Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 12 мамырдағы № 179 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 13 мамырда № 38705 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Арнаулы әлеуметтік қызметтер департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін Тізбенің 1-тармағының бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші, он бесінші, он алтыншы абзацтарын, 2-тармағын, 3-тармағының бесінші және алтыншы абзацтарын, 4-тармағын, 5-тармағының бесінші, алтыншы, жетінші, сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он үшінші, он жетінші, 6-тармағын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
2026 жылғы 12 шілдеден бастап Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығымен бекітілген "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларының 4-қосымшасы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20756 болып тіркелген), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 230 бұйрығымен бекітілген "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларының 1-қосымшасы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34655 болып тіркелген) осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда қолданылады деп белгіленсін.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
А. Ертаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі

О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 12 мая 2026 года № 179. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 мая 2026 года № 38705
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения (далее – Перечень).
2. Департаменту специальных социальных услуг Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев пятого, шестого, седьмого, восьмого, девятого, десятого, одиннадцатого, двенадцатого, пятнадцатого, шестнадцатого пункта 1, пункта 2, абзацев четвертого и пятого пункта 3, пункта 4, абзацев пятого, шестого, седьмого, восьмого, девятого, десятого, одиннадцатого, тринадцатого, семнадцатого пункта 5, пункта 6 Перечня, которые вводятся с 12 июля 2026 года.
Установить, что с 12 июля 2026 года приложение 4 к Правилам оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг", утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20756) и приложение 1 к Правилам оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг", утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 230 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34655), действуют в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу.
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
А. Ертаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан

2026 жылғы 12 мамырдағы
№ 179 Бұйрықпен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20756 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша құрылған және стационар, жартылай стационар жағдайларында және үйде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 3) тармақшасында мынадай редакцияда жазылсын:
"3) www.egov.kz "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде көрсетілген құжаттар топтамасы сәйкес келген кезде көрсетілетін қызметті берушінің маманы "Е-Собес" автоматтандырылған цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-Собес" АЦЖ) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаж адамның (отбасының) өтінішіндегі деректерді енгізеді.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация, портал арқылы жүгінген кезде өтініштегі деректер автоматты түрде "Е-Собес" АЦЖ-ға беріледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтер "Е-Собес" АЦЖ-ден мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне автоматтандырылған режимде түседі.";
15 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 10-тармағында көзделген негіздер болған кезде, көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы алдын ала хабардар етеді.";
16 - тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

от 12 мая 2026 года
№ 179
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20756) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок оформления документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара и на дому (далее – государственная услуга).";
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал).";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. При соответствии пакета документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 4 к настоящим Правилам, специалист услугодателя вносит в автоматизированную цифровую систему "Е-Собес" (далее – АЦС "Е-Собес") данные из заявления обратившегося лица (семьи), нуждающегося в специальных социальных услугах.
При обращении услугополучателя через Государственную корпорацию, портал данные из заявления автоматически передаются в АЦС "Е-Собес".
9. Сведения о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматизированном режиме из АЦС "Е-Собес" в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. При наличии оснований, предусмотренных в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, услугодатель согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.";
часть вторую пункта 16 изложить в следующей редакции:

"Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес оны тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 6 маусымдағы № 205 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32724 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсынатын ұйымдардың тіркелімін әлеуметтік қызметтер порталында электрондық түрде қалыптастыру қағидаларына:
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) әлеуметтік қызметтер порталы (бұдан әрі – портал) – Кодекске сәйкес жергілікті атқарушы органдар олардың құнын кепілдік берілген сома шегінде өтеу шарттарымен мүгедектігі бар адамдар үшін жеткізушілер ұсынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге, сондай-ақ инватакси арқылы мүгедектігі бар адамдарды тасымалдау қызметтеріне бірыңғай қол жеткізу нүктесін білдіретін цифрлық объект.".
3. "Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын мемлекеттік ұйымдардың бірінші басшыларын ротациялауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 14 маусымдағы № 194 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34501 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын мемлекеттік ұйымдардың бірінші басшыларын ротациялауды жүргізу қағидаларында:
5-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);";
8 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Қалыптастырылған тізім ұсынылғаннан кейін уәкілетті орган 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей әрбір ұйым басшысына Әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай цифрлық жүйесінен алынған осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес материалдарды қалыптастырады және Комиссияның қарауына жібереді.";
көрсетілген Қағидаларға қосымшада:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
".

"Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню.
2. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 6 июня 2023 года № 205 "Об утверждении Правил формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32724) следующее изменение:
в Правилах формирования в электронном виде на портале социальных услуг регистра организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) портал социальных услуг (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой единую точку доступа к товарам и услугам, услугам по перевозке лиц с инвалидностью на инватакси, предоставляемым поставщиками для лиц с инвалидностью на условиях возмещения местными исполнительными органами их стоимости в пределах гарантированной суммы в соответствии с Кодексом.".
3. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 14 июня 2024 года № 194 "Об утверждении Правил проведения ротации первых руководителей государственных организаций, предоставляющих специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34501) следующие изменения:
в Правилах проведения ротации первых руководителей государственных организаций, предоставляющих специальные социальные услуги, утвержденных указанным приказом:
в подпункт 1) пункта 5 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. После предоставления сформированного списка уполномоченный орган не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней формирует материалы на каждого руководителя организации согласно приложению к настоящим Правилам, полученные из Единой цифровой системы социально-трудовой сферы и направляет на рассмотрение Комиссии.";
в приложение к указанным Правилам вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется.

4. Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 27 маусымдағы № 222 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34624 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптары мен құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар
Біліктілік талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар (мәліметтер)
Ескертпе
1
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтермен немесе жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының цифрлық жүйесінен ғимаратты (үй-жайды) жалдау шартымен расталатын арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге жарамды, меншік құқығындағы немесе жалдау шарты негізіндегі ғимараттың немесе үй-жайдың болуы.
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтар ауыртпалықтары) мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер.
Біліктілік талаптар үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жеке және заңды тұлғаларға қолданылмайды.
".
5. "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 230 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34655 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларында:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензиялар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензиялау тәртібін айқындайды.";
9 және 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы әлеуметтік қызметтер порталы, портал арқылы жүгінген кезде өтініштен алынған деректер автоматты түрде "Е-Собес" автоматтандырылған цифрлық жүйесіне (бұдан әрі – "Е-Собес" АЦЖ) беріледі.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мәліметтер автоматтандырылған режимде "Е-Собес" АЦЖ-дан Мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне түседі.";
12 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2024 года № 222 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34624) следующее изменение:
в Квалификационных требованиях и перечне документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
Квалификационные требования, предъявляемые к предоставлению специальных социальных услуг
Документы (сведения), подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
Наличие на праве собственности или на основании договора аренды здания или помещения, пригодных для предоставления специальных социальных услуг, которое подтверждается сведениями о государственной регистрации прав на недвижимость или договора аренды на здание (помещение) из цифровой системы единого государственного кадастра недвижимости.
Сведения о государственной регистрации прав (обременениях прав) на недвижимость.
Квалификационные требования не распространяются на физических и юридических лиц, оказывающих специальные социальные услуги на дому.
".
5. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 230 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34655) следующие изменения:
в Правилах оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее - Закон) и определяют порядок лицензирования на предоставление специальных социальных услуг.";
пункты 9 и 10 изложить в следующей редакции:
"9. При обращении услугополучателя через Портал, данные из заявления автоматически передаются в автоматизированную цифровую систему "Е-Собес" (далее – АЦС "Е-Собес").
10. Сведения о стадии оказания государственной услуги поступают в автоматизированном режиме из АЦС "Е-Собес" в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"12. Мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, медициналық қызметке лицензия туралы мәліметтерді, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы және өрт қауіпсіздігі саласындағы рұқсат беру құжаттарын Департаменттер тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.";
42 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-1-қосымша осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-2-қосымша осы Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу қағидасын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 желтоқсандағы № 504 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35569 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу қағидаларында:
2 - тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы (бұдан әрі – портал) – Кодекске сәйкес мүгедектігі бар адамдар үшін өнім берушілер ұсынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің құнын жергілікті атқарушы органдардың кепілдік берілген сома шегінде өтеуі шарттарымен оларға қол жеткізудің бірыңғай нүктесін білдіретін цифрлық объект;";
"7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы);";
5-тармақтың 2) тармақшасында мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсынатын субъектілер "Шот-фактураны жазып беру қағидаларын және оның нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 қазандағы № 629 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37241 болып тіркелген) сәйкес электрондық шот-фактуралардың цифрлық жүйесінде электрондық нысанда шот-фактураларды жазып береді.";
7 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на медицинскую деятельность, разрешительные документы в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и пожарной безопасности, содержащиеся в государственных цифровых системах, Департаменты получают из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства.";
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, указанном в подпункте 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню;
приложение 2-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню;
в приложение 2-2 к указанным Правилам вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в приложение 3 к указанным Правилам вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему Перечню.
6. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 декабря 2024 года № 504 "Об утверждении Правил оплаты специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35569) следующие изменения:
в Правилах оплаты специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) Портал социальных услуг (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой единую точку доступа к товарам и услугам, предоставляемым поставщиками для лиц с инвалидностью на условиях возмещения местными исполнительными органами их стоимости в пределах гарантированной суммы в соответствии с Кодексом;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) Электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;";
подпункт 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) Субъекты, предоставляющие специальные социальные услуги, выписывают счета-фактуры в электронной форме в цифровой системе электронных счетов-фактур в соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2025 года № 629 "Об утверждении Правил выписки счета-фактуры и его формы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 37241).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"7. Уәкілетті орган арнаулы әлеуметтік қызметтерді төлеу үшін осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген құжаттарды "Е-Собес" цифрлық жүйесіне келіп түскен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде оларды қарайды және қабылдайды немесе себебін көрсете отырып, қайта қарау үшін арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін субъектіге қайтарады.".
Тізбеге 1-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы органның
немесе жергілікті атқарушы
орган уәкілеттік берген
мемлекеттік
ұйымның басшысы
_________________________
_________________________
(жергілікті атқарушы орган
немесе жергілікті атқарушы
орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйым басшысының
тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі:
__________________________
ӨТІНІШ
Жеке басты куәландыратын құжат 20___ жылғы "___" _______ № ___ берілді
Тіркелген жері _________________________________________________
Тұрғылықты жері ______________________________________________
Туған жері ____________________________________________________
Туған күні _____ жылғы "___" _________
Жәрдемақы түрі мен мөлшері _____________________________________
Мүгедектік тобы (мүгедектігі бар болса) ____________________________
Заңды өкілдерінің болуы _________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі, туыстық қатынастар, жасы, әлеуметтік мәртебесі, тұратын мекенжайы, байланыс телефоны)
Туыстарының болуы (еңбекке қабілетті кәмелетке толған балалары, жұбайы/зайыбы)_________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі, туыстық
қатынастар, жасы, әлеуметтік мәртебесі, тұратын мекенжайы, байланыс телефоны)
__________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
стационарлық үлгідегі ұйымда тәулік бойы тұрақты/уақытша (керегін сызу) тұру жағдайында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсетуді сұраймын, өйткені стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсетуге мұқтажбын (мұқтаж).
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
1) _______________________ 2) _________________________
3) _______________________ 4) _________________________
5) _______________________ 6) _________________________

"7. Уполномоченный орган в течение 7 (семи) рабочих дней со дня поступления в цифровую систему "Е-Собес" документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил на оплату специальных социальных услуг, рассматривает и принимает их или возвращает субъекту, предоставляющему специальные социальные услуги на доработку с указанием причины.".
Приложение 1 к Перечню
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Форма
Руководителю местного
исполнительного органа или
уполномоченной местным
исполнительным органом
государственной организации
________________________
_________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии) руководителя
местного исполнительного
органа
или уполномоченной местным
исполнительным органом
государственной организации)
Бизнес-идентификационный
номер:
__________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Документ, удостоверяющий личность № ___ выдан "___" ______ 20___ года
Место прописки ___________________________________________________
Место проживания _________________________________________________
Место рождения ___________________________________________________
Дата рождения "___" _________ _____ год
Вид и размер пособия _______________________________________________
Группа инвалидности (при наличии инвалидности) ______________________
Наличие законных представителей ___________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер, родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания, контактный телефон)
Наличие родственников (трудоспособные совершеннолетние дети, супруг/супруга)
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер, родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания, контактный телефон)
Прошу предоставить _____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя) специальные социальные услуги в условиях круглосуточного постоянного/временного (нужное подчеркнуть) проживания в организации стационарного типа, так как нуждаюсь (нуждается) в оказании специальных социальных услуг в условиях стационара.
Прилагаю следующие документы:
1) _______________________ 2) _________________________
3) _______________________ 4) _________________________
5) _______________________ 6) _________________________

7) _______________________ 8) _________________________
9) _______________________ 10) ________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес стационарлық үлгідегі ұйымдарда арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу үшін қажетті менің қолжетімділігі шектеулі дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Осы келісім қол қойылған күнінен бастап "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету аяқталған күнге дейін қолданылады.
Осымен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсету, мемлекеттік органдардың цифрлық жүйелеріндегі тиісті ақпаратты тексеру, сәйкестікке келтіру және жаңарту құқығын айқындау үшін еңбекке қабілетті кәмелетке толған балалары, жұбайы (зайыбы) туралы ақпаратты пайдалануға, сондай-ақ мен көрсеткен, цифрлық жүйелерден алынған мәліметтер мен мәліметтерді пайдалануға (беруге), менің мәртебем, менің мүддемде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді алушы ретінде, оның ішінде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсыну үшін келісім білдіремін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауапкершілік туралы ескертілдім.
Стационарлық үлгідегі ұйымды қабылдау, онда ұстау, одан ауыстыру және шығару шарттарымен таныстым.
20___ жылғы "___" ___________
________________________________________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және қолы)
Құжаттарды қабылдады ____________________________________________
(өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және қолы)
20___ жылғы "___" ___________
Тізбеге 2-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы органның
немесе жергілікті атқарушы
орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйымның басшысы
____________________________
____________________________
(жергілікті атқарушы орган
немесе жергілікті атқарушы
орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйым басшысының
тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi:
___________________________
ӨТІНІШ
_______________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда) көрсету)
үйде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсету үшін есепке алуды сұраймын.
Туған күні _____________________________________________________
Тұрғылықты мекенжайы __________________________________________
Телефон номері (үй, ұялы) _________________________________________
Мүгедектік санаты (болған жағдайда) _______________________________
Бірге тұратын отбасы мүшелері (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі, туыстығын көрсету): _______________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу үшін қажетті менің қолжетімділігі шектеулі дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Осы келісім қол қойылған күнінен бастап "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету аяқталған күнге дейін қолданылады.
Осымен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсету, мемлекеттік органдардың цифрлық жүйелеріндегі тиісті ақпаратты тексеру, сәйкестікке келтіру және жаңарту құқығын айқындау үшін еңбекке қабілетті кәмелетке толған балалары, жұбайы (зайыбы) туралы ақпаратты пайдалануға, сондай-ақ мен көрсеткен, цифрлық жүйелерден алынған мәліметтер мен мәліметтерді пайдалануға (беруге), менің мәртебем, менің мүддемде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді алушы ретінде, оның ішінде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтердің кепілдік берілген көлемін ұсыну үшін келісім білдіремін.
Жалған ақпарат пен дәйексіз (жасанды) құжаттар бергенім үшін жауапкершілік туралы ескертілдім.
Үйде арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызмет көрсету тәртібі мен шарттарымен таныстым.
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) және қолы _________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Күні 20__ жылғы "___" ___________
Өтінішті қабылдады ______________________________________________
(тегін, атын, әкесінің атын (ол болған жағдайда) және лауазымын көрсету)
Қолы _________ күні 20__жылғы "___" _________
Тізбеге 3-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы

7) _______________________ 8) _________________________
9) _______________________ 10) ________________________
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, отнесенных к категории ограниченного доступа, необходимых для оформления документов на оказание специальных социальных услуг в организациях стационарного типа.
Настоящее согласие действует со дня его подписания до дня завершения оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг".
Настоящим выражаю согласие на использование информации о трудоспособных совершеннолетних детях, супруге для определения права на оказание специальных социальных услуг, проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в цифровых системах государственных органов, а также на использование (передачу) указанных мною сведений и сведений, полученных из цифровых систем, моего статуса, как получателя специальных социальных услуг в моих интересах, в том числе для предоставления гарантированного объема специальных социальных услуг.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
С условиями приема, содержания, перевода и выписки из организации стационарного типа ознакомлен(а).
"___" ___________ 20___ года
______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись заявителя)
Документы принял ______________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись)
"___" ___________ 20___ года.
Приложение 2 к Перечню
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной
услуги
"Оформление документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Форма
Руководителю местного
исполнительного органа или
уполномоченной местным
исполнительным органом
государственной организации
___________________________
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии)
руководителя местного
исполнительного
органа или уполномоченной
местным
исполнительным органом
государственной
организации)
Бизнес-идентификационный
номер:
____________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу взять на учет ______________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя) для предоставления специальных социальных услуг в условиях на дому.
Дата рождения ___________________________________________________
Адрес проживания _______________________________________________
Номер телефона (домашний, мобильный) ____________________________
Категория инвалидности (при наличии) ______________________________
Совместно проживающие члены семьи (указать фамилию, имя, отчество
(при его наличии), индивидуальный идентификационный номер, родство):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных ограниченного доступа, необходимых для оформления документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг.
Настоящее согласие действует со дня его подписания до дня завершения оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг".
Настоящим выражаю согласие на использование информации о трудоспособных совершеннолетних детях, супруге для определения права на оказание специальных социальных услуг, проверку, приведение в соответствие и обновление соответствующей информации в цифровых системах государственных органов, а также на использование (передачу) указанных мною сведений и сведений, полученных из цифровых систем, моего статуса, как получателя специальных социальных услуг в моих интересах, в том числе для предоставления гарантированного объема специальных социальных услуг.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных) документов.
С порядком и условиями оказания специальных социальных услуг в условиях на дому ознакомлен(а).
Прилагаю следующие документы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись ___________________
_________________________________________
_________________________________________
Дата "___" ___________ 20__ года
Заявление принял ____________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) и должность)
Подпись _________ Дата "___" __________ 20__года.
Приложение 3 к Перечню
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Оформление
документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения (далее – услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги

1) Стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу;
2) Жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу;
3) Үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу.
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) портал арқылы жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын тіркеген сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут, көрсетілетін қызметті берушіде – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут, көрсетілетін қызметті берушіде – 30 минут.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі стационар, жартылай стационар жағдайларында және үйдегі ұйымдарда арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызмет көрсету мерзімін көрсете отырып, еркін нысандағы құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе осы Қағидалардың 15-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін түскі үзіліспен жұмыс істейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін қабылдау және беру сағат 9:00-ден 17:00-ге дейін жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік корпорация бөлімшелерінде – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес мереке және демалыс күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның кезекші халыққа қызмет көрсету бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.

1) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях стационара";
2) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара";
3) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях на дому".
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Государственную корпорацию;
2) услугодателя;
3) портал.
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
Со дня регистрации пакета документов – 15 (пятнадцать) рабочих дней. При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется в Государственную корпорацию за день до окончания срока оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов в Государственной корпорации – 15 минут, у услугодателя – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в Государственной корпорации – 15 минут, у услугодателя – 30 минут.
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
Результатом оказания государственной услуги является уведомление об оформлении документов в произвольной форме с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях стационара, полустационара и на дому или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 15 настоящих Правил.
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидами (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с перерывом на обед в соответствии с установленным графиком работы, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.00.
2) отделений Госкорпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов, кроме праздничных и выходных дней, в соответствии с Трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;

3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі

3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики, Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии)

1) "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің осы қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысандары бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) бар (сәйкестендіру үшін) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
3) амбулаториялық картадан немесе сырқатнамадан үзінді көшірмесімен Қағидаларға 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша медициналық карта.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, мүгедектікті белгілеу туралы (мүгедектік болған кезде қарттар үшін), мүгедектігі бар адамға абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы (бұдан әрі – ОЖБ) әзірлеген шаралар туралы (қарттар үшін ОЖБ болған кезде), психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамды сот шешімі бойынша әрекетке қабілетсіз деп тану туралы (болған жағдайда), зейнеткерлік жас, Ұлы Отан соғысының ардагері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагері, сондай-ақ жеңiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагері, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1) тармақшасында санамаланған қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасы мәртебесінің болуы туралы (Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, сондай-ақ жеңiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлері, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1) тармақшасында санамаланған қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылар үшін) мәліметтер көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады. Ақпараттық жүйелерде мәліметтер болмаған кезде өтінішке он сегіз жастан асқан адамдар үшін – адамды әрекетке қабілетсіз деп тану туралы сот шешімінің көшірмесі (бар болса) қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі (болған жағдайда), іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бірреттік парольді беру арқылы немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негізде

1) заявление по формам, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящим Правилам оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных услуг" (далее – Правила);
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов услугополучателя с наличием индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) (для идентификации);
3) медицинская карта по формам согласно приложениям 7, 8 и 9 к Правилам с выпиской из амбулаторной карты или истории болезни.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, об установлении инвалидности (для престарелых при наличии инвалидности), о разработанных мероприятиях в индивидуальной программе абилитации и реабилитации лица с инвалидностью (далее – ИПР) (для престарелых при наличии ИПР), о признании лица старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями недееспособным по решению суда (при наличии), о пенсионном возрасте, о наличии статуса ветерана Великой Отечественной войны, ветерана боевых действий на территории других государств, а также ветерана, приравненного по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, семьи погибших военнослужащих, перечисленных в подпункте 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" (для ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, а также ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, семьи погибших военнослужащих, перечисленных в подпункте 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах") услугодатель или Государственная корпорация получает в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью уполномоченных должностных лиц из соответствующих государственных информационных систем. При отсутствии сведений из информационных систем к заявлению прилагаются для лиц старше восемнадцати лет – копия решения суда о признании лица недееспособным (при наличии).
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидами (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) мемлекеттік қызметтерді алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігін белгілеу;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тарту;
4) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімді беру туралы сұрауға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы;
5) сараптама, зерттеу немесе тексеру қорытындысының теріс болуы.
11
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса), оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу әлеуметтік қызметкердің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның – www.gov4c.kz;
3) порталда орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен статусы туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, "1414", Бірыңғай байланыс орталығы, 8-800-080-7777 арқылы алу мүмкіндігі бар.
Цифрлық құжаттар сервисі мобильді қосымшада авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
Цифрлық құжатты пайдалану үшін электрондық цифрлық қолтаңбаны немесе бір реттік парольді пайдалана отырып, мобильді қосымшада авторландырудан өту, одан әрі "Цифрлық құжаттар" бөліміне өтіп, қажетті құжатты таңдау қажет.
Тізбеге 4-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
6-қосымша
ҚҰЖАТТАРДЫ ҚАБЫЛДАУДАН БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ ҚОЛХАТ
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19, 19-1-баптарын, 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып,
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары; "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы)
Сіз құжаттардың толық емес топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен /дәйексіз құжаттарды, атап айтқанда:

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
4) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о предоставлении необходимого согласования для оказания государственной услуги;
5) отрицательное заключение экспертизы, исследования или проверки.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через государственную корпорацию
Лицам с инвалидностью оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг осуществляется при содействии социального работника.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – www.enbek.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) Государственной корпорации – www.gov4c.kz;
3) портала.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, Единого контакт-центра "1414", 8 800 080 7777.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении.
Для использования цифрового документа необходимо пройти авторизацию в мобильном приложении с использованием электронной цифровой подписи или одноразового пароля, далее перейти в раздел "Цифровые документы" и выбрать необходимый документ.
Приложение 4 к Перечню
Приложение 6 к Правилам
оказания государственной
услуги "Оформление
документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Форма
РАСПИСКА ОБ ОТКАЗЕ В ПРИЕМЕ ЗАЯВЛЕНИЯ
Руководствуясь статьями 19, 19-1, пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах",
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(местные исполнительные органы городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения; некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан")
отказывает Вам в приеме документов на оказание государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных услуг" ввиду представления неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия / недостоверности документов / несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги (нужное подчеркнуть), а именно:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
Ұсынуыңызға / көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін ұсынылған қажетті материалдардың, объектілердің, деректер мен мәлеметтердің сәйкес келмеуіне (керегін сызу) байланысты "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 (екі) данада жасалды.
Орындаушы:____________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органының және "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы маманының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы)
Телефон: _______________________________________________________
Алдым: _________________________________________________________
________________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті алушының немесе заңды өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы)
20___ жылғы "___" ____________.
Тізбеге 5-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметіне қойылатын негізгі талаптар тізбесі
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметіне қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы реттеу және бақылау комитеті
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
Жоқ
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Әлеуметтік қызметтер порталы арқылы жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Лицензия беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні; лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған)
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия, лицензияны қайта ресімдеу не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
8
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) ______________________________________________;
2) ______________________________________________;
3) ______________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах по одному для каждой из сторон.
Исполнитель:________________________________________________________ __________________________________________________________________________ __________________________________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии) специалист местного
исполнительного органа городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения, некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан", подпись) Телефон:__________________________________________________________________ Получил:__________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя или законного представителя, подпись)
"___" ____________ 20___ года.
Приложение 5 к Перечню
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной
услуги
"Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
форма
Перечень основных требований к государственной услуге "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг"
1
Наименование услугодателя
Комитет регулирования и контроля в сфере социальной защиты населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется посредством Портала социальных услуг
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
При выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней; при переоформлении лицензии – 2 (два) рабочих дня
5
Форма оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
Электронная (частично автоматизированная)
6
Результат оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
Лицензия, переоформление лицензии на осуществление деятельности по предоставлению специальных социальных услуг, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги
7
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидами (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс және демалыс күндерінен басқа;
2) Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер порталы және портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) лицензия алу үшін: осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш; "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар мен құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 27 маусымдағы № 222 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34624 болып тіркелген) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер.
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде: осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш; мемлекеттік ақпараттық жүйелерде ақпараты қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың көшірмелері.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік бойынша мәлеметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) "Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптар мен құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 27 маусымдағы № 222 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34624 болып тіркелген) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмейді;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру немесе оған тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
2) Портал социальных услуг и портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
1) для получения лицензии: заявление по форме согласно приложениям 2 к настоящим Правилам; сведения к квалификационным требованиям к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения от 27 июня 2024 года № 222 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34624).
2) при переоформлении лицензии: заявление по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам; копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах. Сведения по свидетельству о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз электронного правительства.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидами (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения, утвержденным приказом Министра труда и социальной защиты населения от 27 июня 2024 года № 222 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов к предоставлению специальных социальных услуг в области социальной защиты населения" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34624);
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности, или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;

3) сот орындаушысының ұсынуы негізінде көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салынады;
4) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталды;
5) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
6) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы.
11
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса), оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
1. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
2. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Интернет-ресурсында көрсетілген kense@enbek.gov.kz.
4. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде ашық пайдаланудағы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефон нөмірлері – 1414, 8-800-080-7777.
Тізбеге 6-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия алу үшін өтініш
__________________________________________________________ атына
көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
___________________________________________________нан/нен/дан/ден/
тан/тен (дара кәсіпкердің тегі аты әкесінің аты (ол болған жағдайда) /заңды
тұлғаның атауы, жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі)
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру
бойынша лицензия беруіңізді сұраймын.
Дара кәсіпкердің мекенжайы/заңды мекенжайы:
_______________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық поштасы __________________
Телефон ________________________
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін ұйымның орналасқан мекенжайы
________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің немесе ғимараттың нөмірі (стационарлық үй-жай)
Қосымша_____ парақ.
Осымен расталады:
көрсетілген барлық деректер ресми байланыстар болып табылады және оларға лицензия беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілуі мүмкін;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және сенімді болып табылады;
көрсетілетін қызметті алушы лицензия беру кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, цифрлық жүйелердегі қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға, сондай-ақ орналасқан жері бойынша тексеруді жүргізуге келіседі.
Басшы _________________________ ___________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңба) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Толтыру күні: 20 ___ жылғы "__" ______
Тізбеге 7-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге лицензиялар беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына

3) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
4) установлена недостоверность документов, представленных услугополучателем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
11
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через государственную корпорацию
1. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
2. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
3. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан kense@enbek.gov.kz.
4. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги открытого пользования в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
5. Номера телефонов единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг – 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 6 к Перечню
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги
"Выдача лицензии на
предоставление специальных
социальных услуг"
Форма
Заявление для получения лицензии на предоставление специальных социальных услуг
В ________________________________________________________________
_(полное наименование услугодателя)
от_______________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя/наименование юридического лица, индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности по предоставлению специальных социальных услуг
Адрес индивидуального предпринимателя/юридический адрес:
_________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ___________________
Телефон ____________________________
Адрес расположения организации, предоставляющей специальные социальные услуги
_________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома или здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются достоверными;
услугополучатель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии, а также проведение разрешительного контроля с посещением.
Руководитель ____________________________________________________________________________
(электронная цифровая подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" ______ 20 ___ года
Приложение 7 к Перечню

33 және 34-баптарына сәйкес): ___________________________________________
Жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның мекенжайы: _________________
_______________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта: _______________________________________
Телефон: _________________________________________________
Қоса беріледі ______п.
Осымен расталады:
барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылады және оларда болуы мүмкін лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберілді;
сот өтініш берушіге лицензияланатын қызмет түрімен айналысуға тыйым салмайды;
барлық қоса берілген құжаттар шындыққа сәйкес келеді және сенімді болып табылады;
өтініш беруші лицензияны беру кезінде заңмен қорғалатын құпияны құрайтын, цифрлық жүйелердегі қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келіседі.
Басшы ___________________ _____________________________________
(электрондық цифрлық (тегі, аты, әкесінің аты (қолы қойылған кезде) ол болған жағдайда)
Толтыру күні: 20___ жылғы "___" _______
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2026 жылғы 12 мамырдағы
№ 179 Бұйрыққа
1-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында
арнаулы әлеуметтік көрсетілетін
қызметтерге құжаттарды
ресімдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Астана, Алматы және Шымкент қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1) Стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу;
2) Жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу;
3) Үйде арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу.
3
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) портал арқылы жүзеге асырылады.
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Құжаттар топтамасын тіркеген сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады;

по следующему(им) основанию(ям) (согласно статьям 33 и 34 Закона о разрешениях и уведомлениях): _______________________________________
Адрес индивидуального предпринимателя или юридического лица:
_________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта: _______________________________________
Телефон: ________________________________________________
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются достоверными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче лицензии.
Руководитель ___________________ _______________________________
(электронная цифровая (фамилия, имя, отчество (при его подписи) наличии)
Дата заполнения: "___" _______ 20___ года
Приложение 1 к приказу
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 12 мая 2026 года
№ 179
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Оформление
документов
на оказание специальных
социальных услуг в центрах
оказания специальных
социальных услуг"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы городов Астана, Алматы и Шымкент, районов и городов областного значения (далее – услугодатель)
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях стационара";
2) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара";
3) "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях на дому".
3
Срок оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Государственную корпорацию;
2) услугодателя;
3) портал.
4
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Со дня регистрации пакета документов – 15 (пятнадцать) рабочих дней. При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется в Государственную корпорацию за день до окончания срока оказания государственной услуги;

1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін түскі үзіліспен жұмыс істейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін қабылдау және беру сағат 9:00-ден 17:00-ге дейін жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік корпорация бөлімшелерінде – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес мереке және демалыс күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, Мемлекеттік корпорацияның кезекші халыққа қызмет көрсету бөлімдері дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін және сенбі сағат 9.00-ден 13.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз электрондық кезек тәртібімен жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы броньдауға болады.
3) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) "Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің осы қағидаларына (бұдан әрі – Қағидалар) 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысандары бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) бар (сәйкестендіру үшін) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
3) амбулаториялық картадан немесе сырқатнамадан үзінді көшірмесімен Қағидаларға 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша медициналық карта.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, мүгедектікті белгілеу туралы (мүгедектік болған кезде қарттар үшін), мүгедектігі бар адамға абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасы (бұдан әрі – ОЖБ) әзірлеген шаралар туралы (қарттар үшін ОЖБ болған кезде), психоневрологиялық аурулары бар 18 жастан асқан адамды сот шешімі бойынша әрекетке қабілетсіз деп тану туралы (болған жағдайда), зейнеткерлік жас, Ұлы Отан соғысының ардагері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагері, сондай-ақ жеңiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагері, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1) тармақшасында санамаланған қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасы мәртебесінің болуы туралы (Ұлы Отан соғысының ардагерлері, басқа мемлекеттердiң аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері, сондай-ақ жеңiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлері, "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1) тармақшасында санамаланған қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылар үшін) мәліметтер көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады. Цифрлық жүйелерде мәліметтер болмаған кезде өтінішке он сегіз жастан асқан адамдар үшін – адамды әрекетке қабілетсіз деп тану туралы сот шешімінің көшірмесі (бар болса) қоса беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушілер цифрлық құжаттарды порталда тіркелген пайдаланушының ұялы байланысының абоненттік нөмірі арқылы ұсынылған құжат иесінің келісімі (болған жағдайда), іске асырылған интеграция арқылы цифрлық құжаттар сервисінен бірреттік парольді беру арқылы немесе порталдың хабарламасына жауап ретінде қысқа мәтіндік хабарлама жіберу арқылы алады.
10
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) услугодатель – с понедельника по пятницу с перерывом на обед в соответствии с установленным графиком работы, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с Трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.00.
2) отделений Госкорпорации – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов без перерыва, дежурные отделы обслуживания населения Государственной корпорации с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 20.00 часов и в субботу с 9.00 до 13.00 часов, кроме праздничных и выходных дней, в соответствии с Трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке электронной очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
3) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Трудовому кодексу Республики, Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидами (при наличии)
1) заявление по формам, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящим Правилам оказания государственной услуги "Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных услуг" (далее – Правила);
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов услугополучателя с наличием индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) (для идентификации);
3) медицинская карта по формам согласно приложениям 7, 8 и 9 к Правилам с выпиской из амбулаторной карты или истории болезни.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, об установлении инвалидности (для престарелых при наличии инвалидности), о разработанных мероприятиях в индивидуальной программе абилитации и реабилитации лица с инвалидностью (далее – ИПР) (для престарелых при наличии ИПР), о признании лица старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями недееспособным по решению суда (при наличии), о пенсионном возрасте, о наличии статуса ветерана Великой Отечественной войны, ветерана боевых действий на территории других государств, а также ветерана, приравненного по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, семьи погибших военнослужащих, перечисленных в подпункте 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" (для ветеранов Великой Отечественной войны, ветеранов боевых действий на территории других государств, а также ветеранов, приравненных по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, семьи погибших военнослужащих, перечисленных в подпункте 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах") услугодатель или Государственная корпорация получает в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью уполномоченных должностных лиц из соответствующих государственных цифровых систем. При отсутствии сведений из цифровых систем к заявлению прилагаются для лиц старше восемнадцати лет – копия решения суда о признании лица недееспособным (при наличии).
Услугодатели получают цифровые документы из сервиса цифровых документов через реализованную интеграцию при условии согласия владельца документа, предоставленного посредством зарегистрированного на портале абонентского номера сотовой связи пользователя путем передачи одноразового пароля или путем отправления короткого текстового сообщения в качестве ответа на уведомление портала.
10
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидами (при наличии), установленные законами Республики Казахстан