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на объектах первого и второго
уровней ответственности
Форма
Заявление
В ______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от_____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты
бизнес-идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве юридического лица, осуществляющего
инжиниринговые услуги по техническому надзору на
_______________________________________________________________
(соответствующий уровень ответственности) уровня ответственности
Адрес _________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания (стационарного
помещения), телефон, факс, е-mail)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) ______________
(местонахождение и реквизиты)
Банковский счет ________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче
свидетельства;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным видом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах,
при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель
___________________ ______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___" __________ 20__ года.
Приложение 2 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации юридических
лиц, осуществляющих
инжиниринговые услуги
и экспертные работы
по техническому надзору
и техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на объектах первого и второго
уровней ответственности
Форма
Форма сведений, для прохождения по аккредитации юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности

1) Қызметкерлері туралы мәліметтер:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі
Сарапшы аттестатының №, берілген күні, кім берді
Аттестат бойынша мамандануы
Диплом бойынша мамандығы
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру бойынша мәлімет
Техникалық қадағалауды жүзеге асыру кезінде әкімшілік айыппұлдың болуы
Объектінің атауы (сараптама қорытындысына сәйкес)
Объектінің атауы (сараптама қорытындысына сәйкес)
Объектінің атауы (сараптама қорытындысына сәйкес)
Ескертпе: Аттестатталған сарапшылар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілері техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын бір ғана ұйымның құрамына кіреді
2) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырылуы, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдары туралы мәліметтер
Р/с №
Өлшеу және бақылау құралдарының маркасы мен атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Тексеру мерзімдері
Ескертпе
3) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік және әдіснамалық әдебиеттердің болуы туралы мәліметтер:
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
4) Меншік құқығындағы немесе тартылған аккредиттелген сынақ зертхананың (орталықтың) болуы туралы мәліметтер:
Р/с №
Зертхананың атауы
Зертхананы аккредиттеу туралы куәліктің № және берілген күні
Аккредиттеу саласын сипаттау
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Зертхана орналасқан жер
Байланыс телефоны
Осы нысанда көрсетілген деректер мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы уәкілетті органға уақытылы хабарлауға міндеттеме аламын.
Анық емес ақпарат ұсынғаным үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жауаптылықта болатыныма хабардармын.
Басшы _______________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін
және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау
бойынша техникалық қадағалау
және сараптама жұмыстары
жөніндегі инжинирингтік
қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
3-қосымша
Нысан
Өтініш
______________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
_______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі деректемелері)
бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша
сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйым ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Мекенжайы_____________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі,
телефон, факс, е-mail) Филиалдар (өкілдіктері, объектілері, пунктілері, учаскелері)
_________________________________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Банк шоты ____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға
куәлік беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез-келген ақпарат
жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатыны;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті беру кезінде цифрлық жүйелерде
қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес
деректерді пайдалануға келісімін бергендігі расталады.
Басшы ______________________________________________________________
(қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" ___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін
және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау
бойынша техникалық қадағалау
және сараптама жұмыстары
жөніндегі инжинирингтік
қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
4-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын ұйымдардың аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны

1) Сведения о работниках:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
№, дата выдачи и кем выдан аттестат эксперта
Специализация по аттестату
Специальность по диплому
Сведения по осуществлению технического надзора
Наличие административных штрафов при осуществлении технического надзора на объекте строительства
Наименование объекта (согласно заключению экспертизы)
Заказчик
Дата начала/дата завершения осуществления технического надзора
Примечание: Аттестованные эксперты входят состав только одного юридического лица, осуществляющего инжиниринговые услуги по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности
2) Сведения о материально-технической оснащенности, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование и марка средства измерения и контроля
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Сроки поверки
Примечание
3) Сведения о наличии нормативной документаций, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
4) Сведения о наличии на праве собственности или привлечении аккредитованной испытательной лаборатории (центр):
№п/п
Наименование лаборатории
№ и дата свидетельства об аккредитации лаборатории
Описание области аккредитации
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Месторасположение лаборатории
Контактные телефоны
Обо всех изменениях, указанных в настоящей форме сведений данных, обязуюсь своевременно сообщать в уполномоченный орган.
Осведомлен, что за предоставление недостоверной информаций буду нести ответственность в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Руководитель _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации юридических
лиц, осуществляющих
инжиниринговые услуги
и экспертные работы
по техническому надзору
и техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на объектах первого и второго
уровней ответственности
Форма
Заявление
В ____________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты
бизнес-идентификационного номера).
Прошу аккредитовать в качестве юридического лица, осуществляющего экспертные
работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий
и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности.
Адрес ________________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания (стационарного
помещения), телефон, факс, е-mail)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Банковский счет _______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче свидетельства;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах,
при выдаче свидетельства об аккредитации.
Руководитель ____________ _________________________________ (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" __________ 20__ года.
Приложение 4 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации юридических
лиц, осуществляющих
инжиниринговые услуги
и экспертные работы
по техническому надзору
и техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на объектах первого и второго
уровней ответственности
Форма
Форма сведений, для прохождения аккредитации юридического лица, осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности

1) Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарың жүзеге асыру бойынша, қала құрылысы, конструктивтік бөлім бойынша маманданған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттама сараптамасы бойынша тиісті аттестаты бар және инженер-геодезист дипломы бар қызметкерлер туралы мәліметтер:
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) Жеке сәйкестендіру нөмірі
Сарапшы аттестатының №, берілген күні, кім берді
Аттестат бойынша мамандануы
Диплом бойынша мамандығы
Техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру бойынша мәлімет
Техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыру кезінде әкімшілік айыппұлдың болуы
Объектінің атауы
Тапсырыс беруші
Ескертпе: Аттестатталған сарапшылар бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын бір ғана ұйымның құрамына кіреді.
2) Меншік немесе бір жылдан астам мерзімге жалға алу құқығында әкімшілік-өндірістік үй-жайлардың болуы туралы мәлімет
Р/с №
Әкімшілік-тұрмыстық үй-жайдың функционалдық құрам бөлігі
Алаңы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Мекенжайы және кадастрлық нөмірі
3) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті материалдық-техникалық жарақтандырудың, оның ішінде өлшеу және бақылау құралдарының, сондай-ақ есеп айырысуларды орындауға, графикалық және өзге де материалдарды жасау мен ресімдеуге қажетті лицензиялық бағдарламалық жасақтамасы бар дербес компьютерлердің болуы туралы мәлімет
Р/с №
Өлшеу және бақылау құралдарының, компьютерлердің, лицензиялық бағдарламалардың маркасы мен атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Тексеру мерзімдері
Ескертпе
4) Жүктелген міндеттер мен функцияларды орындауға қажетті нормативтік-техникалық және әдіснамалық әдебиеттердің болуы туралы мәлімет
Р/с №
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескертпе
5) Меншік құқығында немесе тартылған аккредиттелген сынақ зертхананың (орталықтың) болуы туралы мәлімет
Р/с №
Зертхананың атауы
Зертхананы аккредиттеу туралы аттестаттың № және берілген күні
Аккредит-теу саласын сипаттау
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңды негіздеме
Зертхана орналасқан жер
Байланыс телефоны
Осы нысанда көрсетілген деректер мәліметтерінің барлық өзгерістері туралы уәкілетті органға уақытылы хабарлауға міндеттеме аламын.
Анық емес ақпарат ұсынғаным үшін "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің 464-бабына сәйкес жауаптылықта болатыныма хабардармын.
Басшы ______________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін
және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау
бойынша техникалық қадағалау
және сараптама жұмыстары
жөніндегі инжинирингтік
қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
5-қосымша
Нысан
Заңды тұлғаның куәлікті қайта ресімдеу үшін өтініші
______________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы))
______________________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан
жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі), заңды тұлғада бизнес- сәйкестендіру нөмірі
болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
№__________ бастап "___" _________ 20___
______________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің толық атауы) жүзеге асыруға берілген
куәлікті келесі негіздеме бойынша (тиісті ұяшықта Х көрсетіңіз) қайта ресімдеуді
сұраймын:

1) Сведения о сотрудниках, имеющих соответствующие аттестаты по осуществлению экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений, по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документации по специализации конструктивная часть и диплом инженера-геодезиста:
№п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
№, дата выдачи и кем выдан аттестат эксперта
Специализация по аттестату
Специальность по диплому
Сведения по осуществлению технического обследования
Наличие административных штрафов при осуществлении технического обследования
Наименование объекта
Заказчик
Примечание: Аттестованные эксперты входят состав только одного юридического лица, осуществляющего экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности;
2) Сведения о наличии административно-производственной базы на праве собственности или аренды на срок более одного года:
№п/п
Функциональные составляющие административно-бытового помещения
Площадь
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Адрес и кадастровый номер
3) Сведения о материально-технической оснащенности, в том числе средства измерений и контроля, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций, а также компьютеры, оснащенные лицензионными программными обеспечениями необходимыми для выполнения расчетов:
№ п/п
Наименование и марка средства измерения и контроля, компьютеров, лицензионных программ
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Сроки поверки
Примечание
4) Сведения о наличии нормативной документаций, необходимых для выполнения возложенных обязанностей и функций:
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
5) Сведения наличии (привлеченной) об аккредитованной испытательной лаборатории (центра):
№ п/п
Наименование лаборатории
№ и дата аттестата об аккредитации лаборатории
Описание области аккредитации
Документ, удостоверяющий право собственности или иное законное основание
Месторасположение лаборатории
Контактные телефоны
Обо всех изменениях, указанных в настоящей форме сведений данных, обязуюсь своевременно сообщать в уполномоченный орган.
Осведомлен, что за предоставление недостоверной информаций буду нести ответственность в соответствии со статьей 464 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Руководитель ______________________________________________
(фамилия, имя, отчество. (при его наличии)
Приложение 5 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации юридических
лиц, осуществляющих
инжиниринговые услуги
и экспертные работы
по техническому надзору
и техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на объектах первого и второго
уровней ответственности
Форма
Заявление юридического лица для переоформления свидетельства
В ________________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить свидетельство №__________ от "___" _________ 20___ года,
выданную(ое) на осуществление
__________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
по следующему(им) основанию(ям) (укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға атауының өзгеруі ___________
2) заңды тұлғаның орналасқан жерін өзгерту ________
Заңды тұлғаның мекен-жайы_________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін - ел, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді
мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________
Телефондар ____________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банктік шот ___________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қоса беріледі _ парақ.
Осымен расталады, бұл:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға
аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу мәселелері бойынша кез келген ақпарат
жіберілуі мүмкін;
өтініш берушіге қызметтің осы түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбаған;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып
табылады;
өтініш беруші аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу кезінде цифрлық
жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі
дербес деректерді пайдалануға келіседі.
Басшы
______________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Толтыру күні: "__" __________ 20__ жыл
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін
және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау
бойынша техникалық қадағалау
және сараптама жұмыстары
жөніндегі инжинирингтік
қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
6-қосымша
"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі:
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу"
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейдегі объектілерінде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді көрсететін ұйымдарды аккредиттеу;
Жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейдегі объектілерінде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу;
Заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде куәлікті қайта ресімдеу.
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық іcтepі комитеті.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" веб-порталы: www.​egov.​kz, сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы "e-Qurylys.kz" цифрлық жүйесі (www.​equ​ryly​s.​kz).
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі

1) изменение наименования юридического лица ________________________
2) изменение места нахождения юридического лица _____________________
Адрес юридического лица___________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта ________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам переоформления свидетельства
об аккредитации;
заявителю и его специалистам не запрещено судом заниматься данным видом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах,
при переоформлении свидетельства об аккредитации.
Руководитель __________ _____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__"__________ 20__ года.
Приложение 6 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации юридических
лиц, осуществляющих
инжиниринговые услуги
и экспертные работы
по техническому надзору
и техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на объектах первого и второго
уровней ответственности
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги и экспертные работы по техническому надзору и техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности":
1
Наименование государственной услуги
"Аккредитация юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги и экспертные работы по техническому надзору и техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности"
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Аккредитация юридических лиц, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности;
Аккредитации юридических лиц, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности;
Переоформление свидетельства при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица.
3
Наименование услугодателя
Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz., цифровая система в сфере архитектуры, градостроительства и строительства "e-Qurylys.kz" (www.equrylys.kz).
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

Заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде, заңды тұлға қайта ұйымдастырылған кезде куәлікті беру - қайта ресімдеу-20-40 минут.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
электрондық (толық цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
осы Қағидалар мен рұқсат беру талаптарына 5, 7 және 9-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін негізде көрсетіледі.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

Выдача, переоформление свидетельства при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица – 20-40 минут.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
электронная (полностью цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Выдача либо переоформление свидетельства об аккредитации по форме согласно приложениям 5, 7 и 9 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно.
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушілер – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі-Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беруді келесі жұмыс күнінде жүзеге асырады).
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілерде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыру бойынша аккредиттеу туралы куәлікті алған кезде порталға: осы Қағидаларға 1-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес нысан бойынша өтініш; осы Қағидаларға 2-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес техникалық және технологиялық жағынан күрделі бірінші және екінші жауапкершілік деңгейлеріндегі объектілерде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын ұйымның аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны;
2) бірінші және екінші деңгейдегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру жөніндегі сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыру бойынша аккредиттеу туралы куәлікті алған кезде порталға: осы Қағидаларға 3-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға және рұқсат беру талаптарына сәйкес күрделілігі бірінші және екінші деңгейдегі объектілерде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымның аккредиттеуден өтуі үшін мәліметтер нысаны; инженер-геодезист дипломының электрондық көшірмесі;
3) аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу кезінде осы Қағидалар мен рұқсат талаптарына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш.
11
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

1) услугодатели – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) при получении свидетельства об аккредитации по осуществлению инжиниринговых услуг по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности: заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
форма сведений, для прохождения аккредитации юридических лиц осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности, согласно приложению 2 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям;
2) при получении свидетельства об аккредитации по осуществлению экспертных работ по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности: заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям; форма сведений, для прохождения аккредитации юридических лиц, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности, согласно приложению 4 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям; электронная копия диплома инженер-геодезиста;
3) при переоформлении свидетельства об аккредитации: заявление по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и разрешительным требованиям.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной или социально ответственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтерді көрсетуден бас тартады.
12
Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті органның және көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында www.​gov.​kz орналастырылған.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін
және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау
бойынша техникалық қадағалау
және сараптама жұмыстары
жөніндегі инжинирингтік
қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
7-қосымша
Нысан
АККРЕДИТАЦИЯ ТУРАЛЫ КУӘЛІК № 00000
Аккредитация туралы осы куәлік
___________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы) берілді,
__________________________________________________________
(заңды мекенжайы)
______________________________________жауапкершілік деңгейіндегі
(тиісті жауапкершілік деңгейі)
объектілерді техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді
жүзеге асыру құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді
Куәлікті қолдану мерзімі ____________________________________ дейін
Уәкілетті орган _____________________________________
___________ қаласы 20__жылғы "__" ___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін
және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау
бойынша техникалық қадағалау
және сараптама жұмыстары
жөніндегі инжинирингтік
қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
8-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілерде техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізімі
Р/с №
Ұйымның атауы
Аккредиттелген куәліктің берілген күні мен нөмірі, жауапкершілік деңгейі
Аккредиттелген ұйымның штатында тұратын қызметкерлер туралы мәлімет
Қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәлімет
1
2
3
4
5
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін
және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау
бойынша техникалық қадағалау
және сараптама жұмыстары
жөніндегі инжинирингтік
қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
9-қосымша
Нысан
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК № 00000
Осы аккредиттеу туралы куәлік ______________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
_______________________________________________________ берілді,
(заңды мекенжайы)
бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша
сараптама жұмыстарын жүзеге асыру құқығына
АККРЕДИТТЕЛДІ
және уәкілетті органның тізіліміне енгізілді.
Куәлікті қолдану мерзімі ____________________________________ дейін
Уәкілетті органн _____________________________________
___________ қаласы 20__жылғы " " ___________
Бірінші және екінші
жауапкершілік деңгейіндегі
объектілердегі ғимараттар мен
құрылыстардың сенімділігін
және орнықтылығын
техникалық зерттеп-қарау
бойынша техникалық қадағалау
және сараптама жұмыстары
жөніндегі инжинирингтік
қызметтер көрсетуді жүзеге
асыратын ұйымдарды
аккредиттеу жөніндегі қағидалар
мен рұқсат беру талаптарына
10-қосымша
Нысан
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша сараптама жұмыстарын жүзеге асыратын аккредиттелген ұйымдардың тізілімі
Р/с №
Ұйымның атауы
Аккредиттелген куәліктің берілген күні мен нөмірі
Аккредиттелген ұйымның штатында тұратын қызметкерлер туралы мәлімет
Қабылданған жауапкершілік шаралары туралы мәлімет
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 20 мамырдағы
№ 250 бұйрығына қосымша
Күші жойылған бұйрықтардың тізбесі

2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной или социально ответственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной или социально ответственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной или социально ответственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной или социально ответственной услуги.
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной или социально ответственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах уполномоченного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства и услугодателя: www.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 7 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации юридических
лиц, осуществляющих
инжиниринговые услуги
и экспертные работы
по техническому надзору
и техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на объектах первого и второго
уровней ответственности
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ № 000000
Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
_________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
_________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления инжиниринговых услуг по техническому надзору
на объектах первого и второго уровней ответственности АККРЕДИТОВАНО
и внесен в реестр уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ____________________________________
Уполномоченный орган ___________________________________________
город ___________ "_____" ___________ 20___ года.
Приложение 8 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации юридических
лиц, осуществляющих
инжиниринговые услуги
и экспертные работы
по техническому надзору
и техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на объектах первого и второго
уровней ответственности
Форма
Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на объектах первого и второго уровней ответственности
№ п/п
Наименование организации
Дата выдачи и номер свидетельства об аккредитации
Сведения о сотрудниках, состоящих в штате экспертной организации
Сведения о принятых мерах ответственности
1
2
3
4
5
Приложение 9 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации юридических
лиц, осуществляющих
инжиниринговые услуги
и экспертные работы
по техническому надзору
и техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на объектах первого и второго
уровней ответственности
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ № 000000
Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
_________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
_________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления экспертных работ по техническому обследованию
надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого
и второго уровней ответственности АККРЕДИТОВАНО и внесен в реестр
уполномоченного органа
Срок действия свидетельства до ____________________________________
Уполномоченный орган ___________________________________________
город ___________ "_____" ___________ 20___ года.
Приложение 10 к Правилам
и разрешительным требованиям
по аккредитации юридических
лиц, осуществляющих
инжиниринговые услуги
и экспертные работы
по техническому надзору
и техническому обследованию
надежности и устойчивости
зданий и сооружений
на объектах первого и второго
уровней ответственности
Форма
Реестр аккредитованных организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на объектах первого и второго уровней ответственности
№ п/п
Наименование организации
Дата выдачи и номер свидетельства об аккредитации
Сведения о сотрудниках, состоящих в штате экспертной организации
Сведения о принятых мерах ответственности
1
2
3
4
5
Приложение
к приказу Министра
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
№__ от "__" ________2026 года
Перечень приказов, утративших силу

1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 қарашадағы "Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" № 709 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12535 болып тіркелген);
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" № 953 бұйрығына қосымшасының 3-тармағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18138 болып тіркелді);
3) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 10 шілдедегі "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" № 499 бұйрығы қосымшасының 2-тармағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19044 болып тіркелді).
4) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі міндетін атқарушысының 2020 жылғы 1 сәуірдегі "Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 175 бұйрығымен бектілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20267 болып тіркелді) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы;
5) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" № 150 бұйрығына қосымшасының 2-тармағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27225 болып тіркелді);

1) приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 709 "Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12535);
2) пункт 3 Перечня некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 953 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18138);
3) пункт 2 Перечня некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 июля 2019 года № 499 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19044);
4) пункт 2 Перечня некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175 "Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20267);
5) пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан и Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения утвержденного приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № 150 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан и Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 27225);

6) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 15 қыркүйектегі "Кейбір бұйрықтарға өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" № 367 бұйрығына қосымшасының 3-тармағы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36866 болып тіркелді).

6) пункт 3 Перечня некоторых приказов, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 15 сентября 2025 года № 367 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 36866).