"Көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілін айқындау үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді электрондық нысанда сыныптау қағидалары"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2026 жылғы 30 сәуірдегі № 226/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 4 мамырда № 38648 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 13-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілін айқындау үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді электрондық нысанда сыныптау қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі
Ж. Мадиев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Жасанды
интеллект және цифрлық даму
министрі
2026 жылғы 30 сәуірдегі
№ 226/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілін айқындау үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді электрондық нысанда сыныптау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілін айқындау үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді электрондық нысанда сыныптау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 13-2) тармақшасына сәйкес әзірленді және көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілін айқындау үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді электрондық нысанда сыныптау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
1) бір реттік пароль – электрондық нысанда көрсетілетін қызметтерді алушы субъектілерді сәйкестендірудің бір сеансы үшін ғана жарамды пароль;

"Об утверждении Правил классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 30 апреля 2026 года № 226/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2026 года № 38648
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 12.07.2026
В соответствии с подпунктом 13-2) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению к настоящему приказу.
3. Комитету государственных услуг Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра
– Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
от 30 апреля 2026 года № 226/НҚ
Правила классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 13-2) статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя.
2. В настоящих Правилах применяются следующие понятия:
1) одноразовый пароль – пароль, действительный только для одного сеанса цифровой аутентификации субъектов получения услуг в электронной форме;

2) дербес деректерді қамтитын база (бұдан әрі – база) – ретке келтірілген дербес деректердің жиынтығы;
3) көрсетілетін қызметті алушы – мемлекеттік немесе əлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алуға өтініш беруге құқығы жəне (немесе) ниеті бар немесе мемлекеттік немесе əлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алатын не өз құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыру үшін оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер бере отырып, мемлекеттік немесе əлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті көрсету нəтижесін алған жеке жəне заңды тұлғалар, заңды тұлғалардың филиалдары мен өкілдіктері;
4) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсететін орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар;
5) логин – порталдағы пайдаланушының есептік жазбаларының аты (сәйкестендіруші);
6) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініші бойынша жеке тәртіппен жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі;
7) цифрлық аутентификациялау (бұдан әрі – аутентификациялау) – Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе тараптардың келісімінде көзделген жағдайларда цифрлық ортадағы көрсетілетін қызметтер мен объектілерге қол жеткізу кезінде жеке тұлғаның жеке басын немесе заңды тұлғаның құқық қабілеттілігін растау рәсімі;
8) цифрландыру саласындағы уəкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – цифрландыру саласында басшылықты жəне салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
9) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік органдар мен мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік жəне өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесі" болып табылатын цифрлық объект;
10) "цифрлық үкіметтің" мобильдік қосымшасы (бұдан әрі – мобильдік қосымша) – ұялы байланыстың абоненттік құрылғысында орнатылған, іске қосылған және ұялы байланыс пен интернет арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге және өзге де қызметтерге қол жеткізуге болатын бағдарламалық өнім;

2) база, содержащая персональные данные (далее – база) – совокупность упорядоченных персональных данных;
3) услугополучатель – физические и юридические лица, филиалы и представительства юридических лиц, имеющие право и (или) намерение подать заявление на получение государственной или социально ответственной услуги или получающие государственную, или социально ответственную услугу либо получившие результат оказания государственной или социально ответственной услуги для реализации своих прав, свобод и законных интересов с предоставлением им соответствующих материальных или нематериальных благ;
4) услугодатель – центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные или социально ответственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) логин – имя (идентификатор) учетной записи пользователя на портале;
6) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций, осуществляемых в индивидуальном порядке по обращению услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
7) цифровая аутентификация (далее – аутентификация) – процедура подтверждения личности физического лица или правоспособности юридического лица при доступе к услугам в цифровой среде и объектам в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или соглашением сторон;
8) уполномоченный орган в сфере цифровизации (далее – уполномоченный орган) центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере цифровизации;
9) веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал) – цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
10) мобильное приложение "цифрового правительства" (далее – мобильное приложение) программный продукт, установленный и запущенный на абонентском устройстве сотовой связи и предоставляющий доступ к государственным услугам и иным услугам, оказываемым в электронной форме, посредством сотовой связи и Интернет;

11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).
2-тарау. Көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілін айқындау үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді электрондық нысанда сыныптау тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын әзірлеуге жауапты мемлекеттік органмен жүзеге асырылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда сыныптау мынадай кезеңдерді қамтиды:
1) осы Қағидалардың 5-тармағында белгіленген өлшемшарттар бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді электрондық нысанда бөлу;
2) осы Қағидалардың 6-тармағына сәйкес әрбір өлшемшартты бағалау;
3) жиынтық балды есептеу;
4) көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілін айқындау.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда сыныптау мынадай өлшемшарттар бойынша жүзеге асырылады:
1) зиян келтіру тәуекелі;
2) базада деректер өзгерістерінің болуы;
3) электрондық нысанда мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі;
4) электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ақылығы.
6. Өлшемшарттарды бағалау мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) зиян келтіру тәуекелі мынадай факторлар бойынша бағаланады:
үшінші тұлғалардың электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол жеткізу мүмкіндігі;
электрондық нысанда қызметтерді көрсету нәтижесінде дербес деректердің болуы;
көрсетілетін қызметті алушы үшін ықтимал құқықтық, мүліктік немесе өзге де салдарлардың болуы;
электрондық нысанда мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушының құқықтық мәртебесінің, құқықтары мен міндеттерінің өзгеру мүмкіндігі.
Бұл ретте:
Зиян келтірудің елеулі тәуекелі туралы куәландыратын факторлардың кемінде біреуі болған жағдайда, 2 балл белгіленеді;
көрсетілген факторлар болмаған жағдайда, 1 балл белгіленеді.
2) базада деректер өзгерістерінің болуы:
өзгерістер болған жағдайда – 2 балл;
болмаған жағдайда – 0 балл;
3) электрондық нысанда мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі:
30 минуттан астам – 1 балл;
30 минутқа дейін қоса алғанда – 0 балл;
4) электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ақылығы:
ақылы – 1 балл;
тегін – 0 балл.
7. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді электрондық нысанда сыныптаудың жиынтық балы қосымша коэффициенттерді, түзетулерді немесе мәндерді өзгерту тәсілдерін қолданбай, әрбір өлшемшарт бойынша берілген балдарды арифметикалық қосу арқылы ғана мынадай формула бойынша айқындалады:
S = R + D + T + P,
мұнда:
S — жиынтық балл;
R — зиян келтіру тәуекелінің өлшемшарттары бойынша балл;
D — ақпараттық жүйелердегі деректерге өзгерістер енгізу өлшемшарттары бойынша балл;
T — мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімінің өлшемшарттары бойынша балл;
P — мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің ақылығының өлшемшарттары бойынша балл.

11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя
3. Классификация государственных услуг осуществляется государственным органом, ответственным за разработку правил оказания государственных услуг.
4. Классификация государственных услуг в электронной форме включает следующие этапы:
1) распределение государственных услуг в электронной форме по критериям, установленным пунктом 5 настоящих Правил;
2) оценка каждого критерия в соответствии с пунктом 6 настоящих Правил;
3) расчет итогового балла;
4) определение способа аутентификации услугополучателя.
5. Для классификации государственных услуг в электронной форме распределяется по следующим критериям:
1) риск причинения вреда;
2) наличие изменений данных в базе;
3) срок оказания государственной услуги в электронной форме;
4) платность государственной услуги в электронной форме.
6. Оценка критериев осуществляется в следующем порядке:
1) риск причинения вреда оценивается по следующим факторам:
возможность получения третьими лицами доступа к результату оказания государственной услуги в электронной форме;
наличие в результате оказания услуги в электронной форме персональных данных;
потенциальные правовые, имущественные или иные последствия для услугополучателя;
возможность изменения правового статуса, прав и обязанностей услугополучателя по результатам оказания государственной услуги в электронной форме.
При этом:
при наличии хотя бы одного фактора, свидетельствующего о существенном риске причинения вреда, присваивается 2 балла;
при отсутствии указанных факторов присваивается 1 балл.
2) наличие изменений данных в базе:
при наличии изменений – 2 балла;
при отсутствии – 0 баллов;
3) срок оказания государственной услуги в электронной форме:
более 30 минут – 1 балл;
до 30 минут включительно – 0 баллов;
4) платность государственной услуги в электронной форме:
платная – 1 балл;
бесплатная – 0 баллов.
7. Итоговый балл классификации государственной услуги в электронной форме определяется исключительно путем арифметического сложения баллов, присвоенных по каждому из критериев, без применения дополнительных коэффициентов, корректировок или способов изменения значений по следующей формуле:
S = R + D + T + P,
где:
S — итоговый балл;
R — балл по критерию риска причинения вреда;
D — балл по критерию внесения изменений в данные информационных систем;
T — балл по критерию срока оказания государственной услуги;
P — балл по критерию платности государственной услуги.

8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді электрондық нысанда сыныптаудың жиынтық балына байланысты көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілі айқындалады:
0–1 балл – логин/пароль;
2–3 балл – логин/пароль + бір реттік пароль;
4–6 балл – логин/пароль + ЭЦҚ.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау және көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілін айқындау қорытындылары бойынша көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қорытынды ресімдейді.
10. Мемлекеттік органдар әрбір мемлекеттік көрсетілетін қызмет бойынша аутентификациялау тәсілін айқындаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қорытындыны порталда және "цифрлық үкіметтің" мобильді қосымшасында техникалық іске асыру үшін уәкілетті органға жібереді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Жасанды
интеллект және цифрлық даму
министрі
2026 жылғы 30 сәуірдегі
№ 226/НҚ Көрсетілетін қызметті
алушыны аутентификациялау
тәсілін айқындау үшін
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтерді электрондық
нысанда сыныптау
қағидаларына қосымша
Нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті сыныптау және көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілін айқындау нәтижелері бойынша қорытынды
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы:_____________________
2. Көрсетілетін қызметті беруші: _________________________________
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда сыныптау жүргізілген
күні: "___" __________ 20__ жыл
4. Өлшемшарттарды бағалау нәтижелері:
Өлшемшарт
Балл
1
Зиян келтіру тәуекелі
2
Базада деректер өзгерістерінің болуы
3
Мемлекеттік қызметті электрондық нысанда көрсету мерзімі
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ақылығы
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті электрондық нысанда сыныптаудың жиынтық
балы: ________
6. Көрсетілетін қызметті алушыны аутентификациялау тәсілі айқындалды: ______
7. Қорытынды: _________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________________________
(уәкілетті лауазымды тұлғаның қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Жасанды
интеллект және цифрлық даму
министрі
2026 жылғы 30 сәуірдегі
№ 226/НҚ бұйрыққа қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру тәсілін айқындау үшін электрондық нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 10 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13191 болып тіркелген).

8. В зависимости от итогового балла классификации государственной услуги в электронной форме определяется способ аутентификации услугополучателя:
0–1 балл – логин/пароль;
2–3 балла – логин/пароль + одноразовый пароль;
4–6 баллов – логин/пароль + ЭЦП.
9. По итогам классификации государственной услуги и определения способа аутентификации услугополучателя услугодатель оформляет заключение по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
10. Государственные органы в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня определения способа аутентификации по каждой государственной услуге направляют заключение в уполномоченный орган для технической реализации на портале и в мобильном приложении "цифрового правительства".
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 апреля 2026 года
№ 226/НҚ
Приложение
к Правилам классификации
государственных услуг
в электронной форме
для определения способа
аутентификации услугополучателя
Форма
Заключение по итогам классификации государственной услуги и определения способа аутентификации услугополучателя
1. Наименование государственной услуги: ____________________________
2. Услугодатель: __________________________________________________
3. Дата проведения классификации государственной услуги в электронной
форме: "___" __________ 20__ года
4. Результаты оценки критериев:
Критерий
Балл
1
Риск причинения вреда
2
Наличие изменений данных в базе
3
Срок оказания государственной услуги в электронной форме
4
Платность государственной услуги в электронной форме
5. Итоговый балл классификации государственных услуг в электронной форме:
________
6. Определен способ аутентификации услугополучателя ___________
7. Заключение:
__________________________________________________________________
Фамилия, имя отчество (при наличии)
__________________________________________________________________
(подпись уполномоченного должностного лица)
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
от 30 апреля 2026 года
№ 226/НҚ
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 10 "Об утверждении Правил классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13191).

2. "Көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру тәсілін айқындау үшін электрондық нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 10 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 17 қазандағы № 372 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16126 болып тіркелген).
3. "Кейбір нормативтік құқықтық бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2019 жылғы 9 қаңтардағы № 3 бұйрығымен бекітілген тізбесінің 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18201 болып тіркелген).
4. "Көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру тәсілін айқындау үшін электрондық нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 19 қаңтардағы № 10 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 545/НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35074 болып тіркелген).

2. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 17 октября 2017 года № 372 "О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 10 "Об утверждении Правил классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16126).
3. Пункт 2 перечня утвержденного приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 9 января 2019 года № 3 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые приказы" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18201).
4. Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 6 сентября 2024 года № 545/НҚ "О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 января 2016 года № 10 "Об утверждении Правил классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 35074).