Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 404 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 5 мамырда № 38658 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Әділет министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Е. Сарсембаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2026 жылғы 30 сәуірдегі
№ 404 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Сот сарапшысы біліктілігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 335 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15031 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 15) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес" БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сот сарапшысы біліктілігін беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Сот сарапшысы біліктілігін беру қағидалары (бұдан әрі-Қағидалар) "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 15) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді, "Сот сарапшысы біліктілігін беру" және "Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтерін көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметтер)";

О внесении изменений в некоторые приказы Министра юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2026 года № 404. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2026 года № 38658
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту организации экспертной деятельности Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан после дня первого его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Е. Сарсембаев
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2026 года № 404
Перечень некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан, в которые вносятся изменения
1. В приказе Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 335 "Об утверждении Правил присвоения квалификации судебного эксперта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15031):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 15) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах присвоения квалификации судебного эксперта, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила присвоения квалификации судебного эксперта (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 15) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон), определяют порядок оказания государственных услуг "Присвоение квалификации судебного эксперта" и "Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз" (далее – государственные услуги)";

2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Бiрыңғай байланыс орталығы (бұдан әрі – байланыс орталығы) – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға цифрлық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) тестілеу операторы (бұдан әрі – Оператор) – мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай цифрлық деректер базасының (цифрлық жүйенің) тестілеу рәсімдерін және үздіксіз жұмыс істеуін техникалық қамтамасыз ету жөніндегі оператор";
2-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нұсқада көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополия субъектілерінің желілеріне қосудың техникалық шарттарын беру қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілері қызметтеріне қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін цифрлық жүйе";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. "Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіпте мемлекеттік көрсетілетін көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерін көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" операторына жібереді".";
7-тармақтың тоғызыншы және оныншы бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді ССО "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.

подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) Единый контакт-центр (далее – контакт-центр) – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания цифровых услуг";
подпункт 6) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"6) оператор тестирования (далее – Оператор) – оператор по техническому обеспечению процедур тестирования и бесперебойного функционирования единой цифровой базы данных (цифровой системы) по персоналу государственной службы";
подпункт 8) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"8) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственной услуге, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в контакт-центр и оператору "цифрового правительства".";
части девятую и десятую пункта 7 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, ЦСЭ получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".

Көрсетілетін қызметті алушы 1, 2-Тізбенің 10-тармағына сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, ССО өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
7-тармақтың он екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде 1, 2-Тізбенің 11-тармағына сәйкес ССО Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім жібереді.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кейбір бұйрықтарына енгізілетін өзгерістер тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. "Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15033 болып тіркелген):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 18) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік маңызы бар қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларында:
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Сот сарапшыларын аттестаттау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Сот-сараптама қызметі туралы Заң) 12-бабының 18) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) сәйкес әзірленді және "Сот сарапшыларын аттестаттау" және "Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшылардын аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметтерін көрсету тәртібін анықтайды (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметтер)";
2-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Бiрыңғай байланыс орталығы (бұдан әрі – байланыс орталығы) – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға цифрлық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға.";

В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно пункту 10 Перечня 1, 2, а также документов с истекшим сроком действия, ЦСЭ отказывает в приеме заявления.";
часть двенадцатую пункта 7 изложить в следующей редакции:
"При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги согласно пункту 11 Перечня 1, 2, ЦСЭ не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему Перечню некоторых приказов Министра юстиции Республики Казахстан, в которые вносятся изменения (далее – Перечень);
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему Перечню;
2. В приказе Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336 "Об утверждении Правил аттестации судебных экспертов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15033):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 18) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах аттестации судебных экспертов, утвержденные указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила аттестации судебных экспертов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 18) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности" (далее – Закон о судебно-экспертной деятельности) и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок оказания государственных услуг "Аттестация судебных экспертов" и "Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов" (далее – государственные услуги)";
подпункт 1) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"1) Единый контакт-центр (далее – контакт-центр) – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам – информации по вопросам оказания цифровых услуг";

2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) сот сарапшысын кезектен тыс аттестаттау – сот сарапшысының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі және (немесе) сот-сараптама қызметімен айналысу кезінде Сот-сараптама қызметі туралы Заңның талаптарын бұзу фактілері анықталған, сот сарапшысының біліктілігінің жеткіліксіздігін айғақтайтын жағдайларда жүргізілетін рәсім";
2-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) сот сарапшысы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) – іске мүдделі емес, арнаулы ғылыми білімі бар және Сот-сараптама қызметі туралы Заңда белгіленген өзге де талаптарға сәйкес келетін, сот сараптамасын жүргізу тапсырылған тұлға";
2-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) тестілеу операторы (бұдан әрі – Оператор) – мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай цифрлық деректер базасының (цифрлық жүйенің) тестілеу рәсімдерін және үздіксіз жұмыс істеуін техникалық қамтамасыз ету жөніндегі оператор";
2-тармақтың 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) цифрлық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нұсқада көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополия субъектілерінің желілеріне қосудың техникалық шарттарын беру қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілері қызметтеріне қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін цифрлық жүйе.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) белгіленген тәртіпте мемлекеттік көрсетілетін көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерін көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген кезде көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелген күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібіне өзгерістер енгізу туралы ақпаратты байланыс орталығына және "цифрлық үкіметтің" операторына жібереді".";
9-тармақтың сегізінші және тоғызыншы бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді ССО "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.

подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) внеочередная аттестация судебного эксперта – процедура в случае установления фактов несоответствия судебного эксперта квалификационным требованиям и (или) нарушений требований Закона о судебно-экспертной деятельности при занятии судебно-экспертной деятельностью, свидетельствующих о недостаточной квалификации судебного эксперта;";
подпункт 6) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"6) судебный эксперт (далее – услугополучатель) – не заинтересованное в деле лицо, обладающее специальными научными знаниями и соответствующее иным требованиям, установленным Законом о судебно-экспертной деятельности, которому поручено производство судебной экспертизы;";
подпункт 8) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"8) оператор тестирования (далее – Оператор) – оператор по техническому обеспечению процедур тестирования и бесперебойного функционирования единой цифровой базы данных (цифровой системы) по персоналу государственной службы";
подпункт 10) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"10) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал) – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, установленном приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555).
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесении изменений в порядок оказания государственной услуги в контакт-центр и оператору "цифрового правительства".";
части восьмую и девятую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, ЦСЭ получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".

Көрсетілетін қызметті алушы 1, 2-Тізбенің 10-тармағына сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын, сондай-ақ қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынған жағдайда, ССО өтінішті қабылдаудан бас тартады.";
9-тармақтың он бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде 1, 2-Тізбенің 11-тармағына сәйкес ССО Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 73-бабына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім жібереді.
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. ССО-ға келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңы 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3. "Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 5 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20503 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбына мемлекеттік тілде өзгеріс енгізіледі, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған "Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету Қағидасы бекітілсін.";
3-тармақтың 1-абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Сараптама қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды қамтамасыз етсін:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтерін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

В случаях представления услугополучателем неполного пакета сведений согласно пункту 10 Перечня 1, 2, а также документов с истекшим сроком действия, ЦСЭ отказывает в приеме заявления.";
часть одиннадцатую пункта 9 изложить в следующей редакции:
"При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги согласно пункту 11 Перечня 1, 2, ЦСЭ не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) направляет услугополучателю уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес ЦСЭ, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню;
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
3. В приказе Министра юстиции Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 5 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20503) следующие изменения:
в заголовок вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется.
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в пункт 1 вносится изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
абзац 1 пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Департаменту организации экспертной деятельности в установленном законодательством порядке обеспечить:";
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами" (далее – Правила), утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;

қағидаларға 1-қосымша осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
қағидаларға 2-қосымша осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
қағидаларға 2-1-қосымша осы Тізбеге 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
қағидаларға 3-қосымша осы Тізбеге 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
қағидаларға 4-қосымша осы Тізбеге 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
қағидаларға 5-қосымша осы Тізбеге 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Сот сарапшысының біліктілігін
беру қағидаларына 1-қосымша
"Сот сарапшысының біліктілігін беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптарының тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Сот сарапшысының біліктілігін беру
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz "цифрлық үкімет" веб - порталы
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
7 (жеті) жұмыс күні.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
электрондық (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижелері
сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігі не негіздемелер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі
9
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұма аралығында жұмыс уақыты сағат 8:00-ден 17:30-ға дейін, сағат 12:00-ден 13:30-ға дейін түскі үзіліспен.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Тестілеуді өткізу орындарының мекенжайлары ССО жіберген хабарламаларда көрсетілген
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті мәліметтер тізбесі

приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему Перечню;
приложение 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню;
приложение 2-1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему Перечню;
приложение 3 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему Перечню;
приложение 4 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему Перечню;
приложение 5 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему Перечню.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Министра юстиции
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения
Приложение 1
к Правилам присвоения
квалификации судебного
эксперта
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Присвоение квалификации судебного эксперта"
1
Наименование государственной услуги
Присвоение квалификации судебного эксперта
2
Наименование услугодателя
Республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
7 (семь) рабочих дней
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
электронная (частично цифровизированная)
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
квалификационное свидетельство судебного эксперта на право производства определенного вида судебной экспертизы либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно
9
График работы услугодателя
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8:00 до 17:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 12:00 часов до 13:30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест проведения тестирования указаны в уведомлениях, направляемых ЦСЭ
10
Перечень сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

1) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш.
2) Көрсетілетін қызметті беруші жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді, мүгедектік туралы анықтаманы "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық ақпараттық жүйелерден алады.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді алу үшін көрсетілілетін қызметті алушы ұсынған мәліметтердің дұрыс еместігі анықталғанда;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректердің (мәліметтердің) Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы;
4) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
12
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар
1. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
2. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
3. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқасы қолжетімді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.​energo.​gov.​kz. интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының нөмірі: 1414, 8 800 080 77 7777
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Сот сарапшысының біліктілігін
беру қағидаларына 2-қосымша
"Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілікті беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің негізгі талаптарының тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілікті беру
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
www.egov.kz, www.elicense.kz "цифрлық үкімет" веб - порталы
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
7 (жеті) жұмыс күні.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
электрондық (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижелері
сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігі не негіздемелер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетуден дәлелді бас тарту
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі
9
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі

1) заявление в форме электронного документа согласно Приложению 3 к Правилам.
2) сведения о документе, удостоверяющем личность, справка об инвалидности физического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности сведений, представленных услугополучателем для получения государственной услуги;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных данных (сведений), необходимых для оказания государственной услуги, согласно требованиям установленным Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
1. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
2. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
3. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
4. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.energo.gov.kz, в разделе "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777
Приложение 2 к Перечню
некоторых приказов
Министра юстиции
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения
Приложение 2
к Правилам присвоения
квалификации судебного
эксперта
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз"
1
Наименование государственной услуги
Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз
2
Наименование услугодателя
Республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
7 (семь) рабочих дней
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
электронная (частично цифровизированная)
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
квалификационное свидетельство судебного эксперта на право производства определенного вида судебной экспертизы либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно
9
График работы услугодателя

3. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқасы қолжетімді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.energo.gov.kz. интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының нөмірі: 1414, 8 800 080 77 77
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Сот сарапшысын аттестаттау
қағидаларына 1-қосымша
"Сот сарапшысын аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметіне қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Сот сарапшысын аттестаттау
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
www.egov.kz, www.elicense.kz "цифрлық үкімет" веб - порталы
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
7 (жеті) жұмыс күні.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
электрондық (ішінара цифрландырылған)
7
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижелері
Аттестаттау куәлігі – сот сарапшысы аттестаттаудан өткені/қайта аттестаттаудан өткені/ аттестаттаудан өтпегені туралы немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі
9
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушінің - Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұма аралығында жұмыс уақыты сағат 8:00-ден 17:30-ға дейін, сағат 12:00-ден 13:30-ға дейін түскі үзіліспен.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Кодекске сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады). Тестілеуді өткізу орындарының мекенжайлары ССО жіберген хабарламаларда көрсетілген
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті мәліметтер тізбесі

3. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
4. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.energo.gov.kz, в разделе "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777
Приложение 3 к Перечню
некоторых приказов
Министра юстиции
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения
Приложение 1
к Правилам аттестации
судебного эксперта
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аттестация судебного эксперта"
1
Наименование государственной услуги
Аттестация судебного эксперта
2
Наименование услугодателя
Республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
отсутствует
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
срок оказания - 7 (семь) рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
электронная (частично цифровизированная)
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
аттестационное свидетельство об аттестации/о прохождении повторной аттестации/о непрохождении аттестации судебного эксперта либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
государственная услуга оказывается физическим лицам бесплатно
9
График работы услугодателя
1) услугодателя –с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 8:00 до 17:30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 12:00 часов до 13:30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест проведения тестирования указаны в уведомлениях, направляемых ЦСЭ
10
Перечень сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)

3. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқасы қолжетімді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www.energo.gov.kz. интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының нөмірі: 1414, 8 800 080 77 77
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша
Әділет министрінің
2020 жылғы 21 сәуірдегі
№ 5 бұйырығына 1-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес және "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленіп, "Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалар мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін цифрлық жүйе;
2) "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын цифрлықжүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) –электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

3. При оказании государственной услуги через портал доступна версия для слабовидящих.
4. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080
Приложение 5 к Перечню
некоторых приказов
Министра юстиции
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 21 апреля 2020 года № 5
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами".
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал) – цифровая система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственной услуге, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "цифрового правительства" (далее – ПШЭП) – цифровая система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги

3. "Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы Қағидаларға 1-қосымшада баяндалған.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Портал арқылы осы Қағидаларға 2, 3-қосымшаларға сәйкес Тізбенің 10-тармағында көрсетілген лицензия алу үшін құжаттарды ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында жібереді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі 6 (алты) жұмыс күні лицензияға қосымша беру- 6 (алты) жұмыс күні, қайта ресімдеу – жұмыс күні көрсетілетін қызметті берушінің қатысуыныз 20 (жиырма) минут ішінде.
6. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге өтінішті қарау мәртебесі туралы ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш бергеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінішті порталда тіркеуді жүзеге асырады, көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды қабылдау туралы хабарлама алады, Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтініштің орындаушысын анықтайды. Көрсетілетін қызметті алушы еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
7. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының лицензия беруге арналған құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы мәліметтердің болуы не болмауы туралы, ақы төленгені туралы, наркологиялық науқастарды динамикалық бақылау (немесе оның болмауы) туралы мәліметтер, психикалық мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастарды динамикалық бақылау (немесе оның болмауы) туралы мәліметтер, лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 5-қосымшаларға сәйкес Тізбенің 10-тармағына сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші белгіленген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы сот-сараптама қызметімен айналысуға лицензия алу үшін құжаттардың толық топтамасын 4 (төрт) жұмыс күні ішінде ұсынған жағдайда, жауапты орындаушы құжаттарды қарайды және лицензия беруге бұйрықты не дәлелді бас тартуды (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі) дайындайды және уәкілетті тұлғаға қол қоюға жібереді.
Осы Тізбенің 11-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша позициясын білдіру мүмкіндігі үшін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

3. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами" (далее – Перечень) изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
4. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее – услугополучатель) направляет в Министерство юстиции Республики Казахстан (далее - услугодатель) через Портал документы для получения лицензии, указанные в пункте 10 Перечня согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП.
5. Срок оказания государственной услуги – 6 (шесть) рабочих дней, выдача приложения к лицензии – 6 (шесть) рабочих дней, переоформление - в рабочий день в течение 20 (двадцати) минут без участия услугодателя.
6. В "личный кабинет" услугополучателю направляется информация о статусе рассмотрения заявления на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
После подачи заявления на оказание государственной услуги работник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию заявления в Портале, услугополучатель получает уведомление о приеме документов, руководитель услугодателя определяет исполнителя заявления. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
7. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя на выдачу лицензии проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о наличии либо отсутствии сведений о совершении лицом уголовного правонарушения, об оплате, сведения о динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) наркологических больных), сведения о динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) больных с психическими поведенческими расстройствами, о лицензии услугодатель получает из соответствующих цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
В случае неполноты представленных документов согласно пункту 10 Перечня, услугодатель в указанные сроки отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов для получения лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью в течение 4 (четырех) рабочих дней, ответственный исполнитель рассматривает документы и готовит приказ на выдачу лицензии либо мотивированный отказ и направляет на подписание уполномоченному лицу.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 11 Перечня, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес оң нәтиже не осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес дәлелді бас тарту жіберіледі.
8. Лицензияны қайта ресімдеуге арналған қызметті алушы тұлғаның өтініші Портал арқылы ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат ауыстырылған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) ауыстыру туралы мәліметтерді "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасынан алады.
Тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) ауыстыру туралы мәліметтер болмаған жағдайда электрондық өтінішті қалыптастыру процесі аяқталады.
Портал көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Порталдың көліктік қолтаңбасы арқылы көрсетілетін қызметті берушінің қатысуынсыз жұмыс күнінде 20 (жиырма) минут ішінде толық автоматты түрде өңдейді және қалыптастырады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Порталдың көліктік қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
9. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының лицензияға қосымша беруге арналған құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Жеке басты куәландыратын құжат туралы, адамның қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны туралы мәліметтердің болуы не болмауы туралы, ақы төленгені туралы, наркологиялық науқастарды динамикалық бақылау (немесе оның болмауы) туралы мәліметтер, психикалық мінез-құлықтық бұзылулары бар науқастарды динамикалық бақылау (немесе оның болмауы) туралы мәліметтер, лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті ақпараттық жүйелерден алады.
Тізбенің 10-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес өтінішті одан әрі қараудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы сот-сараптама қызметімен айналысуға лицензия алу үшін құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, 4 (төрт) жұмыс күні ішінде жауапты орындаушы құжаттарды қарайды және лицензия беру туралы бұйрықты не дәлелді бас тартуды дайындайды және уәкілетті тұлғаға қол қоюға жібереді.
Осы Тізбенің 11-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат согласно приложению 4 к настоящим Правилам либо мотивированный отказ согласно приложению 5 к настоящим Правилам в оказании государственной услуги.
8. Заявление услугополучателя для переоформления лицензии подается через Портал согласно приложению 6 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП в течение 30 (тридцати) календарных дней с момента замены документа, удостоверяющего личность услугополучателя.
Сведения о смене фамилии, имени, отчества (при его наличии) услугодатель получает из государственной базы данных "Физические лица" через шлюз "цифрового правительства".
В случае отсутствия сведений о смене фамилии, имени, отчества (при его наличии) процесс формирования электронного заявления завершается.
Портал полностью автоматически обрабатывает и формирует результат оказания государственной услуги по заявлению услугополучателя в рабочий день в течение 20 (двадцати) минут без участия услугодателя путем подписания результата оказания государственной услуги транспортной подписью Портала.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного транспортной подписью Портала по форме согласно приложению 4 к Правилам.
9. Услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя на выдачу приложения к лицензии проверяет полноту представленных документов.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о наличии либо отсутствии сведений о совершении лицом уголовного правонарушения, об оплате, сведения о динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) наркологических больных), сведения о динамическом наблюдении (либо отсутствии динамического наблюдения) больных с психическими поведенческими расстройствами, о лицензии услугодатель получает из соответствующих цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
В случае неполноты представленных документов согласно пункту 10 Перечня, услугодатель в указанные сроки отказывает в дальнейшем рассмотрении заявления согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов для получения лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью в течение 4 (четырех) рабочих дней, ответственный исполнитель рассматривает документы и готовит приказ на выдачу лицензии либо мотивированный отказ и направляет на подписание уполномоченному лицу.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 11 Перечня, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту жіберіледі.
10. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сақталады және жіберіледі.
11. Ақпараттық жүйеде іркіліс болған жағдайда, электрондық байланыс болмаған немесе хабарламаларды жіберуге кедергі келтіретін өзге де жағдайлар туындаған кезде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті бөлімшесі цифрлық үкіметтің операторын (бұдан әрі - оператор) техникалық іркілістердің пайда болуы анықталған сәттен бастап көрсетілген себептерді анықтау және жою үшін (жұмыс күндері сағат 8:00-ден 17:30-ға дейін) шаралар қабылдайды.
12. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне олардың көрсетілу кезеңдері туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет портал арқылы көрсетілген кезде оның көрсетілу сатысы туралы деректер автоматты режимде түседі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне сәйкес жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодатель направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
10. Результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
11. В случае сбоя цифровой системы, при отсутствии электронной связи или возникновении иных обстоятельств, препятствующих отправке сообщений, уполномоченное подразделение услугодателя незамедлительно уведомляет оператора цифрового правительства (далее - оператор), который с момента обнаружения возникновения технических сбоев принимает меры для выявления и устранения указанных причин (в рабочие дни с 8:00 часов до 17:30 часов).
12. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в цифровую систему мониторинга оказания государственных или социально ответственных услуг о стадии их оказания в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере цифровизации.
При оказании государственной услуги посредством Портала, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
13. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственной услуги производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги (далее – орган, рассматривающий жалобу), в соответствии с Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуется.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.

14. Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
16. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Қазақстан Республикасы Әділет
мнистрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
6-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен,
оның ішінде сот- медициналық,
сот-наркологиялық және
сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға
арналған лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
1-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия беру
2
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
Сот-сараптама қызметімен айналысуға лицензия беру, сот-медициналық қызметпен айналысуға лицензия беру, сот-наркологиялық қызметпен айналысуға лицензия беру, сот-психиатриялық сараптама қызметімен айналысуға лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу, сот-сараптама қызметімен айналысуға лицензияға қосымша беру, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалар.
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) ұсыну тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады: www.egov.kz, www.elicense.kz.
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
Көрсету мерзімі: беру – 6 (алты) жұмыс күні; лицензияға қосымша беру – 6 (алты) жұмыс күні; қайта ресімдеу – жұмыс күні ішінде 20 (жиырма) минут.
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Лицензия беру – Электрондық (ішінара цифрландырылған);
лицензияға қосымша беру – Электрондық (ішінара цифрландырылған);
лицензияны қайта ресімдеу – Электрондық (толығымен цифрландырылған)
7
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижелері
Сот-сараптама қызметімен айналысуға лицензия / қайта ресімдеу және (немесе) лицензияға қосымша беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
8
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия бергені, лицензия қайта рәсімдегені үшін жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым алынады, Қазақстан Республикасының "Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес мынадай мөлшерде белгіленеді:

14. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
15. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
16. Если иное не предусмотрено Законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 6 к Перечню
некоторых приказов
Министра юстиции
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
судебно-экспертной
деятельностью, в том числе
судебно-медицинской,
судебно-наркологической
и судебно-психиатрической
экспертизами"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами"
1
Наименование государственной услуги
Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами
2
Наименование услугодателя
Министерство юстиции Республики Казахстан
3
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, выдача лицензии на занятие судебно-медицинской деятельностью, выдача лицензии на занятие судебно-наркологической деятельностью, выдача лицензии на занятие судебно-психиатрической экспертизами деятельностью, переоформление лицензии, выдача приложения к лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Срок оказания:
выдача – 6 (шесть) рабочих дней;
выдача приложения к лицензии – 6 (шесть) рабочих дней;
переоформление - в рабочий день в течение 20 (двадцати) минут
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Выдача лицензии – Электронная (частично цифровизированная);
Выдача приложения к лицензии – Электронная (частично цифровизированная);
переоформление лицензии – Электронная (полностью цифровизированная)
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Выдача/ переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
За выдачу лицензии, переоформление лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами, взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляет:

1) лицензия беру – 6 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
2) лицензияны қайта ресімдеу – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ы, бірақ 4 АЕК-тен аспайды.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
1) Көрсетілетін қызметті беруші – дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 8:00-ден 17:30-ға дейін, түскі үзіліс 12:00-ден 13:30-ға дейін, демалыс және мереке күндері болмаса;
2) Портал – тәулік бойы, техникалық қызмет көрсету жұмыстарына байланысты үзілістерді қоспағанда, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш берген жағдайда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі келесі жұмыс күні беріледі. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орындардың мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған – www.adilet.gov.kz.
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан қажетті мәліметтердің тізбесі.
1) Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
1) Осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) Осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалармен айналысу талаптарына сәйкестігін растайтын мәліметтер формасы. Лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) Осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленгенін растайтын мәліметтер және лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынады.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда Қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдар мен деректердің (мәліметтердің) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 48 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10309 болып тіркелген) сот-сараптама қызметін, оның ішінде сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптама саласындағы сот-сараптама қызметін жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне);

1) выдача лицензии – 6 месячных расчетных показателей (далее - МРП);
2) переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП.
9
График работы услугодателя
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно, с 8-00 до 17-30 часов, с перерывом на обед с 12-00 до 13-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ, а также при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном Интернет-ресурсе услугодателя – www.adilet.gov.kz.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) Для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление по форме электронного документа, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) форма сведений, подтверждающих соответствие требованиям для занятия судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизами, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Для переоформления лицензии:
1) заявление по форме электронного документа, подписанное ЭЦП, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) сведения, подтверждающие уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности и изменения, послужившие основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, подтягиваются из государственных цифровых систем.
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов и данных (сведений), необходимых для оказания государственной услуги, квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления судебно-экспертной деятельности, в том числе судебно-экспертной деятельности в области судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертизы, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 48 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10309);

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға уақытша тыйым салған жағдайларда жүзеге асырылады.
12
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
3) мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 74-02-41.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414, 8 800 080 7777).
Қазақстан Республикасы Әділет
мнистрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
7-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен,
оның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және сот-психиатриялық араптамалармен
айналысуға арналған лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
2-қосымша
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін өтініші
____________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі)
жүргізуге лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беруіңізді
сұраймын__________________________________________________________
(қызмет түрінің және (немесе) қызметің кіші түрін толық атауын көрсету)
Жеке тұлғаның тұрғылықты
мекенжайы:________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта____________________________
Телефондары____________________________________
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің
мекенжайы:___________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
нөмірі (стационарлық үй-жай) нөмірі)
_____ парақ қоса беріледі.
Осымен расталады, бұл:
көрсетілген барлық деректер ресми байланыс болып табылады және оларға лицензияны және (несесе) лицензияға қосымшаны беру немесе бермеуден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болады; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайды; қоса беріліп отырған барлық құжаттар шындыққа сәйкес келеді және жарамды болып табылады;
өтініш беруші лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалған құпияны;
Жеке тұлға_______________________________
(Қолы) (Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Толтырылған күні: 20___ жылғы "____" _____
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
8-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен,
оның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және сот-психиатриялық араптамалармен
айналысуға арналған лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
3-қосымша
Сот-сараптама қызметін, оның ішінде сот-медициналық, сот- психиатриялық және
сот-наркологиялық сараптама саласындағы қызметті жүргізуге қойылатын талаптарға
сәйкестіктігін растайтын мәліметтер нысаны
_______________________________________________________ жеке тұлғаның тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі:
___________________________
(мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін) барлық тұлғалар
үшін толтырылады.

4) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено услугополучателю получать лицензии.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
1) Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
2) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам государственных услуг.
3) Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 74-02-41. Единый контакт–центр по вопросам оказания государственных услуг: (1414, 8 800 080 7777).
Приложение 7 к Перечню
некоторых приказов
Министра юстиции
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии
на занятие судебно-экспертной
деятельностью, в том числе
судебно-медицинской,
судебно-наркологической
и судебно-психиатрической
экспертизами"
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _________________________________________________________________
(фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на занятие
____________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес местожительства физического лица
____________________________________________________________________
почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта ___________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
____________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься
лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы
соответствуют действительности и являются действительными; заявитель согласен
на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих
охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при выдаче
лицензии и (или) приложения к лицензии.
Физическое лицо _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "____" ___ 20___ года.
Приложение 8 к Перечню
некоторых приказов
Министра юстиции
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения
Приложение 3 к Правилам
оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
судебно- экспертной
деятельностью, в том числе
судебно-медицинской,
судебно-наркологической
и судебно-психиатрической
экспертизами"
Форма сведений, подтверждающих соответствие требованиям для занятия
судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской,
судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами
_____________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер, (я несу персональную ответственность за достоверность
представленных данных) заполняется для всех лиц

1. Сот сараптамаларының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік куәлігінің
болуы:
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі берген біліктілік куәлігінің/ біліктілік
куәлігіне қосымшаның нөмірі_______________________________
Біліктілік куәлігінің / біліктілік куәлігінің қосымшасының берілген күні
__________________________________
Сарапшы мамандығы (біліктілік куәлігі)______________________________
2. Диплом және қосымша туралы мәліметтер: жоғары оқу орнының атауы
________________________ мамандық атауы ___________________________
мамандығының шифры _____________________________________________
дипломның және оған қосымшаның нөмірі
__________________________ диплом және оған қосымшаның берілген күні
___________________________________ дипломды тану/нострификация туралы
куәліктің берілген күні _____________________________________________
дипломды тану/нострификациялау туралы куәліктің нөмірі
____________________________________________
(6, 7-тармақтар шетелдік білім беру ұйымдары берген дипломдар үшін толтырылады)
3. Жоғары білімі туралы дипломда көрсетілген мамандық бойынша жұмыс өтілінің
немесе сараптама қызметінің мәлімделген түрі бойынша сот сараптамасы
органдарындағы жұмыс өтілінің кемінде үш жыл болуы туралы мәліметтер: жұмыс
кезеңі ________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________ лауазымы, ұйымы, бөлімше
_____________________________________________________________________
ұйымның орналасқан жері _____________________________ бұйрықтың нөмірі
_____________________ еңбек өтілі ____________________________________;
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің өзгерістер енгізілетін
кейбір бұйрықтарының тізбесіне
9-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен,
оның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және
сот-психиатриялық сараптамалармен
айналысуға арналған лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
4-қосымша
ЛИЦЕНЗИЯ
"___" ___________ 20 ___ жыл
№ _____________
Берілді
_____________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғада бизнес - сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі / жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
қызметіне
_____________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
Ерекше шарттар
_____________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес)
Ескертпе:
_____________________________________________
(иеліктен айыру , рұқсат сыныбы)
Лицензиар
_____________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы _________________________ (уәкілетті тұлға)
Лицензияның қолданылу мерзімі: ____ж. "___" _______________
Берілген орны______________________________".
ЛИЦЕНЗИЯҒА ҚОСЫМША
Лицензия нөмірі ___________ Лицензияның берілген күні 20___ жылғы "___" _________ Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі (түрлері): _________________________________________________________________ ("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрінің атауы)
Лицензиат
_______________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғада бизнес - сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда - шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі / жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өндірістік база
_______________________________________________
(иеліктен айыру , рұқсат сыныбы)
лицензия қолданылуының ерекше шарттары
_______________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес)"
Лицензиар
_______________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы) )
Басшы__________________________________________ (уәкілетті тұлға)
Қосымшаның нөмірі____________
Лицензияның қолданылу мерзімі:______ ж."____" ___________
Қосымшаның берілген күні: ______ ж. "____" ___________
Берілген орны___________________________________
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
10-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен,
оның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және сот-психиатриялық араптамалармен
айналысуға арналған лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
5-қосымша
Дәлелді бас тарту
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сіздің (өтінім күні) жылғы №
(Өтінімнің нөмірі) өтінішіңізді қарап, келесіні хабарлайды:.
Бас тарту себебі
Қолы қойған лауазымды тұлға;
Қазақстан Республикасы Әділет
министрінің өзгерістер
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
11-қосымша
"Сот-сараптама қызметімен,
оның ішінде сот-медициналық,
сот-наркологиялық және сот-психиатриялық араптамалармен
айналысуға арналған лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Лицензияны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
_____________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң
аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Тегімнің, атымның, әкемнің атының (ол болған жағдайда) өзгеруіне байланысты сот-
сараптама қызметін жүзеге асыруға 20___ жылы №___ _________ , _____________
(лицензияның нөмірі(лері), лицензияны берген лицензиардың атауы) берілген
лицензияны қайта рәсімдеуіңізді сұраймын.
Қазақстан Республикасы заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті
көрсету кезінде цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны
құрайтын қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға ___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20__ жылғы "__" _____.

1. Наличие квалификационного свидетельства на право производства
определенного вида судебных экспертиз:
Номер квалификационного свидетельства/ дополнения к квалификационному
свидетельству, выданного Министерством юстиции Республики Казахстан,
_________________________________________________________________
Дата выдачи квалификационного свидетельства/дополнения к квалификационному
свидетельству ____________________________________________________
Экспертная специальность (квалификационное свидетельство) _________________________________________________________________
2. Сведения о дипломе и приложении к нему: наименование высшего учебного
заведения ________________________________________________________
наименование специальности _______________________________________
шифр специальности ______________________________________________
номер диплома и приложения к нему ________________________________
дата выдачи диплома и приложения к нему ___________________________
дата выдачи удостоверения о признании/нострификации диплома
_________________________________________________________________
номер удостоверения о признании/нострификации диплома
_________________________________________________________________
(пункты 6, 7 заполняются для дипломов, выданных зарубежными
образовательными учреждениями)
3. Сведения о наличии стажа работы по специальности, указанной в дипломе
о высшем образовании или стаж работы в органах судебной экспертизы
по заявленному виду экспертной специальности не менее трех лет: период работы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
должность, организация, подразделение ______________________________
_________________________________________________________________
местонахождение организации ______________________________________
номер приказа ____________________________________________________
стаж ___________________________________________________________";
Приложение 9 к Перечню
некоторых приказов
Министра юстиции
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии
на занятие судебно-экспертной
деятельностью, в том числе
судебно-медицинской,
судебно-наркологической
и судебно-психиатрической
экспертизами"
ЛИЦЕНЗИЯ
"___" ___________ 20 ___ года
№ _____________
Выдана
__________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-
идентификационный номер юридического лица (в том числе
иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный
номер филиала или представительства иностранного юридического
лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае
наличия), индивидуальный идентификационный номер физического лица)
на занятие
____________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии
с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия
____________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан
"О разрешениях и уведомлениях")
Примечание:
_____________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар
_____________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель ________________________________
(уполномоченное лицо)
Срок действия лицензии: "___" _________ ______ г.
Место выдачи ______________________________".
ПРИЛОЖЕНИЕ К ЛИЦЕНЗИИ
Номер лицензии ___________ Дата выдачи лицензии "___" _________ 20___ год
Подвид (ы) лицензируемого вида деятельности:
_________________________________________________________________
(наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии
с Законами Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиат
_______________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического
лица), бизнес- идентификационный номер филиала или
представительства иностранного юридического лица – в случае
отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического
лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
Производственная база
_______________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Особые условия
_______________________________________________
действия лицензии (в соответствии со статьей 36 Закона
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиар
_______________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель ______________________________________________
(уполномоченное лицо)
Номер приложения ____________
Срок действия лицензии: "____" ___________ ______ г.
Дата выдачи приложения: "____" ___________ ______ г
Место выдачи ___________________________________
Приложение 10 к Перечню
некоторых приказов
Министра юстиции
Республики Казахстан,
в которые вносятся
изменения
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной
услуги "Выдача лицензии
на занятие судебно-экспертной
деятельностью, в том числе
судебно-медицинской,
судебно-наркологической
и судебно-психиатрической
экспертизами"
Мотивированный отказ
Министерство юстиции Республики Казахстан, рассмотрев Ваше заявление
от (дата заявки) года № (номер заявки), сообщает следующее.
Причина отказа
Должность подписывающего ФИО";
Приложение 11 к Перечню
некоторых приказов
Министра юстиции
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
судебно-экспертной деятельностью,
в том числе судебно-медицинской,
судебно- наркологической
и судебно-психиатрической
экспертизами"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии
В __________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию в связи с изменением фамилии, имени, отчества
(при его наличии) №___ от _________ 20___ года, выданную (ое) (ых)
_____________________________________________________________________
(номер (а) лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего лицензию
_____________________________________________________________________
на занятие судебно-экспертной деятельностью.
Согласен (на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное
не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Физическое лицо ______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" _____ 20__ года.